RESULTAT
RESULTAT 2016

    Bruttotider: från startskottet till din målgång.
Nettotid: från att du passerat startlinjen tills du passerat mållinjen.

Halvmara Män

Brutto

Netto

10 km
1.  (7) Lars Södergård -83 Spårvägens FK  1:08:28 (1:08:28) (0:32:22)
2.  (6) Marcus Åberg -88 Hässelby SK  1:09:52 (1:09:52) (0:32:50)
3.  (2) Anders Fransson -81 Rånäs 4H  1:10:16 (1:10:15) (0:32:47)
4.  (11) Johan Fagerberg -87 Is Göta  1:13:00 (1:13:00) (0:34:02)
5.  (3) Anders Österlund -73 Västerås SOK  1:13:06 (1:13:05) (0:35:00)
6.  (6073) Mikael Svedjeholm -79 Fredrikshofs FIF  1:14:52 (1:14:51) (0:34:43)
7.  (10) Claes Theander -75 Sundbybergs IK Skidor  1:14:58 (1:14:57) (0:35:01)
8.  (15) Tony Hatefnejad -87 IFK Skövde FIK  1:15:15 (1:15:15) (0:35:01)
9.  (8) Mattias Nätterlund -86 Örebro AIK  1:15:30 (1:15:29) (0:35:00)
10.  (40) Dennis Sundman -83 Solna  1:15:44 (1:15:44) (0:35:02)
11.  (16) Ludvig Börjesson -77 Örebro AIK  1:15:55 (1:15:54) (0:35:31)
12.  (12) Mattias Karlsson -74 Stockholm LDK  1:16:19 (1:16:17) (0:35:23)
13.  (3518) Martin Gidewall -76 IFK Tumba  1:16:35 (1:16:34) (0:36:14)
14.  (32) Piotr Wojcik -72 Hässelby sk  1:16:42 (1:16:41) (0:36:12)
15.  (6100) Henrik Andersson -75 Accenture IF  1:16:44 (1:16:44) (0:36:11)
16.  (14) Håkan Klint -79 Fredrikshofs FIF  1:16:44 (1:16:43) (0:35:33)
17.  (19) Niklas Bitén -88 Team Sillkalv  1:16:53 (1:16:50) (0:36:09)
18.  (29) Simon Eriksson -82 Terrible Tuesdays Triathlon Club  1:17:22 (1:17:21) (0:36:12)
19.  (13) Daniel Franco Cereceda -82 IKJ Haninge  1:18:06 (1:18:05) (0:36:27)
20.  (48) Henrik Zeffer -84   1:18:32 (1:18:30) (0:36:18)
21.  (28) Robert Nilsson -84 Spif  1:18:56 (1:18:54) (0:37:43)
22.  (31) Joakim Arneland -79 Runacademy  1:19:03 (1:19:01) (0:36:32)
23.  (39) Daniel Elinder -77 Papphammarpojkarna  1:19:10 (1:19:08) (0:36:57)
24.  (20) Per Janzon -81 Enhörna IF  1:19:35 (1:19:33) (0:36:11)
25.  (35) Anders Heidermark -84 IF Linnea  1:19:46 (1:19:43) (0:37:45)
26.  (9) Alessandro Vizzini -90 Pachino running  1:19:51 (1:19:51) (0:35:30)
27.  (24) Christoffer Hiding -85 Fredrikshofs FIF  1:20:00 (1:19:58) (0:37:43)
28.  (30) Andreas Hardeström -80 IF Linnea  1:20:01 (1:19:59) (0:36:55)
29.  (21) Mikael Näslund -78 Öbacka LK  1:20:15 (1:20:13) (0:36:44)
30.  (33) Martin Florin -82 Huddinge ais  1:20:19 (1:20:16) (0:36:34)
31.  (95) Simone Picelli -78 Running Sweden  1:20:46 (1:20:45) (0:37:57)
32.  (342) Jonas Sandberg -73 Team skavsåret IF Järfälla  1:21:01 (1:20:59) (0:37:59)
33.  (52) Fredrik Mattsson -85 TSM Running  1:21:18 (1:21:16) (0:38:02)
34.  (96) David Olerup -85 Terrible Tuesdays  1:21:23 (1:21:22) (0:36:37)
35.  (45) Mikael Kördel -88   1:21:34 (1:21:33) (0:38:11)
36.  (36) Alexander Berg Rendahl -84   1:21:37 (1:21:35) (0:36:55)
37.  (42) Fredrik Pettersson -75 Track Record CSR  1:21:44 (1:21:42) (0:37:59)
38.  (163) Filip Andersson -85   1:21:46 (1:21:41) (0:38:00)
39.  (277) Mattias Eneqvist -76   1:21:50 (1:21:46) (0:38:06)
40.  (93) Peter Nilsson -92 Hässelby SK  1:21:51 (1:21:49) (0:38:11)
41.  (26) Johan Malk -71 Tynningö  1:21:53 (1:21:51) (0:37:08)
42.  (56) Martin Larsson -80 Rånäs 4H  1:22:03 (1:22:02) (0:38:14)
43.  (34) Oscar Nelson -78 IF Linnéa  1:22:08 (1:22:07) (0:36:29)
44.  (369) Tobias Regnström -82 Tullinge  1:22:13 (1:22:07) (0:38:32)
45.  (25) Fredrik Munthe -80 IF Linnéa  1:22:27 (1:22:27) (0:37:01)
46.  (46) Niklas Wiklund -74 IF ÅLAND  1:22:34 (1:22:32) (0:38:05)
47.  (54) Tommi Lindeman -76 Volt Capital Management  1:22:49 (1:22:47) (0:38:58)
48.  (149) Direnc Özdemir -86 Cinqore  1:22:59 (1:22:56) (0:38:56)
49.  (23) Alexander Bertholds -89 IF Linnéa  1:23:21 (1:23:20) (1:22:56)
50.  (299) Olof Ekberg -69 Nacka Värmdö SK  1:23:28 (1:23:26) (0:38:16)
51.  (67) Martin Ekström -73 if linnea  1:23:30 (1:23:28) (0:38:56)
52.  (8161) Viktor Lenke -87   1:23:39 (1:23:36) (0:38:32)
53.  (61) Carl Berzell -90   1:23:42 (1:23:41) (0:38:32)
54.  (59) Anders Åhlén -83 Sthlm City Triathlon  1:23:44 (1:23:43) (0:38:32)
55.  (3358) Erik Aschan -75 Runday IF  1:23:45 (1:23:41) (0:38:36)
56.  (60) Anders Hellner -80 Stockholm  1:23:46 (1:23:44) (0:38:58)
57.  (164) John Nilsson -81 FC Cambritch  1:23:54 (1:23:50) (0:39:51)
58.  (220) Jonas Ljung -62 Fredrikshofs FIF  1:24:02 (1:23:56) (0:39:16)
59.  (141) Daniel Knös -84 Länsförsäkringar  1:24:03 (1:24:01) (0:39:08)
60.  (3224) Emil Bäcklund -85 Sthlm City Triathlon  1:24:03 (1:24:01) (0:38:14)
61.  (268) Johan Granath -86 Terrible Tuesdays  1:24:09 (1:24:06) (0:38:30)
62.  (378) Victor Börman -82 Avancia/åland  1:24:09 (1:24:06) (0:38:39)
63.  (139) Conny Öhman -73 Stockholm Frontrunners  1:24:17 (1:24:08) (0:39:25)
64.  (6099) Martin Germanis -82 Fredrikshofs FIF  1:24:28 (1:24:26) (0:39:13)
65.  (57) Mikael Jarås -66 Enskede  1:24:37 (1:24:36) (0:37:19)
66.  (55) Linus Brohult -72   1:24:39 (1:24:37) (0:38:36)
67.  (250) Mattias Akesson -88   1:24:44 (1:24:35) (0:39:41)
68.  (22) Jonas Wetter -87 Spårvägens FK  1:24:48 (1:24:47) (0:38:08)
69.  (169) Gabriel Littson Enning -80 IFK Lidingö Friidrott  1:24:49 (1:24:44) (0:39:50)
70.  (321) Peter Rosen -66 Vegan Runners IK  1:24:55 (1:24:46) (0:40:10)
71.  (339) Robin Johansson -80 Team Nordic Trail  1:24:56 (1:24:50) (0:39:39)
72.  (75) Jan Källman -72   1:24:58 (1:24:55) (0:38:34)
73.  (252) Magnus Wennberg -64 IKJ Haninge  1:25:06 (1:25:03) (0:39:45)
74.  (174) Håkan Wiman -67 IF Linnéa  1:25:07 (1:25:01) (0:39:37)
75.  (228) Karl Lundin -88 Team Solidaritet  1:25:10 (1:25:06) (0:40:03)
76.  (267) Martin Olsson -74 Anomali IK/TSM Running  1:25:13 (1:25:02) (0:40:16)
77.  (49) Daniel Ek -77   1:25:16 (1:25:14) (0:38:52)
78.  (3360) Patrik Lindqvist -84 Terrible Tuesdays  1:25:18 (1:25:14) (0:39:30)
79.  (47) Simon Gudmundsson -92   1:25:18 (1:25:17) (0:39:00)
80.  (290) Morgan Arneland -85   1:25:26 (1:25:23) (0:39:46)
81.  (44) Mattias Davidsson -79 Solvikingarna  1:25:31 (1:25:30) (0:39:55)
82.  (3397) Adam Alveteg -96 Förnåsa  1:25:50 (1:25:47) (0:40:32)
83.  (152) Engelbrekt Berg -76   1:25:52 (1:25:43) (0:39:50)
84.  (63) Daniel Granquist -85   1:25:59 (1:25:58) (0:39:32)
85.  (260) Claes Malmberg -84   1:26:10 (1:25:57) (0:40:59)
86.  (125) Björn Wahlberg -77   1:26:14 (1:26:00) (0:40:44)
87.  (3227) Magnus Rydén -76 IF Linnéa  1:26:14 (1:26:00) (0:40:43)
88.  (108) Anders Furuskär -70 Ericsson IK  1:26:25 (1:26:21) (0:41:26)
89.  (43) Mario Cortinovis -71 AstraZeneca IF  1:26:33 (1:26:31) (0:40:04)
90.  (6098) Victor Persson -90 Gnosjö Mountain Runners  1:26:35 (1:26:35) (0:38:07)
91.  (109) Anders Tegelberg -71 Vattenfall IF  1:26:37 (1:26:32) (0:40:37)
92.  (118) Anders Toll -61 Uppsala LK  1:26:38 (1:26:32) (0:40:19)
93.  (167) Fredrik Neuman -85 Örebro AIK  1:26:46 (1:26:43) (0:40:54)
94.  (129) Carl Åstrand -79 Swedbank  1:26:48 (1:26:45) (0:40:54)
95.  (127) Carl Uhlan -63 Järfälla  1:26:51 (1:26:46) (0:39:53)
96.  (165) Karl Franklin -81 Hässelby SK  1:27:00 (1:26:53) (0:39:55)
97.  (143) Daniel Nutley -81   1:27:05 (1:27:00) (0:40:09)
98.  (360) Tedh Lundstedt -61 IK Rauken  1:27:06 (1:27:04) (0:41:07)
99.  (211) Johan Saarela -90 Åbords LK  1:27:09 (1:27:06) (0:41:49)
100.  (302) Pär Lundgren -89   1:27:10 (1:27:00) (0:40:54)
101.  (53) Leopold Kaftanski -85 Stockholm City Triathlon  1:27:13 (1:27:12) (0:39:11)
102.  (176) Hannes Bjernhagen -94 PiteRunners LDK  1:27:26 (1:27:15) (0:42:01)
103.  (70) Pedro Orrego -81   1:27:27 (1:27:25) (0:40:29)
104.  (6084) Thomas Bjernhagen -66 Piterunners LDK  1:27:28 (1:27:18) (0:42:01)
105.  (5677) Jan Norén -69 Glanshammars IF  1:27:33 (1:27:23) (0:41:23)
106.  (356) Stanislav Tschertou -72   1:27:37 (1:27:33) (0:41:00)
107.  (189) Andrius Brusokas -69 TSM Running  1:27:38 (1:27:34) (0:40:45)
108.  (229) Karl Nygren -78 K2  1:27:41 (1:27:34) (0:39:59)
109.  (112) Andrea Discacciati -83 TSM running  1:27:43 (1:27:35) (0:41:21)
110.  (198) Jimmy Rosander -76 Linghem  1:27:51 (1:27:46) (0:40:01)
111.  (177) Henrik Ekström -75 IF Linnéa  1:27:54 (1:27:47) (0:41:25)
112.  (144) Daniel Överfjord -77 Västerås  1:27:59 (1:27:54) (0:41:20)
113.  (245) Lars-Johan Andersson -64 Högby IF  1:28:01 (1:27:53) (0:42:01)
114.  (222) Josef Hamber -82   1:28:04 (1:27:58) (0:39:51)
115.  (110) Anders Johansson -72   1:28:07 (1:28:02) (0:41:22)
116.  (264) Martin Jörgensen -74   1:28:08 (1:28:02) (0:41:48)
117.  (4703) Amado Chapa Sthlm City Triathlon  1:28:10 (1:28:06) (0:40:18)
118.  (351) Stefan Pragsten -70 Stockholm  1:28:11 (1:28:08) (0:42:09)
119.  (376) Stefan Norgren -78 BK Sol  1:28:13 (1:27:58) (0:42:19)
120.  (349) Staffan Bengtz -68 If Åland  1:28:14 (1:28:10) (0:40:21)
121.  (366) Thoralf Lindström -72   1:28:14 (1:28:12) (0:41:37)
122.  (381) William Milisic -80   1:28:16 (1:28:12) (0:40:46)
123.  (325) Peter Helin -75   1:28:17 (1:28:13) (0:41:38)
124.  (98) Stefan Nilsson -72 Scania IF  1:28:17 (1:28:15) (0:40:26)
125.  (122) Bertrand Giorgi -76   1:28:19 (1:28:04) (0:41:38)
126.  (257) Magnus Ekman -77 Ik Hakarpspojkarna  1:28:20 (1:28:14) (0:40:39)
127.  (651) Kristofer Galindo -80   1:28:21 (1:27:59) (0:42:10)
128.  (379) Viktor Gaunitz -75   1:28:22 (1:28:13) (0:41:19)
129.  (312) Peter Jakobsson -66 IF Linnéa  1:28:30 (1:28:22) (0:41:22)
130.  (271) Martin Prézent -78 Hammarby Hillrunners  1:28:32 (1:28:30) (0:42:12)
131.  (3399) Oscar Svensson -90 Ryda SK  1:28:43 (1:28:33) (0:42:03)
132.  (148) David Åhman -77 IF Linnéa  1:28:48 (1:28:42) (0:41:35)
133.  (296) Gustav Nilsson -82 Skärholmen  1:28:51 (1:28:48) (0:40:31)
134.  (6097) Viktor Park -90 Gnosjö Mountain Runners  1:28:59 (1:28:59) (0:40:55)
135.  (113) Andreas Lifbom -78 Metro  1:29:00 (1:28:55) (0:41:31)
136.  (243) Erik Lindgren -80   1:29:03 (1:28:49) (0:42:28)
137.  (210) Johan Säfström -83 IF Linnéa  1:29:09 (1:29:01) (0:41:37)
138.  (6089) Göran Palmgren -68 Västerås LK  1:29:13 (1:29:03)
139.  (309) Patrik Johansson -84 Spik  1:29:15 (1:29:09) (0:40:45)
140.  (3379) Victor Cunningham -86   1:29:17 (1:29:13) (0:44:41)
141.  (116) Arnaud Giovannetti -83   1:29:17 (1:29:05) (0:41:44)
142.  (101) Alastair Donachie -83   1:29:17 (1:29:03) (0:41:33)
143.  (114) Andy Kaminski -79   1:29:18 (1:29:08) (0:42:45)
144.  (382) Peter Welander -75 Örebro Aik  1:29:21 (1:29:13) (0:41:01)
145.  (270) Staffan Holmgren -81 Terrible Tuesdays Triathlon Club  1:29:22 (1:29:12) (0:41:56)
146.  (161) Per Larsson -70   1:29:25 (1:29:21) (0:41:17)
147.  (294) Niklas Mylfalk -73   1:29:27 (1:29:21) (0:41:36)
148.  (248) Love Fruhling -80   1:29:28 (1:29:24) (0:41:55)
149.  (234) Krister Hasselqvist -64   1:29:33 (1:29:24) (0:41:13)
150.  (499) Erik Sundén -85 Sundbyberg  1:29:38 (1:29:23) (0:43:47)
151.  (3385) Per Forssberg -74   1:29:39 (1:29:35) (0:42:14)
152.  (65) Jonas Petersson -73 Stockholms FTF  1:29:46 (1:29:44) (0:40:46)
153.  (894) Marcus Dynevall -87   1:29:49 (1:29:27) (0:41:48)
154.  (175) Håkan Furuskär -67 IF Linnéa  1:29:49 (1:29:42) (0:42:23)
155.  (266) Martin Trossö -79 Swedbank  1:29:50 (1:29:37) (0:42:05)
156.  (3977) Dumeni Battaglia -74   1:29:52 (1:29:42) (0:41:07)
157.  (286) Mikael Svensson -86 HLK-92  1:29:53 (1:29:47) (0:40:56)
158.  (150) Tomas Sundström -74 Carrick AC  1:29:54 (1:29:50) (0:41:28)
159.  (71) Anders Larvia -81 Sundsvall  1:29:57 (1:29:54) (0:39:07)
160.  (269) Martin Larvia -81 Solna  1:29:57 (1:29:53) (0:38:59)
161.  (6076) Rickard Marcks von Wurtemberg -73   1:29:58 (1:29:54) (0:41:14)
162.  (331) Przemek Chrobot -83 PAA SE  1:29:58 (1:29:48) (0:43:05)
163.  (4700) Martin Thomasson -66   1:29:58 (1:29:54) (0:41:51)
164.  (182) Henrik Marions -72 FC Roba  1:30:01 (1:29:55) (0:43:00)
165.  (214) Andreas Larsson -79   1:30:06 (1:30:02) (0:41:25)
166.  (64) Jesper Lindström -72 Stockholm City Triathlon  1:30:09 (1:30:09) (0:39:17)
167.  (326) Petter Ericson Hållén -86 FC Hallandsgatan  1:30:10 (1:29:55) (0:43:11)
168.  (135) Christer Hansson -69 Huddinge Ais  1:30:23 (1:30:18) (0:42:03)
169.  (178) Magnus Helander -67 GTR Gotland Trail Run  1:30:24 (1:30:22) (0:41:39)
170.  (6087) Henrik Ahnbrink -70 Sundbybergs IK Skidor  1:30:25 (1:30:21) (0:41:32)
171.  (126) Bo Eneholm -66 Vällingby  1:30:27 (1:30:22) (0:42:15)
172.  (190) Johan Hultborg -81 Team Hultsson  1:30:29 (1:30:28) (0:42:43)
173.  (213) Johan Böök -82 FC Snoka  1:30:32 (1:30:27) (0:41:02)
174.  (103) Alexander Hallgren -84 Team Solidaritet  1:30:34 (1:30:31) (0:41:36)
175.  (1600) Erik Kjellander -93   1:30:38 (1:30:22) (0:42:44)
176.  (231) Ken Nordström -65 Eskilstuna Friidrott  1:30:38 (1:30:27) (0:42:45)
177.  (3376) Rickard Strand -82 Terrible Tuesdays  1:30:38 (1:30:34) (0:42:34)
178.  (600) Johan Ramstedt -70 ÅS IF  1:30:43 (1:30:29) (0:41:19)
179.  (375) Alexis Wärmländer -72   1:30:44 (1:30:44) (0:42:06)
180.  (145) David Catela -80 Terrible Tuesdays  1:30:47 (1:30:43) (0:42:10)
181.  (275) Mattias Svensson -84 TSM Running  1:30:51 (1:30:50) (0:43:33)
182.  (279) Mattias Eriksson -73 Nacka Värmdö SK  1:30:52 (1:30:42) (0:42:31)
183.  (584) Johan Hedberg -83 Brandkårens IK  1:30:57 (1:30:44) (0:41:45)
184.  (173) Håkan Westerblad -56 Spårvägen  1:30:58 (1:30:48) (0:42:32)
185.  (207) Johan Nilsson -84   1:30:59 (1:30:52) (0:42:08)
186.  (370) Tom Jenkinson -70 Ängby Runners  1:31:06 (1:31:01) (0:40:47)
187.  (298) Mattias Nyman -84   1:31:07 (1:30:55) (0:42:42)
188.  (251) Marcus Österberg -67 Hässelby SK  1:31:13 (1:31:11) (0:41:46)
189.  (363) Thomas Warenius -81 Stockholm Långdistansklubb  1:31:15 (1:31:06) (0:42:21)
190.  (238) Lars-Henric Östman -80 Runacademy IF  1:31:17 (1:31:10) (0:42:41)
191.  (194) Jens Ebbe Rasmussen -68 Saltsjö-Boo  1:31:21 (1:31:18) (0:42:57)
192.  (117) Arvid Olsen -78 Rånäs 4H  1:31:30 (1:31:26) (0:41:08)
193.  (1746) Johan Nörgaard -91   1:31:31 (1:31:30) (0:44:45)
194.  (249) Anders Bergman -75 IF Linnéa  1:31:33 (1:31:26) (0:42:13)
195.  (105) Alberto Pinton -62 Team Wicked Bonkproof  1:31:38 (1:31:30) (0:42:25)
196.  (1686) Marcus From -80 Vision Mäkleri  1:31:40 (1:31:36) (0:43:05)
197.  (158) Erik Olofsson -81 Team An Honest Mistake  1:31:42 (1:31:34) (0:41:59)
198.  (6082) Benny Halvarsson -81   1:31:52 (1:31:45) (0:42:28)
199.  (225) Joakim Perani -72 Åkersberga Spring  1:31:53 (1:31:48) (0:42:23)
200.  (232) Kenneth Pettersson -66 IFK Sala  1:31:53 (1:31:47) (0:42:05)
201.  (193) Jan Åkesson -64 Adelis  1:31:56 (1:31:49) (0:42:19)
202.  (155) Emil Henning Bruce -90   1:31:59 (1:31:53) (0:40:31)
203.  (885) Peter Wass -72 If Linnea  1:32:00 (1:31:48) (0:43:33)
204.  (730) Mikael Lilja -59 IF Linnea  1:32:01 (1:31:51) (0:43:35)
205.  (3377) Erik Svantesson Visshed -94 Gringo  1:32:01 (1:31:51) (0:43:27)
206.  (58) Tomas Näsström -79 Celestum Consulting  1:32:02 (1:32:01) (0:42:39)
207.  (475) Cristoffer Lundberg -82 Swedbank  1:32:04 (1:31:44) (0:43:13)
208.  (367) Mikael Tjernberg -72 Tumba-Mälarhöjden OK  1:32:04 (1:32:01) (0:42:18)
209.  (329) Peter Johansson -74   1:32:09 (1:32:05) (0:43:27)
210.  (73) Emil Särnehed -94 IK Akele  1:32:10 (1:32:08) (0:40:20)
211.  (172) Gunnar Nilsson Nyström -64 Alecta  1:32:13 (1:32:10) (0:42:29)
212.  (330) Pontus Larsson -85 Metro  1:32:13 (1:32:10) (0:42:23)
213.  (128) Carl Åkerlund -77 Bollstanäs  1:32:20 (1:32:11) (0:42:38)
214.  (3359) Sven Rudebeck -77 SL Friskvårdsklubb  1:32:20 (1:32:08) (0:41:53)
215.  (217) Jonas Lindegren -73   1:32:22 (1:32:18) (0:41:43)
216.  (92) Andreas Persson -83   1:32:24 (1:32:21) (0:40:02)
217.  (1415) Cristian Tapia -84   1:32:32 (1:32:30) (0:44:44)
218.  (77) Mikael Linqwister -84   1:32:33 (1:32:30) (0:40:03)
219.  (418) Anders Forslin -76 AstraZeneca IF  1:32:37 (1:32:33) (0:43:33)
220.  (219) Jonas Nilsson -65 Team Siri  1:32:43 (1:32:37) (0:42:35)
221.  (259) Martin Halldin -73 Vaxholm  1:32:44 (1:32:41) (0:42:34)
222.  (640) Kimmo Sivonen -81   1:32:52 (1:32:38) (0:44:05)
223.  (106) Anders Diephuis -71   1:32:53 (1:32:47) (0:43:18)
224.  (778) Patrik Kindlund -68 Ängby Runners  1:32:54 (1:32:42) (0:43:34)
225.  (151) Dan Boman -77 Ekerö runners  1:32:59 (1:32:50) (0:42:44)
226.  (336) Rickard Bergh -69   1:33:00 (1:32:51) (0:42:39)
227.  (845) Marko Spasojevic -82 Fartlek.se  1:33:01 (1:32:51) (0:40:41)
228.  (285) Mikael Nordlund -67 Norsborg  1:33:02 (1:32:51) (0:42:18)
229.  (586) Kristian Ullako -87   1:33:04 (1:32:46) (0:41:51)
230.  (501) Erik Hallengren -86   1:33:05 (1:32:32) (0:44:20)
231.  (744) Martin Uustalu -87 Hallandsgatan  1:33:07 (1:32:47) (0:43:09)
232.  (374) Urban Wählby -68 Electrolux IF  1:33:09 (1:33:03) (0:43:20)
233.  (226) Jürgen Klein -67 Vattenfall IF  1:33:09 (1:33:08) (0:42:43)
234.  (625) Jakob Ringblom -79   1:33:12 (1:32:52) (0:43:59)
235.  (160) Erik Zidén -86 2am  1:33:13 (1:33:10) (0:40:38)
236.  (263) Markus Eriksson -69 A FEW Runners  1:33:13 (1:33:10) (0:42:25)
237.  (1267) Christian Pettersson -78 Swedbank  1:33:16 (1:33:14) (0:43:08)
238.  (364) Thomas Borg -69 Pwc  1:33:18 (1:33:11) (0:43:14)
239.  (607) Johan Samuelsson -76 Js  1:33:19 (1:33:03) (0:43:20)
240.  (314) Per Jämtelid -64 Gotham TC  1:33:27 (1:33:22) (0:44:30)
241.  (283) Mikael Moreira -76   1:33:29 (1:33:17) (0:43:29)
242.  (262) Markus Pettersson -83 Sundbyberg  1:33:29 (1:33:24) (0:43:09)
243.  (337) Robin Bolin -78 Lokomotiv Tranås  1:33:33 (1:33:30) (0:42:49)
244.  (6080) Daniel Martinsson -75 Papphammarpojkarna  1:33:33 (1:33:23) (0:43:51)
245.  (1210) Patrik Fjällborg -75 Ekerö Runners  1:33:36 (1:33:35) (0:42:45)
246.  (711) Masaki Nakamura -75   1:33:40 (1:33:25) (0:43:31)
247.  (297) Mattias Norell -70   1:33:44 (1:33:38) (0:42:03)
248.  (380) Viktor Holmström -89 AFA Fritid/IF Linnéa  1:33:53 (1:33:47) (0:42:42)
249.  (334) Ragnar Reuterstad -70   1:33:56 (1:33:45) (0:42:21)
250.  (570) Jacob Martin -85   1:33:58 (1:33:28) (0:43:18)
251.  (3199) Johnny Hederoth -65 Team Nordic Trail  1:34:00 (1:33:52) (0:42:44)
252.  (319) Per Svensson -75   1:34:02 (1:33:52) (0:43:49)
253.  (206) Joel Edeblom -81 Team An Honest Mistake  1:34:04 (1:33:57) (0:42:23)
254.  (100) Jens Mikelsson -78   1:34:05 (1:34:01) (0:44:01)
255.  (5670) André Warnie -81 Hellth Awaits  1:34:09 (1:33:59) (0:41:38)
256.  (123) Henrik Björk -94   1:34:09 (1:34:04) (0:43:35)
257.  (254) Magnus Julin -64 If Start Örebro  1:34:12 (1:34:02) (0:43:30)
258.  (721) Mattias Günther -78 Räveslätt IK  1:34:14 (1:33:51) (0:45:08)
259.  (332) Patrik Rosén -67 Axa  1:34:18 (1:34:12) (0:42:20)
260.  (303) Pär Olsson -80   1:34:27 (1:34:23) (0:42:55)
261.  (3372) Krister Olsson -74   1:34:29 (1:34:18) (0:44:43)
262.  (221) Jonatan Jartun Ländin -66 Ådi T.Rampa  1:34:33 (1:34:31) (0:42:51)
263.  (230) Kim Nilsson -83 Asics Running Club  1:34:38 (1:34:27) (0:41:40)
264.  (256) Magnus Seger -65 Namibia Dustdevils  1:34:38 (1:34:35) (0:43:34)
265.  (437) Antonio Villabona -90   1:34:39 (1:34:21) (0:43:49)
266.  (121) Stefan Strömberg -65 Axa Sport Club  1:34:46 (1:34:37) (0:43:08)
267.  (3394) Dennis Andersson -88 Elu IF  1:34:46 (1:34:39) (0:44:49)
268.  (1203) Peter Bergermark -75 Väsby Tria  1:34:49 (1:34:48) (0:43:31)
269.  (255) Magnus Kilger -74   1:34:51 (1:34:39) (0:44:19)
270.  (306) Patrik Edholm -77   1:34:53 (1:34:48) (0:42:43)
271.  (344) Simon Markendahl -90 Fredrikshofs FIF  1:34:53 (1:34:50) (0:39:45)
272.  (1187) Nils Korsgren -80 Dif  1:34:54 (1:34:53) (0:44:47)
273.  (168) Fredrik Rosenqvist -83 Huddinge AIS  1:34:56 (1:34:51) (0:43:25)
274.  (908) Alexander Rausch -81   1:35:09 (1:34:59)
275.  (3356) Thomas Kraatz -69   1:35:13 (1:35:01) (0:44:06)
276.  (281) Mikael Smedjegården -60 SPIF friidrott  1:35:16 (1:35:04) (0:45:04)
277.  (755) Nils Östberg -92   1:35:18 (1:35:00) (0:43:08)
278.  (354) Stephan Johansson -88   1:35:25 (1:35:21) (0:43:16)
279.  (770) Staffan Ornstam -72   1:35:28 (1:35:11) (0:45:25)
280.  (345) Simon Andrén -83 Gröndal  1:35:31 (1:35:27) (0:42:57)
281.  (3381) Tomas Eriksson -68 Rasfallets LK  1:35:32 (1:35:26) (0:43:51)
282.  (647) Kristian Klevbom -74 Djurgårdens IF Friidrott  1:35:36 (1:35:12) (0:44:54)
283.  (236) Kristian Larsson -76 Västerås LK  1:35:43 (1:35:35) (0:42:35)
284.  (99) Peter Svahn -77 SL Friskvårdsklubb  1:35:51 (1:35:42) (0:42:41)
285.  (287) KARL MIKAEL Wilander -72   1:35:51 (1:35:40) (0:43:29)
286.  (215) Björn Johannesson -82 OK Löftan  1:35:57 (1:35:53) (0:42:13)
287.  (124) Björn Allvin -75 Umara Sports Club  1:35:59 (1:35:56) (0:44:25)
288.  (458) Carl Lindgren -65 SPIF Triathlon  1:35:59 (1:35:42) (0:44:32)
289.  (104) Anders Lindberg -69   1:36:02 (1:35:55) (0:45:01)
290.  (373) Tommy Ericsson -47 LK Nyköpings Runners  1:36:05 (1:35:51) (0:45:21)
291.  (664) Leif Granholm -68 IFK Lidingö friidrott  1:36:06 (1:35:56) (0:44:58)
292.  (328) Daniel Pettersson -76   1:36:06 (1:36:02) (0:43:32)
293.  (6091) Arsen Pogosian -88   1:36:06 (1:35:51) (0:46:04)
294.  (627) Jussi Schween -63 Skogsluffarnas OK  1:36:17 (1:36:04) (0:45:18)
295.  (310) Paul Lynes -69   1:36:20 (1:36:16) (0:44:14)
296.  (609) Jon Kaumheimer -74 Lonesome Runners  1:36:22 (1:36:16) (0:44:36)
297.  (146) David O'dowd -74 Terrible Tuesdays  1:36:26 (1:36:15) (0:44:51)
298.  (543) Claes Haglund -63   1:36:28 (1:36:16) (0:45:03)
299.  (472) Mats Olsson -61   1:36:34 (1:36:25) (0:44:58)
300.  (555) Henrik Arnell -66 Henrik Arnell AB  1:36:37 (1:36:25) (0:44:32)
301.  (816) Rob Buswell -78   1:36:38 (1:36:30) (0:43:59)
302.  (684) Magnus Krantz -81 Elu  1:36:42 (1:36:26) (0:44:40)
303.  (1361) Jose Maria Tarragó -87 Fetan  1:36:42 (1:36:25) (0:43:52)
304.  (347) Mikael Sjögren -74 Södertälje IF  1:36:45 (1:36:38) (0:44:40)
305.  (335) Richard Mosten -65 IF Linnea  1:36:45 (1:36:38) (0:44:21)
306.  (3390) Tobias Söderberg -80 Dimmans IF  1:36:49 (1:36:45) (0:44:45)
307.  (678) David Lööf -87 Lerdala IF  1:36:55 (1:36:42) (0:45:00)
308.  (519) Fredrik Aronsson -85   1:36:56 (1:36:43) (0:45:19)
309.  (102) Akihiro Takano -71   1:37:03 (1:36:51) (0:43:22)
310.  (338) Robert Mungenast -69   1:37:14 (1:37:06) (0:44:37)
311.  (348) Staffan von Zeipel -66 Seb  1:37:21 (1:37:15) (0:45:05)
312.  (107) Anders Enström -79 Infinera  1:37:21 (1:37:20) (0:41:00)
313.  (1485) Gordon Woodward -65 Uppsala LK  1:37:24 (1:37:21) (0:46:17)
314.  (191) Ismail Kakabaveh -68 Västerås LK  1:37:28 (1:37:19) (0:43:22)
315.  (748) Niclas Arringer -92   1:37:36 (1:37:22) (0:44:34)
316.  (619) Jonny Andersson -87   1:37:42 (1:37:29) (0:45:48)
317.  (4720) Emanuel Fritzson -89   1:37:43 (1:37:21) (0:47:03)
318.  (823) Robert Dahlberg -76 Club Running Sweden  1:37:44 (1:37:26) (0:45:36)
319.  (322) Sebastian Rosengren -90 Täby  1:37:47 (1:37:39) (0:42:42)
320.  (784) Per Brandt -65 TSM running  1:37:48 (1:37:36) (0:46:01)
321.  (1525) Bengt Isgård -51 IF Linnéa  1:37:55 (1:37:53) (0:45:56)
322.  (763) Olle Åstrand -83 Axa sportsclub  1:37:58 (1:37:38) (0:46:17)
323.  (300) Ola Martinsson -72   1:38:02 (1:37:50) (0:45:23)
324.  (209) Johan Arvidsson -72 Nacka  1:38:08 (1:37:59) (0:44:38)
325.  (288) Mikael Zetterström -76 Kraftkällan  1:38:10 (1:38:00) (0:44:46)
326.  (829) Robert Ovefors -68 Handelsbanken IF  1:38:21 (1:38:14) (0:45:54)
327.  (3231) Olle Kvick -84 Ugglan IK  1:38:22 (1:38:16) (0:43:14)
328.  (3547) Roger Henrysson -68   1:38:25 (1:38:06) (0:46:14)
329.  (531) Farshad Shadloo -81   1:38:32 (1:38:11) (0:45:58)
330.  (596) Johan Harlén -81 Traneberg  1:38:37 (1:38:24) (0:46:18)
331.  (159) Erik Östlind -72   1:38:40 (1:38:33) (0:45:00)
332.  (656) Lars Söderfjell -65   1:38:42 (1:38:19) (0:46:35)
333.  (551) Heinz Sjögren -62 HS Consulting  1:38:47 (1:38:32) (0:46:42)
334.  (692) Magnus Hjeltman -69   1:38:49 (1:38:31) (0:45:33)
335.  (142) Daniel Nyström -78   1:38:51 (1:38:41) (0:42:58)
336.  (203) Joakim Ludvigsson -78 1Life IF  1:38:53 (1:38:51) (0:44:27)
337.  (204) Joakim Flisberg -74 Huddinge AIS  1:38:55 (1:38:51) (0:43:31)
338.  (119) Aykut Bal -72   1:38:56 (1:38:53) (0:42:56)
339.  (1174) Mikael Altinger -66 Crs  1:38:59 (1:38:52) (0:47:27)
340.  (943) Björn Jernlås -87   1:39:05 (1:38:39) (0:47:31)
341.  (490) Emil Nordström -78 Carnegie IF  1:39:06 (1:38:50) (0:46:36)
342.  (866) Thommy Larsson -51 ingarö if  1:39:10 (1:38:54) (0:44:42)
343.  (1759) Martin Palmgren -85   1:39:17 (1:39:04) (0:46:35)
344.  (3963) David Bezjak -77 TSM Running  1:39:18 (1:39:01) (0:47:18)
345.  (875) Tomas Westring -79 Westring & Co  1:39:21 (1:39:01) (0:45:57)
346.  (477) Dan Welin -67 Ica Brommaplan  1:39:23 (1:39:13) (0:44:39)
347.  (673) Robert Jakobsson -75 Ekerö  1:39:25 (1:39:19) (0:45:07)
348.  (120) Bengt Dackebro -67   1:39:26 (1:39:15) (0:44:38)
349.  (6071) Nils Andersson -64   1:39:26 (1:38:57) (0:48:22)
350.  (557) Henrik Eriksson -75 Vansbro AIK  1:39:27 (1:39:19) (0:45:12)
351.  (409) Åke Kärnell -63   1:39:28 (1:39:17) (0:46:00)
352.  (590) Joacim Gustafsson -76 Länsförsäkringar  1:39:30 (1:39:01) (0:47:09)
353.  (289) Peter Molin -68 Mälarö SOK  1:39:30 (1:39:20) (0:44:32)
354.  (447) Beniam Mammo -70 Hässelby SK  1:39:32 (1:39:08) (0:46:37)
355.  (544) Håkan Andersson -69 Luthagsesplanadens IF  1:39:33 (1:39:19) (0:46:07)
356.  (851) Stefan Falk -59   1:39:36 (1:39:17) (0:44:43)
357.  (195) Jesper Lindgren -72 IFK Sala  1:39:40 (1:39:35) (0:45:43)
358.  (605) Johannes Bråkenhielm -70 Mälarö SOK  1:39:41 (1:39:17) (0:48:02)
359.  (140) Daniel Holl -86   1:39:42 (1:39:34) (0:43:51)
360.  (822) Björn Jouchims -76 Essinge rude bots  1:39:42 (1:39:27) (0:45:47)
361.  (713) Mathias Insulander -69 Mariefred  1:39:48 (1:39:34) (0:45:25)
362.  (1059) Jacopo Fontana -83   1:39:50 (1:39:37) (0:47:00)
363.  (200) Marcus Erlandsson -77 Terrible Tuesdays  1:39:53 (1:39:47) (0:45:18)
364.  (576) Johan Bertilsson -87 IK Nimrod  1:39:53 (1:39:41) (0:45:36)
365.  (675) Henrik Lindvall -73 Norstedts  1:39:58 (1:39:42) (1:39:16)
366.  (3972) Christopher Salwey -87 Lfab  1:39:59 (1:39:46) (0:46:23)
367.  (783) Anders Eriksson -67 A Smile Event  1:40:00 (1:39:48) (0:47:00)
368.  (413) Anders Eriksson -64 Team Skavsåret IF  1:40:00 (1:39:37) (0:46:34)
369.  (781) Patrik Blomér -79   1:40:01 (1:39:32) (0:45:58)
370.  (862) Thomas Segerbrant -75 Tegelhagen  1:40:01 (1:39:36) (0:46:35)
371.  (470) Christian Thorgerzon -75 Östersund triathlon  1:40:03 (1:39:47) (0:46:01)
372.  (727) Michael Bask -74   1:40:06 (1:39:48) (0:46:13)
373.  (646) Kristian Borgström -1988   1:40:06 (1:39:59) (0:47:00)
374.  (492) Johan Engdahl -82   1:40:06 (1:39:48) (0:45:19)
375.  (599) Johan Lindholm -73   1:40:11 (1:39:57) (0:46:51)
376.  (3982) Torben Thörnberg -68 Zuite  1:40:12 (1:39:48) (0:46:36)
377.  (469) Christian Superti -77 Meritmind  1:40:13 (1:40:02) (0:47:50)
378.  (3378) Erik Rydell -84   1:40:17 (1:40:08) (0:45:07)
379.  (530) Fredrik Gustafsson -71 Ekerö IK  1:40:18 (1:40:06) (0:46:55)
380.  (652) Kristoffer Bäck -77 Mr Streams löparklubb  1:40:20 (1:40:00) (0:48:43)
381.  (653) Kurt-Henrik Gran -60   1:40:21 (1:40:09) (0:45:53)
382.  (771) Oskar Nordström -82 Wijk & Nordström  1:40:24 (1:40:08) (0:46:58)
383.  (3998) David Lenefors -74 Täby IS  1:40:25 (1:40:10) (0:44:21)
384.  (658) Lars Polgren -82   1:40:26 (1:40:13) (0:45:00)
385.  (428) Andreas Ström -65 Nejab BK  1:40:29 (1:40:16) (0:47:35)
386.  (429) Andreas Ekström -72 Trappsniglarna  1:40:31 (1:40:13) (0:50:24)
387.  (3981) Thomas Eriksson -57   1:40:32 (1:40:23) (0:47:48)
388.  (1897) Johan Fornander -85 SL Friskvårdsklubb  1:40:32 (1:40:27) (0:47:52)
389.  (580) Henrik Jeppsson -85   1:40:36 (1:40:24) (0:47:46)
390.  (416) Anders Nyberg -67 Stockholm City Triathlon Club  1:40:37 (1:40:13) (0:47:33)
391.  (216) Johan Eklöf -81 Huddinge AIS  1:40:40 (1:40:33) (0:44:19)
392.  (679) Björn Ekdahl -86   1:40:42 (1:40:23) (0:46:02)
393.  (874) Tomas Krywult -71   1:40:46 (1:40:32) (0:47:56)
394.  (241) Björn Lindberg -62 If Spirit  1:40:46 (1:40:41) (0:44:59)
395.  (832) Anders Rüdow Fors -86   1:40:47 (1:40:24) (0:46:43)
396.  (426) Andreas Birkedahl -79   1:40:47 (1:40:32) (0:46:30)
397.  (315) Richard Pergament -87   1:40:52 (1:40:47) (0:44:01)
398.  (898) Henrik Palmér -74 SL Friskvårdsklubb  1:40:55 (1:40:43) (0:48:00)
399.  (731) Mikael Ranhagen -77 Snättringe  1:41:01 (1:40:46) (0:47:02)
400.  (111) Anders Sandwall -82 Skarpäng Runners  1:41:05 (1:40:58)
401.  (246) Björn Sjögren -73 Devsync AB  1:41:13 (1:41:06) (0:46:09)
402.  (766) Tony Olofsson -83 Tempest Security  1:41:13 (1:40:51) (0:46:43)
403.  (183) Henrik Nyberger -87 Fjs  1:41:15 (1:40:50) (0:46:31)
404.  (320) Peter Ahola -71   1:41:15 (1:41:05) (0:46:31)
405.  (707) Martin Schmalholz -81   1:41:16 (1:40:46) (0:48:17)
406.  (304) Pär Wickholm -66   1:41:17 (1:41:12) (0:45:08)
407.  (276) Mattias Wallman -72 Viksjö  1:41:23 (1:41:06) (0:49:18)
408.  (831) Roger Lengmo -61   1:41:27 (1:40:58) (0:46:06)
409.  (726) Michael Johansson -69   1:41:31 (1:41:16) (0:46:29)
410.  (534) Göran Jansson -66 Team Jansson  1:41:31 (1:41:15) (0:47:12)
411.  (780) Patrik Alwin -69   1:41:32 (1:41:10) (0:49:06)
412.  (1787) Pia Fagerström -66   1:41:37 (1:41:18) (0:50:33)
413.  (677) Love Knutsson-Hall -87   1:41:39 (1:41:21) (0:46:18)
414.  (925) Anfinn Christiansen -82   1:41:41 (1:41:34) (0:48:48)
415.  (801) Peter Brolin -66 Carl Zeiss Jena  1:41:43 (1:41:28) (0:46:32)
416.  (162) Victor Fagerström -88   1:41:44 (1:41:36) (0:46:45)
417.  (446) Christian Bauer -66 Team Kickup  1:41:48 (1:41:39) (0:46:49)
418.  (449) Anders Bergqvist -82 Nukörvi.se  1:41:51 (1:41:23) (0:48:03)
419.  (1822) Staffan Eklund -65   1:41:53 (1:41:36) (0:50:34)
420.  (840) Simon Blecher -77 Carnegie if  1:41:54 (1:41:33) (0:48:59)
421.  (660) Lars-Göran Håkansson -64 Glasriket RC  1:41:58 (1:41:35) (0:48:34)
422.  (991) Erik Lind -86   1:41:59 (1:41:52) (0:46:59)
423.  (737) Malthe Mikkelsen -83   1:41:59 (1:41:40) (0:45:21)
424.  (591) Joakim Tell -69   1:42:00 (1:41:48) (0:47:44)
425.  (574) Lars Jansson -66 Runacademy IF  1:42:00 (1:41:42) (0:46:07)
426.  (569) Carl Zander -82   1:42:03 (1:41:50) (0:46:06)
427.  (725) Michael Johansson grosche -67   1:42:03 (1:41:41) (0:46:53)
428.  (1196) Patrik Pivén -90   1:42:04 (1:41:54) (0:48:35)
429.  (424) Andreas Henning -89 Forefront Running Group  1:42:07 (1:41:48) (0:46:43)
430.  (554) Henrik Almen -71   1:42:12 (1:41:55) (0:46:12)
431.  (849) Stefan Carlsson -77 Västerås Skidklubb  1:42:15 (1:42:02) (0:46:31)
432.  (817) Robert Fors -73 Tyresö  1:42:18 (1:42:04) (0:48:40)
433.  (440) Ari Soppela -61 Stora Essingen  1:42:20 (1:42:10) (0:46:24)
434.  (668) Tobias Liljedahl -81 Tunafors SK  1:42:24 (1:42:11) (0:45:58)
435.  (769) Örjan Sundkvist -74   1:42:25 (1:41:59) (0:47:53)
436.  (318) Per Sohlberg -68   1:42:26 (1:42:18) (0:45:37)
437.  (698) Marc Omalley -86   1:42:30 (1:42:06) (0:48:11)
438.  (1424) David Ödling -91   1:42:38 (1:42:21) (0:49:19)
439.  (1136) Love Neihoff -90   1:42:39 (1:42:16) (0:48:23)
440.  (654) Johan Bäck -75 Runday IF  1:42:40 (1:42:34) (0:44:56)
441.  (967) Peter Dahlqvist -62   1:42:40 (1:42:36) (0:47:08)
442.  (826) Roland Kauntz -68 Järfälla  1:42:42 (1:42:25) (0:48:20)
443.  (282) Mikael Alfredsson -74   1:42:43 (1:42:33) (0:43:03)
444.  (1251) Sven Petersson -83 Huddinge AIS  1:42:52 (1:42:47) (0:43:30)
445.  (308) Patrik Pettersson -78   1:42:55 (1:42:49) (0:45:25)
446.  (743) Michael Ringh -69 Älta IF  1:42:56 (1:42:37) (0:48:25)
447.  (6088) Martin Selinus -85 Team Nordic Trail  1:42:57 (1:42:35) (0:46:47)
448.  (741) Mårten Granfors -78 Älvsjö  1:42:59 (1:42:38) (0:45:09)
449.  (700) Marcus Hellströmer -77 Garanternas IF  1:43:00 (1:42:45) (0:49:11)
450.  (1160) Hans Sandström -63 Väsbyss/triathlon  1:43:02 (1:42:50) (0:48:47)
451.  (973) Daniel Pluntky -79   1:43:03 (1:42:59) (0:48:56)
452.  (1040) Henrik Ojde -69 SPIF Triathlon  1:43:03 (1:43:01) (0:47:54)
453.  (1853) Michael Thelin -81 Spotify  1:43:05 (1:42:34) (0:50:45)
454.  (3993) Hans Cedervall -83   1:43:07 (1:42:46) (0:48:23)
455.  (573) Jan-Olof Alfredsson -54 Ottoprodukter  1:43:08 (1:42:48) (0:48:47)
456.  (1256) Thomas Teglund -66 1:43:14 (1:43:10) (0:48:13)
457.  (877) Tony Mankowitz -78 IK Makkabi  1:43:14 (1:43:01) (0:46:17)
458.  (603) Johan Ohlén -75   1:43:14 (1:42:53) (0:47:33)
459.  (839) Kjell Silvnäs -79   1:43:16 (1:43:03) (0:48:27)
460.  (212) Johan Beckman -75 Svanbackens RC  1:43:17 (1:43:07) (0:47:42)
461.  (1218) Rickard Johansson -85   1:43:18 (1:43:16) (0:48:31)
462.  (1078) Johan Hollander -81 Swedish Neutral  1:43:19 (1:43:13) (0:49:06)
463.  (498) Erik Ryding -74 Ica Sjöstaden Running Club  1:43:26 (1:43:06) (0:48:44)
464.  (818) Robert Cagnell -73   1:43:27 (1:43:10) (0:47:07)
465.  (478) Dan Wennerholm -88 Stjärnhov  1:43:30 (1:43:14) (0:49:51)
466.  (694) Christoph Schneider -86   1:43:31 (1:43:08) (0:48:00)
467.  (1206) Peter Hafmar -73   1:43:33 (1:43:29) (0:49:56)
468.  (545) Håkan V. Nilsson -66   1:43:37 (1:43:22) (0:47:53)
469.  (495) Erik Bobeck -65   1:43:50 (1:43:33) (0:48:19)
470.  (1431) Duncan Mcconnachie -75   1:43:52 (1:43:47) (0:49:10)
471.  (777) Patrik Huusman -72 Team Skavsåret IF  1:43:55 (1:43:36) (0:48:57)
472.  (497) Erik Öborn -91   1:43:58 (1:43:47) (0:50:19)
473.  (870) Tobias Bengtsson -73   1:44:03 (1:43:45) (0:48:21)
474.  (892) Magnus Pettersson -67 Nyköping  1:44:03 (1:43:43) (0:48:18)
475.  (307) Patrik Zetterberg -87 Brandts skorpor  1:44:12 (1:44:02) (0:47:52)
476.  (864) Thomas Lindell -75 OK Södertörn / Team Nordic Trail  1:44:12 (1:43:59) (0:49:14)
477.  (422) Andreas Danneborn -73   1:44:13 (1:43:47) (0:48:31)
478.  (448) Benjamin Norman -90   1:44:14 (1:43:47) (0:47:48)
479.  (539) Gunnar Billhage -79   1:44:15 (1:43:59) (0:48:06)
480.  (237) Tom Airaksinen -79   1:44:15 (1:43:59) (0:49:01)
481.  (729) Mikael Hautaluoma -86   1:44:15 (1:43:49) (0:49:05)
482.  (865) Daniel Thomasson -82 Los Carnales  1:44:19 (1:43:59) (0:50:11)
483.  (3978) Mattias Engholm -74   1:44:20 (1:44:13) (0:45:38)
484.  (852) Stefan Johansson -69   1:44:22 (1:44:01) (0:47:12)
485.  (1364) Benny Hagbert -78   1:44:24 (1:43:58) (0:50:32)
486.  (742) Mårten Nordström -92   1:44:26 (1:44:00) (0:47:34)
487.  (1073) Joakim Aglo -85   1:44:33 (1:44:28) (0:49:07)
488.  (1330) Andreas Wannberg -76   1:44:35 (1:44:27) (0:46:55)
489.  (482) Daniel Löhr -74 Team Nordic Trail  1:44:38 (1:44:25) (0:49:14)
490.  (1283) William Sjösten -95   1:44:39 (1:44:29) (0:47:48)
491.  (754) Mikael Norrgård -82 Stockholmstullens IF  1:44:42 (1:44:29) (0:47:50)
492.  (869) Tobias Lindberg -71   1:44:52 (1:44:45) (0:48:58)
493.  (1289) Philip Nabseth -84   1:44:55 (1:44:50) (0:48:52)
494.  (629) Kristoffer Sigurdsson -85 AXA Sportsclub  1:44:56 (1:44:47) (0:48:37)
495.  (474) Claude Kollin -59   1:44:59 (1:44:48) (0:48:05)
496.  (779) Patrik Tulldahl -89   1:44:59 (1:44:46) (0:48:10)
497.  (3979) Erik Sundin -81   1:45:00 (1:44:41) (0:49:19)
498.  (1135) Louis Grueso -72 Dansgrupp Cimarron  1:45:01 (1:44:59) (0:48:16)
499.  (853) Stefano Petralia -84 SEB IF  1:45:08 (1:44:41) (0:49:08)
500.  (642) Klaus Warmedinger -65   1:45:13 (1:44:53) (0:50:06)
501.  (439) Anton Furuland -91   1:45:13 (1:45:03) (0:50:03)
502.  (641) Kjell Jansson -52 Enskedevikens CK  1:45:14 (1:44:59) (0:47:52)
503.  (714) Mats Ringström -64 Scania IF  1:45:14 (1:44:46) (0:48:02)
504.  (747) Niclas Kroon -67 Swedbank  1:45:14 (1:45:00) (0:48:42)
505.  (1039) Henrik Dyrssen -86   1:45:16 (1:45:13) (0:46:13)
506.  (456) Bulent Ruya -80   1:45:16 (1:45:03) (0:47:22)
507.  (958) Chere Assali -81 Canis löpus  1:45:19 (1:45:17) (0:44:23)
508.  (793) Andreas Persson -75   1:45:20 (1:45:01) (0:47:50)
509.  (883) Johan Walther -82   1:45:23 (1:45:02) (0:50:01)
510.  (568) Robert Engvall -82   1:45:23 (1:45:00) (0:49:59)
511.  (3976) Marcus Henriksson -74 Solna  1:45:24 (1:45:16) (0:48:31)
512.  (536) Greger Sahlin -59   1:45:28 (1:45:02) (0:50:15)
513.  (1050) Jonny Lingvall -77 Angelica IF  1:45:28 (1:45:27) (0:49:17)
514.  (598) Johan Landstedt -67   1:45:29 (1:45:16) (0:47:31)
515.  (1023) Håkan Westerberg -68   1:45:30 (1:45:21) (0:48:57)
516.  (192) Jan Stridh -66 Skogsluffarnas OK  1:45:30 (1:45:22) (0:44:13)
517.  (6079) Christer Berggren -74 Sala Runners  1:45:31 (1:45:11) (0:49:39)
518.  (623) Jonathan Bråkenhielm -94 Mälarö SOK  1:45:33 (1:45:09) (0:48:45)
519.  (873) Tomas Ernhagen -62   1:45:35 (1:45:17) (0:48:34)
520.  (899) Carl Lilja -55   1:45:37 (1:45:20) (0:49:33)
521.  (1151) Mattias Håkansson -71   1:45:39 (1:45:26) (0:48:01)
522.  (1058) Janne Levin -71 Aif  1:45:43 (1:45:35) (0:47:41)
523.  (587) Jimmy Gustafsson -77 Team CC Södertälje Triathlon  1:45:45 (1:45:19) (0:50:35)
524.  (529) Fredrik Stål -73   1:45:47 (1:45:21) (0:51:13)
525.  (1001) Patrik Eriksson -66   1:45:48 (1:45:45) (0:49:28)
526.  (247) Love Sandström -99   1:45:48 (1:45:45) (0:45:20)
527.  (610) Jonas Ångström -79 1:45:48 (1:45:33) (0:46:42)
528.  (1652) Andreas Eliasson -82   1:45:50 (1:45:40) (1:04:12)
529.  (749) Niklas Haglund -73 Nasdaq  1:45:51 (1:45:19) (0:48:21)
530.  (1165) Mats Villén -66 Grindtorp  1:45:52 (1:45:50) (0:50:43)
531.  (1089) Jonas Drougge -58   1:45:56 (1:45:40) (0:48:59)
532.  (484) Daniel Berg -80 Västerås  1:45:56 (1:45:48) (0:48:50)
533.  (854) Sebastian Thesleff -86   1:46:02 (1:45:37) (0:50:32)
534.  (187) Holger Muntzing -67   1:46:04 (1:45:50) (0:52:10)
535.  (3989) André Röijer -86 Team Segfirre  1:46:07 (1:45:47) (0:48:31)
536.  (896) Tommie Pettersson -81   1:46:09 (1:45:47) (0:48:25)
537.  (782) Patrik Arnqvist -79 Sollentuna  1:46:09 (1:45:50) (0:46:08)
538.  (762) Olle Sandström -96   1:46:09 (1:45:49) (0:47:19)
539.  (3532) Sebastian Ullberg -73   1:46:10 (1:45:51) (0:49:34)
540.  (352) Stefan Döring -86 NNIF Uppsala  1:46:12 (1:46:06) (0:43:50)
541.  (765) Olof Thedéen -69 Tif  1:46:16 (1:46:04) (0:48:40)
542.  (444) Aurelijus Slezas -79 Sundbyberg  1:46:19 (1:46:03) (0:48:07)
543.  (1668) Magnus Kallin -66   1:46:23 (1:46:06) (0:48:16)
544.  (1253) Tapani Rantanen -60   1:46:27 (1:46:23) (0:50:28)
545.  (526) Fredrik Gustafsson -81 Spif triahlon  1:46:27 (1:46:10) (0:46:49)
546.  (688) Magnus Åkerheim -63 Keolis Go  1:46:27 (1:46:08) (0:48:53)
547.  (1718) Michael Fohlin -80 Tyar mer  1:46:33 (1:46:07) (0:46:48)
548.  (6081) Stefan Ljung -71   1:46:33 (1:46:21) (0:48:48)
549.  (708) Martin Palm -82 AXA SC  1:46:35 (1:46:22) (0:46:07)
550.  (3513) Jonas Åkesson -79   1:46:37 (1:46:21) (0:49:21)
551.  (512) Felipe Braniff -77   1:46:43 (1:46:27) (0:48:25)
552.  (420) André Borchert -84 Retur förlag  1:46:43 (1:46:21) (0:50:45)
553.  (1080) Johan Nordström -65 Vattenfall IF  1:46:46 (1:46:33) (0:49:43)
554.  (1263) Tommy Andersson -66 Scania IF  1:46:47 (1:46:38) (0:48:54)
555.  (453) Björn Wallgren -71 2fota Framsteg  1:46:48 (1:46:20) (0:49:27)
556.  (564) Ian Macdonald   1:46:49 (1:46:28) (0:49:12)
557.  (1229) Staffan Ferbe -80   1:46:51 (1:46:48) (0:49:15)
558.  (902) Anders Adestedt -69   1:46:53 (1:46:50) (0:50:30)
559.  (621) Jörgen Sporre -63 ICA Team Ultra  1:46:54 (1:46:42) (0:48:09)
560.  (1106) Kenneth Dahla -70   1:46:57 (1:46:53) (0:48:54)
561.  (1480) Fredrik Ståhlfors -83   1:46:58 (1:46:48) (0:47:46)
562.  (786) Per Ericson -58 CK Myrsjö  1:47:01 (1:46:34) (0:49:23)
563.  (1766) Peder Häggström -79   1:47:01 (1:46:35) (0:47:52)
564.  (655) Lars Leonardsson -52 Stockholm LK  1:47:02 (1:46:34) (0:48:07)
565.  (1091) Jon Semb-Josefson -74 Tureberg IF  1:47:03 (1:46:57) (0:49:51)
566.  (1132) Jan Löfvander -69   1:47:04 (1:47:03) (0:48:53)
567.  (626) Juha Kamppinen -68 Egensinnad  1:47:06 (1:46:46) (0:50:22)
568.  (1096) Jouko Kinnunen -65 Åsub  1:47:07 (1:47:04) (0:49:58)
569.  (616) Jonas Åkerstedt -77   1:47:09 (1:46:47) (0:50:51)
570.  (857) Sverker Lindblad -58   1:47:12 (1:46:58) (0:47:18)
571.  (887) Vilhelm Sjögren -56 Södermalm  1:47:16 (1:46:48) (0:49:20)
572.  (414) Anders Rosendahl -69 Huddingeais  1:47:20 (1:47:00) (0:50:47)
573.  (634) Rickard Karlberg -80   1:47:21 (1:47:03) (0:49:50)
574.  (1856) Guillermo Pacheco -53 Stockholm  1:47:23 (1:47:07) (0:51:09)
575.  (1709) Matti Myllymäki -62   1:47:26 (1:47:04) (0:50:37)
576.  (1156) Mårten Wikner -90   1:47:28 (1:47:26) (0:52:53)
577.  (1071) Jimmy Riazzoli -83   1:47:30 (1:47:27) (0:51:13)
578.  (1079) Johan Holmgren -78   1:47:32 (1:47:27) (0:51:26)
579.  (663) Lars Töttrup -54 Nordea  1:47:35 (1:47:25) (0:48:40)
580.  (3371) Michael Jönsson -86 Spånga  1:47:37 (1:47:28) (0:48:29)
581.  (556) Henrik Ohlsson -71   1:47:37 (1:47:14) (0:49:03)
582.  (724) Magnus Gustafsson -62 Danderyd  1:47:37 (1:47:25) (0:50:32)
583.  (1167) Mattias Nygårds -74 Ekerö Runners  1:47:41 (1:47:38) (0:49:53)
584.  (907) Alexander Arvenberg -75   1:47:43 (1:47:34) (0:51:14)
585.  (514) Filip Hammarström -83   1:47:52 (1:47:32) (0:47:56)
586.  (716) Mats Johansson -84   1:47:57 (1:47:24) (0:54:11)
587.  (565) Janne Spovér -71   1:47:57 (1:47:36) (0:50:03)
588.  (6075) Jan Löfberg -64   1:48:01 (1:47:42) (0:51:40)
589.  (593) Joel Fagerhem -83 Hemma  1:48:02 (1:47:45) (0:49:59)
590.  (1006) Fredrik Stuifbergen -81   1:48:06 (1:47:56) (0:49:29)
591.  (4709) Sten Tjäder -62   1:48:10 (1:48:06) (0:51:11)
592.  (1194) Pål Olsson -68   1:48:10 (1:47:46) (0:49:05)
593.  (272) Mats Liss -62 Swedbank  1:48:12 (1:48:01) (0:47:24)
594.  (1179) Nicklas Mårtensson -76 Aik  1:48:17 (1:47:43) (0:50:09)
595.  (517) Fredrik Wahlgren -67 Saltsjö-Boo  1:48:23 (1:47:57) (0:51:09)
596.  (947) Paolo Boschini -80 Metro  1:48:25 (1:48:22) (0:49:21)
597.  (522) Fredrik Ekström -73   1:48:25 (1:48:13) (0:50:08)
598.  (223) Josef Karlström -78 Lea-lovers  1:48:31 (1:48:20) (0:49:11)
599.  (1011) Gerardo Montero -75   1:48:37 (1:48:32) (0:52:10)
600.  (787) Per Ilebro -82   1:48:38 (1:48:29) (0:45:44)
601.  (1068) Jesper Eliasson -69   1:48:41 (1:48:39) (0:47:55)
602.  (5650) Michael Hili -78 Schibsted Media Group  1:48:43 (1:48:29) (0:49:00)
603.  (1810) Patrik Sers -78   1:48:44 (1:48:36) (0:48:59)
604.  (719) Mattias Brandt -79   1:48:45 (1:48:36) (0:48:42)
605.  (156) Emil Olofsson -93 Mummelmann  1:48:49 (1:48:38) (0:44:16)
606.  (809) Johannes Reichhuber -69 Team Nordic Trail  1:48:51 (1:48:29) (0:50:27)
607.  (1159) Markus Larsson -76   1:48:52 (1:48:40) (0:52:07)
608.  (480) Daniel Jäger -75 #fffccc  1:48:53 (1:48:32) (0:47:50)
609.  (695) Johan Andersen -76   1:48:56 (1:48:44) (0:49:47)
610.  (1113) Kjell Nilsson -60 Kaffe  1:49:04 (1:48:56) (0:49:56)
611.  (3802) Johannes Jögi -71   1:49:09 (1:48:43) (0:46:26)
612.  (1183) Niklas Schultz -83   1:49:11 (1:49:05) (0:50:19)
613.  (1097) Johnny Höög -76 Hammarby IF  1:49:13 (1:49:08) (0:51:18)
614.  (411) Alexander Thomsen -90 Pappa putte LK  1:49:13 (1:48:58) (0:50:40)
615.  (789) Magnus Fred -73 Sky Hotel Apartments  1:49:15 (1:48:53) (0:51:34)
616.  (579) Jens Bosröm -88 Jag vill ju bara se bra ut naken  1:49:17 (1:48:52) (0:50:00)
617.  (761) Olle Lindwall -81   1:49:22 (1:48:54) (0:47:22)
618.  (1560) Johan Persson -79 Nykvarn  1:49:22 (1:49:11) (0:52:19)
619.  (659) Lars Grahm -54 Asics Running Club  1:49:26 (1:49:05) (0:47:59)
620.  (705) Mårten Magnusson -72   1:49:29 (1:49:00) (0:50:47)
621.  (479) Daniel Krondahl -75   1:49:34 (1:49:23) (0:51:14)
622.  (821) Rob Santler -45   1:49:34 (1:49:10) (0:49:15)
623.  (181) Henrik Génetay -75   1:49:35 (1:49:26) (0:48:58)
624.  (676) Linus Yng -80   1:49:38 (1:49:24) (0:46:16)
625.  (1205) Peter Johansson -73 1:49:38 (1:49:35) (0:50:03)
626.  (1313) Alexander Feldhof -85   1:49:43 (1:49:18) (0:48:45)
627.  (1045) Hördur Birgisson -82   1:49:48 (1:49:30) (0:51:16)
628.  (1052) James Morgner -69   1:49:49 (1:49:44) (0:52:27)
629.  (706) Martin Gräns -76 FBI Tullinge  1:49:52 (1:49:47) (0:49:09)
630.  (1074) Joakim Törnell -64   1:49:53 (1:49:46) (0:51:30)
631.  (1202) Peter Rosengren -60 Täby  1:49:56 (1:49:51) (0:51:32)
632.  (1419) Daniel Werkmäster -62   1:49:58 (1:49:39) (0:52:17)
633.  (1670) Magnus Kurtsson -65   1:49:58 (1:49:45) (0:53:47)
634.  (1053) Jan Arnheim -87   1:49:59 (1:49:58) (0:50:46)
635.  (1279) Victor Adolfsson -86 Årsta  1:50:01 (1:49:58) (0:51:12)
636.  (1441) Jyrki Elo -63   1:50:01 (1:49:52) (0:54:44)
637.  (485) Mats Dufva -67 Lonesome Runners  1:50:03 (1:49:37) (0:51:39)
638.  (1827) Stefan Nordgren -65   1:50:05 (1:49:41) (0:52:47)
639.  (774) Patrick Bjurström -45 IF Linnéa  1:50:05 (1:49:49) (0:49:08)
640.  (1054) Jan-Bernd Stukenborg -77   1:50:08 (1:49:57) (0:49:26)
641.  (1200) Per-Ragnar Hedman -80   1:50:13 (1:50:07) (0:51:24)
642.  (1780) Petri Mikael Koistinen -64   1:50:16 (1:50:02) (0:52:38)
643.  (3823) Magnus Hellström -54   1:50:17 (1:49:56) (0:51:08)
644.  (1271) Ulf Holmström -66   1:50:18 (1:50:12) (0:51:40)
645.  (1122) Lars Eldensjö -65 IF Linnéa Friidrott  1:50:20 (1:50:12) (0:52:38)
646.  (1120) Lars Sundholm -63 Faktum Medica  1:50:24 (1:50:22) (0:50:51)
647.  (775) Patrick Moser -64 Tsm  1:50:25 (1:50:08) (0:49:53)
648.  (1207) Peter Hsieh -84 Botkyrka Badminton  1:50:28 (1:50:24) (0:49:26)
649.  (595) Johan Falkenström -80   1:50:30 (1:50:10) (0:50:08)
650.  (562) Johannes Hüffmeier -80   1:50:35 (1:50:12) (0:48:00)
651.  (273) Mattias Frithiof -78   1:50:47 (1:50:34) (0:48:15)
652.  (535) Carl Smith -84 Konditionsklubben Gällstad  1:50:47 (1:50:33) (0:49:10)
653.  (1325) Andreas Fällström -80   1:50:47 (1:50:34) (0:53:05)
654.  (1163) Mats Wahlberg -58 Nynäshamnlångdistansklubb  1:50:48 (1:50:41) (0:51:47)
655.  (224) Per Weinberger -68   1:50:50 (1:50:34) (0:49:18)
656.  (788) Per Lundholm -64 TSK-79  1:50:54 (1:50:26) (0:47:27)
657.  (1017) Stefan Edström -70   1:50:54 (1:50:47) (0:50:34)
658.  (597) Johan Kejler -73   1:50:55 (1:50:40) (0:50:26)
659.  (240) Lars Engvall -79   1:50:56 (1:50:48) (0:46:31)
660.  (1579) Juan Obregon -79 TSM running  1:51:00 (1:50:53) (0:51:08)
661.  (3953) Anders Sand -80 Nordea  1:51:06 (1:50:47) (0:52:17)
662.  (903) Martin Adestedt -98   1:51:06 (1:51:04) (0:50:31)
663.  (3996) Martin Ljungberg -79   1:51:07 (1:50:53) (0:47:36)
664.  (558) Henrik Gustavsson -77 Nynäshamns långdistans klubb  1:51:07 (1:50:50) (0:49:51)
665.  (1204) Peter Carlsson -58 Mälarö SOK  1:51:08 (1:51:02) (0:52:15)
666.  (806) Petter Lundström -72   1:51:10 (1:50:52) (0:48:57)
667.  (1432) Fredrik Sandberg -89   1:51:19 (1:50:52) (0:51:51)
668.  (1462) Daniel Ferrero -84   1:51:20 (1:50:58) (0:50:56)
669.  (949) Bruno Hultstrand -55 Angelica Hultstrand AB  1:51:22 (1:51:17) (0:51:16)
670.  (547) Håkan Lundqvist -66   1:51:23 (1:51:05) (0:51:26)
671.  (861) Thomas Moilanen -81   1:51:24 (1:51:14) (0:50:41)
672.  (620) Jordy Hofhuis -88 Metro  1:51:27 (1:51:05) (0:51:44)
673.  (1238) Stefan Juhlin -82 Gamnacke  1:51:28 (1:51:27) (0:52:19)
674.  (1036) Hans Engström -67   1:51:28 (1:51:21) (0:53:25)
675.  (768) Daniel Olsson -86   1:51:32 (1:51:13) (0:50:04)
676.  (928) Fredrik Mattsson -71   1:51:33 (1:51:19) (0:53:08)
677.  (940) Axel Börner -83   1:51:36 (1:51:35) (0:49:49)
678.  (1427) David Lindahl -77   1:51:37 (1:51:23) (0:52:08)
679.  (6072) Petter Björkestam -84   1:51:38 (1:51:26) (0:52:29)
680.  (521) Johan Ståhl -76 Södertälje  1:51:43 (1:51:31) (0:51:21)
681.  (197) Johan Filander -76 Vallentuna  1:51:44 (1:51:38) (0:45:38)
682.  (858) Theodor Sverkén Sjögren -71 Älvsjö Runners  1:51:44 (1:51:21) (0:50:48)
683.  (1575) Jörgen Linse -65   1:51:49 (1:51:30) (0:53:29)
684.  (5662) Jérôme Bourdet -67   1:51:49 (1:51:32) (0:48:28)
685.  (871) Christian Stotzer Salmeron -84 Swedbank  1:51:50 (1:51:33) (0:51:57)
686.  (847) Stefan Bladh -72 Bladerunner RC  1:51:50 (1:51:34) (0:49:24)
687.  (1570) Jonas Florhed -85   1:51:52 (1:51:33) (0:48:56)
688.  (1770) Pär Frisk -62 Viltid  1:51:52 (1:51:38) (0:51:55)
689.  (4695) Martin Olsson -63 TSM Running  1:51:59 (1:51:45) (0:53:03)
690.  (1104) Mikael Karlström -77 Xylem IF  1:51:59 (1:51:56) (0:50:07)
691.  (612) Jonas Lundborg -19 Sundbybergs ik  1:51:59 (1:51:44) (0:49:54)
692.  (1201) Peter Bodefjord -64   1:52:06 (1:52:05) (0:52:40)
693.  (618) Jonny Greinsmark -60 Greinsmark Konsult  1:52:06 (1:51:46) (0:49:22)
694.  (1180) Niclas Boberg -73   1:52:08 (1:52:04) (0:50:07)
695.  (825) Roland Jansson -52 Uppsala LK  1:52:09 (1:51:50) (0:49:26)
696.  (1772) Kristian Säf Pernselius -83 FMV Sport  1:52:13 (1:52:02) (0:51:54)
697.  (1209) Petter Beijer -80 IF Linnéa  1:52:16 (1:52:13) (0:49:06)
698.  (5654) Björn Hedman -92   1:52:17 (1:52:07) (0:53:29)
699.  (5653) Gustav Axelson -89   1:52:17 (1:52:06) (0:53:28)
700.  (759) Ola Sundh -60 Formtopp IF  1:52:19 (1:52:02) (0:51:45)
701.  (1798) Said Abdu -69   1:52:22 (1:52:18) (0:50:35)
702.  (661) Lars Arvidsson -73 Orkla Care  1:52:25 (1:52:00) (0:50:27)
703.  (425) Andreas Hessmark -74   1:52:26 (1:52:05) (0:49:54)
704.  (3959) John Hultberg -73   1:52:26 (1:52:06) (0:51:48)
705.  (1101) Kjell Karlson -55 Team Skavsåret IF  1:52:27 (1:52:15) (0:53:41)
706.  (728) Mikael Forsström -61 Runday IF  1:52:28 (1:52:23) (0:54:34)
707.  (799) Peter Rehnfeldt -66   1:52:32 (1:52:09) (0:50:42)
708.  (1825) Stefan Hamrin -71   1:52:34 (1:52:13) (0:53:01)
709.  (491) Emil Söderhjelm -71 Lost Boys  1:52:36 (1:52:14) (0:48:32)
710.  (3634) Johan Enbuske -71 Snedsteget Slimclub  1:52:40 (1:52:34) (0:53:05)
711.  (532) Gabriel Sundström -76   1:52:41 (1:52:27) (0:49:47)
712.  (732) Mikael Smedbäck -72   1:52:44 (1:52:20) (0:50:53)
713.  (1815) Mikael Sundén -81 Huddinge SK  1:52:50 (1:52:30) (0:52:59)
714.  (592) Joakim Arringer -90   1:52:57 (1:52:44) (0:48:10)
715.  (1747) Norman Geaney -73 Mikkeller Running Club  1:53:04 (1:52:42) (0:50:43)
716.  (1189) Olov Schubert -58   1:53:05 (1:52:55) (0:53:45)
717.  (608) John Dester -85 Jägarns Jaktlag  1:53:10 (1:52:42) (0:49:09)
718.  (888) Will Sibia -79   1:53:11 (1:52:48) (0:50:34)
719.  (1700) Martin Larsson -71   1:53:13 (1:53:01) (0:54:20)
720.  (518) Fredrik Montgomery -71   1:53:18 (1:52:52) (0:50:53)
721.  (1740) William Rosenström -76 Gate46  1:53:20 (1:53:04) (0:53:30)
722.  (1574) Per Jonsson -83   1:53:21 (1:52:51) (0:54:29)
723.  (881) Urban Båvestam -65   1:53:22 (1:52:56) (0:51:44)
724.  (1513) Hui Zhao -60   1:53:27 (1:53:15) (0:52:56)
725.  (904) Adrian Thomasson -57   1:53:28 (1:53:18) (0:53:41)
726.  (886) Martin Vidhall -82   1:53:33 (1:53:20) (0:48:43)
727.  (1589) Kasper Lennartssom -67   1:53:38 (1:53:21) (0:50:13)
728.  (1112) Kjell Lundström -65 Söderhöjd  1:53:39 (1:53:29) (0:51:33)
729.  (1171) Michael Wallin -61   1:53:40 (1:53:39) (0:51:55)
730.  (1033) Hans Romare -66   1:53:44 (1:53:40) (0:52:54)
731.  (1002) Fredrik Rydberg -72 Bromma  1:53:45 (1:53:41) (0:48:25)
732.  (1177) Hasan Isit Nestani -71 Kocher Hem AB  1:53:47 (1:53:43) (0:53:15)
733.  (968) Jörgen Dahl -69 1:53:52 (1:53:43) (0:52:39)
734.  (1377) Björn von Gegerfelt -83   1:53:53 (1:53:35) (0:53:54)
735.  (1297) Bahram Razazi -55   1:53:54 (1:53:49) (0:51:05)
736.  (815) Robin Lundggren -77   1:53:56 (1:53:30) (0:49:51)
737.  (4707) Mats Lannerlöv   1:54:03 (1:53:40) (0:52:58)
738.  (496) Erik Dahlman -67 Djurgårdens IF  1:54:06 (1:53:59) (0:49:11)
739.  (1327) Andreas Persson -77   1:54:11 (1:54:00) (0:52:26)
740.  (1212) Prakash Dakua -81 1:54:12 (1:54:06) (0:53:31)
741.  (585) Jim Ullako -90   1:54:13 (1:53:56) (0:52:25)
742.  (450) Bert Ström -53 Spik  1:54:13 (1:53:58) (0:50:24)
743.  (900) Andreas Torsson -86   1:54:14 (1:54:05) (0:53:14)
744.  (6085) Johnny Nyhlin -53   1:54:14 (1:54:13) (0:51:04)
745.  (756) Nuri Efremius -68 Ericsson Stockholm IK  1:54:18 (1:53:49) (0:51:12)
746.  (860) Thomas Björnermark -71   1:54:20 (1:54:07) (0:49:04)
747.  (846) Spyridon Lykakis -71 Hellas  1:54:21 (1:53:52) (0:50:48)
748.  (994) Erik Saverstam -75 Roslagens IF  1:54:21 (1:54:12) (0:50:50)
749.  (1599) Kalle Sevilä -63   1:54:22 (1:54:19) (0:50:42)
750.  (513) Felix Fogelberg -89 Gamla Stan  1:54:23 (1:54:01) (0:46:14)
751.  (819) Robert Kumlin -78 Lonesome Runners  1:54:26 (1:53:57) (0:55:44)
752.  (1425) Diego Naves -88   1:54:33 (1:54:06) (0:53:46)
753.  (1257) Thomas Larsson -63 Runacademy IF  1:54:34 (1:54:26) (0:51:45)
754.  (1868) Tomas Svensson -80   1:54:35 (1:54:14) (0:55:20)
755.  (709) Mart Maandi -68 Åkersberga Spring  1:54:35 (1:54:17) (0:50:27)
756.  (717) Mattias Bern -73 Werundiabetes  1:54:36 (1:54:09) (0:51:39)
757.  (563) Ragnar Eneström -63   1:54:37 (1:54:10) (0:52:44)
758.  (1657) Erik Lundberg -86 AXA SC  1:54:38 (1:54:19) (1:53:54)
759.  (901) Adam Wahlkvist -92   1:54:41 (1:54:33) (0:53:10)
760.  (1026) Marcuz Vikeus -60   1:54:45 (1:54:22) (0:53:10)
761.  (1650) Thomas Andersson -74 BK Steljärnet  1:54:47 (1:54:38) (0:56:24)
762.  (3970) Jonas Alvhammar -81   1:54:48 (1:54:29) (0:50:10)
763.  (879) Ulf Frodahl -62 Le Chéile Athletics Club, Dublin, Ireland  1:54:51 (1:54:34) (0:55:57)
764.  (1870) Tor Mellbye -55 Länsförsäkringar IF  1:54:53 (1:54:29) (0:53:41)
765.  (966) Daniel Yergler -67   1:54:53 (1:54:49) (0:52:36)
766.  (1049) Isak Betsimon -79 Assyriska FF  1:54:56 (1:54:48) (0:51:05)
767.  (423) Andreas Hagsten -84   1:55:00 (1:54:45) (0:51:15)
768.  (1065) Jens Matthiessen -60   1:55:01 (1:54:51) (0:53:52)
769.  (515) Fredrik Lindmark -72 Tureberg  1:55:01 (1:54:43) (0:52:57)
770.  (602) Johan Mellberg -70   1:55:03 (1:54:33) (0:54:36)
771.  (1024) Håkan Larsson -65   1:55:05 (1:55:04) (0:53:05)
772.  (1164) Mats Wallén -51 Fredrikshofs FIF  1:55:07 (1:54:58) (0:52:09)
773.  (1417) Daniel Lindahl -81   1:55:09 (1:54:58) (0:54:39)
774.  (1252) Thibaut Bourbon -88   1:55:12 (1:55:10) (0:50:49)
775.  (1055) Jan Zetterman -66   1:55:20 (1:55:12) (0:55:11)
776.  (1833) Sune Eriksson -56   1:55:24 (1:55:10) (0:52:23)
777.  (1069) Jesper Olsson -73   1:55:24 (1:55:16) (0:53:44)
778.  (666) Leo Niskakari -90   1:55:28 (1:55:05) (0:48:39)
779.  (1318) Anders Ekblom -61   1:55:34 (1:55:14) (0:54:15)
780.  (588) Jonas Jolhammar -78 Lillforsen  1:55:35 (1:55:12) (0:50:50)
781.  (1243) Fredrik Lund -78   1:55:36 (1:55:29) (0:53:52)
782.  (3988) Jonas Linder -69   1:55:37 (1:55:16) (0:55:05)
783.  (457) Carl-Johan Schnell -67   1:55:38 (1:55:08) (0:51:16)
784.  (615) Jonas Olsson -78   1:55:39 (1:55:14) (0:52:07)
785.  (1666) Magnus Hellmark -82   1:55:40 (1:55:29) (0:57:50)
786.  (1501) Henrik Widman -88   1:55:44 (1:55:42) (0:51:02)
787.  (1809) Adam Segergren -69   1:55:44 (1:55:31) (0:56:00)
788.  (1217) Richard Ginzburg -78 Amphisys  1:55:53 (1:55:46) (0:54:27)
789.  (1272) Ulric Höij -69   1:55:56 (1:55:39) (0:52:31)
790.  (1261) Tomas Holmqvist -74   1:55:58 (1:55:30) (0:54:48)
791.  (415) Anders Trawén -82 Yesiamalongwayfromhome  1:56:05 (1:55:45) (0:53:37)
792.  (227) Kalle Dahlqvist -96   1:56:06 (1:56:02) (0:45:29)
793.  (1796) Roger Rutström -72 IFK sala  1:56:12 (1:55:59) (0:53:16)
794.  (1222) Rolf Mellander -78   1:56:12 (1:56:04) (0:53:51)
795.  (1198) Pelle Svensson -69   1:56:15 (1:56:04) (0:54:20)
796.  (3969) Tomas Davidsson -75   1:56:16 (1:55:51) (0:51:39)
797.  (1076) Johan Calì Johansson -89   1:56:16 (1:56:01) (0:51:56)
798.  (674) Jonas Lindgren -78 Axa Sports Club  1:56:21 (1:56:14) (0:49:05)
799.  (1414) Conny Lindqvist -70   1:56:29 (1:56:00) (0:55:50)
800.  (1571) Jonas Karlsson -76 Åsub  1:56:32 (1:56:13) (0:54:47)
801.  (1193) Oskar Johansson -87 SEB IF  1:56:34 (1:56:23) (0:53:19)
802.  (812) Sixten Roström -97 The dark side  1:56:35 (1:56:20) (0:53:38)
803.  (979) Thomas Bladh -78   1:56:42 (1:56:35) (0:51:18)
804.  (1266) Lennart Alexander -57 Stockholm City Triathlon Club  1:56:45 (1:56:37) (0:52:45)
805.  (911) Anders Braathen -62 Tyresö  1:56:52 (1:56:37) (0:53:36)
806.  (1004) Fredrik Eriksson -64 långbro Värdshus  1:57:00 (1:56:56) (0:54:42)
807.  (1214) Ralph Janewall -63   1:57:03 (1:57:01) (0:52:47)
808.  (1604) Linus Klevebäck -87   1:57:06 (1:56:27) (0:54:19)
809.  (343) Sebastian Frizzo -79   1:57:10 (1:56:51) (0:53:15)
810.  (1231) Sokrates Petalidis -57   1:57:10 (1:56:58) (0:54:26)
811.  (1155) Mårten Lundén -70   1:57:12 (1:57:05) (0:52:38)
812.  (5655) Patrik Billgren -90   1:57:12 (1:56:53) (0:52:57)
813.  (1794) Robert Sennebäck -73 SLL IT FF  1:57:14 (1:56:56) (0:56:31)
814.  (976) Dennis Andersson -76 Ursvik  1:57:15 (1:57:10) (0:55:48)
815.  (1025) Håkan Svensson -60 Mariefred  1:57:20 (1:57:18) (0:51:53)
816.  (559) Hjalmar Skog -92 Hundels  1:57:20 (1:56:54) (0:56:45)
817.  (893) Petter Inger -76   1:57:21 (1:56:51) (0:51:37)
818.  (581) Jesper Engman -74   1:57:25 (1:57:09) (0:50:49)
819.  (1145) Carl Yngfalk -80   1:57:30 (1:57:24) (0:51:53)
820.  (154) Peter Sundberg -56 IK Westmania  1:57:35 (1:57:29) (0:50:23)
821.  (1407) Christer Backelin -43 Stockholm  1:57:36 (1:57:27) (0:54:34)
822.  (1673) Magnus Viksten -64 Champagne runners  1:57:40 (1:57:32) (0:49:49)
823.  (921) Andreas Frangeskides -75   1:57:44 (1:57:32) (0:54:02)
824.  (553) Henrik Jonsson -77   1:57:50 (1:57:21) (0:52:06)
825.  (914) Anders Johnson -62 Atlas Copco IF  1:57:50 (1:57:46) (0:53:52)
826.  (1873) Ulf Axbrink -66   1:57:51 (1:57:34) (0:54:10)
827.  (1531) Jan Hägg -55 Jämten  1:57:51 (1:57:43) (0:56:01)
828.  (1558) Johan Hådén del Pino -66   1:57:52 (1:57:36) (0:54:30)
829.  (820) Robin Lahti -92   1:57:56 (1:57:34) (0:56:03)
830.  (1577) Jens Fryxell -89   1:58:01 (1:57:47) (0:58:25)
831.  (1181) Niclas Lindström -69 Green Hills Software  1:58:04 (1:58:03) (0:52:02)
832.  (764) Olof Rexed -64   1:58:07 (1:57:42) (0:55:53)
833.  (1510) Christer Hentze -90 Drt-Kungsbacka  1:58:09 (1:57:49) (0:54:51)
834.  (1288) Fredrik Forsström -71 Yxsjöberg IK  1:58:19 (1:58:15) (0:54:02)
835.  (1390) Carlos Cardoso Palacios -70   1:58:23 (1:57:57) (0:56:50)
836.  (1292) Thomas Albers -88 Runday  1:58:29 (1:58:19) (0:51:43)
837.  (1782) Petter Wermelin -64   1:58:35 (1:58:27) (0:56:21)
838.  (1237) Stefan Björndahl -66 Örby  1:58:35 (1:58:30) (0:54:30)
839.  (648) Peter Hasselqvist -65   1:58:43 (1:58:14) (0:51:37)
840.  (1197) Peder Edvall -67   1:58:44 (1:58:40) (0:55:00)
841.  (813) Hugo Roström -95 The dark side  1:58:49 (1:58:32) (0:49:03)
842.  (1851) Tarvo Silivask -77   1:58:50 (1:58:45) (0:55:49)
843.  (746) Jens Öberg -77 Vegan Runners IK  1:58:50 (1:58:29) (0:52:47)
844.  (1467) Francesca Pavan -88   1:58:51 (1:58:30) (0:55:42)
845.  (1007) Fredrik Andersson -73   1:58:58 (1:58:46) (0:56:35)
846.  (572) Stanislaw Zajac -88 Hökarängen  1:59:01 (1:58:22) (0:51:51)
847.  (1776) Peter Stackell -77   1:59:02 (1:58:45) (0:56:29)
848.  (1188) Olof Faxander -70   1:59:04 (1:58:53) (0:53:18)
849.  (1105) Carl Svärd -79 Kayenta  1:59:06 (1:58:55) (0:54:39)
850.  (985) Victor Heyman -91 Tumba  1:59:09 (1:59:01) (0:51:31)
851.  (5629) Anders Västerberg -58   1:59:11 (1:58:51) (0:57:01)
852.  (1220) Rikard Bohlin -56 Agnrik  1:59:14 (1:59:04) (0:55:27)
853.  (1685) Marcus Bodin -70 CK Upplopp  1:59:16 (1:59:07) (0:55:47)
854.  (1012) Gianni Mango -73   1:59:20 (1:59:03) (0:53:18)
855.  (1329) Andreas Persson -86   1:59:36 (1:59:24) (0:56:37)
856.  (5649) Pernilla Lööb -87 Deloitte  1:59:48 (1:59:33) (0:55:39)
857.  (1161) Mattias Björk -67   1:59:55 (1:59:51) (0:54:48)
858.  (635) Tom Karlsson -64 KTH IF  1:59:59 (1:59:41) (0:55:42)
859.  (1244) Stuart Shingler -78   2:00:00 (1:59:46) (0:54:23)
860.  (3460) Carl Falk -80 Lonesome Runners  2:00:00 (1:59:37) (0:51:12)
861.  (948) Bosse Lundin -63   2:00:03 (1:59:29) (0:56:32)
862.  (1118) Lars Höstner -80 Nordanstig FK  2:00:03 (1:59:50) (0:54:50)
863.  (962) Conny Striem -70 Morgongåva  2:00:05 (1:59:58) (0:55:16)
864.  (1093) Jörgen Olmats -68 Västerås LK  2:00:06 (2:00:02) (0:55:43)
865.  (1544) Jesper Neuhaus -75 Vegan Runners IK  2:00:10 (1:59:52) (0:55:21)
866.  (1060) Jan Bruhn -55 EBM IF  2:00:12 (2:00:04) (0:53:51)
867.  (796) Peter Svensson -78 Crossfit Tegen  2:00:18 (2:00:11) (0:51:42)
868.  (957) Thomas Charrier -92   2:00:20 (2:00:12) (0:52:26)
869.  (1777) Peter Söderström -66   2:00:35 (2:00:15) (0:57:40)
870.  (1295) Damon Razazi -88   2:00:39 (2:00:33) (0:53:15)
871.  (509) Daniel Falkman -87   2:00:43 (2:00:25) (0:55:46)
872.  (800) Peter Ryberg -78   2:00:44 (2:00:28) (0:50:35)
873.  (1869) Tommie Taguchi -71   2:00:49 (2:00:26) (0:58:00)
874.  (91) Olof Mattiasson -67   2:00:52 (2:00:33) (0:55:15)
875.  (1475) Fredrik Möller -68   2:01:01 (2:00:35) (0:55:59)
876.  (1075) Joakim Wagner -73   2:01:04 (2:00:53) (0:56:21)
877.  (1119) Lars Söderberg -48 vallentuna fk  2:01:04 (2:00:57) (0:57:35)
878.  (1758) Pär Angerfelt -73   2:01:15 (2:01:02) (0:55:40)
879.  (1443) Emil Bustos -93   2:01:22 (2:01:01) (0:56:50)
880.  (1282) William Kihlberg -98   2:01:29 (2:01:24) (0:53:57)
881.  (1146) Jonas Åström -78   2:01:32 (2:01:24) (0:50:55)
882.  (1845) Sven Holm -63 Iac  2:01:34 (2:01:01) (0:56:35)
883.  (1406) Christer Axberg -76   2:01:35 (2:01:05) (0:57:48)
884.  (1683) Marcel Buder -89   2:01:38 (2:01:08) (0:56:51)
885.  (1549) Jesus Orrego -52 Peru runners  2:01:40 (2:01:28) (0:54:17)
886.  (1490) Per Hildinge -78 Hanviken  2:01:45 (2:01:34) (0:55:21)
887.  (1744) Nils Below -62   2:01:46 (2:01:25) (0:53:09)
888.  (1848) Niklas Haglund -73   2:01:48 (2:01:29) (0:55:04)
889.  (1221) Rolf Andersson -54   2:01:50 (2:01:47) (0:54:48)
890.  (1581) Juha Andersson -85 IBM Klubben  2:01:55 (2:01:45) (0:54:26)
891.  (1896) Christofer Moricz -77 Åkersberga  2:02:06 (2:01:54) (0:56:56)
892.  (1900) Mathias Lang -74 Funäsdalens IF  2:02:13 (2:02:01) (0:54:34)
893.  (1170) Michael Ledwith -68   2:02:13 (2:02:10) (0:52:32)
894.  (1260) Tomas Pesonen -77 Enhörna IF  2:02:16 (2:02:12) (0:55:29)
895.  (1259) Tomas Forss -67 Gustavsberg  2:02:25 (2:02:22) (0:55:31)
896.  (1878) Johan Walkendorff -77 Huddinge  2:02:27 (2:02:04) (0:54:04)
897.  (983) Joachim Embretsén -72 Lonesome Runners  2:02:37 (2:02:24) (0:56:15)
898.  (1843) Göran Svärdberg -61   2:02:39 (2:02:30) (0:56:13)
899.  (1296) Mattias Hansson -69   2:02:53 (2:02:43) (0:56:41)
900.  (1755) Oscar Warglo -75 Täby  2:02:54 (2:02:35) (0:53:37)
901.  (953) Carl Magnus Johansson -65 Smack  2:03:03 (2:03:03)
902.  (944) Bobo Blixt -63 Åkerstorp Runners  2:03:09 (2:03:04) (0:55:55)
903.  (528) Fredrik Larsson -89 Brottby SK  2:03:15 (2:02:41) (0:54:38)
904.  (993) Erik Saverstam -75 Åkersberga  2:03:15 (2:03:06) (0:55:54)
905.  (1464) Filip Johansson -81   2:03:25 (2:03:14) (0:54:37)
906.  (1420) Daniel Rendrup -68 MTM AB  2:03:28 (2:03:06) (0:58:55)
907.  (1888) Björn Lundström -71   2:03:30 (2:02:58) (0:55:33)
908.  (613) Jonas Pedersén -83 Sköndal  2:03:38 (2:03:26) (0:52:17)
909.  (942) Benny Eriksson -59 Nynäshamnslångdistansklubb  2:03:39 (2:03:32) (0:51:50)
910.  (1108) Kent Jansson -66   2:03:46 (2:03:32) (0:55:39)
911.  (1265) Torsten Sundström -79   2:03:50 (2:03:33) (0:57:16)
912.  (1775) Peter Grannas -64   2:03:56 (2:03:36) (0:55:08)
913.  (1312) Alexander Mörk -80 Gränum  2:03:57 (2:03:23) (0:58:56)
914.  (1802) Samuel Ankarcrona -88   2:04:01 (2:03:44) (0:55:30)
915.  (992) Erik Redestad -82   2:04:04 (2:04:01) (0:55:39)
916.  (915) Anders Olsson -60 Borlänge LK  2:04:08 (2:04:05) (0:57:52)
917.  (996) Michael Falk -77   2:04:20 (2:04:19) (0:50:17)
918.  (1354) Antti Ahonen -85   2:04:31 (2:04:11) (0:58:42)
919.  (4880) Petter Hällberg -79   2:04:39 (2:04:08) (0:52:16)
920.  (1530) Jakob Samuelsson -83   2:04:46 (2:04:22) (0:57:23)
921.  (1483) Gert Andersson -55 Scania IF  2:04:46 (2:04:21) (0:59:29)
922.  (1360) Peter Aulik -62   2:04:47 (2:04:32) (0:54:52)
923.  (1239) Tomas Stenskog -77   2:04:52 (2:04:39) (0:55:08)
924.  (961) Conny Andersson -66 Ericsson Stockholm IK  2:04:52 (2:04:50) (0:56:09)
925.  (1704) Mathias Danielsen -75   2:04:56 (2:00:38) (0:55:34)
926.  (1500) Hans Svensson -68 ifk tumba  2:05:00 (2:04:29) (0:58:58)
927.  (1621) Lars Bomler -64 Sköntorp  2:05:10 (2:04:50) (0:58:15)
928.  (1867) Tomas Ekholm -70 Huddinge AIS  2:05:12 (2:04:54) (0:58:17)
929.  (1453) Erik Lövgren -66   2:05:14 (2:04:56) (0:57:33)
930.  (1184) Niklas Stuifbergen -81   2:05:21 (2:05:11) (0:52:09)
931.  (990) Erik Lager -65 Ericsson IK  2:05:24 (2:05:21) (0:55:35)
932.  (1494) Göran Hamrin -70   2:05:26 (2:04:58) (0:58:23)
933.  (1440) Ola Nilsson -75   2:05:31 (2:05:13) (0:53:39)
934.  (1473) Fredrik Ögren -72 Expressen  2:05:37 (2:05:11) (0:59:41)
935.  (1381) Bo Renck -53   2:05:43 (2:05:15) (0:59:32)
936.  (561) Hosan Asadi -65   2:05:45 (2:05:15) (2:04:36)
937.  (1792) Rikard Nero -80   2:05:47 (2:05:19) (0:59:31)
938.  (965) Daniel Larsson -80 Incoord IF  2:05:48 (2:05:42) (0:56:10)
939.  (1863) Sture Sundberg -55 Skellefteå AIK  2:05:48 (2:05:19) (0:58:46)
940.  (1892) Markus Duvell -73   2:05:51 (2:05:39) (0:56:23)
941.  (1662) Denis Madunic -82   2:05:56 (2:05:33) (0:57:04)
942.  (1178) Nicklas Brännström -68 Sköndal  2:06:02 (2:06:00) (0:58:52)
943.  (1278) Magnus Westerberg -74   2:06:04 (2:05:50) (0:57:30)
944.  (1828) Stefan Alfbo -78   2:06:05 (2:05:43) (0:59:18)
945.  (1401) Cristian Fenichi -84   2:06:07 (2:05:31) (0:59:52)
946.  (916) Anders Sandén -82 Microsoft  2:06:07 (2:05:58) (0:56:35)
947.  (4715) Johan Samuelsson -88 Uvmarö Wildboars  2:06:11 (2:05:48) (0:56:51)
948.  (1326) Andreas Hållander -90   2:06:15 (2:05:51) (0:59:12)
949.  (1885) Joëlette 1 Glädjeknuff  2:06:22 (2:05:48) (0:55:35)
950.  (1492) Håkan Sporrong -59 Kalmar  2:06:24 (2:06:03) (0:59:33)
951.  (5657) Jocke Svensson -79   2:06:25 (2:06:06) (0:57:19)
952.  (1554) Johan Malmström -70   2:06:29 (2:06:10) (0:56:48)
953.  (1728) Martin Wilson -70   2:06:29 (2:06:13) (0:55:13)
954.  (954) Carl Stångberg -80   2:06:30 (2:06:23) (0:54:29)
955.  (1452) Erik Östberg -84 Vallvik Runners  2:06:33 (2:06:04) (0:59:37)
956.  (1624) Lars Wincent -65   2:06:37 (2:06:05) (1:01:26)
957.  (525) Fredrik Jansson -87 Sgk  2:06:38 (2:06:19) (1:02:25)
958.  (1306) Adrian Smith -80   2:06:43 (2:06:27) (0:55:31)
959.  (1249) Peter Jönsson -71   2:07:03 (2:06:43) (0:53:39)
960.  (1769) Per Hållander -65 Lonesome Runners  2:07:05 (2:06:37) (0:59:08)
961.  (1484) Göran Hedberg -53   2:07:05 (2:06:42) (0:59:36)
962.  (1331) Andre Koski -81   2:07:15 (2:06:56) (0:59:36)
963.  (1511) Henrik Straeng -60   2:07:16 (2:07:02) (0:54:12)
964.  (1601) Kjell Nilsson -50 Avaviken SK  2:07:18 (2:06:54) (0:58:18)
965.  (1552) Jonas Kamstedt -68   2:07:18 (2:07:01) (0:59:46)
966.  (1734) Ramon Hano -56 Mexico  2:07:27 (2:07:15) (0:59:53)
967.  (1533) Jan Wallström -68 team Ågren  2:07:30 (2:07:16) (0:54:42)
968.  (1710) Mattias Jakobsson -87 Runacademy IF  2:07:31 (2:07:07) (0:57:28)
969.  (1382) Stefan Josefsson -60   2:07:34 (2:07:10) (0:58:01)
970.  (1321) Anders Persson -81   2:07:35 (2:07:16) (0:59:14)
971.  (1439) Niklas Andersson -84   2:07:39 (2:07:04) (1:00:01)
972.  (1328) Andreas Ronvall -75   2:07:51 (2:07:26) (1:01:31)
973.  (1081) Johan Wullt -70   2:07:52 (2:07:42) (0:54:02)
974.  (1195) Stefan Pärlhem -63 Magelugnen  2:07:58 (2:07:45) (0:55:05)
975.  (828) Ronnie Schmidt -78   2:08:00 (2:07:52) (0:57:31)
976.  (1169) Micael Thollander -69   2:08:12 (2:08:04) (0:55:25)
977.  (1376) Björn Weidinger -93   2:08:17 (2:07:59) (1:02:00)
978.  (1763) Patrik Stefansson -69 Västerås  2:08:19 (2:08:02) (0:56:40)
979.  (5506) Stas Ivinsky -73   2:08:32 (2:08:09) (0:58:08)
980.  (1813) Thomas Ek -66 Sigtuna  2:08:42 (2:08:22) (1:00:24)
981.  (1767) Pekka Luukko -47 Södertälje  2:09:18 (2:08:48) (1:01:07)
982.  (1610) Kristian Tryggvason -75 GatheringBoys IK  2:09:23 (2:09:11) (1:00:46)
983.  (1264) Pontus Törnlund -65   2:09:31 (2:09:28) (0:54:10)
984.  (1708) Mats Wernhammar -65 Huddinge  2:09:31 (2:09:10) (0:56:01)
985.  (1667) Magnus Johansson -78   2:09:32 (2:09:04) (0:57:26)
986.  (1615) Rasmus Bengtsson -85 Jägarns Jaktlag  2:09:47 (2:09:26) (0:57:46)
987.  (1294) Erik Robertsson -86 Team Segfirre  2:09:53 (2:09:47) (0:57:53)
988.  (1416) Henrik Sigfridsson -77 Tyar mer  2:09:56 (2:09:32) (0:58:31)
989.  (1823) Staffan Sjöström -84   2:09:57 (2:09:43) (0:56:28)
990.  (1641) Linus Svensson -86   2:10:04 (2:09:47) (0:57:17)
991.  (1162) Mats Erkers -58 Run4life  2:10:07 (2:09:52) (1:00:51)
992.  (1319) Anders Ekelund -53   2:10:10 (2:10:03) (0:58:34)
993.  (1038) Henrik Andersson   2:10:13 (2:10:05) (0:56:26)
994.  (1225) Samuel Grayson -79   2:10:25 (2:10:19) (1:01:27)
995.  (685) Madeleine Ström -90   2:10:26 (2:10:20) (1:01:27)
996.  (1791) Rickard Sahlin -74   2:10:28 (2:10:12) (0:58:13)
997.  (1784) Per Bergström -75 Swedbank  2:10:32 (2:10:07) (0:58:05)
998.  (459) Carl-Johan Näsström -66   2:10:34 (2:10:12) (0:57:44)
999.  (1115) Matthias Bartosik -75   2:10:44 (2:10:40) (0:59:08)
1000.  (1215) Rasmus Rossi -76   2:10:46 (2:10:42) (0:55:52)
1001.  (1396) Per Larsson -70 Gubbängen  2:10:46 (2:10:24) (0:56:02)
1002.  (1546) Patrik Hellzén -59   2:10:48 (2:10:28) (1:02:13)
1003.  (952) Stefan Isaksson -50 Bålsta  2:11:10 (2:11:08) (0:57:25)
1004.  (5624) Erik Fredriksson -65 IBM Club  2:11:11 (2:10:40) (1:01:17)
1005.  (1862) Thomas Larsson -71   2:11:25 (2:11:10) (0:57:31)
1006.  (1190) Olov Norrgren -85   2:11:33 (2:11:21) (1:00:15)
1007.  (1413) Claus Grote -63 Lonesome Runners  2:11:36 (2:11:20) (0:59:32)
1008.  (1807) Erik Flodström -76   2:11:36 (2:11:19) (0:57:53)
1009.  (963) Robert Andersson -54 Hägersten  2:11:38 (2:11:22) (0:59:42)
1010.  (1035) Harald Nöjd -63   2:11:40 (2:11:39) (0:51:17)
1011.  (1250) Sven Österberg -63   2:11:40 (2:11:39) (0:56:25)
1012.  (1606) Klaus Niederdrenk -68 PAA SE  2:11:48 (2:11:26) (1:00:05)
1013.  (1211) Martin Lidö -68 Åkersberga  2:11:49 (2:11:41) (0:56:02)
1014.  (1158) Martin Götze -64 Tsm  2:11:54 (2:11:43) (0:55:43)
1015.  (560) Lars Hjalmarsson -77   2:12:00 (2:11:40) (0:57:28)
1016.  (1752) Olof Stjärnegårdh -87   2:12:29 (2:12:04) (0:58:36)
1017.  (1047) Per Olofsson -75   2:12:46 (2:12:40) (0:58:23)
1018.  (1379) Björn Westman -65   2:12:51 (2:08:55) (0:59:12)
1019.  (601) Johan Forsberg -65 Fopparunners  2:12:55 (2:12:32) (0:57:23)
1020.  (1322) Anders Boström -59   2:13:04 (2:12:34) (0:58:45)
1021.  (1771) Per-Erik Johansson -64 Team Skavsåret IF  2:13:06 (2:12:42) (1:00:32)
1022.  (1507) Henrik Hagevik Hansson -90   2:13:17 (2:12:53) (1:05:24)
1023.  (483) David Strömwall -70 Kvarnholmen Millers  2:13:20 (2:12:56) (1:03:57)
1024.  (1829) Stefan Nyman -73   2:13:45 (2:13:31) (0:59:48)
1025.  (1551) Jimmy Odenholm -73   2:13:49 (2:13:30) (0:58:47)
1026.  (199) Jonathan Mccaffrey -77 Fredrikshof IF  2:13:55 (2:13:44) (1:01:51)
1027.  (1858) Thomas Nyman -74 Fd soffliggers  2:14:22 (2:13:53) (0:59:26)
1028.  (1669) Magnus Kjellberg -68 Fd soffliggers  2:14:23 (2:13:54) (0:59:24)
1029.  (1468) Fredrik Amnäs -82   2:14:23 (2:13:53) (1:01:06)
1030.  (1826) Stefan Nolahn -69 Nynäshamn LK  2:14:28 (2:14:08) (0:58:21)
1031.  (1474) Fredrik Sörbacken -72   2:14:54 (2:14:28) (1:00:53)
1032.  (1774) Peter Eriksson -72   2:15:34 (2:15:21) (1:00:01)
1033.  (1519) Thomas Kihlberg -69 AB Q-Consulting Group STHLM  2:15:44 (2:15:17) (1:01:32)
1034.  (1521) Ingemar Weidinger -56   2:15:45 (2:15:26) (1:02:00)
1035.  (1385) Håkan Boman -65   2:15:45 (2:15:28) (0:57:44)
1036.  (1323) Anders Siljevall -88   2:15:49 (2:15:19) (1:02:12)
1037.  (1311) Alexander Lindholm -86   2:15:54 (2:15:40) (0:59:33)
1038.  (6093) Peter Nord Andersson -83   2:16:02 (2:15:56) (0:57:37)
1039.  (1527) Jacob Wennerholm -76   2:16:05 (2:15:50) (1:02:06)
1040.  (1642) Martin Ahnskog -93   2:16:19 (2:15:56) (0:58:02)
1041.  (1482) Garry Hudson -81   2:16:30 (2:16:06) (0:57:05)
1042.  (773) Ove Axelsson -83   2:16:35 (2:16:06) (0:56:59)
1043.  (1778) Peter Wikner -66 Runacademy IF  2:17:13 (2:16:48) (1:01:13)
1044.  (1529) Johan Jacksén -80   2:17:40 (2:17:13) (1:00:36)
1045.  (920) Andreas Alfredeen -79   2:17:51 (2:17:42) (1:02:36)
1046.  (1459) Lars Bäckström -52   2:18:06 (2:17:43) (1:11:54)
1047.  (5626) Mats Rehn -67   2:18:19 (2:18:07) (1:04:08)
1048.  (1520) Ingemar Hägg -45 Full styka  2:18:22 (2:18:16) (1:01:24)
1049.  (1429) Andreas Karlsson -83   2:18:31 (2:18:04) (0:59:37)
1050.  (1814) Carl Johan Smith -46   2:18:47 (2:18:33) (1:00:58)
1051.  (1070) Jimmy Larsson -79 Eskilstuna  2:18:54 (2:18:47) (1:05:30)
1052.  (1731) Marcus Linder -86 Stockholm City Triathlon  2:19:11 (2:18:58) (1:01:10)
1053.  (1019) Gustaf Risling -56 Stockholm City Triathlon  2:19:28 (2:19:18) (1:04:06)
1054.  (566) Johny Eriksson -50   2:19:58 (2:19:39) (1:01:52)
1055.  (1356) Arne Falkbäck -58 Våga va´dig själv!!!  2:20:40 (2:20:21) (1:05:13)
1056.  (1849) Shinya Tanehashi -79   2:20:58 (2:20:41) (0:59:57)
1057.  (1768) Pelle Ström -91   2:21:01 (2:20:35) (1:05:22)
1058.  (1435) Edvin Hertegård -94 Hundels  2:21:01 (2:20:40) (1:00:41)
1059.  (1844) Stefan Welén -70   2:21:05 (2:20:49) (1:00:27)
1060.  (505) Erik Stender Hornstrup -93 PAA SE  2:21:18 (2:20:57) (0:51:01)
1061.  (1324) Anders Nyberg -56 Tsm  2:21:36 (2:21:12) (1:03:59)
1062.  (1072) Jesper Karlsson -90   2:22:40 (2:22:26) (1:02:19)
1063.  (1790) Richard Andersson -70   2:22:48 (2:22:25) (0:59:34)
1064.  (5644) Lennart Öberg -47   2:23:09 (2:22:40) (1:08:26)
1065.  (1623) Lars Hansson -67   2:23:26 (2:23:10) (1:04:51)
1066.  (1580) Thomas Pomares -91   2:23:55 (2:23:42) (1:02:40)
1067.  (1421) Darioush Payandehmehr -76   2:25:55 (2:25:31) (1:03:58)
1068.  (1842) Matthias Holgersson -73 Tsm  2:26:04 (2:25:31) (1:06:32)
1069.  (1800) Hans Karlsson -50 Uppsala  2:27:45 (2:27:31) (1:06:35)
1070.  (1890) Yaroslav Anisimov -90   2:28:34 (2:28:08) (1:00:28)
1071.  (1384) Fredrik Bollner -89   2:29:19 (2:29:03) (1:07:40)
1072.  (1370) Birger Edholm -48   2:31:27 (2:30:52) (1:07:54)
1073.  (1789) Per Axelsson -72   2:31:58 (2:31:50) (1:08:38)
1074.  (1603) Klas Alner -66 Klabbelito IF  2:33:01 (2:32:40) (1:10:28)
1075.  (1365) Benz Sundgren -80 Haiwan Ivory  2:33:31 (2:33:07) (1:04:50)
1076.  (1821) Didrik Sollenius -92 Christer Magnusson Löparklubb  2:33:48 (2:33:33) (1:07:40)
1077.  (1613) Kristofer Myrevik -72   2:35:45 (2:35:23) (1:05:00)
1078.  (1605) Rickard Klinthäll -66   2:36:15 (2:35:49) (1:08:13)
1079.  (1608) Knut Ångström -27   2:36:28 (2:36:08) (1:11:26)
1080.  (1355) Kjell Anzelius -33 Stigfinn.  2:42:53 (2:42:37) (1:14:00)

Halvmara Kvinnor

Brutto

Netto

10 km
1.  (80) Sofia Evnert -89 If Göta  1:20:27 (1:20:25) (0:37:43)
2.  (6078) Sophia Sundberg -84 Väsby IK  1:26:05 (1:26:03) (0:40:10)
3.  (83) Helena Kvapil -71 Klarna  1:28:56 (1:28:54) (0:41:18)
4.  (384) Annemarie Eldholm -70 Camp019  1:29:52 (1:29:45) (0:42:29)
5.  (88) Lina Letterkvist -81   1:30:15 (1:30:11) (0:42:19)
6.  (87) Helena Sivertsson -77   1:30:38 (1:30:36) (0:41:44)
7.  (84) Catharina Eriksson -66 Huddinge AIS  1:31:09 (1:31:05) (0:42:37)
8.  (85) Åsa Nylander -67 IFK Tumba  1:31:49 (1:31:48) (0:42:00)
9.  (395) Stina Clasö -83   1:31:51 (1:31:41) (0:43:25)
10.  (6086) Helen Maalinn -86 Sthlm City Triathlon  1:31:55 (1:31:46) (0:43:14)
11.  (90) Erika Jannborg -78 Västerås LK  1:31:57 (1:31:56) (0:42:36)
12.  (390) Maria Frank -83 IF Linnéa  1:32:14 (1:32:05) (0:43:25)
13.  (399) Paola Masdeu Vaerlien -77 Huddinge AIS  1:32:43 (1:32:37) (0:43:27)
14.  (82) Johanna Salminen -78 Täby  1:33:17 (1:33:15) (0:44:28)
15.  (385) Charlotta Grähs -71 Mälarhöjden  1:33:31 (1:33:27) (0:43:38)
16.  (392) Gunilla Jansson -94 Team Jansson  1:34:06 (1:34:01) (0:42:56)
17.  (89) Magdalena Fors -92   1:34:40 (1:34:37) (0:43:59)
18.  (387) Helen Belfrage -82 Ekerö Runners  1:34:46 (1:34:38) (0:43:27)
19.  (86) Sandra Jansson -86 Linnea if  1:34:53 (1:34:48) (0:42:44)
20.  (431) Anna Westberg -81 Hägersten  1:35:01 (1:34:41) (0:45:18)
21.  (460) Camilla Åbergh -72 Väsby SS Triathlon  1:35:37 (1:35:19) (0:44:35)
22.  (388) Josefin Doverlid -91 Mummelmann  1:35:39 (1:35:27) (0:42:32)
23.  (838) Maja Schultz -81 Wilma&wilhelm  1:35:44 (1:35:25) (0:44:55)
24.  (442) Åsa Vallin -76 Ekerö Runners  1:35:56 (1:35:48) (0:44:22)
25.  (404) Julia Åhlin -87 TSM Running  1:36:01 (1:35:44) (0:44:21)
26.  (393) Sigrid Andersson -91 Uppsala Löparklubb  1:36:18 (1:36:06) (0:46:10)
27.  (6090) Therese Joelsson -95   1:36:21 (1:36:12) (0:55:30)
28.  (1094) Fanny Jacobsson -88 IK Stern  1:36:38 (1:36:28) (0:44:06)
29.  (710) Mary Seger Smedmark -65 Namibia Dustdevils  1:37:19 (1:37:00) (0:45:20)
30.  (805) Petra Hurtig -79   1:37:42 (1:37:26) (0:45:45)
31.  (386) Emma Norén -85   1:37:50 (1:37:45) (0:45:50)
32.  (398) Victoria Borg -80 Team ultrasweden LK  1:37:54 (1:37:47) (0:46:25)
33.  (671) Linda Stawing -85   1:38:10 (1:37:49) (0:45:24)
34.  (836) Sara Trygg Persson -89 Slif  1:38:33 (1:38:19) (0:45:33)
35.  (622) Josefine Kärvell -82   1:38:55 (1:38:38) (0:45:28)
36.  (552) Linda Hellström -81 Team Hellström  1:39:06 (1:38:46) (0:45:23)
37.  (3362) Helena Mattsson -79 Hammersdals IF  1:39:07 (1:38:54) (0:47:24)
38.  (500) Erika Hörnfeldt -73 OK Ravinen  1:39:34 (1:39:15) (0:46:22)
39.  (922) Anette Lundblad -66   1:39:38 (1:39:36) (0:46:41)
40.  (383) Annelie Florin -81 Huddinge ais  1:39:41 (1:39:37) (0:45:30)
41.  (403) Liv Ahlgren -83 Hässelby SK  1:40:01 (1:39:43) (0:45:58)
42.  (855) Stina Löfling -83 Galderma FF  1:40:07 (1:39:44) (0:47:20)
43.  (3955) Emma Weman -80   1:40:26 (1:40:04) (0:48:22)
44.  (391) Malin Löveborg -78   1:40:32 (1:40:28) (0:45:35)
45.  (3536) Catharina Henriksson -79   1:40:36 (1:40:17) (0:46:56)
46.  (397) Tove Wästerlid -89   1:40:43 (1:40:37) (0:44:07)
47.  (636) Karolina Skog -76   1:40:49 (1:40:35) (0:46:41)
48.  (577) Malin Malmstedt -86 Skarpäng Runners  1:40:56 (1:40:47) (0:46:36)
49.  (672) Linda Fernvall -71   1:41:37 (1:41:24) (0:47:23)
50.  (681) Louise Sjödahl -77 Sjöstan Runners  1:41:50 (1:41:31) (0:47:35)
51.  (739) Mona Helsing -67 IF Linnéa  1:42:47 (1:42:35) (0:47:50)
52.  (758) Kim Öberg -87 If Linnea  1:43:00 (1:42:36) (0:47:55)
53.  (680) Andréa Hultgren -82   1:43:02 (1:42:41) (0:47:40)
54.  (964) Cristina Aaro -74   1:43:20 (1:43:17) (0:49:32)
55.  (1236) Åsa Stawing -59 Södertälje  1:43:24 (1:43:21) (0:48:42)
56.  (537) Sara Groop -79   1:43:46 (1:43:23) (0:48:25)
57.  (1245) Susanna Östergren -68   1:44:06 (1:43:58) (0:49:52)
58.  (696) Malin Danneborn -75   1:44:13 (1:43:47) (0:48:32)
59.  (578) Jennifer Warg -83 Tumba-Mälarhöjden OK  1:44:21 (1:44:01) (0:48:05)
60.  (833) Saara Mikkonen -87 IF Linnéa  1:44:35 (1:44:22) (0:46:23)
61.  (466) Cecilia Fyrk -78   1:44:40 (1:44:16) (0:48:50)
62.  (1128) Lindakatarina Ek -84 Uppsala löparklubb  1:44:43 (1:44:40) (0:47:48)
63.  (633) Karin Saxén -85   1:45:32 (1:45:13) (0:49:52)
64.  (638) Katarina Gunsell -72 Runacademy IF  1:45:34 (1:45:15) (0:48:58)
65.  (905) Linnéa Andersson -79   1:45:45 (1:45:28) (0:51:54)
66.  (401) Ann-Catrine Jonsson -71   1:45:50 (1:45:35) (0:48:07)
67.  (1030) Hanna Johansson -82 Hammarby Hillrunners  1:46:00 (1:45:55) (0:49:08)
68.  (567) Ingrid Björk -59   1:46:07 (1:45:42) (0:49:45)
69.  (436) Anneli Hertz -75   1:46:24 (1:46:09) (0:49:39)
70.  (637) Karolinn Jägemar -76 Sigtuna stads löpargrupp  1:46:27 (1:46:11) (0:48:49)
71.  (841) Siri Amram -84 Metro  1:46:44 (1:46:17) (0:49:26)
72.  (722) Karin Mattisson -74   1:46:48 (1:46:26) (0:49:48)
73.  (988) Emma Levin -86   1:46:54 (1:46:47) (0:48:49)
74.  (1126) Linda Sparr -73 Lonnesome Runners  1:46:56 (1:46:44) (0:51:07)
75.  (1502) Hedda Christiansen -93   1:47:03 (1:46:50) (0:53:47)
76.  (432) Anna Holmström -77   1:47:18 (1:46:49) (0:50:43)
77.  (895) Mia Blomberg -78   1:47:22 (1:46:59) (0:51:48)
78.  (808) Pia Thedeen -70   1:47:30 (1:47:17) (0:49:41)
79.  (3983) Viktoria Skog -76   1:47:32 (1:47:17) (0:49:37)
80.  (5680) Katre Kalk -86   1:47:39 (1:47:19) (0:48:42)
81.  (814) Rita Jokela -63   1:47:43 (1:47:14) (0:50:46)
82.  (1095) Josefine Sjöström -85 Norra Stockholm Endurance  1:47:51 (1:47:46) (0:50:41)
83.  (548) Hanna Svensson -88 Xylem IF  1:47:54 (1:47:27) (0:48:17)
84.  (740) Monika Ljung -57 Fredrikshofs FIF  1:47:56 (1:47:39) (0:49:10)
85.  (1487) Gunhild Djupedal -77   1:47:59 (1:47:41) (0:50:57)
86.  (1836) Camilla Arnersten -74   1:48:00 (1:47:35) (0:49:59)
87.  (670) Lina Åman -80 Sandviken  1:48:22 (1:47:58) (0:49:05)
88.  (402) Agneta Jonsson -56 Ibm  1:48:24 (1:48:09) (0:50:25)
89.  (1134) Louise Westin -78   1:48:37 (1:48:26) (0:50:53)
90.  (650) Kristin Naumann -85 Sollentuna  1:48:44 (1:48:32) (0:50:59)
91.  (923) Anette Lundberg -84   1:48:53 (1:48:52) (0:49:44)
92.  (400) Caroline Magnusson -83   1:49:00 (1:48:42) (0:49:37)
93.  (669) Lina Renström -85 Jägarns Jaktlag  1:49:10 (1:48:52) (0:51:05)
94.  (1397) Cassandra Sjönvall -88   1:49:13 (1:48:49) (0:50:01)
95.  (702) Marie Beermann -73   1:49:14 (1:49:01) (0:50:18)
96.  (1333) Ann de jonge -73   1:49:21 (1:49:07) (0:53:48)
97.  (667) Librada Söderman Pettersson -19 Årsta  1:49:25 (1:49:08) (0:49:01)
98.  (738) Marianne Honing -64 Tyresö friidrottsklubb  1:49:37 (1:49:20) (0:49:58)
99.  (511) Fanny Ericson Hållén -91   1:49:53 (1:49:26) (0:49:44)
100.  (433) Kristin Forsberg -86   1:49:56 (1:49:37) (0:50:56)
101.  (1085) Johanna Koistinen -84 Team CRS  1:50:04 (1:50:00) (0:51:14)
102.  (467) Charlotta Thomasson -61 Axa Sc  1:50:04 (1:49:41) (0:50:36)
103.  (1302) Anna Ringborg -90   1:50:06 (1:49:50) (0:52:29)
104.  (1000) Fredrika Olsson -86   1:50:08 (1:49:57) (0:52:27)
105.  (441) Åsa Pärlered -66 Crs  1:50:27 (1:50:08) (0:48:55)
106.  (507) Eva Sönnerfors -61 Team Stockholm Marathon  1:50:32 (1:50:21) (0:52:04)
107.  (1646) Liselotte Johansson -79   1:50:39 (1:50:25) (0:53:15)
108.  (703) Marie Dyberg -78 DS IF  1:50:40 (1:50:18) (0:51:45)
109.  (1137) Lovisa Håkansson -91   1:50:43 (1:50:42) (0:50:29)
110.  (1713) Emma Melin -95 Stockholm  1:50:47 (1:50:37) (0:51:17)
111.  (1016) Linda Nordmark -73   1:50:55 (1:50:49) (0:50:36)
112.  (924) Anette Fredholm -87   1:51:09 (1:51:03) (0:52:37)
113.  (1433) Evelina Sveland -90   1:51:19 (1:50:54) (0:51:53)
114.  (1061) Jenny Jakobsson -84   1:51:28 (1:51:27) (0:51:27)
115.  (745) Nathalie Brard -81   1:51:38 (1:51:20) (0:49:10)
116.  (662) Helena Linde -83   1:51:46 (1:51:27) (0:51:37)
117.  (1084) Johanna Backman -81   1:51:56 (1:51:51) (0:51:26)
118.  (980) Elin Thomsen -93 Pappa Putte LK  1:52:05 (1:51:54) (0:53:08)
119.  (1124) Lærke Toftegård Andersen -85   1:52:13 (1:52:04) (0:50:30)
120.  (1285) Yvonne Carlgren Hansson -70 Friskis & Svettis Partille  1:52:25 (1:52:23) (0:51:49)
121.  (941) Beatrice Lasses -74   1:52:31 (1:52:26) (0:52:07)
122.  (1099) Karin Jonsson -81   1:52:32 (1:52:30) (0:52:37)
123.  (1515) Ida Hamrin -98   1:52:34 (1:52:14) (0:53:02)
124.  (933) Annica Gullberg -89   1:53:02 (1:52:56) (0:51:51)
125.  (1150) Maria Thomsen -70 IF Linnéa  1:53:16 (1:53:07) (0:53:10)
126.  (970) Daiva Jomaa -73   1:53:28 (1:53:16) (0:53:52)
127.  (1125) Maria Farkas -78   1:53:50 (1:53:44) (0:54:08)
128.  (1607) Katarina Norehall -71   1:53:52 (1:53:31) (0:55:35)
129.  (1227) Sandra Nordström -80 Uppsala  1:53:53 (1:53:45) (0:53:33)
130.  (945) Bodil Paulin -63   1:54:00 (1:53:57) (0:53:34)
131.  (1062) Jenny Karlsson -75   1:54:11 (1:54:01) (0:54:22)
132.  (3997) Karin Klasén -78 Lidingö Triathlon  1:54:22 (1:54:01) (0:55:05)
133.  (1152) Maria Johansson -86   1:54:23 (1:54:19) (0:52:08)
134.  (443) Pia Fredriksson -68   1:54:24 (1:53:54) (0:51:38)
135.  (1659) Madeleine Hedlund -82   1:54:33 (1:54:08) (0:53:48)
136.  (1812) Camilla Sköld -81   1:54:36 (1:54:20) (0:53:50)
137.  (1447) Emma Liberson -90   1:54:36 (1:54:15) (0:55:20)
138.  (986) Maria Henning -65   1:54:47 (1:54:40) (0:52:05)
139.  (1123) Filippa Lennartsson -90   1:54:56 (1:54:54) (0:51:38)
140.  (935) Ansi Gerhardsson -63   1:55:11 (1:54:57) (0:54:12)
141.  (1100) Karin Lindgren -88 Clüb fetknöpp  1:55:12 (1:55:07) (0:55:56)
142.  (1131) Lisbeth Persson -62   1:55:33 (1:55:30) (0:52:50)
143.  (504) Josefin Skoglund -81   1:55:45 (1:55:35) (0:50:56)
144.  (1276) Ruzica Gajic -88   1:55:53 (1:55:52) (0:51:12)
145.  (884) Katarina Waniewska -80   1:56:05 (1:55:35) (0:52:52)
146.  (946) Petra Borg -76 Surahammar  1:56:14 (1:56:01) (0:55:36)
147.  (932) Anneli Wennberg -66 IKJ Haninge  1:56:24 (1:56:12) (0:52:01)
148.  (1573) Eva Jonsson Carlsson -82   1:56:37 (1:56:16) (0:53:39)
149.  (982) Ellen Nilsson -88   1:56:43 (1:56:34) (0:54:00)
150.  (1542) Jenny Håkansson -79 Finnboda  1:56:45 (1:56:29) (0:54:37)
151.  (1176) Åsa Gugolz -68   1:56:51 (1:56:43) (0:54:17)
152.  (843) Susanne Sjunnesson -68   1:57:03 (1:56:43) (0:51:03)
153.  (1234) Sofia Uppström -76   1:57:09 (1:57:06) (0:52:00)
154.  (960) Christine Andrén -74 1:57:17 (1:57:14) (0:53:24)
155.  (1687) Margareta Törnblad -75   1:57:22 (1:57:08) (0:54:49)
156.  (1505) Helena Flint -82   1:57:30 (1:57:09) (0:56:04)
157.  (1133) Lotta Lundholm -61 AFA Fritid  1:57:41 (1:57:34) (0:54:11)
158.  (989) Ensieh Nyquist -73   1:57:42 (1:57:36) (0:55:52)
159.  (1235) Sofie Bamberg -83   1:57:52 (1:57:22) (0:58:11)
160.  (1528) Jennie Amnell Eklund -80   1:57:58 (1:57:36) (0:55:15)
161.  (1695) Marina Vlahovic -67   1:58:00 (1:57:38) (0:55:08)
162.  (1518) Nina Corney -65   1:58:03 (1:57:48) (0:54:51)
163.  (1224) Roya Moezzifard -78 AstraZeneca IF  1:58:05 (1:57:50) (0:56:55)
164.  (1648) Charlotte Nömmera -69   1:58:14 (1:57:46) (0:55:18)
165.  (1273) Ulrica Nordin -73 Totoro Runners  1:58:14 (1:58:08) (0:54:19)
166.  (1284) Jenny Mårtensson -77   1:58:15 (1:58:05) (0:54:06)
167.  (1013) Gina Forsström -73 Yxsjöberg IK  1:58:19 (1:58:16) (0:54:02)
168.  (1690) Maria Lennerdahl -67 Team SysterYster  1:58:23 (1:57:54) (0:53:55)
169.  (1246) Susanne Edvall -68   1:58:44 (1:58:42) (0:55:04)
170.  (1228) Sanna Karlberg -76   1:58:48 (1:58:40) (0:52:07)
171.  (1247) Susanne Yngvesson -67   1:58:52 (1:58:36) (0:54:52)
172.  (1816) Sofia Sunden -85   1:59:09 (1:59:00) (0:54:16)
173.  (1029) Hanna Elgstrand -86   1:59:16 (1:59:14) (0:56:03)
174.  (461) Camilla von Walden -75   1:59:23 (1:59:01) (0:55:36)
175.  (1389) Camilla Rosell -75 TSM Running  1:59:24 (1:59:03) (0:54:05)
176.  (1304) Caroline Åström -88   1:59:27 (1:59:07) (0:53:14)
177.  (1129) Linnea Sitell -99   1:59:50 (1:59:37) (0:56:09)
178.  (1805) Sara Liljedahl -79   1:59:56 (1:59:30) (0:55:10)
179.  (1336) Jenny Sigurdsson -75 Västerås SOK  2:00:00 (1:59:39) (0:55:04)
180.  (1048) Irmeli Andersson -56   2:00:02 (1:59:58) (0:54:48)
181.  (1241) Stina Johansson -84 Medåkers IF  2:00:21 (2:00:15) (0:56:01)
182.  (1786) Pia Andersson -64   2:00:49 (2:00:30) (0:57:04)
183.  (1394) Caroline Stråhle -88   2:00:53 (2:00:38) (0:56:42)
184.  (1811) Eva Österberg -66   2:00:55 (2:00:38) (0:56:01)
185.  (4313) Therese Jansäter -73   2:01:05 (2:01:02) (0:56:20)
186.  (1872) Vesna Trajkovska -74   2:01:07 (2:00:48) (0:55:15)
187.  (1852) Terése Kalinski -71   2:01:14 (2:01:05) (0:54:22)
188.  (1779) Petra Lönneberg -70 Norra Stockholm Endurance  2:01:23 (2:01:16) (0:56:40)
189.  (1340) Anna Skoglund -84   2:01:38 (2:01:08) (0:56:52)
190.  (1359) Astrid Ånnegård -91   2:01:59 (2:01:38) (0:56:14)
191.  (1875) Ulrika Candlert -71   2:02:05 (2:01:52) (0:56:53)
192.  (1339) Anna Sahleström -87   2:02:26 (2:02:17) (0:56:38)
193.  (464) Helena Söderin -81   2:02:28 (2:01:59) (0:55:43)
194.  (1409) Christina Isaksson -62   2:02:30 (2:02:04) (0:58:18)
195.  (1402) Cecilia Gabrielsson Wahlund -73   2:02:37 (2:02:18) (0:55:40)
196.  (1280) Viktoria Engvall -76 Implema  2:02:48 (2:02:41) (0:54:47)
197.  (1568) Johanna Kyrö -92   2:03:01 (2:02:34) (0:59:36)
198.  (1223) Maria Reimers -67 Kungsholmen  2:03:07 (2:02:56) (0:55:59)
199.  (1147) Malin Bengtsson -86 Nynäshamn  2:03:13 (2:03:06) (0:55:59)
200.  (3215) Karin Dellback -81   2:03:33 (2:03:20) (0:54:49)
201.  (1426) Ditte Krog -83 Jägarns Jaktlag  2:03:38 (2:03:22) (0:52:52)
202.  (1506) Sandra Larsson -90   2:03:39 (2:03:21) (0:58:07)
203.  (997) Fredrika Lundahl -97 Sundsall  2:03:39 (2:03:30) (0:55:45)
204.  (1879) Vanessa Palm -88   2:03:48 (2:03:43) (0:55:05)
205.  (1478) Frida Fernqvist -85   2:03:52 (2:03:29) (0:58:35)
206.  (1585) Kajsa Estrin -81 Hökarängen swimrunners  2:04:02 (2:03:31) (0:58:15)
207.  (1341) Anna Uddin -77   2:04:12 (2:03:55) (0:56:49)
208.  (1242) Christine Högström -72   2:04:13 (2:04:07) (0:56:00)
209.  (1448) Emma Danielsson -78   2:04:17 (2:04:00) (0:59:42)
210.  (1350) Annika Faxander -72   2:04:19 (2:04:07) (0:57:40)
211.  (1537) Jenna Grenstad -87   2:04:21 (2:03:55) (1:00:22)
212.  (1649) Catrin Johansson -78   2:04:24 (2:04:07) (0:59:40)
213.  (1255) Therése Almberger -78 Passlöparna i Huddinge  2:04:24 (2:04:15) (0:56:47)
214.  (1899) Susanne Fronda -69 Sky Hotel Apartments  2:04:27 (2:04:20) (0:57:21)
215.  (430) Anna Malmström -76   2:04:28 (2:04:13) (0:53:21)
216.  (1438) Elin Kudo -84   2:04:29 (2:04:10) (0:59:47)
217.  (975) Denise Guggenheimer -85   2:04:30 (2:04:27) (0:56:46)
218.  (981) Elisabeth Borg -76   2:04:30 (2:04:27) (0:56:57)
219.  (1738) Tyra Woods -75   2:04:51 (2:04:41) (0:57:46)
220.  (1450) Emma Nilsson -85   2:04:53 (2:04:43) (0:57:47)
221.  (1516) Ida Pamlin -77   2:04:54 (2:04:32) (0:58:23)
222.  (1393) Caroline Leffler -78   2:04:54 (2:04:30) (0:58:21)
223.  (1348) Annelie Granlund -88 Deloitte  2:04:58 (2:04:34) (0:55:08)
224.  (1182) Nicole Medin -82   2:04:58 (2:04:41) (0:59:13)
225.  (919) Andrea Manth -65   2:05:00 (2:04:53) (0:59:44)
226.  (998) Linnea Forsberg -83   2:05:02 (2:04:57) (0:56:48)
227.  (1226) Sandra Persson -91   2:05:04 (2:04:59) (0:57:33)
228.  (468) Charlotta Edholm -78   2:05:06 (2:04:38) (0:57:01)
229.  (1044) Linda Lindström -87   2:05:18 (2:04:48) (0:57:52)
230.  (1028) Hanna Bahrami -63 Uppsala LK  2:05:26 (2:05:19) (0:55:25)
231.  (5678) Sofie Norén -76 Glanshammars IF  2:05:35 (2:05:30) (0:59:44)
232.  (1127) Linda Svensson -85 Tyar mer  2:05:45 (2:05:19) (0:56:02)
233.  (1083) Johanna Bäckström -73 Riksten  2:05:45 (2:05:31) (0:54:12)
234.  (1398) Catharina Glaas -77 Bredängby  2:05:49 (2:05:32) (0:57:29)
235.  (1368) Hanna Bergström -88   2:05:50 (2:05:36) (1:00:07)
236.  (1727) Hiowt Falk -68   2:05:52 (2:05:34) (0:56:57)
237.  (1086) Johanna Ruohtula Lundin -83 TSM Running  2:05:52 (2:05:34) (0:59:57)
238.  (1514) Ingela Lundell -59   2:05:58 (2:05:37) (0:58:09)
239.  (1678) Malina Alexandra Fenichi -84   2:06:07 (2:05:31) (0:59:51)
240.  (1465) Lena Forsgren -81   2:06:25 (2:05:58) (0:58:15)
241.  (1806) Sara Bergman -75 Tsm  2:06:26 (2:06:12) (0:56:55)
242.  (5666) Katarina Jurkovic -84   2:06:30 (2:05:58) (0:59:07)
243.  (1732) Moa Kihlström -87   2:06:31 (2:06:03) (0:58:02)
244.  (1404) Charlotta hemgren masoliver -71   2:06:33 (2:06:04) (0:57:18)
245.  (1539) Jennifer Eriksson -85 Vallvik Runners  2:06:33 (2:06:04) (0:59:38)
246.  (909) Amanda Bodman -90   2:06:39 (2:06:38) (0:57:44)
247.  (1891) Åsa Gustafsson -79   2:06:51 (2:06:22) (0:57:52)
248.  (1357) Åsa Appelgren -65   2:06:57 (2:06:43) (0:58:21)
249.  (1523) Isabella Råhlen -84   2:06:57 (2:06:27) (0:56:07)
250.  (1593) Katri Wiberg -78 Fairtrade runners  2:07:29 (2:07:17) (0:55:59)
251.  (1436) Eivor Nyberg -55 IBM-club  2:07:35 (2:07:24) (0:59:21)
252.  (1635) ann-charlotte Lindberg -70   2:07:37 (2:07:08) (0:59:09)
253.  (1880) Eva-Lotta Warg -76   2:07:45 (2:07:29) (0:58:26)
254.  (1584) Annette Näslund -63 TSM Running  2:08:16 (2:08:01) (0:56:59)
255.  (1566) Johanna Nyman -88   2:08:22 (2:08:08) (1:00:07)
256.  (1737) Marjaana Wallenklint -63   2:08:23 (2:08:06) (1:02:20)
257.  (630) Karin Gustavsson -80   2:08:24 (2:07:57) (0:57:02)
258.  (1563) Anna Beckman -78 Svanbackens RC  2:08:34 (2:08:11) (0:58:32)
259.  (6077) Anna Dahlen -80   2:08:40 (2:08:20) (0:58:05)
260.  (1138) Mathilde Laluque -88   2:08:47 (2:08:42) (0:51:44)
261.  (1148) Malin Håkansson -90   2:09:07 (2:09:07)
262.  (1749) Barbro Nordström -53 Storvreta IK  2:09:10 (2:08:56) (0:57:45)
263.  (1705) Matilda Hedberg -90   2:09:20 (2:08:56) (0:59:35)
264.  (5652) Jessica Unogård -83 Runday IF  2:09:48 (2:09:16) (1:00:12)
265.  (1456) Eva-Lena Eirefelt -62 Club Running Sweden  2:10:01 (2:09:44) (0:57:28)
266.  (1634) Linda Sjöberg -80   2:10:11 (2:09:58) (1:00:01)
267.  (936) Åsa Flodmark -80 Tullinge  2:10:12 (2:10:07) (0:58:42)
268.  (951) Carina Höglind -66   2:10:30 (2:10:27) (1:01:48)
269.  (1855) Therese Gehlin -68   2:10:39 (2:10:27) (0:58:31)
270.  (1121) Leila Koivumäki -63 Huddinge  2:10:41 (2:10:35) (0:57:43)
271.  (1716) Maria Sjönvall -67   2:10:53 (2:10:28) (0:58:29)
272.  (1664) Magdalena Jonsson -75 Enskede Ridsällskap  2:10:59 (2:10:40) (1:00:55)
273.  (1392) Caroline Johansson -86 Lindskog Malmström  2:10:59 (2:10:50) (0:58:28)
274.  (1871) Julia Bartholomeusz -80 Ingen  2:11:01 (2:10:35) (1:00:08)
275.  (1408) Christina Magnusson -67 Tsm  2:11:07 (2:10:47) (1:02:10)
276.  (1191) Anna Tallroth -86   2:11:14 (2:11:02) (1:00:15)
277.  (1618) Petra Zalitis Hultqvist -80   2:11:16 (2:11:00) (1:00:44)
278.  (1889) Teresa Wulff -94   2:11:22 (2:10:58) (1:00:05)
279.  (1627) Lena Strindevall -68 Swedbank  2:11:38 (2:11:25) (1:00:26)
280.  (934) Annika Lindgren -65 Tsm  2:11:52 (2:11:30) (1:02:09)
281.  (1739) Natalia Wieczorek -85 Nasdaq  2:12:02 (2:11:44) (0:58:24)
282.  (1503) Hedvig Carlsarv -93   2:12:05 (2:11:56) (0:57:15)
283.  (1541) Jennifer Westin -90   2:12:06 (2:11:36) (1:00:40)
284.  (1434) Ebba Larsson -87   2:12:09 (2:11:57) (0:59:47)
285.  (1466) Jenny Törnberg -78   2:12:10 (2:11:53) (0:59:41)
286.  (1614) Catrin Kudo -87   2:12:12 (2:11:53) (0:59:47)
287.  (1216) Rebecka Ellis -92   2:12:14 (2:12:10) (1:01:04)
288.  (1338) Anna Runhellen -65   2:12:17 (2:11:46) (1:00:56)
289.  (1838) Susanne Kenne -75   2:12:49 (2:12:27) (1:01:35)
290.  (1839) Susanne Nyberger -49   2:12:50 (2:12:22) (1:02:06)
291.  (1543) Jenny Asplund -86 Hassela IF  2:12:50 (2:12:30) (1:00:30)
292.  (1565) Johanna Leonard -89   2:12:51 (2:12:38) (0:59:56)
293.  (1658) Maria Högberg -65   2:12:51 (2:12:31) (1:00:31)
294.  (1656) Luisa Ström -73   2:12:56 (2:12:43) (1:02:26)
295.  (1644) Lisa Villabona -82   2:13:20 (2:13:04) (0:56:36)
296.  (1314) Alexandra Bopp -75 Kvarnholmen Millers  2:13:20 (2:12:54) (1:03:55)
297.  (1564) Johanna Jansson -87   2:13:41 (2:13:10) (1:01:28)
298.  (1347) Anna Liliequist -74   2:13:41 (2:13:08) (1:01:57)
299.  (1457) Ewa Wahlberg -55 Uppsala lk  2:14:05 (2:13:46) (0:58:36)
300.  (1334) Ann Lind -73   2:14:57 (2:14:27) (1:02:04)
301.  (1274) Ulrika Skogland -68 Magelugnen  2:15:04 (2:14:51) (0:59:34)
302.  (1733) Moa Klingmark -93   2:15:04 (2:14:39) (0:58:41)
303.  (1725) Mikaela Lindvall -81 Västerås LK  2:15:19 (2:14:56) (1:00:29)
304.  (1660) Madeleine Melin -85   2:15:29 (2:15:13) (0:58:38)
305.  (1300) Anna-Karin Brorsson -70 Håll i hatten  2:15:38 (2:15:30) (1:02:21)
306.  (1345) Anna-Karin Wennerholm -78   2:16:05 (2:15:52) (1:02:08)
307.  (1837) Susanne Arnersten -74   2:16:17 (2:15:54) (0:58:39)
308.  (1643) Paulina Svensson -94   2:16:19 (2:15:56) (0:58:03)
309.  (1801) Sandra Behrens -82   2:16:28 (2:16:18) (1:00:38)
310.  (1629) Libbie Lindahl -79   2:16:50 (2:16:27) (1:00:50)
311.  (1461) Felicia Söderberg -98   2:17:17 (2:16:47) (1:03:58)
312.  (1587) Karin Neuhaus -70 Vegan Runners IK  2:17:17 (2:16:59) (1:01:52)
313.  (465) Cecilia von Schoting -92 Lindskog Malmström  2:17:27 (2:17:12) (1:00:14)
314.  (1449) Emma Axdorph -84   2:17:40 (2:17:13) (1:04:03)
315.  (1682) Margarita Bartish -88   2:17:40 (2:17:23) (1:04:00)
316.  (1578) Malin Nyberg -92   2:17:41 (2:17:26) (0:58:24)
317.  (1750) Olivia Schlyter -91   2:18:11 (2:17:50) (1:04:17)
318.  (1479) Frida Oskarsson -90   2:18:20 (2:17:54) (1:05:35)
319.  (1477) Frida Johansson -81 Friskis&Svettis Arboga  2:18:27 (2:18:01) (1:04:57)
320.  (1369) Berit Holmberg -68   2:18:34 (2:18:14) (1:04:51)
321.  (1616) Jaana Kupp -84 Runacademy IF  2:18:51 (2:18:44) (1:00:45)
322.  (1499) Sara Hansson -85   2:18:51 (2:18:34) (1:04:11)
323.  (1590) Katarina Olofsson -78 Tsm  2:18:58 (2:18:26) (1:04:23)
324.  (1803) Sanna Bertilsson -63 Tveta  2:19:08 (2:18:41) (1:05:13)
325.  (1547) Jessica Silfverskans -79 Awesome & Amazing  2:19:08 (2:18:39) (1:05:15)
326.  (1592) Katinka Tell -95   2:19:29 (2:19:03) (1:00:06)
327.  (1831) Lovisa Styrud -91   2:21:00 (2:20:43) (1:01:40)
328.  (1597) Ann-Christine Lindegren -70   2:21:06 (2:20:51) (1:00:30)
329.  (1745) Malin Nilsson -90   2:21:06 (2:20:42) (1:02:16)
330.  (1488) Gunilla Wiklund -69 Roden Triathlon Club  2:21:18 (2:20:48) (1:02:10)
331.  (1847) Kristina Iritz Hedberg -71   2:21:33 (2:21:06) (1:01:43)
332.  (1715) Mia Lundin -70   2:21:39 (2:21:24) (1:02:59)
333.  (1611) Kristina Dagert -73   2:21:53 (2:21:39) (1:02:59)
334.  (1442) Emelie Wennerström -88   2:22:55 (2:22:36) (1:05:42)
335.  (1493) Lisa Hallgren -73   2:23:06 (2:22:53) (1:02:18)
336.  (931) Anna Roos -70   2:23:26 (2:23:12) (1:04:52)
337.  (1412) Marianne Konstanse Gjeldnes -85   2:23:58 (2:23:38) (1:03:58)
338.  (1818) Linda Eklund -85 30+ klubben  2:23:59 (2:23:30) (1:05:30)
339.  (1617) Linda Thomasson -73   2:24:52 (2:24:35) (1:04:48)
340.  (1797) Susanne Ytterholm -74   2:24:52 (2:24:35) (1:04:46)
341.  (1701) Eva Insulander -72   2:24:58 (2:24:39) (1:05:43)
342.  (1840) Susanne Lidzen -62   2:25:04 (2:24:47) (1:05:55)
343.  (1460) Fanny Frid -93 Hundels  2:25:12 (2:24:51) (1:04:15)
344.  (1653) Annika Johansson -70   2:25:54 (2:25:43) (1:04:31)
345.  (1882) Victoria Enbäck -72   2:25:59 (2:25:35) (1:05:36)
346.  (1830) Stina Sjöstedt -90   2:26:43 (2:26:24) (1:08:07)
347.  (1835) Susanna Frankenberg -82   2:27:15 (2:26:44) (1:05:14)
348.  (1679) Malin Quist -83   2:27:30 (2:27:05) (1:05:20)
349.  (1335) Anna Franzén -63   2:28:42 (2:28:22) (1:03:45)
350.  (1808) Maria Granlund -71 Segeltorp  2:29:02 (2:28:54) (1:04:52)
351.  (1307) Agneta Backe Sabel -45   2:36:10 (2:35:48) (1:11:56)
352.  (1677) Ängsmaja Draxler -90   2:37:09 (2:36:45) (1:08:22)
353.  (1714) Melinda Grennäs -98   2:41:43 (2:41:14) (1:12:42)
354.  (1612) Kristina Lorén -62 Piff & Puff  2:50:17 (2:49:55) (1:16:33)
355.  (1661) Madelene Loren -88 Piff & Puff  2:50:17 (2:49:55) (1:16:35)

10 km Män

Brutto

Netto
1.  (3002) Abraham Adhanom -77 Eskilstuna friidrott  0:29:46 (0:29:45)
2.  (6004) Nasir Dawoud -91 Eskilstuna friidrott  0:30:01 (0:30:01)
3.  (3001) Ebba Tulu Chala -96 Huddinge  0:31:45 (0:31:44)
4.  (3005) Robin Leandersson -88 Spårvägens FK  0:33:19 (0:33:19)
5.  (3003) Tom Honig -91 IF Mantra Sport  0:33:37 (0:33:37)
6.  (3006) Markus Bohman -94 IF Linnéa  0:33:38 (0:33:37)
7.  (6005) Merih Hagos -98 Eskilstuna friidrott  0:33:41 (0:33:41)
8.  (3027) Robert Höckerstrand -87 Goldrunners  0:33:46 (0:33:45)
9.  (3008) Niklas Andersson -78 Hässelby SK  0:34:03 (0:34:02)
10.  (3020) Johan Svensson -80 Fredrikshofs FIF  0:34:05 (0:34:04)
11.  (3004) Nils Spetz -91 Spårvägens FK  0:34:12 (0:34:12)
12.  (3022) Daniel Alemu -97 Spårvägens FK  0:34:25 (0:34:24)
13.  (3007) Johan Falk -87   0:34:28 (0:34:28)
14.  (3013) Stefan Stojanovic -98 Hässelby SK  0:34:31 (0:34:31)
15.  (3025) Gunnar Hirschfeldt -78 Turebergs FK  0:34:44 (0:34:43)
16.  (3010) Tobias Persson -88 Falu IK  0:34:45 (0:34:45)
17.  (3023) Filip Ainouz -84 IF Linnéa  0:34:50 (0:34:49)
18.  (3021) Victor Carlsson -90 LK Spring Åmål  0:35:07 (0:35:07)
19.  (3016) Andreas Åkesson -87 Saltsjöbadens IF  0:35:16 (0:35:16)
20.  (6002) Christoffer Salmén -81 IF Linnéa  0:35:18 (0:35:18)
21.  (3012) Johan Sandler -76 Fredrikshofs FIF  0:35:22 (0:35:22)
22.  (3018) Lars Drageryd -89 KFUM Örebro  0:35:30 (0:35:29)
23.  (3041) Linus Johansson -91   0:35:33 (0:35:32)
24.  (3036) Thomas Bergman -84 IF Linnéa  0:35:35 (0:35:35)
25.  (3024) Björn Wennblom -75 Yuppie ski club  0:35:38 (0:35:37)
26.  (3015) Fredrik Westerdahl -79 Fredrikshofs FIF  0:35:38 (0:35:38)
27.  (97) Ayoub Bouafif -93   0:35:47 (0:35:47)
28.  (3026) Josef Murray -84   0:35:49 (0:35:49)
29.  (3034) Sebastian Högdahl -90 Hässelby SK  0:36:06 (0:36:04)
30.  (3017) Patrik Stenberg -90 Team Ryska Posten  0:36:06 (0:36:04)
31.  (3032) Kevin Mccloy -86 Stockholm Frontrunners  0:36:08 (0:36:07)
32.  (3031) Jürgen Pogac -73 LG Wien  0:36:09 (0:36:07)
33.  (3030) Johan Danelius -68   0:36:15 (0:36:14)
34.  (3029) Fredrik Arthursson -63 Hässelby SK  0:36:17 (0:36:16)
35.  (3053) Anthony Herring -82   0:36:18 (0:36:16)
36.  (3330) Mike Vanbakel -92   0:36:31 (0:36:27)
37.  (3028) Elias Rapp -99 Västerås Simsällskap  0:36:34 (0:36:33)
38.  (3033) Sebastian Tegel -79 Runday  0:36:35 (0:36:35)
39.  (3069) Patrik Gustafsson -84 Solna  0:36:37 (0:36:34)
40.  (5697) Patrick Claesson -94 Hammarby IF  0:36:52 (0:36:50)
41.  (6069) Pål Norman -69 Sollentuna  0:36:54 (0:36:54)
42.  (5641) Johan Ekberg -000 Hammarby IF  0:36:58 (0:36:57)
43.  (3098) Philip Seweling -90 Arådalensif  0:37:03 (0:37:01)
44.  (3061) Kristian Hallsten -73   0:37:04 (0:37:01)
45.  (3044) Kalle Skarin -85   0:37:09 (0:37:07)
46.  (3051) Linus Näslund -00 Ärla IF  0:37:15 (0:37:14)
47.  (5696) Patrik Thalén -76   0:37:17 (0:37:15)
48.  (3048) Simon Sköld -83 Västerås LK  0:37:19 (0:37:19)
49.  (305) Pär Haglund -77 Ekerö runners  0:37:29 (0:37:26)
50.  (6012) Konstantin Avramidis -86 Obstacle Training  0:37:30 (0:37:30)
51.  (3011) Alberto Ramos -84 Huddinge ais  0:37:31 (0:37:30)
52.  (3059) Henrik Wahlberg -76 IF Linnea  0:37:31 (0:37:30)
53.  (3046) Patrik Edlund -88   0:37:35 (0:37:33)
54.  (6013) Philip Arfwedson -85 Crs  0:37:35 (0:37:33)
55.  (3049) Karl-Henrik Suhard -80 Metal Militia  0:37:37 (0:37:34)
56.  (3096) Stefan Jensen -72 IF Linnéa  0:37:40 (0:37:39)
57.  (3065) Kent Melin -72 IF Linnéa  0:37:43 (0:37:43)
58.  (3314) Melvin Hidesäter-Bredell -95 Axa SC  0:37:46 (0:37:35)
59.  (3067) Fredrik Nybäck -70 Bromma IF  0:37:48 (0:37:47)
60.  (3055) Björn Johansson -76 Järfälla  0:37:51 (0:37:50)
61.  (8160) Klas Wiréhn -85   0:37:54 (0:37:52)
62.  (3040) Marcus Bell -80   0:38:00 (0:37:58)
63.  (3149) Fredrik H Lagerkrantz -75 Race & Shine triathlon  0:38:05 (0:38:00)
64.  (3364) Axel Smith -86 Björnstorps IF  0:38:06 (0:38:04)
65.  (3054) Björn Fröblom -78 Terrible Tuesdays  0:38:07 (0:38:06)
66.  (3043) Jonas Hellström -61 Danderyds sk  0:38:10 (0:38:09)
67.  (3045) Konstantin Gabrielsson -78 Nordea Bank AB  0:38:13 (0:38:10)
68.  (6001) Staffan Sundvall -81 IF Linnéa  0:38:15 (0:38:15)
69.  (3064) Martin Andersson -78 Fredrikshofs FIF  0:38:17 (0:38:15)
70.  (3205) Kalle Mattsson -86 Vittangi sk  0:38:17 (0:38:09)
71.  (3094) Rickard Andersson -72 IF Linnéa  0:38:23 (0:38:22)
72.  (3093) Pontus Elmér -70 IFK Lidingö Friidrott  0:38:24 (0:38:21)
73.  (3273) Oscar Claeson -82 Yuppie Ski Club  0:38:25 (0:38:22)
74.  (3275) Oscar Taurell -89 Klarna  0:38:26 (0:38:23)
75.  (3172) Leon Spiller -78 Kif  0:38:33 (0:38:32)
76.  (3060) Johan Bryngelsson -79   0:38:34 (0:38:33)
77.  (3198) John Lundström -90 ASG löpning  0:38:35 (0:38:30)
78.  (3035) Sebastian Torstensson -91 Kopparbergs IF  0:38:37 (0:38:37)
79.  (3050) Yavar Biranvand -90 Västerås LK  0:38:39 (0:38:38)
80.  (6006) Daniel Allard -76 Eskilstuna friidrott  0:38:40 (0:38:39)
81.  (3300) Peter Heuman -76   0:38:40 (0:38:35)
82.  (3217) Magnus Davour -71   0:38:41 (0:38:39)
83.  (5692) Eivind Jacobsen -89 Norge  0:38:47 (0:38:47)
84.  (3097) Ulf Eriksson -74 Huddinge AIS  0:38:54 (0:38:53)
85.  (3123) Christoffer Dunvret -91   0:38:55 (0:38:50)
86.  (3135) David Sjöström -75 Tynningö IF  0:38:55 (0:38:53)
87.  (5684) Mattias Tenland -91 Växjö AIS  0:38:58 (0:38:53)
88.  (3268) Niklas Furberg -80 Creuna  0:39:00 (0:38:55)
89.  (3202) Marcus Johansson -84   0:39:01 (0:38:59)
90.  (3095) Scott Moore -76 Terrible Tuesdays If  0:39:03 (0:39:02)
91.  (3047) Peter Jonsson -64 Enhörna  0:39:05 (0:39:03)
92.  (3324) Toni Koivunen -74   0:39:08 (0:39:05)
93.  (180) Henrik Elmefur -70 Sundbybergs IK  0:39:11 (0:39:05)
94.  (5547) Marcus Ström -91   0:39:17 (0:39:10)
95.  (3113) Andreas Ribbefjord -78   0:39:17 (0:39:11)
96.  (6009) Kalle Brunnstedt -95 Nälstaspurters  0:39:19 (0:39:17)
97.  (179) Henrik Asplund -68 Djurgårdens IF  0:39:21 (0:39:14)
98.  (3063) Markus Ibrahim -88 Handelsbanken  0:39:22 (0:39:21)
99.  (3281) Patrik Karlsson -62 Team Skavsåret If  0:39:24 (0:39:20)
100.  (3306) Sebastian Sandström -78   0:39:25 (0:39:20)
101.  (3121) Caj Virta -73   0:39:26 (0:39:24)
102.  (6026) Erik Andersson -84 IF Linnéa  0:39:29 (0:39:27)
103.  (3107) Anders Scheef -79 Expressen  0:39:31 (0:39:25)
104.  (5635) Johan Holm -80   0:39:42 (0:39:37)
105.  (3260) Daniel Lorentzon -86 Gate46  0:39:45 (0:39:36)
106.  (3395) Johan Wibaeus -87   0:39:52 (0:39:48)
107.  (3193) Johan Lidemark -78   0:39:55 (0:39:55)
108.  (3310) Linus Hall -99 IF Linnea  0:39:56 (0:39:51)
109.  (3196) Johannes Östman -81 Sippans LK  0:39:58 (0:39:55)
110.  (6020) Robert Bergqvist -63   0:39:59 (0:39:54)
111.  (3057) Erik von Sydow -76 IF Linnéa  0:40:08 (0:40:05)
112.  (6092) Carl Norell -83 Team Konditionsidrott  0:40:09 (0:40:07)
113.  (3186) Jesper Lidmar -01 Huddinge AIS  0:40:11 (0:40:08)
114.  (3214) Roger Reinhold -61 IF Linnéa  0:40:11 (0:40:07)
115.  (3239) Mats Bergqvist -70 Brandkåren ik  0:40:13 (0:40:07)
116.  (3103) Evald Ammerlind -62   0:40:14 (0:40:11)
117.  (3951) Christian Recknagel -75 AstraZeneca IF  0:40:14 (0:40:07)
118.  (3213) Pascal Le Forestier -75 LA FRANCE  0:40:14 (0:40:09)
119.  (8116) Markus Gustavsson -78 Brandkårens IK  0:40:17 (0:40:11)
120.  (3367) Laban Lind -84   0:40:22 (0:40:19)
121.  (5631) Goran Majdandzic -85   0:40:24 (0:40:16)
122.  (3368) Oliwer Wadström -84   0:40:26 (0:40:21)
123.  (3319) Tobias Jönson -71   0:40:27 (0:40:22)
124.  (3129) Daniel Nitzler -75   0:40:30 (0:40:27)
125.  (3171) Krister Persson -86 Solna  0:40:35 (0:40:27)
126.  (3180) James Hamilton -86   0:40:36 (0:40:31)
127.  (3200) Jonas Forsner -89 AS Grosvad  0:40:36 (0:40:31)
128.  (3334) Per Ternow -80   0:40:39 (0:40:37)
129.  (3317) Torbjörn Furåker -72   0:40:39 (0:40:31)
130.  (3230) Martin Hanner -78 AXA Sports Club  0:40:43 (0:40:40)
131.  (3295) Rikard Särvegård -65 Heleneholms IF  0:40:43 (0:40:38)
132.  (3332) Viktor Kjellander -90 AS Grosvad  0:40:44 (0:40:39)
133.  (3366) Jakob Lagerdahl -77   0:40:45 (0:40:40)
134.  (3190) Joel Bergelin -81 Atletico Basquiat 1996  0:40:47 (0:40:40)
135.  (3192) Johan Karlsson -83 Dick Tiger Runners  0:40:49 (0:40:45)
136.  (3160) Robert Furelid -80   0:40:52 (0:40:48)
137.  (3194) Johan Lidmar -68 Snättringe SK  0:40:53 (0:40:50)
138.  (3520) Fredrik Strömqvist -82   0:40:54 (0:40:43)
139.  (3218) Magnus Höök -72 Lidingö  0:40:54 (0:40:49)
140.  (3383) Karl Bertrandt -68 Värmdö IF  0:40:56 (0:40:53)
141.  (3298) Jan Romgard -66   0:41:02 (0:40:58)
142.  (3234) Jakob Maandi -98 Åkersberga SK  0:41:03 (0:41:00)
143.  (3374) Joakim Hagström -91   0:41:04 (0:40:58)
144.  (3380) Petter Lindencrona -72   0:41:05 (0:41:01)
145.  (3250) Mikael Brännström -77   0:41:06 (0:41:01)
146.  (3203) Christoffer von Wachenfeldt -88   0:41:09 (0:41:02)
147.  (3185) Jesper Wessblad -89 Convini  0:41:11 (0:41:01)
148.  (3128) Claes Svahnqvist -68   0:41:15 (0:41:08)
149.  (3164) Håkan Hedberg -66 Äppelbo AIK  0:41:15 (0:41:13)
150.  (3369) Thomas Madesten -74   0:41:16 (0:41:09)
151.  (3318) Thomas Johansson -75   0:41:17 (0:41:11)
152.  (3284) Henrik Samuelsson -68 Hässelby SK  0:41:24 (0:41:17)
153.  (5468) Henrik Berglen -81   0:41:24 (0:41:22)
154.  (3211) Leif Danfors -73   0:41:24 (0:41:14)
155.  (6022) Timothy Barbitta -78 Västerås LK  0:41:26 (0:41:25)
156.  (3174) Ivan Jozic -87   0:41:26 (0:41:21)
157.  (3150) Franz Myrman -81   0:41:28 (0:41:24)
158.  (3238) Mats Åhman -68   0:41:29 (0:41:26)
159.  (6029) Peter Nyberg -78   0:41:32 (0:41:26)
160.  (5690) Jonas Köhler -76 IF Linnéa  0:41:33 (0:41:20)
161.  (3142) Emil Didrikson -70 Tango Brand Alliance  0:41:33 (0:41:29)
162.  (3263) Johan Olofsson -80 Gate46  0:41:38 (0:41:31)
163.  (3173) Isac Löwhagen -82   0:41:41 (0:41:31)
164.  (3201) Jörgen Balogh -70   0:41:41 (0:41:32)
165.  (3246) Peter Mattsson -78 #sthlmrunning  0:41:43 (0:41:40)
166.  (3796) Nils Stoltz -74 Västsvenska Herr  0:41:44 (0:41:42)
167.  (3396) Henric Arvidsson -73 Team CRS  0:41:45 (0:41:41)
168.  (3257) Niklas Briselius -77 Spånga  0:41:45 (0:41:44)
169.  (3153) Fredrik Eckerstrom -70   0:41:46 (0:41:37)
170.  (3212) Lars Berzell -62 Väsby OK  0:41:47 (0:41:47)
171.  (3687) Nick Larsson -90   0:41:48 (0:40:15)
172.  (3157) Fredrik Björkander -84   0:41:51 (0:41:47)
173.  (3159) Fredrik Hansson -91 Os 80  0:41:53 (0:41:51)
174.  (5679) Emil Råberg -85   0:42:04 (0:41:55)
175.  (5698) Alexander Nouezla -81   0:42:05 (0:41:57)
176.  (3228) Markus Ifverberg -77 Sibirien  0:42:06 (0:42:02)
177.  (3285) Per Holstad -74 Lidingö  0:42:07 (0:42:03)
178.  (3134) David Persson -88   0:42:08 (0:40:33)
179.  (3163) Gustaf Henriksson -85   0:42:09 (0:42:01)
180.  (3291) Peter Ronquist -74   0:42:09 (0:42:07)
181.  (8019) Oskar Ahnbrink -000 Sundbybergs IK  0:42:10 (0:42:06)
182.  (3221) Kristoffer Gunnartz -70   0:42:12 (0:42:03)
183.  (4469) Marcus Anders Palm -88   0:42:12 (0:42:09)
184.  (3256) Marcus Svensson -81 Team Onion  0:42:12 (0:42:09)
185.  (3386) Pep Forsberg -72 Mötesplats Löpning  0:42:14 (0:42:10)
186.  (3169) Henrik Carlsson -78   0:42:18 (0:42:09)
187.  (3204) Karl Lindholm -84 Meyerska sällskapet  0:42:18 (0:42:10)
188.  (3115) André Fransson -81 Simris  0:42:18 (0:42:09)
189.  (3252) Robin Lagerström -86   0:42:19 (0:42:11)
190.  (5455) Pontus Bjurner -74 Hammarby IF Friidrott  0:42:19 (0:42:02)
191.  (3222) Marcus Lager -72   0:42:21 (0:42:10)
192.  (5087) Ingvar Olofsson -57 Fredrikshof FIF  0:42:23 (0:42:22)
193.  (3184) Jesper Eirefelt -71   0:42:24 (0:42:20)
194.  (3500) David Svensson -73   0:42:26 (0:42:10)
195.  (3154) Fredrik Lundgren -76 Ok Landehof  0:42:31 (0:42:27)
196.  (3315) Stefan Holm -71 Almega  0:42:34 (0:42:30)
197.  (3104) Anders Folkesson -79   0:42:35 (0:42:29)
198.  (3398) Mikael Koffman -66   0:42:36 (0:42:34)
199.  (3146) Erik Ihlenius -80 Kpmg  0:42:37 (0:42:27)
200.  (3133) David Gustafsson -91 AS Grosvad  0:42:51 (0:42:46)
201.  (3391) Alexander Gustafsson -85 Team Nordic Trail  0:42:52 (0:42:47)
202.  (4731) Anders Nilsson -85   0:42:52 (0:42:19)
203.  (3898) Stefan Salomonsson -77   0:42:53 (0:42:32)
204.  (3226) Marcus Rombo -87   0:42:53 (0:42:49)
205.  (3166) Hans Brolin -59 Hemlingby LK  0:42:54 (0:42:51)
206.  (4947) Erik Vestlund -87 Expressen  0:42:54 (0:42:49)
207.  (3131) Daniel Svensson -84   0:42:54 (0:42:47)
208.  (3101) Alex Edgren -88   0:42:56 (0:42:45)
209.  (3177) Erik Jakobsson -64 Team Hybris  0:42:58 (0:42:56)
210.  (3387) Anton Eklind Schultz -87   0:43:01 (0:43:00)
211.  (3267) Niklas Engberg -88 Creuna  0:43:02 (0:42:55)
212.  (3100) Andreas Gustafsson -82 If  0:43:04 (0:42:54)
213.  (3137) Dennis Jonsson -90   0:43:05 (0:43:00)
214.  (3303) Samuel Murray -93   0:43:06 (0:43:00)
215.  (5699) Robin Lagerqvist -86 Hammarby IF  0:43:11 (0:43:10)
216.  (3145) Erik Afzelius -72   0:43:16 (0:43:11)
217.  (3320) Tommy Davidsson -74 Delsbo IF  0:43:20 (0:43:14)
218.  (3189) Joakim Rydén Sjöstrand -88   0:43:21 (0:43:11)
219.  (4973) Stefan Fors -87   0:43:21 (0:42:50)
220.  (3270) Per Hägglund -82 Falu Marathonsällskap  0:43:22 (0:43:07)
221.  (3247) Ciarán Mccormack -79   0:43:23 (0:43:16)
222.  (3382) Mattias Klintefors -74   0:43:24 (0:43:17)
223.  (3207) Kim Henriksson -88   0:43:26 (0:43:18)
224.  (3625) Joakim Johansson -80   0:43:29 (0:43:20)
225.  (5687) Mats Lindroos -65 Mälarhöjdens IK  0:43:30 (0:43:27)
226.  (5642) Magnus Malmgren -66 Swedbank  0:43:31 (0:43:25)
227.  (3188) Joakim Pettersson -62 Fair trade Runners  0:43:32 (0:43:27)
228.  (4187) Erik Jonsson -83 Milslukarna XC  0:43:32 (0:43:32)
229.  (3259) Torbjörn Eriksson -66 Gate46  0:43:32 (0:43:23)
230.  (3233) Martin Söder -80   0:43:32 (0:43:28)
231.  (3240) Paul Mattheneus -72 Kizzrunners  0:43:32 (0:43:28)
232.  (5471) Staffan Berglen -85   0:43:34 (0:43:33)
233.  (3329) Mats Wall -85   0:43:35 (0:43:28)
234.  (5560) Ted Persson -76   0:43:36 (0:43:29)
235.  (3803) Ola Eriksson -68   0:43:39 (0:43:34)
236.  (3661) Jonny Isaksson -65   0:43:40 (0:43:36)
237.  (8018) Daniel Sundbaum -78   0:43:42 (0:43:29)
238.  (4823) Martin Gustavsson -70   0:43:43 (0:43:29)
239.  (5694) Alfred Björback -86   0:43:43 (0:43:36)
240.  (3155) Fredrik Wennerstrand -78   0:43:43 (0:43:38)
241.  (3325) Torbjörn Chami -62 WILC Running  0:43:45 (0:43:41)
242.  (3331) Viktor Öberg -93   0:43:50 (0:43:45)
243.  (3136) David Salom -80 AXA Sports Club  0:43:53 (0:43:51)
244.  (3373) Andreas Vallevik -84 Sthlm City Triathlon  0:43:54 (0:43:46)
245.  (3448) Bengt Wiberg -57 Infoverk  0:43:56 (0:43:52)
246.  (3279) Patric Lindell -65 Upplands Väsby  0:44:00 (0:43:51)
247.  (3501) David Wendestam -86   0:44:00 (0:43:37)
248.  (3140) Egidio Ricchiuti -70 Taranto Forever  0:44:00 (0:43:53)
249.  (3232) Martin Lindvall -88   0:44:03 (0:43:56)
250.  (3276) Otto Gabrielsson -81   0:44:05 (0:43:56)
251.  (5667) Todd Green -83 Ssideline  0:44:05 (0:43:55)
252.  (3139) Johan Hansson -75 Hässelby SK  0:44:07 (0:44:01)
253.  (3272) Olle Westblom -58 Running Sweden  0:44:07 (0:44:01)
254.  (3244) Mattias Springfelter -74   0:44:08 (0:44:02)
255.  (4467) Markus Liljeberg -96   0:44:09 (0:44:09)
256.  (3311) Stefan Jansson -65   0:44:10 (0:44:01)
257.  (3253) Amar Kadenic -86   0:44:22 (0:44:17)
258.  (4574) Preslav Nikolov -98   0:44:22 (0:43:56)
259.  (3322) Tomas Sjöberg Bexelius -79 IFK Aspudden Tellus  0:44:26 (0:44:22)
260.  (4718) Alexander Lindstedt -85 Expressen  0:44:27 (0:44:24)
261.  (3122) Jonathan Willis -82   0:44:27 (0:44:23)
262.  (3309) Magnus Smideman -81 Smideman Arkitekter  0:44:27 (0:44:19)
263.  (3891) Anders Häglund -78   0:44:29 (0:44:20)
264.  (3838) Petri Carlsson -72 Canis Löpus Åland  0:44:29 (0:44:19)
265.  (5141) Joakim Bergström -72 Räddningstjänsten fagersta  0:44:31 (0:44:22)
266.  (3278) Pär Holmgren -64 Huddinge AIS  0:44:31 (0:44:28)
267.  (6096) David Mucchiano -93   0:44:33 (0:44:22)
268.  (3626) Joakim Schaaf -70   0:44:33 (0:44:24)
269.  (3312) Stefan Norinder -78   0:44:37 (0:44:26)
270.  (3161) Joakim Gellertz -77 Spif  0:44:38 (0:44:32)
271.  (3774) Andreas Nilsson -80   0:44:43 (0:44:27)
272.  (3282) Patrik Bjöörn -74 Lonesome Runners  0:44:43 (0:44:36)
273.  (3566) Daniel Petersson -80   0:44:45 (0:44:37)
274.  (3739) Martin Björk -92   0:44:47 (0:44:29)
275.  (3111) Andreas Abrahamsson -91   0:44:48 (0:44:45)
276.  (3191) Johan Högmo -84   0:44:50 (0:44:36)
277.  (3126) Christian Finnerman -79 CSKA Ribbakov  0:44:52 (0:44:49)
278.  (3389) Martin Ommundsen -82   0:44:56 (0:44:50)
279.  (3631) Joel Albrektsson -87   0:44:56 (0:44:38)
280.  (5536) Stefano Ciocchis -82   0:44:57 (0:44:31)
281.  (5681) Ove Mattsson -58   0:44:58 (0:44:55)
282.  (3187) Joakim Lundbäck -75 Stockholm Frontrunners  0:44:59 (0:44:49)
283.  (3167) Hans Erik Nilsson -83   0:45:00 (0:44:50)
284.  (3127) Christofer Lindqvist -73   0:45:01 (0:44:57)
285.  (3623) Joakim Flachsbinder -89   0:45:02 (0:44:36)
286.  (4740) Mattias Lundqvist -76 Lunch klubben  0:45:03 (0:44:39)
287.  (3124) Christoffer Emet -89   0:45:04 (0:44:58)
288.  (3148) Kasper Erlandsson -97 Täby IS  0:45:06 (0:45:06)
289.  (4265) Maxim Kersikov -98   0:45:12 (0:44:45)
290.  (3906) Thomas Arvidsson -83 Falu Marathonsällskap  0:45:17 (0:44:59)
291.  (3782) Hampus Enström -77 Gate46  0:45:18 (0:45:09)
292.  (4552) Per Stensland -70   0:45:20 (0:45:14)
293.  (4898) David Embretsen -90 Benify AB  0:45:23 (0:44:55)
294.  (3265) Johan Sjögren -83 Gate46  0:45:23 (0:45:14)
295.  (4895) Daniel Losinski -85   0:45:24 (0:45:22)
296.  (3168) Harald Nordby -64 Strängnäs Löparklubb  0:45:26 (0:45:24)
297.  (3573) Göran Cassel -66   0:45:29 (0:45:06)
298.  (3106) Karl Anders More -81 Ströbrödraskapet  0:45:30 (0:45:21)
299.  (3684) Kristoffer Ullenius -79   0:45:30 (0:45:13)
300.  (3370) Okänd Nr 3370   0:45:30 (0:45:24)
301.  (3543) Erik Lassbo -82 Falu Marathonsällskap  0:45:30 (0:45:12)
302.  (5013) Gustaf Borgudd -83 Creuna  0:45:32 (0:45:05)
303.  (3156) Fredrik Bohnstedt -74 Vällingby  0:45:32 (0:45:25)
304.  (3664) Jörgen Litsne -75 Göteborg  0:45:33 (0:45:15)
305.  (3533) Emil Persson -83   0:45:33 (0:45:21)
306.  (3219) Magnus Persson -92   0:45:35 (0:44:00)
307.  (3402) Andreas Eliasson -86   0:45:35 (0:45:19)
308.  (3307) Jan Dahlgren -62   0:45:38 (0:45:29)
309.  (3752) Mattias Hamrén -85   0:45:39 (0:45:28)
310.  (3255) Mårten Sohlman -75 Yuppie Ski Club  0:45:41 (0:45:36)
311.  (3641) Johan Bencker -79   0:45:42 (0:45:33)
312.  (3653) Jonas Ambjörnsson -79   0:45:43 (0:45:30)
313.  (3132) Daniel Enfors -73   0:45:43 (0:45:34)
314.  (5634) Adam Custer -83   0:45:44 (0:45:17)
315.  (3223) Marcus Ras -74 OnePhone RC  0:45:44 (0:45:43)
316.  (3691) Leif Våghals -72 Daredevilracing  0:45:46 (0:45:23)
317.  (3109) Anders Sundström -70   0:45:46 (0:45:41)
318.  (3980) Sebastian Stålfors -72   0:45:47 (0:45:26)
319.  (3958) Olof Nilsson -85   0:45:52 (0:45:39)
320.  (3985) Jon Lindström -83 Segeltorps IF  0:45:56 (0:45:39)
321.  (5577) Tobias Bergenwall -88   0:45:56 (0:45:49)
322.  (3717) Mattias Lundén -86   0:45:57 (0:45:45)
323.  (3264) Peter Rydberg -71 Gate46  0:45:58 (0:45:49)
324.  (3867) Victor Sandqvist -90   0:45:58 (0:45:31)
325.  (3271) Olle Löfgren -78   0:45:59 (0:45:52)
326.  (3112) Andreas Kreidenweiss -86 BK Hyle  0:46:01 (0:45:52)
327.  (3182) Jens Aspengren -78 Morningstar  0:46:04 (0:45:57)
328.  (3400) Erik Lundberg -80 Djurgårdens IF  0:46:05 (0:45:51)
329.  (3968) Daniel Johansson -87   0:46:07 (0:45:59)
330.  (3798) Love Bergström -83 Overlord  0:46:08 (0:45:46)
331.  (3572) Daniel Eriksson -83   0:46:08 (0:45:55)
332.  (3908) Ching Ho Tang -82   0:46:08 (0:45:56)
333.  (3208) Joakim Lundin -74 Skatbo  0:46:12 (0:46:09)
334.  (3420) Anders Ullholm -68   0:46:13 (0:45:48)
335.  (3449) Bengt Pettersson -66   0:46:13 (0:45:57)
336.  (4980) Fredrik Rydbert -88 Solna Axemen  0:46:14 (0:45:38)
337.  (3592) Henrik Wedefelt -70   0:46:14 (0:45:59)
338.  (3840) Petter Odin Hestvik -70 #brommarunners  0:46:17 (0:46:01)
339.  (3323) Tom Meyerson Goldschmidt -58   0:46:21 (0:46:11)
340.  (3296) Roberth Malmgren -57 Jåttans Springklubb  0:46:22 (0:46:16)
341.  (3973) Simon Davidsson -001   0:46:23 (0:46:11)
342.  (3964) Mats Petersson -62   0:46:27 (0:46:10)
343.  (3216) Magnus Bineholt -81   0:46:28 (0:46:22)
344.  (3914) Thomas Hugosson -56 Snättringe SK  0:46:31 (0:46:16)
345.  (3165) Hannes Dernehl -72   0:46:32 (0:46:27)
346.  (3956) Jonas Åhblom -76   0:46:32 (0:46:10)
347.  (3492) Daniel Hallberg -56 Dalens if  0:46:33 (0:46:12)
348.  (3541) Erik Mellenius -84   0:46:34 (0:46:07)
349.  (3452) Birger Forsberg -52 Slif  0:46:36 (0:46:30)
350.  (3289) Olof Petersson -81 Team ASS  0:46:38 (0:46:32)
351.  (3403) Andréas Bråthe -79   0:46:40 (0:46:28)
352.  (3584) Hans-Erik Boström -59 AXA SC  0:46:40 (0:46:25)
353.  (8020) James Macdonald -95 Infinera Runners  0:46:42 (0:46:30)
354.  (3984) Anders Persson -71   0:46:42 (0:46:32)
355.  (3720) Magnus Ekberg -73 Handelsbanken  0:46:43 (0:46:19)
356.  (3672) Karl Persson -85   0:46:44 (0:46:31)
357.  (3962) Mikael Haraldsson -64   0:46:45 (0:46:17)
358.  (5146) Joel Lundahl -96   0:46:46 (0:46:34)
359.  (3243) Mattias Nielsen -74   0:46:48 (0:46:45)
360.  (3120) Brian Lim -82 Klarnauts  0:46:51 (0:46:40)
361.  (3544) Leo Hano Eriksson -91   0:46:53 (0:46:33)
362.  (5548) Sebastian Ström -94   0:46:54 (0:46:28)
363.  (3880) Joseph Murphy -83   0:46:55 (0:46:38)
364.  (3546) Tomas Eriksson -72   0:46:58 (0:46:39)
365.  (3220) Magnus Paulsson -74 Teliasonera  0:46:58 (0:46:57)
366.  (3800) Oskar Norberg -84   0:46:58 (0:46:44)
367.  (3819) Per Anell -76 Shopjoy  0:47:01 (0:46:56)
368.  (3633) Johan Elgh -91   0:47:01 (0:46:54)
369.  (3797) Nils Wrethag -81   0:47:01 (0:46:50)
370.  (3545) Erik Bjurling -68 Team von Jukke  0:47:02 (0:46:34)
371.  (3519) Urban Elgqvist -62 Storskogen  0:47:04 (0:46:49)
372.  (3502) David Sparf -84 Biogaia  0:47:05 (0:46:50)
373.  (3562) Fredrik Dreimanis -84   0:47:05 (0:46:51)
374.  (3787) Nicklas Backfjärd -75 JM AB  0:47:05 (0:46:52)
375.  (4472) Bernt Bjöörn -46 Jonsbol LK  0:47:06 (0:47:04)
376.  (5675) Thomas Leira -85 Telenor  0:47:07 (0:46:52)
377.  (3992) Jonas Vedung -67   0:47:09 (0:46:57)
378.  (3576) Gustav Westerlund -96   0:47:09 (0:46:52)
379.  (3847) Patric Ingemanson -68   0:47:10 (0:46:59)
380.  (3749) Mats Sid -72 Veeam  0:47:10 (0:46:56)
381.  (3249) Michael Olsson -70 Västsvenska Herr  0:47:11 (0:47:08)
382.  (5669) Morten Svanberg -87   0:47:13 (0:46:27)
383.  (4157) David Cremoux -69 Cafecrems  0:47:13 (0:47:13)
384.  (3974) Andreas Larsson -65   0:47:14 (0:47:01)
385.  (5143) Joakim Eriksson -88   0:47:15 (0:47:07)
386.  (3287) Peter Segelström -66   0:47:17 (0:47:12)
387.  (5307) Marcus Törnblom -85   0:47:18 (0:47:06)
388.  (4283) Jacob Littorin -83   0:47:18 (0:47:17)
389.  (5164) John Palitz -71   0:47:21 (0:46:41)
390.  (3235) Matias Hallgren -78 Skandia LK  0:47:22 (0:47:17)
391.  (3814) Patric Sundling -85 Creuna  0:47:25 (0:47:16)
392.  (6016) Johan Hansson -80   0:47:26 (0:47:08)
393.  (3574) Gory Lambregts -80   0:47:28 (0:47:13)
394.  (3170) Henrik Nordin -72 Tbok  0:47:29 (0:47:24)
395.  (5682) Christian Mattsson -85   0:47:31 (0:47:28)
396.  (3527) Erik Ellqvist -65 Sollentuna  0:47:32 (0:47:15)
397.  (3197) Johannes Petersson -76   0:47:34 (0:47:26)
398.  (5339) Mattis Forsman -85 Creuna  0:47:35 (0:47:20)
399.  (3242) Mattias Hellberg -74 Scania IF  0:47:37 (0:47:31)
400.  (3857) Robert Schönbeck -69   0:47:37 (0:47:23)
401.  (3627) Joakim Swahn -80   0:47:39 (0:47:07)
402.  (978) Björn Boström -69 Meckbach Träning  0:47:40 (0:47:37)
403.  (5417) Patrik Kvarnlind -73 Meritmind  0:47:40 (0:47:02)
404.  (3767) Mikael Mellhorn -60 Ericsson SIK  0:47:41 (0:47:20)
405.  (3585) Philip Hedberg -88   0:47:43 (0:47:27)
406.  (3622) Joakim Karlsson -80   0:47:46 (0:47:39)
407.  (3283) Peder Siöcrona -91   0:47:47 (0:47:43)
408.  (8098) Simon Thor -000 Spårvägens FK  0:47:48 (0:47:31)
409.  (4139) Christian Persson -82   0:47:50 (0:47:48)
410.  (3770) Mikael Petterson -69 Täby IS  0:47:50 (0:47:30)
411.  (3595) Hugo Mann -71   0:47:51 (0:47:41)
412.  (3503) Christopher Dellwik -72   0:47:52 (0:47:27)
413.  (4870) Christian Ilgner -63   0:47:52 (0:47:43)
414.  (3689) Lars Bergdahl -69   0:47:53 (0:47:42)
415.  (3650) Johnny Lindberg -80   0:47:55 (0:47:44)
416.  (4897) Dan Grip -80   0:47:55 (0:47:41)
417.  (3935) Ulf Trogen -80 Klarna  0:47:56 (0:47:43)
418.  (3365) Tage Winter -47 Haik  0:47:57 (0:47:34)
419.  (3909) Thomas Björkroth -60   0:47:58 (0:47:48)
420.  (3647) Johannes Walfén -83   0:48:00 (0:47:42)
421.  (3694) Léo Nouchi -79   0:48:02 (0:47:48)
422.  (3865) Sadinoel Martinez Lara -85   0:48:02 (0:47:50)
423.  (3424) Göran Andersson -51   0:48:04 (0:47:48)
424.  (3907) Tage Sandberg -45   0:48:04 (0:47:55)
425.  (3844) Pierre Borgh -89   0:48:04 (0:47:48)
426.  (3181) Jan Förberg -42 Hammarby Friidrott  0:48:05 (0:47:55)
427.  (3862) Alexander Köll -82   0:48:07 (0:47:46)
428.  (3899) Alexander Ström -86   0:48:08 (0:47:57)
429.  (3673) Karl Henrik Lenneryd -80   0:48:08 (0:48:00)
430.  (3892) Stefan Gavelin -83   0:48:09 (0:47:44)
431.  (3910) Tobias Bureborn -72 Sub100  0:48:10 (0:48:06)
432.  (3621) Jamie Johnson -77 Jedi Sprint School  0:48:10 (0:47:54)
433.  (3895) Stefan Sweitz -71   0:48:12 (0:48:00)
434.  (5328) Mårten Stengel -72 Creuna  0:48:14 (0:47:56)
435.  (3818) Patrik Gergö Svensson -78 Smashing BK  0:48:15 (0:47:56)
436.  (3768) Mikael Åkerström -80   0:48:15 (0:48:00)
437.  (3258) Erik Cederlöf -74 Gate46  0:48:16 (0:48:04)
438.  (3568) Fredrik Svahn -78   0:48:19 (0:47:57)
439.  (5187) Jacob Uhlén -90   0:48:20 (0:47:52)
440.  (3602) Péter Inkö -82   0:48:20 (0:47:54)
441.  (3274) Oscar Hultberg -92 Klarna  0:48:23 (0:48:19)
442.  (3301) Jean-Francois Besnard -81   0:48:26 (0:48:17)
443.  (3848) Torbjörn Schön -73   0:48:27 (0:48:03)
444.  (3999) Andreas Persson -81   0:48:28 (0:48:04)
445.  (3486) Daniel Eriksson -77 Fantastic 4  0:48:28 (0:48:21)
446.  (3236) Mats Almlöw -80   0:48:30 (0:48:22)
447.  (3119) Björn Karlsson -63 SEB IF  0:48:31 (0:48:29)
448.  (3954) Jonas Molina -82   0:48:34 (0:48:21)
449.  (3583) Hans Persson -57 Svenska Spels Idrottsförening  0:48:35 (0:48:24)
450.  (3975) Magnus Lönnqvist -70   0:48:36 (0:48:10)
451.  (3497) Daniel Lindqvist -76   0:48:36 (0:48:18)
452.  (3960) Mattias Ytterberg -94   0:48:36 (0:48:10)
453.  (3676) Kenneth Andersson -71 Hjärtebarnsföreningen  0:48:38 (0:48:21)
454.  (5636) Martin Björgell -87   0:48:39 (0:48:13)
455.  (3808) Oskar Johansson -87 Swedbank  0:48:40 (0:48:30)
456.  (3709) Linus Jönsson -90   0:48:41 (0:48:28)
457.  (4496) Kalle Milfors -72 Rm  0:48:43 (0:48:41)
458.  (5674) Michael Krusin -75   0:48:44 (0:48:30)
459.  (5436) Peter Jacobsén -69   0:48:45 (0:48:31)
460.  (3466) Per Hellström -74   0:48:46 (0:48:24)
461.  (3405) Jakob af Petersens -70   0:48:46 (0:48:25)
462.  (5406) Olle Hedblom -80   0:48:46 (0:48:21)
463.  (3821) Per Granlöf -71   0:48:47 (0:48:32)
464.  (5661) Mathias Tingvall -85   0:48:47 (0:48:26)
465.  (5608) Xavier Mir Rigau -85   0:48:48 (0:48:11)
466.  (3794) Niklas Sundberg -79   0:48:49 (0:48:36)
467.  (4397) Fredrik Ottosson -81 Coor Sport Club  0:48:55 (0:48:53)
468.  (3755) Mattias Månsson -86   0:48:56 (0:48:37)
469.  (3411) Albin Högberg -00   0:48:56 (0:48:44)
470.  (3511) Vincent Huynh -86 Swedbank  0:48:56 (0:48:47)
471.  (3730) Marcus Jahnsson -84 Länsförsäkringar IF  0:48:57 (0:48:38)
472.  (1534) Javier Garate -76 Länsförsäkringar IF  0:48:57 (0:48:37)
473.  (3918) Tim Johansson -90   0:48:58 (0:48:31)
474.  (4986) Fredrik Lundgren -72 Gastronomi Sverige  0:48:58 (0:48:14)
475.  (3563) Fredrik Zetterlund -70 OnePhone RC  0:48:59 (0:48:56)
476.  (3640) Johan Montelius -63 Andy King  0:49:00 (0:48:50)
477.  (3601) Inge Bäckström -56 KPA Pension  0:49:00 (0:48:53)
478.  (4180) Emil Börjesson -85   0:49:00 (0:48:53)
479.  (4381) Kevin Pettersson -90   0:49:00 (0:48:32)
480.  (5082) Imran Rahman -83   0:49:01 (0:48:57)
481.  (3515) Einar Botten -61   0:49:01 (0:48:48)
482.  (3902) Svante Wenander -80   0:49:01 (0:48:36)
483.  (4987) Jonas Lundgren -78 Gastronomi Sverige  0:49:01 (0:48:14)
484.  (1275) Urban Rimpi -70   0:49:02 (0:49:02)
485.  (3748) Mats Olsson -66 Ålopporna  0:49:02 (0:48:39)
486.  (5630) Henrik Tanskanen -84   0:49:04 (0:49:01)
487.  (3839) Petter Barhammar -78 SMD Logistics  0:49:04 (0:48:40)
488.  (3740) Martin Karlsson -71 utsikten motion & bastu  0:49:06 (0:48:55)
489.  (5288) Magnus Bengtsson -70 Expressen  0:49:07 (0:48:27)
490.  (5457) Pontus Lundin -83 Expressen  0:49:08 (0:48:28)
491.  (4082) Jonas Berntsen -71   0:49:08 (0:48:48)
492.  (3903) Sven Ahlström -89   0:49:10 (0:48:47)
493.  (1067) Jan Eckerborn -54   0:49:10 (0:49:10)
494.  (5045) Harald Eberhardt -88   0:49:11 (0:48:25)
495.  (1103) Mikael Karlsson -78   0:49:12 (0:49:06)
496.  (3753) Mattias Hernblad -69 Liseberg  0:49:13 (0:49:03)
497.  (4181) Emilio Gutierrez -81   0:49:14 (0:48:57)
498.  (1010) Göran Mattsson -83 Falu Marathonsällskap  0:49:14 (0:49:06)
499.  (3816) Patrik Mood -66 Täby  0:49:15 (0:49:00)
500.  (3667) Jonas Bergmann -69   0:49:16 (0:49:06)
501.  (4259) Hjalmar Heimbürger -92   0:49:16 (0:49:16)
502.  (8001) Magni Famberg -79   0:49:16 (0:49:10)
503.  (4698) Oskar Emilsson -95   0:49:19 (0:49:08)
504.  (3652) Jonas Andersson -70   0:49:19 (0:49:06)
505.  (3491) Daniel Pettersson -77   0:49:20 (0:49:14)
506.  (3565) Fredrik Cedervall -70 Parva ranas  0:49:21 (0:49:12)
507.  (3841) Petter Forssell -75   0:49:22 (0:48:54)
508.  (3923) Tobias Linghag -76   0:49:22 (0:49:15)
509.  (4315) Joakim Blomkvist -64   0:49:23 (0:49:18)
510.  (3736) Markus Malm -79   0:49:24 (0:49:16)
511.  (3487) Dag Samnegård -60   0:49:25 (0:49:08)
512.  (3559) Flavio Lanaro -68   0:49:25 (0:49:22)
513.  (3834) Peter Larsson -82 Agency  0:49:26 (0:49:14)
514.  (3499) David Aguilar -75 Pollitos  0:49:28 (0:49:07)
515.  (3539) Erik Milles -68 Stockholm Apnea  0:49:29 (0:49:21)
516.  (3288) Peter Sandqvist -57 Ekerö  0:49:30 (0:49:24)
517.  (3744) Martin Ridderstolpe -87   0:49:34 (0:49:21)
518.  (3817) Patrik Sundin -84 Suddarna  0:49:34 (0:49:29)
519.  (4964) Fredrik Dahlin -87   0:49:34 (0:48:50)
520.  (4341) John Hargelid -81 Liljeholmskajen  0:49:37 (0:49:36)
521.  (3750) Mats Nordin -55 Lidingö brand  0:49:38 (0:49:33)
522.  (3254) Daniel Borg -76   0:49:40 (0:49:29)
523.  (5403) Johan Löfstedt -73   0:49:41 (0:49:08)
524.  (3290) Pottan Netré -70   0:49:41 (0:49:32)
525.  (3735) Markus Haldammen -87 SEB IF  0:49:45 (0:49:28)
526.  (3506) Dennis Larsson -83   0:49:45 (0:49:19)
527.  (5633) Johan Gotting -60   0:49:46 (0:49:20)
528.  (131) Carl Linton -72   0:49:46 (0:49:34)
529.  (3864) Stefan Davidsson -60 Strängnäs LK  0:49:48 (0:49:04)
530.  (3570) Gert Holmberg -61 Rånäs 4H  0:49:48 (0:49:43)
531.  (3517) Tomas Ekermann -84   0:49:49 (0:49:26)
532.  (3904) Sven Lundgren -74   0:49:50 (0:49:22)
533.  (1293) Fredrik Unogård -81 Runday IF  0:49:51 (0:49:44)
534.  (5370) Richard Rönnerman -80   0:49:52 (0:49:29)
535.  (3845) Per-Olof Pollack -63 0:49:52 (0:49:31)
536.  (4656) Tobias Karlsson -73   0:49:52 (0:49:48)
537.  (4345) Jonas Tillman -72   0:49:54 (0:49:54)
538.  (4792) Arman Cinkitas -97   0:49:54 (0:49:24)
539.  (3472) Christer Engström -73   0:49:54 (0:49:41)
540.  (3561) Francis Alvarado -73 Team Ella  0:49:54 (0:49:44)
541.  (3660) Jonas Olsson -74 Wermländska Herr  0:49:55 (0:49:36)
542.  (4155) Daniel Lindgren -92   0:49:56 (0:49:51)
543.  (3905) Fredrik Edlund -77   0:49:56 (0:49:36)
544.  (3925) Tomas Ageskog -69   0:49:57 (0:49:37)
545.  (5015) Gustaf Teneberg -90 Sdös  0:49:59 (0:49:21)
546.  (3938) Adam Dantoft -92 Arådalensif  0:49:59 (0:49:54)
547.  (3875) Sebastian Wallgren -82   0:50:00 (0:49:34)
548.  (3668) Karl Stoltz -76 Västsvenska Herr  0:50:00 (0:49:57)
549.  (5638) Peter Nilsson -66 Carlsberg  0:50:00 (0:49:34)
550.  (3475) Christian Laubenstein -81   0:50:02 (0:49:48)
551.  (3928) Tommy Westerlund -81 Convini  0:50:04 (0:49:39)
552.  (3842) Peter Karlsson -62 Spik  0:50:06 (0:49:52)
553.  (4649) Ted Herngren -84   0:50:06 (0:50:03)
554.  (3648) John Arbro -65 Kungsholmen  0:50:08 (0:49:54)
555.  (5671) Mattias Börjesson -70   0:50:09 (0:49:46)
556.  (3931) Håkan Johansson -75 IF Quasi  0:50:10 (0:49:48)
557.  (3125) Christer Johansson -77 IF Quasi  0:50:10 (0:49:50)
558.  (3657) Jonas Kunze -81   0:50:10 (0:49:59)
559.  (3528) Nils Ellström -51   0:50:13 (0:50:08)
560.  (3893) Stefan Bergsten -70   0:50:16 (0:50:06)
561.  (4872) Christian Sandberg -86   0:50:16 (0:49:45)
562.  (5017) Gustav Westberg -84 Handelsbanken  0:50:17 (0:49:34)
563.  (4434) Luis Miguel Nino Lopez -81   0:50:19 (0:50:01)
564.  (4589) Rikard Stjernman -72   0:50:19 (0:50:15)
565.  (3416) Anders Andersson -75   0:50:21 (0:50:05)
566.  (5459) Pontus Markström -80   0:50:21 (0:49:54)
567.  (3861) Roland Jonsson -56 Runacademy IF  0:50:22 (0:50:17)
568.  (5182) Jesper Eriksson -94 Snabbsportens IK  0:50:23 (0:49:36)
569.  (3793) Stefan Hermansson -72   0:50:24 (0:50:15)
570.  (5355) Mikael Andren -65   0:50:24 (0:49:56)
571.  (5098) Jacob Hallberg -95   0:50:25 (0:49:49)
572.  (5408) Oscar Miörner -79   0:50:26 (0:50:01)
573.  (4569) Pierre Girard -83   0:50:28 (0:50:11)
574.  (5016) Gustav Forsberg -84 Creuna  0:50:29 (0:50:11)
575.  (3158) Erik Sikström -80   0:50:29 (0:50:23)
576.  (3692) Jörgen Lennartsson -72 Strängnäs LK  0:50:32 (0:49:48)
577.  (3922) Tobias Klarbo -75   0:50:35 (0:50:19)
578.  (3832) Peter Thorwalls -71   0:50:37 (0:50:28)
579.  (4152) Daniel Bejeryd -75   0:50:37 (0:50:28)
580.  (6024) Johan Skog -85   0:50:38 (0:50:09)
581.  (3941) Hugo Westerlund -90   0:50:39 (0:50:21)
582.  (3693) Leon Firet -32   0:50:39 (0:50:28)
583.  (5617) Hampus Lindholm -88   0:50:40 (0:50:24)
584.  (4440) Magnus Eriksson -68 Snabbsportens IK  0:50:42 (0:50:37)
585.  (3945) Viktor Hård af Segerstad -86   0:50:43 (0:50:34)
586.  (3703) Erik Lindblad -87   0:50:44 (0:50:32)
587.  (3642) Johan Lindbladh -71   0:50:45 (0:50:16)
588.  (5124) Jens Fransson -73   0:50:46 (0:50:18)
589.  (5135) Johan Falkenius -76   0:50:47 (0:50:28)
590.  (3751) Mattias Andersson -86   0:50:48 (0:50:21)
591.  (690) Magnus Hydén -73 Storebrand Sport  0:50:48 (0:50:30)
592.  (3874) Sebastian Hedberg -87 Brontosaurus Cykel  0:50:49 (0:50:29)
593.  (3889) Sören Wahlgren -64 Fancy Ales  0:50:50 (0:50:29)
594.  (3930) Torbjörn Karlsson -65 utsikten motion & bastu  0:50:50 (0:50:41)
595.  (3328) Tobias Ridefelt -82   0:50:50 (0:50:46)
596.  (4628) Staffan Lindgren -72   0:50:51 (0:50:46)
597.  (3967) David Åkerström -68   0:50:52 (0:50:28)
598.  (3792) Niclas Rasmusson -70 Salesoogle  0:50:53 (0:50:43)
599.  (3756) Mattias Ringman -79   0:50:53 (0:50:43)
600.  (3443) Anthony Forsström -97 Runday IF  0:50:54 (0:50:43)
601.  (3825) Per Klein -76   0:50:54 (0:50:35)
602.  (3428) Andreas Lantz -78 Swedbank  0:50:55 (0:50:43)
603.  (3778) Nassim El Amrani -81   0:50:56 (0:50:33)
604.  (4212) Filip Dyrssen -88   0:50:56 (0:50:48)
605.  (4983) Fredrik Johnson -91 Isbjörnarna  0:50:56 (0:50:46)
606.  (3815) Patrik Nygren -73 Lattefarsan  0:50:59 (0:50:34)
607.  (4567) Patrik Holmberg -68 Runacademy  0:50:59 (0:50:52)
608.  (3482) Claes Hansson -55 Os 80  0:51:00 (0:50:46)
609.  (4570) Pierre Rupertson -70 Fair trade runners  0:51:01 (0:50:56)
610.  (3872) John-Erik Sarasto -60   0:51:03 (0:50:52)
611.  (757) Ola Bryngelson -48 Ferdrikshoffif  0:51:04 (0:50:42)
612.  (3616) Jesper Lindström -81 0:51:04 (0:50:43)
613.  (4680) Urban Seweling -57 Arådalensif  0:51:05 (0:51:01)
614.  (5575) Thomas Lindblom -74   0:51:08 (0:50:38)
615.  (3806) Olof Andersson -81 Klarna  0:51:09 (0:51:02)
616.  (5293) Christian Andersen -89   0:51:10 (0:50:54)
617.  (5004) Göran Pettersson -47   0:51:13 (0:50:27)
618.  (3656) Jonas Kaveryd -70 Convini  0:51:14 (0:50:48)
619.  (486) Edon Zogaj -85   0:51:15 (0:50:44)
620.  (6028) Andreas Söderström -80   0:51:16 (0:50:56)
621.  (5454) Pierre Anderberg -79   0:51:18 (0:51:00)
622.  (3663) Jonathan Olsson -83   0:51:21 (0:50:55)
623.  (3654) Jonas Aronson -66   0:51:21 (0:51:09)
624.  (5686) Peter Kangas -62   0:51:22 (0:51:13)
625.  (4950) Erik Rafstedt -84   0:51:22 (0:51:10)
626.  (3781) Robert de la Motte -70 Gate46  0:51:23 (0:51:13)
627.  (5383) Fredrik Widing -76 Gate46  0:51:23 (0:51:12)
628.  (3785) Carl Johansson -81 Gate46  0:51:24 (0:51:12)
629.  (1556) Johan Flink -88 Åsub  0:51:24 (0:51:13)
630.  (4015) Peter Allvin -76   0:51:27 (0:51:12)
631.  (4326) Johan Solhed -65   0:51:29 (0:51:16)
632.  (3456) Bjorn Wismen -72   0:51:32 (0:51:17)
633.  (3611) Jan Hallberg -57   0:51:35 (0:51:30)
634.  (5125) Jesper Hansson -67 Max Matthiessen  0:51:36 (0:51:13)
635.  (3822) Per Ljungmark -87   0:51:37 (0:51:25)
636.  (6095) Thomas Rosén -73 Voff Voff Running  0:51:38 (0:51:37)
637.  (3537) Erik Högberg -83   0:51:41 (0:51:15)
638.  (3788) Nicklas Severin -78   0:51:42 (0:51:33)
639.  (4900) David Fältén -78   0:51:42 (0:51:16)
640.  (3879) Sivert Åkerljung -70 Kristdemokraterna  0:51:49 (0:51:39)
641.  (5240) Tero Heikkinen -69   0:51:51 (0:51:08)
642.  (4736) Andreas Andersson -84   0:51:51 (0:51:13)
643.  (3624) Joakim Häggge -86   0:51:52 (0:51:33)
644.  (4453) Marcus Magnusson -88 Kpmg  0:51:52 (0:51:44)
645.  (5198) Jimmy Nore -77   0:51:54 (0:51:09)
646.  (3484) Christer Alm -70   0:51:54 (0:51:41)
647.  (4590) Mikael Ritsfalk -75   0:51:56 (0:51:51)
648.  (4106) Carl Romallo -68 Aqell  0:51:57 (0:51:49)
649.  (4094) James Britton -88   0:51:57 (0:51:44)
650.  (3835) Peter Kult -64   0:51:57 (0:51:35)
651.  (4316) Joakim Koch -86   0:51:59 (0:51:50)
652.  (4974) Fredrik Perdahl -87 Deloitte  0:52:01 (0:51:18)
653.  (3418) Anders Härd -66   0:52:03 (0:51:40)
654.  (3427) Andreas Hörnell -86   0:52:07 (0:51:51)
655.  (4480) Mats Rundström -72   0:52:07 (0:51:43)
656.  (3757) Max Fischer -74 Klarna  0:52:11 (0:51:59)
657.  (3375) Luke Haughian -86   0:52:12 (0:52:07)
658.  (3417) Anders Ekman -66 Euroclear  0:52:14 (0:51:57)
659.  (4235) Hans Abrante -73   0:52:16 (0:51:55)
660.  (1743) Nils Alenius -79   0:52:16 (0:51:49)
661.  (333) Lars Wallinder -63 Ericsson SIK  0:52:17 (0:52:06)
662.  (4128) JOSE MARIA HUERCANO SOLER -78   0:52:18 (0:52:01)
663.  (3837) Konstantin Petrenko -86   0:52:19 (0:51:59)
664.  (3620) James Fowler -83   0:52:20 (0:51:51)
665.  (3688) Erik Larsson -86 Deloitte  0:52:20 (0:51:59)
666.  (6074) Martin Stonsebro -89   0:52:21 (0:51:57)
667.  (3630) Joakim Berg -75 Västanfors IF  0:52:23 (0:52:03)
668.  (4227) Lars Gustafsson -81   0:52:24 (0:52:01)
669.  (3990) Emanuel Nelsson-Vedung -98   0:52:24 (0:52:12)
670.  (4154) Daniel Nilsson -82   0:52:25 (0:52:13)
671.  (4486) Mattias Liefvendahl -71   0:52:26 (0:52:18)
672.  (3473) Christian Blomberg -75   0:52:26 (0:52:19)
673.  (3635) Johan Kedhammar -59 Friskis&svettis  0:52:28 (0:52:10)
674.  (4033) Angelo Capone -70   0:52:28 (0:52:11)
675.  (4840) Carl Jonsson -85   0:52:30 (0:51:54)
676.  (3685) Kari Sjöholm -62 Axa sportsclub  0:52:31 (0:52:25)
677.  (3577) Håkan Andersson -83   0:52:33 (0:52:16)
678.  (3855) Linus Rindby -75   0:52:35 (0:52:16)
679.  (5137) Jimmy Daly -76 SMD Logistics  0:52:36 (0:51:47)
680.  (5183) Sergio Lopez Ramos -81   0:52:36 (0:51:53)
681.  (3858) Robert Zolland -70   0:52:36 (0:52:10)
682.  (5273) Erik Hagman -01   0:52:37 (0:52:09)
683.  (3929) Tor Höglund -63 Västertorp  0:52:38 (0:52:22)
684.  (3829) Per-Olov Wedin -76 Convini  0:52:41 (0:52:16)
685.  (3421) Anders Mannegard -62   0:52:42 (0:52:25)
686.  (3830) Peter Hauglid -72 Bajen Flyers  0:52:43 (0:52:30)
687.  (3490) Daniel Fridström -75 1680 Carlscrona  0:52:43 (0:52:29)
688.  (3412) Mats Olsson -79   0:52:44 (0:52:26)
689.  (4328) Johan Willis -65   0:52:44 (0:52:41)
690.  (3327) Ulf Nyblom -64   0:52:46 (0:52:43)
691.  (3812) Paolo Monti -73   0:52:48 (0:52:30)
692.  (1555) Joakim Bourelius -77   0:52:49 (0:52:06)
693.  (4542) Oscar Fröberg -85 Sporc  0:52:50 (0:52:30)
694.  (5414) Pär Hedblom -77   0:52:50 (0:52:25)
695.  (3946) Viswanathan Rajeswaran -81   0:52:52 (0:52:28)
696.  (3425) Stefan Andersson -87 Axa Sports Club  0:52:52 (0:52:38)
697.  (4896) Daniel Sundberg -88   0:52:53 (0:52:14)
698.  (4683) Victor Garcia -82 Ibm  0:52:53 (0:52:43)
699.  (5219) Kosar Qorbani -88   0:52:56 (0:52:22)
700.  (3538) Erik Forsell -75 IP-Only AB  0:52:58 (0:52:37)
701.  (5428) Per Ohlsson -84 Handelsbanken  0:52:59 (0:52:47)
702.  (3453) Bjarne Söderberg -68   0:52:59 (0:52:42)
703.  (4138) Christos Kyprianou -88   0:53:00 (0:52:56)
704.  (3721) Magnus Larsson -74   0:53:02 (0:52:33)
705.  (3467) Patrik Centellini -71   0:53:04 (0:52:58)
706.  (3429) Andreas Nygren -77 Lattefarsan  0:53:05 (0:52:40)
707.  (3489) Daniel Flodin -71 Gt76  0:53:06 (0:52:55)
708.  (3498) Dan Nilsson -75   0:53:07 (0:52:43)
709.  (4134) Martin Larsson -82   0:53:07 (0:53:04)
710.  (4133) Christian Engstrand -85   0:53:07 (0:53:04)
711.  (5176) Jonathan Persson -00   0:53:08 (0:52:49)
712.  (3617) Jesper Persson -70   0:53:08 (0:52:49)
713.  (3795) Nils Löwegren -82   0:53:09 (0:52:55)
714.  (5469) Kenneth Berglen -50   0:53:09 (0:53:06)
715.  (4598) Ronnie Iveslätt -78   0:53:10 (0:52:47)
716.  (8048) Evan Tilley -95 Infinera Runners  0:53:11 (0:52:59)
717.  (3404) Adam Berggren -83   0:53:12 (0:52:51)
718.  (4530) Axel Nilsson -84   0:53:13 (0:52:53)
719.  (3540) Erik Sjöqvist -83   0:53:18 (0:52:55)
720.  (3762) Michael Wikberg -75   0:53:19 (0:52:56)
721.  (4332) Johan Lantto -71   0:53:21 (0:52:55)
722.  (3445) Arnt Eriksen -71   0:53:25 (0:52:58)
723.  (3961) Andreas Hult -83   0:53:25 (0:53:14)
724.  (3143) Erik Sellstedt -88 Klarna  0:53:26 (0:52:42)
725.  (3594) Henrik Nilsson -75 Lirarna  0:53:27 (0:53:07)
726.  (3804) Ola Westerdahl -78   0:53:28 (0:53:05)
727.  (4135) Christian Udin -82 Team Udin  0:53:29 (0:53:22)
728.  (4824) Brian Palmer -64   0:53:32 (0:53:15)
729.  (3564) Fredrik Sillrén -76   0:53:32 (0:53:18)
730.  (4234) Hans Näsbrandt -80 Lindskog Malmström  0:53:34 (0:53:30)
731.  (5688) Jorma Pitkänen -50 Tyresö  0:53:35 (0:53:14)
732.  (5439) Peter Boding -79 Birkastan  0:53:37 (0:53:17)
733.  (4001) Jon Hedman -71   0:53:38 (0:53:26)
734.  (4092) Björn Blomgren -89   0:53:41 (0:53:25)
735.  (3947) Yannick Suhard -78 France  0:53:42 (0:53:31)
736.  (4493) Mikael Aredal -88 Jägarns jaktlag  0:53:43 (0:53:02)
737.  (4696) Claes Palm -83   0:53:43 (0:53:33)
738.  (4432) Love Janevall -92   0:53:44 (0:53:13)
739.  (5685) Mats Gustafsson -62 Ericsson IK  0:53:45 (0:53:31)
740.  (3569) George Ölund -74 IBM-klubben  0:53:46 (0:53:26)
741.  (6083) Urban Andersson -69 Nybodahöjdens RC  0:53:46 (0:53:24)
742.  (5691) Jörgen Barkselius -69   0:53:49 (0:53:26)
743.  (4494) Mikael Hacksell -64   0:53:52 (0:53:51)
744.  (3771) Mikael Söderholm -60 Sibirien  0:53:53 (0:53:31)
745.  (5331) Martin Melcher -72   0:53:53 (0:53:30)
746.  (5114) Jesper Fors -88 Handelsbanken  0:53:58 (0:53:46)
747.  (3683) Kristian Torstensson -89 Kopparberg  0:53:58 (0:53:52)
748.  (3422) Anders Brelind -72 Horreds SK  0:53:58 (0:53:38)
749.  (5451) Philip Stridh -80   0:54:01 (0:53:11)
750.  (3557) Glenn Andersson -83   0:54:04 (0:53:49)
751.  (4016) Lennart Almqvist -50   0:54:05 (0:54:01)
752.  (4525) Niklas Gotting -65 0:54:07 (0:53:56)
753.  (4646) Tomas Björklund -73   0:54:08 (0:54:06)
754.  (3612) Jan Franzén -76   0:54:08 (0:53:59)
755.  (4076) Bertil Gunnarson -48   0:54:09 (0:53:58)
756.  (4679) Urban Hägg -53   0:54:11 (0:53:58)
757.  (3510) Dominic Chan -80 Stockholm  0:54:12 (0:54:00)
758.  (5021) Fredrik Evers -86 Team Maria  0:54:12 (0:53:28)
759.  (4213) Filip Palm -80   0:54:13 (0:53:49)
760.  (5104) Jan Falk -63   0:54:13 (0:53:57)
761.  (995) Erik Schenkel -82   0:54:18 (0:54:15)
762.  (3856) Robert Eriksson -76   0:54:19 (0:54:05)
763.  (4647) Mikko Taipale -70   0:54:21 (0:53:59)
764.  (3894) Stefan Hellqvist -74   0:54:25 (0:54:21)
765.  (5020) Linus Sandgren -87 Team Maria  0:54:26 (0:53:42)
766.  (3995) Lennart Zetterfalk -75 Swedbank  0:54:26 (0:53:55)
767.  (4514) Olof Göranzon -85 Gate46  0:54:27 (0:54:13)
768.  (3225) Emil Jones -82   0:54:28 (0:54:20)
769.  (4144) Claes Sandström -59 Sandströms IF  0:54:31 (0:54:25)
770.  (4475) Martin Gradin -88   0:54:32 (0:54:27)
771.  (5354) Mikael Forsman -86   0:54:32 (0:53:51)
772.  (1298) Jakub Hrozek -84   0:54:33 (0:54:07)
773.  (5479) Juan Greco Arroyo -87   0:54:34 (0:54:01)
774.  (5337) Mattias Marklund -89 Klan Skit  0:54:35 (0:54:00)
775.  (4790) Anton Claésson -96   0:54:36 (0:53:49)
776.  (5292) Jonas Ibrahim -93   0:54:40 (0:54:05)
777.  (5663) Lars Persson -87 Kerbus Finans  0:54:43 (0:54:14)
778.  (4327) Johan Thunmarker -81   0:54:45 (0:54:34)
779.  (6011) Anders Johansson -78   0:54:48 (0:54:45)
780.  (4195) Erik Wikström -64 Norra Stockholm Endurance  0:54:49 (0:54:49)
781.  (4074) Axel Hammarbäck -89 Jägarns Jaktlag  0:54:50 (0:54:12)
782.  (5162) Johannes Crona -78   0:54:50 (0:54:19)
783.  (4165) Edward Hallgren -90   0:54:53 (0:54:29)
784.  (3636) Johan Lindmark -64 RMK Elit  0:54:53 (0:54:33)
785.  (3471) Christer Naesenius -67 Norra Stockholm Endurance  0:54:57 (0:54:30)
786.  (4916) Henrik Kriisa -76   0:54:57 (0:54:41)
787.  (3807) Fredrik Orstadius -71   0:54:58 (0:54:37)
788.  (3553) Fabian Wahlgren -89   0:55:00 (0:54:49)
789.  (5416) Patric Lindblom -72 sju advokater  0:55:01 (0:54:26)
790.  (4148) Michael Blomqvist -86   0:55:08 (0:54:57)
791.  (4269) Johan Adamsson -73 Västsvenska herr  0:55:09 (0:54:49)
792.  (4158) David Lindblad -78   0:55:14 (0:55:11)
793.  (5246) Leif Gustafsson -51   0:55:14 (0:54:26)
794.  (4178) Hans Elvkull -67   0:55:14 (0:55:11)
795.  (4066) Anton Warnhag -91   0:55:16 (0:54:36)
796.  (3637) Johan Ringberger -76   0:55:17 (0:55:13)
797.  (4387) Krister Hansen -77 Ev  0:55:18 (0:55:04)
798.  (3716) Jonas Lundblad -70   0:55:20 (0:55:12)
799.  (3850) Rasmus Jönsson -94   0:55:21 (0:55:09)
800.  (5150) Johan Karlén -78   0:55:22 (0:55:01)
801.  (5268) Linus Gottfridsson -86   0:55:23 (0:55:06)
802.  (4547) Juan José Ilarregui -82 Club Atletico Ayacucho  0:55:30 (0:55:17)
803.  (5594) Jakob Edlund -86   0:55:30 (0:54:53)
804.  (3801) Mathias Ekenbrant -80   0:55:32 (0:55:20)
805.  (4572) Pontus Nordström -79   0:55:33 (0:55:19)
806.  (4500) Erik Johnsson -62 Projektbyrån  0:55:41 (0:55:24)
807.  (4378) Kristian Dähne -72   0:55:42 (0:55:37)
808.  (1717) Micael Magnusson -87   0:55:42 (0:55:12)
809.  (4850) Andreas Casselvik -87   0:55:43 (0:55:06)
810.  (3763) Miguel Aguilar -73 Pollitos  0:55:43 (0:55:21)
811.  (4006) Adolfo Lozada -48   0:55:45 (0:55:34)
812.  (4256) Henrik Westerberg -89 Vreta Warriors  0:55:46 (0:55:05)
813.  (5149) Johan Dabrosin Söderholm -58   0:55:47 (0:55:18)
814.  (6023) Simon Björklund -96   0:55:47 (0:55:27)
815.  (4652) Thomas Dahlström -71 Kalmar BTK  0:55:48 (0:55:40)
816.  (4282) Jakob Lindvall -91 Lepplindvall  0:55:50 (0:55:40)
817.  (5645) Stefan Nyberg -70   0:55:52 (0:55:44)
818.  (950) Thomas Pettersson -64 Sats  0:55:53 (0:55:20)
819.  (4284) Jac Wolkert -61   0:55:56 (0:55:51)
820.  (4468) Markus Persson -76 Vreta Warriors  0:55:58 (0:55:39)
821.  (5003) Göran Rönngren -70 Handelsbanken  0:55:58 (0:55:44)
822.  (4473) Martin Gustafsson -81   0:56:00 (0:55:48)
823.  (4694) Peter Landgren -79   0:56:01 (0:55:55)
824.  (4526) Niklas Gulin -74 Västsvenskaherr  0:56:02 (0:55:42)
825.  (3423) Anders Jorlin -76 Eds SK  0:56:03 (0:55:28)
826.  (3483) Claes Karlén -73   0:56:03 (0:55:40)
827.  (4551) Pär Hemström -72 Järfälla  0:56:03 (0:55:49)
828.  (5348) Magnus Mårtensson -69   0:56:04 (0:55:50)
829.  (4657) Tobias Löfgren -77   0:56:08 (0:56:02)
830.  (5415) Pär Strindevall -92 Expressen  0:56:11 (0:55:30)
831.  (4320) Joel Lindström -84   0:56:11 (0:55:42)
832.  (5368) Martinus Rönnerman -77   0:56:13 (0:55:50)
833.  (5050) Jussi Ojakangas -84 The Rise of Nasu  0:56:14 (0:55:26)
834.  (3965) Lukas Andrews -001   0:56:16 (0:55:49)
835.  (5421) Fredrik Ljungström -91   0:56:17 (0:56:05)
836.  (4349) Jonny Broberg -66 Bruberi Running Club  0:56:19 (0:56:17)
837.  (3628) Joakim Slättegård -63   0:56:21 (0:55:54)
838.  (4380) Joakim Munkhammar -82 MRR Visby  0:56:27 (0:56:16)
839.  (4394) Lars-Olof Månsson -54 Tavelsjö Trumpetare  0:56:28 (0:56:08)
840.  (3868) Santhan Thangarasa -84 Ericsson  0:56:29 (0:56:13)
841.  (3917) Tim Åberg -91 Coop  0:56:29 (0:56:26)
842.  (5262) Max Tambour -99   0:56:31 (0:56:15)
843.  (4426) Eric Ljunggren -87 BK Hyle  0:56:31 (0:56:05)
844.  (5551) Per Sundberg -71 Pers udde  0:56:32 (0:55:58)
845.  (4977) Frederick Axewill -71 SMÅ IF  0:56:36 (0:55:56)
846.  (4230) Håkan Winter -88 Swedish Neutral  0:56:39 (0:56:06)
847.  (1082) Johan Thidell -64 IF Linnéa  0:56:39 (0:56:17)
848.  (5039) Hugo Persson -00   0:56:44 (0:55:59)
849.  (3666) Klas Rehnberg -78   0:56:45 (0:56:33)
850.  (4026) Anders Borgström -53   0:56:46 (0:56:40)
851.  (5465) Reibar Gadan -81 sju advokateer  0:56:47 (0:56:13)
852.  (4014) Henrik Nordström -81   0:56:48 (0:56:35)
853.  (5470) Rickard Berglen -77   0:56:50 (0:56:47)
854.  (4329) Johan Vögeli -65   0:56:55 (0:56:38)
855.  (5046) Erik Hartman -72   0:56:57 (0:56:29)
856.  (8124) Stefan Andersson -87   0:56:58 (0:56:45)
857.  (4477) Mats Barkell -48 Telamp  0:57:00 (0:57:00)
858.  (5579) Tomas Betzholtz -72   0:57:01 (0:56:19)
859.  (3712) Peter Håstlund -70   0:57:02 (0:56:44)
860.  (5002) Rickard Nilsson -92   0:57:02 (0:56:17)
861.  (4550) Pelle Nilsson -70 Falköping  0:57:03 (0:56:55)
862.  (4348) Jonnie Malmlöf -74   0:57:04 (0:56:48)
863.  (8140) Fredrik Persson -74   0:57:04 (0:56:49)
864.  (4661) Jimmy Ulfbåge -78   0:57:05 (0:56:32)
865.  (5422) Andreas Tysk -92   0:57:08 (0:56:56)
866.  (4255) Henrik de la Tajada -73   0:57:10 (0:56:54)
867.  (4029) Andreas Mendoza -79   0:57:11 (0:56:58)
868.  (4292) Jan Woie -57 Team Woie  0:57:14 (0:57:11)
869.  (5545) Martin Andersson -59   0:57:14 (0:56:50)
870.  (5166) Jonas Ström -66   0:57:16 (0:56:50)
871.  (4771) Kent Zlatkovic -53 Nässjö  0:57:21 (0:57:06)
872.  (4020) Amanuel Kidane -85   0:57:21 (0:57:14)
873.  (5026) Håkan Säwemark -55 Team Maria  0:57:22 (0:56:38)
874.  (3791) Niklas Öst -79   0:57:22 (0:57:10)
875.  (4662) Torbjörn Hansson -44 EssingeUdde 1  0:57:26 (0:57:17)
876.  (4630) Jens Haag -81 Sslg  0:57:26 (0:57:20)
877.  (4221) Göran Lundin -57 Spårvägen  0:57:27 (0:57:22)
878.  (4660) Tommy Lundström -79   0:57:27 (0:56:56)
879.  (5510) Simon Hjälmefjord -87 Expressen  0:57:28 (0:57:12)
880.  (3542) Erik Röckner -65   0:57:31 (0:57:13)
881.  (5358) Mikael Ljungman -57   0:57:31 (0:56:54)
882.  (5563) Teitur Helgason -82 Klarna  0:57:34 (0:56:51)
883.  (5466) Peter Jansson -78   0:57:34 (0:56:44)
884.  (5550) Peter Lundberg -66   0:57:35 (0:56:46)
885.  (4271) Inge Lundbäck -53 ARKOO ARKITEKTER  0:57:36 (0:57:32)
886.  (5049) Hannu Ojakangas -89 The rise of Knubbis  0:57:38 (0:56:53)
887.  (5467) Massimiliano Ria -75   0:57:39 (0:57:21)
888.  (5356) Mikael Hassellind -79   0:57:43 (0:57:08)
889.  (3927) Tommy Östlund -67 TSOMD Runners  0:57:45 (0:57:27)
890.  (4585) Reijo Rajala -56 Åf  0:57:45 (0:57:30)
891.  (4476) Martin Rapp -65 Kolbäck  0:57:46 (0:57:44)
892.  (5241) Fredrik Modigh -69   0:57:48 (0:57:04)
893.  (4323) Johan Persson -71   0:57:48 (0:57:43)
894.  (3478) Christoffer Salomonsson -88   0:57:49 (0:57:42)
895.  (3464) Carl Johan Schlyter -57 IK Taskmörtarne  0:57:50 (0:57:29)
896.  (4359) Kaj Olsson -50 AXA Sports Club  0:57:50 (0:57:42)
897.  (4281) Jani Bäckman -73   0:57:52 (0:57:38)
898.  (4153) Daniel Lindén -83   0:57:52 (0:57:42)
899.  (5407) Oscar Henriksen -90   0:57:55 (0:57:14)
900.  (4615) Mats Bergholtz -45   0:57:55 (0:57:49)
901.  (4264) Ibraheem Yashar -75   0:57:55 (0:57:55)
902.  (3638) Johan Andersson -62 Titans  0:57:56 (0:57:32)
903.  (4484) Mattias Lindblom -71   0:57:57 (0:57:42)
904.  (4222) Kjell Granath -62 Sofia, Södermalm  0:57:57 (0:57:33)
905.  (4023) Anders Johnson -54   0:57:58 (0:57:41)
906.  (4407) Lennart Wallander -67   0:58:01 (0:57:57)
907.  (3038) Staffan Dahlgren -71 Stockholm LDK  0:58:02 (0:57:39)
908.  (5689) Johan Richard -94 Nice Volleyball  0:58:03 (0:57:44)
909.  (4733) Anders Henriksson -61   0:58:03 (0:57:35)
910.  (5474) Roland Karlsson -54   0:58:05 (0:57:42)
911.  (4287) Jan Westberg -64   0:58:06 (0:58:04)
912.  (5145) Joakim Sjölin -87   0:58:09 (0:57:20)
913.  (4350) Jonny Pålsson -66   0:58:11 (0:58:07)
914.  (4483) Mattias Jelving -76 Dartanjang  0:58:12 (0:58:04)
915.  (4324) Johan Gärderud -77 Spotify  0:58:13 (0:57:47)
916.  (4087) Martin Bjerver -80   0:58:14 (0:58:07)
917.  (4692) Yrjö Pulkkinen -60 SL Friskvårdsklubb  0:58:15 (0:57:33)
918.  (4984) Jonas Dahlbom -69 Gastronomi Sverige  0:58:16 (0:57:31)
919.  (4479) Mats Remberger -55   0:58:17 (0:58:13)
920.  (3810) Patrik Nyström -70   0:58:19 (0:58:01)
921.  (4294) Jan-Erik Kamperman -88   0:58:19 (0:57:49)
922.  (4627) Sören Westerberg -61 Sjöstadens Runners  0:58:20 (0:58:08)
923.  (5329) Martin Lyström -64   0:58:22 (0:58:03)
924.  (4004) Anouar Ben Jemia -75   0:58:22 (0:57:41)
925.  (5591) Felix Wahlgren -91 Fancy Ales  0:58:25 (0:57:48)
926.  (1375) Björn Stråby -78 Lynx Multisport Team  0:58:32 (0:58:09)
927.  (5440) Peter Börjesson -72   0:58:33 (0:58:22)
928.  (5590) Urban Frejhammar -66   0:58:33 (0:58:17)
929.  (4596) Roger Comstedt -65 Sofia, Södermalm  0:58:36 (0:58:12)
930.  (4597) Roland Persson -59   0:58:37 (0:58:31)
931.  (5338) Mattias Tumlin -90 Creuna  0:58:40 (0:58:06)
932.  (5472) Robert Börlum Bach -85 Creuna  0:58:41 (0:58:16)
933.  (1594) Kent Ullberg -53 MRR Visby  0:58:42 (0:58:31)
934.  (1109) Kent Höglund -58 Mästerby Runners  0:58:42 (0:58:31)
935.  (4645) Sven-Eric Bergman -44   0:58:42 (0:58:24)
936.  (4871) Christian Janssen -64   0:58:43 (0:58:24)
937.  (5007) Lukas Grimfors -84   0:58:48 (0:58:22)
938.  (4217) Michael Gyllenflykt -77   0:58:50 (0:58:40)
939.  (4631) Stefan DE Andersson -61   0:58:52 (0:58:47)
940.  (4356) Joseph Rees -84   0:58:54 (0:58:30)
941.  (5025) David Säwemark -91 Team Maria  0:58:55 (0:58:12)
942.  (3738) Martin Bjöörn -76   0:58:55 (0:58:43)
943.  (5330) Martin Schedin -73 Meritmind  0:58:57 (0:58:28)
944.  (4223) Everard G Bartholomeusz -74 Minna  0:58:59 (0:58:49)
945.  (5613) Mattias Landin -73   0:59:05 (0:58:44)
946.  (4454) Markus Brate -91   0:59:07 (0:58:53)
947.  (4088) Björn Cronqvist -69   0:59:07 (0:58:28)
948.  (4981) Fredrik Tiderman -73   0:59:10 (0:58:41)
949.  (4089) Björn Guldberg -51   0:59:11 (0:59:03)
950.  (4485) Mattias Sköld -74   0:59:12 (0:58:48)
951.  (5529) Jarmo Sorvari -54   0:59:13 (0:58:51)
952.  (5544) Staffan Lundgren -55   0:59:20 (0:59:07)
953.  (5549) Per Rindar -64 Aik  0:59:20 (0:59:08)
954.  (4073) August Hellberg -83   0:59:26 (0:59:07)
955.  (4343) John Bunsow Linden -64 Vassunda  0:59:35 (0:59:30)
956.  (5239) Lars-ove Johansson -61   0:59:36 (0:59:03)
957.  (5435) Peter Frey -73 Expressen  0:59:39 (0:59:20)
958.  (4289) Jan-Eric Wilen -62   0:59:40 (0:59:38)
959.  (4573) Peter Möller -64 Gubblunk  0:59:43 (0:59:27)
960.  (4505) Michael Peterson -67   0:59:43 (0:59:42)
961.  (4629) Stefan Westberg -74 Värmländska Herr  0:59:44 (0:59:25)
962.  (4410) Lars Erik Skagersten -54   0:59:45 (0:59:38)
963.  (4358) Patrik Bjurling -90   0:59:48 (0:59:31)
964.  (4471) Martin Ahlman -76   0:59:50 (0:59:37)
965.  (4322) Torbjörn Johansson -86 BK Hyle  0:59:54 (0:59:11)
966.  (3707) Linus Axing -86   0:59:54 (0:59:36)
967.  (4879) Cian Power -87   0:59:55 (0:59:20)
968.  (5521) Tor Neymark -46 IK Kometen  0:59:55 (0:59:26)
969.  (4132) Christer Myrman -64   1:00:01 (0:59:54)
970.  (4819) Bo Irenheim -66   1:00:09 (0:59:41)
971.  (5387) Viet Hung Nguyen -83   1:00:13 (0:59:39)
972.  (4722) Thomas Carlson -66   1:00:17 (0:59:38)
973.  (4136) Christian Schoerner -50   1:00:18 (0:59:59)
974.  (4151) Anders Dahlin -75 Stockholm frontrunners  1:00:20 (1:00:06)
975.  (1290) Jonas Zemoi -85   1:00:30 (1:00:24)
976.  (4384) Hans Klocker -63   1:00:35 (1:00:31)
977.  (1724) Mikael Svensson -64   1:00:46 (1:00:14)
978.  (4653) Thomas Lindberg -49   1:00:46 (1:00:45)
979.  (4003) Thomas Svensson -49 TSM Running  1:00:50 (1:00:45)
980.  (5431) Per Wennberg -74 Värmländska Herr  1:00:50 (1:00:30)
981.  (3455) Björn Nygård -60   1:00:54 (1:00:28)
982.  (4330) Johan Asp -68 Botkyrka Shukokai Karate Klubb  1:00:59 (1:00:53)
983.  (4079) Bengt Kristoffersson -66   1:01:02 (1:00:49)
984.  (5067) Duc Hieu Tran -85   1:01:11 (1:00:38)
985.  (4599) Rupert Pertlwieser -45   1:01:16 (1:00:53)
986.  (1315) Alexandros Sombo -89 Jägarns jaktlag  1:01:18 (1:00:38)
987.  (4325) Johan Norelius -58   1:01:21 (1:01:21)
988.  (5139) Joachim Palmé -68 Terrible Tuesday Triathlon Club  1:01:27 (1:00:49)
989.  (3516) Erik Lindberg -68 Riksgäldens IF  1:01:32 (1:01:25)
990.  (5106) Jan Hellström -74   1:01:32 (1:01:02)
991.  (4919) Elias Edgren -89 Klarna AB  1:01:34 (1:00:48)
992.  (5562) Teddy Zetterlund -85   1:01:38 (1:00:58)
993.  (5478) Johan Rudheden -83   1:01:38 (1:00:59)
994.  (4535) Ola Sjösten -71   1:01:42 (1:01:30)
995.  (5587) Krister Olsson -69   1:01:48 (1:01:16)
996.  (4658) Tobias Ohls -81 Falu Marathonsällskap  1:01:56 (1:01:46)
997.  (3444) Arne Timmerling -53   1:01:56 (1:01:31)
998.  (4659) Tom Nestius -64   1:02:01 (1:01:49)
999.  (5148) Johan Bruce -63 Meritmind  1:02:02 (1:01:23)
1000.  (4882) Claes Norrgård -52   1:02:10 (1:01:45)
1001.  (4409) Leo Odijk -41 Sthlm  1:02:29 (1:02:19)
1002.  (4793) Arne Bremer -68   1:02:31 (1:01:49)
1003.  (5290) Magnus Rendahl -90   1:02:31 (1:01:49)
1004.  (4544) Ove Båhlström -67   1:02:36 (1:02:35)
1005.  (5388) Niclas Åhrlin -68   1:02:37 (1:02:03)
1006.  (4395) Lars Andersson -52   1:02:38 (1:02:27)
1007.  (4595) Rodrigo Vivedes -78   1:02:39 (1:02:26)
1008.  (5637) Isak Wallin -96   1:02:42 (1:02:00)
1009.  (3789) Nicklas Lundin -74   1:02:43 (1:02:25)
1010.  (4105) Calle Ljungman -73 Södra Norrlands Kustland och Inland  1:02:43 (1:02:27)
1011.  (4017) Alex Choque -61   1:02:46 (1:02:41)
1012.  (3890) Christopher Carlie -89   1:02:49 (1:02:11)
1013.  (4229) Guy Ridley -67   1:02:58 (1:02:53)
1014.  (4357) Julia Eklöf -91   1:03:01 (1:03:00)
1015.  (4179) Emil Hellberg -85 Bajen  1:03:05 (1:02:45)
1016.  (4539) Anton Olofsson -85 Handelsbanken IF  1:03:14 (1:03:00)
1017.  (4737) Andreas Fredriksson -95   1:03:18 (1:03:00)
1018.  (5090) Isac Lagerstedt -87   1:03:21 (1:02:45)
1019.  (5516) Staffan Johansson -58 Ibm  1:03:42 (1:03:11)
1020.  (5571) Timjan Wall -71   1:03:43 (1:03:08)
1021.  (4090) Björn Laurin -53 SEB IF  1:03:44 (1:03:23)
1022.  (3876) Bruno Kaufmann -65   1:03:45 (1:03:23)
1023.  (5480) Erik Willerius -99   1:03:48 (1:03:20)
1024.  (5483) Fredrik Sager -87   1:03:51 (1:03:14)
1025.  (5448) Philip Gunnarsson -88   1:03:53 (1:03:10)
1026.  (4560) Per Westerlund -63   1:04:02 (1:03:58)
1027.  (5565) Theodoros Fotiadis -68   1:04:04 (1:03:30)
1028.  (4285) Jan Pettersson -68   1:04:04 (1:03:34)
1029.  (4351) Jörgen Åslund -66   1:04:06 (1:03:57)
1030.  (5140) Michael Palmé -97   1:04:06 (1:03:27)
1031.  (4546) Pablo Valiente -74   1:04:07 (1:04:02)
1032.  (5153) Johan Moberg -85   1:04:09 (1:03:21)
1033.  (5062) Henrik Jansson -58   1:04:11 (1:03:36)
1034.  (4952) Johan Wik -64 Lgif  1:04:17 (1:03:42)
1035.  (5126) Jesper Jansson -84   1:04:20 (1:03:33)
1036.  (5357) Mikael Karlsson -63   1:04:20 (1:03:30)
1037.  (4481) Mats Svensson -63 Österforse IF  1:04:20 (1:04:14)
1038.  (5603) Wilhelm Back -89   1:04:24 (1:03:39)
1039.  (5019) Hans Engström -51   1:04:24 (1:03:57)
1040.  (5418) Patrik Ruth -84   1:04:44 (1:03:56)
1041.  (5063) Henrik Lindgren -78 Stabilismen  1:04:57 (1:04:28)
1042.  (5127) Jesper von Wachenfeldt -95   1:04:57 (1:04:10)
1043.  (5540) Stellan Thelin -82   1:05:03 (1:04:33)
1044.  (5107) Jan Vackerberg -53   1:05:37 (1:05:09)
1045.  (4710) Anders Forsblad -77   1:05:40 (1:05:07)
1046.  (4236) Hasan Basara -55   1:05:40 (1:05:11)
1047.  (5430) Per Sjöcrona -74 Tumba  1:05:48 (1:05:22)
1048.  (5065) Henrik Matsson -88   1:05:49 (1:05:11)
1049.  (5425) Pär Tysk -61   1:05:50 (1:05:38)
1050.  (5093) Ivan Arvsäter -81   1:05:52 (1:05:11)
1051.  (5659) Nabaz Kamal -72   1:05:59 (1:05:16)
1052.  (5656) Herdi Kader-Ehrenholm -83   1:06:00 (1:05:17)
1053.  (4881) Claes Järvefelt -86   1:06:20 (1:05:44)
1054.  (4806) Bengt Holmlund -42   1:06:26 (1:06:24)
1055.  (5010) Gunnar Apelfors -44   1:06:26 (1:05:57)
1056.  (3426) Andreas Dahlstedt -80   1:06:31 (1:05:58)
1057.  (5276) Björn Ljunggren -73   1:06:39 (1:05:56)
1058.  (5389) Niclas Hööglund -63 Värmdö  1:06:39 (1:06:03)
1059.  (4674) Ulrik Baard -70 Ericsson  1:06:47 (1:06:28)
1060.  (5012) Gunnar Svensson -41   1:06:50 (1:06:08)
1061.  (4716) Alahyar Bahramali -79   1:06:55 (1:06:20)
1062.  (358) sven-olof Stenvall -35   1:06:55 (1:06:44)
1063.  (3764) Mikael Axbom -80 AXA Sports Club  1:06:57 (1:06:43)
1064.  (5235) Jacob Håkansson -89 Finlabo  1:06:59 (1:06:38)
1065.  (5228) Anders Gustafson   1:07:02 (1:06:13)
1066.  (4161) David Normann -69 Örnsbergslöparen  1:07:02 (1:06:48)
1067.  (5537) Stefan Warming -70   1:07:06 (1:06:36)
1068.  (4541) Örjan Widmark -44 Västerås  1:07:18 (1:07:10)
1069.  (5412) Olli Vesanto -57   1:07:22 (1:06:34)
1070.  (4556) Per Spector -66   1:07:29 (1:07:28)
1071.  (5208) Kent Bergfors -64   1:07:43 (1:07:15)
1072.  (4027) Andreas Andersson -79   1:07:44 (1:07:36)
1073.  (5481) Rikard Willerius -67   1:07:58 (1:07:30)
1074.  (5177) Peter Jordansson -62   1:08:03 (1:07:17)
1075.  (4501) Morgan Nilsson -61 Fagersjö  1:08:05 (1:07:44)
1076.  (4422) Linus Masimov -81 Nordiska Nihilistförbundet  1:08:12 (1:07:46)
1077.  (4734) Anders Dahlström -61   1:08:14 (1:07:24)
1078.  (4889) Daniel Ekeroth -88 Handelsbanken  1:08:15 (1:07:30)
1079.  (5231) Anders Sjöberg -68   1:08:18 (1:07:46)
1080.  (4028) Andreas Winter -81 Swedish Neutral  1:09:04 (1:08:32)
1081.  (5178) Jörgen Hedälv -65   1:09:19 (1:09:07)
1082.  (5533) Stefan Wiese -79   1:09:20 (1:08:32)
1083.  (5044) Hans Lindholm -43   1:09:22 (1:08:59)
1084.  (5569) Sabah Ismail -65   1:09:33 (1:09:03)
1085.  (4978) Fredric Dongas -68   1:09:40 (1:08:52)
1086.  (5024) Marcus Grennborg -87 Team Maria  1:09:46 (1:09:01)
1087.  (4478) Mats Engardt -61 Seb  1:09:54 (1:09:40)
1088.  (4697) Viktor Eckerstedt -82   1:09:57 (1:09:43)
1089.  (5207) Kent Gunnar Andersson -54 Oppundavvs  1:10:40 (1:10:08)
1090.  (5073) Hugo Jimenez -72   1:10:45 (1:10:23)
1091.  (5061) Henrik Hjelmberg -78   1:10:50 (1:10:17)
1092.  (5230) Kurt Wiberg -59   1:11:04 (1:10:33)
1093.  (5151) Johan Olsson -56   1:11:16 (1:10:46)
1094.  (5614) Bengt Zetterberg -64   1:11:21 (1:10:53)
1095.  (5381) Thomas Geiger Ferotin -90   1:11:25 (1:10:48)
1096.  (5000) Georgios Fassarakis -65   1:12:33 (1:11:49)
1097.  (5144) Joakim Hempel -85   1:12:47 (1:12:12)
1098.  (5534) Stefan Lundberg -48 Sannadals SK  1:12:58 (1:12:31)
1099.  (4527) Niklas Winter -78 Swedish Neutral  1:13:09 (1:12:39)
1100.  (5103) Snoddas Snoddirsson -81   1:13:31 (1:12:54)
1101.  (5102) Jakob Sandwall -80   1:13:31 (1:12:54)
1102.  (5604) Vipin Verma -68 Kk  1:13:34 (1:12:44)
1103.  (4869) Christer Eriksson -47   1:13:45 (1:13:19)
1104.  (5515) Göran Berg -44 OK Klemmingen  1:13:48 (1:12:58)
1105.  (5492) Anders Karlsson -72   1:14:08 (1:13:27)
1106.  (5493) Fredrik Stiernström -78   1:14:08 (1:13:27)
1107.  (5429) Per Egstam -50   1:14:25 (1:13:58)
1108.  (4908) Michael Selg -72 Swedish Match  1:14:29 (1:13:39)
1109.  (4975) Roger Fransson -61   1:15:41 (1:15:10)
1110.  (3144) Erik Teurnell -80   1:16:25 (1:16:25)
1111.  (5256) Kenneth Leverbeck -49   1:16:43 (1:16:07)
1112.  (5461) Rasmus Wennerström -92   1:17:13 (1:16:33)
1113.  (5531) Stefan Bjelke -68   1:17:23 (1:16:23)
1114.  (5530) Sten-Sture Tersmeden -42 F&S Danderyd  1:17:49 (1:17:35)
1115.  (5105) Jan Wiberg -70 Snabbsportens IK  1:18:39 (1:18:13)
1116.  (4826) Tomas Lundahl -79   1:18:44 (1:17:57)
1117.  (4810) Bengt Andersson -55 bgl bygg  1:20:12 (1:19:44)
1118.  (4402) Leif Gustaf Eriksson -42 Sorunda IF  1:20:23 (1:19:47)
1119.  (5011) Gunnar Moberg -54   1:21:03 (1:20:14)
1120.  (4982) Fredrik Åkermark -72 Bromma  1:21:48 (1:21:09)
1121.  (5628) Christopher Podgorski -57   1:24:58 (1:24:19)
1122.  (5028) Håkan Boström -51   1:30:42 (1:30:11)
1123.  (4888) John-Olof Dackebro -35 Sundbybergs IK  1:30:46 (1:29:56)

10 km Kvinnor

Brutto

Netto
1.  (6007) Sandra Eriksson -89 Finland  0:34:26 (0:34:26)
2.  (3071) Hanna Lindholm -79 Huddinge AIS  0:35:55 (0:35:55)
3.  (3070) Anna Rahm -81 Huddinge AIS  0:36:16 (0:36:16)
4.  (3072) Mikaela Larsson -85 Spårvägens FK  0:37:15 (0:37:14)
5.  (3075) Jessica Österberg -81 Spårvägens FK  0:37:24 (0:37:24)
6.  (3074) Louise Ringström -89 Spårvägens FK  0:37:56 (0:37:56)
7.  (6010) Charlotte Lewis -79 IF Mantra Sport  0:38:08 (0:38:07)
8.  (3077) Lona Justesen -75 If Linnéa  0:39:47 (0:39:45)
9.  (3078) Nina Hagman -81 IK Högaborgs Atleter  0:39:57 (0:39:55)
10.  (3073) Josephine Ambjörnsson -83 Hässelby SK  0:39:59 (0:39:58)
11.  (3085) Sabine Jämtlinger -78   0:40:48 (0:40:46)
12.  (6021) Ida Niia -86 Nedre Soppero IK  0:41:07 (0:41:04)
13.  (3089) Elin Engqvist -83 Härnösand  0:41:25 (0:41:23)
14.  (3090) Emelie Genarp -88 IFK Lidingö SOK  0:41:27 (0:41:25)
15.  (6025) Fauke Fichtner -75 LG Keis Verden  0:41:27 (0:41:25)
16.  (6019) Jennie Sahlin -74 Balance  0:41:28 (0:41:27)
17.  (3081) Ebba Simensen -97 Brännans FF  0:41:33 (0:41:31)
18.  (3083) Johanna Mann -89 Runday  0:41:34 (0:41:34)
19.  (3082) Josefin Persson -87 Järla If OK  0:41:47 (0:41:46)
20.  (3086) Emma Holstad -74 Lidingö  0:41:49 (0:41:47)
21.  (6008) Grace Falken -96   0:41:59 (0:41:56)
22.  (3340) Eleonore Gåvsten -79 IF Linnéa  0:42:11 (0:42:03)
23.  (3355) Therese Anderbro -70 Linnéa  0:42:21 (0:42:16)
24.  (3087) Sara Jelvegård -89 Enhörna IF  0:42:47 (0:42:44)
25.  (3335) Alva Karlsson -74 Vegan Runners IK  0:42:54 (0:42:49)
26.  (3084) Honour Pearson -71 Runacademy IF  0:43:12 (0:43:11)
27.  (3337) Anni Pilbacka -85   0:43:28 (0:43:19)
28.  (3338) Caroline Gustafsson -89   0:43:33 (0:43:25)
29.  (4920) Elin Engfeldt -87   0:43:44 (0:43:31)
30.  (3343) Ingrid Jönsson -82   0:44:02 (0:43:56)
31.  (3388) Ida Lilja -85 Örebro AIK  0:44:05 (0:43:55)
32.  (5632) Sofia Gåvsten -79   0:44:20 (0:44:14)
33.  (8155) Matilda Lagerholm -89 Tumba Mälarhöjden OK  0:44:23 (0:44:12)
34.  (3354) Sanna Hed -74 Mjtrainingclub  0:44:36 (0:44:33)
35.  (3357) Charlotte Berg -79   0:44:39 (0:44:33)
36.  (3345) Jessica Didrikson -79 Runday IF  0:44:44 (0:44:39)
37.  (3344) Jenny Lyck -75 Uppsala LK  0:44:55 (0:44:45)
38.  (3091) Sandra Berglund -90 IF Linnéa  0:44:58 (0:44:55)
39.  (4396) Eva Berzell -63   0:45:23 (0:45:12)
40.  (3698) Lina Jönsson -77   0:45:42 (0:45:32)
41.  (3353) Rebecka Harding -88   0:45:50 (0:45:47)
42.  (3350) Natalie Aranda -85 Yuppie Ski Club  0:46:05 (0:45:57)
43.  (3670) Karin Rosenthal -78 Klarna  0:46:06 (0:45:53)
44.  (3710) Louise Strandberg -88 Saltarö Joggers Triathlonklubb  0:46:09 (0:45:58)
45.  (3468) Linda Wigren -79 Täby  0:46:14 (0:46:02)
46.  (3760) Mia Edvardsson -66 Hässelby SK  0:46:20 (0:46:05)
47.  (3777) Elisabeth Sandeberg Abrahamsson -80 Södertälje naprapatcenter  0:46:22 (0:46:08)
48.  (3336) Anna Forsgren -72   0:46:23 (0:46:16)
49.  (3384) Caroline Theorell -87 Fredrikshofs FIF  0:46:26 (0:46:17)
50.  (3560) Frida Eriksson -83 Västerås  0:46:27 (0:46:01)
51.  (3342) Emma Josefina Åberg -82   0:46:32 (0:46:27)
52.  (3853) Linda Björnsson -81   0:46:32 (0:46:12)
53.  (3079) Louise Markstedt -91 OK Södertörn  0:46:35 (0:46:32)
54.  (3347) Lina Andersson -93 Huddinge AIS  0:46:36 (0:46:31)
55.  (3828) Pernilla Bredolt -85   0:46:41 (0:46:26)
56.  (3866) Samantha Ahlgren -93 OK Roslagen  0:46:43 (0:46:35)
57.  (3773) Emelie Stigsson -88 Lönashult GoIF  0:46:45 (0:46:29)
58.  (5672) Josefin Backlund -89   0:46:47 (0:46:36)
59.  (3088) Charlotte Backlund -86 Uppsala LK  0:46:58 (0:46:58)
60.  (3714) Lova Möller -83   0:46:59 (0:46:44)
61.  (3339) Marcela Setterwall -78   0:47:00 (0:46:53)
62.  (3414) Amanda Högdén -90   0:47:03 (0:46:34)
63.  (3913) Therese Ekelund -90   0:47:10 (0:46:55)
64.  (3863) Rosi Jensen -68   0:47:15 (0:46:58)
65.  (3619) Jessie Ahlkvist -81 IK Westcom  0:47:16 (0:46:58)
66.  (3440) Anna-Klara Pettersson -90   0:47:17 (0:47:07)
67.  (6017) Sanna Hedberg -75   0:47:24 (0:47:07)
68.  (3686) Lovisa Öhmark -87   0:47:29 (0:47:20)
69.  (3827) Pernilla Welander -88   0:47:31 (0:47:31)
70.  (3957) Magdalena Micko -87   0:47:31 (0:47:18)
71.  (3092) Kajsa Edetoft -75   0:47:33 (0:47:31)
72.  (3843) Philippa Dalsgaard -90   0:47:38 (0:47:12)
73.  (3724) Malin Crona -08   0:47:40 (0:47:22)
74.  (969) Anna Dahl -86 Kåres löparakademi  0:47:43 (0:47:43)
75.  (3589) Helena Norrbom -90   0:47:44 (0:47:32)
76.  (5700) Cecilia Sillanpää -91   0:47:47 (0:47:33)
77.  (3582) Harriet Manninger -98   0:47:53 (0:47:25)
78.  (856) Sanja Gabler -79   0:47:59 (0:47:43)
79.  (4365) Karin Kjellenberg -87 Runacademy IF  0:48:05 (0:48:03)
80.  (880) Maria Sollerman -60 Turebergs fk  0:48:08 (0:48:04)
81.  (3363) Linda Löwhagen -78   0:48:12 (0:48:04)
82.  (3580) Hanna Kupljen -84   0:48:23 (0:48:01)
83.  (3719) Madelene Edholm -82   0:48:24 (0:48:04)
84.  (3590) Malin Hellström -86 Team Hellström  0:48:32 (0:48:10)
85.  (3461) Camilla Rosen -88 Team Nordic Trail  0:48:35 (0:48:26)
86.  (5216) Klara Hörnqvist -84   0:48:43 (0:47:58)
87.  (3776) Nathalie Dahlqvist -84 IF Linnéa  0:48:44 (0:48:25)
88.  (3871) Sara Rydefjärd -83 #uteärinne  0:48:45 (0:48:28)
89.  (3521) E Maria Carlsson -74 Team CRS  0:48:48 (0:48:32)
90.  (3887) Åsa Sönnerby -84   0:48:49 (0:48:40)
91.  (3446) Åsa Nettelbladt -75   0:48:50 (0:48:27)
92.  (3678) Kerstin Holmgren -59 Fiskbenen  0:48:53 (0:48:41)
93.  (4985) Carolina Jorhem -83 Gastronomi Sverige  0:49:01 (0:48:13)
94.  (3406) Agnes Sandström -86 Cirkus Sandström  0:49:02 (0:49:01)
95.  (3900) Susanne Faxell -63   0:49:04 (0:48:53)
96.  (5660) Johanna Svärdh -86   0:49:06 (0:48:45)
97.  (3432) Anki Hernborg Norelius -62   0:49:07 (0:48:55)
98.  (3705) Line Ohlander Markén -95 IF Linnéa  0:49:07 (0:48:48)
99.  (3514) Elin Efraimsson -88   0:49:09 (0:48:48)
100.  (3437) Anna Söder -80   0:49:11 (0:49:01)
101.  (3604) Johanna Silfver -75   0:49:11 (0:48:55)
102.  (4293) Jenny Karlsson -78   0:49:15 (0:49:15)
103.  (5323) Marie Bjerkevall -87   0:49:22 (0:48:55)
104.  (3442) Annika Wallin -73 Öbacka lk  0:49:28 (0:49:11)
105.  (5051) Ulrika Staffas Nordqvist -70 Handelsbanken  0:49:31 (0:49:23)
106.  (3618) Jessica Löwegren -80   0:49:32 (0:49:19)
107.  (5611) Zandra Belstad -84   0:49:40 (0:48:53)
108.  (3551) Evelina Edström -90   0:49:41 (0:49:25)
109.  (3869) Sara Carlsson -84 Leimdörfer  0:49:45 (0:49:26)
110.  (6027) Marie Kjellerstedt -81   0:49:47 (0:49:25)
111.  (3991) Maria Nelsson -63   0:49:48 (0:49:35)
112.  (3870) Sara Berg -76 Ursvik  0:49:54 (0:49:41)
113.  (4018) Amanda Dahlquist -90   0:49:55 (0:49:46)
114.  (3413) Nicole Reinbring -001 Spårvägens FK  0:49:56 (0:49:52)
115.  (3713) Louise Forsberg -81 Löpskolan  0:49:56 (0:49:43)
116.  (4617) Sofia Björksten -71   0:49:57 (0:49:54)
117.  (3408) Agneta Burrows -69 Visions motionklubb  0:50:03 (0:49:49)
118.  (3994) Maria Forsberg -70 Mötesplats Löpning  0:50:04 (0:49:41)
119.  (3555) Fanny Forssén -88 Stockholm  0:50:05 (0:49:46)
120.  (3462) Camilla Wallander -68   0:50:06 (0:49:55)
121.  (4376) Katlin Hultkrantz -64 Lidingö  0:50:09 (0:50:09)
122.  (3587) Stefanie Heinig -87   0:50:11 (0:49:48)
123.  (3488) Felicia Dahlin -91   0:50:12 (0:49:58)
124.  (3669) Karianne Stensrud -74   0:50:19 (0:49:55)
125.  (3531) Emilie Forsmark -91   0:50:22 (0:50:05)
126.  (4855) Cecilia Andersson-hildeby -92 Tumba  0:50:23 (0:49:45)
127.  (4243) Helena Holmlund -76 Lögdeå SK  0:50:25 (0:50:05)
128.  (3567) Frida Åhlén -91   0:50:27 (0:50:12)
129.  (3882) Sofia Eriksson -86   0:50:28 (0:50:01)
130.  (3704) Ida Lindgren -84   0:50:28 (0:50:01)
131.  (5683) Anna Rosquist -91   0:50:29 (0:50:07)
132.  (3530) Emelie Thordevall -85   0:50:32 (0:50:15)
133.  (4989) Christin Sandell -77 Gastronomi Sverige  0:50:32 (0:49:46)
134.  (5523) Sofi Rönnestrand -84 Metro  0:50:36 (0:50:12)
135.  (4933) Emilia Kallis -98   0:50:37 (0:50:04)
136.  (8141) Johanna Lagerholm -84 Falu Marathonsällskap  0:50:38 (0:50:26)
137.  (5640) Sanna Nilsson -71   0:50:42 (0:50:16)
138.  (4491) Mia Larsson -80   0:50:46 (0:50:42)
139.  (4675) Ulrika Bäckström Ramnek -62   0:50:47 (0:50:45)
140.  (3529) Emelie Enqvist -89 Convini  0:50:51 (0:50:26)
141.  (3523) Kristin Simonsson -83 Fortum Fritidsförening  0:50:53 (0:50:37)
142.  (3341) Elenor Larsson -84   0:50:55 (0:50:47)
143.  (3690) Linda Carlsson -76 AFA Fritid  0:50:56 (0:50:37)
144.  (3548) Lisbeth Stålgren -66 Nacka  0:50:58 (0:50:53)
145.  (3700) Linda Nordin -74   0:51:00 (0:50:55)
146.  (4369) Karin Söderholm Hamberg -89 Runacademy IF  0:51:04 (0:51:01)
147.  (5043) Hanny Welander -88 Benify AB  0:51:04 (0:50:36)
148.  (3522) Elisabeth Jansson -67 Fortum Fritidsförening  0:51:04 (0:50:49)
149.  (4831) Camilla Wellin -71   0:51:06 (0:50:52)
150.  (3476) Christina Lilja -82 Yougov  0:51:07 (0:50:45)
151.  (3465) Caroline Schramm -87 Tsm running  0:51:10 (0:50:58)
152.  (4423) Lisa Österberg -78   0:51:14 (0:51:04)
153.  (3699) Linda Kahlin -75   0:51:15 (0:50:50)
154.  (4057) Ann-Charlotte Edlund -56   0:51:17 (0:51:07)
155.  (3725) Malin Lidforss -89 SASSE Runners  0:51:17 (0:51:03)
156.  (4239) Helena Silva Cascales -86   0:51:20 (0:51:13)
157.  (3987) Camilla -82   0:51:21 (0:51:07)
158.  (3780) Nea Berglund -85 Gate46  0:51:23 (0:51:12)
159.  (4610) Sari Savonen -68   0:51:30 (0:51:28)
160.  (4413) Linda Granqvist -76   0:51:31 (0:51:28)
161.  (4419) Linda Nyström -72   0:51:32 (0:51:12)
162.  (4184) Emma Samuelsson -98 IFK Grängesbergs SK  0:51:38 (0:51:37)
163.  (4072) Astrid Michielsen -90   0:51:38 (0:51:24)
164.  (3696) Liga Sipola -87   0:51:38 (0:51:21)
165.  (4000) Ellen Nyberg -91   0:51:39 (0:51:38)
166.  (3986) Christina von Knorring -79   0:51:40 (0:51:17)
167.  (3479) Carin Ingemarsdotter -79   0:51:40 (0:51:27)
168.  (3948) Ylva Kaiser -88   0:51:48 (0:51:39)
169.  (3852) Rebecka Birgersson -89   0:51:50 (0:51:21)
170.  (3836) Petra Lynes -67   0:51:53 (0:51:47)
171.  (3775) Maria Westling -69 Sollentuna  0:51:54 (0:51:30)
172.  (4077) Gabriella Ohlsson -68 Stockholms Sjukhem  0:51:54 (0:51:39)
173.  (3859) Sara Eriksson -75   0:51:56 (0:51:30)
174.  (3575) Gunvor Sandberg -47 Bromma Vällingby SOK  0:51:58 (0:51:49)
175.  (3434) Anna Dahlberg -69 Fair Trade Runners  0:51:58 (0:51:42)
176.  (3761) Mia Gleisner -74 NCC IF Sthlm  0:52:05 (0:51:58)
177.  (3588) Helena Atlija -84   0:52:12 (0:52:00)
178.  (4233) Hannah Pierrou -82   0:52:13 (0:52:03)
179.  (3534) Emma Elmblad -79 Carnegie IF  0:52:16 (0:52:08)
180.  (4314) Malin Eriksson -78 Linghem  0:52:17 (0:52:07)
181.  (4353) Josefin Szymanski -88   0:52:23 (0:52:11)
182.  (3888) Sophia Litsne -77 Göteborg  0:52:25 (0:52:05)
183.  (5595) Vedrana Corluka -89   0:52:28 (0:52:03)
184.  (3352) Nina Bäckman -90   0:52:28 (0:52:01)
185.  (4067) Åsa Bergman -70   0:52:35 (0:52:18)
186.  (4039) Ann Olsson -78   0:52:36 (0:52:35)
187.  (3441) Anneli Ögren -84   0:52:37 (0:52:25)
188.  (4444) Malena Ringsell -74   0:52:43 (0:52:39)
189.  (3682) Nina Kaufmann -98   0:52:43 (0:52:19)
190.  (3759) Elin Öhman -79   0:52:44 (0:52:26)
191.  (4119) Cecilia Rosen -90 Roc  0:52:45 (0:52:42)
192.  (4288) Jane Piibe -82   0:52:45 (0:52:35)
193.  (4748) Anna Ågren -77 Creuna  0:52:46 (0:52:29)
194.  (3737) Cecilia Mårtensson -76   0:52:46 (0:52:28)
195.  (3447) Åsa Sundén -70   0:52:47 (0:52:34)
196.  (3727) Carolina Malmgren -82 Sörskogens IF  0:52:53 (0:52:31)
197.  (5115) Jennifer Lawler -90   0:52:54 (0:52:42)
198.  (4511) Linnea Centerskog -78 Gate46  0:52:56 (0:52:42)
199.  (4046) Anna Öhman -74   0:53:01 (0:52:54)
200.  (3550) Eva Erlandsson -68 Täby IS  0:53:01 (0:52:38)
201.  (3934) Ellinor Hogrell -68   0:53:03 (0:53:01)
202.  (4606) Sara Killander -84 Bällstavik runners  0:53:06 (0:52:46)
203.  (4411) Li Olsson -70 Ålopporna  0:53:06 (0:53:01)
204.  (4063) Annika Pettersson -68   0:53:08 (0:52:57)
205.  (3512) Dragana Karlsson -74   0:53:08 (0:52:47)
206.  (3916) Tiia Kokkonen -79   0:53:10 (0:52:55)
207.  (4390) Kristina Bohnstedt -74 Vällingby  0:53:17 (0:53:09)
208.  (3949) Zahida Falk -79 Älta  0:53:17 (0:53:05)
209.  (5665) Elin Kempel -99   0:53:18 (0:53:17)
210.  (3702) Linda Stalpe -78   0:53:24 (0:52:56)
211.  (3826) Paola Eriksson -64   0:53:25 (0:53:04)
212.  (4446) Malin Landerstedt -85   0:53:25 (0:53:20)
213.  (4304) Jenny Ahlbaum -72   0:53:26 (0:53:18)
214.  (4533) Katarina Nordh -65 Tsm  0:53:27 (0:53:15)
215.  (6014) Anna Lapinska -87   0:53:27 (0:53:24)
216.  (4847) Caroline Egstam -86   0:53:27 (0:53:01)
217.  (4244) Brita Johansson -63 Tureberg  0:53:28 (0:53:25)
218.  (4185) Emma Ekbohm -87   0:53:28 (0:53:14)
219.  (3435) Anna Goliath -65   0:53:28 (0:53:05)
220.  (4130) Christina Gerstner -87   0:53:29 (0:53:11)
221.  (4054) Anna-Karin Udvardy -69   0:53:30 (0:53:27)
222.  (4272) Ingela Saarinen-Kindbom -65 Bälksta gång  0:53:30 (0:53:24)
223.  (5438) Emelie Boding -87 Birkastan  0:53:30 (0:53:13)
224.  (5334) Helena Hjerth -85   0:53:32 (0:53:23)
225.  (4623) Sofie Hellsing -86 Fair Trade Runners  0:53:33 (0:53:16)
226.  (5118) Jenny Lagerbro -89 Meritmind  0:53:41 (0:53:02)
227.  (1098) Kerstin Andersson Kudo -56   0:53:44 (0:53:37)
228.  (1291) Sofia Forell -86   0:53:46 (0:53:37)
229.  (4677) Ulrika Särvegård -68 Heleneholms IF  0:53:47 (0:53:35)
230.  (5249) Lena Ivegren -87   0:53:48 (0:53:19)
231.  (4171) Elin Bengtsson -78   0:53:49 (0:53:47)
232.  (4614) Gunilla Edlund -57   0:53:54 (0:53:54)
233.  (3746) Matilda Johnson -85 Sportamorerc  0:53:54 (0:53:42)
234.  (4719) Marie Ekberg -90   0:53:55 (0:53:37)
235.  (3470) Charlotte Hjerpe -86 Klarna  0:53:56 (0:53:53)
236.  (3671) Karin Bergström -75   0:53:57 (0:53:39)
237.  (4536) Karin Måwe -74   0:54:01 (0:53:51)
238.  (4418) Linda Hellman -88   0:54:01 (0:53:43)
239.  (4059) Annelie Sabel -85   0:54:03 (0:54:00)
240.  (5495) Sara Lyckeberg -86 Isbjörnarna  0:54:04 (0:53:53)
241.  (3886) Sofie Sjöstedt Stålknapp -89   0:54:05 (0:53:40)
242.  (4663) Tove Öberg -81   0:54:06 (0:53:59)
243.  (6015) Sofi Erselius -73 Fortum IF  0:54:11 (0:53:54)
244.  (4520) Therese Stahlén -85 Gate46  0:54:11 (0:54:09)
245.  (3581) Hanna Bryngelsson -86   0:54:13 (0:53:48)
246.  (6018) Pernilla Persson -70   0:54:14 (0:54:05)
247.  (4371) Karolina Nordin -72 Skatauddens löparklubb  0:54:15 (0:54:13)
248.  (4247) Helena Forsberg -73   0:54:16 (0:54:11)
249.  (3451) Carolina Bigert -68   0:54:16 (0:54:03)
250.  (5282) Lotte Fernvall -66   0:54:21 (0:54:00)
251.  (4354) Sara Olofsson -88   0:54:27 (0:54:21)
252.  (3535) Emma Lindberg -92   0:54:28 (0:54:07)
253.  (3723) Malin Olsson -89   0:54:28 (0:54:11)
254.  (4125) Charlotta Lilja -83   0:54:30 (0:54:20)
255.  (4625) Sophie Hedberg -80   0:54:30 (0:54:07)
256.  (3614) Jenny Bäcklin -76 Stockholms fallskärmsklubb  0:54:32 (0:54:04)
257.  (4372) Karolina Lind -90   0:54:33 (0:54:22)
258.  (4405) Lena Lagerberg -73 Länsförsäkringar  0:54:33 (0:54:27)
259.  (4549) Pauline Hyttner -82   0:54:36 (0:54:31)
260.  (3779) Nathalie Landström -88   0:54:41 (0:54:25)
261.  (4415) Linda Andersson -81 Stockholm  0:54:44 (0:54:29)
262.  (4579) Rebecca Albertsson -87   0:54:45 (0:54:42)
263.  (4065) Ann-Sofi Ståhl -71 Nacka  0:54:45 (0:54:44)
264.  (4427) Louise Sillrén -77 Lollos  0:54:45 (0:54:45)
265.  (3920) Tina Lewander -76   0:54:48 (0:54:46)
266.  (4347) Jonna Alvarez -75   0:54:49 (0:54:36)
267.  (5203) Karolina Klemenz -77   0:54:49 (0:54:40)
268.  (4887) Alexis Mccabe -87   0:54:50 (0:54:39)
269.  (3695) Li Åwall -88 Fantastic 4  0:54:50 (0:54:48)
270.  (4266) Ida Söderquist -81   0:54:50 (0:54:46)
271.  (4052) Anna Geer -84   0:54:50 (0:54:49)
272.  (5558) Annika Larsson -72 Sweetie 72  0:54:53 (0:54:08)
273.  (4295) Jeanette Bengtsson -74   0:54:54 (0:54:28)
274.  (4924) Elin Bjuhr -78   0:54:59 (0:54:21)
275.  (4580) Rebecca Sundell -96   0:55:00 (0:54:49)
276.  (4146) Linda Clarenbring -76 Österåker  0:55:01 (0:54:39)
277.  (4622) Sofia Åkerman -70   0:55:04 (0:55:01)
278.  (5598) Victoria Lindén -94   0:55:04 (0:54:40)
279.  (4191) Erika Strandberg -81   0:55:06 (0:54:55)
280.  (5188) Julia Sunnerdahl -91   0:55:07 (0:54:43)
281.  (3769) Mikaela Af schmidt -82   0:55:08 (0:55:04)
282.  (4209) Farahnaz Sundell -63 IBM Klubb  0:55:09 (0:54:58)
283.  (4226) Gunnel Axelsson -66 IBM Club  0:55:11 (0:55:00)
284.  (4624) Sofie Larsson -88   0:55:12 (0:55:10)
285.  (4435) Josefin Lundgren -75   0:55:13 (0:54:55)
286.  (3469) Charlotte Höglund -67   0:55:13 (0:54:57)
287.  (4352) Josefin Elvkull -00 Örebro  0:55:14 (0:55:11)
288.  (340) Annika Stockman -75   0:55:15 (0:55:08)
289.  (5161) Johanna Karlén -78   0:55:16 (0:54:55)
290.  (4521) Anna Vetterlein -74 Gate46  0:55:18 (0:55:11)
291.  (4463) Maria Ohlanders -88   0:55:18 (0:54:53)
292.  (3675) Katrin Wannelöf -85   0:55:21 (0:55:18)
293.  (4355) Josefine Nilsson -84   0:55:21 (0:55:18)
294.  (4205) Frida Adamsson -76   0:55:23 (0:55:16)
295.  (4049) Anna Tideström -66 Bällsta gång  0:55:24 (0:55:17)
296.  (4173) Elisabeth Helmenius -83   0:55:24 (0:55:08)
297.  (5009) Gunilla Lapidus -70   0:55:24 (0:54:49)
298.  (3706) Linnea Henningsson -84   0:55:25 (0:55:11)
299.  (4545) Pernilla Rehn -71   0:55:26 (0:55:20)
300.  (4608) Sarah Aziz -89   0:55:28 (0:55:10)
301.  (5258) Liisa Anzengruber -50   0:55:28 (0:55:15)
302.  (4248) Heléne Andersson -66   0:55:33 (0:55:30)
303.  (4886) Caroline Lindén -90   0:55:34 (0:55:01)
304.  (4940) Emma Backström -86   0:55:35 (0:55:16)
305.  (4306) Sofia Danielsson -88 0:55:39 (0:55:10)
306.  (5664) Stina Hemberg -83   0:55:40 (0:55:10)
307.  (4654) Tina Lenndahl Ödmann -65   0:55:40 (0:55:40)
308.  (4080) Anne Öberg -56   0:55:44 (0:55:43)
309.  (3606) Johanna Egerfalk -82 SMD Logistics  0:55:47 (0:55:20)
310.  (5668) Gerd Lilliefeldt -61   0:55:47 (0:55:25)
311.  (4211) Nathalie Gustafsson -74   0:55:49 (0:55:42)
312.  (5494) Sara Lidjan -80   0:55:50 (0:55:39)
313.  (3833) Amila Softic -89   0:55:50 (0:55:37)
314.  (4796) Åsa Westlund -64   0:55:52 (0:55:18)
315.  (5314) Maria Edvinsson -70   0:55:53 (0:55:23)
316.  (4338) Johanna Lepp -88 Lepplindvall  0:55:53 (0:55:42)
317.  (4360) Kamilla Asp -74   0:55:54 (0:55:46)
318.  (4611) Cecilia Sjögren -66 Bromma IF  0:55:58 (0:55:50)
319.  (4275) Ingunn Egilstad -83   0:55:58 (0:55:57)
320.  (4268) Renate Pinter -65 Lonesome Runners  0:55:58 (0:55:50)
321.  (4062) Annika Bergman -70   0:55:59 (0:55:49)
322.  (4190) Erika Meriläinen -87   0:55:59 (0:55:40)
323.  (4534) Ingrid Svensson -89   0:55:59 (0:55:57)
324.  (4058) Anne-Kristin Holl -90   0:56:01 (0:55:54)
325.  (5612) Zara Nilsson -88 Benify AB  0:56:01 (0:55:34)
326.  (4044) Anna Kron -65 Metro  0:56:02 (0:56:01)
327.  (4735) Lizette Jorlin -84 Eds SK  0:56:03 (0:55:30)
328.  (4699) Carolina Nordh -86 Swedbank  0:56:03 (0:55:48)
329.  (4199) Eva Eriksson -70   0:56:06 (0:55:49)
330.  (5620) Anna Eriksson -58   0:56:07 (0:55:36)
331.  (4095) Charlotte Djäken -83 Älta IF  0:56:09 (0:55:54)
332.  (4189) Erika Hagwall -71   0:56:11 (0:56:02)
333.  (5156) Johanna Eriksson -74   0:56:12 (0:55:40)
334.  (4300) Jennie Högfors -83 Ev  0:56:14 (0:55:59)
335.  (4068) Åsa Westling -85   0:56:15 (0:56:05)
336.  (4830) Camilla Johansson -83   0:56:16 (0:55:39)
337.  (4925) Elin Eriksson -90   0:56:18 (0:56:05)
338.  (5068) Hillevi Udin -77 Team Udin  0:56:18 (0:55:38)
339.  (4163) Ebba Thorin -86   0:56:23 (0:56:23)
340.  (4379) Anna Munkhammar -82 MRR Visby  0:56:27 (0:56:16)
341.  (3409) Ailyn Tapia -87   0:56:27 (0:56:06)
342.  (4392) K E Whitely Marklund -83   0:56:28 (0:56:25)
343.  (4421) Linda Plahn -76   0:56:28 (0:56:25)
344.  (4367) Karin Strandh -91 Arlanda-Märsta SK  0:56:29 (0:56:28)
345.  (4571) Leila Hammouda -69 Runacademy IF  0:56:29 (0:56:28)
346.  (4441) Mahboba Jamshidi -93 Kista Galaxy  0:56:30 (0:56:05)
347.  (4188) Erika Calles -79 Carnegie IF  0:56:30 (0:56:27)
348.  (4668) Angelica Tyrander -81 Castrol Running Club  0:56:35 (0:56:22)
349.  (5076) Ida Mellberg -84   0:56:37 (0:56:06)
350.  (4450) Manuela Lindvall -90 Jägarns Jaktlag  0:56:37 (0:55:58)
351.  (3919) Christina Mattsson -66 TSM Running  0:56:38 (0:56:19)
352.  (3439) Anna Möller -76   0:56:39 (0:56:26)
353.  (4616) Susanne Lindberg Elmgren -70 Bkbk  0:56:46 (0:56:45)
354.  (4061) Annie Marichal -84   0:56:46 (0:56:21)
355.  (4197) Maria Estefors -84   0:56:46 (0:56:30)
356.  (5507) Kristina Setthammar -79   0:56:47 (0:55:58)
357.  (4117) Cecilia Elovsson -81   0:56:48 (0:56:27)
358.  (4462) Maria Molin -69   0:56:48 (0:56:43)
359.  (4302) Jenny Lötmyr -75   0:56:51 (0:56:31)
360.  (4107) Carolina Ahlqvist -88   0:56:52 (0:56:42)
361.  (4689) Johanna Holmberg -86   0:56:52 (0:56:21)
362.  (4170) Elin Jernberg -84   0:56:55 (0:56:48)
363.  (4495) Maria Llenas -89   0:56:57 (0:56:33)
364.  (4261) Magdalena Hjortstorp -65   0:57:00 (0:56:52)
365.  (5035) Hanna Henriksen -89   0:57:02 (0:56:19)
366.  (4691) Zenita Strandberg -74   0:57:07 (0:57:01)
367.  (4111) Catarina Ekeståhl -83   0:57:09 (0:56:48)
368.  (4042) Anna Danielsen -78   0:57:11 (0:56:54)
369.  (5298) Malin Lind -90   0:57:12 (0:56:38)
370.  (4009) Ailin Furuvald Woie -56 Team Woie  0:57:14 (0:57:09)
371.  (4672) Urszula Suwada -86 Spotify  0:57:17 (0:56:51)
372.  (4103) Carina Hiller -71   0:57:19 (0:57:01)
373.  (4414) Lina Lindqvist -80   0:57:19 (0:57:07)
374.  (4218) Frida Tengblad -97   0:57:19 (0:57:07)
375.  (5496) Sara Michaelsdotter -88 Fantastic 4  0:57:19 (0:57:18)
376.  (4452) Marcia Nilsson -76 Fair Trade Runners  0:57:19 (0:57:00)
377.  (3643) Johanna Rask -87 Fantastic 4  0:57:19 (0:57:19)
378.  (4509) Natasha Skinner -59 Creuna  0:57:22 (0:57:04)
379.  (5427) Penda Ba Palmqvist -74 Sscidline  0:57:23 (0:57:09)
380.  (4451) Marie Carlsson -62 Fair Trade Runners  0:57:23 (0:57:06)
381.  (5410) Caroline Östergren -77   0:57:26 (0:57:18)
382.  (4389) Anna Jos -86   0:57:26 (0:56:45)
383.  (4420) Linda Ekstrand -79   0:57:28 (0:57:24)
384.  (4048) Anna Solhed -69   0:57:29 (0:57:15)
385.  (4301) Jennie Sundbye -84   0:57:31 (0:57:11)
386.  (4532) Anna Nord -70   0:57:32 (0:57:29)
387.  (4529) Linda Utterberg -72   0:57:33 (0:57:19)
388.  (4335) Johanna Larsson -92   0:57:34 (0:57:32)
389.  (4277) Isabella Bolin -92   0:57:35 (0:57:33)
390.  (4053) Anna Hjortstorp -88   0:57:35 (0:57:27)
391.  (4461) Maria Lindström -64   0:57:39 (0:57:18)
392.  (4449) Malin Eriksson -69 Kropp & Kultur  0:57:43 (0:57:33)
393.  (4005) Angela Svegby -83   0:57:44 (0:57:33)
394.  (1538) Jenni Ranhagen -75 Snättringe  0:57:45 (0:57:17)
395.  (4208) Fanny Sjögren -92   0:57:47 (0:57:40)
396.  (4385) Kaarin Harlin -64   0:57:48 (0:57:35)
397.  (4457) Tina Bjerver -82   0:57:51 (0:57:44)
398.  (4543) Outi Meriläinen -68   0:57:53 (0:57:36)
399.  (4219) Gabriella Bohlin -64   0:57:54 (0:57:53)
400.  (1383) Bodil Josefsson -62   0:57:54 (0:57:20)
401.  (4375) Katja Koskiniemi -73   0:57:55 (0:57:34)
402.  (5349) Mona Helgesson -91   0:57:55 (0:57:13)
403.  (1586) Karin Johansson -64 Ericsson  0:57:56 (0:57:22)
404.  (4833) Camilla Kagarp -81   0:57:58 (0:57:36)
405.  (4930) Elisabeth Widmark -79 Springande tjejer  0:57:59 (0:57:35)
406.  (4727) Amina Pettersson -93   0:57:59 (0:57:22)
407.  (5583) Tove Lundberg -82   0:58:00 (0:57:21)
408.  (5369) Monica Rönnerman -51   0:58:01 (0:57:38)
409.  (4640) Susanne Glickman -76   0:58:01 (0:57:50)
410.  (4417) Linda Dahlgren -73   0:58:02 (0:57:40)
411.  (4406) Lena Sörås -66   0:58:02 (0:57:39)
412.  (5606) Wivvi Swing -67 50 Lopp Före 50  0:58:05 (0:57:28)
413.  (4858) Cecilia Bross -76   0:58:06 (0:57:39)
414.  (4386) Lisa Bill-Andersson -59 Uppsala  0:58:06 (0:57:47)
415.  (5676) Ingunn Gudmundsdottir -85   0:58:09 (0:57:51)
416.  (4787) Linda Stråby -84   0:58:10 (0:57:47)
417.  (4203) Sandra Erlandsson -00 Täby IS  0:58:12 (0:57:48)
418.  (4176) Elsa De Geer -91   0:58:13 (0:58:08)
419.  (4563) Petra Landberg -70   0:58:16 (0:57:54)
420.  (4008) Anna Grunditz -01   0:58:17 (0:58:12)
421.  (4097) Camilla Grunditz -67   0:58:18 (0:58:13)
422.  (4164) Sofia Edström -73   0:58:19 (0:58:14)
423.  (5424) Mikaela Tysk -94   0:58:23 (0:58:12)
424.  (5621) Linda Lindkuist -75   0:58:23 (0:57:43)
425.  (4034) Anita Kedhammar -62   0:58:23 (0:58:14)
426.  (5647) Hanna Renström -93 Jägarns Jaktlag  0:58:28 (0:57:49)
427.  (4885) Heleen Bosch -89   0:58:31 (0:57:57)
428.  (4391) Kristin Svensson -87   0:58:32 (0:58:15)
429.  (4766) Anna-Karin Lindgren -67   0:58:33 (0:58:00)
430.  (4517) Anna Lundberg -64 Gate46  0:58:33 (0:58:27)
431.  (4096) Caroline Rådestad -84   0:58:35 (0:58:22)
432.  (4725) Amanda Pusa Edwall -80 Klarna  0:58:36 (0:57:54)
433.  (4311) Gaby Svegby -45   0:58:38 (0:58:27)
434.  (4241) Helen Steenbuch -89   0:58:38 (0:58:21)
435.  (4303) Jenny Svensson -88   0:58:38 (0:58:19)
436.  (4922) Elin Larsson -79   0:58:39 (0:58:05)
437.  (4126) Charlotte Wiklander -72 Stif  0:58:40 (0:58:31)
438.  (5333) Martina Yürek -92   0:58:40 (0:58:11)
439.  (1489) Gun Nordvall -82   0:58:43 (0:57:59)
440.  (4506) Rosario Mustonen -71 Peru  0:58:44 (0:58:29)
441.  (927) Anette Pettersson -74   0:58:47 (0:58:13)
442.  (5527) Solveig Hahne -79   0:58:47 (0:57:56)
443.  (5254) Lena Blomén -72   0:58:51 (0:58:19)
444.  (4632) Cristina Magnusson -84   0:58:51 (0:58:34)
445.  (4921) Elin Jensen -86   0:58:53 (0:58:16)
446.  (4141) Cecilia Lepp -84 Stockholm  0:58:56 (0:58:45)
447.  (4101) Camilla Mårtensson -69   0:59:00 (0:58:45)
448.  (4643) Susanne Wessman -72   0:59:01 (0:58:56)
449.  (906) Anna-Karin Nilsson -79   0:59:03 (0:58:27)
450.  (5453) Pia Zetterberg -75   0:59:04 (0:58:41)
451.  (5112) Jeanette Björkqvist Brånéus -65   0:59:06 (0:58:29)
452.  (4676) Ulrika Borgmark -75   0:59:10 (0:58:55)
453.  (5623) Anna Ojakangas -91 Finnishsteel  0:59:12 (0:58:29)
454.  (4587) Renata Kolodziej -80   0:59:13 (0:59:04)
455.  (5444) Petronella Zabkar -73 Meritmind  0:59:14 (0:58:46)
456.  (4673) Ulrica Landqvist -73 Lonesome Runners  0:59:15 (0:59:13)
457.  (4751) Anna Lilja -82 Metro  0:59:15 (0:58:51)
458.  (5277) Lotta Dahl -92   0:59:21 (0:58:53)
459.  (4634) Maria Nielsen -71   0:59:21 (0:58:34)
460.  (4993) Frida Eriksson -91   0:59:21 (0:58:56)
461.  (4442) Maria Eriksson -81   0:59:21 (0:59:18)
462.  (4433) Louise von Matern -65   0:59:22 (0:59:08)
463.  (4714) Agnes Johansson -92   0:59:23 (0:58:55)
464.  (5449) Anna Svärd -88   0:59:23 (0:58:41)
465.  (5227) Kristy Giglio -87   0:59:24 (0:58:43)
466.  (5032) Nina Jonsson -71   0:59:24 (0:58:53)
467.  (4648) Tarja Häggmark -67   0:59:26 (0:59:02)
468.  (4756) Anna Stadler -76   0:59:27 (0:59:08)
469.  (5462) Rebecca Brage -85   0:59:27 (0:59:03)
470.  (4363) Karin Forsberg -80   0:59:28 (0:59:11)
471.  (4948) Erika Johansson -82   0:59:28 (0:58:55)
472.  (4104) Carina Bergsjö -61   0:59:32 (0:58:49)
473.  (4639) Susanne Holmberg -66 Rånäs 4H  0:59:34 (0:59:10)
474.  (5695) Sabine Strand -83   0:59:34 (0:59:15)
475.  (4460) Maria Sundström -64   0:59:37 (0:59:33)
476.  (5056) Helena Boström Windhamre -75   0:59:37 (0:59:03)
477.  (5037) Linda Moren -88   0:59:38 (0:59:03)
478.  (4938) Emma Runespång -82   0:59:39 (0:59:01)
479.  (5253) Lena Wennerberg -68   0:59:40 (0:58:59)
480.  (4250) Helena Larsson -73   0:59:44 (0:59:20)
481.  (4504) Monica Nilsson -66   0:59:46 (0:59:30)
482.  (4309) Jessica Welander -69   0:59:48 (0:59:30)
483.  (4564) Petra Sporrong -67   0:59:51 (0:59:44)
484.  (4892) Ulrika Dalström -68   0:59:51 (0:59:08)
485.  (4428) Louise Carlsson -93   0:59:53 (0:59:38)
486.  (4383) Kristina Isaksson -68 Runacademy  0:59:54 (0:59:46)
487.  (4299) Jéanette Segerman -66 Bromma IF  0:59:57 (0:59:38)
488.  (4021) Amela Halilovic -84   1:00:00 (0:59:56)
489.  (1064) Jenny Svedholm -78   1:00:03 (0:59:53)
490.  (3966) Vita Andrews -70   1:00:08 (0:59:40)
491.  (4056) Anna Wallerstedt -80   1:00:09 (1:00:04)
492.  (4684) Victoria Preger -76   1:00:17 (1:00:09)
493.  (4557) Louise Munkhammar -89 Sky Hotel Apartments  1:00:19 (1:00:06)
494.  (5281) Lotta Naglitsch -66   1:00:19 (0:59:55)
495.  (5643) Hanna Wede -86   1:00:20 (0:59:36)
496.  (5069) Sara Högberg -83   1:00:22 (0:59:35)
497.  (5395) Nina Johansson -79   1:00:22 (0:59:48)
498.  (4177) Elsa Öhlén -93   1:00:24 (1:00:17)
499.  (5343) Maureen Dap -70 Fair Trade Runners  1:00:25 (0:59:52)
500.  (4528) Gunilla Gliving -74 Huddinge sjukhus IF  1:00:27 (1:00:21)
501.  (4401) Liselotte Wanre Östlund -70   1:00:28 (1:00:28)
502.  (3883) Sofia Lindberg -84   1:00:29 (1:00:26)
503.  (4688) Ylva Palmqvist -73 Springmedia  1:00:30 (1:00:26)
504.  (4038) Ann Lindgren -67 Spik  1:00:31 (1:00:31)
505.  (4083) Elisabet Marmolin -62 Uppsala LK  1:00:33 (1:00:27)
506.  (4147) Claudia Franzén -73   1:00:33 (1:00:13)
507.  (4788) Ann-Sofie Ån -86 Axa SC  1:00:34 (0:59:51)
508.  (5236) Johanna Håkansson -92 Finlabo  1:00:42 (1:00:22)
509.  (4123) Chanda Nystedt -74   1:00:46 (1:00:44)
510.  (4883) Clara Nordin -92   1:00:46 (1:00:10)
511.  (4137) Christina Göransson -79   1:00:47 (1:00:23)
512.  (4565) Petra Lindqvist -89   1:00:48 (1:00:26)
513.  (4307) Jessica Franzén -79   1:00:50 (1:00:30)
514.  (4364) Karin Herou -82   1:00:52 (1:00:35)
515.  (5074) Maria Westerberg -82 Vreta Warriors  1:00:52 (1:00:15)
516.  (5646) Julia Andersson -94   1:00:53 (1:00:38)
517.  (4416) Linda Almqvist -77 Lonesome Runners  1:00:55 (1:00:48)
518.  (4583) Rebecca Pettersson -78 Fair Trade Runners  1:00:59 (1:00:40)
519.  (5184) Judit Atterstrand -78   1:01:00 (1:01:00)
520.  (4799) Johanna Aschan -72   1:01:03 (1:00:50)
521.  (3525) Elisabeth Erlandsson Kaufmann -66   1:01:03 (1:00:39)
522.  (4621) Sofia Jax -75   1:01:04 (1:00:51)
523.  (4754) Anna Savostina -89   1:01:06 (1:00:43)
524.  (5390) Nicole Hartmann -84   1:01:07 (1:00:50)
525.  (4488) Madeleine Ekblom -77 Hummelbävern  1:01:09 (1:00:52)
526.  (5593) Liselott Wärme -83   1:01:10 (1:00:43)
527.  (5673) Erika Friman -64   1:01:12 (1:00:48)
528.  (5129) Jessica Berggren -70   1:01:12 (1:00:49)
529.  (5489) Sanna Höglind -97   1:01:14 (1:00:39)
530.  (4279) Malin Veitch -75   1:01:14 (1:00:52)
531.  (4502) Mona Snygg Holm -67   1:01:14 (1:00:50)
532.  (5322) Marie Kallin -66   1:01:15 (1:01:02)
533.  (4050) Anna Westerlind -74   1:01:15 (1:01:13)
534.  (4336) Johanna Fastborg Oddsen -87   1:01:18 (1:01:10)
535.  (5552) Lisa Sundell -79   1:01:18 (1:01:06)
536.  (4503) Mona Elfsberg -59   1:01:22 (1:01:04)
537.  (5385) Mathilda Lundqvist -96   1:01:26 (1:00:52)
538.  (5386) Anette Lundkvist -67   1:01:26 (1:00:51)
539.  (5564) Therese Joelsson -80   1:01:26 (1:01:02)
540.  (6094) Karin Andersson -81   1:01:27 (1:01:11)
541.  (4174) Ellinor Gustafsson -61 Atlas Copco IF  1:01:27 (1:01:13)
542.  (4562) Pernilla Karlsson -70   1:01:30 (1:01:01)
543.  (5220) Kicki Gradin -94   1:01:31 (1:00:59)
544.  (4770) Anna Thor -70   1:01:31 (1:01:10)
545.  (4489) Mia Koch -86   1:01:33 (1:01:25)
546.  (4398) Erica Larsson -78   1:01:33 (1:01:16)
547.  (4403) Lena Svelander -69 Springmedia  1:01:37 (1:01:32)
548.  (5053) Helen Westerberg -89   1:01:38 (1:00:59)
549.  (4002) Lena Lindberg -71   1:01:40 (1:01:33)
550.  (5175) Jonna Petersén -87   1:01:41 (1:01:03)
551.  (4093) Maria Bonnevier -63   1:01:41 (1:01:25)
552.  (5030) Lena Kindahl -66   1:01:41 (1:01:08)
553.  (5029) Susanna Åhed -65   1:01:41 (1:01:08)
554.  (4708) Adriana Travnikova -82   1:01:42 (1:01:09)
555.  (5280) Lotta Josefsson -62   1:01:45 (1:00:58)
556.  (4071) Ashley Perl -26   1:01:46 (1:01:30)
557.  (4013) Alexandra Odell -84   1:01:47 (1:01:10)
558.  (4636) Sun Karpe -82   1:01:47 (1:01:44)
559.  (4120) Cecilia Jagetoft -69   1:01:47 (1:01:40)
560.  (4470) Marie-Louise Philip Moore -57   1:01:48 (1:01:42)
561.  (5586) Ulrika Olsson -71   1:01:48 (1:01:16)
562.  (4635) Susanne Eriksson -57 SHB IF  1:01:50 (1:01:45)
563.  (5128) Maria Jernberg -78   1:01:51 (1:01:49)
564.  (4270) Inga Sundström -51 Dsif  1:01:54 (1:01:51)
565.  (5165) Joline Bergsjö -90   1:01:56 (1:01:13)
566.  (4742) Anette Lovas -74 Expressen  1:01:57 (1:01:48)
567.  (4854) Cathrin Damsholt Andersson -70 Stockholm  1:02:03 (1:01:30)
568.  (4431) Louise Saxholm -80 Pappa Puttes LK  1:02:03 (1:01:54)
569.  (4809) Caroline Korsmo-Ström -88 Märsta  1:02:11 (1:01:42)
570.  (4775) Annelie Gejlert Jonsson -64   1:02:13 (1:01:57)
571.  (5222) Kristin Edvardsson -83   1:02:17 (1:01:29)
572.  (5304) Marcela Morales -63   1:02:19 (1:01:37)
573.  (4605) Sanna Wahlberg -63   1:02:22 (1:02:00)
574.  (4798) Åsa Söder -71   1:02:23 (1:01:45)
575.  (5553) Susanna Järlund -76   1:02:25 (1:01:55)
576.  (4430) Charlotta Linde -67   1:02:26 (1:02:24)
577.  (5075) Ida Brattström -92 Swedish Neutral  1:02:29 (1:01:55)
578.  (3851) Rebecca Löwenhielm -74   1:02:31 (1:02:15)
579.  (5312) Maria Rendahl -88   1:02:31 (1:01:50)
580.  (5214) Kicki Ryman -69   1:02:32 (1:02:05)
581.  (5181) Josefin Roll -93 SMD Logistics  1:02:33 (1:02:14)
582.  (4784) Annika Forsberg -72 Sweetie 72  1:02:33 (1:01:47)
583.  (5541) Stephanie Kindal -87   1:02:34 (1:02:16)
584.  (4741) Ann-Charlott Zingmark -61 Friskis&svettis  1:02:35 (1:02:06)
585.  (4650) Rachel White -74 Elekta  1:02:35 (1:02:28)
586.  (5123) Jenny Saving -72 Nacka  1:02:36 (1:01:57)
587.  (4905) Dilan Ölcer -82   1:02:38 (1:02:04)
588.  (4744) Anette Westberg -68   1:02:38 (1:02:03)
589.  (5296) Malin Svensson -87   1:02:39 (1:02:07)
590.  (5499) Sara Roos -88   1:02:39 (1:02:26)
591.  (4745) Angelica Ask -87   1:02:39 (1:02:07)
592.  (4942) Emma Ölmheden -95 SMD Logistics  1:02:39 (1:01:50)
593.  (4844) Carole Allam -54   1:02:39 (1:02:02)
594.  (4609) Sarah Kilito -72   1:02:39 (1:02:31)
595.  (5498) Sara Wigg -74   1:02:40 (1:01:51)
596.  (5320) Annika Börje -79   1:02:41 (1:02:06)
597.  (4664) Eva Berglund -69 Atletklubben Tegelön  1:02:44 (1:02:28)
598.  (4267) Ida Grundel -79   1:02:46 (1:02:31)
599.  (4497) Mimmi Bünsow -66 Vassunda  1:02:49 (1:02:44)
600.  (5186) Julia Söderberg -92 Aiesec  1:02:50 (1:02:15)
601.  (1548) Jessica Riazzoli -82   1:02:51 (1:02:11)
602.  (4780) Marie Sandgren -61   1:02:52 (1:02:29)
603.  (5085) Ingalill Olsson -56   1:02:52 (1:02:22)
604.  (4962) Eva Joelsson -55   1:02:55 (1:02:21)
605.  (5525) Sofie Avedal -82   1:02:56 (1:02:22)
606.  (5504) Lotta Svensson -72   1:02:58 (1:02:22)
607.  (4890) Elsa Bylund -86   1:02:59 (1:02:10)
608.  (5576) Tina Puka -76 Henrik Arnell AB  1:02:59 (1:02:15)
609.  (4060) Annica Kjellgren -76   1:03:05 (1:02:58)
610.  (4458) Maria Wengler -59   1:03:08 (1:02:45)
611.  (4438) Magdalena Brock -87   1:03:17 (0:58:56)
612.  (4868) Brita Christensson -47 Tsm  1:03:20 (1:02:50)
613.  (4317) Joanna Edlund -85   1:03:22 (1:03:13)
614.  (4257) Andrea Horvei -63   1:03:23 (1:03:03)
615.  (4108) Caroline Camber -84 1:03:25 (1:03:23)
616.  (5411) Outi Kilkki -80   1:03:27 (1:02:54)
617.  (4843) Carola Schönbeck -69   1:03:28 (1:02:41)
618.  (4967) Fannie Finnved -88   1:03:30 (1:02:54)
619.  (4116) Cecilia Ekström -72 Hsk  1:03:35 (1:03:34)
620.  (5528) Sophia Öhrn -81   1:03:36 (1:03:16)
621.  (4594) Olivia Malmgren -94 Jåttans Springklubb  1:03:37 (1:03:12)
622.  (4934) Emma Arnell -85   1:03:40 (1:02:59)
623.  (4043) Anna Kartberg -86 AV IK  1:03:40 (1:03:17)
624.  (4829) Camilla Holmgren -68 Minneberg  1:03:45 (1:03:23)
625.  (4298) Jeanette Segelström -64   1:03:46 (1:03:46)
626.  (4373) Katarina Damm -58 Byrån  1:03:49 (1:03:47)
627.  (5202) Karolina Ehnström -79   1:03:49 (1:03:21)
628.  (5327) Mari Isacson -75   1:03:50 (1:03:06)
629.  (4999) Anneli Giocondi -76   1:03:50 (1:03:07)
630.  (5205) Katri Berg -71   1:03:52 (1:03:16)
631.  (5294) Maja Wedefelt -71   1:03:54 (1:03:17)
632.  (4032) Angelika Lasota -63   1:03:56 (1:03:40)
633.  (4641) Susanne Hellman -55   1:04:02 (1:03:43)
634.  (4112) Steffi Böhm -80   1:04:02 (1:03:35)
635.  (4149) Camilla Norell -72   1:04:03 (1:03:52)
636.  (4198) Esther Regadera -71 De Puente a Puente  1:04:07 (1:04:00)
637.  (4308) Jessica Dagert -70   1:04:08 (1:04:04)
638.  (4957) Ewa Moberg -53   1:04:09 (1:03:27)
639.  (5347) Mette Jansson -57 Rocklundisternas IF  1:04:16 (1:03:29)
640.  (4439) Margareta Feledi -63 Fagersjö  1:04:16 (1:03:56)
641.  (4761) Anna Ihrfors Wikström -64   1:04:16 (1:03:53)
642.  (5066) Helen Sager -60   1:04:17 (1:03:40)
643.  (5557) Susanne Karlsson -65   1:04:20 (1:03:28)
644.  (4578) Frances Eriksson -83   1:04:24 (1:04:16)
645.  (4055) Anna Milton -81   1:04:26 (1:04:05)
646.  (5615) Alma Rydman -88 SL Friskvårdsklubb  1:04:26 (1:03:52)
647.  (4220) Gun Lindqvist -64 Södertörns friskola  1:04:27 (1:04:00)
648.  (5047) Sofia Harlen -73   1:04:27 (1:03:44)
649.  (4842) Jessica Carlander -71   1:04:28 (1:04:16)
650.  (5191) Kajsa Hedbrant -89   1:04:28 (1:03:58)
651.  (4425) Lisa Hagman -66   1:04:33 (1:04:03)
652.  (5212) Kerstin Östman -61   1:04:33 (1:03:48)
653.  (4835) Carin Holmén -60   1:04:33 (1:04:13)
654.  (4991) Frida Palmgren -83   1:04:35 (1:04:08)
655.  (5092) Julia (Iuliia) Svyrydonova -86   1:04:37 (1:04:04)
656.  (5120) Jenny Driving -72   1:04:40 (1:03:52)
657.  (4876) Cecilia Skoglund -79   1:04:41 (1:04:01)
658.  (5081) Anita Åström -55 Flex  1:04:42 (1:04:17)
659.  (4098) Camilla Hållander -67   1:04:42 (1:04:15)
660.  (4849) Caroline Spångberg Vallin -79   1:04:43 (1:04:04)
661.  (5546) Amanda Bonnelid -93   1:04:45 (1:04:20)
662.  (5366) Monica Ericson -73   1:04:47 (1:04:06)
663.  (4686) Susanne Olsson -71 AXA Sprts club  1:04:48 (1:04:26)
664.  (5310) Maria Hägerstrand -61   1:04:49 (1:04:18)
665.  (5072) Homeira Tourandaz-Kenari -65   1:04:51 (1:04:35)
666.  (4743) Anette Helenius -73   1:04:58 (1:04:50)
667.  (4859) Evelina Bergström -94   1:04:59 (1:04:12)
668.  (4100) Camilla Lood -75   1:05:00 (1:04:48)
669.  (4939) Emma Wiesel -72   1:05:01 (1:04:16)
670.  (5607) Vasiliki Norlund -73   1:05:01 (1:04:10)
671.  (4778) Annette Andersson -67   1:05:01 (1:04:40)
672.  (4937) Emma Lapidus -01   1:05:10 (1:04:33)
673.  (4747) Ann Ehnborg -57   1:05:11 (1:04:32)
674.  (5379) Johanna Karlsson -88 Handelsbanken  1:05:12 (1:04:28)
675.  (4584) Rebecca Zimmermann -88   1:05:13 (1:04:52)
676.  (4182) Emma Bäckman -91   1:05:14 (1:05:07)
677.  (4822) Margareta Gustavsson -67   1:05:18 (1:05:03)
678.  (4388) Kristin Nygren -86 Lattefarsan  1:05:18 (1:05:03)
679.  (5568) Jessica Nihlstedt Dahlström -80 Kalmar BTK  1:05:21 (1:04:41)
680.  (6070) Friederike Thorstenson -80   1:05:21 (1:04:55)
681.  (4958) Eva Annala -72   1:05:22 (1:04:47)
682.  (5287) Madeleine Nilsson -65 Team Siri  1:05:24 (1:04:59)
683.  (4901) Dagmar De Rooij -65   1:05:25 (1:04:36)
684.  (4779) Monika Augustsson -62   1:05:27 (1:05:03)
685.  (4037) Anki Frencken -77   1:05:30 (1:05:18)
686.  (4927) Elin Brinck -74   1:05:34 (1:05:08)
687.  (4969) Anne-Christin Bolin -52 Carlsbergs IF  1:05:34 (1:05:15)
688.  (5317) Maria Pohjanen -92   1:05:35 (1:05:01)
689.  (4726) Amina Basara -92   1:05:38 (1:05:09)
690.  (4841) Åsa Stengel -73 Creuna  1:05:42 (1:05:17)
691.  (4515) Elisabeth Jones -66 Gate46  1:05:43 (1:05:29)
692.  (4109) Caroline Friberg -86   1:05:48 (1:05:26)
693.  (5097) Josefine Sjöcrona -75 Tumba  1:05:48 (1:05:23)
694.  (5423) Annika Tysk -63   1:05:50 (1:05:38)
695.  (4278) Isabella Gentili -86   1:05:51 (1:05:32)
696.  (5463) Rebecka Burell -87   1:05:53 (1:05:16)
697.  (5174) Sofia Lennbom -80   1:05:54 (1:05:15)
698.  (5078) Ida Lindqvist -85   1:05:54 (1:05:31)
699.  (4297) Jeanette Neumann -65   1:05:55 (1:05:27)
700.  (5154) Johanna Burell -90   1:05:55 (1:05:18)
701.  (4498) Maria Wiselqvist -76   1:05:57 (1:05:42)
702.  (4613) Sara Rosendahl -85   1:05:57 (1:05:50)
703.  (5398) Nora Sverredal -00   1:06:00 (1:05:16)
704.  (5283) Louise Forsvik -88   1:06:11 (1:05:43)
705.  (5313) Maria Baard -74 Team Norra Vare  1:06:15 (1:05:56)
706.  (4968) Fanny Qvarsebo -83   1:06:16 (1:05:41)
707.  (4200) Eva Ryberg -79   1:06:18 (1:05:59)
708.  (5040) Charlotte Persson -68   1:06:18 (1:05:33)
709.  (5267) Linnea Svensson -94   1:06:18 (1:05:29)
710.  (4447) Malin Ottander -92   1:06:19 (1:05:27)
711.  (5270) Lisa Smas -79   1:06:19 (1:05:58)
712.  (5070) Kristina Holmberg -64   1:06:22 (1:06:04)
713.  (1692) Marie Flodén -68   1:06:27 (1:05:47)
714.  (4115) Cecilia Dohns -88   1:06:29 (1:06:07)
715.  (5266) Linnéa Björck -91   1:06:31 (1:06:16)
716.  (5393) Nilima Verma -77 Kk  1:06:33 (1:05:41)
717.  (4671) Ulla Briselius -79   1:06:42 (1:06:32)
718.  (5260) Linda Söderberg Rikoll -88   1:06:43 (1:06:17)
719.  (4828) Camilla Wandel -71   1:06:52 (1:06:27)
720.  (5157) Johanna Gustafson-Stjernborg -85   1:06:53 (1:06:07)
721.  (4764) Anna Carlén -67   1:06:53 (1:06:04)
722.  (4774) Anneli Karlsson -88 Deloitte  1:06:55 (1:06:09)
723.  (5324) Marielle Borekull -82   1:06:58 (1:06:45)
724.  (4576) Rebecka Schyl -87   1:07:00 (1:06:52)
725.  (4510) Nathalie Parmegiani -61   1:07:03 (1:06:46)
726.  (5501) Sari Häkkinen -74 Fairtrade runners  1:07:04 (1:06:29)
727.  (4537) Olina Glindevi -83   1:07:14 (1:06:31)
728.  (5589) Ulrika Nielsen -91   1:07:15 (1:06:54)
729.  (4782) Annica Pantzar -66   1:07:20 (1:06:51)
730.  (5361) Minna Suominen -89   1:07:21 (1:06:40)
731.  (4758) Anna De Geer -62   1:07:21 (1:06:50)
732.  (5302) Malin Willerius -74   1:07:27 (1:06:59)
733.  (4131) Jessica Herrath -82   1:07:27 (1:07:08)
734.  (4839) Carina Moreno -73   1:07:29 (1:06:53)
735.  (4992) Frida Lindqvist -85   1:07:32 (1:07:00)
736.  (4651) Therese Glimskär -82 Creuna  1:07:36 (1:06:53)
737.  (4873) Christina Dahl-Bosta -54   1:07:37 (1:07:20)
738.  (4445) Malin Adolfsson -70 Visions motionsklubb  1:07:43 (1:07:25)
739.  (4566) Madelen Petterssin -87   1:07:44 (1:07:00)
740.  (5445) Karolina Jansson -77   1:07:44 (1:07:01)
741.  (4836) Carin Idetjärn Klement -65   1:07:44 (1:07:03)
742.  (5247) Leilani Rosenvinge -76   1:07:47 (1:07:09)
743.  (4786) Annika Johansson -68   1:07:52 (1:07:20)
744.  (4210) Karin Kraft -65   1:07:54 (1:07:38)
745.  (5315) Maria Tessier -75   1:08:00 (1:07:16)
746.  (4113) Catharina Lager Sundberg -77   1:08:03 (1:07:35)
747.  (4705) Åsa Zazzi -77   1:08:06 (1:07:26)
748.  (5359) Mimmi Lundgren -88   1:08:08 (1:07:53)
749.  (5058) Helene Andersson -66   1:08:10 (1:07:27)
750.  (4867) Christel Nordström -63   1:08:10 (1:07:28)
751.  (4588) Renée Orbelius -66   1:08:15 (1:07:49)
752.  (4464) Marie Revell -76   1:08:17 (1:08:01)
753.  (5325) Marie Ramström -78   1:08:18 (1:07:46)
754.  (5071) Emelie Holmgren -96 SMD Logistics  1:08:22 (1:07:34)
755.  (4928) Elin Gerhardsson -95 SMD Logistics  1:08:26 (1:07:38)
756.  (4704) Anna Cederlund -84   1:08:30 (1:07:57)
757.  (5376) Hanna Jokimaa -86   1:08:34 (1:07:58)
758.  (4290) Janet Homrighausen -61   1:08:35 (1:08:26)
759.  (4943) Emma Karlson -94 SMD Logistics  1:08:42 (1:08:22)
760.  (5172) Magdalena Hjalmarsson -83   1:08:46 (1:08:08)
761.  (5554) Susanna Taskila -83   1:08:48 (1:08:10)
762.  (5625) Carina Forsling -68   1:08:48 (1:08:14)
763.  (5509) Charlotte Hallblom -69   1:08:51 (1:08:32)
764.  (5367) Monica Bellman -53   1:08:59 (1:08:23)
765.  (5490) Sara Hjälmås -88   1:09:01 (1:08:28)
766.  (4997) Gunilla Boding -48   1:09:02 (1:08:20)
767.  (5648) Kristina Hagberg -70   1:09:03 (1:08:15)
768.  (5476) Rosanna Lundberg Johansson -86   1:09:05 (1:08:32)
769.  (4538) Sara Jakobsson -91   1:09:05 (1:08:52)
770.  (4723) Alina Martinsson -69   1:09:15 (1:08:46)
771.  (4846) Caroline Lindholm -84   1:09:22 (1:08:59)
772.  (5265) Linnea Hellström -85   1:09:24 (1:08:44)
773.  (4813) Birgit Österman -66   1:09:35 (1:09:20)
774.  (5223) Kristina Hedberg -71 Hemlingby LK  1:09:36 (1:09:06)
775.  (4667) Kinga Kosciukiewicz -83   1:09:38 (1:09:18)
776.  (4644) Susanne Sander -81   1:09:41 (1:09:21)
777.  (5059) Stina Hellberg -88   1:09:44 (1:08:57)
778.  (5526) Sol Belloni -71 Snabbsportens IK  1:09:45 (1:08:56)
779.  (4759) Anna Mannberg -65 Snabbsportens IK  1:09:45 (1:08:57)
780.  (5027) Maria Säwemark -96 Team Maria  1:09:46 (1:09:03)
781.  (4752) Anna Littorin -70   1:09:57 (1:09:38)
782.  (5133) Jessica Roos -79   1:09:58 (1:09:45)
783.  (5373) Ximena Riddez -65   1:10:05 (1:09:22)
784.  (4760) Anna-Sofia Genberg -78 Stockholm  1:10:06 (1:09:19)
785.  (5399) Rosita Åkermark -73 Bromma  1:10:11 (1:09:32)
786.  (4837) Carina Lotsberg -71 Fair Trade Runners  1:10:13 (1:09:24)
787.  (5008) Gunilla Häggström -62   1:10:14 (1:09:32)
788.  (4861) Charlotta Edlund -85   1:10:18 (1:10:07)
789.  (5301) Malin Höckerfors -75   1:10:20 (1:09:39)
790.  (5250) Lena Jordansson Nielsen -66   1:10:25 (1:09:39)
791.  (5136) Jiali Fu -73   1:10:26 (1:09:45)
792.  (5100) Jessica Nylund -76   1:10:39 (1:10:26)
793.  (4768) Anna Nilsson -79 Darlings IF  1:10:41 (1:10:19)
794.  (5201) Karolina Törneland -77 TSM Running  1:10:48 (1:10:23)
795.  (5362) Mirja Hjelmberg -73   1:10:51 (1:10:18)
796.  (5173) Lina Karlsson -80   1:11:09 (1:10:30)
797.  (5232) Elisabeth Boman -72   1:11:17 (1:10:32)
798.  (4777) Annette Stolt -68   1:11:22 (1:10:49)
799.  (4951) Maria Eriksson -88   1:11:25 (1:10:48)
800.  (5380) Naeimeh Moosavi -82   1:11:29 (1:11:29)
801.  (4848) Carolina Saavedra -83   1:11:30 (1:11:02)
802.  (4845) Carolina Blid -94   1:11:30 (1:11:06)
803.  (4875) Christin Herber -84   1:11:32 (1:10:47)
804.  (5272) Lisa Blomgren -93   1:11:33 (1:10:49)
805.  (4865) Charlotte Rydström -73   1:11:35 (1:10:53)
806.  (4935) Emma Axling -77 1:11:37 (1:11:13)
807.  (5130) Jessica Berlin -85   1:11:39 (1:10:48)
808.  (5319) Maria Blair -81   1:11:40 (1:11:13)
809.  (4803) Adhiambo Wuod-Maggero -81   1:11:43 (1:11:04)
810.  (5342) Maura Tavares -74   1:11:52 (1:11:15)
811.  (4701) Anne-Marie Petersson Flood -54   1:12:03 (1:11:38)
812.  (4246) Helena Staaf -71   1:12:07 (1:11:50)
813.  (5582) Tove Hedberg -92 Klarna AB  1:12:08 (1:11:21)
814.  (5513) Siv Lundgren -58   1:12:21 (1:12:06)
815.  (4971) Amanda Bodefjord -66   1:12:30 (1:12:11)
816.  (4749) Anna Boman -84 Stockholm Sweden  1:12:36 (1:12:01)
817.  (5119) Jenny Larsson -73 Nacka  1:12:37 (1:11:56)
818.  (4814) Birgitta Thorgerzon -73 Axa Sportsclub  1:12:44 (1:12:00)
819.  (4721) Alexx Hempel -90   1:12:47 (1:12:12)
820.  (5221) Kristel Thalström -87 Nordic Military Training  1:12:48 (1:12:22)
821.  (5195) Karin Nylander -72   1:12:49 (1:12:10)
822.  (5602) Viktoria Lindström -74   1:12:49 (1:12:05)
823.  (4075) Beatrice Lönnqvist -89   1:12:54 (1:12:49)
824.  (5491) Sara Harjunen -89   1:12:55 (1:12:15)
825.  (5233) Elisabet Blom -56   1:12:57 (1:12:21)
826.  (5279) Lotta Håkansson -64   1:13:02 (1:12:30)
827.  (5289) Magnus Hedin -80 Vreta Warriors  1:13:06 (1:12:47)
828.  (5391) Nicole Loupeidis -75   1:13:06 (1:12:33)
829.  (5196) Karin Grönquist-Andrén -45   1:13:08 (1:12:25)
830.  (5209) Karin Frisk -78   1:13:17 (1:12:38)
831.  (4012) Alexandra Fredriksson -87   1:13:19 (1:13:04)
832.  (4797) Åsa Hildeby -68 Tumba  1:13:20 (1:12:43)
833.  (5487) Sandra Lundgren -86   1:13:24 (1:12:49)
834.  (5443) Petra Drougge -58   1:13:25 (1:12:47)
835.  (5023) Randi Evers Säwemark -60 Team Maria  1:13:26 (1:12:44)
836.  (5159) Johanna Elnäs -83   1:13:32 (1:12:59)
837.  (5108) Janneke Wackerberg -88   1:13:35 (1:13:08)
838.  (5609) Yolanda Aravena -89 Klarna  1:13:57 (1:13:15)
839.  (5160) Johanna Karlsson -84   1:14:08 (1:13:26)
840.  (1303) Annica Bryngelson -48 Fredrikshof IF  1:14:12 (1:13:43)
841.  (4866) Hung Nguyen -90 Stockholm University  1:14:13 (1:13:35)
842.  (4800) Astrid Deutschmann -69   1:14:16 (1:13:39)
843.  (4150) Mia Lindqvist -86 Solna  1:14:21 (1:13:53)
844.  (4746) Anita Nilsson Röjning -44 Bromma  1:14:26 (1:13:58)
845.  (5520) Susanna Mellstrand -70   1:14:36 (1:13:56)
846.  (4712) Agneta Lissmats -58   1:14:38 (1:14:00)
847.  (5555) Susanna Vuorela -89 Aiesec  1:14:44 (1:14:09)
848.  (5542) Stina Renström -57 Jägarns Jaktlag  1:14:55 (1:14:17)
849.  (4954) Eva Jonsson -60 Runacademy IF  1:15:06 (1:14:32)
850.  (4860) Charlotta Lundin -51 AXA Sports Club  1:15:19 (1:15:07)
851.  (5077) Ida Walhagen -88   1:15:25 (1:14:39)
852.  (5271) Elisabet Audell -76   1:15:47 (1:15:11)
853.  (5041) Hannah Öst -90   1:15:52 (1:15:07)
854.  (5588) Ulrika Folkeson -65   1:16:23 (1:15:34)
855.  (5052) Helen Keskitalo -73   1:16:23 (1:15:45)
856.  (4825) Brita Johansson Frostell -50   1:16:26 (1:15:54)
857.  (5099) Marie Jakobsson -87   1:16:33 (1:16:12)
858.  (5210) Kerstin Andersson -60 Runacademy IF  1:16:36 (1:15:54)
859.  (5651) Karin Pettersson -81 Darlings IF  1:16:37 (1:16:14)
860.  (5251) Maria Koskinen -71   1:16:44 (1:15:54)
861.  (5252) Lena Liljendahl -72   1:16:44 (1:15:53)
862.  (5419) Petra Nygård -74 Västerås  1:16:58 (1:16:21)
863.  (5122) Jenny Ahonen -88   1:17:02 (1:16:10)
864.  (4769) Anna S -79   1:17:15 (1:16:44)
865.  (4767) Anna-Lena Jansson -42   1:17:16 (1:16:37)
866.  (5243) Lilian Karlsson Schenkel -54   1:17:22 (1:16:39)
867.  (5110) Anna Järnström -87   1:17:37 (1:17:08)
868.  (5452) Pia Antonsson -81   1:17:39 (1:17:05)
869.  (5363) Josette Rosengren -73 Ingen  1:18:05 (1:17:19)
870.  (5512) Sirpa Larsson -60   1:18:25 (1:17:54)
871.  (5083) Inas Ibrahim -86   1:18:25 (1:17:57)
872.  (5309) Margot Benisch -52 Härochnu  1:18:29 (1:18:06)
873.  (1861) Anneli Sköld -67 Ksff  1:18:34 (1:17:51)
874.  (5352) Micaela Wiberg -70 Snabbsportens IK  1:18:39 (1:18:11)
875.  (5570) Monireh Vandi -75   1:18:46 (1:18:16)
876.  (5350) Maria Agrell -60   1:19:02 (1:18:28)
877.  (5244) Lea Pamperl -25   1:19:06 (1:18:16)
878.  (4102) Carina Flodman -71   1:19:13 (1:19:11)
879.  (4818) Britt-Marie Rislund -58   1:19:25 (1:18:45)
880.  (5213) Kia Wallberg Hjorth -66   1:20:17 (1:19:49)
881.  (4713) Agneta Edholm -50   1:20:20 (1:19:48)
882.  (5131) Jessica Carlsson -91 Klarna  1:20:21 (1:19:40)
883.  (5497) Sara Persson -78 Klarna  1:20:21 (1:19:42)
884.  (5639) Fia Neij -59   1:20:43 (1:20:32)
885.  (5627) Marie Beatrice Podgorski -63   1:20:52 (1:20:13)
886.  (5300) Malin Fasth -91   1:21:03 (1:20:15)
887.  (4913) Ebba Moberg -93   1:21:03 (1:20:15)
888.  (5517) Lotta Sjöquist -70   1:21:27 (1:20:46)
889.  (4791) Arianne Axewill -70 SMÅ IF  1:21:34 (1:20:53)
890.  (4036) Anita Salomon -72   1:21:49 (1:21:32)
891.  (5572) Kristina Radford -65   1:22:07 (1:21:48)
892.  (4702) Anna Söråker -87   1:22:17 (1:21:27)
893.  (5033) Hanna Blomberg Sacirovic -88 Klarna AB  1:22:30 (1:21:42)
894.  (4466) marie-louise Bermå -85   1:22:40 (1:22:37)
895.  (4753) Anna Boij Ringeborn -78 SMD Logistics  1:23:34 (1:22:44)
896.  (5079) Iida Mustaniemi -85 SMD Logistics  1:23:35 (1:22:46)
897.  (5486) Sandra Hock -93 SMD Logistics  1:23:35 (1:22:44)
898.  (4902) Kathrina Denny -95 Hash House Harriers  1:23:36 (1:23:26)
899.  (4903) Jeanette Ericsson -95 Hash House Harriers  1:23:37 (1:23:25)
900.  (5089) Isabel Ekman -81   1:24:02 (1:23:22)
901.  (4448) Malin Skoglund -80   1:25:00 (1:24:33)
902.  (4620) Sofia Hellberg -81   1:25:02 (1:24:35)
903.  (5111) Jannika Bergström -75   1:25:07 (1:24:21)
904.  (4717) Maria Alexandersson -67   1:25:35 (1:25:33)
905.