RESULTAT
Startlista KfS Kungsholmen Runt 2019
         
  • Halvmara Män
  • (Toppseedade löpare)
             
  • Halvmara Kvinnor
  • (Toppseedade löpare)
             
  • 10 km Män
  • (Toppseedade löpare)
             
  • 10 km Kvinnor
  • (Toppseedade löpare)
             
  • 1km Knattar

  • Nummer Klass Startgrupp Starttid Namn Klubb
    98 10 km Män Seedad kl. 11:00 Ahlgren Oskar, 85 Fredrikshofs FIF
    60 10 km Män Seedad kl. 11:00 Alemu Daniel, 97 Spårvägens FK
    22 10 km Män Seedad kl. 11:00 Andemariam Heshlu, 97 IFK Lidingö
    5011 10 km Män Seedad kl. 11:00 Andersson Mikael, 00 Säffle FIK
    59 10 km Män Seedad kl. 11:00 Andersson Rasmus, 89 IF Linnéa
    5014 10 km Män Seedad kl. 11:00 Andersson Simon, 91 Falun-Borlänge SK
    88 10 km Män Seedad kl. 11:00 Andrén Johan, 80 Enebyberg
    82 10 km Män Seedad kl. 11:00 Angeria Jonatan, 91 Uppsala
    15 10 km Män Seedad kl. 11:00 Antonsson Daniel, 93 IFK Lidingö
    19 10 km Män Seedad kl. 11:00 Armgren Ted, 88 Dalasjö IK Framåt
    27 10 km Män Seedad kl. 11:00 Bengtsson Claes, 82 Spårvägens FK
    46 10 km Män Seedad kl. 11:00 Bergström Jonas, 83 Runacademy
    56 10 km Män Seedad kl. 11:00 Bills Adam, 93 Bjerkis egna hare
    36 10 km Män Seedad kl. 11:00 Bjurelid Ludvig, 00 Högby IF
    16 10 km Män Seedad kl. 11:00 Carlsson Love, 00 Högby IF
    23 10 km Män Seedad kl. 11:00 Claesson Jonatan, 91 Spårvägens FK
    33 10 km Män Seedad kl. 11:00 Cleghorn Jonathan, 90 Spårvägens FK
    28 10 km Män Seedad kl. 11:00 Dahl Victor, 92 Stockholm City Triathlon
    5005 10 km Män Seedad kl. 11:00 Davidsson Andreas , 95 Högby IF
    41 10 km Män Seedad kl. 11:00 Duval Thibault, 94 Adidas Runners Stockholm
    3096 10 km Män Seedad kl. 11:00 Elinder Daniel, 77 Fredrikshofs FIF
    32 10 km Män Seedad kl. 11:00 Eriksson Lidbrink Samuel, 99 Spårvägens FK
    9 10 km Män Seedad kl. 11:00 Fagerberg Johan, 92 Finspångs AIK
    24 10 km Män Seedad kl. 11:00 Faid Estifanos, 92 Spårvägens FK
    49 10 km Män Seedad kl. 11:00 Forsberg Melker, 001 KFUM Örebro Friidrott
    34 10 km Män Seedad kl. 11:00 Fox Anders, 95 Spårvägens FK
    87 10 km Män Seedad kl. 11:00 Fuhr Jesper, 88 AC Salt Lake
    25 10 km Män Seedad kl. 11:00 Gleimar Daniel, 92 Spårvägens FK
    99 10 km Män Seedad kl. 11:00 Gudmundsson Simon , 92 Fredrikshofs FIF
    38 10 km Män Seedad kl. 11:00 Gustafsson Jonatan, 99 KFUM Örebro Friidrott
    5039 10 km Män Seedad kl. 11:00 Hallbäck Marcus, 92 Aktivitus
    40 10 km Män Seedad kl. 11:00 Hammaräng Grip Nils, 98 Högby IF
    54 10 km Män Seedad kl. 11:00 Hansson Torbjörn, 77
    57 10 km Män Seedad kl. 11:00 Hardeström Andreas, 80 IF Linnea
    31 10 km Män Seedad kl. 11:00 Hejdebäck Hannes, 00 Gefle IF
    89 10 km Män Seedad kl. 11:00 Hellström Jonas, 61 danderyds sk
    66 10 km Män Seedad kl. 11:00 Hidesäter Bredell Melvin, 95 Hammarby IF
    5001 10 km Män Seedad kl. 11:00 Hiding Christoffer, 85 Fredrikshofs FIF
    68 10 km Män Seedad kl. 11:00 Hjärpe Oskar, 85
    45 10 km Män Seedad kl. 11:00 Höij Johan, 82 OK Linné
    85 10 km Män Seedad kl. 11:00 Jacobsen Erland, 89
    35 10 km Män Seedad kl. 11:00 Jansson Linus, 87 Ununge if
    52 10 km Män Seedad kl. 11:00 Jennings Patrik, 88
    5006 10 km Män Seedad kl. 11:00 Johansen Anders, 84 IK Nocout.se/ASICS FrontRunner
    62 10 km Män Seedad kl. 11:00 Johansson Linus, 91 IF Mantra
    48 10 km Män Seedad kl. 11:00 Johansson Ludvig, 98 IFK Lidingö Friidrott
    10 10 km Män Seedad kl. 11:00 Johansson Vidar , 96 Sävedalens AIK
    42 10 km Män Seedad kl. 11:00 Johnsson Fredrik, 75 Örebro AIK
    61 10 km Män Seedad kl. 11:00 Jones Jonas, 87 Spårvägens FK
    84 10 km Män Seedad kl. 11:00 Jonsson Daniel, 94
    8 10 km Män Seedad kl. 11:00 Jonsson Niklas, 92 Huddinge AIS
    90 10 km Män Seedad kl. 11:00 Kaplun Markus, 75 Terrible Tuesdays
    20 10 km Män Seedad kl. 11:00 Karlsson Erik, 98 Högby IF
    39 10 km Män Seedad kl. 11:00 Karlsson Jack, 99 KFUM Örebro Friidrott
    92 10 km Män Seedad kl. 11:00 Karlsson Patrik, 62 Turebergs FK
    5004 10 km Män Seedad kl. 11:00 Kaufmann Jakob , 92 Fredrikshofs FIF
    30 10 km Män Seedad kl. 11:00 Kjellén David, 95 IF Göta Karlstad
    21 10 km Män Seedad kl. 11:00 Lagerlöf Erik, 97 IFK Lidingö Friidrott
    50 10 km Män Seedad kl. 11:00 Larsson Alexander, 00 KFUM Örebro Friidrott
    3 10 km Män Seedad kl. 11:00 Leandersson Jonas, 90 IF Göta Karlstad
    86 10 km Män Seedad kl. 11:00 Lindquist Fredrik, 92
    95 10 km Män Seedad kl. 11:00 Lindqvist Christoffer , 84 Fredrikshofs FIF
    97 10 km Män Seedad kl. 11:00 Lundahl Oskar , 81 Fredrikshofs FIF
    93 10 km Män Seedad kl. 11:00 Lundahl Tomas, 79
    17 10 km Män Seedad kl. 11:00 Lundqvist Martin, 90 IK Sisu Nässjö
    47 10 km Män Seedad kl. 11:00 Mccloy Kevin, 86 Stockholm Frontrunners IF
    4 10 km Män Seedad kl. 11:00 Meier Karsten, 91 LG Braunschweig, Tyskland
    43 10 km Män Seedad kl. 11:00 Milesson Gustav, 92 Stockholm
    83 10 km Män Seedad kl. 11:00 Nordenlöw Christoffer, 85 Riksbanken IF
    26 10 km Män Seedad kl. 11:00 Nordling Gustav, 97 Spårvägens FK
    5022 10 km Män Seedad kl. 11:00 Nyström Jesper, 91 Falun Borlänge SK
    5003 10 km Män Seedad kl. 11:00 Nyström-Öhlin Samuel, 001 Fredrikshofs FIF
    58 10 km Män Seedad kl. 11:00 Olofsson Erik, 79 IF Mantra Sport
    44 10 km Män Seedad kl. 11:00 Olsson Dennis, 97 Spårvägens FK
    94 10 km Män Seedad kl. 11:00 Panero David , 93 Fredrikshofs FIF
    63 10 km Män Seedad kl. 11:00 Pogac Jürgen, 73 LG Wien
    18 10 km Män Seedad kl. 11:00 Rehn Anton, 92 Högby IF
    51 10 km Män Seedad kl. 11:00 Sandberg Axel, 00 KFUM Örebro Friidrott
    64 10 km Män Seedad kl. 11:00 Sandler Johan, 76 Fredrikshofs FIF
    69 10 km Män Seedad kl. 11:00 Seeger Christian, 82 Uppsala LK
    67 10 km Män Seedad kl. 11:00 Silvander Olof, 99 IFK Lidingö
    91 10 km Män Seedad kl. 11:00 Sjögren Niclas, 71 Runacademy IF
    3046 10 km Män Seedad kl. 11:00 Smed Markus, 88 Swedbank IF
    1 10 km Män Seedad kl. 11:00 Solomon Napoleon, 94 Tureberg
    7 10 km Män Seedad kl. 11:00 Spetz Nils , 91 Spårvägens FK
    5 10 km Män Seedad kl. 11:00 Steffensen Gabriel, 96 Mölndals AIK
    81 10 km Män Seedad kl. 11:00 Sundström Anders, 77 Runacademy IF
    6 10 km Män Seedad kl. 11:00 Sundström Simon, 98 IFK Lidingö
    96 10 km Män Seedad kl. 11:00 Svedjeholm Mikael , 79 Fredrikshofs FIF
    53 10 km Män Seedad kl. 11:00 Svenningsson Rasmus, 92 Race and Shine Sports Club
    65 10 km Män Seedad kl. 11:00 Söderlind Marcus, 80
    3085 10 km Män Seedad kl. 11:00 Söderlund Jan-Magnus, 75 Axa SC
    55 10 km Män Seedad kl. 11:00 Valas David, 80 Huddinge AIS
    2 10 km Män Seedad kl. 11:00 Walleräng Olle, 85 Spårvägens FK
    5056 10 km Män Seedad kl. 11:00 Weir Vincent, 90 Ssideline City
    37 10 km Män Seedad kl. 11:00 Welday Michael, 99 Stocksäters IF
    5007 10 km Män Seedad kl. 11:00 Westerlund Mattias , 87 Junsele IF
    14 10 km Män Seedad kl. 11:00 Åberg Marcus, 88 Hässelby SK
    29 10 km Män Seedad kl. 11:00 Åkesson Andreas, 87 Saltsjöbadens IF