ANMÄLAN
RESULTAT 2015

    Bruttotider: från startskottet till din målgång.
Nettotid: från att du passerat startlinjen tills du passerat mållinjen.

Halvmara Män SM

Brutto

Netto

10 km
1.  (1) Abraham Adhanom -77 Eskilstuna friidrott  1:04:38 (1:04:38) (0:30:34)
2.  (2) Johan Larsson -83 Strömstad Löparklubb  1:05:03 (1:05:03) (0:30:35)
3.  (54) Anders Kleist -80 IK Akele  1:06:43 (1:06:43) (0:31:06)
4.  (10) Andreas Mcconville -81 FK Studenterna  1:07:27 (1:07:27) (0:31:06)
5.  (6) Marcus Åberg -88 Hässelby SK  1:08:25 (1:08:25) (0:31:50)
6.  (5) Oscar Carlsson -91 hässelby SK  1:08:59 (1:08:59) (0:32:05)
7.  (7) Andreas Fahlén -81 IFK Umeå  1:09:41 (1:09:41) (0:31:56)
8.  (16) Martin Lundqvist -90 IK Sisu Nässjö  1:09:53 (1:09:53) (0:33:07)
9.  (13) Anders Fransson -81 Rånäs 4H  1:09:57 (1:09:57) (0:33:07)
10.  (3) Andreas Åhwall -89 Hässelby SK  1:10:33 (1:10:33) (0:32:43)
11.  (15) Magnus Lindberg -90 Ockelbo SK  1:10:35 (1:10:35) (0:33:26)
12.  (11) Anders Grahl -87 Enhörna IF  1:11:02 (1:11:02) (0:33:07)
13.  (25) Robin Leandersson -88 Spårvägens FK  1:11:04 (1:11:04) (0:33:25)
14.  (24) Jan Westerberg -80 IFK Umeå  1:11:29 (1:11:29) (0:33:29)
15.  (17) Magnus Hansson -76 IFK Trelleborg  1:11:32 (1:11:32) (0:33:38)
16.  (20) Björn Martinsson -88 Strömstad Löparklubb  1:11:51 (1:11:51) (0:33:41)
17.  (19) Andreas Bergstedt -86 Enhörna IF  1:12:00 (1:12:00) (0:33:27)
18.  (29) Jonas Olsson -84 IK Akele  1:12:22 (1:12:22) (0:33:42)
19.  (90) Nuray Yassin -81 Ullevi FK  1:12:40 (1:12:40) (0:33:38)
20.  (30) Patrik Eklund -82 FK Studenterna  1:13:01 (1:13:01) (0:33:56)
21.  (52) Marc Lövgren-Karlsson -74 Heleneholms IF  1:13:42 (1:13:42) (0:34:44)
22.  (26) Niklas Andersson -78 Hässelby SK  1:13:52 (1:13:52) (0:34:10)
23.  (23) Jens Nielsen -83 Spårvägens FK  1:14:13 (1:14:13) (0:34:03)
24.  (28) Mattias Karlsson -74 Stockholm LDK  1:15:09 (1:15:09) (0:35:11)
25.  (27) Martin Gidewall -76 IFK Tumba Friidrott  1:18:16 (1:18:16) (0:37:17)

Halvmara Kvinnor SM

Brutto

Netto

10 km
1.  (31) Isabellah Andersson -80 Hässelby SK  1:11:56 (1:11:56) (0:33:39)
2.  (33) Louise Nilsson -86 Malmö AI  1:16:58 (1:16:58) (0:35:32)
3.  (38) Therese Olin -82 Ullevi FK  1:17:12 (1:17:12) (0:36:23)
4.  (39) Josefin Gerdevåg -81 Kfumörebrofriidrott  1:17:48 (1:17:48) (0:36:19)
5.  (37) Mikaela Kemppi -73 ÖREBRO AIK 1:19:14 (1:19:14) (0:36:49)
6.  (46) Jessica Kihlström -85 Högby IF  1:19:47 (1:19:46) (0:36:50)
7.  (40) Johanna Bäcklund -85 Runacademy IF  1:19:52 (1:19:52) (0:36:50)
8.  (43) Mikaela Larsson -85 Spårvägens FK  1:22:19 (1:22:19) (0:38:33)
9.  (45) Malin Skoog -88 IFK Umeå  1:23:12 (1:23:12) (0:38:39)
10.  (47) Jenny Rutström -77 Öbacka LK  1:24:01 (1:24:00) (0:38:47)
11.  (51) Stina Svensson -73 Fredrikshofs FIF  1:24:17 (1:24:17) (0:39:38)
12.  (48) Lona Justesen -75 If Linnéa  1:25:05 (1:25:05) (0:39:50)
13.  (53) Petra Skiöld -75 Björnstorps IF  1:25:48 (1:25:47) (0:39:55)
14.  (50) Karin Arthursson -69 Hässelby SK  1:27:15 (1:27:15) (0:40:28)

Halvmara Män

Brutto

Netto

10 km
1.  (1) Abraham Adhanom -77 Eskilstuna friidrott  1:04:38 (1:04:38) (0:30:34)
2.  (2) Johan Larsson -83 Strömstad Löparklubb  1:05:03 (1:05:03) (0:30:35)
3.  (54) Anders Kleist -80 IK Akele  1:06:43 (1:06:43) (0:31:06)
4.  (10) Andreas Mcconville -81 FK Studenterna  1:07:27 (1:07:27) (0:31:06)
5.  (6) Marcus Åberg -88 Hässelby SK  1:08:25 (1:08:25) (0:31:50)
6.  (5) Oscar Carlsson -91 hässelby SK  1:08:59 (1:08:59) (0:32:05)
7.  (7) Andreas Fahlén -81 IFK Umeå  1:09:41 (1:09:41) (0:31:56)
8.  (16) Martin Lundqvist -90 IK Sisu Nässjö  1:09:53 (1:09:53) (0:33:07)
9.  (13) Anders Fransson -81 Rånäs 4H  1:09:57 (1:09:57) (0:33:07)
10.  (3) Andreas Åhwall -89 Hässelby SK  1:10:33 (1:10:33) (0:32:43)
11.  (15) Magnus Lindberg -90 Ockelbo SK  1:10:35 (1:10:35) (0:33:26)
12.  (11) Anders Grahl -87 Enhörna IF  1:11:02 (1:11:02) (0:33:07)
13.  (25) Robin Leandersson -88 Spårvägens FK  1:11:04 (1:11:04) (0:33:25)
14.  (24) Jan Westerberg -80 IFK Umeå  1:11:29 (1:11:29) (0:33:29)
15.  (17) Magnus Hansson -76 IFK Trelleborg  1:11:32 (1:11:32) (0:33:38)
16.  (20) Björn Martinsson -88 Strömstad Löparklubb  1:11:51 (1:11:51) (0:33:41)
17.  (19) Andreas Bergstedt -86 Enhörna IF  1:12:00 (1:12:00) (0:33:27)
18.  (29) Jonas Olsson -84 IK Akele  1:12:22 (1:12:22) (0:33:42)
19.  (90) Nuray Yassin -81 Ullevi FK  1:12:40 (1:12:40) (0:33:38)
20.  (30) Patrik Eklund -82 FK Studenterna  1:13:01 (1:13:01) (0:33:56)
21.  (63) Claes Theander -75 Sundbybergs IK Skidor  1:13:30 (1:13:30) (0:34:49)
22.  (52) Marc Lövgren-Karlsson -74 Heleneholms IF  1:13:42 (1:13:42) (0:34:44)
23.  (61) Victor Zetterquist -78 Terrible Tuesdays  1:13:50 (1:13:49) (0:34:45)
24.  (26) Niklas Andersson -78 Hässelby SK  1:13:52 (1:13:52) (0:34:10)
25.  (69) Andreas Nyhlén -71 IF Linnéa  1:14:05 (1:14:05) (0:35:06)
26.  (23) Jens Nielsen -83 Spårvägens FK  1:14:13 (1:14:13) (0:34:03)
27.  (76) Michele Alemayoh -92 hammarby IF  1:14:29 (1:14:29) (0:34:49)
28.  (60) Olle Dahlberg -87 Solvikingarna  1:14:31 (1:14:31) (0:34:04)
29.  (62) Mikael Svedjeholm -79 Fredrikshofs FIF/ Electrolux IF  1:14:33 (1:14:33) (0:34:58)
30.  (64) Fredrik Berglund -82 Enhörna IF  1:15:03 (1:15:03) (0:34:44)
31.  (28) Mattias Karlsson -74 Stockholm LDK  1:15:09 (1:15:09) (0:35:11)
32.  (67) Fredrik Tedborn -67 Waxholms OK  1:15:21 (1:15:21) (0:35:10)
33.  (72) Kalle Andersson -92 IK Akele  1:15:52 (1:15:51) (0:35:29)
34.  (71) Ulf Johansson -67 Enhörna IF  1:15:56 (1:15:56) (0:35:23)
35.  (65) Niklas Wallin -76 Hässelby sk  1:16:33 (1:16:33) (0:35:29)
36.  (87) Ludvig Börjesson -77 Örebro AIK 1:16:46 (1:16:46) (0:36:16)
37.  (66) Pontus Karlström -89 Hässelby SK  1:16:53 (1:16:53) (0:35:32)
38.  (108) Niklas Bitén -88 Team Sillkalv  1:16:55 (1:16:54) (0:36:36)
39.  (88) Mokhtar Bennis -67 Örebro AIK 1:17:03 (1:17:03) (0:36:22)
40.  (70) Frans Heijbel -77 IF Linnéa  1:17:05 (1:17:05) (0:35:29)
41.  (81) Magnus Olander -79 Puppy TS  1:17:07 (1:17:06) (0:36:23)
42.  (89) Staffan Westerdahl -70 Fredrikshofs fif  1:17:18 (1:17:17) (0:36:23)
43.  (78) Johan Svensson -80 Fredrikshof IF  1:17:24 (1:17:24) (0:36:46)
44.  (80) Niklas Olofsson -84 IF Linnéa  1:17:40 (1:17:39) (0:35:37)
45.  (83) Simon Eriksson -82 Terrible Tuesdays  1:17:40 (1:17:40) (0:36:23)
46.  (73) Fredrik Johnsson -75 Örebro AIK 1:17:46 (1:17:46) (0:36:17)
47.  (113) Ulf Yngvesson -64 Hornstull  1:17:47 (1:17:47) (0:36:23)
48.  (79) Martin Florin -82 Huddinge AIS  1:18:07 (1:18:06) (0:36:41)
49.  (77) Jonas Hägg -86 Hofors LK  1:18:13 (1:18:13) (0:36:15)
50.  (27) Martin Gidewall -76 IFK Tumba Friidrott  1:18:16 (1:18:16) (0:37:17)
51.  (142) Niklas Wiklund -74 IF ÅLAND  1:18:18 (1:18:18) (0:36:23)
52.  (391) Oscar Nelson -78 IF Linnéa  1:18:22 (1:18:21) (0:36:59)
53.  (119) Johan Södersten -69 Hässelby SK  1:18:27 (1:18:26) (0:37:14)
54.  (110) Pär Muhr -72 Västerås LK  1:18:29 (1:18:26) (0:37:11)
55.  (85) Fredrik Arthursson -63 Hässelby SK  1:18:31 (1:18:31) (0:36:52)
56.  (82) Peter Nowen Wirkkala -79   1:18:32 (1:18:31) (0:36:24)
57.  (103) Oskar Grip -83   1:18:34 (1:18:33) (0:36:50)
58.  (104) Joakim Arneland -79 Runacademy  1:18:41 (1:18:40) (0:36:29)
59.  (140) Piotr Wojcik -72 Hässelby SK  1:18:47 (1:18:47) (0:37:08)
60.  (75) Fredrik Westerdahl -79 Fredrikshofs FIF  1:18:57 (1:18:56) (0:36:41)
61.  (318) Alexander Berg -84   1:19:00 (1:18:58) (0:37:10)
62.  (86) Johan Malmberg -65 Fredrikshofs FIF  1:19:00 (1:19:00) (0:36:56)
63.  (74) Dennis Sundman -83 Solna  1:19:03 (1:19:03) (0:37:03)
64.  (106) Carl-Johan Lann -79 IF Linnéa  1:19:13 (1:19:12) (0:37:05)
65.  (105) Johan Malk -71 Tynningö  1:19:16 (1:19:15) (0:37:08)
66.  (143) Ola Åkesson -83 Polisen Sthlm  1:19:17 (1:19:17) (0:36:40)
67.  (178) Anders Olofsson -78 Scania IF  1:19:20 (1:19:19) (0:37:11)
68.  (101) Daniel Olsson -77 Papphammarpojkarna  1:19:21 (1:19:17) (0:37:26)
69.  (122) Sebastian Tegel -79 Runday IF  1:19:21 (1:19:20) (0:37:25)
70.  (164) Andreas Andersson -81   1:19:31 (1:19:30) (0:37:07)
71.  (152) Hugo Sandebjer -82   1:19:32 (1:19:29) (0:38:07)
72.  (56) Magnus Hedberg -81   1:19:32 (1:19:32) (0:37:31)
73.  (203) Christoffer Lundgren Björnqvist -84 Broby Skidor  1:19:42 (1:19:39) (0:37:47)
74.  (195) William Linnefell -88 Västerås  1:19:44 (1:19:44) (0:37:34)
75.  (151) Eskil Svensson -64 Fredrikshofs FIF  1:19:46 (1:19:45) (0:37:49)
76.  (115) Andreas Hardeström -80 IF Linnéa  1:19:55 (1:19:54) (0:37:28)
77.  (205) Fredrik Munthe -80 Running Sweden  1:19:58 (1:19:56) (0:37:34)
78.  (6071) Magnus Olofsson -76 Terrible Tuesdays Triathlon  1:20:02 (1:19:57) (0:37:27)
79.  (167) Daniel Ek -77 Västerås lk  1:20:11 (1:20:09) (0:37:30)
80.  (137) Jonas Lundmark -82 Fältjägarnas IF  1:20:15 (1:20:14) (0:38:17)
81.  (102) David Linnros -80 If Linnéa  1:20:18 (1:20:17) (0:37:29)
82.  (95) Viktor Lenke -87   1:20:21 (1:20:21) (0:38:10)
83.  (141) Mikael Edberger -70 Örebro AIK 1:20:23 (1:20:22) (0:37:51)
84.  (193) Jonas Sandberg -73 Team Skavsåret IF,Järfälla  1:20:29 (1:20:28) (0:38:20)
85.  (187) Lasse Bryngelsson -82 Beckomberga BK  1:20:31 (1:20:28) (0:38:39)
86.  (145) Robert Vestberg -83 IFK Umeå  1:20:37 (1:20:34) (0:38:12)
87.  (157) Mårten Roos -81 Uppsala  1:20:43 (1:20:42) (0:38:16)
88.  (114) Anders Bagewitz -73 Rånäs 4H  1:20:47 (1:20:45) (0:38:28)
89.  (392) Björn Wärn -77   1:20:48 (1:20:46) (0:38:19)
90.  (1888) Amado Chapa   1:20:59 (1:20:57) (0:37:55)
91.  (121) Robert Holmgren -72 Huddinge AIS  1:21:01 (1:21:00) (0:38:23)
92.  (215) Thomas Lindahl -69 Örebro AIK 1:21:10 (1:21:09) (0:38:30)
93.  (180) Tobias Drugge -80 Fredrikshofs Fif  1:21:11 (1:21:09) (0:37:47)
94.  (155) Tommi Lindeman -76 Kvarken Capital  1:21:20 (1:21:20) (0:39:04)
95.  (136) Jonas Hellström -61 Danderyds sk  1:21:27 (1:21:26) (0:37:28)
96.  (206) Fredrik Mickelsson -71 Kilafors SK  1:21:30 (1:21:27) (0:38:42)
97.  (150) Christian Gustafsson -79   1:21:35 (1:21:32) (0:38:53)
98.  (232) Jesper Sundewall -76 CK Crescendo Velo  1:21:41 (1:21:40) (0:38:53)
99.  (149) Anders Larvia -81 Asics Go Run It  1:21:43 (1:21:39) (0:38:30)
100.  (172) Guillaume Mercier -79 IF Linnéa  1:21:48 (1:21:46) (0:37:34)
101.  (120) Marcus Frykstedt -83 TSM Running  1:21:57 (1:21:56) (0:38:22)
102.  (160) Pär Kristoffersson -69 SPIF triathlon  1:22:00 (1:21:59) (0:38:54)
103.  (171) Fredrik Nilsson -65 Fredrikshofs FIF  1:22:06 (1:22:05) (0:38:11)
104.  (390) Jens Finnäs -84 Malax IF  1:22:07 (1:22:03) (0:38:51)
105.  (257) Mattias Palm -71 Kungsholmen  1:22:12 (1:22:10) (0:38:10)
106.  (327) Hugo Peterson -83 Lille Ess  1:22:15 (1:22:12) (0:38:15)
107.  (394) Krister Hällgren -68 Tyresö SS  1:22:17 (1:22:14) (0:38:37)
108.  (6047) Mikael Jarås -66 Huddinge AIS  1:22:17 (1:22:15) (0:38:08)
109.  (273) Christoffer Ask -87 SEB IF  1:22:19 (1:22:16) (0:39:48)
110.  (126) Henrik Ljunggren -77 Axa Sports Club  1:22:21 (1:22:20) (0:38:20)
111.  (109) Ola Degerfors -79 Yuppie Ski Club  1:22:29 (1:22:28) (0:38:18)
112.  (123) Serge Le Normand -82   1:22:34 (1:22:33) (0:37:25)
113.  (185) Jonatan Torshall Svensson -87   1:22:36 (1:22:36) (0:38:50)
114.  (153) Jan Källman -72   1:22:45 (1:22:44) (0:37:46)
115.  (161) Peter Nilsson -92 Axa SC  1:22:54 (1:22:51) (0:39:04)
116.  (6054) Max Wallenberg -78 Terrible Tuesdays  1:22:55 (1:22:50) (0:39:04)
117.  (177) Mindaugas Grigas -70 Litauen  1:22:56 (1:22:55) (0:39:22)
118.  (131) Conny Jonsson -75 Rånäs 4H  1:22:57 (1:22:53) (0:38:45)
119.  (166) Christoffer von Essen -79 IF Linnéa  1:22:58 (1:22:55) (0:39:05)
120.  (168) David Tonell -75 AstraZeneca IF  1:23:00 (1:22:58) (0:38:57)
121.  (412) Anton Lindholm -93 Gbg  1:23:07 (1:23:00) (0:40:04)
122.  (6039) Anders Heidermark -84 IF Linnéa  1:23:18 (1:23:16) (0:40:41)
123.  (335) Max Lindberg -87   1:23:21 (1:23:17) (0:39:38)
124.  (147) Tero Heikki -80 Bergslagens FIK 1:23:25 (1:23:23) (0:39:03)
125.  (183) Björn Wimnell -72 Silverdal  1:23:32 (1:23:31) (0:39:24)
126.  (129) Christian Zeuchner -68 Terrible Tuesdays  1:23:33 (1:23:32) (0:39:41)
127.  (170) Patrik Werdin -91 Sundbyberg  1:23:35 (1:23:33) (0:39:36)
128.  (116) Johannes Erlandsson -68 Team Hybris Täby  1:23:35 (1:23:34) (0:39:05)
129.  (186) Karl Mattsson -86 Vittangi sk  1:23:38 (1:23:35) (0:40:14)
130.  (346) Sebastian Rosengren -90 Täby  1:23:39 (1:23:34) (0:39:05)
131.  (165) Carl Hellblom -80 Terrible Tuesdays  1:23:41 (1:23:39) (0:39:33)
132.  (1855) Erik Lundström -69 Åkersberga SK  1:23:52 (1:23:51) (0:39:20)
133.  (248) Daniel Knös -84 Länsförsäkringar  1:23:53 (1:23:52) (0:39:43)
134.  (225) Gustav Nilsson -79 ELU IF  1:23:55 (1:23:52) (0:39:57)
135.  (226) Håkan Wiman -67 IF Linnéa  1:23:58 (1:23:54) (0:39:26)
136.  (196) Anders Hellman -71 Healthahead  1:24:03 (1:24:00) (0:38:49)
137.  (245) Imad Putrus -74 Ik-akele  1:24:12 (1:24:12) (0:39:08)
138.  (227) Henrik Asplund -68 Djurgårdens IF  1:24:13 (1:24:10) (0:39:39)
139.  (125) Anders Larsson -69 Örebro AIK 1:24:14 (1:24:12) (0:38:55)
140.  (173) Ken Hakata -73 IF Linnéa  1:24:16 (1:24:13) (0:39:16)
141.  (159) Per-Olov Andersson -66 Västerås Skidklubb  1:24:17 (1:24:14) (0:39:58)
142.  (347) Simon Markendahl -90 Deloitte  1:24:23 (1:24:21) (0:40:19)
143.  (309) Marcus Grindange -72 Turebergs FK  1:24:24 (1:24:23) (0:39:29)
144.  (324) Gustaf Andersson -81 Krot  1:24:26 (1:24:22) (0:39:59)
145.  (128) Calle Englund -83 Runday IF  1:24:30 (1:24:29) (0:38:36)
146.  (457) Jakob Viktorsson -81 Enskede  1:24:32 (1:24:24) (0:39:53)
147.  (139) Linus Ryefalk -80 Örebro AIK 1:24:33 (1:24:31) (0:38:28)
148.  (107) Leif Larson -56 Rånäs 4H  1:24:38 (1:24:37) (0:40:12)
149.  (285) Marcus Westerlund -89 Deloitte  1:24:40 (1:24:38) (0:39:38)
150.  (303) Erik Hammarström -74 Sollentuna  1:24:43 (1:24:39) (0:40:02)
151.  (111) Ronny Collin -69 Örebro AIK 1:24:43 (1:24:42) (0:39:01)
152.  (772) Adrian Della Morte Pålstam -86   1:24:44 (1:24:39) (0:40:05)
153.  (6077) Joakim Theoren -83 Gnesta  1:24:45 (1:24:43) (0:39:40)
154.  (175) Markus Lundin -83   1:24:47 (1:24:43) (0:38:19)
155.  (764) Tom Roberts -81   1:24:49 (1:24:34) (0:40:00)
156.  (162) Robert Eriksson -67 Stockholm LDK  1:24:51 (1:24:48) (0:39:58)
157.  (201) Björn Wisaeus -88   1:24:53 (1:24:50) (0:39:38)
158.  (6067) Anders Tholén -67 Ferrologic  1:24:55 (1:24:53) (0:39:41)
159.  (291) Rickard Andersson -72 TSM Running  1:24:56 (1:24:53) (0:39:42)
160.  (396) Love Arvidsson -74 Terrible Tuesdays  1:24:56 (1:24:56)
161.  (181) Peter Svenson -75 Örebro Aik  1:25:02 (1:25:01) (0:39:46)
162.  (124) Tomas Näsström -79 Celestum Consulting  1:25:08 (1:25:07) (0:39:38)
163.  (222) Alexander Zetterquist -74 Norron Asset Management  1:25:10 (1:25:06) (0:39:35)
164.  (135) Johan Myhr -74   1:25:11 (1:25:10) (0:38:59)
165.  (188) Fredrik Jonsson -92 Dexter  1:25:11 (1:25:10) (0:39:58)
166.  (292) Sjur Jensen -66 Vattenfalls IF  1:25:22 (1:25:19) (0:40:42)
167.  (231) Johan Löfsjögård -71   1:25:30 (1:25:26) (0:40:33)
168.  (1887) Rickard Marcks Von Würtemberg -73   1:25:30 (1:25:29) (0:40:34)
169.  (532) Mats Johannesson -83   1:25:36 (1:25:31) (0:40:21)
170.  (271) Arnaud Guenneugues -80   1:25:41 (1:25:38) (0:39:38)
171.  (388) Lars-Olof Nilsson -62 Saltsjöbadens IF  1:25:44 (1:25:42) (0:39:56)
172.  (256) Martin Larvia -81   1:25:49 (1:25:46) (0:40:14)
173.  (134) Johan Egelstedt -73 IF Linnéa Friidrott  1:25:51 (1:25:47) (0:40:38)
174.  (127) Axel Rosell -93   1:25:52 (1:25:49) (0:39:36)
175.  (198) Andreas Suurkuusk -72 TSM Running  1:25:52 (1:25:50) (0:39:52)
176.  (442) Gunnar Lindgärde -66 Täby  1:25:55 (1:25:48) (0:39:29)
177.  (258) Mattias Norell -70 Älvsjö  1:25:57 (1:25:56) (0:39:49)
178.  (132) Erik Högkvist -89 Örebro AIK 1:25:58 (1:25:56) (0:38:59)
179.  (290) per-olov Åberg -61 eskilstuna friidrott  1:25:58 (1:25:57) (0:40:32)
180.  (238) Martin Stark -78 Skandia LK  1:25:59 (1:25:52) (0:39:53)
181.  (289) Oskar Johansson -85 Kompisai  1:26:02 (1:25:58) (0:41:12)
182.  (266) Robin Liljeros -82   1:26:08 (1:26:07) (0:40:34)
183.  (223) Christoffer Böök -82 Sollentuna  1:26:09 (1:26:05) (0:40:52)
184.  (179) Robin Bengtsson -83 LK Humlans Vänner  1:26:22 (1:26:18) (0:41:12)
185.  (389) Johan Böök -82 FC Snoka  1:26:23 (1:26:19) (0:40:52)
186.  (316) Anders Bergman -75 IF Linnéa  1:26:24 (1:26:21) (0:40:31)
187.  (138) Knut Ander -75 Åkersberga Spring  1:26:25 (1:26:24) (0:39:21)
188.  (218) Anders Nyström -76 Runday IF  1:26:28 (1:26:26) (0:39:52)
189.  (409) Andreas Persson -73 Runacademy IF  1:26:33 (1:26:27) (0:39:35)
190.  (247) Michael Carty -74 Tsm  1:26:33 (1:26:30) (0:40:52)
191.  (117) Esbjörn Jonsson -73 Boxholmekebyski  1:26:35 (1:26:34) (0:40:17)
192.  (702) Mattias Hedenryd -76 Stockholm  1:26:36 (1:26:29) (0:41:59)
193.  (573) Tomas Eriksson -79   1:26:38 (1:26:26) (0:40:02)
194.  (267) Thomas Arnebrant -73 Terrible Tuesdays Triathlon Club  1:26:39 (1:26:34) (0:40:07)
195.  (6069) Kalle Söderberg -80 KfS Running  1:26:44 (1:26:43) (0:39:43)
196.  (1847) Daniel Martinsson -75 Papphammar pojkarna  1:26:45 (1:26:40) (0:40:50)
197.  (268) Evald Ammerlind -62   1:26:46 (1:26:46) (0:39:48)
198.  (274) Conny Öhman -73 Stockholm Snipers  1:26:48 (1:26:45) (0:40:21)
199.  (249) Dick Zetterberg -70 Ella Bitches RC  1:26:51 (1:26:46) (0:41:13)
200.  (272) Christer Hansson -69 Huddinge AIS  1:26:51 (1:26:47) (0:41:44)
201.  (276) David Åhman -77 IF Linnéa  1:26:53 (1:26:49) (0:41:14)
202.  (329) Hamilton Steiner -98 GoiF Tjalve  1:26:55 (1:26:53) (0:39:57)
203.  (321) Daniel Nutley -81   1:26:59 (1:26:55) (0:41:14)
204.  (6074) Peter Johansson -74 Atlas Copco IF  1:27:04 (1:27:00) (0:41:11)
205.  (184) Filip Andersson -85 Stockholm  1:27:08 (1:27:04) (0:39:35)
206.  (174) Kenth Andersson -72 Run Academy  1:27:08 (1:27:07) (0:40:05)
207.  (344) Gustav Nilsson -82 Skärholmen  1:27:09 (1:27:07) (0:40:35)
208.  (402) Åke Berglund -67 Team Hybris  1:27:10 (1:26:59) (0:40:34)
209.  (349) Magnus Stendrake -74   1:27:10 (1:27:09) (0:41:31)
210.  (243) Petter Frühling -82   1:27:12 (1:27:09) (0:41:14)
211.  (239) Niklas Heinwall -87   1:27:13 (1:27:06) (0:40:37)
212.  (323) Florin Anghel -82 Salem  1:27:13 (1:27:08) (0:40:03)
213.  (301) Carl Uhlan -63 Järfälla  1:27:13 (1:27:10) (0:40:21)
214.  (695) Marcus Willner -81 IF Linnéa  1:27:14 (1:27:05) (0:41:09)
215.  (1851) Peter Gerdlöf -83   1:27:14 (1:27:10) (0:41:19)
216.  (311) Peter Bringle -72   1:27:14 (1:27:11) (0:41:12)
217.  (336) Magnus Högfeldt -72 Terrible Tuesdays  1:27:18 (1:27:14) (0:41:22)
218.  (260) Peter Svahn -77 SL Friskvårdsklubb  1:27:18 (1:27:16) (0:40:03)
219.  (404) Andreas Mannberg -85   1:27:19 (1:27:10) (0:42:25)
220.  (253) Björn Jonsson -81 Team VeloRun  1:27:22 (1:27:17) (0:41:47)
221.  (582) Vilhelm Öström -74   1:27:23 (1:27:17) (0:41:24)
222.  (211) Mattias Nygårds -72 Säter IF  1:27:24 (1:27:21) (0:40:32)
223.  (263) Claes Rasmuson -68 Lkab  1:27:25 (1:27:20) (0:42:05)
224.  (100) Daniel Engdahl -88 Terrible Tuesdays  1:27:27 (1:27:23) (0:39:50)
225.  (191) Przemyslaw Chrobot -83   1:27:28 (1:27:22) (0:41:55)
226.  (406) Anders Hallberg -78   1:27:30 (1:27:23) (0:40:02)
227.  (230) Jonathan Mccaffrey -77 Fredrikshof IF  1:27:30 (1:27:27) (0:41:50)
228.  (214) Sofus Kreutzmann -73 Hässelby SK  1:27:38 (1:27:37) (0:41:14)
229.  (275) Daniel Witschard -72 Team Bionic  1:27:40 (1:27:39) (0:40:15)
230.  (343) Nicolas Nuzzaci -78   1:27:42 (1:27:38) (0:39:47)
231.  (207) Ingemar Andersson -62 IK Akele  1:27:44 (1:27:42) (0:40:49)
232.  (536) Per Nordin -84   1:27:45 (1:27:40) (0:39:30)
233.  (144) Pierre Lourdais -90 Xraid  1:27:46 (1:27:45) (0:38:45)
234.  (688) Magnus Johansson -77 Springtime  1:27:48 (1:27:41) (0:40:44)
235.  (540) Peter Höglund -70 Saltsjö-Boo  1:27:51 (1:27:44) (0:41:17)
236.  (233) Kim Nilsson -83 Harry Boys  1:27:52 (1:27:48) (0:41:19)
237.  (516) Moritz Hammer -78 Sundbyberg IK 1:27:54 (1:27:47) (0:41:47)
238.  (490) Kristoffer Aabo -83 Stockholm  1:27:54 (1:27:52) (0:41:35)
239.  (510) Martin Olsson -74 Anomali IK 1:27:58 (1:27:51) (0:41:56)
240.  (283) Ken Nordström -65 Eskilstuna Friidrott  1:28:01 (1:27:58) (0:41:25)
241.  (435) Fredrik Westlund -76 IF Linnea  1:28:02 (1:27:54) (0:41:43)
242.  (190) Mikael Kritikos -61 IF Linnéa  1:28:05 (1:27:59) (0:41:25)
243.  (576) Tomas Kolmodin -83   1:28:07 (1:27:54) (0:40:48)
244.  (182) Anders Furuskär -70 Ericsson IK 1:28:10 (1:28:08) (0:42:05)
245.  (254) Karl Nygren -78 Swedbank  1:28:15 (1:28:09) (0:40:54)
246.  (220) André Warnie -81 Hellth Awaits  1:28:15 (1:28:13) (0:41:23)
247.  (235) Lennart Claesson -78 Terrible Tuesdays  1:28:26 (1:28:23) (0:41:26)
248.  (305) Gabriel Littson Enning -80 IFK Lidingö Friidrott  1:28:29 (1:28:25) (0:41:42)
249.  (313) Thomas Borg -69 Pwc  1:28:38 (1:28:37) (0:41:37)
250.  (399) Olof Dunsö -83   1:28:40 (1:28:38) (0:41:39)
251.  (287) Mikael Wilander -72   1:28:42 (1:28:36) (0:42:09)
252.  (784) Benny Eriksson -752 AXA SC  1:28:45 (1:28:37) (0:41:45)
253.  (543) Peter Alberius -70   1:28:46 (1:28:39) (0:41:44)
254.  (302) Claes Ohlsson -64   1:28:46 (1:28:43) (0:41:39)
255.  (669) Daniel Lilliehöök -71 IFK Lidingö  1:28:47 (1:28:40) (0:42:34)
256.  (255) Martin Stenfors -82   1:28:49 (1:28:46) (0:40:43)
257.  (204) Daniel Garmén -76 SUS IF  1:29:00 (1:28:57) (0:42:27)
258.  (281) Jens Brikell -70 Spårvägen Friidrott  1:29:06 (1:29:02) (0:41:41)
259.  (393) Andreas Larsson -79   1:29:07 (1:29:03) (0:41:24)
260.  (783) Henrik Lillieander -79 Gnesta  1:29:12 (1:29:02) (0:42:10)
261.  (221) Arkadiusz Rutkowski -83 Hässelby SK  1:29:14 (1:29:12) (0:41:01)
262.  (734) Ragnar Reuterstad -70   1:29:15 (1:29:00) (0:41:49)
263.  (555) Robin Johansson -80 Sträcklöpet  1:29:16 (1:29:07) (0:42:20)
264.  (411) Anton Gustafsson -87   1:29:18 (1:29:06) (0:42:33)
265.  (306) Hans Henriksson -73 Vattenfall IF  1:29:20 (1:29:15) (0:42:51)
266.  (288) Niklas Pettersson -82 IF Linnéa  1:29:20 (1:29:17) (0:41:07)
267.  (237) Markus Olsson -85   1:29:23 (1:29:19) (0:42:57)
268.  (286) Mattias Krantz -73 Terrible Tuesdays Triathlon Club  1:29:23 (1:29:20) (0:41:21)
269.  (279) Henrik Skogsfors -71 Electrolux IF  1:29:26 (1:29:22) (0:41:43)
270.  (219) Anders Sandwall -82 Skarpäng runners  1:29:28 (1:29:21) (0:42:38)
271.  (780) Stefan Strömberg -65 Axa Sport Club  1:29:28 (1:29:22) (0:42:18)
272.  (475) Johan Werner -72 Jogglaget  1:29:30 (1:29:25) (0:42:04)
273.  (398) Stanislav Tschertov -72   1:29:30 (1:29:27)
274.  (386) Carl-Johan Stenmark -66 Öbacka LK  1:29:30 (1:29:28) (0:41:40)
275.  (350) Stuart Wood -75 Stockholm City Triathlon  1:29:31 (1:29:25) (0:42:43)
276.  (217) Victor Börman -82 Avancia/åland  1:29:34 (1:29:31) (0:43:19)
277.  (112) Karl-Henrik Suhard -80 Hammarby IF Friidrott  1:29:35 (1:29:31) (0:39:54)
278.  (300) Bo Eneholm -66 Vällingby  1:29:37 (1:29:33) (0:42:48)
279.  (791) Nils Andersson -64   1:29:41 (1:29:33) (0:41:41)
280.  (240) Pär Hansson -75   1:29:41 (1:29:37) (0:42:19)
281.  (468) Joachim Högberg -73 Slug  1:29:43 (1:29:34) (0:40:53)
282.  (575) Tomas Zaar -76 SL Friskvårdsklubb  1:29:44 (1:29:39) (0:42:33)
283.  (325) Fredrik Rosenqvist -83 Huddinge AIS  1:29:45 (1:29:40) (0:42:39)
284.  (1790) Tobias Regnström -82   1:29:46 (1:29:34) (0:44:26)
285.  (319) Brian Buchtrup Nielsen -76 Huddinge AIS  1:29:49 (1:29:45) (0:42:39)
286.  (456) Ismail Kakabaveh -68 Västerås LK  1:29:54 (1:29:45) (0:41:08)
287.  (680) Sebastian Lembke -85   1:29:55 (1:29:49) (0:42:36)
288.  (408) Andreas Keymer -72 ICA Handlarnas IF  1:29:58 (1:29:50) (0:42:26)
289.  (252) Johan Eklöf -81 Huddinge AIS  1:30:01 (1:29:55) (0:40:52)
290.  (1197) Sadek Deco Kammouna -89 Jägarns Jaktlag  1:30:10 (1:29:55) (0:42:29)
291.  (265) Rickard Bergh -69   1:30:17 (1:30:14) (0:41:22)
292.  (6044) Christer Öhrn -65 SPIF Triathlon  1:30:18 (1:30:17) (0:40:46)
293.  (486) Kenneth Hägbom -71   1:30:24 (1:30:14) (0:42:15)
294.  (295) Stefan Dahlberg -63 Vattenfall IF  1:30:25 (1:30:21) (0:41:30)
295.  (264) Rasmus Olsson -82   1:30:26 (1:30:22) (0:41:13)
296.  (509) Martin Trossö -79 Swedbank  1:30:33 (1:30:21) (0:43:03)
297.  (395) Erik Tjernström -72 Swedbank IF  1:30:38 (1:30:34) (0:41:34)
298.  (492) Kristian Larsson -76 Västerås Löparklubb  1:30:43 (1:30:34) (0:42:49)
299.  (786) Tobias Röstlund -70   1:30:43 (1:30:34) (0:42:39)
300.  (297) Thomas Warenius -81 Stockholm Långdistansklubb  1:30:45 (1:30:41) (0:41:58)
301.  (224) Erik Hällströmer -79   1:30:46 (1:30:42) (0:42:17)
302.  (779) Peter Lagerlöf -63 IFK Lidingö Friidrott  1:30:50 (1:30:43) (0:42:47)
303.  (280) Henrik Torsell -75 IF Linnéa  1:30:54 (1:30:51) (0:42:25)
304.  (148) Tom Ropeter -62   1:30:55 (1:30:55) (0:40:41)
305.  (665) Jonny Flodin -66   1:30:57 (1:30:47) (0:42:12)
306.  (505) Marcus Österberg -67 IK Jogg  1:30:58 (1:30:51) (0:41:33)
307.  (202) Magnus Bosson -79 Bålsta IK 1:30:58 (1:30:55) (0:40:22)
308.  (460) Jan Åkesson -64 Adelis  1:31:06 (1:30:57) (0:42:37)
309.  (581) Urban Wählby -68 Electrolux IF  1:31:08 (1:31:00) (0:43:16)
310.  (1284) Johan Bengtsson Årsunda IF  1:31:10 (1:31:07) (0:40:34)
311.  (277) Hans Brolin -59 Hemlingby LK  1:31:13 (1:31:11) (0:42:39)
312.  (315) Torkel Nyberg -67 SPIF Triathlon  1:31:13 (1:31:13) (0:41:43)
313.  (449) Henrik Gavelli -60 Redpill  1:31:14 (1:31:06) (0:43:35)
314.  (566) Stefan Haag -74 Ifk Lidingö Friidrott  1:31:19 (1:31:12) (0:42:46)
315.  (616) Ernst Zuber -63   1:31:21 (1:31:11) (0:42:39)
316.  (513) Mathias Söderström -60 Finanskompetens IF  1:31:21 (1:31:13) (0:42:44)
317.  (744) Daniel Rudslätt -74   1:31:23 (1:31:17) (0:42:50)
318.  (450) Johan Hultborg -81 Team Hultsson  1:31:24 (1:31:18) (0:44:02)
319.  (725) Patrik Isberg -70 Etc  1:31:26 (1:31:23) (0:42:34)
320.  (485) Jonas Jensen-Tornehed -74 Västerås SOK  1:31:28 (1:31:20) (0:43:11)
321.  (872) Daniel Överfjord -77 Loopia Västerås  1:31:31 (1:31:30) (0:44:08)
322.  (310) Olivier Laguionie -84 Spotify  1:31:32 (1:31:26) (0:43:07)
323.  (293) Thomas Kraatz -69 Terrible Tuesdays  1:31:35 (1:31:33) (0:42:28)
324.  (712) Mattias Nyman -84   1:31:36 (1:31:25) (0:42:56)
325.  (547) Lars Wallinder -63 Ericsson SIK 1:31:42 (1:31:35) (0:43:40)
326.  (467) Jimmy Pettersson -74 Örebro AIK 1:31:44 (1:31:36) (0:44:28)
327.  (312) Thomas Eriksson -63   1:31:46 (1:31:42) (0:43:38)
328.  (216) Tobias Olsson -84 IF Linnéa  1:31:46 (1:31:43) (0:40:47)
329.  (250) Eliecen Gomez -71   1:31:50 (1:31:44) (0:43:19)
330.  (954) Peter Hollander -85   1:31:55 (1:31:48) (0:44:46)
331.  (754) Staffan Bengtz -68 IF Åland  1:31:56 (1:31:43) (0:43:45)
332.  (549) Rasmus Green -88   1:31:57 (1:31:43) (0:43:06)
333.  (482) Jonas Nilsson -65 Team Siri  1:31:58 (1:31:48) (0:42:49)
334.  (234) Kenneth Pettersson -66 IFK Sala  1:31:59 (1:31:57) (0:41:45)
335.  (524) Peter Molin -68 Ekerö  1:32:02 (1:31:53) (0:42:00)
336.  (331) Angus Hansson -91   1:32:04 (1:31:58) (0:43:21)
337.  (809) Anders Jansson -68 Södermalm  1:32:06 (1:32:03) (0:42:55)
338.  (512) Martin Bergman -83 Atletic Traktor  1:32:07 (1:31:54) (0:44:17)
339.  (6064) Pierre Leander -73 Team Sthlm Marathon  1:32:10 (1:32:09) (0:41:52)
340.  (407) Ghazi Putrus -57 IK Akele  1:32:13 (1:32:10) (0:41:44)
341.  (332) Johan Rydenstam -83   1:32:17 (1:32:10) (0:42:38)
342.  (598) Björn Geijer -64   1:32:17 (1:32:12) (0:43:32)
343.  (444) David Gustafsson -82 Solna  1:32:18 (1:32:10) (0:44:01)
344.  (299) Johan Bäckvall -83 Xylem IF  1:32:19 (1:32:15) (0:43:01)
345.  (511) Håkan Brovell -84 SPIF Triathlon  1:32:24 (1:32:11) (0:43:25)
346.  (538) Peter Emtner -78 Accenture IF  1:32:26 (1:32:18) (0:44:10)
347.  (1890) David Ödling -91   1:32:27 (1:32:23) (0:44:05)
348.  (421) Christopher Strandell -87 Bandhagen  1:32:29 (1:32:22) (0:43:49)
349.  (270) Anton Ludvigsson -80 Canon  1:32:29 (1:32:24) (0:43:52)
350.  (765) Tore Berglund -69 IK Jordbänningarna  1:32:37 (1:32:30) (0:44:21)
351.  (320) Carl Åkerlund -77 Bollstanäs SK  1:32:44 (1:32:41) (0:43:06)
352.  (518) Mikael Smedjegården -60 SPIF Triathlon  1:32:50 (1:32:40) (0:43:40)
353.  (519) Mikael Alfredsson -74   1:32:51 (1:32:44) (0:42:05)
354.  (425) David O'dowd -74 Terrible Tuesdays  1:32:53 (1:32:46) (0:44:41)
355.  (1169) Patrik Edholm -77   1:32:55 (1:32:53) (0:44:25)
356.  (453) Kim Karlsen -68 Huddinge AIS  1:32:56 (1:32:51) (0:42:39)
357.  (749) Sebastian Frizzo -79   1:32:57 (1:32:49) (0:44:37)
358.  (736) Mattias Rekonius -72 Örebro AIK 1:33:01 (1:32:53) (0:42:30)
359.  (259) Per-Erik Eriksson -73   1:33:08 (1:33:02) (0:43:43)
360.  (455) Bengt Isgård -51 IF Linnea  1:33:12 (1:33:05) (0:43:14)
361.  (500) Lars Engvall -79   1:33:13 (1:33:05) (0:43:34)
362.  (1064) Benjamin Lloyd -77   1:33:20 (1:33:09) (0:44:40)
363.  (465) Jerry Laurén -88 ELU IF  1:33:23 (1:33:09) (0:43:48)
364.  (423) Daniel Holl -86   1:33:25 (1:33:13) (0:43:17)
365.  (554) Robert Mungenast -69   1:33:25 (1:33:18) (0:43:54)
366.  (1344) Antti Toiviainen -74 Sf  1:33:25 (1:33:23) (0:44:46)
367.  (413) Bengt Dackebro -67 Stockholm  1:33:32 (1:33:24) (0:43:10)
368.  (397) Jacob Gold -82 IK Makkabi  1:33:32 (1:33:26) (0:44:36)
369.  (1642) Mattias Wallman -68   1:33:35 (1:33:30) (0:43:45)
370.  (497) Daniel Larsson -82 Team Legolas  1:33:36 (1:33:30) (0:42:59)
371.  (570) Thomas Karlahag -65 IF Linnéa  1:33:40 (1:33:31) (0:44:01)
372.  (689) Magnus Seger -65 Namibia Dustdevils  1:33:42 (1:33:39) (0:44:40)
373.  (461) Jason Carter -75   1:33:43 (1:33:35) (0:44:35)
374.  (419) Carl-Adam Markborn -84 Terrible Tuesdays  1:33:44 (1:33:39) (0:43:14)
375.  (527) Ola Berntsson -70 Södertälje  1:33:49 (1:33:38) (0:44:21)
376.  (341) Mikael Koffman -66 Kungsholmen  1:33:49 (1:33:47) (0:43:50)
377.  (479) Jonas Aronson -90   1:33:51 (1:33:37) (0:45:47)
378.  (501) Magnus Mählkvist -72   1:33:52 (1:33:44) (0:44:32)
379.  (606) David Perlskog -79 Huddinge AIS  1:33:55 (1:33:48) (0:42:39)
380.  (997) John Eriksson -77 Capgemini  1:34:02 (1:33:53) (0:45:00)
381.  (294) Mikael Sjögren -74 Södertälje IF  1:34:04 (1:34:01) (0:43:29)
382.  (578) Tor Magnusson -66   1:34:05 (1:33:59) (0:43:59)
383.  (550) Karl Lorentzén -62 Bandhagen  1:34:06 (1:34:04) (0:43:10)
384.  (1153) Olivier Rieu -75   1:34:09 (1:33:58) (0:44:50)
385.  (607) David Catela -80 Terrible Tuesdays Triathlon Club  1:34:09 (1:34:05) (0:41:37)
386.  (339) Mattias Åberg -80 SPIF Triathlon  1:34:10 (1:34:06) (0:44:05)
387.  (552) Rikard Englund -69   1:34:11 (1:34:03) (0:43:07)
388.  (426) David Strömwall -70 Kvarnholmen Millers  1:34:12 (1:34:04) (0:43:00)
389.  (498) Lars Olofsson -85   1:34:16 (1:34:09) (0:41:34)
390.  (672) Johan Kolm -83   1:34:21 (1:34:11) (0:44:06)
391.  (738) Robin Bolin -78 Lokomotiv Tranås  1:34:25 (1:34:13) (0:44:30)
392.  (438) Fredrik Ericsson -66   1:34:26 (1:34:18) (0:44:59)
393.  (577) Tomas Theander -78 AXA SC  1:34:27 (1:34:18) (0:44:49)
394.  (619) Victor Fagerström -88   1:34:29 (1:34:18) (0:44:10)
395.  (731) Peter Johansson -84 Konditionsklubben Gällstad  1:34:31 (1:34:21) (0:45:14)
396.  (473) Johan Arvidsson -72 SEB IF  1:34:32 (1:34:26) (0:45:39)
397.  (579) Trygve Fjeldheim -75 TFI Racing  1:34:34 (1:34:22) (0:45:52)
398.  (494) Torbjörn Magnusson -82 Landsboda fårfarm  1:34:35 (1:34:28) (0:43:42)
399.  (451) Jonas Sjöblom -64 IF Linnéa  1:34:39 (1:34:31) (0:44:33)
400.  (488) Klas Johansson -76   1:34:42 (1:34:35) (0:45:13)
401.  (330) Johan Filander -76 Vallentuna  1:34:45 (1:34:41) (0:43:24)
402.  (1147) Fredrik Niveman -86 Seb  1:34:48 (1:34:45) (0:44:20)
403.  (530) P-O Karlsson -68 Skogås  1:34:50 (1:34:43) (0:44:23)
404.  (544) Pierre Desaulty -67 Nynäshamn  1:34:52 (1:34:48) (0:44:38)
405.  (228) Mattias Frithiof -78   1:34:55 (1:34:50) (0:43:43)
406.  (557) Sam Nylander -76   1:34:58 (1:34:50) (0:45:41)
407.  (642) Jakob Martin -85   1:35:00 (1:34:48) (0:43:55)
408.  (675) Kristofer Nygren -86 Försvarets Sportklubb  1:35:01 (1:34:48) (0:42:49)
409.  (628) Gabriel Sundström -76   1:35:02 (1:34:53) (0:43:28)
410.  (443) Gustaf Westerholm -62 Lonesome Runners  1:35:02 (1:34:56) (0:44:26)
411.  (534) Patrik Merck -78   1:35:04 (1:34:53) (0:45:53)
412.  (1885) Reinaldo Burgos -66 Norsborg  1:35:07 (1:35:01) (0:42:39)
413.  (459) Jan Häger -64 OK Södertörn  1:35:10 (1:35:02) (0:44:51)
414.  (440) Gunnar Åkerman -73 Carnegie IF  1:35:10 (1:35:02) (0:43:58)
415.  (798) Johan Jarnestedt -83 Söders Orientering  1:35:14 (1:35:04) (0:47:06)
416.  (710) Mårten Nordström -92 Sundbyberg  1:35:24 (1:35:13) (0:44:14)
417.  (405) Anders Gradén -60   1:35:35 (1:35:26) (0:44:35)
418.  (626) Fredrik Gustafsson -71   1:35:41 (1:35:35) (0:44:43)
419.  (317) Andreas Östergren -72 TT-Terrible Tuesday  1:35:42 (1:35:38) (0:45:46)
420.  (796) John Cotsell -78 Sct  1:35:43 (1:35:31) (0:44:53)
421.  (1007) Jonny Andersson -87   1:35:50 (1:35:42) (0:46:10)
422.  (454) Isac Löwhagen -82   1:35:51 (1:35:45) (0:44:31)
423.  (502) Magnus Nyqvist -75   1:35:51 (1:35:45) (0:44:56)
424.  (521) Mikael Ranhagen -77 Snättringe  1:35:53 (1:35:41) (0:45:37)
425.  (776) Stefan Falk -59   1:35:56 (1:35:48) (0:44:18)
426.  (1118) Max Westerlund -92   1:35:59 (1:35:51) (0:44:44)
427.  (334) Lars Svensson -54 IF Linnéa  1:36:00 (1:35:55) (0:43:25)
428.  (1212) Stefan Edin -73 Mlk  1:36:01 (1:36:00) (0:45:39)
429.  (1142) Niclas Ihrén -66   1:36:03 (1:35:59) (0:44:26)
430.  (1639) Mats Hagberg -58 Sollentuna  1:36:07 (1:35:55) (0:44:44)
431.  (571) Thomas Helmin -74 Snättringe  1:36:07 (1:35:56) (0:45:41)
432.  (447) Henrik Arnell -66 H Arnell AB  1:36:12 (1:35:57) (0:45:11)
433.  (415) Björn Hedberg -74 DICE IK 1:36:14 (1:36:00) (0:45:22)
434.  (599) Christian Bauer -66 ConCor Crossfit  1:36:17 (1:36:03) (0:45:02)
435.  (410) Andreas Ekström -72 Trappsniglarna  1:36:23 (1:36:09) (0:46:39)
436.  (906) Fabio Garcia -74 Scania/lobo  1:36:23 (1:36:18) (0:45:17)
437.  (652) Johan Öberg -74 Sommarro  1:36:26 (1:36:17) (0:45:22)
438.  (1566) Johan Nordström -73   1:36:28 (1:36:14) (0:45:08)
439.  (770) Anders Sjöstrand -80   1:36:31 (1:36:25) (0:44:50)
440.  (580) Ulf Strenger -65   1:36:32 (1:36:20) (0:46:02)
441.  (659) Gustav Johansson -70 Brages IF  1:36:33 (1:36:26) (0:44:33)
442.  (553) Rob Buswell -78   1:36:35 (1:36:22) (0:44:02)
443.  (499) Hans Lundqvist -63 Järfälla  1:36:38 (1:36:29) (0:45:41)
444.  (1170) Patrik Carlsson -80   1:36:41 (1:36:38) (0:43:44)
445.  (650) Jonas Jolhammar -78   1:36:51 (1:36:42) (0:45:38)
446.  (464) Jens Ebbe Rasmussen -68   1:36:52 (1:36:45) (0:45:04)
447.  (645) Jan-Olof Alfredsson -54 Ottoprodukter  1:36:53 (1:36:44) (0:45:29)
448.  (743) Robert Ovefors -68 Handelsbanken  1:37:03 (1:36:49) (0:46:24)
449.  (503) Marcus Hellströmer -77 Garanternas IF  1:37:04 (1:36:54) (0:46:48)
450.  (583) William Bülow -86   1:37:05 (1:36:52) (0:44:55)
451.  (741) Roger Lengmo -61 Aik  1:37:06 (1:36:56) (0:45:28)
452.  (476) Johan Bäcke -74   1:37:07 (1:37:00) (0:44:58)
453.  (739) Robert Dahlberg -76 Deloitte  1:37:08 (1:37:01) (0:45:53)
454.  (777) Fredrik Rosenholm -75   1:37:10 (1:36:57) (0:44:19)
455.  (529) Oscar Ström -90   1:37:13 (1:37:03) (0:44:56)
456.  (401) Thomas Ahlskog -82   1:37:18 (1:37:06) (0:45:06)
457.  (1158) Oliver Smith -83   1:37:22 (1:37:08) (0:46:10)
458.  (340) Michael Johansson -68   1:37:37 (1:37:33) (0:41:40)
459.  (403) Alexander Fyrdahl -89 TSM Running  1:37:42 (1:37:37) (0:45:23)
460.  (612) Johan Engdahl -82 Solna  1:37:44 (1:37:35) (0:44:20)
461.  (788) Jonatan Hedin -83 Svenskt Näringsliv  1:37:46 (1:37:33) (0:45:01)
462.  (781) Michael Hili -78 SvD IF  1:37:47 (1:37:37) (0:45:57)
463.  (506) Marcus Wangel -86 Stockholm  1:37:52 (1:37:41) (0:43:16)
464.  (677) Lars Leonardsson -52 Stockholm Långdistansklubb  1:37:55 (1:37:45) (0:45:34)
465.  (663) Jonas Åkerstedt -77   1:38:02 (1:37:49) (0:47:01)
466.  (427) Daniel Berg -80 Västerås  1:38:03 (1:37:51) (0:45:53)
467.  (630) Erik Grönberg -82   1:38:10 (1:37:57) (0:47:09)
468.  (560) Jonny Gustafsson -65 Stockholm  1:38:14 (1:38:02) (0:47:14)
469.  (721) Patrik Scheele -71 UC AB  1:38:19 (1:38:07) (0:45:33)
470.  (1070) Magnus Krantz -81   1:38:19 (1:38:12) (0:45:47)
471.  (1216) Stefano Petralia -84   1:38:19 (1:38:17) (0:47:44)
472.  (495) Lars Eriksson -57 Storvreta  1:38:24 (1:38:12) (0:46:01)
473.  (799) Mikael Karlsson -78 Soomi IF  1:38:28 (1:38:11) (0:45:29)
474.  (491) Kristoffer Bäck -77 Mr Streams Löparklubb  1:38:31 (1:38:18) (0:45:30)
475.  (568) Stefan Sunesson -63   1:38:38 (1:38:27) (0:46:55)
476.  (434) Filip Asp -78 Hsif  1:38:41 (1:38:34) (0:46:04)
477.  (899) Peder Sylwan -81   1:38:41 (1:38:41) (0:46:25)
478.  (666) Julien Moeys -80   1:38:43 (1:38:30) (0:46:42)
479.  (1292) Viktor Carlsson -82   1:38:46 (1:38:40) (0:48:11)
480.  (242) Per Jämtelid -64 Stockholm  1:38:50 (1:38:48) (0:47:22)
481.  (980) Joakim Wernersson -71 Ekerö  1:38:55 (1:38:54) (0:47:04)
482.  (823) Andreas Bokenberger -86 Swedbank  1:38:58 (1:38:56) (0:46:32)
483.  (533) Patrik Alwin -69 Rönninge  1:38:59 (1:38:50) (0:47:15)
484.  (620) Federico Consales -73 Örebro AIK 1:39:06 (1:38:58) (0:44:29)
485.  (342) Mikael Mellhorn -60 Ericsson SIK 1:39:13 (1:39:07) (0:46:11)
486.  (746) Claes Nilsson -59 Bergshamra södra  1:39:15 (1:39:08) (0:46:50)
487.  (762) Tobias Bengtsson -73 Hägersten  1:39:16 (1:39:05) (0:46:07)
488.  (463) Jens Håkansta -87 Sf  1:39:16 (1:39:09) (0:46:21)
489.  (709) Mikael Pietz -1985   1:39:19 (1:39:04) (0:47:16)
490.  (278) Henrik Carlsson -78   1:39:19 (1:39:14) (0:44:37)
491.  (787) Patrick Stockenvall -79   1:39:20 (1:39:08) (0:46:26)
492.  (445) Håkan Lindgren -69   1:39:23 (1:39:10) (0:44:10)
493.  (1116) Mattias Swenne -95   1:39:23 (1:39:13) (0:45:32)
494.  (416) Björn Ekdahl -86   1:39:23 (1:39:13) (0:45:57)
495.  (480) Jonas Hämälä -86 G&d  1:39:23 (1:39:16) (0:43:59)
496.  (685) Lutz Ahrens -80   1:39:24 (1:39:10) (0:46:32)
497.  (1059) Linus Wåhlin -86   1:39:25 (1:39:19) (0:47:48)
498.  (130) Johan Hansson -77 Pts  1:39:25 (1:39:21) (0:47:09)
499.  (1693) Patrik Fuhr -88 Ggjs  1:39:27 (1:39:18) (0:46:22)
500.  (1526) Johannes Friman -86   1:39:28 (1:39:12) (0:48:55)
501.  (756) Stefan Lundell -70   1:39:28 (1:39:16) (0:46:59)
502.  (618) Fabian Eriksson -95   1:39:30 (1:39:21) (0:47:09)
503.  (414) Beniam Mammo -70 Hässelby sk  1:39:30 (1:39:23) (0:45:36)
504.  (653) Magnus Jönsson Wedén -74   1:39:31 (1:39:17) (0:45:58)
505.  (774) Johan Hörnfeldt -73 OK Ravinen  1:39:32 (1:39:06) (0:46:15)
506.  (542) Peter Svensson -57 IFK Skövde  1:39:32 (1:39:25) (0:44:54)
507.  (1219) Sebastian Thesleff -86   1:39:33 (1:39:30) (0:48:10)
508.  (472) Johan Lindholm -73   1:39:35 (1:39:23) (0:45:51)
509.  (631) Jörgen Olsson -71 Eai  1:39:35 (1:39:24) (0:46:31)
510.  (1149) Björn Bryngelson -83 Klarna  1:39:37 (1:39:32) (0:48:04)
511.  (696) Markus Wikström -80   1:39:39 (1:39:27) (0:44:27)
512.  (1437) Leopold Kaftanski -85 Stockholm City Triathlon  1:39:42 (1:39:29) (0:48:06)
513.  (1421) Dominic Wiltshire -78   1:39:42 (1:39:29) (0:48:06)
514.  (522) Mikael Zetterström -76 Kraftkällan  1:39:42 (1:39:34) (0:46:25)
515.  (714) Olof Svensson -84   1:39:43 (1:39:30) (0:48:46)
516.  (759) Pär Svensson -68 Stockholm  1:39:45 (1:39:34) (0:46:28)
517.  (1145) Niklas Haglund -73 Nasdaq  1:39:45 (1:39:37) (0:46:13)
518.  (718) Olov Forsling -74   1:39:46 (1:39:36) (0:46:07)
519.  (930) Greger Sahlin -59   1:39:46 (1:39:39) (0:48:39)
520.  (469) Joacim Gustafsson -76 Länsförsäkringar  1:39:54 (1:39:46) (0:46:30)
521.  (634) Håkan Andersson -69 Luthagsesplanadens IF  1:39:57 (1:39:50) (0:46:49)
522.  (601) Carl-Johan Näsström -66   1:39:58 (1:39:48) (0:46:22)
523.  (563) Lars Söderfjell -65   1:39:59 (1:39:53) (0:46:13)
524.  (965) Jakub Zajac -88 Hökarängen  1:40:07 (1:40:01) (0:46:46)
525.  (551) Richard Mosten -65 Danderyd  1:40:08 (1:39:57) (0:46:43)
526.  (526) Patrik Norén -83   1:40:13 (1:40:01) (0:47:47)
527.  (717) Tony Olofsson -83   1:40:13 (1:40:05) (0:47:06)
528.  (805) Alexander Buch -70   1:40:16 (1:40:13) (0:47:17)
529.  (622) Fredrik Fogelström -73 Brabo Aktiv  1:40:18 (1:40:09) (0:47:06)
530.  (649) Jimmy Andersson -87   1:40:19 (1:40:09) (0:46:35)
531.  (517) Michael Cribbin -79   1:40:23 (1:40:12) (0:46:49)
532.  (1294) Björn Johansson -58   1:40:24 (1:40:18) (0:47:24)
533.  (528) Olof Wennerfors -69 Rensättra Runners  1:40:26 (1:40:17) (0:46:13)
534.  (55) Marcus Öhman -88 Rånäs 4H  1:40:28 (1:40:25) (0:44:12)
535.  (1177) Peter Micski -80   1:40:30 (1:40:22) (0:48:22)
536.  (757) Stefan Johansson -69   1:40:32 (1:40:24) (0:46:11)
537.  (778) Christopher Håkanson -73   1:40:37 (1:40:23) (0:47:23)
538.  (441) Gunnar Billhage -79   1:40:42 (1:40:34) (0:47:42)
539.  (1787) Petter Tiger -75   1:40:46 (1:40:33) (0:48:44)
540.  (1272) Niklas Grönvall -85 Kaninja  1:40:47 (1:40:39) (0:46:09)
541.  (1525) Joakim Tell -69   1:40:51 (1:40:40) (0:47:52)
542.  (432) William Rosenström -76 Gate46  1:40:52 (1:40:39) (0:45:40)
543.  (713) Ola Axelsson -78   1:40:52 (1:40:40) (0:46:32)
544.  (636) Hans-Erik Nilsson -83   1:40:54 (1:40:45) (0:47:45)
545.  (678) Lars-Olof Ahlström -69 SL Friskvårdsklubb  1:40:56 (1:40:52) (0:46:31)
546.  (1454) Fredrik Fors -86   1:41:00 (1:40:53) (0:49:56)
547.  (1194) Roland Jansson -52 Uppsala LK  1:41:01 (1:41:00) (0:47:05)
548.  (1422) Douglas Sjögren -84   1:41:02 (1:41:00) (0:46:11)
549.  (1227) Sverker Lindblad -58   1:41:02 (1:41:01) (0:46:57)
550.  (700) Mats Ringström -64 Scania IF  1:41:05 (1:40:51) (0:46:56)
551.  (1486) Christoffer Carlstam -90 Vittinge  1:41:07 (1:40:53) (0:45:31)
552.  (587) Anders Diephuis -71   1:41:07 (1:40:54) (0:47:57)
553.  (726) Patrik Ljungqvist -63 Nea  1:41:13 (1:41:01) (0:47:57)
554.  (1156) Olle Enoksson -77   1:41:13 (1:41:07) (0:47:49)
555.  (1128) Mikael Prestby -58   1:41:15 (1:41:10) (0:48:07)
556.  (1117) Peter Mattsson -78 Sthlm Running  1:41:16 (1:41:06) (0:47:50)
557.  (1171) Per Åkesson -66 Du får vila sen IF  1:41:17 (1:41:15) (0:47:17)
558.  (1810) William Rodriguez -74   1:41:20 (1:40:50) (0:47:39)
559.  (1014) Juha Kamppinen -68 Sollentuna  1:41:21 (1:41:14) (0:45:55)
560.  (775) Dan Persson -81   1:41:22 (1:41:10) (0:47:58)
561.  (417) Carl Henrik Ek -79 Tulou  1:41:22 (1:41:15) (0:45:23)
562.  (818) Anders Stierngranat -68 Täby  1:41:24 (1:41:22) (0:47:47)
563.  (767) Karl Wallander -85 Peab IF  1:41:25 (1:41:10) (0:47:57)
564.  (1426) Eifion Williams -73   1:41:28 (1:41:15) (0:47:26)
565.  (691) Magnus Schultz -85   1:41:28 (1:41:18) (0:47:20)
566.  (988) Johan Öberg -73 Bromma  1:41:28 (1:41:25) (0:47:10)
567.  (720) Staffan Ornstam -72   1:41:29 (1:41:19) (0:47:06)
568.  (556) Robert Hynge Almkvist -86 Team Igor  1:41:30 (1:41:20) (0:47:27)
569.  (987) Johan Söderman -88 Stiig & Söner  1:41:31 (1:41:29) (0:48:30)
570.  (977) Jim Norrby -68   1:41:33 (1:41:30) (0:47:47)
571.  (1519) Jimmie Wahlberg -68 runacademy if  1:41:34 (1:41:22) (0:46:58)
572.  (661) Jonas Peter Frölid -73 Vallentuna  1:41:34 (1:41:23) (0:46:51)
573.  (559) Simon Lublin -89 Claymoore  1:41:40 (1:41:28) (0:47:01)
574.  (470) Joel Petersson -84 Bystronic Scandinavia AB  1:41:41 (1:41:29) (0:47:12)
575.  (1255) Ulf Asplund -55 Canis Löpus  1:41:41 (1:41:39) (0:48:42)
576.  (708) Michael Osman -72 Parents on the run  1:41:48 (1:41:35) (0:49:24)
577.  (715) Olle Friström -68 Trångsvikens IF  1:41:48 (1:41:38) (0:49:28)
578.  (424) David Björkeholm -78   1:41:49 (1:41:35) (0:47:08)
579.  (537) Per Sohlberg -68 Stockholm  1:41:54 (1:41:43) (0:46:08)
580.  (790) Mazdak Mozakka -79   1:42:00 (1:41:51) (0:49:47)
581.  (664) Jone Källsäter -72 Aik  1:42:01 (1:41:54) (0:46:47)
582.  (1166) Patric Fornemyr -69 Axa SportClub  1:42:01 (1:41:59) (0:48:38)
583.  (1234) John Tersman Toll -83 Spotify  1:42:02 (1:41:58) (0:47:10)
584.  (1249) Tord Ejeblad -71   1:42:05 (1:42:04) (0:47:24)
585.  (1173) Per Ericson -58 CK Myrsjö  1:42:06 (1:41:59) (0:48:11)
586.  (1130) Mikael Hynge Almkvist -88 Team Igor  1:42:06 (1:42:00) (0:49:57)
587.  (1203) Simon Zmrzlak -68 Västerås  1:42:10 (1:42:05) (0:48:41)
588.  (515) Mattias Springfelter -74 Sollentuna  1:42:12 (1:42:00) (0:46:41)
589.  (1217) Sten Tjäder -62 Snotty  1:42:12 (1:42:06) (0:47:13)
590.  (951) Henrik Gustavsson -77   1:42:16 (1:42:13)
591.  (926) Göran Larsson -59 Brottby SK  1:42:17 (1:42:16) (0:47:04)
592.  (617) Mikael Savborg -67 Gate46  1:42:19 (1:42:06) (0:46:38)
593.  (1068) Louis Grueso -72 Sveriges Arkitekter  1:42:19 (1:42:15) (0:49:19)
594.  (1030) Kimmo Sivonen -81   1:42:19 (1:42:17) (0:49:41)
595.  (1095) Markus Hallberg -75   1:42:20 (1:42:20) (0:48:28)
596.  (716) Olof Eriksson -83   1:42:21 (1:42:06) (0:49:33)
597.  (644) Jan Löfberg -64 Märsta  1:42:27 (1:42:17) (0:48:37)
598.  (748) Thomas Schiessl -88 De Tynnfeite  1:42:30 (1:42:20) (0:47:43)
599.  (939) Hampus Berndt -99 Uppsala University Road Runners  1:42:35 (1:42:26) (0:50:19)
600.  (1761) Stefan Juhlin -82 Hackney Vulture Necks  1:42:39 (1:42:13) (0:49:09)
601.  (656) Johan Isaksson -82   1:42:39 (1:42:22) (0:48:51)
602.  (1179) Peter Silfverling -73 MS Vikings  1:42:41 (1:42:35) (0:47:37)
603.  (484) Jörgen Ristare -62 IF Linnéa  1:42:42 (1:42:34) (0:46:37)
604.  (936) Martin Hagman -73   1:42:43 (1:42:38) (0:46:45)
605.  (1886) Håkan Jacobsson -68 Vattenfall IF  1:42:44 (1:42:34) (0:47:47)
606.  (1077) Magnus Hydén -73 Stockholm  1:42:50 (1:42:48) (0:48:16)
607.  (910) Fredrik Andersson -74   1:42:52 (1:42:49) (0:47:17)
608.  (641) Janne Spovér -71   1:42:55 (1:42:41) (0:47:59)
609.  (1364) Henrik Bengtsson -76 BK Gläntan  1:42:55 (1:42:46) (0:49:33)
610.  (1280) Anders Olsson -88 IF Linnéa  1:42:57 (1:42:53) (0:49:29)
611.  (439) Mikael Grape -82 4C Strategies  1:42:58 (1:42:52) (0:49:07)
612.  (682) Linus Åkerlind -84   1:43:02 (1:42:49) (0:48:46)
613.  (1114) Mattias Karlgren -72 Runacademy IF  1:43:02 (1:42:52) (0:49:04)
614.  (1291) Leif Klingborg -51 Ädelfors IF  1:43:02 (1:42:55) (0:47:44)
615.  (869) Dan Wennerholm -88   1:43:10 (1:43:06) (0:48:51)
616.  (1269) Vilhelm Sjögren -56 Södermalm  1:43:11 (1:43:03) (0:49:33)
617.  (1087) Marcus Hubrecht -62   1:43:12 (1:43:10) (0:49:44)
618.  (474) Niklas van der Schoot -64   1:43:16 (1:43:02) (0:47:18)
619.  (564) Rolf Söderholm -63 Seskarö IF  1:43:16 (1:43:09) (0:47:55)
620.  (1271) Vlad Stepanov -83 Stadshagen  1:43:16 (1:43:10) (0:48:25)
621.  (1042) Lars Hammarström -74   1:43:20 (1:43:13) (0:50:30)
622.  (1032) Kjell Jansson -52 Enskedevikens CK  1:43:20 (1:43:16) (0:48:21)
623.  (782) Thomas Nilsson -65 Sportslook  1:43:22 (1:43:07) (0:46:57)
624.  (1018) Karl Johan Eriksson -69 SEB IF  1:43:24 (1:43:21) (0:48:37)
625.  (615) Erkki Onkamo -61 Öbacka LK  1:43:26 (1:43:05) (0:46:44)
626.  (483) Jonatan Palmquist -76 Team Polyester  1:43:27 (1:43:18) (0:46:53)
627.  (699) Mathias Insulander -69   1:43:27 (1:43:21) (0:44:23)
628.  (176) Mats Liss -62 Swedbank  1:43:28 (1:43:22) (0:47:12)
629.  (609) Christer Gidewall -49 IFK Tumba Friidrott  1:43:28 (1:43:26) (0:47:29)
630.  (6040) Johan Nordström -65 Vattenfall IF  1:43:30 (1:43:11) (0:48:49)
631.  (307) Joakim Flisberg -74 Huddinge AIS  1:43:33 (1:43:28) (0:46:46)
632.  (1264) Valur Gislason -77   1:43:35 (1:43:31) (0:47:59)
633.  (448) Henrik Nyberger -87 Fallskärmsjägarna  1:43:36 (1:43:22) (0:47:18)
634.  (603) Claes Nordberg -74   1:43:39 (1:43:25) (0:48:09)
635.  (639) Harald Hussénius -80   1:43:41 (1:43:29) (0:48:20)
636.  (535) Peter Engström -77 Bootrun By Liltraining  1:43:41 (1:43:31) (0:47:59)
637.  (729) Peter Rehnfeldt -66   1:43:43 (1:43:30) (0:48:11)
638.  (658) Johannes Lien -77 Altor  1:43:43 (1:43:31) (0:48:26)
639.  (1101) Martin Haegeland -81 De Tynnfeite  1:43:44 (1:43:37) (0:49:31)
640.  (1196) Johan Rudolphie -67 Stocksund  1:43:44 (1:43:39) (0:48:09)
641.  (525) Niklas Falkeling -67   1:43:47 (1:43:33) (0:46:21)
642.  (694) Marco Berg -72 Running for beer  1:43:47 (1:43:37) (0:47:59)
643.  (883) Egil Braathe -50 Movement Runners Club  1:43:50 (1:43:48) (0:50:24)
644.  (679) Lars Töttrup -54 Nordea  1:43:52 (1:43:43)
645.  (668) Kai Kallis -65 Åshöjdens BK  1:44:07 (1:43:58) (0:48:52)
646.  (1626) Markus Lindberg -85   1:44:08 (1:43:50) (0:51:28)
647.  (1288) Love Knutsson-Hall -87   1:44:10 (1:44:01) (0:48:48)
648.  (821) André Borchert -84 Team Gubbvad  1:44:11 (1:44:05) (0:49:15)
649.  (1673) Nisse Palmgren -60   1:44:12 (1:43:58) (0:48:32)
650.  (984) Johan Enbuske -71 Snedsteget Slimclub  1:44:14 (1:44:06) (0:50:24)
651.  (1162) Oscar Dalerstedt -86   1:44:16 (1:44:11) (0:47:25)
652.  (944) Joakim Alexandersson -75   1:44:17 (1:44:08) (0:48:14)
653.  (1262) Erik Wallin -78   1:44:19 (1:44:10) (0:47:51)
654.  (1551) Lars åke Johansson -62   1:44:20 (1:44:07) (0:48:45)
655.  (1245) Tobias Rein -56   1:44:21 (1:44:19) (0:49:10)
656.  (1657) Mikael Sjöström -76   1:44:28 (1:44:10) (0:48:40)
657.  (466) Jimmy Hallberg -88 Fredrikshof IF CK  1:44:28 (1:44:15) (0:47:07)
658.  (1003) Jonas Rodhe -68   1:44:28 (1:44:23) (0:48:20)
659.  (1715) Peter Ladefoged -89   1:44:29 (1:44:13) (0:50:47)
660.  (909) Fredric Andreasson -71 Bromma  1:44:30 (1:44:28) (0:50:08)
661.  (1586) Jonas Lindgren -78 Axa Sports Club  1:44:31 (1:44:23) (0:47:28)
662.  (750) Simon Berg -84 Krot  1:44:32 (1:44:15) (0:49:19)
663.  (4029) Valter Saaristu -50   1:44:34 (1:44:22) (0:50:18)
664.  (635) Hans Ankergård Karolin -64   1:44:34 (1:44:28) (0:48:10)
665.  (875) Daniel Löhr -74 Team Nordic Trail  1:44:35 (1:44:28) (0:50:07)
666.  (894) Erik Bobeck -65 Lfv  1:44:38 (1:44:33) (0:49:28)
667.  (654) Johan Harlén -81   1:44:40 (1:44:31) (0:46:26)
668.  (1049) Lars Hagborg -67 Uppsala University Road Runners  1:44:48 (1:44:33) (0:50:29)
669.  (1186) Pontus Söderström -70   1:44:49 (1:44:44) (0:48:25)
670.  (4745) Daniel Eriksson -88 Pappa Putte LK  1:44:49 (1:44:44) (0:49:25)
671.  (1542) John-Henrik Frostell -80 ELU-if  1:44:53 (1:44:39) (0:47:59)
672.  (742) Roland Jonsson -56 Runacademy IF  1:44:53 (1:44:42) (0:48:04)
673.  (1053) Henrik Lillsjö -77   1:44:53 (1:44:49) (0:49:40)
674.  (420) Christoffer Nordenson -80 Nordenbjörks IF  1:44:54 (1:44:42) (0:50:16)
675.  (1279) Martin Vidhall -82   1:44:54 (1:44:40) (0:47:52)
676.  (1031) Kim Björk -79 Nordenbjörks IF  1:44:54 (1:44:42) (0:50:15)
677.  (637) Henrik Rydinger -68 Handelsbanken  1:44:56 (1:44:49) (0:47:06)
678.  (1176) Johan Rydberg -79   1:44:56 (1:44:50) (0:49:59)
679.  (1035) Patrik Bäckström -78 IK Tellus  1:44:57 (1:44:52) (0:50:04)
680.  (811) Anders Rosendahl -69 Huddinge AIS  1:44:59 (1:44:55) (0:50:12)
681.  (1243) Torbjörn Carlsson -59   1:44:59 (1:44:57) (0:48:35)
682.  (1290) Hans Magnusson -79   1:45:00 (1:44:54) (0:48:04)
683.  (995) Nikolaj Dyg Hansen -89   1:45:01 (1:44:58) (0:47:36)
684.  (873) Daniel Broberg -67 Minimalista  1:45:07 (1:45:02) (0:49:27)
685.  (1273) Fredrik Zachrisson -77 Pappa Puttes LK  1:45:08 (1:45:01) (0:47:59)
686.  (94) Edon Zogaj -85   1:45:10 (1:44:45) (0:49:35)
687.  (1819) Magnus Van Schlint -71 Tudor Arms  1:45:14 (1:44:58) (0:51:09)
688.  (624) Fredrik Wahlberg -77   1:45:15 (1:45:03) (0:46:11)
689.  (1069) Mikael Alvtegen -63 Liljeholmskajens Löpargrupp  1:45:15 (1:45:12) (0:48:45)
690.  (947) Peter Hellman -71   1:45:16 (1:45:10) (0:49:42)
691.  (868) Gunnar Thuresson -53 Club Running Sweden  1:45:21 (1:45:20) (0:48:43)
692.  (982) Svante Knutsson -84 Helsingborg  1:45:25 (1:45:20) (0:48:17)
693.  (1293) Martin Lindholm -84   1:45:28 (1:45:09) (0:48:16)
694.  (1236) Thomas Bladh -78   1:45:32 (1:45:30) (0:48:23)
695.  (1148) Nuri Efremius -68 Ericsson  1:45:34 (1:45:23) (0:49:51)
696.  (1424) Eddie Kämpe -90   1:45:41 (1:45:29) (0:50:16)
697.  (1467) Gustav Casselbrant -84   1:45:44 (1:45:28) (0:49:29)
698.  (1728) Robert Kumlin -78   1:45:44 (1:45:30) (0:50:26)
699.  (938) Håkan Lundqvist -66 Hägersten  1:45:44 (1:45:42) (0:49:24)
700.  (1180) Petri Carlsson -72 Canis Löpus Åland  1:45:47 (1:45:44) (0:50:36)
701.  (1015) Juho Saarikoski -86   1:45:49 (1:45:39) (0:49:27)
702.  (1106) Mats Ferm -63   1:45:49 (1:45:42) (0:49:46)
703.  (1133) Jonas Sandström -84   1:45:49 (1:45:45) (0:48:58)
704.  (676) Krzysztof Jankowski -59 Huddinge  1:45:50 (1:45:39) (0:48:07)
705.  (804) Peter Åkesson -79 Nordea  1:45:51 (1:45:44) (0:50:14)
706.  (919) Gabriel Östlin -66 ICA Brommaplan  1:45:51 (1:45:49) (0:49:27)
707.  (284) Krister Kalda -73   1:45:52 (1:45:45) (0:49:26)
708.  (882) Fredrik Eriksson -67   1:45:56 (1:45:32) (0:49:52)
709.  (1731) Roland Norell -57 Söders Orientering - Tyresö  1:45:57 (1:45:41) (0:50:00)
710.  (597) Axel Runéus -85   1:45:57 (1:45:45) (0:49:47)
711.  (1191) Robert Fromell -65 SL Friskvårdsklubb  1:45:57 (1:45:52) (0:49:29)
712.  (1889) Marcus Serlander -86 FC Mackattack  1:45:58 (1:45:46) (0:49:30)
713.  (970) Janne Pitkänen -83 Bystronic Scandinavia AB  1:45:59 (1:45:55) (0:51:43)
714.  (588) Anders Gröndahl -78 Djurgårdens IF  1:46:03 (1:45:54) (0:50:31)
715.  (683) Patrik Björk -71 Salminen RC  1:46:05 (1:45:44) (0:48:06)
716.  (1164) Pawel Zieba -83   1:46:05 (1:45:56) (0:48:37)
717.  (1297) Markus Gustavsson -78   1:46:14 (1:46:07) (0:48:28)
718.  (727) Patrik Nygren -73 Lattefarsan AB  1:46:18 (1:46:07) (0:46:50)
719.  (1439) Erik Hallin -81   1:46:19 (1:46:02) (0:51:10)
720.  (1004) Jonathan Laas -86   1:46:19 (1:46:10) (0:49:49)
721.  (707) Michael Chinn -69 Tdk  1:46:23 (1:46:12) (0:49:18)
722.  (648) Jesper Fuhr -88 Ggjs  1:46:27 (1:46:20) (0:48:07)
723.  (1821) Edgard George -77   1:46:30 (1:46:15) (0:48:31)
724.  (732) Petter Beijer -80 Stockholm  1:46:30 (1:46:19) (0:46:58)
725.  (1544) Robert Dahm -81   1:46:33 (1:46:18) (0:51:43)
726.  (604) Christian Oldendorff -85   1:46:33 (1:46:20) (0:48:57)
727.  (1277) Pierre Oxalaryd -87 Stiig & Söner  1:46:34 (1:46:30) (0:48:30)
728.  (1137) Michael Ringh -69 Älta IF  1:46:35 (1:46:24) (0:50:31)
729.  (867) Dan Ekholm -75 Brynäs IF  1:46:37 (1:46:28) (0:50:04)
730.  (1398) Christian Braun -74   1:46:44 (1:46:30) (0:51:35)
731.  (1111) Mats Johnsson -88   1:46:45 (1:46:35) (0:51:04)
732.  (1140) Jens Öberg -77 Vegan Runners IK 1:46:48 (1:46:45) (0:50:05)
733.  (1235) Theodor SVerkén Sjögren -71 Älvsjö Runners  1:46:49 (1:46:39) (0:48:40)
734.  (229) Thomas Estrin -80 Team Björnligan  1:46:49 (1:46:42) (0:51:34)
735.  (1125) Mikael Kenne -58 Running Sweden  1:46:49 (1:46:45) (0:49:31)
736.  (755) Stefan Bladh -72 Stockholm  1:46:50 (1:46:39) (0:47:36)
737.  (1214) Stefan Pearson -69   1:46:52 (1:46:47) (0:49:46)
738.  (932) Gunnar Gudmundsson -55   1:46:54 (1:46:47) (0:49:59)
739.  (990) Johan Svarts -77   1:46:56 (1:46:46) (0:50:15)
740.  (621) Fredrik Ekström -73   1:46:58 (1:46:46) (0:50:22)
741.  (589) Ander Klingberg -86   1:47:02 (1:46:51) (0:49:12)
742.  (763) Tobias Johansson -79   1:47:08 (1:46:54) (0:46:58)
743.  (1213) Stefan Hellkvist -74 bara Bajare  1:47:09 (1:46:58) (0:50:17)
744.  (1099) Martin Trobeck -71 Mariefred  1:47:10 (1:47:07) (0:49:58)
745.  (1274) Jonas Conradsson -74 Saltsjöbaden Triathlon  1:47:12 (1:47:07) (0:50:49)
746.  (921) Gerhard Bley -63   1:47:12 (1:47:09) (0:50:24)
747.  (1404) Christoffer Lidén -90   1:47:15 (1:47:13) (0:48:34)
748.  (964) Jakob Helles -81 Axa  1:47:18 (1:47:10) (0:49:13)
749.  (1854) Anders Jonson -73   1:47:20 (1:47:00) (0:51:17)
750.  (1554) Carl Svärd -79   1:47:22 (1:47:03) (0:49:59)
751.  (967) Jan Engvall -59   1:47:25 (1:47:20) (0:50:36)
752.  (810) Anders Ludvigson -48 Leksand  1:47:33 (1:47:31) (0:49:45)
753.  (735) Rasmus Suikki -85 BrewDog Finland  1:47:38 (1:47:25) (0:49:48)
754.  (1545) Carl-Magnus Jonsson -82   1:47:39 (1:47:24) (0:51:43)
755.  (1638) Kenneth Dahla -70   1:47:44 (1:47:31) (0:49:52)
756.  (418) Carl Linton -72   1:47:45 (1:47:30) (0:48:34)
757.  (1112) Mats Löfgren -74   1:47:48 (1:47:39) (0:49:43)
758.  (481) Daniel Krondahl -75   1:47:50 (1:47:39) (0:49:37)
759.  (662) Jonas Romfelt -77 Blåfrusen LK  1:47:54 (1:47:41) (0:50:05)
760.  (1595) Stefan Granlund -86   1:47:57 (1:47:43) (0:48:48)
761.  (1013) Juha Jalkanen -56 Hypy  1:47:57 (1:47:54) (0:50:59)
762.  (969) Jan Fagerström -64 Älvsjö  1:47:58 (1:47:51) (0:51:16)
763.  (998) Johnny Sandberg -78 Prana Bjj  1:47:58 (1:47:53) (0:52:16)
764.  (961) Måns Nilback -80 Sapliment AB  1:47:58 (1:47:54) (0:47:41)
765.  (1405) Henrik Jonsson -77   1:48:01 (1:47:47) (0:49:09)
766.  (1460) Marcus Grahn -74   1:48:08 (1:47:58) (0:52:14)
767.  (1434) Emil Samuelsson -90 Uvmarö Wild Boars  1:48:10 (1:47:55) (0:52:04)
768.  (1596) Ludvig Tejler -75   1:48:10 (1:48:00) (0:49:45)
769.  (1302) Jamel Kouba -80   1:48:11 (1:47:51) (0:50:12)
770.  (928) Göran Meijer -76   1:48:11 (1:48:01) (0:50:50)
771.  (1036) Jan Knipström -61 Järfälla  1:48:12 (1:48:07) (0:50:51)
772.  (1058) Henrik Lindvall -73 Norstedts  1:48:16 (1:48:11) (0:49:19)
773.  (758) Stefan Sundell -69 Järla IF OK  1:48:19 (1:48:11) (0:49:30)
774.  (814) Anders Olofsson -84   1:48:19 (1:48:16) (0:50:50)
775.  (1115) Mattias Mattsson -75 Stockholm Frontrunners  1:48:20 (1:48:11) (0:53:58)
776.  (1001) Jonas Thelaus -69 SALTSJÖ-BOO  1:48:20 (1:48:13) (0:50:17)
777.  (1167) Patrik Wikberg -83 Bondeföreningen Löpmagen  1:48:25 (1:48:24) (0:50:26)
778.  (1514) Markus Birath -79   1:48:26 (1:48:13) (0:53:05)
779.  (1369) Bobo Blixt -63 Åkerstorp Runners  1:48:27 (1:48:12) (0:50:52)
780.  (979) Joakim Aglo -85   1:48:27 (1:48:26) (0:51:44)
781.  (660) John Helldén -67 Bromma IF  1:48:30 (1:48:19) (0:49:29)
782.  (1451) Fredrik Grahn -71   1:48:31 (1:48:21) (0:52:14)
783.  (842) Bengt Areschoug -53 Handelsbankens IF  1:48:32 (1:48:26) (0:50:39)
784.  (1632) Martin Ask -74   1:48:33 (1:48:12) (0:51:15)
785.  (1717) Prakash Dakua -81 1:48:34 (1:48:18) (0:51:59)
786.  (724) Patrick Moser -64 1:48:37 (1:48:27) (0:50:17)
787.  (1283) Olof Byström -67   1:48:39 (1:48:34) (0:51:08)
788.  (849) Bo Areschoug -59   1:48:40 (1:48:34) (0:50:37)
789.  (1750) Peter Söderlund -70 Friskis&Svettis Stockholm  1:48:45 (1:48:32) (0:50:48)
790.  (1414) Daniel Öman -78   1:48:51 (1:48:27) (0:51:27)
791.  (847) Björn Schumacher -72   1:48:56 (1:48:46) (0:47:13)
792.  (1330) Andrius Anelauskas -84 Litauen  1:48:57 (1:48:38) (0:51:17)
793.  (974) Henrik Paulsson -66 Lidingö  1:48:57 (1:48:51) (0:50:42)
794.  (1306) Anil Kumar -77   1:49:00 (1:48:49) (0:50:19)
795.  (1443) Oskar Eriksson -84   1:49:02 (1:48:48) (0:50:45)
796.  (1182) Petter Björksten -89   1:49:05 (1:48:53) (0:50:15)
797.  (1254) Ryotaro Doi -21 University of Tokyo, Canoe Club  1:49:06 (1:49:00) (0:47:52)
798.  (986) Johan Hållén -69 IF Linnéa  1:49:09 (1:49:07) (0:52:17)
799.  (803) Adrian Thomasson -57   1:49:17 (1:49:10) (0:51:03)
800.  (860) Christofer Norén Jungmarker -85   1:49:20 (1:49:11) (0:52:33)
801.  (647) Johnny Röberg -67   1:49:21 (1:49:13) (0:49:09)
802.  (853) Bruno Hultstrand -55 Stockholm  1:49:21 (1:49:19) (0:51:18)
803.  (1033) Kjell Lundström -65   1:49:22 (1:49:16) (0:50:18)
804.  (935) Gustav Westman -83   1:49:23 (1:49:15) (0:51:07)
805.  (1060) Liran Lotker -79 Nasdaq  1:49:24 (1:49:20) (0:52:12)
806.  (1165) Patricio Cordero -78 Tumba  1:49:28 (1:49:22) (0:49:12)
807.  (719) Omid Khalvati -87   1:49:30 (1:49:23) (0:48:09)
808.  (1251) Touko Jalkanen -86 Stockholm  1:49:32 (1:49:29) (0:50:57)
809.  (908) Fredrik Stenmark -75 Swimrunner  1:49:33 (1:49:27) (0:51:03)
810.  (539) Peter Jonsson -65 Boo FF  1:49:34 (1:49:24) (0:48:49)
811.  (1708) Nicklas Petersson -81   1:49:35 (1:49:13) (0:53:15)
812.  (1295) Ulf Holmström -66   1:49:36 (1:49:31) (0:52:21)
813.  (895) Erik Carlsson -86 IK Industri  1:49:38 (1:49:36) (0:48:57)
814.  (1543) Jose Marin -71   1:49:41 (1:49:17) (0:53:13)
815.  (1160) Olov Norrgren -85   1:49:42 (1:49:39) (0:49:02)
816.  (1803) Waldemar Vogel -79   1:49:43 (1:49:26) (0:52:41)
817.  (808) Anders Gardikro -67 Uppsala University RR  1:49:44 (1:49:29) (0:51:44)
818.  (1178) Peter Rosengren -60 Täby  1:49:44 (1:49:38) (0:49:41)
819.  (959) Marcus Hyyryläinen -71   1:49:45 (1:49:36) (0:52:07)
820.  (933) Gustaf af Kleen -82 Göteborg  1:49:47 (1:49:45) (0:51:41)
821.  (1174) Per Hertz -66   1:49:49 (1:49:41) (0:50:35)
822.  (1226) Sven Molin -55 Uppsala LK  1:49:52 (1:49:47) (0:51:16)
823.  (686) Magnus Axelsson -69 LK Nyköpings Runners  1:49:54 (1:49:42) (0:51:48)
824.  (1658) Mikael Theander -77   1:49:55 (1:49:53) (0:48:12)
825.  (1825) Luke Haughian -86 Ireland  1:49:59 (1:49:47) (0:49:39)
826.  (562) Mikael Svanberg -64   1:49:59 (1:49:48) (0:50:35)
827.  (614) Erik Fromm -68 Hässelby SK  1:50:03 (1:49:52) (0:48:53)
828.  (1481) Helmer Svensson -80   1:50:09 (1:49:47) (0:51:29)
829.  (1365) Benny Ferdinandsson -74 Brock Nelson  1:50:10 (1:49:56) (0:52:41)
830.  (1113) Mattias Bern -73 Fisksätra IF  1:50:10 (1:50:05) (0:52:16)
831.  (1104) Mats Armando Nilsson -79 Humlans Vänner  1:50:11 (1:50:00) (0:52:47)
832.  (1515) Jesper Nordgren -82 Sf  1:50:14 (1:49:59) (0:50:24)
833.  (1038) Kristofer Bohlin -75 Örebro AIK 1:50:14 (1:50:04) (0:52:49)
834.  (1275) Niclas Lindström -69   1:50:16 (1:50:05) (0:53:40)
835.  (812) Anders Svensson -72 Järfälla  1:50:16 (1:50:08) (0:50:20)
836.  (590) Andreas Ballhausen -71   1:50:28 (1:50:17) (0:51:51)
837.  (1187) Ragnar Gunnarsson -83   1:50:30 (1:50:25) (0:47:58)
838.  (1189) Rikard Åkerson -80 Round Table  1:50:33 (1:50:28) (0:50:58)
839.  (1318) Anders Braathen -62   1:50:50 (1:50:37) (0:50:19)
840.  (1161) Per Olsson -61   1:50:51 (1:50:43) (0:51:34)
841.  (1080) Magnus Lif -66   1:50:56 (1:50:51) (0:49:47)
842.  (1276) Håkan Almberg -71   1:51:03 (1:50:50) (0:53:51)
843.  (950) Henrik Svensson -85 Jll  1:51:06 (1:50:59) (0:52:42)
844.  (897) Erik Löfberg -83   1:51:07 (1:51:05) (0:49:08)
845.  (1097) Martin Hemmingson -66   1:51:08 (1:50:59) (0:52:22)
846.  (991) Johan Verkruyssen -76   1:51:12 (1:51:09) (0:50:22)
847.  (1048) Anders Holmlund -62   1:51:15 (1:51:03) (0:52:16)
848.  (1647) Michael Krusin -75 IK Makkabi  1:51:25 (1:51:12) (0:52:17)
849.  (1192) Robert Möttus Löfgren -67 Solna  1:51:25 (1:51:15) (0:47:21)
850.  (1688) Oskar Uhrbom -87 Enskededalen  1:51:33 (1:51:21) (0:51:56)
851.  (1109) Mats Melke -67   1:51:36 (1:51:29) (0:52:52)
852.  (1253) Christian Pettersson -78 Swedbank  1:51:42 (1:51:33) (0:49:52)
853.  (1533) Johan Rudolfsson -86   1:51:42 (1:51:33) (0:53:39)
854.  (1687) Oskar Samuelsson -86 Uvmarö Wild Boars  1:51:47 (1:51:32) (0:55:08)
855.  (1229) Torbjörn Eriksson -53 Örebro  1:51:48 (1:51:40) (0:51:41)
856.  (1762) Oliver Pearson -85 Hackney Vulture Necks  1:51:49 (1:51:25) (0:51:54)
857.  (1266) Victor Adolfsson -86   1:51:49 (1:51:45) (0:52:07)
858.  (1521) Jimmy Larsson -79 Eskilstuna  1:51:52 (1:51:35) (0:53:28)
859.  (1009) Joakim Fernandez -79 Nordea  1:51:53 (1:51:48) (0:51:05)
860.  (1205) Niclas Westholm -72 Örebro AIK 1:52:12 (1:52:02) (0:52:55)
861.  (1409) Claes Tidestav -69 Bålsta  1:52:25 (1:52:06) (0:53:02)
862.  (1882) Ulf Boman -62   1:52:29 (1:52:08) (0:49:12)
863.  (937) Mikael Haglund -79 Team Jules Vernes  1:52:30 (1:52:18) (0:49:39)
864.  (698) Martin Ringberg -76 Parents on the run  1:52:35 (1:52:19) (0:50:27)
865.  (1694) Patrik Eriksson -66   1:52:37 (1:52:19) (0:52:41)
866.  (608) David Locke -72   1:52:45 (1:52:27) (0:52:46)
867.  (737) René Sandegren -74   1:52:45 (1:52:27) (0:52:47)
868.  (1154) Olle Schubert -58   1:52:47 (1:52:39) (0:52:55)
869.  (1230) Thibaut Bourbon -88   1:52:54 (1:52:50) (0:50:38)
870.  (1436) Martin Götze -64 Ericsson IK 1:52:55 (1:52:40) (0:52:38)
871.  (1250) Torgny Fält -59   1:53:01 (1:52:52) (0:51:13)
872.  (1309) Alexander Bello -86   1:53:04 (1:52:49) (0:53:16)
873.  (1401) Christian Möller -72   1:53:06 (1:52:48) (0:54:03)
874.  (878) David Mortimer-Hawkins -71   1:53:10 (1:52:56) (0:53:46)
875.  (1146) Nils Granath -68   1:53:14 (1:52:50) (0:52:28)
876.  (1314) Anton Andersson -89   1:53:15 (1:52:59) (0:54:18)
877.  (1138) Mathias Lundberg -74 Örebro AIK 1:53:22 (1:53:14) (0:52:25)
878.  (912) Fredrik Unogård -81 Runday IF  1:53:22 (1:53:17) (0:51:16)
879.  (1261) Johan Walkendorff -77 Huddinge  1:53:25 (1:53:23) (0:52:39)
880.  (996) Johan Wiklund -72 Rånäs 4H  1:53:32 (1:53:32) (0:53:42)
881.  (1411) Conny Andersson -66   1:53:34 (1:53:21) (0:52:19)
882.  (1094) Markus Almerud -76   1:53:36 (1:53:32) (0:52:56)
883.  (1242) Torbjörn Pettersson -60 SPIF Triathlon  1:53:39 (1:53:35) (0:51:14)
884.  (1490) Pelle Olofsson -75   1:53:40 (1:53:16) (0:51:42)
885.  (1416) David Hoey -84   1:53:40 (1:53:21) (0:57:39)
886.  (546) Pontus Brohult -69 Midsommarkransen  1:53:48 (1:53:34) (0:51:50)
887.  (924) Giuliano Di Baldassarre -78   1:53:48 (1:53:43) (0:53:19)
888.  (1299) Mikko Taipale -70 Telia IF  1:53:50 (1:53:44) (0:53:11)
889.  (1653) Mikael Eriksson -61 Peab IF  1:53:51 (1:53:38) (0:54:57)
890.  (1119) Magnus Westerlund -81   1:53:55 (1:53:48) (0:53:25)
891.  (843) Benjamin Guigue -76   1:53:56 (1:53:44) (0:52:08)
892.  (1650) Mikael Asperö -78 Hägersten  1:53:59 (1:53:47) (0:50:14)
893.  (1017) Julien Remond -80   1:53:59 (1:53:50) (0:49:16)
894.  (1759) Harry Cresswell -85 Hackney Vulture Necks  1:54:00 (1:53:34) (0:56:22)
895.  (1598) Mattias Erlander -97 Hummelbävern  1:54:01 (1:53:53) (0:51:34)
896.  (1701) Marcus Persson -81   1:54:02 (1:53:44) (0:56:57)
897.  (1043) Lars Persson -63 Hummelbävern  1:54:02 (1:53:54) (0:51:34)
898.  (1313) Jimmy Almqvist -82   1:54:04 (1:53:56) (0:51:03)
899.  (1683) Oscar Rondén -81 1:54:09 (1:53:50) (0:53:52)
900.  (1677) Ulf Källstig -64   1:54:09 (1:53:56) (0:52:08)
901.  (877) David Jansson -89 Heby AIF  1:54:21 (1:54:13) (0:53:43)
902.  (1246) Johan Joelsson -73 Östervåla IF  1:54:21 (1:54:13) (0:53:42)
903.  (816) Anders Olsson -60 Borlänge LK  1:54:30 (1:54:25) (0:53:49)
904.  (1876) David Zetterlund -84   1:54:33 (1:54:26) (0:52:42)
905.  (1565) Kristjan Gudmundsson -75   1:54:37 (1:54:25) (0:53:07)
906.  (1530) Johan Hollander -81 Vera  1:54:40 (1:54:29) (0:48:21)
907.  (1237) Thomas Larsson -63 runacademy if  1:54:45 (1:54:37) (0:52:47)
908.  (1152) Olav Fromm -70   1:54:51 (1:54:42) (0:52:52)
909.  (1452) Fredrik Lundberg -74   1:54:52 (1:54:36) (0:55:32)
910.  (900) Erik Saverstam -75 Lokomotiv Sörahöjden  1:54:52 (1:54:48) (0:52:29)
911.  (968) Jan Hägg -55 Jämten  1:54:53 (1:54:46) (0:54:12)
912.  (1108) Mats Söderblom -62 Bandhagen  1:54:53 (1:54:46) (0:52:33)
913.  (871) Daniel Ljungström -75   1:54:53 (1:54:47) (0:51:35)
914.  (913) Fredrik Ydrenius -69   1:54:59 (1:54:56) (0:51:36)
915.  (817) Anders Sandén -82 Högberget  1:55:12 (1:55:01) (0:52:09)
916.  (1681) Olle Olsson -82 Outdoor fitness  1:55:16 (1:55:01) (0:52:39)
917.  (1308) Alexander Dollhopf -72   1:55:29 (1:55:11) (0:54:37)
918.  (1231) Thomas Brune -60 Propaganda Kiwiclub  1:55:29 (1:55:23) (0:50:39)
919.  (1120) Michael Wallin -61 Stockholm  1:55:31 (1:55:30) (0:53:16)
920.  (1151) Ola Sundh -60 Formtopp IF  1:55:32 (1:55:21) (0:53:33)
921.  (1163) Patrik Vilkman -72   1:55:35 (1:55:23) (0:52:23)
922.  (1081) Magnus Ljungkvist -73   1:55:35 (1:55:32) (0:50:23)
923.  (1399) Christian Larsen -85   1:55:37 (1:55:23) (0:51:28)
924.  (1777) Sven Österberg -63   1:55:39 (1:55:28) (0:53:55)
925.  (567) Stefan Saarnak -74   1:55:41 (1:55:29) (0:47:38)
926.  (1686) Oskar Johansson -87   1:55:41 (1:55:31) (0:52:44)
927.  (1450) Fredrik Forsell -90 Sf  1:55:42 (1:55:26) (0:52:26)
928.  (1764) Stefan Björndahl -66 pif södertälje  1:55:43 (1:55:26) (0:55:46)
929.  (1065) Christopher Orth -82   1:55:52 (1:55:39) (0:48:17)
930.  (1775) Peter Jönsson -71   1:55:55 (1:55:44) (0:53:19)
931.  (1785) Thomas Brännström -64 1:55:55 (1:55:47) (0:53:37)
932.  (1666) Niklas Lindholm -77   1:55:58 (1:55:40) (0:54:37)
933.  (1359) Axel Hedberg -83 Långholmen  1:55:59 (1:55:47) (0:52:24)
934.  (1806) Johan Sigerstad -70 Tyresö FF  1:56:00 (1:55:43) (0:55:03)
935.  (1563) Linus Klevebäck -87   1:56:02 (1:55:43) (0:54:20)
936.  (1679) Ola Gustafsson -73   1:56:10 (1:55:57) (0:53:08)
937.  (999) Johnny Järlefelt -56 Hammarby  1:56:11 (1:56:09) (0:54:12)
938.  (1168) Patrik Axenstjerna -77 Killer Penguins  1:56:13 (1:56:04) (0:53:26)
939.  (1000) Jonas Bergman -78   1:56:16 (1:56:04) (0:55:09)
940.  (1721) Ralf Christensson -66   1:56:23 (1:56:11) (0:52:45)
941.  (1210) Staffan Persson -72   1:56:23 (1:56:18) (0:52:32)
942.  (1725) Reijo Rajala -56 Åf  1:56:39 (1:56:25) (0:54:21)
943.  (922) Gert Andersson -55 Scania IF  1:56:40 (1:56:33) (0:53:41)
944.  (1300) Andreas Torsson -86   1:56:41 (1:56:20) (0:55:45)
945.  (1141) Nicklas Brännström -68 Sköndal  1:56:45 (1:56:42) (0:54:07)
946.  (1022) Karl Rydå -79   1:56:48 (1:56:42) (0:50:54)
947.  (1471) Lennart Hägg -56 Axa SC  1:57:06 (1:56:51) (0:56:35)
948.  (957) Ian Hutchinson -71   1:57:13 (1:57:04) (0:51:31)
949.  (1215) Stefan Tapper -78 IFK Sala  1:57:14 (1:57:04) (0:53:36)
950.  (866) Jörgen Dahl -69   1:57:19 (1:57:13) (0:55:02)
951.  (1102) Mathias Carstelius -72   1:57:25 (1:57:18) (0:50:11)
952.  (1044) Lars Wiström -46   1:57:25 (1:57:19) (0:57:00)
953.  (1654) Mikael Hacksell -64   1:57:34 (1:57:19) (0:55:45)
954.  (1397) Christer Engström -73   1:57:47 (1:57:33) (0:54:29)
955.  (1453) Fredrik G.S. Tidholm -80   1:57:49 (1:57:28) (0:52:37)
956.  (1503) Otto Westberg -83   1:58:03 (1:57:46) (0:53:24)
957.  (1714) Pierre Öijerstedt -80   1:58:04 (1:57:46) (0:53:24)
958.  (1195) Tony Robsen Gunmar -63   1:58:05 (1:57:58) (0:55:24)
959.  (848) Bo Eriksson -61   1:58:06 (1:57:54) (0:56:17)
960.  (1002) Jonas Leijonhufvud -74   1:58:08 (1:57:59) (0:51:11)
961.  (1085) Henrik Straeng -60   1:58:08 (1:58:02) (0:52:06)
962.  (972) Jesper Olsson -73   1:58:10 (1:57:57) (0:53:09)
963.  (1529) Johan Flink -88 Åsub  1:58:11 (1:57:50) (0:56:37)
964.  (1326) Anders Gardberg -59   1:58:13 (1:57:56) (0:56:30)
965.  (1527) Johan Bergqvist -74   1:58:16 (1:58:04) (0:53:56)
966.  (1184) Philip Claesson -93 Stockholm  1:58:17 (1:58:08) (0:54:00)
967.  (1328) Andreas Nygren -77   1:58:19 (1:58:00) (0:53:23)
968.  (1360) Magnus Hellgren -84 Gröndal  1:58:24 (1:58:09) (0:55:46)
969.  (1704) Peter Gest -63   1:58:30 (1:58:18) (0:55:47)
970.  (1469) Gunnar Tångring -82   1:58:30 (1:58:18) (0:53:27)
971.  (920) Gajen Kailasanathan -81   1:58:32 (1:58:22) (0:56:07)
972.  (929) Göran Nordström -51 Tsm  1:58:42 (1:58:20) (0:54:35)
973.  (1492) Mikael Philipsson -73 IP-Only  1:58:44 (1:58:27) (0:56:50)
974.  (1406) Christian Salin -91   1:58:48 (1:58:36) (0:57:28)
975.  (1678) Ola Ågren -67   1:58:56 (1:58:55) (0:50:02)
976.  (1371) Stefan Josefsson -60   1:58:59 (1:58:46) (0:52:23)
977.  (1831) Jesper Hallin -69   1:59:03 (1:58:46) (0:56:50)
978.  (1635) Matias Ericsson -76   1:59:04 (1:58:37) (0:56:24)
979.  (1267) Roger Fandén -73   1:59:14 (1:59:09) (0:55:54)
980.  (1296) Fredrik Skaaret -83   1:59:16 (1:59:14) (0:52:26)
981.  (865) Robert Andersson -54 Hägersten  1:59:40 (1:59:32) (0:53:22)
982.  (1396) Christer Backelin -43   1:59:47 (1:59:33) (0:55:40)
983.  (1840) Johan Håden Del Pino -66 Ibm  1:59:54 (1:59:36) (0:52:53)
984.  (1539) Jonas Karlsson -76 Åsub  1:59:55 (1:59:34) (0:56:21)
985.  (1773) Göran Svärdberg -61 Boo IF  1:59:57 (1:59:47) (0:55:59)
986.  (1652) Michael Strömblad -74   1:59:58 (1:59:40) (0:56:28)
987.  (1504) Janko Luin -79   2:00:02 (1:59:45) (0:54:55)
988.  (1384) Carl Zander -82 Jll  2:00:20 (1:59:59) (0:55:06)
989.  (706) Mattias Blomqvist -77   2:00:27 (2:00:14) (0:50:20)
990.  (815) Anders Jansson -81   2:00:33 (2:00:22) (0:55:08)
991.  (1700) Per Nordenberg -64   2:00:36 (2:00:23) (0:54:13)
992.  (1124) Mikael Aredal -88 Jägarns jaktlag  2:00:42 (2:00:27) (1:01:31)
993.  (978) Jimmy Olsson -75 Runacademy IF  2:00:45 (2:00:40) (0:54:45)
994.  (1193) Robert Israelsson -92 FC Blackriver  2:00:56 (2:00:46) (0:55:52)
995.  (1357) Morgan Atarman -73   2:00:59 (2:00:34) (0:55:44)
996.  (1221) Stefan Palmkvist -66   2:01:08 (2:01:00) (0:57:06)
997.  (1735) Samuel Ankarcrona -88   2:01:20 (2:00:53) (0:56:23)
998.  (973) Jesus Orrego -52 Peru Runners  2:01:20 (2:01:16) (0:52:33)
999.  (1778) Sven Holm Holm -63 Iac  2:01:24 (2:00:59) (0:56:29)
1000.  (1285) Hans Olofsson -56 Nöttersta BK  2:01:25 (2:01:15) (0:55:54)
1001.  (1303) Adrian Smith -80   2:01:26 (2:00:59) (0:56:23)
1002.  (1110) Mats Israelsson -59 Voki  2:01:28 (2:01:19) (0:55:53)
1003.  (1247) Tomas Forss -67   2:01:29 (2:01:21) (0:54:13)
1004.  (1442) Erik Braatz -84   2:01:32 (2:01:14) (0:57:21)
1005.  (1307) Åke Jonsson -62   2:01:41 (2:01:26) (0:52:24)
1006.  (813) Anders Mejner -76 Ncvib  2:01:43 (2:01:36) (0:57:24)
1007.  (1760) Jamie Edwards -85 Hackney Vulture Necks  2:01:44 (2:01:19) (0:57:36)
1008.  (1573) Lasse Bengtsson -72   2:01:47 (2:01:31) (0:55:52)
1009.  (1651) Mikael Rautila -68 Runacademy IF  2:01:48 (2:01:36) (0:55:54)
1010.  (1730) Roger Hytönen -74 Sala  2:02:10 (2:01:52) (1:00:29)
1011.  (1629) Daniel Söderberg -75   2:02:12 (2:01:53) (0:56:52)
1012.  (1815) Jakob Wallin -82 Kaninja  2:02:14 (2:01:59) (0:55:26)
1013.  (1567) Mikael Karlsson -78 Lonsome runners  2:02:20 (2:02:06) (0:56:33)
1014.  (1702) Peter Danes -67   2:02:26 (2:01:58) (0:54:36)
1015.  (1758) Stefan Alfbo -78   2:02:32 (2:02:09) (0:56:48)
1016.  (861) Christian Lans -79 Geijers IF  2:02:40 (2:02:21) (0:58:29)
1017.  (1531) Johan Norling -72   2:02:43 (2:02:25) (0:56:59)
1018.  (1383) Stefan Isaksson -50   2:02:59 (2:02:43) (0:56:39)
1019.  (1665) Niclass Björlund -66   2:03:08 (2:02:45) (0:56:20)
1020.  (1716) Michael Törn -74 Club ÅF  2:03:08 (2:02:54) (0:53:05)
1021.  (824) Andreas Persson -77   2:03:10 (2:02:59) (0:55:39)
1022.  (1706) Peter Järlhammar -79   2:03:21 (2:03:03) (0:57:00)
1023.  (1749) Sokrates Petalidis -57   2:03:30 (2:03:05) (0:56:32)
1024.  (1144) Niklas Axelsson -73   2:03:37 (2:03:28) (0:53:32)
1025.  (862) Christofer Järild -86   2:03:39 (2:03:32) (0:59:47)
1026.  (1788) Thomas Lummi -67 Sthlm Långdistansklubb  2:03:46 (2:03:26) (0:57:48)
1027.  (1361) Wiktor Banck -90   2:03:48 (2:03:32) (0:53:22)
1028.  (1350) Emil Arnell -80   2:03:48 (2:03:33) (0:53:49)
1029.  (1663) Svante Brandén -53 Aik  2:03:53 (2:03:39) (0:55:45)
1030.  (1034) Klaus Niederdrenk -68   2:03:56 (2:03:47) (0:56:08)
1031.  (925) Fredrik Larsson -89 Brottby SK  2:03:57 (2:03:56) (0:55:56)
1032.  (1827) Eric Teder -85   2:04:03 (2:03:41) (1:01:20)
1033.  (1494) Ingemar Persson -51 Sweden Rwanda Running Team  2:04:05 (2:03:41) (0:57:14)
1034.  (1808) Oliver Eriksson -08 (joellette)  2:04:07 (2:03:39) (1:01:02)
1035.  (1395) Moses Dadsetan -62 Chirokliniken  2:04:10 (2:03:53) (0:51:56)
1036.  (966) Jan Dewinne -75   2:04:12 (2:04:06) (0:53:02)
1037.  (1748) Tor Neymark -46 IK Kometen  2:04:26 (2:04:08) (0:58:37)
1038.  (1802) Urban Holmgren -52   2:04:37 (2:04:17) (0:57:54)
1039.  (1786) Henrik Andersson -73   2:04:44 (2:04:27) (0:57:22)
1040.  (1655) Mikael Hassellind -79   2:04:52 (2:04:41) (0:57:29)
1041.  (1547) Jonas Persson -72   2:04:59 (2:04:42) (0:57:39)
1042.  (1122) Mikael Persson -64 Sju Sorters Apa  2:05:04 (2:04:58) (0:57:36)
1043.  (1278) Daniel Kristiansson -74   2:05:11 (2:05:01) (0:56:21)
1044.  (1713) Petter Ingelman -71 Swedbank  2:05:14 (2:04:50) (0:59:08)
1045.  (1878) Markus Norling -81 Siljansnäs  2:05:16 (2:05:04) (0:55:31)
1046.  (1528) Johan Samuelsson -88 Uvmarö Wild Boars  2:05:19 (2:05:05) (0:55:08)
1047.  (891) Emil Söderhjelm -71 Lost Boys  2:05:27 (2:05:20) (0:52:19)
1048.  (1386) Per Larsson -70 Gubbängen  2:05:40 (2:05:27) (0:57:39)
1049.  (605) Crister Bäcklund -62 Runacademy  2:05:53 (2:05:42) (0:54:18)
1050.  (1807) Joel Wiklund -80   2:06:32 (2:06:06) (1:00:12)
1051.  (1732) Roger Rutström -72   2:06:36 (2:06:20) (1:00:31)
1052.  (1468) Gustav Nyman -84 Saltsjöbadens IF  2:06:45 (2:06:31) (0:58:39)
1053.  (981) Joakim Uddling -63 Nacka  2:06:48 (2:06:37) (0:56:35)
1054.  (338) Ola Håkansson -64 Enskede  2:06:51 (2:06:45) (0:59:13)
1055.  (1477) Rolf Ebbe Nordstrand -49 Tsm  2:06:58 (2:06:42) (0:59:38)
1056.  (1522) José Ledesma -85   2:07:04 (2:06:47) (0:56:45)
1057.  (1498) Jan Axelsson -65   2:07:05 (2:06:46) (0:58:49)
1058.  (1685) Olov Sjöbergh -63   2:07:14 (2:06:56) (1:00:20)
1059.  (1461) Stefan Nyberg -70   2:07:36 (2:07:16) (0:59:46)
1060.  (1828) Hannes Teder -87   2:07:39 (2:07:17) (1:01:45)
1061.  (1346) Ard den reijer -76   2:07:41 (2:07:19) (1:00:55)
1062.  (1625) Markus Kitunen -79   2:07:46 (2:07:29) (1:00:18)
1063.  (3864) Per Brännberg -74 Södertälje CK  2:09:01 (2:08:43) (1:00:01)
1064.  (1661) Marcus Linder -86   2:09:22 (2:09:01) (0:58:06)
1065.  (1325) Anders Boström -59   2:09:25 (2:09:08) (0:56:31)
1066.  (1023) Tomas Karlsson -64 KTH IF  2:09:31 (2:09:21) (0:56:05)
1067.  (1096) Marcus Sjölin -71   2:09:51 (2:09:46) (0:59:00)
1068.  (1763) Jonathan Safir -85 Hackney Vulture Necks  2:09:52 (2:09:26) (0:57:35)
1069.  (1465) Gunnar Grip -63 Vallentuna FK  2:09:54 (2:09:38) (0:57:50)
1070.  (1505) Jean-Luc Ferraton -73   2:09:58 (2:09:49) (1:06:37)
1071.  (1746) Simon Smith -79   2:09:59 (2:09:40) (0:57:18)
1072.  (1884) Håkan Sporrong -59   2:10:17 (2:10:02) (0:58:37)
1073.  (1464) Gunnar Malmberg -57   2:10:33 (2:10:06) (1:00:17)
1074.  (1684) Oscar Rengfelt -90   2:10:33 (2:10:08) (0:56:45)
1075.  (1367) Björn Johansson -60   2:10:39 (2:10:22) (1:02:10)
1076.  (1312) Alexandros Sombo -89 Jägarns Jaktlag  2:10:43 (2:10:27) (1:01:31)
1077.  (1791) Tonny Gille -67   2:10:49 (2:10:28) (0:57:20)
1078.  (1604) Magnus Kepinski -69   2:10:52 (2:10:26) (0:59:49)
1079.  (1548) Juha Salmela -73 Sub2h?  2:10:53 (2:10:39) (0:57:05)
1080.  (1634) Muhammad Samad -80   2:10:54 (2:10:46) (0:59:29)
1081.  (1671) Jan Helmerud -58 Solna  2:11:11 (2:10:57) (0:58:36)
1082.  (1853) Sven-Åke Alveving -75   2:11:24 (2:11:07) (0:57:53)
1083.  (1366) Birger Edholm -48   2:11:35 (2:11:16) (0:59:32)
1084.  (1631) Martin Swenne -62   2:12:33 (2:12:13) (1:00:44)
1085.  (1491) Ingemar Hägg -45 Full styrka  2:12:33 (2:12:23) (1:00:24)
1086.  (934) Gustaf Risling -56 Herbalife  2:12:54 (2:12:50) (0:59:49)
1087.  (1320) Anders Ekblom -61   2:13:04 (2:12:50) (0:59:15)
1088.  (1612) Marcus Bodin -70 CK Upplopp  2:13:26 (2:12:59) (1:00:08)
1089.  (1415) Darioush Payandehmehr -76   2:13:39 (2:13:22) (0:59:40)
1090.  (1349) Arne Falkbäck -58 Vågavadigsjälv  2:13:39 (2:13:23) (1:02:34)
1091.  (1008) Jörgen Hägg -71   2:13:42 (2:13:30) (0:56:02)
1092.  (1789) Tobias Johansson -73 SUB11-Gruppen Triathlon Klubb  2:14:41 (2:14:23) (1:00:00)
1093.  (1769) Stefan Stjernlöf -78   2:15:04 (2:14:40) (1:00:05)
1094.  (1660) Mitsuhiko Abe -77   2:15:09 (2:14:44) (0:57:03)
1095.  (1501) Jan Gunnelin -58 Kungsholmen  2:15:20 (2:15:03) (1:04:09)
1096.  (1727) Rickard Sahlin -74   2:15:51 (2:15:29) (1:02:16)
1097.  (1484) Henrik Höglund -71 Kalmar  2:16:03 (2:15:43) (1:02:22)
1098.  (1324) Anders Dahlström -61   2:16:32 (2:16:15) (1:00:20)
1099.  (1628) Martin Viroulet-Fagerström -53 Skatteverket  2:16:38 (2:16:13) (1:02:56)
1100.  (839) Ashkan Khalvati -86   2:17:10 (2:17:05) (0:58:56)
1101.  (1400) Christian Partanen -76   2:17:13 (2:16:46) (1:03:25)
1102.  (1757) Stefan Nolahn -69   2:17:17 (2:17:01) (0:56:25)
1103.  (1541) Jonas Blomqvist -70 Stockholm  2:17:21 (2:16:50) (1:03:11)
1104.  (1776) Sven Halldin -49 Uppsala LK  2:17:57 (2:17:43) (0:59:13)
1105.  (1784) Thierry Debaud -65   2:18:13 (2:18:04) (1:04:39)
1106.  (1571) Lars Lind -66 Rönninge  2:18:49 (2:18:37) (1:02:06)
1107.  (1392) Christian Cardemil -66   2:19:57 (2:19:38) (1:01:26)
1108.  (1755) Mikael Omberg -73   2:21:01 (2:20:42) (1:03:51)
1109.  (1718) Per Axelsson -72   2:21:42 (2:21:15) (1:04:27)
1110.  (1699) Per Edberg -67   2:21:58 (2:21:39) (1:03:39)
1111.  (1301) Adrian Bullock -69 Stockholm HHH  2:22:17 (2:22:04) (1:06:15)
1112.  (1580) Lennart Lundberg -58   2:22:34 (2:22:15) (1:02:10)
1113.  (1459) Sten Odenblad -39 Fredrikshof fif  2:24:47 (2:24:35) (1:08:37)
1114.  (1363) Bengt Ekdahl -47   2:25:08 (2:24:53) (1:07:40)
1115.  (1474) Hans Eriksson -74   2:25:22 (2:24:45) (1:03:48)
1116.  (1703) Peter Eriksson -72 Team Sue Ellen  2:26:15 (2:25:58) (1:07:34)
1117.  (1676) Bo Nylander -51 Mälarö SOK  2:28:40 (2:28:26) (1:05:12)
1118.  (1373) Anders Lindgren -65 Mysebo IK 2:28:43 (2:28:25) (1:08:47)
1119.  (5189) Fredrik Åkermark -72 Bromma  2:38:51 (2:38:37) (1:04:48)

Halvmara Kvinnor

Brutto

Netto

10 km
1.  (31) Isabellah Andersson -80 Hässelby SK  1:11:56 (1:11:56) (0:33:39)
2.  (33) Louise Nilsson -86 Malmö AI  1:16:58 (1:16:58) (0:35:32)
3.  (38) Therese Olin -82 Ullevi FK  1:17:12 (1:17:12) (0:36:23)
4.  (39) Josefin Gerdevåg -81 Kfumörebrofriidrott  1:17:48 (1:17:48) (0:36:19)
5.  (37) Mikaela Kemppi -73 ÖREBRO AIK 1:19:14 (1:19:14) (0:36:49)
6.  (46) Jessica Kihlström -85 Högby IF  1:19:47 (1:19:46) (0:36:50)
7.  (40) Johanna Bäcklund -85 Runacademy IF  1:19:52 (1:19:52) (0:36:50)
8.  (43) Mikaela Larsson -85 Spårvägens FK  1:22:19 (1:22:19) (0:38:33)
9.  (45) Malin Skoog -88 IFK Umeå  1:23:12 (1:23:12) (0:38:39)
10.  (47) Jenny Rutström -77 Öbacka LK  1:24:01 (1:24:00) (0:38:47)
11.  (51) Stina Svensson -73 Fredrikshofs FIF  1:24:17 (1:24:17) (0:39:38)
12.  (48) Lona Justesen -75 If Linnéa  1:25:05 (1:25:05) (0:39:50)
13.  (97) Mikaela Grahm -87 ASICS RC/Täby Träningsverk  1:25:20 (1:25:19) (0:40:28)
14.  (96) Isabelle Öblom -83   1:25:20 (1:25:20) (0:40:06)
15.  (98) Helena Kvapil -71 Klarna  1:25:44 (1:25:44) (0:39:46)
16.  (53) Petra Skiöld -75 Björnstorps IF  1:25:48 (1:25:47) (0:39:55)
17.  (353) Åsa Ring -76   1:26:54 (1:26:53) (0:41:09)
18.  (50) Karin Arthursson -69 Hässelby SK  1:27:15 (1:27:15) (0:40:28)
19.  (387) Malin Gibrand -81   1:27:45 (1:27:41) (0:41:30)
20.  (352) Catharina Sundelöf -66 Huddinge AIS  1:27:48 (1:27:45) (0:41:08)
21.  (351) Åsa Nylander -67 IFK Tumba  1:27:50 (1:27:48) (0:40:59)
22.  (363) Jenny Björnberg -83 Huddinge  1:28:00 (1:27:59) (0:41:19)
23.  (359) Lisa dos Santos -80   1:28:34 (1:28:30) (0:41:38)
24.  (91) Matilda Häggström -88 IF Göta  1:28:47 (1:28:41) (0:41:20)
25.  (354) Linn Norrbäck -86 IF Linnéa  1:28:50 (1:28:44) (0:42:02)
26.  (357) Ia Sandberg -69 Örebro AIK 1:29:29 (1:29:27) (0:41:52)
27.  (358) Kajsa Friström -65 Fredrikshofs friidrottsförening  1:29:48 (1:29:47) (0:41:41)
28.  (370) Sandra Jansson -86 If Linnea  1:30:25 (1:30:21) (0:42:34)
29.  (1134) Moa Winbladh -94   1:30:33 (1:30:31) (0:43:48)
30.  (364) Sandra Berglund -90 IF Linnéa  1:31:05 (1:31:01) (0:42:03)
31.  (380) Isabelle Hamilton -87   1:31:28 (1:31:24) (0:42:37)
32.  (670) Karin Frimodt -82 IF Linnéa  1:31:41 (1:31:31) (0:42:56)
33.  (376) Helen Maalinn -86 SL Friskvårdsklubb  1:31:49 (1:31:48) (0:42:58)
34.  (362) Emelie Genarp -88 IFK Lidingö  1:31:54 (1:31:52) (0:43:29)
35.  (6076) Bethany Thompson -80 Fredrikshof FIF  1:31:56 (1:31:55) (0:42:15)
36.  (384) Anna Eriksson -91 IF Linnéa  1:32:12 (1:32:06) (0:43:26)
37.  (766) Tove Wästerlid -89   1:32:30 (1:32:24) (0:43:40)
38.  (368) Sofi Paulsen -70 Enhörna IF  1:32:36 (1:32:33) (0:42:50)
39.  (382) Jennifer Honek -85 Tsm  1:33:13 (1:33:10) (0:43:32)
40.  (369) Annelie Florin -81   1:33:16 (1:33:12) (0:43:24)
41.  (367) Maria Frank -83 IF Linnéa  1:34:01 (1:33:56) (0:44:18)
42.  (674) Kristina Flintull -87 Carnegie IF  1:34:10 (1:34:02) (0:44:00)
43.  (747) Sanna Duvebrant -68 Terrible Tuesdays  1:34:19 (1:34:07) (0:44:09)
44.  (356) Carin Brink -71 Täby IS  1:34:24 (1:34:23) (0:43:20)
45.  (361) Frida Säfström -71 Rånäs 4H  1:34:34 (1:34:30) (0:45:22)
46.  (366) Ida Andersson -85 Örebro AIK 1:34:37 (1:34:34) (0:43:49)
47.  (385) Sara Wahlberg -88 Stockholm  1:34:49 (1:34:43) (0:43:44)
48.  (797) Camilla Rahm -79   1:34:51 (1:34:37) (0:45:16)
49.  (374) Monia Dånsjö -78   1:34:51 (1:34:47) (0:44:49)
50.  (372) Malin Wråke -71 Spb  1:34:53 (1:34:48) (0:44:59)
51.  (381) Jenny Lyck -75 Uppsala LK  1:35:00 (1:34:55) (0:43:56)
52.  (963) Josefin Doverlid -91 Mummelman  1:35:29 (1:35:25) (0:44:06)
53.  (375) Amy Abraham -76 Terrible tuesdays  1:35:48 (1:35:42) (0:44:41)
54.  (640) Ida Hågstrand -76 Stockholm  1:36:04 (1:35:51) (0:45:33)
55.  (655) Annika Öberg -74 Bromma  1:36:07 (1:35:55) (0:44:28)
56.  (209) Diane Sadik -88 Stockholm  1:36:10 (1:36:07) (0:44:31)
57.  (379) Alice Östvik -98 Eskilstuna friidrott  1:36:24 (1:36:18) (0:44:06)
58.  (1208) Sofia Gåvsten -79 Uppsala LK  1:36:26 (1:36:25) (0:44:33)
59.  (360) Annika Skarin -69 Jah Roots Runners  1:36:47 (1:36:45) (0:43:33)
60.  (591) Charlotte Backlund -86 Uppsala  1:37:19 (1:37:12) (0:44:26)
61.  (711) Elin Ramkvist -84   1:37:27 (1:37:17) (0:45:58)
62.  (594) Annica Lindkvist -70 Örebro AIK 1:37:37 (1:37:31) (0:45:42)
63.  (684) Louise Zettergren -77   1:37:38 (1:37:29) (0:44:49)
64.  (789) Amanda Brunosson -86   1:37:50 (1:37:44) (0:45:26)
65.  (584) Julia Åhlin -87 TSM Running  1:37:57 (1:37:49) (0:45:07)
66.  (948) Henna Ahomies -90   1:38:39 (1:38:27) (0:47:19)
67.  (1021) Karin Karlsson -86   1:38:43 (1:38:42) (0:46:14)
68.  (377) Maria Lundgren -73 Rånas 4h  1:38:55 (1:38:53) (0:45:03)
69.  (1738) Sara Rendahl -83   1:38:57 (1:38:46) (0:46:31)
70.  (769) Yvonne Strömberg -68   1:39:00 (1:38:52) (0:45:42)
71.  (773) Erika Hörnfeldt -73 OK Ravinen  1:39:32 (1:39:05) (0:46:14)
72.  (378) Anna Blomsten -78 Rånäs 4h  1:39:50 (1:39:46) (0:46:26)
73.  (595) Annika Lidbeck -79 IF Linnéa  1:40:03 (1:39:53) (0:46:33)
74.  (1252) Tove Alshorn -75   1:40:11 (1:40:07) (0:48:09)
75.  (1073) Madelene Edqvist -85   1:40:44 (1:40:42) (0:46:48)
76.  (1407) Charlotta Söderling -61   1:40:48 (1:40:34) (0:48:30)
77.  (602) Caroline Ekman -75 Terrible Tuesdays Triathlon  1:41:18 (1:41:12) (0:46:47)
78.  (1222) Susanna Lallukka -90   1:41:28 (1:41:18) (0:47:31)
79.  (508) Karin Bergfasth -86 Amf  1:41:29 (1:41:19) (0:47:28)
80.  (1045) Lena Lindeberg -72 Uppsala LK  1:41:43 (1:41:41) (0:47:56)
81.  (1056) Linda Fernvall -71   1:42:27 (1:42:26) (0:48:08)
82.  (681) Linda Stawing -85   1:42:28 (1:42:26) (0:47:14)
83.  (693) Malin Zöger -89   1:42:31 (1:42:27) (0:50:25)
84.  (807) Amanda Dahllöf -89   1:42:36 (1:42:33) (0:50:26)
85.  (627) Frida Grenås -87   1:42:49 (1:42:42) (0:47:25)
86.  (953) Helena Nielsen -84 Vif  1:43:01 (1:42:57) (0:47:36)
87.  (1066) Louise Wistrand -85 Stockholm  1:43:01 (1:42:57) (0:47:36)
88.  (1129) Mikaela Holmberg -88   1:43:11 (1:43:10) (0:48:59)
89.  (1207) Sofia Bråse -92   1:43:15 (1:43:11) (0:47:20)
90.  (1150) Kim Öberg -87 Luleå  1:43:38 (1:43:34) (0:48:43)
91.  (1132) Marianne Sigurdsdotter Honig -64 Tyresö FK  1:43:49 (1:43:47) (0:48:06)
92.  (1362) Gabriella Söderman -86   1:44:05 (1:43:54) (0:49:48)
93.  (994) Johanna Nilsson -91   1:44:05 (1:43:58) (0:48:21)
94.  (1228) Isabella Sjölander -86   1:44:12 (1:44:07) (0:50:33)
95.  (1090) Maria Hjalmars -82   1:44:18 (1:44:11) (0:49:52)
96.  (1055) Lina Lundkvist -82   1:44:22 (1:44:16) (0:48:41)
97.  (907) Fanny Ericson Hållén -91   1:44:33 (1:44:25) (0:51:08)
98.  (1583) Linda Moritz -79 SEB IF  1:44:36 (1:44:27) (0:49:20)
99.  (373) Monica Manske -68   1:44:44 (1:44:36) (0:49:11)
100.  (1239) Tiinamari Sivonen -80 IF Linnéa  1:44:53 (1:44:50) (0:49:40)
101.  (802) Ann-Catrine Jonsson -71   1:45:15 (1:45:10) (0:47:44)
102.  (1054) Jenny Josefsson -74 Swedbank  1:45:21 (1:45:19) (0:48:55)
103.  (1779) Tekla Tell -93   1:45:27 (1:45:10) (0:51:43)
104.  (874) Daniella Hållander -88   1:45:35 (1:45:29) (0:50:09)
105.  (880) Alexandra Edström -87   1:45:52 (1:45:45) (0:49:43)
106.  (1298) Hillevi Thor -80   1:46:15 (1:46:09) (0:48:29)
107.  (952) Helena Kepinski -77 Tsm  1:46:24 (1:46:17) (0:50:12)
108.  (840) Pia Fredriksson -68 Stockholm  1:46:25 (1:46:20) (0:49:17)
109.  (876) Daniela Sörensen -92 Team BISK  1:46:47 (1:46:42) (0:48:58)
110.  (1037) Kristina Juhlin -85   1:46:51 (1:46:49) (0:50:25)
111.  (918) Frida Helfer -90   1:47:16 (1:47:06) (0:51:00)
112.  (592) Anna Rehnström -69   1:47:23 (1:47:15) (0:47:55)
113.  (858) Charlotta Thomasson -61 Axa SC  1:47:23 (1:47:20) (0:50:22)
114.  (610) Emelie Henriksson -84 Kungsholmen  1:47:54 (1:47:42) (0:52:36)
115.  (1289) Lovisa Håkansson -91   1:47:54 (1:47:45) (0:50:20)
116.  (1891) Caroline Lundh -88   1:48:04 (1:47:45) (0:50:09)
117.  (1143) Niki Sandström -94 Hässelby SK  1:48:12 (1:48:10) (0:49:06)
118.  (946) Helena Nordh -69   1:48:16 (1:48:13) (0:49:32)
119.  (1710) Petra Persson -88   1:48:24 (1:48:03) (0:51:58)
120.  (1185) Pia Hardin -64 Capgemini  1:48:28 (1:48:21) (0:50:05)
121.  (1419) Dina Menergi -81 Stockholm  1:48:32 (1:48:22) (0:50:32)
122.  (1025) Karolina Söör -86   1:48:36 (1:48:35) (0:50:13)
123.  (835) Annett Luleich -82 Stockholm City Triathlon  1:48:37 (1:48:32) (0:50:32)
124.  (917) Frida Svensdotter -87   1:48:39 (1:48:29) (0:49:06)
125.  (856) Hanna Dahlgren -89 Norra Roslagen Elit  1:48:44 (1:48:37) (0:49:41)
126.  (800) Elin Torstensson -89   1:48:51 (1:48:48) (0:50:43)
127.  (1047) Jenny Bobille-Vaucher -72 Sthlm City Triathlon  1:48:55 (1:48:50) (0:50:47)
128.  (586) Amanda Högdén -90   1:49:00 (1:48:45) (0:49:25)
129.  (1083) Malin Cederlund -75   1:49:01 (1:48:58) (0:49:56)
130.  (1286) Sofia Andersson -85   1:49:08 (1:48:59) (0:50:19)
131.  (1209) Sofia Wahlström -87   1:49:15 (1:49:07) (0:51:32)
132.  (1027) Katarina Oconnell -71   1:49:21 (1:49:17) (0:51:09)
133.  (931) Lisa Grönlund -85 Friskis&svettis  1:49:25 (1:49:22) (0:52:41)
134.  (881) Eeva-Mari Jouhilahti -84 Club Running Sweden  1:49:27 (1:49:25) (0:50:46)
135.  (1287) Jennie Hysing -84   1:49:31 (1:49:22) (0:50:55)
136.  (902) Maria Huss -83 Gate46  1:49:41 (1:49:24) (0:52:12)
137.  (844) Bercem Johannesson -77 Uppsala university Road Runners  1:49:43 (1:49:29) (0:51:45)
138.  (1334) Anna Lallerstedt -77   1:49:44 (1:49:35) (0:49:44)
139.  (1260) Ulrika Wikdahl Lindström -71   1:49:54 (1:49:50) (0:50:34)
140.  (989) Susanne Södersten -70   1:50:06 (1:50:03) (0:51:29)
141.  (826) Ann Järlefelt -53 Hammarby  1:50:08 (1:50:07) (0:50:53)
142.  (971) Jenny Fohlstedt -71 Stark ute  1:50:21 (1:50:13) (0:51:34)
143.  (1879) Beatrice Lasses -74   1:50:22 (1:50:13) (0:51:56)
144.  (1478) Helena Atlija -84 SjuktBra AB  1:50:33 (1:50:15) (0:52:17)
145.  (940) Anette Stålnacke -75   1:50:36 (1:50:25) (0:50:49)
146.  (851) Bodil Paulin -63   1:50:53 (1:50:50) (0:52:07)
147.  (820) Åsa Andersson -77 Runacademy IF  1:51:03 (1:50:54) (0:50:35)
148.  (836) Annika Callerud -71   1:51:13 (1:51:07) (0:52:58)
149.  (611) Eva Mühle -73 Malvabrunoenzo  1:51:21 (1:51:12) (0:49:24)
150.  (745) Salah Aboud -66   1:51:26 (1:51:17) (0:52:09)
151.  (1812) Emma Vretblad -78   1:51:33 (1:51:20) (0:51:23)
152.  (1091) Marianne Smedmark -74 Rånäs 4H  1:51:44 (1:51:34) (0:50:28)
153.  (1057) Linda Eriksson -88   1:51:50 (1:51:45) (0:53:44)
154.  (1223) Susanna Östergren -68 Tsm  1:52:04 (1:52:01) (0:52:07)
155.  (864) Claire Hedberg -68 Salk  1:52:08 (1:51:59) (0:51:10)
156.  (828) Anna Samuelsson -84 Runacademy If  1:52:08 (1:52:06) (0:51:05)
157.  (983) Anna Ingemarsdotter -76 IF Linnéa  1:52:20 (1:52:11) (0:52:43)
158.  (1664) Fredrika Olsson -86   1:52:32 (1:52:12) (0:53:37)
159.  (1093) Mariko Tanaka -23 Tokyo Institute of Technology  1:52:33 (1:52:26) (0:51:15)
160.  (1086) Maria Thomsen -70 Pappa Putte LK  1:52:34 (1:52:28) (0:51:50)
161.  (1736) Sanna Ytterfors -86 Jll  1:52:42 (1:52:22) (0:55:09)
162.  (1259) Ulrika Löfgren -79   1:52:46 (1:52:42) (0:52:03)
163.  (1534) Johanna Bäckström -73 Riksten  1:53:07 (1:52:55) (0:55:08)
164.  (888) Elin Brandelius -75   1:53:08 (1:53:00) (0:52:06)
165.  (1281) Emma Westling -80 Runday IF  1:53:08 (1:53:05) (0:51:00)
166.  (854) Caroline Rizell -88   1:53:13 (1:53:02) (0:54:32)
167.  (827) Anna Hagelin -67 Huddinge  1:53:17 (1:53:09) (0:53:40)
168.  (1336) Anna Wigermo -92   1:53:18 (1:52:59) (0:53:34)
169.  (1813) Ywonne Östman -60   1:53:19 (1:52:53) (0:51:55)
170.  (1564) Kristina Ekberg -80   1:53:21 (1:53:00) (0:52:48)
171.  (1674) Noomi Atsmon -92   1:53:24 (1:53:05) (0:53:27)
172.  (1517) Jessika Sjölund -74 Ingarö  1:53:28 (1:53:10) (0:54:39)
173.  (1232) Tereza Hultgren -72 Tsm  1:53:30 (1:53:20) (0:53:45)
174.  (1029) Kerstin Sjöqvist -56 Uppsala LK  1:53:30 (1:53:26) (0:52:02)
175.  (1739) Sara Högberg -84 Nordea  1:53:45 (1:53:30) (0:50:40)
176.  (1343) Annika Mellberg -87 AppWin IT  1:53:50 (1:53:40) (0:50:22)
177.  (1601) Madelene Casselbrant -89   1:54:00 (1:53:45) (0:51:41)
178.  (859) Charlotta Olsson -76   1:54:02 (1:53:57) (0:53:01)
179.  (819) Amanda Andersson -88   1:54:03 (1:54:00) (0:52:49)
180.  (1546) Josefina Frenk -89   1:54:05 (1:53:51) (0:51:43)
181.  (1615) Maria Reimers -67 Kungsholmen  1:54:08 (1:53:53) (0:53:51)
182.  (833) Anna-Lena Löfvenberg -65 Vikingshill  1:54:09 (1:53:57) (0:53:36)
183.  (1062) Lisette Lillo Fagerstedt -73 Parents on the run  1:54:12 (1:54:01) (0:53:18)
184.  (955) Malin Bergström -72   1:54:38 (1:54:29) (0:54:16)
185.  (1050) Louise Hellberg -67   1:54:43 (1:54:42) (0:52:16)
186.  (1241) Ting-Ting Kan -86 Vårt Kungsholmen  1:55:02 (1:54:52) (0:53:10)
187.  (1575) Leila Koivumäki -63 Huddinge  1:55:25 (1:55:13) (0:51:43)
188.  (890) Emelie Ekholm -77 Brynäs IF  1:55:30 (1:55:21) (0:53:58)
189.  (1408) Cecilia Bildt Sandgren -69 TSM Running  1:55:31 (1:55:19) (0:53:36)
190.  (1675) Nurit Nobel -82   1:55:44 (1:55:31) (0:53:46)
191.  (837) Annika Lindgren -65   1:55:49 (1:55:48) (0:53:35)
192.  (1225) Suzanne Hesselgren -63   1:55:55 (1:55:47) (0:53:38)
193.  (1172) Jackie Söderlund -88   1:55:59 (1:55:48) (0:53:36)
194.  (1489) Nina Corney -65 Årsta  1:56:06 (1:55:51) (0:53:25)
195.  (903) Eva Nordberg -66 Trafikverket  1:56:10 (1:56:02) (0:53:32)
196.  (1385) Carolin Tvärnstedt -79   1:56:25 (1:56:07) (0:54:54)
197.  (834) Annelie Sabel -85   1:56:25 (1:56:20) (0:54:35)
198.  (806) Alice Norstedt -97 Stockholm  1:56:28 (1:56:00) (0:58:42)
199.  (1820) Christine Forsberg -81 Täby SBK Komik  1:56:30 (1:56:12) (0:54:24)
200.  (1428) Elin Lundström Emtemo -75   1:56:30 (1:56:20) (0:54:11)
201.  (1340) Anna Karin Almqvist -88 Årsta  1:56:32 (1:56:19) (0:55:52)
202.  (1438) Ensieh Nyquist -73   1:56:33 (1:56:08) (0:56:41)
203.  (1432) Elisabeth Borg -76 Stockholm  1:56:33 (1:56:22) (0:53:37)
204.  (1391) Charlotte Eckerbom -85   1:56:55 (1:56:42) (0:55:14)
205.  (3810) Karin Lagerblad -66 Falkenbergs RR  1:57:16 (1:57:02) (0:53:21)
206.  (1430) Elin Brandt -88   1:57:22 (1:57:03) (0:54:40)
207.  (1811) Jenny Mårtensson -77   1:57:27 (1:57:12) (0:54:17)
208.  (1800) Ulrika Winerdal -75   1:57:37 (1:57:20) (0:53:58)
209.  (838) Antonia Lindmark -83 Stockholm  1:57:37 (1:57:26) (0:51:06)
210.  (1502) Karin Gunnelin -88 Västerås  1:57:39 (1:57:22) (0:54:56)
211.  (1497) Jaana Andersson -67 Tresteget  1:57:44 (1:57:26) (0:55:44)
212.  (1709) Sofie Petersson -79 Nacka Värmdö Skidklubb  1:57:54 (1:57:39) (0:54:41)
213.  (1824) Carolina Nordh -86 Swedbank  1:57:54 (1:57:41) (0:54:19)
214.  (1282) Johanna Ruohtula-Lundin -83 TSM Running  1:58:08 (1:57:58) (0:55:29)
215.  (1402) Christina Welander -76   1:58:13 (1:57:56) (0:55:12)
216.  (1722) Randi Hellgren -52 Korskrog  1:58:24 (1:58:09) (0:55:46)
217.  (1425) Diana Edenlilja -87 Uppsala  1:58:32 (1:58:10) (0:55:09)
218.  (1696) Paulina Ljung Duarte -87   1:58:42 (1:58:21) (0:55:32)
219.  (1220) Stina Engström -75 Bootrun By Liltraining  1:58:57 (1:58:45) (0:56:09)
220.  (1019) Karin Johansson -64 Ericsson SK  1:58:58 (1:58:51) (0:56:16)
221.  (1381) Camilla von Walden -75   1:58:59 (1:58:43) (0:56:39)
222.  (850) Bodil Josefsson -62 Esik  1:58:59 (1:58:52) (0:56:16)
223.  (1380) Camilla Wallin -73 Trappsniglarna  1:59:03 (1:58:42) (0:56:04)
224.  (1435) Emilia Lindsjöö -96   1:59:09 (1:58:53) (0:56:25)
225.  (1723) Rebecca Bengtsson -84   1:59:11 (1:58:47) (0:58:49)
226.  (1472) Hanna Grönroos -72 Terrible Tuesdays Triathlon Club  1:59:15 (1:59:02) (0:54:25)
227.  (1606) Malin Granlund -87   1:59:22 (1:59:02) (0:55:33)
228.  (1305) Anna-Maria Rosenberg -73 Majken&Rebecka IF  1:59:25 (1:59:08) (0:56:18)
229.  (1304) Caroline Malmrot -76 Viktor&Hilda IF  1:59:25 (1:59:08) (0:56:19)
230.  (1535) Johanna Hållén -62 TSM Running  1:59:28 (1:59:14) (0:55:45)
231.  (1766) Stina Sjögren Paulsson -69 Scania IF  1:59:36 (1:59:23) (0:54:55)
232.  (1139) Natalia Wieczorek -85 Nasdaq  1:59:39 (1:59:29) (0:57:08)
233.  (1485) Caroline Ede -82   1:59:46 (1:59:34) (0:56:24)
234.  (1712) Petra Lönneberg -70 Norra Stockholm Endurance  2:00:11 (1:59:54) (0:56:18)
235.  (1378) Carina Höglind -66   2:00:12 (1:59:56) (0:56:48)
236.  (1646) Mia Larsson -80   2:00:12 (1:59:58) (0:57:25)
237.  (1549) Julia Holmberg -94   2:00:22 (2:00:09) (0:58:27)
238.  (1390) Cecilia Gabrielsson Wahlund -73   2:00:37 (2:00:25) (0:54:19)
239.  (956) Carin Norling -71   2:00:42 (2:00:33) (0:54:31)
240.  (1487) Ingela Lundell -59   2:01:05 (2:00:43) (0:56:57)
241.  (1028) Kati Palmkvist -68   2:01:08 (2:01:00) (0:57:06)
242.  (1620) Marie Thorell -75   2:01:25 (2:01:09) (0:54:54)
243.  (1039) Petra Zalitis Hultqvist -80   2:01:27 (2:01:10) (0:57:03)
244.  (1016) Julia Ehrhardt -80 Runday IF  2:01:39 (2:01:35) (0:56:49)
245.  (1599) Marie Gustafsson -83 Runday  2:01:52 (2:01:47) (0:56:49)
246.  (1051) Libbie Lindahl -79 Rung for Love  2:01:56 (2:01:49) (0:55:33)
247.  (1765) Stina Kullman -89   2:02:02 (2:01:42) (0:57:52)
248.  (1591) Lisa Kullman -75   2:02:03 (2:01:42) (0:57:52)
249.  (1507) Jenni Ranhagen -75 Snättringe  2:02:18 (2:01:57) (0:56:44)
250.  (1199) Sanna Strömberg -63 Tveta  2:02:34 (2:02:30) (0:57:36)
251.  (1649) Michaela Engvall -77   2:03:02 (2:02:49) (0:58:04)
252.  (1900) Maria Torpo -75   2:03:05 (2:02:47) (0:57:37)
253.  (1420) Dinara Rafikova -85 Electrolux IF  2:03:07 (2:02:50) (0:57:01)
254.  (905) Eva-Lotta Stålnacke -73   2:03:39 (2:03:27) (0:55:26)
255.  (1333) Annette Sjöström -66   2:03:41 (2:03:22) (0:57:48)
256.  (1427) Maja Eliasson -86   2:03:45 (2:03:32) (0:59:07)
257.  (1433) Emelie Aspeheim Spreizer -85   2:03:50 (2:03:34) (0:59:05)
258.  (942) Evelina Eklund -87   2:04:01 (2:03:52) (0:58:39)
259.  (1865) Frida Frank -86   2:04:23 (2:04:05) (0:56:06)
260.  (1578) Lena Thorén -65   2:04:28 (2:04:12) (0:55:21)
261.  (1354) Ieva Sateikaite -83 Litauen  2:04:40 (2:04:21) (0:58:27)
262.  (1445) Eva-Lena Eirefelt -62 Club Running Sweden  2:04:43 (2:04:31) (0:58:36)
263.  (1332) Anita Emthén -77 Stockholm  2:04:44 (2:04:19) (0:58:41)
264.  (1370) Caroline Karlsson -87   2:04:50 (2:04:37) (0:56:56)
265.  (1740) Sara Haraldsson -89 Runday  2:04:59 (2:04:38) (0:58:04)
266.  (1429) Elin Werner -72   2:05:03 (2:04:47) (0:57:18)
267.  (1444) Eva Herweijer -87   2:05:04 (2:04:50) (0:55:18)
268.  (1619) Mariam Murad -79   2:05:06 (2:04:56) (0:58:33)
269.  (863) Cecilia Åberg -85   2:05:16 (2:05:03) (0:55:27)
270.  (1585) Linda Aulin -74   2:05:20 (2:04:53) (1:01:17)
271.  (1509) Tove Nyström -84   2:05:26 (2:05:03) (0:59:55)
272.  (1473) Hanna Renström -93 Jägarns Jaktlag  2:06:29 (2:06:15) (1:00:15)
273.  (1577) Lena Strandberg -85   2:06:29 (2:06:17) (0:56:48)
274.  (1616) Maria Westerlind -86   2:06:32 (2:06:06) (1:00:11)
275.  (1556) Karolina Pamp Sandgren -72 SL Friskvårdsklubb  2:06:33 (2:06:20) (0:57:56)
276.  (1536) Johanna Nyman -88 Saltsjöbadens IF  2:06:46 (2:06:29) (0:58:37)
277.  (21740) Stephanie Thigpen -86   2:07:06 (2:05:43) (0:58:53)
278.  (1724) Rebecca Forsberg -75   2:07:06 (2:06:50) (0:56:54)
279.  (1342) Ann-Louise Ström -63   2:07:09 (2:06:47) (0:59:28)
280.  (1805) Veronica Harrison -71   2:07:18 (2:07:18) (0:58:36)
281.  (1518) Maria Nylén Lindgren -80   2:07:32 (2:07:13) (0:58:13)
282.  (845) Berit Engst -71 Hsif  2:07:38 (2:07:33) (0:59:17)
283.  (1052) Lill Rydén -80 TSM Running  2:07:41 (2:07:39) (0:55:38)
284.  (1587) Linnea Henningsson -84 IF linnea  2:07:47 (2:07:29) (0:55:12)
285.  (1550) Annette Näslund -63 TSM Running  2:07:51 (2:07:24) (1:00:11)
286.  (1608) Malin Svensson -81 Långholmen  2:08:01 (2:07:43) (1:00:07)
287.  (1431) Elin Pettersson -89   2:08:17 (2:07:54) (1:00:18)
288.  (1869) Cecilia Nytorp -86   2:08:39 (2:08:21) (0:58:49)
289.  (1558) Karin Bodin -74   2:09:07 (2:08:41) (1:00:08)
290.  (1592) Sofia Ljungberg -79   2:09:12 (2:08:56) (0:57:30)
291.  (1742) Aida Ericsson -86   2:09:14 (2:08:56) (1:00:01)
292.  (886) Eva Braad -83   2:09:15 (2:09:02) (0:59:40)
293.  (3865) Margurite Thorsson -76 Nykvarns Brandförsvar  2:09:22 (2:09:05) (1:00:00)
294.  (1493) Ingrid Wigren -71   2:09:29 (2:09:13) (1:01:54)
295.  (1568) Kunthika Macharoensak -77   2:10:13 (2:09:48) (0:59:48)
296.  (1537) Johanna Teague -73   2:10:24 (2:10:09) (0:59:31)
297.  (1131) Miriam Elfström -84   2:10:56 (2:10:44) (0:56:31)
298.  (1797) Ulrika Härndahl -72   2:10:58 (2:10:45) (0:59:13)
299.  (829) Anna Flisberg -74   2:11:21 (2:11:14) (1:00:37)
300.  (1555) Karolina Isaksson -73   2:11:32 (2:11:17) (0:58:32)
301.  (1557) Katarina Hugo -73 Råcksta Runners  2:11:35 (2:11:20) (0:58:33)
302.  (1782) Therese Olsson -86   2:11:44 (2:11:20) (0:58:41)
303.  (832) Anna-Lena Danielsson -70   2:12:01 (2:11:56) (0:57:19)
304.  (1582) Lina Nilsson -82   2:12:39 (2:12:20) (1:00:06)
305.  (1662) Mona Rödiger -77 SL Friskvårdsklubb  2:13:15 (2:12:50) (1:04:14)
306.  (1817) Siri Wallenius -87   2:14:41 (2:14:18) (1:00:20)
307.  (1770) Carolin Sundvik -89 Stockholm City Triathlon  2:14:53 (2:14:41) (1:01:17)
308.  (1618) Madelene Löfgren -82 Gnesta  2:15:10 (2:14:49) (1:01:36)
309.  (1617) Maria Kingsley -80 Gnesta  2:15:10 (2:14:50) (1:01:37)
310.  (1500) Farah Gunnelin -60 Kungsholmen  2:15:21 (2:15:03) (1:04:09)
311.  (1667) Nilima Verma -77 Capgemini  2:16:22 (2:15:49) (1:01:46)
312.  (1621) Marie Blomgren -81 Stockholm  2:16:41 (2:16:23) (1:01:34)
313.  (1809) Viktoria Lindström -74 Runacademy IF  2:16:42 (2:16:16) (1:02:41)
314.  (1610) Margarita Bartish -88   2:16:50 (2:16:25) (1:04:21)
315.  (1609) Manuela Lindvall -90 Jägarns Jaktlag  2:17:00 (2:16:45) (1:01:33)
316.  (1593) Lotta Rosén -85   2:17:30 (2:17:16) (1:02:27)
317.  (1337) Anna Johansson -69   2:17:46 (2:17:25) (1:03:50)
318.  (1523) Jenny-Maria Åström -87 SjuktBra AB  2:18:03 (2:17:44) (1:03:53)
319.  (1448) Filippa Frisk -84   2:18:33 (2:18:23) (1:01:15)
320.  (1576) Lena Ovegård -88   2:18:38 (2:18:22) (1:06:04)
321.  (1607) Josefin Släryd -84   2:19:07 (2:18:51) (1:05:50)
322.  (1441) Erika von Hage -79   2:19:14 (2:18:56) (1:04:25)
323.  (1311) Alexandra von Hage -87   2:19:31 (2:19:14) (1:04:25)
324.  (1682) Theresia Olsson Pertlwieser -67   2:20:06 (2:19:43) (1:05:54)
325.  (1455) Frida Hammarborg -90   2:20:06 (2:19:43) (1:05:55)
326.  (1590) Lisa Torikka -82   2:20:06 (2:19:46) (1:04:47)
327.  (1753) Sophie Lindgren -86   2:20:24 (2:20:03) (1:04:46)
328.  (1508) Jenny Langwagen -72   2:20:48 (2:20:31) (1:03:49)
329.  (1774) Farida Omberg -78   2:21:01 (2:20:43) (1:03:51)
330.  (1602) Madita Grotheer -96   2:21:46 (2:21:21) (1:04:15)
331.  (1711) Petra Belfrage -74   2:21:48 (2:21:30) (1:02:51)
332.  (1338) Eva Orbert -65   2:22:33 (2:22:12) (1:03:50)
333.  (1622) Marika Brandt Brune -58   2:23:42 (2:23:26) (1:02:39)
334.  (1511) Jenny Eriksson -84   2:25:21 (2:24:44) (1:03:51)
335.  (1600) Madeleine Heijne -85   2:26:15 (2:25:55) (1:05:37)
336.  (1375) Linn Lindgren -97 Mysebo IK 2:28:31 (2:28:13) (1:08:47)
337.  (1374) Jenny Lindgren -70 Mysebo IK 2:28:43 (2:28:25) (1:08:48)
338.  (1589) Lisa Lindén -83   2:36:21 (2:36:07) (0:59:23)

10 km Män

Brutto

Netto
1.  (3020) Olle Walleräng -85 Spårvägens FK  0:29:48 (0:29:48)
2.  (3001) Ebba Tulu Chala -96 Spårvägens FK  0:29:49 (0:29:49)
3.  (6070) Daniel Lundgren -85 Turebergs FK  0:30:30 (0:30:30)
4.  (18) Fredrik Uhrbom -77 Spårvägens FK  0:31:35 (0:31:35)
5.  (3002) Amanuel Gergis -96 Hässelby sk  0:31:52 (0:31:52)
6.  (3009) Mikael Sahlberg -85 Gate46  0:33:01 (0:33:01)
7.  (3050) Tom Honig -91 Mantra Sport  0:33:15 (0:33:15)
8.  (32) Ludwig Fleetwood -93 SLK Oxelösund  0:33:24 (0:33:24)
9.  (3053) Nils Torkelsson -75   0:33:43 (0:33:43)
10.  (3006) Jonatan Alvaeus -90 Upsala IF  0:33:46 (0:33:46)
11.  (3018) Johan Falk -87   0:33:58 (0:33:58)
12.  (58) Jakob Jansson -79 Fredrikshofs FIF  0:34:02 (0:34:02)
13.  (3003) Carl Wistedt -80 Huddinge AIS  0:34:07 (0:34:07)
14.  (57) Hugo Hultqvist -84 Sundbybergs IK Skidor  0:34:14 (0:34:14)
15.  (36) Robert Höckerstrand -87 Goldrunners  0:34:18 (0:34:18)
16.  (6035) Erik Begler -83 Urban Tribes  0:34:21 (0:34:21)
17.  (3008) Alberto Ramos -84 Huddinge AIS  0:34:23 (0:34:23)
18.  (3007) Adam Lindström -93 Hässelby sk  0:34:24 (0:34:24)
19.  (3004) Andreas Hoberg -84 Högby IF  0:34:25 (0:34:25)
20.  (3014) Mathias Ösmark -82 Fredrikshofs FIF  0:34:35 (0:34:34)
21.  (3011) Simon Karlsson -89 Enhörna IF  0:34:43 (0:34:43)
22.  (3044) Hjalmar Didrikson -74 Runday IF  0:34:54 (0:34:54)
23.  (3013) Adam Bills -93 Hässelby sk  0:35:02 (0:35:02)
24.  (3035) Andreas Åkesson -87 Saltsjöbadens IF  0:35:11 (0:35:11)
25.  (3016) David Olerup -85 Terrible Tuesdays  0:35:13 (0:35:12)
26.  (3010) Mikael Andersson -77 Sävast ski team  0:35:14 (0:35:14)
27.  (3045) Valdemar Crispin -97 Spårvägens FK  0:35:17 (0:35:17)
28.  (3061) Timmy Karlsson -86   0:35:37 (0:35:37)
29.  (3039) Markus Bohman -94 IF Linnéa  0:35:41 (0:35:40)
30.  (3042) Marcus Bell -80 CSKA Ribbakov  0:36:00 (0:36:00)
31.  (3048) Johan Skugge -71 Turebergs FK  0:36:11 (0:36:11)
32.  (3059) Svend Jacobsen -74 IF Linnéa  0:36:19 (0:36:19)
33.  (3203) Konstantin Gabrielsson -78 Fredrikshofs IF CK  0:36:21 (0:36:20)
34.  (3046) Jens Jonsson -85   0:36:26 (0:36:25)
35.  (3056) Per Jonasson -66 Backebo Runners  0:36:31 (0:36:30)
36.  (3052) Mattias Anglemark -74 Eskilstuna Friidrott  0:36:36 (0:36:35)
37.  (3057) Sebastian Högdahl -90 Hässelby sk  0:36:43 (0:36:42)
38.  (84) Anders Ternow -77   0:36:45 (0:36:44)
39.  (3098) Emil Dansk -95   0:36:50 (0:36:50)
40.  (3017) Daniel Adams-Ray -83 Nokay  0:36:53 (0:36:52)
41.  (3097) Svante Frey -74   0:36:54 (0:36:52)
42.  (3060) Basti Fury -86 Ssideline city run club  0:36:56 (0:36:55)
43.  (3040) Carl Skröder -79 IFK Västerås skidklubb  0:37:04 (0:37:04)
44.  (3049) Jonas Bergström -83   0:37:07 (0:37:05)
45.  (3047) Jan-Magnus Söderlund -75   0:37:09 (0:37:09)
46.  (3388) Christian Merup -86 Team Gotri  0:37:12 (0:37:12)
47.  (3079) Karl-Oskar Hildor -85 Stockholm  0:37:13 (0:37:11)
48.  (3058) Staffan Sundvall -81 Vegan Runners IK 0:37:19 (0:37:19)
49.  (3077) Johan Heverius -75 Perido  0:37:36 (0:37:36)
50.  (3385) Aron Modig -85   0:37:39 (0:37:34)
51.  (3055) Per Almbladh -79   0:37:42 (0:37:42)
52.  (3063) Philip Seweling -90 Arådalens IF  0:37:44 (0:37:43)
53.  (3223) Markus Ibrahim -88   0:37:46 (0:37:41)
54.  (3393) Jakob Sjögren -85   0:37:47 (0:37:46)
55.  (3064) Yavar Biranvand -90 Västerås LK  0:37:48 (0:37:48)
56.  (3062) Ulf Eriksson -74 Huddinge AIS  0:37:49 (0:37:49)
57.  (3281) Perra Skoog -78   0:37:52 (0:37:46)
58.  (3067) Peter Eriksson -74 Skellefteå AIK Friidrott  0:37:53 (0:37:51)
59.  (3192) Joachim Palmé -68 Stockholm City Triathlon  0:37:56 (0:37:54)
60.  (3065) Björn Johansson -1976 Järfälla  0:37:56 (0:37:56)
61.  (3051) Magnus Fasth -81   0:38:00 (0:38:00)
62.  (3038) Björn Lönner -71   0:38:05 (0:38:03)
63.  (3270) Oskar Hjärpe -85   0:38:08 (0:38:04)
64.  (3208) Lars Wiklund -78 Expressen  0:38:11 (0:38:10)
65.  (3261) Fredrik Nybäck -70 Oxbergs IF  0:38:13 (0:38:11)
66.  (3037) Björn Fröblom -78 Terrible Tuesdays  0:38:19 (0:38:19)
67.  (3231) Martin Gullberg -75 Bovägen Boys  0:38:21 (0:38:18)
68.  (3081) Kennet Johansson -64   0:38:21 (0:38:21)
69.  (3091) Tommy Tedelund -63 Sldk  0:38:25 (0:38:23)
70.  (3012) Linus Gustafsson -94 Spårvägens FK  0:38:25 (0:38:25)
71.  (3041) Adam Dennis -80 Hägersten  0:38:25 (0:38:25)
72.  (3070) Eric Huitzing -72   0:38:30 (0:38:29)
73.  (3087) Rasmus Rönnberg -86 Svif  0:38:30 (0:38:30)
74.  (3314) Per Eriksson -78 Runday IF  0:38:32 (0:38:30)
75.  (3084) Martin Andersson -78 Fredrikshofs FIF  0:38:32 (0:38:32)
76.  (3118) Carl Lernberg -76 Swedbank  0:38:37 (0:38:35)
77.  (3073) Joachim Hansson -73 Runday  0:38:41 (0:38:40)
78.  (3066) Caj Virta -73   0:38:43 (0:38:42)
79.  (3397) Markus Eriksson -69   0:38:45 (0:38:43)
80.  (3178) Joackim Lantz -74 Hässelby SK  0:38:46 (0:38:42)
81.  (3069) Daniel Malmström -81 338 Småland Triathlon  0:38:48 (0:38:46)
82.  (3323) Victor Fredriksson -85 Cykelkraft.se  0:38:52 (0:38:50)
83.  (3082) Thomas Lönnerstam -69 Saltarö joggers triathlonklubb  0:38:52 (0:38:51)
84.  (6038) Patrik Gylle Larsson -67 Solna  0:38:54 (0:38:52)
85.  (3085) Ola Karlsson -84 Swedbank  0:38:54 (0:38:53)
86.  (3277) Peter Hertz -75 Ekerö Running Club  0:38:56 (0:38:55)
87.  (4540) Christer Bonny -52 Friskis Västerås  0:38:56 (0:38:56)
88.  (3054) Olle Öhrqvist -80 Bålsta IK 0:38:56 (0:38:56)
89.  (5077) Magnus Åberg -74 Meritmind  0:38:58 (0:38:34)
90.  (3168) Henrik Nilsson -80 Gammelgårdens IF  0:38:58 (0:38:55)
91.  (6042) Jaakko Patrakka -72   0:39:00 (0:38:58)
92.  (3071) Lars Axelsson -86 Gate46  0:39:03 (0:39:03)
93.  (3384) Henrik Kindgren -75 Terrible Tuesdays  0:39:05 (0:39:03)
94.  (3090) Theo Lindqvist -73 Club Running Sweden  0:39:06 (0:39:06)
95.  (1842) Emil Eriksson -82   0:39:08 (0:39:05)
96.  (3218) Magnus Höök -72 Lidingö  0:39:12 (0:39:10)
97.  (3147) Erik Made -74 Sodexo  0:39:13 (0:39:10)
98.  (118) Anders Folkesson -79   0:39:17 (0:39:14)
99.  (3284) Peter Åman -83   0:39:17 (0:39:14)
100.  (3088) Daniel Schreiber -75 väsby ss triathlon  0:39:19 (0:39:18)
101.  (3080) Kjell Askdal -67 Hammarby Friidrott  0:39:19 (0:39:19)
102.  (3246) Mathias Långvik -82 Kansu  0:39:21 (0:39:17)
103.  (3116) Carl-Johan Lindgren -68   0:39:22 (0:39:19)
104.  (3225) Marco Blixt -68 Fortum Generation  0:39:22 (0:39:21)
105.  (6030) Oskar Josefsson -81   0:39:25 (0:39:21)
106.  (3092) Ulf Haglund -71 Swedbank/SK Skinnsberg  0:39:27 (0:39:26)
107.  (3251) Torbjörn Furåker -72   0:39:28 (0:39:24)
108.  (3173) Joakim Thorneus -73   0:39:31 (0:39:28)
109.  (3214) Lars-Johan Andersson -64 Hässelby SK  0:39:32 (0:39:29)
110.  (3193) Josef Sharif Benauda -74   0:39:33 (0:39:30)
111.  (3143) Magnus Ekman -77 Ik Hakarpspojkarna  0:39:35 (0:39:29)
112.  (3182) Johan Karlsson -83 Dick Tiger Runners  0:39:37 (0:39:36)
113.  (3156) Filip Schou -84 Stockholm  0:39:38 (0:39:33)
114.  (3115) Magnus Dahlberg -73   0:39:41 (0:39:39)
115.  (3205) Kristian Ullakko-Haaraoja -87 Swedbank  0:39:42 (0:39:35)
116.  (3122) Christoffer Helgesen -83   0:39:44 (0:39:42)
117.  (3304) Sofian Haji -96 Eskilstuna Friidrott  0:39:51 (0:39:47)
118.  (3072) Fredrik H Lagerkrantz -75 SPIF Triathlon  0:39:51 (0:39:50)
119.  (3117) Johan Persson -70 Codehub AB  0:39:52 (0:39:47)
120.  (3300) Simon Boqvist -86   0:39:53 (0:39:49)
121.  (3255) Niklas Furberg -80 Creuna  0:39:53 (0:39:50)
122.  (3100) Andreas Gustafsson -82 If  0:39:53 (0:39:52)
123.  (3806) Morgan Arneland -85   0:39:58 (0:39:48)
124.  (4310) Kari Taipalus -73   0:40:00 (0:39:59)
125.  (3253) Niklas Ericson -71   0:40:02 (0:39:59)
126.  (3112) Andreas Stenbäck -79 Stockholm  0:40:05 (0:40:03)
127.  (3102) Alex Edgren -88 Täby  0:40:07 (0:40:03)
128.  (3399) Erik Johansson -85 Tcsc  0:40:08 (0:40:03)
129.  (3395) Oskar Foborg -87   0:40:08 (0:40:06)
130.  (3263) Per Hägglund -82 Falu Maratonsällskap  0:40:09 (0:40:05)
131.  (3313) Till Gutzen -71   0:40:10 (0:40:05)
132.  (1838) Viktor Larsson -87   0:40:11 (0:40:07)
133.  (3105) Anders Colliander -60 Dramatens Löparsektion  0:40:12 (0:40:10)
134.  (3387) Per Mattsson -76   0:40:13 (0:40:10)
135.  (3131) Daniel Svensson -84   0:40:14 (0:40:09)
136.  (3259) Ronald Nilsson -62 Lulekamraterna  0:40:15 (0:40:12)
137.  (3176) Jens Aspengren -78 Morningstar  0:40:18 (0:40:14)
138.  (3191) Jonatan Fredriksson -83 KG fredriksson  0:40:25 (0:40:18)
139.  (3380) Rickard Linder -89   0:40:25 (0:40:23)
140.  (3188) Johnny Hederoth -65 Spånga  0:40:28 (0:40:25)
141.  (3315) Timothy Barbitta -78 Västerås LK  0:40:30 (0:40:27)
142.  (59) Martin Vose -67 Bromma IF  0:40:31 (0:40:29)
143.  (3696) Kevin Harrison -95   0:40:33 (0:40:09)
144.  (3164) Håkan Bonnevier -83 Farstapojkarna  0:40:33 (0:40:29)
145.  (3294) Robert Milerud -73 Castrol Running Club  0:40:34 (0:40:31)
146.  (3232) Mattias Gustafsson -73   0:40:35 (0:40:33)
147.  (3111) Arvid Klingström -81 Stockholm City Triathlon  0:40:37 (0:40:33)
148.  (3078) Johannes Algesten -85 Huddinge AIS  0:40:39 (0:40:39)
149.  (3135) David Persson -88   0:40:44 (0:40:41)
150.  (3107) Anders Örnhed -73   0:40:47 (0:40:44)
151.  (3846) Patrik Törmänen -88   0:40:52 (0:40:43)
152.  (3240) Martin Fraggstedt -79   0:40:52 (0:40:45)
153.  (3124) Albert Schnelzer -72 Axa SC  0:40:55 (0:40:53)
154.  (3200) Karl-fredrik Holgersson -87 Bromma  0:40:56 (0:40:52)
155.  (1864) Daniel Lindberg -74 Utbrytarna SK  0:40:56 (0:40:52)
156.  (3389) Leif Danfors -73   0:40:58 (0:40:51)
157.  (3127) Daniel Bengtsdahl -84   0:40:58 (0:40:52)
158.  (3278) Henrik Samuelsson -68 Hässelby SK  0:41:02 (0:41:00)
159.  (3480) Christian de la Rosa -88   0:41:03 (0:40:56)
160.  (3639) Constantino Nanga -60 Wallenberg Fastighetsförmedling 0:41:05 (0:40:50)
161.  (3318) Tobias Lindbom -83   0:41:05 (0:41:01)
162.  (3136) David Linde -86 ASICS RC/Täby Träningsverk  0:41:06 (0:41:01)
163.  (3128) Daniel Borgman -73   0:41:06 (0:41:03)
164.  (3221) Magnus Strömstedt -71 Vallentuna fk  0:41:07 (0:41:04)
165.  (3320) Torbjörn Chami -62 Viggan Runners  0:41:08 (0:41:07)
166.  (3130) Daniel Nitzler -75   0:41:09 (0:41:03)
167.  (3256) Niklas Magander -70 Acobiaflux  0:41:09 (0:41:05)
168.  (4670) Anton Holmgren -86   0:41:10 (0:40:45)
169.  (3309) Martin Sundelin -79 Meibyklanen  0:41:12 (0:41:05)
170.  (3148) Erik Erhardsson -84   0:41:14 (0:41:09)
171.  (3991) Nils Larsson -77 Wallenberg Fastighetsförmedling 0:41:17 (0:41:09)
172.  (1836) Kevin Ryan -76 Threadsports  0:41:17 (0:41:10)
173.  (5196) Oscar Barragan -97   0:41:19 (0:40:44)
174.  (3119) Christer Johansson -77 IF Quasi  0:41:19 (0:41:12)
175.  (3165) Hannibal Ölund Alonso -82   0:41:22 (0:41:19)
176.  (3252) Nicolas Larsson -84 Runday IF  0:41:23 (0:41:18)
177.  (3170) Emil Råberg -85   0:41:24 (0:41:18)
178.  (3211) Stefan Lindberg -89 Smw Elevator AB  0:41:25 (0:41:21)
179.  (3291) Martin Redborn -79 Electrolux IF  0:41:28 (0:41:25)
180.  (3302) Magnus Smideman -81 Smideman Arkitekter  0:41:37 (0:41:32)
181.  (3154) Fredrik Widing -76 Gate46  0:41:37 (0:41:35)
182.  (3985) William Milisic -80   0:41:38 (0:41:29)
183.  (3144) Emanuel Bäckstrand -83 Team Elliot  0:41:41 (0:41:39)
184.  (3241) Magnus Jansson -72 Uppsala  0:41:44 (0:41:39)
185.  (3158) Fredrik von Essen -65 Bromma IF  0:41:44 (0:41:40)
186.  (3312) Thibault de Chazal -79   0:41:46 (0:41:39)
187.  (3293) Richard Meurlin -83 Spif  0:41:46 (0:41:43)
188.  (3219) Magnus Klinge -72 Shanghai runners  0:41:47 (0:41:41)
189.  (3322) Patrik Wibom -73   0:41:47 (0:41:41)
190.  (1867) Carl-Johan Holmdahl -87   0:41:48 (0:41:43)
191.  (3212) Linus Yng -80   0:41:48 (0:41:45)
192.  (3142) Egidio Ricchiuti -70 Taranto forever  0:41:50 (0:41:45)
193.  (3867) Peter Eklund -75 Adecco  0:41:51 (0:41:45)
194.  (3230) Martin Ljungberg -79   0:41:54 (0:41:51)
195.  (3196) Karl Lindholm -84 Meyerska sällskapet  0:41:55 (0:41:51)
196.  (5178) Niklas Engberg -88 Creuna  0:41:56 (0:41:41)
197.  (3265) Olle Westblom -58 Running Sweden  0:41:57 (0:41:53)
198.  (3195) Jürgen Klein -67 Vattenfall IF  0:41:57 (0:41:54)
199.  (3110) Fredrik Neuman -85 Örebro AIK 0:41:57 (0:41:55)
200.  (6085) Robert Pentén -84 Wallenberg Fastighetsförmedling 0:41:59 (0:41:46)
201.  (3324) Zachary Roman -87   0:41:59 (0:41:55)
202.  (431) Oskar Andersson -83 Gate46  0:41:59 (0:41:58)
203.  (3167) Henrik Grankvist -90   0:42:01 (0:41:58)
204.  (3319) Tomas Stark -70 Kingstonians  0:42:02 (0:42:00)
205.  (3529) William Rosenström -76 Gate46  0:42:03 (0:41:44)
206.  (3276) Peder Nordgren -80 Stockholm  0:42:03 (0:41:59)
207.  (3993) Martin Hanner -78 Wallenberg Fastighetsförmedling 0:42:04 (0:41:57)
208.  (3126) Daniel Annas -85   0:42:05 (0:42:02)
209.  (3454) Björn Lindsten -83 Nynäshamn  0:42:07 (0:41:55)
210.  (6097) James Hamilton -76   0:42:08 (0:41:58)
211.  (4570) Unai Viguri -78 Ey  0:42:10 (0:42:08)
212.  (3273) Patrik Husman -72 Team Skavsåret IF  0:42:12 (0:42:08)
213.  (3132) Daniel Kraft -78 Tres Gringos  0:42:14 (0:42:09)
214.  (3811) Magnus Sjöstedt -79 Lidingö Triathlon  0:42:16 (0:42:06)
215.  (3262) Östen Bexelius -68 Sälens IF  0:42:17 (0:42:14)
216.  (3310) Simon Wretmark -83 As Bifanas  0:42:18 (0:42:13)
217.  (3283) Per Ternow -80   0:42:20 (0:42:14)
218.  (3104) Anders Asperen -79 Telia IF  0:42:20 (0:42:18)
219.  (3140) Johan Hansson -75 Vällingby  0:42:22 (0:42:17)
220.  (3177) Johan Karlsson -87 Leopold Club  0:42:24 (0:42:19)
221.  (3267) Olof Hedlund -84 CF Norrort  0:42:25 (0:42:18)
222.  (3787) Mattias Johansson -74   0:42:26 (0:42:17)
223.  (3290) Rikard Englund -70 Seb  0:42:28 (0:42:23)
224.  (3121) Christian Finnerman -79 CSKA Ribbakov  0:42:28 (0:42:26)
225.  (5228) Gustav Chudi -91   0:42:28 (0:42:28)
226.  (3307) Stefan Holm -71 Almega  0:42:29 (0:42:27)
227.  (3476) Christoffer Emet -89   0:42:30 (0:42:20)
228.  (3239) Mikael Eriksson -88   0:42:30 (0:42:26)
229.  (3227) Markus Ifverberg -77 Sibirien  0:42:30 (0:42:26)
230.  (3390) Magnus Persson -92   0:42:35 (0:42:32)
231.  (6061) Jesper Rönn -87   0:42:38 (0:42:27)
232.  (3381) Jens Augustinsson -75   0:42:38 (0:42:31)
233.  (3653) Johan Hällgård -89   0:42:39 (0:42:29)
234.  (3274) Paul Ingvarsson -52 IF Linnea  0:42:40 (0:42:35)
235.  (1874) Rickard Norregårdh -90   0:42:41 (0:42:36)
236.  (3234) Mats Brodin -69 AstraZeneca IF  0:42:41 (0:42:38)
237.  (3113) Erik Åslund -84 Bromma  0:42:42 (0:42:38)
238.  (3311) Sven Lindskog -63   0:42:43 (0:42:40)
239.  (3202) Klaus Warmedinger -65 Electrolux IF  0:42:43 (0:42:40)
240.  (1744) Lars Mellkvist -81 SEB IF  0:42:45 (0:42:20)
241.  (3125) Crispin Dickson -75 Sweco  0:42:52 (0:42:45)
242.  (3160) Fredrik Stene -71 Hässelby sk  0:42:53 (0:42:50)
243.  (5195) Olov Söderberg -76   0:42:54 (0:42:47)
244.  (3564) Göran Larsson -63   0:42:57 (0:42:49)
245.  (3172) Robert Engvall -82   0:42:58 (0:42:48)
246.  (3237) Ciarán Mccormack -79   0:42:58 (0:42:54)
247.  (3730) Linus Johansson -79   0:43:00 (0:42:45)
248.  (3296) Ruben Norlin -77 Riviera Friidrott  0:43:00 (0:42:58)
249.  (3209) Lasse Svensson -71 Sundfiske  0:43:01 (0:42:56)
250.  (3198) Karl Rydahl -73 SL Friskvårdsklubb  0:43:06 (0:43:03)
251.  (3904) Carl Jonsson -85   0:43:07 (0:42:59)
252.  (3745) Magnus Lagerfors -68 Sct  0:43:08 (0:43:01)
253.  (3999) Peter Emfeldt -65   0:43:09 (0:42:56)
254.  (6029) Alexander Gustafsson -85 Team Nordic Trail  0:43:09 (0:43:01)
255.  (3250) Mårten Sohlman -75 Yuppie Ski Club  0:43:09 (0:43:07)
256.  (3794) Mikael Andersson -85   0:43:10 (0:43:02)
257.  (5243) Petter Eek -86 As Bifanas  0:43:10 (0:43:10)
258.  (3244) Mikael Classon -85   0:43:11 (0:43:07)
259.  (3201) Karl-Jimmy Samuelsson -85 The Classic Sports Club  0:43:15 (0:43:13)
260.  (3552) Fredrik Hansson -91 Os80  0:43:18 (0:43:05)
261.  (3553) Fredrik Landemar -84   0:43:18 (0:43:11)
262.  (3245) Mikael Silfver -60 ICA Sjöstaden RC  0:43:20 (0:43:14)
263.  (3391) Lars-Erik Taubert -76   0:43:21 (0:43:14)
264.  (3235) Mats Edelryd -58   0:43:22 (0:43:14)
265.  (4088) Fredrik Lindahl -85 Laask  0:43:25 (0:43:15)
266.  (3394) Magnus Jedar -72 Åkers if  0:43:26 (0:43:24)
267.  (3549) Fredrik Wennerstrand -78   0:43:27 (0:43:21)
268.  (3179) Johan Berglund -85   0:43:27 (0:43:25)
269.  (3207) Lars Isaksson -68 Salminen RC  0:43:28 (0:43:24)
270.  (3163) Daniel Häggroth -80 Stockholm  0:43:30 (0:43:25)
271.  (92) Andres Nordle -87   0:43:31 (0:43:26)
272.  (3215) Luca Nesi -62   0:43:31 (0:43:28)
273.  (3149) Erik Afzelius -72 0:43:31 (0:43:29)
274.  (3254) Niklas Eriksson -71 Fortum  0:43:36 (0:43:30)
275.  (4148) Erik Bissessar -70   0:43:38 (0:43:28)
276.  (3133) Daniel Vegerfors -81 Falu Marathonsällskap  0:43:39 (0:43:34)
277.  (3451) Anders Sandberg -86   0:43:40 (0:43:29)
278.  (3449) Arnaud Bobille-Vaucher -77 Runday  0:43:40 (0:43:32)
279.  (3204) Christer Vernersson -50 fk snapphanarna Ängelholm  0:43:41 (0:43:39)
280.  (3637) Joel Kriegholm -75 Wallenberg Fastighetsförmedling 0:43:42 (0:43:27)
281.  (3683) Johan Tunhag -88   0:43:42 (0:43:32)
282.  (3248) Amar Kadenic -86   0:43:43 (0:43:35)
283.  (6091) Axel Resvik -89   0:43:45 (0:43:33)
284.  (3194) Jesper Strandberg -78   0:43:46 (0:43:44)
285.  (3807) Robin Lagerström -86   0:43:47 (0:43:40)
286.  (3269) Örjan Magnusson -67 UPPLANDS VÄSBY  0:43:47 (0:43:42)
287.  (3268) Oscar Månsson Grahn -78 Runday IF  0:43:48 (0:43:43)
288.  (3995) David Salom -80   0:43:49 (0:43:38)
289.  (3898) Roberth Malmgren -57 Jåttans Springklubb  0:43:53 (0:43:43)
290.  (3190) Johan Nordström -79   0:43:55 (0:43:46)
291.  (3288) Philip Bergström -87 Dfm  0:43:56 (0:43:51)
292.  (3708) Kristoffer Landin -84   0:43:57 (0:43:47)
293.  (6034) Johan Walther -82   0:44:00 (0:43:51)
294.  (3423) Andrea Bellavia -87   0:44:00 (0:43:54)
295.  (3299) Janne Dahlgren -62 Stockholm Snipers Friidrott  0:44:03 (0:43:57)
296.  (3292) Jan Ericson -62 Hästkrafterna  0:44:05 (0:44:01)
297.  (3216) Marcus Breitenau -85   0:44:06 (0:44:00)
298.  (565) Joakim Grassmann -68 Nykvarn  0:44:07 (0:44:02)
299.  (3181) Johan Johansson -73 Arlanda-Märsta SK  0:44:08 (0:44:05)
300.  (3305) Staffan von Zeipel -66 Ekerö  0:44:09 (0:44:04)
301.  (3986) William Whittingham -77   0:44:12 (0:43:51)
302.  (3479) Alexander de la Rosa -91   0:44:12 (0:44:05)
303.  (3139) Daniel Cedergren -79 3M Svenska AB  0:44:12 (0:44:10)
304.  (3383) Peter Molin -63   0:44:13 (0:44:08)
305.  (4819) Peter Rydberg -70 Gate46  0:44:15 (0:44:02)
306.  (3184) Johan Rosell -80   0:44:18 (0:44:13)
307.  (5324) Mattias Wittenberg -82   0:44:19 (0:44:11)
308.  (3758) Marcus Randefalk -76 Philips  0:44:22 (0:44:12)
309.  (3896) Rickard Körkkö -90   0:44:22 (0:44:13)
310.  (3226) Marcus Widenfors -76   0:44:22 (0:44:19)
311.  (3571) Jonas Håkanson -82 Cordial  0:44:23 (0:44:02)
312.  (5227) Peter Adielsson -88   0:44:23 (0:44:04)
313.  (4820) Johan Sjögren -83 Gate46  0:44:25 (0:44:08)
314.  (5202) Otto Gabrielsson -81   0:44:25 (0:44:14)
315.  (3153) Stefan Norell -67 Gate46  0:44:25 (0:44:23)
316.  (3979) Victor Mateu -77   0:44:26 (0:44:19)
317.  (3217) Magnus Hörberg -70 Enervit  0:44:26 (0:44:20)
318.  (3667) John Dester -85 Jägarns Jaktlag  0:44:27 (0:44:04)
319.  (3839) Oskar Eriksson -81 Enebybergs IF  0:44:31 (0:44:23)
320.  (3619) Jesper Ekesiöö -77 OnePhone RC  0:44:34 (0:44:26)
321.  (3171) Robert Larsson -78 MDH Running Club  0:44:35 (0:44:27)
322.  (3570) Robert Haglund -77 Vårt Kungsholmen  0:44:36 (0:44:36)
323.  (3599) Anders Björner -69   0:44:37 (0:44:28)
324.  (5379) Viktor Lindgren -92   0:44:38 (0:44:23)
325.  (3813) Johan Söderberg -83   0:44:39 (0:44:29)
326.  (4919) Jakob Kejerud -77 Sodexo  0:44:41 (0:44:38)
327.  (4913) Tom Norman -78 SMD Logistics  0:44:43 (0:44:29)
328.  (4744) Daniel Byström -82 Creuna  0:44:43 (0:44:29)
329.  (3738) Magnus Åbom -81   0:44:43 (0:44:36)
330.  (3659) Johan Lundahl -84 Team skirty  0:44:45 (0:44:39)
331.  (3784) Mats Svanberg -87   0:44:46 (0:44:22)
332.  (3778) Mats Almlöw -80 R2m  0:44:46 (0:44:32)
333.  (3607) Jan Lindfors -76 Fortum Värme  0:44:47 (0:44:35)
334.  (3103) Niklas Bondesson -80 Substance  0:44:47 (0:44:41)
335.  (3756) Marcus Ras -74 OnePhone RC  0:44:49 (0:44:41)
336.  (3824) Anders Nordgren -81   0:44:50 (0:44:36)
337.  (3206) Simon Karlsson -81   0:44:50 (0:44:44)
338.  (3982) Viktor Sellgren -82   0:44:51 (0:44:32)
339.  (3474) Charles Lindmark -86 Full Fart Framåt  0:44:53 (0:44:44)
340.  (3187) Johan Ericsson -71 Enervit  0:44:53 (0:44:47)
341.  (1875) Kristofer Berggren -74 UCIF Skellefteå  0:44:54 (0:44:45)
342.  (3544) Fredrik Johansson -80   0:44:54 (0:44:46)
343.  (3850) Robert Petersson -82   0:44:55 (0:44:44)
344.  (3767) Markus Wurz -72   0:44:59 (0:44:51)
345.  (3108) Anders Persson -71   0:44:59 (0:44:54)
346.  (3585) Henrik Palmér -74 SL Friskvårdsklubb  0:45:04 (0:44:56)
347.  (3528) Hampus Enström -77 Gate46  0:45:05 (0:44:52)
348.  (4679) Mikael Bergkvist -78   0:45:06 (0:44:40)
349.  (3885) Ralf Lippert -67   0:45:06 (0:44:55)
350.  (5188) Norbert Adamek -79 Jll  0:45:06 (0:45:02)
351.  (3785) Mattias Anuell -78   0:45:10 (0:45:01)
352.  (4063) Axel Stridbeck -83   0:45:10 (0:45:09)
353.  (3604) Jakob Sellgren -80   0:45:11 (0:44:53)
354.  (3540) Mikael Eskilsson -73   0:45:11 (0:44:54)
355.  (3505) Edvard Unsgaard -74   0:45:12 (0:45:01)
356.  (3871) Peter Nordstrand -70 Bara Bajare  0:45:12 (0:45:03)
357.  (3772) Mathias Lagerström -74 Svensk Fastighetsförmedling 0:45:13 (0:45:01)
358.  (3863) Per Andersson -94 Team Vöre  0:45:15 (0:45:01)
359.  (3729) George Ölund -74 Godbit  0:45:16 (0:44:57)
360.  (3584) Henrik Nygårdh -85 Team skirty  0:45:16 (0:45:09)
361.  (3755) Marcus Mohlin -74   0:45:18 (0:45:08)
362.  (3822) Love Bergström -83 Overlord  0:45:22 (0:44:59)
363.  (3737) Magnus Abrahamsson -62   0:45:24 (0:45:16)
364.  (4707) Carl Granström Sf  0:45:28 (0:45:26)
365.  (3242) Michael Jonsson -78   0:45:30 (0:45:16)
366.  (5079) Magnus Hammar -70 PurchasePartner IF  0:45:31 (0:45:24)
367.  (690) Mats Strandler -59   0:45:32 (0:45:25)
368.  (3189) Jon Doo -84   0:45:32 (0:45:28)
369.  (3704) Jim Ullakko-Haaraoja -90 Björksätras Löparfolk  0:45:33 (0:45:15)
370.  (3541) Flavio Lanaro -68 Stockholm  0:45:33 (0:45:24)
371.  (4464) Per Granlöf -71   0:45:34 (0:45:30)
372.  (3975) Magnus Wigg -70 Dir.wigg  0:45:35 (0:45:25)
373.  (3272) Patrick Nyman -70 Källbotten  0:45:35 (0:45:31)
374.  (3162) Gustav Schubert -86   0:45:36 (0:45:29)
375.  (5211) Patrik Kvarnlind -73 Meritmind  0:45:37 (0:45:13)
376.  (3468) Carl Göök -86 Deloitte IF  0:45:37 (0:45:24)
377.  (6057) Erik Jonasson -77   0:45:37 (0:45:25)
378.  (4205) Håkan Nordin -53 Ricoh  0:45:41 (0:45:34)
379.  (3379) Joel Klehn -76   0:45:42 (0:45:35)
380.  (3682) Josep Soler -80   0:45:43 (0:45:30)
381.  (3823) Magnus Johansson -79 Nasdaq  0:45:43 (0:45:32)
382.  (3715) Lars Grahm -54   0:45:45 (0:45:34)
383.  (3260) Nils Nilsson -80   0:45:45 (0:45:41)
384.  (3836) Jonny Ronkainen -79 Klubb Ronko  0:45:46 (0:45:31)
385.  (3453) Alexander Wilcke -83 Klarna  0:45:47 (0:45:37)
386.  (3826) Mikael Norrgård -82 Stockholmstullens IF  0:45:48 (0:45:38)
387.  (3668) Johnny Lindberg -80   0:45:49 (0:45:39)
388.  (1883) Anders Bryngelsson -81   0:45:50 (0:45:43)
389.  (3781) Mats Petersson -62   0:45:51 (0:45:35)
390.  (3757) Marcus Henricsson -76 Mexico86  0:45:52 (0:45:21)
391.  (5253) Richard Bäckman -80 Jll  0:45:52 (0:45:39)
392.  (3928) Stefan Gander -76 Enervit  0:45:54 (0:45:38)
393.  (4809) Martin Eriksson -85 As Bifanas  0:45:54 (0:45:42)
394.  (3089) Tage Winter -47   0:45:55 (0:45:42)
395.  (3583) Henrik Eberhardt -85   0:45:56 (0:45:38)
396.  (5193) Olle Westerlund -81 Sodexo  0:45:56 (0:45:56)
397.  (3507) Pär Ekerstam -76   0:45:58 (0:45:46)
398.  (3415) Andreas Mårtensson -73   0:45:58 (0:45:48)
399.  (3719) Leif Våghals -72 Daredevilracing  0:45:59 (0:45:40)
400.  (3739) Magnus Bruno -66 SL Friskvårdsklubb  0:46:00 (0:45:52)
401.  (3382) Johan Albertson -80   0:46:01 (0:45:56)
402.  (3664) Johannes Walfén -83   0:46:03 (0:45:55)
403.  (4198) Håkan Andersson -83   0:46:05 (0:45:54)
404.  (5234) Peter Rubinstein -87 Jll  0:46:09 (0:46:05)
405.  (4601) Tobias Johansson -78 Alfta 79:ers  0:46:11 (0:45:51)
406.  (4312) Karl Persson -85   0:46:11 (0:46:06)
407.  (3899) Robin Knutsson -91   0:46:14 (0:45:57)
408.  (5223) Per Einar Sjöberg -81   0:46:14 (0:46:10)
409.  (3233) Matias Hallgren -78 Skandia LK  0:46:14 (0:46:13)
410.  (3623) Joakim Ericson -73   0:46:16 (0:45:59)
411.  (3568) Gustav Sjöberg -87 Seb  0:46:16 (0:46:05)
412.  (3947) Thomas Björkroth -60 HP Fritid  0:46:17 (0:46:07)
413.  (3243) Michel Da Silva -82 Team skirty  0:46:17 (0:46:12)
414.  (6041) Tore Johansson -54   0:46:18 (0:46:10)
415.  (5256) Rikard Skoglund -71 Jll  0:46:18 (0:46:15)
416.  (4727) Christopher Hagman -91   0:46:19 (0:46:06)
417.  (3656) Johan Meyer -74 Karlberg  0:46:23 (0:46:10)
418.  (3961) Rikard Tunedal -65 Wham  0:46:24 (0:46:07)
419.  (3308) Stefan Jansson -65 Lidingö  0:46:25 (0:46:20)
420.  (4807) Erik Mellenius -84   0:46:28 (0:45:52)
421.  (3988) Javier Gutiérrez García -74   0:46:28 (0:46:10)
422.  (6055) Neil Phippen -81   0:46:30 (0:46:21)
423.  (3460) Birger Forsberg -52 if Oliven  0:46:30 (0:46:30)
424.  (3106) Anders Sjögren -84 The Classic Sports Club  0:46:32 (0:46:26)
425.  (3561) Göran Cassel -66   0:46:33 (0:46:17)
426.  (5126) Martin Nilsson Perjons -88 Capgemini  0:46:33 (0:46:19)
427.  (3569) Henrik Tegström -72 Dalasjö ik framåt  0:46:34 (0:46:25)
428.  (4890) Henrik Westregård -86   0:46:35 (0:46:09)
429.  (3832) Ola Westerdahl -78   0:46:36 (0:46:23)
430.  (5238) Peter Tideström -74 Spånga IS  0:46:38 (0:46:30)
431.  (1204) Niklas Leijon -81 Mästerby Runners  0:46:39 (0:46:16)
432.  (3674) Jonas Palsson -85 Statskontoret  0:46:40 (0:46:26)
433.  (4107) Claes Hansson -55 Os80  0:46:40 (0:46:29)
434.  (3257) Niklas Melin -80 Electrolux IF  0:46:41 (0:46:38)
435.  (795) Mikael Haraldsson -64   0:46:42 (0:46:20)
436.  (3827) Henrik Nyman -83   0:46:42 (0:46:31)
437.  (3550) Fredrik Zetterlund -70 OnePhone RC  0:46:42 (0:46:34)
438.  (5316) Stefan Kesak -88 Meritmind  0:46:43 (0:46:21)
439.  (3893) Martin Reimbladh -81 Tullinge  0:46:43 (0:46:36)
440.  (3956) Tomas Andre -76   0:46:44 (0:46:24)
441.  (3655) Johan Hovberg -70 Cajsas IK 0:46:44 (0:46:28)
442.  (6099) Magnus Anhede -70   0:46:46 (0:46:28)
443.  (5137) Mattias Nielsen -74   0:46:46 (0:46:38)
444.  (3493) Daniel Eriksson -77   0:46:47 (0:46:36)
445.  (3587) Henrik Wedefelt -70   0:46:47 (0:46:39)
446.  (793) Johan Clason -80   0:46:49 (0:46:40)
447.  (5011) Karl Henrik Lenneryd -80 Jll  0:46:49 (0:46:48)
448.  (3558) Ronny Gutå -63 Saltsjö-boo  0:46:50 (0:46:34)
449.  (6066) Thomas Nilsson -67   0:46:51 (0:46:42)
450.  (958) Hessel van Gosliga -79   0:46:52 (0:46:35)
451.  (3422) Daniel Andersson -85   0:46:53 (0:46:46)
452.  (4016) Anders Laurell -73 Enervit  0:46:53 (0:46:50)
453.  (3651) Joel Eriksson -85   0:46:54 (0:46:45)
454.  (3247) Moritz Wendt -77   0:46:54 (0:46:48)
455.  (5066) Love Ahlstrand -90   0:46:56 (0:46:38)
456.  (3603) Jack Ryan -80   0:46:56 (0:46:49)
457.  (4320) Viktor Källberg -88 Johanneshov  0:46:56 (0:46:50)
458.  (3418) Anders Härd -66 Threadsports  0:46:57 (0:46:48)
459.  (6086) Peter Fredén -85 Pelican  0:46:59 (0:46:33)
460.  (4481) Petter Hellstrand -61 Norrtulls SK  0:46:59 (0:46:57)
461.  (4121) Einar Botten -61   0:47:01 (0:47:01)
462.  (3497) Daniel Knapp -75 Enervit  0:47:02 (0:46:46)
463.  (3862) Per Olsson -76   0:47:02 (0:46:53)
464.  (3197) Kalle Pettersson -78 SL Friskvårdsklubb  0:47:05 (0:46:58)
465.  (3258) Niklas Kagevik -73 Brightside IF  0:47:07 (0:47:02)
466.  (3814) Nuno Romero van Cutsem -81   0:47:08 (0:46:52)
467.  (3421) Göran Andersson -51   0:47:08 (0:46:59)
468.  (3466) Carl Bergstrand -78 IFK Olof Hilding  0:47:09 (0:47:00)
469.  (6078) Lars Eckerborn -56 TSM Running  0:47:09 (0:47:04)
470.  (4452) Oscar Granberg -96   0:47:10 (0:47:04)
471.  (3731) Linus Jönsson -90 Täby  0:47:12 (0:46:54)
472.  (794) Kjell Silvnäs -79   0:47:12 (0:46:58)
473.  (3969) Filip Dantoft -92 Arådalens IF  0:47:14 (0:47:08)
474.  (3901) Alexander Köll -82   0:47:15 (0:47:06)
475.  (4276) Jimmy Källqvist -74 Acobiaflux  0:47:15 (0:47:14)
476.  (4990) Jonathan Olsson -83   0:47:16 (0:46:41)
477.  (4756) Christopher Dellwik -72 Runjnc  0:47:16 (0:46:58)
478.  (3578) hans-erik Boström -59   0:47:16 (0:47:06)
479.  (4733) Christian Sundkvist -80 Sf  0:47:17 (0:46:58)
480.  (3881) Pieter Moll -89   0:47:17 (0:47:05)
481.  (3818) Niklas Hilding -87   0:47:18 (0:47:04)
482.  (792) Patrik Carlson -82   0:47:19 (0:46:56)
483.  (3547) Fredrik Linell -79   0:47:19 (0:47:01)
484.  (3840) Oskar Nordström -82   0:47:19 (0:47:05)
485.  (3448) Antti Heikkonen -84   0:47:19 (0:47:06)
486.  (3929) Stefan Sweitz -71   0:47:20 (0:47:07)
487.  (3581) Henrik Hasselberg -59 Fabian fjärrvärme fan club  0:47:21 (0:47:03)
488.  (3733) Jack Lönn -91   0:47:22 (0:47:05)
489.  (3900) Roger Sundberg -77 Enervit  0:47:23 (0:47:06)
490.  (4729) Christer Hansson -71 Meritmind  0:47:24 (0:47:00)
491.  (3845) Patrik Mood -66 Vip  0:47:25 (0:47:14)
492.  (3228) Stig Helmer Olsson -81   0:47:26 (0:47:19)
493.  (3484) Christoffer Smids -85   0:47:27 (0:47:03)
494.  (5124) Martin Björk -92   0:47:29 (0:47:04)
495.  (600) Robert Lundholm -69   0:47:29 (0:47:16)
496.  (3751) Mats Pettersson -70 Årsta  0:47:29 (0:47:18)
497.  (3980) Victor Björklund -73   0:47:31 (0:47:11)
498.  (3998) Dan Ilebro -85   0:47:31 (0:47:17)
499.  (3464) Bo Renström -54 Jägarns Jaktlag  0:47:33 (0:47:17)
500.  (5181) Bengt Norberg -61   0:47:34 (0:47:12)
501.  (3597) Jonas Helgesson -78 Pålsundet Running Club  0:47:35 (0:47:27)
502.  (6065) Johan Hybbinette -82   0:47:36 (0:47:22)
503.  (4449) Jonas Nyholm -79 Alfta 79:ers  0:47:36 (0:47:30)
504.  (3868) Calle Jonsson -00 Boo FF  0:47:37 (0:47:23)
505.  (5128) Martin Sjödin -72   0:47:38 (0:47:20)
506.  (1881) John Lindberg -83   0:47:38 (0:47:31)
507.  (3426) Andreas Häll -76 Pts  0:47:39 (0:47:22)
508.  (3698) Fredrik Boye -81   0:47:40 (0:47:20)
509.  (3662) Johan Hilm -88   0:47:40 (0:47:25)
510.  (4629) Andreas Bernlind -72 Meritmind  0:47:41 (0:47:17)
511.  (3629) Mattias Ek -74 Wallenberg Fastighetsförmedling 0:47:41 (0:47:25)
512.  (3709) Kristofer Nordström -90 Skönsmogården IK 0:47:42 (0:47:27)
513.  (3987) David Adams -64 Finisar  0:47:42 (0:47:28)
514.  (4736) Christoffer Wallertz -84   0:47:43 (0:47:34)
515.  (4918) Jakob Björk -98   0:47:44 (0:47:17)
516.  (3525) Erik Lassbo -82 Falu Maratonsällskap  0:47:44 (0:47:26)
517.  (3644) Andreas Söderqvist -74 Wallenberg Fastighetsförmedling 0:47:44 (0:47:27)
518.  (4770) Elias Lewné -88 Pelican  0:47:44 (0:47:33)
519.  (4888) Henrik Nyholm -71 Capgemini  0:47:45 (0:47:30)
520.  (5367) Ulf Hoffmann -68   0:47:47 (0:47:36)
521.  (3874) Peter Sandqvist -57 Tsm  0:47:47 (0:47:41)
522.  (6050) Pehr Petersson -74   0:47:48 (0:47:33)
523.  (3510) Urban Elgqvist -62 Storskogen  0:47:49 (0:47:36)
524.  (4146) Mats Kusoffsky -72   0:47:49 (0:47:38)
525.  (3805) Fredrik Sundin -81   0:47:51 (0:47:25)
526.  (3742) Magnus Larsson -74 Försäkringsstrategi  0:47:56 (0:47:40)
527.  (4950) Joakim Quick -86   0:47:57 (0:47:45)
528.  (5207) Pär Jarlheden -74 Acobiaflux  0:47:58 (0:47:28)
529.  (3577) Hans Persson -57 Svenska Spel  0:47:58 (0:47:43)
530.  (3700) Kristian Borgström -88   0:47:59 (0:47:31)
531.  (3949) Emil Sundqvist -82   0:48:00 (0:47:45)
532.  (5032) Lars Nilsson -86   0:48:01 (0:47:48)
533.  (3222) Max Gruvaeus -87   0:48:01 (0:47:50)
534.  (3465) Johan Lannerström -70   0:48:01 (0:47:51)
535.  (3795) Michael Winberg -76   0:48:02 (0:47:48)
536.  (4839) Staffan Sporre -83   0:48:03 (0:47:46)
537.  (3562) Göran Lennström -49 Hultsfreds LK  0:48:03 (0:47:49)
538.  (5176) Niclas Giertz -73 Creuna  0:48:03 (0:47:53)
539.  (3428) Andreas Hörnell -86   0:48:05 (0:47:50)
540.  (3940) Svante Hedbring -78 Runday IF  0:48:05 (0:47:56)
541.  (3602) Jack Larsson -85 HHH Stockholm  0:48:06 (0:47:44)
542.  (6100) Mattias Hernblad -69   0:48:06 (0:47:44)
543.  (3430) Andreas Hult -83   0:48:07 (0:47:52)
544.  (4943) Johan Helgius -86 Deloitte IF  0:48:08 (0:47:51)
545.  (3905) Fredrik Ruthberg -78 Stockholm  0:48:09 (0:47:52)
546.  (3409) Patrik Åkerlund -81   0:48:11 (0:47:52)
547.  (3539) Ewout van Straaten -72   0:48:11 (0:47:53)
548.  (5270) Samuel Carreras -79 SL Friskvårdsklubb  0:48:11 (0:47:55)
549.  (5127) Martin Schedin -73 Meritmind  0:48:13 (0:47:50)
550.  (1845) Jonas Lundgren -78   0:48:13 (0:48:04)
551.  (3945) Ching-Ho Tang -82 Vårt Kungsholmen  0:48:13 (0:48:05)
552.  (3301) Siu-Lun Pang -85 Vårt Kungsholmen  0:48:15 (0:48:09)
553.  (3883) Pierre-Yves LE BOURTHE -87   0:48:16 (0:48:06)
554.  (3406) Jakob af Petersens -70   0:48:17 (0:47:54)
555.  (4828) Evelin Musanovic -79   0:48:17 (0:48:08)
556.  (4559) Håkan Johansson -75 IF Quasi  0:48:17 (0:48:12)
557.  (3789) Mathias Franzon -73 Smiff  0:48:18 (0:48:07)
558.  (3411) Alexander Thomsen -90 Pappa Putte LK  0:48:19 (0:48:03)
559.  (5081) Magnus Olofsson -79 Alfta 79:ers  0:48:20 (0:48:01)
560.  (3866) Peter Bildt -80   0:48:21 (0:48:15)
561.  (3869) Peter Korsbäck -74 Creuna  0:48:23 (0:48:06)
562.  (4282) Johan Degerheim -75 Kämparna  0:48:23 (0:48:11)
563.  (3766) Markus Thunström -75   0:48:26 (0:48:08)
564.  (5341) Thomas Sipos -75   0:48:27 (0:48:01)
565.  (4961) Johan Åberg -87 Pelican  0:48:28 (0:48:03)
566.  (3649) Joakim Tuvesson -87 Stockholm  0:48:29 (0:48:10)
567.  (3926) Stefan Andersson -75   0:48:29 (0:48:17)
568.  (5380) Viktor Hård -86   0:48:30 (0:48:13)
569.  (3660) Johan Holm -81   0:48:31 (0:48:13)
570.  (3848) Patrik Sundin -84 Suddarna  0:48:33 (0:48:21)
571.  (3903) Lars Rosén -70   0:48:35 (0:48:16)
572.  (5086) Magnus Lundquist -68   0:48:37 (0:48:11)
573.  (4495) Robert Löfstrand -82   0:48:39 (0:48:30)
574.  (3793) Mickael Engström -67 Fibbla IF  0:48:40 (0:48:17)
575.  (3851) Peter Sjödahl -70   0:48:40 (0:48:17)
576.  (3450) Arvid Hanell -84   0:48:40 (0:48:32)
577.  (3854) Per Anell -76   0:48:41 (0:48:22)
578.  (3606) Jan Foerberg -42 Hammarby Friidrott  0:48:41 (0:48:33)
579.  (4112) Daniel Adriansson -79   0:48:41 (0:48:39)
580.  (4945) Jim Fowler -83   0:48:42 (0:48:09)
581.  (3566) Gustaf Bertland -88 Deloitte IF  0:48:43 (0:48:29)
582.  (3996) Joakim Fondelius -67   0:48:43 (0:48:36)
583.  (3609) Jan Franzén -76   0:48:44 (0:48:34)
584.  (3895) Rickard Lundberg -74 Bjerking  0:48:44 (0:48:34)
585.  (3582) Henrik Bodin -68   0:48:45 (0:48:25)
586.  (1103) Mathias Berggren -72 Vallentuna  0:48:45 (0:48:37)
587.  (5254) Richard Steffen -87   0:48:46 (0:48:11)
588.  (3589) Henrik Hansson -69 Parents on the run  0:48:46 (0:48:22)
589.  (3666) John Fridell -73 Solna  0:48:46 (0:48:32)
590.  (3645) Joakim Wallenberg -73 Wallenberg Fastighetsförmedling 0:48:48 (0:48:35)
591.  (6094) Thomas Andersson -86   0:48:49 (0:48:27)
592.  (3616) Jeff Nylen -87   0:48:50 (0:48:27)
593.  (3741) Magnus Johansson -76   0:48:50 (0:48:29)
594.  (3983) L-E Wiktorin -59   0:48:50 (0:48:40)
595.  (3431) Andrés Hansson -78   0:48:51 (0:48:33)
596.  (3853) Per Ohlson -84   0:48:53 (0:48:41)
597.  (3546) Fredrik Kapper -70 Pts  0:48:53 (0:48:46)
598.  (3630) Andreas ´Kalle´ Eriksson -73 Wallenberg Fastighetsförmedling 0:48:54 (0:48:38)
599.  (3799) Mikael Hulthén -73   0:48:54 (0:48:45)
600.  (3943) Sven Lundgren -74 Försäkringsstrategi  0:48:55 (0:48:41)
601.  (3646) Linus von Tourtchaninoff -73 Wallenberg Fastighetsförmedling 0:48:56 (0:48:41)
602.  (3456) Bengt Sandelowsky -67 Sandelco  0:48:57 (0:48:42)
603.  (3844) Patrik Nissen -58 Bad o Boule  0:48:57 (0:48:48)
604.  (3478) Christian Cavallin -58 avd 161  0:48:58 (0:48:49)
605.  (3169) Gunnar Örfelth -63   0:48:58 (0:48:55)
606.  (3574) Hampus Fäldt -82   0:49:01 (0:48:55)
607.  (4834) Filip Thoms -90   0:49:04 (0:48:45)
608.  (3229) Martin Viklund -72   0:49:05 (0:48:54)
609.  (3743) Magnus Paulsson -74 Qbranch  0:49:05 (0:48:56)
610.  (3420) Johan Andersson -66 Castrol Running Club  0:49:07 (0:48:46)
611.  (3815) Nassim El Amrani -81   0:49:07 (0:48:51)
612.  (3984) William Kihlberg -98 KFUK-KFUM Huddinge BBK  0:49:08 (0:48:53)
613.  (3483) Christoffer Johansson -87   0:49:08 (0:48:54)
614.  (3952) Thomas Lindén -65 Taklax  0:49:08 (0:48:58)
615.  (5030) Lars Ancker -63 SL Friskvårdsklubb  0:49:10 (0:48:53)
616.  (3677) Jonas Vikström -81   0:49:11 (0:48:52)
617.  (6046) Per-Olof Pollack -63   0:49:12 (0:48:54)
618.  (3152) Peter Krait -82 Gate46  0:49:13 (0:49:07)
619.  (3930) Stefan Andersson -54   0:49:14 (0:49:04)
620.  (5371) Urban Båvestam -65   0:49:15 (0:48:54)
621.  (3321) Kristofer Eriksson -89 Arådalens IF  0:49:15 (0:49:10)
622.  (3618) Johan Ericsson -65 Wham  0:49:17 (0:49:01)
623.  (3496) Daniel Fridström -75 1680 Carlscrona  0:49:17 (0:49:06)
624.  (3672) Jonas Andersson -70 Tyresö  0:49:18 (0:49:09)
625.  (3467) Oscar Lindahl -82   0:49:19 (0:48:59)
626.  (3419) Anders Heidenberg -61 Täby  0:49:20 (0:49:09)
627.  (4279) Joakim Medin -87   0:49:20 (0:49:09)
628.  (6049) Gustaf Ericson -88   0:49:20 (0:49:10)
629.  (4804) Erik Grass -77   0:49:21 (0:49:11)
630.  (4196) Gustav Fornalik-Pettersson -88 Järflotta Havssimmare  0:49:23 (0:49:07)
631.  (3800) Mikael Söderholm -60 Sibirien  0:49:26 (0:49:11)
632.  (3432) Angelo Capone -70   0:49:26 (0:49:26)
633.  (3747) Magnus Grape -59 CVIN IF  0:49:28 (0:49:17)
634.  (4603) Adam Tapper -85   0:49:30 (0:49:03)
635.  (3786) Mattias Ringman -79   0:49:30 (0:49:23)
636.  (3721) Leon Firet   0:49:32 (0:49:20)
637.  (3524) Erik Gullnäs -82   0:49:32 (0:49:23)
638.  (5261) Robert Zolland -70   0:49:32 (0:49:25)
639.  (4556) Tommy Östlund -67 Tsomd  0:49:32 (0:49:31)
640.  (3498) Daniel Stigberg -73   0:49:33 (0:49:17)
641.  (5036) Leif Gustafsson -51   0:49:36 (0:49:24)
642.  (3963) Wilhelm Spuling -66   0:49:38 (0:49:24)
643.  (3968) Urban Helsing -65 Cgi  0:49:38 (0:49:27)
644.  (3678) Klas Jonsson -80   0:49:39 (0:49:19)
645.  (3849) Patrik Svensson Gillstedt -78   0:49:39 (0:49:24)
646.  (3508) Sebastian Eklund -85 Obsid.se  0:49:40 (0:48:37)
647.  (4496) Roger Ehrnstlin -65   0:49:42 (0:49:40)
648.  (3754) Marcus Hagermark -75   0:49:43 (0:49:27)
649.  (3847) Patrik Wallgren -81   0:49:45 (0:49:44)
650.  (5230) Richard Chudi -91   0:49:46 (0:49:34)
651.  (4593) Anders Carlsson -79   0:49:49 (0:49:48)
652.  (4853) Gonzalo Frez -89   0:49:50 (0:49:34)
653.  (4149) Erik Lundin -84 Sodexo  0:49:50 (0:49:46)
654.  (3944) Sverker Forsberg -68 Sös If  0:49:52 (0:49:38)
655.  (4253) Jan Gerdén -68   0:49:54 (0:49:51)
656.  (4949) Joakim Johansson -80   0:49:55 (0:49:38)
657.  (3146) Erik Larsson -86   0:49:56 (0:49:52)
658.  (3504) Daniel Roig -75 Sundbyberg  0:49:57 (0:49:42)
659.  (4843) Fredrik Johansson -74   0:49:59 (0:49:37)
660.  (3542) Francis Alvarado -73 Team Ella  0:49:59 (0:49:41)
661.  (4980) John Sjöholm -70   0:50:01 (0:49:29)
662.  (4442) Nicklas Hillergren -78   0:50:01 (0:49:34)
663.  (3712) Lars Degerheim -48 Huddinge AIS  0:50:01 (0:49:47)
664.  (4854) Olle Göransson -92   0:50:02 (0:49:38)
665.  (3400) Peter Johansson -63 Stockholm  0:50:02 (0:49:45)
666.  (3516) Nils Ellström -51   0:50:02 (0:49:56)
667.  (4465) Per Ljungmark -87   0:50:03 (0:49:44)
668.  (3973) Johan Wallner -76   0:50:03 (0:49:46)
669.  (4873) Hans Blom -64   0:50:05 (0:49:48)
670.  (3855) Per Hellman -58 F&S Uppsala  0:50:05 (0:49:56)
671.  (3473) Martin Steinholtz -87   0:50:06 (0:49:46)
672.  (6093) Per Sederlin -69 Swedbank  0:50:09 (0:49:54)
673.  (3572) Björn Halling -86   0:50:10 (0:49:58)
674.  (3828) Mathias Ekenbrant -80   0:50:13 (0:50:05)
675.  (4003) Aaron Timstråhle -73   0:50:16 (0:50:08)
676.  (3605) Jan Holmquist -53   0:50:17 (0:50:08)
677.  (5044) Andreas Johansson -80   0:50:19 (0:50:02)
678.  (6090) Joakim Andersson -79 Pelican  0:50:20 (0:49:53)
679.  (3782) Mats Alders -58   0:50:20 (0:50:06)
680.  (3801) Mikael Lindblad -73 SEB IF  0:50:23 (0:50:01)
681.  (4477) Peter Larsson -82   0:50:25 (0:50:20)
682.  (4939) Jesper Jarnsäter -78   0:50:26 (0:50:03)
683.  (3838) Fredrik Orstadius -71   0:50:26 (0:50:07)
684.  (5192) Olle Norberg -62 Acobiaflux  0:50:27 (0:50:02)
685.  (4923) Jon Jarnsäter -75   0:50:27 (0:50:05)
686.  (5244) Nils Petter Forssell -75   0:50:28 (0:49:53)
687.  (4381) Magnus Saari -74   0:50:28 (0:50:18)
688.  (5366) Peter Bladh -85   0:50:29 (0:49:56)
689.  (3101) Martin Åkesson -81   0:50:29 (0:50:27)
690.  (3728) Erik Lindblad -87   0:50:30 (0:50:22)
691.  (4473) Per Wahlgren -81 Linköping  0:50:30 (0:50:28)
692.  (3673) Jonas Aronson -66   0:50:31 (0:50:23)
693.  (1868) Mikael Nilsson -66   0:50:34 (0:50:21)
694.  (4482) Patrik Holmberg -68   0:50:34 (0:50:33)
695.  (5004) Jonas Bergmann -69   0:50:36 (0:50:15)
696.  (3166) Peter Hellgren -79   0:50:38 (0:50:33)
697.  (3626) Pascal Besnard -74 Wallenberg Fastighetsförmedling 0:50:39 (0:50:24)
698.  (4299) Jonas Hörberg -73 Enervit  0:50:39 (0:50:32)
699.  (5289) Sebastian Hedberg -87   0:50:43 (0:50:17)
700.  (5355) Tom Treiberg -52   0:50:44 (0:50:26)
701.  (4835) Fredrik Perdahl -87 Deloitte IF  0:50:44 (0:50:29)
702.  (3978) Victor Lindblom -81   0:50:46 (0:50:28)
703.  (3652) Johan Granlund -64   0:50:46 (0:50:37)
704.  (3622) Joachim Onkenhout -66 Uppsala  0:50:48 (0:50:34)
705.  (1898) Mats Eklund -56 Svenska Spel  0:50:58 (0:50:42)
706.  (3595) Johan Pödra -78 Team Jarla  0:51:01 (0:50:42)
707.  (3852) Pekka Kääntä -62 Hägersten  0:51:06 (0:50:57)
708.  (4599) Daniel Flodin -71 Farsta Tennis  0:51:07 (0:51:02)
709.  (3567) Gustav Nygren -81 Afc  0:51:09 (0:51:06)
710.  (3960) Andrejs Trabo -86   0:51:11 (0:51:00)
711.  (3210) Lennart Zetterfalk -75 Swedbank  0:51:13 (0:50:49)
712.  (3648) Joakim Wåhlström -66 Wallenberg Fastighetsförmedling 0:51:13 (0:50:57)
713.  (3600) Jonas Sundqvist -62 Bålsta IK 0:51:14 (0:50:58)
714.  (4829) Emil Widen -88 Deloitte IF  0:51:14 (0:50:59)
715.  (4466) Sebastian Brandt -85 Sky Hotel Apartments  0:51:15 (0:51:06)
716.  (4345) Magnus Dahl -76   0:51:17 (0:51:10)
717.  (3538) Claes Mårtensson -61 Riksdagsförvaltningen  0:51:18 (0:50:58)
718.  (4996) Jussi Ojakangas -84 Knubbis och Arnold  0:51:20 (0:50:39)
719.  (3492) Christer Alm -70   0:51:20 (0:51:03)
720.  (5040) Fredrik Lif -78   0:51:22 (0:50:58)
721.  (5262) Roger Jonsson -56 Acobiaflux  0:51:24 (0:51:10)
722.  (3889) Ravikumar Ulise -79   0:51:30 (0:51:19)
723.  (4022) Andreas Alfredeen -79 Runacademy IF  0:51:31 (0:51:28)
724.  (3882) Pierre Bodin -71 Orkoien  0:51:32 (0:51:19)
725.  (3487) Claes Karlén -73   0:51:35 (0:51:16)
726.  (4453) Oscar Wilner -91   0:51:35 (0:51:33)
727.  (3482) Christofer Tibblin -83   0:51:36 (0:51:29)
728.  (5208) Pär Haga -84   0:51:37 (0:51:21)
729.  (3691) Johan Karlsson -76   0:51:40 (0:51:14)
730.  (3820) Axel Nilsson -84   0:51:40 (0:51:27)
731.  (4270) Jesper Wiebe -77 Umck  0:51:41 (0:51:35)
732.  (3924) Sören Melander -60   0:51:43 (0:51:32)
733.  (3414) Peter Allvin -76   0:51:45 (0:51:25)
734.  (5150) Michael Jonsson -71   0:51:45 (0:51:31)
735.  (3405) Adam Berggren -83 Lag Strabag  0:51:45 (0:51:35)
736.  (5236) Peter Thorwalls -71   0:51:45 (0:51:43)
737.  (4937) Jens Meinich -89 Sf  0:51:49 (0:51:28)
738.  (3455) Daniel Ekberg -85   0:51:49 (0:51:49)
739.  (3711) Lars Backman -69 Acobiaflux  0:51:51 (0:51:38)
740.  (5033) Jesper Karlsson -93 Dfm  0:51:53 (0:51:33)
741.  (5083) Magnus Stark -81 SL Friskvårdsklubb  0:51:54 (0:51:39)
742.  (5344) Thomas Sandström -66 Handelsbanken  0:51:55 (0:51:37)
743.  (4837) Fredrik Gylje -73   0:51:56 (0:51:38)
744.  (5022) Kristian Rundgren -78   0:51:57 (0:51:32)
745.  (3736) Peter Lycksen -82 Enskede  0:51:58 (0:51:39)
746.  (4681) Jonas Berntsen -71   0:52:02 (0:51:47)
747.  (4441) Sead Omeragic -81   0:52:04 (0:51:53)
748.  (3780) Mats Larsson -77 Swedbank AB  0:52:05 (0:51:51)
749.  (4203) Håkan Sundbom -70   0:52:06 (0:51:57)
750.  (3971) Christer Utterberg -71 IFK Löpning  0:52:07 (0:51:48)
751.  (3873) Viktor Celador -87   0:52:07 (0:51:53)
752.  (4192) Göran Simonsson -73   0:52:08 (0:52:07)
753.  (3857) Per Liljeborg -64   0:52:09 (0:51:56)
754.  (3974) Jonas Wannelöf -87   0:52:11 (0:51:54)
755.  (6048) Ufuk Sen -74 Södertörnspolisen  0:52:12 (0:52:12)
756.  (4866) Håkan Winter -88 Das Boot Camp  0:52:13 (0:51:51)
757.  (5333) Tobias Nilsson -77   0:52:14 (0:51:56)
758.  (3856) Per Koinberg -70   0:52:14 (0:51:56)
759.  (4810) Espen Börde -64 Älvsjö  0:52:15 (0:51:57)
760.  (3830) Ola Sarvik -71 Sodexo  0:52:17 (0:52:10)
761.  (4488) Rami Mochaourab -82   0:52:18 (0:52:13)
762.  (5210) Patrik Ericson -77 Brabo Aktiv  0:52:21 (0:51:49)
763.  (3665) John Arbro -65 Lilla Essingen  0:52:21 (0:52:10)
764.  (4252) Jan Frisk -60 CVIN IF  0:52:21 (0:52:18)
765.  (3486) Claes-Fredrik Helgesson -64   0:52:26 (0:52:05)
766.  (4589) Göran Mattsson -83 Falu Marathonsällskap IOK  0:52:27 (0:52:21)
767.  (3897) Mikael Ritsfalk -75   0:52:29 (0:52:04)
768.  (5356) Thomas Betzholtz -72   0:52:32 (0:52:20)
769.  (4613) Alli Abdulla -91 Deloitte IF  0:52:35 (0:52:20)
770.  (5232) Peter Holding Hagman -71 Acobiaflux  0:52:37 (0:52:11)
771.  (5021) Kristian Norsbo -68 Sodexo  0:52:37 (0:52:21)
772.  (3950) Thomas Olsson -82 Orc  0:52:39 (0:52:25)
773.  (3872) Peter Brännström -54   0:52:40 (0:52:29)
774.  (4324) Thomas Jefur -60   0:52:41 (0:52:36)
775.  (4676) Christian Persson -82   0:52:42 (0:52:23)
776.  (4124) Ulf Lidblom -73 Sollefteå  0:52:45 (0:52:36)
777.  (4023) Andreas Brattlöf -76   0:52:45 (0:52:37)
778.  (4914) Daniel Rosenberg -86 SMD Logistics  0:52:47 (0:52:35)
779.  (4321) Kennet Brysting -67   0:52:47 (0:52:37)
780.  (4116) Andreas de Haan -76   0:52:47 (0:52:41)
781.  (3809) Mats Silvander -68   0:52:48 (0:52:37)
782.  (4330) Klas Rehnberg -78   0:52:48 (0:52:42)
783.  (3976) Ulf Weman -52 Canis Löpus  0:52:51 (0:52:39)
784.  (5315) Nico Monte -80   0:52:53 (0:52:24)
785.  (4141) Johan Undin -81   0:52:55 (0:52:44)
786.  (1830) Niklas Torwald -96 AstraZeneca IF  0:52:56 (0:52:44)
787.  (6062) Per Spångberg -66   0:52:56 (0:52:45)
788.  (3713) Lars Eliasson -70   0:52:56 (0:52:47)
789.  (6072) Henrik Hamreteg -69   0:52:58 (0:52:50)
790.  (4991) Jörgen Åkerman -70 Acobiaflux  0:52:59 (0:52:28)
791.  (3925) Johan Sörensson -85   0:52:59 (0:52:45)
792.  (4872) Hannes Rubaszkin -76 Sf  0:53:01 (0:52:39)
793.  (5190) Ola Andersson -75   0:53:01 (0:52:44)
794.  (4955) Joakim Rydén Sjöstrand -88   0:53:04 (0:52:45)
795.  (4189) Alberto Fernandez -84   0:53:07 (0:53:01)
796.  (5237) Petr Boding -79 Team Birkastan  0:53:08 (0:52:52)
797.  (3522) Erik Johnsson -62 Projektbyrån  0:53:12 (0:52:52)
798.  (6080) Henrik Landin -78   0:53:17 (0:52:56)
799.  (5392) Lennart Lindh -54 Agstu  0:53:17 (0:53:11)
800.  (6036) Jens Berggren -83   0:53:18 (0:53:05)
801.  (4021) Stefan Andersson -87 Bromma  0:53:18 (0:53:17)
802.  (3658) Johan Sandahl -83 Deloitte IF  0:53:19 (0:53:06)
803.  (4956) Johan Brolin -78   0:53:23 (0:52:42)
804.  (3429) Andreas Gustafsson -79 Sf  0:53:23 (0:53:08)
805.  (4549) Thomas Mann -69   0:53:23 (0:53:12)
806.  (3812) Jimmy Myhrinder -71   0:53:24 (0:53:04)
807.  (4486) Patric Ingemanson -68   0:53:25 (0:53:14)
808.  (4548) Thomas Bringsarve -60 Castrol Running Club  0:53:31 (0:53:19)
809.  (4336) Lars-Olof Månsson -54 Tavelsjö Trumpetare  0:53:31 (0:53:26)
810.  (3768) Martin Gustafsson -81   0:53:32 (0:53:17)
811.  (5353) Tobias Ohls -81 Falu marathonsällskap  0:53:33 (0:53:23)
812.  (3877) Konstantin Petrenko -86   0:53:34 (0:53:17)
813.  (4104) Christopher Vozmediano -73   0:53:35 (0:53:32)
814.  (3714) Lars Öberg -57 Uppsala  0:53:38 (0:53:17)
815.  (3523) Erik Thunström -79   0:53:38 (0:53:22)
816.  (3927) Stefan Younes -72 Aik  0:53:42 (0:53:28)
817.  (3545) Frederick Axewill -71 SMÅ IF  0:53:47 (0:53:27)
818.  (4984) Jonas Rhudin -77 SL Friskvårdsklubb, Lonesome R.  0:53:47 (0:53:29)
819.  (6083) Erik Johansson -82   0:53:47 (0:53:30)
820.  (4214) Hans Näsbrandt -80   0:53:53 (0:53:51)
821.  (5247) Pontus Staaf -83 SL Friskvårdsklubb  0:53:54 (0:52:00)
822.  (5087) Håkan Ryss -66   0:53:59 (0:53:48)
823.  (4555) Tom Abrahamsson -63   0:54:04 (0:53:57)
824.  (4877) Daniel Nelson -65   0:54:09 (0:53:57)
825.  (4147) Fredrik Wallman -74 Fittisrunners  0:54:09 (0:53:59)
826.  (4333) Görhan Hellström -49   0:54:10 (0:54:03)
827.  (4767) Eero Haverinen -51 SL Friskvårdsklubb  0:54:13 (0:53:53)
828.  (4964) Johan E Nordgren -70 SL Friskvårdsklubb  0:54:13 (0:53:58)
829.  (4412) Mats Barkell -48 Telamp  0:54:14 (0:54:11)
830.  (3275) Paul Stein -73   0:54:15 (0:54:07)
831.  (3555) Fredrik Bäcke -92   0:54:16 (0:53:54)
832.  (4592) Marcel Ljung -78   0:54:16 (0:54:08)
833.  (3888) Rasmus Jönsson -94 Sundbyberg  0:54:18 (0:54:03)
834.  (3942) Sven Johansson -74 Gröndal  0:54:21 (0:54:04)
835.  (4071) Kalle Berggren -78 Bt  0:54:21 (0:54:19)
836.  (3842) Paolo Monti -73   0:54:23 (0:53:58)
837.  (3593) Hans Strandberg -56   0:54:27 (0:54:19)
838.  (5139) Mattias Lindblom -71   0:54:29 (0:54:16)
839.  (3601) Roger Hemmingsson -71 SMD Logistics  0:54:30 (0:54:16)
840.  (5352) Thomas Gröndahl -66   0:54:31 (0:54:13)
841.  (5134) Mats Rudin -62 Sogeti  0:54:32 (0:54:12)
842.  (4011) Anders Johnson -54   0:54:34 (0:54:30)
843.  (4977) Johannes Andegiorgis -86   0:54:35 (0:54:02)
844.  (4864) Håkan Johansson -56   0:54:35 (0:54:13)
845.  (5138) Mattias Ericsson -67   0:54:36 (0:54:15)
846.  (4966) Johan Forslund -64 Swedbank  0:54:36 (0:54:22)
847.  (4459) Patrik Roos -67   0:54:37 (0:54:35)
848.  (4671) Anton Öttl -76   0:54:38 (0:54:09)
849.  (1832) Bengt Elmström -57 Lonesome Runners  0:54:38 (0:54:29)
850.  (4427) Mike Hardwicke -75   0:54:39 (0:54:28)
851.  (4740) Claes Vikström -64   0:54:43 (0:54:22)
852.  (4558) Torbjörn Hansson -44 Essingeudde1  0:54:43 (0:54:36)
853.  (4078) Björn Guldberg -51   0:54:43 (0:54:40)
854.  (4687) Bizuneh Sima -84   0:54:46 (0:54:28)
855.  (5153) Mikael Ellerstad -81 Pelican  0:54:47 (0:54:35)
856.  (4380) Magnus Sjö -71 Carnegie IF  0:54:47 (0:54:43)
857.  (4388) Mats Bergholtz -45 Ericsson IK 0:54:50 (0:54:47)
858.  (4552) Tobias Löfgren -77   0:54:53 (0:54:27)
859.  (4896) Tomas Rodebjer -61 Ryggakuten  0:54:53 (0:54:30)
860.  (4285) Johan Sohlberg -78   0:54:56 (0:54:48)
861.  (4553) Tomas Liberg -67   0:54:57 (0:54:48)
862.  (4921) Jan-Eric Wilen -62   0:54:59 (0:54:25)
863.  (4917) Jac Wolkert -61   0:54:59 (0:54:39)
864.  (5384) Mattias Landin -73   0:55:01 (0:54:32)
865.  (4301) Jonny Broberg -66 Bruberi Running Club  0:55:01 (0:54:58)
866.  (1852) Carl Stigmar -84   0:55:02 (0:54:36)
867.  (4688) Björn Sande -60 Kompisai  0:55:03 (0:54:10)
868.  (4741) Michael Blomqvist -86   0:55:03 (0:54:36)
869.  (6087) Tomas Eliasson -80 Pelican  0:55:04 (0:54:38)
870.  (4928) Jesper Fors -88   0:55:05 (0:54:45)
871.  (5260) Rickard Nilsson -68   0:55:08 (0:54:44)
872.  (4916) Jakob Lindvall -91   0:55:13 (0:54:58)
873.  (3887) Rasmus Bengtsson -85 Jägarns Jaktlag  0:55:14 (0:54:51)
874.  (3669) Joi Glifberg -90   0:55:14 (0:54:53)
875.  (3718) Lars Granberg -60   0:55:14 (0:54:55)
876.  (4284) Johan Norelius -58   0:55:17 (0:55:08)
877.  (4216) Hasse Mälberg -55 Mälarsjukhuset  0:55:20 (0:55:13)
878.  (1863) David Ellingsen -74 Slaka Löparförening  0:55:24 (0:54:59)
879.  (5084) Magnus Thimgren -70   0:55:26 (0:54:59)
880.  (4066) Bertil Gunnarson -48   0:55:26 (0:55:15)
881.  (5255) Anders Lindmark -53 Stockholm  0:55:29 (0:55:15)
882.  (4307) Julius Petersson -85   0:55:29 (0:55:15)
883.  (5246) Peter Norén -84 Deloitte  0:55:44 (0:55:28)
884.  (4256) Janne Henningsson -58 Bad&boule  0:55:45 (0:55:38)
885.  (4419) Bo Eriksson -62   0:55:45 (0:55:40)
886.  (5358) Tomislav Krezic -75   0:55:48 (0:55:31)
887.  (4068) Benny Eriksson -59 Nynäshamn  0:55:48 (0:55:45)
888.  (4542) Sven-Eric Bergman -44   0:55:49 (0:55:43)
889.  (1559) Kent Höglund -58 Mästerby Runners  0:55:50 (0:55:28)
890.  (4685) Bertil Olsson -59   0:55:51 (0:55:26)
891.  (4885) Henrik Olsson -70   0:55:52 (0:55:33)
892.  (3500) David Lindblad -78   0:55:52 (0:55:42)
893.  (5257) Rikard Stjernman -72   0:55:53 (0:55:29)
894.  (5155) Mikael Källberg -87   0:55:56 (0:55:38)
895.  (4280) Johan Gärderud -77 Spotify  0:55:59 (0:55:49)
896.  (4384) Lars Wallén -64   0:56:00 (0:55:53)
897.  (4178) Fredrik Dahl -82   0:56:01 (0:55:51)
898.  (3238) Mats Johansson -79   0:56:02 (0:55:55)
899.  (4365) Mikael Elf -63   0:56:03 (0:55:58)
900.  (4862) Habib Melhem -83 Capgemini  0:56:04 (0:55:38)
901.  (4292) Ove Johansson -53 IKW/Roffes Cross Köping  0:56:06 (0:56:00)
902.  (4479) Peter Wallin -62 Spif  0:56:09 (0:56:00)
903.  (4099) Christian Dalin -84   0:56:10 (0:55:53)
904.  (6027) Johan Ekhagen -64 Stockholm  0:56:11 (0:56:03)
905.  (4493) Ricard Olsson -74   0:56:15 (0:56:10)
906.  (4332) Fredrik Norberg -46   0:56:18 (0:55:49)
907.  (4413) Mats Engardt -61 Seb  0:56:25 (0:56:11)
908.  (3531) Viktor Forsberg -82 Gate46  0:56:26 (0:56:06)
909.  (3703) Krister Bäck -55   0:56:26 (0:56:14)
910.  (4911) Isac Malm -72 Meritmind  0:56:28 (0:56:03)
911.  (4362) Calle Ljungman -73 Atletklubben Tegelön  0:56:32 (0:56:29)
912.  (4287) Johan Vögeli -65   0:56:38 (0:56:13)
913.  (5201) Oscar Fröberg -85   0:56:38 (0:56:17)
914.  (5319) Stefan Westberg -74   0:56:49 (0:56:21)
915.  (5073) Miladin Milenkovic -81 Vårt Kungsholmen  0:56:49 (0:56:21)
916.  (5175) Nicklas Irstam -88 Försäkringsstrategi  0:56:52 (0:56:29)
917.  (3744) Magnus Skelander -77   0:56:52 (0:56:33)
918.  (4117) Dennis Vestermark -66 Huddinge AIS  0:56:53 (0:56:40)
919.  (5146) Micha Bakker -87   0:56:58 (0:56:26)
920.  (5147) Alex Choque -61   0:56:59 (0:56:27)
921.  (4230) Henrik Gelius -73   0:56:59 (0:56:50)
922.  (4474) David Bergkvist -98   0:57:02 (0:56:48)
923.  (4475) Peter Bergkvist -60   0:57:02 (0:56:48)
924.  (3463) Björn Nygård -60   0:57:03 (0:56:53)
925.  (5290) Sergio Frez -60   0:57:05 (0:56:48)
926.  (4458) Patrik Hellzén -59   0:57:08 (0:56:55)
927.  (4188) Germund Sellgren -53 Sollentuna  0:57:08 (0:57:08)
928.  (4457) Patrik Hankers -65 Coola Knallar  0:57:09 (0:56:55)
929.  (4067) Bengt Wessborg -71   0:57:09 (0:57:04)
930.  (5027) Kristoffer Pettersson -90 Skönsmogården IK 0:57:12 (0:56:37)
931.  (5334) Tage Lundberg -54   0:57:15 (0:57:00)
932.  (4434) Michael Peterson -67   0:57:16 (0:57:10)
933.  (5359) Toni Kaski -80   0:57:19 (0:56:46)
934.  (4018) Anders Berndt -66 Uppsala University Road Runners  0:57:21 (0:57:17)
935.  (4014) Anders Widengren -69   0:57:22 (0:57:14)
936.  (4431) Ramon Hano -56 Mexico DF  0:57:24 (0:57:00)
937.  (4405) Markus Palluck -76   0:57:25 (0:57:14)
938.  (4077) Martin Bjerver -80   0:57:26 (0:57:18)
939.  (4983) Jonas Gyllenhak -77   0:57:30 (0:57:04)
940.  (4494) Rickard Lundborg -69 Club ÅF  0:57:30 (0:57:20)
941.  (4748) Daniel Hersén -74   0:57:32 (0:56:57)
942.  (4341) Leif Dehlin -51   0:57:33 (0:57:31)
943.  (4382) Magnus Sers -82   0:57:33 (0:57:33)
944.  (4268) Jerker Nordström -55   0:57:34 (0:57:32)
945.  (5031) Lars Liljegren -68 SL Friskvårdsklubb  0:57:36 (0:56:52)
946.  (4922) Jan Lindquist -48   0:57:36 (0:57:16)
947.  (4965) Johan Persson -71   0:57:37 (0:57:17)
948.  (4424) Michael Hjortholt -84   0:57:37 (0:57:25)
949.  (4415) Mattias Eirefelt -71   0:57:37 (0:57:30)
950.  (5218) Per Spector -66   0:57:38 (0:57:34)
951.  (1829) Ewelyn Larsson -90   0:57:39 (0:57:27)
952.  (4454) Robin Österberg -96   0:57:39 (0:57:33)
953.  (4232) Henrik Westerberg -80   0:57:41 (0:57:13)
954.  (4485) Peter Lamming -45 Solna  0:57:41 (0:57:39)
955.  (4886) Henrik Lindahl -83   0:57:45 (0:57:28)
956.  (4530) Stefan Kvarfordt -83   0:57:45 (0:57:38)
957.  (4024) Nicklas Johansson -82   0:57:46 (0:57:42)
958.  (4607) Albin Lillieberg -87   0:57:47 (0:57:29)
959.  (5354) Tobias Fröberg -82   0:57:48 (0:57:25)
960.  (4518) Carl Johan Smith -46   0:57:51 (0:57:50)
961.  (4732) Martin Larsson -82   0:57:52 (0:57:37)
962.  (4731) Christian Engstrand -85   0:57:52 (0:57:38)
963.  (4968) Johan Lantto -71 Statskontoret  0:57:56 (0:57:40)
964.  (5231) Alexander Nordlinder -93   0:57:59 (0:57:39)
965.  (4219) Fredrik Hermansson -79 Alfta 79:ers  0:58:01 (0:57:53)
966.  (5194) Olof Larsson -61 Handelsbanken IF  0:58:02 (0:57:39)
967.  (3403) Andrew Sullivan -74 Tent  0:58:02 (0:57:55)
968.  (1839) Jorma Pitkänen -51 Tullinge-Tumba FF  0:58:03 (0:57:43)
969.  (4461) Patrik Sweitz -74   0:58:04 (0:57:58)
970.  (5141) Mattias Tumlin -90 Creuna  0:58:09 (0:57:55)
971.  (4197) Guy Ridley -67 Enskede LTK  0:58:10 (0:57:54)
972.  (4985) Jonas Karlsson -75 Saltarö Joggers Triathlonklubb  0:58:11 (0:57:49)
973.  (5233) Peter Östlund -80 Östlund Runners  0:58:13 (0:57:59)
974.  (4119) Erik Sandin -53   0:58:14 (0:58:06)
975.  (3953) Thorbjörn Johansson -77 Ryda sk  0:58:15 (0:57:56)
976.  (4298) Johnny Nyløvold -54   0:58:21 (0:58:15)
977.  (4002) Thomas Svensson -49 TSM RunningR  0:58:21 (0:58:17)
978.  (4331) Hans Klocker -63 Surahammar  0:58:29 (0:58:19)
979.  (4462) Patrik Svensson -86   0:58:30 (0:58:17)
980.  (4234) Henrik Thunell -61   0:58:30 (0:58:22)
981.  (5071) Lewis Maddock -81   0:58:30 (0:58:30)
982.  (5198) Carl Rugfelt -73 Team Rugfelt  0:58:38 (0:58:14)
983.  (3488) Tom Nestius -64   0:58:40 (0:58:21)
984.  (4254) Jan Torége -60   0:58:40 (0:58:32)
985.  (4026) Andreas Ekholm -72   0:58:40 (0:58:35)
986.  (5199) Martin Rugfelt -71 Team Rugfelt  0:58:43 (0:58:20)
987.  (4529) Stefan Andersson -61   0:58:45 (0:58:36)
988.  (4337) Lars Andersson -52   0:59:00 (0:58:55)
989.  (4588) Marcus Tyszkiewicz -85   0:59:02 (0:58:49)
990.  (5280) Michel Gafgo -76   0:59:06 (0:58:39)
991.  (4501) Rupert Pertlwieser -45   0:59:07 (0:59:01)
992.  (3886) Rasmus Billing -83   0:59:09 (0:58:48)
993.  (3563) Göran Wendeus -66 TSM Running  0:59:10 (0:58:39)
994.  (4554) Tomas Wiberg -68 Work Sweden  0:59:13 (0:58:48)
995.  (4876) Hannu Ojakangas -89 Knubbis och arnold  0:59:18 (0:58:41)
996.  (4383) Norman Fromy -70   0:59:22 (0:59:16)
997.  (4451) Ola Sjösten -71   0:59:26 (0:59:25)
998.  (6017) Isak Wallin -96   0:59:31 (0:59:17)
999.  (4283) Marcus Hugosson -86 Kyrkan  0:59:32 (0:59:19)
1000.  (1850) Cedric Hanson -86   0:59:33 (0:59:00)
1001.  (5182) Niklas Winter -78 Das Boot Camp  0:59:49 (0:59:29)
1002.  (4007) Alexis Wiking -76   0:59:54 (0:59:45)
1003.  (1075) Magnus Eriksson -63 Guif  0:59:57 (0:59:55)
1004.  (4883) Stefan Ytterberg -63   0:59:58 (0:59:36)
1005.  (5378) Viktor Grgic -78 Länsförsäkringar  1:00:00 (0:59:32)
1006.  (4500) Matthias Holgersson -73 Runday  1:00:02 (0:59:30)
1007.  (5292) Dag Magelssen -70   1:00:08 (0:59:53)
1008.  (4296) John Bünsow Lindén -64 Vassunda  1:00:16 (1:00:08)
1009.  (4952) Joakim Munkhammar -82 MRR Visby  1:00:18 (0:59:59)
1010.  (4322) Kent Ullberg -53 MRR Visby  1:00:22 (1:00:02)
1011.  (4123) Fredrik Ekdahl -84   1:00:24 (0:59:57)
1012.  (1844) Victor Eckerstedt -82   1:00:24 (1:00:03)
1013.  (4073) Bertil Göransson -68 Tsomd  1:00:25 (1:00:14)
1014.  (3075) Henrik Zachrisson -73 Pappa Putte LK  1:00:27 (1:00:08)
1015.  (3753) Magnus Norberg -82 Bromma  1:00:27 (1:00:08)
1016.  (4472) Per Thulin -64 Sky Hotel Apartments  1:00:28 (1:00:25)
1017.  (4114) David Jadin -65   1:00:30 (1:00:28)
1018.  (5209) Patrick Heddini -77   1:00:32 (1:00:14)
1019.  (4247) Christian Ernst -86 SMD Logistics  1:00:33 (1:00:19)
1020.  (3989) David Moench -59   1:00:37 (1:00:27)
1021.  (4920) Jan Andersson -54   1:00:40 (1:00:13)
1022.  (4511) Jörg Schubert -46 Uppsala  1:00:49 (1:00:38)
1023.  (4817) Kenneth Jävervall -63 Gate46  1:00:55 (1:00:39)
1024.  (4627) Anders Siljevall -88   1:01:03 (1:00:29)
1025.  (5142) Mattias Levin -85   1:01:04 (1:00:51)
1026.  (5067) Andreas Lövgren -86   1:01:09 (1:00:52)
1027.  (4859) Gunnar Moberg -54   1:01:11 (1:00:41)
1028.  (4678) Benny Wadell -75 Acobiaflux  1:01:17 (1:00:46)
1029.  (4328) Erik Francke -92   1:01:18 (1:00:39)
1030.  (5342) Thomas Åberg -74   1:01:22 (1:01:02)
1031.  (4154) Erik Gardner -80   1:01:22 (1:01:07)
1032.  (4610) Ali Khalvati -81   1:01:23 (1:01:00)
1033.  (5203) Ove Båhlström -67   1:01:29 (1:01:11)
1034.  (4135) Emil Hellberg -85 Bajen  1:01:32 (1:01:19)
1035.  (4069) Benny Rivera -75   1:01:35 (1:01:24)
1036.  (5235) Peter Seaton -69 Acobiaflux  1:01:39 (1:01:07)
1037.  (5125) Martin Brandtler -71 Sf  1:01:40 (1:01:19)
1038.  (4498) Roland Karlsson -54   1:02:02 (1:01:55)
1039.  (4062) August Hellberg -83   1:02:03 (1:01:50)
1040.  (4970) Johan Schenström -91   1:02:07 (1:01:55)
1041.  (4229) Henrik Wallen -58   1:02:12 (1:01:57)
1042.  (4297) Johnny Hadegren -73   1:02:21 (1:02:16)
1043.  (4623) Anders Berglund -68   1:02:36 (1:02:16)
1044.  (4450) Jörgen Hädälv -65   1:02:39 (1:02:38)
1045.  (5020) Krister Olsson -61   1:02:46 (1:02:33)
1046.  (3992) Daniel Ekeroth -89 Wallenberg Fastighetsförmedling 1:02:47 (1:02:34)
1047.  (3588) Henrik Widstrand -76   1:02:47 (1:02:37)
1048.  (4960) Fredrik Joelsson -74   1:02:51 (1:02:34)
1049.  (4626) Anders Nyberg -56 Tsm  1:02:52 (1:02:13)
1050.  (4215) Roger Landin -63 Älvsjö  1:02:55 (1:02:27)
1051.  (4906) Thomas Kihlberg -69 Q-Consulting Group STHLM  1:02:55 (1:02:55)
1052.  (4747) Daniel Ullmark -78   1:02:56 (1:02:29)
1053.  (5017) Kent Andersson -54   1:03:08 (1:02:51)
1054.  (4351) Klas Eliasson Wallmo -71   1:03:23 (1:03:15)
1055.  (4242) Ivan Vincenti -75   1:03:25 (1:03:17)
1056.  (4861) Kenny Gustafsson -88 Team Connect  1:03:29 (1:02:58)
1057.  (4927) Kin Choong Lau -81 Team Connect  1:03:31 (1:03:00)
1058.  (5293) Simon Holmgren -82 Flempan Wannabes  1:03:37 (1:03:11)
1059.  (4200) Håkan Lindgren -62 Baik  1:03:40 (1:03:34)
1060.  (4897) Håkan Rodebjer -64 Teller Running Club  1:03:41 (1:03:18)
1061.  (4502) Rikard Willerius -67   1:03:42 (1:03:26)
1062.  (4258) Jan Paul Andersson -78   1:03:43 (1:03:30)
1063.  (4889) Niklas Wallen -94   1:03:46 (1:03:21)
1064.  (3573) Hamid Raoufi -78 SL Friskvårdsklubb  1:03:51 (1:03:22)
1065.  (5377) Viktor Dahlstedt -91   1:03:56 (1:03:26)
1066.  (4630) Andreas Dahlstedt -80   1:03:56 (1:03:27)
1067.  (4179) Fredrik Hultgren -69   1:03:59 (1:03:52)
1068.  (4986) Jonas Hardell -89   1:04:03 (1:03:30)
1069.  (5229) Peter Chudi -60   1:04:11 (1:03:50)
1070.  (4176) Felix Lindmalm -90   1:04:17 (1:04:12)
1071.  (4497) Roland Andersson -64   1:04:29 (1:04:15)
1072.  (4079) Björn Karlsson -46 Skogås  1:04:35 (1:04:33)
1073.  (5029) Kurt Wiberg -59   1:04:38 (1:04:24)
1074.  (5395) Nikals Nyström -46   1:04:38 (1:04:25)
1075.  (4344) Lennart Danielsson -43 Team Skavsåret If  1:04:58 (1:04:50)
1076.  (5318) Stefan Lundberg -48 Sannadals SK  1:05:04 (1:04:43)
1077.  (5080) Magnus Hedin -80 Hållnäjsare på vift  1:05:10 (1:04:43)
1078.  (5148) Michael Hellman -88   1:05:22 (1:05:03)
1079.  (4401) Lars Petersson -64 Lidingö  1:05:32 (1:05:17)
1080.  (5034) Lars Bjerlöw -70   1:05:34 (1:05:07)
1081.  (4025) Andreas Bergman -84   1:05:37 (1:05:31)
1082.  (3491) Claes Thagemark -52 FMV Sport  1:05:40 (1:05:23)
1083.  (1866) Nils Börje Tallroth -41   1:06:08 (1:05:59)
1084.  (5320) Stellan Thelin -82   1:06:15 (1:05:55)
1085.  (4978) Johan Karlsson -87 Acobiaflux  1:06:18 (1:05:46)
1086.  (5361) Tord Eng -48   1:06:21 (1:06:04)
1087.  (5118) Maria Wictorsson -88   1:06:25 (1:06:01)
1088.  (5119) Åke Wictorsson -57   1:06:33 (1:06:09)
1089.  (4174) David Farelius -67 Stockholm  1:06:40 (1:06:23)
1090.  (5028) Kurt Dahl -51   1:06:42 (1:06:16)
1091.  (5277) Niclas Hööglund -63   1:07:15 (1:06:45)
1092.  (4342) Leif Ericsson -42 Järfälla  1:07:21 (1:07:13)
1093.  (3916) Mats Segerström -54 Canis Löpus  1:07:25 (1:07:12)
1094.  (4704) Rodolfo Candia -45   1:07:36 (1:07:21)
1095.  (3560) Gökay Akyüz -75 Niazi o Cavidan  1:07:43 (1:07:23)
1096.  (4072) Bernt Hellstrom -48 Naif-79  1:07:54 (1:07:51)
1097.  (1893) Sten-Sture Tersmeden -42 FKS Danderyd  1:08:18 (1:07:55)
1098.  (5200) Oscar Rugfelt -80 Team Rugfelt  1:08:22 (1:07:58)
1099.  (1513) Gunnar Apelfors -44   1:08:35 (1:08:10)
1100.  (5069) Lucas Fierro Smith -80   1:09:41 (1:09:10)
1101.  (4680) Mats Bergström -69 DK Bergström  1:09:45 (1:09:23)
1102.  (4730) Christer Eriksson -47   1:10:37 (1:10:14)
1103.  (5090) John Denny -43 HHH Stockholm  1:10:43 (1:10:32)
1104.  (4874) Hans Friman -75 SL Friskvårdsklubb  1:11:00 (1:10:28)
1105.  (5135) Mats Zakrisson -56   1:11:54 (1:11:28)
1106.  (5157) Mikael Kjeller -63   1:11:59 (1:11:30)
1107.  (4478) Thomas Larsson -51   1:13:39 (1:13:34)
1108.  (5043) Alexander Eriksson -87 Team Connect  1:16:11 (1:15:41)
1109.  (4782) Gustav Thörnblom -82   1:16:28 (1:16:01)
1110.  (1861) Bo Kleberg -47   1:16:35 (1:16:07)
1111.  (5204) Patrick Kipler -64   1:17:39 (1:17:18)
1112.  (5364) Troels Olsen Müller -65 Falck Global Assistance  1:20:16 (1:19:45)
1113.  (1841) Gunnar Irvegård -33 Arlanda Märsta SK  1:21:00 (1:20:44)
1114.  (5248) Roger Degerman -71   1:24:35 (1:24:13)
1115.  (3551) Fredrik Bodin -80 Fäboden  1:25:12 (1:24:46)
1116.  (4423) Micce Rylander -62 Tsomd  1:28:26 (1:28:15)
1117.  (4865) Håkan Boström -51   1:32:50 (1:32:36)
1118.  (5221) Pontus Falk -65 Sky Hotel Apartments  1:34:04 (1:33:44)
1119.  (3462) Björn Thulin -61   2:04:03 (1:23:54)
1120.  (5317) Stefan Laurin -70   2:09:40 (1:58:20)

10 km Kvinnor

Brutto

Netto
1.  (3019) Charlotte Karlsson -87 Hässelby SK  0:35:24 (0:35:24)
2.  (6073) Ida Nilsson -81 Högby IF  0:35:45 (0:35:44)
3.  (3021) Ulrika Flodin -75 Rånäs 4h  0:36:43 (0:36:42)
4.  (3023) Dace Landström -83 Vallentuna FK  0:37:24 (0:37:24)
5.  (3022) Felicia Hellberg -95 Sundbybergs IK 0:37:35 (0:37:35)
6.  (6006) Lisa Mcrae -78 Urban Tribes  0:37:49 (0:37:48)
7.  (3026) Julia Forslin -82 Västerås LK  0:38:10 (0:38:09)
8.  (3024) Katarina Hörnaeus -84 Uppsala LK  0:38:25 (0:38:25)
9.  (3034) Filippa Lindnér -90 IF Linnea  0:39:23 (0:39:23)
10.  (3027) Camilla Lindahl -81 Jll  0:39:36 (0:39:36)
11.  (3093) Erin Gilson -81 IF Linnéa  0:40:09 (0:40:08)
12.  (3030) Lykke Gregorsson Lundius -85 Yuppie Ski Club  0:40:11 (0:40:10)
13.  (3376) Torun Kangas -75 Täby  0:40:35 (0:40:33)
14.  (3029) Cecilia Lindberg -73 Spårvägens FK  0:40:55 (0:40:54)
15.  (3099) Amanda Fischer -89   0:41:02 (0:41:01)
16.  (3373) Sabine Jämtlinger -78   0:41:31 (0:41:26)
17.  (3096) Mouna El Borgi -86 TSM running  0:41:49 (0:41:48)
18.  (3365) Mathilda Iresund -90   0:42:01 (0:41:54)
19.  (3344) Hanna Sandelowsky -70 Sandelco  0:42:08 (0:42:04)
20.  (3346) Helen Belfrage -82 Ekerö RunningClub  0:42:18 (0:42:15)
21.  (3337) Anna Simlund -80 Peak Performance  0:42:23 (0:42:20)
22.  (1843) Maria Häggström -88   0:42:35 (0:42:29)
23.  (3341) Evelina Lundström -85 Stockholm City Triathlon  0:43:12 (0:43:06)
24.  (3340) Anna-Maria Waara -82 Gate46  0:43:15 (0:43:09)
25.  (1837) Julia Johnson -76 Örebro AIK 0:43:16 (0:43:14)
26.  (3350) Jessica Didrikson -79 Runday IF  0:43:24 (0:43:21)
27.  (3368) Petra Lindberg -84   0:43:28 (0:43:22)
28.  (3360) Liselott Byström -81 Runday  0:43:33 (0:43:30)
29.  (3358) Anna Lindquist -79   0:43:59 (0:43:55)
30.  (3329) Anne Pettersson -84   0:44:03 (0:43:56)
31.  (1859) Malin S:t Cyr -90   0:44:08 (0:44:03)
32.  (3398) Sabina Korpela -82 IF Linnéa  0:44:09 (0:44:05)
33.  (3354) Kerstin Lillpers -85   0:44:14 (0:44:09)
34.  (3120) Louise Kores -89   0:44:16 (0:44:13)
35.  (3345) Helena Jonasson -68 Backebo Runners  0:44:23 (0:44:19)
36.  (3891) Rebecka Harding -88 Stockholm  0:44:27 (0:44:22)
37.  (3706) Kristina Widegren -89   0:44:28 (0:44:13)
38.  (3367) Mia Blomberg -78   0:44:35 (0:44:29)
39.  (3442) Anna Olesen -74   0:44:37 (0:44:25)
40.  (4761) Elin Engfeldt -87   0:44:38 (0:44:26)
41.  (3327) Anna Hedin -75 Nyköping Runners  0:44:42 (0:44:34)
42.  (3364) Matilda Sörbring -81 Handelsbanken IF  0:44:42 (0:44:38)
43.  (3788) Madeleine Bokedal -87 Deloitte IF  0:44:45 (0:44:34)
44.  (4871) Hanna Bryngelsson -86   0:44:55 (0:44:19)
45.  (3326) Anna Forsgren -72   0:44:58 (0:44:57)
46.  (3386) Josefin Rakos -88   0:45:00 (0:44:54)
47.  (6043) Elsa Larsson Regnström -88   0:45:01 (0:44:45)
48.  (3347) Ingrid Jönsson -82   0:45:03 (0:44:57)
49.  (3438) Anna Stenvaag -82   0:45:06 (0:44:58)
50.  (3328) Anna-Maria Lann -81   0:45:06 (0:45:04)
51.  (3335) Caroline Kimber -68 SEB IF  0:45:14 (0:45:12)
52.  (3363) Marie Rotkirch -80 Creuna  0:45:19 (0:45:11)
53.  (3378) Madeleine Winberg -87   0:45:29 (0:45:24)
54.  (3821) Nina Andersen-Gunell -73 Stålqvinns  0:45:32 (0:45:26)
55.  (1857) Jessie Ahlkvist -81 IK Westcom  0:45:36 (0:45:31)
56.  (3370) Sofia Forsberg -93 Sky Hotel Apartments  0:45:36 (0:45:36)
57.  (3343) Fanny Gabrielsson -91   0:45:40 (0:45:34)
58.  (3349) Johanna Carlborg -84   0:45:43 (0:45:37)
59.  (3362) Camilla Seyffarth -71 Lidingö  0:45:46 (0:45:41)
60.  (6033) Jenny Rosendahl -72   0:45:51 (0:45:43)
61.  (6051) Jessica Spångberg -75   0:45:57 (0:45:39)
62.  (3663) Johanna Calissendorff -84 Vasastan BK  0:45:58 (0:45:43)
63.  (3959) Tove Genchel -80   0:46:08 (0:46:06)
64.  (3884) Eva-Maria Asplund -66 Ärlaif  0:46:09 (0:45:58)
65.  (3342) Fanny Öberg -87   0:46:12 (0:46:08)
66.  (3519) Emma Lindevall -85   0:46:16 (0:46:07)
67.  (6032) Emma Weman -80   0:46:18 (0:46:14)
68.  (4120) Johanna Bengtsson -88 Hässelby SK  0:46:18 (0:46:15)
69.  (3371) Elisabeth Stålhammar -67 Astrazeneca IF  0:46:21 (0:46:17)
70.  (3356) Librada Söderman -70 Springtjejer  0:46:25 (0:46:21)
71.  (3686) Kajsabet Morin -85 TSM Running  0:46:26 (0:46:14)
72.  (3734) Lotta Alexandersson -75   0:46:33 (0:46:21)
73.  (3330) Anni Pilbacka -85   0:46:41 (0:46:36)
74.  (3375) Sara Berglund -78 Stockholm  0:46:42 (0:46:36)
75.  (3727) Linda Terstad -89   0:46:45 (0:46:30)
76.  (3331) Annica Johansson -71 Stockholm  0:46:49 (0:46:46)
77.  (3724) Lina Jönsson -77 Nättraby  0:46:56 (0:46:47)
78.  (3325) Alva Svenonius -83 Ey  0:46:56 (0:46:54)
79.  (6089) Maria André -78   0:47:02 (0:46:50)
80.  (4237) Ida Ryding -79 Enebyberg  0:47:02 (0:47:02)
81.  (3749) Malin Mark -81 Uppsala University Road Runners  0:47:04 (0:46:50)
82.  (6098) Camilla Johansson -68 Naturgasteknik IF  0:47:04 (0:46:54)
83.  (3688) Karin Östberg -79   0:47:06 (0:46:51)
84.  (6059) Elisabeth Amann -88 Trimble IF  0:47:08 (0:46:57)
85.  (3485) Cecilia Cheung -87 Sundbyberg  0:47:12 (0:47:02)
86.  (3892) Linda Björnsson -81   0:47:16 (0:47:07)
87.  (3443) Anna Särhammar -84   0:47:17 (0:47:05)
88.  (3910) Sara Rydefjärd -83 #uteärinne  0:47:19 (0:47:09)
89.  (3332) Annika Wallin -73 Öbacka löparklubb  0:47:25 (0:47:22)
90.  (6060) Camilla Rosen -88 Team Nordic Trail  0:47:26 (0:47:15)
91.  (6079) Nicole Reinbring -001 Spårvägen  0:47:28 (0:47:22)
92.  (3598) Isabelle Ringbom -87   0:47:34 (0:47:23)
93.  (3647) Sofie von Tourtchaninoff -81 Wallenberg Fastighetsförmedling 0:47:34 (0:47:34)
94.  (6037) Karin Blixt -77 Vallsta SK  0:47:35 (0:47:22)
95.  (3697) Klara Grahm -89   0:47:36 (0:47:21)
96.  (3932) Sofie Strömberg -86   0:47:36 (0:47:21)
97.  (3447) Ann-Sofie Sundholm -84 A-team  0:47:36 (0:47:29)
98.  (3693) Katrin Andréasson -70 Sodexo  0:47:37 (0:47:33)
99.  (3377) Tove Lindnér -92 Lund  0:47:39 (0:47:36)
100.  (5284) Sara Wihlborg -77   0:47:44 (0:47:28)
101.  (3765) Marit Folkesson -65   0:47:50 (0:47:42)
102.  (3997) Sofie Linde -87   0:47:51 (0:47:35)
103.  (3803) Mimmi Schimana -72 SL Friskvårdsklubb  0:47:54 (0:47:41)
104.  (6010) Ninni Carenbäck Bäckman -63   0:47:55 (0:47:53)
105.  (3759) Maria Andersson -76 Cordial Business Advisers  0:47:59 (0:47:45)
106.  (3511) Elin Bjerre -86   0:48:01 (0:47:42)
107.  (6082) Agnes Leijonhufvud -86   0:48:01 (0:47:59)
108.  (6092) Ida Agering -81   0:48:02 (0:47:49)
109.  (3614) Jennie Alders -88   0:48:03 (0:47:48)
110.  (1092) Marie Rodoni -73 Stockholm  0:48:04 (0:48:04)
111.  (3717) Elin Larsson -85   0:48:08 (0:47:51)
112.  (3359) Lisa Öhrqvist -77   0:48:13 (0:48:10)
113.  (3514) Elin Thomsen -93 Pappa Putte LK  0:48:19 (0:48:02)
114.  (4535) Susanna Edholm -78 Folksam  0:48:24 (0:48:22)
115.  (3357) Lina Andersson -93 Huddinge AIS  0:48:25 (0:48:21)
116.  (3515) Lisa Jansson -67 Fortum fritidsförening  0:48:27 (0:48:16)
117.  (4667) Annika Bergström -73   0:48:29 (0:48:07)
118.  (3825) Petra Winberg -84   0:48:34 (0:48:18)
119.  (3808) Maria Westling -69 Sollentuna  0:48:35 (0:48:28)
120.  (3361) Malin Lund -85   0:48:36 (0:48:32)
121.  (3962) Turid Frisinger Eriksson -83   0:48:37 (0:48:03)
122.  (3918) Amy Jonsson -81   0:48:40 (0:48:27)
123.  (3336) Camilla Wallander -68   0:48:41 (0:48:38)
124.  (3620) Jessica Löwegren -80   0:48:44 (0:48:22)
125.  (4631) Angelica Wåhlin Björklund -85   0:48:44 (0:48:26)
126.  (3972) Marie Wallin -77   0:48:44 (0:48:35)
127.  (3640) Kristina Paltén -71 Wallenberg Fastighetsförmedling 0:48:47 (0:48:34)
128.  (3617) Maria Jerhamre Engstrom -69 Fibbla IF  0:48:48 (0:48:26)
129.  (4762) Ebba Liliedahl -66 Sodexo  0:48:50 (0:48:50)
130.  (4045) Anna-Klara Pettersson -90   0:48:52 (0:48:47)
131.  (3776) Matilda Petersson -83   0:48:54 (0:48:44)
132.  (4043) Anna Forsberg -89   0:48:54 (0:48:54)
133.  (4227) Helena Söderin -81 Länsförsäkringar  0:48:55 (0:48:53)
134.  (4398) Maria Spångberg -78   0:49:00 (0:48:56)
135.  (3407) Agneta Burrows -69 Visions motionsklubb  0:49:01 (0:48:53)
136.  (3769) Johanna Aurell Viklund -75   0:49:05 (0:48:55)
137.  (3692) Katarina Wretman -66 Stockholm  0:49:06 (0:49:01)
138.  (3489) Clara Rutfjäll Rittner -89   0:49:11 (0:48:57)
139.  (3459) Carolina Bigert -68 Tyresö  0:49:11 (0:49:01)
140.  (3441) Anna Johansson -79 Marieberg  0:49:12 (0:48:52)
141.  (4414) Ailyn Tapia -87   0:49:12 (0:49:05)
142.  (4620) Amanda Linder Lindberg -86   0:49:13 (0:49:01)
143.  (3791) Mia Gleisner -74 NCC IF  0:49:17 (0:49:07)
144.  (3557) Gerda Nilsson Tjernström -81   0:49:20 (0:49:07)
145.  (3876) Petra Sintorn -78   0:49:21 (0:49:08)
146.  (3858) Lovisa Forsberg -95 Sky Hotel Apartments  0:49:28 (0:49:07)
147.  (1270) Emma Levd -84   0:49:29 (0:49:15)
148.  (3689) Karin Söderberg -86   0:49:30 (0:49:15)
149.  (4816) Katarina Holmgren -82 Gate46  0:49:33 (0:49:17)
150.  (3579) Hedda Malm -74   0:49:34 (0:49:24)
151.  (3922) Sofia Taxell -74   0:49:35 (0:49:18)
152.  (3907) Sara Lyckeberg -86 Isbjörnarna  0:49:39 (0:49:27)
153.  (4136) Emilie Törneman -81   0:49:40 (0:49:37)
154.  (3777) Matilda Bergelin -90   0:49:41 (0:49:32)
155.  (3695) Kerstin Holmgren -59 Fiskbenen  0:49:43 (0:49:34)
156.  (4030) Annika Jansson -78   0:49:43 (0:49:41)
157.  (3520) Emma Olsson Elmblad -79 Carnegie IF  0:49:45 (0:49:24)
158.  (4975) Johanna Gottlander -91   0:49:45 (0:49:27)
159.  (3684) Katrin Wannelöf -85 IF Oliven  0:49:45 (0:49:36)
160.  (3612) Wilma Larsson -01 Eskilstuna friidrott  0:49:45 (0:49:45)
161.  (5112) Maria Söder -84   0:49:51 (0:49:38)
162.  (4439) Helena Othelius -65   0:49:52 (0:49:44)
163.  (3946) Tanja Cantell -71   0:49:57 (0:49:40)
164.  (3477) Chris Roig -78 Sundbyberg  0:49:57 (0:49:41)
165.  (4293) Emma Johansson -88   0:49:57 (0:49:53)
166.  (4594) Johanna Perhult -84   0:49:57 (0:49:56)
167.  (3802) Mim Roslund -89   0:50:01 (0:49:40)
168.  (785) Anna Forsberg -88 Handelsbanken  0:50:01 (0:49:50)
169.  (3401) Agnes Sellgren -87   0:50:04 (0:49:46)
170.  (3923) Sofia Jönsson -88   0:50:04 (0:49:48)
171.  (3790) Maria Francke -81   0:50:04 (0:49:51)
172.  (6081) Annica Wassberg -76   0:50:04 (0:49:55)
173.  (3333) Åsa Norman -84 Dnk  0:50:04 (0:49:58)
174.  (3705) Kristin Naumann -85   0:50:06 (0:49:46)
175.  (3990) Ylva Kaiser -88   0:50:07 (0:49:50)
176.  (6045) Ingrid Wählby -96 Electrolux IF  0:50:07 (0:49:59)
177.  (3615) Jenny Ahlbaum -72   0:50:10 (0:49:59)
178.  (3532) Louise Lindfors -88 Gate46  0:50:11 (0:49:54)
179.  (3506) Elin Efraimsson -88   0:50:12 (0:49:56)
180.  (3481) Christine Andrén -74   0:50:13 (0:50:00)
181.  (3621) Josefine Fransohn -83   0:50:15 (0:49:52)
182.  (3919) Yoona Strand -70   0:50:19 (0:50:01)
183.  (5023) Kristin Andreasson -82   0:50:22 (0:50:03)
184.  (3512) Elin Hedlund -73   0:50:22 (0:50:09)
185.  (3939) Suzanne Rudels -81 Carlsberg  0:50:22 (0:50:13)
186.  (4250) Jacqueline Baykal -88 Stockholm  0:50:24 (0:50:19)
187.  (4391) Malin Karlén -88   0:50:26 (0:50:23)
188.  (4376) Lærke Toftegaard Andersen -85   0:50:28 (0:50:19)
189.  (4948) Hanna Davidsson -79   0:50:28 (0:50:24)
190.  (3348) Tilda Lundström -99 Eskilstuna friidrott  0:50:28 (0:50:24)
191.  (3445) Annika Töyrä -75   0:50:31 (0:50:19)
192.  (4245) Josephine Andersdotter -86   0:50:32 (0:50:20)
193.  (3909) Sara Hedlund -69   0:50:35 (0:50:12)
194.  (3416) Maria Funcke -64   0:50:35 (0:50:27)
195.  (3752) Carolina Malmgren -82 Västra Balingsnäs  0:50:36 (0:50:26)
196.  (3685) Kadi Kuuse -85 Stockholm  0:50:38 (0:50:29)
197.  (3829) Emelie Ohlin -87   0:50:39 (0:50:23)
198.  (3894) Mia Hending -74 Bjerking  0:50:39 (0:50:28)
199.  (3436) Anna Lekström -77   0:50:40 (0:50:25)
200.  (3770) Martina Persson -89   0:50:40 (0:50:27)
201.  (4503) Sadie Percell -72   0:50:46 (0:50:20)
202.  (4185) Gina Aspelin -84 Runday IF  0:50:46 (0:50:41)
203.  (3763) Marie Enbuske -69   0:50:49 (0:50:32)
204.  (3725) Lina Palmgren -92 plagg fridhemsplan  0:50:51 (0:50:45)
205.  (4703) Camilla Silvander -73   0:50:52 (0:50:34)
206.  (4368) Louise Valentin -79 Runday IF  0:51:03 (0:50:55)
207.  (4288) Johanna Lagerholm -84 Falu Maratonsällskap  0:51:04 (0:50:59)
208.  (1860) Emma Melin   0:51:05 (0:50:48)
209.  (3580) Helene Holmgren -60   0:51:06 (0:50:48)
210.  (3592) Angelica Holmgren -86 Das Boot Camp  0:51:08 (0:50:54)
211.  (3366) Matilda Lagerholm -89 Tmok  0:51:18 (0:51:15)
212.  (3437) Anna Lundbäck -69   0:51:19 (0:50:59)
213.  (4404) Marie Genborg -81   0:51:21 (0:51:18)
214.  (4318) Katarina Ohlsson -83   0:51:22 (0:51:09)
215.  (3334) Tina Wester -63   0:51:22 (0:51:17)
216.  (3433) Anki Hernborg Norelius -62   0:51:24 (0:51:09)
217.  (3902) Ronja Beijer Englund -83   0:51:26 (0:51:05)
218.  (3594) Ida Renström -87 Jägarns jaktlag  0:51:28 (0:51:10)
219.  (4349) Linda Hellman -88   0:51:31 (0:51:19)
220.  (3537) Eva Sundqvist Olmos -62 Sf  0:51:34 (0:51:19)
221.  (4852) Annelie Vest -81   0:51:34 (0:51:24)
222.  (4440) Neira Balic -81   0:51:41 (0:51:29)
223.  (4430) Linnéa Molin -87   0:51:44 (0:51:28)
224.  (4506) Sandra Nothin -74 Svensk Fastighetsförmedling 0:51:45 (0:51:39)
225.  (3920) Sofia Gustafsson -88   0:51:46 (0:51:32)
226.  (3707) Jessica Berggren -75   0:51:46 (0:51:35)
227.  (5179) Sofia Green -72 Acobiaflux  0:51:47 (0:51:28)
228.  (4211) Hanna Tilus -83 Stockholm  0:51:47 (0:51:45)
229.  (3413) Alexis Mccabe   0:51:48 (0:51:34)
230.  (4040) Anna Rella Mann -82   0:51:48 (0:51:46)
231.  (4371) Josefin Lundgren -75   0:51:53 (0:51:44)
232.  (3774) Matilda Johnson -85   0:51:54 (0:51:41)
233.  (5393) Meredith Pearse -84   0:51:56 (0:51:50)
234.  (4571) Annelie Waern -85   0:51:57 (0:51:45)
235.  (3535) Anna Lundberg -64 Gate46  0:52:01 (0:51:43)
236.  (3912) Sara Larsson -88   0:52:02 (0:51:47)
237.  (4360) Lisa Österberg -78   0:52:07 (0:52:04)
238.  (3967) Ulrika Forss -74 Sportsgym SC  0:52:10 (0:51:51)
239.  (4567) Ulrika Frössling -66   0:52:10 (0:52:08)
240.  (4226) Helene Larsen -67 Hummelbävern  0:52:11 (0:52:07)
241.  (4870) Hanna Richter Liliegren -78 Meritmind  0:52:13 (0:51:50)
242.  (5024) Kristina Bjerke -78 Acobiaflux  0:52:14 (0:51:43)
243.  (5025) Kristina Blom -65   0:52:15 (0:51:57)
244.  (5327) Paulina Sundqvist -87   0:52:15 (0:52:03)
245.  (3861) Maria Langborg Ziherl -70 Sky Hotel Apartments  0:52:19 (0:51:57)
246.  (4768) Emilia Häggblom -88 Deloitte IF  0:52:19 (0:52:03)
247.  (4090) Carmen Wargborn -77   0:52:22 (0:52:11)
248.  (4213) Hanna Zettergren -79   0:52:22 (0:52:20)
249.  (4598) Lotta Haggren -61 Team Stockholm Marathon  0:52:22 (0:52:20)
250.  (3875) Petra Sporrong -67   0:52:27 (0:52:14)
251.  (4334) Kristina Andalen -87   0:52:27 (0:52:21)
252.  (4165) Caroline Strömblad -78 Gate46  0:52:28 (0:52:27)
253.  (4378) Madelen Möllard -90   0:52:29 (0:52:16)
254.  (3804) Mirja Holmberg -74 Dir.wigg  0:52:30 (0:52:19)
255.  (3490) Linda Clarenbring -76   0:52:31 (0:52:10)
256.  (4159) Charlotte Eklund -83 Gate46  0:52:31 (0:52:31)
257.  (4800) Emma Sjölund -80   0:52:33 (0:52:18)
258.  (4089) Ida Skarping -87   0:52:34 (0:52:24)
259.  (4100) Christina Gerstner -87   0:52:34 (0:52:29)
260.  (4614) Alla Krikun -87   0:52:35 (0:52:18)
261.  (3472) Carolin Maaninka -80   0:52:36 (0:52:17)
262.  (4784) Elsa Berg -87 Sf  0:52:36 (0:52:21)
263.  (5205) Palina Baravik -90   0:52:41 (0:52:18)
264.  (3764) Marika Engström -76   0:52:42 (0:52:21)
265.  (4201) Anne-Lie Ström -70 Baik  0:52:42 (0:52:36)
266.  (5302) Sofia Edholm -90 Capgemini  0:52:43 (0:52:19)
267.  (3509) Elin Grundström -84   0:52:43 (0:52:23)
268.  (4183) Frida Westerberg -75 Sf  0:52:46 (0:52:41)
269.  (4001) Ellen Nyberg -91   0:52:50 (0:52:46)
270.  (4387) Maria Grevillius -70   0:52:50 (0:52:47)
271.  (3761) Maria Wolters -67 Uppsala university Road Runners  0:52:51 (0:52:32)
272.  (6063) Linda Persson -76   0:52:56 (0:52:45)
273.  (5265) Hanna Wickberg -77   0:52:57 (0:52:28)
274.  (3911) Sara Klingberg -71 Cajsa's IK 0:52:58 (0:52:42)
275.  (4035) Anna Roos -70   0:52:58 (0:52:50)
276.  (4692) Jenny Räftegård -81   0:53:02 (0:52:34)
277.  (4302) Josefin Szymanski -88   0:53:02 (0:52:43)
278.  (4448) Katarina Nordh -65 Tsm  0:53:04 (0:52:49)
279.  (3966) Ulrika Brinck -74   0:53:04 (0:52:51)
280.  (5295) Siri Maassen -81   0:53:05 (0:52:48)
281.  (3762) Marianne Olsson -63 Riksbankens IF  0:53:05 (0:52:49)
282.  (3591) Jenny Holmberg -79   0:53:05 (0:52:52)
283.  (4788) Emelie Boding -87 Team Birkastan  0:53:06 (0:52:51)
284.  (4354) Linnea Nordström -86   0:53:08 (0:53:01)
285.  (4017) Susanne Laurell -74 Enervit  0:53:08 (0:53:05)
286.  (3933) Susanne Boman -67   0:53:09 (0:52:57)
287.  (3565) Maria Granqvist -86   0:53:10 (0:52:53)
288.  (4520) Sofia Strömberg -89   0:53:11 (0:52:59)
289.  (4585) Linnea Sitell -000 Uppsala  0:53:11 (0:53:03)
290.  (3641) Caroline Schubert -87 Wallenberg Fastighetsförmedling 0:53:16 (0:53:03)
291.  (4098) Cecilia Wiklander -75   0:53:17 (0:53:13)
292.  (4290) Johanne Schou Vassbotn -88   0:53:18 (0:53:13)
293.  (4510) Sarah Björkholm -83   0:53:18 (0:53:14)
294.  (4447) Anna Nord -70   0:53:19 (0:53:17)
295.  (5306) Pia Kylmänen -67   0:53:23 (0:52:49)
296.  (3513) Elin Jernberg -84   0:53:23 (0:53:06)
297.  (5111) Maria Sjöberg -84   0:53:23 (0:53:06)
298.  (4596) Marie Jonsson -73   0:53:23 (0:53:22)
299.  (3624) Caroline Bassman -85 Wallenberg Fastighetsförmedling 0:53:24 (0:52:51)
300.  (1856) Ella Stenberg -001   0:53:25 (0:52:52)
301.  (4042) Anna-Carin Krantz -74 Hummelbävern  0:53:26 (0:53:22)
302.  (5009) Patricia Brehmer Cernik -81 Sheldon IF  0:53:27 (0:53:09)
303.  (3444) Ann-Charlotte Karlquist -70 AstraZeneca IF  0:53:27 (0:53:12)
304.  (1846) Lina Broholm -90   0:53:29 (0:53:13)
305.  (4538) Susanne Pettersborg -65 VinJam IK 0:53:29 (0:53:29)
306.  (3446) Annika Pettersson -68 Skogås  0:53:30 (0:53:09)
307.  (3859) Kristian Peterhoff -85 Sky Hotel Apartments  0:53:32 (0:53:10)
308.  (3475) Charlotta Lilja -83 Falck Global Assistance  0:53:32 (0:53:20)
309.  (4577) Viktoria Daltin -88   0:53:32 (0:53:29)
310.  (1816) Yvonn Clintvi -63   0:53:34 (0:53:16)
311.  (4266) Jenny Vogt -85   0:53:35 (0:53:24)
312.  (6031) Beatrice Edvardsson -84   0:53:35 (0:53:29)
313.  (5038) Lena Ivegren -87   0:53:38 (0:53:22)
314.  (4207) Hanna Ahlström -76   0:53:40 (0:53:35)
315.  (4160) Michaela Eng -88 Gate46  0:53:41 (0:53:32)
316.  (4249) Jacquelin Ekstrand -85   0:53:41 (0:53:36)
317.  (6084) Amanda Tiger -86   0:53:47 (0:53:31)
318.  (4522) Sofia Rozlucki -83   0:53:47 (0:53:42)
319.  (3680) Josefine Wallén -86   0:53:48 (0:53:28)
320.  (4390) Malin Jacobson -66 Enskede  0:53:48 (0:53:44)
321.  (4574) Vendela Ståhle -81 Unirent  0:53:50 (0:53:41)
322.  (4814) Helena Bjälkemo -81 Gate46  0:53:50 (0:53:50)
323.  (4821) Madeleine Skaarnes -78 Gate46  0:53:50 (0:53:50)
324.  (4521) Sofia Kollstedt -83 Jönsonligan  0:53:53 (0:53:44)
325.  (5297) Emmy Skagerling -95   0:53:59 (0:53:44)
326.  (5399) Marie Åslund -75   0:54:05 (0:53:46)
327.  (4534) Susanne Eriksson -57 SHB IF  0:54:07 (0:54:05)
328.  (4426) Mikaela Westring -90 Skidtjejerna  0:54:11 (0:54:05)
329.  (5294) Siri Sachs -86   0:54:12 (0:54:00)
330.  (4582) Yvonne Whittingham -65   0:54:12 (0:54:01)
331.  (4145) Emy Lanemo -83   0:54:13 (0:54:04)
332.  (3722) Leyla Hedberg -81   0:54:14 (0:54:01)
333.  (4467) Axelina Boström -92 Sky Hotel Apartments  0:54:14 (0:54:06)
334.  (4563) Lena Uggla -60   0:54:14 (0:54:13)
335.  (4469) Anna Jansson -94 Sky Hotel Apartments  0:54:15 (0:54:07)
336.  (4581) Teresa Wulff -94   0:54:16 (0:54:11)
337.  (1873) Josephine Hedén -69   0:54:16 (0:54:11)
338.  (4255) Jeanette Mårtensson -72   0:54:17 (0:54:17)
339.  (4182) Frida Andersson -76 Stockholm  0:54:18 (0:54:13)
340.  (4372) Lydia Kan -85   0:54:19 (0:54:04)
341.  (4175) Nathalie Gustafsson -74 Ekerö  0:54:19 (0:54:10)
342.  (5212) Paulina Pozaic -91   0:54:20 (0:54:02)
343.  (5012) Katarina Fellman -66 Åsub  0:54:20 (0:54:05)
344.  (4590) Sofia Nyman -84   0:54:21 (0:54:18)
345.  (4142) Emma Stohr -82   0:54:22 (0:54:11)
346.  (6052) Valentine Bronwyn -94   0:54:23 (0:54:15)
347.  (4265) Jenny Johansson -79 FMV Sport  0:54:23 (0:54:15)
348.  (3726) Linda Nyberg -80   0:54:24 (0:54:10)
349.  (6088) Madelene Mattsson -78   0:54:24 (0:54:13)
350.  (1897) Pauline Hyttner -82   0:54:26 (0:54:11)
351.  (4369) Lovisa Larsson -89   0:54:27 (0:54:17)
352.  (3690) Matilda Andréasson -82   0:54:28 (0:54:06)
353.  (4087) Carina Hiller -71   0:54:29 (0:54:27)
354.  (4739) Carin Ingemarsdotter -79   0:54:30 (0:54:13)
355.  (3412) Alexandra Duvebrant -97 Terrible Tuesdays  0:54:33 (0:54:16)
356.  (3750) Malin Olsson -89   0:54:34 (0:54:13)
357.  (4456) Malin Prada -79   0:54:34 (0:54:19)
358.  (6056) Åsa Ljungvall -82   0:54:35 (0:54:26)
359.  (4260) Jeanette Hörner -67   0:54:35 (0:54:34)
360.  (4235) Magdalena Hjortstorp -65   0:54:39 (0:54:38)
361.  (3760) Maria Lindström -64   0:54:42 (0:54:21)
362.  (3771) Maryam Tarighi -90 Deloitte IF  0:54:42 (0:54:31)
363.  (4009) Ann-Marie Olofsson -84   0:54:44 (0:54:39)
364.  (4070) Anne Öberg -56   0:54:48 (0:54:42)
365.  (4669) Annika Landell -68   0:54:49 (0:54:35)
366.  (4546) Therese Wiman -85   0:54:51 (0:54:38)
367.  (4263) Jennie Lundqvist -76   0:54:51 (0:54:46)
368.  (4005) Maja Wikström -84   0:54:52 (0:54:39)
369.  (4080) Britt-Marie Wiman -58   0:54:55 (0:54:43)
370.  (4161) Helena Fällås -84 Gate46  0:54:56 (0:54:45)
371.  (4666) Annica Sturk -72 Sodexo  0:54:57 (0:54:57)
372.  (6058) Hilda Franklin -88   0:54:58 (0:54:49)
373.  (5278) Sanna Carlsson -90   0:55:00 (0:54:44)
374.  (3627) Emelie Billefjord -86 Wallenberg Fastighetsförmedling 0:55:00 (0:54:57)
375.  (4445) Nina Holst Eriksson -72   0:55:00 (0:54:59)
376.  (3434) Ann-Christine Nordström -70   0:55:03 (0:54:51)
377.  (4595) Magdalena Huber -78   0:55:03 (0:55:03)
378.  (1822) Lisa Persson -88   0:55:04 (0:54:37)
379.  (3610) Jannica Sigurdson -79 Hägersten  0:55:04 (0:54:47)
380.  (3948) Tina Degerstedt -71 Västerås  0:55:05 (0:54:51)
381.  (3878) Madelen Pettersson -87   0:55:06 (0:54:49)
382.  (4246) Johanna Egerfalk -82 SMD Logistics  0:55:06 (0:54:52)
383.  (4766) Elin Eriksson -83 Deloitte IF  0:55:07 (0:54:52)
384.  (4126) Eleonor Dunberg -86 Falck Global Assistance  0:55:08 (0:54:55)
385.  (5089) Malena Ringsell -74   0:55:08 (0:54:55)
386.  (4350) Linda Nyström -72   0:55:08 (0:54:58)
387.  (4650) Anna Carlander -83   0:55:09 (0:54:56)
388.  (4652) Anna Wikström -82   0:55:09 (0:54:57)
389.  (1880) Susan Jokinen -79   0:55:10 (0:54:53)
390.  (5376) Victoria Gårder -77   0:55:10 (0:54:56)
391.  (4228) Susanne Hellström -64   0:55:11 (0:55:08)
392.  (4168) Louise Viman -83 Gate46  0:55:14 (0:55:05)
393.  (5385) Zoe Lidbom -90 Skidtjejerna  0:55:15 (0:54:57)
394.  (4275) Jessica Lindholm -75   0:55:15 (0:55:04)
395.  (5173) Nathalie Millewall -87   0:55:16 (0:54:57)
396.  (4274) Jessica Sjöberg -77   0:55:17 (0:55:15)
397.  (4657) Anna-Karin Sjöholm -78   0:55:20 (0:55:01)
398.  (1870) Elin Rahkola -84 Handelsbanken  0:55:21 (0:54:47)
399.  (4143) Emma Jansson -87   0:55:21 (0:54:54)
400.  (4055) Annica Dominicus -76   0:55:24 (0:55:21)
401.  (1835) Elin Edvardsson -76   0:55:25 (0:55:22)
402.  (6011) Ann-Christine Höglund Skoog -57   0:55:26 (0:55:19)
403.  (4524) Sofia Ulfvin -77   0:55:26 (0:55:23)
404.  (4515) Anna Staël von Holstein -84   0:55:32 (0:55:30)
405.  (4220) Stefanie Heinig -87   0:55:34 (0:55:07)
406.  (4561) Angelica Tyrander -81 Castrol Running Club  0:55:35 (0:55:22)
407.  (3931) Kristina Fundberg -69 ärla if  0:55:35 (0:55:23)
408.  (4491) Rebecka af Petersens -85   0:55:35 (0:55:27)
409.  (4187) Gabriella Koinberg Harlin -62   0:55:37 (0:55:36)
410.  (5323) Sara Strindholm -74   0:55:47 (0:55:33)
411.  (4169) Eva Norlander -67 AXA SportsClub  0:55:48 (0:55:33)
412.  (4343) Lena Sörås -66   0:55:50 (0:55:42)
413.  (4352) Linda Holmgren -86 FMV Sport  0:55:51 (0:55:43)
414.  (4519) Sofia Brolin -86   0:55:51 (0:55:43)
415.  (4152) Erika Thylen -83   0:55:51 (0:55:45)
416.  (5382) Sandra Danielsson -89   0:55:53 (0:55:22)
417.  (4579) Viktoria Tidlund -80   0:55:53 (0:55:41)
418.  (4569) Ulrika Reje -69   0:55:53 (0:55:51)
419.  (5143) Meis Omran -85   0:55:57 (0:55:39)
420.  (4578) Johanna Hellström -80   0:55:57 (0:55:45)
421.  (4566) Ulrika Arrhenius -66 plagg fridhemsplan  0:55:59 (0:55:55)
422.  (3638) Pia Luokkanen -70 Wallenberg Fastighetsförmedling 0:56:00 (0:55:45)
423.  (5061) Lisa Lundin -78 Brabo Aktiv  0:56:01 (0:55:28)
424.  (3372) Evelyn Rubin -74   0:56:02 (0:55:54)
425.  (4882) Heléne Andersson -66   0:56:04 (0:55:42)
426.  (4606) Anna-Karin Berg -73   0:56:04 (0:55:42)
427.  (4444) Linda Utterberg -72 IFK Löpning  0:56:07 (0:55:56)
428.  (4798) Emma Vicini -97   0:56:09 (0:55:48)
429.  (5167) My Svedlund -72   0:56:13 (0:55:50)
430.  (5215) Rut Meyersson Afrell -93   0:56:13 (0:55:55)
431.  (4720) Catrine Johansson Bergqvist -82   0:56:20 (0:56:02)
432.  (4103) Christine Machado -88 As Bifanas  0:56:20 (0:56:08)
433.  (3958) Torun Brage -85   0:56:23 (0:56:05)
434.  (4638) Anna Danielsen -78   0:56:24 (0:56:01)
435.  (4402) Maria Pia Karlsson -56   0:56:24 (0:56:13)
436.  (5397) Anna Rieu -73   0:56:26 (0:56:09)
437.  (3921) Sofia Bäck -86   0:56:26 (0:56:14)
438.  (4304) Julia Ancker -99 Hammarby  0:56:27 (0:56:19)
439.  (6075) Anja Vick -81   0:56:27 (0:56:21)
440.  (4525) Josefin Airas -91 Unirent cc  0:56:30 (0:56:29)
441.  (5299) Sofia Arfvidsson -83   0:56:31 (0:56:09)
442.  (4974) Johanna Kolm -83   0:56:31 (0:56:24)
443.  (4527) Eva Maria Berglund -69 Atletklubben Tegelön  0:56:32 (0:56:30)
444.  (4832) Fanny Hellsing -86   0:56:35 (0:56:19)
445.  (6068) Malin Åström -84   0:56:36 (0:56:36)
446.  (4396) Maria Deckeman -70   0:56:38 (0:56:26)
447.  (4564) Urszula Suwada -86 Spotfiy  0:56:39 (0:56:29)
448.  (5396) Miren Larrouture -92   0:56:40 (0:56:22)
449.  (3913) Nora Bellil -86 Stockholm  0:56:41 (0:56:25)
450.  (4303) Birgitta Juhlin -57   0:56:41 (0:56:31)
451.  (3339) Elenor Larsson -84 TSM Running  0:56:41 (0:56:36)
452.  (4052) Annelie Sundqvist -63 Bålsta IK 0:56:42 (0:56:35)
453.  (5046) Liselott Löf -77   0:56:43 (0:56:10)
454.  (3517) Emelie Storsten -86   0:56:46 (0:56:25)
455.  (4794) Emma Gillingsjö -85   0:56:48 (0:56:25)
456.  (4976) Johanna Lepp -88   0:56:50 (0:56:41)
457.  (4359) Lisa Engström -82   0:56:51 (0:56:39)
458.  (4127) Lotta Gustafsson -76   0:56:54 (0:56:45)
459.  (4646) Anna Broman -91   0:56:55 (0:56:22)
460.  (4803) Erica Bodin -81 SL Friskvårdsklubb  0:56:57 (0:56:32)
461.  (4699) Camilla Kagarp -81   0:56:58 (0:56:24)
462.  (6096) Jo John -76 Desert Flower Scand.  0:56:58 (0:56:38)
463.  (5003) Kajsa Hedman -93   0:56:58 (0:56:41)
464.  (5093) Malin Ruthström -70 Statskontoret  0:56:59 (0:56:40)
465.  (4656) Anna-Karin Lindgren -67   0:56:59 (0:56:44)
466.  (4924) Jenny Håkanson -84   0:57:01 (0:56:42)
467.  (4338) Erica Larsson -78   0:57:01 (0:56:48)
468.  (5391) Kristin Svensson -87   0:57:03 (0:56:50)
469.  (3775) Matilda Palmhag -82 SWERWA Running club  0:57:04 (0:56:50)
470.  (4893) Charlotte Grahn -86   0:57:06 (0:56:49)
471.  (4218) Hedda Mann -75   0:57:06 (0:56:57)
472.  (4370) Lovisa Tollin -84   0:57:06 (0:57:02)
473.  (4785) Elsa Merhawi -85 Jll  0:57:07 (0:56:54)
474.  (4799) Emma Börjesson -95   0:57:08 (0:56:54)
475.  (5298) Sofia Löfstrand -87   0:57:10 (0:56:50)
476.  (4899) Ida Hilander -84 Vasastan BK  0:57:10 (0:56:52)
477.  (4944) Jill Billborn -78   0:57:10 (0:56:53)
478.  (4327) Kicki Ryman -69   0:57:12 (0:57:09)
479.  (5099) Olivia Malmgren -94 Jåttans Springklubb  0:57:13 (0:56:54)
480.  (4399) Maria Wendelstig -82 Bjervers  0:57:13 (0:57:05)
481.  (4172) Fanni Sandin -85   0:57:13 (0:57:05)
482.  (4443) Nina Wessborg -74   0:57:14 (0:57:09)
483.  (4880) Helena Terstad -91   0:57:15 (0:56:55)
484.  (4125) Mikaela Elensky -84 Jönsonligan  0:57:16 (0:57:06)
485.  (5049) Lina Svensson -90   0:57:17 (0:57:01)
486.  (4543) Jessica Svensson -85   0:57:17 (0:57:06)
487.  (4643) Anna de Haan -77   0:57:17 (0:57:10)
488.  (4311) Karin Forsberg -80   0:57:17 (0:57:11)
489.  (4173) Farahnaz Sundell -63 IBM Club  0:57:17 (0:57:12)
490.  (4065) Rebecca Sundell -96   0:57:17 (0:57:15)
491.  (4847) Gabriella Malmgren -84 Jåttans Springklubb  0:57:19 (0:57:01)
492.  (4764) Cristina Smith -52   0:57:20 (0:56:48)
493.  (4177) Jenny Forsell -79   0:57:20 (0:57:05)
494.  (4363) Louise Grapengiesser -81   0:57:21 (0:57:13)
495.  (4306) Julia Eklöf -91 Försäkringsstrategi  0:57:22 (0:57:09)
496.  (4082) Camilla Bohlinder -76   0:57:22 (0:57:15)
497.  (4504) Isabel Sager -90   0:57:22 (0:57:17)
498.  (5037) Therese Sjöberg -88   0:57:24 (0:56:59)
499.  (5331) Susanna Malmsten -72 Enskede  0:57:24 (0:57:09)
500.  (4957) Maria Daggenfelt -89   0:57:25 (0:57:10)
501.  (4696) Camilla Walegren -87   0:57:26 (0:57:06)
502.  (4537) Susanne Träff -65   0:57:26 (0:57:25)
503.  (1848) Petra Bryntse -78 Runacademy  0:57:27 (0:57:02)
504.  (4787) Emelie Malmgren -94 Jåttans Springklubb  0:57:27 (0:57:09)
505.  (4000) Monica Nilsson -66   0:57:27 (0:57:18)
506.  (4904) Ida Hellström -88   0:57:28 (0:57:09)
507.  (4076) Birgitta Gunnarson -53   0:57:28 (0:57:17)
508.  (3033) Rebecca Miller -68 Running Sweden  0:57:28 (0:57:20)
509.  (4393) Marianne Hedberg -67 MB2 Running  0:57:28 (0:57:21)
510.  (5172) Natasha Skinner -59 Creuna  0:57:29 (0:56:58)
511.  (4221) Helen Steenbuch -89   0:57:30 (0:57:18)
512.  (4262) Jeanette Nyroos -81   0:57:31 (0:56:57)
513.  (1892) Ingvild Rognmo -80   0:57:32 (0:56:57)
514.  (4367) Louise Saxholm -80 Pappa Putte LK  0:57:32 (0:57:22)
515.  (4335) Kristina Tosser -87 plagg fridhemsplan  0:57:35 (0:57:32)
516.  (1899) Emmie Hult -84   0:57:36 (0:57:11)
517.  (4959) Candy Yau -79 Stockholm  0:57:39 (0:57:08)
518.  (5357) Anna Jansson -87   0:57:39 (0:57:14)
519.  (5001) Kristina Johansson -52 lif-stilen  0:57:39 (0:57:21)
520.  (5097) Malin Lindström -86 Uppsala University Road Runners  0:57:41 (0:57:24)
521.  (4057) Annika Svensson -72   0:57:41 (0:57:24)
522.  (4105) Cecilia Lepp -84 Stockholm  0:57:42 (0:57:36)
523.  (5180) Christina Pohly -71 Acobiaflux  0:57:43 (0:57:25)
524.  (4150) Erika Calles -79 Carnegie IF  0:57:43 (0:57:39)
525.  (5266) Rosita Wilsson -66   0:57:44 (0:57:26)
526.  (4122) Eivor Grytterhielm -59   0:57:44 (0:57:33)
527.  (4711) Caroline Åkerblom -88 Creuna  0:57:45 (0:57:05)
528.  (4271) Jessica Larsson -73   0:57:45 (0:57:31)
529.  (4528) Sara Santambrogio -75   0:57:48 (0:57:43)
530.  (4091) Caroline Trädgårdh -83   0:57:48 (0:57:47)
531.  (5389) Inger Hildingsson -66 Sollentuna  0:57:49 (0:57:24)
532.  (4633) Anita Hyden -70 Nollkoll  0:57:49 (0:57:28)
533.  (5105) Maria Graner -73   0:57:49 (0:57:33)
534.  (4942) Jeta Hoxha -85   0:57:52 (0:57:25)
535.  (4583) Åsa Wikström -82   0:57:53 (0:57:41)
536.  (4455) Petra Wahlund -81   0:57:53 (0:57:45)
537.  (4710) Carolina Berglund -76   0:57:54 (0:57:35)
538.  (4364) Charlotte Elf -63 Stockholm  0:57:55 (0:56:59)
539.  (4708) Caroline Jonsson -83 Pelican  0:57:56 (0:57:34)
540.  (4940) Jessica Dagert -70   0:57:56 (0:57:34)
541.  (4516) Cecilia Sjögren -66   0:57:57 (0:57:53)
542.  (4225) Helene Garmark -77   0:57:58 (0:57:46)
543.  (4054) Annica Hägbom -75   0:57:58 (0:57:55)
544.  (4573) Carina Pettersson -70   0:57:59 (0:57:36)
545.  (5015) Katharina Zethelius -93   0:58:02 (0:57:41)
546.  (4012) Ana Lucia Valenzuela -89   0:58:07 (0:57:51)
547.  (4587) Matilda Orränger -92 Sky Hotel Apartments  0:58:07 (0:57:58)
548.  (4355) Linnéa Vejde -87   0:58:09 (0:58:05)
549.  (3631) Helena Gleissman -79 Wallenberg Fastighetsförmedling 0:58:12 (0:57:54)
550.  (4084) Camilla Lindquist -67 Sf  0:58:13 (0:58:02)
551.  (3937) Susanne Nyberger -49   0:58:14 (0:58:05)
552.  (4155) Elisabeth Schreuder -78   0:58:23 (0:57:50)
553.  (4236) Ida Gabrielsson -87   0:58:24 (0:58:14)
554.  (4329) Kirsi Forsberg -68 Ignite mc  0:58:24 (0:58:18)
555.  (4357) Ulrika Ericsson -72   0:58:26 (0:58:25)
556.  (4058) Anna Parmström -67   0:58:28 (0:58:20)
557.  (4765) Sofia Edström -73   0:58:31 (0:58:19)
558.  (3908) Sara-Maj Nielsen -87   0:58:32 (0:58:20)
559.  (4597) Maria Larsson -66 Lumian  0:58:32 (0:58:30)
560.  (5251) Renée Eliasson -67 Jll  0:58:36 (0:58:22)
561.  (4319) Katarina Utterström -65   0:58:36 (0:58:33)
562.  (4138) Emma Dahlbäck -70   0:58:37 (0:58:32)
563.  (4102) Christina Göransson -79   0:58:38 (0:58:17)
564.  (4544) Terese Krantz -84   0:58:39 (0:58:32)
565.  (4261) Jeanette Segerman -66   0:58:42 (0:58:16)
566.  (4194) Gunnel Annebäck -48 Norrtälje  0:58:42 (0:58:30)
567.  (4591) Johan Ringberger -76   0:58:43 (0:58:17)
568.  (4811) Eugenia Ringheim -90 Pelican  0:58:46 (0:58:24)
569.  (3435) Ann Broman -65 Runacademy IF  0:58:48 (0:58:29)
570.  (4224) Helena Ström -67   0:58:50 (0:58:47)
571.  (4239) Inga-lill Ringbom -61   0:58:51 (0:58:43)
572.  (4144) Emma Ström -96   0:58:51 (0:58:49)
573.  (5286) Sara Östberg -79   0:58:52 (0:58:33)
574.  (4190) Gun Lindqvist -64 Södertörns friskola  0:58:54 (0:58:39)
575.  (4156) Ester Veibäck -81 Linnea  0:58:55 (0:58:52)
576.  (4044) Anna Ilien -80   0:58:56 (0:58:28)
577.  (5116) Maria Schefström -85   0:58:57 (0:58:39)
578.  (5035) Lina Brunberg -84 Deloitte IF  0:58:57 (0:58:41)
579.  (5133) Matilda Nyholm -89   0:59:00 (0:58:39)
580.  (3590) Herborg Andrea Horvei -63   0:59:00 (0:58:44)
581.  (4317) Katarina Stenborg -79 Carnegie IF  0:59:00 (0:58:56)
582.  (4259) Lina Jansson -81 Uppsala  0:59:01 (0:58:49)
583.  (4167) Anna Vetterlein -74 Gate46  0:59:04 (0:58:53)
584.  (4032) Anna Ekberg -90   0:59:05 (0:58:59)
585.  (5281) Sara Gafgo -78   0:59:06 (0:58:39)
586.  (5014) Katarina Olofsson -78 Runday  0:59:08 (0:58:38)
587.  (4933) Jennifer Eriksson -85 Vallvik Runners  0:59:09 (0:58:41)
588.  (5206) Pamela Strindstedt -75   0:59:10 (0:58:39)
589.  (5053) Linda Palmér -75   0:59:10 (0:58:53)
590.  (4580) Susanne Olsson -71 Aza sport  0:59:10 (0:58:55)
591.  (5159) Miranda Orbelius -95   0:59:11 (0:58:56)
592.  (4210) Hanna Olsson -72 SL Friskvårdsklubb  0:59:11 (0:59:00)
593.  (1538) Emma Johansson -90   0:59:13 (0:58:58)
594.  (4111) Dana Däversjö -76   0:59:19 (0:58:48)
595.  (5108) Maria Karlsson -79 Electrolux IF  0:59:21 (0:58:51)
596.  (5339) Therese Karlsson -79   0:59:23 (0:59:08)
597.  (4248) Jaana Hagel -64 Capgemini  0:59:24 (0:59:00)
598.  (4507) Sanna Wahlberg -63 Sundbyberg  0:59:29 (0:59:24)
599.  (4760) Eva Sjöberg -59   0:59:32 (0:59:06)
600.  (4541) Lena Bonny -60 Friskis Västerås  0:59:32 (0:59:26)
601.  (4074) Elisabet Marmolin -62 Uppsala LK  0:59:33 (0:59:22)
602.  (5252) Renee Orbelius -66   0:59:34 (0:59:18)
603.  (4222) Helena Blomqvist -75   0:59:34 (0:59:28)
604.  (4735) Christina Nilsson -89 Creuna  0:59:36 (0:59:10)
605.  (1613) Mari Toppari -86 Helsinki  0:59:37 (0:59:12)
606.  (4162) Ewa Kwiatkowska -85 Gate46  0:59:37 (0:59:27)
607.  (4153) Rebecka Thylen -87   0:59:39 (0:59:31)
608.  (4436) Nathalie Parmegiani -61   0:59:40 (0:59:35)
609.  (4470) Louise Munkhammar -89 Sky Hotel Apartments  0:59:43 (0:59:41)
610.  (1413) Christel Wenckus -78   0:59:46 (0:59:19)
611.  (4903) Ida Brolin -83   0:59:47 (0:59:07)
612.  (4038) Anna Ots -86   0:59:50 (0:59:43)
613.  (4051) Anneli Lundin Schenatz -72   0:59:52 (0:59:18)
614.  (4905) Ida Niklasson -76   0:59:52 (0:59:31)
615.  (5132) Matilda Hedberg -90   0:59:53 (0:59:26)
616.  (4841) Frida Källström -88   0:59:53 (0:59:35)
617.  (4901) Ida Wiking -83   0:59:54 (0:59:43)
618.  (1872) Magdalena Almgren -68   0:59:58 (0:59:37)
619.  (5191) Olina Glindevi -83   0:59:59 (0:59:37)
620.  (4790) Emelie Åberg-Gradin -87 Rsf  1:00:00 (0:59:35)
621.  (4417) Annika Melin -83   1:00:00 (0:59:49)
622.  (3934) Sunna Björk Gudmundsdottir -76 Mammafit  1:00:01 (0:59:29)
623.  (5170) Natalia Pasierska -85   1:00:01 (0:59:35)
624.  (5151) Despinoa Kotsi -83   1:00:01 (0:59:35)
625.  (5050) Linda Lingh -76   1:00:01 (0:59:47)
626.  (4842) Frida Wedebrand -77 Mammafit  1:00:03 (0:59:30)
627.  (4772) Elin Jensen -86   1:00:03 (0:59:40)
628.  (5010) Karin Nilsson -92   1:00:04 (0:59:45)
629.  (5336) Therese Mörk -91   1:00:04 (0:59:46)
630.  (5330) Susanna Roth -85   1:00:05 (0:59:32)
631.  (5337) Therese Glimskär -82 Creuna  1:00:11 (0:59:40)
632.  (1862) Tua Holgersson -64   1:00:13 (1:00:00)
633.  (4668) Annika Hedström -71 Bönorna  1:00:14 (0:59:54)
634.  (5185) Nina Burendahl -85   1:00:15 (0:59:46)
635.  (4536) Susanne Hellman -55   1:00:15 (1:00:02)
636.  (4027) Angelika Lasota -63   1:00:15 (1:00:08)
637.  (4490) Rebecca Vestberg -91   1:00:16 (1:00:09)
638.  (4463) Paula Frez -85   1:00:16 (1:00:16)
639.  (3625) Anna Berggren -79 Wallenberg Fastighetsförmedling 1:00:17 (1:00:01)
640.  (4992) Josefin Wäneland -69 SL Friskvårdsklubb  1:00:18 (0:59:50)
641.  (4429) Micaela Danielsson -97 IFK Löpning  1:00:18 (1:00:09)
642.  (4209) Hanna Elvin -79 Hägersten  1:00:18 (1:00:13)
643.  (4037) Anna Fleming -73 Fleming sprinters  1:00:21 (0:59:49)
644.  (4951) Anna Munkhammar -82 MRR Visby  1:00:21 (1:00:04)
645.  (4910) Linnea Zachrisson -01 Pappa Putte LK  1:00:23 (1:00:03)
646.  (4749) Daniela Blomqvist -88 Jll  1:00:24 (1:00:11)
647.  (4647) Anna Berti -82   1:00:26 (1:00:05)
648.  (4418) Melly Karlsson -69   1:00:29 (1:00:18)
649.  (1849) Camilla Storaa -76   1:00:30 (1:00:15)
650.  (4930) Jennie Jonasson -74   1:00:30 (1:00:27)
651.  (4340) Laura Moench -60   1:00:37 (1:00:27)
652.  (4118) Dominika Siwak -82   1:00:37 (1:00:28)
653.  (4133) Emelie Bagelius -70   1:00:43 (1:00:36)
654.  (4845) Gabriella Johansson -87 Jll  1:00:44 (1:00:16)
655.  (4031) Anki Nyman -73   1:00:46 (1:00:42)
656.  (4973) Johanna Elbe -84   1:00:49 (1:00:29)
657.  (4644) Anna Lindwall -74 Jll  1:00:49 (1:00:35)
658.  (1895) Anna Alm -90   1:00:58 (1:00:39)
659.  (3628) Ella Bohlin -79 Wallenberg Fastighetsförmedling 1:00:59 (1:00:51)
660.  (4545) Teresia Bystrlm -82   1:00:59 (1:00:54)
661.  (5051) Linda Helgeby -73   1:01:00 (1:00:33)
662.  (4392) Malin Willerius -74   1:01:02 (1:00:46)
663.  (4097) Cecilia Jagetoft -69   1:01:02 (1:00:56)
664.  (4778) Elise Mörner -84 Electrolux IF  1:01:12 (1:00:43)
665.  (4053) Annette Thunér -52   1:01:15 (1:01:04)
666.  (4998) Juliana Wiklund -72   1:01:19 (1:00:55)
667.  (4713) Caroline Camber -84   1:01:22 (1:01:09)
668.  (4386) Maja Johansson -92   1:01:23 (1:00:44)
669.  (4875) Harpa Reynisdottir -78 Team F&F  1:01:23 (1:01:01)
670.  (5070) Laura Vinklere -87   1:01:24 (1:01:04)
671.  (4509) Sara Barsch -84   1:01:26 (1:01:14)
672.  (5345) Hanna Thulin -81   1:01:27 (1:01:09)
673.  (5288) Susanna Boman -60   1:01:27 (1:01:11)
674.  (4827) Ewa Moberg -53   1:01:28 (1:00:59)
675.  (5390) Gabriella Josefsson -96   1:01:31 (1:01:09)
676.  (4659) Jonna Petersén -87   1:01:33 (1:01:05)
677.  (4660) Anna Nilsson -79 Darlings IF  1:01:38 (1:01:13)
678.  (4379) Magdalena Gleisner -72   1:01:39 (1:01:33)
679.  (5005) Carin Lam -83 SEB IF  1:01:43 (1:01:13)
680.  (4151) Erika Kenne -89 Club Running Sweden  1:01:44 (1:01:40)
681.  (4898) Linda Hultberg -85 Bromma  1:01:45 (1:01:05)
682.  (4240) Ingela Nordebo -77 Kungsängen IF  1:01:45 (1:01:41)
683.  (1896) Emelie Alm -87   1:01:54 (1:01:34)
684.  (4718) Cathrin Damsholt Andersson -70   1:01:57 (1:01:53)
685.  (4663) Monika Augustsson -62   1:01:58 (1:01:36)
686.  (4808) Erika Janson -80   1:02:08 (1:01:45)
687.  (4140) Emma Axdorph -84   1:02:10 (1:02:10)
688.  (5064) Louise Klingborg -90   1:02:11 (1:01:55)
689.  (4233) Helen Sager -60   1:02:12 (1:02:07)
690.  (4645) Anna Westman -65   1:02:15 (1:02:02)
691.  (4616) Alma Rydman -88 SL Friskvårdsklubb  1:02:18 (1:02:03)
692.  (4947) Josefin Munkhammar -89   1:02:19 (1:01:47)
693.  (5059) Linn Erngren -85 Kontiki  1:02:22 (1:01:54)
694.  (4193) Gunilla Helgstrand -64   1:02:25 (1:01:59)
695.  (5107) Maria Karanta -64 Statskontoret  1:02:26 (1:02:09)
696.  (4212) Hanna Segerström -75 Eckerögolf  1:02:26 (1:02:24)
697.  (5106) Maria Johansson -75   1:02:27 (1:02:00)
698.  (4164) Cecilia Pekkari -82 Gate46  1:02:27 (1:02:01)
699.  (5387) Felicia Holmgren -89   1:02:27 (1:02:02)
700.  (4410) Matilda Hallgren -90   1:02:29 (1:02:13)
701.  (4484) Pia Zetterberg -75   1:02:30 (1:02:09)
702.  (4586) Anna-Carin Söderblom -67   1:02:34 (1:02:30)
703.  (4831) Fanny Qvarsebo -83   1:02:40 (1:02:23)
704.  (4113) Daniela Jacobsson -83   1:02:47 (1:02:45)
705.  (4061) Åsa Weiner -56   1:02:50 (1:02:39)
706.  (4487) Rakel Aspegren -61 Enskede  1:02:52 (1:02:13)
707.  (5006) Karin Alling -70 Statskontoret  1:02:52 (1:02:33)
708.  (4879) Helena Stahre -68 Sf  1:02:54 (1:02:29)
709.  (4130) Elisabet Jansson -57   1:02:58 (1:02:46)
710.  (4217) Hazme Akyol -72   1:03:01 (1:02:55)
711.  (5129) Martina Sahl -89   1:03:02 (1:02:29)
712.  (4086) Carina Forsling -68   1:03:05 (1:03:01)
713.  (5117) Maria Enocksson -84   1:03:07 (1:02:38)
714.  (1826) Magdalena Hjalmarsson -83   1:03:11 (1:02:43)
715.  (4575) Victoria Preger -76   1:03:11 (1:03:06)
716.  (4674) Åsa Zazzi -77   1:03:13 (1:02:48)
717.  (4611) Alice Linder Lindberg -93   1:03:17 (1:03:02)
718.  (4615) Alma Asic -76 SL Friskvårdsklubb  1:03:21 (1:03:06)
719.  (4400) Maria Tessier -75   1:03:21 (1:03:15)
720.  (4608) Alexandra Karlsson -83   1:03:22 (1:03:00)
721.  (4902) Ida Carnesten -84   1:03:22 (1:03:00)
722.  (4689) Bodil Novik Nilsson -62 Bothild  1:03:25 (1:02:57)
723.  (4908) Inger Karlsson -64 SL Friskvårdsklubb  1:03:29 (1:02:46)
724.  (5065) Louise Sidenblom -86 Creuna  1:03:31 (1:03:04)
725.  (4512) Lotta Svensson -72   1:03:33 (1:03:04)
726.  (5285) Sara Lindfors -78 Bandhagen  1:03:41 (1:03:20)
727.  (5276) Sanna Romberg -85   1:03:45 (1:03:05)
728.  (4672) Åsa Lööf -79   1:03:48 (1:03:29)
729.  (5165) Morvarid Kashanipour -83 Stockholm  1:03:48 (1:03:30)
730.  (4353) Linda Mosskull Arvidsson -74 Familjeläkarna Saltsjöbaden  1:03:49 (1:03:48)
731.  (870) Emma Töcksberg -88 Pappa Putte LK  1:03:50 (1:03:42)
732.  (4008) Amanda Strehlenert Dahlbeck -89   1:03:51 (1:03:51)
733.  (4712) Caroline Andersson -86 Creuna  1:03:53 (1:03:27)
734.  (5045) Lill-Matie Bernström -73   1:03:55 (1:03:28)
735.  (4725) Charlotte Bjerndell -84   1:03:57 (1:03:42)
736.  (5100) Marcela Morales -63   1:03:58 (1:03:32)
737.  (4693) Catharina Dahlberg -64   1:03:59 (1:03:46)
738.  (4435) Nina Roos -81 Uppsala  1:03:59 (1:03:57)
739.  (4605) Sara Agdahl -82   1:04:04 (1:03:40)
740.  (4900) Ida Roslund -95   1:04:04 (1:03:48)
741.  (5102) Maria Almer -85   1:04:09 (1:03:51)
742.  (4858) Gunilla Helsing -66   1:04:11 (1:03:49)
743.  (5291) Shilan Abdulraham -91   1:04:12 (1:03:51)
744.  (4773) Kristina Pettersson -80 Das Boot Camp  1:04:13 (1:03:51)
745.  (5174) Madeleine Sjöström -87   1:04:13 (1:03:53)
746.  (4093) Catherine Daneryd -88   1:04:13 (1:04:02)
747.  (5239) Petra Alfes -74   1:04:14 (1:03:54)
748.  (5335) Maria Tapper -57 Enskede  1:04:16 (1:03:58)
749.  (5076) Magdalena Södergren -78   1:04:19 (1:04:00)
750.  (4637) Anna Blomqvist -69 Creuna  1:04:21 (1:03:56)
751.  (4131) Elizabeth Sinclair -30   1:04:23 (1:03:50)
752.  (5398) Anna Salje -73   1:04:23 (1:04:04)
753.  (4170) Ewa Thureson -56 Karolinska  1:04:24 (1:04:14)
754.  (4060) Åsa Bergman -70   1:04:24 (1:04:18)
755.  (1690) Linda Thomasson -73   1:04:27 (1:03:53)
756.  (1894) Susanne Ytterholm -74   1:04:27 (1:03:54)
757.  (3501) Debora Majors -65   1:04:29 (1:04:10)
758.  (4705) Carin Forslind -75   1:04:30 (1:04:06)
759.  (4881) Helena Boström Windhamre -75   1:04:30 (1:04:30)
760.  (4468) Clara Callmeryd -81 Sky Hotel Apartments  1:04:31 (1:04:11)
761.  (1510) Therése De Laval -78   1:04:33 (1:04:06)
762.  (4277) Jaquemine Leyris -75   1:04:37 (1:04:28)
763.  (4751) Danielle Lewensohn -80   1:04:42 (1:04:11)
764.  (4941) Jessica Nilsson -71   1:04:42 (1:04:23)
765.  (5241) Petronella Heimer -94   1:04:43 (1:04:20)
766.  (4326) Christina Linder -60   1:04:48 (1:04:19)
767.  (5309) Sofia Svensson -87   1:04:48 (1:04:25)
768.  (5304) Sofia Harlen -73   1:04:48 (1:04:42)
769.  (4642) Anna Stenquist -78   1:04:49 (1:04:30)
770.  (5351) Titti Gräns -73   1:04:53 (1:04:38)
771.  (4994) Josephine Emtevik -83   1:05:01 (1:04:32)
772.  (5184) Nina Andersson -86   1:05:02 (1:04:49)
773.  (4988) Jonna Andersson -84   1:05:02 (1:04:49)
774.  (5042) Linnea Lindgren -85 Deloitte IF  1:05:04 (1:04:48)
775.  (4654) Anna Deras -79   1:05:05 (1:04:32)
776.  (5002) Kajsa Hedbrant -89   1:05:06 (1:04:38)
777.  (4640) Anna Forsmark -76 SL Friskvårdsklubb  1:05:08 (1:04:41)
778.  (4428) Mimmi Bünsow -66 Vassunsa  1:05:08 (1:04:59)
779.  (5224) Pernilla Borg -66 SL Friskvårdsklubb  1:05:11 (1:04:46)
780.  (4892) Jenny Henriksson -81   1:05:13 (1:04:49)
781.  (5312) Sofia Wiklund -89   1:05:15 (1:04:56)
782.  (5068) Lisbet Stockhaus -55   1:05:16 (1:04:47)
783.  (4313) Jenny Karlsson -82   1:05:18 (1:04:58)
784.  (4505) Sandra Holmström -85 Farsta  1:05:19 (1:05:16)
785.  (4716) Catharina Molin -56   1:05:20 (1:04:46)
786.  (4664) Annette Nordström -62   1:05:22 (1:05:04)
787.  (4769) Eja Norrefjord -76   1:05:23 (1:05:00)
788.  (5115) Maria lennström Petersson -66   1:05:32 (1:05:16)
789.  (5161) Mona Olander Bjerlöw -70   1:05:34 (1:05:06)
790.  (5400) Amanda Larsson -94 Brottby SK  1:05:34 (1:05:25)
791.  (4618) Amanda Martinpelto -88   1:05:44 (1:05:21)
792.  (4894) My Svensson -66 HHH Stockholm  1:05:47 (1:05:26)
793.  (4801) Emmy Ivarsson -85   1:05:49 (1:05:34)
794.  (4047) Anna Riton -84   1:05:49 (1:05:34)
795.  (5386) Mia Johansson -72   1:05:52 (1:05:18)
796.  (4373) Birgitta Ivarsson -51   1:05:54 (1:05:43)
797.  (5314) Sophia Öhrn -81 Johanneshov  1:05:55 (1:05:21)
798.  (4719) Colette Li -88 Swedbank  1:05:55 (1:05:24)
799.  (5375) Victoria Lin -88   1:05:55 (1:05:25)
800.  (3643) Angelica Stoltz -91 Wallenberg Fastighetsförmedling 1:05:57 (1:05:43)
801.  (4846) Gabriella Mattsson -82   1:06:03 (1:05:45)
802.  (5164) Ximena Riddez -65 Stockoholm  1:06:04 (1:05:39)
803.  (4081) Sandra Bylund -81   1:06:04 (1:05:56)
804.  (4309) Kajsa Stener -76 plagg fridhemsplan  1:06:05 (1:06:01)
805.  (4929) Jenny Sjöblom -81   1:06:07 (1:05:40)
806.  (5249) Rebecka Blomqvist -74 Stockholm  1:06:09 (1:05:37)
807.  (4049) Nina Weitz -85   1:06:11 (1:05:59)
808.  (4048) Anna Weitz -82   1:06:12 (1:06:00)
809.  (4206) Annika Hälldin -62 Stockholm  1:06:13 (1:06:11)
810.  (4033) Anna Björk -71 Hassela IF  1:06:16 (1:06:07)
811.  (4934) Jenny Brolin -80   1:06:20 (1:05:38)
812.  (1263) Anita Lapidus -55   1:06:25 (1:06:13)
813.  (4358) Ann-Louise Bohlin -66   1:06:27 (1:06:21)
814.  (4869) Hanna Kjellman -88   1:06:32 (1:06:14)
815.  (5325) Ingrid Sundberg -76   1:06:38 (1:06:18)
816.  (4628) Camilla Andersson -78   1:06:40 (1:06:16)
817.  (5282) Sara Jacobsson -73   1:06:40 (1:06:22)
818.  (5019) Lena Kring -56   1:06:41 (1:06:24)
819.  (5063) Lotta Naglitsch -66 Vassunda  1:06:42 (1:06:21)
820.  (5346) Tina Haglund -70   1:06:44 (1:06:17)
821.  (4742) Cristina Karlsson -69 Enskede  1:06:47 (1:06:31)
822.  (4315) Katarina Erlandsson -78   1:06:48 (1:06:19)
823.  (4734) Christina Dahl-Bosta -54   1:06:49 (1:06:23)
824.  (5308) Sofia Pernling -89   1:06:49 (1:06:49)
825.  (4700) Camilla Ericsson -84 City Runners  1:06:54 (1:00:47)
826.  (4635) Anja Karlsson -85   1:06:54 (1:06:21)
827.  (4432) Monica Bellman -53   1:07:02 (1:07:01)
828.  (5365) Kinga Kosciukiewicz -83   1:07:03 (1:06:39)
829.  (5269) Sabrina Ruhrmann -82   1:07:03 (1:06:40)
830.  (4409) Annika Krynicki -85 Kryckans IF  1:07:04 (1:06:56)
831.  (4286) Julia Solhed -98   1:07:07 (1:07:02)
832.  (5240) Petra Um-Bergström -71   1:07:09 (1:06:52)
833.  (5263) Eva Jonsson -60 Runacademy IF  1:07:13 (1:06:51)
834.  (4264) Jenny Gardner -68   1:07:16 (1:07:06)
835.  (4547) Therese Campbell -79   1:07:20 (1:07:08)
8