RESULTAT
RESULTAT 2017

    Bruttotider: från startskottet till din målgång.
Nettotid: från att du passerat startlinjen tills du passerat mållinjen.

Halvmara Män

Brutto

Netto

10 km
1.  (1) Abraham Adhanom -77 Eskilstuna Friidrott  1:06:10 (1:06:10) (0:30:38)
2.  (2) Merih Hagos -98 Eskilstuna friidrott  1:09:50 (1:09:50) (0:33:41)
3.  (4) Claes Bengtsson -82 Hässelby SK  1:10:22 (1:10:22) (0:32:46)
4.  (3) Mirza Nalic -80   1:12:01 (1:12:01) (0:33:43)
5.  (8) Tony Hatefnejad -87 IFK Skövde FIK  1:13:05 (1:13:05) (0:33:51)
6.  (12) Mattias Millinger -84 Locum IF  1:13:29 (1:13:29) (0:33:57)
7.  (20) Johan Svaxén -80 Fredrikshofs FIF  1:13:44 (1:13:44) (0:34:45)
8.  (11) Victor Zetterquist -78 Terrible Tuesdays  1:13:59 (1:13:56) (0:35:06)
9.  (9) Robin Leandersson -88 Spårvägens FK  1:14:17 (1:14:17) (0:34:20)
10.  (85) Mikael Svedjeholm -79 Fredrikshofs FIF  1:14:22 (1:14:22) (0:34:35)
11.  (13) Ludvig Börjesson -77 Örebro AIK  1:14:55 (1:14:54) (0:35:08)
12.  (14) Mattias Karlsson -74 Stockholm LDK  1:15:17 (1:15:16) (0:35:20)
13.  (6) Martin Gidewall -76 IFK Tumba  1:15:21 (1:15:19) (0:35:41)
14.  (15) Christian Dahlmann -75 Upsala IF  1:15:27 (1:15:26) (0:35:21)
15.  (16) Fredrik Tedborn -67 Täby IS  1:15:29 (1:15:28) (0:35:09)
16.  (28) Mathias Lidson -78 LK Gränslöst  1:15:49 (1:15:48) (0:35:08)
17.  (18) Dennis Sundman -83 Solna  1:16:33 (1:16:33) (0:35:21)
18.  (42) Karl-Henrik Suhard -80 Metal Militia  1:16:45 (1:16:44) (0:35:33)
19.  (30) Staffan Westerdahl -70 Fredrikshofs FIF  1:16:51 (1:16:51) (0:35:25)
20.  (25) Fredrik Johnsson -75 Örebro AIK  1:16:52 (1:16:51) (0:36:05)
21.  (17) Oskar Grip -83   1:16:54 (1:16:53) (0:36:06)
22.  (26) Jasko Jusufbegovic -87 IK NocOut.se  1:16:56 (1:16:56) (0:36:07)
23.  (47) Anders Hellner -80   1:17:23 (1:17:21) (0:36:12)
24.  (50) Daniel Carlberg -82 Umara Sports Club  1:17:30 (1:17:28) (0:36:13)
25.  (31) Anders Glädjelöparen Söderlund -80 Nacka Värmdö Skidklubb  1:18:15 (1:18:13) (0:36:44)
26.  (44) Philip Vikman -93 Enköping  1:18:16 (1:18:15) (0:36:14)
27.  (48) Alexander Berg -84   1:18:17 (1:18:16) (0:36:43)
28.  (79) Daniel Elinder -77 Papphammarpojkarna  1:18:22 (1:18:22) (0:36:39)
29.  (6071) Carl-Johan Lann -79 IF Linnéa  1:18:23 (1:18:22) (0:36:13)
30.  (38) Tomas Ängshammar -70 Roma IF  1:18:24 (1:18:23) (0:36:43)
31.  (29) Hannes Bjernhagen -94 PiteRunners LDK  1:18:34 (1:18:33) (0:37:04)
32.  (21) Marcus Bell -80 cska ribbakov  1:18:38 (1:18:38) (0:37:09)
33.  (22) Daniel Franco Cereceda -82 IKJ Haninge  1:18:45 (1:18:43) (0:37:30)
34.  (32) Fredrik Robertsson -80 Terrible Tuesdays Triathlon  1:19:02 (1:19:02) (0:36:16)
35.  (24) Joakim Bäckström -75 City Sweden  1:19:09 (1:19:08) (0:36:39)
36.  (74) Mattias Åkesson -88 Uppsala LK  1:19:18 (1:19:16) (0:37:35)
37.  (36) Johan Malmberg -65 Fredrikshofs FIF  1:19:26 (1:19:26) (0:37:03)
38.  (72) Filip Andersson -85 Swedbank  1:19:33 (1:19:32) (0:37:01)
39.  (328) Jonas Sandberg -73 Team skavsåret if Järfälla  1:20:00 (1:19:57) (0:37:27)
40.  (52) Mikael Jarås -66   1:20:07 (1:20:04) (0:37:28)
41.  (6080) Viktor Lenke -87 YO Running Club  1:20:07 (1:20:06) (0:37:30)
42.  (33) Fredrik Munthe -80 IF Linnéa  1:20:09 (1:20:08) (0:37:36)
43.  (41) John Humble -91   1:20:09 (1:20:08) (0:37:29)
44.  (64) Magnus Jansson -72   1:20:17 (1:20:14) (0:38:21)
45.  (49) Daniel Ek -77 Västerås lk  1:20:19 (1:20:17) (0:37:51)
46.  (70) Tobias Regnström -82 Tullinge  1:20:29 (1:20:27) (0:38:04)
47.  (45) Jakob Zander -76   1:20:32 (1:20:30) (0:38:09)
48.  (143) Christoffer von Essen -79 Torebo Wild Boars  1:20:35 (1:20:32) (0:37:51)
49.  (356) Victor Börman -82 Åland  1:20:55 (1:20:52) (0:37:52)
50.  (83) Emil Andersson -88 Mercur Solutions  1:20:56 (1:20:54) (0:38:56)
51.  (46) Adam Bills -93 Hässelby SK  1:21:02 (1:21:02) (0:37:11)
52.  (271) Michael Nabb -82 Åkersberga Triathlonförening  1:21:12 (1:21:12) (0:37:39)
53.  (208) Johan Myhr -74 Nacka Värmdö SK  1:21:17 (1:21:14) (0:38:08)
54.  (78) Ronny Collin -69 Örebro Aik  1:21:18 (1:21:15) (0:38:08)
55.  (67) Peter Nilsson -92 Hässelby SK  1:21:18 (1:21:17) (0:37:59)
56.  (217) Jonas Ljung -62 Fredrikshofs FIF  1:21:21 (1:21:17) (0:38:18)
57.  (54) Markus Smed -88 Swedbank IF  1:21:22 (1:21:20) (0:38:17)
58.  (34) Fredrik Holmberg -86 Fredrikshofs FIF  1:21:24 (1:21:23) (0:37:25)
59.  (222) Karl Lundin -88 Team Solidaritet  1:21:31 (1:21:27) (0:38:35)
60.  (62) Adam Wahlfeldt -79 Fredrikshofs FIF  1:21:39 (1:21:37) (0:38:04)
61.  (227) Karl-Fredrick Söderberg -80   1:21:44 (1:21:41) (0:38:25)
62.  (63) Mathias Viktorsson -82 LK Gränslöst  1:21:44 (1:21:43) (0:38:11)
63.  (617) Mario Rieloff -61 Fredrikshofs FIF  1:21:46 (1:21:39) (0:38:11)
64.  (81) Fredrik Strömqvist -82   1:21:50 (1:21:49) (0:38:10)
65.  (301) Per Lundberg -70 Vaxhoms RF  1:21:51 (1:21:50) (0:37:13)
66.  (324) Roine Ericsson -74 Sollentuna  1:22:08 (1:22:05) (0:38:54)
67.  (320) Rickard Norberg -88 Sct  1:22:09 (1:22:05) (0:38:22)
68.  (53) Linus Brohult -72 Sveriges Television  1:22:12 (1:22:10) (0:38:37)
69.  (6068) Martti Mustonen -60 Roslagsbro IF  1:22:20 (1:22:19) (0:37:57)
70.  (368) Petter Ericson Hållén -86 Hallandsgatan  1:22:20 (1:22:19) (0:39:19)
71.  (80) Mattias Eneqvist -76 Puppy TS  1:22:21 (1:22:21) (0:37:50)
72.  (43) Kent Melin -72 IF Linnéa  1:22:30 (1:22:28) (0:38:56)
73.  (184) Tim Readwin -67   1:22:52 (1:22:52) (0:38:57)
74.  (58) Jonas Lerneteg -82 Stockholm City Triathlon  1:22:55 (1:22:53) (0:38:51)
75.  (730) Tobias Larsson -74 Vallentuna FK  1:22:58 (1:22:48) (0:39:42)
76.  (6070) Jesper Andrell -87   1:22:59 (1:22:59) (0:38:48)
77.  (298) Patrik Hentschke -68 Tullinge Friidrott  1:23:01 (1:22:56) (0:39:37)
78.  (141) Carl Berzell -90   1:23:01 (1:23:00) (0:38:33)
79.  (65) Otto Linderborg -85 Uppsala LK  1:23:05 (1:23:02) (0:37:50)
80.  (119) Anders Löfstrand -78   1:23:11 (1:23:09) (0:37:53)
81.  (55) Andrew Maier -77 Åkersberga  1:23:17 (1:23:15) (0:39:01)
82.  (201) Johan Löfsjögård -71 Täby  1:23:19 (1:23:17) (0:38:55)
83.  (204) Johan Säfström -83 IF Linnéa  1:23:23 (1:23:20) (0:39:07)
84.  (39) Mario Cortinovis -71 Enhörna if  1:23:26 (1:23:25) (0:38:29)
85.  (207) Johan Böök -82 FC Snoka  1:23:29 (1:23:26) (0:39:53)
86.  (318) Rauno Halonen -67   1:23:37 (1:23:33) (0:39:21)
87.  (69) Peter Nilsson -78 IFK Paris  1:23:39 (1:23:37) (0:37:36)
88.  (236) Erik Lindgren -80   1:23:39 (1:23:37) (0:39:19)
89.  (138) Carl Åstrand -79 Swedbank  1:23:40 (1:23:35) (0:39:37)
90.  (383) Magnus Stendrake -74   1:23:48 (1:23:45) (0:39:36)
91.  (344) Torbjörn Gyllebring -81 Team Nordic Trail  1:23:58 (1:23:51) (0:39:41)
92.  (145) Christer Gustafsson -69 Ericsson IF  1:23:59 (1:23:56) (0:38:42)
93.  (6078) Markus Rössel -80 German Sparkle Party  1:24:01 (1:23:58) (0:38:54)
94.  (292) Oscar Gustavsson -92 Vallentuna-Össeby OL  1:24:03 (1:24:02) (0:39:21)
95.  (276) Mikael Raita -74 Vck  1:24:03 (1:24:00) (0:40:19)
96.  (150) David Göhlman -67 Enebybergs IF  1:24:05 (1:24:03) (0:39:25)
97.  (126) Benny Eriksson -72 Fair trade Runners  1:24:06 (1:24:02) (0:39:32)
98.  (379) Paolo Bertoglio -87 GP Aurora  1:24:11 (1:24:06) (0:40:16)
99.  (321) Robert Liljeqvist -76 Stockholm City Triathlon  1:24:14 (1:24:10) (0:39:48)
100.  (71) Anders Larsson -69 Örebro AIK  1:24:14 (1:24:13) (0:38:31)
101.  (188) Jacob Lapidus -79 #teamjola  1:24:15 (1:24:15) (0:39:44)
102.  (105) Alexander Sem -75 IF Linnéa  1:24:16 (1:24:15) (0:39:40)
103.  (172) Gabriel Littson Enning -80 IFK Lidingö Friidrott  1:24:17 (1:24:16) (0:39:42)
104.  (197) Jonathan Mccaffrey -77 Fredrikshof IF  1:24:19 (1:24:18) (0:38:53)
105.  (68) Pierre Lourdais -90 Terrible Tuesdays Triathlon  1:24:22 (1:24:20) (0:39:38)
106.  (250) Magnus Ekman -77 Ik Hakarpspojkarna  1:24:24 (1:24:19) (0:39:32)
107.  (258) Markus Kaplun -75 IK Makkabi  1:24:25 (1:24:24) (0:39:46)
108.  (6069) Joel Kronborg -92   1:24:48 (1:24:46) (0:40:40)
109.  (115) Andreas Karlsson -73 Köpingskamraterna  1:24:51 (1:24:49) (0:39:49)
110.  (56) Björn Fröblom -78 Terrible Tuesdays  1:24:54 (1:24:52) (0:39:40)
111.  (329) Scott Moore -76 Terrible Tuesdays  1:24:56 (1:24:53) (0:39:40)
112.  (148) Daniel Nutley -81   1:24:58 (1:24:52) (0:39:51)
113.  (104) Alex Hallgren -84 Team Solidaritet  1:25:02 (1:24:56) (0:40:15)
114.  (57) Christoffer Börefelt -81   1:25:09 (1:25:07) (0:39:41)
115.  (223) Karl Nygren -78   1:25:09 (1:25:04) (0:39:50)
116.  (40) Axel Gustavsson -88 IK Akele  1:25:11 (1:25:10) (0:39:50)
117.  (218) Josef Benauda -74   1:25:18 (1:25:13) (0:39:53)
118.  (277) Mikael Wilander -72   1:25:22 (1:25:18) (0:41:21)
119.  (378) Martin Öhman -73 Uppsala Rockers  1:25:23 (1:25:21) (0:39:36)
120.  (307) Peter Bringle -72 Gustavsberg  1:25:29 (1:25:27) (0:40:31)
121.  (392) Christoffer Böök -82   1:25:37 (1:25:34) (0:40:03)
122.  (351) Ulf Haglund -71 SK Skinnsberg  1:25:43 (1:25:39) (0:40:01)
123.  (221) Justus Harling -76   1:25:45 (1:25:42) (0:39:39)
124.  (189) Jacob Wollberg -68 Enebybergs IF  1:25:48 (1:25:46) (0:39:53)
125.  (6086) Amado Chapa -81 Stockholm City Triathlon  1:25:51 (1:25:47) (0:39:21)
126.  (326) Oscar Rydén -86 Vinge Running Club  1:26:01 (1:25:57) (0:40:17)
127.  (316) René Dahl Sandegren -74 Team Hybris  1:26:02 (1:26:00) (0:40:40)
128.  (304) Peter Rosén -66 Trafikförvaltningen  1:26:06 (1:26:02) (0:40:17)
129.  (191) Jan Norén -69 Örebro AIK  1:26:11 (1:26:09) (0:40:36)
130.  (129) Bertrand Giorgi -76   1:26:13 (1:26:07) (0:40:55)
131.  (139) Carl Westling -74   1:26:15 (1:26:13) (0:40:00)
132.  (309) Petter Frühling -82   1:26:16 (1:26:13) (0:39:57)
133.  (109) Anders Furuskar -70 Ericsson IK  1:26:18 (1:26:15) (0:40:55)
134.  (124) Oumer Teyeb -75 Solna  1:26:23 (1:26:19) (0:40:53)
135.  (253) Alf Tumble -78 Linnéa  1:26:24 (1:26:20) (0:40:49)
136.  (338) Sverker Lenas -74 Centrum OK  1:26:31 (1:26:25) (0:40:57)
137.  (171) Frowald Strallhofer -65 IF Linnéa  1:26:36 (1:26:31) (0:40:55)
138.  (354) Alexis Wärmländer -72 Stockholms Sjukhem  1:26:42 (1:26:41) (0:40:26)
139.  (268) Mattias Rosenbaum -72 Terrible Tuesdays  1:26:42 (1:26:38) (0:41:04)
140.  (202) Johan Ramstedt -70 Trångsvikens IF  1:26:44 (1:26:39) (0:40:35)
141.  (299) Pedro Orrego -81   1:26:45 (1:26:39) (0:40:27)
142.  (311) Peter Johansson -74   1:26:49 (1:26:43) (0:41:02)
143.  (107) Anders Diephuis -71   1:26:53 (1:26:50) (0:39:57)
144.  (182) Henrik Wahlberg -76 IF Linnea  1:26:56 (1:26:53) (0:41:22)
145.  (259) Martin Bergseth -76   1:26:57 (1:26:51) (0:40:56)
146.  (176) Håkan Ottosson -72   1:26:58 (1:26:52) (0:41:19)
147.  (168) Fredrik Khilström -73   1:26:59 (1:26:55) (0:40:31)
148.  (61) Jonas Bäckström -77 IF Linnéa  1:27:01 (1:27:00) (0:39:40)
149.  (155) Dennis Andersson -87   1:27:09 (1:27:07) (0:41:13)
150.  (100) Andreas Larsson -79 Team Ultrasweden LK  1:27:13 (1:27:11) (0:40:36)
151.  (261) Martin Jörgensen -74   1:27:15 (1:27:11) (0:41:25)
152.  (117) Andreas Nordén -86   1:27:17 (1:27:15) (0:42:02)
153.  (102) Adrian Valkeaoja -90   1:27:26 (1:27:21) (0:40:37)
154.  (122) Aron Tesfaghebriel -71   1:27:26 (1:27:26) (0:40:28)
155.  (491) Fredrik Leon -83 Nynäshamn Långdistansklubb  1:27:38 (1:27:33) (0:41:19)
156.  (340) Theo Lindqvist -73 Terrible Tuesdays Triathlon  1:27:40 (1:27:39) (0:41:27)
157.  (300) Peter Jakobsson -66 IF Linnéa  1:27:41 (1:27:36) (0:40:25)
158.  (238) Linus Johansson -79 Kcock  1:27:44 (1:27:36) (0:41:15)
159.  (399) Martin Trossö -79 Swedbank  1:27:44 (1:27:38) (0:41:11)
160.  (153) David Angelsen -75   1:27:44 (1:27:41) (0:40:48)
161.  (335) Stefan Pragsten -70 Stockholm  1:27:47 (1:27:42) (0:41:59)
162.  (461) Daniel Zhang -89   1:27:53 (1:27:50) (0:41:58)
163.  (135) Carl Göransson -76 Copacabana BoIS  1:27:55 (1:27:51) (0:41:20)
164.  (77) Robert Eriksson -67 Risets raketer  1:27:57 (1:27:57) (0:41:35)
165.  (386) Peter Åman -83 IF Linnéa  1:27:59 (1:27:54) (0:40:33)
166.  (1320) Fredrik Perätalo -88 Falck Ambulans  1:27:59 (1:27:45) (0:42:32)
167.  (296) Patrik Akselsson -77   1:28:07 (1:27:59) (0:42:03)
168.  (6081) William Milisic -80   1:28:10 (1:28:05) (0:41:01)
169.  (198) Joacim Tjulander -70 Saltarö Joggers  1:28:14 (1:28:10) (0:41:16)
170.  (582) Kristian Klevbom -74 Vikings Running  1:28:22 (1:28:13) (0:40:54)
171.  (313) Patrik Rosén -67 AXA Sports Club  1:28:24 (1:28:17) (0:41:23)
172.  (114) Andreas Andersson -81   1:28:25 (1:28:25) (0:38:57)
173.  (492) Mats Forsberg -72 Sollentuna  1:28:26 (1:28:23) (0:40:50)
174.  (257) Marcus Wirth -69   1:28:32 (1:28:30) (0:40:59)
175.  (108) Anders Dölling -71   1:28:39 (1:28:35) (0:40:47)
176.  (657) Staffan Ornstam -72   1:28:42 (1:28:34) (0:42:01)
177.  (73) Henrik Richter -83 IF Linnéa  1:28:45 (1:28:44) (0:41:39)
178.  (195) Jens Holm -71 Vänsterpartiet  1:28:47 (1:28:40) (0:42:13)
179.  (278) Mikael Zetterström -76 Kraftkällan  1:28:47 (1:28:42) (0:42:18)
180.  (347) Thomas Jenkinson -70 Stockholm City Triathlon  1:28:48 (1:28:45) (0:41:15)
181.  (165) Karl Bertrandt -68 värmdö if  1:28:49 (1:28:48) (0:40:59)
182.  (131) Björn Wimnell -72 Silverdal  1:28:54 (1:28:47) (0:42:05)
183.  (350) Trygve Fjeldheim -75 Team Sportsmanden  1:28:56 (1:28:54) (0:42:42)
184.  (358) Viktor Kjellander -90 AS Grosvad  1:28:59 (1:28:54) (0:40:54)
185.  (183) Johan Hultborg -81 Team Hultsson  1:28:59 (1:28:57) (0:42:07)
186.  (127) Mattias Berglund -76   1:29:00 (1:28:52) (0:42:02)
187.  (111) Anders Karnfält -61 FK Studenterna  1:29:06 (1:29:02) (0:41:37)
188.  (759) Tobias Persson -90   1:29:18 (1:29:08) (0:40:26)
189.  (59) Jesper Lindström -72 Stockholm City Triathlon  1:29:21 (1:29:18) (0:40:35)
190.  (225) Kim Nilsson -83 Prostens barnbarn  1:29:23 (1:29:19) (0:41:42)
191.  (337) Robin Bolin -78 Pilgrimstad  1:29:26 (1:29:22) (0:42:19)
192.  (306) Peter Höglund -70 Järla Orientering  1:29:28 (1:29:24) (0:41:59)
193.  (151) David Sjöström -75 Projektengagemang  1:29:29 (1:29:29) (0:41:40)
194.  (243) Marcus Österberg -67 Hässelby SK  1:29:29 (1:29:25) (0:40:51)
195.  (251) Magnus Engström -63 Fredrikshofs FIF  1:29:32 (1:29:27) (0:41:14)
196.  (211) Jonas Bäckman -77   1:29:33 (1:29:32) (0:41:47)
197.  (332) Staffan Bengtz -68 Gottby  1:29:34 (1:29:31) (0:41:13)
198.  (60) Christopher Skoglund Larsson -87   1:29:35 (1:29:34) (0:41:23)
199.  (180) Henrik Marions -72 FC Roba  1:29:36 (1:29:30) (0:42:30)
200.  (380) Sven Rudebeck -77   1:29:37 (1:29:33) (0:41:28)
201.  (163) Emil Nordström -78 Carnegie IF  1:29:38 (1:29:37) (0:41:28)
202.  (651) Nils Östberg -92 Skärpe Runners  1:29:40 (1:29:34) (0:41:19)
203.  (339) Thomas Eriksson -63   1:29:40 (1:29:37) (0:42:22)
204.  (1612) Erik Olofsson -79   1:29:41 (1:29:40) (0:41:17)
205.  (6064) Anders Örnhed -73   1:29:47 (1:29:43) (0:42:07)
206.  (333) Staffan Lyth -77 Terrible Tuesdays  1:29:56 (1:29:53) (0:42:13)
207.  (720) Mikael Sjögren -74 Södertälje IF  1:29:57 (1:29:49) (0:42:52)
208.  (219) Joakim Perani -72 Åkersberga Spring  1:29:58 (1:29:58) (0:40:33)
209.  (192) Jens Blomquist -87   1:29:59 (1:29:52) (0:43:37)
210.  (137) Carl Åkerlund -77 Bollstanäs  1:30:02 (1:30:00) (0:42:31)
211.  (248) Magnus Berg -79 Norrtälje  1:30:03 (1:30:02) (0:41:32)
212.  (118) Anders Nohren -71 AXA Sports Club  1:30:04 (1:30:01) (0:42:39)
213.  (359) Johan Wrede -75 Huddinge AIS  1:30:05 (1:29:59) (0:43:15)
214.  (723) Stefan Döring -86   1:30:05 (1:29:51) (0:43:33)
215.  (1531) Ricardo Corvini -79   1:30:11 (1:29:59) (0:43:37)
216.  (6079) Martin Seth -82   1:30:14 (1:30:10) (0:42:16)
217.  (226) Kenth Andersson -72 Club Running Stockholm  1:30:17 (1:30:08) (0:42:48)
218.  (355) Wictor Green -90   1:30:19 (1:30:18) (0:41:54)
219.  (152) David Ho -77 Team Ho  1:30:25 (1:30:22) (0:42:07)
220.  (112) Anders Johansson -72 Team Mediateknik  1:30:26 (1:30:22) (0:42:07)
221.  (393) Roger Altgenug -70   1:30:27 (1:30:24) (0:42:02)
222.  (763) Stefan Haag -74 IFK Lidingö Friidrott  1:30:32 (1:30:26) (0:42:47)
223.  (555) Gustav Johansson -70 Brages IF  1:30:35 (1:30:26) (0:41:54)
224.  (239) Lars Johan Andersson -64 Högby IF  1:30:37 (1:30:32) (0:42:20)
225.  (553) Johan Valinder -82 AXA Sports Club  1:30:42 (1:30:34) (0:43:39)
226.  (133) Bo Eneholm -66 Vällingby  1:30:46 (1:30:42) (0:41:57)
227.  (3362) Per Ternow -80   1:30:46 (1:30:42) (0:42:29)
228.  (557) John Fahlvik -82   1:30:48 (1:30:40) (0:42:14)
229.  (106) Alexander Rausch -81   1:30:56 (1:30:50) (0:43:19)
230.  (164) Per Larsson -70   1:30:59 (1:30:57) (0:40:56)
231.  (323) Robert Widbäck -82   1:31:05 (1:31:03) (0:41:38)
232.  (755) Younes Lousseief -73 Hammarbyhöjden  1:31:10 (1:31:00) (0:43:10)
233.  (252) Martin Halldin -73 Atg  1:31:19 (1:31:19) (0:41:40)
234.  (603) Magnus Krantz -81 Stockholm  1:31:20 (1:31:04) (0:43:12)
235.  (158) Jyrki Elo -63   1:31:23 (1:31:21) (0:42:38)
236.  (281) Marcus Moberg -86 Gih  1:31:27 (1:31:23) (0:42:29)
237.  (232) Konrad Albert Maliszewski -79 Frikransen  1:31:27 (1:31:24) (0:41:43)
238.  (170) Fredrik Jonsson -92 Dexter  1:31:45 (1:31:41) (0:44:15)
239.  (1187) Solomon Seydum -1978   1:31:58 (1:31:57) (0:44:53)
240.  (181) Henrik Rundquist -61 Tsm  1:31:59 (1:31:50) (0:43:02)
241.  (262) Martin Sikorski -77 Terrible Tuesdays  1:32:02 (1:32:02) (0:41:44)
242.  (174) Håkan Westerblad -56 Spårvägen FK  1:32:04 (1:31:57) (0:42:33)
243.  (224) Erik Karlström -86 Jokkmokks SK  1:32:04 (1:31:59) (0:42:57)
244.  (371) Torkel Nyberg -67 SPIF Triathlon  1:32:05 (1:32:05) (0:42:20)
245.  (700) Robert Jonasson -69 Handelsbanken IF  1:32:07 (1:31:57) (0:44:09)
246.  (279) Mikael Granhed -76   1:32:11 (1:32:08) (0:42:43)
247.  (249) Magnus Bjurman -71 Vi Tackar  1:32:13 (1:32:11) (0:43:22)
248.  (240) Lucas Myrberg -93   1:32:16 (1:32:11) (0:43:05)
249.  (125) Stefan Strömberg -65 TSM Running  1:32:20 (1:32:15) (0:43:28)
250.  (545) Johan Fornander -85 Trafikförvaltningen  1:32:21 (1:32:15) (0:43:41)
251.  (391) Ola Klackenberg -84   1:32:21 (1:32:18) (0:43:03)
252.  (284) Måns Rosenbaum -00 Bromma IF  1:32:26 (1:32:22) (0:42:49)
253.  (254) Malcolm Mcnab -78 Glm  1:32:26 (1:32:21) (0:44:07)
254.  (384) Pierre Leander -73 TSM Running  1:32:31 (1:32:27) (0:43:10)
255.  (136) Carl Lindgren -65 SPIF Triathlon  1:32:32 (1:32:27) (0:43:29)
256.  (400) Andreas Eliasson -86 Bromma  1:32:32 (1:32:27) (0:43:23)
257.  (206) Johan Beckman -75 Svanbackens IF  1:32:34 (1:32:30) (0:43:49)
258.  (6076) Lars Friberg -62 Swedbank IF  1:32:35 (1:32:30) (0:42:59)
259.  (382) Emil Didrikson -70 Tango Brand Alliance  1:32:36 (1:32:30) (0:43:48)
260.  (342) Thomas Borg -69 Pwc  1:32:37 (1:32:32) (0:43:40)
261.  (376) Andreas Flodin -77   1:32:41 (1:32:32) (0:43:09)
262.  (360) Sebastian Berg -80 Stockholm city triathlon  1:32:46 (1:32:43) (0:40:11)
263.  (314) Lars Wallinder -63 Ericsson SIK  1:32:48 (1:32:41) (0:42:44)
264.  (334) Stefan Dahlberg -63 Vattenfall IF stockholm  1:32:51 (1:32:45) (0:42:06)
265.  (525) Jussi Schween -63 Skogsluffarnas OK  1:33:00 (1:32:54) (0:44:28)
266.  (731) Thomas Segerbrant -75 Tegelhagen  1:33:07 (1:33:00) (0:43:59)
267.  (1047) Markus Liljeberg -96   1:33:13 (1:33:13) (0:44:55)
268.  (1594) Torodd Skonseng Høiås -93 Fossum  1:33:29 (1:33:24) (0:44:27)
269.  (6052) Claes Bodén -66   1:33:29 (1:33:20) (0:45:04)
270.  (185) Bengt Isgård -51 IF Linnéa  1:33:31 (1:33:29) (0:43:24)
271.  (733) Oscar Thomasson -86 Club Oscar  1:33:32 (1:33:20) (0:46:08)
272.  (315) Ragnar Reuterstad -70   1:33:35 (1:33:30) (0:43:01)
273.  (345) Torbjörn Lindqvist -82 Luthagen IF  1:33:35 (1:33:33) (0:43:26)
274.  (6003) Gilfredo Remon Salazar -89   1:33:37 (1:33:37) (0:44:22)
275.  (436) Carl Stern -81 Stockholm  1:33:38 (1:33:32) (0:44:00)
276.  (120) Andreas Ekström -72 Trappsniglarna  1:33:40 (1:33:35) (0:44:49)
277.  (683) Philip Ottelin -85   1:33:41 (1:33:36) (0:44:34)
278.  (6084) Jonatan Hedin -83 Universal Avenue  1:33:41 (1:33:30) (0:44:42)
279.  (146) Daniel Borgman -73   1:33:43 (1:33:36) (0:44:55)
280.  (929) Hans Lindgren -58   1:33:44 (1:33:43) (0:43:41)
281.  (123) Andreas Vassilaros -73 Täby IS  1:33:46 (1:33:44) (0:44:12)
282.  (352) Urban Wählby -68   1:33:55 (1:33:49) (0:44:09)
283.  (481) Erik Ryding -74   1:33:56 (1:33:44) (0:44:39)
284.  (361) Stefan Petersson -74 Linköpings Motorsällskap  1:33:58 (1:33:55) (0:42:53)
285.  (229) Kimmo Sivonen -81 Team Vesi-Visio  1:34:00 (1:33:52) (0:46:05)
286.  (310) Philip Nabseth -84   1:34:01 (1:33:52) (0:44:28)
287.  (177) Håkan Furuskär -67   1:34:03 (1:33:59) (0:44:07)
288.  (729) Ted Larsson -78 Trohoppmod  1:34:07 (1:33:56) (0:43:15)
289.  (506) Håkan Andersson -69 Luthagsesplanaden 18a  1:34:10 (1:34:00) (0:43:50)
290.  (327) Samuel Johansson -80   1:34:11 (1:34:05) (0:44:44)
291.  (295) Oskar Johansson -85   1:34:17 (1:34:10) (0:43:47)
292.  (460) Daniel Vegerfors -81 Falu Marathonsällskap  1:34:18 (1:34:10) (0:44:35)
293.  (978) Per Johansson -82 Joplin IF  1:34:19 (1:34:12) (0:44:48)
294.  (6007) Gustav Olsson -96   1:34:24 (1:34:08) (0:44:45)
295.  (1412) Adam Lindberg -91   1:34:25 (1:34:14) (0:45:58)
296.  (1334) Gustaf Sehlstedt -69   1:34:39 (1:34:31) (0:45:09)
297.  (121) Anton Schultz -87 Kerbus Finans  1:34:47 (1:34:46) (0:42:48)
298.  (1378) José Luis Espinoza -84   1:34:52 (1:34:30)
299.  (194) Jens Ebbe Rasmussen -68   1:34:54 (1:34:48) (0:43:47)
300.  (692) Rob Buswell -78   1:34:55 (1:34:47) (0:43:27)
301.  (325) Sergiu Rus -76   1:35:00 (1:34:57) (0:43:24)
302.  (680) Petri Carlsson -72 Canis Löpus Åland  1:35:05 (1:34:57) (0:45:24)
303.  (587) Lars Söderfjell -65   1:35:10 (1:35:04) (0:44:09)
304.  (648) Niclas Arringer -92   1:35:14 (1:35:04) (0:43:31)
305.  (317) Romain Girard -77   1:35:17 (1:35:12) (0:43:26)
306.  (702) Erik Rydell -84   1:35:18 (1:35:12) (0:44:23)
307.  (910) Gregory Richards -76 TSM Running  1:35:19 (1:35:12) (0:46:30)
308.  (103) Alexey Ovod -83 Stockholm City Triathlon  1:35:19 (1:35:16) (0:43:28)
309.  (179) Henrik Arnell -66   1:35:21 (1:35:16) (0:42:39)
310.  (762) Karl Petersson -84   1:35:27 (1:35:15) (0:44:41)
311.  (625) Mats Liljas -74 Björklinge  1:35:27 (1:35:14) (0:45:20)
312.  (415) Anders Nyberg -67 Stockholm City Triathlon Club  1:35:28 (1:35:14) (0:44:19)
313.  (522) Niclas Bernhardsson -71 Enklaresport Running Club  1:35:31 (1:35:19) (0:44:42)
314.  (6075) Ola Mårtensson -60   1:35:35 (1:35:22) (0:44:46)
315.  (303) Per-Jan Eriksson -65 Team Dylan  1:35:38 (1:35:29) (0:45:22)
316.  (536) Johan Bertilsson -87 IK Nimrod  1:35:39 (1:35:31) (0:45:05)
317.  (502) Beniam Mammo -70 Hässelby SK  1:35:40 (1:35:29) (0:45:24)
318.  (246) Magnus Kilger -74 Hammarby IF  1:35:42 (1:35:37) (0:43:48)
319.  (389) Martin Uustalu -87 Hallandsgatan  1:35:42 (1:35:40) (0:43:51)
320.  (265) Mathias Insulander -69   1:35:43 (1:35:39) (0:43:10)
321.  (166) Fredrik Bergergård -79 Mälarö SOK  1:35:43 (1:35:42) (0:43:54)
322.  (6077) Fredrik Blomgren -71 Team B3IT  1:35:46 (1:35:38) (0:45:25)
323.  (178) Hans-Erik Wikman -70 Täby  1:35:47 (1:35:39) (0:43:46)
324.  (140) Carl-Johan Lindgren -68   1:35:54 (1:35:52) (0:42:52)
325.  (754) Vladislav Stepanov -83 Lidingö  1:35:58 (1:35:44) (0:46:01)
326.  (6066) Mattias Frithiof -78 Swedbank IF  1:35:58 (1:35:52) (0:45:01)
327.  (644) Niklaus König -90   1:35:59 (1:35:45) (0:46:01)
328.  (634) Michael Andersson -73 Bromma  1:36:04 (1:35:49) (0:46:07)
329.  (465) Dui Ardal -92 Hackers Bodega  1:36:05 (1:35:49) (0:46:40)
330.  (501) Martin Grönlund -86   1:36:12 (1:35:58) (0:45:45)
331.  (260) Martin Boström -80   1:36:25 (1:36:17) (0:46:34)
332.  (674) Peter Diephuis -63   1:36:27 (1:36:15) (0:45:37)
333.  (548) Johan Landstedt -67 Arlanda-Märsta SK  1:36:29 (1:36:22) (0:45:53)
334.  (156) Edward Jewson -88   1:36:33 (1:36:28) (0:45:50)
335.  (357) Viktor Carlsson -82   1:36:33 (1:36:26) (0:44:41)
336.  (568) Kalle Svensson -59 Uppsala LK  1:36:34 (1:36:28) (0:45:01)
337.  (6014) Zoran Ruvceski -74 Team Sthlm Marathon  1:36:38 (1:36:29) (0:45:01)
338.  (233) Daniel Larsson -82 Team Legolas  1:36:39 (1:36:36) (0:44:25)
339.  (798) Michael Thelin -81 Spotify  1:36:40 (1:36:27) (0:46:32)
340.  (620) Markus Hallberg -75   1:36:44 (1:36:35) (0:45:53)
341.  (663) Pär Wickholm -66   1:36:47 (1:36:36) (0:44:39)
342.  (161) Erik Landell -72   1:36:52 (1:36:50) (0:45:29)
343.  (215) Jonas Nilsson -65 Team Siri Sweden  1:36:56 (1:36:50) (0:41:58)
344.  (341) Thomas Sporrong -77   1:36:58 (1:36:48) (0:46:26)
345.  (154) David Ödling -91 Budbee  1:36:58 (1:36:55) (0:44:37)
346.  (234) Leo Mc Cauley -70 Norrtälje  1:37:01 (1:36:56) (0:43:59)
347.  (550) Johan Arvidsson -72 Nacka  1:37:02 (1:36:55) (0:47:28)
348.  (790) Johan Hagebring -76   1:37:03 (1:36:52) (0:45:06)
349.  (535) Jan-Olof Alfredsson -54 Ottoprodukter  1:37:05 (1:36:58) (0:45:41)
350.  (432) Björn Suneson -48 Vallentuna FK  1:37:15 (1:37:03) (0:45:27)
351.  (740) Tomas Bergkvist -77   1:37:17 (1:37:08) (0:45:46)
352.  (696) Robin Hallgren -85 Bromma  1:37:22 (1:37:10) (0:45:51)
353.  (216) Jonas Karlsson -67   1:37:34 (1:37:29) (0:46:30)
354.  (690) Rikard Ambumsgård -74 Stockholm city triathlon  1:37:35 (1:37:26) (0:43:56)
355.  (591) Tobias Liljedahl -81 Tunafors SK  1:37:46 (1:37:36) (0:45:23)
356.  (228) Klas Hultén -74 Deloitte  1:37:56 (1:37:54) (0:45:32)
357.  (269) Mattias Johansson -79   1:37:58 (1:37:55) (0:44:42)
358.  (658) Oskar Höjwall -79   1:38:03 (1:37:51) (0:45:46)
359.  (418) Andreas Birkedahl -79   1:38:05 (1:37:55) (0:45:54)
360.  (607) Magnus Norman -76   1:38:07 (1:37:59) (0:45:24)
361.  (451) Dan Bergström -89   1:38:09 (1:37:51) (0:47:22)
362.  (160) Erik Sönnerfors -91   1:38:12 (1:38:08) (0:46:11)
363.  (210) Jonas Aronson -90 Lam AB  1:38:16 (1:38:12) (0:45:48)
364.  (1529) Rene Kolbach -86   1:38:20 (1:38:08) (0:44:44)
365.  (196) Jesper Lindgren -72 IFK Sala  1:38:23 (1:38:22) (0:45:16)
366.  (813) Anders Ekblom -61 Sj  1:38:25 (1:38:21) (0:46:47)
367.  (417) Anders Jakobsson -70   1:38:25 (1:38:10) (0:45:44)
368.  (689) Rickard Törnblom -85   1:38:30 (1:38:19) (0:46:15)
369.  (638) Mikael Mellhorn -60 Ericsson SIK  1:38:30 (1:38:22) (0:45:50)
370.  (401) Anders Lundell -83   1:38:35 (1:38:20) (0:46:17)
371.  (427) Bengt Dackebro -67 Stockholm  1:38:40 (1:38:28) (0:45:38)
372.  (425) Aykut Bal -72   1:38:41 (1:38:33) (0:45:59)
373.  (678) Usman Alvi -84   1:38:45 (1:38:36) (0:45:59)
374.  (353) Walter Ahlin -95   1:38:46 (1:38:43) (0:48:16)
375.  (485) Fredrik Valsö -72 Valsoe Produktion  1:38:48 (1:38:37) (0:44:47)
376.  (673) Peter Bjerkesjö -80   1:38:49 (1:38:41) (0:44:46)
377.  (659) Oskar Nordström -82 Advokatfirman Wijk & Nordström  1:38:50 (1:38:39) (0:47:17)
378.  (1549) Simon Andrén -97   1:38:50 (1:38:37) (0:48:36)
379.  (500) Göran Jansson -66 Team Jansson  1:39:00 (1:38:54) (0:46:50)
380.  (527) Jonas Littorin -65 Stockholm City Triathlon  1:39:03 (1:38:54) (0:46:04)
381.  (443) Christian Thorgerzon -75 östersund Triathlon  1:39:05 (1:38:54) (0:46:36)
382.  (656) Örjan Sundkvist -74   1:39:06 (1:38:56) (0:46:03)
383.  (665) Pär Gustafsson -70 Hallstavik  1:39:08 (1:39:02) (0:45:52)
384.  (732) Eric Daniel Thomasson -82   1:39:09 (1:38:57) (0:47:39)
385.  (404) Åke Kärnell -63   1:39:16 (1:39:02) (0:46:07)
386.  (429) Mikael Bergkvist -78 Vallentuna  1:39:22 (1:39:08) (0:45:50)
387.  (713) Siu-Lun Pang -85   1:39:23 (1:39:17) (0:45:29)
388.  (745) Torsten Östervall -68 Fredrikshofs FIF  1:39:23 (1:39:17) (0:46:45)
389.  (406) Alexander Thomsen -90 Pappa Putte LK  1:39:28 (1:39:12) (0:47:46)
390.  (675) Peter Eiborn -74 Star Vås  1:39:33 (1:39:18) (0:48:07)
391.  (493) Fredrik Ekström -73   1:39:33 (1:39:19) (0:48:06)
392.  (411) Anders Eriksson -64 Team Skavsåret IF  1:39:43 (1:39:32) (0:45:13)
393.  (435) Robert Blomquist -72   1:39:44 (1:39:34) (0:46:08)
394.  (627) Mats Ohlén -68 Saltsjöboo  1:39:46 (1:39:28) (0:46:41)
395.  (734) Thommy Larsson -51 Ingarö if  1:39:49 (1:39:42) (0:44:39)
396.  (270) Mattias Blomqvist -77 Fair trade Runners  1:39:49 (1:39:46) (0:45:18)
397.  (554) Johan Cöster -79 I love Doris  1:39:49 (1:39:37) (0:46:39)
398.  (6012) Joacim Holm -61   1:39:51 (1:39:38) (0:47:34)
399.  (983) Jonas Mattsson -72   1:39:54 (1:39:49) (0:47:04)
400.  (710) Staffan Ferbe -80   1:39:54 (1:39:48) (0:46:12)
401.  (433) Björn Ekdahl -86   1:39:55 (1:39:45) (0:45:44)
402.  (1274) Christoffer Stenmark -88 Stockholm  1:39:57 (1:39:37) (0:47:42)
403.  (423) Anders Rosell -65   1:39:58 (1:39:46) (0:47:39)
404.  (538) Jens Boström -88   1:40:01 (1:39:50) (0:46:04)
405.  (753) William Sjösten -95   1:40:05 (1:39:54) (0:45:40)
406.  (516) Henrik Holmberg -73   1:40:06 (1:39:58) (0:45:19)
407.  (6067) Magnus Malmborg -84 Umara Sports Club  1:40:07 (1:39:55) (0:47:51)
408.  (372) Magnus Nyqvist -75   1:40:08 (1:40:08) (0:46:27)
409.  (660) Pierre de Bourgh -65 Lidingö Triathlon  1:40:12 (1:40:00) (0:46:32)
410.  (945) Jakob Bach -94 Uppsala  1:40:12 (1:40:07) (0:47:17)
411.  (1157) Urban Johansson -76   1:40:13 (1:39:58) (0:48:04)
412.  (532) Jan Schröder -58   1:40:14 (1:40:05) (0:46:24)
413.  (266) Mats Liss -62 Swedbank  1:40:18 (1:40:12) (0:45:57)
414.  (5050) Carl-Olof Olsson -69 ABB IF  1:40:19 (1:40:10) (0:46:28)
415.  (778) Thomas Ahlskog -82   1:40:20 (1:40:06) (0:46:27)
416.  (1145) Daniel Lindström -80 Skrällen  1:40:21 (1:40:19) (0:46:15)
417.  (842) Bengt Pettersson -66   1:40:29 (1:40:20) (0:48:09)
418.  (1005) Kristoffer Rofelt -87 Namf  1:40:31 (1:40:24) (0:48:09)
419.  (737) Tobias Bengtsson -73   1:40:32 (1:40:23) (0:46:26)
420.  (643) Michael Ringh -69 Älta IF  1:40:34 (1:40:25) (0:46:51)
421.  (646) Nicklas Backfjärd -75   1:40:36 (1:40:23) (0:48:19)
422.  (636) Mikael Hautaluoma -86 Hallandsgatan  1:40:37 (1:40:23) (0:47:24)
423.  (212) Jonas Gunningberg -86   1:40:37 (1:40:27) (0:46:53)
424.  (466) Duncan Mcconnachie -75   1:40:38 (1:40:27) (0:46:48)
425.  (1162) Ulrik Svensson -72 Kungstornet  1:40:39 (1:40:35) (0:49:23)
426.  (205) Johan Willis -65 Vikingshill  1:40:40 (1:40:35) (0:45:08)
427.  (698) Roger Lengmo -61 Aik  1:40:44 (1:40:32) (0:46:47)
428.  (580) Gabriel Östlin -66 ICA Brommaplan  1:40:56 (1:40:48) (0:47:30)
429.  (447) Claes Hielte -86   1:41:03 (1:40:58) (0:46:29)
430.  (1077) Jonas Jacobsson -76 Järveds Hockey  1:41:04 (1:41:00) (0:48:08)
431.  (800) Erik Lundberg -80 Djurgårdens IF  1:41:14 (1:41:09) (0:46:13)
432.  (1470) Mikael Gyllensvärd -83 Stockholm  1:41:16 (1:41:05) (0:47:19)
433.  (1554) Thomas Noroxe -74   1:41:22 (1:41:15) (0:47:52)
434.  (741) Tomas Thyblad -68 Danderyd  1:41:27 (1:41:12) (0:47:57)
435.  (128) Bertil Winzenburg -65 Lidingö  1:41:32 (1:41:29) (0:46:56)
436.  (666) Patrik Dyrendahl -72 SF Media  1:41:33 (1:41:21) (0:47:57)
437.  (921) Gustav Andersson -84 Stockholm  1:41:33 (1:41:22) (0:51:15)
438.  (707) Claes Nilsson -59 Bergshamra södra  1:41:35 (1:41:24) (0:47:01)
439.  (546) Johan Kling -84   1:41:41 (1:41:31) (0:47:25)
440.  (331) Staffan von Zeipel -66   1:41:51 (1:41:43) (0:45:43)
441.  (514) Henrik Ojde -69 SPIF Triathlon  1:41:57 (1:41:45) (0:48:21)
442.  (645) Allan Jansson -57   1:42:04 (1:41:51) (0:50:47)
443.  (1155) Torbjörn Hagelin -61 Byggnads  1:42:08 (1:42:04) (0:48:36)
444.  (547) Johan Holmgren -78 1:42:08 (1:41:54) (0:49:15)
445.  (578) Karl Johan Ekbom -61 Ubuntu City Slackers  1:42:09 (1:42:03) (0:46:47)
446.  (880) David Lindahl -77   1:42:10 (1:42:08) (0:48:10)
447.  (1571) Niklas Sundström -75 modo sports academy  1:42:11 (1:42:05) (0:48:48)
448.  (632) Martin Reimbladh -81 Tullinge FIF  1:42:18 (1:42:11) (0:46:35)
449.  (662) Pär Olofsson -65 Spårvägen  1:42:25 (1:42:17) (0:47:40)
450.  (761) Andreas Nabseth -82   1:42:29 (1:42:21) (0:47:53)
451.  (1129) Steinar Bech -68   1:42:30 (1:42:21) (0:48:32)
452.  (1149) Tobias Rein -56   1:42:34 (1:42:29) (0:47:30)
453.  (6073) Juha Kamppinen -68 Sollentuna  1:42:35 (1:42:16) (0:47:07)
454.  (520) Janne Spovér -71   1:42:45 (1:42:32) (0:48:14)
455.  (647) Nicklas Mårtensson -76 Aik  1:42:50 (1:42:50) (0:48:44)
456.  (496) Fredrik Wahlberg -77 IFK Lidingö  1:42:56 (1:42:46) (0:46:48)
457.  (939) Per Hjortsberg -83   1:42:56 (1:42:51) (0:48:10)
458.  (305) Peter Galyas -64 Umara Sports Club  1:43:00 (1:42:56) (0:48:09)
459.  (716) Joseph Murphy -83   1:43:02 (1:42:53) (0:46:54)
460.  (559) Jonas Åkerstedt -77 Stockholm  1:43:02 (1:42:55) (0:49:44)
461.  (1379) Josef Bengtsson -86   1:43:03 (1:42:54) (0:48:04)
462.  (635) Michael Ek -75   1:43:04 (1:42:55) (0:49:38)
463.  (1318) Fredric Franco -92   1:43:04 (1:42:34) (0:48:27)
464.  (1084) Paavo Onkinen -98   1:43:05 (1:42:56) (0:49:03)
465.  (1413) Daniel Steding -92 Luleå AK  1:43:07 (1:43:02) (0:45:35)
466.  (1603) Bert Byström -44   1:43:07 (1:42:44) (0:47:53)
467.  (1494) Oscar Jacobsson -86   1:43:07 (1:43:01) (0:48:12)
468.  (457) Daniel Larsson -74 Byggnads  1:43:10 (1:43:05) (0:48:35)
469.  (672) Per-Ragnar Hedman -80   1:43:12 (1:42:59) (0:49:16)
470.  (715) Markus Sjöström -76   1:43:27 (1:43:20) (0:48:16)
471.  (856) Carl Stångberg -80 Söderlöparna  1:43:28 (1:43:25) (0:49:06)
472.  (815) Anders Karlsson -65 Rydells blommor  1:43:28 (1:43:24) (0:49:19)
473.  (437) Carl-Johan Näsström -66   1:43:29 (1:43:17) (0:47:17)
474.  (530) James Morgner -69   1:43:30 (1:43:14) (0:48:16)
475.  (609) Magnus Bengtsson -71   1:43:32 (1:43:18) (0:49:51)
476.  (1127) Stefan Bladh -72 Bladerunner RC  1:43:35 (1:43:30) (0:48:21)
477.  (6085) Peter Peldan -65 Stockholm Gerillalöpare  1:43:35 (1:43:22) (0:49:42)
478.  (686) Per Nelson -64 Huddinge  1:43:36 (1:43:26) (0:48:10)
479.  (1100) Petter Lundström -72   1:43:38 (1:43:22) (0:48:03)
480.  (664) Pär Holmgren -64 Tullinge FIF  1:43:39 (1:43:31) (0:47:07)
481.  (914) Grégory Dujardin -71   1:43:42 (1:43:36) (0:49:21)
482.  (602) Joakim Wigren -72 Fartfabriken  1:43:43 (1:43:33) (0:48:02)
483.  (1567) Luc van Donkersgoed -85   1:43:44 (1:43:36) (0:49:44)
484.  (738) Torbjörn Carlsson -59   1:43:54 (1:43:47) (0:48:07)
485.  (444) Christian Lindeberg -66 Saltarö Joggers  1:43:55 (1:43:24) (0:49:13)
486.  (865) Christer Lundblad -67   1:43:56 (1:43:54) (0:47:38)
487.  (498) Gerhard Bley -63   1:44:00 (1:43:54) (0:50:03)
488.  (405) Albin Högberg -00   1:44:02 (1:43:48) (0:49:06)
489.  (630) Mattias Klang -77 Mårdansiktenas sportklubb  1:44:02 (1:43:49) (0:48:27)
490.  (297) Patrik Edholm -77 Nacka  1:44:09 (1:44:05) (0:45:04)
491.  (526) Johan Ekström -73 Taby  1:44:09 (1:44:00) (0:50:01)
492.  (528) Jens Andersson -74   1:44:10 (1:43:57) (0:49:06)
493.  (623) Martin Haegeland -81 Swedbank  1:44:12 (1:44:04) (0:49:34)
494.  (235) Fredrik Söderström -68   1:44:13 (1:44:10) (0:47:58)
495.  (134) Paolo Boschini -80   1:44:14 (1:44:06) (0:47:57)
496.  (543) Joacim Gustafsson -76 Länsförsäkringar  1:44:17 (1:44:08) (0:48:53)
497.  (747) Ulf Sporrong -73   1:44:19 (1:44:09) (0:47:17)
498.  (1582) Thomas Rowland -71   1:44:19 (1:44:14) (0:48:16)
499.  (1381) Juha Andersson -85 IBM-klubben  1:44:20 (1:44:06) (0:51:01)
500.  (711) Kjell Silvnäs -79   1:44:21 (1:44:13) (0:49:03)
501.  (503) Gunnar Thuresson -53 Team Club Running Stockholm  1:44:23 (1:44:15) (0:48:12)
502.  (904) Fredrik Rydberg -72 Bromma  1:44:24 (1:44:23) (0:49:17)
503.  (924) Håkan Lundqvist -66   1:44:25 (1:44:21) (0:49:53)
504.  (450) Peter Dahlqvist -62   1:44:27 (1:44:15) (0:48:34)
505.  (524) Torbjörn Sjödin -61 Tsm  1:44:27 (1:44:15) (0:48:54)
506.  (722) Stefan Zimmerman -65 Stockholm  1:44:31 (1:44:23) (0:48:18)
507.  (263) Martin Stenfors -73   1:44:34 (1:44:22) (0:50:58)
508.  (724) Stefan Ytterberg -68 IFK Lidingö Friidrott  1:44:36 (1:44:26) (0:46:49)
509.  (483) Tomas Eriksson -72   1:44:36 (1:44:24) (0:49:23)
510.  (1183) Roger Jern -56 IF Linnéa  1:44:37 (1:44:32) (0:49:57)
511.  (650) Niklas Haglund -73   1:44:42 (1:44:26) (0:47:38)
512.  (1507) Johan Persson -75 Hägersten  1:44:44 (1:44:30) (0:48:48)
513.  (883) Einar Svensson -86 Namf  1:44:46 (1:44:39) (0:49:04)
514.  (913) Göran Dahl -58   1:44:51 (1:44:42) (0:49:03)
515.  (979) John Helldén -67 Graninge nbk  1:44:52 (1:44:50) (0:48:11)
516.  (462) Hans Nyström -72   1:44:53 (1:44:38) (0:49:30)
517.  (469) Einar Östholm -73 If linnéa  1:44:58 (1:44:47) (0:49:28)
518.  (561) Jonas Kortelainen -88   1:45:00 (1:44:52) (0:48:15)
519.  (633) Michael Johansson -69   1:45:03 (1:44:55) (0:47:36)
520.  (540) Jesper Engman -74   1:45:07 (1:44:58) (0:49:06)
521.  (739) Todd Green -83 ssideline city  1:45:12 (1:44:56) (0:48:57)
522.  (751) Victor Rickberg -79 Rickbergs IF  1:45:20 (1:45:06) (0:51:01)
523.  (566) Johan Rudolphie -67 Lmc  1:45:21 (1:45:10) (0:48:48)
524.  (576) Kim Lunden -72 Bromma  1:45:23 (1:45:16) (0:49:37)
525.  (319) Richard Mosten -65 IF Linnea  1:45:25 (1:45:13) (0:49:27)
526.  (999) Kjell Lundström -65   1:45:30 (1:45:24) (0:49:12)
527.  (1398) Göran Nilsson -63   1:45:31 (1:45:26) (0:48:16)
528.  (704) David Salsbäck -79   1:45:31 (1:45:15) (0:50:44)
529.  (705) Jacob Östberg -73   1:45:31 (1:45:15) (0:50:43)
530.  (969) Johan Falkenström -80   1:45:43 (1:45:40) (0:49:23)
531.  (727) Sverker Lindblad -58 Södertälje  1:45:49 (1:45:42) (0:48:17)
532.  (1108) Rickard Renström -67   1:45:52 (1:45:50) (0:49:54)
533.  (758) Per Nyquist -67 Brokerway  1:45:55 (1:45:43) (0:49:54)
534.  (829) Jan Holmlund -74 Tieto Titans  1:45:57 (1:45:39) (0:48:59)
535.  (1365) Fredrik Karlsson -78   1:46:01 (1:45:52) (0:48:54)
536.  (699) Roger Björkbacka -78 Täby  1:46:04 (1:45:52) (0:47:49)
537.  (1088) Pär Gustavsson -67   1:46:07 (1:46:02) (0:49:51)
538.  (839) Baptiste Rousset -90   1:46:08 (1:46:03) (0:51:55)
539.  (3748) David Ekman Krook -83   1:46:12 (1:46:00) (0:46:31)
540.  (1185) Didrik Eriksson -92   1:46:13 (1:46:13) (0:48:56)
541.  (556) John Elliot -64 Täby IS  1:46:14 (1:46:07) (0:50:01)
542.  (442) Christian Ilgner -63 Coop  1:46:18 (1:46:10) (0:48:51)
543.  (1336) Göran Hamrin -70   1:46:19 (1:46:06) (0:48:49)
544.  (905) Fredrik Unogård -81 Ulriksdal  1:46:19 (1:46:11) (0:49:16)
545.  (1420) Erik Lundberg -86 AXA Sports Club  1:46:22 (1:46:04) (0:50:20)
546.  (398) Pelle Oderborn -74   1:46:23 (1:46:07) (0:50:53)
547.  (894) Fredrik Thorell -76   1:46:24 (1:46:13) (0:49:43)
548.  (624) Mart Maandi -68 Maandis motion  1:46:27 (1:46:19) (0:48:52)
549.  (1181) Johan Enbuske -71 Snedsteget Slimclub  1:46:34 (1:46:27) (0:51:18)
550.  (1028) Roger Larsson -66 Gustavsbergs IF  1:46:36 (1:46:09) (0:50:47)
551.  (1057) Mattias Mattsson -75   1:46:36 (1:46:32) (0:50:37)
552.  (962) Jimmy Riazzoli -83 Stockholm  1:46:40 (1:46:34) (0:49:43)
553.  (1099) Peter Rosengren -60 Täby  1:46:42 (1:46:37) (0:51:00)
554.  (964) Joakim Sirén -82   1:46:43 (1:46:40) (0:49:55)
555.  (1293) Emil Weman -84   1:46:44 (1:46:36) (0:52:19)
556.  (752) Vilhelm Sjögren -56   1:46:45 (1:46:33) (0:49:45)
557.  (6004) Fredrik Duong -85   1:46:53 (1:46:45) (0:49:11)
558.  (267) Mats Olsson -76 Forza Bajen  1:46:59 (1:46:16) (0:50:53)
559.  (789) Dean Bannon -69   1:47:02 (1:46:46) (0:50:41)
560.  (819) Anders Sandén -82 Microsoft  1:47:04 (1:47:00) (0:49:11)
561.  (583) Kristofer Nygren -84 Ssideline City  1:47:06 (1:46:51) (0:49:32)
562.  (1128) Stefan Persson -85 Ascend FF  1:47:07 (1:46:55) (0:49:41)
563.  (640) Mikael Smedbäck -72   1:47:08 (1:46:57) (0:49:55)
564.  (596) Henrik Lindvall -73 Partners in Stories  1:47:16 (1:47:04) (0:48:42)
565.  (1133) Stuart Shingler -78   1:47:19 (1:47:18) (0:48:51)
566.  (1074) Nils Froste -69 Enskede  1:47:22 (1:47:15) (0:49:44)
567.  (409) Alexander Hansson -80 Trimble IF  1:47:24 (1:47:16) (0:50:04)
568.  (1093) Per Åström -90 Solna  1:47:24 (1:47:18) (0:51:53)
569.  (4091) Karl Bratt -85 Nacka  1:47:24 (1:47:22) (0:50:47)
570.  (430) Bertil Abrahamsson -79   1:47:27 (1:47:10) (0:48:55)
571.  (670) Per Ericson -58 CK Myrsjö  1:47:27 (1:47:12) (0:50:31)
572.  (1170) Victor Adolfsson -86   1:47:30 (1:47:25) (0:51:10)
573.  (459) Daniel Krondahl -75   1:47:32 (1:47:19) (0:49:22)
574.  (961) Jimmy Larsson -79   1:47:34 (1:47:31) (0:50:48)
575.  (1008) Matthias Bartosik -75   1:47:36 (1:47:33) (0:50:49)
576.  (637) Mikael Lindberg -71   1:47:39 (1:47:29) (0:49:37)
577.  (1152) Tommy Dahlqvist -67 Vallentuna  1:47:43 (1:47:40) (0:49:13)
578.  (661) Pelle Jenestam -65 Mariefred  1:47:44 (1:47:30) (0:51:38)
579.  (497) Fredrik Gustafsson -81 Spif triathlon  1:47:45 (1:47:31)
580.  (6082) Mats Samuelsson -65   1:47:48 (1:47:40) (0:49:44)
581.  (467) Simon Edström -89   1:47:50 (1:47:36) (0:50:10)
582.  (726) Peter Svedefelt -63 Västerhaninge  1:47:51 (1:47:36) (0:50:24)
583.  (1097) Kristian Säf Pernselius -83   1:47:58 (1:47:48) (0:51:59)
584.  (1143) Thomas Larsson -63 Nynäshamn LDK  1:47:59 (1:47:57) (0:49:36)
585.  (1588) Tomas Haglund -63   1:47:59 (1:47:40) (0:51:48)
586.  (749) Valter Saaristu -50 Älvsjö  1:48:02 (1:47:49) (0:51:54)
587.  (529) Carl Zander -82   1:48:06 (1:47:52) (0:51:23)
588.  (1056) Mats Lannerlöv -69   1:48:17 (1:48:12) (0:51:12)
589.  (589) Leonard Halling -92 Hackers Bodega  1:48:26 (1:48:12) (0:46:46)
590.  (1559) Sören Carlberg -73   1:48:31 (1:48:20) (0:50:30)
591.  (857) Peter Ahlgren -76   1:48:33 (1:48:30) (0:49:16)
592.  (915) Stefan Edström -70 Järfälla  1:48:34 (1:48:29) (0:50:27)
593.  (693) Robert Fromell -65 Trafikförvaltningen  1:48:35 (1:48:25) (0:49:39)
594.  (631) Max Löfgren -85   1:48:37 (1:48:28) (0:52:12)
595.  (1027) Love Mayrhofer -80 Expressen  1:48:40 (1:48:29) (0:47:52)
596.  (1080) Daniel Olsson -86   1:48:40 (1:48:32) (0:48:33)
597.  (560) Jonas Drougge -58 Skarpnäck  1:48:41 (1:48:27) (0:49:56)
598.  (1150) Tomas Davidsson -75   1:48:51 (1:48:36) (0:50:27)
599.  (1053) Martin Gräns -76 FBI Tullinge  1:48:56 (1:48:50) (0:50:37)
600.  (1019) Sandin Leonard -70 Huddinge AIS  1:48:56 (1:48:49) (0:52:24)
601.  (948) Jan Hellenberg -65 Bromma MS  1:48:57 (1:48:55) (0:51:21)
602.  (169) Fredrik Rosenqvist -83 Huddinge AIS  1:48:59 (1:48:51) (0:52:23)
603.  (1325) Fredrik Thunvik -75 Skogås  1:49:01 (1:48:49) (0:47:40)
604.  (785) Henrik Johnsson -86 AXA Sports Club  1:49:03 (1:48:55) (0:49:10)
605.  (1096) Pär Frisk -62 Viltid  1:49:03 (1:48:56) (0:46:50)
606.  (1039) Magnus Rydling -67 Swedbank  1:49:07 (1:49:05) (0:50:23)
607.  (1300) Erik Fredlund -75   1:49:09 (1:48:57) (0:51:15)
608.  (985) Jonny Greinsmark -60 Greinsmark Konsult  1:49:14 (1:49:12) (0:49:39)
609.  (1038) Magnus Kurtsson -65 Nynäshamn  1:49:17 (1:49:16) (0:51:01)
610.  (563) John-Henrik Frostell -80 Elu IF  1:49:19 (1:49:09) (0:47:54)
611.  (1142) Thomas Björnermark -71   1:49:19 (1:49:07) (0:52:44)
612.  (1592) Sixten Janson -99   1:49:22 (1:49:14) (0:55:09)
613.  (1024) Liran Lotker -79 Lotkerssons  1:49:30 (1:49:30) (0:50:57)
614.  (742) Tommy Eriksson -59 Nynäshamn LDK  1:49:32 (1:49:22) (0:52:28)
615.  (1562) Stefan Gothe -69 Bagarmossen  1:49:33 (1:49:11) (0:51:45)
616.  (475) Emil Svedenklint -83   1:49:35 (1:49:35) (0:54:24)
617.  (1051) Martin Adelsköld -75   1:49:36 (1:49:20) (0:52:04)
618.  (802) Aaron Timstråhle -73 Sundbyberg  1:49:45 (1:49:40) (0:48:30)
619.  (1054) Martin Hemmingsson -66   1:49:47 (1:49:44) (0:51:06)
620.  (681) Petter Öhrn -82 Post- och telestyrelsen (PTS)  1:49:48 (1:49:42) (0:49:24)
621.  (1610) William Kihlberg -98   1:49:51 (1:49:40) (0:53:40)
622.  (697) Roger Olofsson -62 Verisure  1:49:51 (1:49:38) (0:53:53)
623.  (1343) Martin Huss Knave -88   1:49:51 (1:49:43) (0:49:13)
624.  (1182) Patrik Billgren -90   1:49:51 (1:49:37) (0:49:23)
625.  (1499) Ove Vikström -65 ACE GC  1:49:52 (1:49:42) (0:53:03)
626.  (515) Henrik Wedefelt -70   1:49:55 (1:49:46) (0:52:17)
627.  (889) Ola Rembe -69 Ericsson Tri  1:49:56 (1:49:53) (0:51:19)
628.  (1048) Markus Tegnér -84 Lidingö  1:49:56 (1:49:48) (0:52:23)
629.  (282) Mårten Nordström -92 Sundbyberg  1:49:57 (1:49:52) (0:51:57)
630.  (1173) Wojciech Grzesica -75 Elite sports  1:50:00 (1:49:49) (0:50:50)
631.  (1111) Rico Lepzien -87   1:50:05 (1:49:54) (0:51:41)
632.  (1237) Oscar Palmaer -94   1:50:07 (1:49:56) (0:52:19)
633.  (1518) Petri Mikael Koistinen -64   1:50:07 (1:49:57) (0:52:22)
634.  (558) Jonas Frölid -73   1:50:08 (1:49:56) (0:48:49)
635.  (518) Imran Rahman -83   1:50:09 (1:49:56) (0:52:24)
636.  (1551) Fredrik Nilsson -68 Runacademy  1:50:19 (1:50:09) (0:51:10)
637.  (1278) Daniel Svalefors -80 Projektengagemang  1:50:21 (1:50:05) (0:53:13)
638.  (965) Joakim Törnell -64   1:50:21 (1:50:17) (0:52:51)
639.  (1591) Karl Krusell -99   1:50:23 (1:50:16) (0:55:10)
640.  (1037) Magnus Hellmark -82 Södertälje  1:50:24 (1:50:15) (0:51:59)
641.  (407) Alexander Selldal -92   1:50:29 (1:50:23) (0:48:36)
642.  (1179) Filippos Tsigaridas -77   1:50:29 (1:50:21) (0:52:22)
643.  (434) Björn Ekgren -70 Väsby SS triathlon  1:50:29 (1:50:11) (0:52:20)
644.  (1527) Crille Ström -75   1:50:29 (1:50:06) (0:55:35)
645.  (816) Anders Magnusson -68 Adelsö IF  1:50:38 (1:50:34) (0:53:29)
646.  (900) Frederique Pirenne -82   1:50:44 (1:50:37) (0:52:38)
647.  (505) Gustav Casselbrant -84   1:50:45 (1:50:32) (0:49:50)
648.  (521) Niclas Pereira DR Lindblad -72   1:50:49 (1:50:34) (0:53:48)
649.  (957) Jesper Olsson -73   1:50:52 (1:50:40) (0:52:44)
650.  (499) Göran Larsson -59 Brottby Sk  1:51:00 (1:50:53) (0:50:55)
651.  (517) Henrik Norell -79 Astrazeneca IF  1:51:00 (1:50:46) (0:47:52)
652.  (963) Jonas Jolhammar -78   1:51:01 (1:50:58) (0:51:58)
653.  (1091) Patrik Olsson -69   1:51:05 (1:50:58) (0:51:54)
654.  (6074) Claes Junhammar -78 Djursdala SK  1:51:12 (1:51:09) (0:52:52)
655.  (1125) Spyridon Lykakis -71   1:51:15 (1:51:09) (0:52:41)
656.  (1568) Tobias Olsson -77   1:51:15 (1:50:51) (0:54:05)
657.  (735) Henrik Andersson -73 Stockholm City Triathlon  1:51:16 (1:51:05) (0:52:56)
658.  (144) Christian Rausch -89 Groningen  1:51:16 (1:50:52) (0:54:06)
659.  (1298) Erik Carlsson -86 IK Industri  1:51:18 (1:51:02) (0:51:59)
660.  (1167) Wilhelm Bröte -59 Djursholm  1:51:21 (1:51:20) (0:50:53)
661.  (996) Hossein Kavianipour -75 Enebybergs IF  1:51:24 (1:51:17) (0:52:12)
662.  (1534) Sixten Roström -97   1:51:25 (1:51:10) (0:53:38)
663.  (1192) David Brown -72 AZ IF  1:51:41 (1:51:29) (0:52:54)
664.  (1164) Marcus Eriksson -91   1:51:42 (1:51:39) (0:53:33)
665.  (1113) Robert Sennebäck -73 SLL IT FF  1:51:42 (1:51:37) (0:50:49)
666.  (621) Mårten Blixt -75 Team Insight  1:51:45 (1:51:37) (0:51:58)
667.  (906) Fredrik Eriksson -64   1:51:46 (1:51:43) (0:53:29)
668.  (882) Mats Dufva -67 Lonesome Runners  1:51:50 (1:51:34) (0:52:20)
669.  (1041) Magnus Bengtsson -75 Expressen  1:51:52 (1:51:43) (0:54:10)
670.  (1519) Petter Fred -72   1:51:56 (1:51:43) (0:50:37)
671.  (551) Johan Saari -78   1:52:06 (1:51:59) (0:52:53)
672.  (1166) Björn Hjelm -71 Bagis  1:52:07 (1:52:03) (0:52:49)
673.  (838) Johan Åström -72 Mölnbo  1:52:16 (1:52:08) (0:50:09)
674.  (1190) John Hultberg -73 Töjnan United  1:52:17 (1:52:07) (0:54:08)
675.  (1301) Erik Lager -65 Ericsson IK  1:52:19 (1:52:09) (0:54:03)
676.  (463) Dennis Andersson -76 Ursvik  1:52:22 (1:52:05) (0:53:32)
677.  (544) Joakim Sjöberg -80 Uttran  1:52:26 (1:52:16) (0:50:31)
678.  (1258) Eric Brown -98   1:52:32 (1:52:10) (0:55:34)
679.  (1122) Johan Sjöquist -70   1:52:32 (1:52:30) (0:53:01)
680.  (960) Johannes Holmertz -75   1:52:34 (1:52:30) (0:53:50)
681.  (1061) Michael Wolhardt -63 Runningmike  1:52:44 (1:52:29) (0:52:51)
682.  (899) Freddie Södergren -88   1:52:48 (1:52:48) (0:53:31)
683.  (494) Fredrik Haag -93   1:52:48 (1:52:34) (0:49:50)
684.  (1530) Peter Jansson -78   1:52:52 (1:52:42) (0:51:53)
685.  (1035) Hans Åström -68   1:52:52 (1:52:47) (0:53:50)
686.  (1161) Ulric Höij -69   1:52:52 (1:52:46) (0:53:15)
687.  (1311) Bengt Enetoft -50   1:52:57 (1:52:52) (0:53:26)
688.  (817) Kenneth Skoog -88   1:53:02 (1:52:56) (0:49:50)
689.  (1330) Martin Gidlund -84   1:53:03 (1:52:46) (0:52:37)
690.  (743) Tommy Andersson -66 Scania IF  1:53:03 (1:52:54) (0:49:37)
691.  (1533) Rikard Roström -62   1:53:07 (1:52:50) (0:52:16)
692.  (1009) Ketil André Thorgersen -72   1:53:08 (1:53:08) (0:53:30)
693.  (937) Henrik Martling -74   1:53:08 (1:52:57) (0:53:24)
694.  (930) Hans Lindberg -58 Tsm  1:53:11 (1:53:04) (0:53:45)
695.  (1044) Markus Hjelmström -86   1:53:15 (1:53:11) (0:53:27)
696.  (870) Carl-Magnus Sandenskog -87 Sjöfortet  1:53:21 (1:53:20) (0:46:12)
697.  (1426) Stefan Ståhl -76   1:53:22 (1:53:02) (0:53:45)
698.  (1060) Michael Ledwith -68   1:53:23 (1:53:13) (0:54:24)
699.  (1062) Michael Wood -64   1:53:30 (1:53:28) (0:52:27)
700.  (1049) Mårten Lundén -70   1:53:31 (1:53:29) (0:51:49)
701.  (1243) Behrad Samadi -83   1:53:32 (1:53:19) (0:56:05)
702.  (947) Jan-Bernd Stukenborg -77   1:53:38 (1:53:26) (0:52:07)
703.  (987) Jörgen Linse -65 Bromma  1:53:41 (1:53:39) (0:52:50)
704.  (1363) Jens Malmström -76   1:53:45 (1:53:31) (0:52:38)
705.  (903) Fredrik Ögren -75 Expressen  1:53:46 (1:53:37) (0:54:10)
706.  (1370) Joakim Nordin -83 Åled Black Panthers  1:53:46 (1:53:32) (0:53:55)
707.  (748) Lars Wallin -82 Spånta hill runners  1:53:47 (1:53:32) (0:53:55)
708.  (1204) Adam Goldie -80   1:53:48 (1:53:31) (0:52:13)
709.  (668) Peder Häggström -79 Traneberg  1:53:50 (1:53:41) (0:50:58)
710.  (1076) Norman Geaney -73 Mikkeller running club  1:53:50 (1:53:33) (0:52:17)
711.  (998) Kjell Jansson -52 Enskedevikens CK  1:53:56 (1:53:54) (0:49:54)
712.  (938) Hjalmar Skog -92 Hundels  1:54:01 (1:53:56) (0:59:29)
713.  (972) Johan Wullt -70   1:54:11 (1:53:58) (0:54:38)
714.  (1374) Johan Jacobsson -88   1:54:11 (1:54:06) (0:51:08)
715.  (1536) Rolf Nilsson -58   1:54:11 (1:53:55) (0:53:52)
716.  (1550) Azadeh Hajiakbar -93   1:54:12 (1:53:59) (0:53:57)
717.  (449) Curt Sandberg -51 Arlanda-Märsta SK  1:54:17 (1:54:10) (0:53:49)
718.  (513) Henrik Larsson -80 Spik  1:54:30 (1:54:14) (0:53:56)
719.  (1052) Martin Götze -64 Tsm  1:54:36 (1:54:29) (0:52:23)
720.  (1137) Peter Jönsson -71 Aik  1:54:37 (1:54:26) (0:52:10)
721.  (1446) Martin Eriksson -80 Projektengagemang  1:54:45 (1:54:27) (0:57:00)
722.  (677) Peter Johansson -67   1:54:48 (1:54:35) (0:52:11)
723.  (1199) Jonas Bonnevier -81   1:54:52 (1:54:37) (0:54:45)
724.  (577) Kit Gustavsson -80 Expressen  1:54:54 (1:54:34) (0:55:32)
725.  (486) Anders Löfving -82 Kungsängen  1:55:02 (1:54:53) (0:49:10)
726.  (850) Robin Brownlee -85   1:55:03 (1:55:00) (0:55:46)
727.  (986) Robin Jonsson -86   1:55:09 (1:54:46) (0:54:38)
728.  (694) Robert Kumlin -78 Lonesome Runners  1:55:11 (1:54:53) (0:53:52)
729.  (1354) Jacob Persson -86   1:55:14 (1:55:03) (0:54:26)
730.  (1297) Eric Trocme -86   1:55:26 (1:55:11) (0:56:03)
731.  (1401) Lars Wincent -65 Sollenuna  1:55:26 (1:54:55) (0:56:50)
732.  (1358) Jean-Luc Tyson -86   1:55:33 (1:55:21) (0:53:46)
733.  (6013) Magnus Lennhagen -66   1:55:34 (1:55:20) (0:55:01)
734.  (1118) Santeri Kiviluoto -82   1:55:44 (1:55:32) (0:51:25)
735.  (1332) Gustaf Cars -83   1:55:49 (1:55:30) (0:53:45)
736.  (1089) Patrick Moser -64 Tsm  1:55:51 (1:55:49) (0:52:24)
737.  (1609) Willy Billgren -86   1:55:54 (1:55:38) (0:55:34)
738.  (764) Sten Rodenstam -64   1:55:56 (1:55:44) (0:50:30)
739.  (1281) Xiao Fen Huang -77   1:56:02 (1:55:58) (0:55:13)
740.  (1252) Bjarne Söderberg -68   1:56:06 (1:55:43) (0:54:31)
741.  (959) Jesus Orrego -52 Perú Runners  1:56:08 (1:56:05) (0:53:01)
742.  (1178) Jens Matthiessen -60   1:56:10 (1:55:58) (0:54:39)
743.  (1535) Mattias Robertsson -72   1:56:14 (1:55:58) (0:55:35)
744.  (1615) Michael Johansson -70   1:56:18 (1:56:05) (0:55:05)
745.  (669) Peder Ekman -71   1:56:31 (1:55:04) (0:53:52)
746.  (1616) Zonny Clevhagen -81   1:56:33 (1:56:17) (0:55:34)
747.  (549) Johan Örengård -73   1:56:41 (1:56:29) (0:50:56)
748.  (1078) Anders Öhman -83   1:56:41 (1:56:34) (0:52:16)
749.  (968) Johan Billinger -81   1:56:42 (1:56:22) (0:54:27)
750.  (1693) Sture Sundberg -55 Skellefteå XC  1:56:43 (1:56:29) (0:55:01)
751.  (1335) Gustav Julander -80 Stockholm  1:56:46 (1:56:32) (0:56:07)
752.  (1460) Mats Melke -67   1:56:49 (1:56:31) (0:55:38)
753.  (649) Michael Gyllenflykt -72 IFK Benbrott  1:56:50 (1:56:25) (0:56:55)
754.  (1064) Mikael Arbman -72   1:56:50 (1:56:24) (0:56:54)
755.  (654) Ola Sundh -60 Formtopp IF  1:56:54 (1:56:45) (0:54:02)
756.  (1101) Philip Claesson -93 Hackers Bodega  1:57:07 (1:57:02) (0:52:41)
757.  (955) Jesper Neuhaus -75 Vegan Runnerstam IK  1:57:08 (1:57:06) (0:53:15)
758.  (1564) Steven Arnold -75   1:57:11 (1:56:59) (0:55:47)
759.  (1023) Linus Below Blomkvist -96   1:57:13 (1:57:00) (0:57:30)
760.  (1485) Nils Below -62   1:57:14 (1:57:01) (0:57:30)
761.  (1189) Andreas Torsson -86   1:57:16 (1:57:06) (0:55:36)
762.  (1216) Andreas Klässman -79   1:57:17 (1:57:06) (0:54:58)
763.  (946) Jan Löfberg -64   1:57:20 (1:57:05) (0:55:43)
764.  (864) Christer Erstadius -54 Vallentuna FK  1:57:20 (1:57:16) (0:52:08)
765.  (970) Johan hådén del pino -66 Ibm  1:57:21 (1:57:17) (0:54:04)
766.  (820) Andrea Varrone -70   1:57:29 (1:57:25) (0:52:46)
767.  (1001) Jonathan Hernandez -82   1:57:37 (1:57:26) (0:55:02)
768.  (1279) Daniel Hassel -88   1:57:41 (1:57:18) (0:56:25)
769.  (1458) Mats Söderblom -62 Bandhagen  1:57:47 (1:57:27) (0:54:56)
770.  (1287) Rickard Jonsson -65   1:57:50 (1:57:34) (0:54:58)
771.  (1504) Chritian Ekström -55   1:57:50 (1:57:41) (0:56:26)
772.  (428) Benny Eriksson -59 Nynäshamn långdistansklubb  1:57:52 (1:57:40) (0:51:47)
773.  (1045) Marcus Wärn -76   1:57:52 (1:57:40) (0:54:47)
774.  (1144) Thommy Jakobsson -64 Gulddragarna  1:57:53 (1:57:50) (0:54:54)
775.  (895) Fabian Gerschwiler -80   1:57:59 (1:57:51) (0:53:49)
776.  (116) Andreas Larsson -65   1:58:01 (1:57:54) (0:52:18)
777.  (891) Åsa Kjellstrand -87   1:58:06 (1:58:03) (0:50:26)
778.  (951) Jonas Blom -80   1:58:08 (1:57:56) (0:57:38)
779.  (901) Fredrik Forsberg -71   1:58:10 (1:58:05) (0:52:50)
780.  (413) Anders Ludvigson -48 Leksand  1:58:10 (1:57:58) (0:51:34)
781.  (950) Javier Garate -76   1:58:11 (1:58:04) (0:56:09)
782.  (1331) Michael Griksch -64 Runday  1:58:15 (1:58:15) (0:54:36)
783.  (1580) Thomas Kihlberg -69   1:58:16 (1:58:05) (0:54:34)
784.  (931) Hans Gebert -60 Gebert Konsulting  1:58:19 (1:58:13) (0:53:53)
785.  (967) Tomas Karlsson -64 KTH IF  1:58:21 (1:58:14) (0:56:16)
786.  (971) Johan Lindmark -64   1:58:26 (1:58:22) (0:54:28)
787.  (1065) Mikael Forsström -61 Runday IF  1:58:32 (1:58:27) (0:56:28)
788.  (1469) Mikael Hacksell -64 Team Club Running Stockholm  1:58:33 (1:58:19) (0:56:00)
789.  (1136) Göran Svärdberg -61   1:58:48 (1:58:44) (0:57:11)
790.  (892) Erik Saverstam -75 Åkersberga  1:58:51 (1:58:36) (0:55:41)
791.  (1294) Eetu Huhta -95   1:58:52 (1:58:29) (0:57:27)
792.  (1356) Jakob Samuelsson -83   1:58:57 (1:58:42) (0:54:53)
793.  (1417) Mattias Frick -80 Ingen  1:59:03 (1:58:42) (0:58:15)
794.  (923) Håkan Dalvik -72   1:59:05 (1:58:59) (0:54:55)
795.  (952) Leo Bergström -90   1:59:07 (1:59:03) (0:50:43)
796.  (1630) Olev Salasoo -59 Sthlm Frontrunners  1:59:13 (1:58:57) (0:55:51)
797.  (912) Gert Andersson -55 Scania IF  1:59:21 (1:59:16) (0:55:48)
798.  (1372) Johan Gullberg -85 Netupdate  1:59:25 (1:59:14) (0:56:53)
799.  (980) John Juliusson -71   1:59:29 (1:59:25) (0:56:12)
800.  (852) Bruno Hultstrand -55 Angelica Hultstrand AB  1:59:41 (1:59:38) (0:56:00)
801.  (1597) Ulf Holmström -66 Älvsjö  1:59:42 (1:59:33) (0:57:13)
802.  (1110) Rickard Sahlin -74   1:59:42 (1:59:35) (0:57:14)
803.  (845) Björn Engberg -57 Handelsbanken  1:59:46 (1:59:46) (0:54:59)
804.  (855) Carl Falkkloo -75 Expressen  1:59:47 (1:59:26) (0:55:30)
805.  (1168) Ulf Weman -52 Canis Löpus  1:59:51 (1:59:42) (0:57:00)
806.  (1560) Stefan Björndahl -66 Örby/älvsjö  1:59:52 (1:59:36) (0:56:06)
807.  (1094) Per Hongslo -89 Stjørdal  1:59:54 (1:59:48) (0:51:46)
808.  (874) Connu Dahlgren -67 Delsbo  2:00:02 (1:59:48) (0:56:06)
809.  (872) Colin Niemiec -56   2:00:06 (2:00:01) (0:55:56)
810.  (1492) Karl-Henrik Karlsson -60 IF Linnéa  2:00:08 (1:59:54) (0:55:34)
811.  (348) Tomas Näsström -79 Celestum Consulting AB  2:00:14 (2:00:14)
812.  (1266) Per Larsson -70 Gubböngen  2:00:36 (2:00:16) (0:55:15)
813.  (1443) Mikael Hjelmström -82   2:00:38 (2:00:21) (0:55:59)
814.  (1058) Mattias Erlander -97 Hummelbävern  2:00:42 (2:00:34) (0:58:37)
815.  (1014) Lars Persson -63 Hummelbävern  2:00:42 (2:00:34) (0:58:36)
816.  (1373) Johan Sandström -72   2:00:53 (2:00:44) (0:57:11)
817.  (801) Anders Västerberg -58   2:01:04 (2:00:46) (0:55:58)
818.  (1389) Kjell Nilsson -50 Avaviken SK  2:01:05 (2:00:54) (0:56:07)
819.  (922) Lennart Hägg -56 AXA Sports Club  2:01:20 (2:01:10) (0:57:01)
820.  (1063) Michael Eriksson -66   2:01:32 (2:01:28) (0:56:31)
821.  (1299) Jonas Nordstedt -86 Örif  2:01:34 (2:01:17) (0:53:08)
822.  (804) Adrian Smith -80   2:01:36 (2:01:26) (0:52:57)
823.  (805) Åke Jonsson -62 Sundbyberg  2:01:48 (2:01:26) (0:52:42)
824.  (1109) Richard Rönnerman -80   2:01:50 (2:01:48) (0:51:34)
825.  (1042) Tommie Höglund Gran -85   2:01:51 (2:01:41) (0:58:44)
826.  (1069) Svante Brandén -53 Aik  2:01:54 (2:01:48) (0:58:16)
827.  (1071) Niclas Fröjel -82   2:01:55 (2:01:46) (0:57:54)
828.  (1066) Mikael Philipsson -73 IP-Only  2:02:07 (2:02:01) (0:57:45)
829.  (541) jesus angel blanco susi -83   2:02:12 (2:01:56) (0:52:23)
830.  (1461) Mats Wernhammar -65 Huddinge  2:02:17 (2:02:03) (0:58:01)
831.  (949) Janne Levin -71 Adlsö/ Munsö IF  2:02:23 (2:02:23) (1:01:22)
832.  (1574) Sven Holm -63 Skara  2:02:29 (2:02:04) (0:58:18)
833.  (1395) Krister Lenberg -64 Bromma  2:02:30 (2:02:19) (0:57:07)
834.  (1085) Patrik Nyström -70   2:02:35 (2:02:17) (0:56:44)
835.  (1524) Peter Mikkelsen -51   2:02:39 (2:02:21) (0:57:01)
836.  (1391) Klas Buxbaum -92   2:02:48 (2:02:17) (0:57:18)
837.  (1472) Marcus Linder -86 Stockholm City Triathlon  2:02:57 (2:02:57) (0:57:18)
838.  (1617) Markus Duvell -73   2:03:05 (2:02:56) (0:57:45)
839.  (1159) Ulf Axbrink -66 Spånga  2:03:10 (2:03:04) (0:55:49)
840.  (1585) Fredrik Nyman -79 Stockholm  2:03:16 (2:02:56) (0:56:25)
841.  (1329) Fredrik Stewen -71 WeCloud AB  2:03:39 (2:03:07) (0:59:46)
842.  (1503) Patrik Glans -67 åkersberga sk  2:03:45 (2:03:32) (0:56:07)
843.  (1466) Sebastian Evans -79 Kattbussen  2:03:47 (2:03:25) (1:00:27)
844.  (1698) Filip Rensfeldt -88   2:03:49 (2:03:29) (0:58:43)
845.  (1699) Per Wettergren -88   2:03:50 (2:03:29) (0:58:43)
846.  (1364) Jerry Lindbergh -73 Jerignite  2:03:50 (2:03:46) (0:56:50)
847.  (1697) Emil Brodin -88   2:03:51 (2:03:30) (0:58:43)
848.  (1586) Torbjörn Edgren -73   2:03:55 (2:03:34) (0:57:57)
849.  (1218) Andrea Wierer -77   2:04:12 (2:04:01) (0:58:38)
850.  (1386) Kaveh Ataei -80   2:04:15 (2:03:58) (1:00:25)
851.  (1463) Mattias Hallersbo -93   2:04:18 (2:04:05) (0:52:56)
852.  (1105) Ralf Christensson -66   2:04:22 (2:04:19) (0:56:41)
853.  (1587) Tomas Forss -67   2:04:25 (2:04:12) (0:57:19)
854.  (1302) Erik Lövgren -66   2:04:26 (2:04:15) (0:59:59)
855.  (1433) Marcus Hsieh -93   2:04:39 (2:04:30) (0:57:38)
856.  (679) Peter Hsieh -84   2:04:39 (2:04:30) (0:57:39)
857.  (1012) Lars Åsberg -41 Stockholm  2:04:40 (2:04:33) (0:57:10)
858.  (1015) Lars Bergman -48   2:04:56 (2:04:54) (0:57:21)
859.  (4685) Jacob Höglund -80 Sunpocket  2:05:05 (2:05:02) (0:55:19)
860.  (818) Anders Boström -59   2:05:15 (2:05:06) (0:59:55)
861.  (1036) Magnus Hansson -64   2:05:34 (2:05:21) (0:57:32)
862.  (911) Gerardo Montero -75   2:05:37 (2:05:22) (1:03:46)
863.  (1632) Jeremy Hamill-Keays -66   2:05:37 (2:05:23) (1:03:47)
864.  (1471) Michael Hardwicke -75   2:05:46 (2:05:31) (0:54:48)
865.  (811) Anders Braathen -62   2:05:48 (2:05:36) (0:55:58)
866.  (958) Jesper Hallin -69   2:05:51 (2:05:44) (0:57:45)
867.  (1253) Björn Weidinger -93 Hässelby  2:05:51 (2:05:39) (0:58:07)
868.  (1349) Ingemar Weidinger -56 Hässelby  2:05:54 (2:05:42) (0:58:07)
869.  (862) Christer Backelin -43   2:05:55 (2:05:54) (0:58:15)
870.  (771) Lukas Bergliden -83 Sthlm Triathlon  2:05:58 (2:05:43) (0:53:56)
871.  (1403) Lennart Johansson -67   2:06:04 (2:05:41) (1:00:17)
872.  (1695) Nils Arvid Wiking -80   2:06:20 (2:06:07) (0:55:44)
873.  (1277) Håkan Sterner -58   2:06:21 (2:05:59) (1:01:38)
874.  (1375) Jonas Wastesson -85   2:06:32 (2:06:12) (1:00:18)
875.  (1448) Martin Wastesson -81   2:06:32 (2:06:12) (1:00:18)
876.  (1456) Mats Erkers -58 Run4life  2:06:41 (2:06:32) (1:01:29)
877.  (1319) Fredrik Hoffman -68 Kökarl'ns FT  2:06:42 (2:06:24) (1:00:02)
878.  (4498) Lars Vahlin -61   2:06:42 (2:06:24) (0:58:30)
879.  (1310) Fredrik Engström -56 Upplands Ekeby  2:06:43 (2:06:40) (1:01:06)
880.  (1180) Martin Stonsebro -89   2:06:53 (2:06:45) (0:57:56)
881.  (847) Björn Lind -60   2:07:15 (2:07:11) (0:56:11)
882.  (1090) Patrik Hankers -65   2:07:21 (2:07:10) (0:56:44)
883.  (1103) Prakash Dakua -81 Södertälje  2:07:28 (2:07:13) (1:00:07)
884.  (877) Cyrille Harmant -70   2:07:32 (2:07:24) (0:54:45)
885.  (1339) Hans Johansson -56 Spik  2:07:46 (2:07:25) (0:58:59)
886.  (1491) Oscar Larsson -92   2:08:08 (2:07:52) (0:53:46)
887.  (1390) Kjell Sjundemark -59   2:08:22 (2:07:59) (1:01:36)
888.  (1475) Ramon Hano -56 Mexico  2:08:26 (2:08:15) (0:58:16)
889.  (1508) Pekka Luukko -47 AXA Sports Club  2:08:41 (2:08:32) (1:00:17)
890.  (1312) Michael Falk -77   2:08:46 (2:08:37) (0:53:42)
891.  (1353) Jan Axelsson -65   2:09:03 (2:08:46) (0:58:08)
892.  (1602) Jakob Vegerfors -85   2:09:36 (2:09:21) (1:00:09)
893.  (896) Ulf Odda -60 BooIF Friidrott  2:09:50 (2:09:48) (0:57:41)
894.  (1387) Kent Jansson -66   2:10:12 (2:09:49) (0:57:28)
895.  (936) Henrik Johansson -76   2:10:31 (2:10:25) (1:00:33)
896.  (982) Jonas Schenström -79   2:10:32 (2:10:25) (1:00:33)
897.  (1264) Johan Wård -91 Haga Löparkollektiv  2:10:33 (2:10:21) (1:00:57)
898.  (1175) Carlo Capillo -84   2:10:43 (2:10:36) (0:58:23)
899.  (1546) Sebastian Lifvergren Karlsson -87   2:10:53 (2:10:34) (0:58:28)
900.  (1538) Roger Siljeholm -55 Ingen  2:12:01 (2:11:41) (1:00:24)
901.  (1510) Per Wermelin -69 SF Media  2:12:10 (2:11:52) (1:02:21)
902.  (1215) Andreas Ronvall -75 Åsen hellrunners  2:13:14 (2:12:50) (1:04:08)
903.  (1468) Mikael Åberg -63 Rapido Mc  2:13:25 (2:13:11) (1:00:35)
904.  (1424) Magnus Kepinski -69 SF Media  2:13:48 (2:13:29) (1:01:08)
905.  (542) Jose Luis Alonso Talamillo -68   2:13:53 (2:13:35) (0:52:21)
906.  (1031) Martin Hellstrand -91   2:14:14 (2:14:10) (0:52:39)
907.  (1201) Thomas Svensson -49 TSM Running  2:14:39 (2:14:18) (0:59:48)
908.  (1315) Thomas Timber -61   2:15:39 (2:15:20) (1:02:12)
909.  (1566) Stefan Timber -70   2:15:39 (2:15:21) (1:02:13)
910.  (1540) Sven-Åke Alveving -75 Darktrailtrunners  2:16:32 (2:16:20) (1:00:50)
911.  (1618) Torgny Skoglund -54 Jeeves  2:17:36 (2:17:19) (1:00:27)
912.  (1369) Jan Oskarsson -66 Silvi Paese  2:17:50 (2:17:33) (1:00:59)
913.  (1611) Martin Quensel -74 Runningmike  2:18:02 (2:17:43) (1:02:12)
914.  (1449) Martin Dahlin -75 Bagarmossen  2:18:39 (2:18:24) (1:03:58)
915.  (1484) Nicklas Lindquist -76 Lidingö  2:18:41 (2:18:27) (0:58:33)
916.  (1212) Anders Wikstrand -75   2:18:45 (2:18:32) (1:00:02)
917.  (919) Gustaf Risling -56 Stockholm City Triathlon  2:19:14 (2:19:09) (1:02:42)
918.  (1313) Lars Bäckström -52   2:20:01 (2:19:40) (1:08:55)
919.  (1208) Ali Salih -86   2:20:17 (2:19:58) (1:01:09)
920.  (1251) Birger Edholm -48   2:21:41 (2:21:20) (1:03:19)
921.  (1598) Ulf Wennlo -48 FK Dunkroken  2:22:07 (2:21:49) (1:05:57)
922.  (1234) Magnus Lundberg -89 AXA Sports Club  2:22:53 (2:22:53) (1:02:39)
923.  (1578) Shinya Tanehashi -38 Stockholm  2:23:18 (2:23:04) (1:03:25)
924.  (1455) Mats Johansson -58 Itrim  2:25:23 (2:25:03) (1:00:32)
925.  (1490) Bo Nylander -51 Mälarö Sok  2:26:32 (2:26:14) (1:05:23)
926.  (1572) Matthias Holgersson -73 Skavsaret  2:27:18 (2:26:59) (1:08:59)
927.  (1590) Tom Österman -64   2:28:04 (2:27:46) (1:02:34)
928.  (1112) Rickard Nilsson -68   2:29:35 (2:29:18) (1:04:56)
929.  (1561) Stefan Wiese -79   2:31:14 (2:30:53) (1:03:30)
930.  (1377) Jorge Ramírez -87   2:33:22 (2:33:03) (1:04:40)
931.  (1324) Fredrik Åkermark -72 Bromma  2:39:46 (2:39:28) (1:09:04)
932.  (1539) Arne Sylvest -57 Runacademy  2:42:58 (2:42:35) (1:10:40)
933.  (1394) Knut Ångström -27   2:48:32 (2:48:32) (1:15:38)

Halvmara Kvinnor

Brutto

Netto

10 km
1.  (88) Charlotte Karlsson -84 Hässelby  1:17:16 (1:17:16) (0:36:14)
2.  (90) Mikaela Larsson -85 Spårvägens FK  1:17:41 (1:17:41) (0:36:15)
3.  (89) Katalin Ferenc -94 Club Running Sweden  1:21:53 (1:21:52) (0:37:22)
4.  (92) Bonnie Tran -85   1:22:23 (1:22:23) (0:38:22)
5.  (94) Johanna Salminen -78 Go Running - Skarpäng!  1:25:40 (1:25:37) (0:40:12)
6.  (93) Elin Ceder -78 Solna  1:26:19 (1:26:18) (0:40:33)
7.  (95) Annemarie Eldholm -70 Camp019/Örebro AIK  1:28:16 (1:28:14) (0:41:15)
8.  (97) Magdalena Fors -92 Terrible Tuesdays Triathlon  1:30:21 (1:30:17) (0:41:57)
9.  (6018) Malin Wigren -76 Locum IF  1:30:52 (1:30:44) (0:42:13)
10.  (366) Linda Sandberg -75   1:31:01 (1:30:54) (0:43:10)
11.  (363) Catharina Eriksson -66 Huddinge AIS  1:32:25 (1:32:18) (0:43:39)
12.  (369) Maria Frank -83 IF Linnéa  1:32:32 (1:32:28) (0:43:36)
13.  (974) Jenny Vidarsson -75 Terrible Tuesdays  1:32:38 (1:32:28) (0:43:15)
14.  (472) Elina Wahlberg -88 Stockholm City triathlon  1:32:39 (1:32:27) (0:43:13)
15.  (370) Paola Masdeu Vaerlien -77 Huddinge AIS  1:33:21 (1:33:14) (0:43:38)
16.  (3114) Anna Stenvall -74   1:33:43 (1:33:40) (0:43:46)
17.  (364) Charlotta Grähs -71   1:33:57 (1:33:51) (0:44:15)
18.  (653) Lina Widén -08 Haga Göteborg  1:34:07 (1:33:53) (0:44:21)
19.  (6046) Joh-Anna Lindmark -74   1:34:19 (1:34:12) (0:43:43)
20.  (1473) Caroline Möller -91   1:34:33 (1:34:29) (0:43:27)
21.  (408) Alexandra Berglund -80   1:35:12 (1:35:03) (0:44:45)
22.  (422) Anna Larsson -70 Team Nordic Trail  1:35:18 (1:35:03) (0:44:27)
23.  (595) Linda Jakobsson -73 Ekerö  1:35:32 (1:35:25) (0:44:51)
24.  (362) Annika Lidbeck -79 IF Linnéa  1:35:33 (1:35:29) (0:44:35)
25.  (725) Susanne Åkerberg -68 Stockholm City Triathlonklubb  1:35:37 (1:35:32) (0:44:22)
26.  (512) Anna Hellström -77   1:36:07 (1:36:00) (0:43:47)
27.  (511) Heli Molund -76   1:36:34 (1:36:24) (0:44:34)
28.  (622) Marthe Kinnander -81   1:36:58 (1:36:49) (0:46:26)
29.  (575) Kerstin Sundell -89 Stockholm  1:37:04 (1:36:55) (0:45:53)
30.  (569) Karin Gabrielsson -78   1:37:07 (1:36:59) (0:46:55)
31.  (779) Linda Eriksson -88 Umara Sports Club  1:37:44 (1:37:32) (0:46:28)
32.  (776) Anna Stavlind -70 Linköpings LK  1:37:44 (1:37:37) (0:45:32)
33.  (592) Lin Mandelberg -82 Roma if  1:38:04 (1:37:55) (0:45:00)
34.  (187) Madelaine Örtengren -75   1:38:05 (1:37:55) (0:45:58)
35.  (708) Sara Rendahl -83   1:38:18 (1:38:09) (0:46:03)
36.  (523) Ingrid Björk -59   1:38:37 (1:38:26) (0:46:52)
37.  (445) Marcela Cifuentes Setterwall -78 1:38:40 (1:38:33) (0:46:18)
38.  (6017) Kristina Borgström -79   1:38:43 (1:38:29) (0:46:28)
39.  (593) Lina Byman -86 Stockholm City Triathlon  1:38:44 (1:38:31) (0:45:47)
40.  (367) Lotta Frenander -61 Uppsala LK  1:38:58 (1:38:53) (0:46:45)
41.  (590) Librada Söderman Pettersson -70 Springtjejer  1:39:08 (1:39:02) (0:46:50)
42.  (667) Paula Sabelström -66 TSM Running  1:39:17 (1:39:08) (0:47:31)
43.  (909) Gabriella Reiner -81 Team Club Running Stockholm  1:39:21 (1:39:19) (0:47:02)
44.  (1505) Paulina Sjöholm -92 Stockholm City Triathlon  1:39:46 (1:39:46) (0:46:54)
45.  (570) Karolinn Jägemar -76 Sigtuna stads löpargrupp  1:40:06 (1:39:57) (0:46:28)
46.  (614) Maria Åsvärd -82 Trafikförvaltningen  1:40:08 (1:39:54) (0:45:43)
47.  (537) Jenny Stenfors -73 Älvsjö  1:40:11 (1:40:00) (0:47:22)
48.  (688) Rebecka Silvola -85   1:40:17 (1:40:02) (0:47:16)
49.  (424) Åsa Gustafsson -89   1:40:39 (1:40:30) (0:46:07)
50.  (571) Karin Artursson -64 Uppsala LK  1:41:14 (1:41:09) (0:46:37)
51.  (473) Fanny Baeckström -91   1:41:18 (1:41:03) (0:47:51)
52.  (410) Märta Almgren -91 Slomörtarna  1:41:21 (1:41:09) (0:49:45)
53.  (787) Elin Floresjö -83 Sct  1:41:47 (1:41:35) (0:47:53)
54.  (6026) Evelina Granroth -89   1:41:50 (1:41:43) (0:46:30)
55.  (489) Fanny Ericson Hållén -91 Hallandsgatan  1:42:09 (1:41:54) (0:48:20)
56.  (642) Monika Sjölund -74 Sollentuna  1:42:25 (1:42:19) (0:48:02)
57.  (823) Ann Järlefelt -53 TSM Stockholm  1:42:26 (1:42:24) (0:48:15)
58.  (519) Anna Simonsson -75   1:42:32 (1:42:18) (0:48:42)
59.  (898) Anna Norman -87 Sct  1:42:33 (1:42:31) (0:47:08)
60.  (859) Jenny Rosendahl -72   1:42:39 (1:42:39) (0:47:16)
61.  (765) Hilda Karlsson -84   1:42:43 (1:42:35) (0:47:43)
62.  (581) Bernis Köppen -68   1:42:46 (1:42:38) (0:47:51)
63.  (6011) Katre Kalk -86 Nordea  1:42:49 (1:42:36) (0:48:49)
64.  (1482) Nathalie Planting kax -87   1:42:57 (1:42:37) (0:48:39)
65.  (420) Anne Jensen -71 IF Linnéa  1:42:58 (1:42:48) (0:48:03)
66.  (786) Susanne Strangert -63 IF Linnéa  1:42:58 (1:42:48) (0:48:03)
67.  (1018) Lena Sundquist -75   1:43:06 (1:43:03) (0:48:38)
68.  (402) Agneta Jonsson -56 Team Skavsåret / IBM  1:43:10 (1:42:59) (0:48:20)
69.  (1288) Elin Eldh Rinaldo -91   1:43:12 (1:42:52) (0:48:37)
70.  (454) Nina Fagerholm -65 Club Running Sweden  1:43:13 (1:43:02) (0:48:31)
71.  (510) Helena Roxtorp -68   1:43:33 (1:43:22) (0:48:25)
72.  (487) Gisela Sjöberg -74   1:43:44 (1:43:32) (0:49:18)
73.  (605) Magda Nyberg Rosloniec -71   1:43:44 (1:43:31) (0:49:17)
74.  (1239) Anna Söderberg -91   1:43:47 (1:43:40) (0:49:48)
75.  (1004) Kristina Andalen -87   1:43:49 (1:43:43) (0:48:11)
76.  (768) Maja Gustafsson -71   1:43:54 (1:43:38) (0:50:53)
77.  (1102) Anna Bruzaeus -75   1:44:10 (1:44:05) (0:48:08)
78.  (691) Rita Jokela -63   1:44:25 (1:44:08) (0:49:30)
79.  (482) Erika Rosenbaum -76 Terrible Tuesdays  1:44:33 (1:44:19) (0:48:16)
80.  (597) Linnea Möller -89   1:44:35 (1:44:30) (0:48:39)
81.  (1033) Madeleine Falk -67   1:44:37 (1:44:32) (0:49:57)
82.  (728) Isabella Sjölander -86   1:45:03 (1:44:57) (0:49:51)
83.  (572) Katarina Gunsell -72 Runacademy IF  1:45:10 (1:45:00) (0:49:02)
84.  (1043) Elin Thomsen -93 IF Linnéa  1:45:46 (1:45:40) (0:50:48)
85.  (448) Clara Ahre -84 Runday IF  1:45:59 (1:45:51) (0:49:46)
86.  (599) Louise Sjödahl -77 Ekerö Runners  1:46:07 (1:45:58) (0:48:57)
87.  (956) Malin Wiberg -77 IFK Wiberg  1:46:20 (1:46:11) (0:50:57)
88.  (803) Adela Liszka -90   1:46:27 (1:46:20) (0:51:53)
89.  (452) Anna Dahl -86 Kåres löparakademi  1:46:30 (1:46:19) (0:50:03)
90.  (701) Louise Siljeholm -95 Ingen  1:47:12 (1:46:59) (0:52:35)
91.  (446) Cecilia Åkesdotter -82 Fredrikshofs FIF  1:47:12 (1:46:59) (0:49:27)
92.  (484) Eva Sönnerfors -61   1:47:16 (1:47:03) (0:50:31)
93.  (836) Estelle Arys -85   1:47:17 (1:47:13) (0:49:49)
94.  (1307) Eva Ahl -69 Nynäshamnslångdistansklubb  1:47:26 (1:47:18) (0:49:42)
95.  (1453) Matilda Hjalte -92   1:47:28 (1:47:13) (0:51:47)
96.  (1115) Susanne Idensjö -69 Stockholm city triathlon  1:47:37 (1:47:34) (0:52:04)
97.  (926) Hannah Björk -88 Stockholm  1:47:48 (1:47:38) (0:50:26)
98.  (1188) Maria Thomsen -70 IF Linnéa  1:47:52 (1:47:47) (0:50:48)
99.  (441) Eva C Thomasson -61 AXA Sports Club  1:47:55 (1:47:46) (0:49:58)
100.  (824) Anna Fröström -75 Nldk  1:47:58 (1:47:52) (0:50:02)
101.  (1154) Tora Philp -81   1:48:02 (1:47:58) (0:49:54)
102.  (736) Tiinamari Sivonen -80 IF Linnéa  1:48:02 (1:47:52) (0:51:45)
103.  (1575) Sylvia Myhr Lilja -98   1:48:08 (1:47:49) (0:49:48)
104.  (756) Yvonne Walther -58 Nynäshamns långdistansklubb  1:48:15 (1:48:03) (0:51:02)
105.  (6083) Marie Henriksson -80   1:48:20 (1:48:03) (0:50:03)
106.  (916) Linda Nordmark -73 Järfälla  1:48:35 (1:48:28) (0:50:26)
107.  (426) Anna Johansson -64   1:48:36 (1:48:29) (0:50:30)
108.  (1046) Maria Lennerdahl -67 Team SysterYster  1:49:03 (1:49:00) (0:50:50)
109.  (841) Beatrice Lasses -74   1:49:34 (1:49:26) (0:51:01)
110.  (995) Katarina Norehall -71 Trafikförvaltningen  1:49:40 (1:49:36) (0:52:22)
111.  (1026) Lovisa Danielsson -89   1:49:42 (1:49:37) (0:52:36)
112.  (1160) Ullis Bernhardsson -73   1:50:31 (1:50:28) (0:52:05)
113.  (1021) Linda Jägerstad -83   1:50:32 (1:50:28) (0:51:18)
114.  (682) Helena Hjerth -85   1:50:37 (1:50:28) (0:50:26)
115.  (844) Carolina Bigert -68 Tyresö  1:50:56 (1:50:54) (0:51:49)
116.  (421) Anna Persson Nygårdh -90 Runacademy IF  1:51:00 (1:50:17) (0:50:53)
117.  (1073) Johanna Nicklasson -78 Lidingö  1:51:49 (1:51:42) (0:51:21)
118.  (888) Emma Bergkvist -79 Länsförsäkringar  1:51:59 (1:51:56) (0:52:39)
119.  (1139) Ildiko Teleki Lundmark -65   1:52:14 (1:52:13) (0:52:48)
120.  (1158) Ulrika Hallesius -70   1:52:26 (1:52:23) (0:53:31)
121.  (1165) Katarina Waniewska -80   1:52:28 (1:52:16) (0:53:16)
122.  (808) Alexandra Högberg -92   1:52:29 (1:52:20) (0:52:18)
123.  (976) Johanna Sevonius -88   1:52:32 (1:52:32) (0:53:32)
124.  (717) Sofia Katarina Norén -74   1:52:41 (1:52:24) (0:53:53)
125.  (858) Caroline Nielsen -84   1:52:41 (1:52:33) (0:52:45)
126.  (1244) Benedetta Camozzo Caneve -75   1:52:45 (1:52:26) (0:53:08)
127.  (1174) Yvonne Carlgren Hansson -70 Friskis & Svettis Partille  1:52:45 (1:52:45) (0:52:52)
128.  (941) Nina Corney -65   1:52:50 (1:52:41) (0:52:56)
129.  (760) Louise Nabseth -89   1:52:52 (1:52:43) (0:50:26)
130.  (832) Annelie Sabel -85   1:52:52 (1:52:50) (0:53:33)
131.  (1694) Elise Ganbaatar -93   1:52:53 (1:52:42) (0:54:02)
132.  (831) Anneli Anderbjörk -74 Byggnads  1:53:10 (1:53:07) (0:52:59)
133.  (1025) Elisabet Andersson -68 Runacademy IF  1:53:11 (1:53:10) (0:52:05)
134.  (1163) Ulrika Eriksson -76 Bromma  1:53:17 (1:53:09) (0:52:56)
135.  (887) Emma Åman -81   1:53:22 (1:53:18) (0:52:37)
136.  (719) Sofie Pemer -86   1:53:30 (1:53:20) (0:52:50)
137.  (920) Sophia Gustafsson -86 Solna  1:53:36 (1:53:36) (0:54:05)
138.  (709) Sara Wilkinson -80   1:53:45 (1:53:32) (0:51:31)
139.  (977) Johanna Thorpe -81 Knivsta  1:53:48 (1:53:45) (0:53:04)
140.  (775) Miah Lillvall -80 IF Linnéa  1:54:02 (1:53:52) (0:50:18)
141.  (867) Christina Kjellén -72 Runacademy IF  1:54:04 (1:53:53) (0:53:46)
142.  (438) Elsa Ekman -76   1:54:05 (1:53:54) (0:52:13)
143.  (1132) Maria Stjernvall -90   1:54:07 (1:54:00) (0:52:56)
144.  (1086) Karola Palmhager -68 Nynäshamn långdistanaklubb  1:54:07 (1:54:03) (0:53:26)
145.  (1148) Ting-Ting Kan -86   1:54:14 (1:54:13) (0:52:26)
146.  (403) Linnéa Andersson -79   1:54:14 (1:53:57) (0:53:14)
147.  (1207) Alice Delfin -96   1:54:19 (1:54:01) (0:53:34)
148.  (611) Malin Bengtsson -86 Nynäshamns långdistansklubb  1:54:24 (1:54:12) (0:52:36)
149.  (1141) Theresa Johansson -85 SEB IF  1:54:25 (1:54:08) (0:54:40)
150.  (860) Catrine Engström -92   1:54:29 (1:54:27) (0:51:48)
151.  (1034) Magdalena Jonsson -75 TSM Running  1:54:34 (1:54:26) (0:53:25)
152.  (1114) Roya Moezzifard -78 AstraZeneca IF  1:54:40 (1:54:39) (0:52:46)
153.  (851) Bodil Paulin -63   1:54:45 (1:54:40) (0:53:12)
154.  (1232) Gunnel Lindberg -55   1:54:52 (1:54:40) (0:53:47)
155.  (1388) Kirsten Whyte -90   1:54:54 (1:54:43) (0:53:47)
156.  (884) Marie Ekberg -90   1:55:01 (1:54:59) (0:53:37)
157.  (868) Christine Andrén -74 Idrottsskadespecialisten  1:55:13 (1:55:07) (0:52:31)
158.  (834) Ansi Gerhardsson -63   1:55:21 (1:55:17) (0:53:34)
159.  (821) Anette Söderqvist -64   1:55:23 (1:55:22) (0:53:04)
160.  (886) Emily Brown -89   1:55:33 (1:55:21) (0:53:47)
161.  (1380) Josefine Rosenberg -93   1:55:36 (1:55:13) (0:52:38)
162.  (837) Åsa Johansson -72   1:55:39 (1:55:35) (0:53:51)
163.  (989) Julia Olofsson -94   1:55:43 (1:55:41) (0:52:17)
164.  (1268) Catharina Glaas -77 Bredängby  1:55:47 (1:55:27) (0:53:34)
165.  (1326) Frida Fernqvist -85   1:55:52 (1:55:29) (0:55:58)
166.  (1439) Mariette Karlsson -71   1:55:52 (1:55:40) (0:56:35)
167.  (564) Josefine Sjöström -85 Norra Stockholm Endurance  1:55:57 (1:55:41) (0:53:56)
168.  (822) Anette Pettersson -74 Stockholm  1:56:06 (1:55:52) (0:54:08)
169.  (934) Helena Reinikainen -52 Tsm  1:56:06 (1:56:02) (0:54:38)
170.  (1130) Fanny Stenberg -86   1:56:07 (1:55:51) (0:54:19)
171.  (826) Anna Samuelsson -84   1:56:27 (1:56:20) (0:52:51)
172.  (1481) Natalia Wieczorek -85   1:56:28 (1:56:12) (0:55:10)
173.  (942) Irmeli Andersson -56   1:56:38 (1:56:26) (0:54:04)
174.  (840) Beatrice Hamnström -94   1:56:48 (1:56:33) (0:53:37)
175.  (1495) Camilla Olerup -87   1:56:52 (1:56:41) (0:53:56)
176.  (997) Pauliina Salomaa -83   1:56:54 (1:56:32) (0:57:02)
177.  (1608) Viktoria Dahl -63   1:56:57 (1:56:42) (0:53:36)
178.  (885) Elisabeth Borg -76   1:57:03 (1:57:01) (0:54:24)
179.  (869) Cecilia Bildt Sandgren -69 TSM Running  1:57:09 (1:57:07) (0:54:48)
180.  (1002) Christina Camner -74   1:57:37 (1:57:27) (0:55:03)
181.  (1434) Maria Forsmark -72   1:57:45 (1:57:31) (0:56:32)
182.  (1224) Anna Rosendal -75 Hägersten  1:57:55 (1:57:41) (0:55:56)
183.  (1119) Sara Benig -73   1:57:59 (1:57:54) (0:55:44)
184.  (812) Anette Wiholm Zander -62   1:58:08 (1:58:02) (0:55:29)
185.  (1016) Leila Koivumäki -63   1:58:09 (1:58:05) (0:52:57)
186.  (1271) Charlotta Hemgren -71   1:58:11 (1:57:56) (0:55:32)
187.  (863) Chris Roig -78 Sundbyberg  1:58:31 (1:58:18) (0:56:08)
188.  (1147) Tina Holmström -72   1:58:33 (1:58:25) (0:56:33)
189.  (940) Ida Wickberg -84   1:58:44 (1:58:30) (0:56:36)
190.  (1308) Eva Insulander -72   1:58:45 (1:58:32) (0:54:16)
191.  (1317) Filippa Bolz -94   1:59:00 (1:58:44) (0:55:00)
192.  (1427) Maja Rosenbaum -00 Terrible Tuesdays  1:59:09 (1:58:55) (0:53:43)
193.  (866) Christina Åqvist -91   1:59:13 (1:59:10) (0:52:50)
194.  (1131) Jennie Linond -79   1:59:24 (1:59:19) (0:53:58)
195.  (835) Antonia Lindmark -83   1:59:29 (1:59:17) (0:53:17)
196.  (1441) Mari Grape Vesterlund -82   1:59:40 (1:59:25) (0:57:36)
197.  (1081) Sara Fors -80   1:59:43 (1:59:36) (0:53:04)
198.  (893) Eva Willstrand -65   1:59:49 (1:59:46) (0:55:41)
199.  (1415) Lisa Nilsson Sandgren -74   1:59:51 (1:59:37) (0:56:32)
200.  (1242) Beatrice Dahlgren -94   2:00:02 (1:59:48) (0:56:06)
201.  (1291) Ellen Olerup -97   2:00:06 (1:59:54) (0:53:56)
202.  (1290) Elin Tingström -81 IF Linnea  2:00:08 (1:59:54) (0:55:35)
203.  (1405) Lidiya Myroshnychenko -87   2:00:11 (2:00:00) (0:55:11)
204.  (1406) Lillemor Broni-Amponsah -65   2:00:15 (2:00:08) (0:54:35)
205.  (1116) Sally Stenberg -90   2:00:30 (2:00:22) (0:55:37)
206.  (1351) Irma Östervall -99 Fredrikshofs FIF  2:00:35 (2:00:22) (0:57:00)
207.  (1304) Erika Meriläinen -87   2:00:43 (2:00:28) (0:56:30)
208.  (1696) Tove Österman -67   2:00:57 (2:00:35) (0:56:33)
209.  (1050) Cecilia Mårtensson -76 Aik  2:01:25 (2:01:22) (0:55:41)
210.  (1601) Ulrika Tarrasson -74   2:01:27 (2:01:14) (0:58:39)
211.  (1303) Erika Dabhilkar -74   2:01:28 (2:01:14) (0:58:38)
212.  (1121) Francesca Cortesi -83 TSM running  2:01:30 (2:01:23) (0:56:45)
213.  (1117) Sandra Persson -91   2:01:37 (2:01:33) (0:56:15)
214.  (1138) Tasja Bergh -80 Hässelby Roadrunners  2:01:40 (2:01:30) (0:53:14)
215.  (1176) Emma Thornberg -87   2:01:55 (2:01:45) (0:57:53)
216.  (1195) Magdalena Sundberg -87   2:02:06 (2:01:50) (0:58:37)
217.  (1146) Tina Bäcklund -77   2:02:07 (2:02:02) (0:55:50)
218.  (1627) Karin Forsell -66 Vallentuna  2:02:09 (2:02:00) (0:57:36)
219.  (1344) Ingela Lundell -59   2:02:18 (2:01:58) (0:57:56)
220.  (830) Fanny Marklund -93   2:02:27 (2:02:23) (0:54:45)
221.  (1584) Christine Hendberg -73   2:02:57 (2:02:40) (0:57:23)
222.  (1191) Emma Melin -95   2:02:59 (2:02:52) (0:55:51)
223.  (1498) Outi Meriläinen -68   2:03:04 (2:02:49) (0:57:27)
224.  (1385) Karolina Hag -85   2:03:08 (2:02:58) (0:56:01)
225.  (828) Anna-Lena Löfvenberg -65   2:03:12 (2:03:01) (0:57:02)
226.  (1283) Kajsa Duvinger -82   2:03:18 (2:02:59) (0:59:00)
227.  (861) Cecilia Grahn -70 Annas fanclub  2:03:22 (2:03:05) (0:58:22)
228.  (1075) Sandra Nordenhager -92   2:03:35 (2:03:23) (0:57:06)
229.  (1360) Jenny Asplund -86 Hudik Triathlon  2:03:38 (2:03:31) (0:57:50)
230.  (1422) Maria Högberg -65   2:03:39 (2:03:31) (0:57:49)
231.  (1171) Victoria Jonsson -86   2:03:40 (2:03:28) (0:58:53)
232.  (1522) Stina Eklund Olofsson -70   2:03:54 (2:03:45) (0:58:00)
233.  (1359) Jenny Törnberg -78 Norra Stockholm endurance  2:04:15 (2:04:15) (0:57:17)
234.  (1225) Anna Sjöman -71   2:04:37 (2:04:25) (0:58:25)
235.  (1284) Eva Smedbäck -68   2:05:09 (2:04:48) (0:57:22)
236.  (927) Hannah Gerner -71 Öfvre runners  2:05:12 (2:05:11) (0:57:56)
237.  (827) Anna Runhellen -65   2:05:30 (2:05:24) (0:58:25)
238.  (1295) Emma Engvall -93   2:05:41 (2:05:18) (0:57:22)
239.  (1248) Berit Engst -71 Hsif  2:05:57 (2:05:43) (1:00:04)
240.  (1605) Katarina Wik -75   2:06:08 (2:05:50) (1:00:29)
241.  (1428) Åsa Andersson -66   2:06:10 (2:05:59) (0:59:11)
242.  (1452) Matilda Hedberg -90   2:06:16 (2:05:55) (0:58:25)
243.  (1247) Berit Berggren -60   2:06:17 (2:06:06) (0:56:31)
244.  (1022) Linn Lindblad -77 Xylemif  2:06:30 (2:06:17) (0:56:24)
245.  (1511) Pernilla Ohlsson -81   2:06:35 (2:06:12) (1:00:17)
246.  (1010) Li Lindström -60   2:07:02 (2:07:02) (0:57:25)
247.  (807) Alexandra Lindhoff-Hankers -95   2:07:21 (2:07:10) (0:56:44)
248.  (1226) Anna Wikstrand -81 Östersund  2:07:33 (2:07:22) (1:00:03)
249.  (848) Katarina Blom -64 Stockholm  2:07:47 (2:07:34) (0:59:28)
250.  (1209) Johanna Alverbratt -86   2:07:55 (2:07:33) (1:00:22)
251.  (1454) Matilda Amneklev -89 Team Bockholmen  2:08:04 (2:07:43) (0:59:59)
252.  (1579) Tanya-Lee Phuangthonglang -90 Team Bockholmen  2:08:04 (2:07:44) (1:00:00)
253.  (1222) Anna Henebratt -71 Cillas fanclub  2:08:24 (2:08:06) (0:58:21)
254.  (1107) Rebecka Birgersson -89   2:08:36 (2:08:31) (1:00:40)
255.  (1350) Ing-Marie Bromander -58   2:08:38 (2:08:22) (1:01:59)
256.  (1570) Susanne Karlsson Nyberger -49   2:08:41 (2:08:33) (1:00:22)
257.  (1552) Sissela Johansson Saarinen -89   2:08:45 (2:08:29) (1:01:59)
258.  (1059) Marion Kingston -79   2:09:12 (2:09:03) (0:58:34)
259.  (1072) Nicole Medin -82   2:09:14 (2:09:10) (0:59:03)
260.  (6087) Linda Munkhammar -73   2:09:17 (2:08:53) (0:59:52)
261.  (1547) Eva Österberg -66   2:09:26 (2:09:06) (0:59:07)
262.  (1544) Sara Magnusson -89 Stockholm  2:09:32 (2:09:17) (1:00:56)
263.  (1691) Alica Grönberg -94   2:09:45 (2:09:25) (0:59:10)
264.  (1314) Yvonne Björnén -76 Nynäshamn Långdistansklubb  2:09:57 (2:09:47) (0:57:06)
265.  (1328) Frida Anker Kulmus -92   2:10:05 (2:09:49) (1:00:25)
266.  (1342) Helena Nordstrand -73   2:10:28 (2:10:15) (0:58:53)
267.  (1397) Ksenja Iakimova -81 SF Media  2:10:47 (2:10:29) (1:02:56)
268.  (1528) Rebecka Järnesjö -89 Spif  2:10:59 (2:10:38) (1:00:59)
269.  (1404) Libbie Lindahl -79 FBK Marathoners Allt är möjligt  2:11:00 (2:10:46) (1:00:04)
270.  (1577) Viktoria Szabo -89   2:11:04 (2:10:46) (0:58:32)
271.  (1292) Elvira Jubel -96   2:12:10 (2:11:53) (1:01:13)
272.  (1557) Sofi Larsson -82 Team Legolas  2:12:13 (2:12:04) (0:57:54)
273.  (641) Mikaela Dahlberg -91 Bromma  2:12:13 (2:12:00) (0:54:23)
274.  (1262) Carina Melander -73   2:12:15 (2:11:57) (1:00:06)
275.  (1235) Ann-Sofie Ån -86 AXA Sports Club  2:12:51 (2:12:32) (1:02:42)
276.  (1431) Margarita Bartish -88   2:12:56 (2:12:56) (1:04:34)
277.  (1029) Sofie Möller -89   2:12:58 (2:12:48) (0:57:39)
278.  (1555) Sofie Hjärtedal -85   2:13:31 (2:13:12) (1:02:34)
279.  (1523) Pia Olofsson -61 IKJ Haninge  2:13:32 (2:13:12) (1:02:22)
280.  (1465) Mayako Fagerfjäll -71 Kattbussen  2:13:38 (2:13:16) (1:01:23)
281.  (881) Christine Ryan -60   2:13:40 (2:13:33) (0:59:59)
282.  (1419) Luisa Ström -73   2:13:42 (2:13:25) (1:02:02)
283.  (1457) Esther Ohlen -00   2:14:00 (2:13:47) (0:59:49)
284.  (1347) Ida Nordberg -79   2:14:03 (2:13:45) (1:02:53)
285.  (1316) Felicia Östman -94   2:14:26 (2:14:06) (1:02:40)
286.  (975) Johanna Niiranen -75   2:15:12 (2:14:57) (1:03:52)
287.  (1200) Anna-Karin Brorsson -70 Håll i hatten  2:15:17 (2:14:59) (1:03:21)
288.  (1269) Cecilia Berg -80   2:15:19 (2:15:10) (1:00:31)
289.  (1692) Hanna Åström -92   2:15:32 (2:15:10) (1:00:49)
290.  (1480) Natalie Marie Crøger Lange -91   2:15:43 (2:15:26) (1:00:30)
291.  (1272) Charlotte Östman -72   2:15:45 (2:15:24) (1:02:40)
292.  (1430) Malin Lans -90   2:15:47 (2:15:26) (1:04:07)
293.  (1259) Carina Höglind -66   2:16:01 (2:15:47) (1:05:22)
294.  (1543) Sanna Höglind -97   2:16:05 (2:15:49) (1:05:21)
295.  (1032) Madeleine Ekström -84   2:16:16 (2:16:08) (1:03:33)
296.  (1205) Anna-Karin Jonsson Sihlén -72   2:16:24 (2:16:09) (1:03:52)
297.  (1476) Monika Virsilaite -92   2:16:48 (2:16:30) (1:02:52)
298.  (876) Charlotte Strandgren -70   2:17:24 (2:17:22) (1:00:30)
299.  (1421) Matilda Höglind -94   2:18:09 (2:17:53) (1:03:26)
300.  (1341) Helena Skröder Löveborn -89   2:18:42 (2:18:21) (1:02:38)
301.  (1296) Emma Byström -80   2:19:18 (2:19:03) (1:02:36)
302.  (1600) Kristina Granqvist -68 RB Alumni  2:20:01 (2:19:42) (1:06:38)
303.  (1497) Outi Kilkki -80   2:22:08 (2:21:58) (1:02:27)
304.  (954) Jenny Svedholm -78   2:23:23 (2:23:16) (1:04:21)
305.  (1382) Karin Dahlgren -70 Delsbo  2:24:01 (2:23:47) (1:02:44)
306.  (1229) Anna Hallberg -72 Enköpings AI  2:24:20 (2:24:00) (1:03:23)
307.  (1445) Marta Paterlini -68   2:24:55 (2:24:50) (1:04:44)
308.  (1257) Bodil Normark -63 Telia IF Stockholm  2:26:33 (2:26:14) (1:05:22)
309.  (1489) Rosita Åkermark -73 Bromma  2:28:31 (2:28:13) (1:06:52)
310.  (1231) Anna Trocmé -92   2:28:34 (2:28:18) (1:06:43)
311.  (1541) Sandra Jansson -82 Team Snigel  2:28:45 (2:28:23) (1:10:41)
312.  (1525) Janet Mikkelsen -52   2:31:17 (2:31:00) (1:08:23)
313.  (1338) Hanna Holmqvist -80   2:35:44 (2:35:24) (1:08:23)
314.  (1631) Anna-Lena Hamill-Keays -72   2:42:57 (2:42:43) (1:10:52)

10 km Män

Brutto

Netto
1.  (3002) Olle Walleräng -85 Spårvägen  0:29:32 (0:29:32)
2.  (3008) Ebba Tulu Chala -96 Huddinge AIS  0:29:35 (0:29:35)
3.  (3001) David Nilsson -87 Högby IF  0:29:56 (0:29:56)
4.  (3009) Daniel Lundgren -85 Tureberg  0:30:18 (0:30:18)
5.  (3006) Muhammad Reza -89 Spårvägens FK  0:30:23 (0:30:23)
6.  (3005) John Kingstedt -92 Huddinge AIS  0:30:40 (0:30:40)
7.  (3011) Markus Bohman -94 IF Linnéa  0:32:27 (0:32:26)
8.  (3025) Marcus Hallbäck -92 Ryska Posten  0:33:29 (0:33:27)
9.  (3014) Claes Theander -75   0:33:40 (0:33:40)
10.  (3013) Stefan Stojanovic -98 Hässelby SK  0:33:46 (0:33:45)
11.  (3020) Alexander Bertholds -89 IF Linnéa  0:33:47 (0:33:47)
12.  (3012) Filip Ainouz -84 IF Linnéa  0:33:50 (0:33:49)
13.  (3082) Nils Spetz -91 Spårvägens FK  0:33:55 (0:33:55)
14.  (3019) Alberto Ramos -84 Huddinge ais  0:34:30 (0:34:30)
15.  (3018) Yassin Finsen Bour-Hil -78 Degnemoseløberen  0:34:32 (0:34:31)
16.  (3047) Thomas Bergman -84 IF Linnéa  0:34:36 (0:34:35)
17.  (3004) Hector De Pedro Domingo -85 Högby IF  0:34:39 (0:34:37)
18.  (3015) Robin Pino -82 Uppsala LK  0:34:39 (0:34:39)
19.  (3017) Andreas Åkesson -87 Saltsjöbadens IF  0:34:55 (0:34:55)
20.  (3028) Jürgen Pogac -73 LG Wien  0:34:57 (0:34:55)
21.  (3033) Christoffer Hiding -85 Fredrikshofs FIF  0:35:00 (0:35:00)
22.  (3085) Markus Vall -92   0:35:08 (0:35:08)
23.  (3053) Sebastian Sundius -88 Fredrikshofs FIF  0:35:08 (0:35:08)
24.  (3027) Mikael Kördel -88 Team Nordic Trail  0:35:24 (0:35:23)
25.  (3016) Kevin Mccloy -86 Stockholm Frontrunners IF  0:35:37 (0:35:36)
26.  (3031) Svend Jacobsen -74 IF Linnéa  0:35:38 (0:35:36)
27.  (3026) Patrik Edlund -88   0:35:51 (0:35:51)
28.  (87) Fredrik Bernsmed -89 IF Linnéa  0:36:03 (0:36:02)
29.  (3086) Lars L Ljungquist -75 TSM Running  0:36:05 (0:36:05)
30.  (3029) Tommy Öman -84 Roma If  0:36:11 (0:36:11)
31.  (3037) Anders Sundström -77 Swedbank  0:36:16 (0:36:16)
32.  (3039) Fredrik Billström -90 AS Grosvad  0:36:24 (0:36:22)
33.  (3041) Oskar Ahlgren -85 Fredrikshofs FIF  0:36:30 (0:36:29)
34.  (3030) Johan Danelius -68   0:36:32 (0:36:31)
35.  (84) David Andersson -84   0:36:53 (0:36:50)
36.  (3074) Per Jaldesjö -89   0:36:58 (0:36:58)
37.  (3078) Torbjörn Furåker -72 Linnea  0:37:03 (0:37:02)
38.  (4994) Albin Åkesson -88 Ryska Posten  0:37:05 (0:37:05)
39.  (3065) Jan Magnusson -74 Mtr  0:37:07 (0:37:04)
40.  (6062) Kristian Hallsten -73 Tri Syd  0:37:08 (0:37:05)
41.  (3116) Carl Hellblom -80 Trångsvikens IF  0:37:09 (0:37:07)
42.  (3090) Svante Frey -74   0:37:09 (0:37:09)
43.  (3032) Mikael Andersson -00 Säffle Fik  0:37:16 (0:37:15)
44.  (3081) William Valkeaoja -87   0:37:18 (0:37:17)
45.  (3061) Gunnar Lindgärde -66 Team Hybris  0:37:23 (0:37:22)
46.  (3067) Magnus Davour -71   0:37:26 (0:37:25)
47.  (3182) Christoffer Lindqvist -84 Kälarne IK  0:37:27 (0:37:25)
48.  (3034) Mathias Ösmark -82 Fredrikshofs FIF  0:37:28 (0:37:27)
49.  (3054) Niklas Furberg -80 Creuna  0:37:30 (0:37:27)
50.  (3059) Carl Lernberg -76 Hässelby SK  0:37:38 (0:37:36)
51.  (3084) Erik Scherlund -73   0:37:47 (0:37:45)
52.  (3075) Per Linblom -75 Fredrikshof CK  0:37:50 (0:37:49)
53.  (3068) Markus Montelin -82   0:37:51 (0:37:49)
54.  (3183) Hugo Westholm -03 Täby Sim  0:37:51 (0:37:46)
55.  (3146) Erik Nordgren -90   0:37:52 (0:37:47)
56.  (3080) Tomas Kolmodin -83 Team Nordic Trail  0:37:56 (0:37:55)
57.  (3317) Rasmus Laursen -86 Runacademy IF  0:37:57 (0:37:54)
58.  (3077) Rickard Andersson -72 IF Linnéa  0:38:06 (0:38:05)
59.  (3036) Claes Steimert -83 Brandkårens IK  0:38:07 (0:38:07)
60.  (82) Anders Olausson -69 Mötesplats löpning  0:38:12 (0:38:12)
61.  (3050) Kristoffer Fransson -89   0:38:16 (0:38:13)
62.  (3126) Christian Recknagel -75 AstraZeneca IF  0:38:23 (0:38:18)
63.  (3353) Johnny Toldnes -85 Umara SC  0:38:32 (0:38:30)
64.  (3255) Martin Hanner -78   0:38:33 (0:38:29)
65.  (3079) Tobias Jönson -71   0:38:39 (0:38:38)
66.  (3048) Melker Lundström -001 Åkersberga SK  0:38:42 (0:38:41)
67.  (3243) Magnus Jedar -72 Åkers if  0:38:43 (0:38:41)
68.  (3265) Michael Ah-King -76   0:38:44 (0:38:36)
69.  (3070) Niklas Alm -75   0:38:45 (0:38:43)
70.  (3042) Pasi Berggren -73 Sollentuna  0:38:45 (0:38:44)
71.  (3058) Andreas Viklund -74 Solna  0:38:47 (0:38:43)
72.  (3046) Fredrik Neuman -85 Örebro AIK  0:38:47 (0:38:47)
73.  (3057) Philip Seweling -90 Arådalensif  0:38:48 (0:38:47)
74.  (3102) Alexander Käll -00 Tmok  0:38:49 (0:38:46)
75.  (3304) Peter Gruvstedt -79 AstraZeneca IF  0:38:49 (0:38:47)
76.  (3044) Yavar Biranvand -90 Västerås LK  0:38:50 (0:38:50)
77.  (3981) William Lejonklou -98   0:38:57 (0:38:57)
78.  (3139) David Catela -80 Terrible Tuesdays  0:38:58 (0:38:55)
79.  (3055) Perra Skoog -78 Stockholm Snipers  0:38:59 (0:38:57)
80.  (6030) Goran Majdanozic -85 Södertälje  0:39:02 (0:38:59)
81.  (3812) Oscar Bröte -97   0:39:04 (0:38:50)
82.  (3309) Petter Ågren -78   0:39:09 (0:39:04)
83.  (3138) David Åhman -77 IF Linnéa  0:39:10 (0:39:08)
84.  (3051) Robin Lagerqvist -86 Hammarby IF  0:39:13 (0:39:13)
85.  (3232) Nick Larsson -90   0:39:14 (0:39:07)
86.  (3239) Lucas Erik -74 Hammarby IF  0:39:15 (0:39:12)
87.  (3056) Stefan Jensen -72 IF Linnéa  0:39:16 (0:39:14)
88.  (6063) Erik Klockar -91 IFK Mora  0:39:18 (0:39:14)
89.  (3808) Noa Zetterman -00 Spårvägen  0:39:19 (0:39:19)
90.  (3345) Thomas Carlsson -85 Solna  0:39:19 (0:39:18)
91.  (3213) Johnny Hederoth -65 Spånga  0:39:23 (0:39:22)
92.  (3398) Klas Bjerkeby -80   0:39:27 (0:39:22)
93.  (3352) Tobias Törngren -74 Slaka Löparförening  0:39:28 (0:39:25)
94.  (3224) Kjell Askdal -67   0:39:31 (0:39:29)
95.  (3071) Niklas Häggström -71 Hammarby IF friidrott  0:39:31 (0:39:30)
96.  (3205) Johan Widell -66 Utbrytarna SK  0:39:31 (0:39:30)
97.  (3173) Håkan Bonnevier -83   0:39:33 (0:39:30)
98.  (3124) Christoffer von Wachenfeldt -88   0:39:37 (0:39:34)
99.  (3162) Fredrik Andersson -85 Klubb Laila  0:39:37 (0:39:34)
100.  (3267) Mikael Moreira -76 Running Sweden  0:39:40 (0:39:36)
101.  (186) Paul Mattheneus -72 Kizzrunners  0:39:41 (0:39:37)
102.  (3185) Björn Israelsson -88 ELU IF  0:39:42 (0:39:39)
103.  (3129) Daniel Nitzler -75   0:39:43 (0:39:37)
104.  (3064) Leon Spiller -78 Kamrat och Idrottsförening KIF  0:39:46 (0:39:44)
105.  (3188) Jakob Hedberg -72 Uppsala löparklubb  0:39:48 (0:39:46)
106.  (3110) Anton Helgman -93 IF Göta Karlstad  0:39:51 (0:39:48)
107.  (167) Fredrik Bidevind -78 Utbrytarna SK  0:39:55 (0:39:53)
108.  (3163) Fredrik Meyer -75 Kumla  0:39:57 (0:39:57)
109.  (3043) Marcus Berglund -89   0:40:00 (0:39:58)
110.  (3228) Laban Lind -84   0:40:02 (0:39:57)
111.  (3293) Peder Nordgren -80   0:40:03 (0:40:02)
112.  (3284) Olle Kvick -84 Ugglan IK  0:40:04 (0:40:02)
113.  (3273) Anders Granlund -74 Åkersberga Triathlonförening  0:40:04 (0:40:00)
114.  (3308) Petter Lindencrona -72   0:40:06 (0:40:03)
115.  (377) Fredrik Lindblom -71 Albano Atletik  0:40:07 (0:40:05)
116.  (3109) André Malm -78 Runday IF  0:40:11 (0:40:06)
117.  (5017) Christoffer Näsholm -84 Meritmind  0:40:11 (0:40:06)
118.  (3225) Kristian Ullakko-Haaraoja -87 Björksätras Löparfolk  0:40:13 (0:40:11)
119.  (3235) Jens Karlmark -79   0:40:14 (0:40:11)
120.  (3105) Anders Klockar -75 Huddinge AIS  0:40:16 (0:40:12)
121.  (3172) Gustaf Henriksson -85   0:40:18 (0:40:14)
122.  (3322) Robert Milerud -73 Abrahamsbergs Innebandy  0:40:22 (0:40:19)
123.  (3177) Pontus Andersson -81   0:40:25 (0:40:22)
124.  (3236) Stefan Lindberg -89   0:40:27 (0:40:21)
125.  (3279) Ola Berntsson -70 AstraZeneca IF  0:40:28 (0:40:23)
126.  (3326) Robert Ljunggren -83 Modica  0:40:30 (0:40:28)
127.  (3339) Thomas Karlahag -65 TSM Running/IF Linnéa  0:40:30 (0:40:28)
128.  (3244) Magnus Jirlind -79 Kcock  0:40:30 (0:40:27)
129.  (5077) Erik Sandberg -85 Älvsjö  0:40:31 (0:40:18)
130.  (3135) David Persson -88   0:40:35 (0:40:30)
131.  (3118) Fredrik Hansson -91   0:40:36 (0:40:33)
132.  (3301) Per Bergqvist -84 Maquet  0:40:42 (0:40:35)
133.  (3342) Ted Persson -76   0:40:43 (0:40:40)
134.  (3203) Johan Högmo -84   0:40:44 (0:40:39)
135.  (3282) Oliwer Wadström -84   0:40:45 (0:40:40)
136.  (3103) Alberto Pinton -62 LK Spring  0:40:45 (0:40:42)
137.  (3290) Pär Eriklin -70 Kranglan runners  0:40:46 (0:40:42)
138.  (3338) Sven Petersson -83 Huddinge AIS  0:40:48 (0:40:44)
139.  (3347) Thomas Madesten -74 Scania  0:40:49 (0:40:47)
140.  (3122) Christian Öberg -92 Kungsängen  0:40:52 (0:40:47)
141.  (3351) Tobias Söderberg -80   0:40:53 (0:40:47)
142.  (3231) Lars-Henric Östman -80 Runacademy IF  0:40:55 (0:40:49)
143.  (4990) William Ericsson -92 Ryska Posten  0:40:55 (0:40:54)
144.  (3259) Mats Åhman -68   0:40:56 (0:40:51)
145.  (6050) Kontakta oss   0:40:56 (0:40:55)
146.  (3316) Rasmus Wellander -90   0:40:57 (0:40:54)
147.  (3356) Tomas Vileåholm -72 Humlevägens IF  0:40:59 (0:40:56)
148.  (6001) Edward Lunqe -91   0:41:02 (0:40:43)
149.  (3289) Otto Gabrielsson -81   0:41:03 (0:40:58)
150.  (3218) Jonas Johansson -88 Stockholm  0:41:04 (0:40:59)
151.  (3312) Pontus Bjurner -74 Hammarby IF Friidrott  0:41:04 (0:41:03)
152.  (3230) Lars Berzell -62 Väsby OK  0:41:06 (0:41:01)
153.  (3275) Niklas Engberg -88 Creuna  0:41:08 (0:41:05)
154.  (3298) Per Stensland -70 Stockholm  0:41:13 (0:41:09)
155.  (3140) Johan Hansson -75 Hässelby SK  0:41:14 (0:41:11)
156.  (3186) Erik Jakobsson -64 Team Hybris  0:41:14 (0:41:11)
157.  (3160) Fredrik Johansson -80   0:41:18 (0:41:14)
158.  (3233) Lasse Svensson -71 Sundfiske  0:41:18 (0:41:13)
159.  (3245) Magnus Malmgren -66 Swedbank  0:41:19 (0:41:15)
160.  (6053) Carl-August Westberg -86   0:41:19 (0:41:15)
161.  (6044) Måns Lagerbäck -79 Sct  0:41:20 (0:41:14)
162.  (159) Fredrik Andersson -90   0:41:20 (0:41:17)
163.  (3216) Jonas Forsner -89 AS Grosvad  0:41:22 (0:41:14)
164.  (3318) Claes Rasmuson -68 Lkab  0:41:27 (0:41:19)
165.  (3310) Daniel Pettersson -76   0:41:29 (0:41:26)
166.  (3283) Olle Westblom -58 Team CRS  0:41:30 (0:41:26)
167.  (3147) Erik Afzelius -72 Stockholm  0:41:33 (0:41:31)
168.  (3330) David Svensson -73   0:41:38 (0:41:33)
169.  (3113) Benjamin Norman -90 TSM Running  0:41:40 (0:41:34)
170.  (3180) Henrik Dagerskog -92   0:41:42 (0:41:37)
171.  (3296) Per Holstad -74 Lidingö  0:41:45 (0:41:43)
172.  (385) Niklas Bondesson -80 Substance  0:41:47 (0:41:42)
173.  (3300) Per Snaprud -66   0:41:49 (0:41:48)
174.  (3206) Johan Wirén -76   0:41:50 (0:41:48)
175.  (3286) Oscar Israelsson -86   0:41:50 (0:41:46)
176.  (3306) Peter Molin -63   0:41:51 (0:41:47)
177.  (3219) Jonatan Jartun Ländin -66 Ådi T.Rampa  0:41:52 (0:41:48)
178.  (3136) David Sturesson -88 Hvens Springsällskap  0:41:58 (0:41:52)
179.  (387) Akihiro Takano -71   0:41:58 (0:41:49)
180.  (3261) Mats Windstedt -61 Fredrikshofs IF Skid & OK  0:41:59 (0:41:54)
181.  (3332) Patrik Skoglund -91 Deloitte IF  0:41:59 (0:41:56)
182.  (3337) Daniel Sunesson -78 Stockholm  0:42:02 (0:41:54)
183.  (3336) Stefan Holm -71 Almega  0:42:04 (0:42:01)
184.  (5464) Pierre Girard -83   0:42:04 (0:42:01)
185.  (3049) Filip Håhus -74 Essiq  0:42:06 (0:42:04)
186.  (375) Fredrik Holmgren -91 Runacademy  0:42:11 (0:42:03)
187.  (3354) Tomas Bäckström -60 Ekerö Runners  0:42:13 (0:42:08)
188.  (3253) Martin Frisk -91 Kronobergs BK  0:42:14 (0:42:10)
189.  (3868) Ridwaan Sharif Hussein -99 Eskilstuna Friidrott  0:42:15 (0:41:56)
190.  (3189) Jakob Maandi -98 Åkersberga SK  0:42:15 (0:42:13)
191.  (3193) Jesper Eirefelt -71 Söderberg & Partners IF  0:42:17 (0:42:14)
192.  (3314) Robert Larsson -78 Mälardalens högskola  0:42:21 (0:42:14)
193.  (6028) Olof Dedering -75   0:42:22 (0:42:20)
194.  (783) Johan Erik -71   0:42:22 (0:42:16)
195.  (3201) Johan Halvarsson -88   0:42:28 (0:42:21)
196.  (3951) Tommy Näsström -82 Skorpeds sk 'mjuk i knäna'  0:42:28 (0:42:19)
197.  (3595) Joakim Nilsson -83   0:42:31 (0:42:17)
198.  (3221) Kenneth Frohm -67 Bubb.se  0:42:36 (0:42:30)
199.  (4819) Ismail Abdullah -99 Löparakademin  0:42:37 (0:42:23)
200.  (4806) Mojtaba Moradi -99 Löparakademin  0:42:37 (0:42:25)
201.  (3248) Kristoffer Gunnartz -70   0:42:38 (0:42:33)
202.  (3197) Joakim Flachsbinder -89 Stockholm  0:42:38 (0:42:31)
203.  (4904) André Stenvall -87 DDnD X  0:42:39 (0:42:14)
204.  (3123) Christian Finnerman -79 CSKA Ribbakov  0:42:39 (0:42:37)
205.  (3164) Fredrik von Essen -65   0:42:41 (0:42:39)
206.  (3287) Oskar Idin -81 Wombats  0:42:41 (0:42:35)
207.  (3155) Filip Lang -81 Vasasällskapet  0:42:41 (0:42:35)
208.  (3851) Pierre Nystedt -81   0:42:47 (0:42:42)
209.  (3247) Johan Andersen -76   0:42:48 (0:42:43)
210.  (3128) Dan Hultqvist -67 Ronehamn  0:42:51 (0:42:47)
211.  (397) Mattias Engholm -74   0:42:51 (0:42:46)
212.  (3246) Magnus Persson -92   0:42:52 (0:42:47)
213.  (3319) Staffan Berglen -85 0:42:53 (0:42:46)
214.  (3325) Romain Schwab -80 Wushu Stockholm IF  0:42:57 (0:42:49)
215.  (3281) Ola Eriksson -68 Kropp & Kultur  0:42:58 (0:42:55)
216.  (3223) Joakim Lundin -74 Skatbo  0:43:02 (0:42:56)
217.  (3299) Per Sjostrom -66 Scania  0:43:05 (0:43:00)
218.  (3509) David Hedbom -71   0:43:06 (0:42:58)
219.  (3297) Per Ekström -70   0:43:07 (0:43:03)
220.  (4805) Mohsen Mosavi -99 Löparakademin  0:43:14 (0:43:00)
221.  (396) Jens Augustinsson -75   0:43:15 (0:43:08)
222.  (3741) Lorenzo Maggi -82   0:43:15 (0:43:00)
223.  (3141) Johan Ek -73   0:43:18 (0:43:12)
224.  (3148) Erik Lassbo -82 Falu Marathonsällskap  0:43:19 (0:43:12)
225.  (3254) Martin Hamrin -83 Sundbyberg  0:43:19 (0:43:14)
226.  (3165) Fredrik Bohnstedt -74   0:43:20 (0:43:15)
227.  (3943) Tim Stenberg -88   0:43:20 (0:43:04)
228.  (3194) Jesper Rönn -87   0:43:21 (0:43:18)
229.  (3170) Göran Cassel -66   0:43:21 (0:43:17)
230.  (5354) Marcus Mellberg -83   0:43:22 (0:43:05)
231.  (799) Daniel Thunström -80   0:43:23 (0:43:14)
232.  (3237) Joel Westerlund -92   0:43:24 (0:43:21)
233.  (3179) Henrik Palmér -74 Trafikförvaltningen  0:43:26 (0:43:18)
234.  (6020) Jonas Persson -85   0:43:27 (0:43:10)
235.  (5233) Jonas Friberg -82   0:43:29 (0:43:15)
236.  (3941) Adam Thompson -81   0:43:29 (0:43:22)
237.  (4892) Alexander Tarlinder -80   0:43:30 (0:43:17)
238.  (3111) Anton Kjellander -90 AS Grosvad  0:43:30 (0:43:22)
239.  (3167) Fredrik Gustafsson -71   0:43:35 (0:43:28)
240.  (3130) Daniel Erlandsson -87 Solna  0:43:38 (0:43:33)
241.  (4821) Abdinur Bata Mohamed -96 Löparakademin  0:43:39 (0:43:32)
242.  (3174) Hannes Edlund -80 Vasasällskapet  0:43:39 (0:43:33)
243.  (5180) Jan Markström -67   0:43:42 (0:43:34)
244.  (5465) Pontus Werbelow -89   0:43:45 (0:43:35)
245.  (3151) Erik Sundqvist -83   0:43:46 (0:43:40)
246.  (3150) Erik Bjurling -68 Lonesome Runners  0:43:47 (0:43:40)
247.  (4906) Andreas Bernlind -72 Meritmind  0:43:47 (0:43:40)
248.  (3399) Johan Bäcke -74   0:43:49 (0:43:45)
249.  (3252) Martin Björk -92   0:43:49 (0:43:44)
250.  (3288) Ossian Badman -86   0:43:52 (0:43:46)
251.  (3269) Magnus Larsson -66 Huddinge AIS  0:43:54 (0:43:47)
252.  (3421) Andreas Hagsten -84   0:43:54 (0:43:39)
253.  (3307) Peter Ronquist -74   0:43:54 (0:43:52)
254.  (3202) Johan Harlén -81   0:43:55 (0:43:47)
255.  (5107) Fredrik Nisses -79   0:43:57 (0:43:43)
256.  (3664) Johannes Ryberg -82   0:43:57 (0:43:49)
257.  (4956) Oscar Esbjörnsson -85   0:44:00 (0:43:54)
258.  (3572) Håkan Sundbom -70   0:44:00 (0:43:53)
259.  (4083) Björn Hedman -92 Roland Berger  0:44:02 (0:44:02)
260.  (3274) Niclas Forsman -85   0:44:04 (0:44:01)
261.  (3168) Daniel Eriksson -83   0:44:04 (0:43:57)
262.  (5336) Mats Bax -85 San Labradora  0:44:06 (0:43:36)
263.  (3125) Claes Lindholm -81   0:44:06 (0:44:03)
264.  (3556) Fredrik Stuifbergen -81   0:44:07 (0:43:55)
265.  (3175) Harald Nordby -64 Strängnäs Löparklubb  0:44:08 (0:44:05)
266.  (3161) Fredrik Söderqvist -83 Cacibrunners  0:44:08 (0:44:08)
267.  (3112) Bengt Wiberg -57   0:44:09 (0:44:04)
268.  (3892) Simon Davidson -01 Tis  0:44:10 (0:44:00)
269.  (3198) Joakim Johansson -80 Kungsholmen  0:44:11 (0:44:04)
270.  (3107) Anders Sahlén -71 Västerås SOK  0:44:14 (0:44:11)
271.  (3594) Henrik Arfvidsson -80   0:44:15 (0:44:09)
272.  (3294) Peder Siöcrona -91 Stockholm  0:44:17 (0:44:14)
273.  (5094) Fredrik Lindén -83 Sundbyberg  0:44:20 (0:44:09)
274.  (3644) Joakim Jerner -87   0:44:22 (0:44:14)
275.  (3782) Mattias Frank -74   0:44:24 (0:44:13)
276.  (4084) Björn Laurin -53 SEB IF  0:44:25 (0:44:17)
277.  (3329) Jan Dahlgren -62   0:44:26 (0:44:18)
278.  (3278) Mikael Norrgård -82 Stockholmstullens IF  0:44:28 (0:44:23)
279.  (6056) Jonas Pålsson -78   0:44:30 (0:44:21)
280.  (374) Jonas Åhblom -76   0:44:30 (0:44:24)
281.  (3999) Pär-Erik Back -61 Siljansnäs  0:44:30 (0:44:23)
282.  (3315) Roger Leanderson -59 Team Blekinge  0:44:33 (0:44:29)
283.  (3166) Fredrik Hansson -91 Os80  0:44:37 (0:44:29)
284.  (3066) Johan Bryngelsson -79 Hammarby  0:44:37 (0:44:35)
285.  (3152) Fredrik Djulstedt -81 Peab IF  0:44:38 (0:44:31)
286.  (3250) Marcus Ras -74 OnePhone RC  0:44:38 (0:44:36)
287.  (4970) Björn Källén -88   0:44:38 (0:43:59)
288.  (3302) Peter Ahola -71   0:44:40 (0:44:35)
289.  (4714) Alexander Zadruzny -00 Löparakademin  0:44:41 (0:44:29)
290.  (3271) Amar Kadenic -86   0:44:43 (0:44:36)
291.  (5444) Patrik Kvarnlind -73 Meritmind  0:44:47 (0:44:25)
292.  (3746) Magnus Mellgren -72 Twa  0:44:47 (0:44:36)
293.  (3873) Robin Höglund -89   0:44:48 (0:44:36)
294.  (5284) Kristoffer Karlsson -93   0:44:48 (0:44:22)
295.  (6002) Thomas Tallin -67 Hässelby SK  0:44:50 (0:44:40)
296.  (3569) Henrik Tegström -72 Dalasjö Ik  0:44:50 (0:44:42)
297.  (3100) Viktor Ahnfelt -73 Uppsala Rockers  0:44:51 (0:44:41)
298.  (4864) Martin Altvallen -01 Löparakademin  0:44:51 (0:44:38)
299.  (3471) Carl Mellner -87 Stockholm  0:44:55 (0:44:38)
300.  (3642) Joakim Aglo -85   0:44:58 (0:44:47)
301.  (3313) Patric Ingemansson -68   0:44:59 (0:44:53)
302.  (3349) Thomas Eriksson -57   0:45:03 (0:44:56)
303.  (3998) Kristian Von Seth -86   0:45:04 (0:44:55)
304.  (3276) Nils Nilsson -80   0:45:06 (0:45:02)
305.  (3784) Max Edvardsson -84 Solna  0:45:06 (0:44:57)
306.  (4983) Carl Jonsson -85   0:45:07 (0:45:05)
307.  (373) Frank Ingers -78   0:45:08 (0:45:00)
308.  (3157) Fredrik Qvarfort -78 Hemlingby LK  0:45:09 (0:45:04)
309.  (3149) Pontus Eriksson -90 Bollnäs  0:45:12 (0:45:08)
310.  (3672) Jonathan Björnaes -90 Hässelby SK  0:45:14 (0:45:00)
311.  (4803) Mohammad Basir Rezai -99 Löparakademin  0:45:15 (0:45:01)
312.  (3277) Love Bergström -83 Overlord  0:45:17 (0:45:10)
313.  (3499) Daniel Eriksson -77   0:45:17 (0:45:03)
314.  (3210) Johannes Walfén -83   0:45:20 (0:45:15)
315.  (3671) Jonas Blomqvist -89   0:45:23 (0:45:10)
316.  (3511) Dmitry Anisimov -86   0:45:23 (0:45:04)
317.  (3108) Samuel Andersson -83 Götlunda IF  0:45:24 (0:45:19)
318.  (4852) Mohamed Abdel Razzak -01 Löparakademin  0:45:25 (0:45:05)
319.  (4853) Bubacarr Jadama -99 Löparakademin  0:45:25 (0:45:05)
320.  (4840) Alexander Toccaceli -92 Löparakademin  0:45:26 (0:45:06)
321.  (390) Lars Josefsson -67 AXA Sports Club  0:45:26 (0:45:22)
322.  (3238) Luca Nesi -62   0:45:27 (0:45:24)
323.  (6024) Mathias Olofsson -89   0:45:27 (0:45:09)
324.  (5226) Robert Schultz -68   0:45:28 (0:45:07)
325.  (394) Marcus Widenfors -76 Spif  0:45:30 (0:45:24)
326.  (3604) Jonas Helgesson -78   0:45:31 (0:45:23)
327.  (3272) Magnus Sjöstedt -79   0:45:31 (0:45:25)
328.  (3260) Mats Hagberg -58   0:45:32 (0:45:25)
329.  (3285) Örjan Hedene -69   0:45:33 (0:45:25)
330.  (3409) Fredrik Jansson -88   0:45:36 (0:45:22)
331.  (5149) Henrik Nordström -78 DDnD X  0:45:37 (0:45:11)
332.  (6019) John Kjellberg Scheutz -83   0:45:38 (0:45:17)
333.  (4662) Dmytro Unukovych -83   0:45:40 (0:45:37)
334.  (781) Stefan Johansson -69   0:45:45 (0:45:29)
335.  (3543) Fredrik Dahlin -87   0:45:46 (0:45:29)
336.  (5023) David Kovalsky -82   0:45:48 (0:45:32)
337.  (3292) Patrik Gergö Svensson -78 Smashing BK  0:45:48 (0:45:41)
338.  (3176) Hans-Erik Boström -59   0:45:49 (0:45:42)
339.  (3544) Fredrik Lindvall Dejert -81   0:45:52 (0:45:33)
340.  (388) Anders Persson -71   0:45:52 (0:45:51)
341.  (767) Filip Högvall -85 Fritz Egger AS  0:45:53 (0:45:43)
342.  (3643) Joakim Cronelöv -90 Omegapoint IF  0:45:53 (0:45:43)
343.  (3847) Peter Karlsson -62 Runacademy  0:45:53 (0:45:40)
344.  (5007) Samuel Flodin -02 Gt/76  0:45:54 (0:45:26)
345.  (5435) Olof Ahremark -64   0:45:55 (0:45:49)
346.  (3207) Johan Johansson -89 Coop  0:45:57 (0:45:49)
347.  (3592) Henrik Bodin -68   0:46:00 (0:45:48)
348.  (3328) Sebastian Stålfors -72 Statskontoret  0:46:01 (0:45:57)
349.  (3618) Erik Sundberg -77   0:46:06 (0:45:50)
350.  (784) Mats Petersson -62   0:46:06 (0:45:51)
351.  (3742) Philip Åström -99   0:46:07 (0:45:57)
352.  (6023) Per Svantström -83   0:46:07 (0:45:53)
353.  (3888) Sebastian Hedberg -87   0:46:07 (0:45:43)
354.  (3853) Per-Olof Pollack -63   0:46:09 (0:45:57)
355.  (4699) Jonas Ibrahim -93   0:46:11 (0:46:11)
356.  (1197) Tobias Sörlisten -73 Skogstorp  0:46:12 (0:45:45)
357.  (3120) Christoffe Emet -89   0:46:13 (0:46:07)
358.  (4689) Daniel Lindgren -77   0:46:14 (0:46:14)
359.  (5131) Jan Fornhem -76 Uppsala  0:46:15 (0:45:57)
360.  (5126) Robert Andersson -84 Andersson/karlsson  0:46:16 (0:46:01)
361.  (4712) Nasim Bakor -00 Löparakademin  0:46:16 (0:45:59)
362.  (3143) Erik Ebbeson -70 Cliff Mauer  0:46:18 (0:46:09)
363.  (4804) Mohammed 'Tajik' Tajik -01 Löparakademin  0:46:19 (0:45:55)
364.  (3839) Peter Nyström -69 Qep  0:46:20 (0:46:04)
365.  (4700) Hasib Mohseni -00 Löparakademin  0:46:20 (0:46:04)
366.  (3791) Mikael Forsman -86   0:46:21 (0:46:11)
367.  (3551) Franck Thomas -78   0:46:23 (0:46:12)
368.  (5012) Christian Svensson -82 Meritmind  0:46:25 (0:46:20)
369.  (4301) Johan Lundemo -95 Perfect Noise  0:46:25 (0:46:25)
370.  (3133) Daniel Löhr -74 team nordic trail  0:46:26 (0:46:26)
371.  (4868) Mohammad Reza Jafari -00 Löparakademin  0:46:27 (0:46:08)
372.  (5097) Fredrik Kempe -78   0:46:27 (0:46:15)
373.  (3359) Patrik Wibom -73 Stockholm  0:46:28 (0:46:19)
374.  (5029) Milaim Syla -80 Vaxholm  0:46:29 (0:46:18)
375.  (3262) Mattias Johansson -91   0:46:29 (0:46:25)
376.  (3542) Lars-Henrik Karlsson -66 Lonesome Runners  0:46:29 (0:46:22)
377.  (3268) Mikael Haraldsson -64   0:46:30 (0:46:23)
378.  (3930) Tage Sato -96 Kik  0:46:31 (0:46:22)
379.  (3960) Ulf Nyblom -64   0:46:32 (0:46:22)
380.  (3535) Erik Lindgren -89   0:46:34 (0:46:19)
381.  (3995) Johan Ahlgren -96   0:46:34 (0:46:22)
382.  (3738) Luis Miguel Nino Lopez -81 Cadiz  0:46:34 (0:46:19)
383.  (3818) Olivier Zatti -74   0:46:34 (0:46:21)
384.  (3703) Jonathan Good -86   0:46:37 (0:46:25)
385.  (3491) Niklas Enholm -90   0:46:38 (0:46:28)
386.  (3711) Léo Nouchi -79   0:46:38 (0:46:19)
387.  (3291) Patrik Huusman -72 Team skavsåret IF  0:46:39 (0:46:33)
388.  (5034) Dan Utbys -81   0:46:42 (0:46:29)
389.  (4220) Hampus Lindholm -88 Perfect Noise  0:46:42 (0:46:42)
390.  (3106) Anders Ullholm -68 Stockholm  0:46:43 (0:46:40)
391.  (5128) Heydar Hosseini -01   0:46:43 (0:46:14)
392.  (3503) Dan Sevonius -59   0:46:43 (0:46:34)
393.  (3874) Roger Sundberg -77 Skälby Runners  0:46:43 (0:46:32)
394.  (6037) Magni Fannberg -79   0:46:46 (0:46:42)
395.  (3184) Inge Bäckström -56 KPA Pension  0:46:46 (0:46:40)
396.  (3846) Petter Eriksson -78 Fortum  0:46:46 (0:46:35)
397.  (110) Anders Johansson -87 Klarna  0:46:48 (0:46:41)
398.  (5594) Nicklas Nyberg -70   0:46:49 (0:46:20)
399.  (3775) Mats Olsson -66 Ålopporna  0:46:49 (0:46:41)
400.  (4653) Krister Olsson -69   0:46:53 (0:46:48)
401.  (3145) Erik Milles -68 Stockholm Apnea  0:46:55 (0:46:52)
402.  (3687) Karl Henrik Lenneryd -80 Stockholm  0:46:55 (0:46:46)
403.  (3701) Kristian Knutsson -88   0:46:56 (0:46:41)
404.  (3311) Philip Bergström -87   0:46:57 (0:46:51)
405.  (3635) Jens Persson -80   0:46:58 (0:46:49)
406.  (3156) Flavio Lanaro -68 Stockholm  0:46:59 (0:46:53)
407.  (3257) Martin Palm -82 Tieto Titans  0:47:00 (0:46:55)
408.  (3169) Gonzalo Rodriguez -74   0:47:02 (0:46:56)
409.  (3500) David Odelberg -89 Stockholm  0:47:03 (0:46:49)
410.  (5383) Mårten Magnusson -72   0:47:04 (0:46:50)
411.  (5197) Jesper Norin -73   0:47:05 (0:46:52)
412.  (5314) Fredrik Eriksson -83   0:47:05 (0:46:57)
413.  (3835) Peter Lagerström -81   0:47:06 (0:46:52)
414.  (5524) Stig Nystedt -61   0:47:07 (0:47:02)
415.  (3777) Mattias Hamrén -85   0:47:07 (0:46:56)
416.  (5399) Mikael Martinsson -79   0:47:08 (0:46:56)
417.  (3729) Linus Jönsson -90   0:47:09 (0:46:51)
418.  (3561) Göran Hedén -68   0:47:09 (0:46:59)
419.  (3404) Jakob Petersens -70   0:47:09 (0:46:55)
420.  (769) Jesper Svensson -89   0:47:10 (0:46:51)
421.  (3826) Pedram Livstedt -81 Huddinge  0:47:11 (0:46:53)
422.  (1000) Linus Klevebäck -87   0:47:12 (0:47:02)
423.  (3560) Göran Andersson -51   0:47:12 (0:47:04)
424.  (3222) Edward Frohm -97   0:47:15 (0:47:07)
425.  (3573) Hamza Gustafsson -94 Hamzaklubben  0:47:16 (0:47:05)
426.  (4413) Lukas Segelmark -87 Roland Berger  0:47:17 (0:47:09)
427.  (3799) Mikael Petterson -69 Täby IS  0:47:18 (0:47:02)
428.  (3725) Joakim Lindström -76   0:47:20 (0:47:08)
429.  (3700) Krister Lööw -74   0:47:20 (0:47:06)
430.  (6029) Henrik Tanskanen -84   0:47:20 (0:47:07)
431.  (3831) Per Klein -76   0:47:22 (0:47:15)
432.  (3954) Tore Stjernberg -74   0:47:22 (0:47:08)
433.  (3144) Erik Dahlman -67 Djurgårdens IF  0:47:24 (0:47:22)
434.  (3131) Daniel Östergrens -74   0:47:25 (0:47:25)
435.  (4975) Bo Sabelström -57 TSM Running  0:47:25 (0:47:15)
436.  (3682) Jonas Bergmann -69   0:47:27 (0:47:07)
437.  (3344) Thomas Lindell -75 OK Södertörn, Team Nordic Trail  0:47:27 (0:47:22)
438.  (3939) Thomas Collin -76   0:47:28 (0:47:20)
439.  (3936) Thomas Eriksson -82   0:47:32 (0:47:18)
440.  (4791) Enayatollah Yosefi -01 Löparakademin  0:47:34 (0:47:20)
441.  (5428) Nils Hildebrand -87 Dj  0:47:34 (0:47:13)
442.  (4794) Hamza Delary -00 Löparakademin  0:47:34 (0:47:09)
443.  (794) Leon Firet -84   0:47:35 (0:47:23)
444.  (3872) Robert Schönbeck -69   0:47:37 (0:47:25)
445.  (3461) Björn Boström -69 Meckbach träning  0:47:38 (0:47:20)
446.  (3955) Tore Johansson -54   0:47:39 (0:47:27)
447.  (6061) Fredrik Rudolphi -90 Delsbo IF  0:47:39 (0:47:29)
448.  (3476) Patrik Centellini -71   0:47:41 (0:47:26)
449.  (3929) Tage Sandberg -45 Bvsok  0:47:44 (0:47:33)
450.  (3840) Peter Tideström -74 Spånga IS  0:47:44 (0:47:33)
451.  (6009) Carl Lundin -89   0:47:45 (0:47:26)
452.  (3802) Andreas Paulsson -81   0:47:45 (0:47:27)
453.  (3670) Jonas Hjalmarström -74   0:47:45 (0:47:30)
454.  (3555) Fredrik Moris -78   0:47:47 (0:47:35)
455.  (4787) Abdifetah Abdullahi -00 Löparakademin  0:47:47 (0:47:36)
456.  (797) Mats Almlöw -80   0:47:47 (0:47:30)
457.  (4832) Jakub Wojtczak -01 Löparakademin  0:47:47 (0:47:19)
458.  (4779) Botrus Botrus -00 Löparakademin  0:47:49 (0:47:05)
459.  (4470) Mattias Lindblom -69   0:47:51 (0:47:43)
460.  (3845) Petter Hellstrand -61 Hammarby FK  0:47:51 (0:47:42)
461.  (3584) Hans Almkvist -88   0:47:53 (0:47:38)
462.  (3470) Carl Alterbeck -79   0:47:54 (0:47:40)
463.  (3648) Joakim Ramsell -72   0:47:57 (0:47:48)
464.  (3876) Alexander Köll -82   0:47:57 (0:47:48)
465.  (552) Johan Schenström -91 Hägersten  0:47:59 (0:47:45)
466.  (3585) Håkan Westman -61 Weserhak Management  0:48:01 (0:47:53)
467.  (6010) Eli Afrell -90   0:48:02 (0:47:53)
468.  (4634) Alexander Nilsson -94   0:48:03 (0:47:57)
469.  (5398) Mikael Haack -83   0:48:04 (0:47:40)
470.  (3859) Anibal Marambio -82 The Running Movement  0:48:04 (0:47:52)
471.  (3234) Leffe Våghals -72 Daredevilracing Uppsala  0:48:04 (0:47:59)
472.  (3550) Francis Alvarado -73 Team Ella  0:48:05 (0:47:51)
473.  (5203) Joacim Lönnqvist -72   0:48:06 (0:47:54)
474.  (4848) Giancarlo Pool Diaz Trinidad -01 Löparakademin  0:48:06 (0:47:44)
475.  (3350) Mikael Tjernberg -72 Tumba-Mälarhöjden OK  0:48:09 (0:48:09)
476.  (4414) Lennart Zetterfalk -75 Swedbank  0:48:10 (0:47:25)
477.  (3558) Emmanuel Garnier -86   0:48:11 (0:47:58)
478.  (3797) Mikael Åkerström -80   0:48:12 (0:48:06)
479.  (3805) Fredrik Ståhle -74 Fortum  0:48:12 (0:48:02)
480.  (3324) Roger Ringdahl -85   0:48:13 (0:48:08)
481.  (3360) Viktor Sellgren -82   0:48:16 (0:48:06)
482.  (4822) Alireza Ahmadi -01 Löparakademin  0:48:16 (0:47:55)
483.  (3771) Mattias Lindqvist -77   0:48:18 (0:48:10)
484.  (3843) Petter Forssell -75   0:48:20 (0:47:59)
485.  (6021) Johan Behm Eklund -85   0:48:21 (0:48:02)
486.  (3911) Stefan Olsson -70 Hägersten  0:48:21 (0:48:11)
487.  (3989) Yannick Suhard -78 Hägersten  0:48:24 (0:48:12)
488.  (3645) Joakim Koch -86   0:48:24 (0:48:12)
489.  (3355) Tomas Stark -70 Sju Sorters Kakor  0:48:25 (0:48:22)
490.  (3654) Johan Skog -85   0:48:26 (0:48:11)
491.  (5543) Thomas Sipos -75   0:48:29 (0:48:15)
492.  (3952) Tor Höglund -63 Västertorp  0:48:31 (0:48:11)
493.  (5517) Fredrik Thunberg -92 Resursteamet  0:48:32 (0:48:10)
494.  (4988) Carl Bergstrand -78 IFK Bergstrand Norin  0:48:33 (0:48:04)
495.  (4704) Mortaza Sarvari -99 Löparakademin  0:48:36 (0:48:19)
496.  (275) Mikael Koffman -66   0:48:38 (0:48:32)
497.  (3889) Sebastian Törneman -80   0:48:39 (0:48:29)
498.  (3486) Christopher Cedernaes -86   0:48:40 (0:48:40)
499.  (3980) Victor Björklund -73 Vällingby  0:48:42 (0:48:23)
500.  (3416) Anders Andersson -75   0:48:43 (0:48:23)
501.  (3792) Mikael Andren -65   0:48:45 (0:48:36)
502.  (5076) Erik Bengtsson -90   0:48:45 (0:48:45)
503.  (4871) Temuulen Javkhlan -00 Löparakademin  0:48:57 (0:48:40)
504.  (3827) Per Granlöf -71   0:48:58 (0:48:43)
505.  (4861) Mac Saad Omar -01 Löparakademin  0:48:58 (0:48:47)
506.  (5307) Leo Kleja -99   0:48:58 (0:48:43)
507.  (3468) Johan Lannerström -70   0:49:00 (0:48:50)
508.  (3422) Andreas Hult -83   0:49:03 (0:48:43)
509.  (3706) Lars Bäcklund -69   0:49:03 (0:48:50)
510.  (3875) Roland Jonsson -56 Runacademy IF  0:49:05 (0:48:51)
511.  (3975) Filip Dantoft -92 Arådalensif  0:49:08 (0:48:44)
512.  (3227) Kristoffer Landin -84   0:49:09 (0:49:01)
513.  (565) Nicklas Ivarsson -89   0:49:11 (0:48:57)
514.  (3857) Torbjörn Schön -73   0:49:12 (0:48:59)
515.  (3420) Johan Andersson -66 Castrol  0:49:14 (0:48:56)
516.  (6055) Anders Daag -60   0:49:14 (0:49:00)
517.  (3505) Daniel Pettersson -77 Färentuna  0:49:16 (0:49:03)
518.  (3516) Erik Lindberg -68 Gränsan  0:49:16 (0:49:08)
519.  (5294) Olle Eriksson -87   0:49:17 (0:49:00)
520.  (3455) Rickard Bengtsberg -82 SCB-KIF  0:49:18 (0:49:01)
521.  (3652) Johan Wahlqvist -72 Täby IS Löpargrupp  0:49:19 (0:49:09)
522.  (780) Edward Thomas -88   0:49:19 (0:49:00)
523.  (3552) Frederick Axewill -71 SMÅ IF  0:49:20 (0:49:10)
524.  (4090) Börje Lech -59   0:49:23 (0:49:15)
525.  (3987) David Moench -59   0:49:30 (0:49:14)
526.  (3674) Johan Abenius -57 Naturvårdsverket  0:49:32 (0:49:16)
527.  (3904) Staffan Lindgren -72   0:49:33 (0:49:12)
528.  (5300) Lars Högmo -91   0:49:35 (0:49:19)
529.  (3521) Nils Ellström -51   0:49:36 (0:49:25)
530.  (3655) Johan Holm -81   0:49:37 (0:49:23)
531.  (5276) Johan Theorin -63 Föra AIK  0:49:37 (0:49:20)
532.  (4175) Erik Nordlinder -72 Stockholm  0:49:37 (0:49:27)
533.  (1156) Torsten Sundström -79   0:49:38 (0:49:32)
534.  (3400) Mikael Johansson -87 slimos löparklubb  0:49:38 (0:49:13)
535.  (5102) Fredrik Hansson -80 SF Media  0:49:39 (0:49:18)
536.  (3743) Magnus Johansson -76 Trafikförvaltningen  0:49:43 (0:49:25)
537.  (6059) Morten Svanborg -87   0:49:44 (0:49:44)
538.  (3856) Pontus Markström -80 Stockholm  0:49:45 (0:49:35)
539.  (5442) Patrick Gahagan -62 Runacademy  0:49:46 (0:49:36)
540.  (3658) Johan Lindbladh -71   0:49:47 (0:49:32)
541.  (3914) Peter Lundberg -66   0:49:47 (0:49:34)
542.  (3613) Jamel Koubaa -90   0:49:55 (0:49:35)
543.  (4469) Mattias Marklund -89   0:49:56 (0:49:49)
544.  (1542) Lars Eckerborn -56   0:49:58 (0:49:54)
545.  (3867) Kenneth Berglen -50 0:49:59 (0:49:44)
546.  (3483) Christian Rissel -73   0:50:03 (0:49:42)
547.  (3730) Magnus Wetterberg -73   0:50:04 (0:49:44)
548.  (5378) Markus Daghall -82 DDnD X  0:50:04 (0:49:36)
549.  (3647) Joakim Fondelius -67   0:50:06 (0:49:53)
550.  (6022) Peter Balod -89   0:50:06 (0:49:49)
551.  (3472) Carl-oscar Sandin -83   0:50:08 (0:49:53)
552.  (3530) Erik Löfberg -83   0:50:09 (0:49:56)
553.  (3548) Filip Richardt -76   0:50:11 (0:49:56)
554.  (4890) Albin Haggren -94 Dj  0:50:12 (0:49:58)
555.  (3961) Ulf Krohn -51 Nordea  0:50:14 (0:50:00)
556.  (3848) Patrik Holmberg -68 Runacademy  0:50:15 (0:50:05)
557.  (3581) Hans Abrante -73   0:50:17 (0:50:05)
558.  (3515) Fredrik Eriksson -67 Jobstory  0:50:18 (0:49:54)
559.  (3666) Jonas Aronson -66   0:50:18 (0:50:11)
560.  (3744) Magnus Kallin -66   0:50:19 (0:50:04)
561.  (3537) Claes Mårtensson -61   0:50:21 (0:50:03)
562.  (4984) Carl Vikman -89   0:50:22 (0:50:09)
563.  (3772) Mats Rundström -72   0:50:23 (0:50:06)
564.  (3815) Fredrik Orstadius -71 Idrottsveteranerna  0:50:23 (0:50:09)
565.  (4560) Robin Wargentin -90 Roland Berger  0:50:27 (0:50:19)
566.  (4907) Andreas Östlund -84   0:50:30 (0:50:21)
567.  (3866) Rickard Berglen -77 0:50:34 (0:50:14)
568.  (3749) Lars Wallén -64   0:50:35 (0:50:22)
569.  (4642) Tim Åberg -91 Upplands väsby  0:50:37 (0:50:30)
570.  (3571) Håkan Augustsson -84 Triangelns BS  0:50:40 (0:50:24)
571.  (4997) Carl Ivarsson -81   0:50:43 (0:50:09)
572.  (5209) Johan Carlsson -80   0:50:45 (0:50:28)
573.  (5037) David Aguilar -75   0:50:47 (0:50:25)
574.  (4185) Fredrik Ljungström -91   0:50:48 (0:50:23)
575.  (3640) Jimmy Peterson -84   0:50:48 (0:50:30)
576.  (770) Anders Carlbom -81 Tsm  0:50:49 (0:50:39)
577.  (1186) Jacob Lundkvist -003 Sundbybergs IK  0:50:50 (0:50:49)
578.  (4867) Mohammad Yosefi -01 Löparakademin  0:50:50 (0:50:31)
579.  (3423) Andreas Sundström -89 Stockholm  0:50:52 (0:50:26)
580.  (3667) Jonas Holm -71   0:50:52 (0:50:35)
581.  (6054) Peter Johansson -63   0:50:52 (0:50:38)
582.  (3816) Oscar Molina -90   0:50:57 (0:50:39)
583.  (3639) James Fowler -83   0:50:58 (0:50:37)
584.  (5426) Niklas Andersson -88   0:50:59 (0:50:41)
585.  (3869) Mikael Ritsfalk -75   0:51:03 (0:50:40)
586.  (4086) Bo Renström -54 Jägarns jaktlag  0:51:06 (0:50:57)
587.  (4802) Mohammad Yousfi -01 Löparakademin  0:51:09 (0:50:45)
588.  (5447) Per Bergsman -73   0:51:09 (0:50:18)
589.  (4676) Tung Vu Hoang -79 Tubi  0:51:10 (0:50:34)
590.  (4856) Andreas Hartalidis -01 Löparakademin  0:51:11 (0:50:52)
591.  (4029) Angelo Capone -70   0:51:11 (0:50:59)
592.  (5416) Morten Johansson -71 Dj  0:51:11 (0:50:57)
593.  (5273) Kevin Borg -96   0:51:14 (0:50:50)
594.  (6072) Paul Fundin -63 Gransbo FF  0:51:18 (0:50:57)
595.  (3761) Mario Clementi -64   0:51:19 (0:51:00)
596.  (5252) Kalle Dinell -73 Dj  0:51:21 (0:51:09)
597.  (3495) Claes Sandström -59 Sandstroms IF  0:51:21 (0:51:04)
598.  (3303) Peter Cassar -89 Klarna  0:51:22 (0:51:17)
599.  (3679) Julien Siri -72   0:51:26 (0:51:06)
600.  (5027) Daniel Bergkvist -80 Vaxholm  0:51:27 (0:51:15)
601.  (5119) Göran Rönngren -70 Handelsbanken  0:51:28 (0:51:04)
602.  (3616) Jan Förberg -42 Hammarby Friidrott  0:51:28 (0:51:18)
603.  (4993) Carl Hedén -92 Ryska Posten  0:51:28 (0:51:09)
604.  (3829) Markus Peterhoff -81 Sky Hotel Apartments  0:51:28 (0:51:15)
605.  (4144) David Wilhelm -73 Teamaron  0:51:29 (0:51:23)
606.  (3852) Pieter Moll -89   0:51:29 (0:51:20)
607.  (3957) Andrejs Trabo -86   0:51:30 (0:51:16)
608.  (3214) Johan Söder -80 Stockholm  0:51:32 (0:51:24)
609.  (772) Michael Palmér -78   0:51:32 (0:51:22)
610.  (3984) Garcia Victor -82   0:51:33 (0:51:18)
611.  (3512) Vincent Huynh -86 Swedbank  0:51:35 (0:51:17)
612.  (3690) Mikael Karlström -77 Xylem IF  0:51:36 (0:51:20)
613.  (3806) Niklas Stuifbergen -81 Stuifen  0:51:37 (0:51:26)
614.  (3982) Markus Wilson -82   0:51:37 (0:51:23)
615.  (4562) Roger Eriksson -73   0:51:40 (0:51:33)
616.  (3983) Christian Wilsson -77 Hägersten  0:51:41 (0:51:26)
617.  (3707) Laszlo Kovacs -57   0:51:45 (0:51:31)
618.  (5417) Mussie Haile Berih -68   0:51:45 (0:51:30)
619.  (4760) Abdulsamed Öcüt -01 Löparakademin  0:51:47 (0:51:15)
620.  (4309) Hugo Helfridson -01   0:51:47 (0:51:26)
621.  (3813) Lukas Andrews -001   0:51:47 (0:51:36)
622.  (1595) Tunay Sjögren -68 Sollentuna  0:51:48 (0:51:47)
623.  (3970) Ulf Öhman -69 Sollentuna  0:51:48 (0:51:30)
624.  (3669) Jonas Blomqvist -74   0:51:48 (0:51:33)
625.  (5475) Rickard Berntsson -78   0:51:49 (0:51:11)
626.  (3860) Rasmus Jönsson -94   0:51:50 (0:51:31)
627.  (3804) Ching Tang -82   0:51:52 (0:51:40)
628.  (3583) Hans Persson -57 Svenska Spel  0:51:56 (0:51:46)
629.  (5451) Per Ström -78   0:51:56 (0:51:40)
630.  (3949) Tomas Öhman -69 Ekerö  0:51:57 (0:51:46)
631.  (5352) Marcus Johansson -88   0:51:57 (0:51:46)
632.  (3596) Hong Zhang -57   0:52:00 (0:51:49)
633.  (5075) Erik Mellenius -84   0:52:01 (0:51:36)
634.  (4683) Johan Östman -71   0:52:03 (0:52:00)
635.  (5295) Robin Leijding -89   0:52:06 (0:51:50)
636.  (3506) Daniel Nilsson -82   0:52:06 (0:51:54)
637.  (6035) Jorma Pitkänen -51 Tullinge-Tumba FF  0:52:07 (0:51:46)
638.  (4286) Jesper Hörnblad -84   0:52:14 (0:52:04)
639.  (5522) Stefan Yu -87   0:52:14 (0:51:36)
640.  (4217) Håkan Ström -69   0:52:18 (0:52:12)
641.  (3747) Magnus Svensson -75   0:52:19 (0:52:11)
642.  (4021) Anders Dahlin -75 Stockholm Frontrunners  0:52:19 (0:51:54)
643.  (3220) Håkan Kempel -65   0:52:20 (0:52:10)
644.  (3773) Mats Sid -72 Veeam  0:52:21 (0:52:07)
645.  (3570) Patrik Haglund -69   0:52:21 (0:52:04)
646.  (3973) Urban Seweling -57 Arådalensif  0:52:24 (0:51:58)
647.  (3972) Urban Hägg -53   0:52:24 (0:52:10)
648.  (3502) Dan Nedergård -72   0:52:25 (0:52:12)
649.  (5287) Peter Sundström -69   0:52:35 (0:52:23)
650.  (4288) Jessin Nefzi -77   0:52:37 (0:52:30)
651.  (3834) Peter Boding -79 Team Birkastan  0:52:37 (0:52:27)
652.  (3241) Magnus Brolin -69 Swedbank  0:52:38 (0:52:31)
653.  (4716) Aref Hossein -01 Löparakademin  0:52:40 (0:52:27)
654.  (3801) Mikael Lord -80   0:52:41 (0:52:31)
655.  (4292) Joakim Tenne -70   0:52:41 (0:52:33)
656.  (4149) Dogan Yazar -80 Expressen  0:52:41 (0:52:27)
657.  (626) Mats Liljegren -76 Team Skavsåret IF  0:52:46 (0:52:27)
658.  (4509) Niklas Ödlund -82   0:52:48 (0:52:38)
659.  (5450) Per Frykholm -65   0:52:50 (0:52:37)
660.  (5434) Olle Pettersson -86   0:52:52 (0:52:38)
661.  (4150) Dominic Chan -80 Stockholm  0:52:55 (0:52:49)
662.  (3513) Daniel Roig -75   0:52:58 (0:52:45)
663.  (3781) Mattias Liefvendahl -71   0:53:00 (0:52:41)
664.  (3580) Hans Näsbrandt -80   0:53:00 (0:52:47)
665.  (3567) Lars Gustafsson -81   0:53:01 (0:52:45)
666.  (3774) Mats Alders -58   0:53:05 (0:52:43)
667.  (3331) Simon Ulvenhag -83   0:53:05 (0:53:01)
668.  (3263) David Engström -75   0:53:06 (0:53:01)
669.  (4811) Oliver Vera -01 Löparakademin  0:53:11 (0:52:55)
670.  (3926) Emil Swessar -88   0:53:11 (0:52:53)
671.  (4788) Adam Belin -01 Löparakademin  0:53:12 (0:52:56)
672.  (3886) John-Erik Sarasto -60 RC Torrox  0:53:12 (0:52:55)
673.  (4818) Richard Alfvén -84 Löparakademin  0:53:15 (0:52:45)
674.  (4273) Jan Westberg -64   0:53:18 (0:53:16)
675.  (3824) Peder Eklund -60 Fortum  0:53:21 (0:53:10)
676.  (4196) Fredrik Nilsson -77   0:53:24 (0:53:23)
677.  (3529) Erik Forsell -75   0:53:25 (0:53:04)
678.  (4516) Olle Dahlin -73   0:53:27 (0:53:25)
679.  (4477) Michael Parman -79   0:53:29 (0:53:25)
680.  (5046) Erik Brink -91 Deloitte  0:53:29 (0:52:50)
681.  (3119) Charles Lindmark -86   0:53:30 (0:53:25)
682.  (879) David Jansson -89 Heby AIF  0:53:30 (0:53:13)
683.  (3837) Peter Kult -64 Trångsund  0:53:30 (0:53:14)
684.  (3945) Johan Joelsson -73 Östervåla IF  0:53:31 (0:53:13)
685.  (3457) Bertil Gunnarson -48   0:53:31 (0:53:15)
686.  (6049) Leif Bylund -53 Salnecke Roadrunners  0:53:31 (0:53:27)
687.  (5253) Daniel Lundin -93   0:53:35 (0:53:08)
688.  (4314) Jonas Gyllenhak -77   0:53:37 (0:53:26)
689.  (792) Erik Eldhagen -74   0:53:37 (0:53:16)
690.  (5477) Rikard Malmi -91 Hvens Springsällskap  0:53:38 (0:53:21)
691.  (3825) Peder Wistedt -71   0:53:39 (0:53:24)
692.  (810) Lennart Almqvist -50   0:53:40 (0:53:37)
693.  (4370) Lars Ek -52   0:53:41 (0:53:33)
694.  (4276) Jannis Sioustis -80 Expressen  0:53:42 (0:53:26)
695.  (5138) Jussi Ojakangas -84 Knubbis & Arnold  0:53:45 (0:52:43)
696.  (5432) Oliver Eriksson Edholm -93   0:53:45 (0:53:07)
697.  (4754) Jimmy Xu -94 Löparakademin  0:53:47 (0:53:16)
698.  (4121) Christian Dalin -84   0:53:47 (0:53:34)
699.  (4298) Torbjörn Johansson -86 BK Hyle  0:53:49 (0:53:45)
700.  (3559) George Ölund -74 IBM-klubben  0:53:49 (0:53:28)
701.  (5140) Pontus Hedlund -95   0:53:50 (0:53:36)
702.  (5153) Markus Bergh -84   0:53:50 (0:53:31)
703.  (5104) Fredrik Sundin -75   0:53:51 (0:53:14)
704.  (4973) Björn Sande -60   0:53:52 (0:53:44)
705.  (5137) Hannu Ojakangas -89 Knubbis & Arnold  0:53:54 (0:52:48)
706.  (4357) Christer Sandberg -77   0:53:55 (0:53:40)
707.  (5125) Håkan Johansson -79   0:53:56 (0:53:37)
708.  (5515) Peter Sjöberg -66 Resursteamet  0:53:56 (0:53:31)
709.  (4207) David Hamlin -79   0:53:56 (0:53:45)
710.  (4721) Orgest Baraj -00 Löparakademin  0:53:58 (0:53:38)
711.  (5334) Magnus Henrysson -67   0:53:59 (0:53:48)
712.  (4660) Adam Rydh -00 Saltsjö-boo  0:54:01 (0:53:49)
713.  (4729) Carl Calissendorff -87 Löparakademin  0:54:01 (0:53:48)
714.  (4023) Anders Henriksson -61   0:54:02 (0:53:59)
715.  (4534) Per Wennberg -74   0:54:02 (0:54:01)
716.  (3504) Daniel Flodin -71 Enskede  0:54:03 (0:53:44)
717.  (3615) Jan Holmquist -53 Solna  0:54:04 (0:53:49)
718.  (5229) Johan Zander -77   0:54:04 (0:53:29)
719.  (4540) Alexander Rosén Nyberg -94   0:54:05 (0:54:00)
720.  (3132) Daniel Nilsson -89   0:54:07 (0:54:07)
721.  (5215) Johan Soldeus -78 Saltsjöbaden  0:54:08 (0:54:00)
722.  (3646) Joakim Slättegård -63   0:54:08 (0:53:45)
723.  (5115) Gilbert Nordenswan -75   0:54:09 (0:53:53)
724.  (4813) Safar Mohammad Alizada -01 Löparakademin  0:54:09 (0:53:46)
725.  (4554) Reijo Rajala -56   0:54:12 (0:53:48)
726.  (5136) Bjarni Vidarsson -79 Ibv  0:54:12 (0:53:44)
727.  (4289) Jimmy Ankarman -83   0:54:13 (0:54:04)
728.  (3586) Bertil Näsström -56 Skorped SK  0:54:14 (0:54:06)
729.  (4766) Dimitrios Goudas -01 Löparakademin  0:54:15 (0:53:31)
730.  (5436) Viktor Öquist -98   0:54:15 (0:53:53)
731.  (4992) Frank Andersson -75 Ryska Posten  0:54:18 (0:53:57)
732.  (4877) Adam Jonsson -80   0:54:19 (0:54:02)
733.  (3453) Björn Granberg -58 Operans IF  0:54:19 (0:54:07)
734.  (3909) Martin Andersson -59   0:54:20 (0:54:12)
735.  (788) Thorbjörn Johansson -77 Ryda SK  0:54:22 (0:54:07)
736.  (3688) Johan Karlsson -76   0:54:24 (0:54:02)
737.  (5516) Issa Ekberg -91 Resursteamet  0:54:25 (0:54:00)
738.  (4996) Carl Westlund -59 Westlundsgruppen  0:54:26 (0:54:14)
739.  (5250) Fredrik Jansson -88   0:54:30 (0:54:11)
740.  (4784) Niklas Jeng -92 Löparakademin  0:54:30 (0:53:53)
741.  (5111) Mattias Frisk -70   0:54:32 (0:54:08)
742.  (4402) Justin Kelleher -74   0:54:33 (0:54:23)
743.  (4171) Erik Johnsson -62 Projektbyrån  0:54:35 (0:54:22)
744.  (3699) Krister Bäck -55   0:54:38 (0:54:25)
745.  (4305) Johan Vögeli -65   0:54:38 (0:53:46)
746.  (1606) Klas Håkansson   0:54:40 (0:54:20)
747.  (5401) Mikael Andersson -63 Uppsala  0:54:41 (0:54:20)
748.  (3800) Mikael Söderholm -60 Sibirien  0:54:44 (0:54:24)
749.  (4460) Mathias Carstelius -72   0:54:44 (0:54:36)
750.  (5038) David Edoff -99   0:54:48 (0:54:34)
751.  (3946) Tom Gustafsson -84 Creuna  0:54:50 (0:54:38)
752.  (3482) Christian Engstrand -85   0:54:51 (0:54:34)
753.  (3903) Martin Larsson -82   0:54:51 (0:54:34)
754.  (4347) Kent Ullberg -53 MRR Visby  0:54:51 (0:54:43)
755.  (1583) Thomas Smith -76   0:54:53 (0:54:35)
756.  (4348) Joakim Munkhammar -82 MRR Visby  0:54:54 (0:54:44)
757.  (4019) Anders Johnson -54   0:54:58 (0:54:43)
758.  (4772) Marouan Akdim -01 Löparakademin  0:54:58 (0:54:28)
759.  (3609) Jonas Zemoi -85   0:55:02 (0:54:48)
760.  (4142) David Gottfridson -89 Roland Berger  0:55:03 (0:54:54)
761.  (5325) David Ljungström -70 Handelsbanken  0:55:03 (0:54:22)
762.  (4963) Bengt Öquist -67   0:55:08 (0:54:45)
763.  (4872) Tserenpuntsag Tserensambuu -00 Löparakademin  0:55:09 (0:54:49)
764.  (4899) Anders Sjörin -70   0:55:10 (0:54:46)
765.  (4782) Abdoulie Njaj -92 Löparakademin  0:55:12 (0:54:41)
766.  (4902) Anders Jorlin -76 Eds SK  0:55:12 (0:55:03)
767.  (4566) Rupert Pertlwieser -45 Enköping  0:55:17 (0:55:13)
768.  (4671) Viktor Nordell -83   0:55:19 (0:55:16)
769.  (3212) John Dester -85 Jägarns Jaktlag  0:55:19 (0:55:11)
770.  (4397) Linus Gottfridsson -86   0:55:20 (0:54:52)
771.  (3871) Robert Hedman -78 Creuna  0:55:20 (0:55:06)
772.  (4111) Johan Glaas -78 Bredängby  0:55:24 (0:55:17)
773.  (4209) Lukas Grimfors -84   0:55:25 (0:55:20)
774.  (3944) Tobias Löfgren -77   0:55:26 (0:55:03)
775.  (4715) Ammar Alfuraiji -00 Löparakademin  0:55:27 (0:55:08)
776.  (4619) Staffan Lundgren -55   0:55:28 (0:55:19)
777.  (3507) David Edlund -94   0:55:29 (0:55:13)
778.  (5479) Rikard Sandart -85   0:55:30 (0:55:20)
779.  (5546) Thomas Gröndahl -66   0:55:31 (0:55:22)
780.  (3619) Jan Johansson -58 Naturgasteknik IF  0:55:32 (0:55:12)
781.  (4796) Ian Johnsen -01 Löparakademin  0:55:33 (0:55:21)
782.  (5503) Simon Ackrell -90 wätt snabba  0:55:34 (0:55:22)
783.  (3795) Mikael Modin -67 Stockholm  0:55:35 (0:55:17)
784.  (4812) Rasmus Engman -01 Löparakademin  0:55:35 (0:55:21)
785.  (5080) Erik Manberger -77   0:55:36 (0:55:00)
786.  (5035) Dan Samuelsson -90 wätt snabba  0:55:36 (0:55:24)
787.  (3734) Erik Chu -84 Stockholm  0:55:39 (0:55:15)
788.  (4866) Mike Zhu -00 Löparakademin  0:55:40 (0:55:20)
789.  (4564) Roland Karlsson -54   0:55:40 (0:55:39)
790.  (4952) Arvid Perbo -90 Statskontoret  0:55:42 (0:55:01)
791.  (4299) Johan Persson -71   0:55:42 (0:55:31)
792.  (3763) Markus Andrews -03 Hammarby HC  0:55:44 (0:55:32)
793.  (4302) Johan Norelius -58   0:55:46 (0:55:44)
794.  (3487) Christopher Vozmediano -73   0:55:49 (0:55:26)
795.  (3854) Pottan Netré -70   0:55:51 (0:55:34)
796.  (4453) Joseph Borenstein -88   0:55:52 (0:55:49)
797.  (3940) Thomas Gustafsson -48   0:55:54 (0:55:46)
798.  (4089) Fredrik Tengblad -91   0:55:55 (0:55:34)
799.  (4421) Magnus Berglund -54   0:55:56 (0:55:47)
800.  (3935) Thomas Bringsarve -60   0:55:57 (0:55:49)
801.  (774) Julius Petersson -85   0:55:59 (0:55:42)
802.  (5468) Ramin Nourani -82   0:56:00 (0:55:44)
803.  (5589) Andreas Mattson -72   0:56:01 (0:55:27)
804.  (4881) Julio Fuchs -65   0:56:03 (0:55:49)
805.  (3601) Roger Comstedt -65 Comstar  0:56:07 (0:55:54)
806.  (5217) Johan Göransson -77   0:56:12 (0:55:33)
807.  (4518) Juan Ilarregui -82 Club Atletico Ayacucho  0:56:15 (0:56:11)
808.  (3653) Johan Asp -68 Botkyrka Shukokai Karate  0:56:16 (0:56:01)
809.  (4611) Stefano Diana -78   0:56:16 (0:56:14)
810.  (4995) Jacob Westlund -89   0:56:17 (0:56:07)
811.  (4694) Jakob Lindvall -91 Lepplindvall  0:56:17 (0:56:11)
812.  (4270) Jakub Hrozek -84   0:56:18 (0:55:59)
813.  (4464) Mats Barkell -48   0:56:19 (0:56:17)
814.  (3924) Sven Österberg -63 Cool Runners  0:56:20 (0:56:07)
815.  (3877) Ronnie Gustafsson -69   0:56:21 (0:56:13)
816.  (4935) Alexander Antonisen -81   0:56:22 (0:55:54)
817.  (5238) José Antonio Perez Johansson -80   0:56:24 (0:56:06)
818.  (4622) Per Erik Sundberg -68   0:56:29 (0:56:25)
819.  (3334) Sofian Haji -96 Eskilstuna Friidrott  0:56:30 (0:56:23)
820.  (4069) August Hellberg -83   0:56:30 (0:56:19)
821.  (4231) Hasse Mälberg -55 Mälarsjukhuset  0:56:31 (0:56:24)
822.  (5353) Markus Marten -73   0:56:33 (0:56:06)
823.  (1622) Johan Karlsson -73   0:56:33 (0:56:03)
824.  (4740) Kert Paivel -01 Löparakademin  0:56:34 (0:56:03)
825.  (4739) Kerolos Khalil -00 Löparakademin  0:56:37 (0:56:05)
826.  (3497) Michael Blomqvist -86   0:56:39 (0:56:22)
827.  (4454) Markus Brunqvist -88 Slomörtarna  0:56:40 (0:56:34)
828.  (4801) Max Kantavanich -01 Löparakademin  0:56:40 (0:56:23)
829.  (4792) Felix Cort -01 Löparakademin  0:56:40 (0:56:23)
830.  (4500) Christian Steinbach -76   0:56:40 (0:56:35)
831.  (4478) Michael Sparring -88   0:56:41 (0:56:15)
832.  (4793) Gustav Lagerbäck Forsgren -01 Löparakademin  0:56:43 (0:56:30)
833.  (5454) Simon Olsson -81 Fcif  0:56:44 (0:56:20)
834.  (4593) Simon Hjälmefjord -80 Expressen  0:56:45 (0:56:31)
835.  (5117) Diego Gomes Ruales -82   0:56:46 (0:56:10)
836.  (4455) Martin Gustafsson -81 Bromma  0:56:46 (0:56:40)
837.  (5437) Oscar Stolpe Östman -00 Attunda OK  0:56:49 (0:56:30)
838.  (3696) Reiner Koch -70   0:56:51 (0:56:33)
839.  (5234) Jonas Gross -71   0:56:54 (0:56:42)
840.  (5463) Pierre Efrem -85   0:56:54 (0:56:38)
841.  (4403) Robert Enskog -61   0:56:56 (0:56:51)
842.  (3948) Tomas Liberg -85   0:56:56 (0:56:36)
843.  (3622) Jan Henningsson -58 Bad&boule  0:56:59 (0:56:41)
844.  (4878) Adam Lind -82 Dj  0:56:59 (0:56:32)
845.  (5073) Erik Franklin -82   0:57:01 (0:56:28)
846.  (814) Anders Lindmark -53   0:57:02 (0:57:01)
847.  (3925) Sven-Eric Bergman -44 Stockholm  0:57:04 (0:56:52)
848.  (5293) Bo Landberg -57   0:57:05 (0:56:48)
849.  (3566) Gustaf Ellström -82   0:57:06 (0:56:55)
850.  (4607) Stefan Eriksson -62   0:57:08 (0:57:01)
851.  (4610) Stefan Andersson -61   0:57:08 (0:57:00)
852.  (4541) Peter Wästvind -67 Täbban  0:57:08 (0:56:57)
853.  (5105) Fredrik Tiderman -73   0:57:12 (0:57:02)
854.  (4612) Stefan Johansson -65 Enskede  0:57:13 (0:57:06)
855.  (4082) Björn Guldberg -51   0:57:14 (0:57:12)
856.  (5397) Miguel Aguilar -73   0:57:14 (0:56:52)
857.  (5590) Janne Jaakkola -75   0:57:15 (0:57:04)
858.  (4737) Isac Bäckström -01 Löparakademin  0:57:16 (0:56:47)
859.  (4058) Philip Lindren -94 Stockholm  0:57:19 (0:57:12)
860.  (4164) Emil Hellberg -85 Bajen  0:57:22 (0:57:09)
861.  (5106) Fredrik Larsson -89 Brottby SK  0:57:23 (0:56:57)
862.  (4269) Jac Wolkert -61   0:57:25 (0:57:14)
863.  (5032) Daniel Wiberg -81   0:57:25 (0:56:56)
864.  (4376) Mattias Delberger -69   0:57:30 (0:57:13)
865.  (3953) Torbjörn Hansson -44 Essingeudde1  0:57:33 (0:57:22)
866.  (4641) Thomas Lindberg -49   0:57:36 (0:57:34)
867.  (4027) Andreas Tysk -92   0:57:40 (0:57:15)
868.  (4555) Rein Aadli -57 Moroten IF  0:57:41 (0:57:15)
869.  (3828) Per Nordenbrink -80   0:57:42 (0:57:29)
870.  (4300) Johan Gäfvert -76   0:57:46 (0:57:42)
871.  (4880) Andreas Sköld -89   0:57:48 (0:57:33)
872.  (1628) Karl Dahlquist -88   0:57:50 (0:57:32)
873.  (4841) Nhat Bui -94 Löparakademin  0:57:53 (0:57:23)
874.  (4505) Viet Hung Nguyen -83   0:57:54 (0:57:47)
875.  (4304) Johan Andersson -62 Tieto Titans  0:57:56 (0:57:50)
876.  (795) Lars Friberg -49 IF Linnéa  0:57:57 (0:57:37)
877.  (4678) Yang Zhou -92 Roland Berger  0:57:58 (0:57:51)
878.  (5459) Felix Wollberg -04 Grubbens IF  0:57:58 (0:57:38)
879.  (5458) Samuel Pernyer -003 Grubbens IF  0:58:01 (0:57:41)
880.  (4216) Håkan Norrby -66 Årsta  0:58:02 (0:57:38)
881.  (4670) Viktor Bergehall -88 Creuna  0:58:03 (0:57:54)
882.  (4651) Ulf Forsström -65   0:58:07 (0:58:04)
883.  (5148) Henrik Olsson Wallman -70   0:58:08 (0:57:57)
884.  (5074) Erik Staaf -55 Hägersten  0:58:11 (0:57:56)
885.  (3462) Björn Pettersson -85 Heja Björn  0:58:12 (0:57:56)
886.  (4050) Amanuel Kidane -85   0:58:13 (0:58:12)
887.  (4835) Abdalrahim Alshobaki -01 Löparakademin  0:58:16 (0:57:59)
888.  (4965) Peder Bergstrand -80 IFK Bergstrand Norin  0:58:17 (0:57:46)
889.  (4132) Clas af Ugglas -66   0:58:20 (0:57:53)
890.  (3778) Mattias Lindblom -71   0:58:21 (0:58:06)
891.  (5010) Christer Waldberg -61 Länsförsäkringar  0:58:21 (0:58:10)
892.  (5542) Thomas Jonasson -68   0:58:22 (0:58:07)
893.  (5380) Johan Pettersson -78 Luleå  0:58:23 (0:57:50)
894.  (5379) Markus Pettersson -83 Sundbyberg  0:58:24 (0:57:51)
895.  (4595) Mats Bergholtz -45   0:58:24 (0:58:18)
896.  (766) Ala Abugassa -89   0:58:30 (0:58:14)
897.  (4317) Peter Jordansson -62   0:58:37 (0:58:34)
898.  (4549) Peter Möller -64 Gubblunk  0:58:38 (0:58:25)
899.  (3522) Emanuel Pfitzner -86   0:58:39 (0:58:14)
900.  (4605) Jarmo Sorvari -54   0:58:41 (0:58:15)
901.  (4346) Kent Höglund -58 Gotlands Tofta  0:58:42 (0:58:31)
902.  (4808) Muhammad 'Barre' Barzan -01 Löparakademin  0:58:44 (0:58:26)
903.  (4325) Rune Nilsson -58   0:58:46 (0:58:39)
904.  (4009) Alexander Heynes -57   0:58:46 (0:58:14)
905.  (3321) Robert Eriksson -76   0:58:46 (0:58:41)
906.  (4976) Bobo Blixt -63 Åkerstorp Runners  0:58:55 (0:58:42)
907.  (4367) Lars Beijer -47 Stockholm  0:58:55 (0:58:34)
908.  (4809) Nuradiin Nur -00 Löparakademin  0:58:55 (0:58:36)
909.  (5214) Martin Andersson -74 Utö  0:58:57 (0:58:23)
910.  (5213) Johan Porthén -74 kolsva brandförsvar  0:58:57 (0:58:22)
911.  (5560) Victor Cruz -91   0:58:58 (0:58:32)
912.  (4879) Adam Pettyjohn -91   0:58:58 (0:58:33)
913.  (3971) Urban Frejhammar -66   0:58:59 (0:58:44)
914.  (4571) Fredrik Sager -87   0:59:01 (0:58:26)
915.  (1500) Paul Christian Elger -82   0:59:02 (0:58:40)
916.  (3649) Johan Kedhammar -59 IF Friskis&Svettis Stockholm  0:59:03 (0:58:49)
917.  (5400) Mikael Persson -71   0:59:04 (0:58:28)
918.  (4275) Jan-Eric Wilen -62 Rävsnäs  0:59:06 (0:59:03)
919.  (4206) Kjell Granath -62 Sofia  0:59:10 (0:58:51)
920.  (4882) Adrian Carolusson Ahlin -95   0:59:12 (0:58:35)
921.  (4085) Bo Irenheim -66   0:59:18 (0:59:15)
922.  (5280) Krister Forsman -64   0:59:20 (0:59:12)
923.  (4589) Sebastian Beijer -80   0:59:22 (0:58:59)
924.  (4617) Glen Ewertzh -65   0:59:24 (0:59:21)
925.  (4214) Guy Ridley -67   0:59:26 (0:59:12)
926.  (4369) Lars Molin -70   0:59:27 (0:59:21)
927.  (4681) Stellan Thelin -82   0:59:28 (0:59:22)
928.  (4020) Anders Andersson -70 Bromma  0:59:32 (0:59:29)
929.  (3823) Paul Stein -73   0:59:34 (0:59:07)
930.  (4604) Sören Westerberg -61   0:59:38 (0:59:14)
931.  (5101) Fredric Dongas -68   0:59:42 (0:59:02)
932.  (4199) Fredrik Freud -80 Bovallius  0:59:44 (0:59:43)
933.  (5553) Ulf Ahlin -61   0:59:45 (0:59:09)
934.  (4186) Frederik Abbemo -68   0:59:50 (0:59:23)
935.  (4013) Thomas Carlson -66   0:59:51 (0:59:48)
936.  (4969) Björn Ingemarsson -71   0:59:56 (0:59:21)
937.  (4780) Chrishan Fernando -98 Löparakademin  0:59:58 (0:59:20)
938.  (5521) Stefan Persson -55   1:00:00 (0:59:46)
939.  (4248) Duc Hieu Tran -85   1:00:02 (0:59:28)
940.  (4751) Yafet Yilma -00 Löparakademin  1:00:03 (0:59:30)
941.  (4131) Classe Nilsson -70 Kingisland  1:00:03 (0:59:57)
942.  (3836) Peter Söderström -66   1:00:04 (0:59:42)
943.  (5382) Mårten Sundholm -87   1:00:06 (0:59:52)
944.  (4484) Miro Sert -88   1:00:07 (0:59:38)
945.  (4353) Hans Klocker -63 Surahammar  1:00:08 (1:00:04)
946.  (4046) John Lindén -64   1:00:13 (1:00:00)
947.  (5480) Robert Svärd -88   1:00:19 (0:59:43)
948.  (4504) Binh Nguyen Nguyen -84 Stockholm  1:00:21 (0:59:48)
949.  (4692) Anders Möllberg -66   1:00:24 (1:00:14)
950.  (4012) Alexandros Sombo -89 Jägarns Jaktlag  1:00:26 (1:00:14)
951.  (4218) Håkan Sandh -48 Örnsbergs KS  1:00:33 (1:00:31)
952.  (3689) Mikael Karlsson -78   1:00:33 (1:00:15)
953.  (1625) Hans Cahling -66 TSM Running  1:00:34 (1:00:18)
954.  (5020) Ivar Bowitz -82   1:00:34 (1:00:04)
955.  (5166) Ingemar Hägg -45 Osd  1:00:35 (1:00:28)
956.  (5216) Wasseem Kordoghly -90 Dj  1:00:36 (1:00:08)
957.  (4062) Arne Bremer -68   1:00:38 (1:00:05)
958.  (4616) Stig Isaksson -53 Farsta  1:00:38 (1:00:03)
959.  (5478) Rikard Andersson -72   1:00:39 (1:00:26)
960.  (3996) Per Sundberg -71   1:00:39 (1:00:22)
961.  (5443) Patrik Ångman -74   1:00:40 (1:00:00)
962.  (4480) Mikael Svensson -64 Kpa  1:00:42 (1:00:38)
963.  (5030) Daniel Höglund -71   1:00:42 (1:00:20)
964.  (5469) Rasmus Borgudd -89   1:00:42 (1:00:11)
965.  (4465) Mats Engardt -61   1:00:47 (1:00:20)
966.  (3494) Claes Hansson -55 Os80  1:00:49 (1:00:28)
967.  (5550) Peter Bladh Ullbors -85 Handelsbanken  1:00:51 (1:00:27)
968.  (5456) Peter Cater -81   1:00:57 (1:00:46)
969.  (3614) Jan Pettersson -68   1:00:57 (1:00:44)
970.  (4710) Islam Engström -00 Löparakademin  1:00:57 (1:00:41)
971.  (1502) Patrik Lund -83   1:00:59 (1:00:48)
972.  (5462) Petteri Aalto -84   1:01:00 (1:00:37)
973.  (4769) Jonathan Anter -02 Löparakademin  1:01:00 (1:00:22)
974.  (4371) Lars Granberg -60 Lidingö  1:01:01 (1:00:53)
975.  (4702) Johannes Monir -01 Löparakademin  1:01:02 (1:00:45)
976.  (4972) Björn Karlström -86   1:01:02 (1:00:38)
977.  (4424) Magnus Engberg Krantz -64   1:01:04 (1:00:50)
978.  (4461) Mathias Adjovi -77   1:01:06 (1:00:23)
979.  (3817) Oskar Elgstrand -85   1:01:06 (1:00:55)
980.  (5178) Jan Lundblad -71   1:01:12 (1:00:43)
981.  (4128) Cian Power -87   1:01:13 (1:00:42)
982.  (4129) Claes Norrgård -52 bromma-solna skytteförening  1:01:17 (1:01:09)
983.  (4327) Kaj Olsson -50 AXA Sports Club  1:01:19 (1:01:13)
984.  (5577) Tomas Danielsson -81   1:01:34 (1:01:06)
985.  (5041) Thomas Peet -81   1:01:35 (1:01:07)
986.  (4293) Joakim Nömell -73   1:01:40 (1:01:24)
987.  (4076) Benny Jansson -76   1:01:47 (1:01:35)
988.  (5520) Stefan Erdenstam -67 Borensberg  1:01:48 (1:01:19)
989.  (4382) Lennart Bernhardsson -47 1:01:50 (1:01:36)
990.  (4422) Magnus Malmstedt -80 Expressen  1:01:50 (1:01:46)
991.  (4313) Ove Johansson -53 Oves Cross Köping  1:02:01 (1:01:49)
992.  (5218) Johan Moberg -85   1:02:05 (1:01:45)
993.  (5205) Joakim Norin -67 IFK Bergstrand Norin  1:02:07 (1:01:38)
994.  (6048) Jan Grass -52   1:02:13 (1:02:05)
995.  (4795) Hamze Cabdirsaq -00 Löparakademin  1:02:17 (1:01:53)
996.  (4559) Roberto Larsen -51   1:02:17 (1:02:10)
997.  (4472) Roland Meisel -48   1:02:18 (1:02:03)
998.  (5174) Henrik Eklund -67   1:02:23 (1:02:05)
999.  (4241) Stefan Ytterberg -63 Urban Athletes  1:02:27 (1:02:20)
1000.  (4732) Conny Fu -01 Löparakademin  1:02:35 (1:02:03)
1001.  (4519) Pär Tysk -61   1:02:36 (1:02:12)
1002.  (4883) Taesoo Kim -67   1:02:37 (1:02:23)
1003.  (5302) Lars Domesjö -55   1:02:37 (1:02:16)
1004.  (4373) Leif Skogsund -57   1:02:39 (1:02:26)
1005.  (4609) Stefan Westberg -74 Wermländska Herr  1:02:39 (1:02:38)
1006.  (4483) Michael Palmé -97   1:02:41 (1:02:10)
1007.  (3695) Klas Bengtsson -72   1:02:42 (1:02:22)
1008.  (4205) Björn Karlsson -46 Skogås  1:02:53 (1:02:50)
1009.  (791) Isam Mohammed -86   1:02:58 (1:02:40)
1010.  (4747) Saif Hassan -01 Löparakademin  1:03:04 (1:02:39)
1011.  (5039) David Selander -92 Dj  1:03:09 (1:02:44)
1012.  (4227) Hans Karlbom -45 IFK Tumba  1:03:17 (1:02:45)
1013.  (4284) Jens Lunneborg -79   1:03:23 (1:03:17)
1014.  (5548) Torbjörn Bolk -83   1:03:25 (1:02:50)
1015.  (5103) Fredrik Jansson -72   1:03:29 (1:02:53)
1016.  (5396) Michael Sannestedt -88   1:03:36 (1:02:55)
1017.  (5031) Daniel Karlsson -83   1:03:46 (1:03:34)
1018.  (4485) Mikael Karlsson -63   1:03:50 (1:03:23)
1019.  (4542) Jacob Wästvind -01 Täbban  1:03:56 (1:03:46)
1020.  (4522) Jonatan Svensson -86   1:04:03 (1:03:46)
1021.  (4703) Jonas Jakobsson -01 Löparakademin  1:04:11 (1:03:55)
1022.  (4394) Kenneth Lindrooth -65 Sofia Södermalm  1:04:13 (1:04:05)
1023.  (5505) Carl Johan Smith -46   1:04:21 (1:04:09)
1024.  (4744) Nureddin Dagal -02 Löparakademin  1:04:36 (1:04:12)
1025.  (4606) Stefan Andersson -53   1:04:38 (1:04:29)
1026.  (5195) Jeremias Lind -73   1:04:40 (1:04:06)
1027.  (5274) Karl-Gustav Sabel -48   1:04:41 (1:04:16)
1028.  (5467) Rajeev Natarajan -73   1:04:42 (1:04:10)
1029.  (5514) Elliot Stridh -93 Resursteamet  1:04:43 (1:04:22)
1030.  (4212) Gunnar Svensson -41   1:04:55 (1:04:47)
1031.  (5079) Erik Hallberg -80   1:05:07 (1:04:45)
1032.  (4074) Bengt Kristoffersson -66 Tyresö  1:05:10 (1:05:03)
1033.  (4537) Peter Håstlund -70 Tyresö  1:05:11 (1:05:03)
1034.  (4807) Morteza Said Husseini -99 Löparakademin  1:05:16 (1:04:54)
1035.  (3662) Johannes Wikner -85   1:05:17 (1:04:57)
1036.  (4525) Roland Andersson -64 Sky Hotel Apartments  1:05:18 (1:05:07)
1037.  (5481) Robin Bäcklund -97   1:05:22 (1:05:03)
1038.  (4643) Arne Timmerling -53 Stigbergspojkarna  1:05:26 (1:05:16)
1039.  (4820) Mikael Andersson -68 Löparakademin  1:05:27 (1:04:59)
1040.  (5327) Lars-Ove Holmkvist -53   1:05:28 (1:05:06)
1041.  (5122) Samuel Berg -99   1:05:30 (1:04:48)
1042.  (4664) Victor Eckerstedt -82   1:05:36 (1:05:08)
1043.  (4303) Johan Olsson -56   1:05:46 (1:05:38)
1044.  (5425) Niclas Åhrlin -68 Tumba  1:05:52 (1:05:29)
1045.  (6058) Rikard Willerius -67   1:06:07 (1:05:50)
1046.  (5298) Lars Ericson -63   1:06:11 (1:06:11)
1047.  (5474) Richard Månsson -64 Release Finans  1:06:12 (1:05:50)
1048.  (3745) Magnus Lembke -64   1:06:13 (1:05:48)
1049.  (5157) Mikael Werneholm -81   1:06:13 (1:06:13)
1050.  (4959) Lars Johansson -63   1:06:18 (1:06:10)
1051.  (5570) Mattias Landin -73 Tullinge  1:06:28 (1:06:03)
1052.  (4810) Oliver Malinaric -01 Löparakademin  1:06:28 (1:06:11)
1053.  (4008) Anders Forsblad -77   1:06:32 (1:06:26)
1054.  (4632) Sverker Unnes -43 frösunda mkf  1:06:35 (1:06:00)
1055.  (4468) Mats Påhlson -63   1:06:49 (1:06:30)
1056.  (3052) Joachim Palmé -68 Terrible Tuesdays Triathlon Club  1:06:58 (1:06:26)
1057.  (4545) Petter Ekblad -63   1:07:00 (1:06:48)
1058.  (4614) Stellan Otterdahl -61 Eljalts AIK  1:07:08 (1:07:05)
1059.  (4438) Marcus Aldrin -94 Team Aldrin  1:07:12 (1:06:57)
1060.  (5116) Glenn Myrthil -64 BK Brynja Riffs  1:07:17 (1:06:56)
1061.  (4836) Henrik Kjeell Ritmontree -01 Löparakademin  1:07:18 (1:06:56)
1062.  (5440) Olli Vesanto -57   1:07:24 (1:06:34)
1063.  (4024) Anders Borgström -53   1:07:26 (1:07:19)
1064.  (4762) Alwalid Qasem -01 Löparakademin  1:07:31 (1:07:01)
1065.  (5135) Hans Lindholm -43   1:07:38 (1:07:26)
1066.  (5335) Christian Schell -90 Würzburg  1:07:41 (1:07:07)
1067.  (4695) Jan Gyllennot -45 Coop  1:07:43 (1:07:37)
1068.  (5600) Nummer 5600   1:07:55 (1:07:13)
1069.  (4366) Lars Ljungberg -86   1:07:57 (1:07:57)
1070.  (4891) Alex Carlsen -88 Dj  1:08:03 (1:07:36)
1071.  (5201) Jim Hausel -82   1:08:10 (1:07:39)
1072.  (5202) Jim Kautto -86   1:08:21 (1:07:39)
1073.  (5482) René Rosenheinrich -78   1:08:27 (1:08:09)
1074.  (4075) Bengt Holmlund -42   1:08:31 (1:08:16)
1075.  (4631) sven-olof Stenvall -35   1:08:39 (1:08:31)
1076.  (4004) Andreas Östh -78 Runacademy IF  1:08:49 (1:08:46)
1077.  (3977) Jakob Edlund -86   1:08:54 (1:08:37)
1078.  (5152) Per Nilsson -70   1:09:05 (1:08:41)
1079.  (4650) Ulf Lindholm -58   1:09:08 (1:08:59)
1080.  (5025) Daniel Ekeroth -88 Handelsbanken  1:09:15 (1:08:33)
1081.  (5566) Vladimir Stolica -82   1:09:21 (1:09:02)
1082.  (4456) Martin Aldrin -65   1:09:21 (1:09:07)
1083.  (4134) Claes Thagemark -52   1:09:42 (1:09:37)
1084.  (4719) Haris Kisana -00 Löparakademin  1:09:43 (1:09:14)
1085.  (4423) Magnus Aldrin -61 Team Aldrin  1:09:44 (1:09:29)
1086.  (4319) Jörgen Olsson -66 Storvreta  1:09:45 (1:09:11)
1087.  (5232) Jonas Stenberger -60   1:09:46 (1:09:21)
1088.  (1520) Vipin Verma -68   1:09:49 (1:09:15)
1089.  (4536) Peter Frey -73 Expressen  1:09:51 (1:09:35)
1090.  (5349) Måns Forster -65   1:09:56 (1:09:34)
1091.  (4349) Kent Andersson -54   1:10:14 (1:10:07)
1092.  (4381) Lennart Danielsson -43 Team Skavsåret IF  1:10:16 (1:10:13)
1093.  (5427) Daniel Spaak -78 Malsta Hills  1:10:18 (1:09:54)
1094.  (1184) Daniel Månsson -95 Enebyberg  1:10:30 (1:10:25)
1095.  (5439) Sabah Ismail -65   1:10:31 (1:10:00)
1096.  (5127) Anders Delby -59   1:10:36 (1:10:11)
1097.  (4526) Per Thulin -64 Sky Hotel Apartments  1:10:37 (1:10:29)
1098.  (4364) Kurt Dahl -51 Stockholm  1:10:42 (1:10:16)
1099.  (4698) Ronny Lundström -75   1:10:48 (1:10:37)
1100.  (241) Love Fruhling -80   1:10:57 (1:10:53)
1101.  (4830) Elias Castillo -00 Löparakademin  1:11:46 (1:11:23)
1102.  (3501) Dag Samnegård -60   1:11:51 (1:11:33)
1103.  (4765) Chrishan Ben Mabrouk -01 Löparakademin  1:11:56 (1:11:26)
1104.  (4735) Furkan Akbas -02 Löparakademin  1:12:08 (1:11:41)
1105.  (4693) Olov Bonow -80   1:12:13 (1:12:02)
1106.  (4749) Vincent Oja -01 Löparakademin  1:12:25 (1:11:55)
1107.  (4318) Jörgen Ellgren -65   1:13:10 (1:13:04)
1108.  (4487) Morgan Nilsson -61 Fagersjö  1:13:11 (1:12:39)
1109.  (5011) Christer Eriksson -47   1:13:48 (1:13:36)
1110.  (3710) Leif Ericsson -42 Sorunda IF  1:14:11 (1:13:52)
1111.  (4682) Esa Ek -54   1:14:11 (1:13:43)
1112.  (4748) Tim Leksell -01 Löparakademin  1:14:19 (1:13:52)
1113.  (5301) Lars-Åke Täfvander -58   1:14:23 (1:14:05)
1114.  (4948) Kjell Anzelius -33 Stigfinn.  1:14:25 (1:14:10)
1115.  (4701) Huseyn Budagova -00 Löparakademin  1:14:40 (1:14:24)
1116.  (5441) Patrik Bohlin -65   1:14:42 (1:14:14)
1117.  (5595) Henrik Cronier -69 Cronier Elite Runners Team  1:14:44 (1:14:30)
1118.  (5466) Per westin-nilsson -62   1:14:47 (1:14:14)
1119.  (5121) Gunnar Moberg -54   1:14:58 (1:14:38)
1120.  (4728) Ram Cornejo -89 Löparakademin  1:15:33 (1:15:04)
1121.  (5592) Shibasis Samantsinghar -82 Ericsson  1:15:46 (1:15:14)
1122.  (5449) Per Westberg -58 SEB IF  1:15:48 (1:15:21)
1123.  (5275) Sten Odenblad -39 Fredrikshofs FIF  1:17:39 (1:17:26)
1124.  (4824) Stefan Lindgren Stankovic -01 Löparakademin  1:17:41 (1:17:12)
1125.  (4962) Rickard Norberg -73   1:18:22 (1:18:05)
1126.  (5593) Praveen Joshi -81 Ericsson  1:19:29 (1:18:56)
1127.  (5513) Michael Lindberg -93 Resursteamet  1:20:01 (1:19:35)
1128.  (5389) Melek de Basso -79 Handelsbanken  1:20:33 (1:19:53)
1129.  (5519) Sten-Sture Tersmeden -42 1.20  1:22:08 (1:21:59)
1130.  (4709) Kaba Keita -96 Löparakademin  1:22:39 (1:22:19)
1131.  (5237) Jörgen Loeb -52   1:23:33 (1:23:05)
1132.  (4982) Tomas Lundahl -79   1:24:02 (1:23:43)
1133.  (5430) Lars Christer Nordin -44 Swedbank  1:24:31 (1:24:13)
1134.  (5448) Pontus Falk -65 Sky Hotel Apartments  1:26:09 (1:25:36)
1135.  (4903) Anders Paulsson -46   1:28:03 (1:27:39)
1136.  (4146) Damian King -97 Hhh  1:28:19 (1:28:19)
1137.  (4547) Ingmar Nabseth -54   1:28:35 (1:28:21)
1138.  (4797) Ismail Ahmed -01 Löparakademin  1:28:45 (1:28:21)
1139.  (4857) Arvin Hosseini -01 Löparakademin  1:31:13 (1:30:43)
1140.  (4713) Willy Vesanto -93 Löparakademin  1:32:06 (1:31:48)
1141.  (5387) Martti Mustonen -69 Timmis AB  1:33:10 (1:32:33)
1142.  (4738) Jesper Winkler -01 Löparakademin  1:34:01 (1:33:28)
1143.  (4755) Amro El Sayed -93 Löparakademin  1:51:31 (1:50:59)

10 km Kvinnor

Brutto

Netto
1.  (86) Lisa Ring -93 IK Nocout.se  0:35:17 (0:35:17)
2.  (3088) Jessie Ross Skärvad -78 Team Hybris Täby  0:37:22 (0:37:21)
3.  (3089) Malin Starfelt -86 Runacademy  0:37:31 (0:37:29)
4.  (3010) Jessica Österberg -81 Spårvägens FK  0:38:46 (0:38:45)
5.  (3094) Hanna Windestam -82 Deca text och bild  0:39:18 (0:39:18)
6.  (3092) Lona Justesen -75 If Linnéa  0:39:21 (0:39:20)
7.  (3093) Filippa Lindnér -90 IF Linnea  0:39:25 (0:39:23)
8.  (3087) Kajsa Barr -92 Sundbybergs IK  0:39:26 (0:39:25)
9.  (3384) Matilda Lagerholm -89 Tumba Mälarhöjden OK  0:40:06 (0:39:59)
10.  (3392) Sandra Berglund -90 IF Linnéa  0:40:25 (0:40:21)
11.  (3097) Riina Kuuselo -78   0:40:52 (0:40:50)
12.  (3370) Catarina Gärtner -88 Ekerö Runners  0:40:52 (0:40:49)
13.  (3099) Emma Holstad -74 Lidingö  0:41:02 (0:41:01)
14.  (3095) Caroline Egnerfors -78   0:41:07 (0:41:05)
15.  (3098) Erin Gilson -81 IF Linnéa  0:41:09 (0:41:08)
16.  (6025) Emilia Siltanen -83   0:41:23 (0:41:19)
17.  (3526) Emma Meyer -82 Tureberg FK  0:41:44 (0:41:35)
18.  (3378) Katarina Johnsson -81 If Linnea  0:41:54 (0:41:52)
19.  (3381) Lisa Arvidsson -73   0:42:00 (0:41:57)
20.  (4328) Kajsa Hedbrant -89   0:42:14 (0:42:08)
21.  (3393) Susanna Neill -74   0:42:19 (0:42:16)
22.  (1626) Sue Paz Thunström -78   0:42:26 (0:42:19)
23.  (3395) Ulrika Forsgren -85   0:42:31 (0:42:25)
24.  (1487) Nina Bäcklin -74   0:42:43 (0:42:38)
25.  (3091) Lisbeth Hamnvik -74 Privat  0:43:05 (0:43:00)
26.  (3369) Caroline Gustafsson -89   0:43:36 (0:43:31)
27.  (3917) Susanna Haglund -92   0:43:54 (0:43:37)
28.  (3364) Anette Lundblad -66   0:44:21 (0:44:18)
29.  (3997) Annika Ingelhammar -86   0:44:31 (0:44:21)
30.  (381) Johanna Sahlstedt -80 Söders SOL  0:44:32 (0:44:24)
31.  (3389) Sofie Forsberg -93 Sky Hotel Apartments  0:44:41 (0:44:33)
32.  (3388) Natalie Persson -90   0:44:50 (0:44:44)
33.  (3383) Marie Bjerkevall -87   0:44:54 (0:44:52)
34.  (3387) Nathalie Dahlqvist -84 Svartviksklubben  0:44:57 (0:44:54)
35.  (3865) Linda Björnsson -81   0:44:57 (0:44:49)
36.  (594) Linda Fernvall -71   0:45:02 (0:44:55)
37.  (3382) Charlotta Retzius -78   0:45:04 (0:44:57)
38.  (3934) Therese Thunström -81 Bergsgetterna  0:45:11 (0:45:01)
39.  (6005) Johanna Lagerholm -84 Falu Marathonsällskapet  0:45:16 (0:45:05)
40.  (5129) Sofie Kvarnlind -79   0:45:26 (0:45:03)
41.  (3373) Elin Börjesson -90   0:45:27 (0:45:22)
42.  (3410) Alexandra Åkervall -90   0:45:36 (0:45:21)
43.  (5070) Alexandra Hallberg -87   0:45:54 (0:45:15)
44.  (3452) Åsa Pyka -75 Bergsgetterna  0:45:57 (0:45:47)
45.  (3637) Jessica Willén -85 Fortum  0:46:00 (0:45:50)
46.  (3390) Pernilla Bredolt -85   0:46:03 (0:45:57)
47.  (3377) Karin Nilsson -83 Stockholms RK  0:46:10 (0:46:06)
48.  (6047) Katarina Löf Hagström -65 Spårvägens FK  0:46:21 (0:46:16)
49.  (718) Sofie Tourtchaninoff -81 Unirent  0:46:34 (0:46:28)
50.  (5064) Louise von Bahr -85   0:46:43 (0:46:43)
51.  (3466) Camilla Rosen -88 Team Nordic Trail  0:46:44 (0:46:44)
52.  (3850) Pia Brunberg -82   0:46:45 (0:46:35)
53.  (6100) Sofia Österberg -89   0:46:52 (0:46:33)
54.  (3962) Ulrika Lindbäck -72   0:46:54 (0:46:38)
55.  (3549) Frida Eriksson -83 Huddinge AIS  0:46:57 (0:46:57)
56.  (601) Lova Möller -83   0:47:00 (0:46:50)
57.  (3385) Anna Max -83   0:47:03 (0:46:58)
58.  (3861) Rebecca Albertsson -87 IF Linnéa  0:47:08 (0:46:55)
59.  (3541) Eva Pettersson -89 Uppsala  0:47:09 (0:47:00)
60.  (3731) Lisa Sundeson -85 Enskede  0:47:16 (0:47:07)
61.  (3528) Erica Nordqvist -75   0:47:24 (0:47:14)
62.  (782) Maria Nelsson -63   0:47:26 (0:47:12)
63.  (6051) Frida Grenås -87   0:47:27 (0:47:20)
64.  (3574) Hanna Elgstrand -86   0:47:28 (0:47:17)
65.  (1194) Alice Armandsson -81 Team Alice  0:47:28 (0:47:20)
66.  (3776) Emilie Forsmark -91   0:47:37 (0:47:28)
67.  (3096) Linda Forsström -79 Ica Running Club  0:47:43 (0:47:43)
68.  (3371) Catrin Jakobsson -80 Roma If  0:47:44 (0:47:40)
69.  (3963) Catarina Schrötter-Frisk -72   0:47:44 (0:47:27)
70.  (3380) Linnea Alstermark -92   0:47:45 (0:47:39)
71.  (5227) Johanna Schultz -84   0:47:45 (0:47:26)
72.  (3883) Sara Jonsson -88 Långholmen fc  0:47:49 (0:47:34)
73.  (3721) Linda Moris -78 Sollentuna  0:47:49 (0:47:38)
74.  (3610) Jacqueline Baykal -88   0:47:49 (0:47:40)
75.  (3885) Sarah Bergh -88   0:47:51 (0:47:40)
76.  (757) Stefanie Heinig -87   0:47:58 (0:47:44)
77.  (3767) Martina Persson -89   0:48:05 (0:47:53)
78.  (3803) Mimmi Schimana -72   0:48:25 (0:48:15)
79.  (3979) Veronica Närfors -82   0:48:29 (0:48:20)
80.  (3454) Gabriella Ohlsson -68 Friskis&svettis  0:48:31 (0:48:20)
81.  (3467) Camille Bossoutrot -88   0:48:32 (0:48:19)
82.  (4816) Mimmie Korell Götz -86 Löparakademin  0:48:35 (0:48:05)
83.  (3890) Servah Hosseini -85 Stockholm  0:48:36 (0:48:19)
84.  (4333) Karin Strandh -91 Arlanda-Märsta SK  0:48:42 (0:48:38)
85.  (3401) Ellen Nyberg -91   0:48:44 (0:48:34)
86.  (5249) Julia Sjöholm -93   0:48:45 (0:48:45)
87.  (3563) Gunn Larsen -74 Privat  0:48:45 (0:48:35)
88.  (574) Hanna Åberg -78   0:48:46 (0:48:34)
89.  (3485) Christina Selberg -66 IF Linnéa  0:48:47 (0:48:32)
90.  (3405) Agneta Burrows -69   0:48:47 (0:48:36)
91.  (3762) Marit Folkesson -65 Stockholm  0:48:47 (0:48:38)
92.  (3438) Anna Carlander -83   0:48:51 (0:48:41)
93.  (3692) Kerstin Holmgren -59   0:48:53 (0:48:46)
94.  (3525) Emelie Henriksson -84   0:48:55 (0:48:39)
95.  (3587) Hedda Malm -74   0:48:58 (0:48:45)
96.  (3844) Madeleine Pettersson -87   0:48:58 (0:48:48)
97.  (3591) Helene Westholm -71   0:49:00 (0:48:46)
98.  (3406) Ellen Ahlgren -95 Pias fanclub  0:49:00 (0:48:44)
99.  (3590) Helena Segerdahl -65 Stockholm  0:49:01 (0:48:52)
100.  (3562) Lisa Grönlund -85   0:49:03 (0:48:52)
101.  (3634) Jennifer Warg -83 Tumba-Mälarhöjden OK  0:49:04 (0:48:52)
102.  (4098) Camilla Johansson -83   0:49:09 (0:48:51)
103.  (3367) Anna Söder -80 Våmhus  0:49:12 (0:49:05)
104.  (4331) Karin Dellback -81   0:49:12 (0:48:43)
105.  (3386) Mikaela Ekman -90 Nasdaq  0:49:19 (0:49:15)
106.  (3427) Anki Hernborg Norelius -62   0:49:20 (0:49:03)
107.  (3412) Amanda Högdén -90   0:49:21 (0:49:06)
108.  (3445) Annika Wallin -73 Öbacka lk  0:49:22 (0:49:06)
109.  (3722) Linda Svedner Lilja -74 Tyresö  0:49:24 (0:49:11)
110.  (3965) Ulrika Lamberth -73 Tullinge SK  0:49:26 (0:49:18)
111.  (6057) Sandra Knoll -89 Nasdaq  0:49:27 (0:49:10)
112.  (5311) Lina Mikaelsson -85 Msk  0:49:27 (0:49:00)
113.  (777) Lina Karlsson -80   0:49:29 (0:49:19)
114.  (6036) Desirée Kiskeri -76 Fair Trade Runners  0:49:33 (0:49:20)
115.  (5189) Jenny Lagebro -89 Meritmind  0:49:36 (0:49:24)
116.  (4003) Angela Svegby -83   0:49:36 (0:49:28)
117.  (3993) Caroline Jevring -81   0:49:37 (0:49:26)
118.  (5058) Emelie Kroon -88   0:49:37 (0:49:17)
119.  (3441) Annah Håkansson -87   0:49:40 (0:49:26)
120.  (3477) Charlotta Lilja -83   0:49:41 (0:49:25)
121.  (3517) Camilla Ek -89   0:49:41 (0:49:17)
122.  (3901) Sofia Undén -75   0:49:41 (0:49:30)
123.  (3661) Johanna van Rooij -76   0:49:42 (0:49:42)
124.  (3433) Anna Akselsson -78   0:49:44 (0:49:33)
125.  (3855) Elisabeth Stålhammar -67 AstraZeneca IF  0:49:45 (0:49:37)
126.  (6008) Louise Lindfors -88   0:49:47 (0:49:29)
127.  (3756) Marianne Adams -74   0:49:48 (0:49:31)
128.  (3789) Mia Gleisner -74 NCC IF Stockholm  0:49:50 (0:49:36)
129.  (1082) Kristina Lundberg -80   0:49:51 (0:49:41)
130.  (3988) Ylva Kaiser -88   0:49:51 (0:49:42)
131.  (3920) Susanne Faxell -63   0:49:56 (0:49:43)
132.  (3994) Nicole Reinbring Spårvägen IF  0:49:58 (0:49:47)
133.  (5251) Erica Wide -94 IFK Lund  0:49:59 (0:49:50)
134.  (3693) Kerstin Tilstam -59 Kungsholmen  0:50:00 (0:49:48)
135.  (3714) Liga Sipola -87 Runacademy  0:50:00 (0:49:44)
136.  (5109) Frida Prembäck -83   0:50:04 (0:49:53)
137.  (3429) Anna Lundbäck -69   0:50:09 (0:49:51)
138.  (3498) Charlotta Svedberg -69   0:50:10 (0:50:02)
139.  (4030) Anita Kedhammar -62   0:50:13 (0:50:06)
140.  (3636) Jessica Wilhelmsson -90 Deloitte  0:50:15 (0:49:56)
141.  (3443) Ann-Charlotte Edlund -56   0:50:20 (0:50:10)
142.  (5114) Anna Garding -86   0:50:21 (0:50:06)
143.  (5019) Clara Lindgren -84   0:50:21 (0:50:05)
144.  (5525) Johanna Strand -81 Runacademy IF  0:50:26 (0:50:08)
145.  (3439) Anna Chiara Brunetti -83   0:50:32 (0:50:13)
146.  (3694) Kristina Bergström -54   0:50:32 (0:50:17)
147.  (3680) Julia Wahlgren -99   0:50:32 (0:50:19)
148.  (3678) Johanna Tuuf -75 Stockholm City Triathlon  0:50:34 (0:50:19)
149.  (3413) Ann-Marie Olofsson -84   0:50:36 (0:50:28)
150.  (5291) Cecilia Landberg -87   0:50:37 (0:50:20)
151.  (3992) Johanna Björklunds -82   0:50:39 (0:50:22)
152.  (4383) Li Palmqvist -89 Irup  0:50:44 (0:50:44)
153.  (4068) Maria Åström -79   0:50:49 (0:50:29)
154.  (3760) Marie Sundberg -73   0:50:49 (0:50:26)
155.  (3757) Marie Enbuske -69   0:50:51 (0:50:40)
156.  (3879) Hanna Wickberg -77 Vallentuna  0:50:53 (0:50:32)
157.  (3632) Jenny Ahlbaum -72   0:50:57 (0:50:45)
158.  (3923) Annika Larsson -72   0:50:57 (0:50:41)
159.  (3887) Sara Godman -85   0:51:01 (0:50:46)
160.  (4623) Susanna Berger -96 Roland Berger  0:51:01 (0:50:54)
161.  (3533) Erika Lidholm -84   0:51:01 (0:50:48)
162.  (3724) Linda Brorsson -73   0:51:03 (0:50:50)
163.  (3479) Charlotte Hjerpe -86 Klarna  0:51:05 (0:50:58)
164.  (3959) Ula Suwada -86 Spotify  0:51:06 (0:50:45)
165.  (773) Madelen Möllard -90   0:51:06 (0:50:50)
166.  (3916) Susanna Persson -89   0:51:07 (0:50:56)
167.  (3628) Jennie Alders -88   0:51:08 (0:50:46)
168.  (3414) Maria Funcke -64   0:51:15 (0:51:01)
169.  (5495) Sarah Sörman -92   0:51:28 (0:51:13)
170.  (3599) Ida Bidevind -79   0:51:34 (0:51:21)
171.  (3921) Susanna Bremberg -61   0:51:35 (0:51:14)
172.  (3432) Anna Riberth -88 Sundbyberg  0:51:36 (0:51:22)
173.  (3473) Carolina Vanberg -81   0:51:37 (0:51:37)
174.  (3611) Julia Bach -02   0:51:37 (0:51:19)
175.  (3820) Gunilla Edlund -57   0:51:39 (0:51:21)
176.  (3480) Christina Gerstner -87   0:51:44 (0:51:24)
177.  (3918) Susanna Leesik -92   0:51:44 (0:51:33)
178.  (4730) Chantal Madriaga -96 Löparakademin  0:51:53 (0:51:32)
179.  (3737) Lotte Fernvall -66   0:51:57 (0:51:49)
180.  (4014) Alice Nordpers -96 Borlänge  0:51:58 (0:51:52)
181.  (3978) Veronica Morris -68   0:52:03 (0:51:49)
182.  (3912) Sara Strindholm -74   0:52:05 (0:51:51)
183.  (3638) Jessica Klingberg -75 Knivsta  0:52:06 (0:51:50)
184.  (3407) Elin Johansson -82   0:52:08 (0:51:50)
185.  (3430) Anna Öhman -74 Ekerö  0:52:11 (0:52:01)
186.  (4152) Eva Rebmann -63   0:52:12 (0:52:10)
187.  (3489) Cecilia Ljunghill -70   0:52:16 (0:51:55)
188.  (3434) Anna Bergdahl -70 O20 Runners  0:52:18 (0:52:00)
189.  (3787) Mia Hending -70   0:52:20 (0:52:03)
190.  (3519) Elin Kempel -99   0:52:20 (0:52:10)
191.  (3830) Mia Langborg Ziherl -70 Sky Hotel Apartments  0:52:20 (0:52:04)
192.  (3623) Jane Prochazka -74   0:52:24 (0:52:00)
193.  (3702) H Claeson Bohnstedt -74   0:52:24 (0:52:10)
194.  (3832) Pernilla Lejonklou -68   0:52:24 (0:52:15)
195.  (4475) Maria Nordin Forssell -67 KfS Stockholm  0:52:25 (0:52:17)
196.  (4912) Anette Wickholm -62 Meritmind  0:52:25 (0:52:14)
197.  (4047) Anna Hjortstorp -88   0:52:26 (0:52:16)
198.  (5470) Rosanna Bergdahl -84   0:52:29 (0:51:50)
199.  (3575) Hanna Lundström -76 Ackers  0:52:36 (0:52:17)
200.  (4408) Lotta Lindberg -54 Boo IF  0:52:37 (0:52:35)
201.  (3523) Emelie Boding -87 Team Birkastan  0:52:37 (0:52:27)
202.  (3697) Nina Kaufmann -98   0:52:38 (0:52:25)
203.  (3540) Eva Rösund -71   0:52:38 (0:52:21)
204.  (3425) Aniko Marton Åsgrim -67   0:52:39 (0:52:26)
205.  (4354) Linda Knudsdotter Carlsson -70 Runacademy IF  0:52:40 (0:52:39)
206.  (3751) Malin Olsson -89   0:52:40 (0:52:26)
207.  (4665) Veronica Larsson -68   0:52:40 (0:52:38)
208.  (4063) Åsa Bergman -80 Expressen  0:52:41 (0:52:25)
209.  (5142) Helena Hall -94   0:52:42 (0:52:33)
210.  (4684) Lina Björklund -84 Acando  0:52:45 (0:52:42)
211.  (4283) Jenny Norin -81   0:52:45 (0:52:28)
212.  (3685) Karin Måwe -74   0:52:46 (0:52:28)
213.  (3686) Karin Norinder -83   0:52:47 (0:52:32)
214.  (3478) Charlotte Höglund -67   0:52:52 (0:52:32)
215.  (4334) Karin Zetterberg Grünewald -80   0:52:52 (0:52:48)
216.  (3450) Åsa Nyberg -64 Göteborg  0:52:54 (0:52:30)
217.  (3968) Ulrika Nilsson -91 Holmahult löparklubb  0:52:59 (0:52:36)
218.  (4435) Manuela Lindvall -90 Jägarns Jaktlag  0:53:00 (0:52:49)
219.  (3882) Sara Forsgren -62 FmLog Arvidsjaur  0:53:02 (0:52:55)
220.  (5328) Lotta Karlsvärd -66   0:53:04 (0:52:48)
221.  (3770) Maryam Tarighi -90   0:53:08 (0:52:57)
222.  (4489) Rebecca Rönnvall -86   0:53:08 (0:52:44)
223.  (3720) Linda Nyström -72   0:53:11 (0:52:55)
224.  (3673) Jonna Alvarez -75   0:53:12 (0:53:03)
225.  (1629) Julia Vrager -88   0:53:13 (0:52:46)
226.  (3990) Zahida Falk -79 Älta  0:53:14 (0:52:52)
227.  (3565) Gunvor Sandberg -47 Bvsok  0:53:15 (0:53:04)
228.  (3456) Anne Öberg -56   0:53:17 (0:53:04)
229.  (4163) Emelie Malmström -77   0:53:23 (0:53:05)
230.  (3755) Maria Edvinsson -70 Sats  0:53:27 (0:53:10)
231.  (4057) Annica Tallving -79   0:53:30 (0:53:28)
232.  (3431) Anna Perneby -65 Danderydsjukhus IF  0:53:31 (0:53:23)
233.  (5507) Sofi Higårds -81   0:53:39 (0:53:34)
234.  (793) Malin Ronnebro -88   0:53:40 (0:53:26)
235.  (4281) Jenna Hermansson -95   0:53:40 (0:53:30)
236.  (4113) Catharina Sevonius -61   0:53:42 (0:53:42)
237.  (5192) Jenny Rosenblad -70   0:53:43 (0:53:27)
238.  (4350) Katarina Eriksson -89   0:53:45 (0:53:42)
239.  (3538) Eva Erlandsson -68 Täby  0:53:45 (0:53:32)
240.  (3719) Linda Gyllhem -81   0:53:46 (0:53:31)
241.  (3428) Anna Fredborg -85 Stockholm  0:53:46 (0:53:32)
242.  (3723) Linda Wiadernt -87   0:53:47 (0:53:33)
243.  (4338) Karin Pantzar -87   0:53:49 (0:53:13)
244.  (4154) Elin Brändholm -91 Deloitte  0:53:49 (0:53:09)
245.  (4415) Maria Gelinder -77   0:53:50 (0:53:26)
246.  (3440) Anna Gustavsson -84   0:53:50 (0:53:34)
247.  (5139) Moa Hedlund -92   0:53:50 (0:53:36)
248.  (4225) Hanna von Knorring Hällkvist -82 Huddinge  0:53:50 (0:53:45)
249.  (3600) Ida Renström -87 Jägarns Jaktlag  0:53:51 (0:53:29)
250.  (4237) Helena Reijnow -74   0:53:52 (0:53:42)
251.  (4629) Susanne Eriksson -57   0:53:53 (0:53:52)
252.  (3898) Sofia Åkerman -70   0:53:54 (0:53:40)
253.  (4264) Sanna Ivarsson -87   0:53:58 (0:53:39)
254.  (5130) Hanna Fornhem -77 Uppsala  0:53:59 (0:53:41)
255.  (3539) Sandra Erlandsson -00 Täby  0:54:01 (0:53:48)
256.  (6016) Elin Sandberg -83   0:54:07 (0:53:48)
257.  (4109) Caroline Karlsson -83 Sundbyberg  0:54:07 (0:53:59)
258.  (5190) Jenny Lindahl -76   0:54:11 (0:53:40)
259.  (3447) Annika Pettersson -68   0:54:11 (0:53:52)
260.  (3577) Hanna Adolfsson -95 Linje10  0:54:11 (0:54:00)
261.  (4473) Maria Harmenberg -88   0:54:11 (0:53:49)
262.  (4673) Vita Andrews -70   0:54:12 (0:54:08)
263.  (3976) Valeria Lundberg -84   0:54:13 (0:53:54)
264.  (5486) Sofia Fernström -78   0:54:17 (0:53:55)
265.  (3475) Catarina Ekeståhl -83   0:54:19 (0:53:57)
266.  (4385) Linda Hellman -88   0:54:21 (0:54:18)
267.  (4405) Louisa Sesti -79   0:54:23 (0:54:17)
268.  (4377) Lena Holmer -65   0:54:23 (0:54:21)
269.  (3532) Erika Park -84 Kronobergs kamratklubb  0:54:26 (0:54:05)
270.  (5492) Sara Svennung -80   0:54:27 (0:54:11)
271.  (4957) Emma Asp -88   0:54:29 (0:54:12)
272.  (5559) Ewelina Wallin -90   0:54:30 (0:54:15)
273.  (3536) Therese Konstig -83   0:54:33 (0:54:20)
274.  (534) Jannica Sigurdson -79 Hägersten  0:54:33 (0:54:20)
275.  (5339) Malin Wärnfeldt -76 Meritmind  0:54:34 (0:54:29)
276.  (3754) Maria Wolters -67 Uppsala university Road Runners  0:54:35 (0:54:25)
277.  (4511) Nina Burendahl -85   0:54:37 (0:54:33)
278.  (4307) Johanna Björkvall -74 Åyg  0:54:38 (0:54:22)
279.  (3932) Linda Persson -79   0:54:41 (0:54:26)
280.  (4157) Elina Sandquist -82 Tarzan & Friends  0:54:46 (0:54:45)
281.  (4411) Louise Ingvarsson -88   0:54:50 (0:54:47)
282.  (3966) Ulrika Sjölund -75   0:54:52 (0:54:41)
283.  (4048) Anna-Karin Lindgren -67   0:54:52 (0:54:50)
284.  (3527) Emma Wiltshire -80   0:54:53 (0:54:32)
285.  (3862) Rebecca Frigell -73   0:54:54 (0:54:33)
286.  (4386) Linda Linné -79   0:54:55 (0:54:53)
287.  (5036) Josefin Gustavsson -90 wätt snabba  0:54:55 (0:54:44)
288.  (3463) Marie Blommé -67 IF LInnéa  0:54:57 (0:54:42)
289.  (4548) Leila Hammouda -69 Runacademy IF  0:54:58 (0:54:56)
290.  (3752) Malin Eriksson -69 Runacademy IF  0:55:00 (0:54:50)
291.  (4115) Cathrin Mattsson Malinen -74   0:55:01 (0:54:57)
292.  (4323) Julia Assarsson -91   0:55:04 (0:54:48)
293.  (4174) Erika Karlström -77   0:55:04 (0:54:51)
294.  (5240) Josefin Sarén -94   0:55:04 (0:54:39)
295.  (4136) Cornelia Sohl -91 Solna  0:55:06 (0:55:04)
296.  (4124) Christine Björk -71 Uppsala  0:55:07 (0:54:31)
297.  (4539) Wilma Rosén Nyberg -00   0:55:10 (0:55:05)
298.  (4901) Lizette Jorlin -84 Eds SK  0:55:12 (0:55:03)
299.  (3788) Mia Larsson -80   0:55:12 (0:54:45)
300.  (3474) Caroline Bäckman -80   0:55:14 (0:54:48)
301.  (4159) Elisabet Norrgård -91 Ingen  0:55:14 (0:54:47)
302.  (5048) Josefin Eriksson -82   0:55:14 (0:54:40)
303.  (4582) Sarah Aziz -89   0:55:16 (0:55:10)
304.  (3841) Petra Sporrong -67   0:55:18 (0:55:00)
305.  (4503) Heini Natalia -84   0:55:19 (0:55:13)
306.  (5078) Erika Gustafsson -93 Åyg  0:55:22 (0:55:07)
307.  (3426) Anita Österberg -85   0:55:26 (0:55:08)
308.  (5493) Sara Hugo -88   0:55:28 (0:55:15)
309.  (5219) Johanna Beckman Persson -88   0:55:28 (0:55:28)
310.  (3769) Mary Scheuermann -81   0:55:34 (0:55:19)
311.  (5065) Emma Bernström-Elfvengrén -67 Vallentuna  0:55:34 (0:55:08)
312.  (3884) Sara Eriksson -91 Stockholm  0:55:37 (0:55:20)
313.  (4007) Ann-Sofie Eriksson -68   0:55:41 (0:55:23)
314.  (5246) Julia Asplund -86   0:55:42 (0:55:08)
315.  (6015) Lena Ivegren -87   0:55:42 (0:55:22)
316.  (5500) Sheena Tan -90   0:55:43 (0:55:04)
317.  (4491) Monica Segelsjö -61   0:55:43 (0:55:35)
318.  (3514) Kajsa Skafte -86 Stockholms studenters IF  0:55:43 (0:55:25)
319.  (4065) Emma Dahlbäck -70   0:55:44 (0:55:37)
320.  (5085) Eva Danofsky -77   0:55:44 (0:55:24)
321.  (4341) Karolina Jeppsson -77   0:55:45 (0:55:27)
322.  (4375) Lena Aronsson -76   0:55:47 (0:55:42)
323.  (4490) Monica Rönnerman -51   0:55:48 (0:55:47)
324.  (4352) Kirsi Jansson -64   0:55:52 (0:55:42)
325.  (3449) Åsa Jonsson -66   0:55:53 (0:55:40)
326.  (4936) Anna-Klara Lindeborg -78 Uppsala University road runners  0:55:53 (0:55:43)
327.  (4100) Ida Aldrin -99   0:55:54 (0:55:39)
328.  (5110) Frida Alexanderson -87 Dj  0:55:55 (0:55:39)
329.  (4577) Sanna Wahlberg -63   0:55:59 (0:55:51)
330.  (4391) Linda Palmér -75   0:56:00 (0:55:52)
331.  (4240) Heléne Andersson -66 Urban Athletes  0:56:02 (0:55:56)
332.  (3181) Anna Jernberg -81   0:56:02 (0:56:02)
333.  (4677) Victoria Karlsson Wigren -74 Ekerö  0:56:04 (0:55:55)
334.  (4476) Micaela Almkvist -80   0:56:06 (0:55:50)
335.  (4310) Johanna Nyman -72   0:56:07 (0:56:02)
336.  (4267) Jenny Tallving -77   0:56:09 (0:56:07)
337.  (5421) Gudmunda Bjarnadottir -56 Ibv  0:56:10 (0:55:44)
338.  (5262) Karin Krantz -87   0:56:11 (0:55:52)
339.  (4462) Mathilda Renman -97 Västerås  0:56:14 (0:55:52)
340.  (4189) Nathalie Gustafsson -74 Ekerö  0:56:15 (0:56:13)
341.  (4033) Ann Brändström -58   0:56:15 (0:56:13)
342.  (4183) Evelyn Olsson -90 Fjärås  0:56:18 (0:55:58)
343.  (4332) Karin Neuhaus -70 Vegan Runners IK  0:56:21 (0:56:04)
344.  (3810) Katarina Nordh -65 Tsm  0:56:22 (0:55:58)
345.  (4492) Monica Nilsson -66   0:56:23 (0:56:15)
346.  (3863) Rebecca Hansson -82   0:56:24 (0:56:15)
347.  (5236) Jonna Berg -91   0:56:26 (0:55:44)
348.  (4326) Kaisa Santavirta -80 Expressen  0:56:31 (0:56:18)
349.  (4379) Lena Blomén -72   0:56:32 (0:56:24)
350.  (4201) Karin Wickman -84 Västerhaninge  0:56:33 (0:56:26)
351.  (4395) Linn Hedengren -89   0:56:34 (0:56:06)
352.  (5118) Anna Cecilia Olheden Gomez -85   0:56:34 (0:56:02)
353.  (4691) Susanne Möllberg -64   0:56:36 (0:56:29)
354.  (4265) Izabela Valnell -80   0:56:37 (0:56:37)
355.  (4127) Cecilia Lepp -84   0:56:37 (0:56:31)
356.  (4250) Malin Hultgren -91 Slomörtarna  0:56:39 (0:56:33)
357.  (6065) Emma Svensson -83   0:56:39 (0:56:20)
358.  (4499) Nancy Steinbach -77   0:56:40 (0:56:35)
359.  (5408) Maria Mickols -92 Deloitte  0:56:41 (0:56:03)
360.  (4384) Liisa Anzengruber -50   0:56:41 (0:56:39)
361.  (3991) Zenita Strandberg -74   0:56:43 (0:56:32)
362.  (4203) Gisela Abrante -72   0:56:47 (0:56:39)
363.  (4041) Anna Savostina -89   0:56:48 (0:56:43)
364.  (3864) Rebecka af Petersens -85   0:56:48 (0:56:27)
365.  (3807) Ninnie Eriksson -85   0:56:50 (0:56:28)
366.  (4311) Johanna Lepp -88   0:56:57 (0:56:51)
367.  (4826) Silvia Sarrazola -01 Löparakademin  0:57:01 (0:56:41)
368.  (4151) Emma Palm -76   0:57:03 (0:57:03)
369.  (4336) Karin Bäckström -81   0:57:05 (0:57:01)
370.  (4139) Ulrika Dalström -68 Stockholm  0:57:07 (0:57:06)
371.  (3728) Linnea Langlet -81 Team Alice  0:57:07 (0:56:55)
372.  (4226) Hanna Wästvind -80   0:57:08 (0:56:57)
373.  (3716) Lina Wendle -78 Stockholm  0:57:13 (0:56:54)
374.  (4661) Ulrika Sandell -61 Lidingö  0:57:14 (0:57:08)
375.  (5535) Suzanne Maverley -88 Dj  0:57:15 (0:57:03)
376.  (4135) Christina Magnusson -67   0:57:15 (0:57:06)
377.  (3444) Annika Lindgren -65 Tsm  0:57:16 (0:57:08)
378.  (4496) Ulrika Björck -72   0:57:16 (0:56:53)
379.  (5591) Ewa Krantz -66   0:57:17 (0:57:07)
380.  (4117) Cecilia Andersson -81   0:57:17 (0:57:14)
381.  (4569) Sanne Frankin -88   0:57:18 (0:57:13)
382.  (4579) Sara Forsberg -79   0:57:20 (0:57:09)
383.  (4488) Mona Elfsberg -59   0:57:23 (0:57:20)
384.  (4916) Anisa Jamak -81   0:57:24 (0:57:05)
385.  (4823) Pamela Clemente -00 Löparakademin  0:57:25 (0:57:03)
386.  (4345) Katja Nordman -91   0:57:27 (0:57:12)
387.  (4235) Ingela Fransson -66   0:57:28 (0:57:23)
388.  (4378) Lena Lagerberg -73 Länsförsäkringar  0:57:30 (0:57:14)
389.  (4690) Sara Gustafsson -90   0:57:36 (0:57:26)
390.  (4279) Jeanette Hörner -67 Huddinge  0:57:37 (0:57:36)
391.  (3718) Linda Elwin -74   0:57:39 (0:57:22)
392.  (4601) Sofie Larsson -88   0:57:44 (0:57:38)
393.  (4266) Kristina Segerros -78   0:57:47 (0:57:45)
394.  (5320) Linn Allvin -91 SF Media  0:57:50 (0:57:29)
395.  (4591) Séverine Roguet -82 Älvsjö  0:57:50 (0:57:37)
396.  (3897) Sofia Kollstedt -83   0:57:51 (0:57:30)
397.  (4656) Beate Lenz -68   0:57:52 (0:57:47)
398.  (4441) Maria Atterstam -66   0:57:52 (0:57:51)
399.  (1607) Jessica Nilsson -71 Fair Trade Runners  0:57:52 (0:57:38)
400.  (5539) Therese Johansson -72   0:57:53 (0:57:25)
401.  (5341) Malin Larsson -86 Dj  0:57:53 (0:57:36)
402.  (5173) Isabelle Eklund -90   0:57:53 (0:57:38)
403.  (4249) Magdalena Hjortstorp -08   0:57:55 (0:57:43)
404.  (3627) Jeanette Hammargren -69 Bromma  0:57:55 (0:57:32)
405.  (4417) Madeleine Nilsson -65 Team Siri Sweden  0:57:56 (0:57:53)
406.  (796) Anneli Friberg -77 IF Linnéa  0:57:56 (0:57:38)
407.  (5059) Ngoc Bich Lü -88 Tubi  0:57:58 (0:57:25)
408.  (4253) Eva-Pi Johansson -81   0:58:00 (0:57:45)
409.  (4639) Therése Lindblom -70   0:58:02 (0:57:54)
410.  (5330) Louise Sidenblom -86 Creuna  0:58:05 (0:57:45)
411.  (4449) Maria Pia Karlsson -56 IK Jogg  0:58:06 (0:58:02)
412.  (4168) Emma Hammarlund -85   0:58:08 (0:57:59)
413.  (1198) Cecile Skog -83   0:58:09 (0:57:41)
414.  (4544) Petra Nåsell -68   0:58:11 (0:58:08)
415.  (4463) Matilda Östman -67 Attunda OK  0:58:13 (0:58:02)
416.  (4362) Kristy Giglio -87   0:58:13 (0:57:57)
417.  (4635) Therese Delgado -82   0:58:13 (0:57:49)
418.  (4026) Ann-Charlott Zingmark -61   0:58:15 (0:58:09)
419.  (4368) Eva Berzell -63   0:58:16 (0:58:10)
420.  (4941) Anneli Anbelin -76   0:58:18 (0:57:55)
421.  (1193) Karin Herlitz -74   0:58:19 (0:58:05)
422.  (4002) Lena Lindberg -71 Gränsan  0:58:20 (0:58:16)
423.  (4344) Katja Koskiniemi -73   0:58:21 (0:57:57)
424.  (5112) Jenny Engström -87   0:58:22 (0:57:45)
425.  (4093) Charlotte Djäken -83 Älta  0:58:22 (0:58:19)
426.  (4169) Emma Stjernström -78 Bromma  0:58:26 (0:58:25)
427.  (4389) Linda Karlmark -77   0:58:28 (0:58:27)
428.  (5318) Linda Forsman Dennemo -74   0:58:30 (0:58:10)
429.  (4043) Anna Ihrfors Wikström -64   0:58:32 (0:58:32)
430.  (4079) Birgitta Gunnarson -53   0:58:35 (0:58:15)
431.  (3881) Sara Blomstergren -83   0:58:39 (0:58:16)
432.  (4513) Anna Nord -70 Mod  0:58:40 (0:58:34)
433.  (4246) Herborg Andrea Horvei -63   0:58:42 (0:58:39)
434.  (4530) Malin Nilsson -94 Sky Hotel Apartments  0:58:42 (0:58:37)
435.  (5182) Jeanette Clasénius -89   0:58:43 (0:58:30)
436.  (4628) Susanne Kivinen -63   0:58:44 (0:58:40)
437.  (4116) Cecilia Claesson -81 Deloitte  0:58:44 (0:58:04)
438.  (3985) Teresa Wulff -94   0:58:49 (0:58:38)
439.  (4051) Anna Nyman -80   0:58:51 (0:58:46)
440.  (4361) Kristina Karlin -70 Enebyberg  0:58:51 (0:58:44)
441.  (4088) Fanny Berglind -95   0:58:53 (0:58:32)
442.  (3490) Cecilia Rosen -90   0:58:54 (0:58:44)
443.  (4497) Madeleine Skinnerud -77   0:58:55 (0:58:42)
444.  (4060) Annika Haglund -70   0:58:56 (0:58:50)
445.  (4524) Karin Johansson -75 Sky Hotel Apartments  0:59:03 (0:58:54)
446.  (4523) Malin Bergström -72 Sky Hotel Apartments  0:59:04 (0:58:54)
447.  (4282) Jenny Herin Boutros -72   0:59:04 (0:58:35)
448.  (4688) Annamaria Szakacs -79   0:59:04 (0:58:29)
449.  (4437) Marcia Nilsson -76 Fair Trade Runners  0:59:05 (0:59:03)
450.  (4052) Anna Wieckman -88   0:59:07 (0:59:03)
451.  (4297) Josefina Garcia Hultqvist -72 Ronehamn  0:59:11 (0:58:57)
452.  (4600) Sofie Jungmar -86   0:59:12 (0:59:09)
453.  (4905) Andrea Teodorowitz -84   0:59:12 (0:58:49)
454.  (4108) Caroline Camber -84   0:59:12 (0:59:08)
455.  (5393) Mia Stenborg -73   0:59:13 (0:58:57)
456.  (4652) Ulla Krantz -60   0:59:14 (0:59:12)
457.  (4001) Jessica Eriksson -88 slimos löparklubb  0:59:16 (0:59:12)
458.  (5198) Jessica Pierre -91   0:59:17 (0:59:00)
459.  (1337) Hanna Sandvall -81   0:59:18 (0:58:55)
460.  (4937) Louise Masur -86   0:59:18 (0:59:03)
461.  (5343) Malin Theander -89   0:59:18 (0:58:42)
462.  (4590) Maria Granlund -71 Segeltorp  0:59:19 (0:59:19)
463.  (4989) Miranda Dahlin -94 Ryska Posten  0:59:21 (0:59:03)
464.  (4223) Hanna Mäx Adjovi -84   0:59:22 (0:58:39)
465.  (3579) Hanny Svensson -90   0:59:25 (0:59:10)
466.  (4000) Christina Eriksson -61 slimos löpargrupp  0:59:26 (0:59:21)
467.  (4315) Jonna Petersén -87   0:59:27 (0:59:13)
468.  (4575) Sanna Ekman -72   0:59:27 (0:59:24)
469.  (5391) Meredith Moench -90   0:59:29 (0:59:04)
470.  (5376) Andrea Lindberg -81   0:59:30 (0:59:05)
471.  (4627) Susanne Hellman -55   0:59:30 (0:59:28)
472.  (5533) Suzanne Hesselgren -63   0:59:31 (0:58:57)
473.  (5329) Louise Gillberg -90   0:59:32 (0:59:32)
474.  (5141) Helena Jermsten -65   0:59:33 (0:59:01)
475.  (3520) Elisabeth Erlandsson Kaufmann -66 Falun  0:59:34 (0:59:21)
476.  (5461) Petronella Ehrlund -73 Meritmind  0:59:34 (0:59:23)
477.  (5512) Sofie Norén -76 Glanshammars IF  0:59:35 (0:59:35)
478.  (4287) Jessica Berggren -70   0:59:39 (0:59:29)
479.  (5004) Fadoua Elachkari -001 Löparakademin  0:59:47 (0:59:27)
480.  (4666) Veronica Gyllenfalk -91   0:59:50 (0:59:29)
481.  (5044) Ebba Carolusson Ahlin -97   0:59:53 (0:59:16)
482.  (4254) Maria Mustonen -71 Timmis AB  0:59:53 (0:59:19)
483.  (4261) Maria Wahlgren -89   0:59:54 (0:59:50)
484.  (5171) Irene Palmqvist -59   0:59:55 (0:59:38)
485.  (3568) Christina Guzel -79 Upplands väsby  0:59:56 (0:59:38)
486.  (4032) Ann-Christine Frencken -77   0:59:56 (0:59:53)
487.  (4219) Nina Jonsson -71   0:59:57 (0:59:46)
488.  (4039) Anna Hjälmö -74 Snake City Runners  1:00:01 (0:59:50)
489.  (3891) Jana Bornhäll Finnbogadóttir -84   1:00:01 (0:59:39)
490.  (4165) Emelie Ollden -68 Stockholm  1:00:02 (0:59:48)
491.  (5100) Frederike Finke -84   1:00:02 (0:59:41)
492.  (5267) Katja Stern Alexandersson -68 Stockholm  1:00:04 (0:59:46)
493.  (5051) Elin Billberg -85   1:00:04 (0:59:45)
494.  (4783) Maggie Gorie -91 Löparakademin  1:00:06 (0:59:28)
495.  (4110) Caroline Lögdberg -62   1:00:06 (1:00:04)
496.  (4099) Camilla Aldrin -72   1:00:07 (0:59:54)
497.  (5377) Stina Ljungberg -89   1:00:07 (0:59:43)
498.  (5498) Sara Wasberg -81   1:00:08 (0:59:51)
499.  (4392) Linda Plahn -76   1:00:08 (0:59:53)
500.  (4528) Ebba Appelqvist -95 Sky Hotel Apartments  1:00:09 (1:00:03)
501.  (5066) Emma Carling -71   1:00:10 (0:59:37)
502.  (5537) Tanja Kofler -75   1:00:11 (0:59:37)
503.  (4625) Susanne Träff -65   1:00:12 (1:00:11)
504.  (5222) Johanna Isaksson -86   1:00:14 (0:59:37)
505.  (5305) Lena Ljungdahl -77 Stockholm  1:00:14 (0:59:56)
506.  (4053) Anna Virdesten -80   1:00:15 (1:00:11)
507.  (5147) Therese Wallman -71   1:00:16 (1:00:06)
508.  (4447) Maria Molin -69   1:00:16 (1:00:13)
509.  (5028) Camilla Svärd -79 Vaxholm  1:00:16 (1:00:05)
510.  (5315) Lina Naglitsch -02   1:00:19 (1:00:08)
511.  (5187) Jenny Friberg -77   1:00:20 (0:59:58)
512.  (4945) Annika Luik -78   1:00:20 (0:59:59)
513.  (4675) Susanne Woun-Za Olsson -71 AXA Sports Club  1:00:21 (1:00:11)
514.  (5446) Birgitta Ringdahl -62   1:00:21 (1:00:03)
515.  (4337) Karin Larsson Rydén -77   1:00:21 (1:00:00)
516.  (5564) Viktoria Grahnen -86 AV IK  1:00:22 (0:59:54)
517.  (4120) Charlotte Luxemburg -57   1:00:22 (1:00:21)
518.  (4543) Petra Karjalainen -93   1:00:26 (0:59:50)
519.  (4401) Sofia Ljungberg -79   1:00:27 (1:00:04)
520.  (4550) Rebecka Schyl -87   1:00:29 (0:59:55)
521.  (4925) Anna Danielsen -78   1:00:30 (1:00:08)
522.  (4587) Lotta Svensson -72   1:00:32 (1:00:21)
523.  (4372) Laura Moench -60   1:00:33 (1:00:09)
524.  (4599) Sofia Lennbom -80   1:00:34 (1:00:19)
525.  (4985) Camilla Mårtensson -69   1:00:34 (1:00:12)
526.  (4556) Renata Kolodziej -80   1:00:35 (1:00:27)
527.  (5363) Maria Grundel -76   1:00:37 (1:00:13)
528.  (5599) Karolina Eldelind -76   1:00:39 (1:00:15)
529.  (5063) Emilie Andersson -99   1:00:39 (1:00:26)
530.  (4360) Kristin Fors -77   1:00:39 (1:00:33)
531.  (5061) Emilia Johansson -91   1:00:43 (1:00:11)
532.  (4037) Anna Lindvall -71   1:00:43 (1:00:37)
533.  (5108) Frida Hanson -76   1:00:46 (1:00:27)
534.  (4931) Anna Thelin -80   1:00:50 (1:00:32)
535.  (5332) Mia Ericsson -65 Handelsbanken  1:00:50 (1:00:28)
536.  (5247) Julia Bergenstråhle -89   1:00:53 (1:00:22)
537.  (5488) Satu Moilanen -90   1:00:59 (1:00:19)
538.  (4597) Sofia Granberg -98 Lidingö  1:01:01 (1:00:52)
539.  (5540) Therese Anvelius -78   1:01:05 (1:00:53)
540.  (4255) Inga-Lill Engberg Krantz -67   1:01:07 (1:00:53)
541.  (4654) Ulrika Olsson -71   1:01:09 (1:01:02)
542.  (3878) Anna Roos -79 Danderyd  1:01:09 (1:00:47)
543.  (5086) Eva Appelgren -57   1:01:10 (1:00:38)
544.  (5120) Mia Granlund -74   1:01:11 (1:00:55)
545.  (5412) Monika Abrahamsson -71   1:01:12 (1:00:44)
546.  (5358) Maria Erlingsson -83   1:01:13 (1:00:58)
547.  (4229) Harpa Reynisdottir -78   1:01:14 (1:00:47)
548.  (4078) Elisabet Marmolin -62 Uppsala LK  1:01:18 (1:01:11)
549.  (4439) Maria Abrahamsson -63   1:01:19 (1:01:07)
550.  (4584) Sara Lanesjö -83   1:01:22 (1:01:10)
551.  (5528) Susanne Pickert -86   1:01:31 (1:01:04)
552.  (4527) Clara Callmeryd -81 Sky Hotel Apartments  1:01:32 (1:01:28)
553.  (5322) Linnea Vahlberg -95   1:01:32 (1:01:05)
554.  (6060) Amanda Larsson -94 Brottby SK  1:01:34 (1:01:09)
555.  (4258) Ingela Larsson -63   1:01:40 (1:01:23)
556.  (5373) Marie Pettersson -80   1:01:40 (1:01:17)
557.  (4674) Viveca Gyllenfalk -95   1:01:40 (1:01:19)
558.  (4011) Agneta Vikström -70   1:01:41 (1:01:22)
559.  (4094) Caroline Rådestad -84   1:01:42 (1:01:32)
560.  (4501) Maria Lindström -74   1:01:43 (1:01:40)
561.  (5002) Caroline Spångberg Vallin -79   1:01:43 (1:01:33)
562.  (4764) Aylin Örs -00 Löparakademin  1:01:44 (1:01:05)
563.  (4746) Pearl Mody -02 Löparakademin  1:01:44 (1:01:13)
564.  (4126) Cecilia Skoglund -79   1:01:45 (1:01:36)
565.  (4340) Karolina Jansson -77   1:01:47 (1:01:36)
566.  (4285) Jesper Wiberg -77 IFK Wiberg  1:01:49 (1:01:25)
567.  (5069) Emma Axling -77 Stockholm  1:01:51 (1:01:35)
568.  (5342) Malin Ericson -89   1:01:51 (1:01:39)
569.  (4256) Inga Lill Olsson -56   1:01:54 (1:01:48)
570.  (5014) Christina Södergren Nilsson -58   1:01:58 (1:01:18)
571.  (5534) Suzanne Lindén -59   1:01:59 (1:01:32)
572.  (4040) Anna Klara Eklundh Berg -74   1:02:00 (1:01:44)
573.  (4390) Linda Eriksson -77   1:02:03 (1:01:44)
574.  (5091) Ewa Moberg -53   1:02:05 (1:01:45)
575.  (4828) Licia Lindblad -01 Löparakademin  1:02:10 (1:01:40)
576.  (4446) Maria Bonnevier -63   1:02:10 (1:02:02)
577.  (5040) Despina Sidiropoulou -91   1:02:11 (1:01:36)
578.  (4486) Maria Wiselqvist -76 Stokholm  1:02:11 (1:02:07)
579.  (5511) Sofie Jaxgård -87   1:02:12 (1:01:50)
580.  (5510) Sofia Persson -86   1:02:13 (1:02:13)
581.  (4452) Mari Isacson -75   1:02:14 (1:02:07)
582.  (4198) Marlene Engström -73 Kumla  1:02:18 (1:02:10)
583.  (4031) Anita Lapidus -55 Älvsjö  1:02:20 (1:02:06)
584.  (5062) Emilie Schelin -85   1:02:22 (1:02:12)
585.  (5056) Emelie Klasson -89   1:02:24 (1:02:12)
586.  (5196) Emma Frid -75 IFK Frid  1:02:24 (1:01:59)
587.  (3736) Lotta Lundholm -61 AFA Fritid  1:02:24 (1:02:06)
588.  (3446) Annika Hultberg -64   1:02:24 (1:02:06)
589.  (5243) Emma Josefsson -87   1:02:25 (1:02:05)
590.  (4387) Linda Ghebremariam -86   1:02:25 (1:02:09)
591.  (3919) Susanna Axelsson -83 Holmahults löparklubb  1:02:27 (1:02:05)
592.  (4913) Angelica Eriksson -88   1:02:30 (1:02:30)
593.  (4202) Gunilla Boding -48   1:02:33 (1:02:31)
594.  (4442) Maria Geijer -83   1:02:34 (1:02:27)
595.  (4400) Liselotte Wanre Östlund -70   1:02:39 (1:02:29)
596.  (5124) Helena Ångman -75   1:02:40 (1:01:59)
597.  (1322) Fredrika Nyström -74   1:02:44 (1:02:10)
598.  (5409) Maria Oldén -76   1:02:47 (1:02:33)
599.  (4247) Helen Sager -60   1:02:48 (1:02:15)
600.  (4578) Sanna Westermark -86   1:02:48 (1:02:21)
601.  (5598) Therese Domisch -76   1:02:48 (1:02:27)
602.  (4148) Dilan Ölcer -82   1:02:53 (1:02:22)
603.  (5257) Karin Pallarp Nilsson -90   1:02:55 (1:02:21)
604.  (4257) Ingela Johansson -89   1:02:56 (1:02:37)
605.  (4106) Carola Schönbeck -69   1:02:57 (1:02:50)
606.  (5491) Sandra Svedin -81   1:02:57 (1:02:36)
607.  (4172) Erika Bergquist -82   1:03:05 (1:03:00)
608.  (4557) Renée Orbelius -66   1:03:06 (1:03:00)
609.  (4615) Karin Sterner -69 Lonesome Runners  1:03:10 (1:02:57)
610.  (4228) Sofia Harlén -73   1:03:11 (1:02:42)
611.  (4122) Christel Nordström -63   1:03:14 (1:03:09)
612.  (4659) Ulrika Rydh -65 Saltsjö-boo  1:03:16 (1:03:04)
613.  (5265) Katarina Olofsson -78   1:03:17 (1:02:54)
614.  (4355) Jennie Ekenger -81   1:03:19 (1:02:48)
615.  (5541) Therese Ekerholm -69   1:03:21 (1:02:52)
616.  (4399) Lisbet Ekblad Stenhammar -61   1:03:23 (1:03:12)
617.  (5143) Helene Karlsson -81   1:03:24 (1:03:09)
618.  (4598) Sofia Bäck -86   1:03:26 (1:03:23)
619.  (5200) Johanna Hofstam -82   1:03:28 (1:03:28)
620.  (4178) Eva Enmark -57   1:03:35 (1:03:28)
621.  (5015) Carolina Blid -94   1:03:36 (1:03:36)
622.  (4365) Kristina Karlsson -77   1:03:44 (1:03:43)
623.  (4980) Britta Granath -82   1:03:46 (1:03:23)
624.  (5360) Maria Karanta -64 Statskontoret  1:03:49 (1:03:29)
625.  (5297) Lara Borges -89 Dj  1:03:51 (1:03:24)
626.  (5509) Sofia Burendahl -77   1:03:51 (1:03:27)
627.  (4482) Mimmi Lundgren -88   1:03:51 (1:03:42)
628.  (4950) Arianne Axewill -70 SMÅ IF  1:03:52 (1:03:26)
629.  (4184) Eva Joelsson -55   1:03:53 (1:03:16)
630.  (4658) Ulrika Zakrisson -75   1:03:53 (1:03:32)
631.  (4224) Hanna Nylén -79   1:03:54 (1:03:46)
632.  (4161) Elin Rosén -87   1:03:57 (1:03:55)
633.  (4426) Maja Wedefelt -71   1:03:59 (1:03:56)
634.  (5175) Jessica Romin -87   1:04:00 (1:03:45)
635.  (3624) Annika Jansson -78 Trafikverkets Fritidsförening Uppsala  1:04:02 (1:03:50)
636.  (5367) Maria Pohjanen -92 1:04:03 (1:03:46)
637.  (4586) Sari Nygårdh -72 Stockholm  1:04:05 (1:03:46)
638.  (5556) Lina Karlsson -80   1:04:05 (1:03:49)
639.  (5565) Viktoria Key -73   1:04:15 (1:03:58)
640.  (4252) Malin Willerius -74   1:04:16 (1:04:00)
641.  (4182) Berit Abrahamsson Hornvall -57   1:04:18 (1:04:15)
642.  (4005) Maria Aadli -95   1:04:19 (1:03:53)
643.  (4042) Anna Brodin -78   1:04:23 (1:04:21)
644.  (5013) Christina Magnusson -48   1:04:23 (1:03:54)
645.  (5008) Susan Troberg -85   1:04:23 (1:04:06)
646.  (4790) Elin Forsberg -01 Löparakademin  1:04:24 (1:04:07)
647.  (4789) Cornelia Lärk -01 Löparakademin  1:04:24 (1:04:07)
648.  (5574) Mari Tessier -75   1:04:24 (1:03:54)
649.  (5569) Zandra Frendby -85   1:04:27 (1:03:53)
650.  (5310) Charlotta Gidlund -85   1:04:33 (1:04:03)
651.  (4669) Åsa Wikström -82   1:04:35 (1:04:25)
652.  (5460) Petra Kaiserfeld -87   1:04:35 (1:04:26)
653.  (5286) Lotta Schönfelder -59 Sollentuna  1:04:36 (1:04:12)
654.  (4066) Åsa Weiner -56   1:04:45 (1:04:38)
655.  (4234) Helena Ferry -80   1:04:46 (1:04:45)
656.  (4245) Jenny Henriksson -81   1:04:47 (1:04:38)
657.  (5370) Marie Aronsson -81   1:04:49 (1:04:49)
658.  (4568) Gertrude Ahlqvist -70 Grinda  1:04:51 (1:04:45)
659.  (4474) Mia Lundin -70   1:04:51 (1:04:45)
660.  (4119) Charlotta Edlund -85   1:04:52 (1:04:52)
661.  (4278) Lina Jansson -81   1:04:53 (1:04:28)
662.  (5052) Elin gradin bendixen -77   1:04:54 (1:04:32)
663.  (4966) Elisabeth Persson -67 Borensberg  1:04:56 (1:04:28)
664.  (5068) Emma Solberg -79   1:04:57 (1:04:47)
665.  (5261) Karin Blückert -84   1:05:03 (1:05:03)
666.  (4295) Joanna Tillberg -68   1:05:03 (1:05:03)
667.  (4565) Runa Krehla -70   1:05:05 (1:04:42)
668.  (5185) Jennifer Forsman -91   1:05:06 (1:04:32)
669.  (4277) Annika Jansson -64   1:05:07 (1:04:37)
670.  (5484) Rosie Jungstedt -72   1:05:08 (1:04:38)
671.  (4059) Annika Åberg -85   1:05:11 (1:05:08)
672.  (3448) Ann-Sophie Bäckman -69 Orangeriet Friskvård  1:05:13 (1:05:00)
673.  (4103) Carina Nyman -59 Handelsbankens IF  1:05:13 (1:05:01)
674.  (5531) Suvarna Dash Wagh -80   1:05:14 (1:04:49)
675.  (4999) Caroline Ferdinandsson -84   1:05:15 (1:04:55)
676.  (4242) Helene Vivenius -66 Vallentuna FK  1:05:16 (1:05:16)
677.  (5453) Pernilla Karlsson -70   1:05:18 (1:04:34)
678.  (5292) Cathrine Landberg -96   1:05:25 (1:05:08)
679.  (5290) Camilla Landberg -89   1:05:25 (1:05:09)
680.  (4210) Georgeta Tollerup -82   1:05:32 (1:05:10)
681.  (4071) Barbara Gallina -75 Friskis Svettis  1:05:42 (1:05:31)
682.  (4409) Ann-Charlott Naglitsch -66   1:05:44 (1:05:31)
683.  (4321) Josefin Davidsson -79   1:05:45 (1:05:33)
684.  (4644) Christina Rooslien -64 Bomma  1:05:45 (1:05:37)
685.  (4686) Pia Lundquist -92   1:05:46 (1:05:07)
686.  (4933) Anna Bard Sundholm -63   1:05:48 (1:05:31)
687.  (4166) Åsa Bergman -70   1:05:53 (1:05:44)
688.  (4888) Rose-Marie Albero Landberg -72   1:05:55 (1:05:26)
689.  (5532) Suzanne Haern -70   1:05:55 (1:05:27)
690.  (3424) Anette Gustafsson -62   1:06:01 (1:05:49)
691.  (4471) Maureen Dap -70 Fair trade Runners  1:06:02 (1:06:00)
692.  (4055) Annette Stolt -68   1:06:03 (1:05:59)
693.  (4949) Susanna Araya -64 Enebyberg  1:06:10 (1:05:48)
694.  (4621) Maria Bäckström -76 Ingen  1:06:11 (1:06:01)
695.  (5161) Karin Nyhlin -57   1:06:12 (1:05:49)
696.  (5162) Sofia Nyhlin -85   1:06:13 (1:05:50)
697.  (1361) Jenny Smith -77   1:06:16 (1:05:56)
698.  (4374) Leilani Rosenvinge -76 Team Ohana  1:06:17 (1:06:11)
699.  (4179) Ewa Thureson -56 Capio  1:06:20 (1:06:13)
700.  (4054) Annegrethe Berglund -62   1:06:23 (1:05:51)
701.  (5018) Clara Bergenstråhle -92   1:06:37 (1:06:05)
702.  (4155) Elin Jensen -86   1:06:38 (1:06:14)
703.  (4574) Sandra Kuutti -84   1:06:40 (1:06:38)
704.  (5366) Marianne Funck -66 Bromma IF  1:06:44 (1:06:22)
705.  (4592) Charlotte Hallblom -69   1:06:45 (1:06:35)
706.  (3606) Isabelle Kjellberg Scheutz -85   1:06:51 (1:06:34)
707.  (4044) Anna Benjamin -76   1:06:58 (1:06:31)
708.  (5423) Jeanette Neumann -65   1:07:01 (1:06:18)
709.  (5455) Linnéa Persson -90 Piteå  1:07:01 (1:06:44)
710.  (5055) Elisabeth Persson -56   1:07:05 (1:06:46)
711.  (4187) Anna Gunér -65   1:07:09 (1:07:05)
712.  (4495) Helena Tenggren Prins -71   1:07:14 (1:06:54)
713.  (4909) Anett Myrthil -60 BK Brynja Riffs  1:07:15 (1:06:55)
714.  (5496) Sara Lindfors -78   1:07:21 (1:06:32)
715.  (4296) Joanna Edlund -85   1:07:23 (1:07:23)
716.  (4581) Sarah Egstam -89   1:07:30 (1:07:19)
717.  (4776) Selma Kojic -01 Löparakademin  1:07:31 (1:07:11)
718.  (4884) Agneta Wennström -68   1:07:34 (1:07:13)
719.  (4418) Magdalena Gleisner -72   1:07:40 (1:07:36)
720.  (5177) Rebecca Fels -90   1:07:41 (1:07:05)
721.  (5337) Milena Rack -91 Würzburg  1:07:41 (1:07:05)
722.  (4398) Lisa Lindqvist -77   1:07:42 (1:07:40)
723.  (4873) Anna-Lena Carlsson -68   1:07:45 (1:07:32)
724.  (4532) Anna Jansson -94 Sky Hotel Apartments  1:07:45 (1:07:41)
725.  (4845) Sandra Nguyen -01 Löparakademin  1:07:49 (1:07:26)
726.  (4911) Anette Holmqvist -67   1:07:56 (1:07:46)
727.  (5057) Emelie Pålsson -83 Bromma  1:07:57 (1:07:27)
728.  (5089) Eva Carlsson -88   1:08:01 (1:08:01)
729.  (4529) Rebecca Jacobsson -92 Sky Hotel Apartments  1:08:03 (1:07:59)
730.  (4211) Gunilla Häggström -62   1:08:10 (1:08:00)
731.  (5266) Katja Larsson Westergren -83 Stockholm  1:08:12 (1:07:51)
732.  (4514) Ingela Nordlund -79   1:08:13 (1:07:52)
733.  (4583) Sarah Ligné -81   1:08:14 (1:07:53)
734.  (4114) Catherine Törner -75   1:08:15 (1:08:08)
735.  (5572) Marie Källström -66   1:08:18 (1:08:00)
736.  (4553) Rebecka Burell -87   1:08:18 (1:08:12)
737.  (5369) Marie Uddqvist -79   1:08:20 (1:08:01)
738.  (5483) Maylene Rosenheinrich -88   1:08:28 (1:08:10)
739.  (4056) Annica Gärdin -66   1:08:29 (1:08:18)
740.  (5308) Liisa Isaacson -78   1:08:30 (1:08:06)
741.  (4436) Marie Carlsson -62 Fair trade Runners  1:08:33 (1:08:24)
742.  (3684) Karin Sahlin -65   1:08:36 (1:07:55)
743.  (5092) Eva Annala -72   1:08:39 (1:08:27)
744.  (5193) Jenny Gåling -91   1:08:40 (1:08:21)
745.  (4239) Helene Bjerwe -83   1:08:41 (1:08:00)
746.  (5022) Cristina Stef -79   1:08:42 (1:08:21)
747.  (4420) Margareta Feledi -63 Fagersjö  1:08:43 (1:08:13)
748.  (4140) Dana Däversjö -76   1:08:45 (1:08:12)
749.  (5340) Malin Aldrin -92   1:08:50 (1:08:35)
750.  (4393) Monique Lindnér -63   1:08:56 (1:08:28)
751.  (5317) Linda Arefall -79   1:08:57 (1:08:41)
752.  (5259) Karin Grönquist-Andrén -45   1:08:58 (1:08:40)
753.  (4943) Annika Börje -79   1:08:59 (1:08:42)
754.  (4018) Firozeh Amini -56   1:08:59 (1:08:40)
755.  (5184) Jennie Ryding -87   1:09:01 (1:08:18)
756.  (4080) Birgitta Thorgerzon -73 Axla sportsclub  1:09:05 (1:08:59)
757.  (5282) Kristina Hoffman -72   1:09:06 (1:08:37)
758.  (4887) Anna Lundin gustafsson -66   1:09:13 (1:08:59)
759.  (5357) Izabela Cierlik -84   1:09:13 (1:08:58)
760.  (4752) Satu Hattara -79 Löparakademin  1:09:14 (1:08:46)
761.  (4897) Anca Daniela Pavel -83   1:09:15 (1:08:55)
762.  (4750) Wiktoria Jaworska -02 Löparakademin  1:09:15 (1:08:49)
763.  (5571) Susanne Nordlander -63   1:09:16 (1:08:43)
764.  (5256) Karin Nylander -72   1:09:32 (1:09:13)
765.  (4176) Esse Nilsson -64   1:09:35 (1:09:32)
766.  (5005) Cecilia Modig -64   1:09:39 (1:09:16)
767.  (4512) Naomi Markowicz -84   1:09:43 (1:09:35)
768.  (4697) Daniela Kullman -72   1:09:44 (1:09:33)
769.  (5271) Kerstin Stenberger -64   1:09:46 (1:09:21)
770.  (4829) Lina Ginsburg Larsson -01 Löparakademin  1:09:54 (1:09:24)
771.  (4533) Janet Garanovic -89 Sky Hotel Apartments  1:10:13 (1:10:08)
772.  (5098) Lisa Mellin -80   1:10:14 (1:09:44)
773.  (3545) Fanny Nilsson -85 Holmahults löparklubb  1:10:15 (1:09:52)
774.  (4517) Marika Olsson -61 Tullinge GymMix  1:10:15 (1:09:52)
775.  (4915) Angelica Stjernholm -78   1:10:18 (1:09:53)
776.  (5264) Katarina Lundell -63 Älvsjö  1:10:24 (1:10:09)
777.  (1621) Sara Olsson -74   1:10:26 (1:09:55)
778.  (4072) Barbro Lindholm -58   1:10:29 (1:10:22)
779.  (4630) Susanne Karlsson -65   1:10:34 (1:10:07)
780.  (5418) My Delby -83   1:10:36 (1:10:11)
781.  (4481) Pernilla Blom Sjögren -63   1:10:44 (1:10:40)
782.  (5225) Johanna Påhlson -94   1:10:44 (1:10:25)
783.  (5375) Marina Stolin -76   1:10:45 (1:10:45)
784.  (4006) Adriana Murinova -82 Tieto Titans  1:10:53 (1:10:47)
785.  (5220) Johanna Berglin -85   1:10:57 (1:10:48)
786.  (4407) Charlott Götesson -73 Rolloff  1:10:57 (1:10:19)
787.  (5099) Marielle Forsberg -87 Knubbis & Arnold  1:10:58 (1:09:50)
788.  (4343) Katrina Betina -80   1:10:58 (1:10:54)
789.  (4576) Sanna Sjöblom -73   1:11:04 (1:05:44)
790.  (4928) Anna Falkenius -73   1:11:05 (1:10:26)
791.  (4570) Sabine Latos -73   1:11:05 (1:05:43)
792.  (4510) Nilima Verma -77   1:11:10 (1:10:36)
793.  (4724) Sema Rojda Parlayan -01 Löparakademin  1:11:11 (1:10:38)
794.  (4723) Sara Rahim -01 Löparakademin  1:11:11 (1:10:38)
795.  (5155) Christin Huber -77   1:11:13 (1:10:45)
796.  (5526) Susanna Kull -68   1:11:13 (1:11:00)
797.  (4329) Roya Ndure -83   1:11:15 (1:10:46)
798.  (4896) Maria Högberg -64 1:11:20 (1:11:05)
799.  (4923) Anna Bartholdson -93   1:11:20 (1:11:06)
800.  (5270) Kerstin Nordin -76   1:11:24 (1:11:10)
801.  (4774) Melisa Bugdayci -01 Löparakademin  1:11:26 (1:10:47)
802.  (5530) Susanne Lönngren -60 Stockholm  1:11:28 (1:11:02)
803.  (5183) Jelena Smith -81   1:11:30 (1:11:14)
804.  (4833) Kimberly Wahlsten -01 Löparakademin  1:11:48 (1:11:19)
805.  (5283) Kristine Gasparyan -81   1:11:51 (1:11:27)
806.  (5331) Madeleine Moberg -86   1:11:52 (1:11:18)
807.  (5497) Sara Dahl -68   1:11:54 (1:11:45)
808.  (4123) Christina Dahl Bosta -54   1:11:54 (1:11:28)
809.  (5245) Julia Gustavsson -88   1:12:00 (1:11:44)
810.  (4951) Lotta Sjöquist -70   1:12:04 (1:11:38)
811.  (5410) Lise-lott Johnsson -65   1:12:07 (1:11:38)
812.  (4742) Maida Kojic -01 Löparakademin  1:12:08 (1:11:46)
813.  (4926) Anna Ek -70   1:12:12 (1:11:38)
814.  (4162) Emelie Lindblad Bonow -82   1:12:13 (1:12:02)
815.  (5583) Carina Albin -62   1:12:19 (1:12:00)
816.  (4280) Jeanette Friberg -62   1:12:22 (1:11:20)
817.  (4757) Samra Kojic -97 Löparakademin  1:12:24 (1:11:52)
818.  (4770) Karin Yaro -01 Löparakademin  1:12:24 (1:11:45)
819.  (4404) Loise Näsvall -67 Norsborg  1:12:24 (1:11:59)
820.  (4756) Shreya Mody -97 Löparakademin  1:12:26 (1:11:54)
821.  (4955) Marta Giagheddu -87   1:12:28 (1:12:06)
822.  (5501) Simone Sieber -80   1:12:32 (1:11:51)
823.  (4722) Sandra Rahim -01 Löparakademin  1:12:41 (1:12:08)
824.  (4180) Eva Jonsson -60 Runacademy IF  1:12:45 (1:12:38)
825.  (4918) Anita Nilsson Röjning -44 Ljusterö  1:13:07 (1:12:54)
826.  (5596) Elin Peltonen -90   1:13:16 (1:12:58)
827.  (4768) Faith Biamba -01 Löparakademin  1:13:36 (1:13:04)
828.  (1196) Frida Sörlisten -77 Skogstorp  1:14:08 (1:13:41)
829.  (4708) Esther Rosén -01 Löparakademin  1:14:18 (1:14:00)
830.  (4831) Jennipher Morillo Lucas -01 Löparakademin  1:14:29 (1:14:04)
831.  (5268) Katrin Nordin -89   1:14:31 (1:13:44)
832.  (4847) Selena Florencia Dominguez Alavi -01 Löparakademin  1:14:31 (1:14:07)
833.  (4851) Valeria Llanos fuentes -01 Löparakademin  1:14:32 (1:14:07)
834.  (5508) Sofia Bergenstråhle -90   1:14:33 (1:14:01)
835.  (5303) Lena Jordansson Nielsen -66   1:14:34 (1:14:25)
836.  (4434) Lisa Ekström -78   1:14:37 (1:14:15)
837.  (4731) Alina Nordlander -02 Löparakademin  1:14:54 (1:14:29)
838.  (5045) Ebba Moberg -93   1:14:59 (1:14:38)
839.  (5088) Eva Wikström -59   1:14:59 (1:14:40)
840.  (4942) Anne Sundqvist -48   1:15:00 (1:14:35)
841.  (5304) Lena Liljendahl -72   1:15:01 (1:14:32)
842.  (5362) Maria Koskinen -71   1:15:01 (1:14:32)
843.  (4720) Jovana Milutinovic -01 Löparakademin  1:15:04 (1:14:33)
844.  (4638) Siv Thams Andersson -62   1:15:05 (1:15:01)
845.  (5146) Helmi Franklin -49 Kista  1:15:13 (1:14:33)
846.  (4718) Hadia Mohammad Dawood -00 Löparakademin  1:15:15 (1:14:44)
847.  (4843) Tove Dornell -87 Löparakademin  1:15:39 (1:15:16)
848.  (4862) Maral Erdenesaikhan -01 Löparakademin  1:15:41 (1:15:12)
849.  (4924) Anna Persson -81   1:15:42 (1:15:15)
850.  (5054) Elisabeth Sjödén -67   1:15:43 (1:15:25)
851.  (5258) Karin Wells -69   1:16:31 (1:16:13)
852.  (4938) Anna-Maria Johansson -65 Morgongåva Boxningsklubb  1:16:34 (1:16:01)
853.  (5414) Monireh Vandi -75   1:16:44 (1:16:14)
854.  (5154) Vedrana Hoogland -83   1:16:46 (1:16:25)
855.  (4767) Ewelina Szulborska -01 Löparakademin  1:16:47 (1:16:16)
856.  (5406) Maria Olsborn -69   1:16:50 (1:16:19)
857.  (5502) Silvia Dula -78   1:17:00 (1:16:40)
858.  (4775) Mona Amira -01 Löparakademin  1:17:05 (1:16:30)
859.  (4406) Ann-Charlotte Sellgren -72   1:17:20 (1:17:00)
860.  (5471) Aylin Farid -83   1:17:21 (1:16:43)
861.  (4944) Annika Loeb -46   1:17:24 (1:17:06)
862.  (3849) Ingrid Nabseth -54   1:17:26 (1:17:08)
863.  (5597) Tina Rundgren -78   1:17:32 (1:17:14)
864.  (5356) Mari Stork -74   1:17:39 (1:17:23)
865.  (5255) Karin Eriksson -60 Stockholm  1:17:46 (1:17:07)
866.  (1623) Iris Callerholm -96   1:17:48 (1:17:04)
867.  (5429) Niina Sydlén -73   1:17:53 (1:17:21)
868.  (4940) Ann-Catrin Strid -66   1:17:59 (1:17:36)
869.  (4410) Louise Englund -81   1:18:04 (1:17:39)
870.  (4917) Anita Björkenlid -66   1:18:37 (1:18:06)
871.  (4531) Karin Erlandsson -89 Sky Hotel Apartments  1:18:47 (1:18:44)
872.  (5006) Charlotta Zingmark -68   1:19:05 (1:18:33)
873.  (5067) Emma Eriksson -87 Pappa Putte LK  1:19:06 (1:18:44)
874.  (3442) Anna-Maria Landström -85 Trafikförvaltningen  1:19:14 (1:19:11)
875.  (5084) Eva Werner Sundén -73   1:19:47 (1:19:20)
876.  (5324) Lisa Bodelius -85   1:19:53 (1:19:23)
877.  (5242) Josefin Löfgren -85   1:19:54 (1:19:24)
878.  (4758) Noelle Francisco -93 Löparakademin  1:19:54 (1:19:22)
879.  (4745) Onella Orahem -01 Löparakademin  1:19:54 (1:19:31)
880.  (5518) Sofie Rönnqvist -85 Resursteamet  1:20:05 (1:19:40)
881.  (5003) Catarina Näsholm -66   1:20:10 (1:19:33)
882.  (4921) Ann Kattilakoski -66   1:20:16 (1:19:37)
883.  (5164) Ingegerd Skogsund -54 Gnestahälsa  1:20:42 (1:20:25)
884.  (4624) Susanne Theorell -45 Fredrikshofs FIF  1:20:47 (1:20:40)
885.  (4825) Melina Sjöberg Lundén -01 Löparakademin  1:20:53 (1:20:22)
886.  (4844) Alva Mogert Palm -01 Löparakademin  1:20:53 (1:20:21)
887.  (5529) Susanne Lindh -63 Johanneshov  1:20:53 (1:20:36)
888.  (4885) Agneta Edholm -50   1:21:13 (1:20:53)
889.  (4753) Eva Mourad -93 Löparakademin  1:21:17 (1:20:47)
890.  (4773) Matilda Teymur Gerdin -01 Löparakademin  1:21:35 (1:20:55)
891.  (4707) Margarita Sosipatrova -00 Löparakademin  1:22:07 (1:21:50)
892.  (4706) Elin Siyngstadli -01 Löparakademin  1:22:40 (1:22:21)
893.  (5415) Montsant Permiquel -79 Dj  1:23:02 (1:22:34)
894.  (5021) Constance Marraud -83 Dj  1:23:02 (1:22:35)
895.  (5413) Monika Vinas -82 Dj  1:23:03 (1:22:35)
896.  (5168) Ingrid Hellström -59   1:23:14 (1:22:43)
897.  (4778) Tirsit Ghirmai -01 Löparakademin  1:24:07 (1:23:36)
898.  (4777) Thushana Mohanathas -01 Löparakademin  1:24:44 (1:24:06)
899.  (4137) Marianne Gjeldnes -85 Jägarns Jaktlag  1:24:57 (1:24:46)
900.  (5355) Margot Benisch -52 Härochnu  1:25:07 (1:24:38)
901.  (4785) Gabriela Dominguez -90 Löparakademin  1:25:10 (1:24:31)
902.  (4781) Victoria Escobar -93 Löparakademin  1:25:11 (1:24:31)
903.  (4854) Aisha Mahad -01 Löparakademin  1:25:15 (1:24:44)
904.  (4968) Björg Gustafsson -51 Härochnu  1:25:30 (1:25:00)
905.  (5026) Diana Åhrlin -71   1:26:19 (1:26:00)
906.  (4457) Martina Udin Karlsson -76   1:26:23 (1:26:03)
907.  (5506) Susanne Nygren -63   1:26:34 (1:26:01)
908.  (4846) Pinki Kaur -01 Löparakademin  1:26:40 (1:26:11)
909.  (4849) Linda Elahi -01 Löparakademin  1:27:49 (1:27:20)
910.  (4145) Kathrina Denny -95 Hhh  1:28:19 (1:28:19)
911.  (1624) Jessica Cahling -92   1:28:31 (1:28:14)
912.  (4870) Saja Hussein -00 Löparakademin  1:28:44 (1:28:13)
913.  (4817) Erika Ställberg -80 Löparakademin  1:28:45 (1:28:15)
914.  (4858) Denice (Sam) Fransson Unver -01 Löparakademin  1:29:34 (1:28:59)
915.  (4727) Paloma Labbé -86 Löparakademin  1:29:35 (1:29:03)
916.  (5170) Ena Isis Jensen -95   1:29:45 (1:29:17)
917.  (3605) Ingrid Wählby -96   1:29:45 (1:29:17)
918.  (4838) Anna Sjögren -87 Löparakademin  1:30:24 (1:29:52)
919.  (4834) Maja Hussain -02 Löparakademin  1:30:24 (1:29:54)
920.  (4743) Maria Tuoma -02 Löparakademin  1:31:40 (1:31:14)
921.  (4705) Hamdi Abdullahi -01 Löparakademin  1:32:06 (1:31:47)
922.  (5223) Johanna Muukkonen -78 Tbh  1:34:21 (1:33:39)
923.  (4736) Ilma Alam -01 Löparakademin  1:46:29 (1:46:03)
924.  (4733) Erika Hasselström -01 Löparakademin  1:51:34 (1:51:07)
925.  (4741) Laura Nurminen -01 Löparakademin  1:51:35 (1:51:07)
926.  (4572) Sali Koj -89   1:54:33 (1:52:11)
927.  (3675) Josefin Szymanski -88   1:54:34 (1:52:11)
928.  (4432) Malin Åström -84   3:03:26 (3:03:26)

Knattar
  (8046) Ella Alvarado Kallin -07 Team Ella  4:46:00
  (8100) Oliver Andersen -10   6:26:00
  (8014) Alve Andersson -09 Sköndal  8:35:00
  (8016) Tuva Andersson -13   9:04:00
  (8015) Vilda Andersson -11   8:42:00
  (8096) Lennox Annerfeldt -12   8:04:00
  (8056) Mathilda Arfvidsson -12   7:23:00
  (8101) Jonathan Aspgren -14   9:28:00
  (8176) Matilda Back -009   5:59:00
  (8011) Josefin Berg -09   5:03:00
  (8035) Alice Bergkvist -09 5:28:00
  (8027) Hilding Bergstrand -12 IFK Bergstrand Norin  7:31:00
  (8026) Olof Bergstrand -10 IFK Bergstrand Norin  6:55:00
  (8055) Henny Bidevind -08 Utbrytarna SK  6:47:00
  (8129) Nova Bidevind -11 Utbrytarna SK  6:55:00
  (8140) Saga Bidevind -14 Utbrytarna SK  7:52:00
  (8135) Isabella Bjurner -10   7:31:00
  (8136) Sam Bjurner -12   7:31:00
  (6031) Erik Björk -10 Terrible Tuesdays Triathlon Club  6:59:00
  (8149) Meja Björklund -09 Bromma  7:37:00
  (8148) Nelly Björklund -12 Bromma  7:37:00
  (8142) Agnes Björndahl -06 Örby/älvsjö  6:14:00
  (8143) Saga Björndahl -06 Örby/älvsjö  6:24:00
  (8039) Liam Bjöwi -11 Älvsjö  6:29:00
  (6040) Ingrid Blix -10   5:25:00
  (8082) Victor Boman -06   4:13:00
  (8050) Einar Bonnevier -14   9:26:00
  (8049) Emilia Borg -09   6:06:00
  (8048) Louise Borg -08 Haninge  5:26:00
  (8192) Holger Bottner -13   7:40:00
  (8131) Hayley Alaska Brehmer Cernik -14 Stockholm  0:08:00
  (8200) Fanny Bäckström -005   4:14:00
  (8034) Aleksander Catela -11 Terrible Tuesdays  5:17:00
  (8106) Blanka Cierlik -10   6:27:00
  (6034) Emil Corlevi -009 IFK Lidingö  5:20:00
  (8130) Carl Crossner -11   5:50:00
  (8030) Adrian Däversjö -11   7:04:00
  (8084) Leo Edvinsson -13   8:31:00
  (8083) Olle Edvinsson -10   6:07:00
  (8033) Linus Ek -10 Västerås  7:41:00
  (6039) Elise Ekborn -10   6:05:00
  (8159) Margit Ekstam -08   5:53:00
  (8090) Frank Elwin -12   6:34:00
  (8089) Vilma Elwin -10   6:28:00
  (8133) Alvar Engström -10 Turebergs FK  5:06:00
  (8132) Venla Engström -07 Turebergs FK  4:14:00
  (8166) Edward Falk -10   6:19:00
  (8167) Emmylou Falk -13   8:08:00
  (8009) Ebba Falkenius -09   6:14:00
  (8080) Noah Forsman Dennemo -09   5:26:00
  (8081) Oliver Forsman Dennemo -12   8:25:00
  (8115) Olivia Forssell -10   7:05:00
  (8019) Ejje Fridblom -09   7:07:00
  (8151) Adrian Furåker -09   6:06:00
  (8193) Anna Giorgi -009   6:17:00
  (8194) Louis Giorgi -10   5:08:00
  (8108) Vera Gottvall -11   8:32:00
  (8188) Emilie Grahn -007 Hammarby Friidrott  4:22:00
  (8187) Olivia Grahn -006 Hammarby Friidrott  3:51:00
  (8162) Ragnhild Gyllström -11   7:04:00
  (8067) Essy Gäfvert -12   9:33:00
  (8195) Helga Hagman -009   5:39:00
  (8006) Vincent Hardeström -09 IF Linnea  4:51:00
  (8117) Edgar Hardwicke -13   8:35:00
  (8116) Owen Hardwicke -09   6:04:00
  (8053) Emmy Harlen -05   5:55:00
  (8054) Oscar Harlen -07   4:47:00
  (8005) Hilda Hellner Hågstrand -09 Bromma IF  4:42:00
  (8070) Ellen Holm -08   7:42:00
  (6042) Eloise Hulusjö -11 Rysslandslaget  7:20:00
  (6043) Theodore Hulusjö -008 Rysslandslaget  6:52:00
  (8004) Ingrid Hågstrand Hellner -11   7:13:00
  (8179) Agnes Häggström -11   7:39:00
  (8180) Nils Häggström -009   5:30:00
  (8190) Theodor Hörlén -009   6:41:00
  (8181) Unni Justiniano Brunosson -14   0:58:00
  (8073) Lovisa Jägemar -10 Sigtuna Stads Löpargrupp  5:53:00
  (8178) Malte Jönsson Alin -009   5:21:00
  (8126) Elsa Kagevik -06 Turebergs FK  4:06:00
  (8125) Freja Kagevik -09 Turebergs FK  5:17:00
  (8152) Electra Kakoulidis -12 Electra  0:41:00
  (8139) Elsa Karlsson -12   6:00:00
  (8138) Emilia Karlsson -09   7:40:00
  (8199) Alva Marie Kimming -15   3:07:00
  (8079) Albert Koch -09   6:50:00
  (8036) Hanna Källestedt -08   7:56:00
  (8037) Ville Källestedt -11   7:57:00
  (6041) Oliver Lagerbäck -008   4:42:00
  (8172) Alexa Landeborn -13   1:26:00
  (8022) Lova Lannerström -07   5:29:00
  (8002) Theodor Larsson -15   0:24:32
  (8147) Blenda Lenas -05   5:16:00
  (8085) Simon Lindberg -07 Pappa Putte  6:18:00
  (8155) Otto Lindbäck -04   3:42:00
  (8198) Alexandra Lindqvist -10   5:45:00
  (8146) Sten Lindqvist -09 Stockholm  5:39:00
  (8093) Ed Linné -14   1:40:00
  (8092) Stellan Linné -12   9:09:00
  (8182) Tora Linnell -13   8:40:00
  (8183) Oscar Lundkvist -006 Sundbybergs IK  5:30:00
  (8185) Lily Lundmark -11   7:28:00
  (8186) Tuva Lundmark -005   4:28:00
  (8047) Edwin Lundström -12   7:33:00
  (8007) Andrea Löfstedt -12   7:22:00
  (8102) Alec Malmgren -08 Sörskogen  4:28:00
  (8103) Grim Malmgren -10 Sörskogen  5:24:00
  (8023) Sofia Moreno Olofsson -09   7:47:00
  (8065) Freja Morley -11   8:35:00
  (8095) Paulina Munkhammar -09   6:02:00
  (8094) Rebecka Munkhammar -05 Spårvägen FK  5:26:00
  (8104) Cindy Nedoman -11   6:47:00
  (8063) James Nelson -10   5:32:00
  (8088) Leo Nelson -08   5:13:00
  (8076) Anna Nordin -07   6:19:00
  (8077) Lisa Nordin -07   6:19:00
  (8020) Didrik Norén -10   7:24:00
  (6033) Louise Nowen Virkkala -14   3:17:00
  (8043) Emma Nylén -10   7:18:00
  (8044) Klara Nylén -13   7:20:00
  (8045) Vera Nylén -13   3:50:00
  (8163) Fabian Ojde -008   6:31:00
  (8074) Emil Olofsson -06 Kungsängen  5:21:00
  (8025) Felix Olofsson Munoz -11   7:45:00
  (8024) Leon Olofsson Munoz -08   6:45:00
  (8113) August Olsson -09   4:59:00
  (8112) Lukas Olsson -12   6:37:00
  (8184) Ludvig Ottosson -11   6:33:00
  (8157) Vilja Ottosson Vlachos -12   6:02:00
  (8066) Stella Persson -09   0:35:00
  (8032) Noah Pettersson -08   6:08:00
  (8031) Tilda Pettersson -05   5:07:00
  (8068) Anton Porthén -05 Kolsva IF Fotboll  5:34:00
  (8069) Fredrik Porthén -08 Kolsva  5:43:00
  (8165) Arthur Rendahl -11   6:50:00
  (8062) Filip Romatowski -08   5:46:00
  (8038) Doris Rooth Eksten -13   6:46:00
  (8087) Keanu Rosenvinge -14 Team Ohana  5:31:00
  (8086) Nelly Rosenvinge -11 Team Ohana  7:02:00
  (8173) Alice Saxholm -10 Pappa Putte LK  5:27:00
  (8174) Hugo Saxholm -008 Pappa Putte LK  5:05:00
  (8156) Gry Schrötter -04   4:27:00
  (8001) Léon Schwartzler -11   8:43:00
  (8075) Melker Selberg-Arveryd -10   6:24:00
  (8061) Emilia Setterwall -009   6:03:00
  (6099) Noomi Setterwall -12   0:47:00
  (8105) Blenda Sjöberg -06   5:17:00
  (8189) Elinor Sjöholm -008   6:43:00
  (8120) Andre Sjöstedt -10   7:04:00
  (6038) Joel Sjöstedt -13   8:27:00
  (8196) Signe Skinio -11   6:58:00
  (8052) Hugo Skog -12   0:19:00
  (8051) Lisa Skog -