ANMÄLAN
RESULTAT 2018

    Bruttotider: från startskottet till din målgång.
Nettotid: från att du passerat startlinjen tills du passerat mållinjen.

Halvmara Män

Brutto

Netto

10 km
1.  (3095) Abraha Adhanom -77 Eskilstuna FI  1:05:20 (1:05:20) (0:30:05)
2.  (5035) Fredrik Uhrbom -77 Spårvägens FK  1:10:23 (1:10:22) (0:33:21)
3.  (3001) John Kingstedt -92 Huddinge AIS  1:10:35 (1:10:35) (0:32:15)
4.  (3005) Robin Leandersson -88 Spårvägens FK  1:10:41 (1:10:41) (0:33:22)
5.  (3002) Erik Anfält -76 Örebro AIK  1:12:05 (1:12:05) (0:33:33)
6.  (3041) Martin Lundqvist -90 IK Sisu Nässjö  1:12:17 (1:12:17) (0:33:34)
7.  (3004) Anders Österlund -73 Västerås SOK  1:12:38 (1:12:38) (0:34:03)
8.  (3093) Claes Theander -75   1:13:21 (1:13:20) (0:34:27)
9.  (3006) Mathias Ösmark -82 Fredrikshofs FIF  1:13:23 (1:13:23) (0:34:03)
10.  (3025) Stefan Hansson -80   1:14:38 (1:14:37) (0:34:51)
11.  (3008) Mattias Karlsson -74 Stockholm LDK  1:15:10 (1:15:09) (0:35:07)
12.  (5074) Martin Gidewall -76 IFK Tumba Friidrott  1:16:09 (1:16:08) (0:36:08)
13.  (3018) Torbjörn Hansson -77   1:16:15 (1:16:15) (0:35:36)
14.  (3015) Jonas Larm -73 Hässelby SK  1:16:18 (1:16:18) (0:35:51)
15.  (3017) Johan Söderlund -86 IF Linnéa  1:16:18 (1:16:18) (0:35:59)
16.  (3127) Mattias Derfält -88 Heja Mera AB  1:16:31 (1:16:31) (0:36:10)
17.  (3007) Johan Svaxen -80 Fredrikshofs FIF  1:16:38 (1:16:37) (0:36:14)
18.  (3058) Ted Armgren -88 Vilhelmina Skidskytte  1:16:58 (1:16:58) (0:35:09)
19.  (3012) Daniel Franco Cereceda -82 IKJ Haninge  1:17:36 (1:17:36) (0:36:09)
20.  (3010) Robin Pino -82 Uppsala LK  1:17:39 (1:17:39) (0:36:14)
21.  (3013) Kristian Ek -89 Terrible Tuesday Triathlon  1:17:48 (1:17:47) (0:36:01)
22.  (3024) Sebastian Sundius -88 Zinkgruvan IF  1:17:52 (1:17:51) (0:36:22)
23.  (3028) Daniel Elinder -77 Papphammarpojkarna  1:18:15 (1:18:14) (0:36:31)
24.  (3014) Andreas Hardeström -80 IF Linnéa  1:18:45 (1:18:44) (0:36:37)
25.  (3045) Adam Bills -93 Vattenfalls IF  1:18:49 (1:18:48) (0:36:29)
26.  (3046) Fredrik Mattsson -85 Klarna  1:19:06 (1:19:04) (0:37:22)
27.  (3091) Jakob Zander -76 Terrible Tuesdays  1:19:21 (1:19:19) (0:37:16)
28.  (3031) Filip Andersson -85 Swedbank  1:19:23 (1:19:21) (0:36:29)
29.  (3020) Ashley Jury -77 Nora Runners  1:19:38 (1:19:37) (0:37:24)
30.  (3023) Mattias Jonsson -89 Durgo  1:19:53 (1:19:52) (0:36:35)
31.  (3052) Lennart Wirsääll -69 Västerås LK  1:19:57 (1:19:56) (0:37:42)
32.  (3042) Jacob Halvarsson -88 Karlslunds IF  1:20:04 (1:20:04) (0:37:51)
33.  (3026) Andreas Mathson -74 IF Linnéa / Running Mood  1:20:06 (1:20:05) (0:36:55)
34.  (3044) Tobias Regnström -82 Tullinge  1:20:15 (1:20:13) (0:37:52)
35.  (3037) Mikael Tisjö -81 Umara Sports Club  1:20:20 (1:20:19) (0:38:02)
36.  (3133) Jonas Sandberg -73 Team skavsåret järfälla  1:20:23 (1:20:18) (0:37:57)
37.  (3054) Olof Mattiasson -67   1:20:31 (1:20:30) (0:37:58)
38.  (3092) Marcus Bell -80 CSKA Ribbakov  1:20:44 (1:20:43) (0:37:07)
39.  (3022) Jerome Senaneuch -76 Mif  1:20:48 (1:20:46) (0:37:59)
40.  (3083) Mario Cortinovis -71 Enhörna IF  1:20:48 (1:20:47) (0:37:07)
41.  (3081) Carl Åstrand -79 Swedbank  1:20:52 (1:20:50) (0:38:01)
42.  (3016) Max Öwall -93 TSM Running  1:21:04 (1:21:02) (0:37:22)
43.  (3032) Fredrik Arthursson -63 Hässelby SK  1:21:05 (1:21:04) (0:37:30)
44.  (3065) Kent Melin -72 IF Linnéa  1:21:32 (1:21:31) (0:37:58)
45.  (3107) Simon Sköld -83 Västerås LK  1:21:38 (1:21:33) (0:38:21)
46.  (5070) Peter Mickos -67 Nynäshamn LDK  1:21:54 (1:21:53) (0:38:25)
47.  (3188) Nils Korsgren -80   1:21:57 (1:21:53) (0:38:52)
48.  (3038) Ronny Collin -69 Örebro Aik  1:22:05 (1:22:03) (0:38:33)
49.  (3051) Karl Lundin -88   1:22:19 (1:22:18) (0:37:24)
50.  (3067) Roine Ericsson -74   1:22:25 (1:22:23) (0:38:40)
51.  (3048) Jesper Fuhr -88 Puppy Triathlete Society  1:22:30 (1:22:28) (0:38:23)
52.  (3053) Michael Nabb -82 Åkersberga Triathlonförening  1:22:45 (1:22:43) (0:38:52)
53.  (3040) Fredrik Munthe -80 IF Linnéa  1:22:49 (1:22:47) (0:38:02)
54.  (3069) Johan Welander -72 Sandvik Coromant  1:22:50 (1:22:49) (0:38:34)
55.  (3088) Niklas Alm -75 Skötkonungs finest  1:22:50 (1:22:49) (0:38:42)
56.  (3087) Johan Säfström -83 IF Linnéa  1:22:51 (1:22:49) (0:38:24)
57.  (3137) Dan Björne -85   1:22:52 (1:22:50) (0:39:24)
58.  (5063) Daniel Engdahl -88 Terrible Tuesdays  1:22:54 (1:22:52) (0:38:53)
59.  (3089) Patrik Hentschke -68 Tullinge Friidrott  1:22:56 (1:22:54) (0:38:53)
60.  (5001) Rauno Halonen -67   1:22:59 (1:22:56) (0:38:54)
61.  (3019) Dennis Sundman -83 Solna  1:23:01 (1:23:01) (0:38:00)
62.  (3395) Henrik Olsson -93 Täby OK  1:23:04 (1:23:03) (0:38:24)
63.  (3050) Jonas Ljung -62 Fredrikshofs FIF  1:23:06 (1:23:04) (0:38:51)
64.  (3039) Anders Lindberg -71 Åkersberga Spring  1:23:18 (1:23:15) (0:39:21)
65.  (3157) Dylan Dooley -95   1:23:24 (1:23:21) (0:38:02)
66.  (3063) Linus Brohult -72   1:23:30 (1:23:28) (0:38:50)
67.  (5062) Erik Lundström -69 Åsk  1:23:30 (1:23:28) (0:38:51)
68.  (3134) Ulf Viknäs -83 Sundbyberg  1:23:35 (1:23:27) (0:39:22)
69.  (3162) Gustav Lindeborg -93 Terrible Tuesdays  1:23:36 (1:23:35) (0:38:02)
70.  (3059) Torbjörn Furåker -72 IF Linnea  1:23:41 (1:23:39) (0:38:28)
71.  (5011) Martin Olsson -74 Anomal IK  1:23:41 (1:23:37) (0:39:06)
72.  (3086) Joakim Svederman -84 Ålsten  1:23:43 (1:23:42) (0:39:33)
73.  (3084) Johannes Erlandsson -68 Team Hybris  1:23:48 (1:23:47) (0:38:02)
74.  (3210) Erik Kjellander -93 CK Myrsjö  1:23:50 (1:23:44) (0:39:58)
75.  (3049) Jonathan Mccaffrey -77 Fredrikshof IF  1:23:53 (1:23:52) (0:38:38)
76.  (3105) Robert Liljeqvist -76 Stockholm City Triathlon  1:24:01 (1:23:56) (0:40:16)
77.  (5069) Henrik Törn -74 Terrible Tuesdays  1:24:16 (1:24:09) (0:40:03)
78.  (3114) Peter Bringle -72   1:24:17 (1:24:12) (0:39:22)
79.  (3194) Alexander Rausch -81 AXA Sportsclub  1:24:21 (1:24:18) (0:40:12)
80.  (3155) Dan Paech -84 Run With Me  1:24:24 (1:24:21) (0:40:01)
81.  (3112) Ulf Domanders -68 Dominanders  1:24:30 (1:24:22) (0:39:39)
82.  (3117) Anders Diephuis -71   1:24:47 (1:24:42) (0:38:48)
83.  (3143) Gustav Nilsson -82 Skärholmen  1:24:57 (1:24:54) (0:39:32)
84.  (3164) Johan Rydenstam -83   1:25:01 (1:25:00) (0:40:19)
85.  (3183) Johan Ryholt -77 Årsta  1:25:02 (1:25:00) (0:40:24)
86.  (3047) Gunnar Lindgärde -66 Team Hybris  1:25:22 (1:25:21) (0:38:58)
87.  (3125) Jimmy Rosander -76 Linghem  1:25:33 (1:25:31) (0:40:13)
88.  (3108) Dennis Andersson -88 ELU IF  1:25:36 (1:25:33) (0:39:40)
89.  (3184) Jonas Lenander -85 Scania IF  1:25:41 (1:25:36) (0:40:14)
90.  (3154) Daniel Lexander -72 Nora Runners  1:25:54 (1:25:50) (0:39:38)
91.  (3251) Jakob Ringblom -79 TSM Running  1:25:55 (1:25:48) (0:40:48)
92.  (3202) Staffan Dahl -79 Kåres Löparakademi  1:26:03 (1:26:00) (0:39:39)
93.  (3272) Robin Isaksson Vivungi -86 Stockholm  1:26:04 (1:26:00) (0:40:05)
94.  (3165) Johannes Fors -78 Stockholm  1:26:08 (1:26:04) (0:40:26)
95.  (3124) Harald Agering -94 Brysch-Trysch IF  1:26:11 (1:26:07) (0:40:30)
96.  (3064) Mattias Johansson -80   1:26:12 (1:26:10) (0:40:41)
97.  (3078) Anders Gredin -84 Linköping  1:26:13 (1:26:11) (0:40:13)
98.  (4272) Oskar Nordmark -91   1:26:14 (1:26:13) (0:41:13)
99.  (3130) Pedro Orrego -81   1:26:16 (1:26:12) (0:40:28)
100.  (3115) Sjur Jensen -66 Vattenfalls IF  1:26:19 (1:26:16) (0:39:37)
101.  (3150) Jens Andersson -70 Stockholm  1:26:21 (1:26:15) (0:39:49)
102.  (3178) Tomas Näsström -79 Celestum Consulting AB  1:26:24 (1:26:20) (0:40:25)
103.  (3386) Josef Bexell -85 Terrible Tuesdays  1:26:30 (1:26:22) (0:39:17)
104.  (3186) Krister Howding -86   1:26:33 (1:26:31) (0:41:31)
105.  (3034) Gustav Norén -79 ELU IF  1:26:35 (1:26:33) (0:40:42)
106.  (3060) William Valkeaoja -87   1:26:46 (1:26:45) (0:41:01)
107.  (3056) Peter Nilsson -92 Hässelby SK  1:26:47 (1:26:45) (0:39:25)
108.  (3385) Robin Blidfors -87 TSM Running  1:26:48 (1:26:44) (0:41:31)
109.  (3126) Johan Ramstedt -70 Trångsvikens IF  1:26:49 (1:26:45) (0:39:53)
110.  (3151) André Warnie -81 Next Level Running  1:26:51 (1:26:48) (0:40:49)
111.  (3371) Emil Moberg -73 Pupp TS  1:27:00 (1:26:59) (0:39:37)
112.  (3106) Scott Moore -76 Terrible Tuesdays  1:27:02 (1:27:01) (0:40:04)
113.  (3961) Andreas Suurkuusk -72 TSM Running  1:27:06 (1:27:04) (0:39:51)
114.  (3068) Stanislav Tschertou -72 Lidingö  1:27:10 (1:27:08) (0:40:30)
115.  (3085) Jakob Frick -81 Stockholm  1:27:12 (1:27:11) (0:39:16)
116.  (3142) Michael Johansson -68 Runacademy IF  1:27:20 (1:27:18) (0:40:42)
117.  (3101) Lars Olof Nilsson -62 Saltsjöbadens Triathlonsällskap  1:27:29 (1:27:26) (0:40:12)
118.  (3391) Elias Kayal -87   1:27:36 (1:27:18) (0:41:05)
119.  (3132) Peter Johansson -74   1:27:42 (1:27:38) (0:40:46)
120.  (3144) Peter Helin -75 Västerås  1:27:43 (1:27:40) (0:41:02)
121.  (3149) Anders Dölling -71   1:27:44 (1:27:38) (0:40:26)
122.  (3113) Mikael Wilander -72 Länsförsäkringars IF  1:27:54 (1:27:51) (0:42:03)
123.  (3264) Jonas Strömholm -71 Solna  1:28:02 (1:27:57) (0:42:01)
124.  (3140) Håkan Bonnevier -83 Bellbird  1:28:06 (1:28:02) (0:40:17)
125.  (3389) Ola Björnen -76 Nynäshamn LDK  1:28:09 (1:28:04) (0:41:56)
126.  (3161) Göran Säfverblad -62 Hässelby SK  1:28:14 (1:28:11) (0:40:17)
127.  (3203) David Hedbom -71   1:28:16 (1:28:10) (0:40:57)
128.  (3109) Erik Skogman -77 Trioptima  1:28:21 (1:28:18) (0:41:50)
129.  (5065) Jörgen Balogh -70 Fanny Brates  1:28:22 (1:28:18) (0:42:23)
130.  (3082) Daniel Åstrand -87 Umara Sportsclub  1:28:26 (1:28:24) (0:40:42)
131.  (3180) Anders Johansson -72 Team Mediateknik  1:28:29 (1:28:26) (0:41:18)
132.  (5060) Joakim Cejle -77   1:28:30 (1:28:23) (0:42:02)
133.  (3080) Björn Wimnell -72 Silverdal  1:28:31 (1:28:28) (0:41:10)
134.  (3123) Fredrik Westlund -76 IF Linnéa  1:28:34 (1:28:30) (0:42:41)
135.  (3141) Joakim Perani -72 Åkersberga Spring  1:28:36 (1:28:33) (0:40:26)
136.  (3138) Emil Nordström -78   1:28:44 (1:28:43) (0:41:13)
137.  (3181) Christian Josephson -72 Norrtälje  1:28:47 (1:28:43) (0:41:37)
138.  (3257) Oscar Thomasson -86   1:28:49 (1:27:52) (0:41:32)
139.  (3104) Olof Svedström -76 My Inverted Stomach  1:28:51 (1:28:45) (0:40:55)
140.  (3182) Can Pettersen -75 DICE RUN CLUB  1:29:01 (1:28:58) (0:41:09)
141.  (3253) Martin Belak -80   1:29:01 (1:28:56) (0:41:46)
142.  (3274) Niklas Sjöström -84   1:29:06 (1:29:01) (0:41:42)
143.  (3179) Anders Grahn -85 The Battalion  1:29:09 (1:29:02) (0:41:27)
144.  (3167) Magnus Lindblom -85 Huddinge AIS  1:29:16 (1:29:14) (0:40:56)
145.  (3136) Aron Tesfaghebriel -71 Hässelby  1:29:18 (1:29:15) (0:41:34)
146.  (3205) Fredrik Blom -92 Brysch-Trysch IF  1:29:21 (1:29:13) (0:42:51)
147.  (3316) Olle Åstrand -83 Axa sportsclub  1:29:24 (1:29:20) (0:41:09)
148.  (3121) Daniel Aspeqvist -82 Barnhjälms IK  1:29:30 (1:29:24) (0:42:01)
149.  (3166) Kristian Klevbom -74 Vikings running  1:29:33 (1:29:30) (0:40:13)
150.  (91) Filip Olsson -91   1:29:34 (1:29:33) (0:42:24)
151.  (3377) Peter Rabe -65   1:29:36 (1:29:27) (0:42:23)
152.  (3196) Anders Nohren -71 Axa  1:29:38 (1:29:35) (0:41:46)
153.  (3129) Guillermo Melis -82 Huddinge AIS  1:29:41 (1:29:36) (0:44:07)
154.  (3522) Robert Kelly -96   1:29:43 (1:29:32) (0:43:10)
155.  (3209) Jacopo Fontana -83 Team CRS  1:29:45 (1:29:39) (0:43:03)
156.  (3174) Peter Johansson -75   1:29:50 (1:29:47) (0:40:56)
157.  (3290) Vladislav Stepanov -83 Lidingö  1:29:51 (1:29:48) (0:42:24)
158.  (3236) Johan Sjöström -73   1:29:59 (1:29:49) (0:41:40)
159.  (3240) Mattias Günther -78 Räveslätt IK  1:30:02 (1:30:00) (0:42:03)
160.  (3278) Gregory Richards -76 Vegan Runners  1:30:07 (1:29:59) (0:43:27)
161.  (3171) Nils Engstad -88 Accenture IF  1:30:19 (1:30:13) (0:43:35)
162.  (3147) Stefan Pragsten -70   1:30:21 (1:30:16) (0:43:38)
163.  (3221) Johan Svahn -70 IF Linnéa  1:30:22 (1:30:17) (0:42:05)
164.  (3312) Martin Olofsson -82   1:30:27 (1:30:21) (0:43:58)
165.  (5066) Krister Hasselqvist -64   1:30:38 (1:30:29) (0:43:26)
166.  (3342) Tim de Bruijn -94   1:30:40 (1:30:39) (0:41:42)
167.  (3172) Staffan Ornstam -72   1:30:42 (1:30:38) (0:42:11)
168.  (3331) Joakim Eriksson -87 Fredrikshofs FIF  1:30:57 (1:30:51) (0:41:19)
169.  (3581) Nils Hannerz -73   1:31:16 (1:31:10) (0:42:49)
170.  (3168) Oscar Persson -90   1:31:18 (1:31:11) (0:42:03)
171.  (3322) Stefan Svebeck -83   1:31:26 (1:31:24) (0:42:30)
172.  (3219) Håkan Westerblad -56 Spårvägen FK  1:31:27 (1:31:21) (0:42:30)
173.  (3079) Arvid Olsen -78 Uppsala Löparklubb  1:31:30 (1:31:26) (0:42:18)
174.  (3199) Bo Eneholm -66 Vällingby  1:31:33 (1:31:29) (0:41:42)
175.  (3284) Mats Liljas -74 Björklinge  1:31:36 (1:31:30) (0:43:05)
176.  (3369) Martin Halldin -73   1:31:43 (1:31:38) (0:41:09)
177.  (3289) Tomas Theander -78 Polisen  1:31:45 (1:31:41) (0:42:41)
178.  (3153) Christian Mechler -86 Juvenalorden  1:31:46 (1:31:42) (0:42:13)
179.  (3169) Magnus Engström -63 Fredrikshofs FIF  1:31:46 (1:31:41) (0:42:31)
180.  (3211) Carl Lannerstad -83   1:31:50 (1:31:43) (0:43:10)
181.  (3195) Anders Carlstedt -72 Kalmar RC  1:31:51 (1:31:49) (0:43:31)
182.  (3201) Carl-Johan Lindgren -68   1:31:55 (1:31:50) (0:42:37)
183.  (3329) Janne Koivuperä -78 Umara Sports Club  1:31:57 (1:31:53) (0:43:13)
184.  (3111) Jesper Lindström -72 Stockholm City Triathlon  1:31:57 (1:31:48) (0:42:35)
185.  (3733) Bo Sabelström -57 Skärholmen  1:31:59 (1:31:57) (0:49:10)
186.  (3545) Marcus Magnusson -81 Teksystems RC  1:32:02 (1:31:55) (0:41:59)
187.  (5006) Erik Ziden -86 LK Stenlungan  1:32:06 (1:32:05) (0:41:09)
188.  (3214) Mats Carnehagen -68 Ibm  1:32:13 (1:32:11) (0:42:18)
189.  (3308) Björn Carlsson -87 Accenture  1:32:20 (1:32:09) (0:43:22)
190.  (3223) Mattias Nyman -84   1:32:29 (1:32:21) (0:43:23)
191.  (3216) Mikael Nordlund -67 Norsborg  1:32:35 (1:32:31) (0:42:15)
192.  (4273) Oskar Lundahl -90   1:32:36 (1:32:24) (0:44:10)
193.  (3270) Andreas Persson -75   1:32:36 (1:32:31) (0:43:27)
194.  (3373) Pierre Leander -73 Terrible Tuesdays  1:32:45 (1:32:41) (0:42:02)
195.  (3444) Mats Atterving -64 Stockholm City Triathlon  1:32:55 (1:32:42) (0:44:00)
196.  (3225) Alexander Hellberg -90 Umara Sports Club  1:32:57 (1:32:49) (0:43:46)
197.  (3234) Johan Beckman -75 Mälarö Löparklubb  1:33:00 (1:32:55) (0:43:28)
198.  (3297) Kenan Harbas -90 Stockholm Frontrunners  1:33:02 (1:33:00) (0:43:00)
199.  (3260) Håkan Andersson -69 Luthagsesplanadens IF  1:33:02 (1:33:01) (0:43:04)
200.  (3239) Lars-Henric Östman -80 Runacademy IF  1:33:07 (1:32:58) (0:44:27)
201.  (3392) Kalle Kayal -92   1:33:09 (1:32:52) (0:44:50)
202.  (3633) Erik Björkegren -85 Terrible Tuesdays  1:33:10 (1:33:01) (0:43:13)
203.  (5016) Linus Änghede -82 Fågelsången  1:33:11 (1:33:04) (0:44:44)
204.  (3696) Erik Fröström -72 Nynäshamn LDK  1:33:18 (1:33:10) (0:44:10)
205.  (3592) Patrik Edholm -77 Nacka  1:33:23 (1:33:16) (0:42:31)
206.  (3273) Rob Buswell -78   1:33:27 (1:33:23) (0:43:03)
207.  (3228) Claes Ohlsson -64 UPPLANDS VÄSBY  1:33:31 (1:33:28) (0:43:29)
208.  (5071) Måns Lagerbäck -79 Sthlm City Triathlon  1:33:33 (1:33:23) (0:43:07)
209.  (3148) Torkel Nyberg -67 SPIF Triathlon  1:33:34 (1:33:34) (0:41:49)
210.  (3226) Christian Finnerman -79 CSKA Ribbakov  1:33:35 (1:33:32) (0:43:39)
211.  (3673) Jusef Issa -93   1:33:37 (1:33:32) (0:41:55)
212.  (3287) Romain Schwab -80 Wushu Stockholm IF  1:33:40 (1:33:33) (0:44:46)
213.  (3250) Joachim Meyer Andersen -86   1:33:42 (1:33:35) (0:43:06)
214.  (3304) Sven Rindegren -84 XC Sthlm ski club  1:33:45 (1:33:36) (0:45:30)
215.  (3286) Mattias Andersson -70 Terrible Tuesday  1:33:56 (1:33:48) (0:43:43)
216.  (3246) Andreas Ekström -72 Trappsniglarna  1:33:58 (1:33:53) (0:44:48)
217.  (3145) Patrik Rosén -67 Axa Sc  1:34:04 (1:33:57) (0:42:02)
218.  (5068) Mikael Sondell -71 Ingarö IF  1:34:06 (1:34:02) (0:43:30)
219.  (3204) Fredrik Stråhle -80 Fålhagens LK  1:34:11 (1:34:06) (0:44:28)
220.  (3218) Martin Engesrønning -79   1:34:14 (1:34:07) (0:44:45)
221.  (3227) Christopher Strandell -87   1:34:15 (1:34:05) (0:44:16)
222.  (3296) Johan Arvidsson -72 Nacka  1:34:16 (1:34:11) (0:42:59)
223.  (3532) Leo Mc cauley -70 Norrtälje  1:34:16 (1:34:05) (0:44:16)
224.  (3176) Thomas Borg -69 Pwc  1:34:18 (1:34:10) (0:44:54)
225.  (3120) Caj Virta -73   1:34:19 (1:34:15) (0:41:16)
226.  (3177) Thomas Madesten -74   1:34:24 (1:34:20) (0:42:15)
227.  (3206) Hanine El Ouali -73 Trimontagne  1:34:24 (1:34:22)
228.  (3288) Stefan Ekström -69 Stockholm Frontrunners  1:34:24 (1:34:23) (0:44:35)
229.  (3128) Mikael Rosengren -80 Stockholm  1:34:29 (1:34:25) (0:43:27)
230.  (3678) Robin Palm -81   1:34:40 (1:34:31) (0:43:51)
231.  (3090) Patrik Arnqvist -79   1:34:44 (1:34:39) (0:43:14)
232.  (3559) Mattias Gyldberg -17 Ett Steg Till  1:34:47 (1:34:33) (0:44:36)
233.  (3175) Martin Stenfors -82 Wise  1:34:48 (1:34:42) (0:43:56)
234.  (3960) Anton Ludvigsson -80 Canon  1:34:48 (1:34:37) (0:44:16)
235.  (3625) Stefan Edin -73 Fånäs LK  1:34:49 (1:34:39) (0:44:00)
236.  (4220) Måns Wihl -92   1:34:51 (1:34:46) (0:45:26)
237.  (3191) Lasse Svensson -71 Sundfiske  1:34:55 (1:34:49) (0:45:20)
238.  (3230) Daniel Svensson -82   1:34:59 (1:34:50) (0:43:40)
239.  (3062) Peter Frisk -64 Åkersberga  1:34:59 (1:34:57) (0:44:18)
240.  (3197) George Vera-köhler -73 Vilsta  1:35:03 (1:34:59) (0:43:05)
241.  (3235) Jonas Kärner -81 Tjalve IF  1:35:04 (1:35:03) (0:42:23)
242.  (3334) Patrik Bäckström -78 IK Tellus  1:35:09 (1:35:01) (0:44:34)
243.  (3243) Simon Pettersson -84   1:35:10 (1:35:06) (0:43:36)
244.  (3298) Leif Granholm -68 IFK Lidingö friidrott  1:35:18 (1:35:11) (0:44:12)
245.  (3501) Johan Bengtsson -75   1:35:24 (1:35:09) (0:41:54)
246.  (3156) David Tegneborg -92   1:35:26 (1:35:20) (0:43:49)
247.  (3407) Albin Högberg -00   1:35:36 (1:35:21) (0:46:11)
248.  (3170) Mikael Zetterström -76 Kraftkällan  1:35:36 (1:35:31) (0:42:47)
249.  (4132) Daniel Hjalmarsson -80 Ulricehamn  1:35:37 (1:35:25) (0:46:02)
250.  (3190) Mikael Sjögren -74 Södertälje IF  1:35:43 (1:35:38) (0:43:41)
251.  (3438) Robin Henriksson -88 KH Elit  1:35:46 (1:35:37) (0:45:55)
252.  (3265) Sam Lööf -89   1:35:49 (1:35:44) (0:41:47)
253.  (3383) Daniel Högberg -71   1:35:50 (1:35:42) (0:45:12)
254.  (3399) Robert Gehring -71 IF Linnéa  1:35:51 (1:35:42) (0:45:27)
255.  (3646) Torsten Östervall -68 Fredrikshofs FIF  1:35:52 (1:35:40) (0:44:27)
256.  (3335) Mikael Altinger -66 Club Running Sweden  1:35:55 (1:35:50) (0:44:58)
257.  (3238) Kjell Bolmgren -66 Fredrikshof FIF  1:36:02 (1:36:01) (0:44:51)
258.  (3217) Peter Molin -63   1:36:07 (1:36:02) (0:44:48)
259.  (3301) Mikael Mellhorn -60 Ericsson SIK  1:36:09 (1:36:05) (0:44:45)
260.  (3306) Stefan Martinsson -81   1:36:10 (1:36:02) (0:44:42)
261.  (3599) Peter Ludvigsson -73 Stockholm Frontrunners  1:36:19 (1:36:12) (0:44:43)
262.  (3268) Niclas Ståhlberg -85   1:36:24 (1:36:19) (0:45:41)
263.  (3254) Mikael Koffman -66   1:36:35 (1:36:30) (0:44:19)
264.  (3258) Tobias Klingberg -87   1:36:45 (1:36:42) (0:44:42)
265.  (3458) Erik Bjuhr -82   1:36:45 (1:36:33) (0:46:29)
266.  (3338) Peter Ahola -71   1:36:45 (1:36:41) (0:46:17)
267.  (3549) Martin Pavelka -94   1:36:46 (1:36:32) (0:47:36)
268.  (3325) Henrik Björk -94   1:36:58 (1:36:50) (0:45:40)
269.  (3460) Erik Sundin -81   1:36:58 (1:36:45) (0:45:53)
270.  (3726) Björn Lindsten -83 Vegan runners IK  1:37:01 (1:37:00) (0:45:47)
271.  (4271) Oscar Gustafsson -92   1:37:01 (1:36:56) (0:46:07)
272.  (3185) Kim Nilsson -83 Täby Träningsverk - Södersektionen  1:37:10 (1:37:05) (0:43:11)
273.  (3279) Henrik Arnell -66 Henrik Arnell AB  1:37:14 (1:37:08) (0:43:55)
274.  (3336) Oscar Forsmark -73   1:37:16 (1:37:05) (0:45:44)
275.  (4308) Magnus Ros -74 Huddinge  1:37:16 (1:37:09) (0:45:43)
276.  (3693) Lucas Fierro Smith -80 True Workout  1:37:21 (1:37:06) (0:47:09)
277.  (3323) Torbjörn Wallin -59 IBM-klubben  1:37:22 (1:37:17) (0:44:58)
278.  (3332) John Nygren -71 Skandia  1:37:24 (1:37:21) (0:45:25)
279.  (3252) Magnus Bjurman -71 Vi Tackar  1:37:27 (1:37:18) (0:44:26)
280.  (3526) Thor Wikfeldt -81   1:37:27 (1:37:18) (0:45:57)
281.  (3035) Joar Palm -79 Sthlm City Triathlon  1:37:28 (1:37:18) (0:46:07)
282.  (3594) Patrik Pivén -90   1:37:33 (1:37:24) (0:45:26)
283.  (3163) Jakob Ask -77 Friends of Polaris  1:37:36 (1:37:27) (0:46:02)
284.  (3277) Carl Ekstrand -76   1:37:37 (1:37:31) (0:44:35)
285.  (3861) Jonas Jakobsson -76 Järveds IF  1:37:44 (1:37:44) (0:46:11)
286.  (3583) Jonas Öhman -86 Mik  1:37:45 (1:37:32) (0:43:55)
287.  (3291) David Ödling -91 Gsss  1:37:48 (1:37:46) (0:45:37)
288.  (3380) Lars Söderfjell -65   1:37:52 (1:37:52)
289.  (3317) Fredrik Lindén -83 Msk  1:37:56 (1:37:52) (0:47:06)
290.  (3620) Siu-Lun Pang -85 Bnbrc  1:37:56 (1:37:49) (0:45:08)
291.  (3245) Jens Mikelsson -78   1:37:56 (1:37:05) (0:46:08)
292.  (5067) Valdemar Crispin -97 Spårvägens FK  1:37:57 (1:37:56) (0:37:31)
293.  (3119) Peter Holmgren -79 Uppsala  1:38:02 (1:37:53) (0:45:45)
294.  (3293) Jan-Olof Alfredsson -54 Ottoprodukter  1:38:03 (1:37:55) (0:45:59)
295.  (3339) Peter Eiborn -74 Star Vås  1:38:07 (1:38:00) (0:47:05)
296.  (3470) Niklas Gehlin -79 Blåvitt  1:38:12 (1:38:07) (0:44:56)
297.  (3318) Stephan Schröder -79   1:38:13 (1:38:05) (0:46:24)
298.  (3224) Lars Wallinder -63 Ericsson SIK  1:38:14 (1:38:10) (0:43:35)
299.  (3626) Stefan Callert -68 Biab  1:38:20 (1:38:11) (0:44:41)
300.  (3337) Oskar Nordström -82   1:38:22 (1:38:15) (0:46:44)
301.  (3687) José Alemán Bañon -77 Stockholm Frontrunners  1:38:23 (1:38:17) (0:46:08)
302.  (3198) Björn Espmark -67 Umara Sports Club  1:38:25 (1:38:20) (0:45:04)
303.  (3670) Roger Henrysson -68   1:38:27 (1:38:16) (0:46:14)
304.  (3505) Johannes Wingborg -70 Länsförsäkringar  1:38:29 (1:38:21) (0:45:30)
305.  (3675) Simon Sjörén -89   1:38:33 (1:38:21) (0:46:24)
306.  (3552) Martin Bergman -83 Polk High  1:38:33 (1:38:17) (0:46:33)
307.  (3406) Åke Kärnell -63   1:38:34 (1:38:20) (0:45:25)
308.  (3200) Carl Åkerlund -77 Bollstanäs  1:38:36 (1:38:32) (0:45:36)
309.  (3447) Daniel Holl -86   1:38:38 (1:38:29) (0:44:47)
310.  (3542) Erik Lundberg -86 AXA SC  1:38:46 (1:38:32) (0:47:04)
311.  (3585) Olivier Zatti -74 Stockholm  1:38:53 (1:38:43) (0:46:18)
312.  (3463) Erik Bjurling -68 Ingarö  1:38:54 (1:38:41) (0:47:06)
313.  (3850) Mikael Lindberg -78 Trioptima  1:39:00 (1:38:59) (0:46:37)
314.  (3302) Pär Wickholm -66   1:39:01 (1:38:51) (0:44:42)
315.  (3567) Mikael Gävstedt -68   1:39:02 (1:38:51) (0:46:51)
316.  (3255) Philip Ottelin -85   1:39:14 (1:39:11) (0:45:12)
317.  (3326) Christian Thorgerzon -75 Östersund triathlon  1:39:15 (1:39:09) (0:45:29)
318.  (3846) Mattias Andersson -73 Linghed  1:39:17 (1:39:15) (0:46:38)
319.  (3241) Morten Halvorsen -66 H&m  1:39:24 (1:39:15) (0:45:57)
320.  (3732) Björn Hedman -92 Roland Berger  1:39:24 (1:39:23) (0:48:02)
321.  (3281) Jan Häger -64 OK Södertörn  1:39:24 (1:39:18) (0:45:04)
322.  (5056) Filip Brosset -86   1:39:24 (1:39:12) (0:47:38)
323.  (3376) Fredrik Jonsson -92   1:39:29 (1:39:23) (0:45:56)
324.  (3527) Matthias Bartosik -75   1:39:30 (1:39:19) (0:46:12)
325.  (3341) Tobias Bengtsson -73   1:39:32 (1:39:25) (0:45:34)
326.  (3343) Wojciech Grzesica -75 E.l.ite  1:39:33 (1:39:28) (0:44:52)
327.  (1022) Jesper Björklund -76 Tittignass IF  1:39:33 (1:39:29) (0:47:30)
328.  (3607) Rafael Hegre Cabeza -86 Don  1:39:35 (1:39:27) (0:46:09)
329.  (4038) Martin Bäcklund -88   1:39:37 (1:39:30) (0:47:29)
330.  (3294) Moritz Arndt -87 BK Långbukr  1:39:48 (1:39:40) (0:44:20)
331.  (3432) Björn Nilsson -85 Trioptima  1:39:52 (1:39:41) (0:46:06)
332.  (4267) Nr 4267 Efteranmälan   1:39:53 (1:39:42) (0:47:48)
333.  (3891) Ronnie Pettersson -72 Länsförsäkringar AB  1:39:55 (1:39:52) (0:46:58)
334.  (3502) Johan Larsson -89 Ena Hell Runners  1:40:01 (1:39:48) (0:47:26)
335.  (3443) Johan Hörnfeldt -73 OK Ravinen  1:40:05 (1:39:56) (0:45:42)
336.  (3261) Harald Stenqvist -73 ELU IF  1:40:09 (1:40:05) (0:46:40)
337.  (3433) Bo Söder -64 Ingarö IF  1:40:16 (1:40:05) (0:48:01)
338.  (3870) Patrick Långström -86   1:40:17 (1:40:11) (0:47:28)
339.  (3481) Rasmus Eriksson -93   1:40:25 (1:40:08) (0:44:12)
340.  (3617) Sam Mofrad -82 Forefront Running  1:40:26 (1:40:12) (0:48:07)
341.  (3459) Erik Ekman -72 Bluefish Pharmaceuticals  1:40:28 (1:40:19) (0:45:27)
342.  (3256) Thomas Segerbrant -75 Tegelhagen  1:40:32 (1:40:27) (0:45:39)
343.  (3451) David Young -61 Solna  1:40:34 (1:40:25) (0:46:41)
344.  (3408) Albin Jansson -82   1:40:43 (1:40:32) (0:46:42)
345.  (3518) Emil Jansson -86   1:40:48 (1:40:37) (0:46:43)
346.  (3630) Hans Strängby -61 IF Linnéa  1:40:48 (1:40:38) (0:47:44)
347.  (4304) Robert Vujicic -86   1:40:55 (1:40:40) (0:46:41)
348.  (3560) Mattias Fras -72 Edsviken  1:40:56 (1:40:48) (0:46:04)
349.  (3591) Patrik Berntsson -77   1:40:58 (1:40:49) (0:45:57)
350.  (3595) Pedram Livstedt -81   1:40:59 (1:40:46) (0:48:38)
351.  (3888) Rico Lepzien -87   1:41:00 (1:40:53) (0:48:13)
352.  (3492) Jesper Eliasson -69   1:41:04 (1:40:51) (0:46:37)
353.  (3651) Victor Adolfsson -86 Årsta  1:41:09 (1:40:59) (0:47:29)
354.  (3845) Mats Brodin -69 AstraZeneca IF  1:41:09 (1:41:06) (0:48:38)
355.  (3285) Mats Wenner -73 Täby  1:41:09 (1:41:05) (0:46:45)
356.  (3431) Björn Ekdahl -86   1:41:10 (1:41:02) (0:46:57)
357.  (3280) Henrik Nilsson -88 Mönsterås  1:41:11 (1:41:07) (0:45:43)
358.  (3590) Pär Gustavsson -67 Hässelby SK  1:41:13 (1:41:01) (0:47:18)
359.  (3405) Tobias Ahlström -91 Bagarmossen  1:41:25 (1:41:13) (0:47:52)
360.  (3411) Anders Berg -69 Anjou runners  1:41:28 (1:41:19) (0:45:57)
361.  (3774) Fredrik Hallstan -72 Spif  1:41:31 (1:41:27) (0:47:33)
362.  (3776) Hannu Willman -64 Flens FS  1:41:32 (1:41:28) (0:46:50)
363.  (3614) Ronnie Tisäter -69 TSM Running  1:41:35 (1:41:26) (0:48:15)
364.  (3222) Konrad Albert Maliszewski -79 Frikransen  1:41:36 (1:41:34) (0:42:21)
365.  (3498) Joakim Oderud -71 Dark Trail Runners  1:41:37 (1:41:26) (0:47:50)
366.  (3457) Emil Söderqvist -72   1:41:39 (1:41:24) (0:44:13)
367.  (4040) Behrem Baran -89   1:41:40 (1:41:33) (0:47:26)
368.  (3321) Steven Bergstedt -82 Trioptima  1:41:41 (1:41:33) (0:48:05)
369.  (3562) Michael Englund -61 Pröpa  1:41:42 (1:41:31) (0:48:01)
370.  (3510) Jonas Nilsson -65 Team Siri Sweden  1:41:44 (1:41:33) (0:48:23)
371.  (3741) Christian Swaij -84 CK Uni  1:41:45 (1:41:42) (0:48:10)
372.  (3493) Jesper Kristianson -83   1:41:48 (1:41:37) (0:46:50)
373.  (3803) Joachim Elevant -73   1:41:49 (1:41:47) (0:47:47)
374.  (3666) Simon Forsberg -76 Team Klasos  1:41:56 (1:41:43) (0:47:34)
375.  (3941) Rorey Jones -85   1:41:58 (1:41:57) (0:46:12)
376.  (3550) Martin Zietzschmann -83   1:42:00 (1:41:49) (0:47:24)
377.  (5073) Johan Denell -67 Bromma  1:42:04 (1:41:55) (0:47:11)
378.  (3437) Carl Linton -72   1:42:08 (1:41:53) (0:47:47)
379.  (3647) Urban Bäckström -69 Bromma Runners  1:42:13 (1:41:59) (0:47:09)
380.  (3628) Steinar Bech -68   1:42:15 (1:41:59) (0:47:33)
381.  (3612) Robin Billsjö -83   1:42:17 (1:42:05) (0:47:26)
382.  (3672) Fredric Franco -92   1:42:20 (1:42:14) (0:45:56)
383.  (3563) Michael Jönsson -86 Sundbyberg  1:42:26 (1:42:13) (0:48:54)
384.  (3561) Max Edvardsson -84 Solna  1:42:27 (1:42:15) (0:48:44)
385.  (3757) Eric Almbladh -78 Lidingö  1:42:33 (1:42:29) (0:48:15)
386.  (3668) Linton Linton -66   1:42:35 (1:42:19) (0:47:46)
387.  (3207) Hans Albrektsson -85 Majnio  1:42:39 (1:42:30) (0:47:50)
388.  (3320) Staffan von Zeipel -66   1:42:42 (1:42:33) (0:47:08)
389.  (3324) Andreas Birkedahl -79   1:42:42 (1:42:32) (0:47:37)
390.  (3271) Peter Galyas -64 Umara Sports Club  1:42:45 (1:42:38) (0:47:41)
391.  (4143) Jesse Kiviluoma -89   1:42:46 (1:42:42) (0:46:31)
392.  (3649) Markus Westergren -84   1:42:48 (1:42:36) (0:48:04)
393.  (3430) Anders Bergström -73   1:42:48 (1:42:41) (0:47:58)
394.  (3572) Morgan Engström -80 Team Reason  1:42:50 (1:42:39) (0:49:30)
395.  (3417) Andreas Bokenberger -86 Swedbank  1:42:53 (1:42:42) (0:46:34)
396.  (3640) Daniel Lindström -80 Skrällen  1:42:55 (1:42:41) (0:47:38)
397.  (3491) Jan Paulusz -67 Ängby Runners  1:42:55 (1:42:41) (0:47:10)
398.  (3461) Erik Forssman -78   1:42:59 (1:42:50) (0:47:37)
399.  (3266) Joakim Planmo -68 Athletic Club Salt Lake  1:43:00 (1:42:55) (0:46:35)
400.  (3936) Yaron Gavish -73   1:43:01 (1:42:59) (0:47:40)
401.  (3769) Takahiro Fukui -96 Skeriol IF  1:43:01 (1:43:00) (0:52:09)
402.  (3619) Staffan Ferbe -80   1:43:05 (1:42:53) (0:46:38)
403.  (4146) Jakob Nordin -94   1:43:06 (1:42:52) (0:48:50)
404.  (3309) Jonas Littorin -65 Sct  1:43:06 (1:42:56) (0:47:58)
405.  (3656) Jonas Westbom -81   1:43:09 (1:42:56) (0:47:37)
406.  (3259) Filip Wirefors -77 Wunderino  1:43:10 (1:43:08) (0:47:23)
407.  (3648) Ulf Arenlind -64 Mötesplats Löpning  1:43:14 (1:43:00) (0:49:43)
408.  (3655) Fredrik Wahlgren -67   1:43:15 (1:43:05) (0:48:27)
409.  (3418) Andreas Hjalmarsson -71   1:43:16 (1:43:02) (0:48:36)
410.  (3886) Peter Jansson -78 Stockholm  1:43:19 (1:43:16) (0:47:18)
411.  (3319) Joakim Grassmann -68 Schwedische Borussen  1:43:20 (1:43:14) (0:49:00)
412.  (3931) Victor Högsberg -02 Rimforsa  1:43:21 (1:43:14) (0:49:09)
413.  (3536) Daniel Lindberg -74 Utbrytarna SK  1:43:23 (1:43:15) (0:46:45)
414.  (3645) Tommy Andersson -66 Scania IF  1:43:23 (1:43:09) (0:48:25)
415.  (3789) Jan Henrik Swahn -59 Sweden Rwanda Runningteam  1:43:23 (1:43:04) (0:49:28)
416.  (3679) Erik Svensson-Rova -82 Gälka  1:43:24 (1:43:15) (0:47:18)
417.  (3806) Jonas Högsberg -68 Rimforsa  1:43:26 (1:43:19) (0:49:09)
418.  (3387) Félix de Pablo -92 BC Team  1:43:26 (1:43:16) (0:49:34)
419.  (3328) Fredrik Valsö -72 Valsoe Produktion  1:43:29 (1:43:19) (0:46:05)
420.  (3740) Christian Ilgner -63 Coop IF  1:43:31 (1:43:30) (0:47:58)
421.  (3924) Ulf Eliasson -65 Stuvsta  1:43:31 (1:43:29) (0:46:47)
422.  (3381) Mikael Gustafsson -82   1:43:35 (1:43:25) (0:47:03)
423.  (3529) Kurt-Henrik Gran -60   1:43:37 (1:43:28) (0:47:05)
424.  (3555) Mats Ringström -64 Scania  1:43:37 (1:43:21) (0:48:42)
425.  (3462) Erik Lindgren -89 Solna  1:43:39 (1:43:25) (0:49:30)
426.  (3242) Olof Wennerfors -69 Rensättra Runners  1:43:43 (1:43:33) (0:48:49)
427.  (3642) Tobias Rein -56   1:43:43 (1:43:31) (0:47:29)
428.  (3600) Peter Ottosson -64 Diakonia  1:43:45 (1:43:31) (0:46:33)
429.  (3435) Nathan Brack -96   1:43:47 (1:43:36) (0:47:54)
430.  (3862) Anders Öhman -83   1:43:48 (1:43:43) (0:48:34)
431.  (3516) Jukka Viitasara -76   1:43:48 (1:43:36) (0:49:55)
432.  (3249) Jesper Lindgren -72 IFK Sala  1:43:51 (1:43:47) (0:47:27)
433.  (3613) Ronan Mcmahon -66 Clare Crusaders  1:43:52 (1:43:40) (0:48:27)
434.  (3489) Fredrik Hammarsten -73   1:43:55 (1:43:39) (0:47:49)
435.  (3262) Jonas Zachrisson -83   1:44:08 (1:44:00) (0:48:56)
436.  (3512) Jörgen Hallberg -71 Eai  1:44:16 (1:44:05) (0:47:41)
437.  (3229) Daniel Borgman -73 IF Linnéa  1:44:17 (1:44:08) (0:48:24)
438.  (3303) Richard Mosten -65 IF Linnea  1:44:17 (1:44:08) (0:48:24)
439.  (3508) Jonas Conradsson -74 Saltsjöbaden Triathlonsällskap  1:44:18 (1:44:07) (0:48:27)
440.  (3742) Christian Croona -89 Ssideline city run club  1:44:19 (1:44:14) (0:48:11)
441.  (3446) Peter Dahlqvist -62 lonesome runners  1:44:21 (1:44:15) (0:48:45)
442.  (5072) Håkan Jacobsson -68   1:44:22 (1:44:13) (0:47:55)
443.  (3403) Adrian Goebel -91 Eintracht Braunschweig  1:44:24 (1:44:11) (0:47:18)
444.  (3500) Johan Åhlander -63   1:44:30 (1:44:17) (0:46:07)
445.  (3778) Henrik Genetay -75   1:44:37 (1:44:33) (0:45:57)
446.  (3654) Michael Krebs -94   1:44:39 (1:44:25) (0:43:40)
447.  (3750) Daniel Waluszewski -82 Hellas TK  1:44:39 (1:44:38) (0:49:42)
448.  (3864) Tony Olofsson -83   1:44:41 (1:44:37) (0:49:25)
449.  (3131) Petter Frühling -82   1:44:41 (1:44:30) (0:48:58)
450.  (3657) Johan Aggeryd -82   1:44:43 (1:44:34) (0:49:01)
451.  (3652) Viktor Sellgren -82   1:44:48 (1:44:32) (0:47:18)
452.  (3636) Anders Björk -77   1:44:48 (1:44:40) (0:45:46)
453.  (3472) Göran Dahl -58   1:44:53 (1:44:38) (0:48:12)
454.  (3553) Martin Haegeland -81 Swedbank  1:44:54 (1:44:38) (0:48:06)
455.  (3464) Eyvind Bergström -73 Turid & Max IF  1:44:54 (1:44:46) (0:48:03)
456.  (3414) Anders Magnusson -68   1:44:55 (1:44:42) (0:49:40)
457.  (3708) André Andersson -88   1:44:59 (1:44:57) (0:48:50)
458.  (3602) Peter Svensson -57 IFK Skövde  1:45:00 (1:44:45) (0:48:56)
459.  (3313) Filip Sjöström -90   1:45:05 (1:45:02) (0:47:11)
460.  (3875) Pär Frisk -62 Viltid  1:45:05 (1:45:02) (0:49:28)
461.  (3578) Nicklas Mårtensson -76 Aik  1:45:05 (1:44:46) (0:49:40)
462.  (3631) Stuart Shingler -78 Klarna  1:45:06 (1:44:53) (0:51:33)
463.  (3478) Gustav Westerlund -96   1:45:11 (1:44:59) (0:47:34)
464.  (3370) Christer Wikmark -75 PPL Endurance Team  1:45:12 (1:45:08) (0:50:55)
465.  (3791) Jerker Forssell -63 Stockholm  1:45:14 (1:45:11) (0:49:14)
466.  (3705) Andreas Berg -78   1:45:20 (1:45:15) (0:49:05)
467.  (3883) Martin Lidö -68 Åkersberga Triathlonförening  1:45:27 (1:45:25) (0:49:47)
468.  (3882) Peter Långström -72 Jarlabanke RC  1:45:29 (1:45:24) (0:47:40)
469.  (3475) Gunnar Thuresson -53 Club Running Sweden  1:45:33 (1:45:24) (0:49:08)
470.  (4265) Theodor Salla -87   1:45:33 (1:45:19) (0:51:29)
471.  (3474) Gregor Sutherland -77 Stockholm Frontrunners IF  1:45:34 (1:45:28) (0:50:09)
472.  (3618) Claes Nilsson -59 Bergshamra södra  1:45:36 (1:45:24) (0:49:47)
473.  (3263) Jens Poppke -79   1:45:37 (1:45:30) (0:47:23)
474.  (3907) Thomas Björnermark -71 Bromma  1:45:38 (1:45:36) (0:49:18)
475.  (3442) Christian Lindeberg -66 Saltarö Joggers  1:45:44 (1:45:31) (0:50:21)
476.  (3429) Bengt Wahlström -67 Länna Runners  1:45:47 (1:45:34) (0:50:15)
477.  (3848) Michael Krusin -75 Ik makkabi  1:45:57 (1:45:55) (0:49:41)
478.  (4237) Martin Ingemarsson Stanley Security Sverige  1:45:57 (1:45:35) (0:51:13)
479.  (4068) Daniel Anderson -90   1:45:59 (1:45:53) (0:49:35)
480.  (3752) David Eriksson -91   1:46:00 (1:45:59) (0:49:11)
481.  (4365) Brandon Lewis -74   1:46:03 (1:45:52) (0:50:06)
482.  (3722) Daniel Assmundsson -78 Avesta  1:46:10 (1:46:07) (0:49:40)
483.  (5058) Mattias Johansson -77 Avesta  1:46:11 (1:46:06) (0:49:39)
484.  (3471) Gerardo Montero -75   1:46:12 (1:45:57) (0:50:05)
485.  (3565) Mikael Forsman -86   1:46:16 (1:46:03) (0:49:20)
486.  (3412) Anders Degselius -71 Turebergs IF SOK  1:46:17 (1:46:07) (0:49:12)
487.  (3276) Daniel Wolmerud -87   1:46:22 (1:46:14) (0:46:03)
488.  (3544) Christoph Schneider -86   1:46:24 (1:46:11) (0:47:04)
489.  (3890) Mattias Robertsson -72   1:46:31 (1:46:26) (0:49:58)
490.  (3523) Kenneth Melin -63 Cardio Club  1:46:33 (1:46:23) (0:49:45)
491.  (4330) Niklas Haglund -73   1:46:34 (1:46:21) (0:51:18)
492.  (4296) Razan Ahmad -92   1:46:34 (1:46:23) (0:49:40)
493.  (3913) Tobias Gard -77   1:46:36 (1:46:31) (0:47:41)
494.  (4283) Per Killiner -64   1:46:36 (1:46:31) (0:49:51)
495.  (3955) Gunnar Larsson -78   1:46:37 (1:46:31) (0:48:38)
496.  (3810) Anders Jansson -72   1:46:38 (1:46:37) (0:50:12)
497.  (3813) Isak Hjelmskog -77   1:46:41 (1:46:18) (0:51:19)
498.  (3543) Magnus Bengtsson -71 Scania IF  1:46:51 (1:46:36) (0:51:40)
499.  (3401) Abdilatif Warfaa -72 Mik  1:46:53 (1:46:38) (0:52:01)
500.  (3568) Mikael Sandorf -89 Ena Hell Runners  1:46:56 (1:46:44) (0:47:27)
501.  (3755) Emil Bustos -93   1:47:00 (1:46:58) (0:50:21)
502.  (3857) Niclas Uggla -64 Formtopp IF  1:47:02 (1:47:02) (0:49:59)
503.  (3448) Daniel Krondahl -75   1:47:04 (1:46:52) (0:49:25)
504.  (3760) Erik Adolfsson -62   1:47:05 (1:47:04) (0:49:54)
505.  (3831) Jan Löfberg -64   1:47:15 (1:47:12) (0:51:30)
506.  (3749) Dan Sevonius -59 Run Academy  1:47:16 (1:47:14) (0:51:48)
507.  (3611) Robert Ruppi -85 Don  1:47:16 (1:47:07) (0:48:46)
508.  (4010) Alexander Puerto -86   1:47:17 (1:47:14) (0:51:33)
509.  (4305) Robin Folkö -86   1:47:17 (1:47:10) (0:50:08)
510.  (3927) Urban Johansson -70 Mik  1:47:26 (1:47:20) (0:50:07)
511.  (3682) Janne Spovér -72   1:47:28 (1:47:19) (0:50:25)
512.  (3627) Stefan Zimmerman -65   1:47:33 (1:47:19) (0:48:57)
513.  (3540) Jan Löfvander -69   1:47:38 (1:47:28) (0:48:22)
514.  (3835) Magnus Kurtsson -65 Nynäshamn  1:47:38 (1:47:34) (0:51:33)
515.  (3959) Mats Nord-Noren -81   1:47:40 (1:47:34) (0:49:35)
516.  (4015) Anders Messerer -67 Handelsbanken  1:47:46 (1:47:30) (0:51:42)
517.  (3586) Patrick Mansén -70 Mik  1:47:50 (1:47:34) (0:50:28)
518.  (4350) Vidar Andersson -86 Uppsala  1:47:52 (1:47:42) (0:52:04)
519.  (4145) Jacob Nordin -88   1:47:57 (1:47:52) (0:51:21)
520.  (3488) Jan Gustavsson -60 Ik Fyris Tri  1:47:58 (1:47:42) (0:50:05)
521.  (3940) Tobias Funke -91 Swedbank  1:47:59 (1:47:58) (0:51:45)
522.  (3929) Valter Saaristu -50 Älvsjö  1:48:00 (1:47:52) (0:50:36)
523.  (3509) Jonas Byheden -81   1:48:04 (1:47:45) (0:52:02)
524.  (3641) Tobias Lindberg -71 Stockholm  1:48:04 (1:47:49) (0:52:00)
525.  (3608) Rob Bullough -76 DICE RUN CLUB  1:48:08 (1:47:55) (0:50:32)
526.  (3596) Peter Nyström -65 Saltarö triathlon  1:48:08 (1:47:52) (0:52:04)
527.  (3917) Tomas Davidsson -75   1:48:09 (1:48:04) (0:50:52)
528.  (3653) Vilhelm Sjögren -56   1:48:20 (1:48:09) (0:49:47)
529.  (3868) Patrick Bjurström -45 IF Linnéa  1:48:22 (1:48:18) (0:50:38)
530.  (3292) Jacob Stjärne -73 Stockholm  1:48:27 (1:48:22) (0:48:37)
531.  (3413) Anders Hellström -89   1:48:30 (1:48:17) (0:51:46)
532.  (3637) Sverker Lindblad -58   1:48:36 (1:48:30) (0:48:25)
533.  (3579) Niklas Falkeling -67   1:48:38 (1:48:22) (0:48:33)
534.  (3621) Joseph Murphy -83   1:48:47 (1:48:36) (0:45:52)
535.  (3576) Nicklas Aspeqvist -80   1:48:52 (1:48:37) (0:49:06)
536.  (4300) Rickard Wahlgren -80   1:48:52 (1:48:43) (0:49:48)
537.  (3497) Jimmy Riazzoli -83   1:48:55 (1:48:36) (0:51:36)
538.  (3606) Petter Lundström -72   1:48:56 (1:48:48) (0:47:29)
539.  (3765) Fredrik Andersson -73   1:48:56 (1:48:55) (0:50:23)
540.  (3958) Mats Lannerlöv -69   1:49:00 (1:48:56) (0:51:08)
541.  (3953) Patrik Ahlforn -73   1:49:01 (1:48:50) (0:52:01)
542.  (3947) Max Hoffmann -64 Kungsängen  1:49:08 (1:49:05) (0:51:14)
543.  (3300) Mattias Blomqvist -77 Fair trade Runners  1:49:10 (1:49:04) (0:49:20)
544.  (4074) Andreas Andersson -84   1:49:22 (1:49:07) (0:50:31)
545.  (3601) Peter Skoog -60 Mariefred  1:49:23 (1:49:09) (0:50:01)
546.  (3858) Niklas Andersson -88   1:49:25 (1:49:20) (0:52:16)
547.  (4268) Ola Bryngelson -48 Fredrikshofs FIF  1:49:26 (1:49:18) (0:51:25)
548.  (3484) Heydar Hosseini -01   1:49:29 (1:49:21) (0:50:14)
549.  (3790) Janne Levin -71 Adelsö/ Munsö IF  1:49:32 (1:49:05) (0:49:09)
550.  (3968) Jesper Ekman -73   1:49:32 (1:49:29) (0:51:21)
551.  (3449) Daniel Larsson -75 Söderhamn  1:49:32 (1:49:16) (0:51:30)
552.  (3836) Magnus Malcolm -75   1:49:36 (1:49:34) (0:49:29)
553.  (3558) Mattias Fuhre -91   1:49:41 (1:49:28) (0:49:25)
554.  (3587) Peter Landqvist -63   1:49:48 (1:49:34) (0:48:58)
555.  (3759) Erik Fredlund -75   1:49:52 (1:49:49) (0:51:10)
556.  (4226) Marcus Johansson -86 Dominanders  1:49:54 (1:49:41) (0:52:23)
557.  (3843) Martin Gårdlund -78   1:49:56 (1:49:55) (0:47:57)
558.  (3557) Mattias Björk -75 Ängby Runners  1:50:02 (1:49:47) (0:49:25)
559.  (3665) Peter Rosengren -60   1:50:08 (1:49:57) (0:52:02)
560.  (3569) Mikael Gyllensvärd -83   1:50:16 (1:50:05) (0:49:25)
561.  (3802) Jose Luis Alonso Talamillo -68   1:50:19 (1:50:13) (0:52:17)
562.  (3539) Linus Yng -80 TSM Running  1:50:20 (1:50:05) (0:48:18)
563.  (3530) Lee Nolan -78   1:50:24 (1:50:07) (0:51:49)
564.  (3524) Kjell Lundström -65   1:50:30 (1:50:11) (0:51:03)
565.  (3943) Assar Schmidt -00 Hellas TK  1:50:33 (1:50:27) (0:55:37)
566.  (3160) Erik Holting -90   1:50:35 (1:50:26) (0:54:06)
567.  (4079) Patrik Lindgren -81   1:50:39 (1:50:23) (0:53:38)
568.  (3799) James Campion -89   1:50:41 (1:50:36) (0:52:29)
569.  (3574) Andreas Ström -65 Nejab BK  1:50:41 (1:50:26) (0:53:44)
570.  (3889) Ryan Finley -21   1:50:48 (1:50:43) (0:50:49)
571.  (3773) Thomas Gustavsson -62 Prc  1:50:49 (1:50:44) (0:51:37)
572.  (3811) Peter Söderholm -62 Kungsholmen  1:50:49 (1:50:44) (0:51:03)
573.  (3851) Mikael Schulz -70 Gröndal  1:51:02 (1:50:56) (0:52:43)
574.  (3919) Tommy Eriksson -59 Nynäshamn LDK  1:51:04 (1:51:02) (0:52:44)
575.  (3629) Stefan Olsson -70 Hägersten  1:51:07 (1:50:57) (0:50:48)
576.  (3744) Magnus Hellström -54   1:51:10 (1:51:07) (0:50:28)
577.  (3872) Patrik Larsson -79   1:51:12 (1:51:08) (0:52:19)
578.  (3863) Olov Schubert -58 Scania IF  1:51:14 (1:51:10) (0:52:43)
579.  (3935) Viswanathan Rajeswaran -81   1:51:21 (1:51:15) (0:50:32)
580.  (3307) Andreas Abrahamsson -91   1:51:23 (1:51:14) (0:54:06)
581.  (3327) David Timner -70 Risets Raketer  1:51:24 (1:51:19) (0:50:20)
582.  (3809) Jörgen Linse -65 Bromma  1:51:29 (1:51:26) (0:53:31)
583.  (3878) Peter Spigic -77 FMV Sport  1:51:33 (1:51:31) (0:52:37)
584.  (3885) Rene Essom -66   1:51:34 (1:51:31) (0:53:39)
585.  (3865) Anders Olovsson -67   1:51:40 (1:51:34) (0:52:35)
586.  (3867) Ove Vikström -65 SANDVIK COROMANT  1:51:42 (1:51:35) (0:53:12)
587.  (4338) Thomas Schumann -56   1:51:43 (1:51:33) (0:53:08)
588.  (3916) Tomas Majak -73 Trioptima  1:51:48 (1:51:46) (0:53:55)
589.  (4371) Jan Winnberg -66   1:52:00 (1:51:55) (0:49:33)
590.  (3786) Jörgen Garheden -71   1:52:05 (1:52:05) (0:47:06)
591.  (3944) Gustav Julander -80   1:52:09 (1:52:02) (0:53:26)
592.  (3476) Gunnar Larsén -85   1:52:15 (1:52:02) (0:52:04)
593.  (3299) Markus Hallberg -75   1:52:15 (1:52:08) (0:52:08)
594.  (3837) Magnus Rydling -67 Swedbank  1:52:16 (1:52:14) (0:50:47)
595.  (3735) Bo Lundin -63 Sollentuna  1:52:17 (1:52:17) (0:53:12)
596.  (3315) Mårten Nordström -92 Sundbyberg  1:52:20 (1:52:14) (0:52:51)
597.  (3480) Håkan Lundqvist -66   1:52:28 (1:52:14) (0:50:11)
598.  (4189) Daniel Andersson -83 Stockholm  1:52:29 (1:52:27) (0:51:08)
599.  (3534) Leo Niskakari -90 Uppsala  1:52:36 (1:52:20) (0:49:46)
600.  (3782) Niklas Strömberg -80 Stockholm  1:52:39 (1:52:35) (0:53:01)
601.  (6198) Åke Freij -65   1:52:48 (1:52:32) (0:51:00)
602.  (3855) Nicklas Ivarsson -89   1:52:48 (1:52:39) (0:53:06)
603.  (5064) Anders Skilje -60   1:52:51 (1:52:48) (0:53:33)
604.  (3496) Jimmy Gustafsson -77 Innovate Crossfit  1:53:03 (1:52:47) (0:51:27)
605.  (3690) Tobias Fröberg -88 Sthlm City Triathlon  1:53:04 (1:52:49) (0:51:01)
606.  (4150) Jan Holmqvist -66 Älvsjö  1:53:11 (1:53:04) (0:53:22)
607.  (3415) Anders Grahn -64   1:53:12 (1:53:00) (0:50:23)
608.  (3710) Andreas Dalman -71   1:53:13 (1:52:54) (0:54:06)
609.  (4280) Patrik Bernwall -69 Danderyd  1:53:13 (1:53:02) (0:52:01)
610.  (3948) Robin Fomin -76   1:53:14 (1:53:06) (0:55:04)
611.  (3894) Hans Schmidt -68 Ruter Knekt  1:53:20 (1:53:20)
612.  (3711) Andreas Larsson -65 Stocksund  1:53:23 (1:53:22) (0:49:56)
613.  (4152) Jan-Bernd Stukenborg -77   1:53:34 (1:53:20) (0:52:03)
614.  (3887) Richard Risberg -68   1:53:35 (1:53:33) (0:50:50)
615.  (3910) Henrik Andersson -73   1:53:36 (1:53:31) (0:53:09)
616.  (3844) Martin Yngve -72   1:53:41 (1:53:34) (0:52:43)
617.  (4046) Björn Sigsjö -80   1:53:41 (1:53:28) (0:55:03)
618.  (3479) Håkan Kullvén -59 Fbk  1:53:42 (1:53:31) (0:51:41)
619.  (3804) Johan Wullt -70 Tyresö  1:53:48 (1:53:38) (0:51:08)
620.  (3588) Pelle Jenestam -65 Mariefred International Runners  1:53:48 (1:53:34) (0:50:18)
621.  (4048) Björn von Gegerfelt -83 Stockholm  1:53:51 (1:53:33) (0:56:05)
622.  (3703) Alexander Selldahl -92   1:53:53 (1:53:43) (0:50:34)
623.  (4165) Adrianus De Kruijk -75   1:54:04 (1:53:51) (0:54:39)
624.  (3566) Mikael Nilsson -77   1:54:08 (1:53:53) (0:50:24)
625.  (3712) Andreas Klässman -79   1:54:18 (1:54:17) (0:51:05)
626.  (3745) Michael Blomqvist -86   1:54:24 (1:54:18) (0:52:05)
627.  (3951) Hans Karlsen -68 SPIF Triathlon  1:54:28 (1:54:21) (0:55:42)
628.  (3937) David Moench -59   1:54:32 (1:54:28) (0:51:10)
629.  (4248) Michael Enzell -92 Accenture IF  1:54:32 (1:54:19) (0:52:07)
630.  (4287) Peter Svenonius -77 Branta backen  1:54:34 (1:54:31) (0:53:40)
631.  (3905) Timon Dörnfeld -24   1:54:35 (1:54:27) (0:48:45)
632.  (3949) Henrik Wahlman -90   1:54:38 (1:54:33) (0:53:01)
633.  (3914) Tomas Nystrom -67   1:54:47 (1:54:40) (0:53:52)
634.  (3847) Maximilian Bartels -93   1:54:47 (1:54:39) (0:54:12)
635.  (4089) Erik Hanstein -75 Solna  1:54:49 (1:54:37) (0:53:46)
636.  (3582) Andreas Nilson -83 Swedbank  1:54:52 (1:54:38) (0:51:18)
637.  (3849) Nr 3849 Efteranmälan   1:54:54 (1:54:48) (0:55:37)
638.  (4166) Joel Andersson -89 Umara Sports Club  1:55:06 (1:54:57) (0:55:28)
639.  (3528) Göran Nilsson -63 Årsta  1:55:14 (1:55:02) (0:51:59)
640.  (3817) Hossein Kavianipour -75 Enebybergs IF  1:55:24 (1:55:23) (0:53:20)
641.  (3340) Sören Carlberg -73 Johanneshov  1:55:31 (1:55:24) (0:50:06)
642.  (3499) Joakim Engdahl -79 Torplyckan  1:55:35 (1:55:20) (0:55:16)
643.  (4337) Tomas Persson -74 Digitalist runners  1:55:36 (1:55:32) (0:56:19)
644.  (3589) Pär Holmgren -64 Tullinge Consulting AB  1:55:37 (1:55:25) (0:52:53)
645.  (3860) Nils-Olof Zethrin -66   1:55:39 (1:55:36) (0:50:46)
646.  (3506) John Arbro -65 Kungsholmen  1:55:45 (1:55:41) (0:51:15)
647.  (3731) Johan Abenius -57   1:55:45 (1:55:42) (0:55:07)
648.  (3901) Stefan Lundbäck -66   1:55:48 (1:55:44) (0:53:40)
649.  (3787) Jan Engvall -19 Stockholm  1:55:50 (1:55:43) (0:54:12)
650.  (4253) Michael Hardwicke -75   1:55:51 (1:55:38) (0:53:46)
651.  (3624) Stefan Bladh -72 Bladerunner RC  1:55:55 (1:55:48) (0:53:58)
652.  (3746) Conny Andersson -66 Esik  1:55:55 (1:55:52) (0:54:09)
653.  (3946) Michael Ledwith -68   1:56:00 (1:55:56) (0:53:58)
654.  (4362) Marc Armgren -92   1:56:05 (1:55:47) (0:55:15)
655.  (4255) Niclas Boberg -73 Aik  1:56:07 (1:56:02) (0:51:24)
656.  (3796) Jesus Orrego -52 PERU runners  1:56:16 (1:56:11) (0:54:45)
657.  (4169) Stefan Johansson -73 Avesta  1:56:34 (1:56:29) (0:54:35)
658.  (3699) Klas Buxbaum -92   1:56:36 (1:56:30) (0:53:11)
659.  (4042) Benny Ferdinandsson -74 Rikstens IK  1:56:37 (1:56:28) (0:53:46)
660.  (3812) Juha Kamppinen -68   1:56:37 (1:56:28) (1:01:08)
661.  (3770) Gert Andersson -55 Scania IF  1:56:42 (1:56:37) (0:54:24)
662.  (3747) Jörgen Dahl -69   1:57:13 (1:57:06) (0:55:16)
663.  (4373) Johan Nordberg -83   1:57:16 (1:57:04) (0:54:28)
664.  (3793) Jesper Wiebe -77 Umck  1:57:17 (1:57:16) (0:54:55)
665.  (3639) Thomas Rowland -71   1:57:19 (1:57:04) (0:54:23)
666.  (4139) Niclas Fröjel -82   1:57:21 (1:57:06) (0:54:56)
667.  (3604) Peter Silfverling -73 MS Vikings  1:57:27 (1:57:14) (0:52:13)
668.  (3792) Neuhaus Jesper -75 Vegan Runners IK  1:57:30 (1:57:28) (0:52:36)
669.  (3808) Jonny Greinsmark -60 Greinsmark Konsult  1:57:33 (1:57:30) (0:51:39)
670.  (3723) Morgan Atarman -73   1:57:41 (1:57:36) (0:54:58)
671.  (4176) Jonathan Hellman -94   1:57:46 (1:57:40) (0:55:29)
672.  (4101) Filip Ramming -83   1:57:51 (1:57:40) (0:56:01)
673.  (3828) Stefan Johansson -67   1:58:09 (1:58:08) (0:55:52)
674.  (4340) Ulf Hagmann -69   1:58:13 (1:57:55) (0:55:40)
675.  (4073) Christian Olsson -73   1:58:19 (1:57:59) (0:58:13)
676.  (3644) Tomas Ernhagen -62 Stockholm  1:58:20 (1:58:02) (0:54:35)
677.  (4006) Adrian Smith -80 Badmadafaka  1:58:21 (1:58:14) (0:54:00)
678.  (3859) Nils Below -62   1:58:25 (1:58:16) (0:56:13)
679.  (4109) Grigory Emelianov -87   1:58:31 (1:58:09) (0:54:17)
680.  (4119) Håkan Johansson -56   1:58:32 (1:58:22) (0:56:22)
681.  (4374) Nr 4374 Efteranmälan   1:58:35 (1:58:17) (0:56:52)
682.  (3159) Erik Braatz -84 PMI FO Thxop  1:58:42 (1:58:31) (0:56:13)
683.  (4242) Matti Kivelö -66   1:58:43 (1:58:25) (0:57:45)
684.  (4372) Lulu Reynolds -79   1:58:45 (1:58:35) (0:53:59)
685.  (4246) Mayank Porwal -88 Södertälje  1:58:49 (1:58:37) (0:59:29)
686.  (4292) Christopher Denker -72   1:58:59 (1:58:48) (0:56:15)
687.  (3877) Peter Kuhrij -58   1:59:12 (1:59:06) (0:56:43)
688.  (3965) Jonas Andersson -75   1:59:13 (1:59:13) (0:52:37)
689.  (4299) Richard Rönnerman -80   1:59:26 (1:59:13) (0:50:08)
690.  (3899) Peter Sjöberg -66   1:59:27 (1:59:19) (0:55:54)
691.  (4106) Fredrik Jaako -75 Team Jaako  1:59:35 (1:59:20) (0:55:52)
692.  (3728) Johan Åström -72 Mölnbo  1:59:37 (1:59:30) (0:52:49)
693.  (3942) Daniel Pamnert -75   1:59:51 (1:59:37) (0:56:25)
694.  (3928) Waldemar Britts -90 Accenture IF  1:59:53 (1:59:45) (0:54:17)
695.  (4251) Mikael Ordenius -85 LTG Display  2:00:08 (1:59:59) (0:54:12)
696.  (4279) Patrik Stefansson -69 Rudbeckianska Gymnasiet  2:00:16 (2:00:03) (0:56:12)
697.  (3110) Frank Johan Ahlberg -68 IF Linnéa  2:00:20 (1:59:58) (0:55:56)
698.  (3597) Per Ebeling -69 Enebybergs IF  2:00:22 (2:00:10) (0:53:04)
699.  (3730) Benny Eriksson -59 Nynäshamn långdistansklubb  2:00:23 (2:00:20) (0:53:10)
700.  (3469) Fredrik Gejrot -56 Stockholm  2:00:28 (2:00:14) (0:53:14)
701.  (3896) Sokrates Petalidis -57   2:00:48 (2:00:46) (0:56:32)
702.  (3772) Michael Gricksch -64   2:01:00 (2:00:57) (0:56:27)
703.  (4353) Viktor Andersson -96   2:01:32 (2:01:10) (1:01:14)
704.  (3584) Ola Sundh -60 Formtopp IF  2:01:36 (2:01:29) (0:54:40)
705.  (3900) Stefan Björndahl -66 Örby/älvsjö  2:01:54 (2:01:37) (0:57:49)
706.  (4159) Jens Ahlström -75   2:01:56 (2:01:48) (0:54:52)
707.  (4142) Johan Smedborn -71   2:02:05 (2:01:55) (0:59:03)
708.  (4209) Love Neihoff -90 Stockholm Sub Surfers  2:02:07 (2:01:49) (0:58:14)
709.  (3908) Thomas Larsson -63 Nynäshamn LDK  2:02:12 (2:02:09) (0:53:25)
710.  (4223) Marc Tersman Toll -81 Digitalist runners  2:02:21 (2:02:17) (0:56:24)
711.  (3841) Markus Tegnér -84   2:02:23 (2:02:12) (0:55:46)
712.  (4250) Mikael Sahlquist -56   2:02:23 (2:02:13) (0:59:00)
713.  (4261) Michael Ringh -69 Älta IF  2:02:28 (1:56:01) (0:51:47)
714.  (4049) Håkan Boman -65   2:02:33 (2:02:22) (0:55:31)
715.  (4346) Victor Dahlin -87   2:02:46 (2:02:30) (0:57:34)
716.  (4140) Isak Andersson -99   2:02:48 (2:02:46) (0:56:51)
717.  (3208) Ingvar Jonasson -74   2:03:02 (2:02:47) (0:55:20)
718.  (4318) Simon Olsson -83   2:03:18 (2:03:04) (1:00:34)
719.  (4096) Fredrik Engström -56 Stockholm  2:03:34 (2:03:23) (0:57:04)
720.  (4232) Mark Takeuchi -70   2:03:44 (2:03:22) (0:58:31)
721.  (4375) Martin Sirvell -74   2:04:02 (2:03:51) (0:59:59)
722.  (4285) Peter Mellström -63   2:04:16 (2:04:05) (0:57:21)
723.  (4262) Niclas Wennerberg -65   2:04:17 (2:04:00) (0:57:45)
724.  (4335) Tomas Forss -67   2:04:28 (2:04:16) (0:55:26)
725.  (4328) Sven Holm -63 Skara  2:04:54 (2:04:31) (0:58:57)
726.  (3922) Tunay Sjögren -68 Sollentuna  2:04:54 (2:04:47) (0:56:14)
727.  (4343) Valter Wagner Zethrin -98   2:05:02 (2:04:44) (0:59:44)
728.  (4120) Håkan Månsson -60   2:05:18 (2:05:10) (0:56:14)
729.  (4254) Mirza Zametica -75 Emir&alma  2:05:37 (2:05:26) (1:00:24)
730.  (4090) Erik Lövgren -66   2:05:39 (2:05:28) (0:55:31)
731.  (4263) Nils Arvid Wiking -80 Signe LS  2:05:40 (2:05:31) (0:58:34)
732.  (4317) Simon Dahling -94   2:05:42 (2:05:30) (0:57:10)
733.  (4235) Martin Ahnskog -93   2:05:56 (2:05:37) (0:58:55)
734.  (4004) Adrian Irimiea -87 DICE RUN CLUB  2:05:58 (2:05:52) (0:55:22)
735.  (4047) Björn Weidinger -93 Hässelby  2:06:11 (2:06:01) (1:01:20)
736.  (4002) Abishiekh Kaul -91 Swedbank  2:06:12 (2:05:55) (0:56:40)
737.  (3923) Ulf Nordström -72   2:06:13 (2:06:10) (0:54:40)
738.  (4256) Martin Wilson -70   2:06:17 (2:06:07) (0:59:13)
739.  (3709) Erik Alfredéen -79 Runacademy IF  2:06:20 (2:06:09) (0:56:14)
740.  (4276) Pär Wallin -67   2:06:37 (2:06:27) (0:59:03)
741.  (4264) Daniel Nordström -85   2:06:38 (2:06:14) (0:59:25)
742.  (3248) Bengt Isgård -51 IF Linnéa  2:06:50 (2:06:48) (0:55:13)
743.  (3525) Linus Klevebäck -87 Sandshult  2:06:59 (2:06:48) (0:53:30)
744.  (4200) Lars Berglund -76   2:07:04 (2:06:48) (0:58:06)
745.  (4137) Ingemar Weidinger -56 Hasselby  2:07:13 (2:07:03) (1:01:21)
746.  (3751) Daniel Lindblom -80 Gnesta  2:07:17 (2:07:06) (0:58:03)
747.  (4144) Jan Axelsson -65   2:07:26 (2:07:13) (0:58:04)
748.  (1021) Daniel Höglund -71   2:07:30 (2:07:26) (0:56:00)
749.  (3920) Tommy Marshall -86   2:07:34 (2:07:14) (1:00:54)
750.  (4005) Adrian Carolusson Ahlin -95   2:07:42 (2:07:20) (1:01:01)
751.  (4342) Ulf Ahlin -61   2:07:47 (2:07:25) (1:01:01)
752.  (4129) Henrik Nilsson -92   2:07:54 (2:07:40) (0:59:47)
753.  (4163) Joakim Staaf -76 Mårdansiktena SK  2:07:57 (2:07:47) (0:56:57)
754.  (4341) Ulf Mårtensson -68 Freerunners  2:07:59 (2:07:39) (0:58:57)
755.  (4045) Björn Smith -66 Bromma  2:08:04 (2:07:49) (1:01:54)
756.  (4062) Christer Backelin -43 Stockholm  2:08:14 (2:08:04) (1:00:05)
757.  (4282) Per Sjödin -80   2:08:16 (2:07:57) (0:58:55)
758.  (4065) Claudio Quitral -86   2:08:20 (2:07:55) (1:01:29)
759.  (4370) Charlotte Grönborg -69   2:08:45 (2:08:40) (0:57:16)
760.  (4361) Leif Newman -60   2:09:04 (2:08:50) (1:00:34)
761.  (3915) Tomas Betzholtz -72   2:09:06 (2:08:56) (0:59:04)
762.  (3635) Peter Jönsson -71 Aik  2:09:22 (2:09:08) (0:57:01)
763.  (4293) Per-Ola Tingström -63 Kälvesta LK  2:09:25 (2:09:18) (0:56:49)
764.  (4044) Björn Bjärnek -86   2:10:11 (2:09:58) (1:01:22)
765.  (4053) Robert Johansson -75 Hovsta IF  2:10:28 (2:10:19) (0:59:43)
766.  (3820) Kjell Nilsson -50 Avaviken SK  2:11:03 (2:11:01) (0:59:10)
767.  (4199) Lars Molin -70   2:11:04 (2:10:40) (0:58:34)
768.  (3909) Thommy Jakobsson -64   2:11:05 (2:11:04) (0:56:27)
769.  (4364) Stuart Rumbelow -80 Sct  2:11:10 (2:11:02) (1:02:14)
770.  (4203) Lars Eric Bergman -48   2:11:23 (2:11:04) (0:58:36)
771.  (3780) Henrik Straeng -60   2:11:36 (2:11:29) (0:56:03)
772.  (4041) Bengt Lundberg -65 TEMS United  2:11:59 (2:11:52) (1:00:17)
773.  (4322) Fabian Jerndahl -89   2:12:09 (2:11:58) (1:01:08)
774.  (3116) Xuge Fan -85   2:12:50 (2:11:20) (0:57:24)
775.  (4202) Lars Sjöholm -55 Ica  2:12:57 (2:12:39) (1:02:26)
776.  (4201) Per-Arne Johansson -56 Ica  2:12:58 (2:12:39) (1:02:26)
777.  (4075) Daniel Sannum -81   2:13:08 (2:12:57) (0:58:47)
778.  (4118) Patrik Haglund -69   2:13:34 (2:13:18) (1:03:04)
779.  (4198) Lars Åsberg -41 Stockholm  2:13:43 (2:13:35) (1:00:23)
780.  (4363) Okänt namn (Kontakta oss) -73   2:13:50 (2:13:34) (1:03:04)
781.  (4055) Thomas Carlquist -86   2:13:54 (2:13:43) (0:59:08)
782.  (4277) Patrick Krainer -71 Umeå  2:14:00 (2:13:50) (0:57:35)
783.  (4033) Anton Ramming -90   2:14:20 (2:14:08) (1:02:23)
784.  (4037) Axel Hultquist -89   2:14:40 (2:14:26) (1:01:25)
785.  (4278) Patrik Glans -67 Åkersberga sk  2:15:10 (2:15:03) (0:58:41)
786.  (4249) Mikael Forsström -61 Telia IF  2:15:18 (2:15:18) (1:04:05)
787.  (3724) David Attoff -97   2:16:02 (2:15:55) (0:58:13)
788.  (3838) Magnus Attoff -64 Stockholm  2:16:02 (2:15:55) (0:58:13)
789.  (4122) Kent Eriksson -64   2:16:43 (2:16:30) (1:02:44)
790.  (4240) Mats Åhlén -66 Uppsala  2:16:57 (2:16:49) (0:58:37)
791.  (4244) Mattias Franzén -86   2:17:07 (2:16:56) (0:58:40)
792.  (4019) Andreas Ronvall -75 Åsen Hellrunners  2:17:10 (2:16:54) (1:02:33)
793.  (4174) Jonas Strandberg -79 Nolby  2:17:10 (2:16:49) (1:04:21)
794.  (4301) Rizwan Yousaf -87 Swedbank  2:17:35 (2:17:18) (0:59:15)
795.  (3856) Nicklas Lindquist -76 Lidingö  2:17:36 (2:17:35) (0:57:31)
796.  (4100) Thomas Timber -61   2:17:48 (2:17:38) (1:01:07)
797.  (4067) Dancho Nestorov -85   2:18:21 (2:18:06) (1:01:23)
798.  (4320) Emil Johansson -98 Hässelby  2:18:33 (2:18:29) (0:59:39)
799.  (4327) Matthias Holgersson -73 Skavsaret  2:18:34 (2:18:19) (1:03:12)
800.  (4128) Henrik Melin -73 281  2:18:39 (2:18:19) (0:59:27)
801.  (3714) Andrea Wierer -77   2:18:40 (2:18:31) (0:58:49)
802.  (3966) Christian Frisk -69 Vellinge Runners  2:18:51 (2:18:42) (1:05:24)
803.  (4167) Johan Ljung -70   2:19:27 (2:19:06) (1:04:19)
804.  (4173) Jonas Kihlgren -76 Lonesome Runners  2:19:36 (2:19:23) (1:01:28)
805.  (4020) Andreas Stevemar -78   2:19:58 (2:19:49) (0:59:08)
806.  (4339) Ulf Alfredsson -68 Solna karate  2:20:24 (2:20:02) (1:03:06)
807.  (4294) Prakash Dakua -81 India  2:20:38 (2:20:28) (1:03:33)
808.  (4302) Robert Enskog -61   2:20:40 (2:20:31) (1:02:22)
809.  (4014) Anders Andersson -70   2:21:26 (2:21:13) (1:02:20)
810.  (4149) Jan Bärlund -66 Stanley Security Sverige  2:22:26 (2:22:01) (1:04:18)
811.  (4114) Grégory Beuneu -74   2:24:12 (2:24:05) (1:05:40)
812.  (3477) Gustaf Risling -56 Herbalife  2:24:26 (2:24:13) (1:03:24)
813.  (4266) Bo Nylander -51 Mälarö sok  2:24:56 (2:24:50) (1:03:12)
814.  (4001) Thomas Svensson -49 TSM Running  2:26:05 (2:25:54) (1:03:13)
815.  (4012) Mathias Högberg -89   2:26:24 (2:26:18) (1:03:13)
816.  (4378) Gustav Svensson -80   2:27:18 (2:26:56) (1:07:15)
817.  (4077) Edvin Hertegård -94   2:28:58 (2:28:40) (1:04:44)
818.  (4098) Lars Bäckström -52 Stockholm  2:30:17 (2:29:52) (1:13:23)
819.  (4164) Joakim Persson -88   2:30:31 (2:30:15) (0:58:48)
820.  (4288) Peter Tandlund -67   2:32:00 (2:31:44) (1:06:53)
821.  (4290) Petter Kraft -75 LTG Display  2:32:41 (2:32:32) (1:04:12)
822.  (4050) Peter Olsson -84   2:34:10 (2:33:58) (1:06:13)
823.  (4193) Knut Ångström -27   2:41:13 (2:41:05) (1:13:17)
824.  (4351) Ove Engman -39 Elvans IF  2:43:14 (2:42:53) (1:14:36)

Halvmara Kvinnor

Brutto

Netto

10 km
1.  (3073) Johanna Salminen -78 GoRunning Skarpäng  1:25:09 (1:25:07) (0:40:19)
2.  (3075) Magdalena Fors -92 Terrible Tuesdays Triathlon  1:27:19 (1:27:17) (0:40:30)
3.  (3074) Erica Andersson -90   1:27:33 (1:27:31) (0:40:59)
4.  (3076) Erin Gilson -81 IF Linnéa  1:28:12 (1:28:10) (0:41:18)
5.  (3098) Josefin Doverlid -91 Mummelmann  1:29:09 (1:29:06) (0:40:27)
6.  (3388) Malin Löveborg -78   1:29:21 (1:29:18) (0:41:42)
7.  (3071) Annemarie Eldholm -70 Örebroaik/camp019  1:30:47 (1:30:45) (0:41:30)
8.  (3070) Helen Belfrage -82   1:30:58 (1:30:58) (0:41:31)
9.  (3345) Catharina Eriksson -66 Huddinge AIS  1:31:27 (1:31:26) (0:42:33)
10.  (3077) Maria Frank -83 IF Linnéa  1:31:57 (1:31:54) (0:43:10)
11.  (3351) Julia Åhlin -87 TSM Running  1:33:20 (1:33:11) (0:43:33)
12.  (3360) Johanna Wallin -94 Bogesundslandets Ryttare  1:33:34 (1:33:29) (0:43:22)
13.  (3410) Amalia Sangfelt -91 Uppsala IF  1:33:43 (1:33:33) (0:44:24)
14.  (3349) Maria Norman -82   1:34:55 (1:34:49) (0:44:11)
15.  (3465) Nina Fehse -91   1:35:05 (1:34:56) (0:44:23)
16.  (3382) Helena Björkman -75   1:35:22 (1:35:17) (0:44:33)
17.  (3350) Mia Edding -78   1:35:30 (1:35:22) (0:44:39)
18.  (3356) Rachel Haines -88 Lidingo  1:36:03 (1:35:56) (0:43:50)
19.  (3402) Adina Lerjefelt -89   1:36:43 (1:36:40) (0:44:06)
20.  (3455) Elin Lindeborg -93   1:36:46 (1:36:37) (0:45:58)
21.  (3362) Ingrid Björk -59   1:36:56 (1:36:48) (0:45:05)
22.  (3434) Paula Sabelström -66 Tsmrunning  1:37:00 (1:36:50) (0:45:35)
23.  (3564) Michaela Tredal -87   1:37:09 (1:36:57) (0:45:59)
24.  (3372) Fanny Ericson Hållén -91   1:37:30 (1:37:22) (0:45:50)
25.  (3348) Emelie Genarp -88 Kungsholmen  1:37:51 (1:37:47) (0:46:13)
26.  (3482) Héléne Englund -82 IKJ Haninge  1:37:53 (1:37:46) (0:45:35)
27.  (3359) Jennie Sandberg -70 Lk roslagen  1:37:55 (1:37:50) (0:45:16)
28.  (3354) Marthe Kinnander -81   1:37:58 (1:37:50) (0:45:44)
29.  (3353) Klara Dourrouj -81   1:38:50 (1:38:44) (0:46:05)
30.  (3821) Kristalina Smårs -91   1:39:10 (1:39:10) (0:47:04)
31.  (3422) Anna Karlsson -91   1:39:38 (1:39:29) (0:45:08)
32.  (3688) Paulina Sjöholm -92 Sthlm City Triathlon  1:39:51 (1:39:36) (0:46:09)
33.  (3694) Lana Murphy   1:39:53 (1:39:37) (0:47:10)
34.  (3357) Anna Rösiö -71   1:41:03 (1:40:55) (0:46:10)
35.  (5054) Jessica Nordström -74 IFK Sala  1:41:32 (1:41:22) (0:47:24)
36.  (3684) Helena Siren -71   1:41:37 (1:41:25) (0:48:06)
37.  (3364) Sara Rendahl -83 Skogsluffarna  1:41:39 (1:41:32) (0:46:03)
38.  (3424) Arina Thorén -73   1:41:48 (1:41:39) (0:47:07)
39.  (3439) Cassandra Sjönvall -88   1:42:06 (1:42:00) (0:47:51)
40.  (3367) Karin Frimodt -82 IF Linnéa  1:42:09 (1:42:03) (0:47:46)
41.  (3487) Irma Östervall -99 Fredrikshofs FIF  1:42:09 (1:41:58) (0:48:15)
42.  (3701) Anna Edgren -79 Power Woman Athletic Club  1:43:11 (1:43:06) (0:47:40)
43.  (3535) Librada Söderman Pettersson -70 Årsta  1:43:26 (1:43:14) (0:48:44)
44.  (3409) Aleksandra de Jong -96   1:43:35 (1:43:21) (0:47:15)
45.  (4022) Anna Samuelsson -84   1:43:58 (1:43:52) (0:48:33)
46.  (3404) Agneta Jonsson -56 Team Skavsåret/IBM  1:43:59 (1:43:49) (0:48:59)
47.  (3547) Malin Löfsjögård -72   1:44:10 (1:44:00) (0:48:38)
48.  (3425) Åsa Pärlered -66 Club Running Sweden  1:44:28 (1:44:17) (0:48:20)
49.  (3638) Isabella Sjölander -86   1:44:41 (1:44:31) (0:48:58)
50.  (3634) Susanne Pulls -77 Umara Sports Club  1:44:47 (1:44:36) (0:49:36)
51.  (3622) Sofia Carheden-eriksson -73   1:45:09 (1:44:57) (0:48:16)
52.  (3495) Jessica Wallgren -70 Tsm  1:45:17 (1:44:58) (0:50:39)
53.  (3423) Annika Åström -63   1:45:28 (1:45:15) (0:48:26)
54.  (3358) Anna Stavlind -70 Linköpings LK  1:45:28 (1:45:24) (0:47:46)
55.  (3453) Johanna Hellström -74   1:45:28 (1:45:10) (0:50:40)
56.  (3615) Isabella Rosén -92   1:45:29 (1:45:20) (0:49:37)
57.  (4156) Jenny Strandberg -88   1:45:41 (1:45:25) (0:48:52)
58.  (3456) Emelie Baeckström -88   1:45:46 (1:45:31) (0:51:41)
59.  (3852) Monika Ljung -57 Fredrikshofs FIF  1:45:46 (1:45:45) (0:48:45)
60.  (3537) Linda Fernvall -71   1:45:47 (1:45:37) (0:49:21)
61.  (3513) Josefin Gutke -83 IF Linnéa  1:45:59 (1:45:48) (0:49:38)
62.  (3767) Frida Björnberg -93   1:46:35 (1:46:32) (0:50:54)
63.  (3494) Jessica Ehlin -89   1:46:37 (1:46:25) (0:49:40)
64.  (3775) Hanna Albertsson -87   1:46:44 (1:46:43) (0:48:10)
65.  (3573) Nathalie Ersgård -94   1:47:18 (1:47:08) (0:50:21)
66.  (3441) Charlotta Faxén -76   1:47:21 (1:47:07) (0:49:08)
67.  (3815) Karin Oxhamre -76   1:47:30 (1:47:27) (0:50:16)
68.  (3667) Johanna Koistinen -84 Running Sweden  1:47:40 (1:47:27) (0:50:25)
69.  (3669) Emma Melin -95   1:47:50 (1:47:41) (0:50:06)
70.  (3930) Katarina Waniewska -80   1:47:55 (1:47:50) (0:50:17)
71.  (3681) Paula Nordström -76   1:49:26 (1:49:16) (0:50:26)
72.  (3514) Josefine Uddenäs -84 Stockholm City Triathlon  1:49:32 (1:49:17) (0:49:21)
73.  (3609) Rita Jokela -63   1:49:33 (1:49:16) (0:51:48)
74.  (3902) Susanne Yngvesson -67   1:49:49 (1:49:44) (0:51:26)
75.  (3421) Ann Björk -76 Ängby Runners  1:50:02 (1:49:47) (0:49:26)
76.  (3938) Yvonne Walther -58 Nynäshamns långdistansklubb  1:50:11 (1:50:08) (0:51:07)
77.  (3486) Iréne Burman -65   1:50:22 (1:50:08) (0:50:53)
78.  (4131) Linda Strandberg -90   1:50:52 (1:50:35) (0:49:40)
79.  (3420) Anette Lundberg -84   1:51:26 (1:51:10) (0:52:38)
80.  (3898) Sofia Andersson -91   1:51:36 (1:51:20) (0:53:39)
81.  (3426) Anne-Sofie Näslund -81 Paragon  1:51:42 (1:51:29) (0:51:59)
82.  (3717) Anna Roland Andersson -76   1:51:45 (1:51:43) (0:50:33)
83.  (4329) Sylwia Czarnocka -72 Sct  1:52:01 (1:51:52) (0:51:28)
84.  (3912) Tina Andersson Groth -72 Linghed  1:52:06 (1:52:04) (0:52:25)
85.  (4170) Johanna Kyrö -92   1:52:19 (1:52:13) (0:52:57)
86.  (3504) Johanna Kristianson -78   1:52:28 (1:52:18) (0:50:28)
87.  (3754) Emelia Erlandsson -89   1:52:29 (1:52:21) (0:52:18)
88.  (3950) Marie Henriksson -80   1:52:51 (1:52:35) (0:52:23)
89.  (4185) Karin Hebert -76   1:52:51 (1:52:46) (0:52:27)
90.  (4332) Therese Lundberg -74   1:53:03 (1:52:45) (0:54:13)
91.  (3876) Pernilla Korshag -71 Korshags Dreamteam  1:53:03 (1:53:00) (0:53:11)
92.  (3764) Francesca Pavan -88 Club Running Sweden  1:53:09 (1:53:05) (0:54:53)
93.  (3700) Sara Hartzell -71 Power Woman Athletic Club  1:53:11 (1:53:09) (0:52:23)
94.  (3466) Linnea Forsberg -83 IF Linnéa  1:53:36 (1:53:24) (0:52:54)
95.  (3934) Jenny Mårtensson -77 TSM running  1:54:00 (1:53:55) (0:52:56)
96.  (3963) Frida Granath Pettersson -82 Mora  1:54:07 (1:54:03) (0:53:50)
97.  (4360) Sofia Holmberg -91 Örebro  1:54:08 (1:53:55) (0:58:43)
98.  (3702) Annie Johnsson -69 Stockholm  1:54:13 (1:54:12) (0:52:09)
99.  (3866) Estelle Csepela -01 Järna SK  1:54:14 (1:54:08) (0:55:10)
100.  (3962) Cecilia Suurkuusk -72 TSM Running  1:54:24 (1:54:20) (0:53:34)
101.  (3853) Natalie Uljas -95   1:54:26 (1:54:23) (0:55:10)
102.  (3822) Kristina Lundberg -80   1:54:31 (1:54:23) (0:55:08)
103.  (3763) Eva Näslund -74 Hammarby IF Löparnas Vänner  1:54:38 (1:54:36) (0:51:39)
104.  (3840) Mari Grape Vesterlund -82   1:54:41 (1:54:38) (0:54:18)
105.  (3716) Anna Dahlén -80 DICE RUN CLUB  1:54:50 (1:54:50) (0:51:34)
106.  (3897) Sofia Westerberg -73   1:54:55 (1:54:51) (0:53:19)
107.  (3800) Jenny Karlsson -86   1:55:29 (1:55:19) (0:55:34)
108.  (3521) Karin Strandh -91 Arlanda-Märsta Skidklubb  1:55:33 (1:55:21) (0:54:05)
109.  (3570) Monique Stalås Hörnsten -69 Åtf  1:55:35 (1:55:24) (0:54:55)
110.  (4086) Emma Engvall -93 Uppsala  1:55:51 (1:55:42) (0:54:12)
111.  (3892) Sandra Nordström -80 Uppsala  1:55:51 (1:55:44) (0:54:25)
112.  (3874) Petra Nordling -74   1:55:52 (1:55:50) (0:52:36)
113.  (3771) Greta Nordin -87   1:55:53 (1:55:50) (0:53:00)
114.  (4316) Edith Lesage -72 Srf  1:56:14 (1:56:05) (0:53:58)
115.  (4108) Fredrika Fröjdh -91   1:56:18 (1:56:02) (0:52:26)
116.  (3734) Bodil Paulin -63   1:56:23 (1:56:08) (0:53:30)
117.  (3819) Pauliina Salomaa -83   1:56:37 (1:56:26) (0:56:15)
118.  (4212) Maria Saarnio -76 Rudbeckianska Gymnasiet  1:56:58 (1:56:46) (0:54:45)
119.  (3939) Helena Huitfeldt -71 Club Running Sweden  1:57:21 (1:57:19) (0:55:37)
120.  (4087) Emma Thornberg -81 Emisa Sk  1:57:25 (1:57:10) (0:54:55)
121.  (4095) Rebecca Bachmann -72 Turid & Max IF  1:57:35 (1:57:30) (0:54:11)
122.  (5057) Frida Ekholmer -91   1:57:38 (1:57:26) (0:52:44)
123.  (3736) Charlotte Brunmark -85   1:57:54 (1:57:47) (0:55:46)
124.  (3945) Elisabeth Trolling -92   1:57:56 (1:57:55) (0:53:55)
125.  (4347) Victoria Jonsson -86   1:57:58 (1:57:50) (0:55:00)
126.  (3347) Jenny Fohlstedt -71 Crossnature  1:58:18 (1:58:06) (0:54:55)
127.  (4205) Lidiya Myroshnychenko -87   1:58:40 (1:58:36) (0:54:23)
128.  (3785) Irmeli Andersson -56   1:58:44 (1:58:42) (0:53:53)
129.  (3906) Theresa Nagle -73   1:58:45 (1:58:31) (0:56:09)
130.  (3739) Charlotta Hemgren Masoliver -71   1:58:55 (1:58:51) (0:54:43)
131.  (3632) Susanne Nilsson -63 Team Ultrasweden LK  1:59:06 (1:58:52) (0:52:54)
132.  (4352) Yvette Nilsson -85   1:59:08 (1:58:57) (0:55:06)
133.  (3725) Emelie Kullmann -91   1:59:08 (1:59:06) (0:55:52)
134.  (3830) Lisa Nilsson Sandgren -74   1:59:16 (1:59:15) (0:54:58)
135.  (4367) Gunilla Bergman -55 Tsm  1:59:23 (1:59:11) (0:55:30)
136.  (3827) Linda Dorsander -76 Sollentuna  1:59:26 (1:59:24) (0:56:00)
137.  (3720) Antonia Lindmark -83   1:59:28 (1:59:28) (0:52:01)
138.  (4224) Emelie Domanders -91 Dominanders  1:59:30 (1:59:15) (0:56:42)
139.  (4289) Petra Färjsjö -66 Segeltorp  1:59:31 (1:59:18) (0:55:46)
140.  (4003) Ann-Charlotte Persson -70 Fortum  1:59:31 (1:59:19) (0:54:56)
141.  (4225) Moa Domanders -95 Dominanders  1:59:31 (1:59:19) (0:56:43)
142.  (4027) Anna Pettersson -80   1:59:36 (1:59:22) (0:55:52)
143.  (3967) Ulrika Eriksson -76 Tydje SK  1:59:41 (1:59:35) (0:54:35)
144.  (4369) Elvira Jubel -96   1:59:59 (1:59:44) (0:58:46)
145.  (3834) Magdalena Jonsson -75 TSM Running  2:00:03 (1:59:59) (0:55:41)
146.  (4125) Emelie Kull -79   2:00:19 (2:00:06) (0:56:33)
147.  (4127) Helene Ahlberg -61   2:00:19 (1:59:58) (0:55:56)
148.  (3825) Lena Lidö -69 Åkersberga Triathlonförening  2:00:39 (2:00:35) (0:54:35)
149.  (3753) Elisabeth Borg -76   2:00:39 (2:00:38) (0:56:13)
150.  (4307) Maria Reimers -67   2:00:47 (2:00:39) (0:54:58)
151.  (4312) Sanna Ilves -75   2:00:56 (2:00:45) (0:55:35)
152.  (3738) Catharina Glaas -77 Bredängby  2:00:59 (2:00:54) (0:55:27)
153.  (3933) Viktoria Dahl -63   2:01:28 (2:01:22) (0:54:02)
154.  (4222) Margarita Bartish -88   2:01:37 (2:01:19) (0:58:20)
155.  (3777) Helena Karlsson -69 Söderlöparna  2:01:54 (2:01:51) (0:55:00)
156.  (4078) Eeva Jansson Niemi -71   2:01:57 (2:01:44) (0:57:08)
157.  (4153) Beatrice Jansson -77 Lidingö  2:02:04 (2:01:53) (0:56:14)
158.  (4239) Matilda Hedberg -90 Stockholm Sub Surfers  2:02:07 (2:01:50) (0:56:56)
159.  (3713) Sara Fors -80   2:02:09 (2:01:57) (0:55:43)
160.  (4013) Ann-Marie Olofsson -84   2:02:38 (2:02:24) (0:57:05)
161.  (4177) Josefine Östfeldt -75   2:02:50 (2:02:37) (0:58:43)
162.  (4208) Louise Hedman -90   2:02:51 (2:02:41) (0:56:44)
163.  (4070) Madelene Gustavsson -75   2:02:59 (2:02:51) (0:55:31)
164.  (4052) Camilla Finn -92   2:03:08 (2:02:53) (0:58:17)
165.  (4281) Paulina Svensson -94   2:03:31 (2:03:19) (0:51:00)
166.  (3721) Arja Johansson -67 Peab IF  2:03:31 (2:03:29) (0:57:49)
167.  (4376) Sofia Sirvell -74   2:04:02 (2:03:51) (0:59:59)
168.  (4366) Kristin Andersson -74   2:04:06 (2:04:00) (0:55:11)
169.  (4157) Jenny Törnberg -78 Norra Stockholm endurance  2:04:55 (2:04:46) (0:57:28)
170.  (3762) Eva Nordberg -66 Trafikverkets FF  2:05:06 (2:05:02) (0:55:48)
171.  (4043) Elisabet Todaro -71 Todaros  2:05:19 (2:05:05) (0:58:13)
172.  (4136) Cecilia Jonsson -77   2:05:49 (2:05:41) (0:58:49)
173.  (4155) Jenny Pettersson -88   2:05:51 (2:05:42) (0:55:22)
174.  (4207) Lotta Hoff -79   2:06:12 (2:06:02) (0:58:46)
175.  (3925) Ulrika Kumlien -85 BK Pantern  2:06:13 (2:06:09) (0:59:37)
176.  (4058) Catharina Sevonius -61 Run Academy  2:07:06 (2:06:59) (0:58:37)
177.  (4291) Piia Sainio -69   2:07:21 (2:07:03) (1:00:07)
178.  (4219) Maria Magnusson -81 Rimbo  2:07:34 (2:07:14) (1:00:55)
179.  (4135) Ingela Lundell -59 Solna  2:07:38 (2:07:30) (1:00:21)
180.  (4309) Rosanna Fredriksson -88   2:07:48 (2:07:38) (0:59:21)
181.  (4196) Li Lindström -60   2:07:49 (2:07:30) (0:58:36)
182.  (4085) Emma Berglund -90 Bnbrc  2:07:54 (2:07:41) (0:58:40)
183.  (4024) Anna Dasler -70 Hemsö IF  2:07:59 (2:07:40) (0:58:58)
184.  (4319) Sofia Viktoria Johansson -92   2:08:31 (2:08:11) (0:59:42)
185.  (4071) Dilan Ölcer -82 Stockholm  2:08:44 (2:08:26) (0:59:32)
186.  (4182) Kajsa Alenmyr -92   2:09:00 (2:08:52) (0:57:13)
187.  (3794) Jessica Balksjö Nannini -82   2:09:03 (2:08:53) (1:00:44)
188.  (4217) Malin Newman -93   2:09:03 (2:08:50) (1:00:34)
189.  (3884) Renée Nimer -65 Hässelby SK  2:09:08 (2:09:06) (0:58:07)
190.  (4093) Sanna Eriksson -77   2:09:10 (2:08:57) (0:56:16)
191.  (4377) Helene Fries Svensson -61   2:09:22 (2:09:08) (0:59:50)
192.  (3893) Sara Gredin -85 Linköping  2:09:24 (2:09:24) (1:01:17)
193.  (3869) Karola Palmhager -68 Nynäshamnlång  2:09:42 (2:09:38) (0:56:34)
194.  (4154) Jennie Johansson -75 Stanley Security Sverige  2:10:01 (2:09:38) (0:58:34)
195.  (4348) Victoria Nilsson -91   2:10:06 (2:09:58) (0:59:42)
196.  (4026) Anna Wallberg -90   2:10:11 (2:09:58) (1:01:22)
197.  (4359) Charlotta Lönnqvist -77 Fatburens IF  2:10:13 (2:10:03) (0:59:29)
198.  (4094) Eva-Lena Eirefelt -62 Club Running Sweden  2:10:45 (2:10:34) (1:00:59)
199.  (4252) Mikaela Westerlund -90   2:10:49 (2:10:29) (0:59:28)
200.  (4088) Sarah Englund -73 Farsta  2:10:49 (2:10:43) (1:01:50)
201.  (4138) Ingrid Bertmar -70 Passlöparna i Huddinge  2:10:58 (2:10:50) (1:03:11)
202.  (4028) Anne Santesson -69 I love Bagis  2:11:09 (2:10:59) (0:59:54)
203.  (4030) Ann Lindholm -58 I Love B  2:11:09 (2:10:59) (0:59:55)
204.  (4032) Ann-Sofie Ån -86 Axa SC  2:11:22 (2:11:12) (1:00:52)
205.  (4323) Stina Sanders -80   2:11:42 (2:11:29) (1:04:28)
206.  (4325) Susanne Karlsson Nyberger -49   2:12:00 (2:11:53) (1:00:25)
207.  (4072) Aidis Ellertsdottir Hoff -72   2:12:08 (2:11:58) (1:00:55)
208.  (4213) Maria Högberg -65   2:12:27 (2:12:14) (0:59:30)
209.  (3718) Anna-Karin Lindgren -67   2:12:29 (2:12:24) (1:00:02)
210.  (4257) Moa Forsberg -94   2:12:41 (2:12:21) (0:59:29)
211.  (4204) Lena Blomén -72 Vällingby  2:12:46 (2:12:32) (0:59:04)
212.  (4333) Kristina Bäcklund -77   2:13:08 (2:13:01) (0:57:29)
213.  (4009) Alexandra Lindgren -90 Södertälje Sjukhus avd 23  2:13:48 (2:13:35) (0:59:25)
214.  (4008) Elin Pettersson -89   2:13:48 (2:13:34) (0:59:24)
215.  (4082) Emelie Kinbom -84   2:14:10 (2:14:02) (1:01:05)
216.  (4187) Katarina Dahlquist -59   2:15:02 (2:14:51) (1:01:09)
217.  (4147) Sofia Davidsson -87   2:15:03 (2:14:52) (0:57:40)
218.  (4097) Linda Andersson -88   2:15:04 (2:14:52) (0:57:38)
219.  (4091) Erika Meriläinen -87   2:15:16 (2:15:06) (1:00:51)
220.  (4231) Marie Therborn -66   2:15:26 (2:15:19) (0:59:35)
221.  (4116) Mia Granlund -74   2:15:39 (2:15:29) (1:02:07)
222.  (2295) Malin Hjärtedal -80   2:16:01 (2:15:43) (0:59:03)
223.  (4221) Anette Bustos -66   2:16:05 (2:15:54) (0:59:45)
224.  (4216) Annika Lindström -65   2:16:09 (2:15:48) (1:02:44)
225.  (4230) Marianne Kinnunen -67   2:16:19 (2:16:08) (0:59:53)
226.  (4141) Dalia Iurascu -87 Kizzrunners  2:16:24 (2:16:11) (1:02:13)
227.  (4035) Anna Nyström -69   2:16:24 (2:16:06) (1:02:08)
228.  (4206) Liubov Shevtsova -79   2:16:25 (2:16:17) (1:03:31)
229.  (4121) Anette Eriksson -66   2:16:42 (2:16:29) (1:02:44)
230.  (4134) Malin Nordström -71   2:18:34 (2:18:21) (1:01:50)
231.  (4188) Katarina Olofsson -78 Tsm  2:18:34 (2:18:19) (1:03:12)
232.  (4356) Sofia Alexandersson -89   2:19:09 (2:18:49) (1:04:56)
233.  (4259) Mona Rödiger -77 Bromma  2:19:11 (2:18:58) (1:05:08)
234.  (4229) Mariah Sethsen -82   2:20:02 (2:19:35) (1:07:55)
235.  (4039) Benedicte Beuneu -78   2:20:07 (2:19:59) (1:05:39)
236.  (4310) Rosita Åkermark -73 Bromma  2:20:24 (2:20:14) (1:02:47)
237.  (1032) Eva-Lisa Rebmann -63 Fairtrade Runners  2:20:28 (2:20:22) (1:04:45)
238.  (4057) Caroline Auren -81 Umara Sports Club  2:20:50 (2:20:34) (1:02:52)
239.  (4218) Malin Lans -90   2:20:59 (2:20:39) (1:04:51)
240.  (4236) Amanda Hierner -88   2:22:02 (2:21:47) (1:01:58)
241.  (4326) Susanne Eriksson -61   2:22:22 (2:22:16) (1:04:36)
242.  (4368) Sara Price -73   2:23:04 (2:23:01) (1:04:53)
243.  (3352) Greta Linnér -81   2:23:45 (2:23:36) (1:01:42)
244.  (3839) Manoela Silveira -85   2:24:18 (2:24:01) (1:05:04)
245.  (4275) Pauline Vercruysse -89 Stockholm City Triathlon  2:24:18 (2:24:18) (1:05:22)
246.  (4274) Outi Meriläinen -68   2:25:15 (2:25:05) (1:06:57)
247.  (4180) Veronica Marklund -74   2:25:15 (2:24:57) (1:05:31)
248.  (4011) Alexandra Högberg -92   2:26:23 (2:26:17) (1:03:11)
249.  (4031) Ann-Louise Lundberg -66 Södertälje  2:26:48 (2:26:36) (1:08:24)
250.  (4380) Stina Svensson -73   2:27:16 (2:26:54) (1:07:14)
251.  (4379) Anna Svensson -75   2:27:17 (2:26:56) (1:07:14)
252.  (4228) Maria Wengler -59   2:27:17 (2:27:02) (1:05:18)
253.  (4234) Marta Paterlini -68   2:27:55 (2:27:52) (1:07:01)
254.  (4358) Helena Junkka -80   2:28:39 (2:28:19) (1:08:54)
255.  (4227) Maria Ahlquist -94   2:34:10 (2:33:58) (1:06:14)
256.  (4130) Hisako Hakata -45 Tsm  2:36:16 (2:36:08) (1:13:31)
257.  (4210) Lovisa Landälv -91   2:37:24 (2:37:11) (1:06:35)
258.  (4381) Anna Lindqvist -60 Memento Kraftig Massage  2:39:30 (2:39:19) (1:11:16)
259.  (4247) Michaela Hellnevi -84   2:41:13 (2:41:03) (1:13:16)
260.  (4354) Yvonne Andersson -72   2:45:20 (2:44:57) (1:16:33)
261.  (4349) Victoria Stenseke -90   2:50:54 (2:50:42) (1:15:09)

10 km Män

Brutto

Netto
1.  (4) Robel Fsiha -96 Spårvägens FK  0:28:43 (0:28:43)
2.  (5003) Napoleon Solomon -94 Turebergs FK  0:28:56 (0:28:56)
3.  (1) Olle Walleräng -85 Spårvägen  0:29:27 (0:29:27)
4.  (3) Kalle Berglund -96 Spårvägen  0:29:47 (0:29:47)
5.  (8) Johan Fagerberg -92 Tjalve IF  0:30:57 (0:30:56)
6.  (10) Niklas Jonsson -92 Huddinge AIS  0:31:19 (0:31:19)
7.  (44) Otmane Nait Hammou -95 Hammarby IF  0:31:25 (0:31:25)
8.  (7) Archie Casteel -96 Spårvägens FK  0:31:27 (0:31:27)
9.  (9) Daniel Antonsson -93 IFK Lidingö  0:31:55 (0:31:55)
10.  (21) Kristofer Låås -92 Fredrikshofs FIF  0:31:57 (0:31:57)
11.  (11) Nils Spetz -91 Spårvägens FK  0:31:58 (0:31:58)
12.  (15) Jonatan Claesson -91 Spårvägens FK  0:32:40 (0:32:40)
13.  (6) Per Sjögren -79 KFUM Örebro Friidrott  0:32:41 (0:32:41)
14.  (14) Anders Fox -95 Spårvägens FK  0:32:56 (0:32:56)
15.  (30) Heshlu Andemariam -97 IF Start  0:32:57 (0:32:57)
16.  (13) Simon Andersson -91 Falun Borlänge SK  0:33:00 (0:32:59)
17.  (26) Jack Karlsson -99 KFUM Örebro Friidrott  0:33:23 (0:33:23)
18.  (24) Johan Falk -87   0:33:24 (0:33:23)
19.  (29) Christofer Salmén -81 Terrible Tuesday  0:33:28 (0:33:27)
20.  (28) Simon Gudmundsson -92 Falu IK  0:33:42 (0:33:42)
21.  (45) Patrik Gustafsson -84 Boxholms OK  0:33:43 (0:33:42)
22.  (25) Mikael Svedjeholm -79 Fredrikshofs FIF  0:33:44 (0:33:44)
23.  (97) Eskil Persson -77 Team Ryska Posten  0:33:56 (0:33:56)
24.  (22) Andreas Åkesson -87 Saltsjöbadens IF  0:34:02 (0:34:01)
25.  (3096) Thomas Pickelner -85 Asics FrontRunner  0:34:04 (0:34:03)
26.  (3099) Marcus Hallbäck -92 Ryska Posten  0:34:16 (0:34:15)
27.  (54) Luis Loucel -88 El Salvador  0:34:27 (0:34:26)
28.  (35) Thomas Bergman -84 IF Linnéa  0:34:57 (0:34:56)
29.  (42) Kevin Mccloy -86 Stockholm Frontrunners IF  0:35:09 (0:35:07)
30.  (47) Timmy Karlsson -86   0:35:09 (0:35:09)
31.  (41) Jürgen Pogac -73 LG Wien  0:35:19 (0:35:18)
32.  (18) Alexander Larsson KFUM Örebro Friidrott  0:35:25 (0:35:24)
33.  (3057) Markus Smed -88 Swedbank IF  0:35:28 (0:35:26)
34.  (5025) Dominic Poschendieder -89 KFUM Örebro Friidrott  0:35:40 (0:35:39)
35.  (57) Oskar Hjärpe -85   0:35:45 (0:35:44)
36.  (46) Svend Jacobsen -74 IF Linnéa  0:35:45 (0:35:44)
37.  (69) Ludvig Johansson -98 IFK Lidingö Friidrott  0:35:48 (0:35:48)
38.  (17) Jonas Bergström -83 Runacademy IF  0:35:51 (0:35:50)
39.  (55) Melvin Hidesäter Bredell -95   0:35:52 (0:35:50)
40.  (5007) Harald Carling -00 Falu IK  0:35:56 (0:35:55)
41.  (34) Sebastian Palmqvist -79   0:36:01 (0:35:59)
42.  (62) Jacob Bandling Melin -86 Mölndals AIK  0:36:04 (0:36:02)
43.  (48) David Valas -80 IF Linnéa  0:36:11 (0:36:10)
44.  (3097) Gustav Bodin -91   0:36:15 (0:36:15)
45.  (20) Marcus Söderlind -80 Uppsala  0:36:16 (0:36:16)
46.  (36) Anders Hellner -80 Bromma IF  0:36:17 (0:36:17)
47.  (31) Hector DE PEDRO DOMINGO -85 Hässelby SK  0:36:20 (0:36:20)
48.  (135) Erland Jacobsen -89 Anderlecht  0:36:22 (0:36:19)
49.  (56) Oskar Bergström -90 AC Salt Lake  0:36:26 (0:36:25)
50.  (5047) Calle Englund -83   0:36:27 (0:36:27)
51.  (40) Fredrik Überbacher -87 Triathlon Väst  0:36:33 (0:36:31)
52.  (5015) Oskar Ahlgren -85 Fredrikshofs FIF  0:36:45 (0:36:45)
53.  (5010) Daniel Adams-Ray -83 Yo Running Club  0:36:50 (0:36:50)
54.  (2183) Pontus Fryk -79 Ensolution  0:36:50 (0:36:49)
55.  (5029) Sune Södergrann -60 IF Linnéa  0:36:51 (0:36:49)
56.  (95) Christoffer Nordenlöw -85 Stockby Runners  0:36:54 (0:36:53)
57.  (49) Anders Sundström -77 Swedbank  0:36:55 (0:36:54)
58.  (19) Timmy Svensson -89 Eksjö Södra  0:36:55 (0:36:54)
59.  (58) Johan Wrede -75 Huddinge AIS  0:36:56 (0:36:55)
60.  (242) Pierre Girard -83 CLUB DES BONS  0:37:02 (0:36:59)
61.  (51) Eskil Svensson -64 Fredrikshofs FIF  0:37:12 (0:37:11)
62.  (39) Erwan Weber -90 IF Linnéa  0:37:13 (0:37:13)
63.  (94) Christoffer Lindqvist -1984 Kälarne IK  0:37:20 (0:37:18)
64.  (5009) Tommy Guldstrand -86 Yo Running Club  0:37:23 (0:37:22)
65.  (3393) Erik Stenberg -90   0:37:23 (0:37:22)
66.  (65) Magnus Davour -71   0:37:34 (0:37:32)
67.  (99) Daniel Stenman -77   0:37:37 (0:37:37)
68.  (122) Per-Mikael Nutti -83 Vaisa  0:37:40 (0:37:38)
69.  (255) Anton Nordmark -88 IK Akele  0:37:40 (0:37:39)
70.  (198) Lars Berzell -62 Väsby OK  0:37:44 (0:37:41)
71.  (100) Albin Carlerud -02 Täby IS  0:37:45 (0:37:43)
72.  (3043) Magnus Jansson -72 Ok Linné  0:37:48 (0:37:46)
73.  (110) Joakim Sköld Östling -84   0:37:52 (0:37:51)
74.  (50) Johan Eriksson -82 Mötesplats Löpning  0:37:53 (0:37:52)
75.  (68) Erik Högkvist -89 Örebro AIK  0:37:55 (0:37:53)
76.  (59) Yavar Biranvand -90 Västerås LK  0:37:59 (0:37:58)
77.  (53) Johan Andrén -80 Enebyberg  0:38:07 (0:38:06)
78.  (115) Leo Heemskerk -65 Team CRS  0:38:11 (0:38:09)
79.  (105) Erik Lantz -83   0:38:13 (0:38:10)
80.  (3378) Björn Jonasson -80 Vilda Väsby  0:38:15 (0:38:13)
81.  (143) Jonas Lembke -80 IF Linnéa  0:38:16 (0:38:16)
82.  (181) Tim Slättengren -89 AstraZeneca IF  0:38:20 (0:38:16)
83.  (5002) Fredrik Nilsson -65 Fredrikshofs FIF  0:38:21 (0:38:20)
84.  (118) Niklas Häggström -71 Hammarby IF friidrott  0:38:23 (0:38:20)
85.  (124) Thomas Larsson -78   0:38:24 (0:38:22)
86.  (139) Leon Spiller -78 Kif  0:38:24 (0:38:22)
87.  (101) Andreas Viklund -74   0:38:28 (0:38:26)
88.  (119) Oskar Lind -84   0:38:29 (0:38:24)
89.  (60) Erik Adeler -79 IF Linnéa / Norge  0:38:30 (0:38:28)
90.  (116) Claes Malmberg -84   0:38:30 (0:38:28)
91.  (67) Niklas Furberg -80 Creuna  0:38:32 (0:38:30)
92.  (152) Oscar Norrman -89   0:38:33 (0:38:29)
93.  (155) Sven Petersson -83 Huddinge AIS  0:38:37 (0:38:36)
94.  (63) Tomas Canessa Carlsson -70 Djurgårdens IF  0:38:37 (0:38:36)
95.  (103) Christoffer von Wachenfeldt -88   0:38:41 (0:38:39)
96.  (106) Erik Bergström -88 Fredrikshofs FIF  0:38:42 (0:38:41)
97.  (3398) Martin Enholm -65   0:38:42 (0:38:40)
98.  (111) Jonas Saleskog -70 Spårab  0:38:43 (0:38:37)
99.  (288) Mikael Kördel -88   0:38:45 (0:38:44)
100.  (93) Rasmus Laursen -86 Runacademy  0:38:46 (0:38:46)
101.  (138) Noa Zetterman -00 Spårvägens FK  0:38:47 (0:38:43)
102.  (131) Andreas Ribbefjord -78   0:38:50 (0:38:49)
103.  (144) Kjell Askdal -67   0:38:51 (0:38:48)
104.  (156) Tomas Thurin -82 Trioptima  0:38:55 (0:38:55)
105.  (175) Oscar Rosberg -93   0:38:56 (0:38:53)
106.  (125) Tobias Jönson -71 Hammarby IF Friidrott  0:38:58 (0:38:54)
107.  (177) Per Mattsson -76   0:39:01 (0:38:55)
108.  (160) Victor Cunningham -86 Runacademy  0:39:02 (0:38:58)
109.  (108) Fredrik Andersson -85 Laila  0:39:03 (0:39:02)
110.  (5019) Ulf Eriksson -74 Huddinge AIS  0:39:06 (0:39:05)
111.  (215) Mattias Gustafsson -86 Linköping  0:39:07 (0:39:03)
112.  (104) Christian Recknagel -75 AstraZeneca IF  0:39:08 (0:39:05)
113.  (341) Björn Johansson -76 Järfälla  0:39:09 (0:39:07)
114.  (107) Karl Bertrandt -68 Värmdö If  0:39:12 (0:39:10)
115.  (102) Christofer Näsholm -84 Ärla IF  0:39:12 (0:39:10)
116.  (179) Robert Widbäck -82   0:39:14 (0:39:12)
117.  (109) Fredrik Steinwall -77   0:39:15 (0:39:13)
118.  (123) John Nilsson -81 FC Cambritch  0:39:19 (0:39:14)
119.  (153) Peter Gruvstedt -79 AstraZeneca IF  0:39:24 (0:39:21)
120.  (167) Erik Joachimsson -85 Stockby Runners  0:39:26 (0:39:26)
121.  (201) Mårten Hellberg -86   0:39:31 (0:39:26)
122.  (151) Samuel Nyström-Öhlin -01 Fredrikshofs FIF  0:39:34 (0:39:31)
123.  (117) Martin Hanner -78   0:39:37 (0:39:34)
124.  (157) Tommy Myllymäki -78   0:39:39 (0:39:36)
125.  (136) Frowald Strallhofer -65 IF Linnéa  0:39:39 (0:39:37)
126.  (792) Otto Sjöholm -89   0:39:39 (0:39:29)
127.  (5014) Roger Aspelod -69   0:39:50 (0:39:46)
128.  (186) Birger Lycken -69 Huddinge AIS  0:39:51 (0:39:50)
129.  (180) Robin Ekwurtzel -88 Stockholm  0:40:00 (0:39:52)
130.  (184) Stuart Wood -75 Fif  0:40:00 (0:39:53)
131.  (145) Nick Larsson -90   0:40:01 (0:39:55)
132.  (326) Ahmed Ali -89   0:40:08 (0:40:05)
133.  (5022) Martin Halvorsen -87 Telia IF  0:40:10 (0:40:08)
134.  (113) Josef Benauda -74   0:40:16 (0:40:10)
135.  (154) Rasmus Wellander -90   0:40:18 (0:40:17)
136.  (199) Lucas Südow -90 Deloitte  0:40:19 (0:40:16)
137.  (5034) Rubin Lagerqvist -86 Hammarby IF Friidrott  0:40:24 (0:40:23)
138.  (3384) Johan Karlsson -83 Däckbutiken Runners  0:40:25 (0:40:20)
139.  (5042) Jakob Sjögren -85 Sol Tranås  0:40:31 (0:40:24)
140.  (147) Magnus Rappe -86 Handelsbanken IF  0:40:32 (0:40:28)
141.  (141) Johan Liljestrand -85 Beastmode OCR  0:40:33 (0:40:31)
142.  (5043) Björn Östman -84 Spr-Inger IK  0:40:33 (0:40:27)
143.  (2302) Martin Prézent -78 Hemsö IF  0:40:36 (0:40:32)
144.  (133) Peter Bjerkesjö -80 Uppsala  0:40:38 (0:40:31)
145.  (142) Johan Widell -66 Utbrytarna SK  0:40:42 (0:40:39)
146.  (166) Cristian Bodin -81 IK Stern  0:40:43 (0:40:39)
147.  (146) Linus Johansson -79   0:40:43 (0:40:41)
148.  (149) Paul Mattheneus -72 Kizzrunners  0:40:44 (0:40:42)
149.  (269) Göran Larsson -63   0:40:45 (0:40:38)
150.  (2306) Håkan Sjögren -75 OK 64 Torpa  0:40:45 (0:40:39)
151.  (345) Jack Dam -89   0:40:47 (0:40:43)
152.  (207) Otto Gabrielsson -81   0:40:50 (0:40:44)
153.  (212) Peter Eklund -75 Adecco  0:40:51 (0:40:48)
154.  (307) Gustav Merin -90 Fellingsbro AIK  0:40:51 (0:40:46)
155.  (196) John-Ruben Holtback -87   0:40:53 (0:40:49)
156.  (210) Per Stensland -70 Stockholm  0:40:55 (0:40:48)
157.  (159) Unai Viguri -78 Ey  0:40:59 (0:40:57)
158.  (189) Johan Hansson -75 Hässelby SK  0:41:01 (0:41:00)
159.  (5030) Johan Gulled -75 Yo Running Club  0:41:01 (0:40:55)
160.  (2307) Stefan Bodin -78 Högby IFsbo AIK  0:41:02 (0:40:57)
161.  (2312) Carl-August Westberg -86 Sundborns GoIF  0:41:03 (0:41:00)
162.  (222) Edvin Hellstrand Ahlqvist -04 Spårvägen FK  0:41:03 (0:41:02)
163.  (188) Daniel Nordström -73   0:41:04 (0:41:00)
164.  (200) Marcus Widenfors -76   0:41:07 (0:41:00)
165.  (96) Mats Olsson -65 Morjärv SK  0:41:08 (0:41:06)
166.  (193) Ivan Jozic -87   0:41:10 (0:41:04)
167.  (1829) Erik Forsberg -01   0:41:11 (0:40:52)
168.  (191) Fredrik Öhlund -85 Runacademy IF  0:41:13 (0:41:11)
169.  (2084) Martin Ekman -90   0:41:14 (0:40:55)
170.  (325) Victor Rosenhoff -88   0:41:15 (0:41:11)
171.  (128) Anders Klockar -75 Huddinge AIS  0:41:18 (0:41:15)
172.  (134) Daniel Nyström -78   0:41:20 (0:41:13)
173.  (173) Niklas Magander -70 Acobiaflux  0:41:24 (0:41:20)
174.  (249) Daniel Sunesson -78 Swedbank  0:41:26 (0:41:22)
175.  (165) Björn Geijer -64   0:41:28 (0:41:23)
176.  (187) Björn Lindqvist -89   0:41:31 (0:41:26)
177.  (197) Jonas Johansson -88   0:41:35 (0:41:33)
178.  (362) Martin Engblom -77 Trioptima  0:41:36 (0:41:31)
179.  (1933) Joel Klehn -76 Dj  0:41:39 (0:41:20)
180.  (231) Jonas Öhrström -87 Lidingö  0:41:40 (0:41:35)
181.  (150) Oskar Arvidsson -02 Fredrikshofs FIF  0:41:41 (0:41:39)
182.  (227) Hugo Lindkvist -89 Memnon IF  0:41:43 (0:41:37)
183.  (323) Erik Readwin -00   0:41:45 (0:41:42)
184.  (283) Kristofer Bohlin -75 Uppsala LK  0:41:45 (0:41:42)
185.  (164) Axel Trägårdh -88   0:41:46 (0:41:41)
186.  (3396) Peder Nordgren -80   0:41:46 (0:41:43)
187.  (3397) Fredrik Johansson -80   0:41:47 (0:41:44)
188.  (130) André Malm -78 Runday IF  0:41:49 (0:41:43)
189.  (148) Markus Pettersson -83   0:41:50 (0:41:43)
190.  (182) Stefan Jansson -65 Lidingö  0:41:52 (0:41:47)
191.  (2315) Ali Hussein -99 Akalla Run  0:41:53 (0:41:50)
192.  (161) Alberto Pinton -62 LK Spring  0:41:53 (0:41:48)
193.  (216) Tomas Stark -70 Sju Sorters Kakor  0:41:55 (0:41:52)
194.  (303) Erik Lind -89 YO Running Club  0:41:56 (0:41:50)
195.  (251) Tor Magnusson -66   0:42:00 (0:41:57)
196.  (5008) Jakob Bach -94   0:42:01 (0:41:53)
197.  (114) Justus Harling -76   0:42:01 (0:41:56)
198.  (273) Henric Nyström -88   0:42:04 (0:42:02)
199.  (52) Jesper Nyström -91 Falun Borlänge SK  0:42:05 (0:42:02)
200.  (174) Olle Ekman -82   0:42:06 (0:42:00)
201.  (380) William Smedjegården -88   0:42:07 (0:42:02)
202.  (3375) Jakob Martin -85   0:42:10 (0:42:02)
203.  (229) Jesper Rönn -87 Kungfusion  0:42:11 (0:42:07)
204.  (275) Jan Markström -67   0:42:13 (0:42:10)
205.  (163) Arvid Klingström -81 Jarla  0:42:13 (0:42:10)
206.  (375) Sebastian Brück -78   0:42:14 (0:42:10)
207.  (209) Per Holstad -74 Lidingö  0:42:14 (0:42:12)
208.  (596) Anton Larsson -90 Lungimans IF  0:42:18 (0:42:05)
209.  (290) Rickard Redendal -80 Bro  0:42:20 (0:42:14)
210.  (1847) Tommi Svanbäck -81   0:42:21 (0:41:52)
211.  (221) Daniel Vegerfors -81 falu marathonsällskap  0:42:22 (0:42:18)
212.  (344) Herman Peterson -75   0:42:22 (0:42:17)
213.  (190) Erik Afzelius -72   0:42:23 (0:42:20)
214.  (247) Kim Pedersen -83   0:42:25 (0:42:22)
215.  (238) Markus Romeis -92   0:42:26 (0:42:17)
216.  (253) Alexander Tarlinder -80   0:42:27 (0:42:20)
217.  (235) Johan Andersen -76 Älvsjö  0:42:29 (0:42:24)
218.  (277) Johan Thorblad -78   0:42:30 (0:42:27)
219.  (192) Henrik Dagerskog -92   0:42:32 (0:42:26)
220.  (220) Christopher Natzén -73   0:42:33 (0:42:30)
221.  (353) Robert Schultz -68   0:42:34 (0:42:29)
222.  (5017) Johan Gustafsson -77 Svoa IF  0:42:38 (0:42:34)
223.  (172) Niklas Hansson -87   0:42:39 (0:42:35)
224.  (286) Nicholas Haunton -79 Stockholm Frontrunners IF  0:42:39 (0:42:32)
225.  (342) Gustav Lundström -91   0:42:40 (0:42:38)
226.  (214) David Svensson -73 Katrineholm  0:42:40 (0:42:33)
227.  (5027) Magnus Karnefors -74   0:42:40 (0:42:34)
228.  (1721) Pontus Wretman -89   0:42:45 (0:42:23)
229.  (1947) John Backlund -75 Konsumentföreningen Stockholm  0:42:45 (0:42:27)
230.  (1860) Gustav Bodin -83   0:42:48 (0:42:22)
231.  (351) Gustav Moberg -03   0:42:49 (0:42:43)
232.  (195) Johan Taube -80 Enskede  0:42:51 (0:42:48)
233.  (218) Patrik Wibom -73   0:42:52 (0:42:40)
234.  (158) Tommy Fondelius -80 Bosvedjan Bad Boys  0:42:52 (0:42:45)
235.  (379) Wilhelm Gruvberg -74   0:42:54 (0:42:51)
236.  (329) Andreas Möllås -75   0:42:57 (0:42:51)
237.  (292) Adam Thompson -81 Ssideline City Run Club  0:42:57 (0:42:55)
238.  (1581) Johan Brobäck -81 Plr  0:42:58 (0:42:43)
239.  (271) Gustav Ericson -85   0:42:59 (0:42:56)
240.  (339) Elis Karlsson -88 Maggan Running Club  0:42:59 (0:42:50)
241.  (2136) Niklas Persson -87   0:43:00 (0:42:57)
242.  (289) Per Ahroon -63 Montessori/unicef  0:43:01 (0:43:01)
243.  (206) Olle Westblom -58 Club Running Sweden  0:43:03 (0:42:59)
244.  (239) Per Neiderud -75 Sollentuna  0:43:03 (0:42:59)
245.  (320) Patric Ingemansson -68 Club Running Sweden  0:43:05 (0:43:02)
246.  (287) Ola Eriksson -75 IF Linnéa  0:43:07 (0:43:02)
247.  (132) Andreas Henriksson -79 Bosvedjan bad boys  0:43:08 (0:43:01)
248.  (837) Rasmus Gustafsson -88 Taif  0:43:08 (0:42:56)
249.  (5005) Axel Havell -79 Spårvägens FK  0:43:09 (0:43:01)
250.  (297) Andreas Andersson -79 IK Droppen  0:43:10 (0:43:03)
251.  (211) Per Snaprud -66   0:43:11 (0:43:10)
252.  (2038) Magnus Ivarsson -75 Sollentuna  0:43:14 (0:42:54)
253.  (171) Magnus Jirlind -79 Kcock  0:43:14 (0:43:10)
254.  (352) Johan Göte -73   0:43:16 (0:43:11)
255.  (311) Oskar Åberg -89   0:43:19 (0:43:14)
256.  (162) Anders Colliander -60 Dramatens Löparsektion  0:43:21 (0:43:14)
257.  (250) Mattias Ljunggren -85   0:43:21 (0:43:12)
258.  (346) Jan Starck -67   0:43:21 (0:43:19)
259.  (5041) Per Lindstrand -76   0:43:23 (0:43:15)
260.  (3695) Christer Lindberg -84   0:43:29 (0:43:19)
261.  (754) Marcus Klang -77 Maggan Running Club  0:43:31 (0:43:22)
262.  (3368) Alex Ovod -83 Stockholm City Triathlon  0:43:31 (0:43:26)
263.  (994) Karl Bross -75   0:43:32 (0:43:31)
264.  (3662) Anders Wiebert -66 Team Nordic Trail  0:43:35 (0:43:26)
265.  (682) Henric Lagercrantz -85   0:43:36 (0:43:29)
266.  (2157) Pär Andersson -82 Digitalist runners  0:43:40 (0:43:07)
267.  (298) Arvid Wikner -75   0:43:40 (0:43:33)
268.  (310) Johan Egnell -87 Stockholm  0:43:40 (0:43:34)
269.  (865) Tobias Berg -87   0:43:44 (0:43:34)
270.  (1802) Eric Domeij -85   0:43:47 (0:43:25)
271.  (637) Erik Bengtsson -90 Taif  0:43:47 (0:43:35)
272.  (5059) David Persson -88   0:43:48 (0:43:43)
273.  (204) Mattias Hjort -78 Tumba  0:43:53 (0:43:49)
274.  (1927) Joakim Lauronen -92 Trioptima  0:43:56 (0:43:31)
275.  (725) Jörgen Leidebrant -74 Nyköping  0:43:56 (0:43:48)
276.  (359) Leif Våghals -72 Daredevilracing  0:43:57 (0:43:50)
277.  (232) Jonas Vig -77   0:43:59 (0:43:55)
278.  (337) Samuel Flodin -02 Gt76  0:44:00 (0:43:52)
279.  (120) Peter Svahn -77   0:44:03 (0:43:58)
280.  (619) Daniel Östergrens -74   0:44:03 (0:43:55)
281.  (2194) Rickard Glamsjö -80 Handelsbanken  0:44:04 (0:43:51)
282.  (268) Göran Cassel -66   0:44:05 (0:44:00)
283.  (282) Kristoffer Solstad -78 Stockholm Frontrunners IF  0:44:05 (0:43:59)
284.  (1850) Gabriel Sundström -76   0:44:07 (0:43:50)
285.  (261) Erik Lagerholm -90 Creuna  0:44:12 (0:44:05)
286.  (624) Dmitry Anisimov -86   0:44:13 (0:43:53)
287.  (363) Martin Reimbladh -81 Tullinge FIF  0:44:13 (0:44:09)
288.  (256) Carl Sundberg -89   0:44:14 (0:43:57)
289.  (332) Axel Andén -81   0:44:15 (0:44:08)
290.  (976) Alexander Strandell Sky Hotel Apartments  0:44:17 (0:44:16)
291.  (265) Filip Lang -81 Buyersclub.se  0:44:19 (0:44:13)
292.  (245) Ridwaan Sharif Hussein -99   0:44:20 (0:44:16)
293.  (594) Andreas Fröberg -80   0:44:20 (0:44:06)
294.  (248) Stefan Holm -71 Almega  0:44:20 (0:44:13)
295.  (301) Daniel Enfors -73   0:44:21 (0:44:15)
296.  (376) Niklas Simonson -91 Fredrikshofs FIF  0:44:26 (0:44:21)
297.  (328) Anders Pemer -83 YO Running Club  0:44:26 (0:44:11)
298.  (228) Martin Huss Knave -88   0:44:27 (0:44:20)
299.  (322) Simon Davidson -01 Täby IS  0:44:27 (0:44:24)
300.  (2308) Mikael Nyman -76 Esik  0:44:28 (0:42:00)
301.  (267) Fredrik Setterqvist -84 Idrottens IF  0:44:32 (0:44:29)
302.  (751) Karl Bergman -80   0:44:33 (0:44:23)
303.  (797) Patrik Cornelius -64 Stockholm  0:44:33 (0:44:22)
304.  (661) Göran Hedén -68 Sct  0:44:36 (0:44:29)
305.  (266) Fredrik Rimmerfors -67   0:44:39 (0:44:35)
306.  (237) Markus Liljeberg -96   0:44:41 (0:44:36)
307.  (324) Tim Pohl -89 Fellingsbro AIK  0:44:44 (0:44:39)
308.  (838) Lotfi Gharbi -73 Tsm  0:44:45 (0:44:35)
309.  (350) Johan Lilljebjörn -84   0:44:46 (0:44:42)
310.  (2099) Michele Zazzara -83   0:44:46 (0:44:37)
311.  (1963) Johan Söderberg -80   0:44:47 (0:44:34)
312.  (824) Per-Olof Pollack -63   0:44:49 (0:44:40)
313.  (4076) Erik Bergenlid -89   0:44:51 (0:44:30)
314.  (3676) Totte Steneby -83   0:44:53 (0:44:44)
315.  (911) Albin Lindgren -00   0:44:53 (0:44:52)
316.  (785) Jon Viklund -73   0:44:54 (0:44:43)
317.  (1205) Lee Stephens -84   0:44:55 (0:44:28)
318.  (258) Daniel Sundman -67   0:44:56 (0:44:49)
319.  (230) Johan Halvarsson -88   0:44:56 (0:44:50)
320.  (818) Peter Karlsson -62 Spik  0:44:57 (0:44:45)
321.  (293) Krister Olsson -69   0:44:57 (0:44:53)
322.  (681) Peter Hellman Hellman -71 IF Linnéa  0:44:58 (0:44:45)
323.  (703) Jesper Klippberg -91   0:44:58 (0:44:48)
324.  (226) Joakim Nilsson -83 Linköping  0:44:59 (0:44:54)
325.  (732) Kristian Knutsson -88 Betongkeps IK  0:45:00 (0:44:40)
326.  (766) Mattias Hamrén -85   0:45:00 (0:44:47)
327.  (317) Ola Martinsson -72   0:45:02 (0:45:00)
328.  (223) Erik Berglund -75 Stockholm  0:45:03 (0:44:58)
329.  (5049) Andres Nordle -87   0:45:05 (0:44:49)
330.  (733) Kristofer Ahlström -79 DN:s bodybuilder- och långdistansförening  0:45:05 (0:44:49)
331.  (695) Jacob Gislen -97   0:45:07 (0:44:50)
332.  (313) Fredrik Lindvall Dejert -81   0:45:10 (0:45:02)
333.  (859) Tage Sato -96   0:45:11 (0:44:56)
334.  (804) Per Lundholm -64 TSK-79  0:45:11 (0:44:59)
335.  (671) Martin Hagman -73   0:45:14 (0:45:07)
336.  (823) Wiktor Westerdahl -86 Avengers  0:45:15 (0:44:55)
337.  (1701) Arigun Enkh-Amgalan -02 Löparakademin Skärholmen  0:45:16 (0:44:46)
338.  (864) Jonas Laxheim -81   0:45:16 (0:44:51)
339.  (747) Magnus Bineholt -81 Holbin  0:45:18 (0:45:10)
340.  (279) Jonas Friberg -82   0:45:19 (0:45:12)
341.  (183) Stefan Grahn -72 Deltek Vikings  0:45:19 (0:45:12)
342.  (312) Lars Mellkvist-Roos -81   0:45:20 (0:45:11)
343.  (169) Håkan Andersson -93   0:45:20 (0:45:16)
344.  (333) Axel Stridbeck -83   0:45:21 (0:45:19)
345.  (1653) Rilind Hoti -02 Löparakademin Vällingby  0:45:23 (0:44:41)
346.  (2058) Marcus Tauberman -89   0:45:23 (0:45:03)
347.  (224) Fredrik von Essen -65   0:45:25 (0:45:24)
348.  (679) Emil Hedman -84   0:45:26 (0:45:11)
349.  (1458) Wieland Boers -88   0:45:26 (0:45:25)
350.  (276) Joakim Johansson -80 V Kungsholmen LS  0:45:27 (0:45:19)
351.  (656) Emmanuel Garnier -86   0:45:28 (0:45:17)
352.  (336) David Kovalsky -82   0:45:29 (0:45:24)
353.  (686) Henrik Nilsson -74 Söderberg & Partners IF  0:45:30 (0:45:20)
354.  (2089) Matteo Sciacca -90   0:45:32 (0:45:27)
355.  (759) Martin Pousette -66 Söderberg & Partners  0:45:32 (0:45:23)
356.  (1642) Ellon Teweide -00 Löparakademin Fisksätra  0:45:37 (0:44:55)
357.  (233) Kenneth Frohm -67 Bubb.se  0:45:39 (0:45:33)
358.  (208) Patrik Gergö Svensson -78 Smashing BK  0:45:39 (0:45:30)
359.  (308) Joakim Aglo -85   0:45:41 (0:45:32)
360.  (1929) Joakim Winberg -87   0:45:41 (0:45:21)
361.  (769) Mattias Hallgren -88 Sundbyberg  0:45:43 (0:45:36)
362.  (2052) Marc Schäfer -72   0:45:43 (0:45:30)
363.  (744) Linus Jönsson -90   0:45:45 (0:45:26)
364.  (1585) Simon Buskas -04 Åkersberga  0:45:45 (0:45:29)
365.  (3374) Mårten Karlsson -61   0:45:47 (0:45:39)
366.  (5032) Oscar Svensson -87   0:45:47 (0:45:29)
367.  (217) Tommy Ericsson -47 LK Nyköpings Runners  0:45:52 (0:45:45)
368.  (5031) Charles Fång -87   0:45:53 (0:45:36)
369.  (2304) Erik Larm -89   0:45:54 (0:45:44)
370.  (611) Christopher Morley -80   0:45:56 (0:45:43)
371.  (1353) Rasmus Bengtsson -85 Jägarns Jaktlag  0:45:59 (0:45:27)
372.  (655) Fredrik Svahn -78   0:46:01 (0:45:46)
373.  (779) Mikael Haraldsson -64   0:46:01 (0:45:41)
374.  (355) Johan Ryhre -93   0:46:01 (0:45:57)
375.  (805) Peter Edvardsson -85   0:46:02 (0:45:48)
376.  (360) Henrik Lindvall -73 Partners in Stories  0:46:03 (0:45:56)
377.  (357) Josef Axelsson -82   0:46:03 (0:45:54)
378.  (300) David Enblom -65   0:46:04 (0:46:00)
379.  (3698) Magnus Pettersson -67 Nyköping  0:46:05 (0:45:49)
380.  (246) Robert Egnell -75 IFK Lidingö  0:46:07 (0:46:02)
381.  (665) Gustav Berg -84 Nya Carnegiebryggeriet  0:46:08 (0:45:53)
382.  (3658) Araia Sebhatu -81   0:46:08 (0:45:59)
383.  (1827) Filip Zetterlund -92 Skarpnäck  0:46:08 (0:45:50)
384.  (3685) Simon Larsson -88   0:46:09 (0:46:04)
385.  (756) Marcus Palm -88   0:46:09 (0:45:57)
386.  (3556) Petri Lahti -79   0:46:11 (0:46:01)
387.  (1925) Joakim Eriksson -72 Ensolution AB  0:46:13 (0:46:06)
388.  (658) Gonzalo Rodriguez -74   0:46:14 (0:45:57)
389.  (365) Nathaniel Cunningham -76   0:46:14 (0:46:05)
390.  (761) Martin Lindvall -88   0:46:16 (0:46:05)
391.  (315) Martin Björk -92   0:46:18 (0:46:12)
392.  (2148) Oliver Hagman -91 Sweco  0:46:21 (0:45:56)
393.  (826) Pontus Söderberg -84 Deloitte  0:46:22 (0:46:02)
394.  (170) Johan Bäck -75   0:46:25 (0:46:19)
395.  (602) Marcus Brand -80   0:46:27 (0:46:18)
396.  (615) Claes-Fredrik Helgesson -64   0:46:27 (0:46:07)
397.  (3428) Axel Kullmann -65 Saltsjö-Boo  0:46:27 (0:46:13)
398.  (647) Dmytro Shtanko -81   0:46:28 (0:46:12)
399.  (1725) Carl Beckman -90   0:46:29 (0:46:05)
400.  (334) Pär Hellström -74   0:46:34 (0:46:28)
401.  (1968) Kalle Dinell -73 Dj  0:46:35 (0:46:15)
402.  (873) Tor Höglund -63 Västertorp  0:46:36 (0:46:28)
403.  (705) Jesper Svenler -90 Taif  0:46:36 (0:46:23)
404.  (616) David Odelberg -89   0:46:36 (0:46:30)
405.  (356) Jonas Vikström -81   0:46:36 (0:46:29)
406.  (724) Jonathan Johnson -88   0:46:37 (0:46:22)
407.  (632) Emil Källman -88   0:46:38 (0:46:20)
408.  (846) Jonas Sjölin -81 Sab  0:46:40 (0:46:26)
409.  (2153) Oscar Rosander -91   0:46:40 (0:46:18)
410.  (778) Mikael Aredal -88 Jägarns jaktlag  0:46:42 (0:46:20)
411.  (1805) Erik Unander-Scharin -87 Stockholm  0:46:42 (0:46:19)
412.  (284) Ludwig Granswed baat -86   0:46:42 (0:46:39)
413.  (771) Bruno Ferreira -85   0:46:43 (0:46:34)
414.  (343) Hans-Erik Boström -59   0:46:43 (0:46:37)
415.  (643) Fredrik Dacke -87   0:46:44 (0:46:33)
416.  (316) Mikael Hallin -80   0:46:44 (0:46:37)
417.  (263) Fredrik Dahlin -87   0:46:48 (0:46:43)
418.  (371) Rasmus Rehn -86 Klarna  0:46:48 (0:46:47)
419.  (318) Pär-Erik Back -61 Siljansnäs  0:46:50 (0:46:44)
420.  (2305) Jan Nicolai Aamot -69 Bora Triathlon  0:46:50 (0:46:49)
421.  (291) Roger Ringdahl -85   0:46:52 (0:46:42)
422.  (886) Lukas Andrews -01   0:46:53 (0:46:45)
423.  (2300) Fredrik Saxholm -77 Pappa Puttes LK  0:46:53 (0:46:36)
424.  (280) Jonas Ibrahim -93   0:46:55 (0:46:52)
425.  (3697) Anders Persson -71   0:46:56 (0:46:47)
426.  (1842) Fredrik Lidsell -82   0:46:59 (0:46:34)
427.  (825) Pontus Staaf -83 Stockholm  0:47:05 (0:46:57)
428.  (335) Cyriaque Brochard -81   0:47:07 (0:46:59)
429.  (5021) Martin Stonsebro -89   0:47:08 (0:46:53)
430.  (1252) Olle Elwén -76   0:47:10 (0:47:09)
431.  (1635) Firoz Mohammed -86 Löparakademin Fisksätra  0:47:19 (0:46:38)
432.  (668) Gustav Darpö -82 Trioptima  0:47:19 (0:47:00)
433.  (1083) Gabriel Giono -90   0:47:19 (0:47:11)
434.  (854) Alexander Ström -86   0:47:20 (0:47:06)
435.  (892) Henrik Nordin -72 Tbok  0:47:20 (0:47:06)
436.  (1640) Bubakary Sonko -90 Löparakademin Fisksätra  0:47:20 (0:46:39)
437.  (849) Stefan Näslund -69 Löparnas Vänner  0:47:20 (0:47:01)
438.  (2244) Thomas Björkroth -60   0:47:20 (0:47:11)
439.  (296) Andreas Kreidenweiss -86   0:47:21 (0:47:20)
440.  (689) Hugo Johannisson -72 Estby  0:47:24 (0:47:11)
441.  (354) Johannes Walfén -83   0:47:24 (0:47:15)
442.  (728) Robett Karlsson -80   0:47:28 (0:47:14)
443.  (783) Niklas Strömstedt -72 Bandhagen  0:47:29 (0:47:16)
444.  (662) Per Grönlund -79   0:47:30 (0:47:11)
445.  (2005) Leo Sydow -90   0:47:33 (0:47:28)
446.  (3427) Gregory Aarons -52 San Diego Track Club  0:47:33 (0:47:19)
447.  (1937) Johan Röring -92 Trioptima  0:47:35 (0:47:11)
448.  (1273) Mårten Strömberg -87   0:47:36 (0:47:35)
449.  (1284) Mattias Lindblom -69   0:47:36 (0:47:31)
450.  (889) Thomas Bjurenvall -80   0:47:38 (0:47:17)
451.  (2037) Magnus Jonsson -80 Trioptima  0:47:40 (0:47:18)
452.  (687) Henry Mc Kee -69   0:47:40 (0:47:29)
453.  (887) Yannick Suhard -78 France  0:47:40 (0:47:39)
454.  (605) Carl Zander -82   0:47:41 (0:47:30)
455.  (806) Per Afrell -57   0:47:42 (0:47:23)
456.  (822) Philip Westerdahl -91 Tottenham  0:47:42 (0:47:23)
457.  (330) Lars Arell -67   0:47:43 (0:47:36)
458.  (636) Erik Dahlman -67 Djurgårdens IF  0:47:43 (0:47:34)
459.  (884) Fredrik Vikström -81   0:47:45 (0:47:37)
460.  (772) Mika Bäckman -87   0:47:45 (0:47:30)
461.  (799) Patrik Wennström -71   0:47:46 (0:47:24)
462.  (816) Petter Forssell -75   0:47:46 (0:47:19)
463.  (1321) Niklas Lönnell -69   0:47:47 (0:47:43)
464.  (588) Alberto Allegrucci -87   0:47:50 (0:47:32)
465.  (649) Johan Ståhl -76 Södertälje  0:47:53 (0:47:37)
466.  (856) Rasmus Jostrup -80 Ystad  0:47:54 (0:47:45)
467.  (1351) Roger Wilsson -86   0:47:54 (0:47:53)
468.  (331) Axel Kvarnbäck -80   0:47:58 (0:47:54)
469.  (319) Peter Sandqvist -57 Mälarö löparklubb  0:48:00 (0:47:55)
470.  (817) Petter Hellstrand -61 Hammarby FK  0:48:01 (0:47:51)
471.  (648) Francis Alvarado -73 Stockholm  0:48:03 (0:47:52)
472.  (5053) Håkan Skog -80   0:48:04 (0:47:48)
473.  (2220) Sebastian Meister -88   0:48:05 (0:47:57)
474.  (869) Tobias Stenmark -75 Ängby IF  0:48:06 (0:47:45)
475.  (855) Peter Lundberg -66   0:48:06 (0:47:50)
476.  (711) Johan Dovärn -81   0:48:09 (0:48:08)
477.  (1163) Juha Mynttinen -77   0:48:10 (0:48:04)
478.  (1710) Carlos Perez -02 Löparakademin Skärholmen  0:48:11 (0:47:42)
479.  (5018) Joakim Ahlin -64   0:48:12 (0:47:54)
480.  (5044) Joakim Tell -69   0:48:12 (0:48:06)
481.  (861) Thomas Ingemarsson -65   0:48:13 (0:48:04)
482.  (801) Patrik Sundin -84 Suddarna  0:48:14 (0:47:58)
483.  (1886) Hjalmar Grahn -96   0:48:15 (0:47:53)
484.  (1285) Max Nilsson -91 Klarna  0:48:16 (0:48:11)
485.  (378) Thomas Sipos -75   0:48:18 (0:48:14)
486.  (840) Sathees Thangarajah -75   0:48:19 (0:48:00)
487.  (874) Tore Johansson -54   0:48:21 (0:48:06)
488.  (1204) Lech Pawlaszek -81   0:48:21 (0:48:09)
489.  (807) Per Granlöf -71   0:48:23 (0:48:12)
490.  (765) Mattias Bern -73 Nacka  0:48:23 (0:48:11)
491.  (1023) Dennis Bettaieb -84   0:48:25 (0:48:23)
492.  (295) Anders Ullholm -68   0:48:27 (0:48:17)
493.  (897) Rickard Nilsson -92   0:48:30 (0:48:14)
494.  (899) Jonas Arnqvist -63   0:48:31 (0:48:18)
495.  (1959) Jörgen Engberg -59 Stanley Security Sverige  0:48:34 (0:48:22)
496.  (844) Simon Taylor -81 DICE RUN CLUB  0:48:34 (0:48:17)
497.  (1877) Gustav Stark -94   0:48:35 (0:47:51)
498.  (626) Edward From -97   0:48:36 (0:48:17)
499.  (669) Håkan Johansson -79   0:48:36 (0:48:25)
500.  (5004) Johan Glimskog -66   0:48:36 (0:48:27)
501.  (802) Andreas Paulsson -81   0:48:37 (0:48:24)
502.  (3623) Johan Elgh -91 Royal Rock Runners  0:48:38 (0:48:26)
503.  (707) Joakim Råshed -83 Fortum Sverige AB  0:48:39 (0:48:20)
504.  (741) Kristian Laukkonen -82   0:48:40 (0:48:29)
505.  (2197) Roberth Strand -57 Handelsbanken  0:48:41 (0:48:37)
506.  (1964) Johan Sundman Norberg -87 Trioptima  0:48:42 (0:48:30)
507.  (862) Thomas Österberg -68   0:48:42 (0:48:22)
508.  (1838) Fredrik Strömholm -65   0:48:45 (0:48:29)
509.  (340) Erik Milles -68 Stockholm Apnea  0:48:47 (0:48:41)
510.  (786) Norman Geaney -73 Mikkeller running club  0:48:49 (0:48:35)
511.  (2311) Lars-Gunnar Olofsson -84   0:48:50 (0:48:50)
512.  (1917) Jesper Wikström Förne -71   0:48:50 (0:48:39)
513.  (372) Robin Sääsk -84   0:48:53 (0:48:47)
514.  (364) Mikael Bjerstedt -68 Enskede  0:48:53 (0:48:48)
515.  (1684) Jonathan Kronberg Preusler -02 Löparakademin Rågsved  0:48:53 (0:48:12)
516.  (1178) Kent Persson -68   0:48:55 (0:48:50)
517.  (1977) Karl Rydholm -83   0:48:56 (0:48:38)
518.  (612) Christopher Orth -82   0:48:56 (0:48:27)
519.  (607) Charles Lindmark -86 Stockholm  0:48:56 (0:48:43)
520.  (1253) Marcus Ferdman -76   0:48:56 (0:48:55)
521.  (834) Roland Jonsson -56 Runacademy IF  0:48:57 (0:48:48)
522.  (633) Erik Bengtsson Loord -83 Sweco  0:48:59 (0:48:49)
523.  (702) Jasko Demirovic -74 Stockholm Frontrunners  0:48:59 (0:48:47)
524.  (3659) Andreas Hult -83   0:48:59 (0:48:42)
525.  (1934) Joel Jonsson -88   0:48:59 (0:48:48)
526.  (1241) Magnus Malmstedt -82   0:49:04 (0:49:03)
527.  (883) Victor Garcia -82   0:49:05 (0:48:44)
528.  (790) Oscar Morild -87   0:49:06 (0:48:48)
529.  (2154) Oskar Bergek -00   0:49:06 (0:48:51)
530.  (2256) Tommy Bergek -66   0:49:06 (0:48:51)
531.  (304) Erik Klerkestam -02   0:49:07 (0:49:02)
532.  (832) Robert Jalakas -72   0:49:08 (0:48:59)
533.  (601) Björn Ekgren -70 Väsby SS Triathlon  0:49:09 (0:48:52)
534.  (720) Jonas Andersson -70 Tyresö  0:49:10 (0:48:58)
535.  (828) Rasmus Jönsson -94   0:49:11 (0:48:52)
536.  (1888) Hugo Edgren -82 Trioptima  0:49:11 (0:49:05)
537.  (819) Patrik Holmberg -68 Runacademy  0:49:11 (0:49:01)
538.  (870) Tom Gustafsson -84 Creuna  0:49:12 (0:48:48)
539.  (683) Henrik Egnell -77 Varglund  0:49:15 (0:49:00)
540.  (3436) Carl Alterbeck -79   0:49:18 (0:49:03)
541.  (3598) Staffan Billgert -67 Söderberg o Partners IF  0:49:19 (0:49:09)
542.  (606) Patrik Centellini -71   0:49:20 (0:48:51)
543.  (660) Oskar Grönman -02   0:49:20 (0:49:04)
544.  (368) Oskar Skärvad -76   0:49:23 (0:49:16)
545.  (5026) Daniel Eriksson -88   0:49:23 (0:49:06)
546.  (676) Hans Persson -57 Svenska Spel  0:49:24 (0:49:15)
547.  (645) Filip Richardt -76   0:49:24 (0:49:12)
548.  (663) Per Grunditz -03   0:49:25 (0:49:13)
549.  (2177) Philip Vikman -93 Dlk  0:49:25 (0:49:02)
550.  (644) Felix Borg -88 Mediaformat  0:49:25 (0:49:13)
551.  (692) Ingvar Hamre -77   0:49:27 (0:49:13)
552.  (650) Fredrik Haag -93   0:49:27 (0:49:05)
553.  (706) Joakim Hagelberg -80 0:49:28 (0:49:20)
554.  (3603) Peter Magnusson -65   0:49:29 (0:49:26)
555.  (835) Alexander Köll -82   0:49:30 (0:49:17)
556.  (688) Niclas Holm -71 Egen  0:49:31 (0:49:08)
557.  (739) Mikael Lassander -68   0:49:33 (0:49:15)
558.  (813) Peter Thorwalls -71   0:49:33 (0:49:25)
559.  (194) Joakim Eriksson -74 Söder Futsal  0:49:34 (0:49:29)
560.  (252) Patrik Åkerlund -81   0:49:34 (0:49:27)
561.  (833) Robert Schönbeck -69   0:49:34 (0:49:24)
562.  (698) Jan Förberg -42 Hammarby Friidrott  0:49:37 (0:49:29)
563.  (699) Jan Wagner -61   0:49:37 (0:49:37)
564.  (1645) Moayed Aouda -02 Löparakademin Vällingby  0:49:38 (0:48:51)
565.  (829) Richard Davies -77   0:49:38 (0:49:17)
566.  (1461) William Fredborg -88 Stockholm  0:49:40 (0:49:34)
567.  (726) Julien Siri -72 Stockholm  0:49:41 (0:49:22)
568.  (2151) Olle Sjöstedt -68   0:49:44 (0:49:27)
569.  (1656) Paul Kisenda -04 Löparakademin Vällingby  0:49:45 (0:49:01)
570.  (1499) Simon Laestander -00   0:49:47 (0:49:41)
571.  (299) Clas Dimeo -78   0:49:47 (0:49:43)
572.  (377) Peter Argin -75   0:49:50 (0:49:41)
573.  (791) Rickard Österlöf -83   0:49:50 (0:49:33)
574.  (684) Henrik Wedefelt -70   0:49:50 (0:49:37)
575.  (1748) Christian Andersson -75 Solna  0:49:51 (0:49:42)
576.  (620) Daniel Johansson -90 Björklinge SOK  0:49:54 (0:49:40)
577.  (710) Johan Bengtsson -78   0:49:55 (0:49:39)
578.  (901) Peter Johansson -63   0:49:55 (0:49:53)
579.  (1388) Stefan Schneider -77   0:49:56 (0:49:27)
580.  (659) Göran Andersson -51   0:49:56 (0:49:47)
581.  (2054) Marcus Lindvall -72 Ensolution AB  0:49:56 (0:49:44)
582.  (1470) Johan Solhed -65   0:49:57 (0:49:55)
583.  (842) Sebastian Törneman -80   0:49:58 (0:49:45)
584.  (1154) Niklas Johansson -71 Väsby SS Triathlon  0:49:58 (0:49:57)
585.  (2135) Niklas Ekelund -83 Roland Berger  0:49:59 (0:49:33)
586.  (891) Olof Frösdal -92 Handelsbanken If  0:49:59 (0:49:44)
587.  (456) Johan Adler -73 Liberalerna  0:50:01 (0:49:40)
588.  (782) Moses Högback -81 Uppsala  0:50:02 (0:49:45)
589.  (2250) Tomas Bonnedahl -83 Trioptima  0:50:06 (0:49:43)
590.  (767) Mattias Liefvendahl -71   0:50:06 (0:49:47)
591.  (815) Peter Kauppi -84   0:50:09 (0:49:55)
592.  (841) Sebastian Derle -77   0:50:10 (0:49:51)
593.  (857) Svein Erik Rugås -71   0:50:10 (0:49:58)
594.  (1771) David Zetterberg -91 Bromma  0:50:11 (0:49:53)
595.  (697) James Morgner -69   0:50:11 (0:49:51)
596.  (811) Peter Cassar -89 Klarna  0:50:12 (0:50:01)
597.  (793) Padi Kjellström Matseke -68   0:50:12 (0:49:52)
598.  (654) Magnus Frid -78   0:50:13 (0:49:53)
599.  (5012) Joakim Melin -86   0:50:14 (0:50:03)
600.  (674) Martin Hallberg -80   0:50:14 (0:49:56)
601.  (714) Johan Kedhammar -59 Bromma  0:50:15 (0:49:56)
602.  (630) Nils Ellström -51   0:50:18 (0:50:11)
603.  (604) Carl-Henrik Jacobsson -82   0:50:19 (0:50:03)
604.  (1261) Felix Wollberg -04 Kungsholmen basket  0:50:19 (0:50:07)
605.  (1711) Sebastian Symczycz -02 Löparakademin Skärholmen  0:50:19 (0:49:42)
606.  (3692) Arvid Stenhag -04 Kungsholmens Basket  0:50:20 (0:50:09)
607.  (1475) Samuel Pernyer -04 Kungsholmen Basket  0:50:20 (0:50:09)
608.  (2055) Marcus Mandelius -91 Trioptima  0:50:20 (0:49:55)
609.  (1270) Markku Björkberg -77 Team Björkberg  0:50:21 (0:50:08)
610.  (610) Christian Jonasson -84   0:50:21 (0:50:02)
611.  (2121) Morgan Olofsson -66   0:50:22 (0:50:01)
612.  (625) Vincent Huynh -86 Swedbank  0:50:23 (0:50:12)
613.  (2255) Tommy Battle -93 Trioptima  0:50:23 (0:49:57)
614.  (1950) Andrea Larsson -88 Handelsbanken  0:50:29 (0:50:13)
615.  (885) Viktor Hård af Segerstad -86 Sigk  0:50:29 (0:50:09)
616.  (3758) Erik Jansson -71 Team Nordic Trail  0:50:31 (0:50:06)
617.  (858) Tage Sandberg -45 Bromma-Vällingby SOK  0:50:33 (0:50:19)
618.  (831) Robert Hedman -78 Creuna  0:50:34 (0:50:21)
619.  (895) Erik Almgren -82   0:50:37 (0:50:10)
620.  (731) Mikael Sjölund -78 Ksp  0:50:37 (0:50:27)
621.  (845) Sivert Åkerljung -70 Kristdemokraterna  0:50:37 (0:50:26)
622.  (3677) Niclas Skagstedt -85   0:50:39 (0:50:30)
623.  (881) William Lindström -94   0:50:40 (0:50:24)
624.  (866) Tobias Berglund -81 Uppsala  0:50:40 (0:50:25)
625.  (736) Lars Hemberg -87 Kerbus Finans  0:50:41 (0:50:28)
626.  (1999) Leif Svanbäck -57   0:50:42 (0:50:30)
627.  (812) Peter Rudbeck -58 Operans if  0:50:45 (0:50:32)
628.  (309) Johan Soldeus -78   0:50:47 (0:50:45)
629.  (593) Anders Unosson -65 Stockholm  0:50:47 (0:50:41)
630.  (1463) Markus Andrews -03   0:50:47 (0:50:44)
631.  (781) Mikael Magnusson -66   0:50:47 (0:50:33)
632.  (1782) Tomas Eknor -62 Elekta IF  0:50:48 (0:50:30)
633.  (1516) Alexander Malmkvist -90   0:50:48 (0:50:30)
634.  (878) Uran Isaacs -87   0:50:49 (0:50:35)
635.  (773) Micael Svedlund -60   0:50:49 (0:50:35)
636.  (628) Urban Elgqvist -62   0:50:51 (0:50:39)
637.  (740) Lars Wiström -46   0:50:52 (0:50:41)
638.  (880) Urban Seweling -57 Arådalens IF  0:50:53 (0:50:36)
639.  (1360) Robert Bergelind -84 Team Contenders  0:50:59 (0:50:55)
640.  (3823) Lars-Olof Månsson -64 Solvikingarna  0:50:59 (0:50:51)
641.  (1084) Göran Karlsson -62   0:51:06 (0:51:04)
642.  (1669) Hassan Ali -02 Löparakademin Rågsved  0:51:07 (0:50:32)
643.  (1223) Daniel Jonsson -85   0:51:08 (0:51:06)
644.  (3691) Stefan Edström -70 Lonesome Runners  0:51:10 (0:50:55)
645.  (3689) Linda Nordmark -73 Lonesome Runners  0:51:10 (0:50:55)
646.  (589) Alexander Petersson -99 Spånga  0:51:10 (0:50:59)
647.  (2139) Anton Nilsson -93 Solna  0:51:12 (0:50:41)
648.  (670) Henrik Nyberg -71 Vällingby  0:51:12 (0:50:56)
649.  (617) Dan Nedergård -72   0:51:14 (0:51:04)
650.  (821) Philip Stridh -80   0:51:16 (0:51:04)
651.  (730) Kenny Larsson -54   0:51:18 (0:51:08)
652.  (1157) Jonas Blomqvist -74 Bålsta  0:51:18 (0:51:16)
653.  (1255) Marcus Johnsson -88   0:51:20 (0:51:14)
654.  (775) Miguel Rodriguez -84 DICE RUN CLUB  0:51:21 (0:51:00)
655.  (597) Andreas Poit -71   0:51:21 (0:51:20)
656.  (876) Ulf Axbrink -66 Spånga  0:51:22 (0:51:06)
657.  (690) Imran Rahman -83 Farsta  0:51:23 (0:51:08)
658.  (2285) Rolf Wikström -60   0:51:25 (0:51:05)
659.  (1468) Yang Zhou -92 Roland Berger  0:51:28 (0:51:24)
660.  (1924) Joachim Stomberg -90 Handelsbanken  0:51:29 (0:51:14)
661.  (1952) Jonas Ainouz -86   0:51:30 (0:51:17)
662.  (1358) Rickard Billing -72 Stockholm  0:51:32 (0:51:19)
663.  (1644) Mehrdad Amiri -02 Löparakademin Vällingby  0:51:32 (0:50:47)
664.  (1663) Ali Saheb -02 Löparakademin Vällingby  0:51:33 (0:50:47)
665.  (634) Erik Ellqvist -65 Sollentuna  0:51:34 (0:51:18)
666.  (888) Göran Olsson -63 Umara Sports Club  0:51:36 (0:51:20)
667.  (653) Fredrik Schiron -86   0:51:37 (0:51:22)
668.  (809) Per Frykholm -65   0:51:37 (0:51:20)
669.  (843) Simon Green -78   0:51:38 (0:51:24)
670.  (285) Amar Kadenic -86   0:51:39 (0:51:31)
671.  (2179) Henrik Brunberg -77   0:51:43 (0:51:28)
672.  (641) Lars-Henrik Karlsson -66 Lonesome Runners  0:51:45 (0:51:38)
673.  (591) Peter Allvin -76   0:51:47 (0:51:30)
674.  (1750) Christian Johansson -77   0:51:48 (0:51:23)
675.  (2081) Martin Hellander -90 Trioptima  0:51:48 (0:51:36)
676.  (1953) Jonas Lodin -71   0:51:50 (0:51:19)
677.  (1237) Martin Hellstrand -91   0:51:50 (0:51:38)
678.  (917) Lennart Almqvist -50   0:51:53 (0:51:40)
679.  (1117) Igor Music -83 Handen  0:51:57 (0:51:45)
680.  (614) Claes Sandström -59 Sandströms IF  0:51:57 (0:51:43)
681.  (673) Håkan Rantakeisu -80 Grow Internationals  0:51:58 (0:51:46)
682.  (3674) Thomas Heldmark -62   0:51:58 (0:51:37)
683.  (657) George Ölund -74 Sally & Evelyn IF  0:51:59 (0:51:39)
684.  (757) Martin Adelsköld -75   0:52:00 (0:51:46)
685.  (306) Gustav Hamnholm -80   0:52:08 (0:52:04)
686.  (758) Martin Palm -82 Sub605545  0:52:08 (0:51:58)
687.  (1658) Alexander Linde -02 Löparakademin Vällingby  0:52:09 (0:51:28)
688.  (784) Nicklas Lundin -74 Invictus  0:52:10 (0:51:58)
689.  (1769) David Winks -76   0:52:12 (0:51:50)
690.  (827) Pontus Markström -80   0:52:13 (0:52:03)
691.  (800) Patrik Mood -66 Täby  0:52:13 (0:51:57)
692.  (590) Alexander Ott -67   0:52:16 (0:52:00)
693.  (678) Håkan Westman -61 Weserhak Management  0:52:18 (0:52:05)
694.  (664) Dennis Larsson -71   0:52:19 (0:52:08)
695.  (745) Jonas Lundblad -70 Bromma  0:52:20 (0:52:00)
696.  (598) Axel Hammarbäck -89 Jägarns Jaktlag  0:52:21 (0:51:59)
697.  (2155) Oskar Petersen -91 Trioptima  0:52:25 (0:52:01)
698.  (810) Per-Olof Lindroth -64 Xylem IF  0:52:26 (0:52:17)
699.  (850) Stefan Tollet -64   0:52:26 (0:52:07)
700.  (715) Johan Werdin -62 Sundbyberg  0:52:28 (0:52:13)
701.  (1357) Reinhold Lennebo -54   0:52:28 (0:52:15)
702.  (2207) Samuel Spetz -89   0:52:29 (0:52:06)
703.  (2101) Mikael Snällfot -80 Nedre Soppero IK  0:52:29 (0:51:47)
704.  (1839) Fredrik Sundin -75 Stanley Security Sverige  0:52:29 (0:51:56)
705.  (723) Jonas Bergman -78 Bromma  0:52:31 (0:52:11)
706.  (1149) Johan Andersson -62 Sub605545  0:52:31 (0:52:24)
707.  (1708) Kevin Ngo -91 Löparakademin Skärholmen  0:52:32 (0:51:56)
708.  (2158) Patrik Bohlin -65 Gurraberg  0:52:33 (0:52:09)
709.  (4066) Dan Hjälte -94   0:52:34 (0:52:19)
710.  (1249) Måns Käsper -87   0:52:37 (0:52:28)
711.  (347) Jesper Danielsson -97   0:52:38 (0:52:32)
712.  (1579) Björn Sande -60   0:52:38 (0:52:22)
713.  (830) Robert Fredriksson -63 Folksamkamraterna  0:52:39 (0:52:22)
714.  (737) Lars Ek -52 Fäjmus  0:52:40 (0:52:29)
715.  (890) Mikael Dalkvist Fagerholm -86   0:52:41 (0:52:23)
716.  (1969) Noa Forste Dinell -05 Dj  0:52:42 (0:52:23)
717.  (3957) Namn saknas (Kontakta oss)   0:52:44 (0:52:33)
718.  (3663) Magnus Lundberg -89   0:52:45 (0:52:29)
719.  (848) Staffan Lindgren -72   0:52:45 (0:52:35)
720.  (721) Jonas Aronson -66   0:52:46 (0:52:35)
721.  (2198) Robin Wargentin -90 Roland Berger  0:52:49 (0:52:22)
722.  (635) Erik Forsell -75   0:52:51 (0:52:36)
723.  (694) Johannes Arpegård -76   0:52:52 (0:52:41)
724.  (618) Dan Hansén -68   0:52:53 (0:52:42)
725.  (2274) Martin Vidhall -82 Stockholm  0:52:55 (0:52:26)
726.  (1518) Alexandros Oustampasidis -88   0:52:56 (0:52:30)
727.  (708) Joakim Slättegård -63   0:52:56 (0:52:39)
728.  (78) Jan Åberg -63   0:52:58 (0:52:58)
729.  (1459) Viktor Hemling -85   0:52:59 (0:52:52)
730.  (877) Ulf Öhman -69 Sollentuna  0:52:59 (0:52:40)
731.  (704) Jesper Lexius -74   0:53:01 (0:52:38)
732.  (1359) Rikard Mellbin -76 Mediaformat  0:53:05 (0:53:02)
733.  (1397) Steven Tenorio -87   0:53:05 (0:53:01)
734.  (1160) Jonny Broberg -66 Bruberi Running Club  0:53:09 (0:53:02)
735.  (1152) Johan Fylling -83   0:53:10 (0:53:00)
736.  (863) Thorbjörn Johansson -77 Ryda sk  0:53:10 (0:52:49)
737.  (2131) Nemanja Ranic -86 Fartpower  0:53:11 (0:52:50)
738.  (642) Fredrik Ljungström -91   0:53:11 (0:53:00)
739.  (788) Ola Westerdahl -78   0:53:11 (0:52:53)
740.  (1134) Jan Nilsson -61 Muskelverket  0:53:13 (0:53:06)
741.  (33) Johan Sandler -76 Fredrikshofs FIF  0:53:13 (0:52:55)
742.  (922) Anders Henriksson -61   0:53:19 (0:53:14)
743.  (763) Mats Sid -72 Veeam  0:53:20 (0:53:02)
744.  (1479) Jan Franzén -76   0:53:23 (0:53:18)
745.  (1761) Daniel Quiles -90   0:53:23 (0:53:00)
746.  (2162) Alexander Olsson -88   0:53:24 (0:52:50)
747.  (712) Johan Forssberg -60 Danderyd  0:53:29 (0:53:13)
748.  (1853) Diego Gomes -82   0:53:30 (0:52:57)
749.  (1759) Daniel Arwidsson -78 Läckeby  0:53:35 (0:53:20)
750.  (622) David Wilhelm -73 Ingarö IF  0:53:35 (0:53:18)
751.  (752) Martin Karlsson -73   0:53:42 (0:53:29)
752.  (358) Lars-Eric Andersson -66   0:53:43 (0:53:35)
753.  (623) Cailean Denny -85 Hhh  0:53:43 (0:53:32)
754.  (2181) Pierre Bodin -71 Orkoien  0:53:43 (0:53:12)
755.  (3686) Allan Macdonald -70   0:53:45 (0:53:22)
756.  (1370) Sebastian Östlund -88 Telefonplan IF  0:53:45 (0:53:39)
757.  (2178) Philip Niklasson -85   0:53:48 (0:53:34)
758.  (1436) Tomas Wallner -84 Stockholm Frontrunners  0:53:51 (0:53:49)
759.  (5036) Andreas Skoog -78   0:53:51 (0:53:49)
760.  (700) Jan Westberg -64   0:53:58 (0:53:47)
761.  (1471) Michael Falk -77   0:53:59 (0:53:57)
762.  (762) Mats Rundström -72   0:54:01 (0:53:42)
763.  (1179) Kenan Ferhatovic -81 Peace & Love  0:54:01 (0:53:59)
764.  (1971) Karl Falkeling -99   0:54:02 (0:53:32)
765.  (1320) Niklas Delander -81   0:54:03 (0:53:39)
766.  (640) Claes Mårtensson -61   0:54:05 (0:53:47)
767.  (1337) Peter Thul -84   0:54:06 (0:53:57)
768.  (675) Hans Näsbrandt -80   0:54:06 (0:53:50)
769.  (905) Andreas Sköld -89   0:54:08 (0:53:57)
770.  (16) Claes Bengtsson -82   0:54:09 (0:54:09)
771.  (1150) Johan Vögeli -65   0:54:16 (0:54:01)
772.  (3964) Patrik Nissen -58 Bad o Boule  0:54:18 (0:53:58)
773.  (5023) Jorma Pitkänen -57 Tyresöö  0:54:20 (0:54:15)
774.  (1407) Andreas Westman -71 Jazz  0:54:22 (0:54:13)
775.  (621) David Mortimer-Hawkins -71 Hellth Awaits Running Club  0:54:27 (0:53:44)
776.  (1830) Fred Hasselquist -83   0:54:29 (0:54:18)
777.  (872) Tor Bergman -72 Hildeberg IF  0:54:30 (0:53:59)
778.  (795) Stefan Pärlhem -63 Nacka  0:54:30 (0:54:13)
779.  (219) Anders Boajé -73 Ekerö IK  0:54:31 (0:54:22)
780.  (1402) Stefan Palmkvist -66   0:54:32 (0:54:23)
781.  (1491) Olof Gullnäs -53   0:54:33 (0:54:32)
782.  (770) Max Adsjö -89   0:54:36 (0:54:17)
783.  (1420) Fredrik Tengroth -71 Banan  0:54:37 (0:54:12)
784.  (1085) Göran Lundin -57   0:54:41 (0:54:28)
785.  (777) Mikael Andren -65   0:54:42 (0:54:33)
786.  (734) Kristofer Bodvard -81   0:54:44 (0:54:34)
787.  (1307) Erik Johnsson -62 Solna  0:54:46 (0:54:35)
788.  (867) Tobias Claesson -91 Mediaformat  0:54:49 (0:54:37)
789.  (1955) Jonas Wiorek -63   0:54:49 (0:54:35)
790.  (1770) David Ygland -89   0:54:52 (0:54:28)
791.  (3956) Tobias Persson -77   0:54:54 (0:54:51)
792.  (1334) Jonatan Svensson -86   0:54:54 (0:54:46)
793.  (2168) Per Einarsson -77 DICE RUN CLUB  0:54:56 (0:54:54)
794.  (1318) Hung Nguyen -83 Vietnam  0:55:01 (0:54:40)
795.  (257) Daniel Meier -85   0:55:01 (0:54:55)
796.  (1981) Kim Lehmusvuori -88 Roland Berger  0:55:02 (0:54:34)
797.  (4069) David Rittri -92   0:55:02 (0:53:51)
798.  (1896) Patric Lindblom -72   0:55:05 (0:54:40)
799.  (2160) Patrik Wirén -71   0:55:06 (0:54:24)
800.  (1026) Dieter Bocklandt -88 DICE RUN CLUB  0:55:10 (0:55:09)
801.  (2053) Mikael Lantz -63 Älta IF  0:55:15 (0:54:58)
802.  (1916) Jesper Svedberg -70   0:55:17 (0:55:03)
803.  (875) Torben Last -89   0:55:18 (0:55:03)
804.  (1764) Daniel Vinntreus -81 Trioptima  0:55:19 (0:54:55)
805.  (2042) Åke Torneklint -57   0:55:27 (0:55:14)
806.  (1329) Paolo Barbieri -73   0:55:27 (0:55:21)
807.  (599) Bengt Mölleryd -58 Pts  0:55:27 (0:55:15)
808.  (1978) Mattias Karlsson -79   0:55:28 (0:55:09)
809.  (1918) Jesper Lindbom -88   0:55:33 (0:55:12)
810.  (894) Tim Readwin -67 Hägersten  0:55:36 (0:55:26)
811.  (1111) Hieu Tran -85   0:55:37 (0:55:15)
812.  (920) Anders Johnson -54   0:55:37 (0:55:27)
813.  (1904) Jan-Olof Lundgren -66   0:55:41 (0:55:28)
814.  (719) John-Erik Sarasto -60 RC Torrox  0:55:42 (0:55:22)
815.  (2036) Magnus C-Ljungberg -83 Roland Berger  0:55:43 (0:55:28)
816.  (1557) Gustav Nilsson -84   0:55:47 (0:55:23)
817.  (1340) Peter Nordin -78   0:55:47 (0:55:33)
818.  (5024) Joakim Lindström -84 Jägarnas Jaktlag  0:55:47 (0:55:20)
819.  (2095) Filip Meneses -76   0:55:49 (0:55:08)
820.  (2012) Peter Lindbeck -71   0:55:50 (0:55:23)
821.  (1497) Anders Wikström -82   0:55:50 (0:55:45)
822.  (1661) Hector Ramos -93 Löparakademin Vällingby  0:55:51 (0:55:09)
823.  (1983) Joakim Jankert -63   0:55:54 (0:55:29)
824.  (638) Erik Eldhagen -74   0:56:00 (0:55:48)
825.  (896) Elias Medan -83 Solna  0:56:02 (0:55:41)
826.  (722) Jonas Wallgren -70 Hägersten  0:56:04 (0:55:50)
827.  (2173) Peter Karlsson -67 Baldershage  0:56:08 (0:55:56)
828.  (2317) Mats Andersson -80   0:56:09 (0:55:47)
829.  (1017) Daniel Flodin -71 Gt76  0:56:09 (0:56:08)
830.  (1077) Mattias Frisk -70   0:56:09 (0:55:53)
831.  (1072) Fredrik Tiderman -73   0:56:10 (0:56:09)
832.  (2057) Niklas Skur -82   0:56:11 (0:56:06)
833.  (2100) Mikael Ellerstad -81   0:56:13 (0:55:35)
834.  (1956) Jonathan Fangreus -84 Trioptima  0:56:14 (0:55:48)
835.  (1779) Erik Enfors -93   0:56:14 (0:55:55)
836.  (1767) David Ersmarker -80 Trioptima  0:56:15 (0:55:49)
837.  (1301) Gabriel Minarik -83   0:56:16 (0:56:11)
838.  (2235) Stefan Quiles -66 Stockholm  0:56:20 (0:55:57)
839.  (954) Arne Bremer -68   0:56:30 (0:56:23)
840.  (1392) Stefan Nyberg -55   0:56:32 (0:56:13)
841.  (1870) Hans Olofsson -60   0:56:44 (0:56:14)
842.  (879) Urban Hägg -53   0:56:44 (0:56:27)
843.  (1027) Dominic Chan -80 Stockholm  0:56:46 (0:56:40)
844.  (1101) Hans Johansson -56 Mammas Pojkar IF  0:56:51 (0:56:46)
845.  (1000) Christoffer Eklund -84   0:56:58 (0:56:53)
846.  (1425) Thomas Gustafsson -48   0:57:00 (0:57:00)
847.  (1348) Peter Möller -64 Gubblunk  0:57:03 (0:56:51)
848.  (603) Ryszard Breymas -49   0:57:04 (0:56:48)
849.  (1659) Pontus Mossberg -02 Löparakademin Vällingby  0:57:04 (0:56:22)
850.  (2206) Samuel Larsson -86 Trioptima  0:57:08 (0:56:43)
851.  (1762) Daniel Berggren -78   0:57:08 (0:56:40)
852.  (1532) Anders Ericsson -69   0:57:09 (0:56:29)
853.  (2163) Andreas Tysk -92   0:57:10 (0:56:34)
854.  (839) Santhan Thangarasa -84 Ericsson  0:57:12 (0:56:53)
855.  (1128) Jacob Wästvind -01 Supportklubb 99  0:57:12 (0:56:50)
856.  (1483) Leif Skantze -41   0:57:13 (0:57:10)
857.  (798) Patrik Klerck -69   0:57:13 (0:56:56)
858.  (1889) Hugo Bönke -94 Uppsala  0:57:17 (0:56:56)
859.  (968) Björn Guldberg -51   0:57:18 (0:57:16)
860.  (1568) Björn Alquist -86   0:57:18 (0:56:46)
861.  (2289) Felix Weller -04   0:57:20 (0:56:53)
862.  (2156) Pär Råstam -79 Trioptima  0:57:22 (0:57:00)
863.  (1041) Emil Hellberg -85 Bajen  0:57:24 (0:57:18)
864.  (1431) Thomas Gröndahl -66   0:57:27 (0:57:25)
865.  (1881) Henrik Linde -81   0:57:29 (0:57:09)
866.  (1426) Thomas Lindberg -49   0:57:30 (0:57:28)
867.  (2114) Miro Sert -88   0:57:30 (0:56:58)
868.  (1151) Johan Glaas -78 Bredängby  0:57:31 (0:57:23)
869.  (1760) Daniel Brandt -88   0:57:31 (0:57:03)
870.  (789) Fredrik Orstadius -71 Idrottsvereranerna  0:57:32 (0:57:18)
871.  (1427) Mattias Delberger -69   0:57:33 (0:57:24)
872.  (1271) Markus Nilsson -75   0:57:35 (0:57:13)
873.  (1292) Alex Choque -61   0:57:36 (0:57:33)
874.  (774) Micha Choque -87 Farsta  0:57:36 (0:57:34)
875.  (1365) Rupert Pertlwieser -45 Hässelby  0:57:40 (0:57:26)
876.  (600) Bertil Gunnarson -48   0:57:41 (0:57:22)
877.  (1331) Peder Wistedt -71 Bromma  0:57:41 (0:57:26)
878.  (1780) Daniel Ekberg -85   0:57:43 (0:57:28)
879.  (1510) Aidin Rezai -84   0:57:43 (0:57:17)
880.  (970) Bo Irenheim -66   0:57:43 (0:57:40)
881.  (1486) Robin Taillandier -86 DICE RUN CLUB  0:57:44 (0:57:42)
882.  (2059) Marcus Dahlström -88 Järfälla  0:57:45 (0:57:28)
883.  (953) Ante Eriksson -63 Vallentuna  0:57:46 (0:57:17)
884.  (1752) Dustin Glickman -04   0:57:47 (0:57:19)
885.  (1834) Fredrik Engman -88   0:57:47 (0:57:30)
886.  (2299) Mårten Josjö -69   0:57:49 (0:57:32)
887.  (1615) Sayruz Rodriguez -02 Löparakademin Norra Botkyrka  0:57:52 (0:57:07)
888.  (1158) Jonas Gross -71   0:57:54 (0:57:35)
889.  (1387) Jarmo Sorvari -54   0:57:57 (0:57:47)
890.  (1362) Rony Lutz -64 Tcb  0:57:59 (0:57:38)
891.  (1437) Tor Löwkrantz -79   0:58:04 (0:57:52)
892.  (1422) Thomas Eriksson -65   0:58:04 (0:57:52)
893.  (2147) Jörgen Olander -65   0:58:04 (0:57:44)
894.  (1448) Urban Frejhammar -66 Åkersberga  0:58:08 (0:57:38)
895.  (613) Christian Persson -82   0:58:08 (0:57:53)
896.  (1965) Julia Bergenstråhle -89   0:58:08 (0:57:46)
897.  (5045) Roger Eriksson -71   0:58:11 (0:57:56)
898.  (1529) Anders Ludvigson -48 Leksand  0:58:13 (0:57:59)
899.  (1404) Per Sundberg -68   0:58:15 (0:58:12)
900.  (1531) Tobias Ludvigson -74 Sollentuna  0:58:15 (0:58:02)
901.  (1926) Joakim Erdtman -82   0:58:20 (0:57:58)
902.  (1201) Lars Domesjö -55 Stockholm  0:58:24 (0:58:19)
903.  (969) Björn Westborg -54   0:58:27 (0:58:09)
904.  (1066) Anders Bengtsson -63 Stockholm Frontrunners  0:58:29 (0:58:27)
905.  (853) Martin Andersson -59   0:58:31 (0:58:21)
906.  (1181) Kent Staaf -56   0:58:33 (0:58:18)
907.  (1823) Stefan Solender -75   0:58:34 (0:58:18)
908.  (1883) Herman Lövgren -00 Lovegreen  0:58:35 (0:58:19)
909.  (1822) Dante Solender -04   0:58:37 (0:58:21)
910.  (1100) Hasse Mälberg -55 Mälarsjukhuset  0:58:39 (0:58:31)
911.  (2284) Zoran Jovanovic Eriksson -74   0:58:42 (0:58:11)
912.  (1020) Daniel Emilson -76   0:58:46 (0:58:36)
913.  (923) Anders Perulf -77   0:58:47 (0:58:36)
914.  (2090) Mattias Eirefelt -71   0:58:53 (0:58:38)
915.  (1603) Steven Kabro -02 Löparakademin Norra Botkyrka  0:58:54 (0:58:09)
916.  (1438) Torbjörn Hansson -44 EssingeUdde 1  0:59:01 (0:58:56)
917.  (1272) Markus Bäckström -75   0:59:01 (0:58:46)
918.  (1165) Kaj Pettersson -67 Hildeberg IF  0:59:02 (0:58:31)
919.  (1624) Robert Andersson -93 Löparakademin Fisksätra  0:59:02 (0:58:20)
920.  (1051) Erlend Kristoffersen -75 IFK Aspudden-Tellus  0:59:02 (0:58:48)
921.  (1528) Anders Lindberg -72 Stanley Security Sverige  0:59:05 (0:58:23)
922.  (1657) Sven Kvarngren -02 Löparakademin Vällingby  0:59:05 (0:58:21)
923.  (1646) Johannes Aziz -02 Löparakademin Vällingby  0:59:07 (0:58:21)
924.  (1810) Erik Leander -00   0:59:08 (0:58:28)
925.  (3707) Anders Lindmark -53   0:59:16 (0:59:14)
926.  (1562) Anton Hänni -94   0:59:22 (0:59:06)
927.  (1007) Christian Giertta -59   0:59:24 (0:59:07)
928.  (1277) Mats Engardt -61   0:59:30 (0:59:15)
929.  (1155) John Dester -85 Jägarns Jaktlag  0:59:32 (0:58:56)
930.  (1424) Thomas Dahlström -71 Kalmar BTK  0:59:34 (0:59:24)
931.  (1230) Erik Chu -84   0:59:37 (0:59:33)
932.  (1665) Esmail Sattari -01 Löparakademin Vällingby  0:59:39 (0:58:54)
933.  (1651) Andreas Demissie -02 Löparakademin Vällingby  0:59:45 (0:59:02)
934.  (1293) Michael Standar -56 Svanvik RC  0:59:50 (0:59:45)
935.  (1330) Paul Stein -73   0:59:53 (0:59:33)
936.  (1298) Mikael Svensson -64   0:59:53 (0:59:45)
937.  (2273) Victor Neiman -83   0:59:55 (0:59:24)
938.  (1254) Marcus Johansson -83 Brännans FF  0:59:58 (0:59:48)
939.  (796) Patric Waern -72   0:59:58 (0:59:39)
940.  (680) Aeneas Andersson Ljungkvist -99   1:00:00 (0:59:51)
941.  (925) Andreas Hedberg -90 Jägarns Jaktlag  1:00:02 (0:59:34)
942.  (1825) Faris Al-Khalili -59   1:00:02 (0:59:40)
943.  (1012) Classe Nilsson -70 Kingisland  1:00:03 (0:59:42)
944.  (1998) Leif Tysell Sundkvist -93   1:00:06 (0:59:29)
945.  (5061) Stefan Eriksson -62   1:00:08 (1:00:00)
946.  (1202) Lasse Höijer -56   1:00:11 (1:00:02)
947.  (667) Gustaf af Kleen -82 Stockholm  1:00:16 (0:59:45)
948.  (1828) Jonathan Ridenour -78   1:00:18 (0:59:59)
949.  (2000) Leif Borén -69 Vendelsö Ultras  1:00:19 (0:59:30)
950.  (1393) Stefano Diana -78   1:00:25 (1:00:22)
951.  (1384) Issa Ekberg -91   1:00:25 (1:00:13)
952.  (1417) Sven-Eric Bergman -44 Stockholm  1:00:26 (1:00:17)
953.  (1093) Håkan Sandh -48 Örnsbergs kanotsällskap  1:00:32 (1:00:26)
954.  (2167) Thomas Björk -81 Wildenbajs IF  1:00:33 (1:00:13)
955.  (1903) Jan Olsson -69 Mik  1:00:40 (1:00:09)
956.  (1274) Martinus Rönnerman -77   1:00:47 (1:00:43)
957.  (906) Adolf Laile -55 Fröhnd/tyskland  1:00:50 (1:00:06)
958.  (2303) Anders Siljevall -88   1:00:52 (1:00:19)
959.  (1361) Rolf Adolfsson -66 Swedish Swing Society  1:00:56 (1:00:26)
960.  (1276) Mats Barkell -48 Telamp  1:00:57 (1:00:55)
961.  (1102) Jussi Ojakangas -84 Nasu & The nipsons  1:00:58 (1:00:58)
962.  (1689) Andres Sarrazola -04 Löparakademin Rågsved  1:01:03 (1:00:24)
963.  (1484) Alexandros Sombo -89 Jägarns Jaktlag  1:01:05 (1:00:36)
964.  (1341) Peter Wästvind -67 Supportklubb 99  1:01:09 (1:00:47)
965.  (2310) Jakob Larsson -82   1:01:11 (1:00:45)
966.  (1520) Alfred Askeljung -90 Centerpartiet  1:01:15 (1:00:47)
967.  (1281) Mats Säfström -59 Djurgårdshof IK HK  1:01:17 (1:01:02)
968.  (2291) Nicholas Paley -74   1:01:18 (1:00:54)
969.  (2290) Linus Ackers -79   1:01:27 (1:01:06)
970.  (1089) Gustaf Ellström -82   1:01:28 (1:01:17)
971.  (2056) Marcus Nordberg -93 Trioptima  1:01:33 (1:01:10)
972.  (847) Martin Larsson -82 Stockholm  1:01:33 (1:01:15)
973.  (608) Christian Engstrand -85 Stockholm  1:01:33 (1:01:16)
974.  (1339) Peter Kult -64 Trångsund  1:01:33 (1:01:26)
975.  (716) Johan Asp -68 Botkyrka Shukokai Karate KLubb  1:01:43 (1:01:28)
976.  (1071) Fredrik Sköld -68   1:01:45 (1:01:32)
977.  (1390) Stefan Andersson -61   1:01:49 (1:01:38)
978.  (2039) Magnus Erenius -72   1:01:51 (1:01:33)
979.  (1763) Daniel Teofilovski -76 Akalla  1:01:54 (1:01:41)
980.  (1130) Jan Pettersson -68   1:01:55 (1:01:48)
981.  (1800) Panagiotis Kämpe -90   1:01:59 (1:01:27)
982.  (1799) Leif Bertils -61   1:02:03 (1:01:29)
983.  (2280) Mats Stoltz -47 Stockholm  1:02:03 (1:01:51)
984.  (1103) Hannu Ojakangas -89 Nasu &the Nipsons  1:02:08 (1:02:08)
985.  (2109) Mikke Schirén -72 Digitalist runners  1:02:10 (1:01:35)
986.  (1566) August Hellberg -83   1:02:20 (1:01:53)
987.  (1726) Carl Edlund -90   1:02:24 (1:01:53)
988.  (5020) Charlie Edlund -63 Formtopp IF  1:02:25 (1:01:54)
989.  (1294) Michael Wahlgren -75   1:02:31 (1:02:16)
990.  (1707) Dominik Nadstawny -02 Löparakademin Skärholmen  1:02:35 (1:01:59)
991.  (1193) Hans Klocker -63 Surahammar  1:02:46 (1:02:35)
992.  (2257) Tommy Karlsson -52 Bäckseda  1:02:49 (1:02:19)
993.  (1190) Kjell Magnusson -76 Tigrarnas Springklubb  1:02:51 (1:02:34)
994.  (1396) Peter Skogsberg -61   1:02:53 (1:02:35)
995.  (2132) Niclas Nilsson -90   1:03:03 (1:02:39)
996.  (1836) Fredrik Eriksson -75   1:03:04 (1:02:33)
997.  (1335) Per Westerlund -63   1:03:11 (1:03:10)
998.  (1287) Roland Meisel -48   1:03:12 (1:03:03)
999.  (2269) Björn Dinnetz -77 Missnöjd MC  1:03:16 (1:02:47)
1000.  (2265) Niklas Nordqvist -69 Handelsbanken  1:03:20 (1:02:54)
1001.  (1161) Peter Jordansson -62   1:03:24 (1:03:20)
1002.  (1435) Tomas Jansson -59 Lunds Lasaretts IF  1:03:29 (1:03:13)
1003.  (1857) Gunnar Andersson -53 Hpi  1:03:32 (1:03:01)
1004.  (860) Thomas Ekman -62   1:03:35 (1:03:16)
1005.  (1443) Ulrik Baard -70 Team Norra Vare  1:03:43 (1:03:21)
1006.  (2170) Simon Olsson -81 Mik  1:03:44 (1:03:24)
1007.  (1135) Jan-Eric Wilen -62 Energisolvind  1:03:51 (1:03:45)
1008.  (2172) Peter Boding -79 Team Sibirien  1:03:53 (1:03:27)
1009.  (2150) Olle Eriksson -87   1:04:02 (1:03:24)
1010.  (1376) Mats Bergholtz -45   1:04:03 (1:03:58)
1011.  (1535) Anders Eriksson -91   1:04:03 (1:03:25)
1012.  (1067) Alexander Flinckman -88   1:04:05 (1:04:02)
1013.  (1638) Dimitris Petridis -01 Löparakademin Fisksätra  1:04:15 (1:03:30)
1014.  (1283) Mattias Lindblom -71 Stockholm  1:04:18 (1:04:04)
1015.  (2127) Thomas Geiger Ferotin -90   1:04:21 (1:04:04)
1016.  (1185) Kent Ullberg -53 MRR Visby  1:04:25 (1:04:10)
1017.  (1182) Kent Höglund -58 Gotlands Tofta  1:04:25 (1:04:11)
1018.  (2313) Joakim Nömell -73   1:04:27 (1:03:49)
1019.  (1578) Björn Laurin -53 SEB IF  1:04:31 (1:04:16)
1020.  (1714) Josef Westling -96 Löparakademin Skärholmen  1:04:34 (1:03:56)
1021.  (1498) Ats Joorits -58 Stockholm Frontrunners  1:04:36 (1:04:31)
1022.  (1092) Hans Grahn -54   1:04:38 (1:04:35)
1023.  (990) Eric Wiström -94   1:04:40 (1:04:28)
1024.  (1109) Per Nilsson -70 Kullens Löpklubb  1:04:43 (1:04:28)
1025.  (4357) Carlo Capillo -84   1:04:44 (1:04:28)
1026.  (1184) Joakim Munkhammar -82 MRR Visby  1:04:48 (1:04:34)
1027.  (1774) Jan Andersson -54 Profi  1:04:52 (1:04:36)
1028.  (1856) Gunnar Albemark -79 Roland Berger  1:05:02 (1:04:25)
1029.  (2079) Markus Nykänen -92   1:05:03 (1:04:26)
1030.  (1242) Magnus Engberg Krantz -64   1:05:06 (1:04:59)
1031.  (1831) Fred Lundgren -89   1:05:21 (1:05:09)
1032.  (1626) Sajad Bashari -01 Löparakademin Fisksätra  1:05:26 (1:04:42)
1033.  (1533) Anders Borgström -53   1:05:28 (1:05:01)
1034.  (1423) Thomas Torninger -87   1:05:33 (1:05:26)
1035.  (1060) Frederik Abbemo -68 Stockholm Frontrunners  1:05:39 (1:05:34)
1036.  (1879) Henrik Wallén -58   1:05:42 (1:04:59)
1037.  (1462) Vipin Verma -68 Stockholm  1:05:49 (1:05:20)
1038.  (1186) Kent Andersson -54   1:05:56 (1:05:49)
1039.  (1439) Ulf Lindholm -58   1:05:58 (1:05:51)
1040.  (1756) Mikael Sundeby -91   1:06:03 (1:05:46)
1041.  (908) Adam Wästvind -03 Supporterklubben 99  1:06:06 (1:05:44)
1042.  (1229) Lars-Ove Holmkvist -53   1:06:09 (1:06:03)
1043.  (1835) Fredrik Illerstam -88   1:06:24 (1:05:55)
1044.  (2200) Rolf Lillmåns -52 Nykarleby  1:06:26 (1:06:00)
1045.  (1902) Jakob Lillmåns -86   1:06:26 (1:06:00)
1046.  (1212) Leo Odijk -41 Sthlm  1:06:33 (1:06:29)
1047.  (1852) Glenn Myrthil -64 BK Brynja Riffs  1:06:41 (1:06:12)
1048.  (2040) Mattias Ahlqvist -73   1:06:53 (1:06:04)
1049.  (2104) Mikael Ekstedt -74   1:07:04 (1:06:24)
1050.  (1210) Lennart Olov Danielsson -43 Team Skavsåret IF  1:07:13 (1:07:07)
1051.  (1090) Fredrik Gutenbrant -75   1:07:20 (1:07:05)
1052.  (1356) Reinaldo Morais -65   1:07:21 (1:07:11)
1053.  (1670) Mehdi Alzghoul -02 Löparakademin Rågsved  1:07:40 (1:07:00)
1054.  (1673) Philip Casserlöv -95 Löparakademin Rågsved  1:07:40 (1:06:55)
1055.  (1992) Kim Wallin Ek -82 Stockholm  1:07:47 (1:07:20)
1056.  (1901) Jacob Håkansson -89   1:07:49 (1:07:25)
1057.  (1098) Hans Karlbom -45 Mp  1:07:54 (1:07:23)
1058.  (1936) Johan Olsson -56   1:07:56 (1:07:29)
1059.  (1366) Rikard Willerius -67   1:08:01 (1:07:43)
1060.  (1758) Conny Söreke -84   1:08:12 (1:07:39)
1061.  (808) Per Spector -66   1:08:17 (1:08:08)
1062.  (2208) Samuel Jaeger -87   1:08:27 (1:08:11)
1063.  (1172) Karl Linde -63   1:08:27 (1:08:15)
1064.  (2166) Pär Tysk -61   1:08:36 (1:08:02)
1065.  (1068) Fredric Dongas -1968   1:08:53 (1:08:49)
1066.  (2247) Thomas Siljeström -54   1:08:59 (1:08:38)
1067.  (1250) Måns Forster -65   1:09:08 (1:08:48)
1068.  (2188) Adam Racki -64 Ikhephata  1:09:11 (1:08:50)
1069.  (1609) Mardan Nanvazade -92 Löparakademin Norra Botkyrka  1:09:25 (1:08:40)
1070.  (241) Daniel Pettersson -76 Järvastaden  1:09:25 (1:09:11)
1071.  (1344) Johan Pettersson -78 Luleå  1:09:26 (1:09:13)
1072.  (1011) Claes Norrgård -52 Bromma-Solna Skytteförening  1:09:30 (1:09:26)
1073.  (1478) Niels van Hee -82   1:09:42 (1:09:36)
1074.  (1996) Lars Ericsson -63 Konsumentföreningen Stockholm  1:09:50 (1:09:31)
1075.  (2024) Lars-Olof Holgers -47   1:09:54 (1:09:16)
1076.  (1574) Staffan Eriksson -53   1:10:07 (1:09:46)
1077.  (1804) Erik Hillebrand -84   1:10:11 (1:09:44)
1078.  (2258) Torbjörn Bolk -83 Stanley Security Sverige  1:10:13 (1:09:31)
1079.  (2196) Robert Bopp -93   1:10:24 (1:09:49)
1080.  (1880) Niklas Wallén -94   1:10:30 (1:09:47)
1081.  (1631) Isak Halonen -02 Löparakademin Fisksätra  1:10:50 (1:10:09)
1082.  (1019) Daniel Hersén -74   1:11:04 (1:11:00)
1083.  (1153) Johannis Klang -88   1:11:58 (1:11:53)
1084.  (5038) Victor Eckerstedt -82   1:11:59 (1:11:44)
1085.  (1664) Elis Sahuric -02 Löparakademin Vällingby  1:12:04 (1:11:21)
1086.  (2237) Göran Mähler -56   1:12:05 (1:11:40)
1087.  (2242) sven-olof Stenvall -35   1:12:12 (1:11:44)
1088.  (1169) Kanu Gangadharan -76   1:13:04 (1:12:58)
1089.  (1006) Martin Ahlquist -62   1:13:10 (1:12:54)
1090.  (1989) Kristian Enström -74 Digitalist runners  1:13:18 (1:12:43)
1091.  (1539) Andreas Svensson -73   1:13:24 (1:12:49)
1092.  (1630) Yousef Fallah -01 Löparakademin Fisksätra  1:13:52 (1:13:08)
1093.  (1939) Johan Brunedal -88   1:13:58 (1:13:41)
1094.  (1198) Dahl Kurt -51 Stockholm  1:14:10 (1:13:31)
1095.  (1861) Håkan Enfors -54   1:14:51 (1:14:32)
1096.  (1868) Hans Lindholm -43   1:14:57 (1:14:39)
1097.  (1859) Gunnar Svensson -41 Huddinge  1:15:03 (1:14:34)
1098.  (1013) Claes Thagemark -52 FMV Sport  1:15:36 (1:15:28)
1099.  (1837) Fredrik Stockberg -67   1:15:39 (1:15:12)
1100.  (1534) Anders Eriksson -73   1:15:39 (1:15:13)
1101.  (1930) Joakim Berlin -85   1:16:04 (1:15:43)
1102.  (909) Anders Forsblad -77 Sundbyberg  1:16:24 (1:16:16)
1103.  (1703) Marko Gorgis -02 Löparakademin Skärholmen  1:16:27 (1:15:48)
1104.  (1704) William la Fontaine -02 Löparakademin Skärholmen  1:16:29 (1:15:54)
1105.  (1706) Jonathan Melin -98 Löparakademin Skärholmen  1:16:36 (1:15:58)
1106.  (1660) Johan Petersson -85 Löparakademin Vällingby  1:16:36 (1:15:52)
1107.  (2117) Morgan Nilsson -61 Fagersjö  1:19:47 (1:19:13)
1108.  (2169) Per Westberg -58   1:20:05 (1:19:29)
1109.  (1858) Gunnar Moberg -54   1:20:19 (1:19:47)
1110.  (1940) Johan Moberg -85   1:20:19 (1:19:47)
1111.  (2187) Per westin-nilsson -62   1:20:50 (1:20:09)
1112.  (1206) Leif Ericsson -42 Sorunda IF  1:21:54 (1:21:39)
1113.  (1840) Fredrik Åkermark -72 Bromma  1:22:18 (1:21:58)
1114.  (2082) Martin Lexelius -70 Creuna  1:22:27 (1:21:47)
1115.  (1960) Jörgen Loeb -52   1:22:38 (1:22:13)
1116.  (1832) Fredric Bergström -75 Digitalist runners  1:24:57 (1:24:20)
1117.  (1582) Ove Larsson -44   1:25:06 (1:24:36)
1118.  (2252) Tomas Olsson -84   1:28:11 (1:27:41)
1119.  (913) Niclas Nordberg -85   1:30:17 (1:29:27)
1120.  (1647) Navid Beshkoufeh -02 Löparakademin Vällingby  1:31:45 (1:31:03)
1121.  (2293) David Engstedt -78 OK Linné  1:31:52 (1:31:19)
1122.  (2088) Mats Lindborg -68   1:32:14 (1:31:40)
1123.  (1537) Andreas Alexander Gustafsson -91   1:39:22 (1:35:50)
1124.  (2190) Robin Duivestein -84   1:39:23 (1:35:49)
1125.  (1082) George Eklund -77 Solna  2:27:00 (2:27:00)

10 km Kvinnor

Brutto

Netto
1.  (70) Sandra Eriksson -89 Hammarby  0:33:36 (0:33:36)
2.  (71) Hanna Lindholm -79 Huddinge AIS  0:33:56 (0:33:56)
3.  (72) Mikaela Larsson -85 Spårvägens FK  0:34:35 (0:34:35)
4.  (76) Sanna Mustonen -91 Hässelby SK  0:34:38 (0:34:38)
5.  (77) Johanna Bäcklund -85 Runacademy IF  0:34:50 (0:34:49)
6.  (80) Lena Örn -88 Spårvägens FK  0:35:32 (0:35:31)
7.  (79) Louise Ringström -89 Spårvägens FK  0:35:48 (0:35:47)
8.  (73) Cecilia Norrbom -88 Spårvägens FK  0:35:50 (0:35:50)
9.  (3094) Louise Wiker -79 Hässelby SK  0:36:51 (0:36:51)
10.  (82) Helena Wallin -81 IF Linnèa  0:37:36 (0:37:34)
11.  (81) Malin Skog -88 Ifk umeå  0:37:54 (0:37:53)
12.  (5033) Dace Landström -85 Vallentuna FK  0:38:08 (0:38:07)
13.  (86) Louise Markstedt -91 OK SÖDERTÖRN  0:39:10 (0:39:10)
14.  (85) Matilda Lagerholm -89   0:39:27 (0:39:26)
15.  (98) Kristina Flintull -87 Carnegie IF  0:39:30 (0:39:28)
16.  (83) Linnea Sennström -00 Hässelby SK  0:39:55 (0:39:55)
17.  (90) Emilia Siltanen -83   0:40:24 (0:40:23)
18.  (89) Emma Holstad -74 Lidingö  0:40:29 (0:40:26)
19.  (5028) Sabina Korpela -82 If Linnéa  0:40:40 (0:40:39)
20.  (383) Gunnel Rundström Schütz -73 Runacademy IF  0:41:56 (0:41:53)
21.  (84) Lona Justesen -75 If Linnéa  0:42:04 (0:42:02)
22.  (382) Susanna Neill -74 Hammarby IF  0:42:17 (0:42:13)
23.  (390) Maria Sandström -85   0:42:34 (0:42:30)
24.  (391) Natalie Persson -90 Paceup!  0:43:11 (0:43:06)
25.  (381) Katarina Johnsson -81 if Linnea  0:43:15 (0:43:13)
26.  (401) Anne-Gwendolin Geismar -85 Fredrikshofs FIF  0:43:26 (0:43:18)
27.  (3394) Kristina Borgström -79   0:43:33 (0:43:26)
28.  (2264) Elin Engfeldt -87 Handelsbanken  0:43:34 (0:43:32)
29.  (407) Maria Gustafsson -90 Speedo IK  0:43:38 (0:43:22)
30.  (385) Marina Halldin -73 Nasdaq  0:43:41 (0:43:37)
31.  (387) Paola Masdeu Vaerlien -77 Hais  0:43:43 (0:43:41)
32.  (388) Anki Sennström -69 Åkersberga  0:43:44 (0:43:43)
33.  (393) Anni Pilbacka -85   0:43:45 (0:43:37)
34.  (392) Susanna Haglund -92   0:44:08 (0:44:03)
35.  (420) Frida Eriksson -83 Västerås  0:44:12 (0:43:52)
36.  (511) Matilda Vikberg -90   0:44:15 (0:43:58)
37.  (423) Maria De la Torriente Gila -69 Stockholm  0:44:34 (0:44:23)
38.  (374) Terese Artvin -80   0:44:34 (0:44:28)
39.  (414) Linda Björnsson -81   0:44:54 (0:44:46)
40.  (426) Sara Kvarfordh -75 IF Linnéa  0:44:58 (0:44:51)
41.  (3390) Sara Alkelin -92 Mercur Solutions AB  0:45:03 (0:44:59)
42.  (451) Anna Adlarson -92   0:45:10 (0:44:54)
43.  (389) Caroline Gustafsson -89   0:45:11 (0:45:05)
44.  (428) Madeleine Winberg -87   0:45:14 (0:44:57)
45.  (395) Emilia Liedbeck -88 Vaisa  0:45:23 (0:45:19)
46.  (427) Sofia Falk -81   0:45:30 (0:45:17)
47.  (2229) Sofia Persson Handelsbanken  0:45:32 (0:45:28)
48.  (422) Hedvig Wiklund -80   0:45:33 (0:45:21)
49.  (386) Nathalie Dahlqvist -84   0:45:38 (0:45:32)
50.  (5046) Mimmi Lundkvist von Corsnant -79   0:45:40 (0:45:28)
51.  (399) Sara Berglund -78   0:45:45 (0:45:38)
52.  (1791) Emelie Boding -87 Team Sibirien  0:45:45 (0:45:44)
53.  (417) Ulrika Strallhofer -65 TSM Running  0:45:53 (0:45:37)
54.  (432) Christina Lindstedt -68 Www.passionforcolors.com  0:45:56 (0:45:46)
55.  (403) Elenor Larsson -84   0:45:57 (0:45:39)
56.  (2225) Sofia Mauritsson -78 Stanley Security Sverige  0:46:00 (0:45:48)
57.  (402) Sara Olsson -89 Sundbyberg  0:46:00 (0:45:47)
58.  (410) Klara Grahm -89   0:46:03 (0:45:49)
59.  (404) Erica Striby -75   0:46:08 (0:45:49)
60.  (492) Amanda Högdén -90   0:46:25 (0:46:14)
61.  (394) Daniela Sörensen -92   0:46:29 (0:46:22)
62.  (1741) Cecilia Thörnblom Malm -86   0:46:32 (0:46:24)
63.  (836) Lena Lind -65 Runacademy IF  0:46:44 (0:46:36)
64.  (425) Eva-Maria Asplund -66 Eskilstuna  0:46:49 (0:46:39)
65.  (1521) Alina Szlagor -91   0:46:51 (0:46:50)
66.  (2231) Sofia Tahko -83   0:46:54 (0:46:32)
67.  (485) Kristina Hirschfeldt -84   0:46:57 (0:46:48)
68.  (418) Berit Bretschneider -88 YO Running Club  0:47:07 (0:46:51)
69.  (543) Anneli Johansson -85   0:47:07 (0:46:57)
70.  (396) Emma Åberg -82   0:47:08 (0:46:59)
71.  (429) Anna Bruzaeus -75 Runacademy  0:47:11 (0:46:58)
72.  (433) Elin Efraimsson -88   0:47:34 (0:47:23)
73.  (421) Frida Lundin -83   0:47:39 (0:47:32)
74.  (458) Josefin Smeds -87   0:47:48 (0:47:29)
75.  (436) Erica Nordqvist -75   0:47:48 (0:47:35)
76.  (2216) Sara Neijber -93   0:47:55 (0:47:33)
77.  (482) Helena Segerdahl -65 Stockholm  0:47:55 (0:47:45)
78.  (449) Ulrika Lindbäck -72   0:47:56 (0:47:39)
79.  (2049) Malin Kahlin -80   0:47:57 (0:47:55)
80.  (445) Miriam Gottfarb -90   0:48:04 (0:47:48)
81.  (430) Anna-Klara Pettersson -90   0:48:09 (0:47:57)
82.  (448) Sarah Bergh -88 Runacademy  0:48:16 (0:48:03)
83.  (437) Jacqueline Baykal -88   0:48:18 (0:48:05)
84.  (1524) Amanda Bergstén -90   0:48:18 (0:48:15)
85.  (2309) Amanda Welander -96 Friskis & Svettis  0:48:24 (0:48:17)
86.  (2023) Lisbeth Friman -63   0:48:27 (0:48:05)
87.  (4186) Katarina Casserlöv -59   0:48:33 (0:48:23)
88.  (467) Therese Straka Sjöberg -76   0:48:34 (0:48:21)
89.  (487) Mimmi Schimana -72 RolF Event&Media  0:48:38 (0:48:24)
90.  (415) Samantha Ahlgren -93 Royal Rock Runners  0:48:39 (0:48:28)
91.  (5039) Amanda Brunosson -86   0:48:40 (0:48:25)
92.  (2013) Carolina Elfving -73   0:48:40 (0:48:25)
93.  (502) Hanna Walsh -78   0:48:41 (0:48:31)
94.  (2191) Rebecca Cronheim -89   0:48:44 (0:48:32)
95.  (452) Gabriella Ohlsson -68 Friskis&svettis  0:48:44 (0:48:32)
96.  (2278) Ylva Utterström -90   0:48:45 (0:48:33)
97.  (441) Linnea Danielsson -89 Hammarby IF Löparnas Vänner  0:48:46 (0:48:36)
98.  (1610) Sara Negussie -02 Löparakademin Norra Botkyrka  0:48:46 (0:48:03)
99.  (513) Maria Westling -69   0:48:50 (0:48:40)
100.  (489) Sara Lidjan -80 TSM Running  0:48:51 (0:48:32)
101.  (2022) Lisa Rönnblom -73   0:48:54 (0:48:16)
102.  (1612) Eva Paatere -89 Löparakademin Norra Botkyrka  0:48:56 (0:48:12)
103.  (2243) Martina Dahllöf -73   0:49:02 (0:48:50)
104.  (3660) Johanna Jarskog -01 IF Linnéa  0:49:03 (0:48:45)
105.  (898) Pia Brunberg -82   0:49:05 (0:48:52)
106.  (526) Selma Grahn -93   0:49:06 (0:48:42)
107.  (450) Agneta Burrows -69   0:49:06 (0:48:57)
108.  (512) Mikaela Kauppinen -88   0:49:09 (0:48:57)
109.  (532) Linnea Blom -91   0:49:12 (0:48:57)
110.  (1354) Rebecca Sundell -96 Club Running Sweden  0:49:15 (0:49:13)
111.  (413) Pernilla Thessen -86   0:49:19 (0:49:04)
112.  (491) Anna Lundbäck -69   0:49:20 (0:49:01)
113.  (481) Hedda Malm -74 Stockholm  0:49:25 (0:49:16)
114.  (496) Caroline Lindén -90   0:49:27 (0:49:09)
115.  (490) Susanne Faxell -63   0:49:27 (0:49:17)
116.  (1064) Hanna Fäste -90   0:49:29 (0:49:26)
117.  (444) Martina Persson -89   0:49:29 (0:49:16)
118.  (470) Amanda Spelmans -86   0:49:29 (0:49:19)
119.  (447) Rebeka Breymas -93   0:49:31 (0:49:16)
120.  (419) Cecilia Fyrk -78 Göteborg  0:49:31 (0:49:14)
121.  (488) Mirja Sikander -80   0:49:32 (0:49:19)
122.  (442) Lisa Sundeson -85   0:49:35 (0:49:22)
123.  (3661) Martina Kvist -95 Hässelby SK  0:49:36 (0:49:28)
124.  (550) Christin Blomqvist -92   0:49:37 (0:49:25)
125.  (530) Linda Brorsson -73   0:49:38 (0:49:26)
126.  (569) Camilla Grunditz -67   0:49:40 (0:49:27)
127.  (515) Nina Castor -90   0:49:45 (0:49:35)
128.  (484) Jessica Löwegren -80   0:49:58 (0:49:42)
129.  (1844) Frida Bjärnlind -86 Ensolution AB  0:50:04 (0:49:53)
130.  (893) Linda Nordin -74 Tbok  0:50:10 (0:49:55)
131.  (473) Carolina Risfjell -79 Accenture IF  0:50:13 (0:50:05)
132.  (3531) Ann-Charlotte Edlund -56   0:50:15 (0:50:03)
133.  (508) Linda Kahlin -75 Bromma IF  0:50:15 (0:50:06)
134.  (549) Christina Gerstner -87   0:50:17 (0:50:03)
135.  (517) Pernilla Vilhelmsson -65   0:50:20 (0:49:58)
136.  (1428) Tilda Rådström -98   0:50:21 (0:50:14)
137.  (464) Åsa Sönnerby -84   0:50:23 (0:50:11)
138.  (475) Christina Henriksson -74 Östmarks IF  0:50:26 (0:50:10)
139.  (565) Pia Weller -65 Bromma  0:50:31 (0:50:11)
140.  (533) Lotte Fernvall -66 Stockholm  0:50:36 (0:50:26)
141.  (1724) Carina Förne -70   0:50:36 (0:50:24)
142.  (5050) Amanda Granqvist -89   0:50:42 (0:50:25)
143.  (1813) Emma Wahlqvist Lotker -78   0:50:43 (0:50:30)
144.  (562) Maria Magnusson -71   0:50:48 (0:50:33)
145.  (469) Ylva Kaiser -88   0:50:49 (0:50:40)
146.  (3683) Olivia Jansson -92 Atlas Copco IF  0:50:50 (0:50:37)
147.  (523) Maria Funcke -64 Söderlöparna  0:50:51 (0:50:40)
148.  (1523) Amanda Rietz -91   0:50:52 (0:50:33)
149.  (560) Maria Francke -81   0:50:52 (0:50:38)
150.  (462) Linda Andersson -86   0:50:53 (0:50:43)
151.  (1328) Magdalena Pancewicz -89   0:50:58 (0:50:53)
152.  (1061) Farahnaz Sundell -63 Club Running Sweden  0:50:59 (0:50:56)
153.  (503) Helena Terstad -91   0:51:01 (0:50:43)
154.  (524) Annika Norin -68 Söderberg & Partners  0:51:03 (0:50:53)
155.  (542) Anna Bergdahl -70   0:51:03 (0:50:48)
156.  (440) Karin Kjellenberg -87 Runacademy IF  0:51:03 (0:50:49)
157.  (1142) Jenny Lidgren -88   0:51:04 (0:51:02)
158.  (519) Yoona Strand -70   0:51:07 (0:50:48)
159.  (408) Ieva Polakovska -82   0:51:07 (0:50:51)
160.  (527) Johanna Sundberg -92   0:51:09 (0:50:58)
161.  (1291) Mia Kihlberger -63   0:51:09 (0:51:02)
162.  (919) Amanda Hörlin -89   0:51:12 (0:51:10)
163.  (521) Christina Egnell Gustafsson -78 Bromma  0:51:18 (0:51:05)
164.  (3680) Kristina Bergström -54 Friskis & Svettis  0:51:23 (0:51:11)
165.  (556) Malena Mothander -79   0:51:25 (0:51:09)
166.  (584) Sanna Laursen -87 Runacademy  0:51:25 (0:51:11)
167.  (1541) Angela Wilbard -77   0:51:25 (0:50:49)
168.  (583) Wenche Eklund -87   0:51:28 (0:51:14)
169.  (1300) Camilla Paulsson -84   0:51:32 (0:51:31)
170.  (535) Sara Strindholm -74   0:51:35 (0:51:16)
171.  (1569) Moa Bågenholm -93   0:51:39 (0:51:15)
172.  (980) Nathalie Ritzmann -94 Sky Hotel Apartments  0:51:42 (0:51:41)
173.  (507) Linda Johansson -85   0:51:45 (0:51:34)
174.  (463) Sara Hjärtberg -81 DICE RUN CLUB  0:51:47 (0:51:29)
175.  (476) Carin Ingemarsdotter -79   0:51:49 (0:51:36)
176.  (1558) Ann-Catrin Strid -66   0:51:52 (0:51:36)
177.  (472) Camilla Jaksch -83   0:51:55 (0:51:42)
178.  (494) Carolina Bigert -68   0:51:58 (0:51:47)
179.  (1489) Merith Sjökvist -67 Thoraxintensiven NKS  0:52:02 (0:52:01)
180.  (520) Susanna Persson -89   0:52:08 (0:51:55)
181.  (554) Bunriap Pettersson -67 Spånga  0:52:08 (0:51:57)
182.  (1492) Alexandra Lindahl -88   0:52:10 (0:52:01)
183.  (540) Ambre Jolibois -90 Stockholm  0:52:11 (0:51:53)
184.  (571) Emma Palm -76   0:52:11 (0:52:00)
185.  (1481) Lovisa Lind -95 Lindhagen FF  0:52:14 (0:51:51)
186.  (522) Anna Wieslander -76   0:52:16 (0:51:56)
187.  (553) Johanna Egerfalk -82 Swedish Match  0:52:17 (0:52:08)
188.  (570) Charlotte Höglund -67   0:52:27 (0:52:19)
189.  (1234) Louise Sillrén -77   0:52:29 (0:52:25)
190.  (538) Victoria Jacobsson -78   0:52:32 (0:52:20)
191.  (561) Mia Hending -70   0:52:36 (0:52:24)
192.  (993) Cecilia Liljegren -81   0:52:37 (0:52:20)
193.  (506) Kajsa Cederblad -75   0:52:40 (0:52:18)
194.  (1931) Joanna Tholander -90   0:52:41 (0:52:17)
195.  (1025) Ellen Dieden Sandell -90   0:52:42 (0:52:33)
196.  (3766) Frida Granath Pettersson -82 Mora  0:52:43 (0:52:33)
197.  (3664) Lena Ivegren -87   0:52:47 (0:52:36)
198.  (3954) Andrea Lundberg -92   0:52:48 (0:52:46)
199.  (501) Hanna Tilus -83 Stockholm  0:52:49 (0:52:36)
200.  (536) Susanna Bremberg -61 Stockholm  0:52:51 (0:52:41)
201.  (539) Alexandra Sundgren -91   0:52:52 (0:52:40)
202.  (528) Lena Westholm -70 Stockholm  0:52:52 (0:52:40)
203.  (1221) Linda Kjellgren -92   0:52:54 (0:52:46)
204.  (461) Linda Zdybal -74 Mediaformat  0:52:54 (0:52:41)
205.  (446) Nina Grundström -82   0:52:59 (0:52:42)
206.  (478) Elin Bjuhr -78   0:53:01 (0:52:48)
207.  (2270) Veronica Lindstrand -91   0:53:07 (0:52:35)
208.  (1554) Anna Visuri -75   0:53:09 (0:52:49)
209.  (1063) Sara Fast -86 Bromma  0:53:13 (0:53:06)
210.  (438) Emma Saleskog -04 OK tyr  0:53:13 (0:52:56)
211.  (1386) Anna Sörman -75   0:53:16 (0:53:13)
212.  (551) Eva Rösund -71   0:53:19 (0:53:05)
213.  (1525) Amanda Rönn -93   0:53:19 (0:53:03)
214.  (4245) Karin Mattsson -91   0:53:20 (0:53:00)
215.  (578) Karin Zetterberg Grünewald -80   0:53:23 (0:53:05)
216.  (579) Linda Nyström -72   0:53:24 (0:53:06)
217.  (483) Ida Renström -87 Jägarns Jaktlag  0:53:24 (0:53:02)
218.  (1894) Sofia Björksten -71   0:53:24 (0:52:59)
219.  (557) Malin Eriksson -78 Linghem  0:53:24 (0:53:05)
220.  (1231) Louisa Sesti -79   0:53:24 (0:53:17)
221.  (952) Annika Luik -78   0:53:27 (0:53:27)
222.  (577) Wilma Kedhammar -00 Bromma  0:53:28 (0:53:08)
223.  (1549) Anna Koch -73   0:53:28 (0:53:17)
224.  (572) Emelie Järnberg -93 Trioptima  0:53:30 (0:53:10)
225.  (1147) Jessica Lindström -69 Hemlingby LK  0:53:31 (0:53:26)
226.  (1316) Natalia Heini -84   0:53:32 (0:53:30)
227.  (2113) Minna Hellman -71 Konsumentföreningen Stockholm  0:53:40 (0:53:22)
228.  (1104) Henna Salo -93   0:53:40 (0:53:34)
229.  (468) Ulrika Nilsson -91 Holmahult löparklubb  0:53:42 (0:53:25)
230.  (1024) Moa Denny -92 Hhh  0:53:43 (0:53:32)
231.  (995) Miriam Chakir -88   0:53:46 (0:53:44)
232.  (1355) Rebecca Söderblom -65 Stockholm  0:53:51 (0:53:47)
233.  (585) Sofia Åkerman -70 Tyresö  0:53:51 (0:53:38)
234.  (580) Linnéa Centerskog -78 Kvock  0:53:52 (0:53:37)
235.  (2077) Stina Ljungberg -87   0:53:56 (0:53:31)
236.  (479) Emelie Kroon -88   0:53:56 (0:53:39)
237.  (1174) Kati Palmkvist -68   0:53:57 (0:53:49)
238.  (541) Aniko Marton Åsgrim -67   0:53:57 (0:53:42)
239.  (1187) Kerstin Nyström -57   0:53:58 (0:53:52)
240.  (1167) Kajsa Hedqvist -87 Jägarns jaktlag  0:53:59 (0:53:27)
241.  (509) Lisa Holmén -76   0:53:59 (0:53:49)
242.  (1495) Annica Tallving -79   0:54:03 (0:53:51)
243.  (1162) Emma Josefsson -87   0:54:07 (0:53:49)
244.  (912) Anna-Lena Jiverud -67   0:54:09 (0:54:08)
245.  (1410) Susanne Lundin -78   0:54:11 (0:53:53)
246.  (547) Charlotta Olsson -76   0:54:16 (0:54:03)
247.  (1199) Laila Bernwall -67 Deltek  0:54:16 (0:54:04)
248.  (1451) Veronica Dinnetz -76 Missnöjd MC  0:54:20 (0:54:17)
249.  (1336) Pernilla Ihse -80 Creuna  0:54:22 (0:54:19)
250.  (1143) Jenny Rahm -73   0:54:33 (0:54:32)
251.  (910) Anna-Karin Ahlflood -78   0:54:35 (0:54:29)
252.  (1966) Julia Preutz -83   0:54:37 (0:54:04)
253.  (477) Clara Rutfjäll Rittner -89   0:54:38 (0:54:25)
254.  (453) Ellen Nyberg -91   0:54:41 (0:54:30)
255.  (2029) Ludmilla Besson -90   0:54:42 (0:54:08)
256.  (1095) Hanna Nilsson -85   0:54:49 (0:54:43)
257.  (1033) Ebba Wistedt -89   0:54:49 (0:54:48)
258.  (1464) Vita Andrews -70   0:54:50 (0:54:48)
259.  (5055) Erika Park -84 IFK Djura  0:54:50 (0:54:40)
260.  (1302) Minna Jersenius -89   0:54:53 (0:54:47)
261.  (1515) Alethea Renzi -78 Älta  0:54:56 (0:54:38)
262.  (1473) Sara Gustafsson -90 Solna  0:54:56 (0:54:54)
263.  (1327) Olivia Falck -01   0:54:59 (0:54:51)
264.  (1346) Leila Hammouda -69 Runacademy IF  0:55:01 (0:54:56)
265.  (455) Malin Dinnesen -78   0:55:01 (0:54:53)
266.  (2277) Sofia Winberg -87   0:55:02 (0:54:41)
267.  (1268) Marina Vlahovic -67 TSM Running  0:55:03 (0:54:55)
268.  (1288) Merike Andersson -57   0:55:05 (0:54:56)
269.  (984) Caroline Camber -84   0:55:07 (0:55:05)
270.  (1820) Maria Falkö -89   0:55:08 (0:54:43)
271.  (1326) Anna Nord -70   0:55:11 (0:55:05)
272.  (979) Malin Nilsson -94 Sky Hotel Apartments  0:55:12 (0:55:10)
273.  (552) Gunilla Åberg -73   0:55:13 (0:55:05)
274.  (1122) ing-marie Bromander -58   0:55:18 (0:55:13)
275.  (1811) Ester Osbeck -90 Atlas Copco IF  0:55:19 (0:54:59)
276.  (1317) Nathalie Parmegiani -61   0:55:20 (0:55:10)
277.  (1258) Amanda Domanders -93 Dominanders  0:55:22 (0:55:17)
278.  (1342) Petra Sporrong -67   0:55:25 (0:55:20)
279.  (1140) Jenny Friberg -77   0:55:25 (0:55:25)
280.  (940) Anna Roos -70   0:55:25 (0:55:20)
281.  (1118) Maria Terstad -59   0:55:26 (0:55:20)
282.  (457) Josefin Klegard -80   0:55:28 (0:55:05)
283.  (1034) Sofia Edström -73   0:55:28 (0:55:13)
284.  (544) Annika Dalsätt -71 Sollentuna  0:55:29 (0:55:17)
285.  (2186) Nicole Reinbring -01   0:55:32 (0:55:27)
286.  (537) Emma Readwin -97   0:55:33 (0:55:22)
287.  (1251) Marcia Nilsson -76 Fair Trade Runners  0:55:34 (0:55:19)
288.  (803) Susanne Vistam -69   0:55:38 (0:55:16)
289.  (1325) Natalie Hendrikse -92 Sobi Runners  0:55:38 (0:55:29)
290.  (1555) Madeleine Järsjö -88   0:55:39 (0:55:16)
291.  (943) Anna Danielsen -78   0:55:39 (0:55:39)
292.  (558) Manuela Lindvall -90 Jägarns Jaktlag  0:55:49 (0:55:26)
293.  (1806) Erika Simson -74   0:55:49 (0:55:20)
294.  (2111) Elsa Jankert -98   0:55:53 (0:55:28)
295.  (1037) Elina Sandquist -82 Tarzan & Friends  0:55:54 (0:55:50)
296.  (1286) Mea Nilimaa -84 DICE RUN CLUB  0:55:55 (0:55:55)
297.  (1891) Ida Wanler -78 Stockholm  0:55:56 (0:55:39)
298.  (1765) Daniela Bjurenvall -81   0:55:56 (0:55:42)
299.  (1309) Monica Rönnerman -51   0:55:58 (0:55:55)
300.  (1466) Yassal Sundman -76   0:55:58 (0:55:56)
301.  (1367) Sandra Bergh -84   0:55:58 (0:55:31)
302.  (1218) Linda Almqvist -77   0:56:04 (0:55:50)
303.  (937) Anna Ryan -75   0:56:13 (0:56:11)
304.  (2076) Andrea Lindberg -81   0:56:21 (0:55:56)
305.  (1460) Viktoria Grahnen -86 AV IK  0:56:23 (0:56:13)
306.  (1124) Maria Wahlgren -89   0:56:23 (0:56:05)
307.  (1395) Stephanie Skogsberg -91   0:56:25 (0:56:08)
308.  (1919) Jessica Blomquist -86   0:56:27 (0:55:53)
309.  (1469) Zuzana Minarik -82   0:56:28 (0:56:24)
310.  (1494) Sophie Melin -98   0:56:30 (0:56:27)
311.  (1319) Nicole Hartmann -84   0:56:31 (0:56:16)
312.  (1383) Sofie Larsson -88   0:56:34 (0:56:28)
313.  (471) Lauren Davis -72 Melbourne runners  0:56:34 (0:56:14)
314.  (567) Anja Müller-Brunotte -69   0:56:34 (0:56:14)
315.  (3671) Ebba Hallsenius -69   0:56:34 (0:56:14)
316.  (1105) Heléne Andersson -66   0:56:35 (0:56:31)
317.  (1141) Jenny Hayman -74   0:56:40 (0:56:36)
318.  (2133) Nicolina Sandelin -85   0:56:42 (0:56:24)
319.  (1056) Eva Willstrand -65   0:56:43 (0:56:36)
320.  (1755) Clara Schäfer -03   0:56:44 (0:56:31)
321.  (1029) Emelie Agnvall -91   0:56:47 (0:56:42)
322.  (2010) Linda Hellman -88   0:56:53 (0:56:34)
323.  (1530) Ebba Ludvigson -04 Sollentuna  0:56:55 (0:56:40)
324.  (1236) Luciana Slomp -85   0:56:55 (0:56:42)
325.  (514) Nasra Ali -88   0:56:58 (0:56:39)
326.  (1214) Liisa Anzengruber -50 Älvsjö  0:57:02 (0:57:01)
327.  (1442) Ulrika Olsson -71   0:57:05 (0:56:57)
328.  (2028) Lucia Morris -90   0:57:05 (0:56:45)
329.  (1496) Jenny Tallving -77   0:57:06 (0:56:56)
330.  (1982) Kim Puerto -89   0:57:13 (0:57:00)
331.  (1078) Karin Wickman -84   0:57:13 (0:57:06)
332.  (1476) Emma Widell -75 Mik  0:57:14 (0:57:02)
333.  (1419) Terese Berglund -69 Ten Tits  0:57:16 (0:57:11)
334.  (1213) Leyla Attari -79   0:57:17 (0:57:02)
335.  (497) Dragana Karlsson -74   0:57:17 (0:57:01)
336.  (1778) Edit Peterson -88   0:57:18 (0:56:45)
337.  (1374) Siv Tjernberg -54 Lunds Lasaretts IF  0:57:20 (0:57:04)
338.  (1450) Vay phong Phu -72   0:57:20 (0:57:12)
339.  (1485) Bérengère Dubeuf -88 Runacademy IF  0:57:20 (0:57:03)
340.  (525) Emma Lydig -81 Västerhaninge  0:57:21 (0:57:11)
341.  (1970) Mimmi Sederowsky -83 Dj  0:57:22 (0:57:02)
342.  (902) Eva Sandberg -75   0:57:23 (0:56:58)
343.  (1946) Johanna Weidenmark -93   0:57:25 (0:57:06)
344.  (930) Ann Broman -65 Luxingen IF  0:57:27 (0:57:21)
345.  (1690) Silvia Sarrazola -01 Löparakademin Rågsved  0:57:28 (0:56:49)
346.  (2007) Lina Persson -81   0:57:29 (0:57:03)
347.  (1303) Mirja Kopparberg -79   0:57:29 (0:57:20)
348.  (1923) Jino Rasouli -91   0:57:31 (0:57:07)
349.  (1200) Eva Berzell -63   0:57:33 (0:57:31)
350.  (1209) Lena Lagerberg -73 Länsförsäkr  0:57:33 (0:57:24)
351.  (938) Anna Sandström -90 Seb  0:57:34 (0:57:30)
352.  (1175) Katinka Tell -95   0:57:36 (0:57:28)
353.  (582) Malin Båth -66 Fait accompli IF  0:57:37 (0:57:23)
354.  (1447) Ulrika Sandell -61   0:57:38 (0:57:08)
355.  (1399) Stina Andersson -92   0:57:38 (0:57:28)
356.  (1217) Lina Sjöholm -90 Knivsta  0:57:39 (0:57:29)
357.  (1240) Magdalena Wiik -80   0:57:39 (0:57:32)
358.  (2004) Lena Nordström -74   0:57:41 (0:57:34)
359.  (982) Camilla Johansson -76 Hovsta IF  0:57:42 (0:57:37)
360.  (1421) Therése Lindblom -70   0:57:44 (0:57:38)
361.  (1401) Kristina Fundberg -69 Ärla IF  0:57:45 (0:57:36)
362.  (1138) Jennie Larsson -73 Lilla Essingen  0:57:46 (0:57:39)
363.  (1145) Jessica Johansson -70   0:57:48 (0:57:44)
364.  (518) Sara Bånkestad -89   0:57:49 (0:57:30)
365.  (1115) Ida Aspeqvist -80   0:57:49 (0:57:42)
366.  (493) Beatrice Bergström -91   0:57:49 (0:57:32)
367.  (1088) Gunvor Sandberg -47 Bomma-Vällingby SOK  0:57:50 (0:57:47)
368.  (1482) Zhanna Kuhrij -98   0:57:50 (0:57:43)
369.  (1243) Elinor Linde Klingström -81   0:57:52 (0:57:45)
370.  (2301) Louise Saxholm -80 Pappa Puttes LK  0:57:54 (0:57:33)
371.  (545) Agneta Schalling -64 Täby  0:57:55 (0:57:40)
372.  (1136) Jeanette Clasénius -89   0:57:57 (0:57:49)
373.  (1961) Josefine Ahlin -87   0:57:58 (0:57:37)
374.  (1310) Monica Segelsjö -61   0:57:59 (0:57:49)
375.  (1114) Karin Westling -77   0:58:02 (0:57:57)
376.  (1738) Catrin Pettersson -73   0:58:05 (0:57:48)
377.  (2033) Madsine Lindberg -86 Bror Rudi Creative  0:58:05 (0:57:45)
378.  (1189) Kristina Nyberg -71   0:58:10 (0:58:08)
379.  (1412) Susanne Kivinen -63 TSM Running  0:58:10 (0:58:03)
380.  (904) Louise Sidenblom -86 Creuna  0:58:11 (0:58:08)
381.  (900) Janet Johansson -73   0:58:11 (0:58:11)
382.  (1191) Klara Köllerström -89   0:58:13 (0:58:02)
383.  (2219) Sara Östberg -79   0:58:17 (0:57:43)
384.  (1176) Katja Koskiniemi -73   0:58:17 (0:57:51)
385.  (1720) Camilla Harvenberg -87   0:58:18 (0:57:56)
386.  (1380) Sofia Hellenberg -90   0:58:19 (0:57:55)
387.  (2026) Louise Hagström -88 Stanley Security Sverige  0:58:26 (0:58:07)
388.  (1197) Kristin Larsson Lindholm -88   0:58:26 (0:58:10)
389.  (1036) Elin Nyblom -82   0:58:27 (0:58:10)
390.  (1015) Pia Corral -81   0:58:27 (0:58:20)
391.  (966) Birgitta Gunnarson -53   0:58:34 (0:58:31)
392.  (939) Anna Hallberg -72 Eai  0:58:36 (0:58:36)
393.  (1731) Caroline Johansson -83   0:58:37 (0:58:14)
394.  (2203) Saga Malm -04   0:58:37 (0:58:13)
395.  (5037) Kaja Kristine Espenes -73   0:58:38 (0:58:27)
396.  (2045) Malin Edin -86   0:58:39 (0:58:32)
397.  (1490) Camilla Forsberg -75 Finland  0:58:42 (0:58:35)
398.  (1907) Jane Lindström -80   0:58:45 (0:58:32)
399.  (1911) Jennifer Wallklint -85   0:58:46 (0:58:32)
400.  (1785) Elina Sommar -87   0:58:47 (0:58:25)
401.  (1009) Cecilia Lepp -84   0:58:48 (0:58:40)
402.  (1719) Christina Alpholm -82   0:58:49 (0:58:23)
403.  (576) Angela Svegby -76   0:58:52 (0:58:40)
404.  (942) Annabel Aroka -96   0:58:54 (0:58:43)
405.  (1967) Karin Olsson -61   0:58:57 (0:58:39)
406.  (1123) Irene Eriksson -90   0:58:57 (0:58:47)
407.  (1159) Jonna Petersén -87 Deltek  0:58:57 (0:58:45)
408.  (1324) Ninnie Eriksson -85   0:58:58 (0:58:49)
409.  (1308) Mona Elfsberg -59   0:58:58 (0:58:48)
410.  (1166) Kajsa Hedbrant -89   0:58:58 (0:58:50)
411.  (1639) Charikleia Sidira -02 Löparakademin Fisksätra  0:59:00 (0:58:19)
412.  (1418) Therese Delgado -82   0:59:01 (0:58:53)
413.  (2072) Maria Olsson -92   0:59:02 (0:58:33)
414.  (2065) Maria Priczkat -84   0:59:08 (0:58:41)
415.  (1920) Johanna Gustafsson -81 Linköping  0:59:09 (0:58:47)
416.  (1843) Freja Blomdahl -88   0:59:11 (0:58:52)
417.  (926) Ann-Charlott Zingmark -61   0:59:12 (0:59:03)
418.  (1164) Julia Assarsson -91   0:59:15 (0:59:07)
419.  (1845) Frida Nilsson -93   0:59:17 (0:58:54)
420.  (2259) Tove Gustafsson-Krohn -86   0:59:21 (0:58:49)
421.  (1997) Leena Quiles -66   0:59:21 (0:59:00)
422.  (1406) Susanna Solhaug -79   0:59:21 (0:59:07)
423.  (1275) Mary Scheuermann -81   0:59:23 (0:58:59)
424.  (932) Anna Hedman Arpvall -67   0:59:23 (0:59:19)
425.  (1430) Christina Norrström -70   0:59:25 (0:59:21)
426.  (1299) Maria Llenas -89   0:59:26 (0:59:00)
427.  (1411) Susanne Glickman -76   0:59:26 (0:59:24)
428.  (916) Alice Linder Lindberg -93   0:59:31 (0:59:28)
429.  (948) Anna Widman -88   0:59:33 (0:59:28)
430.  (2141) Karolina Frisk -72 Tyresö IK  0:59:34 (0:59:20)
431.  (1126) Julia Johannsen -90   0:59:35 (0:59:24)
432.  (510) Matilda Jaktland -76   0:59:35 (0:59:26)
433.  (1864) Hanna Carlsson -90   0:59:36 (0:59:18)
434.  (2266) Annie Hermansson -99 Arådalens IF  0:59:36 (0:59:02)
435.  (1113) Hanna Johansson -89   0:59:36 (0:59:18)
436.  (2115) Martina Lindmark -79   0:59:40 (0:59:23)
437.  (2224) Siri Linden -96 Handelsbanken  0:59:41 (0:59:13)
438.  (1674) Pamela Clemente Acuna -00 Löparakademin Rågsved  0:59:42 (0:59:03)
439.  (1224) Linn Hedengren -89   0:59:42 (0:59:15)
440.  (1480) Claudia Franzén -73   0:59:43 (0:59:37)
441.  (2137) Nilima Verma -77   0:59:43 (0:59:14)
442.  (947) Anna Nyman -80   0:59:45 (0:59:37)
443.  (454) Fanny Nilsson -85 Holmahults löparklubb  0:59:47 (0:59:28)
444.  (499) Emma Gefvert -94   0:59:50 (0:59:32)
445.  (2192) Anna Reimers -80   0:59:55 (0:59:31)
446.  (1247) Malin Söderlund -86 Brännans FF  0:59:57 (0:59:47)
447.  (1641) Mariama Sonko -77 Löparakademin Fisksätra  1:00:01 (0:59:18)
448.  (1094) Hanna Renström -93 Jägarns Jaktlag  1:00:01 (0:59:33)
449.  (1627) Linnea Carrero -01 Löparakademin Fisksätra  1:00:02 (0:59:17)
450.  (1488) Eva Cassel -61   1:00:02 (0:59:37)
451.  (1729) Caroline Bondhus -89 Stockholm  1:00:06 (0:59:37)
452.  (505) Johanna Wadsten -92   1:00:06 (0:59:49)
453.  (2298) Emelie Thuresson -87   1:00:09 (0:59:41)
454.  (2297) Sarah Karlsson -87   1:00:11 (0:59:43)
455.  (1441) Ulla Krantz -60   1:00:12 (1:00:04)
456.  (2215) Sara Johansson -81   1:00:15 (0:59:45)
457.  (1347) Magdalena Beszczynska -77   1:00:17 (1:00:10)
458.  (1796) Emma Axlin -77 Konsumentföreningen Stockholm  1:00:19 (1:00:00)
459.  (1457) Victoria Rautila -76   1:00:20 (1:00:16)
460.  (1125) Isabell Gustafsson-Ny -90   1:00:21 (1:00:03)
461.  (1467) Madelene Zander -73   1:00:22 (1:00:15)
462.  (1238) Madeleine Nilsson -65 Team Siri sweden  1:00:28 (1:00:21)
463.  (5052) Jacqueline af Ugglas -88   1:00:29 (1:00:25)
464.  (1576) Erika Björk -86   1:00:32 (1:00:13)
465.  (2254) Tamila Medetbekova -89   1:00:35 (1:00:12)
466.  (1556) Anna Nilsson -86   1:00:36 (1:00:12)
467.  (5048) Ida Berre Eriksen -90   1:00:36 (1:00:26)
468.  (998) Charlotte Luxemburg -57   1:00:39 (1:00:36)
469.  (1944) Johanna Mutschler Lidsell -84   1:00:40 (1:00:15)
470.  (1385) Solveig Blomster -79   1:00:41 (1:00:28)
471.  (1087) Gunilla Häggström -62   1:00:44 (1:00:38)
472.  (962) Beatrice Stridh Örje -84   1:00:44 (1:00:36)
473.  (1004) Sabrina Ruhrmann -82   1:00:46 (1:00:41)
474.  (1323) Nina Alminer -64   1:00:52 (1:00:43)
475.  (1826) Farkhondeh Firouzbakht -55   1:00:55 (1:00:36)
476.  (1228) Liselotte Wanre Östlund -70   1:00:58 (1:00:55)
477.  (1550) Anna Ek -70 Stanley Security Sverige  1:00:58 (1:00:23)
478.  (1921) Julia Holmberg -94   1:00:59 (1:00:42)
479.  (1146) Jessica Pierre -91   1:01:04 (1:00:54)
480.  (996) Frida Hugne -87   1:01:05 (1:01:02)
481.  (967) Birgitta Andreasen -64 Nyköping  1:01:06 (1:01:00)
482.  (1754) Clara Bergenstråhle -92   1:01:08 (1:00:44)
483.  (1097) Hanna Wästvind -80   1:01:09 (1:00:46)
484.  (1403) Susanne Chennell -59   1:01:09 (1:01:02)
485.  (2068) Mariana Rantanen -92 Dj  1:01:15 (1:01:10)
486.  (1059) Eva Joelsson -55   1:01:21 (1:01:13)
487.  (1226) Lisa Ohrbeck -74 Stockholm  1:01:24 (1:01:12)
488.  (1398) Marie Stierna -88   1:01:27 (1:01:23)
489.  (2006) Lina Söderqvist -73   1:01:27 (1:01:07)
490.  (924) Andrea Teodorowitz -84 Kullens Löpklubb  1:01:33 (1:01:17)
491.  (1053) Eva Appelgren -57   1:01:37 (1:01:26)
492.  (4025) Mia Jumlin -89 Stockholm  1:01:41 (1:01:23)
493.  (987) Caroline Möllerman -70   1:01:41 (1:01:36)
494.  (1350) Lise-Lotte Banger -71   1:01:42 (1:01:36)
495.  (933) Anna Lindvall -71   1:01:43 (1:01:39)
496.  (1156) Johanna Henriksson -80   1:01:45 (1:01:33)
497.  (1567) Gabriella Svalstedt -91   1:01:50 (1:01:32)
498.  (1544) Angelica Rosenlund -90   1:01:51 (1:01:34)
499.  (2211) Sandra Lindqvist -74   1:01:52 (1:01:33)
500.  (1897) Anna Sjölund -91   1:01:53 (1:01:28)
501.  (1789) Ella Bohlin -79   1:01:55 (1:01:38)
502.  (1687) Kadra Mohamed -00 Löparakademin Rågsved  1:01:59 (1:01:20)
503.  (1170) Karin Neuhaus -70 Vegan Runners IK  1:02:00 (1:01:26)
504.  (1452) Veronica Silfver -68   1:02:01 (1:02:00)
505.  (1040) Emelie Jansson -89   1:02:04 (1:01:48)
506.  (1055) Eva Regårdh -58 Pollyklubben  1:02:05 (1:02:01)
507.  (1846) Frida Svanbäck -80   1:02:09 (1:01:41)
508.  (1408) Susanne Lindvall -60   1:02:11 (1:02:07)
509.  (2240) Suzanne Maverley -88 Dj  1:02:12 (1:02:08)
510.  (1433) Lovisa Frölund -85   1:02:12 (1:02:01)
511.  (1790) Emelie Altzar -89   1:02:14 (1:01:54)
512.  (2165) Mikaela Tysk -94   1:02:22 (1:01:46)
513.  (1794) Emilia Hårdén -95 Farsta  1:02:26 (1:01:47)
514.  (1195) Kristina Dagert -73   1:02:27 (1:02:23)
515.  (2046) Malin Lennartsson -82   1:02:29 (1:01:52)
516.  (2097) Michaela Hollis -80   1:02:31 (1:02:08)
517.  (1219) Linda Bühlmann -75   1:02:31 (1:02:16)
518.  (2098) Michaela Ulvhammar -90 DICE RUN CLUB  1:02:32 (1:02:01)
519.  (1208) Lena Klang -82 Tyresö  1:02:33 (1:02:28)
520.  (2112) Mimmi Lövgren -93 Lovegreen  1:02:35 (1:02:18)
521.  (1862) Nina Jonsson -71   1:02:36 (1:02:10)
522.  (2086) Matilda Lövgren -92 Lovegreen  1:02:37 (1:02:21)
523.  (1542) Angelica Olofsson -79 Läckeby  1:02:40 (1:02:26)
524.  (2102) Mikaela Robertsson -90   1:02:44 (1:02:25)
525.  (1043) Emma Carling -71   1:02:44 (1:02:33)
526.  (1381) Sofia Ljungberg -79 Mik  1:02:48 (1:02:34)
527.  (1377) Jessica Nihlstedt Dahlström -80 Kalmar BTK  1:02:48 (1:02:38)
528.  (2087) Matina Johansson -94   1:02:50 (1:02:27)
529.  (1016) Susanne Dahlberg -66   1:02:51 (1:02:38)
530.  (1379) Sofia Burendahl -77   1:02:51 (1:02:41)
531.  (2263) Ulrika Röhr -72 Fredhäll  1:02:54 (1:02:33)
532.  (5040) Lina Jansson -81 OK Linné  1:02:55 (1:02:47)
533.  (2234) Sonja Stopner -89   1:02:56 (1:02:35)
534.  (2015) Linnea Büstrich -89   1:03:01 (1:02:21)
535.  (1809) Maria Eriksson -88   1:03:03 (1:02:45)
536.  (1851) Ulrika Eriksson -79   1:03:04 (1:02:35)
537.  (1502) Pernilla Lindström -73 H******e  1:03:11 (1:02:39)
538.  (1691) Anna Sjögren -87 Löparakademin Rågsved  1:03:17 (1:02:35)
539.  (1668) Hanaa Abbas -02 Löparakademin Rågsved  1:03:17 (1:02:37)
540.  (974) Clara Callmeryd -81 Sky Hotel Apartments  1:03:18 (1:03:16)
541.  (2281) Zemika Assedal -87   1:03:20 (1:02:54)
542.  (1116) Ida Niklasson -76   1:03:23 (1:02:45)
543.  (1364) Rosie Jungstedt -72   1:03:26 (1:03:18)
544.  (1127) Lina Martin -78   1:03:27 (1:03:23)
545.  (1974) Maria Johansson -85   1:03:29 (1:03:05)
546.  (1245) Malin Svensson -87   1:03:31 (1:03:28)
547.  (959) Aurora Samuelsson -78 Stuvsta Bokklubb  1:03:32 (1:03:17)
548.  (1570) Barbro Rosenberg -93 Johanneshov  1:03:33 (1:02:54)
549.  (1878) Fanny Wallén -91   1:03:37 (1:02:54)
550.  (1196) Kristina Nenzell -60   1:03:43 (1:03:34)
551.  (2227) Sofia Persson -86 Mik  1:03:47 (1:03:28)
552.  (2031) Mona Blixt -65 Bromma  1:03:50 (1:03:12)
553.  (1573) Birgitta Björkroth -62   1:03:53 (1:03:43)
554.  (1081) Gunilla Boding -48   1:03:56 (1:03:48)
555.  (1913) Jenny Brolin -72   1:03:57 (1:03:44)
556.  (1792) Emelie Strandberg -91   1:03:58 (1:03:25)
557.  (983) Carola Schönbeck -69   1:04:01 (1:03:53)
558.  (1874) Helene Darin -79 Täby  1:04:04 (1:03:48)
559.  (1757) Olivia Conner -92   1:04:06 (1:03:31)
560.  (2140) Christina Nilsson -89 Stockholm  1:04:09 (1:03:40)
561.  (1465) Sandra Carlsson -86   1:04:11 (1:03:53)
562.  (928) Anita Lapidus -55 Älvsjö  1:04:12 (1:03:54)
563.  (2118) Mona Nilsson -64   1:04:12 (1:03:41)
564.  (1244) Maja Wedefelt -71 Stockholm  1:04:16 (1:04:13)
565.  (1137) Jelena Smith -81   1:04:17 (1:04:13)
566.  (1028) Maite Pach Aige -74   1:04:19 (1:04:17)
567.  (1511) Anna-Karin Lind -68   1:04:22 (1:04:00)
568.  (1815) Eva Nilsson -75   1:04:24 (1:04:09)
569.  (2314) Ingela Larsson -63   1:04:27 (1:03:49)
570.  (927) Anetta Fylling -63   1:04:27 (1:04:17)
571.  (1885) Helene Wiorek -67 Pelican Self Storage  1:04:28 (1:04:11)
572.  (1580) Cecilia Norell -75 Astrazeneca IF  1:04:30 (1:04:03)
573.  (1001) Katharina Gerstner -85   1:04:33 (1:04:27)
574.  (1002) Stephanie Gerstner -82   1:04:33 (1:04:28)
575.  (1044) Emma Solberg -79   1:04:35 (1:04:29)
576.  (1500) Elise Nobel -84 Electrolux  1:04:36 (1:04:11)
577.  (1315) Maria Mustonen -71 Bergshamratandläkarna  1:04:38 (1:04:02)
578.  (989) Cathrin Wiström -71   1:04:40 (1:04:29)
579.  (2294) Ina-Li Högberg Cheng -02   1:04:41 (1:04:24)
580.  (1849) Marie Högberg -86   1:04:42 (1:04:24)
581.  (944) Anna Meijer -75   1:04:44 (1:04:01)
582.  (1614) Amani Rihan -02 Löparakademin Norra Botkyrka  1:04:47 (1:04:03)
583.  (1183) Anna Munkhammar -82 MRR Visby  1:04:49 (1:04:36)
584.  (466) Susanna Axelsson -83 Holmahult löparklubb  1:04:52 (1:04:34)
585.  (999) Charlotte Kürten -89   1:04:52 (1:04:44)
586.  (1239) Magdalena Gleisner -72   1:05:02 (1:04:52)
587.  (2116) Lise-Lott Mobäck Johnsson -65 Solna  1:05:03 (1:04:43)
588.  (2060) Maren Leithe -86 Trioptima  1:05:04 (1:04:41)
589.  (1697) Wiktoria Wisniewska -02 Löparakademin Rågsved  1:05:05 (1:04:28)
590.  (1613) Amanda Pylkkö -02 Löparakademin Norra Botkyrka  1:05:06 (1:04:23)
591.  (2018) Lisa Lindfors -78   1:05:09 (1:04:53)
592.  (1793) Emilia Nilsson -89   1:05:10 (1:04:53)
593.  (1723) Carina Gävstedt -71   1:05:11 (1:04:47)
594.  (1049) Erika Isaksson Friman -64   1:05:12 (1:04:57)
595.  (2261) Tuva Lövgren -98 Lovegreen  1:05:16 (1:05:01)
596.  (1382) Sofia Engström -90   1:05:18 (1:05:07)
597.  (2288) Lena Sörman -63   1:05:22 (1:05:04)
598.  (2003) Lena Pettersson -82 Stanley Security Sverige  1:05:33 (1:05:15)
599.  (2145) Christina Norling -91   1:05:35 (1:05:23)
600.  (1065) Sofia Tersmeden -73   1:05:37 (1:05:25)
601.  (2204) Sally Sjöberg -95 Vaxholm  1:05:38 (1:05:18)
602.  (1824) Fanni Sandin -85   1:05:40 (1:05:14)
603.  (1121) Inga Sundström -51 Dsif  1:05:44 (1:05:33)
604.  (2233) Sofie Schäfer -75   1:05:53 (1:05:38)
605.  (956) Åsa Bergman -70   1:05:58 (1:05:49)
606.  (1616) Mai Sawo -01 Löparakademin Norra Botkyrka  1:05:59 (1:05:17)
607.  (1863) Hanna Bladh -82   1:06:08 (1:05:35)
608.  (2286) Maria Reuterstad -79 Electrolux  1:06:10 (1:05:44)
609.  (2226) Sofia Bergenstråhle -90   1:06:11 (1:05:49)
610.  (1265) Maria Pohjanen -92   1:06:12 (1:06:04)
611.  (1014) Christina Magnussson -67   1:06:13 (1:05:38)
612.  (1112) Viktoria Hjulström -71 Södertälje  1:06:13 (1:05:29)
613.  (951) Annika Lindgren -65 Tsm  1:06:13 (1:05:37)
614.  (1119) Inga-Lill Engberg Krantz -67   1:06:19 (1:06:12)
615.  (2209) Sandra Ljungquist -78   1:06:20 (1:05:55)
616.  (2218) Sara Gillblad Vallin -80   1:06:20 (1:05:56)
617.  (1503) Anna-Karin Enfors -95   1:06:20 (1:06:01)
618.  (1865) Hanna Wetter -78   1:06:22 (1:06:01)
619.  (1735) Caroline Helling -88   1:06:23 (1:05:41)
620.  (2126) Nadja Illerstam -88   1:06:23 (1:05:54)
621.  (1215) Charlotta Gidlund -85   1:06:24 (1:05:41)
622.  (1575) Birgitta Thorgerzon -73 Axa Sportsclub  1:06:28 (1:06:01)
623.  (2239) Suvi Sholberg -71   1:06:34 (1:06:10)
624.  (1540) Anett Myrthil -60 BK Brynja Riffs  1:06:40 (1:06:11)
625.  (1260) Maria Schefström -85 Falun  1:06:41 (1:06:26)
626.  (2002) Lena Jordansson Nielsen -66   1:06:43 (1:06:31)
627.  (1120) Inga Lill Olsson -56   1:06:47 (1:06:41)
628.  (1787) Elin Olausson -91   1:06:48 (1:06:14)
629.  (5013) 5012 Edlund -85   1:06:50 (1:06:40)
630.  (961) Barbro Lindholm -58   1:06:50 (1:06:43)
631.  (1349) Prerna Lama Persson -69   1:06:52 (1:06:41)
632.  (1730) Caroline Carleson -91 Roland Berger  1:06:59 (1:06:22)
633.  (1899) Inger Norberg -60   1:07:08 (1:06:39)
634.  (1440) Ulla Nyman Gustafsson -54   1:07:13 (1:06:55)
635.  (1563) Åsa Pettersson Bruns -63 Lonesome runners  1:07:15 (1:06:48)
636.  (1148) Jacquemine Leyris Listérus -75   1:07:16 (1:07:03)
637.  (1848) Anna-Clara Frostenson -48 TSM Running  1:07:16 (1:06:44)
638.  (1030) Elina Söderlund -85   1:07:19 (1:07:07)
639.  (1455) Victoria Gutenbrant -75   1:07:20 (1:07:05)
640.  (1699) Hadia Aria -03 Löparakademin Skärholmen  1:07:26 (1:06:48)
641.  (1745) Susan Troberg -85   1:07:27 (1:07:00)
642.  (1833) Ana Freitas -74   1:07:27 (1:07:07)
643.  (978) Rebecca Jacobsson -92 Sky Hotel Apartments  1:07:32 (1:07:30)
644.  (1980) Kerstin Dalaryd -54   1:07:41 (1:07:14)
645.  (1444) Ulrika Zakrisson -75 Bromma  1:07:41 (1:07:26)
646.  (1306) Maria Oldén -76   1:07:47 (1:07:38)
647.  (1405) Sussan Mohseni -56   1:07:56 (1:07:41)
648.  (1269) Mari Wennström -72   1:08:04 (1:07:50)
649.  (2287) Gabriela Paun -83   1:08:04 (1:07:37)
650.  (1413) Susanne Ekman -65   1:08:09 (1:08:03)
651.  (972) Wiveca Bragning -79   1:08:10 (1:07:51)
652.  (2014) Linn Magnusson -93   1:08:11 (1:07:38)
653.  (960) Barbara Gallina -75 Friskis Svettis  1:08:12 (1:08:08)
654.  (2107) Mikaela Sjögren -92   1:08:13 (1:07:57)
655.  (2063) Maria Litzell -60 Springande tjejer  1:08:14 (1:07:54)
656.  (1267) Marie Hansson -65   1:08:15 (1:07:50)
657.  (1003) Jessica Herrath -82   1:08:27 (1:08:22)
658.  (1099) Sofia Harlén -73   1:08:33 (1:08:23)
659.  (1264) Maria Tessier -75   1:08:34 (1:08:25)
660.  (2164) Annika Tysk -63   1:08:35 (1:08:02)
661.  (1144) Jessica Berggren -70 Lidingö  1:08:37 (1:08:20)
662.  (1248) Malin Willerius -74   1:08:42 (1:08:24)
663.  (2142) Nina Muhonen -76   1:08:46 (1:08:27)
664.  (1493) Petra Björk -90   1:09:16 (1:09:10)
665.  (1618) Nikola Stanisic -02 Löparakademin Norra Botkyrka  1:09:20 (1:08:37)
666.  (1958) Jonna Ekman -78   1:09:22 (1:09:02)
667.  (1487) Iris Callerholm -96   1:09:22 (1:08:58)
668.  (1912) Jenny Bergensten -73   1:09:37 (1:09:14)
669.  (2067) Maria Lecoq -84 Malmö  1:09:39 (1:09:23)
670.  (1803) Erica Swensson -84   1:09:39 (1:09:23)
671.  (1414) Suvarna Wagh -1980 Älvsjö  1:09:40 (1:09:39)
672.  (1477) Evelyn Adam -84   1:09:42 (1:09:35)
673.  (1786) Anna Jacobsson -90   1:09:48 (1:09:14)
674.  (955) Åsa Gaasvik -67   1:09:54 (1:09:43)
675.  (949) Annica Victory -71 Stockholm  1:09:57 (1:09:57)
676.  (2161) Linnea Fällström -90   1:10:00 (1:09:25)
677.  (1553) Anna Littorin -70   1:10:10 (1:09:54)
678.  (2069) Marianne Funck -66 Bromma IF  1:10:11 (1:09:58)
679.  (1753) Cecilia Zombory -66   1:10:14 (1:09:39)
680.  (1995) Lara Borges -89 Dj  1:10:14 (1:10:09)
681.  (1906) Jeanette Friberg -62 Solna  1:10:17 (1:09:54)
682.  (997) Charlotta Molin Edlund -85   1:10:18 (1:10:08)
683.  (2222) Silvia Pentia -93   1:10:24 (1:09:50)
684.  (1893) Elisabet Audell -76   1:10:39 (1:10:14)
685.  (2236) Stina Sjöstedt -90   1:10:47 (1:10:12)
686.  (1892) Ida Axelsson -79 Saltsjöbaden  1:10:49 (1:10:27)
687.  (1683) Jonna Koivuniemi -02 Löparakademin Rågsved  1:10:52 (1:10:11)
688.  (1634) Sabrine Mchater -94 Löparakademin Fisksätra  1:10:54 (1:10:13)
689.  (1784) Elin Alm -70 Enskede  1:11:01 (1:10:38)
690.  (1718) Calise Lindholm Karlsson -75   1:11:14 (1:10:53)
691.  (2221) Charlotte Hallblom -69   1:11:25 (1:10:48)
692.  (2073) Marie Roos -85   1:11:26 (1:11:13)
693.  (1821) Anna Gunér -65   1:11:31 (1:11:07)
694.  (1602) Sandra Kabro -02 Löparakademin Norra Botkyrka  1:11:32 (1:10:48)
695.  (1256) Mari Stork -74   1:11:37 (1:11:34)
696.  (2146) Annica Bryngelson -48 Fredrikshofs FIF  1:11:37 (1:11:14)
697.  (1943) Johanna Kulhanek -90   1:11:39 (1:11:21)
698.  (1749) Christel Nordström -63   1:11:42 (1:11:11)
699.  (2271) Veronica Pettersson -90   1:11:43 (1:11:13)
700.  (1975) Karin Grönquist-Andrén -45   1:11:54 (1:11:24)
701.  (2128) Mary-Anne Eliasson -66 Stuvsta  1:12:05 (1:11:44)
702.  (2021) Lisa Bauer -84   1:12:12 (1:11:47)
703.  (1547) Monika Fredrikson -73   1:12:19 (1:11:50)
704.  (1740) Cecilia Modig -64   1:12:26 (1:11:44)
705.  (1739) Cristina Alegre Castanon -89   1:12:27 (1:11:55)
706.  (2008) Lina Nyman Lallerstedt -72   1:12:31 (1:11:55)
707.  (1527) Daniela Maniaci -81 Stockholm  1:12:33 (1:11:54)
708.  (1882) Jenny Henriksson -81   1:12:40 (1:12:16)
709.  (1737) Catherine Törner -75   1:12:56 (1:12:28)
710.  (2103) Mikaela Juhlin -92 Deltek  1:13:12 (1:12:35)
711.  (87) Anja Karlsson -66   1:13:21 (1:12:52)
712.  (1742) Cecilia Winberg -72 Adk  1:13:23 (1:12:56)
713.  (2283) Zohreh Karimi -73   1:13:24 (1:12:48)
714.  (1812) Eva Jonsson -60 Runacademy IF  1:13:32 (1:13:21)
715.  (1951) Magdalena Hjalmarsson -83   1:13:35 (1:12:58)
716.  (2214) Sara Bergström -81   1:13:38 (1:12:55)
717.  (1391) Stefanie Pettersson -93 Klarna  1:13:41 (1:13:34)
718.  (2279) Ylva Wessén -70   1:13:47 (1:13:15)
719.  (2035) Margareta Feledi -63 Fagersjö  1:13:54 (1:13:20)
720.  (2296) Charlotta Jälmbrant-Rossäng -67   1:13:56 (1:13:29)
721.  (1722) Camilla Reichler -93   1:13:58 (1:13:41)
722.  (2159) Patricia Lendenius -78   1:14:01 (1:13:25)
723.  (2217) Sara Fredriksson -79   1:14:01 (1:13:25)
724.  (1551) Anna Ekström -73   1:14:02 (1:13:28)
725.  (2262) Ulrica Hagman -69   1:14:02 (1:13:28)
726.  (2238) Susanne Lönngren -60 Stockholm  1:14:09 (1:13:31)
727.  (1751) Christina Dahl Bosta -54 Stockhol  1:14:09 (1:13:30)
728.  (1633) Simava Manla -02 Löparakademin Fisksätra  1:14:20 (1:13:36)
729.  (1801) Frida Rundlöf -92   1:14:32 (1:13:59)
730.  (1734) Caroline Lindholm -84   1:14:57 (1:14:39)
731.  (2241) Maria Abrahamsson -59   1:15:05 (1:14:35)
732.  (2110) Pernilla Sjögren -63   1:15:15 (1:14:51)
733.  (1565) Åsa Roshällen -69 Team Snigel  1:15:15 (1:14:58)
734.  (2260) Ulrika Ahlqvist -69   1:15:18 (1:14:56)
735.  (1596) Stella Goudas -02 Löparakademin Norra Botkyrka  1:15:24 (1:14:42)
736.  (1605) Ani Khachatryan -02 Löparakademin Norra Botkyrka  1:15:25 (1:14:42)
737.  (1962) Joy Tischner Röhrens -73 Rindö runners  1:15:44 (1:15:29)
738.  (1895) Jasmine Forghani -92   1:15:45 (1:15:19)
739.  (1076) Frida Niklasson -92   1:15:59 (1:15:48)
740.  (1972) Karin Eriksson -60   1:16:30 (1:16:03)
741.  (1709) Gabriela Orzel -02 Löparakademin Skärholmen  1:16:36 (1:16:00)
742.  (1620) Nivethini Tharman -02 Löparakademin Norra Botkyrka  1:16:37 (1:15:53)
743.  (1667) Ladan Warsame -02 Löparakademin Vällingby  1:16:38 (1:15:54)
744.  (1522) Louise Englund -81   1:16:46 (1:16:11)
745.  (2124) Marita Thylén -52   1:16:46 (1:16:11)
746.  (1941) Johanna Fundelius -92 Stockholm  1:16:49 (1:16:20)
747.  (1788) Elisabeth Sjödén -67   1:16:50 (1:16:38)
748.  (1054) Eva Primeus -62 Sollentuna  1:16:53 (1:16:43)
749.  (2009) Linda Pettersson -74   1:16:55 (1:16:23)
750.  (1139) Jennie Högfors -83 Arla Kallhäll  1:17:03 (1:17:02)
751.  (1591) Oumou Diallo -02 Löparakademin Norra Botkyrka  1:17:25 (1:16:42)
752.  (1617) Sewit Seghid -93 Löparakademin Norra Botkyrka  1:17:28 (1:16:44)
753.  (1519) Alexx Hempel -90   1:17:34 (1:17:12)
754.  (2210) Sandra Jansson -82 Team Snigel  1:17:38 (1:17:12)
755.  (1545) Anita Björkenlid -66   1:17:39 (1:17:16)
756.  (1561) Annika Loeb -46   1:17:48 (1:17:23)
757.  (2041) Maria Askerfjord Sundeby -88   1:17:56 (1:17:39)
758.  (1717) Lisa Malmsten -97 Sky Hotel Apartments  1:18:30 (1:18:02)
759.  (1715) Sofia Geuken -92 Sky Hotel Apartments  1:18:30 (1:18:01)
760.  (945) Anna-Lena Jansson -42 Sthlm  1:18:45 (1:18:40)
761.  (1564) Annette Persborn -71 Stuvsta Bokklubb  1:19:14 (1:18:56)
762.  (2130) Daniella Hultgren -74   1:19:14 (1:18:53)
763.  (1993) Elisabet Blom -56   1:19:41 (1:19:07)
764.  (2202) Sabaa Alkatib -90   1:19:44 (1:19:25)
765.  (1682) Tekle Kobiashvili -01 Löparakademin Rågsved  1:19:51 (1:19:12)
766.  (1814) Ewa Moberg -53   1:20:25 (1:19:53)
767.  (2048) Malin Fasth -91   1:20:26 (1:19:54)
768.  (1654) Klaudia Karkowska -02 Löparakademin Vällingby  1:20:51 (1:20:08)
769.  (1232) Charlotta Linde -67   1:21:05 (1:20:52)
770.  (2043) Monica Gustafsson -56 Uppsala  1:21:08 (1:20:43)
771.  (3781) Malin Andersson   1:21:11 (1:20:46)
772.  (1985) Madelene Magnusson -58 Tigrarnas Springklubb  1:21:14 (1:20:42)
773.  (1694) Felicia Trevisani Phosri -02 Löparakademin Rågsved  1:22:07 (1:21:27)
774.  (1678) Elin Göransson -89 Löparakademin Rågsved  1:22:08 (1:21:27)
775.  (1607) Roza Maluka -02 Löparakademin Norra Botkyrka  1:22:36 (1:21:54)
776.  (1608) Shreya Mody -97 Löparakademin Norra Botkyrka  1:22:37 (1:21:52)
777.  (2316) Gunilla Hyttsten -78   1:23:54 (1:23:32)
778.  (1604) Malika Karrani -02 Löparakademin Norra Botkyrka  1:24:41 (1:23:56)
779.  (2061) Margot Benisch -52 Härochnu  1:25:12 (1:24:41)
780.  (1577) Björg Gustafsson -51 Häronu  1:25:33 (1:25:03)
781.  (1666) Diana Say -02 Löparakademin Vällingby  1:25:51 (1:25:06)
782.  (1655) Connie Karngård -02 Löparakademin Vällingby  1:25:51 (1:25:04)
783.  (1587) Hiyam Amouri -02 Löparakademin Norra Botkyrka  1:26:00 (1:25:19)
784.  (1509) Agneta Edholm -50 Bromma  1:26:01 (1:25:37)
785.  (1672) Madeleine Blomqvist -93 Löparakademin Rågsved  1:26:44 (1:26:03)
786.  (1606) Amal Mahmud -02 Löparakademin Norra Botkyrka  1:26:45 (1:26:00)
787.  (2096) Miafia Axelsson -85   1:28:12 (1:27:42)
788.  (1584) Laura Stråhle -68   1:28:29 (1:28:03)
789.  (914) Alexandra Nordberg -86   1:30:18 (1:29:29)
790.  (2051) Cathy Axelsson -80   1:31:12 (1:30:36)
791.  (2245) Qian Lu -84   1:31:15 (1:30:46)
792.  (2272) Victoria Fairless-Clarkson -89   1:31:15 (1:30:47)
793.  (2292) Rasa Engstedt -86 OK Linné  1:31:52 (1:31:19)
794.  (1772) Barbro Engstedt -56   1:31:52 (1:31:20)
795.  (1643) Maria Al-Hakim -00 Löparakademin Vällingby  1:32:00 (1:31:16)
796.  (1552) Anna Hjärtsjö -79 N.a.  1:32:18 (1:31:44)
797.  (1855) Gunilla Enfors -64   1:37:22 (1:37:02)
798.  (1875) Helina Onkel -84   1:39:23 (1:35:49)
799.  (1583) Helena Bruhn -83   1:39:23 (1:35:51)
800.  (1507) Elke Laile -57 Fröhnd/tyskland  1:41:49 (1:41:05)
801.  (1225) Linnéa Björck -91   1:43:46 (1:43:27)
802.  (1594) Noelle Francisco -93 Löparakademin Norra Botkyrka  1:46:11 (1:46:11)
803.  (1592) Emine Dogan -01 Löparakademin Norra Botkyrka  1:46:11 (1:45:28)
804.  (1106) Henna Lampinen -93 Täby  2:27:00 (2:27:00)

Knattar
  (6039) Ella Alvarado Kallin -07   0:04:12
  (6074) Oliver Andersen -10   0:05:27
  (6075) Jonathan Aspgren -14   0:11:17
  (6121) Oscar Baard -11 Team Norra Vare  0:07:11
  (6122) Wilma Baard -13 Team Norra Vare  0:07:50
  (6172) Isabella Barkstedt -14   0:06:47
  (6014) Elsa Berg Rendahl -13 Skogsluffarna OK  0:06:48
  (6098) Ben Billing -12   0:06:02
  (6018) Alfred Bjerkesjö -13 Uppsala  0:06:58
  (6019) Signe Bjerkesjö -10 Uppsala  0:06:15
  (6134) Isabella Bjurner -10   0:05:28
  (6146) Tova Björklund -11 Aspudden Tellus  0:05:41
  (6109) Agnes Björndahl -06 Örby/älvsjö  0:07:20
  (6110) Saga Björndahl -06 Örby/älvsjö  0:06:40
  (6005) John Boajé -10 Ekerö IK  0:05:18
  (6006) Simon Boajé -13 Ekerö IK  0:07:35
  (6007) Vincent Boajé -09 Ekerö IK  0:06:39
  (6043) Einar Bonnevier -14   0:06:21
  (6155) Louise Borg Ramirez -08   0:04:40
  (6173) Holger Bottner -13   0:07:05
  (6020) Benjamin Brand -14   0:08:56
  (6095) Hayley Alaska Brehmer Cernik -14 Sheldon IF  0:07:53
  (6176) John Breman -12   0:06:18
  (6068) Carl Crossner -11   0:05:17
  (6115) Julia Dahllöf -08   0:05:17
  (6116) Wilma Dahllöf -10   0:05:11
  (6194) Joel Danielsson -08   0:05:31
  (6195) Leo Danielsson -06   0:07:02
  (6178) Simon Danofsky -13   0:08:09
  (6026) Adrian Dennemark -11 Stockholm  0:04:44
  (6027) Amelie Dennemark -09   0:04:54
  (6136) Davide Donofrio -13   0:07:23
  (6137) Pierluigi Donofrio -13   0:06:49
  (6071) Ludvig Dovärn -12   0:06:20
  (6072) Vilmer Dovärn -09   0:05:35
  (6030) Adrian Däversjö -11   0:05:33
  (6166) Cecilia Edlund -13   0:07:35
  (6159) Love Edlund -14   0:09:45
  (6187) Emil Ekman -13   0:06:48
  (6143) Sally Engman Ölund -11 Sally & Evelyn IF  0:07:35
  (6128) Elsa Engström -14   0:10:17
  (6111) Elise Fagerström -12 Fredrikshofs if  0:06:58
  (6112) Majli Fagerström -12 Fredrikshofs if  0:06:30
  (6150) Gwen Fagerström Larsson -09 Fredrikshof FIF  0:04:33
  (6106) Otis Falk McNeil -12   0:06:13
  (6107) Selma Falk McNeil -10   0:06:37
  (6025) Sally Faxén -11   0:05:46
  (6037) Arvid Forsberg -13   0:07:34
  (6062) Noah Forsman Dennemo -09   0:04:56
  (6063) Oliver Forsman Dennemo -12   0:06:57
  (6033) Ville Frejd -14   0:09:06
  (6048) Ebba Friberg -10   0:05:50
  (6192) Ia Furelid -14   0:11:24
  (6193) Ib Furelid -06   0:11:23
  (6022) Winston Förne -07   0:04:34
  (6149) Märta Gabrielson -11   0:05:17
  (6148) Vincent Gabrielson -09   0:04:43
  (6017) Louis Giorgi -10   0:04:29
  (6042) Eva Gomez -14   0:08:26
  (6012) Isabel Gorgis -08   0:05:33
  (6154) Ellenor Grahn -11 Nacka Värmdö SK  0:05:01
  (6153) Emilie Grahn -07 Nacka Värmdö SK  0:03:57
  (6049) Ebba Gustafsson -09 Linköping  0:04:58
  (6050) Elias Gustafsson -06 Linköping  0:03:53
  (6051) Ted Gustafsson -07 Linköping  0:04:58
  (6087) Hjalmar Gyllström -15   0:10:52
  (6088) Ragnhild Gyllström -11   0:06:49
  (6168) Essy Gäfvert -12   0:07:42
  (6167) Frank Gäfvert -15   0:07:57
  (6096) Neira Hadziomerovic -10   0:05:54
  (6046) Helga Hagmann -09   0:05:21
  (6089) Edgar Hardwicke -13   0:06:48
  (6090) Owen Hardwicke -09   0:05:09
  (6010) Alma Hauglid -12   0:07:33
  (6011) Nils Hauglid -07   0:04:04
  (6031) William Hedman -13 Nds  0:07:06
  (6032) Vincent Hedman -14 Nds  0:10:08
  (6156) Noah Hellström -09 OK Tjärnen  0:04:59
  (6171) Nils Häggström -09   0:04:49
  (6138) Herman Jirlind -11 Kcock  0:05:36
  (6190) Maja Johnsson -14   0:07:59
  (6092) Elsa Kagevik -06 Turebergs FK  0:03:41
  (6093) Freja Kagevik -09 Turebergs FK  0:04:17
  (6117) Electra Kakoulidis -12   0:08:02
  (6008) Avery Klässman -10   0:05:32
  (6085) Alexander Kruse -08   0:07:12
  (6086) Alice Kruse -11   0:07:15
  (6191) Elly Lanner -12   0:07:07
  (6182) Christina Larsson -09   0:05:15
  (6054) Theodor Larsson -15   0:14:05
  (6179) Terry Lejonstad -08   0:04:49
  (6177) Vincent Lilja -13   0:06:12
  (6079) Alexander Lindvall -12 Ensolution AB  0:07:01
  (6080) Alice Lindvall -07 Ensolution AB  0:06:29
  (6081) Elina Lindvall -05 Ensolution AB  0:07:07
  (6023) Saga Ljungbjörk -12   0:06:48
  (6056) Angelina Lodin -09   0:06:30
  (6057) Filip Lodin -11   0:07:05
  (6052) Vera Losciale -13   0:07:13
  (6073) Jonathan Lotker -07   0:04:08
  (6065) Tyko Lundin -11 Hanvikens SK  0:06:54
  (6035) Nova Lydig -13   0:06:27
  (6009) Andrea Löfstedt -12 Stockholm  0:06:09
  (6024) Micah Malinen -12   0:07:04
  (6076) Alec Malmgren -08 Sörskogen  0:03:53
  (6077) Elle Malmgren -13 Sörskogen  0:07:31
  (6078) Grim Malmgren -10 Sörskogen  0:04:49
  (6145) Elin Mannvik -10   0:05:23
  (6144) Klara Mannvik -07   0:04:56
  (6130) Caspian Moberg -09 Puppy TS Next Generation  0:04:19
  (6028) Freja Morley -11   0:06:46
  (6197) Edith Mosfeldt -12   0:07:22
  (6196) Iris Mosfeldt -10   0:07:19
  (6157) Noel Munkhammar -08 Mälarhöjdens IK  0:04:29
  (6104) Lucas Mühlenbock -12   0:07:16
  (6169) Holger Mårtensson -08 Aik  0:05:00
  (6170) Lovisa Mårtensson -11 Aik  0:06:05
  (6175) Maya Nauneet -12   0:08:11
  (6141) James Nelson -10   0:05:02
  (6142) Leo Nelson -08 Kungsholmen Friidrott  0:04:47
  (6132) Lan Nguyen   0:07:40
  (6127) Malte Nilsson -08   0:03:52
  (6126) Tea Nilsson -10   0:05:56
  (6152) Oskar Nordqvist -09   0:06:22
  (6147) Melvin Norebrink -10 Bromma IF  0:05:44
  (6097) Love Norvell -12   0:07:00
  (6184) Charlotte Nowen Wirkkala -16   0:11:22
  (6185) Louise Nowen Wirkkala -14   0:07:36
  (6151) Felix Odegrip Lindquist -12   0:05:23
  (6129) Fabian Ojde -08   0:04:53
  (6162) Anton Pree -10   0:05:11
  (6124) Otto Preger -11   0:05:44
  (6015) Arthur Rendahl -11 Skogsluffarna OK  0:05:34
  (6101) Josephine Ringdahl -12   0:06:41
  (6102) Tindra Ringdahl -08   0:06:41
  (6125) Filip Romatowski -08   0:04:37
  (6163) Emilia Rösund -12   0:08:24
  (6181) Carl Sadek -09   0:04:48
  (6180) Erik Sader -12   0:06:12
  (6066) Leonard Saiepour -12   0:05:27
  (6105) Signe Sainio -11   0:05:58
  (6021) William Salemark -14   0:08:06
  (6164) Hugo Saxholm -08 Pappa Puttes LK  0:04:32
  (6165) Märta Saxholm -13 Pappa Puttes LK  0:07:46
  (6001) Léon Schwartzler -11 FC Sochaux  0:07:26
  (6174) Noomi Setterwall -12   0:08:11
  (6099) Ellinor Sjöholm -08 Hammarby  0:05:39
  (6188) Andre Sjöstedt -10   0:08:00
  (6189) Joel Sjöstedt -13   0:08:05
  (6131) Rita Sjöstedt Mata -12   0:07:46
  (6160) Hugo Skog -12   0:06:10
  (6161) Lisa Skog -11   0:06:12
  (6038) Vilgot Solender -10   0:05:24
  (6113) Ida Solhaug -12   0:06:19
  (6114) Selma Solhaug -09   0:06:15
  (6013) Frank Stridbeck Zorzet -10   0:04:57
  (6040) Elsa Strååt -14   0:10:01
  (6041) Isak Strååt -13   0:07:11
  (6070) Tage Strömberg -14   0:07:08
  (6047) Ida Stukenborg -10   0:05:15
  (6036) Franz-Oscar Swensson -14   0:07:14
  (6004) Alicia Tarlinder -12   0:10:05
  (6103) Isak Tisäter -09 IFK Aspudden-Tellus  0:06:40
  (6055) August Wadman -12   0:05:53
  (6044) Henry Walsh -12   0:07:40
  (6045) Leia Walsh -10   0:06:22
  (6183) Linnea Wamala-Johnson   0:11:03
  (6133) Maika Van -13   0:06:54
  (6120) Frank Vellas -09 Spårvägens FK  0:04:20
  (6108) Jennifer Westerdahl -08   0:04:40
  (6053) Bo Westerlind Göte -14   0:09:08
  (6029) Hamish Wiharta Cruickshank -10   0:05:22
  (6060) Sally Viitasara -10   0:08:16
  (6061) Tuva Viitasara -09   0:06:11
  (6140) Greta Wikström -12   0:07:38
  (6118) Elsie von Schantz -07 Kingstonians  0:04:11
  (6119) Tage von Schantz -09 Kingstonians  0:04:25
  (6186) Tyra Östblom -14   0:08:23
  (6158) Oliver Östlund -12   0:05:28
  (6067) Wilhelm Östlund -06   0:04:47