ANMÄLAN


















RESULTAT 2019

    Bruttotider: från startskottet till din målgång.
Nettotid: från att du passerat startlinjen tills du passerat mållinjen.

Halvmara Män

Brutto

Netto

10 km
1.  (3001) Thomas Stevens -79 IF Mantra Sport  1:09:36 (1:09:36) (0:32:50)
2.  (3095) Fredrik Uhrbom -77 Spårvägens FK  1:10:41 (1:10:41) (0:33:37)
3.  (3005) Robin Leandersson -88 Spårvägens FK  1:10:59 (1:10:58) (0:33:35)
4.  (3006) Claes Theander -75 HiQ Sports Club  1:13:47 (1:13:47) (0:34:52)
5.  (3011) Robin Pino -82 Uppsala LK  1:13:55 (1:13:55) (0:35:01)
6.  (3013) Oskar Grip -83 Fredrikshofs FIF  1:14:28 (1:14:27) (0:35:15)
7.  (3023) Kristian Ek -89 Terrible Tuesday Triathlon Club  1:14:46 (1:14:45) (0:35:16)
8.  (3014) Joakim Thelin -87 Upsala IF  1:14:53 (1:14:52) (0:35:14)
9.  (3016) Yosief Berhe Gebrihiwet -91 Hässelby  1:15:29 (1:15:28) (0:35:01)
10.  (3021) Robert Löfgren -67 IF Linnéa  1:15:34 (1:15:33) (0:35:05)
11.  (3008) Martin Gidewall -76 IFK Tumba Friidrott  1:16:06 (1:16:05) (0:36:38)
12.  (3007) Mattias Karlsson -74 Stockholm LDK  1:16:17 (1:16:15) (0:35:48)
13.  (3012) Anders Hållberg -82 IFK Lidingö Friidrott  1:16:46 (1:16:45) (0:36:23)
14.  (3024) Daniel Franco Cereceda -82 IKJ Haninge  1:17:24 (1:17:23) (0:36:01)
15.  (3026) Joel Kronborg -92 Hässelby SK  1:17:26 (1:17:25) (0:36:00)
16.  (3017) Niklas Bitén -88 Hässelby SK  1:17:38 (1:17:37) (0:36:04)
17.  (3097) Johan Svaxén -80 Fredrikshofs FIF  1:17:54 (1:17:53) (0:37:22)
18.  (5074) Oskar Lund -84 IK Vista  1:17:59 (1:17:57) (0:37:16)
19.  (5023) Per Wimmercranz -82   1:18:00 (1:18:00) (0:37:31)
20.  (3028) Niklas Serrander -87   1:18:02 (1:18:01) (0:36:31)
21.  (5089) Simon Eriksson -82 Terrible Tuesdays  1:18:10 (1:18:09) (0:36:28)
22.  (3037) Karl Lundin -88 Stif  1:18:29 (1:18:28) (0:37:30)
23.  (5088) Hannes Bjernhagen -94 PiteRunners LDK  1:18:38 (1:18:37) (0:37:29)
24.  (3094) Markus Vall -92 Fredrikshofs FIF  1:18:42 (1:18:42) (0:36:23)
25.  (3035) Jakob Zander -76 Älvsjö  1:18:45 (1:18:44) (0:37:10)
26.  (3029) Olov Norlen -80 IF MANTRA SPORT  1:18:50 (1:18:49) (0:37:17)
27.  (3004) Mathias Ösmark -82 Fredrikshofs FIF  1:18:56 (1:18:55) (0:37:29)
28.  (3009) Victor Zetterquist -78 Terrible Tuesdays  1:18:57 (1:18:56) (0:36:45)
29.  (3042) Joakim Svederman -84 Ålsten  1:18:57 (1:18:56) (0:37:30)
30.  (3164) Johan Forsstedt -82 Maratonlabbet  1:18:59 (1:18:59) (0:37:36)
31.  (3003) Kristofer Låås -92 Fredrikshofs FIF  1:18:59 (1:18:59) (0:37:35)
32.  (3038) Lennart Wirsäll -69 Västerås LK  1:19:09 (1:19:07) (0:37:13)
33.  (3044) Alf Tumble -78   1:19:16 (1:19:13) (0:37:32)
34.  (3018) Anders Hellner -80 Bromma IF  1:19:32 (1:19:31) (0:37:13)
35.  (3047) Mario Cortinovis -71 Enhörna IF  1:19:39 (1:19:39) (0:37:36)
36.  (3053) Kent Melin -72 IF Linnéa  1:19:45 (1:19:44) (0:37:34)
37.  (3025) Alexander Berg Rendahl -84 Skogsluffarna OK  1:19:54 (1:19:53) (0:37:38)
38.  (3031) Timmy Karlsson -86   1:20:02 (1:20:01) (0:37:57)
39.  (3033) Ashley Jury -77 Danderyd  1:20:28 (1:20:27) (0:38:01)
40.  (3034) Filip Andersson -85 Swedbank  1:20:30 (1:20:28) (0:37:06)
41.  (3084) Jakob Kyllenbeck -91   1:20:40 (1:20:39) (0:38:02)
42.  (3049) Christian Smedberg -86 SÖS IF  1:20:44 (1:20:43) (0:37:32)
43.  (3052) David Lunde -79 LK Nyköpings Runners  1:20:44 (1:20:42) (0:38:17)
44.  (3141) Linus Emilsson -85 Terrible Tuesdays Triathlon Club  1:20:54 (1:20:51) (0:38:03)
45.  (3066) Michael Nabb -82 Åkersberga Triathlonförening  1:21:02 (1:21:01) (0:37:44)
46.  (3113) Henrik Brattander -80 Huddinge  1:21:13 (1:21:10) (0:38:56)
47.  (3020) Matt Lewis -78   1:21:19 (1:21:18) (0:35:53)
48.  (3087) Erik Lindgren -80 Train, Race, Beer  1:21:28 (1:21:27) (0:37:46)
49.  (3078) Anders Lindberg -71 Åkersberga Spring  1:21:30 (1:21:28) (0:38:20)
50.  (3137) Jacob Arén -89 Team Nordic Trail  1:21:31 (1:21:25) (0:38:55)
51.  (3068) Oscar Gustavsson -92 Vallentuna-Össeby OL  1:21:40 (1:21:39) (0:38:07)
52.  (3062) Johan Säfström -83 IF Linnéa  1:21:41 (1:21:39) (0:38:55)
53.  (3148) Karl Nygren -78   1:22:09 (1:22:04) (0:39:15)
54.  (3032) Andreas Mannberg -85 Stockholm Snipers  1:22:22 (1:22:21) (0:38:51)
55.  (3178) Christian Recknagel -75 Astrazeneca IF  1:22:23 (1:22:19) (0:38:27)
56.  (3081) Erik Adeler -79   1:22:30 (1:22:28) (0:39:03)
57.  (3179) Aron Tesfaghebriel -71   1:22:46 (1:22:42) (0:39:45)
58.  (3380) Alexander Starfelt -84   1:22:50 (1:22:48) (0:39:02)
59.  (3171) Johan Rydenstam -83   1:22:51 (1:22:45) (0:39:29)
60.  (3338) Vincent Lehane -77 Uppsala LK  1:23:05 (1:23:04) (0:39:17)
61.  (3039) Mathias Viktorsson -82 LK Gränslöst  1:23:14 (1:23:13) (0:38:18)
62.  (3337) John Kieffer -91 University of Pittsburgh  1:23:21 (1:23:16) (0:38:13)
63.  (3140) Adam Söderblom -93   1:23:37 (1:23:32) (0:40:08)
64.  (3130) Johannes Fors -78 Stockholm  1:23:37 (1:23:32) (0:39:33)
65.  (3058) Chris Stiebel -85 None  1:23:45 (1:23:43) (0:39:02)
66.  (3159) Dennis Andersson -87   1:23:46 (1:23:40) (0:40:15)
67.  (3069) Rauno Halonen -67 Club Running Sweden  1:23:47 (1:23:45) (0:39:22)
68.  (5032) Benny Eriksson -72 Fair Trade Runners  1:23:50 (1:23:44) (0:38:56)
69.  (3136) Peter Bringle -72   1:23:58 (1:23:56) (0:39:31)
70.  (3107) Robin Isaksson Vivungi -86 Stockholm  1:24:05 (1:24:01) (0:39:16)
71.  (3166) Jakob Frick -81 Dalarö SK  1:24:08 (1:24:03) (0:39:33)
72.  (3142) Thoralf Lindström -72 Tyskland  1:24:15 (1:24:12) (0:39:30)
73.  (5025) Ola Björnen -76 Nynäshamn LK  1:24:18 (1:24:18) (0:39:19)
74.  (3019) Dennis Sundman -83   1:24:21 (1:24:21) (0:41:06)
75.  (3143) Owen Smith -87   1:24:22 (1:24:18) (0:40:20)
76.  (3040) Mikael Jarås -66 Stockholm  1:24:23 (1:24:22) (0:38:25)
77.  (3145) Roger Ström -84 Terrible Tuesday Triathlon  1:24:29 (1:24:26) (0:40:14)
78.  (5081) Martin Fröberg -76 Västerås LK  1:24:30 (1:24:27) (0:40:20)
79.  (3173) Jesper Kettu -74 Stockholm  1:24:30 (1:24:23) (0:40:33)
80.  (3156) Rikard Henriksson -69 IFK Lidingö  1:24:32 (1:24:28) (0:40:21)
81.  (5034) Magnus Rydén -76 IF Linnéa  1:24:34 (1:24:30) (0:40:05)
82.  (3309) Mario Rieloff -61 Fredrikshofs FIF  1:24:42 (1:24:40) (0:40:21)
83.  (3552) Mikael Eriksson -88   1:24:52 (1:24:41) (0:40:30)
84.  (3109) Alexander Rausch -81 Team Snabbare IF  1:24:54 (1:24:50) (0:39:15)
85.  (3079) Carl Berzell -90   1:24:58 (1:24:58) (0:39:24)
86.  (3050) Fredrik Johnsson -77 Örebro AIK  1:25:00 (1:24:58) (0:39:58)
87.  (3144) Martin Lindblad -74 IF Linnéa  1:25:04 (1:25:01) (0:40:09)
88.  (3372) Fredrik Neuman -85 Bajen Fans  1:25:07 (1:25:02) (0:40:27)
89.  (3055) Philip Arvidson -85 B-Reel Running Club  1:25:07 (1:25:04) (0:41:07)
90.  (3124) Anders Diephuis -71   1:25:22 (1:25:17) (0:40:04)
91.  (3063) Leif Larson -56 Genarps IF  1:25:30 (1:25:29) (0:40:15)
92.  (3172) Michael Johansson -68 Sigtuna  1:25:46 (1:25:40) (0:40:36)
93.  (3169) Jimmy Rosander -76 Linghem  1:25:48 (1:25:45) (0:40:41)
94.  (3060) Dan Björne -85 Ekerö  1:25:58 (1:25:57) (0:40:31)
95.  (3067) Niklas Alm -75 Skötkonungs finest  1:26:01 (1:25:59) (0:40:30)
96.  (3056) Yavar Biranvand -90 Västerås LK  1:26:09 (1:26:07) (0:40:37)
97.  (3131) Fredrik Westlund -76 IF Linnéa  1:26:19 (1:26:14) (0:41:49)
98.  (3308) Antero Silva -89 TSM Running  1:26:21 (1:26:16) (0:40:42)
99.  (5091) Viktor Backemar -85   1:26:27 (1:26:24) (0:41:09)
100.  (3086) John Kärrbrink -84 Kungsholmen  1:26:29 (1:26:25) (0:40:35)
101.  (3093) William Milisic -80   1:26:30 (1:26:28) (0:40:00)
102.  (3146) Fredrik Stennert -87 Yuppie SC  1:26:39 (1:26:35) (0:40:39)
103.  (3108) Andreas Nordén -86 Stockholm  1:26:42 (1:26:36) (0:40:30)
104.  (3082) Erik Klockar -91 Hölkkämäyrät  1:26:51 (1:26:51) (0:40:30)
105.  (3065) Martin Öhman -73 Stockholm  1:26:53 (1:26:50) (0:40:19)
106.  (4080) Markus Lindholm -95 Stöckes Finest  1:26:53 (1:26:52) (0:40:36)
107.  (3396) Stephan Johansson -88 KSK Friidrott  1:26:57 (1:26:50) (0:41:11)
108.  (3366) Rickard Lindgren -72   1:26:58 (1:26:51) (0:40:37)
109.  (3041) Jonathan Mccaffrey -77   1:26:59 (1:26:59) (0:39:39)
110.  (5072) Jonas Lernteg -82 Stockholm City Triathlon  1:27:07 (1:27:05) (0:40:03)
111.  (3392) Per Bodin -89   1:27:12 (1:27:06) (0:41:20)
112.  (3174) Niklas Kåvius -68 Sct  1:27:13 (1:27:08) (0:41:24)
113.  (3381) Andreas Suurkuusk -72 TSM Running  1:27:16 (1:27:11) (0:40:54)
114.  (3089) Peter Nilsson -92 Hässelby SK  1:27:22 (1:27:20) (0:40:19)
115.  (3158) Stefan Silfver -63 TSM Running  1:27:23 (1:27:18) (0:40:56)
116.  (5033) Altor Garcia Mugica -72 Spain  1:27:25 (1:27:19) (0:41:43)
117.  (3160) Olof Forslund -88   1:27:26 (1:27:23) (0:40:58)
118.  (3030) Sebastian Sjöholm -85 Klubblös  1:27:28 (1:27:27) (0:37:17)
119.  (3393) Mattias Kumlien -88 Upsala IF  1:27:31 (1:27:29) (0:40:58)
120.  (3646) Thomas Kvarnehag -84 Fredrikshofs FIF  1:27:32 (1:27:30) (0:39:44)
121.  (3022) Karl-Henrik Suhard -80 Hammarby IF  1:27:38 (1:27:37) (0:39:55)
122.  (3138) Jakob Ringblom -79 TSM Running  1:27:41 (1:27:34) (0:41:40)
123.  (3520) Peter Wallin -83 Riksbanken IF  1:27:51 (1:27:44) (0:41:05)
124.  (3126) Conny Öhman -73 Stockholm Frontrunners IF  1:27:54 (1:27:48) (0:40:18)
125.  (3233) Antonio Villabona -90   1:27:56 (1:27:53) (0:40:46)
126.  (3581) Gustav Flodin -01   1:27:57 (1:27:51) (0:41:26)
127.  (5017) Tobias Björklund -82   1:28:00 (1:27:59) (0:41:26)
128.  (3088) Marcus Wirth -69   1:28:08 (1:28:07) (0:41:17)
129.  (3624) Petter Lindström -87 Terrible Tuesdays Triathlon Club  1:28:10 (1:27:59) (0:41:42)
130.  (3565) William Sjöberg -90   1:28:16 (1:28:04) (0:42:08)
131.  (3258) Malcolm Mcnab -78 Glm  1:28:18 (1:28:11) (0:42:26)
132.  (3167) Anders Johansson -72 Team Mediateknik  1:28:33 (1:28:31) (0:41:48)
133.  (3228) Tim Olsson -92 Runacademy IF  1:28:42 (1:28:35) (0:42:15)
134.  (3170) Johan Cumming -76   1:28:50 (1:28:46) (0:42:14)
135.  (3177) Eric Thoren -82   1:28:51 (1:28:47) (0:42:21)
136.  (3105) Tedh Lundstedt -61 SEB IF  1:28:58 (1:28:55) (0:42:17)
137.  (5018) Jacob Bergman-Thuresson -90 Fredrikshof  1:29:02 (1:29:00) (0:41:02)
138.  (3283) Marcus Magnusson -81 Teksystems  1:29:12 (1:29:07) (0:42:12)
139.  (3176) Hans Kolbe -82 Wewhorunclub  1:29:14 (1:29:11) (0:42:11)
140.  (3168) Lucas Erik -74 Hammarby IF  1:29:21 (1:29:17) (0:42:13)
141.  (3363) Tomas Theander -78 Stockholmspolisen  1:29:23 (1:29:18) (0:42:22)
142.  (3268) Mathias Malm Axelsson -88 ÖREBRO AIK  1:29:27 (1:29:25) (0:42:31)
143.  (3311) Daniel Aspeqvist -82 Barnhjälms IK  1:29:30 (1:29:23) (0:41:59)
144.  (3208) Jonas Zachrisson -83   1:29:32 (1:29:25) (0:42:39)
145.  (3119) Martin Jörgensen -74   1:29:32 (1:29:30) (0:42:33)
146.  (3061) Fredrik Ronvall -78   1:29:33 (1:29:26) (0:42:11)
147.  (3320) Mats Sjöstedt -67 Norarunners  1:29:35 (1:29:33) (0:42:24)
148.  (3240) Daniel Knös -84 Jlt  1:29:36 (1:29:31) (0:42:24)
149.  (3209) Pelle Holgersson -70   1:29:37 (1:29:33) (0:42:36)
150.  (5028) Magnus Högfeldt -72 Terrible Tuesdays  1:29:41 (1:29:39) (0:41:49)
151.  (3398) Billy Harkness -80 SW Running Crew  1:29:42 (1:29:38) (0:42:01)
152.  (3220) Staffan Ornstam -72   1:29:42 (1:29:40) (0:42:17)
153.  (3483) Cedric Marmeys -83 Trångsund  1:29:50 (1:29:38) (0:42:15)
154.  (3122) Emil Jansson -86   1:29:55 (1:29:49) (0:42:16)
155.  (3154) Kalle Hellström -78 NCC IF  1:30:05 (1:29:58) (0:43:24)
156.  (3941) Patrik Bergenwall -83   1:30:07 (1:30:06) (0:43:30)
157.  (3230) Johan Svahn -70 IF Linnéa  1:30:15 (1:30:09) (0:42:19)
158.  (3608) Stefan Haag -74 IFK Lidingö Friidrott  1:30:16 (1:30:08) (0:42:55)
159.  (3294) Albin Högberg -00   1:30:17 (1:30:11) (0:42:33)
160.  (5096) Hans Havrén -82   1:30:17 (1:30:12) (0:42:26)
161.  (4043) George Ellem -85 Internationella Engelska Skolan  1:30:23 (1:30:21) (0:43:28)
162.  (3139) Karl Bertrandt -68 Värmdö if  1:30:34 (1:30:31) (0:41:31)
163.  (3385) Lars Jakobsson -79 Fredrikshofs FIF  1:30:37 (1:30:34) (0:41:09)
164.  (3352) David Sjöström -75 Tynningö IF  1:30:42 (1:30:38) (0:42:20)
165.  (3365) Carl Lannerstad -83 IF Linnéa  1:30:44 (1:30:35) (0:43:42)
166.  (5048) Christoffer Böök -82   1:30:45 (1:30:36) (0:41:06)
167.  (3284) Andreas Mannerberth -81   1:30:49 (1:30:45) (0:42:36)
168.  (3110) Joel Westerlund -92   1:30:51 (1:30:45) (0:41:54)
169.  (3333) Esbjörn Wahlberg -73 Centerpartiet  1:30:56 (1:30:53) (0:42:55)
170.  (3149) Robert Gehring -71 If Linnea  1:30:57 (1:30:50) (0:44:02)
171.  (3384) Joakim Eriksson -87 Fredrikshofs FIF  1:31:10 (1:31:08) (0:41:40)
172.  (3207) Carl-Johan Lindgren -68   1:31:12 (1:31:10) (0:42:24)
173.  (3296) Andreas Hederstedt -81 Tullinge  1:31:13 (1:31:06) (0:43:28)
174.  (3266) Max Örnberg -87   1:31:13 (1:31:09) (0:44:23)
175.  (3303) Håkan Westerblad -56 Spårvägen FK  1:31:18 (1:31:12) (0:42:50)
176.  (5086) Florian Kramme -94 Tot Triathlon  1:31:20 (1:31:12) (0:42:25)
177.  (3288) Björn Geijer -64 Axa Sports Club  1:31:20 (1:31:13) (0:43:09)
178.  (3267) Peter Johansson -75   1:31:20 (1:31:16) (0:42:12)
179.  (3165) Nichlas Essner -90   1:31:22 (1:31:14) (0:44:51)
180.  (3387) Fredrik Josefsson -87   1:31:27 (1:31:23) (0:43:49)
181.  (3534) Toni Koivunen -74   1:31:32 (1:31:23) (0:44:37)
182.  (3519) Alexander Thomsen -90 IF Linnea  1:31:35 (1:31:18) (0:44:24)
183.  (3350) Jonas Andersson -86 Umara Sports club  1:31:37 (1:31:32) (0:43:51)
184.  (5035) Robin Lindberg -87   1:31:38 (1:31:31) (0:44:19)
185.  (5038) Andreas Wahlberg -87 Klarna Runners  1:31:44 (1:31:37) (0:44:50)
186.  (5021) Oscar Svensson -90   1:31:46 (1:31:40) (0:44:15)
187.  (3101) Josef Bexell -85 Terrible Tuesdays Triathlon  1:31:47 (1:31:44) (0:41:33)
188.  (3277) Anders Nordlander -73 Riksbanken IF  1:31:47 (1:31:42) (0:41:18)
189.  (3243) Anders Carlstedt -72 Kalmar RC Triathlon  1:31:48 (1:31:48) (0:43:58)
190.  (4446) Stefan Hemström -66   1:31:49 (1:31:46) (0:43:31)
191.  (3135) Robert Eriksson -67 Risets raketer  1:31:49 (1:31:44) (0:43:16)
192.  (3382) Rickard Andersson -73 Enebybergs IF  1:31:57 (1:31:55) (0:41:19)
193.  (3358) Christian Örum -76 Åkersberga Triathlonförening  1:32:04 (1:32:01) (0:43:47)
194.  (3420) Karl Eskner -87   1:32:05 (1:31:49) (0:45:06)
195.  (3115) Joakim Perani -72 Åkersberga Spring  1:32:15 (1:32:13) (0:41:58)
196.  (3216) Patrik Edholm -77 Nacka  1:32:20 (1:32:18) (0:42:18)
197.  (3316) Anders Nohren -71 Johanneshov  1:32:23 (1:32:13) (0:43:45)
198.  (3661) Lars Lenberg -73   1:32:24 (1:32:09) (0:44:06)
199.  (5094) Daniel Svensson -82   1:32:26 (1:32:18) (0:43:34)
200.  (3155) Dino Susic -90 Annedal  1:32:37 (1:32:32) (0:42:37)
201.  (5008) Stefan Hållberg -80 IFK Lidingö Friidrott  1:32:40 (1:32:38) (0:41:52)
202.  (3356) Gustav Sjöholm -89 Åsarna IK  1:32:42 (1:32:34) (0:44:57)
203.  (3147) Trygve Fjeldheim -75 Team Sportsmanden  1:32:46 (1:32:36) (0:44:44)
204.  (3362) Olle Grünewald -79 Stockholm  1:32:50 (1:32:45) (0:43:44)
205.  (3383) Patric Rajala -96 Fredrikshofs FIF  1:32:59 (1:32:55) (0:42:27)
206.  (3111) Patrik Rosén -67 Axa Sports Club  1:33:03 (1:32:56) (0:42:36)
207.  (3289) Wictor Green -90 IFK Renskav  1:33:03 (1:32:59) (0:44:00)
208.  (3100) Beniam Mammo -70 Hässelby SK  1:33:07 (1:33:01) (0:43:46)
209.  (3347) Patrik Pivén -90   1:33:10 (1:33:05) (0:44:27)
210.  (3334) Johan Bengtsson -75   1:33:16 (1:33:09) (0:43:15)
211.  (5087) Björn Andrell Åkersberga Triathlon  1:33:31 (1:33:23) (0:44:54)
212.  (3573) Martin Grönlund -86   1:33:36 (1:33:23) (0:42:13)
213.  (3364) Jon Melin -88   1:33:39 (1:33:32) (0:45:13)
214.  (3988) Daniel Dos Santos Ekelund -91 Mcballs  1:33:42 (1:33:32) (0:44:09)
215.  (3222) Thomas Borg -69 Pwc  1:33:48 (1:33:43) (0:44:32)
216.  (3345) Alberto Pinton -62 Spring LK  1:33:51 (1:33:44) (0:44:16)
217.  (4120) Jesper Ersbäck -73 Kårsta  1:33:53 (1:33:41) (0:45:19)
218.  (3391) David Hedbom -71   1:33:53 (1:33:48) (0:43:48)
219.  (3477) Hans Henriksson -73 Vattenfall if  1:33:58 (1:33:48) (0:45:35)
220.  (5043) Johan Hansson -80   1:33:59 (1:33:53) (0:44:08)
221.  (3315) Oscar Forsmark -73   1:33:59 (1:33:52) (0:45:04)
222.  (3342) Richard Gavel -75 SEB IF  1:34:03 (1:33:59) (0:43:11)
223.  (3633) Ted Larsson -78 Linnea  1:34:09 (1:33:59) (0:44:57)
224.  (3457) Gunnar Billhage -79   1:34:15 (1:34:04) (0:44:43)
225.  (3269) Jonas Annergård -72 Saltsjö-Boo  1:34:15 (1:34:09) (0:44:27)
226.  (3322) Anders Sandström -73 Latona V  1:34:18 (1:34:11) (0:44:15)
227.  (3223) Patrik Kindlund -68 Ängby Runners  1:34:24 (1:34:18) (0:45:05)
228.  (3238) Torsten Östervall -68 Fredrikshofs FIF  1:34:26 (1:34:22) (0:44:01)
229.  (3395) Carl Bergdahl -88   1:34:31 (1:34:26) (0:45:03)
230.  (3210) Nore Torbiörnsson -84 Stockholm  1:34:36 (1:34:33) (0:44:21)
231.  (3255) Patrik Eriksson -66   1:34:38 (1:34:28) (0:44:53)
232.  (3229) Morgan Sturesson -73   1:34:43 (1:34:38) (0:44:05)
233.  (3304) Magnus Fredrixon -83   1:34:43 (1:34:39) (0:45:23)
234.  (3305) Jonas Friberg -82 Brandkårens IK  1:34:45 (1:34:37) (0:45:09)
235.  (3513) Fredrik Marken -68 Östersund triathlon  1:34:47 (1:34:36) (0:44:57)
236.  (3199) Ismail Kakabaveh -68 Västerås LK  1:34:49 (1:34:44) (0:43:24)
237.  (3128) Emil Nordström -78 Uppsala  1:34:54 (1:34:52) (0:44:19)
238.  (5095) Lucas Fierro Smith -80 True Workout  1:34:55 (1:34:52) (0:44:04)
239.  (3593) Ola Kanje -91 Luddevalla Kuters  1:34:55 (1:34:43) (0:45:25)
240.  (3153) Matias Godin -73 NCC IF Stockholm  1:34:56 (1:34:51) (0:42:29)
241.  (220) Stefan Fors -87   1:34:56 (1:34:52) (0:45:22)
242.  (3285) Anders Boström -82 XC STHLM/POW  1:34:57 (1:34:55) (0:42:11)
243.  (5024) Peter Molin -63   1:34:58 (1:34:55) (0:44:57)
244.  (3627) Peter Eiborn -74 Star Vås  1:35:02 (1:34:49) (0:45:28)
245.  (3182) Håkan Andersson -69 Luthagsesplanadens IF  1:35:04 (1:35:02) (0:43:55)
246.  (3281) Robert Dahlberg -76 Club Running Sweden  1:35:04 (1:34:56) (0:44:26)
247.  (3349) Sem Halters -96   1:35:06 (1:35:02) (0:45:18)
248.  (3321) Roger Lindqvist -85 Stockholm  1:35:07 (1:35:00) (0:44:52)
249.  (3237) Jens Carstens -93   1:35:09 (1:35:01) (0:44:16)
250.  (3291) Stefan Ekström -69 Stockholm Frontrunners  1:35:13 (1:35:07) (0:45:31)
251.  (3390) Martin Olofsson -82 Sollentuna  1:35:15 (1:35:10) (0:46:04)
252.  (3162) Joakim Vestberg -85 Nynäshamn LDK  1:35:19 (1:35:12) (0:42:35)
253.  (3481) Stefan Olsson -70   1:35:21 (1:35:11) (0:44:45)
254.  (3245) Andreas Bokenberger -86 Swedbank  1:35:22 (1:35:16) (0:45:20)
255.  (3730) Razan Ahmad -92   1:35:23 (1:35:23) (0:46:33)
256.  (3226) Carl Lindgren -65   1:35:25 (1:35:19) (0:45:27)
257.  (3974) Jörgen Konstenius -69 Västerhaninge  1:35:35 (1:35:31) (0:45:29)
258.  (3521) Petter Wigle -69   1:35:42 (1:35:30) (0:44:59)
259.  (3116) Evald Ammerlind -62   1:35:44 (1:35:40) (0:44:30)
260.  (3227) Lars Söderfjell -65   1:35:44 (1:35:39) (0:44:44)
261.  (3594) Hannes Hallén -90 Luddevalla Kuters  1:35:46 (1:35:34) (0:45:26)
262.  (4381) Lukas Sandström Nordin -02   1:35:51 (1:35:39) (0:47:43)
263.  (4330) Kalle Källman -77   1:36:01 (1:35:56) (0:47:51)
264.  (3526) Erik Lundberg -86 AXA SC  1:36:02 (1:35:49) (0:44:52)
265.  (3517) Björn Hedman -92 Stockholm  1:36:05 (1:35:53) (0:46:17)
266.  (3272) Jörgen Laestadius -72 Örebro AIK  1:36:12 (1:36:09) (0:45:41)
267.  (3295) Andreas Ekström -72 Trappsniglarna  1:36:18 (1:36:11) (0:45:01)
268.  (3360) Tobias Liljedahl -81 Tunafors SK  1:36:18 (1:36:13) (0:45:07)
269.  (5042) Thomas Jenkinsson -70 Stockholm City Triathlon  1:36:20 (1:36:15) (0:45:41)
270.  (3257) Niklas Andersson -88   1:36:20 (1:36:14) (0:46:31)
271.  (3246) Marcus Holmberg -72 Slug  1:36:26 (1:36:18) (0:44:21)
272.  (3324) Andreas Persson -86 Barrgränd SK  1:36:26 (1:36:19) (0:46:48)
273.  (3649) Stefan Nord- Norén -75   1:36:30 (1:36:19) (0:45:32)
274.  (3292) Adam Hjerpe -87   1:36:31 (1:36:24) (0:44:44)
275.  (3197) Magnus Blomdahl -70 Friskis och Svettis  1:36:34 (1:36:30) (0:44:40)
276.  (3335) Stefan Lundström -78 Sköndal  1:36:36 (1:36:33) (0:44:47)
277.  (3616) Carl Johan Rolfhamre -85 Solna  1:36:37 (1:36:23) (0:46:10)
278.  (3329) Jacob Stjarne -73 Stockholm  1:36:37 (1:36:34) (0:45:49)
279.  (3463) Marcus Falk Johansson -91   1:36:37 (1:36:21) (0:46:07)
280.  (3374) Jens Boström -88   1:36:38 (1:36:30) (0:44:18)
281.  (3620) Roger Henrysson -68   1:36:39 (1:36:31) (0:45:39)
282.  (3379) Anders Björk -77 Vegan Runners IK  1:36:46 (1:36:41) (0:43:31)
283.  (3665) Christian Patay -82 HiQ Sports Club  1:36:49 (1:36:43) (0:46:05)
284.  (3301) Oscar Gustafsson -92   1:36:50 (1:36:41) (0:44:26)
285.  (3654) Erik Fredlund -75   1:36:52 (1:36:42) (0:45:32)
286.  (3361) Tobias Lindbom -83   1:36:54 (1:36:47) (0:45:56)
287.  (3378) Johan Fyrberg -72 Idrottens IF  1:36:56 (1:36:53) (0:44:23)
288.  (4362) Christoffer Berg -90 Holmen  1:36:56 (1:36:33) (0:47:21)
289.  (3539) Bruno Munnikhof -92   1:37:01 (1:36:53) (0:46:15)
290.  (4325) Marcel Roth -93   1:37:03 (1:36:50) (0:45:58)
291.  (3453) Thomas Lindqvist -67 Switcharna  1:37:04 (1:36:56) (0:45:26)
292.  (3403) Olivier Zatti -74   1:37:09 (1:36:57) (0:45:34)
293.  (3307) Mattias Forssell -86 Ssideline  1:37:11 (1:37:02) (0:44:37)
294.  (3411) Jussi Schween -63 OK Ravinen  1:37:12 (1:37:01) (0:46:54)
295.  (3198) Thomas Eriksson -63   1:37:13 (1:37:06) (0:46:07)
296.  (3564) Tobias Dickerius -84   1:37:15 (1:37:05) (0:46:52)
297.  (3214) Mikael Sjögren -74 Södertälje IF  1:37:16 (1:37:10) (0:45:39)
298.  (3318) John Sterner -90 XC Sthlm Ski Club  1:37:16 (1:37:11) (0:45:44)
299.  (4475) August Sjögar -96   1:37:18 (1:37:12) (0:47:51)
300.  (3235) Thomas Palmbäck -73 Kvarnåkershamn  1:37:20 (1:37:10) (0:45:00)
301.  (3669) John Carlbäck -74 Ängby Runners  1:37:20 (1:37:12) (0:45:38)
302.  (3643) Jonas Amnéus -72 Uppsala LK  1:37:21 (1:37:08) (0:46:18)
303.  (5030) Stefan Lautmann -75 Adidas Runners  1:37:23 (1:37:18) (0:44:06)
304.  (3563) Rico Lepzien -87   1:37:24 (1:37:12) (0:46:37)
305.  (3989) Daniel Rydenäs -91 Mcballs  1:37:27 (1:37:16) (0:44:14)
306.  (3104) Ulf Domanders -68 Dominanders  1:37:39 (1:37:31) (0:45:44)
307.  (3590) Jacob Widgren -87   1:37:43 (1:37:32) (0:47:17)
308.  (3194) Hans-Erik Wikman -70 Täby  1:37:44 (1:37:24) (0:46:13)
309.  (3279) Kim Nilsson -83 Klerby Runners  1:37:48 (1:37:40) (0:45:04)
310.  (3332) Andreas Birkedahl -79   1:37:51 (1:37:39) (0:45:32)
311.  (3193) Erik Sundin -81   1:37:51 (1:37:44) (0:46:18)
312.  (3522) Stef Alfrink -92   1:37:54 (1:37:46) (0:47:02)
313.  (3212) Peter Holmgren -79 Uppsala  1:38:01 (1:37:57) (0:45:18)
314.  (3351) Fredrik Ström -79 Runacademy IF  1:38:05 (1:38:00) (0:46:18)
315.  (3120) Marcus Grindange -72 Turebergs FK  1:38:23 (1:38:19) (0:43:24)
316.  (3327) Martin Engesrönning -79   1:38:24 (1:38:18) (0:45:49)
317.  (3264) Per Gebro -85 Stockholm  1:38:24 (1:38:15) (0:45:05)
318.  (3205) Markus Erngrund -73   1:38:31 (1:38:29) (0:46:14)
319.  (3537) Mats Edelryd -58   1:38:37 (1:38:25) (0:46:54)
320.  (3300) Mattias Adolfsson -93 VH Runners  1:38:37 (1:38:33) (0:43:55)
321.  (3628) Peter Weissenborn -66 Täby IS  1:38:42 (1:38:30) (0:47:50)
322.  (3538) Mika Torikka -70 Umara sports club  1:38:54 (1:38:43) (0:46:29)
323.  (3543) Ognjen Karas -78   1:38:55 (1:38:43) (0:47:23)
324.  (3536) Vincent Hoffman -94   1:38:55 (1:38:47) (0:46:10)
325.  (3586) Rickard Redendal -80 Bro  1:38:55 (1:38:43) (0:46:20)
326.  (3241) Johan Nordström -73 De 12 Bergsgetterna  1:39:02 (1:38:53) (0:46:18)
327.  (3256) Joseph Murphy -83 Stockholm  1:39:04 (1:39:01) (0:46:50)
328.  (3554) Brandon Lewis -74   1:39:04 (1:38:52) (0:45:31)
329.  (3577) Johannes Wingborg -70 Länsförsäkringar  1:39:04 (1:38:54) (0:46:23)
330.  (3185) Johan Arvidsson -72 Nacka  1:39:06 (1:39:03) (0:46:32)
331.  (3325) Johan Wallbäcks -86 Barrgränd SK  1:39:08 (1:39:03) (0:46:19)
332.  (3541) Per Defalva -74 Race&shine  1:39:14 (1:39:01) (0:47:19)
333.  (3535) Henrik Almén -71 Uppsala  1:39:18 (1:39:07) (0:46:32)
334.  (3319) Thomas Lund -76   1:39:18 (1:39:16) (0:44:37)
335.  (3408) Léo Nouchi -79   1:39:22 (1:39:01) (0:46:16)
336.  (3310) John Elliot -64 Täby IS  1:39:27 (1:39:24) (0:46:56)
337.  (3557) Jonas Littorin -65 Stockholm City Triathlon  1:39:30 (1:39:22) (0:47:04)
338.  (3801) Dominik Münder -87   1:39:33 (1:39:27) (0:47:32)
339.  (3265) Mattias Ezra -90   1:39:34 (1:39:27) (0:46:43)
340.  (3373) Mattias Brandt -79   1:39:35 (1:39:29) (0:46:47)
341.  (3559) Mattias Hallgren -88   1:39:39 (1:39:29) (0:46:13)
342.  (3506) Erik Forssman -78 Fleet Consulting  1:39:42 (1:39:32) (0:46:05)
343.  (3823) Anders Hellström -89   1:39:47 (1:39:46) (0:47:24)
344.  (3921) Maths Nilsson -74 Vallentuna  1:39:51 (1:39:50) (0:47:45)
345.  (4361) Robert Wigren -86   1:39:55 (1:39:41) (0:46:26)
346.  (3359) Anders Nyberg -67 Stockholm City Triathlon Club  1:39:55 (1:39:49) (0:45:33)
347.  (3418) Fredrik Tell -68   1:40:05 (1:39:53) (0:47:05)
348.  (3591) Jimmie Wahlberg -68 Runacademy IF  1:40:07 (1:39:53) (0:47:37)
349.  (3134) Gregory Richards -76 Vegan Runners  1:40:13 (1:39:55) (0:49:10)
350.  (5054) Bernhard Hirschäuer -62 Coaching By Trimaster  1:40:19 (1:40:16) (0:48:11)
351.  (3218) Bengt Isgård -51 IF Linnéa  1:40:20 (1:40:18) (0:47:04)
352.  (3510) Martin Reimbladh -81 Tullinge FIF  1:40:22 (1:40:15) (0:45:12)
353.  (3572) Stefan Björgården -70 Uppsala  1:40:26 (1:40:12) (0:47:28)
354.  (3244) Peter Ahola -71 Allbygg  1:40:28 (1:40:23) (0:47:37)
355.  (3629) Fredrik Fernström -88   1:40:33 (1:40:23) (0:47:23)
356.  (4368) Felix Reychman -75   1:40:35 (1:40:19) (0:49:24)
357.  (3306) Patrick Grundler -73 Lonesome Runners  1:40:38 (1:40:36) (0:47:41)
358.  (3251) Daniel Enfors -73   1:40:42 (1:40:35) (0:46:03)
359.  (3911) Mikael Sundén -81 Huddinge SK LF  1:40:43 (1:40:41) (0:47:27)
360.  (3544) Åke Kärnell -63   1:40:44 (1:40:29) (0:46:08)
361.  (3430) Victor Adolfsson -86   1:40:46 (1:40:33) (0:48:11)
362.  (3494) Christer Berggren -74 Tmg  1:40:51 (1:40:39) (0:47:24)
363.  (3465) Jukka Viitasara -76   1:40:56 (1:40:43) (0:47:34)
364.  (4390) Johan Kapple -93   1:40:56 (1:40:50) (0:48:39)
365.  (3549) John Lindwert -79   1:40:56 (1:40:40) (0:47:37)
366.  (3485) Erik Lindgren -89   1:40:57 (1:40:46) (0:46:58)
367.  (3838) Johan Söderman -88 Stockholm  1:40:57 (1:40:51) (0:48:42)
368.  (3582) Patrik Nordström -76   1:40:58 (1:40:47) (0:47:48)
369.  (3397) Jonas Forslin -81   1:41:01 (1:40:48) (0:49:17)
370.  (3354) Johan Högmo -84 Atlas Copco IF  1:41:13 (1:41:01) (0:49:57)
371.  (3331) Johan Höglund -69 Precio Fishbone  1:41:15 (1:41:12) (0:45:00)
372.  (3112) Anders Furuskär -70   1:41:15 (1:41:08) (0:48:42)
373.  (4388) Sebastian Kejlberg -90   1:41:18 (1:41:06) (0:48:21)
374.  (3558) Jan Holmlund -74   1:41:18 (1:41:06) (0:47:22)
375.  (3312) Filip Kirsten -83   1:41:19 (1:41:10) (0:47:31)
376.  (3574) Eak Ståhl -87 Mik  1:41:24 (1:41:11) (0:47:50)
377.  (3475) Anders Rosell -65   1:41:26 (1:41:17) (0:48:21)
378.  (3636) Jakob Vegerfors -85   1:41:29 (1:41:14) (0:48:47)
379.  (3497) Joachim Eriksson -91   1:41:38 (1:41:28) (0:48:05)
380.  (4149) Oskar Gunnarsson -87   1:41:44 (1:41:33) (0:45:48)
381.  (3861) Niklas Lindh -92 Deloitte Stockholm IF  1:41:45 (1:41:43) (0:48:44)
382.  (3252) Daniel Alenius -74 IF Linnéa  1:41:46 (1:41:43) (0:45:39)
383.  (3622) Stefan Pinter -78 Pinter Racing  1:41:50 (1:41:39) (0:48:07)
384.  (3270) Oskar Åberg -89   1:41:51 (1:41:45) (0:48:58)
385.  (3280) Pär Wickholm -66   1:41:56 (1:41:48) (0:46:12)
386.  (3731) Janne Spovér -71   1:41:56 (1:41:52) (0:48:52)
387.  (3461) Anders Johansson -71 Västerås  1:41:57 (1:41:43) (0:48:54)
388.  (3514) Jonathan Harber-Aschan -81 Ssideline city  1:41:59 (1:41:49) (0:47:27)
389.  (4188) Eric Olsson -99   1:42:01 (1:41:55) (0:48:32)
390.  (4189) Niclas Stjernström -88   1:42:02 (1:41:56) (0:48:37)
391.  (3721) Karl Olsson -86   1:42:02 (1:41:53) (0:49:30)
392.  (3471) Robin Billsjö -83   1:42:04 (1:41:54) (0:47:50)
393.  (3298) Alexander Carthy -72 Nacka  1:42:10 (1:42:04) (0:45:56)
394.  (3389) Magnus Kling -74 Ängby Runners  1:42:11 (1:42:03) (0:49:06)
395.  (3480) Johan Persson -67 TSM Running  1:42:11 (1:42:03) (0:47:44)
396.  (3232) Rob Buswell -78   1:42:19 (1:42:18) (0:42:44)
397.  (3650) Carl Carling -72 Finspång  1:42:22 (1:42:10) (0:48:37)
398.  (3406) David Young -61 Tsm  1:42:27 (1:42:18) (0:48:31)
399.  (3602) Joakim Wedlund -72   1:42:37 (1:42:21) (0:48:13)
400.  (4411) Filip Beijbom -93   1:42:38 (1:42:33) (0:46:54)
401.  (3200) Magnus Thelander -69   1:42:39 (1:42:33) (0:48:29)
402.  (3576) Ulf Arenlind -64 Mötesplats Löpning  1:42:39 (1:42:23) (0:49:06)
403.  (4059) Dennis Carlsson -87   1:42:39 (1:42:35) (0:50:05)
404.  (3407) Gustav Stegfeldt -88   1:42:45 (1:42:34) (0:47:55)
405.  (3215) Mikael Mellhorn -60 Ericsson SIK  1:42:48 (1:42:39) (0:48:35)
406.  (3545) Jakob Fors -74 Two man gang  1:42:49 (1:42:39) (0:48:29)
407.  (3432) Steinar Bech -68 Järna  1:42:49 (1:42:49) (0:49:29)
408.  (3773) Fredrik Rosenqvist -83 Huddinge AIS  1:42:54 (1:42:38) (0:48:57)
409.  (3409) Grégory Dujardin -71   1:43:01 (1:42:51) (0:47:49)
410.  (3460) Filip Öhrner -87   1:43:07 (1:42:58) (0:48:16)
411.  (3343) Anders Wirhed -64 Regeringskansliet IF  1:43:10 (1:43:07) (0:47:37)
412.  (3561) Henrik Nordin -72 Tbok  1:43:10 (1:42:58) (0:49:03)
413.  (3945) Staffan Bengtz -68 If Åland  1:43:17 (1:43:11) (0:51:32)
414.  (3330) Patrik Vretblad -75   1:43:18 (1:43:18) (0:45:49)
415.  (3619) Karl Engström -80 Runacademy IF  1:43:21 (1:43:10) (0:48:38)
416.  (4201) Pererik Nordman -85 Stockholm  1:43:22 (1:43:16) (0:49:17)
417.  (4288) Jakob Barketorp Dirke -94   1:43:28 (1:43:28) (0:48:31)
418.  (3664) Fredrik Johansson -89   1:43:38 (1:43:25) (0:49:43)
419.  (3640) Jimmy Andersson -87 Norrköping  1:43:40 (1:43:28) (0:47:43)
420.  (3348) Luis Eduardo Vivas Rodriguez -92   1:43:44 (1:43:41) (0:44:57)
421.  (4349) David Eriksson -79   1:43:44 (1:43:27) (0:51:04)
422.  (3939) Urban Johansson -70 Mik  1:43:48 (1:43:45) (0:48:31)
423.  (3190) Oskar Lundahl -90   1:43:49 (1:43:41) (0:49:21)
424.  (3297) Erik Bruno -93   1:43:50 (1:43:41) (0:47:33)
425.  (3607) Daniel Sjölund -70   1:43:54 (1:43:39) (0:47:02)
426.  (3604) Johan Cöster -79 I love Doris  1:43:54 (1:43:43) (0:48:48)
427.  (3368) P-O Karlsson -68 Nacka  1:43:57 (1:43:48) (0:48:58)
428.  (4175) Tomas Svozil -87   1:43:59 (1:43:42) (0:49:49)
429.  (3428) Matthias Bartosik -75   1:44:00 (1:43:42) (0:48:28)
430.  (3760) Viswanathan Rajeswaran -81 Swedbank  1:44:02 (1:43:56) (0:48:30)
431.  (3975) Xavier Chabot -79   1:44:05 (1:44:01) (0:48:56)
432.  (4054) Joakim Erenlöf -81   1:44:07 (1:44:01) (0:49:50)
433.  (3501) Andreas Kvarnström -77   1:44:09 (1:43:57) (0:49:50)
434.  (3502) Jon Zetterholm -89   1:44:09 (1:43:57) (0:49:50)
435.  (4086) Andreas Rundblad -71   1:44:11 (1:44:08) (0:49:29)
436.  (3979) Eetu Huhta -95   1:44:14 (1:44:06) (0:49:18)
437.  (3274) Mats Nord-Norén -81   1:44:16 (1:44:06) (0:47:12)
438.  (3546) Henrik Genetay -75   1:44:18 (1:44:05) (0:48:59)
439.  (3571) Peter Nyström -65 Årsta  1:44:18 (1:44:04) (0:49:19)
440.  (4493) Wictor Wallenius -00   1:44:19 (1:43:58) (0:49:46)
441.  (3617) Jakub Zajac -88   1:44:20 (1:44:04) (0:48:45)
442.  (3336) Simon Athlin -71 Örebro AIK  1:44:24 (1:44:21) (0:50:25)
443.  (3598) Makoto Sahara -72   1:44:24 (1:44:15) (0:47:35)
444.  (3472) Leo Mc cauley -70   1:44:25 (1:44:12) (0:50:18)
445.  (3531) Gunnar Thuresson -53 Club Running Sweden  1:44:28 (1:44:18) (0:48:50)
446.  (4031) Mikael Karlborg Hedrén -80 Järfälla  1:44:28 (1:44:18) (0:49:33)
447.  (3248) Johan Denell -67 Bromma  1:44:28 (1:44:21) (0:49:03)
448.  (3857) Henrik Björklund -82   1:44:29 (1:44:29) (0:48:51)
449.  (3657) Simon Vesterlund -82 Jspolo Runners  1:44:38 (1:44:25) (0:51:01)
450.  (3957) Magnus Abrahamsson -62   1:44:39 (1:44:39) (0:49:42)
451.  (3893) George Lazaro   1:44:43 (1:44:38) (0:49:26)
452.  (3815) Alexander Kjellgren -86   1:44:44 (1:44:36) (0:51:06)
453.  (3990) Niklas Nyberg -91 Mcballs  1:44:45 (1:44:35) (0:48:23)
454.  (3553) Nicklas Mårtensson -76 Aik  1:44:50 (1:44:42) (0:49:05)
455.  (3491) Peter Johansson Forsberg -73 Tallis  1:44:51 (1:44:32) (0:49:09)
456.  (3630) Patrik Roos -70   1:44:56 (1:44:43) (0:49:26)
457.  (3447) Daniel Larsson -74 Byggnads  1:44:58 (1:44:43) (0:47:33)
458.  (3981) Björn Sigsjö -80   1:44:58 (1:44:57) (0:49:35)
459.  (3328) Lars Wallinder -63 Ericsson SIK  1:44:58 (1:44:49) (0:48:32)
460.  (4497) Anton Holmström -95   1:45:02 (1:44:44) (0:51:54)
461.  (3714) Oskar Jonsson -67   1:45:07 (1:45:03) (0:49:10)
462.  (3976) Pär Videll -85   1:45:07 (1:45:01) (0:49:53)
463.  (4178) Kenya Shatani -93   1:45:08 (1:44:49) (0:47:23)
464.  (3763) Peter Zickert -62   1:45:10 (1:45:09) (0:50:22)
465.  (3912) Roger Hytönen -74 IFK Sala  1:45:11 (1:45:09) (0:51:13)
466.  (3528) Magnus Almeby -78 Top Shelf  1:45:13 (1:45:00) (0:48:11)
467.  (4316) William Dannevig -91   1:45:15 (1:45:09) (0:48:37)
468.  (3870) Kristian Sörbom -60 Riksbanken IF  1:45:16 (1:45:09) (0:50:12)
469.  (4389) Henrik Wikerman -89   1:45:19 (1:45:04) (0:50:50)
470.  (3618) Andreas Berg -78   1:45:20 (1:45:13) (0:48:49)
471.  (3631) Lars Åslund -79 Kriminalvårdens IF  1:45:20 (1:45:09) (0:50:40)
472.  (3789) Leo Niskakari -90   1:45:21 (1:45:11) (0:51:13)
473.  (3961) Sebastian Mellström -91 Luddevalla Kuters  1:45:27 (1:45:21) (0:49:33)
474.  (4409) Ketil Thorgersen -72   1:45:35 (1:45:17) (0:49:14)
475.  (3323) Michael Krebs -94   1:45:36 (1:45:28) (0:47:27)
476.  (3795) Peter Silfverling -73 Ängby Runners  1:45:39 (1:45:31) (0:49:34)
477.  (3585) Gustav Lundberg -80   1:45:40 (1:45:28) (0:51:07)
478.  (3944) Jonas Olson -80   1:45:45 (1:45:44) (0:49:11)
479.  (4041) Peter Ness -72 Enhörna IF  1:45:45 (1:45:39) (0:48:27)
480.  (3451) Peter Galyas -64 Umara SC  1:45:46 (1:45:36) (0:49:20)
481.  (3999) William Kihlberg -98   1:45:47 (1:45:44) (0:50:31)
482.  (3937) Joakim Wallenklint -64 Hammarby Sjöstad LK  1:45:47 (1:45:45) (0:49:06)
483.  (3473) Jonas Nilsson -65 Team Siri Sweden  1:45:53 (1:45:39) (0:49:58)
484.  (4285) Andreas Gleerup -76   1:45:55 (1:45:35) (0:49:45)
485.  (4074) Niklas Billgren -87 Tollarps IF  1:45:57 (1:45:48) (0:51:18)
486.  (4049) Joaquin Santana -90   1:46:01 (1:45:53) (0:50:54)
487.  (3855) Göran Nilsson -63 IF Linnéa  1:46:02 (1:46:01) (0:49:28)
488.  (3736) Emil Bustos -93   1:46:05 (1:45:55) (0:49:54)
489.  (4174) Carl Bergenstråhle -86   1:46:05 (1:45:48) (0:49:34)
490.  (4036) Bernardo Gutierrez -83 Mexico  1:46:09 (1:46:05) (0:48:28)
491.  (3799) Anders Jansson -72   1:46:15 (1:46:13) (0:50:27)
492.  (3625) Göran Casserlöv -59 Team Tigger  1:46:15 (1:46:02) (0:49:55)
493.  (3743) Petter Lundström -72   1:46:19 (1:46:18) (0:45:09)
494.  (3660) Vincenzo Zurzolo -78   1:46:19 (1:46:05) (0:51:07)
495.  (3529) Fredrik Wahlgren -67   1:46:22 (1:46:10) (0:48:43)
496.  (4396) Jakob Örneberg -87   1:46:22 (1:46:08) (0:51:35)
497.  (3651) Stefan Zimmerman -65   1:46:24 (1:46:10) (0:48:56)
498.  (3718) Richard Risberg -68   1:46:26 (1:46:21) (0:51:00)
499.  (3648) Otoniel Soriano -79   1:46:31 (1:46:20) (0:48:45)
500.  (3712) Rickard Wahlgren -80   1:46:43 (1:46:31) (0:50:35)
501.  (3448) Kim Lunden -72   1:46:44 (1:46:31) (0:51:06)
502.  (3969) Robin Lundgren -77 Stockholm  1:46:44 (1:46:42) (0:49:39)
503.  (3551) Niklas Haglund -73 Nasdaq  1:46:45 (1:46:28) (0:49:54)
504.  (3701) Magnus Hellström -54 Danderyd  1:46:45 (1:46:42) (0:50:14)
505.  (3458) Jerker Forssell -63   1:46:45 (1:46:30) (0:50:33)
506.  (3962) Per Andersson -91 Luddevalla Kuters  1:46:48 (1:46:42) (0:49:27)
507.  (3713) Michael Ringh -69 Älta  1:46:50 (1:46:47) (0:50:30)
508.  (3641) Gustav Liedgren -83   1:46:51 (1:46:41) (0:50:53)
509.  (3915) Erik Ljungström -91   1:46:51 (1:46:39) (0:51:02)
510.  (3313) Patrick Haraldsson -71   1:46:55 (1:46:46) (0:51:11)
511.  (4457) David Karlbom -91   1:46:55 (1:46:37) (0:52:11)
512.  (3614) Ronnie Pettersson -72 Länsförsäkringar AB  1:47:03 (1:46:48) (0:47:59)
513.  (3346) Joakim Wigren -72 Fartfabriken  1:47:11 (1:47:04) (0:48:16)
514.  (3964) Edgard George -77 Vallentuna Taekwondo  1:47:16 (1:47:04) (0:50:43)
515.  (3846) Vilhelm Sjögren -56 Stockholm  1:47:23 (1:47:20) (0:50:08)
516.  (3752) Jonny Greinsmark -60 Greinsmark Konsult  1:47:23 (1:47:15) (0:50:07)
517.  (3656) Erik Björnsund -87   1:47:32 (1:47:19) (0:51:00)
518.  (3668) Victor Sandqvist -90   1:47:34 (1:47:22) (0:49:56)
519.  (4382) Sebastian Yoe -87   1:47:35 (1:47:23) (0:51:01)
520.  (4438) Calle Steenberg Lose -95 Domi & Calle  1:47:37 (1:47:23) (0:48:43)
521.  (3615) Lee Nolan -78   1:47:45 (1:47:27) (0:49:20)
522.  (3702) Johan Forssberg -60   1:47:51 (1:47:37) (0:51:02)
523.  (3434) Jan Engman -61 IFK Lidingö  1:47:53 (1:47:42) (0:47:22)
524.  (3727) Jimmy Larsson -79   1:47:54 (1:47:50) (0:52:10)
525.  (3496) Magnus Tambour -67   1:47:54 (1:47:43) (0:46:41)
526.  (3495) Yaron Gavish -73 Åkersberga  1:47:58 (1:47:46) (0:48:41)
527.  (3992) Valter Saaristu -50 Älvsjö  1:48:04 (1:48:00) (0:51:38)
528.  (1169) Christer Peterson -62 Totoro LK  1:48:08 (1:48:04) (0:51:33)
529.  (3429) Anders Öhman -83   1:48:15 (1:47:59) (0:48:56)
530.  (3644) Erik Holting -90 Northmill  1:48:17 (1:48:03) (0:51:18)
531.  (3489) Göran Dahl -58 Team Gröndal  1:48:18 (1:48:07) (0:49:55)
532.  (3733) Nils Froste -69 #axfrostrunclub  1:48:19 (1:48:17) (0:50:18)
533.  (3762) Martin Hemmingsson -66   1:48:21 (1:48:21) (0:50:59)
534.  (3980) Kjartan Lund -59 Klagemuren  1:48:21 (1:48:18) (0:52:19)
535.  (3965) Magnus Rydling -67 Swedbank  1:48:22 (1:48:21) (0:50:17)
536.  (3764) Marcus Ehrstrand -70 Lonesome Runners  1:48:23 (1:48:21) (0:51:35)
537.  (4001) Marco de Luca -72   1:48:31 (1:48:26) (0:51:16)
538.  (4327) Jonas Boudabous -90   1:48:31 (1:48:17) (0:51:37)
539.  (3950) Tobias Fröberg -88 Stockholm city triathlon  1:48:32 (1:48:27) (0:50:09)
540.  (3459) Lauri Källman -74 Sisab  1:48:33 (1:48:22) (0:50:02)
541.  (3540) Christer Gidewall -49 IFK Tumba  1:48:34 (1:48:24) (0:51:10)
542.  (4095) Anders Törnell -80   1:48:37 (1:48:31) (0:53:15)
543.  (4096) Håkan Berg -67 Colting Borssen Triathlon  1:48:37 (1:48:31) (0:53:16)
544.  (4097) Jörgen Rickan -76 Tyresö  1:48:38 (1:48:32) (0:52:44)
545.  (4046) Fredrik Zetterberg -90   1:48:39 (1:48:27) (0:53:55)
546.  (3443) Jan Löfberg -64 Märsta  1:48:47 (1:48:32) (0:53:01)
547.  (3456) Eyvind Bergström -73 T&M IF  1:48:49 (1:48:38) (0:50:46)
548.  (3161) Per Nelson -64 Passlöparna  1:48:57 (1:48:48) (0:51:39)
549.  (3842) Gerhard Bley -63   1:48:58 (1:48:57) (0:51:38)
550.  (3914) Mattias Blomqvist -77 Fair trade Runners  1:48:59 (1:48:55) (0:53:12)
551.  (4047) Adam Sundell -99   1:49:00 (1:48:57) (0:50:22)
552.  (3781) Johan Abenius -57 Nynäshamn  1:49:00 (1:48:59) (0:52:10)
553.  (4433) Pär Wiremark -82 Precio Fishbone  1:49:02 (1:48:53)
554.  (4363) Leif Berg -66 Holmen  1:49:06 (1:48:43) (0:51:44)
555.  (4550) Roger Leanderson -59 Näsvikens Löpargrupp  1:49:06 (1:48:53) (0:50:18)
556.  (4448) Roger Brandt -63   1:49:09 (1:49:01) (0:50:12)
557.  (3276) Tobias Andersson -77   1:49:16 (1:49:07) (0:50:41)
558.  (3470) Peter Dahlqvist -62   1:49:16 (1:49:03) (0:49:57)
559.  (3769) Gerardo Montero -75   1:49:21 (1:49:13) (0:54:24)
560.  (4304) Maximilian Simon -96   1:49:23 (1:49:11) (0:53:58)
561.  (4018) Scott Bossak -88 Ssideline City  1:49:25 (1:49:22) (0:52:46)
562.  (3592) Fredrik Saxholm -77 Pappa Puttes LK  1:49:25 (1:49:08) (0:48:08)
563.  (4488) Gustav Dahlin -78   1:49:34 (1:49:19) (0:51:55)
564.  (4258) Emil Almestad -91   1:49:36 (1:49:13) (0:54:07)
565.  (3569) Björn-Olof Edberg -64 Sigtuna  1:49:36 (1:49:22) (0:53:26)
566.  (3452) Johan Rudolphie -67 Lmc  1:49:40 (1:49:20) (0:48:00)
567.  (3635) Joakim Blomkvist -64 Tyresöjoggarna  1:49:41 (1:49:26) (0:50:36)
568.  (3858) Stefan Andersson -87 Umara Sports Club  1:49:46 (1:49:36) (0:52:30)
569.  (3580) Tomas Åberg -62   1:49:49 (1:49:39) (0:48:48)
570.  (3478) Joel Lindberg -90   1:49:50 (1:49:29) (0:48:50)
571.  (3854) Jonas Holm -71   1:49:51 (1:49:47) (0:51:56)
572.  (3916) Henrik Wedberg -92 Stockholm  1:49:53 (1:49:40) (0:51:00)
573.  (4494) Robert Nilson -77   1:49:55 (1:49:44) (0:53:00)
574.  (3723) Simon Jakobsen -95   1:49:57 (1:49:51) (0:49:53)
575.  (3715) Marcus Johansson -86 Dominanders  1:49:59 (1:49:47) (0:53:55)
576.  (3423) Ricardo Corvini -79   1:50:00 (1:49:46) (0:51:29)
577.  (3422) Reinier Kolbach -86   1:50:01 (1:49:46) (0:51:30)
578.  (4017) Pelle Svensson -69 Enskede  1:50:02 (1:49:59) (0:51:18)
579.  (3956) Sverker Lindblad -58   1:50:13 (1:50:11) (0:50:17)
580.  (3761) William Hasselgren -02 Täby Triathlon  1:50:21 (1:50:21) (0:53:52)
581.  (3943) Raghavender Dindagur -90 Sundbyberg  1:50:24 (1:50:24) (0:51:38)
582.  (3595) Åke Freij -65   1:50:32 (1:50:20) (0:50:58)
583.  (4249) Jesper Eklund -87 Ärna IF  1:50:35 (1:50:16) (0:52:53)
584.  (4264) Per Norstad -69   1:50:43 (1:50:24) (0:50:59)
585.  (3982) Simon Johansson -90 Luddevalla kuters  1:50:45 (1:50:40) (0:50:56)
586.  (3746) Jörgen Linse -65 Bromma  1:50:51 (1:50:49) (0:52:02)
587.  (3466) Emil Söderqvist -72 Sköndal  1:50:53 (1:50:33) (0:53:08)
588.  (4321) Peter Fröberg -91 IF Linnéa  1:50:53 (1:50:31) (0:54:07)
589.  (4230) Lars Almgren -86   1:50:56 (1:50:40) (0:54:21)
590.  (964) Tony Olofsson -83   1:50:56 (1:50:40) (0:53:08)
591.  (3498) Mats Fors -81   1:50:58 (1:50:44) (0:50:18)
592.  (4460) Erik Andersson -95 Uppsala  1:50:59 (1:50:43) (0:52:37)
593.  (3926) Richard Lindgren -70   1:50:59 (1:50:48) (0:53:19)
594.  (3424) Gregory Reed -55   1:50:59 (1:50:42) (0:54:10)
595.  (3441) Mats Hagberg -58   1:51:07 (1:50:52) (0:51:15)
596.  (3971) Tomas Karlsson -64 KTH IF  1:51:08 (1:51:02) (0:52:57)
597.  (3542) Håkan Lundqvist -66 Tsm  1:51:12 (1:51:03) (0:51:24)
598.  (4338) Lars Eriksson -57 Storvreta  1:51:17 (1:50:59) (0:54:03)
599.  (4020) Bo Lundin -63 Sollentuna  1:51:17 (1:51:15) (0:53:23)
600.  (3819) Michael Harnetty -85   1:51:19 (1:51:15) (0:53:36)
601.  (4359) Magnus Henriksson -90   1:51:20 (1:51:00) (0:52:25)
602.  (3437) Anders Unosson -65 Stockholm  1:51:21 (1:51:03) (0:53:34)
603.  (3556) Georg Ulrich -91   1:51:23 (1:51:10) (0:49:04)
604.  (4016) Johan Enbuske -71 Snedsteget Slimclub  1:51:27 (1:51:17) (0:52:42)
605.  (3503) Christoffer Lidén -90   1:51:27 (1:51:22) (0:50:47)
606.  (3791) Victor Kesten -95 Team Jelly Kingz  1:51:34 (1:51:30) (0:52:45)
607.  (3778) Johan Wullt -70 Tyresö  1:51:40 (1:51:25) (0:51:26)
608.  (3438) Bengt Wahlström -67 Länna Runners  1:51:46 (1:51:35) (0:52:46)
609.  (3412) Peter Jansson -78 Stockholm  1:51:50 (1:51:40) (0:49:13)
610.  (3968) Stefan Enblom -68   1:51:53 (1:51:52) (0:53:28)
611.  (3866) Ulrik Björkmo -94   1:51:56 (1:51:54) (0:51:04)
612.  (4426) Andreas Hörnell -86 Stuga77 IF  1:51:58 (1:51:43) (0:54:17)
613.  (4069) Mikael Karlsson -75   1:52:00 (1:51:47) (0:54:17)
614.  (4419) Rickard Wallén -91   1:52:03 (1:51:46) (0:54:07)
615.  (3446) Björn Ekdahl -86   1:52:06 (1:51:55) (0:53:05)
616.  (3933) Benny Hjalmarsson -82 Stockholm  1:52:08 (1:51:59) (0:53:50)
617.  (4374) Roland Gustafsson -74   1:52:18 (1:52:07) (0:52:53)
618.  (4313) David Holm -87 IK115 Idrott och kultur  1:52:25 (1:52:09) (0:53:03)
619.  (3906) Daniel Pamnert -75 Midsommarkransen  1:52:27 (1:52:11) (0:53:19)
620.  (3419) Stefan Bladh -72 Bladerunner RC  1:52:28 (1:52:17) (0:51:38)
621.  (3756) Jan Löfvander -69   1:52:29 (1:52:29) (0:52:07)
622.  (3759) Magnus Jansson -68 Runacademy IF  1:52:30 (1:52:26) (0:51:59)
623.  (3440) Stefan Hasselgren -66 Täby Triathlon  1:52:31 (1:52:18) (0:52:33)
624.  (3880) Alex Pinder   1:52:31 (1:52:26) (0:51:34)
625.  (3978) Jonas Ekman -72   1:52:41 (1:52:31) (0:55:35)
626.  (3972) Anders Ekblom -61 Tsm  1:52:44 (1:52:42) (0:53:26)
627.  (3584) Gregor Sutherland -77 Stockholm Frontrunners IF  1:52:58 (1:52:44) (0:49:23)
628.  (4072) Patrik Carlsson -80   1:52:58 (1:52:51) (0:49:38)
629.  (4009) Christopher Denker -72   1:53:07 (1:52:56) (0:54:44)
630.  (3550) Jens Öberg -77   1:53:13 (1:52:59) (0:54:36)
631.  (3532) Henrik Gidlöf -71   1:53:14 (1:52:59) (0:54:59)
632.  (4042) Gregory Bane -83 Internationella Engelska Skolan  1:53:17 (1:53:14) (0:51:34)
633.  (4449) Filip Lundin -90   1:53:19 (1:52:59) (0:54:30)
634.  (3960) Jimmy Riazzoli -83   1:53:22 (1:53:10) (0:54:28)
635.  (4034) Jonathan Rosengren -92   1:53:29 (1:53:24) (0:53:53)
636.  (3997) Torben Hedlund -71 Stockholm  1:53:33 (1:53:25) (0:55:22)
637.  (3737) Francis Alvarado -73   1:53:33 (1:53:31) (0:51:55)
638.  (3605) Tomas Granström -80 Kmjgb  1:53:40 (1:53:22) (0:56:23)
639.  (3782) Björn Hickman -96   1:53:43 (1:53:28) (0:53:47)
640.  (4524) Edvin John Krönmark -91   1:53:44 (1:53:33) (0:51:49)
641.  (4186) Henrik Svensson -81   1:53:45 (1:53:24) (0:54:30)
642.  (4308) Ettore Bellini -74   1:53:49 (1:53:36) (0:55:56)
643.  (4125) Magnus Kjellberg -68   1:53:51 (1:53:34) (0:53:51)
644.  (3570) Wissam Ben Khemissa -92 Stockholm Frontrunners IF  1:53:57 (1:53:47) (0:49:27)
645.  (4420) Tomas Wennmo -90   1:53:57 (1:53:40) (0:54:23)
646.  (3847) Peter Carlqvist -77   1:53:58 (1:53:54) (0:54:35)
647.  (3772) Jonas Stridsberg -70 IFK Sala  1:53:59 (1:53:57) (0:52:52)
648.  (4527) Jesper Hallin -69   1:54:05 (1:53:53) (0:51:47)
649.  (3634) Magnus Hedström -83 Rulle & kompany  1:54:07 (1:53:51) (0:48:58)
650.  (4539) Nils Arvid Wiking -80   1:54:07 (1:53:59) (0:56:00)
651.  (3639) Tommy Andersson -66   1:54:08 (1:53:55) (0:50:55)
652.  (3511) Emil Svedenklint -83   1:54:10 (1:53:56) (0:51:10)
653.  (3898) Christer Naesenius -67 Norra Stockholm Endurance  1:54:14 (1:54:02) (0:55:17)
654.  (3632) Claas Hendrik Fuegemann -82   1:54:18 (1:54:03) (0:52:34)
655.  (3935) Lennart Börjesson -67 Karlskoga  1:54:21 (1:54:11) (0:54:54)
656.  (4424) Stefanos Hristofilopoulos -87   1:54:22 (1:54:04) (0:54:51)
657.  (4350) Daniel Sannéus -90 Deloitte  1:54:24 (1:54:02)
658.  (4033) Peter Rosengren -60 Täby  1:54:26 (1:54:21) (0:54:11)
659.  (3863) Magnus Koch -80   1:54:34 (1:54:16) (0:56:15)
660.  (4425) Felix Geissel -91   1:54:37 (1:54:31) (0:55:16)
661.  (4492) Micke Hedlund -64 WeWhoRun Kungsholmen  1:54:37 (1:54:18)
662.  (4157) Patrik Johansen -81   1:54:42 (1:54:34) (0:53:17)
663.  (4156) Per Norling -82   1:54:42 (1:54:34) (0:53:07)
664.  (3740) Olov Schubert -58 Scania IF  1:54:43 (1:54:37) (0:54:40)
665.  (3973) Jonas Jolhammar -78 Lillforsen  1:54:47 (1:54:44) (0:51:28)
666.  (4060) Robin Carlsson -90   1:54:49 (1:54:40) (0:53:38)
667.  (4128) Richard Rönnerman -80   1:54:49 (1:54:35) (0:55:00)
668.  (3647) Kristoffer Landin -84   1:54:51 (1:54:40) (0:54:38)
669.  (4355) Michael Parman -79   1:55:03 (1:54:46) (0:52:15)
670.  (3869) Mats Liljegren -76 Team Skavsåret IF  1:55:04 (1:55:00) (0:53:56)
671.  (3834) Andreas Krig -76 Thames Sailing Club  1:55:06 (1:54:49) (0:54:13)
672.  (4301) Joel Johansson -92 Deloitte  1:55:11 (1:54:49) (0:54:50)
673.  (3852) Mats Rosén -68   1:55:12 (1:55:04) (0:55:18)
674.  (3247) Mikael Eriksson -85 MSF Dalvika  1:55:17 (1:55:09) (0:54:29)
675.  (3836) Fritz Hammarström -82   1:55:20 (1:55:07) (0:55:16)
676.  (4293) Elias Kalischer Wellander -94   1:55:20 (1:55:03) (0:54:25)
677.  (3925) Michael Wallin -61   1:55:27 (1:55:27) (0:54:20)
678.  (3952) Johan Hådén del Pino -66   1:55:29 (1:55:22) (0:56:02)
679.  (3820) Jens Holmberg -80 Stockholm  1:55:32 (1:55:29) (0:49:36)
680.  (4197) Johan Hoff -72   1:55:34 (1:55:13) (0:56:09)
681.  (3841) Joel Björnfot -86   1:55:45 (1:55:40) (0:52:12)
682.  (4235) Jan-Bernd Stukenborg -77   1:55:46 (1:55:26) (0:55:02)
683.  (3796) Bavo Berdman -95 Järfälla  1:55:46 (1:55:45) (0:49:13)
684.  (4194) Diego Gomes Ruales -82   1:55:50 (1:55:30) (0:53:28)
685.  (4423) Per Svalvik -87   1:55:54 (1:55:36) (0:54:51)
686.  (3821) Santeri Kiviluoto -82   1:55:57 (1:55:50) (0:53:08)
687.  (3907) Patrik Holmberg -68 Runacademy  1:55:58 (1:55:56) (0:52:13)
688.  (3803) Lars-Olof Månsson -54 Göteborg  1:56:00 (1:56:00)
689.  (3946) David Lidestedt -82   1:56:05 (1:55:59) (0:54:10)
690.  (3260) Frans Cleveson -80 Torpöns Sportklubb  1:56:05 (1:55:56) (0:54:58)
691.  (3768) Niclas Fröjel -82   1:56:05 (1:55:56) (0:54:50)
692.  (3133) Jorge Casal -89   1:56:06 (1:55:58) (0:53:24)
693.  (4212) Mathias Högberg -89   1:56:08 (1:55:58) (0:55:55)
694.  (4278) Johan Zander -77   1:56:11 (1:55:54) (0:56:52)
695.  (3722) Andreas Nilson -83 Swedbank  1:56:15 (1:56:10) (0:52:32)
696.  (3435) Thomas Björnermark -71   1:56:17 (1:56:14) (0:56:33)
697.  (3951) Hans Lindberg -58 Tsm  1:56:26 (1:56:19) (0:53:11)
698.  (4344) Johan Lindegren -90   1:56:27 (1:56:13) (0:53:50)
699.  (4268) Carl-Johan Burack -66   1:56:35 (1:56:10) (0:55:52)
700.  (3719) Martin Götze -64 Tsm  1:56:40 (1:56:35) (0:54:46)
701.  (4364) Ragnar Morin -91   1:56:41 (1:56:26) (0:56:06)
702.  (3905) Stefan Tapper -78 Enköpings ai  1:56:48 (1:56:40) (0:56:44)
703.  (3909) Joakim Eriksson -87 Stockholm  1:56:50 (1:56:46) (0:51:08)
704.  (3262) Chere Assali -81 Avancia  1:56:54 (1:56:54)
705.  (4479) Anton Bergerhed -86   1:57:03 (1:56:47) (0:53:05)
706.  (3845) Andreas Zolnir -73   1:57:12 (1:56:58) (0:56:54)
707.  (3613) Lars Leonardsson -52 Sldk  1:57:13 (1:56:28) (0:56:28)
708.  (3874) Ulf Hagmann -69 Norr Mälarstrand IF  1:57:13 (1:57:07) (0:55:15)
709.  (3812) Jan Hellenberg -65   1:57:21 (1:57:20) (0:51:37)
710.  (3706) Jan Holmqvist -66 Älvsjö  1:57:29 (1:57:19) (0:55:35)
711.  (3959) Ola Sundh -60 Formtopp IF  1:57:40 (1:57:33) (0:54:44)
712.  (4544) Jörgen Schwartz -56 Alsa  1:57:41 (1:57:30) (0:59:21)
713.  (4198) Bertil Gunnarson -48   1:57:44 (1:57:29) (0:55:32)
714.  (4392) Björn Åbom -65   1:57:45 (1:57:29) (0:54:22)
715.  (3785) Tommy Berglind -73 Norra Stockholm Endurance  1:57:47 (1:57:29) (0:56:20)
716.  (3830) Michael Ledwith -68   1:57:48 (1:57:37) (0:57:18)
717.  (3902) Dennis Serwadda -79   1:58:05 (1:57:53) (0:57:03)
718.  (4259) Billy Öberg -70 Nemas problemas  1:58:07 (1:57:51) (0:55:38)
719.  (4276) Andreas Hyltefors -74   1:58:07 (1:57:51) (0:53:45)
720.  (3924) Lennart Peters -92 stone memories  1:58:13 (1:58:01) (0:53:19)
721.  (3865) Carl Malmerhag -88   1:58:17 (1:58:10) (0:56:11)
722.  (3913) Magnus Viksten -64   1:58:19 (1:58:06) (0:59:02)
723.  (4441) Love Neihoff -90 Stockholm  1:58:20 (1:58:10) (0:56:13)
724.  (4011) Jesus Maria San Millan Garcia -54   1:58:23 (1:58:14) (0:55:33)
725.  (3788) Marcuz Vikeus -60 Kista  1:58:27 (1:58:13) (0:54:41)
726.  (4208) Jimmy Hartley -64   1:58:43 (1:58:38) (0:57:38)
727.  (4459) Johan Larsson -87   1:58:49 (1:58:33) (0:59:00)
728.  (4239) Mattias Öhlin -71   1:58:51 (1:58:32) (0:57:06)
729.  (4071) Hans Westerback -58 SEB IF  1:58:52 (1:58:42) (0:55:00)
730.  (4227) Anders Blennå -59   1:58:56 (1:58:45) (0:55:34)
731.  (3242) Michael Andersson -73 Bromma  1:58:57 (1:58:50) (0:52:14)
732.  (3876) Elias Sohlberg -84   1:59:01 (1:58:53) (0:54:39)
733.  (3523) Philip Humphreys   1:59:10 (1:58:52) (0:55:11)
734.  (3751) Jonas Steise -71   1:59:13 (1:59:10) (0:56:23)
735.  (4340) Per Sandstedt -88 Stockholm  1:59:14 (1:58:54) (0:55:27)
736.  (4164) Agapios Simaioforidis -75   1:59:15 (1:59:01) (0:56:21)
737.  (4535) Daniel Daboczy -77   1:59:16 (1:58:53) (0:54:55)
738.  (3897) Jens Bohm -60   1:59:17 (1:59:12) (0:55:58)
739.  (4204) Jonas Dorsander -75 Sollentuna  1:59:18 (1:59:02) (0:56:04)
740.  (3623) Peter Hsieh -84 Botkyrka Badminton  1:59:21 (1:59:21) (0:55:02)
741.  (4429) Jack Junel -46   1:59:22 (1:59:00) (0:56:54)
742.  (4398) Vilhelm Lindman -77 Enskede  1:59:35 (1:59:23) (0:55:59)
743.  (3831) Björn Blomgren -89   1:59:36 (1:59:25) (0:58:33)
744.  (4275) Per Karlsten -76   1:59:39 (1:59:23) (0:55:56)
745.  (3887) Jan Karlberg -68   1:59:49 (1:59:41) (0:55:40)
746.  (3708) Gert Andersson -55 Scania IF  2:00:07 (2:00:02) (0:57:29)
747.  (3827) Matthias Grave -77   2:00:11 (1:59:55) (0:56:36)
748.  (4523) Christer Fagerlund -68   2:00:25 (2:00:25) (0:57:18)
749.  (3790) Anders Olovsson -67   2:00:28 (2:00:04) (0:55:53)
750.  (4113) Björn Weidinger -93   2:00:36 (2:00:22) (0:57:41)
751.  (4114) Ingemar Weidinger -56   2:00:42 (2:00:28) (0:57:46)
752.  (3868) Daniel Söderlindh -83   2:00:49 (2:00:40) (0:58:21)
753.  (4511) Pär Henriksson -74   2:01:04 (2:00:48) (0:58:12)
754.  (3750) David Fredriksson -87   2:01:06 (2:00:58) (0:56:52)
755.  (3487) David Cummings -69   2:01:07 (2:00:55) (0:53:53)
756.  (4461) Nils Montan -71   2:01:12 (2:00:56) (0:56:49)
757.  (3888) Max Doherty -85 Stockholm  2:01:30 (2:01:27) (0:54:17)
758.  (4499) Roberto Bresin -63   2:01:30 (2:01:17) (0:56:54)
759.  (3882) Bengt Lindgren -47 Vallentuna FK  2:01:31 (2:01:21) (0:57:18)
760.  (4040) Olle Nyberg -88   2:01:36 (2:01:29) (0:56:47)
761.  (4190) Johan Grönning -91   2:01:41 (2:01:34) (0:56:05)
762.  (3800) Andreas Klässman -79 Nynäshamns Ångbrygger  2:01:44 (2:01:42) (0:56:45)
763.  (4468) Ferraton Jean-Luc -45   2:01:51 (2:01:42) (0:54:52)
764.  (3709) Peder Häggström -79   2:01:54 (2:01:49) (0:53:51)
765.  (4163) Ludvig Stengard -91   2:02:00 (2:01:41) (0:58:01)
766.  (3726) Göran Hamrin -70   2:02:04 (2:02:03) (0:56:50)
767.  (4000) Jens Matthiessen -60   2:02:04 (2:01:51) (0:56:50)
768.  (4455) Pelle Nilsson -73 B-Reel Running Club  2:02:07 (2:01:45) (0:59:06)
769.  (3659) Johannes Lien -77 Summa Equity  2:02:15 (2:02:03) (0:53:19)
770.  (4026) Stefan Edström -70 Järfälla  2:02:19 (2:02:06) (0:58:30)
771.  (4146) Max de Wilde -80 de Wilde Joggers  2:02:38 (2:02:20) (0:58:20)
772.  (4334) Mauro Albore -80   2:02:40 (2:02:28) (0:55:05)
773.  (3977) Branislav Loncar -91 Serbia  2:02:41 (2:02:32) (0:56:02)
774.  (4529) Steven Clarke -60   2:02:43 (2:02:20) (0:59:57)
775.  (4378) Conny Lindqvist -70 Sct  2:02:44 (2:02:22) (1:00:50)
776.  (3728) Christian Uddland -82   2:02:52 (2:02:45) (0:55:15)
777.  (4456) Ted Malmros -80 B-Reel Running Club  2:02:59 (2:02:37) (0:58:57)
778.  (4516) Marko Stoijlkovic -86   2:03:03 (2:02:39) (0:56:37)
779.  (3431) Janne Gunnarsson -74   2:03:08 (2:03:00) (0:57:04)
780.  (4222) Claudio Quitral -86 Lonesome Runners  2:03:17 (2:02:55) (0:57:13)
781.  (3735) Jan Söderkvist -60 Täby  2:03:37 (2:03:35) (0:59:39)
782.  (4553) Christoffer Mosten -67 TSM Running  2:03:44 (2:03:34) (0:58:23)
783.  (4354) Tarik Korkmaz -88 Betsson Group  2:03:55 (2:03:35) (0:59:24)
784.  (4402) Victor Nossborn -98   2:04:05 (2:04:05) (1:01:32)
785.  (4094) Ulf Axbrink -66 Spånga  2:04:06 (2:04:01) (0:56:48)
786.  (4371) Christian Göritz -74   2:04:20 (2:04:06) (0:57:34)
787.  (4440) Staffan Gustavsson -56 Gustavsberg  2:04:38 (2:04:17) (0:58:56)
788.  (4473) Eugenio Åhlander -87 Grillby  2:04:54 (2:04:46) (0:55:46)
789.  (4322) Daniel Höglund -71   2:04:55 (2:04:40) (0:59:05)
790.  (4551) Ola Nilsson -75 Axa SC  2:05:17 (2:05:08) (0:57:09)
791.  (3996) Erik Franklin -82   2:05:18 (2:05:01) (0:59:00)
792.  (4372) Tobias Andersson -88   2:05:23 (2:05:08) (0:59:41)
793.  (3809) Niclas Gråberg -86   2:05:24 (2:05:08) (1:00:23)
794.  (4052) Thomas Sundberg -71   2:05:57 (2:05:53) (0:55:30)
795.  (4348) Johan Grip -84 Riksbanken IF  2:06:09 (2:05:51) (0:57:52)
796.  (4367) Peter Thurin -74   2:06:11 (2:05:47) (0:58:56)
797.  (4214) Roger Rutström -72 IFK SALA  2:06:14 (2:06:01) (0:58:27)
798.  (3923) Leonard Sandin -70   2:06:26 (2:06:22) (0:58:46)
799.  (4228) Grégory Beuneu -74   2:06:36 (2:06:23) (1:00:16)
800.  (3805) Daniel Elfving -84   2:07:07 (2:06:59) (0:50:52)
801.  (4332) Lars Lindberg -56 Lilla Essinge  2:07:34 (2:07:08) (0:59:40)
802.  (4373) Erik Wikström -64 LK Roslagen  2:07:51 (2:07:39) (1:00:10)
803.  (4159) Jesper Stengard -88   2:07:54 (2:07:34) (0:58:03)
804.  (4343) Eric Andersson -89   2:08:01 (2:07:44) (0:57:54)
805.  (4251) Jan Beijbom -63   2:08:04 (2:07:52) (0:58:38)
806.  (4507) Hans Åström -68   2:08:40 (2:08:27) (0:57:27)
807.  (4506) Patrik Larsson -72   2:08:41 (2:08:27) (0:57:24)
808.  (4008) Peter Holm -86 Tsm  2:08:59 (2:08:56) (0:58:16)
809.  (4478) Gustav Lake -75   2:09:04 (2:08:46) (0:59:08)
810.  (4407) Stefan Andersson -77 TSM Running  2:09:05 (2:08:55) (0:58:37)
811.  (4545) Petter Killander -85   2:09:10 (2:08:50) (0:58:21)
812.  (4443) Jan Axelsson -65   2:09:16 (2:09:10) (0:59:27)
813.  (4209) Gustav Carlstedt -96   2:09:42 (2:09:31) (1:00:58)
814.  (4505) Sven Pettersson -57 Tsm  2:09:45 (2:09:26) (1:00:34)
815.  (2493) Lorenz Pirus -84   2:10:00 (2:09:38) (1:00:44)
816.  (3588) Araia Sebhatu -81 Kista  2:10:01 (2:09:43) (0:55:48)
817.  (4207) Fredrik Engström -56   2:10:27 (2:10:06) (1:04:42)
818.  (4295) Ivica Galic -74   2:10:35 (2:10:17) (1:02:07)
819.  (4489) Per Evenhamre -74 Örebro  2:10:41 (2:10:29) (0:59:50)
820.  (4195) Mats Åhlén -66   2:10:49 (2:10:42) (0:57:38)
821.  (4484) Tobias Holmström -73 Bizware  2:10:57 (2:10:38) (1:04:01)
822.  (4108) Patrik Glans -67 Åkersberga  2:10:59 (2:10:44) (0:59:23)
823.  (3512) Mattias Seth -88   2:11:01 (2:10:46) (0:54:16)
824.  (3509) Adam Thormarker -89   2:11:11 (2:10:56) (0:54:04)
825.  (4380) Björn Cronqvist -69 Vällingby  2:11:16 (2:10:56) (0:59:43)
826.  (4326) Pär Wallin -67 Alsa  2:11:41 (2:11:31) (0:59:43)
827.  (4238) Stefan Andersson -70   2:11:47 (2:11:31) (0:59:12)
828.  (4408) Jonas Granberg -71 FMV Sport  2:11:50 (2:11:26) (1:03:10)
829.  (3849) Javier Garate -76   2:12:16 (2:12:09) (1:02:15)
830.  (4126) Thomas Nyman -74   2:12:36 (2:12:19) (0:58:50)
831.  (4274) Joel Andersson -90   2:12:48 (2:12:33) (0:58:59)
832.  (3918) Jonas Kamstedt -68 Sct  2:13:36 (2:13:34) (0:58:56)
833.  (4428) Xavier Frère -94   2:13:53 (2:13:29) (0:59:11)
834.  (4320) Peter Sundström -68 Pantbanken Sverige  2:14:11 (2:14:02) (1:04:00)
835.  (4366) Erik Stenekas -87   2:14:22 (2:14:00) (1:04:46)
836.  (4357) Shinya Tanehashi -01 Kindon  2:14:24 (2:14:24) (1:02:29)
837.  (3192) Per Domanders -74 Dominanders  2:14:31 (2:14:21) (0:58:32)
838.  (3942) Lars Andersson -63 Lidingö  2:14:32 (2:14:12) (1:01:52)
839.  (3449) Ulf Eliasson -65 Stuvsta  2:15:11 (2:15:08) (0:58:46)
840.  (4148) Anders Braathen -62   2:15:15 (2:14:51) (1:00:53)
841.  (2239) Tommy Lagestam -89 B-Reel Running Club  2:15:23 (2:15:02) (1:02:25)
842.  (4467) Peter Forsberg -55 Fatburens IF  2:15:41 (2:15:21) (1:02:59)
843.  (3787) Holger Ecke -65 Vattenfall IF  2:16:02 (2:15:47) (1:02:19)
844.  (4218) Simon Dahling -94 Smack  2:16:15 (2:15:39) (1:02:29)
845.  (4260) Robin Taillandier -86   2:16:28 (2:16:11) (1:00:06)
846.  (4353) Peter Khilstenius -75 Betsson Group  2:16:39 (2:16:19) (1:07:30)
847.  (4393) Albin Svanberg -00 Täby IS  2:16:43 (2:16:22) (1:05:42)
848.  (4427) Håkan Slättman -67 TSM running  2:17:03 (2:16:42) (1:04:40)
849.  (4434) Matthew Smith -79 Ericsson IK  2:17:06 (2:16:45) (1:00:22)
850.  (3998) Rickard Sahlin -74   2:17:11 (2:16:51) (1:04:03)
851.  (4495) Ulf Holmström -66   2:17:13 (2:16:54) (1:04:01)
852.  (3711) Mikael Forsström -61 Telia IF  2:17:35 (2:17:22) (1:05:54)
853.  (4502) Martin Olsson -91   2:17:38 (2:17:21) (1:04:51)
854.  (4079) Patrik Ahlforn -73   2:18:13 (2:18:02) (1:03:41)
855.  (4117) Lars Molin -70   2:18:45 (2:18:45) (1:00:30)
856.  (4121) Bo Nylander -51   2:19:03 (2:18:46) (1:04:50)
857.  (4305) John-Erik Sarasto -60 RC Torrox  2:19:15 (2:19:03) (1:02:20)
858.  (4323) Ola Bengtsson -87   2:19:37 (2:19:34) (1:03:09)
859.  (4375) Himanshu Saxena -31   2:20:33 (2:20:10) (1:06:15)
860.  (4543) Olivier Lepetit -71   2:20:38 (2:19:59) (0:57:55)
861.  (4351) Henrik Andersson -73 Betsson Group  2:20:49 (2:20:30) (1:09:32)
862.  (4482) Gustav Svensson -80   2:23:38 (2:23:19) (1:05:43)
863.  (4282) Jonas Strandberg -79 Strandbergs  2:25:31 (2:25:08) (1:06:57)
864.  (4283) Anders Strandberg -49 Strandbergs  2:25:31 (2:25:08) (1:06:44)
865.  (4232) Svante Brandén -53 Aik  2:25:40 (2:25:19) (1:09:01)
866.  (4299) Krishnan Sankaran -86   2:25:48 (2:25:30) (1:03:34)
867.  (4458) Lars Franck -68   2:27:34 (2:27:23) (1:05:44)
868.  (4532) Tagore Sanketh Bandaru -96   2:28:13 (2:27:52) (1:06:25)
869.  (4376) Arvind Saxena -61   2:28:16 (2:27:53) (1:07:29)
870.  (4501) Henrik Melin -73 281  2:29:03 (2:28:41) (1:02:57)
871.  (4154) Gunnar Malmberg -57   2:29:43 (2:29:19) (1:04:53)
872.  (4187) Johan Svensson -77   2:32:30 (2:32:08) (1:07:04)
873.  (4182) Daniel Winsjansen -76   2:32:34 (2:32:09) (1:08:56)
874.  (4300) Matthias Holgersson -73 Skavsåret  2:32:38 (2:32:17) (1:11:09)
875.  (4277) Alexander Flinckman -88 TSM Running  2:33:02 (2:32:43) (1:05:19)
876.  (4549) Thomas Timber -61   2:33:33 (2:33:24) (1:08:16)
877.  (4153) Per Axelsson -72   2:33:35 (2:33:10) (1:08:23)
878.  (4530) Michael Bacarro -79   2:34:45 (2:34:36) (1:12:32)
879.  (4531) Jolly Jae Ompod -79   2:34:46 (2:34:36) (1:12:45)
880.  (4404) Per Giertz -61 Champagnerunners  2:34:46 (2:34:32) (1:02:54)
881.  (4437) Paul Cowling -60   2:35:20 (2:34:59) (1:09:55)
882.  (4515) Dilan Saber -90   2:36:42 (2:36:18) (1:07:52)
883.  (4105) Carlo Capillo -84 Västerhaninge  2:37:05 (2:36:51) (1:10:12)
884.  (4144) Kristoffer Johansson -85 Runhällen Elit  2:40:57 (2:40:34) (1:12:46)
885.  (4116) Thomas Svensson -49 TSM Running  2:41:10 (2:40:52) (1:06:42)
886.  (4548) Stefan Timber -70   2:41:13 (2:41:04) (1:08:19)
887.  (3899) Juha Kamppinen -68 Spånga  2:41:16 (2:41:06) (1:08:25)
888.  (4112) Knut Ångström -27   2:52:59 (2:52:50) (1:17:04)
889.  (4111) Ruben Agnarsson -62   2:53:15 (2:52:57) (1:16:50)
890.  (4106) Lars Bäckström -52   2:58:17 (2:57:50) (1:18:29)

Halvmara Kvinnor

Brutto

Netto

10 km
1.  (3071) Malin Starfelt -86 Runacademy IF  1:19:16 (1:19:16) (0:37:17)
2.  (3073) Jessie Ross Skärvad -78 Team Hybris Täby  1:25:14 (1:25:11) (0:40:04)
3.  (3075) Carin Brink -71 Team Hybris / IF Linnéa  1:27:58 (1:27:55) (0:41:24)
4.  (3072) Kerstin Axelsson -96 Hässelby SK  1:29:17 (1:29:15) (0:41:17)
5.  (5027) Sarah-Jane Barrable -84 OK Ravinen  1:29:33 (1:29:32) (0:42:40)
6.  (3077) Jennifer Honek -85 LSG Karlsruhe  1:29:38 (1:29:36) (0:42:54)
7.  (3278) Karin Frimodt -82 IF Linnéa  1:31:15 (1:31:09) (0:42:39)
8.  (3236) Mia Edding -78   1:31:31 (1:31:23) (0:42:22)
9.  (3074) Evelina Beramand -94   1:31:44 (1:31:43) (0:42:12)
10.  (3099) Jenny Lindqvist -76 Skellefteå  1:32:12 (1:32:11) (0:43:15)
11.  (3353) Martina Bergström -89 Vårdanalys idrottsförening  1:32:26 (1:32:23) (0:43:40)
12.  (3231) Annemarie Eldholm -70 Örebro AIK  1:32:40 (1:32:36) (0:42:52)
13.  (3367) Elvira Arosell -82 Runacademy IF  1:33:55 (1:33:49) (0:44:09)
14.  (3388) Catharina Eriksson -66   1:33:57 (1:33:55) (0:44:56)
15.  (3076) Helena Kvapil -71 Skövde triathlon  1:34:28 (1:34:27) (0:43:29)
16.  (3326) Fanny Ericson Hållén -91 Hallandsgatan  1:34:37 (1:34:29) (0:45:13)
17.  (3317) Hanna Edmark -89   1:35:03 (1:34:59) (0:44:02)
18.  (3253) Ann-Sofie Werneberg -77   1:35:17 (1:35:13) (0:44:47)
19.  (3282) Adina Lerjefelt -89 Nocout  1:35:57 (1:35:56) (0:44:40)
20.  (3371) Maria Bild -75   1:36:09 (1:36:02) (0:45:27)
21.  (3370) Susanne Åkerberg -68 Stockholm City Triathlon  1:36:20 (1:36:15) (0:45:42)
22.  (3376) Lotta Alexandersson -75 Terrible Tuesday Triathlon Club  1:36:22 (1:36:18) (0:45:26)
23.  (3399) Sofia Gåvsten -79 Uppsala LK  1:36:56 (1:36:53) (0:45:02)
24.  (3606) Anna Forsgren -72 IF Linnea  1:37:02 (1:36:56) (0:45:32)
25.  (3394) Fanny Wikman -89   1:37:04 (1:36:59) (0:45:17)
26.  (3344) Ingrid Björk -59   1:37:37 (1:37:28) (0:45:48)
27.  (3287) Sanna Duvebrant -68 Terrible Tuesdays  1:37:40 (1:37:36) (0:45:30)
28.  (3560) Sara Rendahl -83   1:37:47 (1:37:36) (0:45:56)
29.  (3566) Elin Thomsen -93 IF Linnéa  1:37:55 (1:37:39) (0:46:50)
30.  (3824) Chris Walter -60 Enhörna IF  1:38:02 (1:37:58) (0:47:31)
31.  (3425) Karin Elinder -79 Cancerfonden  1:38:23 (1:38:12) (0:47:51)
32.  (4014) Mikaela Julin -81 Åkersberga triathlonförening  1:38:38 (1:38:37) (0:46:51)
33.  (3002) Hanna Finnstedt -85   1:38:59 (1:38:55) (0:47:44)
34.  (3377) Linnea Troeng -82 OK Linné  1:39:12 (1:39:08) (0:45:27)
35.  (3589) Annika Björkman -72 Club running sweden  1:39:13 (1:39:04) (0:48:24)
36.  (3610) Klara Dourrouj -81   1:39:14 (1:39:05) (0:46:36)
37.  (3583) Paulina Sjöholm -92 Stockholm city triathlonclub  1:39:31 (1:39:31) (0:46:15)
38.  (3455) Marcela Cifuentes Setterwall -78 1:39:54 (1:39:47) (0:46:23)
39.  (4233) Linda Dupree -94   1:39:56 (1:39:54) (0:48:02)
40.  (3578) Katrin Engelmark -78 Johanneshov  1:39:57 (1:39:48) (0:46:49)
41.  (3492) Elin Gustavsson -94 Vallentuna-Össeby OL  1:40:11 (1:39:57) (0:46:22)
42.  (3663) Theresia Johansson -90   1:40:26 (1:40:11) (0:46:47)
43.  (3601) Helene Gustafsson -75   1:40:32 (1:40:21) (0:46:05)
44.  (4289) Ebba Rundquist -93   1:41:02 (1:40:47) (0:48:15)
45.  (4013) Hanna Stark Jansson -91 Stockholm  1:42:08 (1:41:57) (0:48:25)
46.  (3596) Marie Rydefalk -61 Runacademy  1:42:21 (1:42:09) (0:47:46)
47.  (3600) Lina Robertson -93 Uppsala LK  1:42:29 (1:42:28) (0:46:57)
48.  (3642) Karin Artursson -64 Uppsala LK  1:42:38 (1:42:28) (0:47:56)
49.  (4010) Anna Hardmeier -87   1:42:41 (1:42:41) (0:50:13)
50.  (3609) Librada Söderman Pettersson -70 Årsta  1:42:41 (1:42:32) (0:48:19)
51.  (3753) Elvira Jubel -96   1:42:41 (1:42:38) (0:50:32)
52.  (5040) Melissa Haahr -89 IF Linnéa  1:42:43 (1:42:36) (0:48:13)
53.  (4081) Shaghayegh Grado -84 Huddinge AIS  1:42:54 (1:42:38) (0:48:58)
54.  (3599) Hanna Albertsson -87   1:43:08 (1:42:59) (0:47:55)
55.  (3662) Caroline Lilja -75   1:43:10 (1:42:57) (0:48:05)
56.  (3652) Anna Sofia Hedberg -77 Runacademy IF  1:43:11 (1:43:00) (0:48:40)
57.  (4085) Jenny Hammarlund -90 Stockholm City Triathlon  1:43:13 (1:43:13) (0:49:46)
58.  (3410) Linda Lindberg -74   1:43:20 (1:43:12) (0:48:11)
59.  (4261) Julia Melin Bhy -89   1:43:44 (1:43:28) (0:52:25)
60.  (3667) Johanna Wassholm -79 IF Linnéa  1:43:45 (1:43:33) (0:49:01)
61.  (3883) Madeleine Fredelius -89   1:43:53 (1:43:47) (0:48:44)
62.  (3587) Josefin Gutke -83 IF Linnéa  1:43:57 (1:43:44) (0:49:02)
63.  (3638) Catharina Henriksson -79   1:43:59 (1:43:44) (0:49:58)
64.  (3386) Karin Thorsson -81 Linnea IF  1:44:04 (1:43:55) (0:48:04)
65.  (3611) Emilia Liedbeck -88 Vaisa Sameförening  1:44:35 (1:44:21) (0:49:51)
66.  (3995) Therese Holmgård -80   1:45:03 (1:45:01) (0:48:36)
67.  (4234) Tove Sundh -94 Sundbybergs IK  1:45:03 (1:45:01) (0:49:28)
68.  (3575) Annica Larsson -94 Trångsvikens IF  1:45:12 (1:45:03) (0:48:10)
69.  (4421) Matilda Sörbring -81   1:45:14 (1:45:07) (0:49:48)
70.  (3626) Claudia Saavedra -86   1:45:25 (1:45:14) (0:48:41)
71.  (3833) Sofia Andersson -91 Forefront Running Group  1:45:42 (1:45:36) (0:50:30)
72.  (4012) Madelene Hammarstedt -91   1:46:02 (1:45:50) (0:49:23)
73.  (4023) Anni Rajala -67 Fredrikshofs FIF  1:46:09 (1:46:01) (0:49:11)
74.  (3612) Jaclyn Amaro -88   1:46:18 (1:46:06) (0:49:56)
75.  (3597) Malin Alwin -75   1:46:18 (1:46:08) (0:50:01)
76.  (3369) Sara Nilsson -88 Sälens IF  1:46:46 (1:46:41) (0:48:50)
77.  (3798) Marianne Honing -64   1:46:55 (1:46:54) (0:50:13)
78.  (3637) Josephine Hedström -85   1:47:01 (1:46:52) (0:48:19)
79.  (4317) Mirjam Dagis Boström -85 Huddinge AIS  1:47:03 (1:46:48) (0:49:06)
80.  (3741) Denise Malki -84 Tsm  1:47:22 (1:47:21) (0:51:19)
81.  (4007) Ulrika Vallén -89   1:47:30 (1:47:24) (0:50:24)
82.  (3903) Louise Nabseth -89   1:47:55 (1:47:40) (0:51:06)
83.  (3875) Lena Hallberg -74   1:48:24 (1:48:18) (0:50:30)
84.  (3986) Sanna Ytterfors -86   1:48:38 (1:48:27) (0:53:05)
85.  (4257) Malin Lindqvist -78 Run Academy  1:48:39 (1:48:22) (0:50:12)
86.  (3984) Susanne Yngvesson -67 Springtime Sports Club  1:48:49 (1:48:42) (0:51:16)
87.  (3758) Åsa Höckert Edlund -73   1:48:57 (1:48:52) (0:51:38)
88.  (3413) Linn Johansson -94   1:49:03 (1:48:46) (0:48:56)
89.  (4021) Cecilia Suurkuusk -72 TSM Running  1:49:14 (1:49:07) (0:51:29)
90.  (3720) Beatrice Hamnström -94   1:49:18 (1:49:14) (0:51:17)
91.  (3705) Michaela Berglund -87   1:49:20 (1:49:16) (0:51:29)
92.  (4019) Amanda Rakell -90   1:49:31 (1:49:30) (0:51:32)
93.  (4522) Elin Ekblom Bak -81   1:49:37 (1:49:20) (0:54:10)
94.  (4087) Maria Finnved -86 Terrible Tuesdays Triathlon Club  1:49:43 (1:49:43) (0:52:17)
95.  (3090) Emelie Johansson -86 Bromma  1:49:55 (1:49:49) (0:51:45)
96.  (4022) Madelene Glückman -88   1:50:01 (1:50:01) (0:51:38)
97.  (3860) Linnea Cedergren -02   1:50:02 (1:49:59) (0:50:17)
98.  (3934) Pernilla Lagergren -77 Norra Stockholm Endurance  1:50:09 (1:50:07) (0:52:30)
99.  (3562) Maria Åsvärd -82   1:50:19 (1:50:09) (0:48:28)
100.  (4250) Camilla Frisk -93 Uhv  1:50:21 (1:50:01) (0:52:54)
101.  (4077) Hanna Lumikero -76   1:50:33 (1:50:29) (0:51:46)
102.  (4005) Kristina Sandwall -80   1:50:43 (1:50:40) (0:52:54)
103.  (3936) Maria Hultgren -91   1:50:47 (1:50:41) (0:51:01)
104.  (4088) Susanne Stenman -86   1:50:54 (1:50:54) (0:52:17)
105.  (4471) Fanny Kindlund -92 Solna  1:51:01 (1:50:52) (0:51:52)
106.  (4474) Veronika Engelsberger -95   1:51:02 (1:50:46) (0:53:19)
107.  (4066) Kamilla Krook -68 Carnegie IF  1:51:03 (1:50:59) (0:52:51)
108.  (4030) Åsa Rising -76   1:51:05 (1:50:54) (0:51:50)
109.  (3729) Johanna Strand -81   1:51:09 (1:51:07) (0:53:22)
110.  (4333) Emma Eriksson -91   1:51:17 (1:51:00) (0:54:04)
111.  (3993) Annie Johnsson -69   1:51:18 (1:51:16) (0:52:46)
112.  (3871) Rebecka Hallerby -90 Riksbanken IF  1:51:21 (1:51:12) (0:54:36)
113.  (3794) Caroline Hansen -78 Slif  1:51:29 (1:51:24) (0:53:59)
114.  (3919) Annie Lindström -91   1:51:33 (1:51:26) (0:52:48)
115.  (3949) Jannica Westling -74 Skuru IK  1:51:35 (1:51:32) (0:51:27)
116.  (4526) Linda Andersson -88   1:51:40 (1:51:28) (0:54:18)
117.  (3859) Isabella Rosén -92   1:51:48 (1:51:40) (0:53:59)
118.  (3927) Linda Nordin -74 Tbok  1:51:49 (1:51:42) (0:53:29)
119.  (3525) Anniken Ottosson -72   1:51:51 (1:51:40) (0:52:40)
120.  (4025) Julia Lindholm -86   1:51:59 (1:51:49) (0:53:08)
121.  (3749) Hanna Hummerdal -87 IF LINNEA  1:52:01 (1:51:56) (0:52:02)
122.  (3832) Emma Bernell -94   1:52:06 (1:51:56) (0:52:24)
123.  (3885) Helene Netsgård -77 Team Nordic Trail  1:52:18 (1:52:11) (0:54:16)
124.  (3843) Hanna Kjellman -88 Runacademy IF  1:52:19 (1:52:11) (0:53:26)
125.  (3775) Veronica Larsson -68 Åland  1:52:24 (1:52:20) (0:52:59)
126.  (4155) Ulrika Mauricci -69   1:53:13 (1:53:01) (0:52:31)
127.  (2502) Jennifer Messina -94   1:53:21 (1:53:03) (0:52:17)
128.  (3910) Linda Skatt -80   1:53:24 (1:53:20) (0:54:18)
129.  (3886) Rebecca Sundell -96 Club running Sweden  1:53:56 (1:53:54) (0:53:05)
130.  (3724) Emma Åman -81 Spånga  1:54:10 (1:54:03) (0:52:07)
131.  (4205) Sofi Larsson -82 Team Legolas  1:54:18 (1:54:06) (0:53:07)
132.  (3850) Anne-Sofie Näslund -81   1:54:20 (1:54:14) (0:53:40)
133.  (4520) Sanna Johnsson -98   1:54:23 (1:54:20) (0:54:51)
134.  (3816) Erica Huldt oldmark -64   1:54:25 (1:54:24) (0:51:44)
135.  (4365) Britta Alstad -69 Solna  1:54:29 (1:54:15) (0:54:37)
136.  (3828) Linda Ståhlberg -83   1:54:32 (1:54:21) (0:53:15)
137.  (4004) Helena Angetun -72 WeWhoRun Kungsholmen  1:54:37 (1:54:18) (0:54:10)
138.  (3881) Sandra Nordström -80 Uppsala  1:54:45 (1:54:37) (0:54:17)
139.  (3862) Madeleine Rosberg -76   1:54:48 (1:54:39) (0:53:10)
140.  (3922) Cynthia Ferreras -81   1:54:52 (1:54:44) (0:54:30)
141.  (3954) Charlotta Thomasson -61 Axa SC  1:55:09 (1:55:07) (0:54:34)
142.  (3797) Farahnaz Sundell -63 Club Running Sweden  1:55:15 (1:55:11) (0:53:44)
143.  (3938) Mari Grape Vesterlund -82   1:55:34 (1:55:29) (0:55:28)
144.  (3829) Karin Hebert -76   1:55:40 (1:55:36) (0:55:53)
145.  (4172) Anh Helge -73   1:55:41 (1:55:27) (0:54:55)
146.  (3920) Petra Nordling -74   1:55:51 (1:55:51) (0:54:23)
147.  (3732) Paula Nordström -76   1:55:54 (1:55:50) (0:53:50)
148.  (3840) Emelie Kullmann -91 Stockholm  1:55:58 (1:55:57) (0:54:19)
149.  (3779) Maria Karlsson -74 Team Club Running Sweden  1:56:00 (1:55:55) (0:55:04)
150.  (4385) Anna Ek -87 Snpi  1:56:02 (1:55:44) (0:55:52)
151.  (4509) Josefine Östfeldt -75 Race and shine  1:56:17 (1:56:00) (0:55:41)
152.  (3825) Anna Malmström -81 Spånga tbk  1:56:17 (1:56:14) (0:55:53)
153.  (4006) Ellinor Lindbom -91   1:56:23 (1:56:11) (0:56:45)
154.  (3892) Anna Knipström -81 Järfälla  1:56:55 (1:56:50) (0:55:42)
155.  (4298) Anna Lithagen -72   1:56:57 (1:56:57)
156.  (3967) Ester Gonzalez de Langarica -70 Stockholm  1:57:01 (1:56:48) (0:54:51)
157.  (3987) Tina Holmström -72   1:57:13 (1:57:08) (0:56:58)
158.  (4211) Alexandra Högberg -92   1:57:20 (1:57:10) (0:55:58)
159.  (3744) Katarina Beckman -88   1:57:26 (1:57:14) (0:54:58)
160.  (3958) Sofia Bredenberg -86   1:57:32 (1:57:25) (0:57:09)
161.  (3738) Linnea Gustafsson -89   1:57:32 (1:57:28) (0:52:13)
162.  (3895) Mia Kristenson -86   1:57:33 (1:57:26) (0:57:09)
163.  (3889) Anna Malmerfelt -64 Åkersberga  1:57:49 (1:57:48) (0:55:32)
164.  (4044) Sofia Eriksson -86 Johanneshov  1:57:54 (1:57:43) (0:52:20)
165.  (4032) Michele Ferrari -74   1:57:55 (1:57:44) (0:54:53)
166.  (3777) Bodil Paulin -63   1:57:56 (1:57:54) (0:54:11)
167.  (4346) Annika Lindgren -71   1:57:59 (1:57:55) (0:56:23)
168.  (4045) Sandra Öhrström -86 Sundbybergs IK  1:58:00 (1:57:50) (0:52:20)
169.  (3771) Elisabeth Borg -76   1:58:01 (1:58:00) (0:55:07)
170.  (4447) Fanny Norell -90   1:58:01 (1:57:45) (0:56:41)
171.  (3765) Linda Dorsander -76 Sollentuna  1:58:09 (1:57:54) (0:56:05)
172.  (4410) Evelina Andersin -84   1:58:13 (1:58:02) (0:53:19)
173.  (4442) Matilda Hedberg -90 Stockholm  1:58:21 (1:58:11) (0:55:46)
174.  (4015) Christin Ericsson -70   1:58:49 (1:58:44) (0:56:54)
175.  (4039) Johanna Björklund -84 Stockholm  1:58:57 (1:58:48) (0:57:19)
176.  (4328) Maria Reimers -67   1:58:58 (1:58:41) (0:55:04)
177.  (4312) Kristina Andersson -66 Sollentuna  1:58:59 (1:58:40) (0:56:38)
178.  (3872) Manoela Silveira -85   1:59:01 (1:58:53) (0:57:36)
179.  (4552) Jenny Karlsson -86   1:59:03 (1:58:43) (0:57:10)
180.  (4193) Anna Cecilia Olheden Gomez -85   1:59:08 (1:58:48) (0:56:36)
181.  (4466) Lena Ots -59 Lenas klubb  1:59:09 (1:58:55) (0:53:49)
182.  (4303) Sofia Alcazar Almestad -88   1:59:11 (1:58:57) (0:56:35)
183.  (4490) Åsa Öhrström -61 WeWhoRun Kungsholmen  1:59:12 (1:58:53) (0:56:36)
184.  (3908) Jessica Balksjö Nannini -82 Täby  1:59:14 (1:59:09) (0:55:40)
185.  (3917) Petra Hedbom -74 Stockholm  1:59:24 (1:59:21) (0:55:31)
186.  (4029) Tjalda Falt -94   1:59:28 (1:59:17) (0:55:27)
187.  (3748) Leila Koivumäki -63 Huddinge  1:59:32 (1:59:28) (0:53:54)
188.  (4397) Cecilia Wetterholm -77   1:59:35 (1:59:23) (0:56:00)
189.  (4269) Julia Wennberg -94   1:59:37 (1:59:21) (0:54:55)
190.  (4500) Theresa Nagle Tsakiridis -73   1:59:39 (1:59:20) (0:56:27)
191.  (4231) Åsa Linder Carlberg -65 Oxd  1:59:49 (1:59:31) (0:57:09)
192.  (4292) Piia Sainio -69   1:59:55 (1:59:40) (0:57:04)
193.  (4513) Jennie Westerberg -71 IFK Lidingö  1:59:56 (1:59:36) (0:56:28)
194.  (4203) Anna Korpi -80   1:59:56 (1:59:43) (0:57:54)
195.  (3839) Viktoria Dahl -63 Team Gröndal  2:00:00 (1:59:53) (0:54:51)
196.  (4124) Rebecka Järnesjö -89   2:00:06 (1:59:44) (0:56:36)
197.  (3826) Ulrika Hallberg -73   2:00:11 (1:59:55) (0:56:38)
198.  (4076) Karin Svensson -84 Sthlm City Triathlon  2:00:32 (2:00:21) (0:57:17)
199.  (4335) Ylva Tranberg -64   2:00:33 (2:00:20) (0:57:25)
200.  (3658) Amanda Lindgren -92   2:01:04 (2:00:52) (0:55:55)
201.  (3770) Charlotta Gibrand -85   2:01:27 (2:01:19) (0:57:09)
202.  (4510) Ilda Xibri -67 Stockholm  2:01:30 (2:01:18) (0:56:56)
203.  (4444) Frida Sandegren -75   2:01:46 (2:01:31) (0:56:03)
204.  (3953) Jenny Mårtensson -77 TSM running  2:01:57 (2:01:48) (0:56:27)
205.  (4465) Ylva Bengtén -90 IF Linnéa  2:02:07 (2:01:52) (0:58:07)
206.  (4432) Simone Karlsson -27   2:02:12 (2:01:50) (0:57:01)
207.  (4199) Clara Gunnarsson -91   2:02:17 (2:01:55) (0:57:01)
208.  (4027) Linda Nordmark -73 Järfälla  2:02:19 (2:02:06) (0:58:31)
209.  (4236) Ann-Margreth Bhy -57 Borlänge  2:02:22 (2:02:06) (0:56:26)
210.  (4519) Camilla Gustafsson -81 Spingande tjejer  2:02:28 (2:02:09) (0:57:03)
211.  (3853) Karola Palmhager -68   2:02:31 (2:02:31) (0:57:36)
212.  (3813) Stina Ljungberg -89   2:02:32 (2:02:24) (0:56:25)
213.  (4221) Jenny Zetterblom -75   2:02:40 (2:02:23) (0:57:09)
214.  (3970) Sofia Gidewall -82 IFK Tumba  2:02:55 (2:02:50) (0:57:15)
215.  (4483) Anna Medin -64   2:03:07 (2:02:51) (0:58:20)
216.  (4416) Sigrid Lundin -90   2:03:19 (2:02:55) (0:57:56)
217.  (4417) Suzana Stojanovic -90   2:03:19 (2:02:55) (0:57:57)
218.  (4464) Marzia Palma -75 Tsm  2:03:29 (2:03:15) (0:56:46)
219.  (3700) Liv Ångström -82   2:03:33 (2:03:22) (0:57:44)
220.  (4035) Maria Gasslander -81   2:03:50 (2:03:46) (0:55:26)
221.  (4339) Jessica Florén -69   2:03:54 (2:03:39) (0:57:54)
222.  (1263) Annika Ritzman -88 Umara  2:03:59 (2:03:49) (0:58:33)
223.  (4401) Ella Viirola -99   2:04:09 (2:03:46) (1:01:11)
224.  (4336) Anna Möller -65   2:04:15 (2:03:59) (0:58:23)
225.  (3848) Alexandra Duvebrant -97   2:04:15 (2:04:09) (0:54:21)
226.  (3994) Kristin Andersson -74   2:04:18 (2:04:12) (0:58:12)
227.  (3900) Tülay Alkacir -78 Stupid Girls Club  2:04:25 (2:04:03) (1:00:34)
228.  (4242) Laura Eriksson -86   2:04:25 (2:04:01) (0:59:38)
229.  (4542) Ulrika Ahrsjö -89   2:04:27 (2:04:06) (0:59:00)
230.  (4387) Katarina Wik -75   2:04:31 (2:04:13) (0:59:02)
231.  (4422) Liubov Shevtsova -79   2:04:32 (2:04:19) (0:57:36)
232.  (3716) Arja Johansson -67   2:04:35 (2:04:27) (0:58:11)
233.  (4296) Berit Engst -71   2:04:38 (2:04:24) (0:58:35)
234.  (4477) Stina Eklund Olofsson -70 Club Running Sweden  2:04:43 (2:04:42) (0:58:33)
235.  (4470) Janna Hedbom -83   2:04:54 (2:04:44) (0:58:00)
236.  (3948) Sofia Hanner -83 Nacka  2:04:58 (2:04:56) (0:56:07)
237.  (4454) Mimmi Jostell -89 B-Reel Running Club  2:05:01 (2:04:39) (1:01:41)
238.  (3786) Maria Lundberg -74   2:05:05 (2:05:01) (0:57:28)
239.  (4297) Alicia Cortes -69   2:05:18 (2:05:17) (0:55:00)
240.  (3784) Rebecca Bachmann -72 T&M IF  2:05:24 (2:05:15) (0:56:54)
241.  (3894) Sanna Taune -74   2:05:24 (2:05:16) (0:56:53)
242.  (3983) Riitta-Liisa Valijärvi -79   2:05:30 (2:05:23) (0:58:30)
243.  (4496) Margot Evaggelidou -76   2:05:36 (2:05:15) (1:01:32)
244.  (4554) Tanja Brantéus -76 Stockholm City Triathlon  2:05:40 (2:05:35) (0:57:34)
245.  (4533) Sofia Söderfjäll -92   2:05:41 (2:05:20) (0:57:03)
246.  (3754) Marie Jonsson -73   2:05:56 (2:05:44) (1:01:52)
247.  (4379) Linnea Henningsson -85   2:05:59 (2:05:47) (0:57:28)
248.  (4051) Elin Brandelius -75   2:06:00 (2:05:57) (0:55:31)
249.  (4160) Åsa Dahlfors -69   2:06:05 (2:06:05) (0:59:30)
250.  (4555) Helene Palmdahl -1981   2:06:10 (2:05:53) (0:58:58)
251.  (4270) Emelie Johansson -94   2:06:32 (2:06:16) (0:58:39)
252.  (4028) Karolina Moberg -86   2:06:35 (2:06:27) (0:57:20)
253.  (4517) Anne Pennanen -67 Tsm  2:06:44 (2:06:31) (0:59:23)
254.  (3579) Eivor Nyberg -55 Ibmclub  2:06:47 (2:06:36) (0:59:06)
255.  (3985) Candy Yau -79   2:06:49 (2:06:37) (0:58:46)
256.  (4414) Gabriella Pahert -74   2:06:57 (2:06:41) (0:59:23)
257.  (4391) Lotta Ekberg -63 Tsm  2:07:10 (2:06:50) (1:01:43)
258.  (4267) Louise Hassel -93 Stockholm  2:07:22 (2:07:00) (0:59:54)
259.  (3947) Maria Lundqvist Bohrnertz -81 PwC Stronger Together  2:07:42 (2:07:34) (0:59:48)
260.  (4406) Cathrine Eriksson Asker -69 Runacademy IF  2:07:46 (2:07:25) (0:59:56)
261.  (4418) Marie Strandberg -81 Handelsbanken IF  2:07:49 (2:07:42) (0:59:38)
262.  (4486) Anette Jarmert -69 Runacademy IF  2:08:24 (2:08:01) (1:00:55)
263.  (4314) Ingela Lundell -59   2:08:39 (2:08:22) (1:00:31)
264.  (4508) Jessica Jakobsson -76 SEB IF  2:08:42 (2:08:22) (0:59:19)
265.  (4451) Emma Widell -75 Mik  2:08:49 (2:08:28) (0:58:38)
266.  (4547) Sara Persson -91   2:09:00 (2:08:45) (1:01:05)
267.  (4170) Charlotte Brolin -83   2:09:41 (2:09:28) (0:57:30)
268.  (4196) Aidis ellertsdottir Hoff -72   2:09:41 (2:09:20) (1:00:07)
269.  (4537) Amilia Liverstrand -91 Stockholm  2:10:06 (2:09:43) (1:00:26)
270.  (4546) Hanna Persson -89   2:10:18 (2:10:02) (1:01:05)
271.  (4399) Pernilla Åberg -94 Swedbank  2:10:34 (2:10:16) (0:59:58)
272.  (4219) Susanne Nyberger -49   2:10:48 (2:10:30) (1:01:52)
273.  (4337) Karin Sundberg -71 Valbo AIF  2:10:51 (2:10:27) (1:00:46)
274.  (4430) Marie Junde -72 Lonesome Runners  2:10:59 (2:10:36) (1:02:11)
275.  (4435) Cecilia Furugård -92   2:11:38 (2:11:17) (0:58:37)
276.  (4536) Lena Carlsson Daboczy -75   2:11:39 (2:11:14) (1:01:11)
277.  (3776) Sabrina Salewski -92 AR Stockholm  2:11:57 (2:11:46) (1:01:22)
278.  (4286) Josefin Ek -86   2:12:01 (2:11:41) (0:58:30)
279.  (4462) Anna Johansson -98 Uppsala  2:12:08 (2:11:50) (1:03:55)
280.  (4255) Jannicka Mäkk -70 Moonshine's Angels  2:12:12 (2:11:54) (1:00:24)
281.  (4386) Ellen Norman -84   2:12:19 (2:12:15) (0:59:28)
282.  (4169) Josefine Hansson -83 Nacka  2:13:16 (2:12:58) (0:59:54)
283.  (4504) Eleonor Sandström -71 Vallentuna  2:13:16 (2:12:53) (0:59:36)
284.  (4223) Susanne Lindgren -71   2:13:20 (2:13:07) (1:00:21)
285.  (4358) Jenny Ström -73 Running SEB  2:13:39 (2:13:23) (1:01:50)
286.  (4469) Karin Eklund -71 IFK Sala  2:13:41 (2:13:24) (1:02:27)
287.  (4498) Elisabet Todaro -71 Todaros  2:13:57 (2:13:37) (0:59:38)
288.  (4345) Caroline Hall -90   2:14:01 (2:13:38) (1:00:48)
289.  (4384) Veronica Stenberg -81   2:14:06 (2:13:46) (0:58:13)
290.  (4038) Jenny Lindahl -76 SPIF Triathlon  2:14:15 (2:14:00) (1:03:53)
291.  (4538) Angela Hagman -83   2:14:28 (2:14:10) (1:00:44)
292.  (4360) Ilke Jonsson -71   2:14:30 (2:14:10) (1:01:54)
293.  (4123) Isabelle Askelöf -98 Dominanders  2:14:31 (2:14:22) (0:58:35)
294.  (4436) Ana Freitas -74 Ericsson  2:14:56 (2:14:35) (1:03:32)
295.  (4185) Maja Wickman -86   2:15:17 (2:15:05) (1:02:30)
296.  (4413) Rebecka Nyman -94   2:15:25 (2:15:01) (1:02:51)
297.  (4412) Sara Nyman -96   2:15:26 (2:15:02) (1:02:53)
298.  (4266) Malin Theander -89 Deloitte  2:15:50 (2:15:29) (1:04:53)
299.  (3884) Lena Hultberg -71 Team CRS  2:15:55 (2:15:52) (1:04:02)
300.  (4237) Pia Ecke -99   2:16:02 (2:15:48) (1:02:20)
301.  (3955) Yan Wang -87 Johanneshov  2:16:54 (2:16:43) (1:00:53)
302.  (4341) Linn Jonsson -92 Vattudalens LDK  2:17:04 (2:16:46) (1:03:01)
303.  (4445) Gunilla Wiklund -69 Ck08  2:17:11 (2:16:50) (1:03:20)
304.  (4528) Mònica Larrègola Sánchez -98   2:17:50 (2:17:37) (1:01:32)
305.  (3807) Suzanne Hesselgren -63 Avonova Active IF  2:18:47 (2:18:45) (1:03:11)
306.  (4152) Jannika Backlund -89   2:19:15 (2:18:56) (1:03:52)
307.  (4452) Alice Huldt -90 B-Reel Running Club  2:19:27 (2:19:05) (1:05:00)
308.  (4183) Maria Davik -80   2:19:41 (2:19:16) (1:08:58)
309.  (4167) Maria Josefsson -79 CEDAR IF  2:19:59 (2:19:34) (1:05:31)
310.  (4525) Mea Nilimaa -84 Brottsofferjouren  2:20:43 (2:20:29) (1:05:44)
311.  (4162) Angelica Söderström -81 Katrineholm  2:20:47 (2:20:34) (1:05:45)
312.  (4352) Jelena Briois -94 Betsson Group  2:20:52 (2:20:33) (1:09:33)
313.  (4369) Ahn-Za Hagström -70   2:21:13 (2:20:57) (1:05:21)
314.  (4171) Aylin Farid -83   2:21:41 (2:21:22) (1:05:50)
315.  (4161) Eva Johansson -57   2:21:42 (2:21:21) (1:03:47)
316.  (4518) Johanna Bergström -79   2:21:43 (2:21:29) (1:05:59)
317.  (4147) Tina Oretorp -71 Sollentuna  2:22:52 (2:22:36) (1:07:30)
318.  (4540) Marta Paterlini -68 Stockholm  2:23:17 (2:23:03) (1:06:53)
319.  (4151) Anette Bustos -66   2:23:20 (2:23:07) (1:04:34)
320.  (4534) Stina Svensson -73   2:23:37 (2:23:17) (1:05:44)
321.  (4481) Anna Svensson -75   2:23:38 (2:23:18) (1:05:44)
322.  (4118) Anna-Maria Landström -85   2:23:47 (2:23:27) (1:08:59)
323.  (4245) Helena Junkka -80 Stockholm  2:24:45 (2:24:30) (1:07:40)
324.  (4315) Sofie Westergren -92   2:25:02 (2:24:51) (1:04:36)
325.  (4133) Annika Davies -80 Deloitte  2:25:04 (2:24:51) (1:07:39)
326.  (4324) Hanna Danemyr -78   2:25:07 (2:24:52) (1:03:57)
327.  (4220) Laura Nieminen -91   2:25:27 (2:25:27) (1:08:19)
328.  (4102) Rosie Jungstedt -72 Tsm  2:25:33 (2:25:08) (1:06:35)
329.  (4173) Sandra Wahlbäck -93   2:25:40 (2:25:18) (1:06:11)
330.  (4247) Rosita Åkermark -73   2:25:57 (2:25:38) (1:07:14)
331.  (4395) Daniela Maniaci -81   2:26:46 (2:26:22) (1:10:40)
332.  (4476) Talia Astifan -74 Älvsjö  2:28:08 (2:27:43) (1:08:43)
333.  (4101) Kristina Hoffman -72   2:29:45 (2:29:23) (1:08:15)
334.  (4213) Mariah Sethsen -82   2:30:04 (2:29:33) (1:06:38)
335.  (4254) Elvira Mäkk Frid -00 Moonshine's Angels  2:30:33 (2:30:14) (1:07:02)
336.  (4273) Miha Alvesson Due Billing -90   2:30:43 (2:30:28) (1:02:16)
337.  (4319) Elin Larsson -93   2:31:17 (2:30:56) (1:05:32)
338.  (4318) Agnes Runeby -92   2:31:18 (2:30:56) (1:05:31)
339.  (4370) Fredrika Eneroth -01 Siljansnäs Skid och Löparklubb  2:32:15 (2:31:57) (1:04:44)
340.  (4377) Katarina Olofsson -78 Sweden Runners  2:32:38 (2:32:18) (1:11:11)
341.  (4512) Susanne Lindvall -60   2:36:09 (2:35:48) (1:13:41)
342.  (4192) Ulrika Stagnäs-Lund -81   2:38:29 (2:38:06) (1:12:31)
343.  (4202) Helena Elisabet Delsenius -79   2:41:52 (2:41:28) (1:14:40)
344.  (4145) Eva Tejler -89   2:45:39 (2:45:17) (1:08:29)

10 km Män

Brutto

Netto
1.  (1) Napoleon Solomon -94 Tureberg  0:29:40 (0:29:40)
2.  (2) Olle Walleräng -85 Spårvägens FK  0:29:43 (0:29:43)
3.  (6) Simon Sundström -98 IFK Lidingö  0:30:11 (0:30:10)
4.  (8) Niklas Jonsson -92 Huddinge AIS  0:30:20 (0:30:20)
5.  (4) Karsten Meier -91 IFK Umeå  0:30:24 (0:30:24)
6.  (3) Jonas Leandersson -90 IF Göta Karlstad  0:30:32 (0:30:32)
7.  (10) Vidar Johansson -96 Sävedalens AIK  0:30:45 (0:30:45)
8.  (34) Anders Fox -95 Spårvägens FK  0:31:13 (0:31:13)
9.  (14) Marcus Åberg -88 Hässelby SK  0:31:16 (0:31:16)
10.  (24) Estifanos Faid -92 Spårvägens FK  0:31:22 (0:31:22)
11.  (7) Nils Spetz -91 Spårvägens FK  0:31:29 (0:31:29)
12.  (16) Love Carlsson -00 Högby IF  0:31:33 (0:31:33)
13.  (18) Anton Rehn -92 Högby IF  0:31:40 (0:31:39)
14.  (15) Daniel Antonsson -93 IFK Lidingö  0:31:42 (0:31:42)
15.  (21) Erik Lagerlöf -97 IFK Lidingö Friidrott  0:31:47 (0:31:47)
16.  (17) Martin Lundqvist -90 IK Sisu Nässjö  0:31:51 (0:31:51)
17.  (5005) Andreas Davidsson -95 Högby IF  0:31:53 (0:31:53)
18.  (26) Gustav Nordling -97 Spårvägens FK  0:31:55 (0:31:54)
19.  (25) Daniel Gleimar -92 Spårvägens FK  0:32:06 (0:32:05)
20.  (22) Heshlu Andemariam -97 IFK Lidingö  0:32:10 (0:32:10)
21.  (28) Victor Dahl -92 Stockholm City Triathlon  0:32:19 (0:32:18)
22.  (19) Ted Armgren -88 Dalasjö IK Framåt  0:32:21 (0:32:21)
23.  (38) Jonatan Gustafsson -99 KFUM Örebro Friidrott  0:32:24 (0:32:24)
24.  (20) Erik Karlsson -98 Högby IF  0:32:34 (0:32:33)
25.  (5039) Marcus Hallbäck -92 Aktivitus  0:32:36 (0:32:36)
26.  (5014) Simon Andersson -91 Falun-Borlänge SK  0:32:43 (0:32:43)
27.  (53) Rasmus Svenningsson -92 Race and Shine Sports Club  0:32:47 (0:32:47)
28.  (40) Nils Hammaräng Grip -98 Högby IF  0:32:59 (0:32:57)
29.  (67) Olof Silvander -99 IFK Lidingö  0:33:00 (0:33:00)
30.  (99) Simon Gudmundsson -92 Fredrikshofs FIF  0:33:00 (0:33:00)
31.  (5006) Anders Johansen -84 IK Nocout.se/ASICS FrontRunner  0:33:08 (0:33:07)
32.  (5007) Mattias Westerlund -87 Junsele IF  0:33:13 (0:33:11)
33.  (5056) Vincent Weir -90 Ssideline City  0:33:16 (0:33:16)
34.  (39) Jack Karlsson -99 KFUM Örebro Friidrott  0:33:19 (0:33:19)
35.  (44) Dennis Olsson -97 Spårvägens FK  0:33:38 (0:33:37)
36.  (36) Ludvig Bjurelid -00 Högby IF  0:33:43 (0:33:42)
37.  (50) Alexander Larsson -00 KFUM Örebro Friidrott  0:33:44 (0:33:44)
38.  (45) Johan Höij -82 OK Linné  0:33:51 (0:33:50)
39.  (43) Gustav Milesson -92 Stockholm  0:33:52 (0:33:51)
40.  (55) David Valas -80 Huddinge AIS  0:34:01 (0:34:01)
41.  (37) Michael Welday -99 Stocksäters IF  0:34:07 (0:34:07)
42.  (60) Daniel Alemu -97 Spårvägens FK  0:34:08 (0:34:08)
43.  (31) Hannes Hejdebäck -00 Gefle IF  0:34:08 (0:34:08)
44.  (91) Niclas Sjögren -71 Runacademy IF  0:34:13 (0:34:12)
45.  (52) Patrik Jennings -88   0:34:14 (0:34:13)
46.  (48) Ludvig Johansson -98 IFK Lidingö Friidrott  0:34:21 (0:34:21)
47.  (49) Melker Forsberg -01 KFUM Örebro Friidrott  0:34:23 (0:34:23)
48.  (41) Thibault Duval -94 Adidas Runners Stockholm  0:34:26 (0:34:25)
49.  (69) Christian Seeger -82 Uppsala LK  0:34:28 (0:34:26)
50.  (30) David Kjellén -95 IF Göta Karlstad  0:34:31 (0:34:30)
51.  (29) Andreas Åkesson -87 Saltsjöbadens IF  0:34:38 (0:34:38)
52.  (35) Linus Jansson -87 Ununge if  0:34:43 (0:34:41)
53.  (5084) Adam Stenman -86 Terrible Tuesday Triathlon Club  0:34:44 (0:34:44)
54.  (5062) Lars Drageryd -89 KFUM Örebro  0:34:50 (0:34:49)
55.  (95) Christoffer Lindqvist -84 Fredrikshofs FIF  0:34:52 (0:34:50)
56.  (61) Jonas Jones -87 Spårvägens FK  0:34:55 (0:34:54)
57.  (96) Mikael Svedjeholm -79 Fredrikshofs FIF  0:34:56 (0:34:54)
58.  (3096) Daniel Elinder -77 Fredrikshofs FIF  0:35:02 (0:35:00)
59.  (5001) Christoffer Hiding -85 Fredrikshofs FIF  0:35:06 (0:35:04)
60.  (57) Andreas Hardeström -80 IF Linnea  0:35:09 (0:35:07)
61.  (5004) Jakob Kaufmann -92 Fredrikshofs FIF  0:35:10 (0:35:08)
62.  (46) Jonas Bergström -83 Runacademy  0:35:16 (0:35:16)
63.  (5090) Simon Börjeson -86 Yo Running Club  0:35:17 (0:35:15)
64.  (65) Marcus Söderlind -80   0:35:19 (0:35:18)
65.  (94) David Panero -93 Fredrikshofs FIF  0:35:21 (0:35:20)
66.  (97) Oskar Lundahl -81 Fredrikshofs FIF  0:35:25 (0:35:22)
67.  (54) Torbjörn Hansson -77   0:35:31 (0:35:30)
68.  (5046) Erik Olofsson -79 IF Mantra Sport  0:35:38 (0:35:38)
69.  (163) Erik Lantz -83   0:35:41 (0:35:39)
70.  (68) Oskar Hjärpe -85   0:35:45 (0:35:44)
71.  (63) Jürgen Pogac -73 LG Wien  0:35:51 (0:35:50)
72.  (47) Kevin Mccloy -86 Stockholm Frontrunners IF  0:35:57 (0:35:57)
73.  (5011) Mikael Andersson -00 Säffle FIK  0:35:57 (0:35:57)
74.  (123) Philip Seweling -90 Arådalensif  0:35:59 (0:35:58)
75.  (100) Christian Lindström -74 Hammarby IF  0:36:00 (0:35:57)
76.  (51) Axel Sandberg -00 KFUM Örebro Friidrott  0:36:03 (0:36:02)
77.  (5077) Claes Steimert -83 Brandkårens IK  0:36:05 (0:36:03)
78.  (86) Fredrik Lindquist -92   0:36:20 (0:36:19)
79.  (150) Johan Nylander -93 Fredrikshofs FIF  0:36:20 (0:36:16)
80.  (205) Björn Hummerdal -87 IF LINNEA  0:36:27 (0:36:23)
81.  (127) David Hutchinson -86   0:36:29 (0:36:25)
82.  (98) Oskar Ahlgren -85 Fredrikshofs FIF  0:36:30 (0:36:27)
83.  (392) Edvin Ahlgren -94 Fredrikshofs FIF  0:36:33 (0:36:30)
84.  (130) Fredrik Jonsson -83 Fredrikshofs FIF  0:36:37 (0:36:32)
85.  (84) Daniel Jonsson -94   0:36:44 (0:36:42)
86.  (3046) Markus Smed -88 Swedbank IF  0:36:48 (0:36:46)
87.  (5079) Lars Ljungquist -75   0:36:51 (0:36:50)
88.  (5020) Fabian Wennergren -91   0:36:54 (0:36:51)
89.  (88) Johan Andrén -80 Enebyberg  0:36:54 (0:36:54)
90.  (162) Erwan Weber -90 Spårvägens  0:36:56 (0:36:54)
91.  (105) William Valkeaoja -87   0:36:59 (0:36:55)
92.  (120) Tim Slättengren -89 AstraZeneca IF  0:37:00 (0:36:56)
93.  (82) Jonatan Angeria -91 Uppsala  0:37:01 (0:37:00)
94.  (64) Johan Sandler -76 Fredrikshofs FIF  0:37:18 (0:37:17)
95.  (90) Markus Kaplun -75 Terrible Tuesdays  0:37:19 (0:37:16)
96.  (149) Peter Forsberg -78 Jkik  0:37:19 (0:37:12)
97.  (83) Christoffer Nordenlöw -85 Riksbanken IF  0:37:20 (0:37:17)
98.  (5078) Fredrik Mattsson -85 TSM Running  0:37:20 (0:37:15)
99.  (5073) Daniel Erici -84 Linköpings SK  0:37:25 (0:37:22)
100.  (5092) Filip Vikander -81   0:37:25 (0:37:21)
101.  (1061) Mattias Markenstrand -89 Yo Running Club  0:37:30 (0:37:25)
102.  (85) Erland Jacobsen -89   0:37:32 (0:37:29)
103.  (110) Mathias Lindström -90 Hammarby  0:37:35 (0:37:33)
104.  (5012) Artur Walerych -80 Colting Borssén  0:37:36 (0:37:32)
105.  (126) Sven Petersson -83 Huddinge AIS  0:37:39 (0:37:37)
106.  (113) Andreas Viklund -74   0:37:41 (0:37:40)
107.  (167) Simon Berglund -91 Mifu  0:37:42 (0:37:39)
108.  (132) Roger Aspelod -69 Täby IS  0:37:46 (0:37:42)
109.  (3085) Jan-Magnus Söderlund -75 Axa SC  0:37:48 (0:37:47)
110.  (166) Björn Fröblom -78 Terrible Tuesdays  0:37:49 (0:37:47)
111.  (169) Rasmus Laursen -86   0:37:50 (0:37:48)
112.  (5063) Tommy Guldstrand -86 Yo Running Club  0:37:55 (0:37:52)
113.  (376) Markus Romeis -92   0:37:56 (0:37:50)
114.  (471) Anders Biloch -87   0:37:58 (0:37:55)
115.  (114) Carl Lernberg -76 Hässelby SK  0:38:02 (0:37:59)
116.  (211) Fredrik Johansson -66 Silverdal Runners  0:38:02 (0:37:57)
117.  (103) Martin Olsson -74 Anomali IK  0:38:03 (0:37:57)
118.  (81) Anders Sundström -77 Runacademy IF  0:38:03 (0:38:01)
119.  (92) Patrik Karlsson -62 Turebergs FK  0:38:04 (0:38:02)
120.  (160) Henric Nyström -88 Falun Borlänge SK  0:38:08 (0:38:06)
121.  (112) Tobias Jönson -71 Hammarby IF  0:38:09 (0:38:00)
122.  (5015) Mattias Aspholm -74 Trångsvikens IF  0:38:14 (0:38:11)
123.  (106) Yavar Biranvand -90 Västerås LK  0:38:17 (0:38:13)
124.  (135) Ruben Wennerberg -83   0:38:17 (0:38:12)
125.  (89) Jonas Hellström -61 danderyds sk  0:38:25 (0:38:24)
126.  (281) Mattias Ung -71 Runacademy  0:38:27 (0:38:21)
127.  (125) Daniel Hällgren -81 Skellefteå aik friidrott  0:38:28 (0:38:27)
128.  (5019) Fredrik Nybäck -70 Spårvägens FK  0:38:28 (0:38:26)
129.  (156) Oscar Rosberg -93   0:38:28 (0:38:24)
130.  (148) Johan Pihl -92 Hammarby Friidrott  0:38:29 (0:38:24)
131.  (115) Anders Olausson -69 Mötesplats löpning  0:38:29 (0:38:26)
132.  (131) David Åhman -77 IF Linnéa  0:38:33 (0:38:29)
133.  (390) Jonas Lembke -80 Fredrikshofs FIF  0:38:37 (0:38:33)
134.  (133) Markus Forsström -83 Run Norwegian  0:38:40 (0:38:35)
135.  (119) Thomas Wiik -73 Motala AIF  0:38:41 (0:38:35)
136.  (5075) Erik Sundén -85 XC STHLM  0:38:44 (0:38:42)
137.  (144) Ke Yang -79   0:38:47 (0:38:44)
138.  (5082) Leon Spiller -78 Kif  0:38:52 (0:38:48)
139.  (151) Sadek Kammouna -89 Jägarns Jaktlag  0:38:54 (0:38:49)
140.  (147) Benjamin Norman -90 IF Linnéa  0:38:56 (0:38:53)
141.  (111) Leo Heemskerk -65 Team CRS  0:38:57 (0:38:54)
142.  (5026) Thomas Bergman -89   0:38:59 (0:38:57)
143.  (59) Rasmus Andersson -89 IF Linnéa  0:39:00 (0:38:58)
144.  (5076) Fredrik Lagerkrantz -75 Race and shine  0:39:01 (0:38:59)
145.  (388) Fredrik Nyström -85   0:39:03 (0:39:02)
146.  (152) Klas Bjerkeby -80   0:39:04 (0:39:02)
147.  (1060) Fredrik Jonsson -92 Dexter  0:39:06 (0:38:56)
148.  (118) Joakim Ekström -86   0:39:06 (0:39:02)
149.  (385) Bram Visser -89 Ssideline City  0:39:07 (0:39:05)
150.  (138) Michal Frankowski -80   0:39:08 (0:39:05)
151.  (265) Göran Isaksson -66 Gnisvärd Boys  0:39:15 (0:39:11)
152.  (141) Ulf Ellingsen -73 Slaka löparförening  0:39:15 (0:39:11)
153.  (319) Love Neihoff -90 Stockholm  0:39:16 (0:39:11)
154.  (387) Gabriel Littson Enning -80 IFK Lidingö Friidrott  0:39:16 (0:39:09)
155.  (154) Björn Lindqvist -89   0:39:16 (0:39:14)
156.  (5057) Magnus Svinhufvud -88 Adidas Runners  0:39:18 (0:39:17)
157.  (391) Oskar Arvidsson -02 Fredrikshofs FIF  0:39:21 (0:39:20)
158.  (139) Jonas Petersson -73 Stockholms FTF  0:39:21 (0:39:17)
159.  (2503) Marcus Luode -90   0:39:22 (0:39:04)
160.  (3150) Scott Moore -76 Terrible Tuesdays IF  0:39:26 (0:39:23)
161.  (346) Björn Sjölund -86   0:39:28 (0:39:26)
162.  (331) Erik Lind -90   0:39:28 (0:39:26)
163.  (164) Magnus Davour -71   0:39:30 (0:39:25)
164.  (3224) Henrik Elmefur -70 Spånga  0:39:32 (0:39:28)
165.  (146) Kenth Andersson -72 Club Running Sweden  0:39:33 (0:39:30)
166.  (124) Caj Virta -73   0:39:34 (0:39:33)
167.  (357) Håkan Bonnevier -83   0:39:35 (0:39:29)
168.  (371) John Södling -89   0:39:38 (0:39:34)
169.  (116) Albin Carlerud -02 Spårvägens FK  0:39:40 (0:39:36)
170.  (102) Daniel Nitzler -75   0:39:41 (0:39:33)
171.  (161) Jonas Bäckström -77 Fjällsvik Road Runners  0:39:42 (0:39:36)
172.  (3196) Magnus Schultz -85   0:39:43 (0:39:36)
173.  (5051) Jonas Saleskog -70 Spårab  0:39:44 (0:39:41)
174.  (399) Erik Bergström -88 Fredrikshofs FIF  0:39:44 (0:39:42)
175.  (5080) Filip Strömbäck -78   0:39:46 (0:39:38)
176.  (5022) Jesper Nyström -91 Falun Borlänge SK  0:39:47 (0:39:46)
177.  (5029) Johan Strid -89 Ulricehamns IF  0:39:50 (0:39:44)
178.  (170) Per Eriksson -78 Runday if  0:39:50 (0:39:43)
179.  (183) Hugo Preutz -83 Nordea  0:39:50 (0:39:46)
180.  (145) Stefan Jansson -65 Lidingö  0:39:51 (0:39:45)
181.  (5013) Samuel Olsson -02 Hässelby SK  0:39:53 (0:39:53)
182.  (5044) Linus Änghede -82 Fågelsången  0:39:56 (0:39:51)
183.  (104) Fredrik Andersson -85 Laila  0:39:58 (0:39:49)
184.  (259) Marcus Vallas -90   0:40:01 (0:39:58)
185.  (134) Tomas Sundström -74 Carrick AC  0:40:02 (0:39:55)
186.  (295) Oscar Söderlund -87 Uptown Runners  0:40:03 (0:39:57)
187.  (303) Thomas Madesten -74   0:40:03 (0:39:57)
188.  (2321) Santiago Vargas -03 Löparakademin Farsta  0:40:05 (0:39:36)
189.  (310) Robby Haegdorens -83 Sideline City Run Club  0:40:06 (0:40:03)
190.  (348) Ludvig Eriksson -91   0:40:07 (0:39:57)
191.  (159) Martin Hanner -78 Stockholm  0:40:11 (0:40:00)
192.  (195) Rickard Uske -90   0:40:12 (0:40:05)
193.  (238) Martin Bjurner -69   0:40:12 (0:40:07)
194.  (328) Jonas Öhman -86 Mik  0:40:14 (0:40:09)
195.  (142) Ulf Eriksson -74 Huddinge AIS  0:40:15 (0:40:14)
196.  (229) Jonas Johansson -88   0:40:17 (0:40:13)
197.  (5064) Erik Sundström -80 Hässelby SK  0:40:20 (0:40:17)
198.  (121) Christofer Näsholm -84 Kurres TK  0:40:23 (0:40:20)
199.  (333) Marcus Widenfors -76 Team Nordic Trail  0:40:25 (0:40:16)
200.  (5037) Lars-Erik Almberg -69 Glanshammars IF  0:40:30 (0:40:23)
201.  (240) Kasper Ernerot -93   0:40:34 (0:40:29)
202.  (358) Christian Öberg -92 Sweden Runners  0:40:45 (0:40:36)
203.  (197) Peder Nordgren -80   0:40:46 (0:40:40)
204.  (140) Håkan Wiman -67 IF Linnéa  0:40:48 (0:40:43)
205.  (382) Andreas Nordqvist -83   0:40:48 (0:40:46)
206.  (5010) Mårten Westberg -61 Akalla Run  0:40:49 (0:40:47)
207.  (313) Richard Hermansson -70   0:40:50 (0:40:44)
208.  (201) Sam Lööf -89   0:40:51 (0:40:40)
209.  (653) Henrik Lindstrand -87   0:40:54 (0:40:47)
210.  (364) Tobias Berg -87 IF Linnéa  0:41:04 (0:40:59)
211.  (396) Jonas Öhrström -87   0:41:05 (0:40:58)
212.  (270) Gustav Stjernquist -88   0:41:07 (0:40:57)
213.  (42) Fredrik Johnsson -75 Örebro AIK  0:41:07 (0:41:02)
214.  (355) Alexander Wigsten -80 TRIMBLE IF  0:41:08 (0:41:04)
215.  (340) Viktor Forslund -88   0:41:10 (0:41:07)
216.  (128) Tomas Eriksson -79 Brittatorp  0:41:12 (0:41:04)
217.  (261) Henrik Stenvinkel -87   0:41:12 (0:41:06)
218.  (204) Johan Hansson -75 Hässelby SK  0:41:14 (0:41:11)
219.  (523) Kristian Wennberg -84   0:41:15 (0:41:05)
220.  (352) Tor Magnusson -66 Sub 40 Harriers  0:41:16 (0:41:11)
221.  (377) Urban Tegneborg -92   0:41:17 (0:41:12)
222.  (958) Knut Joensen -60 Stockholm Frontrunners IF  0:41:22 (0:41:13)
223.  (250) Thomas Würtz -82   0:41:22 (0:41:18)
224.  (5041) Tobias Romar -88   0:41:23 (0:41:20)
225.  (176) Dan Welin -67 Hässelby SK  0:41:25 (0:41:23)
226.  (827) Kenneth Iversen -85   0:41:26 (0:41:07)
227.  (236) Samuel Flodin -02 Gt76  0:41:26 (0:41:17)
228.  (307) Per Stensland -70   0:41:29 (0:41:23)
229.  (800) Simon Buskas -04 Turebergs FK  0:41:30 (0:41:21)
230.  (317) Omar Osorio -81 Ssideline  0:41:33 (0:41:30)
231.  (289) Mathias Aldrin -72 Hässelby SK  0:41:34 (0:41:31)
232.  (359) Oskar Kalm -87   0:41:37 (0:41:33)
233.  (129) Daniel Nyström -78   0:41:39 (0:41:33)
234.  (505) Nils Holm -04 Hammarby IF  0:41:40 (0:41:30)
235.  (216) Bengt Gillner -67   0:41:43 (0:41:33)
236.  (206) Patric Ingemansson -68 Club Running Sweden  0:41:53 (0:41:50)
237.  (314) Johan Widell -66 Utbrytarna SK  0:41:55 (0:41:50)
238.  (5069) Petter Englund -87 Roslagsbro IF  0:41:57 (0:41:54)
239.  (175) Jan Markström -67   0:41:58 (0:41:57)
240.  (193) Kristian Klevbom -74 Vikings Running  0:41:59 (0:41:54)
241.  (122) Johnny Hederoth -65 Bromma  0:42:00 (0:41:56)
242.  (292) Niklas Hildekrans -86   0:42:03 (0:42:01)
243.  (237) Markus Liljeberg -96   0:42:03 (0:41:58)
244.  (1250) Villum Hansson -88   0:42:03 (0:42:01)
245.  (5031) Anders Kussak -64 Umara SC  0:42:04 (0:41:57)
246.  (202) Mikael Melto -67 Team Nordic Trail  0:42:04 (0:41:57)
247.  (136) André Malm -78 Runday IF  0:42:05 (0:41:58)
248.  (278) David Svensson -73   0:42:05 (0:41:57)
249.  (207) Andreas Jansson -91   0:42:05 (0:42:03)
250.  (356) Jakob Hassel -91   0:42:08 (0:42:01)
251.  (284) Alexis Cazorla -90   0:42:09 (0:42:09)
252.  (3467) Elton Eiranson -88 Nils Löpsällskap  0:42:10 (0:41:59)
253.  (343) Matteo Sciacca -90 Buildsafe  0:42:11 (0:42:11)
254.  (5036) Karl-Fredrik Holgersson -87   0:42:13 (0:42:09)
255.  (269) Marcus Jacobi -81 XC STHLM  0:42:17 (0:42:14)
256.  (336) Daniel Byström -82   0:42:21 (0:42:18)
257.  (5003) Samuel Nyström-Öhlin -01 Fredrikshofs FIF  0:42:23 (0:42:22)
258.  (227) Erik Afzelius -72   0:42:24 (0:42:20)
259.  (293) Ingvar Olofsson -57   0:42:25 (0:42:21)
260.  (349) Johannes Forssberg -86   0:42:28 (0:42:17)
261.  (995) Per Ingelgård -79   0:42:29 (0:42:12)
262.  (982) Johan Hjelmgren Court1  0:42:29 (0:42:14)
263.  (360) Magnus Malmgren -66 Swedbank  0:42:32 (0:42:28)
264.  (304) Axel Andén -81 Stockholm  0:42:32 (0:42:25)
265.  (338) Nicholas Haunton -79 Stockholm Frontrunners IF  0:42:34 (0:42:27)
266.  (228) Oscar Fex -85   0:42:34 (0:42:26)
267.  (177) Eric Hannerz Edmark -90   0:42:34 (0:42:31)
268.  (980) Olle Wännström -90 Frösö IF  0:42:36 (0:42:21)
269.  (312) Martin Björkman -87 Stockholm  0:42:39 (0:42:34)
270.  (936) David Madeling -86   0:42:40 (0:42:32)
271.  (351) Mikael Sohlström -86 AB Karl Hedin IF  0:42:40 (0:42:37)
272.  (361) Kristoffer Bymalm -86   0:42:40 (0:42:37)
273.  (713) Pierre Viktor -89   0:42:42 (0:42:34)
274.  (255) Mikael Altinger -66 Club Running Sweden  0:42:42 (0:42:37)
275.  (108) Patrik Wibom -73 Stockholm  0:42:45 (0:42:41)
276.  (291) Lee Stephens -84 Stockholm  0:42:46 (0:42:43)
277.  (178) Daniel Östergrens -74   0:42:49 (0:42:43)
278.  (368) Kim Pedersen -83   0:42:51 (0:42:40)
279.  (276) Jesper Rönn -87 Kungfusion  0:42:51 (0:42:45)
280.  (263) Gustaf Holst -87   0:42:51 (0:42:43)
281.  (137) Goran Majdandzic -85 Södertälje  0:42:51 (0:42:51)
282.  (805) Johan Markstedt -81   0:42:52 (0:42:44)
283.  (929) Lucas Zedig -97 IK NocOut  0:42:52 (0:42:36)
284.  (732) Marcus Palmberg -90   0:42:52 (0:42:47)
285.  (298) Stefan Lindbohm -89 Ssideline City Run Club  0:42:54 (0:42:46)
286.  (266) Fredrik Johansson -80   0:42:56 (0:42:49)
287.  (322) Pontus Bjurner -74 Hammarby IF Friidrott  0:42:56 (0:42:54)
288.  (460) Emanuel Forssberg -83   0:43:00 (0:42:49)
289.  (923) Daniel Förberg -74 Fredrikshofs FIF  0:43:01 (0:42:53)
290.  (224) Per Snaprud -66   0:43:05 (0:42:59)
291.  (274) Joakim Hagelberg -80 FMV Sport  0:43:09 (0:43:06)
292.  (242) Torbjörn Widegren -72   0:43:10 (0:43:08)
293.  (309) Tobias Klingberg -87   0:43:12 (0:43:07)
294.  (2180) Martin Hedman Johnson -87   0:43:19 (0:43:15)
295.  (922) Hans Baekke Kristensen -76 PFA Pension A/S  0:43:21 (0:43:09)
296.  (221) Hans Brolin -59 Runacademy IF  0:43:21 (0:43:13)
297.  (215) Christer Hansson -69 Huddinge AIS  0:43:23 (0:43:14)
298.  (986) Nr 986 Efteranmälan   0:43:23 (0:43:10)
299.  (789) Mats Starkhammar -64 Stockholm Frontrunners IF  0:43:25 (0:43:13)
300.  (321) Kim Ehrenpohl -90   0:43:25 (0:43:18)
301.  (258) Ola Eriksson -75 IF Linnéa  0:43:25 (0:43:18)
302.  (311) Simon Domeij -98   0:43:25 (0:43:15)
303.  (235) Mattheus Johannes Reus -80   0:43:26 (0:43:19)
304.  (373) Lukas Andrews -01   0:43:28 (0:43:27)
305.  (305) David Domeij -66 sus if  0:43:28 (0:43:17)
306.  (674) Staffan Thorsell -91   0:43:28 (0:43:06)
307.  (748) Peter Cruickshank -70   0:43:29 (0:43:21)
308.  (345) Tomas Vileåholm -72 Snokarna  0:43:32 (0:43:23)
309.  (909) Romeo Mercken -92   0:43:37 (0:43:21)
310.  (834) Karan Partovi -81   0:43:40 (0:43:29)
311.  (598) Ludvig Hansen -05 Hanviken  0:43:41 (0:43:31)
312.  (2291) John Rosén -81   0:43:44 (0:43:30)
313.  (1626) Fabian Cornils -94   0:43:44 (0:43:34)
314.  (684) Gustav Carlsson -96 Stockholm  0:43:45 (0:43:34)
315.  (889) Eric Nyberg -91   0:43:45 (0:43:29)
316.  (423) Fredrik Karlsson -78 Örebro  0:43:45 (0:43:30)
317.  (196) Fredrik Folke -80 SEB IF  0:43:46 (0:43:39)
318.  (810) Emil Eldebrink -85   0:43:48 (0:43:38)
319.  (173) Rasmus Wellander -90   0:43:49 (0:43:37)
320.  (245) Mikael Nordlund -67 Norsborg  0:43:50 (0:43:44)
321.  (2212) Jerry Åmark -80 Cool Runnings  0:43:50 (0:43:33)
322.  (804) Staffan Bäckström -79   0:43:51 (0:43:43)
323.  (1986) Daniel Harvey -93   0:43:52 (0:43:45)
324.  (369) Henrik Lindholm -87   0:43:52 (0:43:45)
325.  (300) Thomas Eriksson -64 Norwegian  0:43:53 (0:43:49)
326.  (987) Erik Berglund -75   0:43:54 (0:43:46)
327.  (393) Fredrik Persson -91 Sjöstan finest  0:43:55 (0:43:54)
328.  (781) Tim Mobrin -94   0:43:55 (0:43:42)
329.  (380) Erik Lagerholm -90   0:43:56 (0:43:49)
330.  (661) Joakim Johansson -80 Kungsholmen  0:43:58 (0:43:33)
331.  (2222) Raymond Stål -65   0:43:59 (0:43:51)
332.  (729) Fredrik Söder -78 Running Wild  0:44:00 (0:43:44)
333.  (1153) Samuel Lindblom -03   0:44:01 (0:43:55)
334.  (189) Kristoffer Gunnartz -70   0:44:01 (0:43:55)
335.  (521) Magnus Frid -78 IFK Enskede  0:44:03 (0:43:45)
336.  (928) Per Sohlberg -68 Stockholm  0:44:03 (0:43:47)
337.  (335) Leo Holte -85 Runacademy IF  0:44:05 (0:43:59)
338.  (2110) Joel Klehn -76 Dj  0:44:05 (0:43:33)
339.  (965) Nick Witzig -95 Sweden Runners  0:44:06 (0:43:46)
340.  (353) Niclas Andersson -83 Storådalens SK  0:44:06 (0:44:01)
341.  (256) Oscar Malmgren -91   0:44:07 (0:44:03)
342.  (2497) David Wennberg -98 Mvds  0:44:07 (0:43:54)
343.  (217) Stefan Holm -71 Teneliusholm  0:44:12 (0:44:02)
344.  (875) Philip Venturi -92   0:44:14 (0:43:49)
345.  (397) Magnus Persson -92   0:44:15 (0:43:50)
346.  (493) Simon Lönnvik -91   0:44:16 (0:44:02)
347.  (809) Sean Dougherty -87   0:44:17 (0:43:49)
348.  (502) Jonas Laxheim -81 Outformore  0:44:19 (0:44:06)
349.  (187) Erik Jakobsson -64 Team Hybris  0:44:21 (0:44:18)
350.  (697) Johan Ryhre -93   0:44:24 (0:44:16)
351.  (372) Mattias Hellberg -74 Scania IF  0:44:24 (0:44:24)
352.  (318) Stefan Modig -70 Stockholm Frontrunners IF  0:44:25 (0:44:18)
353.  (222) Davide Piccardo -80 Club Running Sweden  0:44:26 (0:44:21)
354.  (683) Johan Olsson -96   0:44:27 (0:44:16)
355.  (394) Dag Tuvberger -92   0:44:28 (0:44:21)
356.  (257) Maximilian Hjorth -91   0:44:28 (0:44:24)
357.  (290) Pablo Matute Sanchez -88 Stockholm Frontrunners IF  0:44:31 (0:44:24)
358.  (158) Stefan Jensen -72 WeWhoRun Kungsholmen  0:44:32 (0:44:26)
359.  (541) Daniel Sunesson -78 Swedbank  0:44:32 (0:44:16)
360.  (447) Mattias Martinsson -89 Sergelhuset  0:44:35 (0:44:22)
361.  (647) Joakim Rådström -77 Tumultlöparna  0:44:36 (0:44:24)
362.  (850) Emil Lundgren -81   0:44:38 (0:44:26)
363.  (334) Theodor Bjarnason -87   0:44:42 (0:44:33)
364.  (753) Henrik Bodin -68   0:44:42 (0:44:31)
365.  (234) Gustav Berg -84 Nya Carnegiebryggeriet  0:44:43 (0:44:36)
366.  (275) Andreas Andersson -79 IK droppen  0:44:44 (0:44:38)
367.  (803) Alberto Allegrucci -87   0:44:46 (0:44:32)
368.  (3653) Peter Adielsson -88   0:44:48 (0:44:40)
369.  (186) Christopher Natzén -73   0:44:49 (0:44:44)
370.  (967) Niklas Sundbaum -78   0:44:50 (0:44:28)
371.  (915) Carl Jonsson -85   0:44:51 (0:44:48)
372.  (277) Simon Davidson -01 Täby  0:44:52 (0:44:48)
373.  (301) Göran Cassel -66   0:44:56 (0:44:49)
374.  (411) Dennis Bettaieb -84   0:44:56 (0:44:35)
375.  (993) Mats Eronn -76 Runacademy  0:44:57 (0:44:39)
376.  (282) Henrik Samuelsson -68 Hässelby SK  0:44:57 (0:44:54)
377.  (782) Morgan Sällström -62 Västerås LK  0:44:58 (0:44:44)
378.  (906) Magnus Bineholt -81 Stockholm  0:44:59 (0:44:43)
379.  (925) Johannes Wiktorin -90   0:45:00 (0:44:52)
380.  (832) Leo Sydow -90 Buildsafe  0:45:01 (0:44:50)
381.  (199) Olle Westblom -58 Club Running Sweden  0:45:01 (0:44:53)
382.  (981) Mats Widing -64   0:45:02 (0:44:50)
383.  (882) Conny Andersson -72 Runacademy  0:45:04 (0:44:47)
384.  (465) Rickard Bengtsberg -82 SCB-KIF  0:45:04 (0:44:54)
385.  (657) Jens Eriksson -67 Iopsys  0:45:09 (0:45:01)
386.  (763) Daniel Barrdahl -80   0:45:12 (0:44:56)
387.  (2037) Niklas Frykström -74 Riksbanken IF  0:45:13 (0:45:06)
388.  (960) Olof Heggemann -86   0:45:13 (0:45:00)
389.  (779) Fredrik Noren -82 Runacademy  0:45:13 (0:44:57)
390.  (3767) Nr 4094 Efteranmälan   0:45:15 (0:45:14)
391.  (2282) Kjell Henriksson -69 Swedbank  0:45:15 (0:45:13)
392.  (949) David Björk -70 Klockargårdens IF  0:45:16 (0:45:07)
393.  (988) Simon Claesson -00 Spårvägens Fk  0:45:17 (0:45:03)
394.  (778) Ivan Anagrius West -90 Bromma  0:45:17 (0:44:54)
395.  (938) Mikael Koffman -66   0:45:17 (0:45:04)
396.  (218) Andreas Werdin -93 Sundbyberg  0:45:17 (0:45:09)
397.  (329) Eduardo Pires -84   0:45:20 (0:44:54)
398.  (743) Jesper Eliasson -69   0:45:21 (0:45:11)
399.  (762) Peter Elsen -80   0:45:21 (0:45:21)
400.  (544) Mikael Nilsson -77   0:45:21 (0:45:07)
401.  (2209) Björn Lindberg -81 Cool Runnings  0:45:21 (0:45:04)
402.  (625) Daniel Ramse -74 Ssideline  0:45:22 (0:45:08)
403.  (707) James Campion -89   0:45:23 (0:45:07)
404.  (2113) Måns Elmlund -90 Dj  0:45:26 (0:44:54)
405.  (249) Peter Vesterberg -72 Södertälje  0:45:26 (0:45:18)
406.  (618) Harald Lööf -61 Högby IF  0:45:26 (0:45:14)
407.  (996) Carl-Adam von Scheele -85 Saucony  0:45:28 (0:45:16)
408.  (796) Sebastian Jansson -79 colting borssén  0:45:28 (0:45:20)
409.  (577) Keith Boman -78   0:45:28 (0:45:14)
410.  (574) Johan Söderlind -74   0:45:30 (0:45:13)
411.  (872) Gustaf Söderqvist -88   0:45:31 (0:45:17)
412.  (691) Mathias Tingvall -85 Saltsjöbaden  0:45:31 (0:45:23)
413.  (3442) Tommy Stenvi -70 OK Linné  0:45:32 (0:45:25)
414.  (841) Fredrik Björkdahl -84 0:45:33 (0:45:16)
415.  (248) Joakim Säterborn -69 Skokloster lk  0:45:33 (0:45:26)
416.  (619) Björn Karlsson -63 SEB IF  0:45:34 (0:45:19)
417.  (837) Lars Johansson -65 Skellefteå Aik Friidrott  0:45:36 (0:45:27)
418.  (932) Luis Armando Bianchin -90   0:45:38 (0:45:25)
419.  (886) Peter Karlsson -62 Spik  0:45:45 (0:45:29)
420.  (855) Fredric Edin -76   0:45:45 (0:45:35)
421.  (734) Fredrik Setterqvist -84 Idrottens IF  0:45:50 (0:45:39)
422.  (2119) Simon Verstraete -89 Dj  0:45:51 (0:45:19)
423.  (487) Martin Gårdlund -78   0:45:53 (0:45:37)
424.  (784) Samuel Carreras -79   0:45:55 (0:45:39)
425.  (180) Tomas Stark -70 Sju Sorters Kakor  0:45:57 (0:45:52)
426.  (253) Erik Calmfors -77 Runacademy IF  0:45:59 (0:45:52)
427.  (2290) Erik Lewander -74   0:45:59 (0:45:45)
428.  (1796) Jens Gelin -89   0:46:02 (0:45:41)
429.  (299) Kristoffer Solstad -78 Stockholm Frontrunners IF  0:46:02 (0:45:56)
430.  (327) Peter Ronquist -74   0:46:04 (0:46:01)
431.  (812) Joao Caldas -84 Hässelby  0:46:04 (0:45:38)
432.  (840) Johan Hernblad -76 Älvsjö  0:46:07 (0:45:47)
433.  (639) Per Grunditz -03   0:46:07 (0:45:48)
434.  (1679) Richard Chudi -91   0:46:08 (0:45:58)
435.  (637) Göran Hedén -68 Sct  0:46:08 (0:45:51)
436.  (241) Michael Englund -61 Pröpa  0:46:10 (0:46:06)
437.  (232) Bengt Wiberg -57   0:46:11 (0:46:02)
438.  (1522) Love Gunnarsson -90   0:46:15 (0:46:07)
439.  (287) Anders Hammarbäck -82   0:46:17 (0:46:07)
440.  (402) Alexander Köll -82   0:46:17 (0:46:05)
441.  (401) Mikael Haraldsson -64   0:46:18 (0:46:00)
442.  (230) Leif Våghals -72 Idrottsveteranerna  0:46:19 (0:46:12)
443.  (209) Jonas Vig -77 Hägersten  0:46:23 (0:46:17)
444.  (824) Markus Wurz -72   0:46:24 (0:46:13)
445.  (1786) Pär Norlén -83   0:46:24 (0:46:11)
446.  (1368) Oscar Nyberg -94   0:46:25 (0:46:23)
447.  (212) Anton Guldberg -88   0:46:26 (0:46:19)
448.  (1593) Andreas Lennartsson -93   0:46:28 (0:46:27)
449.  (1805) Edvin Johansson -01 Silverdal Runners  0:46:28 (0:46:19)
450.  (728) Fredrik Dreimanis -84 Running Wild  0:46:29 (0:46:12)
451.  (726) Olle Forsgren -69 Ekerö IK  0:46:30 (0:46:20)
452.  (498) Patrik Svensson Gillstedt -78 Smashing BK  0:46:31 (0:46:07)
453.  (198) Kalle Wärlegård -71   0:46:31 (0:46:18)
454.  (1956) Adam Larsson -92 Bromma  0:46:31 (0:46:26)
455.  (1063) Andreas Lundell -79   0:46:32 (0:46:23)
456.  (2283) Hampus Pernkrans -03 AIK innebandy  0:46:33 (0:46:21)
457.  (457) Carl Eriksson -93   0:46:34 (0:46:23)
458.  (375) Thomas Nilsson -81   0:46:35 (0:46:33)
459.  (2537) Niklas Jonsson Åberg -89 Syncron  0:46:35 (0:46:23)
460.  (379) Sebastian Derle -77   0:46:36 (0:46:28)
461.  (344) Victor Lindberg -89   0:46:36 (0:46:33)
462.  (942) Frank Ingers -78   0:46:37 (0:46:10)
463.  (524) Patrik Sundin -84 Suddarna  0:46:37 (0:46:17)
464.  (273) Fredrik Djulstedt -81 Lidingö  0:46:37 (0:46:10)
465.  (954) Jesper Andersson -75 Gröna Bönorna  0:46:38 (0:46:29)
466.  (262) Kristoffer Marklund -90 Björksätras Löparfolk  0:46:38 (0:46:30)
467.  (1286) Rolf Carlquist -61   0:46:39 (0:46:38)
468.  (631) Hampus Ernerot -91 Stockholm  0:46:40 (0:46:33)
469.  (688) Peter Edvardsson -85 Uppsala  0:46:41 (0:46:25)
470.  (2266) César Baena -86 Stockholm Frontrunners IF  0:46:44 (0:46:36)
471.  (969) Roland Komaromi -87   0:46:44 (0:46:24)
472.  (2095) Martin Wåhlstrand -89   0:46:45 (0:46:22)
473.  (337) Per Ahroon -63 Unicef  0:46:46 (0:46:46)
474.  (651) Kim Hansson -75 Stockholm  0:46:47 (0:46:37)
475.  (723) Martin Carlon -80 Norrtulls SK  0:46:48 (0:46:33)
476.  (700) Magnus Bruno -88   0:46:51 (0:46:30)
477.  (559) Sathees Thangarajah -75   0:46:53 (0:46:34)
478.  (679) Torbjörn Olofsson -65 Lidingö  0:46:53 (0:46:45)
479.  (2351) Robert Pakhomov -02 Löparakademin Fisksätra  0:46:54 (0:46:19)
480.  (823) William Nordwall -03   0:46:57 (0:46:52)
481.  (904) Pär-Erik Back -61 Siljansnäs  0:46:58 (0:46:50)
482.  (330) Bruno Ferreira -85   0:46:58 (0:46:52)
483.  (439) Magnus Jonsson -80   0:47:01 (0:46:51)
484.  (592) Ante Björkebaum -88 Yokos Husseklubb  0:47:04 (0:46:44)
485.  (816) Henrik Heed -82   0:47:05 (0:46:41)
486.  (873) Jesper Svenler -90   0:47:06 (0:46:41)
487.  (2382) Murre Gonday -89 Löparakademin Husby  0:47:10 (0:47:10)
488.  (370) Jonas Pålsson -85   0:47:10 (0:47:02)
489.  (849) Rui Chen -87   0:47:11 (0:46:59)
490.  (1678) Axel Boëthius -84   0:47:13 (0:47:11)
491.  (605) Fredrik Holmberg -77   0:47:14 (0:47:00)
492.  (913) Fredrik Svahn -78   0:47:14 (0:46:53)
493.  (644) Oscar Hammar -82 Springklubben  0:47:17 (0:46:58)
494.  (903) Philip Westerdahl -91 Tottenham  0:47:18 (0:46:55)
495.  (794) Magnus Paulsson -74   0:47:19 (0:47:09)
496.  (898) Erik Jonasson -77   0:47:21 (0:46:56)
497.  (191) Carl Brunskog -90   0:47:22 (0:47:18)
498.  (472) Johan Dahl -66   0:47:24 (0:47:06)
499.  (751) Mats Gabrielsson -65   0:47:25 (0:47:06)
500.  (451) Pontus Eriksson -85   0:47:25 (0:47:12)
501.  (721) Martin Keberg -80 Årsta  0:47:25 (0:47:15)
502.  (874) Oskar Ekelund -89   0:47:26 (0:47:00)
503.  (469) Jonas Wijk -78   0:47:27 (0:46:52)
504.  (766) Olle Moberg -80 Ayranners  0:47:28 (0:47:16)
505.  (538) Jonas Vikström -81   0:47:28 (0:47:14)
506.  (558) Erik Dahlman -67 Djurgårdens IF  0:47:29 (0:47:17)
507.  (797) Michael Hurst -78   0:47:34 (0:46:59)
508.  (994) Adrian Kling -90   0:47:34 (0:47:11)
509.  (2126) Emil Grönkvist -92   0:47:36 (0:47:19)
510.  (479) Pär Hellström -74   0:47:38 (0:47:18)
511.  (869) Kristofer Nordström -90   0:47:38 (0:47:18)
512.  (1461) Robert Byrne -80   0:47:40 (0:47:27)
513.  (754) Olle Elwén -76   0:47:40 (0:47:17)
514.  (730) Nils Jeppsson -75 Running Wild  0:47:41 (0:47:24)
515.  (475) David Larsson -86   0:47:43 (0:47:23)
516.  (4078) Tommy Winberg -69   0:47:44 (0:47:41)
517.  (712) Niclas Franzén -71 SALTSJÖ-BOO  0:47:44 (0:47:21)
518.  (765) Patrik Furuhagen -77 Norwegian ASA  0:47:44 (0:47:22)
519.  (458) Ewert Hiding -71   0:47:45 (0:47:28)
520.  (829) Peter Merck -71 Nacka  0:47:46 (0:47:32)
521.  (943) Andreas Johansson -80   0:47:47 (0:47:30)
522.  (2148) Per Lidholm -85 Stockholm  0:47:48 (0:47:31)
523.  (569) Mårten Josjö -69   0:47:50 (0:47:34)
524.  (260) Anders Forsman -83   0:47:51 (0:47:43)
525.  (2186) Niklas Gåsste -80   0:47:51 (0:47:34)
526.  (724) Charles Lindmark -86 Stockholm  0:47:53 (0:47:38)
527.  (972) Paul Fundin -63   0:47:55 (0:47:46)
528.  (354) Amar Kadenic -86   0:47:56 (0:47:49)
529.  (181) Andreas Fröberg -80   0:47:58 (0:47:51)
530.  (652) Philip Jarbo -87   0:47:58 (0:47:49)
531.  (719) David Tonström -84   0:47:59 (0:47:37)
532.  (431) Jonas Lundblad -70 Bromma  0:47:59 (0:47:55)
533.  (438) Philip Karlsson -90   0:47:59 (0:47:43)
534.  (735) Lars Johansson Brissman -73   0:48:00 (0:47:47)
535.  (957) Carl Eneroth -67 Siljansnäs Skidklubb  0:48:02 (0:47:49)
536.  (817) Jan Bengelsdorff -77   0:48:02 (0:47:51)
537.  (532) Thomas Österberg -68   0:48:02 (0:47:44)
538.  (194) Joel Jonsson -84   0:48:02 (0:47:53)
539.  (640) Erik Landell -72   0:48:04 (0:47:43)
540.  (947) Niclas Engström -91 Running Wild  0:48:04 (0:47:47)
541.  (677) Jan Wagner -61   0:48:05 (0:47:57)
542.  (961) Mikael Natanaelsson -69   0:48:05 (0:47:41)
543.  (864) Jonas Andersson -70   0:48:09 (0:47:58)
544.  (601) Jimmie Lundgren -83 Ruffel & Båg AB  0:48:10 (0:47:53)
545.  (4037) Gunnar Larsson -78   0:48:11 (0:47:43)
546.  (755) Marcus Ferdman -76   0:48:12 (0:47:49)
547.  (246) Patrik Wellbrant -83   0:48:13 (0:48:10)
548.  (868) Patrik Wennström -71   0:48:14 (0:47:52)
549.  (887) Kjell Bäckström -47 Solvikingarna  0:48:14 (0:48:00)
550.  (626) Mattias Björklund -74 Qvarnens LK  0:48:17 (0:48:04)
551.  (745) Jari Juntunen -82   0:48:18 (0:48:05)
552.  (3548) Pontus Söderberg -84 Deloitte  0:48:19 (0:48:08)
553.  (853) Robert Ruppi -85   0:48:19 (0:48:08)
554.  (2348) Simon Kidane -96 Löparakademin Fisksätra  0:48:19 (0:47:44)
555.  (225) Erik Danielsson -70   0:48:20 (0:48:12)
556.  (1210) Fredrik Orstadius -71 Idrottsveteranerna  0:48:21 (0:48:16)
557.  (2286) Torbjörn Eng -60   0:48:24 (0:48:07)
558.  (545) Göran Andersson -51 Stockholm  0:48:25 (0:48:15)
559.  (2061) Jonatan Frisinger -79   0:48:25 (0:48:01)
560.  (940) Axel Kullmann -65   0:48:25 (0:48:09)
561.  (693) Stefan Josefsson -60   0:48:27 (0:48:15)
562.  (533) Niclas Rosenkvist -73   0:48:29 (0:48:20)
563.  (854) Johannes Walfén -83   0:48:30 (0:48:18)
564.  (783) Claes Nilsson -59 Bergshamra södra  0:48:32 (0:48:19)
565.  (926) Patrik Centellini -71   0:48:34 (0:48:20)
566.  (669) Johan Schönnings -77   0:48:35 (0:48:15)
567.  (286) Martin Jonsson -87 Smooth Runners  0:48:35 (0:48:08)
568.  (2053) Christopher Orth -82   0:48:37 (0:48:22)
569.  (231) Emil Hedman -84   0:48:38 (0:48:31)
570.  (285) Axel Berggren Lagercrantz -87 Smooth Runners  0:48:39 (0:48:12)
571.  (703) Milan Chromek -73   0:48:40 (0:48:22)
572.  (737) Johan Adler -73   0:48:43 (0:48:23)
573.  (660) Inge Bäckström -56 pension runners  0:48:44 (0:48:22)
574.  (774) Peter Drysén -68 Norwegian  0:48:44 (0:48:27)
575.  (815) Thomas Schumann -56 Vaxsta  0:48:44 (0:48:23)
576.  (759) Ahmed Al-mayahi -87 Scania IF  0:48:45 (0:48:36)
577.  (557) Per Liljeborg -64 Lindskog Malmström  0:48:46 (0:48:32)
578.  (1440) Johan Fylling -83   0:48:46 (0:48:44)
579.  (1694) Goran Anic -75 Ellevio  0:48:47 (0:48:32)
580.  (819) Philip Ohlsson -97 Tss  0:48:47 (0:48:35)
581.  (1745) Pehr Granqvist -73   0:48:48 (0:48:10)
582.  (764) Daniel Kraft -78 Tres Gringos  0:48:49 (0:48:32)
583.  (477) Viktor Ahnfelt -73 uppsala rockers  0:48:50 (0:48:38)
584.  (876) Henrik Lindvall -73 Storytel  0:48:51 (0:48:33)
585.  (455) Adnan Al-Khalaf -89   0:48:52 (0:48:42)
586.  (575) John Helldén -67 Sundbybergs IK skidor  0:48:53 (0:48:35)
587.  (501) Daniel Nilsson -89   0:48:55 (0:48:30)
588.  (582) Vincent Huynh -86 Swedbank  0:48:56 (0:48:36)
589.  (806) Martin Tauberman -78 SEB IF  0:48:56 (0:48:42)
590.  (600) Flavio Lanaro -68 Lanari  0:48:59 (0:48:47)
591.  (530) Hans Persson -57   0:49:00 (0:48:46)
592.  (537) Fredrik Vikström -81   0:49:01 (0:48:48)
593.  (895) Fredrik Axelsson -73   0:49:02 (0:48:49)
594.  (446) Erik Ellqvist -65 Sollentuna  0:49:03 (0:48:46)
595.  (839) David Kovalsky -82   0:49:04 (0:48:48)
596.  (433) Peter Sandqvist -57 Mälarö Löparklubb  0:49:05 (0:48:51)
597.  (821) Christopher Dellwik -72 One Run  0:49:09 (0:48:51)
598.  (599) Pontus Markström -80   0:49:10 (0:49:00)
599.  (585) Andreas Hult -83   0:49:10 (0:48:48)
600.  (428) James Morgner -69   0:49:12 (0:48:36)
601.  (2331) Michell Elissegaray -02 Löparakademin Farsta  0:49:12 (0:48:31)
602.  (879) Petter Hellstrand -61 Hammarby FK  0:49:13 (0:48:59)
603.  (3404) Mathias Berggren -72 Vallentuna  0:49:15 (0:49:00)
604.  (1301) Erik Edeen -84   0:49:16 (0:49:14)
605.  (1535) Fredrik Forsell -90 Creuna  0:49:17 (0:49:07)
606.  (1887) Emil Pehrsson -90   0:49:18 (0:49:07)
607.  (2446) Biruk Kebede Debebe -03 Löparakademin Rågsved  0:49:18 (0:48:39)
608.  (450) Nils Nilsson -80   0:49:19 (0:49:01)
609.  (2057) Martin Ahnskog -93   0:49:22 (0:48:48)
610.  (883) Johan Lengborn -63   0:49:24 (0:49:04)
611.  (1654) Fredrik Eng -84   0:49:25 (0:49:15)
612.  (2474) Mac Saad Omar -01 Löparakademin Skärholmen  0:49:26 (0:48:39)
613.  (710) Viktor Stojanovski -88   0:49:26 (0:49:02)
614.  (1606) Michael Hardwicke -75   0:49:26 (0:49:25)
615.  (527) Jörgen Neuman -58 Degerfors  0:49:26 (0:49:14)
616.  (2418) Andreas Dahlström -81 Löparakademin Katrineholm  0:49:29 (0:49:08)
617.  (885) Roberth Strand -57 Jåttans Springklubb  0:49:29 (0:49:20)
618.  (966) Iannis Contantin -03 Rinkeby Run  0:49:29 (0:49:21)
619.  (2419) Abukar Mohamed -03 Löparakademin Katrineholm  0:49:30 (0:49:09)
620.  (702) Oliver Carlsson -93   0:49:30 (0:49:14)
621.  (554) Mikael Haack -83   0:49:31 (0:49:16)
622.  (2081) David Olsson -93 Mojitoz  0:49:33 (0:49:09)
623.  (2462) Arash Djoker -03 Löparakademin Skärholmen  0:49:34 (0:48:47)
624.  (985) Daniel Kinnunen -66   0:49:34 (0:49:25)
625.  (836) Jakob Harge -90   0:49:35 (0:49:19)
626.  (1404) Dan Hjälte -94   0:49:38 (0:49:21)
627.  (2117) Nils Hildebrand -87 Dj  0:49:40 (0:49:10)
628.  (795) Johan Hållén -69 IF Linnéa  0:49:42 (0:49:24)
629.  (786) Niklas Leijon -81 Mik  0:49:42 (0:49:25)
630.  (1439) Daniel Fylling -85   0:49:43 (0:49:41)
631.  (848) Johan Jilborn -77   0:49:44 (0:49:28)
632.  (973) Pontus Lindh -86   0:49:47 (0:49:21)
633.  (2248) Jon Borgas -88 Okome Löparklubb  0:49:49 (0:49:18)
634.  (486) Nils Leijonhufvud -65 Acando  0:49:50 (0:49:44)
635.  (456) Georgios Marantos -85   0:49:50 (0:49:30)
636.  (642) Ronnie Stål -74 Riksbanken IF  0:49:51 (0:49:35)
637.  (2159) Fredrik Sederholm -90   0:49:52 (0:49:44)
638.  (562) Pierre Köhn -63   0:49:52 (0:49:35)
639.  (536) Patrik Åkerlund -81   0:49:52 (0:49:39)
640.  (705) Magnus Lundberg -74   0:49:53 (0:49:40)
641.  (847) Petter Forssell -75   0:49:54 (0:49:29)
642.  (623) Rikard Tunedal -65 Wham  0:49:54 (0:49:32)
643.  (919) Erik Albenius -78   0:49:57 (0:49:29)
644.  (1179) Gustav Bergström -90 Mälarhöjdens Löparklubb  0:49:58 (0:49:53)
645.  (2311) Jimmy Jillefors -88   0:50:00 (0:49:25)
646.  (4024) Ola Bryngelson -48 Fredrikshofs FIF  0:50:02 (0:49:51)
647.  (740) Mario Clementi -64   0:50:02 (0:49:49)
648.  (383) Din Koldzo -96   0:50:04 (0:49:59)
649.  (736) Per Nilsson -67 Årsta  0:50:05 (0:49:44)
650.  (1534) Daniel Tollstorp -80 Creuna  0:50:05 (0:49:56)
651.  (445) Jonny Broberg -66 Täby  0:50:07 (0:49:47)
652.  (979) Anders Ullholm -68   0:50:08 (0:50:00)
653.  (2258) Andreas Nilsson -92   0:50:10 (0:50:03)
654.  (843) Peter Lagerström -81   0:50:10 (0:49:46)
655.  (2216) Niklas Sandström -90   0:50:11 (0:49:54)
656.  (1490) Olof Ringblom Cruz -84   0:50:11 (0:50:06)
657.  (622) Andreas Öhrn -90   0:50:14 (0:50:03)
658.  (513) Rickard Lundberg -74   0:50:16 (0:50:06)
659.  (1068) Micael Magnusson -87 SEB IF  0:50:17 (0:50:11)
660.  (603) Per Bergsman -73 Avanti  0:50:18 (0:49:48)
661.  (2297) Jonas Hagelqvist -71   0:50:18 (0:50:04)
662.  (2210) Kenny Linden -81 Cool Runnings  0:50:21 (0:50:02)
663.  (560) Fredrik Degerblom -83   0:50:21 (0:50:05)
664.  (604) Jonatan Jürisoo -82   0:50:21 (0:50:06)
665.  (480) Christian Burefalk -74   0:50:21 (0:50:09)
666.  (692) Jon Brunk -79   0:50:22 (0:50:00)
667.  (1214) Erik Enfors -93 Ekf  0:50:24 (0:50:22)
668.  (835) Stefan Karlberg -75 Södertälje  0:50:26 (0:50:07)
669.  (470) Daniel Arwidsson -78 Läckeby  0:50:27 (0:50:10)
670.  (865) Joakim Brege -79 Sköndal  0:50:28 (0:50:15)
671.  (468) Kenny Larsson -54   0:50:31 (0:50:22)
672.  (442) Peter Kvarfordt -85   0:50:34 (0:50:19)
673.  (2005) Ken Fontane -81   0:50:35 (0:50:05)
674.  (695) Jussi Ojakangas -84 Beach 2019  0:50:37 (0:49:45)
675.  (1360) Boris Holmberg -67   0:50:38 (0:50:17)
676.  (595) Zoltan Fülep -63 Svillinge IF  0:50:38 (0:50:27)
677.  (663) Olof Frösdal -92 Handelsbanken IF  0:50:44 (0:50:29)
678.  (717) Björn Heurlin -74   0:50:45 (0:50:21)
679.  (632) Olle Jardesten -93   0:50:45 (0:50:31)
680.  (1095) Richard Henriksson -77   0:50:47 (0:50:43)
681.  (2364) Hamse Kayse -95 Löparakademin Husby  0:50:47 (0:50:10)
682.  (1317) Jörgen Sigurdsson -78   0:50:49 (0:50:24)
683.  (1680) Ludvig Nordberg -92 Handelsbanken  0:50:49 (0:50:46)
684.  (1499) Fredrik Sillrén -76 Sillisarna  0:50:53 (0:50:51)
685.  (1838) Malcolm Hedberg -01 MMEHH RUNNERS  0:50:55 (0:50:15)
686.  (681) Patrik Nissen -58 Badoboule  0:50:55 (0:50:41)
687.  (2140) Hannes Hallqvist -95   0:50:59 (0:50:54)
688.  (871) Viktor Hård af Segerstad -86   0:50:59 (0:50:42)
689.  (2252) Alexander Nilsson -94 Syncron  0:51:00 (0:50:40)
690.  (2077) Tomas Åkerberg -71   0:51:01 (0:50:53)
691.  (2260) Tomas Nolstam -84   0:51:02 (0:50:33)
692.  (432) Niclas Westholm -72 Örebro AIK  0:51:04 (0:50:44)
693.  (584) Marcus Johansson -80   0:51:04 (0:50:45)
694.  (570) Håkan Westman -61 Weserhak  0:51:06 (0:50:58)
695.  (4057) James Crawford -80 Elektropartner  0:51:06 (0:50:52)
696.  (1647) Richard Nilsson -85   0:51:10 (0:50:53)
697.  (1677) Johan Stenvall -89   0:51:11 (0:51:08)
698.  (706) Tage Sandberg -45 BrommaVällingby sok  0:51:11 (0:50:57)
699.  (2193) Robin Levin -91 Stockholm  0:51:11 (0:50:38)
700.  (1539) Daniel Petersson -90 Friskis och svettis  0:51:13 (0:51:04)
701.  (564) Peter Kauppi -84 Bromma  0:51:14 (0:50:58)
702.  (268) Jim Ullakko -90 Björksätras löparfolk  0:51:14 (0:51:07)
703.  (1811) Joakim Fondelius -67   0:51:16 (0:51:10)
704.  (414) Mikael Magnusson -66   0:51:18 (0:51:04)
705.  (576) Thorbjörn Johansson -77 Ryda SK  0:51:19 (0:50:59)
706.  (406) Simon Green -78   0:51:23 (0:51:07)
707.  (2292) Joel Eriksson -88   0:51:23 (0:51:09)
708.  (1756) Adam Röing -78   0:51:24 (0:51:14)
709.  (508) Mårten Magnusson -72   0:51:25 (0:51:04)
710.  (2099) Fredrik Östling -70 Iopsys  0:51:26 (0:51:04)
711.  (2293) David Zandén -88   0:51:27 (0:51:13)
712.  (628) John Fridell -73   0:51:29 (0:51:10)
713.  (930) Daniel Zedig -71 IK NocOut  0:51:29 (0:51:12)
714.  (2307) Gabriel Nellkrans -85   0:51:32 (0:50:55)
715.  (1510) Sara-Lisa Lidbom -76   0:51:34 (0:51:07)
716.  (776) Emil Björkman -89   0:51:34 (0:51:17)
717.  (2195) Victor Frydebo -90   0:51:34 (0:51:09)
718.  (1736) Erik Pärsson -92   0:51:35 (0:51:19)
719.  (1817) Staffan Flodmark -80   0:51:35 (0:51:16)
720.  (2111) Kalle Dinell -73 Dj  0:51:36 (0:51:04)
721.  (699) Anibal Marambio -82 The Running Movement  0:51:38 (0:51:21)
722.  (552) Tomas Lundström -82   0:51:39 (0:51:24)
723.  (155) Tage Winter -47 Haik  0:51:41 (0:51:18)
724.  (516) Nils Ellström -51 Täby  0:51:41 (0:51:33)
725.  (4058) Jakob Zigmond -86 Elektropartner  0:51:42 (0:51:27)
726.  (709) Svante Kettner -62   0:51:44 (0:51:35)
727.  (2158) Christian Johansson -79   0:51:47 (0:51:41)
728.  (449) Binh Nguyen Nguyen -84   0:51:47 (0:51:28)
729.  (1565) Adam Berggren -83 Peab IF  0:51:50 (0:51:43)
730.  (580) Rasmus Jönsson -94   0:51:50 (0:51:32)
731.  (1833) Jacob Littorin -83   0:51:52 (0:51:24)
732.  (2171) Johan Roos -73   0:51:53 (0:51:37)
733.  (793) Jan Förberg -42 Hammarby friidrott  0:51:53 (0:51:41)
734.  (714) Peter Lundberg -66   0:51:55 (0:51:36)
735.  (417) Micael Svedlund -60 0:51:55 (0:51:35)
736.  (897) Tom Treiberg -52   0:51:57 (0:51:40)
737.  (738) Jesper Landén -86   0:51:59 (0:51:43)
738.  (1049) Tobias Ludvigson -74   0:52:00 (0:51:58)
739.  (1047) Anders Ludvigson -48 Leksand  0:52:00 (0:51:58)
740.  (1635) Martin Vidhall -82 Stockholm  0:52:04 (0:51:48)
741.  (1684) David Andrew Cruickshank -73   0:52:04 (0:52:01)
742.  (581) James Coop -88   0:52:05 (0:51:44)
743.  (773) Henrik Camber -88   0:52:06 (0:51:55)
744.  (970) Anders Andersson -75   0:52:06 (0:51:43)
745.  (1656) Dennis Lantz -89   0:52:09 (0:51:51)
746.  (1673) Olle Dahlin -73 One Run  0:52:11 (0:52:09)
747.  (1514) Robert Dunvall -74 Oljefläcken SK  0:52:11 (0:52:05)
748.  (2540) Anders Thunholm -68   0:52:11 (0:51:50)
749.  (514) Lennart Almqvist -50   0:52:12 (0:51:42)
750.  (787) Tomas Wallner -84 Stockholm Frontrunners IF  0:52:12 (0:51:55)
751.  (842) Gunnar Gudmundsson -55   0:52:13 (0:52:00)
752.  (1583) Shanth Kumar Lakshmanappa -83   0:52:14 (0:51:48)
753.  (437) Johan Lannerström -70   0:52:14 (0:52:02)
754.  (2147) Per Stenbeck -83   0:52:15 (0:51:30)
755.  (1557) Kjell Runngren -88 Tss  0:52:16 (0:52:06)
756.  (668) Olle Sjöstedt -68 BK Örnen  0:52:16 (0:52:10)
757.  (607) Joakim Slättegård -63   0:52:17 (0:51:55)
758.  (3802) Davy Prieur -77   0:52:18 (0:52:15)
759.  (905) Anders Backteman -73 Ekerö  0:52:20 (0:52:05)
760.  (820) Viktor Tuul -95 Tss  0:52:22 (0:52:03)
761.  (845) James Wrighton -86 Stockholm Frontrunners  0:52:22 (0:52:22)
762.  (1130) Mattias Lindblom -71   0:52:23 (0:52:18)
763.  (461) Edward From -97   0:52:23 (0:51:59)
764.  (1381) Fredrik Ljungström -91   0:52:24 (0:52:08)
765.  (489) Martin Karlsson -73   0:52:25 (0:52:08)
766.  (999) Phani Kumar Gadhavajjula -88   0:52:26 (0:52:15)
767.  (772) Anders Gilbertsson -65 Seb  0:52:26 (0:52:11)
768.  (415) Stefan Moberg -66   0:52:28 (0:52:01)
769.  (1837) Elias Haglund -02 MMEHH RUNNERS  0:52:29 (0:51:50)
770.  (1376) Adam Rydh -00 Bkos  0:52:32 (0:52:07)
771.  (1558) Kalle Sederblad -91 Tss  0:52:33 (0:52:24)
772.  (1921) Peter Frey -90   0:52:34 (0:52:01)
773.  (1619) Johannes Rapp -81 Kalmar  0:52:34 (0:52:31)
774.  (747) Lars Wincent -65   0:52:34 (0:52:15)
775.  (2034) Emil Askestad -89 Riksbanken IF  0:52:35 (0:52:10)
776.  (1059) Håkan Linden -1982   0:52:37 (0:52:24)
777.  (725) Lars Dahlin -74   0:52:38 (0:52:13)
778.  (2145) Marcus Aldrin -77 Mälarö löparklubb  0:52:39 (0:52:14)
779.  (192) Wilhelm Scholander -88   0:52:39 (0:52:35)
780.  (2138) Jonas Frejd -80   0:52:41 (0:52:06)
781.  (984) Bertil Kinnunen -67   0:52:42 (0:52:32)
782.  (1395) Robert Jernberg -87   0:52:45 (0:52:18)
783.  (2504) Jacob Svärdell -86   0:52:47 (0:52:30)
784.  (504) Christos Kyprianou -88 Stockholm  0:52:47 (0:52:28)
785.  (1554) Tobias Holmer -75 Tss  0:52:48 (0:52:37)
786.  (424) Jonas Aronson -66   0:52:49 (0:52:41)
787.  (2116) Morten Johansson -71 Dj  0:52:49 (0:52:18)
788.  (2202) Emanuel Nelsson Vedung -98   0:52:50 (0:52:28)
789.  (4089) Donatas Mankus -82   0:52:51 (0:52:23)
790.  (1552) Max Ahlstedt -69 Tss  0:52:51 (0:52:49)
791.  (606) Urban Seweling -57 Arådalensif  0:52:52 (0:52:41)
792.  (1511) Markus Janis -85   0:52:52 (0:52:36)
793.  (2473) Sam Ramzi -02 Löparakademin Skärholmen  0:52:53 (0:52:06)
794.  (2499) Kristofer Karlsson -83   0:52:53 (0:52:36)
795.  (792) Jonas Vedung -67   0:52:53 (0:52:41)
796.  (802) Christan Bratt -68 Creuna  0:52:56 (0:52:38)
797.  (551) Leif Ljung -61 Stockholm  0:52:58 (0:52:46)
798.  (1544) Andrejs Trabo -86   0:52:58 (0:52:43)
799.  (5067) Andreas Oden -70   0:52:59 (0:52:47)
800.  (1391) Carl Giden -55 Kocktorp  0:53:00 (0:52:50)
801.  (1085) Fredrik Czechowski -68   0:53:03 (0:52:48)
802.  (2300) Björn Trolldal -61 Stockholm  0:53:03 (0:52:47)
803.  (941) Johan Laurell -68 Uppsala LK  0:53:04 (0:52:49)
804.  (324) Andreas Björklund -79 Bajen  0:53:04 (0:52:58)
805.  (720) Sebastian Wikner -84   0:53:07 (0:52:45)
806.  (2204) Viktor Nelsson Vedung -01   0:53:14 (0:52:51)
807.  (1396) Kristofer Bergh -82   0:53:15 (0:53:03)
808.  (1938) Adam Fröman -92   0:53:20 (0:53:10)
809.  (1967) Mikael Johansson -91 Deloitte  0:53:21 (0:53:10)
810.  (846) Pierre Traba Pettersson -86 Norrköping  0:53:22 (0:53:06)
811.  (594) Johan Terfelt -64   0:53:23 (0:53:13)
812.  (567) Staffan Lindgren -72   0:53:28 (0:52:59)
813.  (535) Santhan Thangarasa -84 Ericsson  0:53:29 (0:53:11)
814.  (1688) Lucas Wiklander Gummesson -98   0:53:31 (0:53:28)
815.  (593) Andres Thorleifsson -88   0:53:32 (0:53:13)
816.  (899) Markus Andrews -03   0:53:33 (0:53:30)
817.  (4061) Johnny Nyhlin -53   0:53:33 (0:53:30)
818.  (547) Peter Magnusson -65   0:53:34 (0:53:12)
819.  (1681) Göran Rönngren -70 Handelsbanken  0:53:43 (0:53:40)
820.  (2277) Christopher Paul Murray -81   0:53:47 (0:53:04)
821.  (459) Håkan Rantakeisu -80 Grow Internationals  0:53:47 (0:53:27)
822.  (1100) Erik Johnsson -62 Järfälla Alpina  0:53:47 (0:53:36)
823.  (1964) Patric Lindblom -72   0:53:49 (0:53:28)
824.  (1500) Matti Kivelö -66   0:53:49 (0:53:45)
825.  (2316) Erik Rodhe -88   0:53:50 (0:53:30)
826.  (1481) Per Båvner -69   0:53:51 (0:53:39)
827.  (2238) Martin Hedlund -93 B-Reel Running Club  0:53:52 (0:53:27)
828.  (1009) Klas Bäckelin -75   0:53:55 (0:53:46)
829.  (2205) Gabriel Nelsson Vedung -99   0:53:55 (0:53:33)
830.  (1660) Mats Gustafsson -62 Ericsson IK  0:53:56 (0:53:52)
831.  (542) Måns Käsper -87   0:54:01 (0:53:52)
832.  (1569) Magnus Wannebo -81 Norwegian  0:54:04 (0:53:51)
833.  (602) Kaj Bergkvist -67   0:54:04 (0:53:42)
834.  (2265) Dimitrios Agriostathis -89   0:54:07 (0:53:35)
835.  (1078) Jan Nilsson -61 Muskelverket  0:54:09 (0:54:09)
836.  (1200) Jacob Wästvinf -01 Supporterklubb 99  0:54:10 (0:53:50)
837.  (1191) Börje Söderman -60   0:54:11 (0:54:09)
838.  (2478) Haidar Safi -03 Löparakademin Skärholmen  0:54:12 (0:53:28)
839.  (742) Anders Carlbom -81   0:54:13 (0:53:52)
840.  (2105) Fredrik Häggström -94   0:54:14 (0:53:58)
841.  (2259) Sebastian Hanning -82   0:54:16 (0:53:47)
842.  (1932) Jack Werner -89   0:54:18 (0:53:44)
843.  (503) Johan Lindbladh -71   0:54:20 (0:54:01)
844.  (1803) Victor Lindgren -92   0:54:21 (0:54:11)
845.  (2254) Mats Aronsson -69 Syncron  0:54:23 (0:54:06)
846.  (1227) Daniel Flodin -71 Gt76  0:54:24 (0:54:12)
847.  (689) Michael Matte -89   0:54:25 (0:53:59)
848.  (2542) Stig Djerf -58   0:54:30 (0:54:26)
849.  (1398) Rickard Waldenström -86   0:54:32 (0:54:29)
850.  (1528) Anders Henriksson -61   0:54:39 (0:54:30)
851.  (1667) Jan Franzén -76   0:54:40 (0:54:17)
852.  (1699) Max Landgren -92 Flowlife  0:54:41 (0:54:29)
853.  (561) Anders Boajé -73 Ekerö  0:54:41 (0:54:18)
854.  (2021) Adam Behrer -94 Mohv  0:54:42 (0:54:13)
855.  (2052) Martin Cornelius -86   0:54:43 (0:54:06)
856.  (1642) Per-Ola Tingström -63 Kälvesta LK  0:54:43 (0:54:34)
857.  (1093) Jan Westberg -64   0:54:44 (0:54:38)
858.  (610) Tor Mellbye -55 Länsförsäkringar  0:54:46 (0:54:29)
859.  (2217) Jakob Wessman -91   0:54:46 (0:54:07)
860.  (1234) Bo Renström -54 Jägarns Jaktlag  0:54:46 (0:54:15)
861.  (1466) Bjarne Söderberg -68   0:54:46 (0:54:39)
862.  (1521) Paolo Barbieri -73 Teaterpi  0:54:50 (0:54:50)
863.  (694) Jonas Ibrahim -93 Rådrum  0:54:51 (0:54:37)
864.  (2318) Vandad Assadi -81 Löparakademin  0:54:53 (0:54:22)
865.  (952) James Fowler -83   0:54:54 (0:54:33)
866.  (426) Claes Nyström -55 Stockholm Frontrunners IF  0:54:55 (0:54:29)
867.  (1547) Robin Gradin -91   0:54:55 (0:54:22)
868.  (294) Love Janevall -92   0:54:57 (0:54:53)
869.  (1784) Joakim Tollin -61   0:54:58 (0:54:24)
870.  (1116) Kjell Jönsson -65 Reve d'Icare  0:54:58 (0:54:46)
871.  (1839) Melker Haglund -02 MMEHH RUNNERS  0:55:02 (0:54:23)
872.  (1519) Marcus Johnsson -88   0:55:03 (0:54:49)
873.  (1076) Lars Ek -52 Fäjmus  0:55:04 (0:54:57)
874.  (2154) Alan Bates -86   0:55:05 (0:54:51)
875.  (1629) Mattias Franzén -86 Umara Sports Club  0:55:07 (0:54:48)
876.  (696) Emil Lindgren -02   0:55:08 (0:54:40)
877.  (1591) Mikael Hacksell -64   0:55:09 (0:55:06)
878.  (1669) Martin Åberg -86   0:55:10 (0:55:03)
879.  (1455) Arthur Rovigo Baggenstoss -92   0:55:10 (0:54:32)
880.  (1975) Marcus Jonsson -78   0:55:13 (0:54:33)
881.  (2246) Johan Andersson -61 Eskilstuna  0:55:14 (0:54:49)
882.  (645) Dan Hansén -68   0:55:15 (0:54:53)
883.  (1624) Christian Dalin -84   0:55:15 (0:55:07)
884.  (553) Tommy Östlund -67 TSOMD Runners  0:55:17 (0:55:03)
885.  (2340) Jonathan Semera Beyene -02 Löparakademin Farsta  0:55:18 (0:54:36)
886.  (1342) Niclas Wennerberg -65   0:55:18 (0:55:12)
887.  (2287) Hannu Ojakangas -89 The Rise of Nasu  0:55:22 (0:54:33)
888.  (1832) Karl Forsberg -77   0:55:23 (0:54:56)
889.  (2073) Rickard Slättman -89   0:55:24 (0:54:54)
890.  (1920) Michael Engvall -90   0:55:29 (0:54:58)
891.  (507) Åke Jonsson -62   0:55:32 (0:55:01)
892.  (1242) Claes Johansson -65   0:55:34 (0:55:16)
893.  (1118) Åke Torneklint -57   0:55:34 (0:55:27)
894.  (1873) Jakob Österberg -00   0:55:36 (0:54:59)
895.  (2444) Alexander Boric -03 Löparakademin Rågsved  0:55:36 (0:54:57)
896.  (519) Niklas Haglund -73 Bros RUNNERS  0:55:36 (0:55:18)
897.  (1697) Malcolm Murdoch -81   0:55:37 (0:55:20)
898.  (1449) Filip Richardt -76   0:55:38 (0:55:22)
899.  (1265) Daniel Blomqvist -83   0:55:39 (0:55:29)
900.  (2535) Stefan Solender -75   0:55:39 (0:55:19)
901.  (1566) Cailean Denny -85 Hash House Harriers  0:55:45 (0:55:22)
902.  (1526) Jesper Ekhall -73   0:55:46 (0:55:33)
903.  (525) Michael Falk -77   0:55:46 (0:55:25)
904.  (1770) Hampus Hannerz Östlund -05 BBQ RUN  0:55:49 (0:55:22)
905.  (511) Johan Werdin -62 Sundbyberg  0:55:49 (0:55:38)
906.  (1524) Tobias Persson -77   0:55:49 (0:55:28)
907.  (1949) Peter Hasselgren -69   0:55:50 (0:55:25)
908.  (1769) Nils Hannerz -73 BBQ RUN  0:55:52 (0:55:26)
909.  (4063) Dante Solender -04   0:55:55 (0:55:35)
910.  (4055) Nisse Edwall -80   0:55:56 (0:55:51)
911.  (2512) Patrick Reinfors -70   0:55:58 (0:55:44)
912.  (1228) Mattias Frisk -70 Nacka  0:56:00 (0:55:50)
913.  (2065) Johan Rytterskog -83   0:56:00 (0:55:30)
914.  (1312) Hieronymus Rony Lutz -64   0:56:01 (0:55:24)
915.  (1164) Mackan Edlund -75 Nemas Problemas  0:56:03 (0:55:46)
916.  (1383) Andreas Tysk -92   0:56:04 (0:55:47)
917.  (828) Mats Sid -72   0:56:07 (0:55:38)
918.  (2137) Jonnie Nilsson -90   0:56:11 (0:55:34)
919.  (955) Abel Hailom -83   0:56:11 (0:55:47)
920.  (2365) Saulo Lopez Aguilar -03 Löparakademin Husby  0:56:13 (0:55:33)
921.  (1518) Anders Wikström -82 Mik  0:56:18 (0:56:01)
922.  (1809) Joakim Söderberg -86 Backlura Tri  0:56:19 (0:56:13)
923.  (448) Janne Hasselkvist -82   0:56:20 (0:55:57)
924.  (613) Johan Boyle -75   0:56:32 (0:56:11)
925.  (1989) Tommie Ibert -80   0:56:33 (0:56:17)
926.  (758) Tommy Battle -93 Stockholm  0:56:36 (0:56:11)
927.  (1816) Sven-Ingvar Gibrand -53   0:56:36 (0:56:23)
928.  (1834) Sebastian Sjöberg -84   0:56:36 (0:56:08)
929.  (635) Mats Gustafsson -65 Wham  0:56:37 (0:56:17)
930.  (1379) August Hellberg -83   0:56:38 (0:56:21)
931.  (1122) Faris Al-Khalili -59   0:56:38 (0:56:18)
932.  (1459) Sebastian Östlund -88 Liljeholmen LK  0:56:40 (0:56:36)
933.  (1352) Joakim Persson -88   0:56:41 (0:56:36)
934.  (1140) Erik Leander -00 BeeGood UF  0:56:42 (0:56:19)
935.  (1080) Robert Eickele -87   0:56:45 (0:56:40)
936.  (1257) Pontus Netré -70 Stockholm  0:56:48 (0:56:39)
937.  (739) Joakim Kruse -59   0:56:48 (0:56:27)
938.  (2149) Samuel Hegnell -93   0:56:48 (0:56:29)
939.  (1365) Ludwig Höghammar Mitkas -83 Stockholm  0:56:50 (0:56:26)
940.  (1525) Paul-Marie Abchi -18 Teatrepi  0:56:50 (0:56:30)
941.  (4082) Kent Zlatkovic -53   0:56:51 (0:56:47)
942.  (1533) Anton Sjölander -91 Creuna  0:56:52 (0:56:43)
943.  (892) Göran Hedström -63   0:56:53 (0:56:33)
944.  (2208) Florian Benedikt -91   0:56:54 (0:56:44)
945.  (2173) Olof Bergenstam -83   0:56:56 (0:56:19)
946.  (1017) Leif Skantze -41 Kjv  0:56:59 (0:56:47)
947.  (1190) Thomas Bringsarve -60 Årsta  0:57:01 (0:56:51)
948.  (933) Johan Söder -80 Våmhus IK  0:57:03 (0:56:44)
949.  (2530) Carl Rudling -99   0:57:03 (0:56:36)
950.  (2269) Mehdi Ben Lakhdar -76   0:57:05 (0:56:24)
951.  (1072) Justin Kelleher -74   0:57:07 (0:56:53)
952.  (2139) Fredrik Gylje -73   0:57:14 (0:56:31)
953.  (1876) Fredrik Örnhall -81   0:57:14 (0:56:58)
954.  (1016) Mikael Svensson -64   0:57:16 (0:57:06)
955.  (1460) Anders Johnson -54   0:57:19 (0:57:09)
956.  (1457) Urban Näslund -47 HLK-92  0:57:22 (0:57:07)
957.  (1698) Wilmer Landgren -94 Flowlife  0:57:24 (0:57:09)
958.  (2090) Erik Holmgren -91   0:57:26 (0:57:12)
959.  (977) Erik Sidén -00   0:57:27 (0:57:16)
960.  (1602) Tomas Danielsson -74   0:57:28 (0:57:15)
961.  (1509) Neil Navneet -80   0:57:30 (0:57:19)
962.  (1622) Patrik Nyström -70   0:57:30 (0:56:56)
963.  (1744) Kåre Vernby -74   0:57:30 (0:56:52)
964.  (1497) Robert Spjuth -68 Norwegian  0:57:31 (0:57:18)
965.  (2018) Octavio Melo -80   0:57:33 (0:57:11)
966.  (1055) Michael Schnitzler -86   0:57:34 (0:57:30)
967.  (1028) Jonathan Saleskog -92 Spårab  0:57:38 (0:57:25)
968.  (978) Peter Sundström -67   0:57:39 (0:57:27)
969.  (767) Claes Berfeld -74   0:57:42 (0:57:42)
970.  (1020) Jan Hannerz -56 Naif  0:57:43 (0:57:36)
971.  (1734) Johan Dahlman -82   0:57:44 (0:57:26)
972.  (1297) René Rosenheinrich -78   0:57:46 (0:57:44)
973.  (1335) Urban Hägg -53   0:57:49 (0:57:33)
974.  (2098) John Sjöholm -85 Trava lugnt  0:57:50 (0:57:25)
975.  (2528) Markus Jan-Ers -85 Rembo IK  0:57:53 (0:57:27)
976.  (410) Fredrik Ydrenius -69   0:57:53 (0:57:32)
977.  (1246) juan josé Ilarregui -82 Club Atletico Ayacucho  0:57:55 (0:57:43)
978.  (2045) Johan Hammarström -77 Betsson Group  0:57:57 (0:57:25)
979.  (857) Hans Almkvist -88   0:57:57 (0:57:43)
980.  (1012) Johan Vögeli -65   0:57:58 (0:57:53)
981.  (2042) Claes Welander -68 Betsson Group  0:58:00 (0:57:28)
982.  (2133) Fredric Fogelberg -73   0:58:01 (0:57:33)
983.  (1958) Selwan Khamisi -76   0:58:03 (0:57:33)
984.  (807) Mikael Andren -65   0:58:03 (0:57:52)
985.  (1636) Jonas Wendin -72   0:58:05 (0:57:49)
986.  (1084) Marcin Valnell -76 SEB IF  0:58:09 (0:58:03)
987.  (1877) Peter Hered -81   0:58:10 (0:57:53)
988.  (1032) Martinus Rönnerman -77   0:58:11 (0:58:06)
989.  (1559) Ivan Svensson -89 Tss  0:58:12 (0:58:01)
990.  (496) Ola Sjösten -71   0:58:12 (0:57:54)
991.  (1056) Emil Hellberg -85 Bajen  0:58:12 (0:57:54)
992.  (515) Thomas Ingemarsson -65   0:58:12 (0:57:54)
993.  (1919) Erik Wahlberg -90   0:58:14 (0:57:42)
994.  (2115) Michel Bussien -74 Dj  0:58:14 (0:57:41)
995.  (951) Per Frisk -62 Viltid  0:58:15 (0:57:50)
996.  (1532) Andreas Nilsson -82 Creuna  0:58:19 (0:58:10)
997.  (2306) Per Landeborn -69 Landeborns  0:58:20 (0:58:09)
998.  (1088) Thomas Carlson -66   0:58:22 (0:58:18)
999.  (1780) Miro Sert -88   0:58:27 (0:57:47)
1000.  (1821) Jörgen Olander -65   0:58:28 (0:58:03)
1001.  (1106) Eva Öfverström -49   0:58:29 (0:58:27)
1002.  (1488) Robert Andersson -86   0:58:31 (0:58:23)
1003.  (1486) Peder Wistedt -71   0:58:33 (0:57:51)
1004.  (1470) Thomas Backman -83   0:58:35 (0:58:25)
1005.  (1639) Thomas Eriksson -65   0:58:35 (0:58:28)
1006.  (1617) Leif Tysell Sundkvist -93 Solna  0:58:39 (0:58:17)
1007.  (1212) Anders Nilsson -81   0:58:39 (0:58:32)
1008.  (1631) Peter Kult -64 Trångsund  0:58:41 (0:58:24)
1009.  (1134) Anders Ericsson -69 Mariebergs SK  0:58:42 (0:58:20)
1010.  (2536) Sven Eriksson -66   0:58:43 (0:58:23)
1011.  (1174) Gabriel Minarik -83   0:58:43 (0:58:22)
1012.  (4191) Patrik Lund -83   0:58:45 (0:58:15)
1013.  (989) Carlo Negri -46   0:58:47 (0:58:33)
1014.  (1861) Martin Einemo -89   0:58:47 (0:58:32)
1015.  (1597) Thomas Gustavsson -48   0:58:50 (0:58:37)
1016.  (1115) Andreas Westman -71   0:58:52 (0:58:42)
1017.  (2120) Johan Tysklind -80   0:59:01 (0:58:34)
1018.  (1661) Per Önnerfält -63 Inteno  0:59:02 (0:58:52)
1019.  (2451) Erik Diep -03 Löparakademin Rågsved  0:59:02 (0:58:20)
1020.  (2443) Nhat Bui -98 Löparakademin Rågsved  0:59:08 (0:58:27)
1021.  (1163) Kenneth Stubb -60   0:59:08 (0:58:59)
1022.  (1540) Viet Hung Nguyen -83   0:59:08 (0:59:08)
1023.  (1608) Dieter Bocklandt -88   0:59:08 (0:59:02)
1024.  (685) Thommy Jakobsson -64   0:59:09 (0:59:02)
1025.  (1577) Michael Norberg -73   0:59:10 (0:58:50)
1026.  (571) Mikael Törnroos -92   0:59:18 (0:58:56)
1027.  (2215) Henrik Ojala -04 Jomala IK  0:59:19 (0:58:53)
1028.  (2333) Razmehr Pirbodaghi -03 Löparakademin Farsta  0:59:20 (0:58:38)
1029.  (1615) Martin Wennström -77   0:59:23 (0:59:09)
1030.  (1147) Gustaf Ellström -82   0:59:24 (0:59:09)
1031.  (1249) Jokum Hansson -93   0:59:26 (0:59:21)
1032.  (2203) Adrian Nelsson Vedung -04   0:59:27 (0:59:04)
1033.  (2299) Michael Nilsson -93 Vällingby IF  0:59:28 (0:58:13)
1034.  (1711) Hans Olofsson -60   0:59:29 (0:59:02)
1035.  (1972) Ranin Jouda -78   0:59:30 (0:58:59)
1036.  (467) Johan Wahlqvist -72   0:59:34 (0:59:04)
1037.  (1082) Martin Larsson -82   0:59:35 (0:59:21)
1038.  (1081) Christian Engstrand -85   0:59:35 (0:59:22)
1039.  (670) Björn Staf -55   0:59:36 (0:59:13)
1040.  (818) Carl Runesjö -78   0:59:39 (0:59:06)
1041.  (1357) Gustav Lagercrantz -80   0:59:43 (0:59:25)
1042.  (1034) Joakim Munkhammar -82 MRR Visby  0:59:50 (0:59:27)
1043.  (1341) Mathias Johansson -84 Bryggvägs lufsarna  0:59:51 (0:59:51)
1044.  (4090) Allan Macdonald -77 Yiiiihaaaa!!  0:59:51 (0:59:33)
1045.  (2469) Jesus Illnas Velasquez -04 Löparakademin Skärholmen  0:59:52 (0:59:06)
1046.  (1218) Anders Siljevall -88   0:59:54 (0:59:33)
1047.  (1306) Anders Borgström -53   1:00:00 (0:59:56)
1048.  (1339) Marcus Johansson -83 Bryggvägs lufsarna  1:00:02 (0:59:43)
1049.  (2172) Tony Engvall -76   1:00:03 (0:59:47)
1050.  (1182) Anders Ekman -58   1:00:06 (1:00:04)
1051.  (2198) Johan Bålman -57   1:00:08 (0:59:54)
1052.  (1495) Panagiota Kalliora -89 Jägarns Jaktlag  1:00:09 (0:59:45)
1053.  (1217) Jan Henningsson -58 Bad&boule  1:00:12 (0:59:55)
1054.  (1288) Christer Waldberg -61   1:00:16 (0:59:39)
1055.  (2517) Ulf Lundberg -69   1:00:18 (0:59:48)
1056.  (1067) Mikael Järvinen -67   1:00:18 (0:59:51)
1057.  (768) Kaj Pettersson -67   1:00:21 (1:00:01)
1058.  (1223) Reijo Rajala -56 Enhörna IF  1:00:22 (1:00:14)
1059.  (1245) Jonas Gross -71   1:00:23 (0:59:47)
1060.  (2016) Linus Karlsson -78 Bilringarna  1:00:30 (0:59:54)
1061.  (1772) Martin Elford -58   1:00:31 (1:00:12)
1062.  (1963) Henrik Kyllerstedt -88   1:00:40 (1:00:19)
1063.  (788) Iñigo Sáenz Maestre -82 Stockholm Frontrunners IF  1:00:45 (1:00:27)
1064.  (2506) Björn Sundström -84   1:00:48 (1:00:18)
1065.  (2507) Henrik Lindahl -83   1:00:49 (1:00:19)
1066.  (1662) Anders Andersson -70   1:00:49 (1:00:31)
1067.  (1137) Sebastian Kaup -87 Aldrin SK  1:01:00 (1:00:44)
1068.  (1482) Michael Jernberg -83   1:01:08 (1:00:41)
1069.  (2023) Andreé Lundmark -97 Mohv  1:01:14 (1:00:44)
1070.  (1633) Peter Sandström -71   1:01:15 (1:01:04)
1071.  (1180) Johan Gärderud -77   1:01:19 (1:01:08)
1072.  (2054) Sebastian Tegnebratt -88 OK Södertörn  1:01:20 (1:00:35)
1073.  (1651) Jan Hellström -74   1:01:20 (1:01:10)
1074.  (1007) Björn Guldberg -51   1:01:24 (1:01:23)
1075.  (1310) Martin Deiters -81   1:01:27 (1:01:13)
1076.  (483) Robert Eriksson -76   1:01:28 (1:01:11)
1077.  (1674) Peter Möller -64 Gunnlunk  1:01:34 (1:00:59)
1078.  (1006) Kent Staaf -56   1:01:39 (1:01:26)
1079.  (4129) Kent Ullberg -53 MRR Visby  1:01:39 (1:01:15)
1080.  (4110) Kent Höglund -58 Gotlands Tofta  1:01:39 (1:01:16)
1081.  (1193) Simon Gooch -77   1:01:51 (1:01:41)
1082.  (2412) Esam Touma -03 Löparakademin Katrineholm  1:01:55 (1:01:26)
1083.  (1584) Henrik Persson -69 Knivsta  1:01:56 (1:01:37)
1084.  (2270) Anders Gevert -63 Handelsbankens IF  1:02:01 (1:01:33)
1085.  (1389) Neville Kibwota -85   1:02:04 (1:01:51)
1086.  (1046) Classe Nilsson -70 Kingisland  1:02:04 (1:01:38)
1087.  (2501) Torbjörn Andersson -69   1:02:10 (1:01:33)
1088.  (1157) Robert Enskog -61   1:02:12 (1:02:03)
1089.  (1119) Lars Domesjö -55   1:02:28 (1:02:13)
1090.  (2251) Leif Bertils -61   1:02:31 (1:02:07)
1091.  (2250) Elov Panagiotis Kämpe -90   1:02:31 (1:02:07)
1092.  (1696) Philip Tunbjer -86   1:02:41 (1:02:01)
1093.  (1202) Frederik Abbemo -68 Stockholm Frontrunners IF  1:02:41 (1:02:34)
1094.  (1199) Adam Wästvind -03 Supporterklubb 99  1:02:47 (1:02:28)
1095.  (2019) Pierre Khalil -92   1:02:47 (1:02:25)
1096.  (2163) Tomas Gradin -73   1:02:48 (1:02:30)
1097.  (1789) Mårten Lillmåns -91   1:02:52 (1:02:24)
1098.  (2226) Subhash Bagadi -84   1:02:55 (1:02:20)
1099.  (1313) Mikael Lundin -84   1:02:55 (1:02:55)
1100.  (2184) Tobias Göth -76 Gröndal  1:02:58 (1:02:58)
1101.  (1908) Tim Colbing -90   1:02:58 (1:02:36)
1102.  (1275) Mats Wästvind -76 Supporterklubb 99  1:03:01 (1:02:39)
1103.  (2185) Niklas Göth -82 Vega  1:03:05 (1:02:54)
1104.  (1201) Peter Wästvind -67 Supporterklubb 99  1:03:10 (1:02:48)
1105.  (1333) Mikael Sundeby -91   1:03:13 (1:03:13)
1106.  (2371) Ali Saleh -04 Löparakademin Husby  1:03:15 (1:02:39)
1107.  (2391) Harun Warsame -96 Löparakademin Husby  1:03:15 (1:02:39)
1108.  (1778) Andreas Svensson -73   1:03:21 (1:02:49)
1109.  (518) Patrik Haglund -69 Bros RUNNERS  1:03:23 (1:03:03)
1110.  (2301) Oskar Gustafsson -90   1:03:36 (1:02:59)
1111.  (1083) Arne Bremer -68   1:03:38 (1:03:08)
1112.  (1299) Tomas Svensson -59   1:03:44 (1:03:13)
1113.  (2146) Mattias Jansson -84   1:03:48 (1:02:59)
1114.  (1729) Nils Sjöblom -81   1:03:53 (1:03:38)
1115.  (654) Tung Vu Hoang -79   1:03:53 (1:03:33)
1116.  (2201) Anders Brandel -64 Norrtälje  1:03:55 (1:03:27)
1117.  (2025) Ludvig Lundh -94 Mohv  1:03:58 (1:03:28)
1118.  (2236) Andreas Stjerndal -91 Tss  1:03:59 (1:03:40)
1119.  (1498) Stefan Ytterberg -63 Urban athletes  1:04:02 (1:03:51)
1120.  (1759) Edgar Svensson -90 Sergelhuset  1:04:04 (1:04:01)
1121.  (2409) Abdi Sadaq -03 Löparakademin Hässelby  1:04:07 (1:03:27)
1122.  (1216) Karl-Gustav Sabel -48   1:04:12 (1:03:40)
1123.  (1320) Andreas Hörnfeldt -71   1:04:17 (1:03:51)
1124.  (1434) Timo Kujanpää -56 Turku/åbo  1:04:23 (1:04:14)
1125.  (1995) Sebastian Waldberg -96   1:04:26 (1:03:50)
1126.  (2457) Reedo Subhato -03 Löparakademin Rågsved  1:04:27 (1:03:45)
1127.  (2191) Sam Cottingham -32   1:04:30 (1:03:57)
1128.  (1194) Roland Meisel -48   1:04:32 (1:04:27)
1129.  (4075) Jonas Danielson -65   1:04:32 (1:04:11)
1130.  (1261) Gustav Ek -82   1:04:35 (1:03:57)
1131.  (2447) Danial Houshyari -03 Löparakademin Rågsved  1:04:36 (1:03:56)
1132.  (2103) Fredrik Stureborn -71   1:04:39 (1:03:58)
1133.  (1581) Jan Johansson -56 Boo IF  1:05:08 (1:04:54)
1134.  (2218) Emelie Eklöf -89 Creuna  1:05:11 (1:04:50)
1135.  (1031) Håkan Sandh -48 Örnsbergs kanotsällskap  1:05:13 (1:05:06)
1136.  (1849) Johan Lindén -64   1:05:17 (1:04:42)
1137.  (1262) Johannes Smidelöv -89   1:05:18 (1:05:18)
1138.  (1611) Hans Klocker -63   1:05:25 (1:05:17)
1139.  (412) Ingvar Hamre -77   1:05:27 (1:05:04)
1140.  (2448) Martin Norlander -03 Löparakademin Rågsved  1:05:36 (1:04:56)
1141.  (1087) Arne Timmerling -53 Stigbergspojkarna  1:05:49 (1:05:41)
1142.  (1132) Henrik Olsson -70   1:05:50 (1:05:38)
1143.  (1850) Max Sundström -98   1:05:50 (1:05:29)
1144.  (1472) Michael Selg -72 Nordic Trail  1:05:55 (1:05:50)
1145.  (1810) Lars-Ove Holmkvist -53 Stockholm  1:05:58 (1:05:32)
1146.  (1502) Ulf Hermansson -58 Tyresö  1:06:01 (1:05:56)
1147.  (1790) Rolf Lillmåns -52   1:06:03 (1:05:35)
1148.  (1788) Jakob Lillmåns -86   1:06:06 (1:05:36)
1149.  (2285) Ken Okamoto -75   1:06:11 (1:05:30)
1150.  (1590) Björn Johansson -60   1:06:15 (1:06:05)
1151.  (1503) Jorge Ramirez -87   1:06:28 (1:06:04)
1152.  (1945) Olle Malmberg -97   1:06:30 (1:06:04)
1153.  (1038) Jonatan Svensson -86   1:06:31 (1:06:11)
1154.  (1123) Ivan Vincenti -75   1:06:36 (1:06:21)
1155.  (2192) Peter Johansson -60 Gun IF  1:06:41 (1:06:14)
1156.  (1355) Daniel Ramsköld -85   1:07:15 (1:06:59)
1157.  (1256) Sebastian Lifvergren Karlsson -87   1:07:31 (1:07:25)
1158.  (2525) Anders Hageman -54   1:07:45 (1:07:14)
1159.  (2494) Bengt Hartman -55   1:07:50 (1:07:32)
1160.  (2476) Elias Nooristan -03 Löparakademin Skärholmen  1:07:54 (1:07:11)
1161.  (2108) Erik Humble -99 Dj  1:07:57 (1:07:24)
1162.  (2106) Adam Lind -82 Dj  1:07:57 (1:07:24)
1163.  (1875) Håkan Andersson -68   1:08:01 (1:07:25)
1164.  (1121) Ali Motakefi -54   1:08:26 (1:08:19)
1165.  (2063) Markus Palluck -78   1:08:32 (1:08:06)
1166.  (2062) Jan Paul Andersson -78   1:08:32 (1:08:06)
1167.  (2441) Trym Persson -04 Löparakademin Rågsved  1:08:34 (1:07:54)
1168.  (2086) Klas Sandström Alner -66   1:08:39 (1:08:14)
1169.  (1011) Claes Norrgård -52 Bromma-Solna skytteförening  1:08:42 (1:08:34)
1170.  (2489) Leonardo Gonzalez -03 Löparakademin Skärholmen  1:08:55 (1:08:11)
1171.  (1652) Ats Joorits -58 Stockholm Frontrunners IF  1:08:55 (1:08:45)
1172.  (2485) Alejandro Yanez -03 Löparakademin Skärholmen  1:08:56 (1:08:12)
1173.  (1421) Johan Eklund -85   1:08:57 (1:08:16)
1174.  (1138) Marcus Aldrin -94 Aldrin SK  1:09:01 (1:08:44)
1175.  (1747) Marcel Frankowiack -83   1:09:02 (1:08:31)
1176.  (1475) Peter Jordansson -62   1:09:10 (1:09:03)
1177.  (1754) Jan Palm -63   1:09:14 (1:08:48)
1178.  (2357) Isak Halobeb -02 Löparakademin Fisksätra  1:09:19 (1:08:32)
1179.  (2450) Maziar Houshyari -03 Löparakademin Rågsved  1:09:38 (1:08:58)
1180.  (2298) Rodolfo Candia -45 Hägersten  1:09:39 (1:09:20)
1181.  (1489) Johan Olsson -56   1:09:39 (1:09:36)
1182.  (1950) Thomas Siljeström -54   1:09:41 (1:09:22)
1183.  (2132) Jonas Ackebo -84   1:09:41 (1:09:06)
1184.  (1279) Niklas Zetterberg -77 Uppsala  1:09:42 (1:09:26)
1185.  (1774) Fredrik Johansson -76   1:09:59 (1:09:38)
1186.  (1057) David Kilian -83   1:10:02 (1:09:31)
1187.  (2455) Sebastian Steinbruck -03 Löparakademin Rågsved  1:10:04 (1:09:24)
1188.  (1553) Robert Eriksson -72 Tss  1:10:49 (1:10:38)
1189.  (2511) Frederick Gustafsson -89 Spånga  1:10:53 (1:10:21)
1190.  (1220) Vipin Verma -68   1:10:54 (1:10:22)
1191.  (1570) Örjan Rahm -57   1:11:04 (1:10:56)
1192.  (1829) Magnus Phalén -67   1:11:08 (1:10:32)
1193.  (1098) Thomas Dahlström -71 Kalmar BTK  1:11:09 (1:11:04)
1194.  (1225) Olli Vesanto -57 Ärvinge utegym  1:11:14 (1:10:37)
1195.  (2434) Jimmy Lee -94 Löparakademin Norra botkyrka  1:11:14 (1:10:36)
1196.  (2030) David Jery -78   1:11:45 (1:11:15)
1197.  (2153) Lars Callerholm -59   1:11:54 (1:11:09)
1198.  (2449) Melvin Nikitin -03 Löparakademin Rågsved  1:11:57 (1:11:18)
1199.  (2164) Björn Carrö -65   1:12:22 (1:11:40)
1200.  (1334) Felix Lindmalm -90 Stockholm  1:12:31 (1:12:29)
1201.  (1494) Markus Nykänen -92   1:12:37 (1:12:05)
1202.  (2492) Jonathan Melin -98 Löparakademin Skärholmen  1:12:44 (1:11:50)
1203.  (2480) Alexander Zadruzny -00 Löparakademin Skärholmen  1:12:44 (1:11:51)
1204.  (1203) Mats Berg -67 Sundom IF  1:13:26 (1:13:19)
1205.  (2433) Ibrahim Mustafa -04 Löparakademin Norra botkyrka  1:13:59 (1:13:18)
1206.  (2276) Bengt Holmlund -42   1:14:17 (1:14:04)
1207.  (2349) Kawsu Keita -03 Löparakademin Fisksätra  1:14:24 (1:13:35)
1208.  (2183) Tim Clark -76 Norwegian  1:14:25 (1:13:51)
1209.  (1806) Åke Cederqvist -40   1:14:29 (1:14:01)
1210.  (4206) Linus Klevebäck -87 Sandshult  1:14:49 (1:14:04)
1211.  (1484) Kent Andersson -54   1:14:56 (1:14:52)
1212.  (636) sven-olof Stenvall -35   1:14:57 (1:14:43)
1213.  (1763) Hans Larsson -60   1:14:59 (1:14:37)
1214.  (2324) Haris Kusmic -77 Löparakademin Farsta  1:15:07 (1:14:20)
1215.  (1913) Mats Påhlson -63   1:15:15 (1:14:39)
1216.  (1513) Gabriel De Basso -93 Stockholm  1:15:17 (1:15:09)
1217.  (1556) Niclas Ohlsson -67 Tss  1:16:55 (1:16:53)
1218.  (1336) Kurt Dahl -51   1:16:56 (1:16:20)
1219.  (1587) Björn Almqvist -62 Axa Sports Club  1:17:08 (1:16:42)
1220.  (1929) Hans Karlbom -45 Mp  1:17:56 (1:17:13)
1221.  (4210) Fredrik Larsson -85   1:18:17 (1:17:48)
1222.  (4226) Niklas Larsson -85   1:18:18 (1:17:48)
1223.  (1612) Pär Falk -62   1:18:29 (1:18:27)
1224.  (2044) Ivan Paulovich Pinheiro Gomes -86 Betsson Group  1:18:33 (1:18:02)
1225.  (2484) Naim Ushurov -02 Löparakademin Skärholmen  1:18:37 (1:17:55)
1226.  (1824) Göran Mähler -56   1:18:48 (1:18:15)
1227.  (2350) Buba Sonko -90 Löparakademin Fisksätra  1:19:01 (1:18:16)
1228.  (2273) Per westin-nilsson -62   1:19:22 (1:18:44)
1229.  (1957) Petros Katsogiannos -79   1:19:36 (1:19:04)
1230.  (1761) Adrian Bergfors -90   1:19:53 (1:19:35)
1231.  (1215) Leif Ericsson -42 Järfälla  1:20:18 (1:20:03)
1232.  (1898) Tobias Råstorp -79   1:20:19 (1:19:36)
1233.  (1782) Per Westberg -58   1:20:58 (1:20:30)
1234.  (2408) Davinchi Henriquez -94 Löparakademin Hässelby  1:21:18 (1:20:37)
1235.  (2323) William Back -04 Löparakademin Farsta  1:21:37 (1:20:52)
1236.  (2389) Yassin Kridih -04 Löparakademin Husby  1:22:04 (1:21:27)
1237.  (2366) Talha Özuer -03 Löparakademin Husby  1:22:04 (1:21:28)
1238.  (2071) Per-Arne Lundgren -55   1:22:12 (1:21:40)
1239.  (2458) Dino Hadzic -03 Löparakademin Rågsved  1:22:17 (1:22:17)
1240.  (1730) Lucas Olsson -96   1:24:13 (1:23:45)
1241.  (1731) Michael Olsson -68   1:24:13 (1:23:45)
1242.  (2231) Marcus Lindh -90 Tss  1:25:07 (1:24:41)
1243.  (2475) Batuhan Nur -03 Löparakademin Skärholmen  1:26:07 (1:25:23)
1244.  (434) Niklas Gehlin -79 Blåvitt  1:27:01 (1:26:44)
1245.  (1801) Mathias Magnusson -73   1:28:38 (1:27:50)
1246.  (701) John Dester -85 Jägarns Jaktlag  1:30:07 (1:30:07)
1247.  (2411) Ivan Alnassar -03 Löparakademin Hässelby  1:31:21 (1:30:41)
1248.  (2396) Mohammad Ali Paktinat -03 Löparakademin Hässelby  1:31:22 (1:30:41)
1249.  (2445) Ahn Bui -94 Löparakademin Rågsved  1:32:17 (1:31:35)
1250.  (1918) Gunnar Svensson -41   1:32:22 (1:31:36)
1251.  (2004) Keith Milam -57   1:32:53 (1:32:05)
1252.  (1704) Tommy Lendin -46   1:34:02 (1:33:23)
1253.  (1181) Manne Bretz -49   1:35:50 (1:35:36)
1254.  (2339) Leandro Ruiz -03 Löparakademin Farsta  1:35:52 (1:35:07)
1255.  (2487) Alexandros Zeko -03 Löparakademin Skärholmen  1:42:02 (1:41:20)
1256.  (2464) Ram Cornejo -89 Löparakademin Skärholmen  1:42:03 (1:41:18)
1257.  (2168) Mats Lindborg -68   1:42:21 (1:42:02)
1258.  (2427) Faris Fakhri -03 Löparakademin Norra botkyrka  1:45:47 (1:45:47)
1259.  (2426) Deniz Köklu -03 Löparakademin Norra botkyrka  1:45:54 (1:45:54)
1260.  (2522) Sten Odenblad -39 Fredrikshofs FIF  1:50:14 (1:49:37)
1261.  (825) Peter Clark -87 Ssidelinecity  1:55:34 (1:55:18)
1262.  (2387) Mahdi Azizi -01 Löparakademin Husby  1:57:35 (1:56:56)
1263.  (2393) Alland Koyikoyan -03 Löparakademin Husby  2:05:04 (2:04:25)
1264.  (1974) Anders Paulsson -46   2:11:22 (2:11:03)

10 km Kvinnor

Brutto

Netto
1.  (11) Hanna Lindholm -79 Huddinge AIS  0:34:17 (0:34:17)
2.  (70) Sanna Mustonen -91 Hässelby SK  0:34:54 (0:34:54)
3.  (5055) Lisa Ring -93 IK Nocout.se  0:35:43 (0:35:41)
4.  (71) Louise Ringström -89 Spårvägens FK  0:36:57 (0:36:56)
5.  (76) Angelica Strandberg -96 Spårvägens Fk  0:37:39 (0:37:37)
6.  (5060) Frida Michold -95 Team Forimd  0:37:52 (0:37:51)
7.  (73) Ida Haataja -94 Pudasjärven Urheilijat, FIN  0:38:03 (0:38:01)
8.  (72) Sarah Edsberger -89 Hälle  0:38:08 (0:38:07)
9.  (5016) Linnea Isaksson -91 Upsala IF Friidrott  0:38:12 (0:38:10)
10.  (5002) Edita Maggi -85 Fredrikshofs FIF  0:38:34 (0:38:32)
11.  (341) Sofia Porsch Grahm -87 Täby Träningsverk  0:38:46 (0:38:40)
12.  (5009) Linnéa Sennström -00 Hässelby SK  0:38:53 (0:38:53)
13.  (5045) Sabina Korpela -82 IF Linnéa  0:39:22 (0:39:18)
14.  (77) Elin Balk -92 IF Linnéa  0:39:46 (0:39:44)
15.  (109) Julia Liv Gedin -82 Colting Borssén  0:39:48 (0:39:44)
16.  (78) Filipa Rodrigues -96 Järla Orientering  0:39:52 (0:39:51)
17.  (296) Jennifer Benson -89   0:40:09 (0:40:07)
18.  (247) Ulrika Forsgren -85   0:40:48 (0:40:44)
19.  (374) Sanna Hed -74   0:40:53 (0:40:47)
20.  (362) Maria Eriksson -76 IF Start  0:40:53 (0:40:51)
21.  (339) Julia Montgomery -84 Syncron  0:41:03 (0:41:02)
22.  (367) Julia Johnsson -76 Örebro AIK  0:41:08 (0:41:02)
23.  (366) Nathalie Dahlqvist -84 Veganrunners IK  0:41:35 (0:41:30)
24.  (363) Sandra Berglund -90 IF Linnéa  0:41:44 (0:41:38)
25.  (244) Annika Engwall -94 IFK Avdank  0:42:10 (0:42:04)
26.  (185) Frida Eriksson -83 Västerås  0:42:18 (0:42:08)
27.  (80) Marie Bjerkevall -87 Hässelby SK  0:42:27 (0:42:25)
28.  (950) Elin Engfeldt -87   0:42:32 (0:42:17)
29.  (384) Henrietta Kihlberg -92   0:42:42 (0:42:39)
30.  (395) Nina Bäcklin -74   0:42:52 (0:42:49)
31.  (342) Rebecca Sjödin -92   0:43:04 (0:43:03)
32.  (306) Anna Leijon -91   0:43:05 (0:43:03)
33.  (350) Sara Alkelin -92 Mercur Solutions AB  0:43:21 (0:43:19)
34.  (948) Anna Adlercreutz -91   0:43:26 (0:43:19)
35.  (416) Amanda Vestman -93   0:43:30 (0:43:15)
36.  (686) Emma Lindevall -85   0:43:34 (0:43:20)
37.  (308) Karin Rosenthal -78   0:43:43 (0:43:34)
38.  (917) Cristina Aaro -74   0:43:58 (0:43:48)
39.  (271) Madeleine Winberg -87   0:44:10 (0:44:01)
40.  (578) Harriet Manninger -98 Bromma  0:44:28 (0:44:13)
41.  (219) Ida Lilja -85 Örebro AIK  0:44:30 (0:44:24)
42.  (1935) Stina Hellqvist -85   0:44:32 (0:44:06)
43.  (243) Sara Kvarfordh -75 IF Linnéa  0:44:32 (0:44:26)
44.  (528) Alice Laratta -96   0:44:45 (0:44:39)
45.  (297) Natalie Persson -90 Ssideline City Run Club  0:44:53 (0:44:45)
46.  (852) Rebecca Albertsson -87 IF Linnéa  0:45:11 (0:45:02)
47.  (2481) Nijantha Marmayohan -03 Löparakademin Skärholmen  0:45:14 (0:44:33)
48.  (907) Christina Ridderman Karlsson -65 TSM Running  0:45:17 (0:45:06)
49.  (975) Annika Ingelhammar -86   0:45:18 (0:45:06)
50.  (466) Sara Karlberg -92 Tyresö  0:45:34 (0:45:14)
51.  (326) Jenni Simola -89 IFK Lidingö Orientering  0:45:41 (0:45:33)
52.  (910) Sara Ek -89   0:45:51 (0:45:37)
53.  (323) Rachel Haines -88 Ssideline City  0:45:52 (0:45:52)
54.  (254) Josefin Rakos -88   0:45:54 (0:45:47)
55.  (924) Maria Nilsson -81 Fredrikshofs FIF  0:45:54 (0:45:45)
56.  (935) Mimmi Lundkvist von Corswant -79   0:45:55 (0:45:47)
57.  (1753) Janina Aarts -90   0:45:57 (0:45:38)
58.  (908) Linda Björnsson -81   0:45:58 (0:45:45)
59.  (962) Erika Troeng -87 Coop IF  0:46:00 (0:46:00)
60.  (912) Klara Grahm -89   0:46:03 (0:45:49)
61.  (716) Malin Sandin -91   0:46:04 (0:45:56)
62.  (830) Strömbäck Elvira -77   0:46:06 (0:45:48)
63.  (733) Letu Tekle -77   0:46:08 (0:45:49)
64.  (386) Elina Wahlberg -88 Stockholm city triathlon  0:46:10 (0:46:00)
65.  (757) Johanna Jarskog -01 IF Linnéa  0:46:11 (0:45:50)
66.  (826) Marie Mäkk -68   0:46:20 (0:46:07)
67.  (672) Linnea Alstermark -92 IFK Avdank  0:46:20 (0:46:20)
68.  (983) Charlotta Retzius -78   0:46:34 (0:46:16)
69.  (649) Erica Helmin -75   0:46:38 (0:46:25)
70.  (860) Caroline Gustafsson -89   0:46:42 (0:46:22)
71.  (2094) Maria Poleva -92   0:46:46 (0:46:24)
72.  (279) Åsa Edman -62 Roma IF  0:46:51 (0:46:43)
73.  (563) Eva-Maria Asplund -66 Ärla IF  0:46:54 (0:46:38)
74.  (381) Pernilla Bredolt -85 Runwaytoadventures.com  0:46:54 (0:46:44)
75.  (675) Pernilla Thessen -86   0:46:56 (0:46:35)
76.  (200) Melina Hillerberg -90 Stockholm  0:46:59 (0:46:49)
77.  (664) Klara Schiebe -88   0:47:05 (0:47:05)
78.  (2500) Sandra Douglasdotter -83   0:47:14 (0:46:57)
79.  (638) Camilla Grunditz -67   0:47:22 (0:47:02)
80.  (750) Helen Gabrielsson -71   0:47:24 (0:47:06)
81.  (749) Emmeli Gravert -89   0:47:27 (0:47:19)
82.  (893) Mica Stare -95   0:47:30 (0:47:07)
83.  (881) Karin Källström -89 Stockholm  0:47:31 (0:47:18)
84.  (658) Åsa Pärlered -66 Club Running Sweden  0:47:31 (0:47:21)
85.  (2268) Camilla Hedner -88   0:47:32 (0:47:09)
86.  (2513) Carolina Frenning -91   0:47:38 (0:47:25)
87.  (785) Renée Nykänen -83   0:47:39 (0:47:25)
88.  (1634) Ida Lantz -84   0:47:43 (0:47:43)
89.  (572) Elin Efraimsson -88   0:47:50 (0:47:40)
90.  (939) Anna Söder -80 Våmhus IK  0:47:54 (0:47:37)
91.  (1618) Petra Öberg Zühlke -72 Team Wahlkvist  0:47:54 (0:47:19)
92.  (878) Anne Jensen -71 IF Linnéa  0:47:59 (0:47:47)
93.  (2124) Irma Neumüller Broth -01   0:48:01 (0:47:50)
94.  (945) Mirja Sikander -80   0:48:03 (0:47:49)
95.  (916) Stefanie Heinig -87   0:48:07 (0:47:52)
96.  (444) Linda Brorsson -73 Ösmo  0:48:09 (0:47:59)
97.  (1048) Ebba Ludvigson -04   0:48:13 (0:48:12)
98.  (1670) Paula Zart Krebs -92   0:48:24 (0:48:22)
99.  (858) Alina Szlagor -91   0:48:24 (0:48:10)
100.  (946) Lovisa Lind -95 Lindhagen damfotboll  0:48:34 (0:48:18)
101.  (833) Veronica Lindstrand -91   0:48:35 (0:48:17)
102.  (760) Johanna Ekman -74   0:48:36 (0:48:18)
103.  (880) Sandra Bergh -84   0:48:41 (0:48:23)
104.  (520) Rebecka Nyhlén -86   0:48:44 (0:48:31)
105.  (463) Eva Rülf -79   0:48:45 (0:48:33)
106.  (799) Viktoria Vikström -80 Team Wahlkvist  0:48:46 (0:48:33)
107.  (708) Teresa Wulff -94   0:48:54 (0:48:44)
108.  (990) Josephine Ewerbring -91 Team JJ  0:48:54 (0:48:33)
109.  (1835) Johanna Andersson -83   0:48:54 (0:48:44)
110.  (974) Annie Fasth -64 TSM Running  0:48:55 (0:48:38)
111.  (1283) Elisa Lanaro -96 Lanari  0:48:58 (0:48:47)
112.  (861) Lena Fredriksson -77 Runacademy IF  0:49:01 (0:48:50)
113.  (506) Agneta Burrows -69   0:49:01 (0:48:43)
114.  (976) Emma Dahl -85   0:49:02 (0:48:49)
115.  (667) Sandra Brander -89   0:49:02 (0:48:51)
116.  (616) Maja Andersson -89   0:49:05 (0:48:50)
117.  (3991) Rita Jokela -63   0:49:07 (0:48:53)
118.  (646) Petra Johansson -75   0:49:08 (0:48:56)
119.  (476) Joanna Kühn -79 Ssideline  0:49:12 (0:49:07)
120.  (722) Linda Wahlman -84   0:49:13 (0:48:55)
121.  (630) Christin Blomqvist -92   0:49:13 (0:49:00)
122.  (911) Victoria Ericsson -67   0:49:16 (0:49:06)
123.  (491) Erica Nordqvist -75   0:49:16 (0:49:00)
124.  (877) Johanna Schultz -84   0:49:19 (0:49:12)
125.  (608) Sofie Sjöstedt Stålknapp -89   0:49:20 (0:49:12)
126.  (655) Fiona Rotberg -68   0:49:23 (0:49:06)
127.  (968) Elin Olsson -91   0:49:25 (0:49:17)
128.  (678) Agnes Olofsson -00 Lidingö  0:49:26 (0:49:17)
129.  (1910) Gabriella Ohlsson -68   0:49:27 (0:49:07)
130.  (4093) Sophie Lennholm -91   0:49:30 (0:49:25)
131.  (727) Emelie Boding -87 Team Sibirien  0:49:32 (0:49:14)
132.  (953) Kina Larsson -74   0:49:34 (0:49:21)
133.  (851) Anna Seim -74   0:49:35 (0:49:22)
134.  (482) Nora Jönsson -00 Reve d'Icare  0:49:36 (0:49:22)
135.  (918) Alexandra Edström -87   0:49:47 (0:49:21)
136.  (791) Maria Nelsson -63   0:49:49 (0:49:37)
137.  (2271) Naomi Hobden -90 Ssideline City  0:49:49 (0:49:35)
138.  (1477) Josefin Segerström -82   0:49:50 (0:49:34)
139.  (956) Lynette Morgan -91   0:49:59 (0:49:59)
140.  (2060) Turid Frisinger -83   0:50:08 (0:49:45)
141.  (920) Sofia Norén -92 Stockholm  0:50:09 (0:50:09)
142.  (1450) Caroline Axelsson -76   0:50:09 (0:50:06)
143.  (2157) Renée Björsell Thor -91   0:50:10 (0:49:33)
144.  (587) Maria Funcke -64 Söderlöparna  0:50:10 (0:50:00)
145.  (429) Kerstin Holmgren -59 Hammarby Friidrott Löparnas Vänner  0:50:13 (0:49:58)
146.  (1285) Astrid Lindh -86   0:50:18 (0:50:12)
147.  (1504) Annika Luik -78 Ursvik  0:50:18 (0:50:17)
148.  (1471) Jenny Norrman -91   0:50:19 (0:50:10)
149.  (927) Jenny Sunding -87   0:50:23 (0:50:13)
150.  (676) Erika Drageryd -89   0:50:23 (0:50:13)
151.  (1327) Anja Cavalli-Björkman -87   0:50:23 (0:50:05)
152.  (539) Sofia Davidsson -82 Scania  0:50:30 (0:50:14)
153.  (492) Matilda Östman -67 Attunda ok  0:50:30 (0:50:17)
154.  (517) Anna Asplund -82   0:50:30 (0:50:27)
155.  (2169) Cecilia Söder -71 VH Runners  0:50:31 (0:50:04)
156.  (1287) Marie Lindroos -79 Avancia  0:50:32 (0:50:28)
157.  (526) Marina Vlahovic -67 TSM-Running  0:50:34 (0:50:34)
158.  (4053) Josefin Janing -77 Clara Financial  0:50:36 (0:50:06)
159.  (2087) Sofia Lönning -87   0:50:38 (0:50:10)
160.  (1737) Van Ly -94   0:50:40 (0:50:25)
161.  (1367) Josephine Are -88   0:50:42 (0:50:37)
162.  (1937) Hedvig Danielsson -92   0:50:44 (0:50:33)
163.  (718) Therese Fyhn -92   0:50:48 (0:50:35)
164.  (620) Bunriap Pettersson -67 Spånga  0:50:56 (0:50:44)
165.  (2058) Paulina Svensson -94   0:50:56 (0:50:23)
166.  (963) Charlotte Barle Hejdenberg -93   0:51:00 (0:50:38)
167.  (971) Olivia Konradsdotter Jansson -92 Atlas Copco IF  0:51:02 (0:50:44)
168.  (1961) Sofia Björksten -71   0:51:03 (0:50:42)
169.  (1650) Olivia Holmberg -92   0:51:04 (0:51:00)
170.  (556) Marie Rosengren Andersson -74   0:51:07 (0:50:47)
171.  (2181) Tove Svensson Rissanen -91   0:51:07 (0:50:49)
172.  (1144) Mia Hending -70   0:51:08 (0:51:06)
173.  (1264) Emma Zetterström -90 Skarpnäcks OL  0:51:10 (0:51:03)
174.  (944) Mimmi Schimana -72 Leonards och Angelos sommarklubb  0:51:13 (0:50:53)
175.  (822) Ulrica Winberg -66 Drift Running Club  0:51:15 (0:50:54)
176.  (666) Linnéa Holmgren -87   0:51:17 (0:51:06)
177.  (624) Ieva Polakovska -82   0:51:19 (0:50:53)
178.  (413) Maria Magnusson -71   0:51:19 (0:51:04)
179.  (1089) Maria Landeborn -79   0:51:19 (0:51:08)
180.  (2363) Fartun Farrah -02 Löparakademin Fisksätra  0:51:20 (0:50:46)
181.  (2294) Alice Nordpers -96 Syncron  0:51:26 (0:51:07)
182.  (1069) Ida Lindén -84 SEB IF  0:51:27 (0:51:21)
183.  (1024) Amanda Domanders -93 Dominanders  0:51:29 (0:51:26)
184.  (2521) Emelina Erlandsson -89   0:51:30 (0:51:01)
185.  (888) Mikaela Duhrin Eriksson -95   0:51:32 (0:51:14)
186.  (1158) Hanna Clerkestam -77   0:51:35 (0:51:33)
187.  (643) Jessica Kihlsten -84   0:51:36 (0:51:23)
188.  (1983) Camilla Hasselberg -85   0:51:40 (0:51:21)
189.  (1637) Eva-Stina Bäckström -76   0:51:43 (0:51:41)
190.  (921) Johanna Sundberg -92 Terrible Tuesdays Triathlon Club  0:51:44 (0:51:19)
191.  (4083) Nada Bernhard -69   0:51:45 (0:51:28)
192.  (1628) Sophie Eskesen -93   0:51:46 (0:51:33)
193.  (1614) Annica Walter -79 Team Nordic Trail  0:51:46 (0:51:40)
194.  (665) Sara Nilsson -94 Ok Tranan  0:51:47 (0:51:32)
195.  (611) Charlotta Svedberg -69   0:51:48 (0:51:42)
196.  (1026) Moa Domanders -95 Dominanders  0:51:50 (0:51:47)
197.  (1377) Carolina Klingstedt -73   0:51:52 (0:51:45)
198.  (435) Lotte Fernvall -66   0:51:57 (0:51:44)
199.  (529) Ambre Jolibois -90   0:51:59 (0:51:33)
200.  (420) Ylva Kaiser -88   0:52:01 (0:51:51)
201.  (1655) Mimmi Gustafsson -90   0:52:04 (0:51:45)
202.  (1658) Michaela Backman -87   0:52:13 (0:52:02)
203.  (752) Amanda Spelmans -86   0:52:13 (0:51:55)
204.  (682) Zeinat Hacko Lilak -86   0:52:14 (0:51:58)
205.  (1291) Carina Rolen -65 Arådalensif  0:52:18 (0:52:07)
206.  (440) Ann-Charlotte Edlund -56   0:52:22 (0:52:10)
207.  (1883) Anna Wikström -82 Gnesta  0:52:25 (0:52:03)
208.  (615) Minna Jersenius -89   0:52:26 (0:52:12)
209.  (2310) Jenny Hedman -86   0:52:31 (0:52:06)
210.  (2083) Emma Sjöholm -93 Mojitoz  0:52:32 (0:52:08)
211.  (814) Erika Lidholm -84   0:52:33 (0:52:23)
212.  (867) Pernilla Vilhelmsson -65   0:52:37 (0:52:15)
213.  (1410) Sanna Svennerstad -87   0:52:42 (0:52:39)
214.  (2028) Emily Benitez -91   0:52:42 (0:52:17)
215.  (2312) Polina Schulz -91   0:52:43 (0:52:10)
216.  (1675) Elin Brandt -88   0:52:45 (0:52:38)
217.  (698) Caroline Nielsen -84   0:52:46 (0:52:26)
218.  (1397) Alexis McCabe Egmar -87   0:52:47 (0:52:38)
219.  (586) Therese Hammarström -79   0:52:47 (0:52:15)
220.  (4092) Kerstin Eriksson -89   0:52:55 (0:52:52)
221.  (1462) Joy Ekengren -82 Idrottens IF  0:52:56 (0:52:41)
222.  (2033) Amanda Nordström -94 Riksbanken IF  0:52:56 (0:52:32)
223.  (2518) Johanna Sällström -72   0:52:57 (0:52:28)
224.  (1240) Jennifer O'sullivan -81   0:52:57 (0:52:41)
225.  (1664) Nicole Hartmann -84   0:52:57 (0:52:52)
226.  (1625) Edman Jonna -88   0:52:57 (0:52:54)
227.  (1860) Jenny Wallin -87   0:53:01 (0:52:56)
228.  (597) Carolina Bigert -68   0:53:05 (0:52:54)
229.  (901) Nina Jakobson -72   0:53:06 (0:52:51)
230.  (4073) Kajsa Berggren -97   0:53:09 (0:53:05)
231.  (1620) Irene Mörkfors -70   0:53:10 (0:53:08)
232.  (2425) Dilzat Asihaeriang -01 Löparakademin Norra botkyrka  0:53:12 (0:52:37)
233.  (2509) Ida Olsson -91   0:53:14 (0:53:01)
234.  (1692) Kirsten Lundman -90 Internationella Engelska Skolan  0:53:16 (0:52:49)
235.  (1270) Kerstin Malmkvist -78   0:53:17 (0:53:09)
236.  (1073) Erika Meriläinen -87   0:53:18 (0:52:59)
237.  (1205) Cecile Skog -83   0:53:19 (0:53:08)
238.  (775) Louise Sillrén -77 Lollo Sk  0:53:19 (0:53:11)
239.  (931) Catrine Bergqvist -82   0:53:20 (0:53:05)
240.  (808) Helena Segerdahl -65   0:53:21 (0:53:05)
241.  (633) Valdis Gudmundsdottir -85   0:53:22 (0:53:08)
242.  (863) Frida Öjerfalk -84 Runacademy IF  0:53:23 (0:53:23)
243.  (656) Linnea Svenssonrotberg -01   0:53:24 (0:53:06)
244.  (769) Karin Ström -88   0:53:26 (0:53:08)
245.  (1689) Kathleen Forsberg -75   0:53:29 (0:53:02)
246.  (1403) Janica Liland -68 Anchorage  0:53:30 (0:53:25)
247.  (1248) Eira Hansson -95   0:53:31 (0:53:26)
248.  (1325) Josefin Lundgren Gawell -75 Löparnas Vänner  0:53:35 (0:53:18)
249.  (890) Amanda Brunosson -86   0:53:35 (0:53:16)
250.  (1112) Anna Wedel Stålkula -76   0:53:40 (0:53:36)
251.  (1351) Emma Lindgren -92   0:53:43 (0:53:38)
252.  (1582) Emelie Kanevid -86 Deloitte  0:53:45 (0:53:22)
253.  (2308) Hillevi Rönström -75   0:53:46 (0:53:31)
254.  (798) Karin Strandh -91 Arlanda-Märsta SK  0:53:46 (0:53:33)
255.  (2279) Pia Norvell -74   0:53:46 (0:53:26)
256.  (1604) Natalie Sippl -92   0:53:48 (0:53:43)
257.  (1447) Johanna Lernvik -78   0:53:48 (0:53:40)
258.  (488) Emma Palm -76   0:53:48 (0:53:26)
259.  (1135) Karin Bildt -81 Acando  0:53:52 (0:53:48)
260.  (1527) Märta Berggren -01 Gustavsberg  0:53:56 (0:53:52)
261.  (1872) Victoria Briding -91   0:53:56 (0:53:43)
262.  (4252) Annika Eiranson -61 Visby  0:53:58 (0:53:47)
263.  (937) Amra Sjöstrand Zolic -83 Swedbank  0:53:58 (0:53:34)
264.  (1385) Anna Olofsson -65 Lidingö  0:53:58 (0:53:56)
265.  (1269) Tone Rösand -91   0:54:00 (0:53:40)
266.  (2075) Tove Jakobsson -88   0:54:00 (0:53:41)
267.  (1344) Petra Westman -69 Solna  0:54:01 (0:53:51)
268.  (1305) Natalie Hendrikse -92 Sobi Runners  0:54:02 (0:53:55)
269.  (2214) Malin Forsberg -93   0:54:04 (0:53:29)
270.  (1315) Julia Rönnow -92   0:54:06 (0:54:03)
271.  (1458) Johanna Wistedt -76 Team vretbo  0:54:08 (0:54:01)
272.  (1716) Emelie Domanders -91 Dominanders  0:54:10 (0:54:06)
273.  (1984) Charlotte Edvardsson -75   0:54:10 (0:53:36)
274.  (1609) Linda Pers -73 Åkersberga  0:54:12 (0:54:06)
275.  (1213) Linnea Gierer -92   0:54:13 (0:54:01)
276.  (2107) Ella Kadefors -94 Dj  0:54:13 (0:53:43)
277.  (1044) Ingrid Stigsdotter -78   0:54:16 (0:54:09)
278.  (617) Lina Nätterlund -88   0:54:19 (0:54:04)
279.  (1536) Lisa Lindskog -86 Creuna  0:54:21 (0:54:12)
280.  (1014) Josefine Fransson -87   0:54:22 (0:54:09)
281.  (731) Charlotte Persson -86 Running Wild  0:54:22 (0:54:05)
282.  (1663) Hanna Nilsson -85   0:54:22 (0:54:19)
283.  (1280) Sarah Karlsson -87   0:54:23 (0:54:14)
284.  (1542) Emelie Thuresson -87   0:54:23 (0:54:13)
285.  (1541) Erika Gustafsson -93   0:54:25 (0:54:21)
286.  (2084) Emelie Knudtzon -85   0:54:30 (0:53:58)
287.  (2303) Rosa Nadine Danenberg -90   0:54:33 (0:53:54)
288.  (452) Sepideh Golez Mafi -86   0:54:33 (0:54:18)
289.  (914) Anna Nildén -72   0:54:34 (0:54:24)
290.  (4084) Annica Oreland -73   0:54:38 (0:54:19)
291.  (1520) Agneta Schalling -64 Täby  0:54:42 (0:54:40)
292.  (1480) Sanna Ekman -72   0:54:44 (0:54:38)
293.  (2520) Unn Rasmussen -83   0:54:48 (0:54:30)
294.  (1859) Marielle Silén -89   0:54:48 (0:54:25)
295.  (1947) Johanna Andersson -78   0:54:50 (0:54:08)
296.  (573) Jana Bornhäll -84   0:54:50 (0:54:37)
297.  (1693) Amalia Flemming -92   0:54:54 (0:54:50)
298.  (2519) Anna Jos -86   0:54:54 (0:54:37)
299.  (1231) Malin Strandberg -00 Gustavsbergs OK  0:54:56 (0:54:55)
300.  (408) Ellen Nyberg -91   0:54:58 (0:54:34)
301.  (1807) Ann-Catrin Strid -66   0:54:58 (0:54:43)
302.  (741) Christina Ericsson -61 Slimos löparklubb  0:54:59 (0:54:50)
303.  (1345) Maria Enbom -69 Fm  0:55:00 (0:54:58)
304.  (1588) Elin Nordbris -85   0:55:03 (0:54:55)
305.  (1295) Linda Öhling -76 Sollentuna  0:55:06 (0:54:56)
306.  (1843) Clara Wiklander -01   0:55:08 (0:54:46)
307.  (641) Amanda Rietz -91   0:55:08 (0:54:53)
308.  (1456) Bianca Frachetta Fernandes -93   0:55:10 (0:54:33)
309.  (1294) Johanna Helander -74 Saltsjo Boo  0:55:11 (0:55:01)
310.  (2220) Lena Svartström -83 Stockholm  0:55:15 (0:54:54)
311.  (1575) Hanna Fornhem -77   0:55:20 (0:55:08)
312.  (1800) Sanna Björklund -79   0:55:22 (0:54:56)
313.  (1272) Sara Nordin -82   0:55:23 (0:54:41)
314.  (1340) Sofie Blomström -93 Bryggvägs lufsarna  0:55:24 (0:55:05)
315.  (2253) Elin Larsson -92 Syncron  0:55:26 (0:54:49)
316.  (870) Sara Grundberg -79   0:55:27 (0:55:16)
317.  (1690) Thomasine Cederö -73   0:55:27 (0:55:25)
318.  (2360) Linnéa Carrero -02 Löparakademin Fisksätra  0:55:28 (0:54:52)
319.  (2069) Martina Zetterqvist -91 Can  0:55:29 (0:55:13)
320.  (1676) Lena Lagerberg -73 Länsförsäkringar  0:55:29 (0:55:23)
321.  (1982) Malin Reiman -92   0:55:31 (0:55:12)
322.  (1384) Eva Mimer -67   0:55:31 (0:55:28)
323.  (1303) Elin Johansson -86   0:55:32 (0:55:13)
324.  (1284) Hanna Yan Karlsson -85   0:55:33 (0:55:14)
325.  (1277) Paula Wallmon -67 Svillinge IF  0:55:33 (0:55:31)
326.  (2247) Christine Winter -90   0:55:34 (0:55:00)
327.  (1414) Gunvor Sandberg -47 BrommaVällingby sok  0:55:35 (0:55:32)
328.  (239) Lisa Villabona -82   0:55:36 (0:55:28)
329.  (2122) Cecilia Blomgren -89   0:55:38 (0:55:27)
330.  (1529) Annika Wallin -76 Team Wahlkvist  0:55:45 (0:55:37)
331.  (512) Matilda Werdin -00 Sundbyberg  0:55:46 (0:55:35)
332.  (2224) Emma Carlens -92   0:55:50 (0:55:16)
333.  (1350) Emelie Wenthzel -91   0:55:51 (0:55:47)
334.  (1621) Isabelle Ljungbacke -87   0:55:52 (0:55:48)
335.  (1493) Sara Didriksson -84 Idrottens IF  0:55:53 (0:55:37)
336.  (425) Frida Fernqvist -85   0:55:53 (0:55:35)
337.  (2267) Elinor Skarby Hay -83   0:55:54 (0:55:31)
338.  (4062) Kiki Solender -75   0:55:56 (0:55:35)
339.  (1380) Malin Wållgren -91   0:55:58 (0:55:34)
340.  (1491) Emelie Järnberg -93   0:55:59 (0:55:41)
341.  (1579) Åsa Athlin -71   0:56:00 (0:55:50)
342.  (1226) Ann Ernerot -64   0:56:00 (0:55:52)
343.  (856) Katarina Nordin -88   0:56:00 (0:55:40)
344.  (588) Solveig Sjölund -60 TSM Running  0:56:05 (0:55:47)
345.  (1508) Jenny Friberg -77   0:56:08 (0:56:07)
346.  (2048) Ebba Berg -91   0:56:10 (0:55:34)
347.  (1304) Ulrika Sandell -61 Hemmeslövs TK  0:56:13 (0:56:10)
348.  (1485) Eva Enmark -57   0:56:14 (0:56:05)
349.  (991) Johanna Björk -89 Team 33  0:56:14 (0:55:54)
350.  (4068) Monica Uusitalo -73   0:56:15 (0:55:47)
351.  (2240) Lena Ivegren -87   0:56:20 (0:55:55)
352.  (1369) Maria Mickols -92   0:56:20 (0:56:14)
353.  (2109) Frida Alexanderson -87 Dj  0:56:21 (0:55:52)
354.  (1188) Petra Larsson -82   0:56:21 (0:56:04)
355.  (1507) Marie Lundin -85   0:56:22 (0:56:16)
356.  (1232) Jeanette Hammargren -69   0:56:24 (0:56:21)
357.  (1644) Karin Johansson -64 Ericsson  0:56:26 (0:56:14)
358.  (1695) Bodil Josefsson -62   0:56:27 (0:56:15)
359.  (1442) Daniella Bergfeldt -86   0:56:32 (0:56:20)
360.  (715) Helena Dolfe -91 Jordö IF  0:56:32 (0:56:24)
361.  (612) Jenny Ljungdahl -73   0:56:35 (0:56:15)
362.  (4065) Linn Svahnström -92 Runacademy IF  0:56:37 (0:56:22)
363.  (2317) Diana Tran -92 Löparakademin  0:56:39 (0:56:05)
364.  (1586) Anna Vallberg -90   0:56:43 (0:56:34)
365.  (548) Susanna Bremberg -61   0:56:43 (0:56:24)
366.  (1149) Eva Rösund -71   0:56:49 (0:56:36)
367.  (1366) Marina Swedenborg -93   0:56:49 (0:56:26)
368.  (1109) Amelia Sundgren -84   0:56:50 (0:56:44)
369.  (4070) Anna Flodin -69   0:56:51 (0:56:49)
370.  (1371) Emilia Molin -88   0:56:51 (0:56:41)
371.  (1523) Maria Yeh -91 Deloitte AB  0:56:52 (0:56:42)
372.  (1469) Ida Renström -87 Jägarns Jaktlag  0:56:52 (0:56:27)
373.  (1594) Monica Nilsson -66 Yxlö IF  0:56:52 (0:56:44)
374.  (2128) Stina Gyldberg -85   0:56:54 (0:56:40)
375.  (3603) Åsa Johansson -72   0:56:55 (0:56:34)
376.  (2167) Lotta Rydeberg -67 Runacademy  0:56:55 (0:56:31)
377.  (2127) Magdalena Tannlund -83   0:56:57 (0:56:44)
378.  (1445) Linda Wärlegård -75 Huddinge  0:56:57 (0:56:52)
379.  (1595) Susanne Möllberg -64   0:57:00 (0:56:52)
380.  (1258) Anna Nord -70   0:57:05 (0:56:56)
381.  (1230) Erica Strandberg -96 Gustavsbergs OK  0:57:05 (0:57:04)
382.  (1448) Karin Wickman -84   0:57:07 (0:56:51)
383.  (1364) Emma de Jong -84   0:57:07 (0:57:01)
384.  (1173) Leila Hammouda -69 IF Linnéa  0:57:08 (0:57:06)
385.  (1496) Helene Andersson -66   0:57:11 (0:57:02)
386.  (1373) Ebba Bengtsson -93 Stockholm  0:57:15 (0:56:52)
387.  (1714) Karin Harnesk -73 Fair trade runners  0:57:18 (0:57:15)
388.  (1454) Marie Näslund -79   0:57:21 (0:57:07)
389.  (1117) Rebecca Söderblom -65   0:57:23 (0:57:07)
390.  (1638) Vita Andrews -70   0:57:25 (0:57:16)
391.  (1253) Sanna Wahlberg -63   0:57:31 (0:57:25)
392.  (1268) Anne Engardt -63   0:57:31 (0:57:25)
393.  (1204) Linda Palmér -75   0:57:31 (0:57:13)
394.  (2228) Nebe Almayahi -87 Tss  0:57:32 (0:57:08)
395.  (1632) Ludmilla Besson -90   0:57:34 (0:57:12)
396.  (1725) Jenny Forsell -79   0:57:41 (0:57:08)
397.  (2143) Karin Rafstedt -75   0:57:47 (0:57:12)
398.  (1071) Marcia Nilsson -76 Fair Trade Runners  0:57:48 (0:57:47)
399.  (1842) Sofie Frid -78 IFK Enskede  0:57:49 (0:57:31)
400.  (1426) Linn Sidén -69 Stockholm  0:57:49 (0:57:38)
401.  (1994) Särkioja Maria -71 Handelsbanken IF  0:57:50 (0:57:28)
402.  (1686) Maria Friman -70 Handelsbanken  0:57:52 (0:57:48)
403.  (1107) Alma Brolund -81   0:57:52 (0:57:40)
404.  (1444) Anna Wolme -91   0:57:52 (0:57:37)
405.  (2197) Lena Högfeldt -73 Sportoffice  0:57:52 (0:57:42)
406.  (2460) Sofia Nguyen -03 Löparakademin Rågsved  0:57:54 (0:57:14)
407.  (2529) Christina Rudling -63   0:57:58 (0:57:31)
408.  (2134) Petra Fogelberg -76   0:58:01 (0:57:33)
409.  (1185) Anna-Karin Bergelid -78   0:58:02 (0:57:54)
410.  (2524) Linda Hiller -73   0:58:03 (0:57:44)
411.  (2295) Liselotte Hemström -66   0:58:03 (0:57:36)
412.  (1561) Elvira Molin -89   0:58:09 (0:58:09)
413.  (1592) Johanna Gustafson-Stjernborg -85   0:58:11 (0:58:08)
414.  (1545) Louise Saxholm -80 Pappa Puttes LK  0:58:12 (0:58:03)
415.  (1292) Anndao Pilat -92 Arådalensif  0:58:14 (0:58:02)
416.  (1346) Cecilia Tunberger -76   0:58:21 (0:57:41)
417.  (1596) Amanda Åhnstrand Gamstorp -01   0:58:22 (0:58:12)
418.  (565) Johanna Egerfalk -82 SMD Logistics  0:58:25 (0:58:03)
419.  (2070) Cecilia Xia -92   0:58:29 (0:58:04)
420.  (1687) Johanna Ödman -91   0:58:32 (0:58:22)
421.  (1236) Anne Öberg -56 Nacka  0:58:38 (0:58:33)
422.  (1126) Birgitta Gunnarson -53   0:58:41 (0:58:38)
423.  (1177) Zuzana Minarik -82   0:58:42 (0:58:21)
424.  (1585) Edit Peterson -88   0:58:42 (0:58:34)
425.  (1192) Maria Diephuis -73   0:58:43 (0:58:30)
426.  (1259) Eva Willstrand -65   0:58:43 (0:58:34)
427.  (1316) Kristina Fundberg -69 Ärla if  0:58:44 (0:58:32)
428.  (4064) Hanna Altsäter -91   0:58:45 (0:58:30)
429.  (1666) Neira Balic -81   0:58:47 (0:58:28)
430.  (992) Mahsa Mojtahedi -88   0:58:48 (0:58:35)
431.  (1517) Ebba Öhlin -95 Karlstads Universitet  0:58:49 (0:58:49)
432.  (1370) Elsa Rosén -89 Boiling Pandas  0:58:50 (0:58:45)
433.  (430) Magdalena Jonsson -75 TSM Running  0:58:52 (0:58:34)
434.  (1168) Katja Koskiniemi -73   0:58:52 (0:58:13)
435.  (1623) Linn Hedengren -89 Stockholm  0:58:55 (0:58:35)
436.  (1197) Charlotte Luxemburg -57   0:58:56 (0:58:52)
437.  (1515) Ulrika Öhlin Alberti -69   0:59:02 (0:59:01)
438.  (1537) Louise Sidenblom -86 Creuna  0:59:03 (0:58:54)
439.  (1150) Therése Lindblom -70   0:59:04 (0:58:58)
440.  (2241) Anna Mattsson Hed -71   0:59:04 (0:58:27)
441.  (1337) Michaela Gawrilowicz -74   0:59:06 (0:58:51)
442.  (2121) Linda Tysklind -79   0:59:11 (0:58:45)
443.  (1235) Madeleine Nilsson -65 team Siri sweden  0:59:13 (0:59:08)
444.  (478) Catarina Ekeståhl -83   0:59:15 (0:58:54)
445.  (1102) Lena Prenler -62   0:59:15 (0:59:08)
446.  (1005) Marianne K Gjeldnes -85 Jägarns Jaktlag  0:59:17 (0:58:52)
447.  (2355) Helene Fodge -93 Löparakademin Fisksätra  0:59:20 (0:58:34)
448.  (1685) Mia Ericsson -65 Handelsbanken  0:59:21 (0:59:18)
449.  (1033) Monica Rönnerman -51   0:59:25 (0:59:21)
450.  (4067) Marie Zimmerman -80 Zpringa  0:59:29 (0:59:17)
451.  (2085) Amanda Hörnell -89   0:59:30 (0:59:24)
452.  (2072) Hellevi Ewens -52   0:59:30 (0:59:18)
453.  (2225) Veronica Söderström -91   0:59:30 (0:58:57)
454.  (2136) Jessica Pierre -91   0:59:32 (0:58:55)
455.  (1378) Karoline Edström -94   0:59:33 (0:59:09)
456.  (1247) Karolina Eljas -78   0:59:33 (0:59:29)
457.  (1991) Carina Hällberg -62   0:59:33 (0:59:11)
458.  (1162) Alice Linder Lindberg -93   0:59:35 (0:59:32)
459.  (1307) Karin Österström -88   0:59:38 (0:59:16)
460.  (1934) Sunna Pfeiffer -83   0:59:39 (0:59:13)
461.  (1589) Anna-Karin Lindgren -67   0:59:40 (0:59:34)
462.  (1090) Sofie Larsson -88   0:59:41 (0:59:37)
463.  (2275) Sofie Göthe -86   0:59:41 (0:59:07)
464.  (1241) Susanne Chennell -59   0:59:43 (0:59:37)
465.  (1668) Camilla Lindevall -92   0:59:45 (0:59:33)
466.  (1691) Elizabeth Dougherty -87 Internationella Engelska Skolan  0:59:46 (0:59:19)
467.  (1402) Veronica Fylkner -75 Eif  0:59:46 (0:59:32)
468.  (1251) Ulrika Dalström -68   0:59:47 (0:59:22)
469.  (1326) Hedvig Ansjön -92   0:59:49 (0:59:42)
470.  (1035) Anna Munkhammar -82 MRR Visby  0:59:50 (0:59:27)
471.  (1343) Kristina Froelich -64   0:59:51 (0:59:37)
472.  (543) Urszula Suwada -86   0:59:52 (0:59:42)
473.  (1600) Kristina Leif -65   0:59:54 (0:59:53)
474.  (1926) Tove Sjöberg -95   0:59:57 (0:59:54)
475.  (1178) Emelie Strandberg -91   0:59:59 (0:59:51)
476.  (1424) Susanne Kivinen -63   1:00:01 (0:59:53)
477.  (1613) Ann Weckström -63   1:00:03 (1:00:01)
478.  (1183) Johanna Ekman -91   1:00:07 (1:00:05)
479.  (2242) Malin Brink -88   1:00:08 (0:59:47)
480.  (1893) Louise Juhlin -85   1:00:09 (0:59:58)
481.  (1372) Sofi Unnersjö -87   1:00:16 (1:00:06)
482.  (1605) Pia Hardwicke -74   1:00:16 (1:00:15)
483.  (2029) Carolina Carlsson -81   1:00:17 (1:00:11)
484.  (2249) Fang-Yi Tsai -87 Okome Löparklubb  1:00:21 (0:59:49)
485.  (1868) Christina Nilsson -89   1:00:23 (0:59:46)
486.  (2302) Julia Paulin -89   1:00:25 (0:59:47)
487.  (1505) Lotta Hannerz -70 Lesjöfors Springers  1:00:28 (1:00:26)
488.  (1962) Theres Heldmark -76   1:00:28 (1:00:08)
489.  (1969) Eleonora Sterk -89   1:00:29 (1:00:18)
490.  (2017) Emelie Winberg -88 Bilringarna  1:00:33 (0:59:57)
491.  (1648) Viktoria Grahnen -86 AV IK  1:00:34 (1:00:11)
492.  (1037) Ann-Charlott Zingmark -61   1:00:34 (1:00:21)
493.  (2261) Emelie Sandvad -87 Mik  1:00:36 (1:00:09)
494.  (1133) Therese Wallman -71   1:00:37 (1:00:26)
495.  (1077) Sara Haraldsson Lindh -89   1:00:38 (1:00:28)
496.  (1187) Marielle Ahlfors -77   1:00:41 (1:00:34)
497.  (1103) Cristina Torres Gianzo -75   1:00:46 (1:00:41)
498.  (2166) Monica Arnaudo -90   1:00:46 (1:00:20)
499.  (1065) Anna Boustedt -75   1:00:47 (1:00:41)
500.  (1478) Emelie Andersson -88   1:00:48 (1:00:46)
501.  (2114) Mariana Rantanen -92 Dj  1:00:50 (1:00:20)
502.  (1309) Sofia Lundqvist -92   1:00:52 (1:00:30)
503.  (1845) Maja Wiklander -01   1:00:59 (1:00:36)
504.  (2422) Natalie Kouki -03 Löparakademin Norra botkyrka  1:00:59 (1:00:23)
505.  (1064) Johanna Aschan -72   1:00:59 (1:00:52)
506.  (1045) Maria Atterstam -66 Nynäshamn  1:01:00 (1:00:58)
507.  (1965) Anna Sjölund -91   1:01:01 (1:00:40)
508.  (1105) Anna Kardell -93   1:01:02 (1:00:55)
509.  (1573) Elin Jergman -77   1:01:06 (1:00:31)
510.  (1479) Susanna Solhaug -79   1:01:07 (1:01:02)
511.  (1000) Petra Sporrong -67   1:01:09 (1:01:03)
512.  (1427) Matilda Andersson -95   1:01:13 (1:01:08)
513.  (1430) Erika Palovaara -96   1:01:13 (1:01:07)
514.  (1428) Sara Gisslar -96   1:01:13 (1:01:08)
515.  (673) Annika Lindgren -65 Tsm  1:01:14 (1:01:04)
516.  (2118) Sanna Englund -94 Dj  1:01:16 (1:00:51)
517.  (614) Jenny Lidgren -88   1:01:16 (1:00:57)
518.  (2102) Jeanette Modin -87   1:01:16 (1:00:56)
519.  (1166) Cecilia Lepp -84 Stockholm  1:01:17 (1:01:13)
520.  (1627) Linda Tollin -92   1:01:17 (1:01:06)
521.  (2436) Doniyor Zokirov -03 Löparakademin Norra botkyrka  1:01:18 (1:00:44)
522.  (1128) Eva Regårdh -58   1:01:18 (1:01:09)
523.  (1348) Rebecca Cederström -75   1:01:25 (1:01:16)
524.  (2274) Nathalie Forsback -85   1:01:32 (1:01:08)
525.  (1096) Angelica Olofsson -79 Läckeby  1:01:37 (1:01:32)
526.  (1765) Mikaela Sjögren -92   1:01:38 (1:01:07)
527.  (2011) Jennie Höckert -84   1:01:43 (1:01:17)
528.  (1474) Ulla Krantz -60   1:01:46 (1:01:35)
529.  (2178) Monika Spång -77   1:01:52 (1:01:44)
530.  (1931) Emma Törnkvist -91   1:01:53 (1:01:19)
531.  (1923) Anna-Karin Enfors -95   1:01:54 (1:01:54)
532.  (2417) Lena Sandberg -79 Löparakademin Katrineholm  1:01:56 (1:01:27)
533.  (2516) Emma Axling -77   1:01:56 (1:01:37)
534.  (659) Julia Syrén -93   1:01:58 (1:01:58)
535.  (2067) Isabella Gripe -81 Can  1:02:00 (1:01:44)
536.  (2047) Ylwa K Forsberg -91   1:02:05 (1:01:30)
537.  (1323) Emelie Bagelius -70   1:02:09 (1:01:50)
538.  (1915) Maria Casslind -64   1:02:11 (1:01:45)
539.  (1562) Sofia Persson -86 Mik  1:02:12 (1:01:55)
540.  (1771) Kristina Elford -59   1:02:16 (1:01:57)
541.  (1419) Åsa Zazzi -77   1:02:22 (1:02:15)
542.  (1665) Claudia Franzén -73   1:02:28 (1:02:05)
543.  (2097) Milla Koistinen -89   1:02:30 (1:01:52)
544.  (2150) Henna Lampinen -03   1:02:30 (1:02:14)
545.  (1206) Suzanne Gierer -63   1:02:32 (1:02:19)
546.  (1940) Alexandra Mannheimer -75   1:02:32 (1:02:08)
547.  (1165) Helene Musovic Andersson -77   1:02:35 (1:02:08)
548.  (1871) Johanna Briding -87   1:02:38 (1:02:16)
549.  (1108) Anna Virdesten -80   1:02:39 (1:02:24)
550.  (1054) Kristina Hedberg -71 Runacademy IF  1:02:40 (1:02:38)
551.  (1353) Penda Ba Palmqvist -74 Wewhorunclub  1:02:43 (1:02:35)
552.  (2020) Beatrice Olsen -93   1:02:47 (1:02:25)
553.  (1999) Malin Borning -73 Lg  1:02:51 (1:02:21)
554.  (1649) Jennie Grane -17   1:02:52 (1:02:44)
555.  (1576) Helene Vivenius -66   1:02:53 (1:02:53)
556.  (2038) Wiveka Burvall -68 Riksbanken IF  1:02:56 (1:02:32)
557.  (1266) Maria Tessier -75   1:02:58 (1:02:29)
558.  (1274) Marie Wästvind -74 Supporterklubb 99  1:03:02 (1:02:39)
559.  (1641) Mia Ridderlind Anderzon -91   1:03:03 (1:02:49)
560.  (1446) Malin Westerberg -92   1:03:04 (1:02:49)
561.  (2289) Madeleine Raber -92   1:03:05 (1:02:52)
562.  (1941) Hanna Wetter -78   1:03:06 (1:02:45)
563.  (1278) Pia Zetterberg -75   1:03:10 (1:02:54)
564.  (1160) Charlotte Wiklander -72 Stif  1:03:11 (1:03:08)
565.  (1889) Erika Edlund -79   1:03:12 (1:02:34)
566.  (2257) Marcela Morales -63   1:03:12 (1:02:50)
567.  (1196) Hanna Wästvind -80 Supporterklubb 99  1:03:13 (1:02:50)
568.  (1052) Lina Sahlberg -87   1:03:16 (1:03:09)
569.  (4091) Giau Le Th -89   1:03:17 (1:03:03)
570.  (1021) Celeste Cappelen -84   1:03:17 (1:03:09)
571.  (2278) Julia Juréen -88   1:03:18 (1:02:53)
572.  (1555) Nina Nilsson -77 Tss  1:03:20 (1:03:09)
573.  (1942) Alice Frisk -04   1:03:21 (1:02:53)
574.  (2514) Erica Lindgren -86   1:03:24 (1:02:55)
575.  (1990) Louise Danils -80   1:03:25 (1:03:09)
576.  (2093) Linda Choi -87   1:03:27 (1:03:02)
577.  (1412) Katarina Blom -64 Riksteatern  1:03:28 (1:03:09)
578.  (1186) Anna Strandberg -76   1:03:30 (1:03:22)
579.  (1233) Pernilla Johnni -62 Tkif/bbb  1:03:32 (1:03:32)
580.  (2234) Naima Ohlsson -00 Tss  1:03:32 (1:03:03)
581.  (1574) Manuela Lindvall -90 Jägarns Jaktlag  1:03:33 (1:03:08)
582.  (1927) Linda Hammarström -71   1:03:36 (1:03:13)
583.  (1298) Karolina Lorentzi -64   1:03:44 (1:03:13)
584.  (1104) Pauline Vercruysse -89   1:03:47 (1:03:30)
585.  (1338) Malin Söderlund -86 Bryggvägs lufsarna  1:04:03 (1:03:43)
586.  (1757) Christina Lundkvist -59   1:04:03 (1:03:19)
587.  (1198) Anna-Karin Lind -68 Supporter klubben 99  1:04:06 (1:03:46)
588.  (2125) Anna Fältholm -92   1:04:07 (1:03:49)
589.  (2221) Hanna Thor -77 Stockholm  1:04:08 (1:03:47)
590.  (1567) Kathrina Denny -95 HashHouse Harriers  1:04:09 (1:03:45)
591.  (2010) Emmy Ivarsson -85   1:04:10 (1:03:44)
592.  (1715) Maja Berg -89 Nacka  1:04:10 (1:03:31)
593.  (1463) Linnéa Björck -91   1:04:14 (1:04:01)
594.  (1300) Emilia Gierer -95   1:04:15 (1:04:03)
595.  (1416) Maria Eriksson -70   1:04:20 (1:03:52)
596.  (1219) Nilima Verma -77   1:04:21 (1:03:48)
597.  (1413) Alma Rydman -88   1:04:25 (1:04:13)
598.  (2459) Ulrika Larsson -03 Löparakademin Rågsved  1:04:37 (1:03:58)
599.  (2104) Lisa Stureborn -74   1:04:40 (1:03:57)
600.  (1145) Magdalena Gleisner -72   1:04:40 (1:04:36)
601.  (2313) Heléne Seerbe Assarsson -72   1:04:41 (1:04:19)
602.  (4246) Maria Magnusson -81 SEB IF  1:04:41 (1:04:01)
603.  (1599) Lena Strömberg -65   1:04:42 (1:04:40)
604.  (1939) Helen Lindholm -70   1:04:44 (1:04:16)
605.  (1905) Karin Johansson -71   1:04:44 (1:04:16)
606.  (1131) Anna Lindvall -71   1:04:46 (1:04:42)
607.  (1572) Linda Holmes -43 London  1:04:51 (1:04:36)
608.  (4131) Ida Bäck -76 Spånga  1:04:51 (1:04:36)
609.  (1722) Maria Pohjanen -92   1:04:55 (1:04:35)
610.  (2123) Ingalill Olsson -56   1:04:55 (1:04:31)
611.  (2245) Heidi Sjöberg -82   1:04:57 (1:04:32)
612.  (1607) Anita Lapidus -55   1:04:57 (1:04:42)
613.  (1003) Ann-Louise Lundberg -66 Södertälje  1:04:58 (1:04:50)
614.  (1671) Nina Jonsson -71   1:05:01 (1:04:40)
615.  (1405) Aleksandra Garcia -76   1:05:03 (1:04:53)
616.  (2055) Felicia Davidsson -90   1:05:05 (1:04:46)
617.  (1407) Lisa Söderholm -63 Bromma  1:05:09 (1:05:02)
618.  (1483) Benedicte Sjöstedt -79 StE Eknäs  1:05:10 (1:05:00)
619.  (4450) Olivia Krakau -93   1:05:16 (1:04:42)
620.  (2477) Wed Nihad -03 Löparakademin Skärholmen  1:05:16 (1:04:33)
621.  (1302) Helena Ekström -74   1:05:21 (1:05:03)
622.  (1425) Anna Ihrfors Wikström -64   1:05:26 (1:05:17)
623.  (1705) Marie Hamre -79   1:05:27 (1:05:03)
624.  (1332) Anna Rignér -02   1:05:27 (1:05:15)
625.  (1161) Kristina Nenzell -60   1:05:35 (1:05:32)
626.  (1473) Aleksandra Sandström -86 Jönköping  1:05:37 (1:05:24)
627.  (1296) Inga Sundström -51 Dsif  1:05:43 (1:05:39)
628.  (1718) Silvia Pentia -93   1:05:44 (1:05:22)
629.  (1467) Ann-Charlott Naglitsch -66   1:05:44 (1:05:31)
630.  (1431) Emma Lundgren -81   1:05:48 (1:05:38)
631.  (1933) Maja Adler -89   1:05:49 (1:05:16)
632.  (2211) Lisa Linden -83 Cool Runnings  1:05:51 (1:05:32)
633.  (2496) Virpi Töhönen -68 Mvds  1:05:59 (1:05:35)
634.  (1914) Kristina Gustavsson -69   1:06:00 (1:05:35)
635.  (2314) Jennie Ryding -87   1:06:03 (1:05:43)
636.  (1512) Nicolina Braw -88 Stockholm  1:06:06 (1:05:52)
637.  (2256) Ylva Kynning -93 Syncron  1:06:16 (1:05:40)
638.  (2533) Nagamma Bünsow -02 Vasunda IF  1:06:19 (1:05:43)
639.  (1971) Emma Pettersson -77   1:06:23 (1:05:48)
640.  (1804) Therése Kregert -88 Deloitte  1:06:29 (1:06:18)
641.  (1944) Elina Malmberg -95   1:06:30 (1:06:04)
642.  (2296) Liliana Labbé -80   1:06:32 (1:06:11)
643.  (2112) Lara Borges -89 Dj  1:06:33 (1:06:01)
644.  (1420) Esther Regadera -71   1:06:35 (1:06:23)
645.  (2280) Nina Muhonen -76   1:06:36 (1:06:09)
646.  (2356) Danio El samaraai -02 Löparakademin Fisksätra  1:06:37 (1:05:50)
647.  (2347) Linnéa AF kleen -92 Löparakademin Fisksätra  1:06:37 (1:05:50)
648.  (2510) Sara Feinberg -77   1:06:38 (1:06:11)
649.  (1356) Christina Göransson -79   1:06:41 (1:06:24)
650.  (1382) Lucia Morris -90   1:06:58 (1:06:51)
651.  (1891) Therese Persson -84 Snättringe SK  1:07:05 (1:06:28)
652.  (1773) Putri Santoso -70   1:07:12 (1:06:35)
653.  (1882) Prajakta Khalkar -86 1:07:18 (1:07:04)
654.  (1411) Kajsa Pettersson -90   1:07:21 (1:07:16)
655.  (2007) Teres Påhlsson -92   1:07:22 (1:06:54)
656.  (2006) Carolyn Lundgren -84   1:07:22 (1:06:54)
657.  (2074) Anna Sandström -70   1:07:25 (1:07:01)
658.  (2003) Jessica Pettersson -80   1:07:30 (1:06:52)
659.  (1659) Sofie Ahlin -92   1:07:31 (1:07:25)
660.  (1548) Emilia Nilsson -89 Skärholmen  1:07:32 (1:07:04)
661.  (1043) Marika Nilsson -92   1:07:39 (1:07:32)
662.  (2505) Maria Hageman -87   1:07:43 (1:07:13)
663.  (1438) Anetta Fylling -63   1:07:59 (1:07:57)
664.  (1874) Steffi Burchardt -82   1:08:01 (1:07:25)
665.  (2223) Ulla Nyman Gustafsson -54   1:08:08 (1:07:36)
666.  (2130) Elin Niklasson -81 Supporterklubb 99  1:08:09 (1:07:28)
667.  (1844) Ebba Wiklander -99   1:08:10 (1:07:47)
668.  (2200) Paula Hammoud -91   1:08:12 (1:07:56)
669.  (1151) Solveig Blomster -79   1:08:15 (1:07:54)
670.  (2008) Jennifer Gray -90   1:08:16 (1:07:40)
671.  (1911) Emma Påhlson -93   1:08:22 (1:07:45)
672.  (1433) Raija Kujanpää -56 Turku/åbo  1:08:25 (1:08:06)
673.  (2541) Danielle Zachrisson -85 Pappa Puttes Löpklubb  1:08:25 (1:08:05)
674.  (2403) Marizza Karlin -03 Löparakademin Hässelby  1:08:27 (1:07:46)
675.  (2498) Sara Wennberg -02 Mvds  1:08:29 (1:08:05)
676.  (1468) Alva Naglitsch -06   1:08:29 (1:08:16)
677.  (1750) Elin Olausson -91 Nacka  1:08:39 (1:07:56)
678.  (1401) Sari Nygårdh -72 Ik Hephata  1:08:44 (1:08:23)
679.  (1953) Helena Lind -77   1:08:48 (1:08:26)
680.  (1955) Sofi Sjöberg -78   1:08:48 (1:08:26)
681.  (2213) Ylva Wessén -70   1:08:49 (1:08:27)
682.  (2534) Mimmi Bünsow -66 Vassunda IF  1:08:49 (1:08:14)
683.  (2362) Hibo Faarah -03 Löparakademin Fisksätra  1:08:50 (1:08:05)
684.  (1598) Ingela Johansson -89   1:08:53 (1:08:41)
685.  (2091) Mirella Vallius -83   1:08:53 (1:08:15)
686.  (1422) Linn Gilbertsson -88   1:08:57 (1:08:16)
687.  (2490) Hadia Aria -03 Löparakademin Skärholmen  1:09:00 (1:08:08)
688.  (1139) Jenny Wallin -95 Aldrin SK  1:09:01 (1:08:45)
689.  (1857) Therese Berling -85 Nasus Löparklubb  1:09:02 (1:08:17)
690.  (1075) Maria Hägerstrand -61   1:09:03 (1:08:57)
691.  (3462) Veronica Sjödin -89 Totoro LK  1:09:06 (1:09:06)
692.  (2388) Stephanie Klosinska -91 Löparakademin Husby  1:09:12 (1:08:39)
693.  (2377) Diana Kiros -03 Löparakademin Husby  1:09:12 (1:08:38)
694.  (2372) Simona Neguse -93 Löparakademin Husby  1:09:13 (1:08:39)
695.  (1025) Maria Domanders -68 Dominanders  1:09:20 (1:09:08)
696.  (2352) Mariam Sonko -77 Löparakademin Fisksätra  1:09:25 (1:08:37)
697.  (1110) Luisa Ström -73   1:09:35 (1:09:14)
698.  (2523) Anna-Sofia Genberg -78   1:09:40 (1:09:07)
699.  (2151) Miili Tornberg -84   1:09:40 (1:09:09)
700.  (1758) Anne-Sofie Hedén -90 Sergelhuset  1:09:44 (1:09:42)
701.  (1237) Carina Acimovic -66 Runacademy  1:09:47 (1:09:33)
702.  (1070) Anneli Larsson -62   1:09:50 (1:09:36)
703.  (2131) Ulrika Holmqvist -93   1:09:51 (1:09:11)
704.  (2461) Jaraseth Espinoza -02 Löparakademin Skärholmen  1:09:52 (1:09:09)
705.  (1386) Sofia Bergenstråhle -90 1:09:52 (1:09:27)
706.  (4056) Anncharlotte Lagerqvist -75   1:10:03 (1:09:57)
707.  (2284) Anna-Clara Frostenson -48   1:10:04 (1:09:42)
708.  (1111) Gunilla Boding -48 1:10:06 (1:10:00)
709.  (2155) Kerstin Johansson -71   1:10:22 (1:09:53)
710.  (1328) Gunilla Häggström -62   1:10:27 (1:10:22)
711.  (1713) Ekaterina Kudryavtseva -80   1:10:28 (1:09:48)
712.  (1749) Anna Jacobsson -90   1:10:35 (1:09:51)
713.  (1580) Lotta Lindberg Frohm -64 Boo IF  1:10:42 (1:10:27)
714.  (1951) Andrea Möntnich -82   1:11:01 (1:10:32)
715.  (1985) Danmar Milam -76   1:11:04 (1:10:16)
716.  (2156) Mari Wennström -72   1:11:04 (1:10:34)
717.  (2170) Madeleine Bergholtz -82   1:11:05 (1:10:41)
718.  (2012) Christel Nordström -63   1:11:07 (1:10:30)
719.  (1141) Åsa Gaasvik -67   1:11:07 (1:10:56)
720.  (2430) Feven Ghirmai -03 Löparakademin Norra botkyrka  1:11:13 (1:10:33)
721.  (2046) Claire Ward-Passey -78   1:11:16 (1:10:41)
722.  (2000) Monireh Vandi -75   1:11:20 (1:11:01)
723.  (1290) Marie Jürisoo -85   1:11:23 (1:11:16)
724.  (1010) Helena Ferry -80 Vegan Runners IK  1:11:28 (1:11:17)
725.  (1239) Soma Rada -94   1:11:28 (1:10:50)
726.  (1050) Mou Sheikh -84   1:11:28 (1:11:17)
727.  (1238) Namo Marouf -88   1:11:28 (1:10:50)
728.  (1079) Anna Carlander -80   1:11:34 (1:11:26)
729.  (2235) Ebba Rask -00 Tss  1:11:39 (1:11:10)
730.  (2079) Henny Callerholm -94   1:11:47 (1:11:06)
731.  (2078) Ella Callerholm -93 Stockholm  1:11:47 (1:11:06)
732.  (1097) Jessica Nihlstedt Dahlström -80 Kalmar BTK  1:11:50 (1:11:45)
733.  (1657) Karin Frisk -78   1:11:51 (1:11:11)
734.  (1785) Pernilla Sjögren -63   1:11:52 (1:11:12)
735.  (2359) Estefania Aranda -93 Löparakademin Fisksätra  1:11:53 (1:11:06)
736.  (2440) Majken Eriksson -03 Löparakademin Rågsved  1:11:57 (1:11:18)
737.  (1853) Somayeh Safanama -80   1:11:59 (1:11:25)
738.  (1777) Maria Eng -86   1:12:02 (1:11:22)
739.  (1775) Cecilia Enoksson -82   1:12:02 (1:11:24)
740.  (1189) Ragnhild Franzén -60   1:12:11 (1:12:06)
741.  (2080) Iris Callerholm -96   1:12:11 (1:11:26)
742.  (1630) Tamila Medetbekova -89 Tsm  1:12:13 (1:11:53)
743.  (4136) Barbara Gallina -75 Friskis Svettis  1:12:14 (1:11:41)
744.  (1823) Suvarna Dash Wagh -80   1:12:22 (1:12:07)
745.  (1359) Sandra Robertsson -82   1:12:26 (1:12:08)
746.  (2182) Ulrika Zakrisson -75   1:12:35 (1:11:53)
747.  (2376) Beyza Erzurum -03 Löparakademin Husby  1:12:36 (1:12:03)
748.  (2374) Fatma Quershi -03 Löparakademin Husby  1:12:36 (1:12:03)
749.  (2304) Anja Olsson -73   1:12:43 (1:12:06)
750.  (2305) Anna Åhr -71   1:12:44 (1:12:06)
751.  (1907) Ulrika Ahlqvist -69   1:13:06 (1:12:39)
752.  (2188) Amelie Uggla -03 Bromma  1:13:07 (1:12:48)
753.  (2189) Maria Uggla -63 Bromma  1:13:09 (1:12:51)
754.  (1616) Johanna Wästvind -68 Supporterklubb 99  1:13:14 (1:12:54)
755.  (1946) Monica Bellman -53   1:13:23 (1:13:03)
756.  (1099) Lise-Lott Mobäck Johnsson -65 Järfälla Alpina  1:13:23 (1:13:11)
757.  (1208) Jessica Bood -75   1:13:25 (1:13:11)
758.  (1781) Elisabeth Rylander -67   1:13:29 (1:12:53)
759.  (1973) Joanna Jouda -85   1:13:29 (1:12:59)
760.  (1023) Gun Lindqvist -64 Södertörns friskola  1:13:32 (1:12:50)
761.  (1022) Carina Lützow -69   1:13:34 (1:12:52)
762.  (1846) Maria Wiklander Gummesson -04 Sundbyberg  1:13:40 (1:13:18)
763.  (2423) Malin Turen -03 Löparakademin Norra botkyrka  1:13:51 (1:13:11)
764.  (1892) Andrietta Tegnebratt -83 Pluttarna  1:13:55 (1:13:18)
765.  (1610) Kristina Åkesson -67   1:14:10 (1:13:41)
766.  (1897) Fanny Crilen Frid -93 Moonshine's Angels  1:14:13 (1:13:49)
767.  (671) Hedda Staf -82   1:14:14 (1:13:52)
768.  (1702) Jeanette Friberg -62 Solna  1:14:21 (1:13:42)
769.  (1308) Silvana Balcanovic -77   1:14:26 (1:14:04)
770.  (1550) Emma Björs -66   1:14:27 (1:14:06)
771.  (1998) Hisako Hakata -45 Tsm  1:14:28 (1:14:03)
772.  (2341) Agnes Olsson -04 Löparakademin Farsta  1:14:38 (1:13:53)
773.  (2092) Inas Jery -83   1:14:40 (1:14:10)
774.  (1224) Anna Gunér -65   1:14:45 (1:14:39)
775.  (1818) Mary-Anne Eliasson -66 Stuvsta  1:14:54 (1:14:22)
776.  (2014) Cornelia Jansson -96   1:14:54 (1:14:23)
777.  (1732) Mona Nilsson -64 Sundbyberg  1:14:55 (1:14:27)
778.  (2515) Anita Lagerberg -66   1:14:59 (1:14:33)
779.  (2334) Asya Celik -04 Löparakademin Farsta  1:15:07 (1:14:20)
780.  (2049) Sara Lindfors -78   1:15:09 (1:14:31)
781.  (1997) Jenny Backman -80   1:15:11 (1:14:48)
782.  (2207) Camilla Tageson -67   1:15:15 (1:14:58)
783.  (2206) Kia Wallberg Hjorth -66 Lidingö Ski Athletics  1:15:15 (1:14:59)
784.  (2013) Karin Grönquist-Andrén -45   1:15:19 (1:14:42)
785.  (2439) Coleen Alhechimi -03 Löparakademin Norra botkyrka  1:15:20 (1:14:41)
786.  (1864) Teresa Högberg -77   1:15:21 (1:14:53)
787.  (1768) Malin Halvorsen -90 1:15:30 (1:14:56)
788.  (1738) ann-christin Vuohisalo -58   1:15:37 (1:15:11)
789.  (1783) Inger Tollin -61 1:15:39 (1:15:11)
790.  (2538) Suvita Charanwong Thailand  1:15:41 (1:15:09)
791.  (1863) Anna Hälludd -75 Team Snigel  1:15:43 (1:15:02)
792.  (1155) Sofia Harlén -73   1:15:44 (1:15:15)
793.  (1712) Lovisa Torstensson -91 Stockholm  1:15:52 (1:15:35)
794.  (1943) Cecilia Modig -64   1:15:55 (1:15:27)
795.  (1948) Hannah Sörbom -93   1:15:59 (1:15:26)
796.  (1672) Denice Kihlberg -89   1:16:04 (1:16:01)
797.  (1952) Catherine Törner -75   1:16:07 (1:15:44)
798.  (2325) Alma Liljegren -04 Löparakademin Farsta  1:16:15 (1:15:29)
799.  (2165) Pernilla Drugge -71   1:16:18 (1:15:46)
800.  (2470) Julia Svensson -03 Löparakademin Skärholmen  1:16:19 (1:15:37)
801.  (2483) Alexandra Levushkina -03 Löparakademin Skärholmen  1:16:19 (1:15:37)
802.  (1792) Victoria Lillmåns -88   1:16:28 (1:15:56)
803.  (1726) Lena Stockhaus -81   1:16:29 (1:15:54)
804.  (1727) Lisbet Stockhaus -55   1:16:31 (1:15:56)
805.  (2424) Amie Trawally -03 Löparakademin Norra botkyrka  1:16:37 (1:15:57)
806.  (1902) Christina Dahl Bosta -54   1:16:56 (1:16:19)
807.  (2199) Karin Eriksson -60 Stockholm  1:17:03 (1:16:44)
808.  (1124) Lena Man -74 Hemlingby lk  1:17:07 (1:17:00)
809.  (1928) Agneta Backe Sabel -45   1:17:12 (1:16:41)
810.  (2329) Elisa Piirimets Sene -04 Löparakademin Farsta  1:17:19 (1:16:34)
811.  (2508) Katarina Fredmark -66   1:17:21 (1:17:08)
812.  (1847) Charlotta Aschan -64   1:17:24 (1:17:00)
813.  (1901) Susanne Lönngren -60   1:17:34 (1:16:58)
814.  (1464) Elin Lindgren -78 Galderma FF  1:17:36 (1:17:15)
815.  (2264) Jenny Byström -77   1:17:45 (1:17:08)
816.  (2527) Maria Askerfjord Sundeby -88   1:17:50 (1:17:25)
817.  (2263) Jasmin Saxlund -77   1:17:52 (1:17:16)
818.  (1862) Rebecka Norberg -89   1:17:59 (1:17:44)
819.  (1739) Anna Tejler -91   1:18:12 (1:17:41)
820.  (2059) Stina Enroth -65 Uppsala  1:18:13 (1:17:40)
821.  (2100) Anita Björkenlid -66 Team Snigel  1:18:23 (1:17:53)
822.  (1767) Agneta Wennström -68 1:18:25 (1:17:52)
823.  (1858) Märit Bergman -76   1:18:36 (1:18:17)
824.  (2162) Susanne Gradin -71   1:18:37 (1:18:17)
825.  (1706) Rosi Moberg -68   1:18:39 (1:18:03)
826.  (2479) Ronia Saido -03 Löparakademin Skärholmen  1:18:50 (1:18:07)
827.  (2237) Anna Tamilina -86 Tss  1:18:56 (1:18:31)
828.  (2354) Danira Benitez -94 Löparakademin Fisksätra  1:19:00 (1:18:11)
829.  (1755) Anita Nilsson Röjning -44 Österåker  1:19:04 (1:18:40)
830.  (1970) Hayley Jäderlund -61   1:19:05 (1:18:43)
831.  (2468) Mimmi Fahil -95 Löparakademin Skärholmen  1:19:07 (1:18:24)
832.  (2486) Nicole Zafra -03 Löparakademin Skärholmen  1:19:09 (1:18:27)
833.  (2051) Maria Östberg -83   1:19:09 (1:18:28)
834.  (2050) Susanne Sjöö -84   1:19:09 (1:18:29)
835.  (2160) Helena Hernblad -80 Älvsjö  1:19:09 (1:18:36)
836.  (2463) Felicity Guerra -03 Löparakademin Skärholmen  1:19:11 (1:18:26)
837.  (1825) Marit Mähler -52   1:19:12 (1:18:40)
838.  (1900) Anna Johansson -88 Nemas problemas  1:19:12 (1:18:34)
839.  (2413) Mariam Yassin -99 Löparakademin Katrineholm  1:19:29 (1:19:00)
840.  (2416) Alice Schönfeldt -03 Löparakademin Katrineholm  1:19:30 (1:19:00)
841.  (2229) Lena Hongxia -75 Tss  1:19:35 (1:19:09)
842.  (1700) Elisabeth Sjödén -67   1:19:58 (1:19:38)
843.  (2232) Fatemeh Mohammid -56 Tss  1:20:15 (1:19:49)
844.  (2336) Astrid Algemo -04 Löparakademin Farsta  1:20:16 (1:19:32)
845.  (2431) Maida Kojic -01 Löparakademin Norra botkyrka  1:20:26 (1:19:45)
846.  (1925) Susanna Axelson -95   1:21:02 (1:20:58)
847.  (2332) Moa Jelving -04 Löparakademin Farsta  1:21:03 (1:20:19)
848.  (2330) Fanny Schenk -85 Löparakademin Farsta  1:21:03 (1:20:15)
849.  (2437) Michelle Khan -03 Löparakademin Norra botkyrka  1:21:33 (1:20:52)
850.  (2421) Samra Kojic -96 Löparakademin Norra botkyrka  1:21:36 (1:20:57)
851.  (2428) Milia Romero -03 Löparakademin Norra botkyrka  1:21:36 (1:20:56)
852.  (2345) Andrea Ottosson -90 Löparakademin Farsta  1:21:38 (1:20:52)
853.  (2327) Jonna Björkell -04 Löparakademin Farsta  1:21:38 (1:20:52)
854.  (2027) Ulrika Lindqvist -86 Mohv  1:21:44 (1:21:12)
855.  (1013) Kristiina Mellin -73   1:21:50 (1:21:08)
856.  (1959) Shoroq Khamisi -74   1:21:50 (1:21:22)
857.  (2141) Malin Andersson -89 Supporterklubb 99  1:21:58 (1:21:15)
858.  (1912) Johanna Påhlson -94   1:22:01 (1:21:25)
859.  (1787) Irene Lillmåns -92   1:22:12 (1:21:41)
860.  (2024) Emelie Faraj -96 Mohv  1:22:14 (1:21:43)
861.  (2041) Lena Nordström -67 IFK Babian  1:22:16 (1:21:52)
862.  (2032) Sara Kyhlstedt -82   1:22:16 (1:21:52)
863.  (2454) Anna Sjögren -87 Löparakademin Rågsved  1:22:17 (1:21:36)
864.  (2526) Teresia Amnestål -76   1:23:31 (1:23:31)
865.  (2539) Lili Zhang Kina  1:23:54 (1:23:20)
866.  (2466) Zeinad Ibrahim -03 Löparakademin Skärholmen  1:24:18 (1:23:36)
867.  (1813) Monica Gustafsson -56 Uppsala  1:24:21 (1:23:52)
868.  (2482) Djemina Ben Bekhti -90 Löparakademin Skärholmen  1:24:26 (1:23:43)
869.  (2491) Zainab Atrakchi -03 Löparakademin Skärholmen  1:24:30 (1:23:49)
870.  (1968) Stina Renström -57 Jägarns jaktlag  1:25:04 (1:24:33)
871.  (2135) Margot Benisch -52 Härochnu  1:26:25 (1:25:49)
872.  (2378) Aybuke Alici -03 Löparakademin Husby  1:27:22 (1:26:46)
873.  (2386) Salihom Gebresus -01 Löparakademin Husby  1:27:22 (1:26:47)
874.  (2344) Sanna Sandberg -04 Löparakademin Farsta  1:28:07 (1:27:20)
875.  (2319) Emelie Bulow -04 Löparakademin Farsta  1:28:07 (1:27:21)
876.  (2342) Jenny Nguyen -04 Löparakademin Farsta  1:28:07 (1:27:19)
877.  (1890) Sabaa Alkatib -90   1:28:19 (1:27:42)
878.  (2442) Ida Broxvall -03 Löparakademin Rågsved  1:28:53 (1:28:13)
879.  (2532) Malin Granath -79   1:31:30 (1:31:07)
880.  (2531) Karin Ordén -79   1:31:30 (1:31:07)
881.  (2452) Braelyn Calderon Ramirez -03 Löparakademin Rågsved  1:32:17 (1:31:39)
882.  (2379) Isabella Kebedom -96 Löparakademin Husby  1:32:49 (1:32:14)
883.  (2384) Fatima Khudair -04 Löparakademin Husby  1:32:49 (1:32:14)
884.  (2129) Björg Gustafsson -51 Häronu  1:33:07 (1:32:30)
885.  (2243) Johanna Janzon -89   1:33:23 (1:32:49)
886.  (1917) Josefine Andersson -84 MSF Dalvika  1:33:28 (1:32:54)
887.  (2244) Birgitta Gustafsson -61   1:33:29 (1:32:55)
888.  (1906) Anna Nilsson -51   1:33:52 (1:33:15)
889.  (1703) Kerstin Lendin -44   1:34:03 (1:33:24)
890.  (1836) Qian Lu -83   1:34:14 (1:34:14)
891.  (1814) Victoria Fairless-Clarkson -89   1:34:15 (1:33:35)
892.  (2488) Zainab Ammar -02 Löparakademin Skärholmen  1:34:27 (1:33:40)
893.  (2432) Julia Gottfridsson -03 Löparakademin Norra botkyrka  1:34:40 (1:34:01)
894.  (2420) Reshma Marso -03 Löparakademin Norra botkyrka  1:34:41 (1:34:01)
895.  (2429) Farhiya Osman -94 Löparakademin Norra botkyrka  1:34:46 (1:34:05)
896.  (2467) Ajla Cavka -04 Löparakademin Skärholmen  1:35:06 (1:34:24)
897.  (2337) Plamena Dimitrova -05 Löparakademin Farsta  1:35:41 (1:34:57)
898.  (2335) Mikaela Chavez Vallejos -03 Löparakademin Farsta  1:37:09 (1:36:25)
899.  (2227) Meryem Aktas -92 Tss  1:39:46 (1:39:20)
900.  (2230) Petronella Klingofström -63 Tss  1:39:46 (1:39:20)
901.  (2472) Mirna Abdelbaki -03 Löparakademin Skärholmen  1:39:57 (1:39:15)
902.  (2471) Claudia Ramos -03 Löparakademin Skärholmen  1:40:14 (1:39:32)
903.  (1791) Britt Sund -60   1:40:17 (1:39:43)
904.  (1815) Catharina Gibrand -54   1:40:17 (1:40:04)
905.  (1924) Gunilla Enfors -64   1:41:03 (1:40:15)
906.  (2402) Ana Monkada -03 Löparakademin Hässelby  1:42:56 (1:42:56)
907.  (3704) Benedetta Camozzo Caneve   1:42:59 (1:42:28)
908.  (2406) Sofia Järemo -84 Löparakademin Hässelby  1:43:46 (1:43:02)
909.  (2400) Huda Omar -03 Löparakademin Hässelby  1:43:46 (1:43:02)
910.  (2328) Jenny-Maria Åström -87 Löparakademin Farsta  1:44:38 (1:43:51)
911.  (2326) Julia Luna Tekle -04 Löparakademin Farsta  1:44:39 (1:43:53)
912.  (2438) Alice Khayat -03 Löparakademin Norra botkyrka  1:45:47 (1:45:47)
913.  (2435) Maria Alnajem -03 Löparakademin Norra botkyrka  1:45:47 (1:45:47)
914.  (2375) Dina Abraha -96 Löparakademin Husby  1:50:42 (1:50:05)
915.  (2385) Sabina Mastafa -03 Löparakademin Husby  1:57:16 (1:56:37)
916.  (2390) Leila Fridberg White -03 Löparakademin Husby  1:57:41 (1:57:03)
917.  (2373) Hani Elmi -03 Löparakademin Husby  2:04:45 (2:04:45)
918.  (2383) Linda Nidae Khalaf -93 Löparakademin Husby  2:05:04 (2:04:24)

Knattar
  (6120) Hektor Aho -14   0:07:02
  (6157) Klara Almen Lagerwall -10   0:04:35
  (6156) Sofia Almen Lagerwall -12   0:05:31
  (6007) Ella Alvarado Kallin -07 Bromma IF  0:04:10
  (6176) Kimberley Andersson -12 Storådalens SK  0:08:51
  (6125) Edith Axling -13   0:07:19
  (6126) Elsie Axling -16   0:14:44
  (6132) Matilda Back -09 Solna  0:05:31
  (6069) Elsa Berg Rendahl -13 Skogsluffarna OK  0:06:19
  (5052) Matilda Berglind -11 Norra Stockholm Endurance  0:06:32
  (5053) Tindra Berglind -12 Norra Stockholm Endurance  0:06:12
  (6200) Ben Billing -12   0:05:15
  (5047) Nellie Billing -16   0:33:03
  (6081) Isabella Bjurner -10   0:05:41
  (6060) Cornelia Blomqvist -11   0:07:46
  (6028) John Boajé -10 Ekerö  0:05:43
  (6026) Simon Boajé -13 Ekerö  0:07:15
  (6027) Vincent Boajé -09 Ekerö  0:09:22
  (6059) Ofelia Boding -14 Team Sibirien  0:07:28
  (6106) Einar Bonnevier -14   0:06:48
  (6025) Alicia Bood -07   0:05:41
  (6030) Julian Bood -10   0:08:28
  (6147) Monica Broné -10   0:07:28
  (6136) Leo Brännström -11   0:05:26
  (6137) Ludvig Brännström -13   0:05:42
  (6181) Elsa Carlqvist -11   0:08:12
  (6139) Malte Chalfen -12   0:05:51
  (6090) Carl Crossner -11   0:05:04
  (6119) Adrian de Chazal -14   0:09:41
  (6179) Alma Di Grado -15   0:06:42
  (6178) Jasmin Di Grado -13   0:06:17
  (6100) Sixteen Edström -11   0:07:07
  (6039) Alvin Eklund -08 Sollentuna  0:04:37
  (6174) Anastasiia Emelianova -16   0:10:08
  (6115) Alvar Engström -10 Turebergs FK  0:04:20
  (6051) Astrid Engström -15 Hässelby  0:07:34
  (6116) Venla Engström -07 Turebergs FK  0:03:56
  (6052) Wilma Engström -13 Hässelby  0:07:37
  (6075) Lisa Erdes -14   0:10:33
  (6046) Oscar Falk -14   0:07:34
  (6153) Alice Forsberg -15   0:08:04