ANMÄLAN
RESULTAT 2014

    Bruttotider: från startskottet till din målgång.
Nettotid: från att du passerat startlinjen tills du passerat mållinjen.

Halvmara Män

Brutto

Netto

10 km
1.  (5000) Daniel Woldu -89 Spårvägens FK  1:09:40 (1:09:40) (0:33:01)
2.  (5011) Robert Toss -78 IK Akele  1:12:58 (1:12:58) (0:34:46)
3.  (5015) Victor Zetterquist -78   1:13:14 (1:13:13) (0:34:45)
4.  (5010) Martin Gidewall -76 IFK Tumba friidrott  1:13:20 (1:13:20) (0:35:24)
5.  (5013) Olle Boström -90 Järla Orientering  1:13:41 (1:13:41) (0:35:21)
6.  (5031) Daniel Franco Cereceda -82 IKJ Haninge  1:13:47 (1:13:47) (0:35:22)
7.  (5001) Jonas Larm -73 Hässelby SK  1:13:50 (1:13:50) (0:34:52)
8.  (5004) Johan Nordström -72 Runday IF  1:14:49 (1:14:49)
9.  (5012) Mattias Karlsson -74 Stockholm LDK  1:15:06 (1:15:06) (0:35:42)
10.  (5002) Aleksei Saveljev -79 Huddinge AIS  1:15:58 (1:15:58) (0:35:17)
11.  (5014) Andreas Andersson-Nyhlén -71 IF Linnéa  1:16:38 (1:16:38) (0:36:36)
12.  (5106) Dennis Sundman -83   1:17:19 (1:17:18) (0:36:26)
13.  (5027) Henrik Stridh -84 Stockholm City Triathlon  1:17:47 (1:17:47) (0:36:53)
14.  (5109) Johan Fagerberg Wikström -87   1:17:52 (1:17:52) (0:37:15)
15.  (5023) Tomas Enoksson -86 Läkemedelsverket IF  1:17:58 (1:17:58) (0:36:36)
16.  (5016) Johan M Ekeström -81 Lansjärvs IF  1:18:01 (1:18:01) (0:37:26)
17.  (5026) David Abergel -81   1:18:30 (1:18:29) (0:37:44)
18.  (5019) Fredrik Svanfeldt -63 Hässelby SK  1:18:45 (1:18:45) (0:37:11)
19.  (5095) Jens Paulsson -82   1:19:01 (1:19:01) (0:37:17)
20.  (5029) Marcus Phersson -70 Hagunda IF  1:19:05 (1:19:05) (0:37:11)
21.  (5037) Leif Larson -56 Rånäs 4H  1:19:11 (1:19:11) (0:37:43)
22.  (5115) Thomas Bergman -84 IF Linnéa  1:19:14 (1:19:12) (0:37:47)
23.  (5028) Johan Malk -71 Tynningö  1:19:17 (1:19:16) (0:37:41)
24.  (5126) Niklas Bitén -88 Team Sillkalv  1:19:18 (1:19:15) (0:37:43)
25.  (5121) Fredrik Holmberg -86 Fredrikshof fif  1:19:27 (1:19:26) (0:37:16)
26.  (5104) Daniel Cala -76 Stockholm  1:19:27 (1:19:26) (0:37:44)
27.  (5105) Daniel Olsson -77 Papphammarpojkarna  1:19:27 (1:19:25) (0:37:43)
28.  (5152) Henrik Jaensson -75 Ge  1:19:47 (1:19:47) (0:38:40)
29.  (5113) Jonas Sandberg -73 Team Skavsåret IF,Järfälla  1:19:48 (1:19:48) (0:38:08)
30.  (5111) Oscar Andersson -92 SASSE Runners  1:19:50 (1:19:48) (0:39:12)
31.  (5223) Kim Christensen -80 Team Siberia  1:19:52 (1:19:49) (0:38:17)
32.  (5141) Ronny Collin -69 Örebro AIK 1:19:53 (1:19:53) (0:38:10)
33.  (5131) Johan Welander -72 Ess LK Sandviken  1:19:57 (1:19:57) (0:38:08)
34.  (5122) Oskar Grip -83   1:20:00 (1:19:59) (0:38:05)
35.  (5256) Johannes Erlandsson -68 Täby IS  1:20:06 (1:20:02) (0:37:55)
36.  (5018) David Stillberger -77 Terrible Tuesdays  1:20:11 (1:20:10) (0:38:09)
37.  (5180) Peter Ngarariga -84 Hässelby sk  1:20:17 (1:20:16) (0:37:44)
38.  (5231) Mattias Linderoth -87 Capgemini Consulting  1:20:27 (1:20:26) (0:37:56)
39.  (5135) Mark Hallquisth -75 Täby IS  1:20:34 (1:20:30) (0:38:25)
40.  (5102) Andreas Hardeström -80 IF Linnéa  1:20:35 (1:20:35) (0:37:44)
41.  (5225) Linus Brohult -72   1:20:37 (1:20:37) (0:38:20)
42.  (5110) Marcus Frykstedt -83 TSM/Hammarö  1:20:40 (1:20:38) (0:38:50)
43.  (5181) Sebastian Tegel -79 Runday IF  1:20:51 (1:20:48) (0:38:06)
44.  (5108) Fredrik Mattsson -85 Team Stockholm Marathon  1:20:57 (1:20:56) (0:38:54)
45.  (5034) Johan Danelius -68   1:21:08 (1:21:08) (0:38:21)
46.  (5112) Patrick Pring -65 Tullinge-Tumba FF  1:21:09 (1:21:09) (0:38:29)
47.  (5296) Christian Zeuchner -68   1:21:13 (1:21:09) (0:38:33)
48.  (5125) Mikael Jarås -66 Huddinge AIS  1:21:25 (1:21:25) (0:37:48)
49.  (5129) Simone Picelli -78   1:21:28 (1:21:25) (0:38:52)
50.  (5245) Tobias Lidving -78   1:21:28 (1:21:27) (0:38:20)
51.  (5100) Andreas Wendin -80 Örebro AIK 1:21:30 (1:21:29) (0:38:04)
52.  (5168) Christoffer Börefelt -81 Vattenfall IF  1:21:30 (1:21:30) (0:38:54)
53.  (5144) Thomas Nygårds -76 Ge  1:21:31 (1:21:29) (0:38:58)
54.  (5227) Piotr Wojcik -72   1:21:33 (1:21:32) (0:39:18)
55.  (5138) Mattias Johansson -80 Team Stockholm Marathon  1:21:34 (1:21:33) (0:38:53)
56.  (5423) Niklas Wiklund -74 IF ÅLAND  1:21:34 (1:21:26) (0:38:45)
57.  (5117) Anders Wigzell -73   1:21:34 (1:21:33) (0:38:53)
58.  (5199) Martín Robertson Salas -83   1:21:38 (1:21:36) (0:38:18)
59.  (5298) Daniel Granquist -85   1:21:39 (1:21:38) (0:38:58)
60.  (5334) Tobias Nilsson -74   1:21:40 (1:21:40) (0:39:28)
61.  (5035) Johan Egelstedt -73 IF Linnéa Friidrott  1:21:42 (1:21:42) (0:38:29)
62.  (5153) Jörgen Ohlin -79 Ok Linné  1:21:54 (1:21:53) (0:37:45)
63.  (5414) Jonas Lundmark -82 Fältjägarnas IF  1:21:57 (1:21:53) (0:39:41)
64.  (5128) Peter Lindborg -66 IBM Klubben  1:22:04 (1:22:03) (0:38:53)
65.  (5033) Eskil Svensson -64 Fredrikshofs FIF  1:22:20 (1:22:19) (0:38:46)
66.  (5146) Thomas Lindahlh -69 Örebro AIK 1:22:30 (1:22:28) (0:39:39)
67.  (5198) Mårten Roos -81   1:22:34 (1:22:33) (0:39:42)
68.  (5204) Rikard Forssmed -77 Terrible Tuesdays  1:22:36 (1:22:36) (0:38:40)
69.  (5197) Linus Forsberg -67 Eriks Restauranger  1:22:39 (1:22:39) (0:39:17)
70.  (5137) Mats Eriksson -69 Hässelby SK  1:22:45 (1:22:45) (0:39:02)
71.  (5175) Martin Stark -78 Skandia LK  1:22:49 (1:22:48) (0:39:17)
72.  (5159) Robert Eriksson -67 Risets raketer  1:22:58 (1:22:56) (0:39:19)
73.  (5140) Björn Ragnarsson -74 Team Hybris  1:23:04 (1:23:01) (0:39:24)
74.  (5134) Magnus Palmbäck -67 Nordea  1:23:09 (1:23:08) (0:38:44)
75.  (5736) Lars Bryngelsson -92 FC Barcelona  1:23:12 (1:23:07) (0:39:53)
76.  (5301) Fredrik Nilsson -65 Fredrikshofs FIF  1:23:13 (1:23:13) (0:39:22)
77.  (5151) Guillaume Mercier -79   1:23:13 (1:23:13) (0:39:39)
78.  (5395) Mindaugas Grigas -70 Running For Change  1:23:14 (1:23:11) (0:39:45)
79.  (5376) Patrick Siegbahn -83 Friskis & Svettis  1:23:16 (1:23:14) (0:39:27)
80.  (5161) Tobias Larsson -74 AXA Sports Club  1:23:21 (1:23:17) (0:39:13)
81.  (5032) Arvid Olsen -78 Rånäs 4H  1:23:21 (1:23:21) (0:39:13)
82.  (5163) Peter Svenson -75 Örebro AIK 1:23:22 (1:23:22) (0:39:19)
83.  (5099) Carl Hellblom -80   1:23:24 (1:23:24) (0:39:57)
84.  (5164) Anders Larvia -81   1:23:28 (1:23:27) (0:39:21)
85.  (5302) Fredrik Skullman -85 Accenture IF  1:23:30 (1:23:28) (0:39:46)
86.  (5124) Magnus Olofsson -76 Terrible Tuesdaýs  1:23:30 (1:23:27) (0:40:08)
87.  (5158) Pierre Maxence -77 Tjokis  1:23:31 (1:23:31) (0:39:31)
88.  (5156) Martin Bergseth -76   1:23:31 (1:23:30) (0:39:20)
89.  (5189) Erik Scherlund -73 Klubblös  1:23:33 (1:23:31) (0:40:27)
90.  (5143) Tedh Lundstedt -61 IK Rauken  1:23:35 (1:23:34) (0:40:49)
91.  (5147) Tommy Eriksson -81   1:23:40 (1:23:37) (0:39:28)
92.  (5259) Fredrik Johnsson -77 Vissefjärda GIF  1:23:43 (1:23:41) (0:39:59)
93.  (5493) Ludvig Hallberg -92   1:23:51 (1:23:41) (0:39:53)
94.  (5257) Fredrik Axegård -77 Fjällboholmars IF  1:23:53 (1:23:51) (0:39:15)
95.  (5130) Johan Söderlund -86 IF Linnéa  1:23:53 (1:23:52) (0:38:42)
96.  (5132) David Linnros -80 Vegan Runners IK 1:24:03 (1:24:00) (0:40:06)
97.  (5246) Tomas Lilja -75 Söders-Tyresö  1:24:06 (1:24:05) (0:39:39)
98.  (5387) Stanislav Tschertov -72   1:24:09 (1:24:06) (0:39:33)
99.  (5184) Anders Toll -61 Uppsala LK  1:24:20 (1:24:18) (0:39:40)
100.  (5285) Thomas Wiik -73 Motala AIF  1:24:23 (1:24:22) (0:39:39)
101.  (5438) Jimmy Rosander -76 Linghem  1:24:26 (1:24:24) (0:40:02)
102.  (7187) Peter Welff -85 Samhällsbärarna Söderort  1:24:28 (1:24:16) (0:39:33)
103.  (5150) Filip Andersson -85 Handelskamraternas IS  1:24:32 (1:24:32) (0:39:06)
104.  (5166) Christer Hellström -64 Tsm  1:24:35 (1:24:34) (0:39:15)
105.  (5332) Björn Wimnell -72 Silverdal  1:24:40 (1:24:38) (0:40:16)
106.  (5378) Jonatan Torshall Svensson -87   1:24:46 (1:24:43) (0:40:16)
107.  (5987) Johan Stebrant -76   1:24:46 (1:24:39) (0:40:06)
108.  (5279) Robert Korsman -78 Hällbybrunns IF  1:24:51 (1:24:48) (0:40:01)
109.  (5460) Johan Modig -70 IP-Only  1:24:52 (1:24:47) (0:39:51)
110.  (5211) Carl Westling -74   1:24:52 (1:24:49) (0:39:42)
111.  (5244) Tobias Olsson -84   1:24:55 (1:24:52) (0:40:00)
112.  (5234) Kent Melin -72   1:25:02 (1:25:01) (0:40:23)
113.  (5101) Anders Larsson -69 Örebro AIK 1:25:03 (1:25:02) (0:39:40)
114.  (5230) Mattias Boman -71 Accenture IF  1:25:03 (1:25:01) (0:40:36)
115.  (5116) Anders Edgren -82   1:25:09 (1:25:08) (0:39:20)
116.  (5291) Andreas Suurkuusk -72 Team Stockholm Marathon  1:25:09 (1:25:07) (0:40:03)
117.  (5224) Patrik Larsson -67 IF Linnéa  1:25:10 (1:25:07) (0:40:26)
118.  (5463) Niklas Lindqvist -85 Ernst & Young  1:25:13 (1:25:06) (0:40:42)
119.  (5038) Sofus Kreutzmann -73 Hässelby SK  1:25:13 (1:25:13) (0:40:25)
120.  (5439) Joakim Olsson -75 Trosabygdens OK  1:25:15 (1:25:11) (0:41:09)
121.  (5379) Per Aronsson -73   1:25:20 (1:25:20) (0:41:16)
122.  (5457) Olof Vrethammar -79 Löttinge IF  1:25:21 (1:25:16) (0:40:34)
123.  (5253) Daniel Linderoth -78 Cykelsällskapet gösarna  1:25:21 (1:25:18) (0:40:35)
124.  (5127) Per Jamtelid -64 Gotham TC  1:25:22 (1:25:22) (0:40:12)
125.  (5183) Thomas Alm -76   1:25:23 (1:25:20) (0:39:59)
126.  (5174) Magnus Jedar -72 Åkers if  1:25:25 (1:25:24) (0:39:47)
127.  (5380) Magnus Bosson -79 AXA Sports Club  1:25:32 (1:25:31) (0:40:30)
128.  (6825) Daniel Fornander -87 Capgemini  1:25:36 (1:25:31) (0:40:00)
129.  (5157) Peter Jakobsson -66 IF Linnéa  1:25:39 (1:25:34) (0:40:26)
130.  (5289) Anders Rehn -66 Huddinge AIS  1:25:41 (1:25:32) (0:40:59)
131.  (5292) Martin Klerby Blomqvist -84   1:25:43 (1:25:40) (0:41:10)
132.  (5194) Johan Fyrberg -71 Brottby SK  1:25:43 (1:25:41) (0:40:11)
133.  (5425) Ulf Haglund -71 Swedbank/SK Skinnsberg  1:25:43 (1:25:40) (0:40:37)
134.  (5532) Stefan Döring -86 NNIF Uppsala  1:25:45 (1:25:35) (0:41:40)
135.  (5580) Jonas Johansson -79   1:25:47 (1:25:40) (0:41:06)
136.  (5273) Ola Backman -75 Lövstigen IF  1:25:49 (1:25:48) (0:40:39)
137.  (5200) Martin Jägerstad -87 Fjs  1:25:51 (1:25:46) (0:40:05)
138.  (5638) Carl-Fredrik Tohver -90   1:25:54 (1:25:49) (0:37:01)
139.  (5397) Romain Feron -84 SPIF Triathlon  1:25:55 (1:25:53) (0:40:15)
140.  (5229) Martin Fröberg -76 Rudbeckianska gymnasiet Västerås  1:25:56 (1:25:55) (0:41:12)
141.  (5427) Olle Ax -92   1:26:00 (1:25:45) (0:41:46)
142.  (5191) Håkan Wiman -67 IF Linnéa  1:26:08 (1:26:04) (0:40:27)
143.  (5293) Alexander Zetterquist -74 Norron  1:26:11 (1:26:02) (0:40:55)
144.  (7070) Marcus Ibrahim -88 Handelsbanken  1:26:13 (1:26:03) (0:40:29)
145.  (5377) Amado Chapa -81 Triathlon Club  1:26:15 (1:26:12) (0:39:38)
146.  (5201) Petter Fruhling -82   1:26:17 (1:26:14) (0:40:16)
147.  (5548) Gustaf Andersson -81 Krot  1:26:22 (1:26:12) (0:41:35)
148.  (5154) Magnus Engström -63 Fedrikshofs FIF  1:26:25 (1:26:25) (0:40:49)
149.  (5972) Nils Andersson -64   1:26:26 (1:26:18) (0:41:47)
150.  (5167) Christian Schoultz -76   1:26:27 (1:26:24) (0:41:00)
151.  (5447) Michael Niklasson -69 Uppsala LK  1:26:28 (1:26:26) (0:39:43)
152.  (5268) Kenneth Pettersson -66 IFK Sala  1:26:29 (1:26:28) (0:40:07)
153.  (5096) Andreas Nordfors -88 Fredrikshof FIF  1:26:30 (1:26:30) (1:22:37)
154.  (5142) Stefan Pragsten -70 Stockholm  1:26:32 (1:26:31) (0:41:32)
155.  (5233) Marcus Birgersson -78 Eksjö  1:26:36 (1:26:36) (0:40:32)
156.  (5216) Filip Ainouz -84 IF Linnéa  1:26:41 (1:26:36) (0:41:52)
157.  (5247) Tommy Tedelund -63 Sldk  1:26:44 (1:26:42) (0:39:55)
158.  (5290) Anders Tegelberg -71 Vattenfall IF  1:26:46 (1:26:45) (0:41:35)
159.  (5218) Henrik Wahlberg -76 If Linnéa  1:26:50 (1:25:41) (0:40:54)
160.  (5155) Markus Wråke -73   1:26:51 (1:26:48) (0:40:22)
161.  (5436) Gustav Nilsson -79 Sct  1:26:52 (1:26:44) (0:41:52)
162.  (5213) Daniel Garmén -76 SUS IF  1:26:53 (1:26:50) (0:41:44)
163.  (5172) Jan Wallin -64 Handelsbanken  1:26:55 (1:26:51) (0:41:51)
164.  (5208) Viktor Ekström -92   1:26:58 (1:26:55) (0:42:36)
165.  (5275) Pedro Orrego -81 Peru Runners  1:26:58 (1:26:57) (0:40:42)
166.  (5523) Karl Samuelsson -87   1:26:59 (1:26:53) (0:42:30)
167.  (5657) Leopold Kaftanski -85 Stockholm City Triathlon Club  1:27:00 (1:26:56)
168.  (5728) Johan Nyberg -84   1:27:01 (1:26:56) (0:39:43)
169.  (5203) Claes Rasmuson -68 Lkab  1:27:02 (1:27:00) (0:41:43)
170.  (5176) Mark-Henri Garde -85   1:27:03 (1:27:02) (0:41:28)
171.  (5278) Rickard Bergh -69   1:27:04 (1:27:04) (0:41:28)
172.  (5178) Oscar Nelson -78   1:27:08 (1:27:07) (0:40:41)
173.  (5120) Björn Wärn -77   1:27:10 (1:27:10) (0:40:33)
174.  (5583) Sebastian Czyzykowski -88   1:27:11 (1:27:02) (0:41:28)
175.  (5399) Kristoffer Tunander -72 IFK Lidingö  1:27:11 (1:27:09) (0:40:30)
176.  (5453) Philip Arfwedson -85 Karlberg Runners  1:27:12 (1:27:06) (0:41:38)
177.  (5582) Samuel Hällström -75   1:27:13 (1:27:09) (0:42:09)
178.  (5520) Jacob Westling -76 Grycksbo IF  1:27:18 (1:27:13) (0:40:34)
179.  (5265) Johan Eklöf -81 Huddinge AIS  1:27:20 (1:27:17) (0:41:41)
180.  (5382) Carl Ljunggren -90 SPIF Triathlon  1:27:21 (1:27:13) (0:41:57)
181.  (5444) Magnus Boström -72   1:27:23 (1:27:17) (0:41:04)
182.  (5205) Sebastian Sandström -78   1:27:29 (1:27:26) (0:40:26)
183.  (5455) Torbjörn Furåker -72   1:27:29 (1:27:22) (0:41:17)
184.  (5217) Gustav Lindstedt -76   1:27:29 (1:27:26) (0:40:29)
185.  (5630) carl-johan Burström -75   1:27:31 (1:27:22) (0:41:11)
186.  (5248) Tommy Jansson -68 Skavanker AB  1:27:33 (1:27:31) (0:41:16)
187.  (5637) David Hedenskog -67 Rudbeckianska gymnasiet Västerås  1:27:34 (1:27:25) (0:42:09)
188.  (5392) Michael Carty -74   1:27:36 (1:27:31) (0:41:40)
189.  (5282) Stefan Lindström -72 Team Stockholm Marathon  1:27:38 (1:27:37) (0:41:41)
190.  (5179) Peter Svahn -77 IF Linnéa  1:27:39 (1:27:38) (0:41:25)
191.  (5665) Martin Stenfors -82 Real Madrid  1:27:40 (1:27:35) (0:40:48)
192.  (5310) Henrik Samuelsson -68 Hässelby SK  1:27:42 (1:27:41) (0:41:40)
193.  (5202) Patrik Rosén -67 SPIF Triathlon  1:27:50 (1:27:47) (0:40:50)
194.  (5505) Robert Kotzmann -84 Team Stockholm Marathon  1:27:52 (1:27:49) (0:41:37)
195.  (5568) Mikael Larsson -80 Örebro AIK 1:27:54 (1:27:50) (0:41:49)
196.  (5207) Torkel Nyberg -67 IFK Lidingö  1:27:55 (1:27:55) (0:40:42)
197.  (5306) Henrik Rundquist -61 Tsm  1:27:56 (1:27:52) (0:42:33)
198.  (5685) Henrik Carlsson -78 Vansbro AIK 1:27:58 (1:27:50) (0:41:47)
199.  (5451) Nils-Johan Lindgren -65 Täby IS  1:27:59 (1:27:47) (0:41:24)
200.  (5501) Per Wimmercranz -82 Swedish Beer Pong Society  1:27:59 (1:27:47) (0:41:53)
201.  (5390) Pierre Leander -73 Team Sthlm Marathon  1:28:03 (1:27:58) (0:42:08)
202.  (5311) Pär-Anders Axelsson -76 Solna  1:28:08 (1:28:05) (0:42:31)
203.  (5479) David Collén -94   1:28:11 (1:28:03) (0:42:42)
204.  (5867) Niklas Halvarsson -87 Team Durus  1:28:15 (1:28:10) (0:42:07)
205.  (5946) Niclas Landin -89   1:28:19 (1:28:13) (0:42:39)
206.  (7104) Masato Habuka -30   1:28:23 (1:28:10) (0:43:24)
207.  (5472) Thomas Sporrong -77 IAR Systems  1:28:24 (1:28:17) (0:42:37)
208.  (5252) Daniel Lilliehöök -71 IFK Lidingö  1:28:24 (1:28:21) (0:42:18)
209.  (5264) Jakob Hedberg -72 Uakk  1:28:25 (1:28:24) (0:42:13)
210.  (5404) Emil Östberg -73 Sundbybergs IK Skidor  1:28:27 (1:28:23) (0:41:22)
211.  (5528) Oskar Johansson -85 Kompisai  1:28:30 (1:28:25) (0:43:04)
212.  (5441) Jonas Rehn -72 Huddinge AIS  1:28:32 (1:28:26) (0:41:54)
213.  (5741) Marcus Westerlund -89 Deloitte  1:28:34 (1:28:25) (0:41:47)
214.  (5385) Robert Lyngman -84   1:28:36 (1:28:34) (0:41:10)
215.  (5430) Daniel Witschard -72   1:28:39 (1:28:31) (0:42:06)
216.  (5281) Stefan Dahlberg -63 Vattenfall IF  1:28:40 (1:28:40) (0:40:26)
217.  (5640) Filip Schou -84 SCHOU POWER  1:28:41 (1:28:27) (0:41:34)
218.  (6145) Eliecen Gomez -71   1:28:42 (1:28:42) (0:43:31)
219.  (5777) Magnus Johansson -77 Springtime  1:28:42 (1:28:37) (0:41:57)
220.  (5236) Niklas Briselius -77 Spånga  1:28:46 (1:28:44) (0:41:43)
221.  (5934) Hagbard Knutsson -85   1:28:46 (1:28:32) (0:42:48)
222.  (5195) Jerry Friman -67 Södertälje triathlon  1:28:47 (1:28:46) (0:41:31)
223.  (5475) Björn Johansson -76   1:28:48 (1:28:28) (0:42:55)
224.  (5136) Martin Malmberg -81 IF Mantra Sport  1:28:49 (1:28:48) (0:42:06)
225.  (5214) David Åhman -77 IF Linnéa  1:28:49 (1:28:46) (0:43:11)
226.  (5546) Peter Lindblom -66 Astrazeneca if  1:28:51 (1:28:41) (0:43:07)
227.  (5440) Joakim Theoren -83 Gnesta  1:28:52 (1:28:48) (0:41:50)
228.  (5187) Dan Hallemar -71   1:28:55 (1:28:51) (0:41:00)
229.  (5262) Hans Östlundh -63 Parse Runners  1:28:56 (1:28:55) (0:41:33)
230.  (5294) Mathias Herzing -69 Mälarhöjdens IK 1:28:58 (1:28:55) (0:41:37)
231.  (5394) Benny Halvarsson -81   1:28:58 (1:28:56) (0:41:23)
232.  (5448) Mikael Wilander -72   1:28:58 (1:28:43) (0:43:41)
233.  (5431) Dennis Blom -72 Gnesta  1:29:00 (1:28:49) (0:43:04)
234.  (5489) Joakim Flisberg -74 Huddinge AIS  1:29:01 (1:28:53) (0:41:57)
235.  (5297) Christoffer Hennix -70 Running Sweden  1:29:02 (1:28:57) (0:42:41)
236.  (5386) Axel Kårfors -80   1:29:03 (1:28:57) (0:42:03)
237.  (5511) Evald Ammerlind -62   1:29:03 (1:28:56) (0:42:09)
238.  (5730) Jonathan Lyström -85   1:29:05 (1:28:52) (0:41:51)
239.  (5587) Stefan Nilsson -72 Vallentuna FK  1:29:06 (1:28:55) (0:42:37)
240.  (5471) Scott Kilmartin -79   1:29:08 (1:28:58) (0:42:40)
241.  (5432) Magnus Ekman -77 Jönköping  1:29:09 (1:28:58) (0:42:16)
242.  (5674) Peter Müller -79 Hägersten  1:29:10 (1:29:03) (0:42:29)
243.  (6298) Jonas Örn -83   1:29:14 (1:29:14) (0:41:49)
244.  (5461) Karl Marklund -66 IF Linnea  1:29:16 (1:29:12) (0:41:53)
245.  (5442) Kristofer Hellberg -81   1:29:20 (1:29:06) (0:42:31)
246.  (5692) Kristian Rosengren -73   1:29:24 (1:29:15) (0:41:38)
247.  (5622) Anders Örnhed -73 Jakan  1:29:25 (1:29:19) (0:42:37)
248.  (5407) Fredrik Rosenqvist -83 Huddinge AIS  1:29:25 (1:29:16) (0:42:25)
249.  (5309) Janne Koivuperä -78 Stockholm City Triathlon  1:29:26 (1:29:22) (0:41:31)
250.  (5446) Mattias Paulsson -84 Sveg  1:29:28 (1:29:23) (0:42:41)
251.  (5491) Johan Löfsjögård -71 Täby  1:29:31 (1:29:23) (0:43:03)
252.  (5480) Fredric Höglind -70 Handelsbanken IF  1:29:32 (1:29:27) (0:42:43)
253.  (5389) Christer Öhrn -65   1:29:33 (1:29:33)
254.  (5477) Claes Ohlsson -64   1:29:33 (1:29:26) (0:42:40)
255.  (5556) Johan Bäckvall -83 Xylem IF  1:29:35 (1:29:22) (0:42:21)
256.  (5607) Gunnar Nilsson Nyström -64 Alecta  1:29:36 (1:29:25) (0:42:36)
257.  (5494) Magnus Kilger -74 Hammarby IF  1:29:39 (1:29:32) (0:42:38)
258.  (5509) Thomas Borg -69 Pwc  1:29:39 (1:29:30) (0:43:09)
259.  (5421) Niclas Andersson -83 Storådalens SK  1:29:41 (1:29:33) (0:42:19)
260.  (5295) Carl Uhlan -63 Järfälla  1:29:42 (1:29:39) (0:41:47)
261.  (5452) Patrik Sergel -72 Väsby SS Triathlon  1:29:42 (1:29:35) (0:42:08)
262.  (5312) Pontus Aspenström -61 Uppsala LK  1:29:51 (1:29:49) (0:41:53)
263.  (5458) Bo Eneholm -66 Vällingby  1:29:51 (1:29:47) (0:43:42)
264.  (5206) Stefan Asp -70 Motala AIF  1:29:56 (1:29:53) (0:42:42)
265.  (5454) Roger Hult -72 Lidingö Triathlon  1:29:57 (1:29:50) (0:43:00)
266.  (6407) Mikael Billfors -86 Täby  1:29:59 (1:29:57) (0:40:29)
267.  (5478) Daniel Järmen -81   1:30:00 (1:29:55) (0:42:25)
268.  (5409) Joachim Hansson -73   1:30:02 (1:29:57) (0:42:37)
269.  (6434) Michael Augustsson -64 Munsö Vikings  1:30:12 (1:30:12) (0:42:10)
270.  (5422) Enrique Zuloaga -66   1:30:15 (1:30:07) (0:42:33)
271.  (5953) Mats Karlsson -70   1:30:18 (1:30:11) (0:42:31)
272.  (5270) Marcus Pettersson -86   1:30:19 (1:30:19) (0:42:29)
273.  (5654) Johan Sjöström -73   1:30:22 (1:30:14) (0:43:18)
274.  (5450) Gustav Nilsson -82 Skärholmen  1:30:25 (1:30:20) (0:42:50)
275.  (5498) Michael Johansson -68 Team Compressport Sweden  1:30:26 (1:30:14) (0:43:19)
276.  (7022) Olivier Laguionie -84 Spotify  1:30:26 (1:30:11) (0:43:01)
277.  (5695) Martin Karlsson -78 Carlsberg IF  1:30:26 (1:30:16) (0:44:17)
278.  (5449) Niklas von Mentzer -73 Fmlog  1:30:27 (1:30:19) (0:42:38)
279.  (5411) Jesper Haglund -69   1:30:29 (1:30:23) (0:42:05)
280.  (5795) Sebastian Rosengren -90 Täby  1:30:30 (1:30:23) (0:44:31)
281.  (5967) Martin Forsström -70 Favorit  1:30:30 (1:30:16) (0:43:30)
282.  (5299) Staffan Häggeborn -52 Västerås LK  1:30:32 (1:30:29) (0:42:43)
283.  (5708) Pavel Banek -78   1:30:38 (1:30:33) (0:43:35)
284.  (5658) Elias Lindqvist -86 Stockholm  1:30:41 (1:29:28) (0:43:05)
285.  (5818) Kristoffer Bymalm -86 Carnegie IF  1:30:43 (1:30:33) (0:43:38)
286.  (6030) Anders Pettersson -70 Tsm  1:30:45 (1:30:45) (0:43:08)
287.  (5402) Christian Heiberg -71   1:30:48 (1:30:45) (0:42:19)
288.  (5464) Mattias Kumlien -88 FC Eken  1:30:48 (1:30:38) (0:44:13)
289.  (5958) Jakob Ruhe -80   1:30:48 (1:30:32) (0:43:51)
290.  (5182) Stefan Norman -70 Tyresö SS  1:30:51 (1:30:51) (0:41:52)
291.  (5417) Alf Tumble Borgman -78   1:30:52 (1:30:43) (0:42:37)
292.  (5759) Daniel Nutley -81   1:30:54 (1:30:48) (0:41:15)
293.  (5853) Fredrik Elgström -83   1:30:56 (1:30:47) (0:42:20)
294.  (5691) Josef Blomstrand -85 SPIF Triathlon  1:30:56 (1:30:50) (0:43:16)
295.  (5473) Tomas Marko -72   1:30:57 (1:30:46) (0:42:25)
296.  (5192) Håkan Furuskär -67 IF Linnéa  1:30:57 (1:30:52) (0:42:48)
297.  (5966) Christoffer Helgesen -83 Deloitte  1:30:57 (1:30:48) (0:43:35)
298.  (5381) Johan Liljeros -71   1:31:01 (1:30:56) (0:42:09)
299.  (5519) Kim Karlsen -68 Huddinge AIS  1:31:09 (1:31:01) (0:42:19)
300.  (5484) Henrik Arnell -66 Henrik Arnell AB  1:31:09 (1:31:01) (0:43:20)
301.  (5960) Jens Kirk -75 Enklare Sport SK  1:31:16 (1:31:12) (0:44:53)
302.  (5542) Christoffer Sheats -82 Stockholm  1:31:17 (1:31:03) (0:44:19)
303.  (5514) Carl-Johan Lindgren -68   1:31:17 (1:31:07) (0:42:51)
304.  (5287) Tobias Ludvigson -74 Hässelby SK  1:31:17 (1:31:16) (0:41:42)
305.  (5445) Mathias Barkhagen -72   1:31:25 (1:31:18) (0:43:06)
306.  (5598) Fredrik Lundin -75 Urban Tribes  1:31:27 (1:31:19) (0:43:25)
307.  (5263) Henrik Petrén -71 Huddinge AIS  1:31:29 (1:31:26) (0:42:00)
308.  (5512) Johan Behrenfeldt -76   1:31:30 (1:31:24) (0:42:37)
309.  (7177) Morgan Mossberg -68 Ge  1:31:31 (1:31:24) (0:43:23)
310.  (5487) Jan Wåhleman -66   1:31:38 (1:31:26) (0:45:10)
311.  (5947) Etienne Bezy -89   1:31:43 (1:31:32) (0:44:19)
312.  (5982) Mikael Sondell -71 Ingarö IF  1:31:44 (1:31:35) (0:43:55)
313.  (5755) Urban Wählby -68 Electrolux IF  1:31:44 (1:31:36) (0:43:39)
314.  (5662) Mark Stenström -78 Stockholm City Triathlon  1:31:45 (1:31:37) (0:43:19)
315.  (5300) Fredric Lönngren -66 HiQ Stockholm  1:31:45 (1:31:44) (0:42:37)
316.  (5508) Peter Söderman -83   1:31:46 (1:31:31) (0:43:42)
317.  (5465) Niklas Lundin -83   1:31:46 (1:31:41) (0:42:43)
318.  (5529) Patrik Burnäs -71   1:31:46 (1:31:41) (0:44:02)
319.  (5145) Thomas Kraatz -69 Terrible Tuesday  1:31:47 (1:31:44) (0:42:32)
320.  (5677) Stellan Svensson -85   1:31:48 (1:31:34) (0:43:46)
321.  (5503) Johan Lundqvist -86   1:31:52 (1:31:44) (0:43:04)
322.  (5435) Fredrik Ericsson -66 Stockholm  1:31:55 (1:31:45) (0:44:32)
323.  (5769) Joakim Winberg -87   1:31:56 (1:31:47) (0:45:37)
324.  (5608) Jan Åkesson -64 Adelis  1:31:57 (1:31:51) (0:43:59)
325.  (5276) Pelle Karlsson -75 Norra Sköndal  1:31:58 (1:31:57) (0:43:45)
326.  (5388) Niklas Bjarne -82   1:31:59 (1:31:58) (0:44:19)
327.  (5495) Mats Edelryd -58 Storvreta  1:32:00 (1:31:50) (0:43:55)
328.  (5778) Robert Gren -73   1:32:04 (1:31:59) (0:43:07)
329.  (5702) Urban Andersson -69 Nybodahöjden IF  1:32:15 (1:32:10) (0:44:28)
330.  (5497) Mats G Johansson -70 SPIF Triathlon  1:32:15 (1:32:08) (0:43:23)
331.  (5689) Marcus Erlandsson -77   1:32:16 (1:32:08) (0:43:07)
332.  (5613) Mikael Alfredsson -74   1:32:16 (1:32:11) (0:44:15)
333.  (5856) Johan Nilsson -84   1:32:22 (1:32:14) (0:44:46)
334.  (5486) Henrik Torsell -75 IF Linnéa  1:32:24 (1:32:17) (0:43:18)
335.  (5304) Håkan Westerblad -56 Spårvägen Friidrott  1:32:25 (1:32:21) (0:43:15)
336.  (5606) Niklas Lundin -63   1:32:26 (1:32:19) (0:43:28)
337.  (5490) Johan Nordström -87   1:32:27 (1:32:17) (0:44:06)
338.  (5235) Mikael Smedjegården -60 Fredrikshofs IF CK  1:32:35 (1:32:30) (0:44:02)
339.  (5429) Albert Schnelzer -72 Axa SC  1:32:39 (1:32:36) (0:43:02)
340.  (5459) Joachim Högberg -73 Slug  1:32:40 (1:32:31) (0:42:23)
341.  (5829) Andrea Discacciati -83   1:32:41 (1:32:28) (0:44:00)
342.  (5593) Torbjörn Risinger -67   1:32:42 (1:32:39) (0:43:52)
343.  (6423) William Rosenström -76 Gate46 IF  1:32:43 (1:32:36) (0:44:05)
344.  (5614) Petter Stjernkvist -79   1:32:43 (1:32:34) (0:44:37)
345.  (5619) Stefan Sager -77 Örebro AIK 1:32:46 (1:32:42) (0:44:27)
346.  (5485) Henrik Gavelli -60   1:32:47 (1:32:40) (0:44:05)
347.  (5740) John Lind -73 Xylem IF  1:32:48 (1:32:41) (0:44:18)
348.  (5569) Nils Henoch -83 Jo30  1:32:49 (1:32:35) (0:42:53)
349.  (5406) Johan Forsberg -79   1:32:52 (1:32:45) (0:43:55)
350.  (5418) Martin Redborn -79 Electrolux IF  1:32:57 (1:32:50) (0:43:46)
351.  (5239) Ola Berntsson -70 AstraZeneca IF  1:32:59 (1:32:58) (0:45:16)
352.  (5419) Matias Boström -73   1:33:01 (1:32:53) (0:43:01)
353.  (5437) Bengt Isgård -51 IF Linnea  1:33:02 (1:32:56) (0:43:51)
354.  (5274) Hans-Oskar Andersson -83 Gate46 IF  1:33:02 (1:32:57) (0:44:06)
355.  (5683) Bruno Malabeux -71 Hagunda IF  1:33:03 (1:32:55) (0:44:45)
356.  (5277) Peter Emtner -78 Accenture IF  1:33:04 (1:33:01) (0:44:02)
357.  (5559) Jonas Bergström -83 Jo30  1:33:08 (1:32:53) (0:43:48)
358.  (6728) Anders Wallin -83   1:33:10 (1:33:08) (0:45:25)
359.  (5787) Olov Nygren -71   1:33:10 (1:33:01) (0:44:37)
360.  (5602) Dario Villaman -70 Himself Running  1:33:11 (1:32:57) (0:45:03)
361.  (5288) Unai Viguri -78 Ey  1:33:11 (1:33:08) (0:42:46)
362.  (5393) Daniel Knös -84 Länsförsäkringar  1:33:11 (1:33:10) (0:44:34)
363.  (5937) Peter Alberius -70   1:33:17 (1:33:13) (0:45:02)
364.  (5557) Johan Sundberg -83   1:33:18 (1:33:05) (0:45:06)
365.  (5612) Mats Bovin -73   1:33:19 (1:33:04) (0:44:33)
366.  (5743) Martin Öhman -73 Uppsala Rockers  1:33:21 (1:33:09) (0:43:57)
367.  (5633) Christian Treschow -72   1:33:22 (1:33:12) (0:44:41)
368.  (5266) Daniel Holl -86   1:33:23 (1:33:18) (0:42:15)
369.  (5624) Andreas Ekström -72 Trappsniglarna  1:33:28 (1:33:15) (0:44:38)
370.  (5948) Lars Engvall -79   1:33:30 (1:33:13) (0:44:26)
371.  (5585) Mikael Svanberg -64 Lonesome Runners  1:33:30 (1:33:15) (0:44:08)
372.  (5715) Manne Bergström -90   1:33:32 (1:33:24) (0:43:52)
373.  (5716) Erik Fredin -85   1:33:37 (1:33:27) (0:45:06)
374.  (6540) Robert Mungenast -69   1:33:42 (1:33:39) (0:45:31)
375.  (5468) Petter Liljestrand -81 Solna  1:33:42 (1:33:37) (0:43:42)
376.  (5701) Peter Segelström -66   1:33:48 (1:33:35) (0:44:02)
377.  (5831) Christopher Lundberg -72 Hammarby IF  1:33:52 (1:33:39) (0:44:43)
378.  (5801) Torbjörn Karlsson -74 IFK lLidingö  1:33:54 (1:33:50) (0:44:16)
379.  (5507) Oskar Söderlund -87 Fjs  1:33:59 (1:33:41) (0:43:55)
380.  (6721) Anders Hellman -71 Ge  1:34:00 (1:33:58) (0:42:50)
381.  (5952) Christian Mechler -86 Jo  1:34:00 (1:28:49) (0:41:57)
382.  (5573) Per Lundholm -64 Tsk79  1:34:02 (1:33:54) (0:43:10)
383.  (5551) Hans-Erik Wikman -70 Täby  1:34:03 (1:33:45) (0:43:51)
384.  (5307) Jan Stridh -66 Skogsluffarnas OK  1:34:08 (1:34:05) (0:44:20)
385.  (5686) Jakob Erixon -86   1:34:08 (1:34:04) (0:44:15)
386.  (5751) Thomas Warenius -81 Stockholm Långdistansklubb  1:34:09 (1:33:58) (0:44:32)
387.  (6559) Fredrik Stråhle -80 Fålhagens LK  1:34:15 (1:34:15) (0:44:48)
388.  (5561) Daniel Larsson -82 Team Legolas  1:34:19 (1:34:12) (0:44:06)
389.  (6802) Erik Bäcklund -67 Västerås Allmänna Klubb  1:34:21 (1:33:55) (0:45:14)
390.  (5408) Göran Karnfält -58 Stockholm HHH  1:34:22 (1:34:13) (0:45:09)
391.  (6537) Robert Gustafsson -85 Bromma  1:34:23 (1:34:20) (0:43:37)
392.  (5965) Fredrik Otteland -77 Terrible Tuesdays  1:34:25 (1:34:17) (0:45:07)
393.  (6568) Anders Carlsson -79 Vansbro AIK 1:34:25 (1:34:25) (0:44:30)
394.  (6302) Jonas Laurell -78 Team Melissaki  1:34:28 (1:34:18) (0:44:13)
395.  (6186) Fredrik Widing -76 Gate46 IF  1:34:30 (1:34:25) (0:45:24)
396.  (5515) Daniel Berg -80 Västerås  1:34:31 (1:34:16) (0:44:52)
397.  (5413) Jonas Forslin -81   1:34:32 (1:34:11) (0:46:19)
398.  (5210) Björn Persson -64 Stockholm Långdistansklubb  1:34:32 (1:34:30) (0:43:59)
399.  (5186) Björn Melander -58 Uppsala löparklubb  1:34:39 (1:34:37) (0:43:45)
400.  (5428) Bjarne Selin -64 SWE RWA  1:34:43 (1:34:38) (0:43:45)
401.  (5555) Johan Aglert -76 Bollstanäs SK  1:34:47 (1:34:38) (0:46:07)
402.  (5678) Tomas Widell -68 Huddinge AIS  1:34:47 (1:34:37) (0:44:37)
403.  (5554) Henrik Holmberg -73   1:34:48 (1:34:42) (0:45:07)
404.  (6071) Calle Barriuso -77   1:34:49 (1:34:45) (0:45:22)
405.  (5531) Roger Svensson -76   1:34:50 (1:34:37) (0:44:44)
406.  (5518) Henrik Nyberger -87 Fallskärmsjägarna  1:34:50 (1:34:44) (0:44:06)
407.  (5474) Mattias Bergström -86 Fjs  1:34:51 (1:34:43) (0:44:34)
408.  (5221) Josef Karlström -78 FMV Spurt  1:34:54 (1:34:49) (0:44:51)
409.  (5800) Tobias Niemi -81   1:34:55 (1:34:47) (0:45:42)
410.  (5412) Johan Olofsson -79 Gate46 IF  1:34:56 (1:34:40) (0:45:28)
411.  (5879) Tor Magnusson -66   1:34:56 (1:34:53) (0:44:43)
412.  (5821) Anders Bergman -75 Pavlov  1:34:57 (1:34:42) (0:45:46)
413.  (6735) Andreas Flodin -77   1:34:58 (1:34:51) (0:45:38)
414.  (5466) Mattias Nyman -84   1:34:58 (1:34:45) (0:45:10)
415.  (5384) Magnus Löpare -83   1:34:59 (1:34:57) (0:44:08)
416.  (5383) Rickard Löpare -82   1:34:59 (1:34:57) (0:44:07)
417.  (5944) John Cotsell -78 Sct  1:35:01 (1:34:48) (0:45:10)
418.  (5667) Mattias Ortman -79 Adp  1:35:04 (1:34:57) (0:44:46)
419.  (5682) Anders Gradén -60 Team Stockholm Marathon  1:35:06 (1:34:58) (0:44:56)
420.  (5283) Stefan Ekström -72   1:35:10 (1:35:07) (0:42:41)
421.  (5772) Jonas Nilsson -65 Siri  1:35:12 (1:35:00) (0:45:37)
422.  (5567) Mikael Zetterström -76 Kraftkällan  1:35:12 (1:34:59) (0:45:23)
423.  (5983) Fredrik Blomgren -71 Team B3IT  1:35:13 (1:35:00) (0:45:11)
424.  (5391) Jonas Ström -69 Turebergs IF  1:35:18 (1:35:13) (0:44:42)
425.  (6011) Alexander Ekman -87   1:35:18 (1:35:11) (0:46:01)
426.  (5604) Innocenti Lemessov -83 Sörmlandskustens crossfit  1:35:19 (1:35:13) (0:43:35)
427.  (5601) Daniel Vegerfors -81 Falu Marathonsällskap  1:35:20 (1:35:08) (0:45:07)
428.  (5535) Victor Theander -71 Storängens Löparklubb  1:35:24 (1:35:18) (0:44:34)
429.  (5651) Johan Arvidsson -72 SEB IF  1:35:25 (1:35:17) (0:46:37)
430.  (5565) Mats Wenner -73   1:35:32 (1:35:23) (0:45:01)
431.  (5693) Kurt-Henrik Gran -60 Sollentuna  1:35:34 (1:35:28) (0:43:47)
432.  (6271) Jesper Blomqvist -76 Snabba Fötter IF  1:35:35 (1:35:34) (0:44:57)
433.  (5618) Tobias Andersson -77 Länsförsäkringar  1:35:36 (1:35:31) (0:46:42)
434.  (5802) Thomas Ahlskog -82   1:35:37 (1:35:29) (0:45:15)
435.  (5833) Jan Häger -64 OK Södertörn  1:35:38 (1:35:30) (0:45:26)
436.  (5712) Daniel Lindblom -86   1:35:38 (1:35:28) (0:46:28)
437.  (5790) Patrik Akselsson -77   1:35:46 (1:35:33) (0:44:41)
438.  (6017) Anders Pauli -68 Fromm & Co.  1:35:49 (1:35:36) (0:45:10)
439.  (5676) Emil Nordström -78 Carnegie IF  1:35:53 (1:35:45) (0:45:44)
440.  (6644) Anders Claesson -74 Hummelbävern  1:35:53 (1:35:51) (0:47:07)
441.  (5462) Stefan Lindberg -89 Smw Elevator ab  1:35:56 (1:35:50) (0:43:16)
442.  (5669) Niklas Natt och Dag -79   1:35:59 (1:35:49) (0:46:09)
443.  (5773) Kenan Harbas -90 Runners Store LK  1:36:00 (1:35:55) (0:43:21)
444.  (5789) P-O Karlsson -68 urban tribes by running sweden  1:36:05 (1:35:51) (0:45:15)
445.  (7030) Lee Cherry -87 Spotify  1:36:07 (1:35:53) (0:46:00)
446.  (5941) Alexander Torstensson -79 SEB IF  1:36:08 (1:36:00) (0:45:07)
447.  (5719) Fredrik Mattsson -70 Brabo aktiv  1:36:10 (1:36:02) (0:45:58)
448.  (5791) Robin Persson -85 Swedbank  1:36:10 (1:36:01) (0:46:37)
449.  (5660) Luciano Hermansen -85   1:36:11 (1:36:00) (0:45:35)
450.  (5610) Leo Mccauley -70   1:36:12 (1:36:00) (0:46:15)
451.  (5968) Ola Klackenberg -84 BFF Runners  1:36:14 (1:36:08) (0:45:20)
452.  (5663) Markus Hed -74 Uppsala University Road Runners  1:36:15 (1:36:05) (0:46:27)
453.  (5672) Daniel Persson -63   1:36:16 (1:36:07) (0:44:19)
454.  (5668) Mikael Koffman -66 Kungsholmen  1:36:16 (1:36:09) (0:45:37)
455.  (6950) Jakob Stenbacka -92 Borlänge  1:36:16 (1:36:07) (0:44:46)
456.  (5570) Norbert Adamek -79 Gate46 IF  1:36:17 (1:36:05) (0:45:21)
457.  (5761) David Strömwall -70 Etc  1:36:17 (1:36:02) (0:46:29)
458.  (5964) Krzysztof Michalski -77 Vegerunners  1:36:18 (1:36:02) (0:45:31)
459.  (7225) Joakim Sarnelid -81   1:36:18 (1:36:07) (0:45:15)
460.  (5525) Nicolas Ekman -77   1:36:19 (1:36:13) (0:45:30)
461.  (5416) Lars Svensson -54 If Linnéa  1:36:20 (1:36:10) (0:44:10)
462.  (5970) Philip Watson -81 Evry Integration  1:36:22 (1:36:08) (0:45:13)
463.  (6538) Rob Buswell -78   1:36:22 (1:36:16) (0:45:15)
464.  (5574) Per Forsling -74   1:36:25 (1:36:18) (0:45:28)
465.  (5639) Filip Wiqvist -87 Spif  1:36:26 (1:36:18) (0:45:56)
466.  (7234) Simon Taavo -81 Risudden Runners  1:36:27 (1:36:27) (0:45:26)
467.  (6531) Richard Mosten -65 IF Linnea  1:36:33 (1:36:31) (0:45:28)
468.  (5544) Emerson Gomez Dahl -79   1:36:36 (1:31:34) (0:43:31)
469.  (5870) Peter Jonsson -65   1:36:37 (1:36:24) (0:46:38)
470.  (6885) Fredrik Blomqvist -82   1:36:37 (1:36:20) (0:45:44)
471.  (6162) Erik Jansson -71 Fresta Roadrunners  1:36:39 (1:36:39) (0:51:30)
472.  (5434) Fredrik Wachsner -70 Vallentuna fk  1:36:40 (1:36:30) (0:43:04)
473.  (6364) Jonas Lindskog -84   1:36:41 (1:36:41) (0:45:43)
474.  (5876) Thomas Jerning -72 Kvegerö roadrunners  1:36:45 (1:36:41) (0:46:54)
475.  (5793) Paul Curran -72   1:36:46 (1:36:34) (0:45:57)
476.  (5935) Isac Löwhagen -82   1:36:46 (1:36:41) (0:44:48)
477.  (6819) Cyril Gueret -83 Xylem IF  1:36:46 (1:36:28) (0:46:38)
478.  (5782) Lars Friberg -62 Swedbank IF  1:36:47 (1:36:43) (0:45:30)
479.  (5443) Luca Nesi -62 Studenterna  1:36:49 (1:36:43) (0:44:20)
480.  (5975) Cyrille De Barace -86   1:36:54 (1:36:43) (0:45:20)
481.  (5228) Mark Mcevoy -82 Uppsala IK Fyris Triathlon  1:36:55 (1:36:51) (0:45:08)
482.  (5757) Beniam Mammo -70 Ericsson (LMR/CIRV)  1:36:56 (1:36:56)
483.  (5097) Gustavo Marin -84 Spotify  1:36:56 (1:36:39) (0:46:26)
484.  (7229) Johan Sellgren -79 Spotify  1:36:56 (1:36:44) (0:46:31)
485.  (5950) Hasse Mattsson -79 Norrtälje Triathlon  1:36:57 (1:36:45) (0:45:56)
486.  (5727) Joacim Gustafsson -76 Redpatch  1:36:57 (1:36:47) (0:44:38)
487.  (5588) Sven-Arne Jacobsson -53 Örebro AIK 1:36:57 (1:36:53) (0:43:31)
488.  (5502) Philip Andersson -88   1:36:59 (1:36:51) (0:45:09)
489.  (6653) Jacob Stjärne -73   1:37:01 (1:36:56) (0:47:10)
490.  (5845) Jacob Gold -82 IK Makkabi  1:37:06 (1:37:00) (0:46:27)
491.  (5843) Rolf Söderholm -63 Seskarö IF  1:37:09 (1:37:02) (0:45:49)
492.  (5636) David Cummings -69   1:37:10 (1:36:55) (0:45:23)
493.  (5690) Joel Petersson -84 Bystronic Scandinavia AB  1:37:14 (1:37:05) (0:45:08)
494.  (5785) Michael Cribbin -79   1:37:15 (1:36:59) (0:45:47)
495.  (5873) Rikard Englund -69   1:37:16 (1:37:00) (0:46:19)
496.  (5830) Erik Palm -71   1:37:17 (1:37:07) (0:46:29)
497.  (5653) Jörgen Ristare -62 IF Linnea  1:37:19 (1:37:05) (0:45:51)
498.  (5628) Björn Hedberg -74 DICE IK 1:37:19 (1:37:10) (0:45:20)
499.  (5865) Peter Mattsson -78   1:37:21 (1:37:05) (0:45:30)
500.  (6547) Ryan Kingsley -76 Australien  1:37:24 (1:37:24) (0:44:47)
501.  (6437) Michael Sjödin -72 Tsm  1:37:25 (1:37:23) (0:47:53)
502.  (6288) Johan Holmberg -75   1:37:27 (1:37:26) (0:46:36)
503.  (7162) Oscar Stroh -82   1:37:28 (1:37:14) (0:47:55)
504.  (5148) Christoffer von Essen -79 Torebo Wild Boars  1:37:29 (1:37:27) (0:46:40)
505.  (6688) Björn Kihlbllom -63   1:37:31 (1:37:24) (0:46:34)
506.  (5670) Olov Forsling -74   1:37:31 (1:37:25) (0:45:34)
507.  (5810) Gunnar Billhage -79   1:37:31 (1:37:20) (0:46:43)
508.  (5603) David Berglund -74 Backeborunners  1:37:31 (1:37:16) (0:46:50)
509.  (7168) Patrik Edholm -77   1:37:32 (1:37:05) (0:45:46)
510.  (5643) Henrik Krook -73   1:37:35 (1:37:29) (0:44:55)
511.  (5735) Lars Eriksson -57 Storvreta  1:37:36 (1:37:25) (0:45:52)
512.  (5627) Bengt Dackebro -67 Coop  1:37:36 (1:37:29) (0:44:18)
513.  (5675) Pontus Forsberg -70 LK Nyköping runners  1:37:39 (1:37:22) (0:47:09)
514.  (5611) Daniel Lindberg -74 Utbrytarna SK  1:37:42 (1:37:37) (0:45:31)
515.  (5839) Ola Hellmark -65 Tsm  1:37:44 (1:37:31) (0:46:34)
516.  (5957) Martin Isaksson -65   1:37:46 (1:37:35) (0:46:38)
517.  (5746) Oskar Höjwall -79   1:37:49 (1:37:43) (0:47:20)
518.  (6981) Johan Hedström -87 Ge  1:37:55 (1:37:54) (0:45:07)
519.  (5609) Jonas Karlsson -74   1:37:57 (1:37:51) (0:44:27)
520.  (5844) Kristoffer Bäck -77 Mr Streams LK  1:37:58 (1:37:47) (0:46:03)
521.  (5592) Ulf Strenger -65 Stockholm  1:37:58 (1:37:48) (0:47:32)
522.  (5871) Peter Balonius -73 Västerås SS Triathlon  1:38:00 (1:37:47)
523.  (5470) Samuel Lundström -87   1:38:03 (1:37:54) (0:47:18)
524.  (6467) Niklas Westerlund -86 Deloitte  1:38:07 (1:38:02) (0:48:33)
525.  (5847) David Salom -80   1:38:10 (1:38:05) (0:45:56)
526.  (6001) Stefan Carlsson -68 Sala  1:38:11 (1:38:10) (0:47:59)
527.  (5869) Pär Holmgren -64 Huddinge AIS  1:38:16 (1:38:11) (0:46:15)
528.  (5726) Jan-Olof Alfredsson -54 Ottoprodukter  1:38:17 (1:38:06) (0:46:26)
529.  (5806) Carl-Johan Näsström -66   1:38:20 (1:38:10) (0:45:38)
530.  (5284) Stefan Hasselgren -66 Täby Triathlon  1:38:23 (1:38:19) (0:46:59)
531.  (5506) Roger Lengmo -61 Aik  1:38:23 (1:38:19) (0:46:13)
532.  (5576) Peter Karlsson -59 Sundbybergs IK Friidrott  1:38:26 (1:38:19) (0:46:29)
533.  (5841) Robin Bolin -78 Lokomotiv Tranås  1:38:34 (1:38:29) (0:45:54)
534.  (6005) Anders Bojmar -78   1:38:34 (1:38:34) (0:47:08)
535.  (5656) Lars Töttrup -54 Nordea  1:38:35 (1:38:22) (0:45:59)
536.  (5714) David Bladsjö -74 Ericsson  1:38:36 (1:38:25) (0:47:45)
537.  (5547) Federico Consales -73 Örebro AIK 1:38:37 (1:38:28) (0:44:36)
538.  (5623) Andreas Tronsén -82   1:38:37 (1:38:29) (0:46:13)
539.  (5940) Jonas Hedlund -71 SEB IF  1:38:39 (1:38:32) (0:45:16)
540.  (5842) Claes Nilsson -59 Bergshamra södra  1:38:39 (1:38:24) (0:47:04)
541.  (5680) Johan Magnholt -81 Isterband IF  1:38:39 (1:38:30) (0:45:51)
542.  (5979) David Lenefors -74 Täby IS  1:38:40 (1:38:29) (0:44:54)
543.  (6427) Max von Gegerfelt -86   1:38:41 (1:38:36) (0:47:40)
544.  (6198) Göran Claesson -72 Hummelbävern  1:38:41 (1:38:40) (0:47:07)
545.  (6488) Daniel Olsson -86   1:38:43 (1:38:24) (0:46:12)
546.  (5765) Fredrik Fogelström -73 Brabo aktiv  1:38:47 (1:38:31) (0:47:04)
547.  (5771) Gustav Johansson -70 Brages IF  1:38:51 (1:38:45) (0:45:49)
548.  (7203) Ricard Cegrell -73 Rudbeckianska gymnasiet Västerås  1:38:54 (1:38:50) (0:45:27)
549.  (5956) Niklas Wenster -73 Änglarna Björkhagen  1:38:56 (1:38:47) (0:48:07)
550.  (5687) Jan-Eric Jansson -65 IFK Lidingö  1:38:56 (1:38:42) (0:46:45)
551.  (5260) Giuseppe Molinari -73   1:38:56 (1:38:51) (0:46:25)
552.  (5878) Tony Mankowitz -78 Ik Makkabi  1:38:59 (1:38:53) (0:46:27)
553.  (5779) Claes Hielte -86   1:39:03 (1:38:50) (0:45:21)
554.  (5673) Peter Molin -63   1:39:04 (1:38:54) (0:47:44)
555.  (5646) Erik Jennefelt -82   1:39:05 (1:38:53) (0:47:43)
556.  (5819) Patrik Björk -71 Salminen RC  1:39:05 (1:38:40) (0:46:31)
557.  (5704) Viktor Ahnfelt -73   1:39:05 (1:38:54) (0:45:10)
558.  (5625) Arkadiusz Rutkowski -83   1:39:05 (1:38:50) (0:46:49)
559.  (6068) Anders Rosell -65   1:39:06 (1:39:06) (0:47:26)
560.  (5732) Kasper Hermansen -71 Spring för Fan  1:39:06 (1:39:02) (0:46:28)
561.  (5599) Henrik Dahl -68   1:39:09 (1:39:04) (0:46:02)
562.  (6646) Erik Thonfors -74 Hummelbävern  1:39:09 (1:39:08) (0:47:07)
563.  (5936) Mikael Persson -71   1:39:10 (1:39:01) (0:47:06)
564.  (5586) Stefan Holm -71 Almega  1:39:11 (1:38:54) (0:45:14)
565.  (5420) Tore Berglund -69   1:39:12 (1:38:58) (0:48:32)
566.  (5617) Thommy Larson -51 ingarö if  1:39:12 (1:38:59) (0:46:50)
567.  (6519) Petter Öhrn -82 Post- och telestyrelsen  1:39:13 (1:39:06) (0:47:32)
568.  (5496) Mats Johansson -84   1:39:14 (1:39:14) (0:46:46)
569.  (5939) Johannes Lien -77   1:39:15 (1:39:09) (0:47:27)
570.  (5739) Magnus Johansson -65 Danderyd  1:39:16 (1:39:06) (0:47:32)
571.  (6391) Christoph Schneider -86   1:39:21 (1:39:20) (0:47:33)
572.  (6266) Magnus Jennefelt -78   1:39:22 (1:39:22) (0:46:09)
573.  (5754) Tobias Linder -76 Polisens DK  1:39:24 (1:39:17) (0:46:47)
574.  (5846) Daniel Gottberg -87   1:39:24 (1:39:14) (0:46:34)
575.  (5864) Mats Liljegren -76 Team Skavsåret IF  1:39:25 (1:39:16) (0:47:19)
576.  (6000) Anders Danielsson -69   1:39:25 (1:39:23) (0:46:23)
577.  (5753) Thomas Eriksson -57 Rps  1:39:25 (1:39:22) (0:46:40)
578.  (5963) Per Brandt -65   1:39:28 (1:39:16) (0:47:38)
579.  (6742) Angus Hansson -91   1:39:29 (1:39:09) (0:47:13)
580.  (5666) Mattias Kjöraas -75 Bålsta Sanering  1:39:32 (1:39:20) (0:48:32)
581.  (5734) Thor Wikfeldt -81   1:39:36 (1:39:22) (0:48:15)
582.  (6485) Olof Eriksson -83   1:39:37 (1:39:25) (0:48:34)
583.  (5516) Håkan Jansson -59 Uppsala LK  1:39:39 (1:39:27) (0:46:50)
584.  (6429) Max Wivhagen -67   1:39:41 (1:39:41) (0:46:27)
585.  (5649) Johan Öberg -74   1:39:44 (1:39:38) (0:47:34)
586.  (5986) Gunnar Forssell -66   1:39:46 (1:39:33) (0:48:15)
587.  (6341) Kristoffer Carleskär -89   1:39:50 (1:39:47) (0:45:00)
588.  (5783) Mats Ringström -64 Scania IF  1:39:53 (1:39:45) (0:47:29)
589.  (6008) Peter Mattsson -78 SEB IF  1:39:54 (1:39:54) (0:47:28)
590.  (5776) Magnus Tambour -67   1:39:57 (1:39:46) (0:47:11)
591.  (5724) Daniel Häggroth -80   1:39:59 (1:39:49) (0:47:06)
592.  (5655) Janne Wiberg -65 Spöaanders  1:39:59 (1:39:52) (0:48:25)
593.  (5415) Johan Kolm -83   1:40:05 (1:39:52) (0:44:07)
594.  (5775) Magnus Axelsson -69 LK Nyköping Runners  1:40:07 (1:39:58) (0:47:09)
595.  (5973) Per Jonson -73 Discsport.se  1:40:08 (1:39:53) (0:46:33)
596.  (5558) John Nygren -71 Ericsson  1:40:09 (1:39:58) (0:48:23)
597.  (5098) Henrik Törn -74   1:40:16 (1:40:15) (0:50:55)
598.  (5577) Olof Pettersson -81 Team ASS  1:40:17 (1:40:10) (0:46:26)
599.  (5641) Fredrik Frisk -66 Triathlon Syd  1:40:19 (1:40:10) (0:47:33)
600.  (5822) Magnus Bengtsson -71 Scania IF  1:40:19 (1:40:09) (0:48:28)
601.  (5725) Ingvar Khan -60 Ericsson SIK 1:40:20 (1:40:06) (0:47:50)
602.  (6530) Andrew Rhodes -85 Scotland  1:40:21 (1:40:21) (0:45:02)
603.  (6167) Erik Dahlman -67 Ruddammen  1:40:21 (1:40:17) (0:45:26)
604.  (6505) Peter Baggesen -76 Kalla Klara  1:40:23 (1:40:23) (0:48:23)
605.  (5721) Fredrik Wikell -73 Ge  1:40:24 (1:40:17) (0:46:54)
606.  (6717) Amir Tehrani -79   1:40:25 (1:40:09) (0:49:16)
607.  (6415) Martin Dessner -87   1:40:27 (1:40:27) (0:48:21)
608.  (5798) Johan Rietz -71   1:40:28 (1:40:23) (0:46:45)
609.  (6517) Alexander Petersson -85   1:40:29 (1:40:19) (0:47:54)
610.  (5713) Daniel Törnkvist-Lindén -85 SLK Oxelösund  1:40:30 (1:40:20) (0:48:21)
611.  (6210) Håkan Andersson -69 Luthagsesplanaden 18a  1:40:31 (1:40:31) (0:46:49)
612.  (5959) Peter Rehnfeldt -66   1:40:34 (1:40:23) (0:46:14)
613.  (5499) Nenad Lalin -76 Snabba Fötter IF  1:40:35 (1:40:15) (0:46:51)
614.  (6684) Patrik Kvarnlind -73 Meritmind  1:40:35 (1:40:24) (0:47:44)
615.  (6009) Åke Kärnell -63   1:40:37 (1:40:29) (0:48:10)
616.  (5794) Per Österman -63 Spif  1:40:37 (1:40:29) (0:47:01)
617.  (5786) Mikael Savborg -67 Gate46 IF  1:40:39 (1:40:31) (0:46:56)
618.  (6667) Magnus Hägg -80   1:40:39 (1:40:30) (0:48:45)
619.  (5731) Kasper Andersen -77   1:40:41 (1:40:29) (0:46:39)
620.  (5647) Jimmy Hallberg -88   1:40:41 (1:40:31) (0:48:01)
621.  (5770) Johan Eriksson -70 malungs if  1:40:42 (1:40:26) (0:48:34)
622.  (6536) Robin Lundgren -77   1:40:42 (1:40:42) (0:47:15)
623.  (6619) Ulf Landmark -61 Mornington  1:40:45 (1:40:39) (0:47:49)
624.  (6487) Kristian Winter -75   1:40:49 (1:40:49) (0:45:46)
625.  (6424) Mattias Jakobsson -70 Trånkan Oilers  1:40:50 (1:40:50) (0:47:38)
626.  (6450) Mikael Wik -79 Swedbank  1:40:51 (1:40:51) (0:47:46)
627.  (5817) Jon Kaumheimer -74 Thomas Cook  1:40:52 (1:40:48) (0:45:55)
628.  (6448) Mikael Lindh Hök -75   1:40:52 (1:40:43) (0:48:46)
629.  (5859) Jonas Lundberg -75 Klarna AB  1:40:53 (1:40:45) (0:46:38)
630.  (5679) Toni Karmteg -75   1:40:53 (1:40:42) (0:48:47)
631.  (6587) Stefan Johansson -69   1:40:54 (1:40:49) (0:46:46)
632.  (5976) Mikael Wester -58 Vingåkers OK  1:40:54 (1:40:45) (0:47:23)
633.  (6322) Karl Wallander -85 Peab IF  1:40:54 (1:40:52) (0:46:54)
634.  (6617) Trond Söilen -68   1:40:54 (1:40:54) (0:48:11)
635.  (6827) Daniel Prembäck -79 Torsdagsklubben  1:40:58 (1:40:38) (0:48:38)
636.  (6027) Anders Klingberg -86   1:40:59 (1:40:53) (0:48:47)
637.  (5955) Erik Andersson -88 OK Södertörn  1:40:59 (1:40:49) (0:45:37)
638.  (5504) René Sandegren -74   1:41:00 (1:40:45) (0:47:32)
639.  (5513) Carl Henrik Ek -79 Tulou  1:41:04 (1:40:58) (0:48:14)
640.  (5877) Tobias Lindberg -71   1:41:04 (1:40:53) (0:48:35)
641.  (5517) Hans Kronborg -58   1:41:07 (1:40:50) (0:46:37)
642.  (6119) Carl-Henrik Zetterström -87   1:41:08 (1:41:05) (0:50:10)
643.  (7094) Martin Enquist -83   1:41:10 (1:41:03) (0:49:00)
644.  (6524) Peter Krait -82 Gate46 IF  1:41:10 (1:41:04) (0:47:36)
645.  (6422) Mattias Malmer -73 Salminen RC  1:41:13 (1:40:55) (0:48:49)
646.  (5578) Richard Danell -67 Trollebo  1:41:17 (1:41:09) (0:46:48)
647.  (6645) Marcus Jansson -74 Hummelbävern  1:41:17 (1:41:17) (0:47:33)
648.  (7282) Tyler Heffernan -87   1:41:19 (1:41:03) (0:50:25)
649.  (5796) Peter Gardell -61 Running Sweden  1:41:21 (1:41:11) (0:47:28)
650.  (5591) Tommy Olin -64 Spånga  1:41:22 (1:41:16) (0:48:58)
651.  (6442) Mikael Nilsson -77 Norrköping  1:41:22 (1:41:22) (0:47:07)
652.  (5808) Felipe Braniff -77   1:41:25 (1:41:19) (0:45:58)
653.  (5854) Håkan Westerberg -68   1:41:26 (1:41:16) (0:47:56)
654.  (6453) Makoto Kondo -67 Tdk  1:41:27 (1:41:21) (0:48:39)
655.  (6305) Jone Källsäter -72 Aik  1:41:28 (1:41:26) (0:47:22)
656.  (6235) Henrik Maslov -81   1:41:29 (1:41:18) (0:48:38)
657.  (7152) Are Linder -76   1:41:32 (1:41:10) (0:47:25)
658.  (6028) Anders Karnebäck -83   1:41:35 (1:41:33) (0:48:26)
659.  (6365) Niklas Grönvall -85 Hammarby  1:41:36 (1:41:36) (0:47:23)
660.  (6301) Jonas Åkerstedt -77   1:41:36 (1:41:32) (0:49:14)
661.  (5650) Johan Bergsten -78 Uppsala  1:41:37 (1:41:24) (0:48:29)
662.  (7207) Rickard Buch -73   1:41:39 (1:41:25) (0:47:28)
663.  (5792) Patrik Isberg -70 Etc  1:41:41 (1:41:26) (0:48:34)
664.  (6118) Christopher Salwey -87   1:41:42 (1:41:36) (0:48:30)
665.  (7028) Lars-Olof Ahlström SL FVK  1:41:44 (1:41:28) (0:48:07)
666.  (5718) Esbjörn Mählberg -79   1:41:54 (1:41:44) (0:47:31)
667.  (6599) Tommie Pettersson -81 Swedbank  1:41:58 (1:41:55) (0:48:51)
668.  (6737) Andreas Olsson -67 Livets Ords IF  1:41:59 (1:41:47) (0:48:24)
669.  (6229) Henrik Höjland -76 Stockholm City Triathlon  1:42:04 (1:42:00) (0:49:12)
670.  (6283) Johan Harlén -81   1:42:04 (1:42:00) (0:47:12)
671.  (6436) Michael Eriksson -71 Capgemini  1:42:05 (1:41:53) (0:49:48)
672.  (6613) Torbjörn Tambour -61   1:42:11 (1:42:09) (0:49:03)
673.  (5481) Mathias Persson -68   1:42:12 (1:41:54) (0:49:43)
674.  (5717) Erik Edward -82 Swedbank  1:42:13 (1:42:03) (0:47:00)
675.  (6335) Konstantinos Gountas -82 Ljungdala  1:42:17 (1:42:13) (0:48:29)
676.  (6226) Peter Hellgren -79   1:42:17 (1:42:04) (0:48:17)
677.  (5681) Anders Bergström -73   1:42:18 (1:42:09) (0:47:55)
678.  (5605) Fredrik Landstorp -72 Cadhouse  1:42:20 (1:42:14) (0:46:19)
679.  (5874) Simon Berg -84 Krot  1:42:22 (1:42:12) (0:48:02)
680.  (7156) Olof Landberg -84 Folkskolegatan  1:42:24 (1:42:03) (0:48:10)
681.  (5697) Mattias Bernemyr -73 Rönninge  1:42:26 (1:42:07) (0:48:40)
682.  (5848) Maciej Orlowski -88   1:42:26 (1:42:16) (0:46:38)
683.  (5951) Hans-Erik Nilsson -83   1:42:28 (1:42:16) (0:49:10)
684.  (5738) Björn Lindberg -62 If Spirit  1:42:33 (1:42:20) (0:49:19)
685.  (6529) Rolf Fendrich -69   1:42:37 (1:42:34) (0:47:38)
686.  (6276) Jörgen Krentze -42   1:42:38 (1:42:37) (0:51:39)
687.  (6579) Staffan Preutz -78   1:42:39 (1:42:28) (0:49:30)
688.  (6214) Hans Havrén -82   1:42:40 (1:42:35) (0:49:57)
689.  (5747) Patrik Karlsson -69 Ekerö roadrunners  1:42:40 (1:42:28) (0:47:42)
690.  (5971) Felix Abrahamsson -93   1:42:40 (1:42:30) (0:49:53)
691.  (5774) Björn-Olof Edberg -64   1:42:40 (1:42:29) (0:47:32)
692.  (5750) Thomas Öqvist -77   1:42:44 (1:42:28) (0:48:32)
693.  (5652) Johannes Jögi -71 CK Upplopp  1:42:44 (1:42:36) (0:47:34)
694.  (6449) Mikael Pietz -85 Sumsnung  1:42:45 (1:42:41) (0:49:01)
695.  (6520) Petter Beijer -80 IF Linnéa  1:42:47 (1:42:45) (0:47:42)
696.  (6417) Mathias Gibson -79 Swedbank  1:42:47 (1:42:47) (0:47:46)
697.  (5553) Henrik Nilsson -79 IF Göbba  1:42:48 (1:42:38) (0:49:40)
698.  (6493) Patrik Forslund -67   1:42:49 (1:42:38) (0:49:32)
699.  (5804) Anders Sundström -70 Eriks Gondolen  1:42:51 (1:42:38) (0:46:54)
700.  (6648) Jonas Alfthan -82   1:42:53 (1:42:44) (0:50:11)
701.  (5584) Simon Fogbring -89   1:42:55 (1:42:42) (0:48:31)
702.  (6039) Andreas Olsson -80 Ledarna  1:42:57 (1:42:52) (0:46:19)
703.  (5823) Michael Chinn -69 Tdk  1:42:57 (1:42:44) (0:48:02)
704.  (6256) Jan Henrik Swahn -59 SWEDEN RWANDA-runningteam  1:42:59 (1:42:46) (0:47:59)
705.  (7286) Ulrik Waldau -65 SL FVK  1:43:00 (1:42:42) (0:49:55)
706.  (6408) Mårten Eidevall -83   1:43:04 (1:42:58) (0:49:24)
707.  (6089) Daniel Haglund -79 Axa Sportklubb  1:43:05 (1:42:54) (0:48:51)
708.  (6380) Magnus Abrahamsson -62   1:43:06 (1:43:05) (0:49:16)
709.  (5684) Daniel Högberg -71   1:43:08 (1:43:01) (0:47:31)
710.  (6413) Martin Ringberg -76 Kungsholmen  1:43:08 (1:43:06) (0:49:18)
711.  (6272) Jesper Engman -74   1:43:09 (1:43:01) (0:49:19)
712.  (6689) Michael Osman -72 Nasdaq OMX  1:43:10 (1:43:08) (0:49:18)
713.  (6315) Karl Bergengren -77 Uppsala  1:43:10 (1:43:03) (0:49:21)
714.  (5857) Johan Forsberg -65   1:43:11 (1:43:00) (0:48:19)
715.  (6383) Magnus Hydén -73 Storebrand Sport  1:43:15 (1:43:12) (0:49:34)
716.  (7158) Omid Khalvati -87 Spotify  1:43:15 (1:43:01) (0:48:54)
717.  (6582) Stefan Lahti -65   1:43:16 (1:43:14) (0:49:45)
718.  (6814) Christoffer Mellbrink -78 Ge  1:43:16 (1:43:15) (0:48:06)
719.  (7278) Torsten Nederman -64 SL FVK  1:43:19 (1:42:59) (0:49:53)
720.  (6657) Edward Jewson -88   1:43:19 (1:43:16) (0:49:33)
721.  (7228) Sebastian Mårtensson -86   1:43:20 (1:43:01) (0:48:52)
722.  (6489) Mark O'sullivan -73   1:43:21 (1:43:07) (0:50:38)
723.  (5571) Olof Wennerfors -69 Rensättra Runners  1:43:22 (1:43:16) (0:48:47)
724.  (5852) Fredrik Wahlberg -77   1:43:22 (1:43:11) (0:48:19)
725.  (5962) Magnus Åstrand -83 Fk  1:43:23 (1:43:05) (0:48:44)
726.  (6477) Ola Conrad -66 Kummelnäs  1:43:25 (1:43:17) (0:49:42)
727.  (5733) Raymond Stål -65 Orsa  1:43:26 (1:43:22) (0:45:32)
728.  (6628) Sebastian Wallgren -82   1:43:27 (1:43:14) (0:49:41)
729.  (5866) Mikael Prestby -58   1:43:28 (1:43:13) (0:49:13)
730.  (6732) André Ekedahl -90   1:43:30 (1:43:12) (0:50:39)
731.  (6546) Johan Rudolphie -67 Lmc  1:43:30 (1:43:27) (0:49:17)
732.  (5767) Henrik Åström -77   1:43:34 (1:43:21) (0:47:30)
733.  (6513) Peter Rosengren -60 Täby  1:43:36 (1:43:28) (0:50:09)
734.  (6015) Anders Blad -51 Västerås LK  1:43:36 (1:43:25) (0:50:54)
735.  (6330) Karl Johan Ekbom -61 Ubuntu Slackers  1:43:37 (1:43:32) (0:48:24)
736.  (5977) Jan Gustavsson -60 IK Fyris Triathlon  1:43:39 (1:43:33) (0:47:19)
737.  (6379) Robin Palm -81   1:43:45 (1:43:43) (0:47:55)
738.  (6280) Johan Kling -84   1:43:46 (1:43:38) (0:49:16)
739.  (6447) Mikael Lilja -59 Tsm  1:43:49 (1:43:44) (0:49:34)
740.  (6289) Johan Göte -73   1:43:50 (1:43:37) (0:50:36)
741.  (6160) Johan Holm -81   1:43:51 (1:43:45) (0:48:51)
742.  (5237) Henrik Ekholm -85   1:43:52 (1:43:41) (0:45:43)
743.  (6446) Mikael Kenne -58 Istone  1:43:53 (1:43:53) (0:49:03)
744.  (6343) Karl Sandström -74   1:43:54 (1:43:54) (0:48:49)
745.  (6627) Ünal Baykal -62 Huddinge  1:43:58 (1:43:58) (0:47:41)
746.  (6024) Anders Rosendahl -69 Huddinge AIS  1:43:59 (1:43:55) (0:49:25)
747.  (6184) Fredrik Olsson -83   1:44:02 (1:43:51) (0:47:33)
748.  (5688) Soji Järvinen -78   1:44:04 (1:38:57) (0:46:34)
749.  (6259) Janne Bruhn -72 Avancia Åland  1:44:08 (1:44:08) (0:49:03)
750.  (969) Mats Israelsson -59 IK Droppen  1:44:09 (1:44:00) (0:48:56)
751.  (6414) Martin Sjögren -70 Sollentuna  1:44:13 (1:44:05) (0:47:34)
752.  (6671) Will Sibia -79   1:44:14 (1:44:09) (0:48:51)
753.  (6629) Erik Wallin -78   1:44:18 (1:44:04) (0:49:21)
754.  (6550) David Salsbäck -79   1:44:19 (1:44:07) (0:50:24)
755.  (6997) Joshua Goddard -82 1:44:19 (1:44:03) (0:50:25)
756.  (5834) Johan Enbuske -71   1:44:20 (1:44:07) (0:49:08)
757.  (5849) Emil Söderhjelm -71   1:44:21 (1:44:09) (0:49:49)
758.  (6328) Kent Rapp -62 Perjack IK 1:44:21 (1:44:15) (0:49:10)
759.  (5456) Roger Fandén -73   1:44:23 (1:44:11) (0:48:16)
760.  (5901) Ola Ågren -67 Brabo  1:44:23 (1:44:15) (0:48:23)
761.  (7283) Ulf Hallius -65   1:44:25 (1:44:14) (0:48:41)
762.  (5696) Mats Almlöw -80 Team CB  1:44:25 (1:44:17) (0:46:51)
763.  (6134) Christian Hermansen -80   1:44:26 (1:44:21) (0:50:36)
764.  (5984) Thomas Estrin -80 Ådran Runners  1:44:26 (1:44:14) (0:47:01)
765.  (7205) Richard Toss -85   1:44:28 (1:44:15) (0:48:59)
766.  (6563) Kjell Silvnäs -79   1:44:31 (1:44:15) (0:50:40)
767.  (6192) Olle Höglund -72 Advokatfirma Tornet  1:44:32 (1:44:31) (0:50:48)
768.  (5426) Anders Ladstedt -65   1:44:32 (1:44:18) (0:48:41)
769.  (7113) Max Westerlund -92   1:44:34 (1:44:25) (0:47:28)
770.  (6232) Henrik Lindvall -73   1:44:37 (1:44:34) (0:47:52)
771.  (5825) Daniel Olsson -86 Team Ohlsson  1:44:37 (1:44:30) (0:48:22)
772.  (5816) Joakim Olsson -92 Team Ohlsson  1:44:37 (1:44:30) (0:48:22)
773.  (5762) Fabian Eriksson -95 BK Dalen  1:44:41 (1:44:25) (0:49:36)
774.  (6649) Calle Stjerna -65   1:44:42 (1:44:32) (0:50:00)
775.  (6098) Carl Esselin -71   1:44:45 (1:44:43) (0:48:50)
776.  (7260) Sverker Rosman -74   1:44:46 (1:44:31) (0:51:08)
777.  (6858) Erik Larsson -86 Deloitte AB  1:44:47 (1:44:43) (0:48:24)
778.  (5826) Patrick Moser -64 1:44:49 (1:44:42) (0:49:09)
779.  (5780) Magnus Jonsson -79   1:44:51 (1:44:41) (0:49:40)
780.  (6258) Janne Gunnarsson -74 Distanspundare  1:44:52 (1:44:48) (0:50:42)
781.  (6348) Lars Näs -70 Sollentuna  1:44:53 (1:44:46) (0:49:27)
782.  (6620) Ulf Krohn -51 Nordea  1:44:54 (1:44:50) (0:49:41)
783.  (5575) Peter Svensson -57 IFK Skövde  1:44:55 (1:44:43) (0:49:32)
784.  (6607) Tom Johnsen -66   1:44:56 (1:44:54) (0:49:32)
785.  (5766) Greger Sahlin -59   1:45:00 (1:44:44) (0:50:48)
786.  (5985) Elias Palma -73   1:45:04 (1:44:59) (0:47:31)
787.  (6492) Pär Johansson -82   1:45:07 (1:45:07) (0:48:34)
788.  (6951) Jamel Kouba -80 Ge  1:45:09 (1:44:52) (0:49:28)
789.  (6237) Michael Ringh -69   1:45:09 (1:44:55) (0:50:12)
790.  (6486) Olof Bystrom -67 Södermalm  1:45:10 (1:45:04) (0:50:15)
791.  (7227) Sebastian Ring -75   1:45:11 (1:44:52) (0:51:04)
792.  (5664) Mårten Leijon -83   1:45:13 (1:45:05) (0:49:28)
793.  (6497) Per Fredriksson -76   1:45:13 (1:45:12) (0:48:39)
794.  (7019) Erik Kruse -78   1:45:15 (1:44:53) (0:51:58)
795.  (6665) Johan Linder -63 Viggan Runners  1:45:15 (1:45:03) (0:50:56)
796.  (296) Henric Ståhl -70 Team Myggjagarna  1:45:16 (1:45:12) (0:48:21)
797.  (6525) Ragnar Hyllengren -66 Majsans Fanclub  1:45:19 (1:45:09) (0:49:54)
798.  (6544) Ronald Cheng -80 CSKA RIBBAKOV  1:45:19 (1:45:18) (0:48:15)
799.  (6451) Mikael Hynge Almkvist -88 Team Igor  1:45:19 (1:45:12) (0:50:27)
800.  (5752) Thomas Weigle -74   1:45:20 (1:45:04) (0:50:52)
801.  (6459) Roberto Mannel -81   1:45:22 (1:45:18) (0:51:13)
802.  (6516) Peter Gylling -59   1:45:24 (1:45:20) (0:51:53)
803.  (5827) Raul Leppik -78 1:45:26 (1:45:16) (0:47:51)
804.  (6013) Anders Lindberg -69   1:45:26 (1:45:19) (0:51:24)
805.  (6085) Bo Areschoug -59 Areschougs  1:45:26 (1:45:25) (0:49:49)
806.  (5828) Stefan Bladh -72 Bladerunner RC  1:45:29 (1:45:15) (0:48:19)
807.  (6499) Per Åkesson -66 Du får vila sen IF  1:45:29 (1:45:28) (0:49:06)
808.  (6484) Olle Enoksson -77   1:45:31 (1:45:30) (0:49:33)
809.  (7159) Tomas Icikzonas -83   1:45:39 (1:45:23) (1:40:47)
810.  (6026) Anders Forslin -76 AstraZeneca IF  1:45:40 (1:45:38) (0:50:23)
811.  (6482) Olav Fromm -70 Fromm & Co.  1:45:42 (1:45:29) (0:48:35)
812.  (6509) Peter Johansson -67 Köping  1:45:45 (1:45:42) (0:49:41)
813.  (6670) Robert Tingåker -65   1:45:46 (1:45:43) (0:49:22)
814.  (6080) Björn Wickström -79   1:45:47 (1:45:24) (0:52:23)
815.  (6172) Erik Wingfors -75   1:45:47 (1:45:24) (0:52:23)
816.  (5988) Anders Hellstrand -71   1:45:50 (1:45:29) (0:47:20)
817.  (6495) Paul Svanfeldt -87 Fjs  1:45:51 (1:45:51) (0:47:11)
818.  (6788) Björn Christiansen -79 IF Linnéa  1:45:54 (1:45:28) (0:51:32)
819.  (7137) Niclas Wiitala -86   1:45:56 (1:45:45) (0:52:50)
820.  (6381) Tomas Karlsson -64 KTH IF  1:45:56 (1:45:52) (0:50:53)
821.  (7230) Sergey Kazachenko -84   1:46:00 (1:45:41) (0:50:37)
822.  (6677) Mathias Carstelius -72   1:46:00 (1:45:57) (0:50:20)
823.  (7174) Peter Beckman -67   1:46:05 (1:45:56) (0:49:06)
824.  (6712) Alex Thomsen -90 Pappa Putte LK  1:46:10 (1:45:56) (0:52:36)
825.  (6666) Henrik Larsson -82   1:46:11 (1:46:02) (0:48:45)
826.  (5943) Jonas Lindgren -78 Axa Sports Club  1:46:14 (1:46:06) (0:47:24)
827.  (6475) Nuri Efremius -68 Ericsson  1:46:14 (1:46:05) (0:49:33)
828.  (6891) Göran Larsson -59 Brottby SK  1:46:14 (1:46:14) (0:50:28)
829.  (5707) Linus Andersson -78   1:46:15 (1:46:02) (0:51:12)
830.  (6304) Jonas Rodhe -68   1:46:15 (1:46:14) (0:49:43)
831.  (6390) Magnus Hagström -71 Handelsbanken IF  1:46:19 (1:46:14) (0:51:25)
832.  (5706) Andreas Birkedahl -79 Team Awesome  1:46:21 (1:46:05) (0:49:48)
833.  (6641) Fredrik Zachrisson -77 Pappa Putte LK  1:46:24 (1:46:17) (0:48:02)
834.  (6233) Henrik Staffas -73   1:46:25 (1:46:25) (0:49:01)
835.  (6650) Daniel Wallin -71   1:46:25 (1:46:17) (0:49:38)
836.  (5632) Christian Uddland -82 Tsm  1:46:27 (1:45:34) (0:50:37)
837.  (6631) Erik Werner -72 Håbo FF  1:46:30 (1:46:17) (0:50:40)
838.  (7175) Peo Lidholm -68   1:46:36 (1:46:22) (0:50:45)
839.  (5807) Erik Strömwall -67   1:46:37 (1:46:30) (0:50:11)
840.  (6130) Daniel Kalén -80   1:46:37 (1:46:36) (0:48:21)
841.  (6388) Magnus Lif -66   1:46:38 (1:46:18) (0:49:36)
842.  (6176) Fredrik Valsö -72 Johanneshov  1:46:40 (1:46:34) (0:50:46)
843.  (5635) Daniel Öster-Waara -84 Tjust Bike & Running Club  1:46:44 (1:46:29) (0:51:15)
844.  (6553) Kurt Samuelsson -49 IK Akele  1:46:47 (1:46:41) (0:49:48)
845.  (6190) Fredrik Gustafsson -81 Spif triathlon  1:46:50 (1:46:50) (0:45:42)
846.  (5881) Ulf Andersen -66 Ängby Runners  1:46:52 (1:46:44) (0:48:28)
847.  (6349) Lars Stampes -82   1:46:52 (1:46:47) (0:51:15)
848.  (5799) Thomas Björnermark -71 Springtime  1:46:59 (1:46:46) (0:50:42)
849.  (6462) Niclas Johansson -65 Huddinge  1:46:59 (1:46:53) (0:51:26)
850.  (6254) Jan Sjölund -63 Viggan Runners  1:47:00 (1:46:47) (0:51:00)
851.  (6215) Hans Thorslund -62   1:47:05 (1:47:00) (0:51:29)
852.  (6092) Bruno Hultstrand -55   1:47:07 (1:46:51) (0:51:41)
853.  (6285) Johan Schött -88 materials theory  1:47:09 (1:46:58) (0:51:35)
854.  (5616) Mikko Taipale -70 Telia IF  1:47:09 (1:46:55) (0:48:37)
855.  (6197) Gabriel Östlin -66 ICA Brommaplan  1:47:10 (1:47:10) (0:49:37)
856.  (5600) Daniel Krondahl -75 Courtyard By Marriott  1:47:13 (1:46:59) (0:50:17)
857.  (7176) Per Ericson -58 CK Myrsjö  1:47:17 (1:46:59) (0:51:08)
858.  (6038) Andreas Finn -91   1:47:18 (1:47:09) (0:52:06)
859.  (6213) Johannes Hagström -89   1:47:21 (1:47:14) (0:52:36)
860.  (6182) Fredrik Elmgren -70   1:47:27 (1:47:27) (0:49:08)
861.  (6029) Anders Olsson -60 Borlänge LK  1:47:30 (1:47:30) (0:49:44)
862.  (6395) Måns Nilback -80 Sapliment AB  1:47:35 (1:47:35) (0:48:39)
863.  (6022) Anders Herngren -58   1:47:37 (1:47:24) (0:52:08)
864.  (5803) Johan Ekdahl -74 Älvsjö  1:47:39 (1:47:34) (0:51:27)
865.  (6234) Henrik Syk -61 Handelsbanken IF  1:47:40 (1:47:39) (0:51:45)
866.  (6668) Johan Westerlund -78   1:47:42 (1:47:37) (0:50:50)
867.  (6541) Robert Dahlberg -76   1:47:43 (1:47:36) (0:51:37)
868.  (5981) Lars-Åke Nirholt -54   1:47:43 (1:47:33) (0:51:26)
869.  (7100) Martin Ljungberg -79   1:47:44 (1:47:30) (0:50:34)
870.  (6166) Erik Carlsson -86 IK Industri  1:47:44 (1:47:38) (0:49:45)
871.  (6552) Samuel Richter -93   1:47:45 (1:47:37) (0:52:41)
872.  (6104) Charles Dalang -92   1:47:46 (1:47:45) (0:49:19)
873.  (6420) Mats Wahlberg -58 Ösmo  1:47:47 (1:47:45) (0:49:51)
874.  (6331) Kjell Lundström -65 Scania IF  1:47:49 (1:47:33) (0:51:14)
875.  (6664) Michael Mackiewicz -83   1:47:50 (1:47:48) (0:51:36)
876.  (6127) Daniel Dahlstedt -72 Carnegie IF  1:47:51 (1:47:25) (0:51:09)
877.  (6496) Peder Ekman -71   1:47:53 (1:47:47) (0:51:55)
878.  (6483) Olle Schubert -58 Scania IF  1:47:54 (1:47:40) (0:51:19)
879.  (5631) Christer Lotsander -65 Aik  1:47:55 (1:47:34) (0:48:36)
880.  (5566) Mikael Ajax -69   1:47:59 (1:47:46) (0:52:49)
881.  (5581) Salah Aboud -48   1:47:59 (1:47:52) (0:51:55)
882.  (5954) Robert Ekerlin -69   1:48:00 (1:47:51) (0:50:43)
883.  (6221) Heikki Härkönen -70   1:48:04 (1:47:57) (0:50:54)
884.  (6419) MatsSwedbank IF Olding -71 Swedbank IF  1:48:08 (1:47:59) (0:53:31)
885.  (6121) Claes Nordh -69 Opoint Sports Club  1:48:15 (1:48:11) (0:51:52)
886.  (6041) Andreas Sjöblom -74 Hofors Hybris  1:48:19 (1:48:07) (0:49:56)
887.  (7495) Robert Gustafsson   1:48:21 (1:48:05) (0:53:24)
888.  (6242) Michael Bergström -63   1:48:24 (1:48:21) (0:51:28)
889.  (6096) Carl Bergstrand -78 Örby Slott  1:48:29 (1:48:19) (0:49:40)
890.  (6989) Jon Åslund -78 Spotify  1:48:33 (1:48:18) (0:50:55)
891.  (6133) David Wimander -72 Piteå  1:48:34 (1:48:33) (0:52:17)
892.  (6605) Tobias Rein -56   1:48:34 (1:48:32) (0:50:45)
893.  (6066) Anton Pettersson -90 Ica Nära Bergshamra  1:48:38 (1:48:35) (0:51:55)
894.  (6300) Lars Glemstedt -64 Running Sweden  1:48:39 (1:48:36) (0:51:36)
895.  (5835) Kristian Angele -71 Vattenfall IF  1:48:44 (1:48:29) (0:50:29)
896.  (6472) Timmy Sigfrids -75 vattenfall if  1:48:44 (1:48:29) (0:50:29)
897.  (6433) Martin Reimbladh -81 Tullinge  1:48:45 (1:48:43) (0:49:40)
898.  (5788) Oscar Nobel -88   1:48:47 (1:48:32) (0:54:19)
899.  (6522) Peter Grafström -72 ELU IF  1:48:51 (1:48:34) (0:53:11)
900.  (6043) Andreas Ahlstedt -74 East Sweden  1:48:51 (1:48:44) (0:51:32)
901.  (6094) Martin Callmeryd -78 East Sweden  1:48:51 (1:48:44) (0:51:33)
902.  (6594) Svante Hedbring -78   1:48:55 (1:48:45) (0:50:50)
903.  (5572) Björn Lundström -71   1:48:57 (1:48:44) (0:50:42)
904.  (6949) Jacob Östberg -73   1:48:59 (1:48:47) (0:50:24)
905.  (6683) Juha Kamppinen -68 Edsvikens Plattsättning AB  1:49:01 (1:48:53) (0:50:57)
906.  (5536) Anders Öhrling -59 IF Linnéa  1:49:11 (1:48:58) (0:50:55)
907.  (6603) Torbjörn Pettersson -60   1:49:11 (1:48:51) (0:51:16)
908.  (6618) Jonas Qvarnström -70   1:49:11 (1:49:10) (0:50:53)
909.  (6659) Jonas Alvhammar -81   1:49:11 (1:49:10) (0:49:08)
910.  (6003) Anders Enqvist -61 Livets Ord IF  1:49:12 (1:48:45) (0:52:26)
911.  (6691) Henrik Paulsson -66 Lidingö  1:49:15 (1:49:08) (0:52:36)
912.  (6007) Adam Rehnberg -75 Täby  1:49:16 (1:49:05) (0:51:27)
913.  (6374) Christian Johansson -84 Systecon AB  1:49:17 (1:49:12) (0:52:23)
914.  (6907) Hampus Berndt -99   1:49:22 (1:49:02) (0:55:26)
915.  (6020) Anders Ludvigson -48 Leksand  1:49:23 (1:49:21) (0:53:23)
916.  (6333) Kjell Nilsson -50 Avaviken SK  1:49:24 (1:49:20) (0:50:49)
917.  (6687) Bo Tillander -60 Linköping  1:49:25 (1:49:09) (0:51:09)
918.  (6982) Johan Nordström -81 Ge  1:49:28 (1:49:14) (0:50:05)
919.  (6460) Nicklas Brännström -68 Sköndal  1:49:28 (1:49:28) (0:52:51)
920.  (6855) Erik Fagerström -95 Tis  1:49:33 (1:49:22) (0:54:45)
921.  (6564) Fredrik Nilsson -68 Axa Sports Club  1:49:35 (1:49:33) (0:49:47)
922.  (6311) Kaj Lenner -55   1:49:37 (1:49:21) (0:52:57)
923.  (5564) Mathias Förberg -83 Jo30  1:49:37 (1:49:26) (0:50:37)
924.  (6566) Stefan Sjögren -75 Örebro AIK 1:49:42 (1:49:42) (0:51:22)
925.  (6170) Erik Redestad -82   1:49:42 (1:49:30) (0:50:53)
926.  (6585) Stefan Tapper -78 IFK Sala  1:49:44 (1:49:38) (0:52:24)
927.  (6016) Anders Degselius -71 Axa Sports Club  1:49:46 (1:49:43) (0:53:06)
928.  (5781) Martin Åkesson -70 Courtyard By Marriott  1:49:48 (1:49:33) (0:50:26)
929.  (6846) Adam Wahlkvist -92 Pappa Putte LK  1:49:51 (1:49:38) (0:52:47)
930.  (6491) Patrik Nyström -70 Eriks gondolen  1:49:52 (1:49:36) (0:53:01)
931.  (6389) Per Bertilsson Kramer -73 Älvsjös Smålänningar  1:49:54 (1:49:39) (0:50:18)
932.  (6822) Daniel Angermann -69 SL FVK  1:49:54 (1:49:33) (0:51:15)
933.  (6412) Martin Magnusson -76 Snabba Fötter IF  1:49:55 (1:49:52) (0:51:53)
934.  (6662) Daniel Halldén -83   1:49:56 (1:49:49) (0:53:14)
935.  (6722) Anders Jansson -86 Capgemini  1:49:57 (1:49:41) (0:50:02)
936.  (6576) Spiros Lykakis -71 Tsm  1:49:58 (1:49:56) (0:54:20)
937.  (6612) Torbjörn Nyqvist -75   1:50:00 (1:49:56) (0:52:20)
938.  (5820) Andreas Lund -80 Brink  1:50:01 (1:49:54) (0:51:25)
939.  (6501) Per Wallen -67 Medcore  1:50:01 (1:49:50) (0:51:40)
940.  (6974) Joan Ljungquist -79 Csg  1:50:07 (1:49:44) (0:50:02)
941.  (6658) Mathias Lagerström -70 Fresta roadrunners  1:50:09 (1:50:09) (0:51:30)
942.  (7023) Lars Friberg -49 IF Linnéa  1:50:12 (1:49:55) (0:52:26)
943.  (7277) Tord Ejeblad -71   1:50:14 (1:50:00) (0:52:19)
944.  (6543) Rolf Wikström -60 Team Stockholm Marathon  1:50:15 (1:50:05) (0:53:35)
945.  (7110) Mattias Lindqvist -72 Högmarsö IK 1:50:15 (1:50:00) (0:53:27)
946.  (6409) Martin Hemmingsson -66   1:50:17 (1:50:12) (0:50:33)
947.  (6239) Ulf Åslund -59 Remium  1:50:17 (1:50:12) (0:52:03)
948.  (6511) Peter Nyquist -73   1:50:22 (1:50:18) (0:52:21)
949.  (6654) Artem Pervin -84   1:50:25 (1:50:22) (0:52:28)
950.  (5880) Staffan Trotzig -78   1:50:27 (1:50:16) (0:48:40)
951.  (6040) Andreas Persson -77 Peab IF  1:50:30 (1:50:26) (0:51:38)
952.  (7190) Philipp Knop -73 Frankfurt Bergen Enkheim  1:50:31 (1:50:16) (0:51:15)
953.  (7263) Torbjörn Eriksson -53   1:50:35 (1:50:19) (0:39:48)
954.  (7199) Raimo Mononen -47 Tullinge-Tumba FF/friidrott  1:50:36 (1:50:26) (0:52:44)
955.  (6636) Vlad Stepanov -83 Stadshagen  1:50:38 (1:50:32) (0:53:20)
956.  (5644) Hördur Birgisson -82   1:50:41 (1:50:29) (0:51:26)
957.  (6660) Mats Melke -67   1:50:46 (1:50:39) (0:51:52)
958.  (5589) Thomas Silbersky -65 Viggan Runners  1:50:48 (1:45:33) (0:50:55)
959.  (6473) Robert Peszkowski -77   1:50:54 (1:50:36) (0:53:05)
960.  (6510) Peter Melbi -56   1:50:55 (1:50:46) (0:52:43)
961.  (6253) Jan Sjöberg -58   1:50:56 (1:50:56) (0:53:54)
962.  (6352) Lee Nolan -78   1:51:00 (1:50:53) (0:53:52)
963.  (6500) Per Liljeborg -64   1:51:08 (1:50:58) (0:53:57)
964.  (6406) Markus Gustafsson -78 Länsförsäkringar IF  1:51:11 (1:51:05) (0:53:34)
965.  (6893) Martin Larsson -97 Brottby SK  1:51:14 (1:51:14) (0:50:28)
966.  (7138) Niklas Östansjö -88   1:51:17 (1:51:06) (0:51:48)
967.  (6439) Michael Wallin -61   1:51:21 (1:51:12) (0:52:05)
968.  (6820) Dan Lindgren -73   1:51:22 (1:50:56) (0:54:29)
969.  (6610) Tomas Svanerudh -57 Sjöstadspiren LK  1:51:25 (1:51:15) (0:52:58)
970.  (6738) Andreas Palmgren -83   1:51:26 (1:50:58) (0:55:53)
971.  (3137) Andreas Wahlgren -73   1:51:28 (1:51:07) (0:53:16)
972.  (5805) Johan Andersson -66 Castrol  1:51:30 (1:51:14) (0:52:30)
973.  (6250) Jan Hägg -55 Jämten  1:51:32 (1:51:21) (0:52:32)
974.  (6394) Jocke Skog -69 Solberga  1:51:39 (1:51:36) (0:51:39)
975.  (6202) Graymond Kan -89   1:51:41 (1:51:34) (0:51:25)
976.  (6124) Robert Andersson -54 Hägersten  1:51:50 (1:51:42) (0:52:57)
977.  (6527) Michael Rasmussen -72   1:51:52 (1:51:47) (0:53:17)
978.  (6230) Henrik Romilson -72   1:51:53 (1:51:51) (0:53:20)
979.  (6367) Liran Lotker -79   1:51:55 (1:51:49) (0:52:56)
980.  (7033) Olof Lethagen -82 1:51:58 (1:51:37) (0:53:59)
981.  (7139) Niklas Pettersson -87   1:52:03 (1:51:52) (0:52:31)
982.  (6723) Anders Jansson -81   1:52:06 (1:51:45) (0:53:51)
983.  (7116) Markus Hörner -85   1:52:07 (1:51:59) (0:52:50)
984.  (6584) Stefan Lundbäck -66   1:52:08 (1:52:05) (0:53:02)
985.  (7025) Krister Carlsson -73 Pts  1:52:08 (1:51:48) (0:54:12)
986.  (6179) Fredrik Stenmark -75 Faun AIK 1:52:09 (1:52:02) (0:48:54)
987.  (5855) Joakim Wagner -73   1:52:09 (1:51:49) (0:51:49)
988.  (6919) Peter Hellman -71 Ericsson  1:52:11 (1:51:47) (0:53:29)
989.  (6060) Patrick Luxenburg -72 Luxenburg IK 1:52:12 (1:52:12) (0:47:34)
990.  (6072) Bengt Alestig -58 Linde Material Handling  1:52:13 (1:52:04) (0:53:27)
991.  (6663) Göran Lide -63 Uppsala lk  1:52:14 (1:52:01) (0:52:45)
992.  (6454) Mathias Maathz -81   1:52:15 (1:52:09) (0:53:31)
993.  (6490) Ove Stampes -56   1:52:21 (1:52:17) (0:51:16)
994.  (6463) Niclas Strindell -71 Livets Ord IF  1:52:21 (1:52:15) (0:54:22)
995.  (6469) Niklas Werner -65 Livets Ord IF  1:52:24 (1:52:20) (0:51:52)
996.  (6428) Max Käll -68 Marginalen IF  1:52:25 (1:52:16) (0:52:48)
997.  (6291) Kristofer Stjernqvist -83   1:52:30 (1:52:29) (0:51:09)
998.  (6685) Joakim Lindström -84 Jägarns Jaktlag SK  1:52:38 (1:52:30) (0:53:28)
999.  (7112) Max Sohl Stjernberg -87   1:52:38 (1:51:14) (0:53:22)
1000.  (6859) Erik Löfberg -82 Profi Fastigheter  1:52:39 (1:52:27) (0:50:21)
1001.  (5703) Adis Dzebo -82 Broby  1:52:41 (1:52:29) (0:52:07)
1002.  (6690) Jesper Olsson -73   1:52:46 (1:52:33) (0:52:30)
1003.  (6111) Christofer Norén Jungmarker -85   1:52:46 (1:52:37) (0:53:51)
1004.  (5723) Fredrik Sundin -75   1:52:47 (1:52:30) (0:53:00)
1005.  (6037) Andreas Fällström -80   1:52:48 (1:52:44) (0:53:07)
1006.  (6282) Johan Hållén -69 IF Linnéa  1:52:49 (1:52:45) (0:53:21)
1007.  (6405) Mark Bartish -85 T2 Data  1:52:53 (1:52:50) (0:46:26)
1008.  (6651) Christoffer Wallertz -84   1:52:53 (1:52:42) (0:53:20)
1009.  (6923) Henrik Svensson -85 Gate46 IF  1:53:02 (1:52:40) (0:54:25)
1010.  (6294) John Hallberg -77   1:53:02 (1:52:47) (0:51:21)
1011.  (6033) André Malm -78 Runday IF  1:53:02 (1:52:47) (0:52:40)
1012.  (6570) Mikael Söderman -84   1:53:06 (1:53:05) (0:53:26)
1013.  (5742) Markus Hallberg -75   1:53:12 (1:52:59) (0:51:45)
1014.  (6425) Matts Andersson -75 Bk Brödmule  1:53:16 (1:53:01) (0:54:39)
1015.  (7060) Michael Keller -71 Länsförsäkringar  1:53:24 (1:53:20) (0:53:35)
1016.  (6257) Janne Pitkänen -83 Bystronic  1:53:25 (1:53:18) (0:54:24)
1017.  (7068) Magnus Asplund -72 Uppsala  1:53:28 (1:53:09) (0:55:54)
1018.  (6884) Fredrik Bergman -79 Capgemini  1:53:28 (1:53:08) (0:54:16)
1019.  (7284) Ulf Klasén -54 Järfälla  1:53:34 (1:53:13) (0:54:49)
1020.  (6012) Alf Englund -57 Västerås LK  1:53:37 (1:53:26) (0:53:38)
1021.  (6588) Stephane Longuet -72   1:53:38 (1:53:22) (0:55:07)
1022.  (6656) David Hatschek -83   1:53:39 (1:53:24) (0:54:34)
1023.  (6955) Jan Fagerström -64 Esik  1:53:40 (1:53:29) (0:54:46)
1024.  (6821) Dan Ihrelius -71 Imfc  1:53:41 (1:53:22) (0:55:06)
1025.  (5872) Petter Jonsson -83   1:53:52 (1:53:43) (0:51:00)
1026.  (7214) Roberth Gustavsson -75 snabba fötter IF  1:53:53 (1:53:42) (0:53:16)
1027.  (6208) Håkan Melinder -71 Väsby SS triathlon  1:53:54 (1:53:45) (0:53:20)
1028.  (6561) Kristinn Gylfason -78   1:53:58 (1:53:49) (0:53:13)
1029.  (7299) Zonny Billgren -81   1:53:58 (1:53:48) (0:54:23)
1030.  (6081) Björn Attersved -46   1:53:58 (1:53:50) (0:54:44)
1031.  (6586) Stefan Björndahl -66 Pif Södertälje  1:54:00 (1:53:56) (0:54:27)
1032.  (6303) Jonas Leijonhufvud -74   1:54:02 (1:53:57) (0:53:25)
1033.  (6236) Marcus Hyyryläinen -71 Axa Sports Club  1:54:07 (1:53:57) (0:54:55)
1034.  (7290) Leif Wåhleman -63 wåhlemans bygg  1:54:07 (1:53:50) (0:51:28)
1035.  (6583) Stefan Hellkvist -74   1:54:08 (1:54:04) (0:52:47)
1036.  (6595) Peter Jönsson -71 Aik  1:54:09 (1:54:08) (0:53:01)
1037.  (7151) Örjan Falk -69   1:54:16 (1:53:51) (0:54:56)
1038.  (6297) Johnny Järlefelt -56 Söderortskammaren  1:54:18 (1:54:18) (0:54:32)
1039.  (5021) Mikael Andersson -63   1:54:22 (1:54:18) (0:52:56)
1040.  (6445) Mikael Aredal -88 Jägarns Jaktlag  1:54:23 (1:54:03) (0:57:08)
1041.  (6187) Fredrik Christiansson -81 Söderarm Wreck Divers  1:54:32 (1:54:24) (0:53:39)
1042.  (6535) Rikard Papp -77   1:54:33 (1:54:28) (0:54:24)
1043.  (6142) Einar Östholm -73 Team Stockholm Marathon  1:54:47 (1:54:44) (0:54:29)
1044.  (7121) Mikael Nordstedt -81   1:54:48 (1:54:33) (0:52:38)
1045.  (6975) Claes Olofsson -70 Osrör  1:54:50 (1:54:34) (0:53:09)
1046.  (7124) Mikael Lennqvist -67 Vilsta ik  1:54:51 (1:54:40) (0:53:58)
1047.  (6188) Fredrik Eriksson -64   1:54:52 (1:54:50) (0:55:40)
1048.  (6356) Anders Holmlund -62   1:54:53 (1:54:42) (0:53:15)
1049.  (6169) Erik Fromm -68 Fromm & Co.  1:54:53 (1:54:41) (0:51:15)
1050.  (7123) Mikael Sörsten -70   1:54:53 (1:54:49) (0:54:23)
1051.  (6686) Jacob Snellman -78   1:54:54 (1:54:49) (0:50:24)
1052.  (6834) David Strömberg -82   1:55:04 (1:54:46) (0:55:39)
1053.  (6018) Anders Gardikro -67 Uppsala University Road Runners  1:55:08 (1:54:58) (0:55:35)
1054.  (7069) Magnus Bergström -70   1:55:13 (1:54:55) (0:54:09)
1055.  (6856) Erik Lager -65 Renbergs Bönder  1:55:21 (1:55:00) (0:55:44)
1056.  (5541) Amit Patel -81   1:55:22 (1:55:06) (0:51:20)
1057.  (6185) Fredrik Unogård -81 Runday IF  1:55:30 (1:55:22) (0:53:43)
1058.  (6980) Johan Francke -78   1:55:32 (1:55:13) (0:56:06)
1059.  (7109) Mats Söderblom -62 Bandhagen  1:55:37 (1:55:29) (0:53:33)
1060.  (6350) Lars Wiström -46   1:55:46 (1:55:46) (0:55:14)
1061.  (6730) Anders Sandén -82   1:55:48 (1:55:37) (0:51:58)
1062.  (6549) Nils Sallnäs -64 IF Linnéa  1:55:55 (1:55:51) (0:55:26)
1063.  (6786) Pierre Decroix -65   1:55:58 (1:55:42) (0:55:54)
1064.  (7013) Jonathan Hernandez -82 Urban Roots  1:55:59 (1:55:47) (0:56:50)
1065.  (6791) Carl Thorstenson -79   1:56:03 (1:55:45) (0:56:06)
1066.  (6273) Jesus Orrego -52 Peru runners  1:56:03 (1:55:56) (0:52:59)
1067.  (7173) Paul Reilly -71   1:56:04 (1:55:54) (0:53:46)
1068.  (6542) Roger Tjernström -70 Skansen IF  1:56:16 (1:56:02) (0:54:21)
1069.  (7245) Fredrik Spångberg -78   1:56:17 (1:56:09) (0:52:33)
1070.  (7494) Freddie Brandt -73   1:56:21 (1:56:09) (0:53:23)
1071.  (5875) Thibaut Bourbon -88   1:56:26 (1:56:19) (0:51:36)
1072.  (6514) Peter Johansson -78   1:56:26 (1:56:21) (0:55:48)
1073.  (5814) Joakim Olsson -69 Evry  1:56:33 (1:56:19) (0:54:55)
1074.  (6084) Bo Eriksson -61   1:56:34 (1:56:33) (0:54:32)
1075.  (6711) Åke Dahllöf -71 Runday IF  1:56:34 (1:56:18) (0:55:10)
1076.  (6890) Fredrik Larsson -89 Brottby SK  1:56:36 (1:56:36) (0:52:16)
1077.  (6246) Marco Wäktare -78 Runday  1:56:37 (1:56:19) (0:52:39)
1078.  (6772) Aslak Borgersrud -78   1:56:38 (1:56:17) (0:51:58)
1079.  (7300) Jan Hansson -66   1:56:41 (1:56:27) (0:56:06)
1080.  (6261) Gustav Järliden -80   1:56:44 (1:56:35) (0:55:24)
1081.  (7146) Nisse Palmgren -60   1:56:50 (1:56:24) (0:55:55)
1082.  (6034) Andrea Varrone -70   1:56:52 (1:56:24) (0:55:29)
1083.  (6948) Jacob Ahlqvist -66   1:56:54 (1:56:40) (0:54:38)
1084.  (6824) Daniel Eriksson -88 Pappa Putte LK  1:56:57 (1:56:42) (0:55:39)
1085.  (6478) Ola Frejd -71 Orrmofishing  1:57:01 (1:56:54) (0:53:14)
1086.  (6347) Lars Åsberg -41 Stockholm  1:57:01 (1:56:59) (0:54:13)
1087.  (7105) Mathias Westholm -82 Gulsvart runners  1:57:13 (1:57:00) (0:56:17)
1088.  (6129) Daniel Grundberg -83   1:57:18 (1:57:10) (0:55:17)
1089.  (6865) Erling Rein -74   1:57:25 (1:57:03) (0:55:00)
1090.  (6044) Niclas Fransén -71   1:57:25 (1:57:16) (0:50:02)
1091.  (6927) Arvid Hultman -79   1:57:35 (1:57:22) (0:52:30)
1092.  (6577) Staffan Långström -45 Nyrå RC  1:57:45 (1:57:39) (0:54:39)
1093.  (6680) Håkan Svensson -60 Mariefred  1:57:45 (1:57:44) (0:53:50)
1094.  (6281) Johan Gäfvert -76   1:57:48 (1:57:45) (0:53:46)
1095.  (6895) Göran Paues -75   1:57:49 (1:57:46) (0:57:37)
1096.  (6260) Jari Komulainen -64   1:57:52 (1:57:41) (0:55:02)
1097.  (6218) Hans Svensson -68 Ifk tumba  1:57:55 (1:57:46) (0:55:17)
1098.  (6602) Thanos Kakoulidis -70 Electra  1:57:57 (1:57:38) (0:56:18)
1099.  (6580) Stefan Björling -81 Seekdestroy  1:57:57 (1:57:44) (0:54:37)
1100.  (7170) Patrik Gränsmark -72   1:58:07 (1:57:50) (0:57:19)
1101.  (7020) Peter Bülund -68   1:58:16 (1:57:52) (0:56:11)
1102.  (6279) Johan Samuelsson -88   1:58:20 (1:58:20) (0:49:32)
1103.  (6128) Daniel Goldmann -68 Boulevardteatern  1:58:23 (1:58:19) (0:51:49)
1104.  (6078) Björn Jonsson -81   1:58:31 (1:58:28) (0:56:04)
1105.  (6593) Terence Peterson -62 Stockholm  1:58:32 (1:58:27) (0:55:28)
1106.  (7273) Tobias Ohls -81 Falu Maratonsällskap  1:58:32 (1:58:20) (0:55:24)
1107.  (7195) Pontus Waara -94   1:58:33 (1:58:14) (0:54:20)
1108.  (6861) Erik Strandberg -82 astrazeneca if  1:58:33 (1:58:10) (0:53:01)
1109.  (6097) Carl Miemois -71 FM Ärna IF  1:58:45 (1:58:37) (0:54:06)
1110.  (6200) Göran Nordström -51 Tsm  1:58:46 (1:58:17) (0:55:51)
1111.  (7247) Staffan Widerståhl -57   1:58:48 (1:58:38) (0:58:03)
1112.  (6598) Thomas Lundmark -73 Svegs IK 1:58:49 (1:58:47) (0:54:27)
1113.  (6899) Gunnar Grip -63 Vallentuna FK  1:59:07 (1:58:56) (0:55:05)
1114.  (6036) Andreas Bokenberger -86 Swedbank  1:59:14 (1:59:14) (0:49:29)
1115.  (7258) Sven Österberg -63 Karolinska Institutet  1:59:18 (1:59:10) (0:52:59)
1116.  (6672) Jonas Jolhammar -78   1:59:19 (1:59:12) (0:57:38)
1117.  (7186) Peter Vallberg -86   1:59:20 (1:59:04) (0:56:35)
1118.  (5838) Max Skoglund -60 Stranoma RC  1:59:21 (1:59:05) (0:55:14)
1119.  (6019) Anders Heidenberg -61 Täby  1:59:25 (1:59:20) (0:53:45)
1120.  (6275) Jimmy Sjölund -72 Ignite MC  1:59:28 (1:59:16) (0:59:11)
1121.  (6329) Kent Ullberg -53 MRR Visby  1:59:34 (1:59:08) (0:57:34)
1122.  (6479) Ola Sundh -60 Formtopp IF  1:59:35 (1:59:24) (0:55:47)
1123.  (7008) Kent Höglund -58 Mästerb Runners  1:59:36 (1:59:10) (0:57:34)
1124.  (7169) Patrik Eide -75 Kingsmeadow Cruising  1:59:50 (1:59:36) (0:57:42)
1125.  (7081) Marcus Bodin -70 CK Upplopp  1:59:51 (1:59:29) (0:55:13)
1126.  (6090) Svante Brandén -53 Aik  1:59:57 (1:59:51) (0:58:15)
1127.  (6779) Björn Eriksson -72   2:00:00 (1:59:47) (0:53:27)
1128.  (7011) Keegan Woodward -94   2:00:10 (2:00:00) (0:50:37)
1129.  (6724) Anders Wåhlander -68   2:00:21 (2:00:12) (0:55:03)
1130.  (6877) Filip Åberg -87   2:00:23 (2:00:14) (0:56:41)
1131.  (6984) Johan Andersson -90   2:00:38 (2:00:20) (0:57:52)
1132.  (7064) Magnus Kepinski -69   2:00:39 (2:00:21) (0:56:19)
1133.  (6073) Benjamin Kos -78   2:00:40 (2:00:34) (0:56:34)
1134.  (6991) Jonas Qvarfordt -68 Stockholm HHH  2:00:41 (2:00:28) (0:57:57)
1135.  (7161) Oscar Warglo -75   2:00:49 (2:00:36) (0:54:13)
1136.  (7248) Staffan Thorell -71 Evry  2:00:57 (2:00:32) (0:55:38)
1137.  (6206) Gustav Ringbom -82   2:01:19 (2:01:12) (0:52:42)
1138.  (7106) Matias Ericsson -76   2:01:22 (2:00:52) (0:58:41)
1139.  (6903) Gustav Casselbrant -84   2:01:22 (2:01:11) (0:53:57)
1140.  (7058) Ludvig Hult -88   2:01:25 (2:00:58) (0:58:56)
1141.  (6702) Lars-Åke Johansson -43   2:01:36 (2:01:29) (0:57:59)
1142.  (6809) Christer Backelin -43   2:01:42 (2:01:33) (0:56:43)
1143.  (6853) Robert Bäck -71 Söderby Innebandy  2:01:42 (2:01:25) (0:57:38)
1144.  (7204) Richard Nolan -84   2:01:42 (2:01:23) (0:57:40)
1145.  (6719) Anders Braathen -62   2:01:47 (2:01:33) (0:56:55)
1146.  (6826) Daniel Söderberg -75   2:01:50 (2:01:33) (0:58:42)
1147.  (5860) Jonas Jelleryd -80   2:01:50 (2:01:50) (0:01:02)
1148.  (6523) Jörgen Konstenius -69 Team von Jukke  2:02:05 (2:01:43) (0:59:33)
1149.  (6503) Per Danielsson -69   2:02:08 (2:02:04) (0:57:30)
1150.  (6183) Fredrik Lundberg -74   2:02:22 (2:02:18) (0:57:47)
1151.  (7208) Rikard Gustafsson -75 arlandastad gk  2:02:27 (2:02:12) (0:59:40)
1152.  (6565) Stefan Johansson -78 KTH IF  2:02:28 (2:02:16) (0:57:52)
1153.  (7272) Tobias Odervång -76 AIK För Evigt Trogen  2:02:31 (2:02:05) (0:55:25)
1154.  (7066) Magnus Carlsson -62 Lotsen IF  2:02:36 (2:02:11) (0:57:34)
1155.  (7251) Stefan Thor -64 Licencia telecom  2:02:39 (2:02:25) (1:00:35)
1156.  (6713) Alexander Dollhopf -72   2:02:39 (2:02:18) (0:57:02)
1157.  (6361) Jan Siegbahn -45 Friskis & Svettis  2:02:40 (2:02:18) (0:57:57)
1158.  (7136) Niclas Åkesson -71 Arkiv X  2:02:41 (2:02:16) (0:59:27)
1159.  (7135) Mathias Lang -74 Nacka Värmdö SK  2:02:42 (2:02:22) (0:58:26)
1160.  (7276) Torbjörn Danneman -68   2:02:44 (2:02:32) (0:57:58)
1161.  (7496) Ingvar Jonasson -74 Stockholm  2:02:45 (2:02:25) (0:58:53)
1162.  (6110) Moses Dadsetan -62 Chirokliniken  2:02:49 (2:02:35) (0:52:55)
1163.  (7160) Oscar Rengfelt -90   2:03:04 (2:02:44) (0:56:26)
1164.  (7198) Rafael Oleza -82 Spotify  2:03:05 (2:02:48) (1:00:04)
1165.  (7209) Robert Edfeldt -70 Visby  2:03:10 (2:02:53) (0:59:26)
1166.  (7065) Magnus Österdahl -66 Ik guldsko  2:03:20 (2:02:53) (0:54:52)
1167.  (7000) Juha Salmela -73 Sub2h?  2:03:22 (2:03:03) (0:57:08)
1168.  (6726) Anders Boström -59   2:03:27 (2:03:15) (0:55:36)
1169.  (6327) Keith Hearne -78 Team Ireland  2:03:27 (2:03:15) (0:58:40)
1170.  (6783) Emil Boström -88 Axa sport club  2:03:35 (2:03:21) (0:58:23)
1171.  (6725) Anders Wikstrand -75   2:03:38 (2:03:20) (0:55:40)
1172.  (6947) Jan Axelsson -65   2:03:39 (2:03:15) (0:58:20)
1173.  (6334) Klas Bengtsson -72 Oem  2:03:55 (2:03:51) (0:56:46)
1174.  (7141) Niklas Fredriksson -68   2:04:00 (2:03:43) (0:59:34)
1175.  (6278) Joakim Uddling -63   2:04:15 (2:04:02) (0:57:03)
1176.  (6836) Jacob Åslund -96   2:04:20 (2:04:05) (0:57:50)
1177.  (6921) Henrik Ohlsson -71 Ge  2:04:20 (2:04:01) (0:53:36)
1178.  (6922) Henrik Sköld -71 Post- och telestyrelsen  2:04:27 (2:04:06) (0:56:51)
1179.  (6375) Mats Friberg -66 Siemens IF  2:04:38 (2:04:25) (0:57:45)
1180.  (6438) Michael Standar -56 Svanvik RC  2:04:40 (2:04:40) (0:58:57)
1181.  (6889) Gidi Abadiga -01   2:04:47 (2:04:38) (1:00:45)
1182.  (7097) Martin Lindgren -77 Gate46 IF  2:04:47 (2:04:26) (0:54:34)
1183.  (7238) Tor Neymark -46 IK Kometen  2:04:50 (2:04:31) (0:59:47)
1184.  (5710) Martin Boden -76 Raggges IF  2:04:51 (2:04:40) (0:53:18)
1185.  (6971) Jimmy Larsson -79   2:05:01 (2:04:32) (1:01:01)
1186.  (7236) Simon Gunnarson -87 Julita GoIF  2:05:03 (2:04:38) (1:00:19)
1187.  (6344) Rasmus Bengtsson -85 Jägarns Jaktlag  2:05:12 (2:04:53) (0:57:47)
1188.  (6766) Adrian den Reijer -76   2:05:15 (2:05:09) (0:58:29)
1189.  (6813) Christian Partanen -76   2:05:25 (2:04:56) (0:58:36)
1190.  (6669) Carl Milton -82   2:05:29 (2:05:20) (0:59:12)
1191.  (6912) Rolf Ebbe Nordstrand -49   2:05:34 (2:05:18) (0:59:17)
1192.  (6806) Christian Cardemil -66   2:05:50 (2:05:32) (0:58:58)
1193.  (6679) Kimmo Ainamo -72   2:05:59 (2:03:08) (0:59:14)
1194.  (7026) Mattias Erlander -97 Hummelbävern  2:06:26 (2:06:01) (1:00:43)
1195.  (7027) Lars-Ola Persson -63 Hummelbävern  2:06:30 (2:06:06) (1:00:44)
1196.  (6010) Åke Jonsson -62   2:06:39 (2:06:19) (0:55:31)
1197.  (7016) Kristian Ericsson -72 Gate46 IF  2:06:47 (2:06:24) (0:56:57)
1198.  (6678) Henrik Melin -73   2:06:51 (2:06:35) (0:56:03)
1199.  (6998) Jonas Persson -72   2:06:53 (2:06:40) (1:00:19)
1200.  (7246) Michael Sparreskog -69 Sibyllegatan Runners  2:07:10 (2:06:47) (0:59:59)
1201.  (5621) Thomas Segerbrant -75 Team 11433.net  2:07:29 (2:07:29) (0:00:22)
1202.  (6977) Johan Thelander -83   2:07:30 (2:07:02) (1:02:13)
1203.  (6956) Jan Rödin -47 team skavsåret if  2:07:32 (2:07:08) (1:00:59)
1204.  (7498) Jonas Blomqvist -70   2:07:33 (2:07:15) (1:00:42)
1205.  (7171) Patrik Högnelid -69   2:08:12 (2:07:48) (0:57:34)
1206.  (6935) Nixon Caceres Johansen -82   2:08:13 (2:08:07) (0:58:49)
1207.  (7233) Simon Smith -79 Ge  2:08:23 (2:08:04) (0:56:34)
1208.  (6776) Axel Hammarbäck -89 Jägarns Jaktlag  2:08:32 (2:08:14) (0:56:27)
1209.  (7193) Pontus Liljerup -76 snabba fötter IF  2:08:46 (2:08:35) (1:01:34)
1210.  (6939) Ingemar Hägg -45 Ösd  2:08:50 (2:08:50)
1211.  (6798) Carl Vilhelm Almsund -93   2:09:09 (2:09:02) (0:55:43)
1212.  (6021) Anders Malmqvist -61 Anmaq  2:09:14 (2:09:13) (0:57:12)
1213.  (7268) Thomas Lindby -69 Ge  2:10:02 (2:09:43) (0:58:36)
1214.  (7201) Rasmus Mildek -89   2:10:19 (2:09:52) (1:00:17)
1215.  (7009) Kent Söderström -66   2:10:24 (2:10:05) (0:58:54)
1216.  (6818) Craig Eason -66 Hhh  2:10:25 (2:10:08) (0:59:33)
1217.  (6714) Alexandros Sombo -89 Jägarns Jaktlag  2:10:31 (2:10:12) (1:04:31)
1218.  (6386) Magnus Nelin -58   2:10:32 (2:10:29) (0:59:44)
1219.  (6287) Johan Weman -79   2:10:45 (2:10:31) (1:00:06)
1220.  (7249) Stefan Koskinen -63 Almega IF  2:11:16 (2:10:51) (1:01:37)
1221.  (6832) Darioush Payandehmehr -76   2:11:26 (2:11:03) (1:03:45)
1222.  (6716) Mattias Andersson -80   2:11:48 (2:11:36) (1:02:35)
1223.  (6506) Peter Bodefjord -64 Iron Man Club  2:12:16 (2:12:10) (1:00:30)
1224.  (7132) Morten Postrup -73 Insamlingen 1 kr/km  2:12:20 (2:12:02) (1:02:01)
1225.  (3135) Pierre Martin -73 Sveriges Radio  2:12:25 (2:12:16) (0:58:31)
1226.  (7095) Martin Viroulet-Fagerström -53 Skatteverket  2:12:30 (2:12:05) (1:02:55)
1227.  (7150) Bo Nylander -51 Mälarö SOK  2:12:31 (2:12:08) (1:01:20)
1228.  (7118) Anders Perjans -63 Alfta Ösa OK  2:13:07 (2:12:51) (1:01:18)
1229.  (6443) Mikael Persson -64 Sju sorters apa  2:13:18 (2:13:16) (1:00:30)
1230.  (6025) Anders Lindmark -53 Dataaccess  2:13:26 (2:13:19) (0:57:18)
1231.  (6874) Jan Söderbom -43 Fredrikshofs fif  2:13:30 (2:13:06) (1:02:20)
1232.  (7038) Jakob Saeed -78   2:13:32 (2:13:13) (0:58:13)
1233.  (7267) Thomas Hjelm -69 Swedbank  2:13:53 (2:13:36) (1:01:24)
1234.  (6652) Jens Jonason -73   2:14:16 (2:14:09) (0:57:02)
1235.  (6784) Bruno Berthier -60   2:15:21 (2:15:06) (1:00:26)
1236.  (6898) Gunnar Malmberg -57   2:15:28 (2:14:58) (1:03:11)
1237.  (6775) Avinash Sarapali -75   2:15:35 (2:15:07) (1:02:40)
1238.  (6560) Stefan Hedin -67   2:15:53 (2:15:43) (1:00:46)
1239.  (7221) Sven-Åke Alveving -75   2:16:51 (2:16:31) (0:59:51)
1240.  (6928) Johannes Hultman -83 Norrlands Ambassad  2:17:06 (2:16:53) (0:59:36)
1241.  (7293) Johannes Wirde -81 Spotify  2:17:47 (2:17:20) (1:04:13)
1242.  (6701) Jonas Holmgren -63 Telia IF  2:18:29 (2:18:08) (1:00:55)
1243.  (7183) Peter Almerud -50   2:18:47 (2:18:23) (1:02:44)
1244.  (6643) Carlo Capillo -84   2:19:32 (2:19:25) (0:59:35)
1245.  (7271) Adam Johansson Joelett  2:19:54 (2:14:18) (0:55:46)
1246.  (6002) Thomas Svensson -49 Linnea  2:20:03 (2:19:42) (1:02:11)
1247.  (6807) Chere Assali -81   2:20:37 (2:20:16) (1:03:28)
1248.  (7489) Bert Persson -60 Team Sthlm Marathon  2:20:45 (2:20:33) (1:03:51)
1249.  (7497) Christian Rousseau -62   2:23:20 (2:22:51) (1:06:00)
1250.  (7196) Per Axelsson -72   2:23:49 (2:23:27) (1:07:05)
1251.  (7164) Olli Vesanto -57   2:23:56 (2:23:27) (1:04:40)
1252.  (6042) Andreas Tyseng -78   2:24:41 (2:24:39) (1:01:45)
1253.  (6952) Jan Gunnelin -58 Kungsholmen  2:25:14 (2:24:53) (1:08:55)
1254.  (7001) Julien Nogarede -89   2:27:42 (2:27:15) (1:05:09)
1255.  (7182) Per Edberg -67   2:27:45 (2:27:28) (1:07:16)
1256.  (6781) Roy Baldonado   2:30:14 (2:29:56) (1:07:36)
1257.  (7499) Attila Bata -82 Electrolux  2:30:27 (2:30:17) (1:07:23)

Halvmara Kvinnor

Brutto

Netto

10 km
1.  (5040) Mikaela Kemppi -73 Örebro AIK 1:19:40 (1:19:40) (0:37:45)
2.  (5041) Johanna Eriksson -81 Motala AIF  1:20:42 (1:20:42) (0:38:02)
3.  (5325) Hanna Helsing -80   1:25:47 (1:25:46) (0:41:19)
4.  (5042) Tove Langseth -75 Spårvägens FK  1:26:32 (1:26:32) (0:40:50)
5.  (5047) Kerstin Vinje -84 Upsala IF  1:27:35 (1:27:35) (0:41:09)
6.  (5045) Åsa Nylander -67 IFK Tumba  1:28:34 (1:28:33) (0:41:31)
7.  (5046) Catharina Sundelöf -66 Huddinge AIS  1:29:09 (1:29:07) (0:42:35)
8.  (5316) Sandra Jansson -86   1:29:20 (1:29:15) (0:42:48)
9.  (5317) Kajsa Friström -65 Fredrikshof  1:29:23 (1:29:22) (0:41:59)
10.  (5321) Ia Sandberg -69 Örebro AIK 1:30:05 (1:30:03) (0:42:50)
11.  (5320) Stina Svensson -73 Nacka-Värmdö SK  1:30:14 (1:30:12) (0:42:54)
12.  (5896) Sofia Svensson -86 If Linnéa  1:30:32 (1:30:20) (0:42:34)
13.  (5322) Britt Welander -71 sigtuna triathlon  1:32:09 (1:32:09) (0:44:00)
14.  (5319) Maria Nyström -82   1:32:29 (1:32:25) (0:42:45)
15.  (5903) Carin Brink -71 Täby  1:33:11 (1:33:05) (0:44:05)
16.  (5323) Sandra Berglund -90   1:33:13 (1:33:10) (0:43:09)
17.  (7142) Nilima Verma -77 Capgemini  1:33:25 (1:33:25)
18.  (5922) Angelika Treiber -91   1:33:27 (1:33:17) (0:44:45)
19.  (5961) Anna Rosendahl -83   1:33:33 (1:33:25) (0:44:04)
20.  (5331) Julia Grönkvist -81   1:33:50 (1:33:46) (0:43:44)
21.  (5888) Caroline Valentin -90 AXA SC  1:34:12 (1:34:05) (0:44:55)
22.  (5886) Sofi Paulsen -70 Team Stockholm Marathon  1:34:15 (1:34:07) (0:44:46)
23.  (5900) Maria Lundgren -73 Rånas 4h  1:34:44 (1:34:33) (0:43:48)
24.  (5315) Frida Toftdahl -87   1:34:50 (1:34:47) (0:45:25)
25.  (5897) Paola Masdeu Vaerlien -77 Huddinge AIS  1:35:11 (1:35:00) (0:44:48)
26.  (5894) Linda Löwhagen -78   1:35:18 (1:35:12) (0:44:47)
27.  (5926) Charlotta Grähs -71 Mälarhöjden  1:35:24 (1:35:16) (0:45:56)
28.  (5328) Karin Frimodt -82 IF Linnéa  1:35:45 (1:35:40) (0:44:38)
29.  (6916) Helene Maalinn -86 SL FVK  1:36:06 (1:36:04) (0:45:25)
30.  (6064) Annika Ericsson -74   1:36:31 (1:36:31) (0:45:31)
31.  (5898) Amy Abraham -76   1:37:10 (1:36:59) (0:45:54)
32.  (5929) Katarina Hildingsdotter -71 Runday IF  1:37:23 (1:37:16) (0:46:02)
33.  (5921) Mirja Nordin -86 Runday IF  1:37:32 (1:37:21) (0:45:43)
34.  (6378) Matilda Sörbring -81 Handelsbanken  1:37:37 (1:37:26) (0:46:31)
35.  (5932) Saara Mikkonen -87 IF Linnéa  1:37:40 (1:37:27) (0:46:28)
36.  (5892) Jennifer Honek -85 Team Stockholm Marathon  1:37:40 (1:37:30) (0:45:19)
37.  (5899) Helen Stjerna -70 Tsm  1:38:07 (1:38:01) (0:45:26)
38.  (5908) Ida Berglund -76   1:38:10 (1:37:57) (0:45:43)
39.  (6372) Louise Zettergren -77   1:38:14 (1:38:14) (0:47:34)
40.  (5907) Charlotte Nordström -79 Nordea  1:38:16 (1:38:09) (0:46:36)
41.  (5978) Terese Österaas -82   1:38:22 (1:38:17) (0:45:10)
42.  (6062) Annika Lidbeck -79   1:38:32 (1:38:32) (0:46:42)
43.  (5945) Joh-Anna Lindmark -74 Huddinge AIS  1:38:41 (1:38:27) (0:46:55)
44.  (5904) Karin Bergfasth -86 Amf  1:38:55 (1:38:46) (0:47:30)
45.  (5905) Åsa Miemois -84   1:39:01 (1:38:48) (0:46:36)
46.  (5329) Mia Blomberg -78   1:39:07 (1:39:05) (0:47:26)
47.  (6100) Caroline Cerbach -84   1:39:11 (1:39:10) (0:47:38)
48.  (5980) Liselott Byström -81 Fredrikshof  1:39:24 (1:39:14) (0:47:59)
49.  (6173) Ewa Holmbreg -87 Capgemini Consulting  1:39:34 (1:39:34) (0:45:17)
50.  (5913) Johanna Håkansson -72   1:39:56 (1:39:46) (0:46:35)
51.  (5917) Gisela Sjöberg -74 Hässelby SK  1:40:08 (1:39:59) (0:48:22)
52.  (5933) Magda Rosloniec -71   1:40:26 (1:40:15) (0:48:21)
53.  (6325) Katarina Gunsell -72 Team Skavsåret IF  1:40:39 (1:40:37) (0:47:20)
54.  (5890) Sofia Häggström -84 Ey  1:40:42 (1:40:37) (0:46:27)
55.  (6337) Kristin Andersson -73   1:40:43 (1:40:42) (0:48:30)
56.  (6863) Malin Tysell -82 Örebro AIK 1:40:48 (1:40:28) (0:47:55)
57.  (6056) Anne Örtqvist -86   1:40:50 (1:40:50) (0:47:08)
58.  (6360) Linda Andersson -87   1:41:00 (1:40:56) (0:46:34)
59.  (6647) Diana Müssgens -86   1:41:10 (1:41:01) (0:47:45)
60.  (6655) Martina Westergren -92   1:41:13 (1:41:10) (0:48:09)
61.  (6681) Josefin Larsson -86   1:41:33 (1:41:29) (0:48:58)
62.  (6223) Helena Roxtorp -68 Xylem IF  1:41:36 (1:41:31) (0:48:28)
63.  (5918) Malin Lindgren -75 SPIF Triatholn  1:41:39 (1:41:32) (0:48:10)
64.  (5534) Tove Alshorn -75   1:41:47 (1:41:31) (0:49:02)
65.  (5884) Andréa Hultgren -82 Team Löplabbet  1:41:49 (1:41:37) (0:48:30)
66.  (6053) Anna Rehnström -69   1:41:52 (1:41:50) (0:49:11)
67.  (5915) Elisabet Göransson -82 Ragunda IF  1:42:00 (1:41:47) (0:47:33)
68.  (6464) Nicola Gyllenswärd -76   1:42:04 (1:41:57) (0:48:58)
69.  (6457) Mona Helsing -67 IF Linnéa  1:42:09 (1:42:07) (0:48:21)
70.  (6371) Lotta Alexandersson -75   1:42:23 (1:42:23) (0:48:41)
71.  (5883) Frida Eriksson -83 Västerås  1:42:28 (1:42:21) (0:48:50)
72.  (6370) Therese Löfqvist -81   1:42:38 (1:42:28) (0:49:30)
73.  (6058) Annica Lindkvist -70 Örebro AIK 1:42:50 (1:42:50) (0:48:02)
74.  (6217) Helena Areschoug -81 IF Linnea  1:42:52 (1:42:37) (0:52:03)
75.  (6526) Elin Ramkvist -84   1:42:58 (1:42:47) (0:49:10)
76.  (6616) Nina Treschow -87 Team Wellington  1:42:58 (1:42:42) (0:48:27)
77.  (7154) Susanne Strangert -63   1:43:06 (1:42:55) (0:49:03)
78.  (5313) Erika Fyrvall -87 Runacademy  1:43:22 (1:43:19) (0:49:21)
79.  (6431) Anna Laestadius Larsson -66 Järla IF  1:43:26 (1:43:19) (0:49:41)
80.  (6076) Therese Berg -77 SABO FF  1:43:29 (1:43:18) (0:49:51)
81.  (6102) Caroline Cederroth Nylander -78   1:43:47 (1:43:47) (0:48:03)
82.  (6045) Anette Lundberg -84   1:43:49 (1:43:49) (0:50:29)
83.  (6363) Linda Gehlin -81 Team UJ  1:44:00 (1:43:56) (0:48:54)
84.  (6558) Sara Trygg Persson -89   1:44:09 (1:44:02) (0:49:03)
85.  (5893) Kristina Juhlin -85   1:44:10 (1:43:58) (0:47:45)
86.  (5925) Annika Björkman -72 Running Sweden  1:44:14 (1:44:06) (0:50:44)
87.  (6047) Angelica Lundin -88   1:44:15 (1:43:47) (0:48:39)
88.  (6840) Eva Steiner -24   1:44:28 (1:44:17) (0:49:09)
89.  (6455) Moa Jantze -78 IF Friskis&Svettis Stockholm  1:44:30 (1:44:29) (0:48:37)
90.  (6402) Maria André -78   1:44:33 (1:44:30) (0:49:46)
91.  (6512) Lindalie Richwald -89   1:44:36 (1:44:35) (0:49:09)
92.  (6548) Sandra Thunholm -85   1:44:44 (1:44:32) (0:49:45)
93.  (5906) Caroline Ingeby -82 Swedbank  1:44:52 (1:44:40) (0:50:56)
94.  (6528) Rebecka Bergström -94   1:45:11 (1:45:11) (0:50:14)
95.  (6263) Jenny Örnulf -76   1:45:12 (1:45:11) (0:51:01)
96.  (7166) Paola Peretti -74   1:45:13 (1:44:57) (0:50:32)
97.  (6452) Minna Lönnstedt -71   1:45:17 (1:45:16) (0:49:23)
98.  (6993) Josefin Enlund -95   1:45:36 (1:45:25) (0:52:50)
99.  (6368) Lise Hansen -64 Uppsala löparklubb  1:45:41 (1:45:39) (0:49:31)
100.  (6132) Daniella Stolpe -80 Sundbybergs IK 1:45:48 (1:45:46) (0:49:24)
101.  (5927) Li Ekblom -85   1:45:50 (1:45:37) (0:48:01)
102.  (7007) Katarina Mohlin -77   1:45:51 (1:45:32) (0:53:17)
103.  (6220) Erika Hed -85   1:45:52 (1:45:48) (0:49:56)
104.  (6139) Eeva-Mari Jouhilahti -84   1:45:53 (1:45:53) (0:49:43)
105.  (7031) Lena ERiksson Holmlund -63 Swedbank IF  1:46:27 (1:46:15) (0:49:04)
106.  (5923) Anette Pettersson -74   1:46:28 (1:46:14) (0:50:51)
107.  (6265) Jeanette Sergel -74 Kvarnskogen  1:46:31 (1:46:27) (0:51:03)
108.  (6946) Jennie Hysing -84   1:46:31 (1:46:10) (0:50:06)
109.  (6369) Liza Fredrika Åslund -80   1:46:46 (1:46:46) (0:50:35)
110.  (6590) Susan Bratt -64 Örebro AIK 1:46:47 (1:46:47) (0:48:57)
111.  (6401) Maria Levd -86   1:46:48 (1:46:41) (0:50:23)
112.  (6351) Anne Mette Laursen -85 Team Siberia  1:46:54 (1:46:54) (0:50:30)
113.  (5924) Annika Kvist -72 Topphälsa  1:47:00 (1:46:54) (0:48:20)
114.  (5914) Lina Berglund -85 Järfälla OK  1:47:12 (1:47:02) (0:48:38)
115.  (7127) Miriam Elfström -84   1:47:14 (1:47:01) (0:50:44)
116.  (6120) Emelie Baeckström -88   1:47:21 (1:47:14) (0:51:35)
117.  (6574) Sofia Wahlström -87   1:47:33 (1:47:32) (0:52:07)
118.  (5930) Lisbeth Persson -62   1:47:37 (1:47:26) (0:50:29)
119.  (6624) Ulrika Hoff -82   1:47:37 (1:47:32) (0:51:49)
120.  (6122) Clara Schou -81   1:47:40 (1:47:22) (0:50:10)
121.  (6761) Annika Lundkvist -87   1:47:47 (1:47:27) (0:52:13)
122.  (6521) Elin Pettersson -86 Örebro AIK 1:47:59 (1:47:58) (0:51:51)
123.  (6355) Åsa Levin -72   1:48:12 (1:48:04) (0:49:40)
124.  (6264) Jenny Andersson -73   1:48:14 (1:48:10) (0:51:55)
125.  (6178) Fanny Ericson Hållén -91   1:48:34 (1:48:26) (0:52:48)
126.  (5910) Karin Kolmodin -71 Mälarhöjden  1:48:36 (1:48:20) (0:50:48)
127.  (6403) Marie Ekman -71 Rensättra Runners  1:48:36 (1:48:31) (0:51:49)
128.  (7261) Isabella Sjölander -86   1:48:40 (1:48:14) (0:52:40)
129.  (7087) Marielle Frånberg -84   1:48:42 (1:48:30) (0:51:31)
130.  (5916) Emma Bergström -94   1:48:42 (1:43:42) (0:50:14)
131.  (6944) Isabel Heed -81 Ih  1:48:49 (1:48:23) (0:53:28)
132.  (6354) Lena Bäcklund -80   1:48:51 (1:48:48) (0:52:31)
133.  (6638) Ylva Preutz Papantoni -77 SL FVK  1:48:57 (1:48:48) (0:51:59)
134.  (6125) Ulrike Meisel -75 3athlon Bern  1:49:09 (1:48:55) (0:49:55)
135.  (6211) Hanna Bahrami -63 Uppsala LK  1:49:17 (1:49:12) (0:51:15)
136.  (6682) Ellen Alveteg -94   1:49:21 (1:49:14) (0:52:35)
137.  (6866) Evahanna Wittrin -73 1:49:22 (1:49:09) (0:50:26)
138.  (6625) Ulrika Eriksson -76 Tydje sk  1:49:45 (1:49:39) (0:51:47)
139.  (6201) Asta Grigutyte -82   1:49:49 (1:49:48) (0:50:02)
140.  (6149) Elin Thomsen -93 Pappa Putte LK  1:49:51 (1:49:37) (0:52:46)
141.  (6633) Viktoria Engvall -76 Implema  1:49:51 (1:49:45) (0:52:50)
142.  (5909) Karin Fristedt -79 Chiquita  1:49:52 (1:49:39) (0:51:55)
143.  (6222) Helena Harrisson -69   1:49:55 (1:49:48) (0:51:37)
144.  (6637) Yvonne Östman -60 IF Friskis&Svettis Stockholm  1:49:58 (1:49:47) (0:52:16)
145.  (6031) Natalie Richwaldd -89   1:50:10 (1:50:09) (0:51:41)
146.  (5902) Anneli Kortelainen -77 IF Linnéa  1:50:12 (1:49:55) (0:52:25)
147.  (7125) Mikaela Holmberg -88   1:50:16 (1:49:58) (0:52:43)
148.  (6241) Ida Renstöm -87 Jägarns Jaktlag  1:50:16 (1:49:57) (0:53:09)
149.  (6557) Sara Nordkvist -86   1:50:17 (1:50:12) (0:52:06)
150.  (6601) Ting-Ting Kan -86 Swedbank  1:50:29 (1:50:09) (0:51:51)
151.  (7191) Pia Hardin -64 Capgemini  1:50:38 (1:50:19) (0:51:37)
152.  (6740) Anette Ringius -63 1:50:48 (1:50:36) (0:52:16)
153.  (6140) Eva Haddleton -68   1:50:53 (1:50:50) (0:53:00)
154.  (6635) Emma Levd -84   1:50:55 (1:50:47) (0:53:24)
155.  (6994) Karolina Moberg -86   1:51:05 (1:50:44) (0:52:46)
156.  (6103) Cathrine Sandegren -77   1:51:06 (1:51:03) (0:52:45)
157.  (6441) Michaela Aspdahl -84 Team Stockholm Marathon  1:51:09 (1:51:03) (0:53:01)
158.  (5969) Petra Månström -76 Bloggjoggarna  1:51:17 (1:51:05) (0:53:00)
159.  (6065) Antonia Lindmark -83   1:51:26 (1:51:19) (0:52:12)
160.  (6969) Jessica Tanzilli -74   1:51:26 (1:51:10) (0:51:26)
161.  (7295) Ylwa Malmberg -69   1:51:28 (1:51:10) (0:55:16)
162.  (7266) Theresia Palmgren -80   1:51:36 (1:51:12) (0:56:29)
163.  (6596) Therese Lindberg -77 Cityrunners  1:51:43 (1:51:36) (0:50:41)
164.  (6152) Elisabeth Borg -76 Stockholm  1:51:46 (1:51:46) (0:52:55)
165.  (6035) Andrea Lindfors -79   1:52:04 (1:51:49) (0:53:26)
166.  (6312) Kajsa Bergman -81 SÖS IF  1:52:07 (1:51:54) (0:54:31)
167.  (6157) Emma Brandt-Johnsson -74   1:52:11 (1:52:06) (0:54:40)
168.  (6075) Åsa Bergman -83   1:52:14 (1:52:01) (0:53:10)
169.  (6136) Denise Guggenheimer -85   1:52:38 (1:52:38) (0:56:34)
170.  (6377) Maria Cedervall -89   1:52:42 (1:52:37) (0:51:27)
171.  (6269) Jenny Fohlstedt -71 Stark Ute  1:52:44 (1:52:29) (0:53:23)
172.  (6046) Anette Stålnacke -75   1:52:44 (1:52:31) (0:53:58)
173.  (7155) Camilla Byström -69 Södermalm  1:52:48 (1:52:33) (0:54:40)
174.  (6733) Andrea Ihrman -84   1:52:51 (1:52:41) (0:54:49)
175.  (3139) Camilla Toft-Grahn -68 Gimmersta IK 1:52:55 (1:52:48) (0:53:48)
176.  (6006) Ann-Catrine Jonsson -71   1:53:01 (1:52:51) (0:52:27)
177.  (6107) Charlotta Thomasson -61 AXA Sports Club  1:53:07 (1:53:06) (0:53:05)
178.  (6051) Anna Samuelsson -84   1:53:12 (1:53:12) (0:51:52)
179.  (7073) Malin Ronnebro -88   1:53:27 (1:53:09) (0:52:50)
180.  (6964) Jenny Bobille-Vaucher -72 Stockholm City Triathlon  1:53:31 (1:53:19) (0:54:48)
181.  (6554) Sandra Blomqvist -77 Snabba Fötter IF  1:53:43 (1:53:39) (0:53:10)
182.  (7140) Mikaela Almerud -77   1:53:48 (1:53:43) (0:53:45)
183.  (6151) Elisabeth Lundblad -73 Opoint Sports Club  1:53:54 (1:53:50) (0:53:19)
184.  (6346) Petra Zalitis Hultqvist -80   1:53:55 (1:53:47) (0:54:21)
185.  (7040) Lina Wendle -78   1:53:59 (1:53:43) (0:53:02)
186.  (6048) Ann Järlefelt -53 Hammarby  1:54:00 (1:54:00) (0:54:31)
187.  (6758) Annika Kullman Höök -65   1:54:05 (1:53:44) (0:54:27)
188.  (7270) Tina Vincent -71 Tradechannel  1:54:12 (1:54:04) (0:52:52)
189.  (6175) Therese Johansson -78 Swedbank  1:54:16 (1:54:16) (0:54:11)
190.  (6077) Elisabeth Todaro -71 Spånga  1:54:27 (1:54:14) (0:53:37)
191.  (6088) Bodil Paulin -63   1:54:28 (1:54:19) (0:53:54)
192.  (6622) Ulrika Brinck -80   1:54:34 (1:54:29) (0:53:20)
193.  (7257) Karin Svedberg -70 Osrör  1:54:34 (1:54:19) (0:53:09)
194.  (5911) Mia Thomsen -70 Pappa Putte LK  1:54:41 (1:49:24) (0:52:45)
195.  (6293) Johanna Nilsson -91   1:54:43 (1:54:41) (0:53:51)
196.  (6148) Elin Hägglund -84   1:54:50 (1:54:35) (0:55:08)
197.  (6623) Ulrika Hallesius -70   1:54:52 (1:54:52) (0:55:41)
198.  (6050) Anna Lundahl -85   1:54:54 (1:54:48) (0:53:55)
199.  (6555) Sandra Nordström -80 Uppsala  1:54:54 (1:54:46) (0:54:23)
200.  (6498) Mariette Persson -67   1:54:56 (1:54:51) (0:53:34)
201.  (6074) Bercem Johannesson -77 Uppsala University Road Runners  1:55:08 (1:54:57) (0:55:35)
202.  (6432) Melina Galeadi -76 Team Stockholm Marathon  1:55:14 (1:55:12) (0:55:26)
203.  (6224) Helena Strigård -82   1:55:16 (1:55:09) (0:53:44)
204.  (7264) Tereza Hultgren -72   1:55:29 (1:55:20) (0:54:31)
205.  (6345) Linda Jagerskog -76   1:55:33 (1:55:15) (0:54:49)
206.  (6642) Zahida Falk -79 Fazer IK 1:55:42 (1:55:34) (0:53:27)
207.  (7056) Louise Thorslund -92   1:55:58 (1:55:39) (0:53:18)
208.  (6795) Caroline Järneström -63 Sös if  1:56:06 (1:55:56) (0:54:03)
209.  (6591) Susanne Nyberger -49   1:56:07 (1:56:03) (0:55:10)
210.  (6061) Annicka Istemo -65 Spånga  1:56:14 (1:56:02) (0:54:22)
211.  (7287) Ulrika Gunnari -74   1:56:15 (1:55:59) (0:55:35)
212.  (7037) Anne-Lie Ridefors -57   1:56:21 (1:55:58) (0:54:55)
213.  (6404) Marie Johansson -88 Deloitte AB  1:56:21 (1:56:20) (0:55:29)
214.  (6754) Anne John -81   1:56:24 (1:55:57) (0:54:33)
215.  (6759) Annika Lindgren -65 Tsm  1:56:26 (1:56:17) (0:56:28)
216.  (7102) Martina Candolin -84   1:56:38 (1:56:26) (0:55:32)
217.  (7010) Yoko Kizu -73   1:56:53 (1:56:35) (0:53:40)
218.  (6014) Alva Jonevret -97   1:57:02 (1:57:00) (0:57:20)
219.  (6929) Susanna Helgesen -85 Remium  1:57:11 (1:56:49) (0:53:37)
220.  (6545) Rose Marie Markström -65 Järfälla  1:57:31 (1:57:24) (0:55:22)
221.  (6803) Vanessa Salazar -79 team stockholm marathon  1:57:35 (1:57:22) (0:55:34)
222.  (6887) Gina Aspelin -84 Runday IF  1:57:38 (1:57:29) (0:53:45)
223.  (6789) Carina Vedin -62   1:57:42 (1:57:23) (0:56:13)
224.  (6626) Una Ryder -73   1:58:04 (1:57:59) (0:56:31)
225.  (6268) Jenny Pollak -70   1:58:07 (1:57:51) (0:57:20)
226.  (6156) Emma Berg -73 Klöver dam  1:58:10 (1:57:54) (0:54:10)
227.  (7219) Nora Bülund -98   1:58:16 (1:57:52) (0:56:11)
228.  (6137) Diana Edenlilja -87 Uppsala  1:58:22 (1:58:16) (0:53:53)
229.  (6112) Andrea Lotsander -97 Aik  1:58:28 (1:58:22) (0:55:57)
230.  (6995) Josefine Thomasson -87   1:58:34 (1:58:12) (0:53:15)
231.  (7014) Kria Dietersdottir -82   1:58:35 (1:58:11) (0:57:18)
232.  (7054) Charlotta Bergman -70   1:58:54 (1:58:43) (0:56:45)
233.  (7145) Nina Andersson -73   1:59:04 (1:58:37) (0:56:23)
234.  (6199) Annika Mellberg -87 AppWin IT  1:59:06 (1:58:54) (0:51:53)
235.  (6204) Gunilla Glifberg -61   1:59:08 (1:58:59) (0:57:04)
236.  (6099) Carolina Risfjell -79   1:59:09 (1:59:05) (0:55:31)
237.  (6116) Christina Magnusson -67 Tsm  1:59:17 (1:59:06) (0:56:10)
238.  (6108) Charlotta Magnusson -83 SPIF Triathlon  1:59:28 (1:59:21) (0:56:29)
239.  (6158) Emma Nilsson -85 King Island Allstars  1:59:40 (1:59:36) (0:55:07)
240.  (6205) Sandra Gustafsson -85   1:59:42 (1:59:24) (0:54:47)
241.  (6357) Libbie Lindahl -79 Swerun  1:59:43 (1:59:38) (0:54:57)
242.  (7029) Maria Larsson -85   1:59:46 (1:59:28) (0:54:46)
243.  (6101) Caroline Oskarsson -91   1:59:48 (1:59:23) (0:57:20)
244.  (7285) Ulla Boman -65 Team Skavsåret IF  1:59:55 (1:59:37) (0:54:41)
245.  (7292) Anna Wikner -87   2:00:15 (2:00:01) (0:56:41)
246.  (6159) Hedvig Englund -68 IK Droppen  2:00:16 (1:59:53) (0:57:37)
247.  (6816) Claire Hedberg -68 Salk  2:00:19 (2:00:04) (0:55:46)
248.  (6316) Karin Havemose -59 IFK Mora  2:00:21 (2:00:10) (0:57:19)
249.  (7134) Natalia Mjasnikova -77   2:00:24 (1:59:56) (0:56:16)
250.  (6571) Ann-Sofi Nilsson -76   2:00:28 (2:00:21) (0:57:29)
251.  (6306) Eva Jonsson Carlsson -82   2:00:32 (2:00:28) (0:55:35)
252.  (6844) Elin Lundström Emtemo -75   2:00:32 (2:00:19) (0:57:10)
253.  (6764) Ann-Sofie Sundholm -84   2:00:45 (2:00:24) (0:57:43)
254.  (6875) Felicia Håkansson -84 Bajen Surf  2:00:47 (2:00:38) (0:57:29)
255.  (6746) Anna Fiorillo -74 Väsby SS Triathlon  2:00:50 (2:00:33) (0:56:31)
256.  (6868) Eva-Lotta Stålnacke -73   2:00:53 (2:00:30) (0:57:20)
257.  (6216) Mimmi Magnusson -80   2:00:55 (2:00:55) (0:56:24)
258.  (7297) Yvonne Eklund -66 Avesta OK  2:00:56 (2:00:43) (0:57:43)
259.  (6640) Ylva Gardell -81   2:01:05 (2:00:55) (1:00:11)
260.  (6481) Barbro Nordström -53 Storvreta IK 2:01:10 (2:01:02) (0:56:11)
261.  (7067) Anna Hammarberg -75   2:01:12 (2:00:59) (0:58:25)
262.  (7083) Maria Sundblom -67 Avancia Åland  2:01:23 (2:01:07) (0:57:24)
263.  (7004) Karin Linnersund -81 Stockholm City Triathlon  2:01:24 (2:00:59) (0:57:06)
264.  (6900) Gun Nordvall -82   2:01:25 (2:01:03) (0:57:29)
265.  (7490) Camilla Wallin -73   2:01:29 (2:01:04) (0:57:24)
266.  (6323) Karolina Bergman -81 Solna  2:01:45 (2:01:39) (0:58:07)
267.  (7244) Sofi Larsson -82 Team Legolas  2:01:48 (2:01:25) (0:56:10)
268.  (6778) Sara Bergdahl -85   2:02:06 (2:01:40) (0:57:26)
269.  (7072) Malin Johansson -86   2:02:06 (2:01:41) (0:57:27)
270.  (7492) Josefin Ek -86   2:02:11 (2:01:48) (0:59:00)
271.  (6828) Daniela Granqvist -75 Örebro AIK 2:02:18 (2:01:57) (0:57:42)
272.  (7493) Karin Norden -59 Team Sthlm Marathon  2:02:26 (2:02:05) (0:57:14)
273.  (6155) Emelie Glaser -88   2:02:30 (2:02:20) (0:57:06)
274.  (6770) Åsa Schwieler -68 Stockholm City Triathlon  2:02:32 (2:02:16) (0:57:41)
275.  (7042) Ann Ritella -73   2:02:34 (2:02:16) (0:57:19)
276.  (6815) Cecilia Bildt Sandgren -69 Vallentuna  2:02:39 (2:02:14) (0:57:51)
277.  (7256) Suzanne Hesselgren -63   2:02:40 (2:02:18) (0:57:27)
278.  (6850) Emma Eneström -79 Kälvesta  2:02:45 (2:02:20) (0:57:31)
279.  (6963) Jenny Wileen -72   2:02:46 (2:02:18) (0:57:29)
280.  (6615) Tracey Isaksson -73   2:02:52 (2:02:46) (0:57:31)
281.  (6787) Camilla Hodin Davidsson -75 Ge  2:02:54 (2:02:34) (0:57:58)
282.  (7165) Paola Andersson -68 Trosa  2:03:00 (2:02:45) (0:58:48)
283.  (7048) Linnea Järlefelt -88 Hammarby  2:03:02 (2:02:46) (0:57:14)
284.  (6154) Ellen Krusell -96 2:03:03 (2:03:03) (0:57:25)
285.  (7045) Linda Sandin -82 Kompisai  2:03:05 (2:02:48) (0:56:41)
286.  (7032) Lena Thorén -65   2:03:13 (2:02:49) (0:56:17)
287.  (6556) Sara Lundqvist -91   2:03:19 (2:03:17) (0:54:23)
288.  (6589) Stina Vällfors -83   2:03:23 (2:03:14) (0:56:30)
289.  (7197) Qamilla Syk -67 Handelsbanken IF  2:03:33 (2:03:19) (0:59:43)
290.  (7262) Tarja Häggmark -67   2:03:35 (2:03:07) (0:56:59)
291.  (6225) Helena Nordstrand -73   2:03:41 (2:03:40) (0:57:16)
292.  (6978) Louise Arenander -85   2:03:47 (2:03:20) (0:58:43)
293.  (6180) Annika Fredin -85   2:03:47 (2:03:38) (0:59:00)
294.  (6797) Caroline Wekfelt -76   2:03:47 (2:03:33) (0:59:08)
295.  (6796) Zandra Milton -78   2:03:48 (2:03:34) (0:59:08)
296.  (6290) Johanna Bäckström -73   2:04:08 (2:03:50) (0:58:48)
297.  (7015) Christina Camner -74 Urban Roots  2:04:15 (2:04:04) (0:59:40)
298.  (7241) Sofia Ljungberg -79 Happyrunner  2:04:16 (2:03:58) (0:58:32)
299.  (1336) Erika Enlund -77   2:04:31 (2:04:25) (0:57:32)
300.  (7062) Magdalena Jonsson -75 Enskede Ridsällskap  2:04:34 (2:04:16) (0:59:38)
301.  (6894) Amanda Larsson -94 Brottby SK  2:04:51 (2:04:51) (0:58:03)
302.  (5330) Teres Andersson -78   2:04:54 (2:04:49) (0:56:55)
303.  (6743) Ann-Christin Konstenius -48 Mörsils IF  2:05:19 (2:04:57) (0:59:33)
304.  (6752) Anna Fahlstedt -68   2:05:21 (2:05:03) (1:00:28)
305.  (6091) Brooke Edwards -91   2:05:24 (2:05:16) (0:57:47)
306.  (7075) Malin Stoll -74   2:05:26 (2:05:08) (0:57:30)
307.  (6755) Annelie Wulff -83   2:05:29 (2:05:04) (1:00:29)
308.  (7086) Marie Blomgren -81 Friskis & Svettis Stockholm  2:05:31 (2:05:22) (1:01:06)
309.  (7012) Camilla Holmström -68   2:05:36 (2:05:18) (0:58:32)
310.  (6940) Inger Nyström -66 Nyström HR Consulting  2:05:53 (2:05:41) (0:58:03)
311.  (6715) Anna Limmergård -82   2:05:57 (2:05:37) (1:00:27)
312.  (6839) Emelie Sigerstad -79   2:05:57 (2:05:30) (1:00:51)
313.  (7232) Silva Pilarv Sivertsen -86 Team Wellington  2:06:14 (2:05:57) (0:58:58)
314.  (6938) Ingela Nordebo -77 Kungsängen IF  2:06:27 (2:06:11) (0:58:10)
315.  (6960) Jennifer Öman -78 Rudbeckianska gymnasiet Västerås  2:06:28 (2:06:03) (1:02:33)
316.  (6340) Kristina Mellberg -72   2:06:56 (2:06:48) (0:59:12)
317.  (6985) Johanna Löndahl -74   2:06:56 (2:06:32) (0:59:50)
318.  (7082) Maria Saarnio -76 Rudbeckianska gymnasiet Västerås  2:07:03 (2:06:37) (1:02:32)
319.  (7131) Monika Simion -66   2:07:26 (2:07:16) (0:58:19)
320.  (7114) Margarita Bartish -88 Bromma  2:07:28 (2:07:02)
321.  (6757) Annika Gylling -68 Länsförsäkringar  2:07:33 (2:07:23) (0:59:49)
322.  (6153) Elizabeth Lindell -75 Spif triathlon  2:07:37 (2:07:35) (1:00:00)
323.  (7222) Sandra Behrens -82   2:07:38 (2:07:23) (0:59:19)
324.  (6573) Sofia Jax -75 Score24.com  2:07:53 (2:07:51) (0:59:12)
325.  (6212) Hanna Renström -93 Jägarns Jaktlag  2:07:57 (2:07:39) (1:01:02)
326.  (6851) Emma Johansson -81   2:07:59 (2:07:33) (0:59:28)
327.  (6852) Gunilla Falk -76   2:08:04 (2:07:48) (1:01:12)
328.  (6703) Anna Franzén -63 Ssm  2:08:07 (2:07:53) (1:00:09)
329.  (7074) Malin Edling -69   2:08:16 (2:08:07) (0:58:50)
330.  (6774) Astrid Wallstén -79   2:08:27 (2:08:13) (0:59:14)
331.  (7047) Julia Holmberg -94   2:08:32 (2:08:13) (0:59:58)
332.  (6799) Cecilia Blomgren -63   2:08:33 (2:08:17) (1:00:27)
333.  (6845) Elin Lethagen -86   2:08:42 (2:08:20) (0:56:53)
334.  (6914) Helen Ankarstrand -59   2:08:45 (2:08:25) (0:59:53)
335.  (6910) Hanna Bernemyr -75 Rönninge  2:09:15 (2:08:55) (0:58:08)
336.  (7036) Lia Sandström -76   2:09:15 (2:09:05) (1:01:42)
337.  (6771) Åsa Berzelius Tillenius -75   2:09:21 (2:08:58) (1:02:33)
338.  (6847) Ellen Henriksson -84 Kungsholmen  2:09:22 (2:09:01) (1:00:22)
339.  (7119) Michaela Bolins -91 Alfta Ösa OK  2:09:23 (2:09:08) (1:01:09)
340.  (7006) Karolina Äletoft -61 Tsm  2:09:32 (2:09:21) (1:00:49)
341.  (6083) Anna Björnson -76   2:09:39 (2:09:17) (0:59:28)
342.  (6913) Helen Gerenstein -72   2:09:48 (2:09:35) (0:59:09)
343.  (6878) Filippa Bruto -90   2:10:09 (2:09:52) (1:01:32)
344.  (7298) Siri Wallenius -87   2:10:15 (2:09:52) (1:00:36)
345.  (7059) Luisa Ström -73   2:10:26 (2:10:09) (1:00:39)
346.  (6387) Olivia Nelin -95   2:10:31 (2:10:31) (0:59:46)
347.  (6869) Evelyn Banffy -75   2:10:33 (2:10:07) (1:00:55)
348.  (6318) Karin Pernold -75 Stockholm HHH  2:10:34 (2:10:18) (0:59:34)
349.  (7180) Petra Ringö -69   2:10:40 (2:10:21) (0:58:02)
350.  (6983) Lisa Weman -74 Weman  2:10:45 (2:10:30) (1:00:06)
351.  (6739) Anette Hulth -68   2:10:48 (2:10:24) (1:01:21)
352.  (7050) Margareta Englund -60 Alfta Ösa Ok  2:11:05 (2:10:50) (1:02:19)
353.  (7049) Lisa Englund -91 Alfta Ösa Ok  2:11:05 (2:10:51) (1:02:20)
354.  (7071) Malin Engström -67   2:11:13 (2:10:52) (0:59:58)
355.  (7053) Lotta Schwarz -62   2:11:20 (2:11:00) (1:00:20)
356.  (6319) Karin Gunnelin -88 Eskilstuna  2:11:26 (2:11:03) (1:03:45)
357.  (7224) Sara Springare -84 Örebro AIK 2:12:07 (2:11:47) (0:57:57)
358.  (6876) Amanda Ellis -66   2:12:17 (2:12:10) (1:00:30)
359.  (7488) Jacqueline Rano -89   2:12:17 (2:11:58) (1:01:49)
360.  (7147) Noora Jayasekara -78   2:12:33 (2:12:19) (1:02:25)
361.  (7077) Malin Åström -84   2:12:43 (2:12:36) (1:01:37)
362.  (6917) Helene Garmark -77   2:13:57 (2:13:32) (1:01:24)
363.  (2279) Gabriella Burel -66 SL FVK  2:14:22 (2:14:20) (1:01:20)
364.  (6393) Malin Lidforss -89 SASSE Runners  2:14:25 (2:14:20) (1:01:24)
365.  (6842) Mariana Ehn -71   2:14:37 (2:14:24) (1:03:00)
366.  (6915) Helena Lindqvist -83   2:15:15 (2:14:54) (1:02:35)
367.  (6937) Inga Petterson-Starck -71 Ge  2:15:16 (2:14:58) (0:59:27)
368.  (7035) Leyla Öfwerström -85   2:15:26 (2:15:00) (1:00:40)
369.  (7243) Sofie Lundkvist -90   2:15:29 (2:15:10) (1:00:05)
370.  (7111) Maud Johansson -75   2:15:34 (2:15:09) (1:02:28)
371.  (6794) Caroline Lindström -84   2:15:43 (2:15:21) (1:02:08)
372.  (7210) Eva Edfeldt -71 Visby  2:15:44 (2:15:27) (1:01:14)
373.  (6934) Mia Collin -72   2:16:25 (2:16:04) (1:02:50)
374.  (6804) Charlotte Brolin -83   2:16:26 (2:16:09) (0:59:02)
375.  (6792) Carola Hellberg -78   2:16:35 (2:16:15) (1:02:36)
376.  (6320) Karin Klarström -70 Norra Stockholm Endurance  2:17:12 (2:16:59) (1:05:19)
377.  (6763) Anna Liderot Ivarsson -75   2:18:00 (2:17:34) (1:03:26)
378.  (6518) Petra Lönneberg -70 Norra Stockholm Endurance  2:19:11 (2:18:59) (1:05:19)
379.  (6750) Anna Strandberg -89   2:19:42 (2:19:19) (1:05:51)
380.  (7211) Sara Nordgren   2:19:57 (2:15:52) (0:56:21)
381.  (6768) Åsa Bergmark -80   2:20:30 (2:20:11) (1:02:57)
382.  (6817) Sofia Edlund -65 Tsm  2:20:33 (2:20:07) (1:05:50)
383.  (6986) Johanna Persbo -75 Axa Sports Club  2:20:45 (2:20:25) (1:05:24)
384.  (7240) Sofia Ellebrand -78   2:20:47 (2:20:28) (1:07:25)
385.  (7129) Monica Johansson -87   2:21:15 (2:20:51) (1:04:53)
386.  (5433) Cesilia Bäcklund -72 Västerås Allmänna Klubb  2:21:31 (2:16:02) (1:03:03)
387.  (6959) Jennie Westerlund -86 Mästerby Runners  2:22:29 (2:22:04) (1:02:52)
388.  (6953) Farah Gunnelin -60 Kungsholmen  2:25:15 (2:24:53) (1:08:55)
389.  (6793) Carola Lassén -65   2:26:06 (2:25:39) (1:07:55)
390.  (6941) Ingrid Andersson -59   2:26:17 (2:26:03) (1:06:25)
391.  (6756) Annie Lindmark -89   2:29:23 (2:29:12) (1:04:02)
392.  (7057) Nina Lubrán -69 FMV Sport  2:30:20 (2:29:57) (1:09:46)
393.  (7254) Stina Renström -57 Jägarns jaktlag  2:31:55 (2:31:37) (1:10:08)

10 km Män

Brutto

Netto
1.  (1) Robel Fsiha -95 Spårvägens FK  0:29:41 (0:29:41)
2.  (3) Haben Idris -87 Hässelby sk  0:30:00 (0:30:00)
3.  (4) Msgna Beyen -93 Hälle IF  0:30:42 (0:30:42)
4.  (2) Akbit Gebrekal -84 Strands IF  0:30:52 (0:30:52)
5.  (6) Lars Södergård -83 Vallentuna FK  0:31:14 (0:31:14)
6.  (11) Martin Öhman -81 Hässelby SK  0:32:18 (0:32:18)
7.  (10) Martin Stjernlöf -87 Eskilstuna Friidrott  0:32:21 (0:32:21)
8.  (12) Claes Bengtsson -82   0:33:06 (0:33:06)
9.  (16) Jonas Linderholm -88 Huddinge AIS  0:33:18 (0:33:18)
10.  (26) Mikael Svedjeholm -79 Electrolux IF  0:33:34 (0:33:34)
11.  (17) Niklas Andersson -78 Hässelby SK  0:33:59 (0:33:59)
12.  (13) Claes Theander -75 Sundbybergs IK Skidor  0:33:59 (0:33:59)
13.  (22) Ossian Fjordefalk -90 Spårvägens FK  0:34:10 (0:34:10)
14.  (14) Adam Lindström -93 Hässelby sk  0:34:11 (0:34:11)
15.  (19) Love Berzell -92 OK Ravinen  0:34:14 (0:34:14)
16.  (25) Johan Sandler -76 Fredrikshofs FIF  0:34:20 (0:34:20)
17.  (29) Christian Mundt -80 Hässelby SK  0:34:25 (0:34:25)
18.  (33) Johan Södersten -69 Hässelby SK  0:34:27 (0:34:27)
19.  (35) Mikael Andersson -77 Sävast ski team  0:34:32 (0:34:30)
20.  (23) Frans Heijbel -77 IF Linnéa  0:34:35 (0:34:35)
21.  (15) Alberto Ramos -84 Huddinge AIS  0:34:37 (0:34:37)
22.  (61) Johannes Tegner -86 Fredrikshof  0:34:40 (0:34:40)
23.  (9) Tomas Johnsson -77 Turebergs FK  0:34:42 (0:34:42)
24.  (24) Jonas Wetter -87 Spårvägens FK  0:34:55 (0:34:55)
25.  (38) Håkan Eriksson -81 IF Linnéa  0:35:06 (0:35:06)
26.  (43) Mathias Ösmark -82   0:35:07 (0:35:07)
27.  (21) Valdemar Crispin -97 Spårvägens FK  0:35:29 (0:35:29)
28.  (28) Andreas Falk -77 Runners' Store LK  0:35:29 (0:35:27)
29.  (40) Johan Skugge -71   0:35:38 (0:35:37)
30.  (41) Carl-Johan Lann -79 IF Linnéa  0:35:45 (0:35:45)
31.  (27) Andreas Åkesson -87 Saltsjöbadens IF  0:35:52 (0:35:52)
32.  (96) Patrick Claesson -94 Hammarby IF  0:35:57 (0:35:57)
33.  (5024) Anders Ternow -77   0:36:08 (0:36:08)
34.  (32) Gary Hester -61   0:36:18 (0:36:16)
35.  (98) Fredrik Klingberg -83   0:36:18 (0:36:18)
36.  (30) Fredrik Arthursson -63 Hässelby SK  0:36:27 (0:36:26)
37.  (112) Bastiano Del Fuego Impetuoso -86 Reimersholme Saints IF  0:36:33 (0:36:33)
38.  (36) Robert Holmgren -72 Huddinge AIS  0:36:35 (0:36:34)
39.  (104) Hjalmar Didrikson -74 Runday  0:36:38 (0:36:38)
40.  (210) Fredrik Munthe -80   0:36:41 (0:36:39)
41.  (39) Jan-Magnus Söderlund -75   0:36:42 (0:36:42)
42.  (118) Jan Källman -72   0:36:42 (0:36:41)
43.  (369) Kalle Skarin -85 Varggropen Runners  0:36:43 (0:36:39)
44.  (42) Mario Cortinovis -71 astrazeneca if  0:36:47 (0:36:47)
45.  (147) Mikael Raita -74 Convini  0:36:49 (0:36:48)
46.  (102) Erik Aschan -75 Runday IF  0:37:04 (0:37:04)
47.  (45) David Valas -80 IF Linnéa  0:37:05 (0:37:04)
48.  (100) Anders Sundström -77 Sundbybergs IK 0:37:14 (0:37:12)
49.  (231) Philip Seweling -90 Arådalens IF  0:37:17 (0:37:13)
50.  (99) Björn Lind -87   0:37:20 (0:37:20)
51.  (109) Tommy Wikström -74 Västerås LK  0:37:22 (0:37:19)
52.  (130) Tomas Wirén -84   0:37:29 (0:37:28)
53.  (107) Erik Adeler -79 IF Linnéa Löpning / Norge  0:37:31 (0:37:26)
54.  (110) Ulf Eriksson -74 Huddinge AIS  0:37:32 (0:37:30)
55.  (46) Yavar Biranvand -90 Run4Fun Löparklubb Fagersta  0:37:33 (0:37:33)
56.  (542) Fredrik Larsson -82 Stockholms Brantaste IF  0:37:39 (0:37:35)
57.  (160) Erik Larsson -82 Falu marathonsällskap  0:37:41 (0:37:39)
58.  (358) Mårten Bergstrand -88 Enebybergs IF  0:37:42 (0:37:41)
59.  (116) Erik Rosenborg -72 Netrelations  0:37:44 (0:37:44)
60.  (137) Henrik Forsberg -73 If Linnea  0:37:50 (0:37:46)
61.  (168) Mikael Kördel -88   0:37:52 (0:37:50)
62.  (122) Marcus Seyffarth -73 IFK Lidingö  0:37:55 (0:37:54)
63.  (103) Henrik Eriksson -81 Åtvidabergs IF  0:37:58 (0:37:56)
64.  (141) Jonas Bäckström -77 IF Linnéa  0:38:03 (0:38:01)
65.  (121) Lars Axelsson -86 Gate46 IF  0:38:03 (0:38:01)
66.  (7) Robin Lagerqvist -86 Ystads IF Friidrott  0:38:11 (0:38:10)
67.  (5169) Conny Jonsson -75 Rånäs 4H  0:38:13 (0:38:08)
68.  (399) Andreas Karlsson -80 Siemens  0:38:16 (0:38:15)
69.  (235) Christiaan van dijk -75   0:38:16 (0:38:15)
70.  (157) Caj Virta -73   0:38:20 (0:38:19)
71.  (97) Jonas Moberg -71 Gotland Tankers  0:38:38 (0:38:38)
72.  (150) Otto Linderborg -85 Uppsala Vasaloppsklubb  0:38:39 (0:38:37)
73.  (5269) Magnus Värnqvist -74 Örebro AIK 0:38:41 (0:38:41)
74.  (124) Per Larsson -73 Running Sweden  0:38:42 (0:38:40)
75.  (269) Per Lindblom -75 Hjorthagen superstars  0:38:43 (0:38:41)
76.  (146) Mattias Näslund -75 Öbacka  0:38:44 (0:38:43)
77.  (128) Daniel Schreiber -75 Väsby ss triathlon  0:38:45 (0:38:42)
78.  (344) Claes Steimert -83 Handelsbanken  0:38:47 (0:38:47)
79.  (144) Martin Vose -67 Nockeby Harriers  0:38:47 (0:38:47)
80.  (2022) Anders Hellman -71 Ge  0:38:48 (0:38:47)
81.  (355) Henrik Torkelsson -78   0:38:48 (0:38:45)
82.  (136) Erik Johansson -85   0:38:49 (0:38:47)
83.  (120) Ken Hakata -73 IF Linnéa  0:38:50 (0:38:49)
84.  (186) Fredrik H Lagerkrantz -75 Spif Triathlon  0:38:53 (0:38:50)
85.  (279) Anders Grahne -71 Stockholms Klätterklubb  0:38:53 (0:38:52)
86.  (5162) Trevor Ryan -71 Sct  0:38:53 (0:38:53)
87.  (364) Rauno Halonen -67   0:38:55 (0:38:52)
88.  (234) Simon Gudmundsson -92   0:39:01 (0:38:59)
89.  (359) Krister Persson -86 SPIF Triathlon  0:39:03 (0:39:00)
90.  (348) Johan Didron -82 Ge  0:39:04 (0:39:04)
91.  (151) Petter Sundelin -84 Heman Hunters  0:39:09 (0:39:08)
92.  (166) Thomas Lundkvist -86 Rehns BK  0:39:13 (0:39:11)
93.  (177) Scott Moore -76   0:39:14 (0:39:13)
94.  (5398) Anders Sandwall -82   0:39:15 (0:39:14)
95.  (384) Anders Björkman -82 Myssjö-Ovikens IF  0:39:15 (0:39:12)
96.  (106) Magnus Gruvstedt -76 Lucifer  0:39:19 (0:39:19)
97.  (152) Robert Andure'n -83   0:39:22 (0:39:21)
98.  (149) Joakim Olsson -80 KA 3 IF  0:39:23 (0:39:23)
99.  (158) Carl Lernberg -76 Swedbank  0:39:24 (0:39:22)
100.  (258) Jannis Tsiamis -83 IF Linnéa  0:39:28 (0:39:22)
101.  (140) Johan Heverius -75 Perido  0:39:30 (0:39:29)
102.  (135) Christer Edlund -66 Lulekamraterna  0:39:31 (0:39:30)
103.  (154) Alexander Sem -75 IF Linnea  0:39:34 (0:39:29)
104.  (174) Rickard Andersson -72 Silverdal  0:39:35 (0:39:32)
105.  (540) Felix Rudberg -86 Yuppie Ski Club  0:39:35 (0:39:26)
106.  (200) Peter Siljerud -70 Team Endorfin  0:39:40 (0:39:39)
107.  (169) Rasmus Olsson -75   0:39:42 (0:39:39)
108.  (145) Mattias Gustafsson -73   0:39:42 (0:39:40)
109.  (175) Roger Svensson -74 Runday IF  0:39:44 (0:39:43)
110.  (371) Stellan Rönnkvist -72 Sthlm City Triathlon  0:39:46 (0:39:37)
111.  (155) Anders Thernström -64 Huddinge AIS  0:39:46 (0:39:43)
112.  (132) Alberto Pinton -62 Hammarbyhöjden  0:39:47 (0:39:45)
113.  (189) Jacob Hellqvist -87   0:39:52 (0:39:51)
114.  (724) Kristoffer Gunnartz -70 fredrikshovs ck  0:39:52 (0:39:48)
115.  (198) Östen Bexelius -68 Sälens IF  0:39:53 (0:39:51)
116.  (2180) Derek Peatt -71   0:39:53 (0:39:42)
117.  (171) Per-Jan Eriksson -65 Team Dylan  0:39:54 (0:39:51)
118.  (202) Timothy Barbitta -78 Västerås LK  0:39:55 (0:39:52)
119.  (179) Senad Suhonjic -84 Västerås LK  0:39:56 (0:39:54)
120.  (161) Jens Aspengren -78 Morningstar  0:39:58 (0:39:54)
121.  (138) Henrik Nilsson -80 Gammelgårdens IF  0:40:04 (0:40:04)
122.  (230) Per Johansson -86 Ursvik Bastubadares Löpsällskap  0:40:05 (0:40:03)
123.  (537) Jan Sonnevi -76 Nilsson Gotland  0:40:06 (0:40:02)
124.  (180) Tomas Kolmodin -83   0:40:06 (0:40:03)
125.  (272) Mikael Sjögren -74 Södertälje IF  0:40:10 (0:40:08)
126.  (233) Scott Norford -85   0:40:20 (0:40:17)
127.  (197) Peter Molin -68 Ericsson IK 0:40:22 (0:40:18)
128.  (385) Peter Lindholm -72   0:40:23 (0:40:22)
129.  (142) Jonas Rodoni -77 Kambi  0:40:29 (0:40:28)
130.  (224) Mats Ericsson -73   0:40:31 (0:40:30)
131.  (162) Jonas Nilsson -87 Sälen  0:40:39 (0:40:37)
132.  (237) Thomas Madesten -74   0:40:44 (0:40:38)
133.  (287) Daniel Gyllendahl -78 Bjurfors  0:40:47 (0:40:47)
134.  (943) Marcus Brosjö -86   0:40:51 (0:40:43)
135.  (345) Andreas Jennische -78   0:40:51 (0:40:47)
136.  (361) Johan Andersson -80   0:40:54 (0:40:46)
137.  (395) Zoran Ruvceski -74 Team Sthlm Marathon  0:40:55 (0:40:52)
138.  (270) Michael Rubinstein -82 Fastbo Fastighetsförvaltning  0:40:56 (0:40:54)
139.  (238) Mattias Olsson -74   0:40:56 (0:40:53)
140.  (212) Fredrik Arrhenius -60   0:40:58 (0:40:55)
141.  (650) Jon Mogard -84   0:40:59 (0:40:48)
142.  (131) Magnus Nordström -70 Fredrikshofs FIF  0:40:59 (0:40:58)
143.  (256) Erik Jakobsson -64 Täby  0:41:02 (0:41:02)
144.  (346) Johan Sennström -79 Swedbank  0:41:04 (0:40:58)
145.  (240) Per Hanson -77   0:41:05 (0:41:02)
146.  (354) Fredrik Anberg -72 Solvikingarna  0:41:06 (0:41:04)
147.  (5258) Andreas Johansson -83 Utbrytarna  0:41:08 (0:41:08)
148.  (216) Jan Romgard -66   0:41:09 (0:41:07)
149.  (282) Andreas Sturesson -85 Ge  0:41:10 (0:41:08)
150.  (6339) Olof Juhlin -89   0:41:10 (0:41:09)
151.  (204) Alexander Jonsson -85   0:41:11 (0:41:06)
152.  (123) Michael Martinsson -73   0:41:16 (0:41:12)
153.  (182) Daniel Nitzler -75   0:41:18 (0:41:13)
154.  (376) Martin Äng -82   0:41:19 (0:41:17)
155.  (381) Jonas Carlos Lundin -88   0:41:21 (0:41:17)
156.  (262) Magnus Lyckfjäll -80 Karlbergs SIF  0:41:21 (0:41:20)
157.  (285) Christoffer Andersson Cedmert -89   0:41:22 (0:41:20)
158.  (201) Staffan von Zeipel -66 Ekerö  0:41:23 (0:41:20)
159.  (268) Per Ternow -80   0:41:28 (0:41:26)
160.  (312) Victor Fredriksson -85   0:41:29 (0:41:28)
161.  (199) Lars Wallinder -63 Ericsson SIK 0:41:29 (0:41:28)
162.  (191) Per Weinberger -68   0:41:32 (0:41:31)
163.  (1249) Fredrik Dreimanis -84   0:41:32 (0:41:28)
164.  (190) Johnny Hederoth -65 Spånga  0:41:33 (0:41:29)
165.  (347) Andreas Ribbefjord -78   0:41:33 (0:41:32)
166.  (360) Nils Svensson -85   0:41:35 (0:41:26)
167.  (571) Hannibal Ölund Alonso -82   0:41:35 (0:41:24)
168.  (380) Simon Nilsson -87   0:41:37 (0:41:33)
169.  (267) Dan Jonsson -80 IKJ Haninge  0:41:40 (0:41:39)
170.  (2445) Johan Dehlin -81   0:41:41 (0:41:30)
171.  (365) Staffan Lyth -77 Terrible Tuesdays  0:41:41 (0:41:41)
172.  (207) David Berggren -80   0:41:43 (0:41:41)
173.  (187) Fredrik von Essen -65 Bromma  0:41:45 (0:41:43)
174.  (2456) Jonas Bergsman -84 Xylem IF  0:41:47 (0:41:41)
175.  (291) Emil Jansson -83 Ge  0:41:49 (0:41:48)
176.  (2429) Joakim Torniainen -78 Saltarö joggers triathlonklubb  0:41:49 (0:41:42)
177.  (2801) Simon Berglund -91 Mickels-Norrstu  0:41:51 (0:41:21)
178.  (349) Erik Mattsson -57 Sandviken  0:41:52 (0:41:52)
179.  (951) Jonas Allerup -82   0:41:54 (0:41:48)
180.  (503) Daniel Martin -77   0:41:56 (0:41:43)
181.  (1618) Anders Andersson -72 Avesta OK  0:41:59 (0:41:55)
182.  (362) Johan Söderberg -83   0:42:00 (0:41:53)
183.  (170) Peder Nordgren -80   0:42:01 (0:42:00)
184.  (382) Mårten Olsson -63 Bomäster  0:42:02 (0:42:00)
185.  (2696) Niclas Ericsson -71 Handelsbanken  0:42:03 (0:41:52)
186.  (2192) Erik Käll -88   0:42:04 (0:41:53)
187.  (213) Håkan Aréen -62 SEB IF  0:42:07 (0:42:01)
188.  (193) Kristofer Nylund -75 Zinkensdamm  0:42:12 (0:42:06)
189.  (153) Andreas Gustafsson -82 Sirius International  0:42:15 (0:42:14)
190.  (164) Lars Wiklund -78 Expressen  0:42:15 (0:42:14)
191.  (386) Jonas Oreland -73 Rolf Runners  0:42:17 (0:42:14)
192.  (370) Fredrik Stene -71 Hässelby SK  0:42:18 (0:42:17)
193.  (2128) carl-henrik Söderberg -90   0:42:19 (0:42:09)
194.  (195) Magnus Malmgren -66 Swedbank  0:42:20 (0:42:16)
195.  (284) Björn Öström -77   0:42:22 (0:42:19)
196.  (2452) John Kjellberg -83 Handelsbanken  0:42:22 (0:42:13)
197.  (263) Manuel Sancho Portoles -78   0:42:25 (0:42:20)
198.  (341) Johan Lund -85   0:42:25 (0:42:17)
199.  (363) David Ödling -91   0:42:28 (0:42:14)
200.  (397) Marcus Widenfors -76   0:42:29 (0:42:27)
201.  (307) Roland Magnusson -68 Stockholm  0:42:29 (0:42:26)
202.  (928) Jens Barkestam -88   0:42:37 (0:42:32)
203.  (5403) Christian Rönnberg -70   0:42:39 (0:42:29)
204.  (219) Pascal Le Forestier -75   0:42:41 (0:42:33)
205.  (218) Lars Isaksson -68 Salminen RC  0:42:43 (0:42:39)
206.  (225) Mattias Hellberg -74 Scania IF  0:42:49 (0:42:45)
207.  (251) Egidio Ricchiuti -70 Taranto forever  0:42:52 (0:42:49)
208.  (261) Lasse Svensson -71 Sundfiske  0:42:53 (0:42:49)
209.  (2017) Andreas Mannberg -85   0:42:55 (0:42:50)
210.  (299) Jürgen Klein -67 Kungsholmen  0:42:56 (0:42:53)
211.  (398) Daniel Becker -73 Runday IF  0:42:57 (0:42:55)
212.  (2668) Mikael Bäckström -80   0:42:58 (0:42:48)
213.  (1133) Niklas Furberg -80   0:42:58 (0:42:58)
214.  (2675) Mattias Klintefors -74   0:42:59 (0:42:51)
215.  (1131) Martin Dahlbeck -80   0:42:59 (0:42:58)
216.  (586) Daniel Eriksson -75 Remium  0:43:00 (0:42:46)
217.  (356) Christer Johansson -77 IF Quasi  0:43:00 (0:42:57)
218.  (214) Hans Albrektsson -85 Medley AB  0:43:03 (0:42:59)
219.  (486) Christian Finnerman -79 CSKA Ribbakov  0:43:04 (0:42:59)
220.  (2773) Ronnie Segersten -84 Handelsbanken  0:43:05 (0:42:55)
221.  (297) Herman Peterson -75   0:43:05 (0:43:01)
222.  (1132) Niklas Engberg -88   0:43:06 (0:43:06)
223.  (253) Fredrik Ullberg -81 Senecta  0:43:07 (0:43:03)
224.  (2476) Jonas Kaiser -74   0:43:11 (0:43:08)
225.  (351) Martin Andersson -78   0:43:12 (0:43:08)
226.  (623) Johan Wibaeus -87 Handelsbanken  0:43:14 (0:42:59)
227.  (387) Jakob Vall -86 Vittjärvs IK 0:43:16 (0:43:14)
228.  (229) Peder Siöcrona -91   0:43:18 (0:43:15)
229.  (2175) David Perlskog -79   0:43:18 (0:42:59)
230.  (134) Rikard Englund -75 SEB IF  0:43:18 (0:43:12)
231.  (305) Paul Ingvarsson -52   0:43:18 (0:43:15)
232.  (757) Ciaran Mccormack -79   0:43:19 (0:43:08)
233.  (527) Erik Ferm -82 Kompisai  0:43:20 (0:43:07)
234.  (526) Eric Wallinder -85   0:43:20 (0:43:11)
235.  (574) Hayato Fagerfjäll -70 Pts  0:43:21 (0:43:14)
236.  (223) Mathias Månsson -78   0:43:23 (0:42:06)
237.  (912) Anders Vallin -79   0:43:27 (0:43:21)
238.  (292) Fredrik Svedner -72   0:43:29 (0:43:25)
239.  (220) Marcus Breitenau -85   0:43:30 (0:43:26)
240.  (615) Jonathan Kasche -94 Tunafors SK  0:43:32 (0:43:19)
241.  (374) Carl Nicolin -76   0:43:33 (0:43:30)
242.  (861) Janne Dahlgren -62 Stockhol Snipers Friidrott  0:43:35 (0:43:28)
243.  (2410) Johan Karlsson -87 Leopolds  0:43:36 (0:43:22)
244.  (211) Fredrik Rimmerfors -67   0:43:40 (0:43:36)
245.  (114) Daniel Förberg -74 Fredrikshof FIF  0:43:41 (0:43:41)
246.  (854) Jan-Ola Broman -67   0:43:41 (0:43:34)
247.  (685) Krister Thiberg -65 Handelsbanken  0:43:43 (0:43:36)
248.  (379) Mattias Pehrsson -74 Sydsvenskan IF  0:43:43 (0:43:40)
249.  (217) Johan Haeger -72 Team Maresias  0:43:44 (0:43:39)
250.  (277) Kristoffer Eriksson -89 Arådalens IF  0:43:44 (0:43:42)
251.  (2544) Per Anders Karlsson -80   0:43:45 (0:43:26)
252.  (302) Mats Pettersson -70   0:43:46 (0:43:43)
253.  (776) Nicklas Forslöw -85   0:43:47 (0:43:35)
254.  (1794) Klas Enmalm -80   0:43:48 (0:43:48)
255.  (649) Jonny Andersson -87   0:43:48 (0:43:36)
256.  (1078) Arnulf Hedenvind -83   0:43:51 (0:43:39)
257.  (372) Joakim Kempff -70   0:43:52 (0:43:47)
258.  (835) Christopher Fransson -71 Nollåtta MK  0:43:55 (0:43:51)
259.  (2164) Daniel Rudqvist SL FVK  0:43:55 (0:43:53)
260.  (2166) Douglas Sjögren -84   0:43:56 (0:43:18)
261.  (274) Stefan Norell -67 Gate46 IF  0:43:59 (0:43:56)
262.  (904) Torbjörn Stenbeck -65 Kompisai  0:44:02 (0:43:49)
263.  (3136) Viktor Österberg -89   0:44:04 (0:43:47)
264.  (814) Pär Hellström -74   0:44:04 (0:43:57)
265.  (2662) Mihir Mahimkar -88   0:44:05 (0:43:48)
266.  (535) Erik Selin -93   0:44:06 (0:43:59)
267.  (597) Jani Koljonen -75 IFK Löpning  0:44:06 (0:43:52)
268.  (624) Johan Ericsson -71   0:44:06 (0:44:00)
269.  (876) Björn Ivarsson -79   0:44:07 (0:43:54)
270.  (420) Anders Sjögren -84   0:44:08 (0:43:58)
271.  (2380) Jacob Danielsson -84 Handelsbanken  0:44:08 (0:44:00)
272.  (847) Robin Ersson -86 Ge  0:44:09 (0:44:01)
273.  (2345) Magnus Dowallius -68 Wallenberg fastighetsförmedling  0:44:11 (0:43:52)
274.  (243) Erik Åslund -84 Järfälla  0:44:13 (0:44:09)
275.  (242) Anders More -81 Ströbrödraskapet  0:44:13 (0:44:13)
276.  (308) Stefan Gustafsson -80   0:44:13 (0:44:10)
277.  (2286) Gustav Westberg -84 Handelsbanken  0:44:15 (0:44:04)
278.  (350) Andreas Olsson -83   0:44:19 (0:44:16)
279.  (773) Amar Kadenic -86   0:44:20 (0:44:05)
280.  (770) Milosz Tersmeden -75   0:44:21 (0:44:15)
281.  (546) Fredrik Lindström -78   0:44:21 (0:44:10)
282.  (732) Marcus Linden -79   0:44:22 (0:44:15)
283.  (288) David Wiholm -75 Ks  0:44:22 (0:44:16)
284.  (832) Pontus Netré -70   0:44:26 (0:44:22)
285.  (536) Erik Sylvander -72 Lg  0:44:26 (0:44:19)
286.  (959) Mattias Karlsson -75   0:44:28 (0:44:23)
287.  (800) Pär Steen -71 IFK Löpning  0:44:29 (0:44:14)
288.  (873) Simon Bolin -89   0:44:30 (0:44:20)
289.  (2297) Hannes Jacobsson -82 Statskontoret  0:44:31 (0:44:10)
290.  (1138) Anders Lindell -72   0:44:31 (0:44:31)
291.  (247) Christopher Heybroek -79 Erik Penser Bank  0:44:35 (0:44:30)
292.  (505) David Rinnan -75 Tyresöjoggarna  0:44:35 (0:44:24)
293.  (942) Erik Sjöbom -83   0:44:36 (0:44:24)
294.  (671) Kjell Bolmgren -66 Tullbotorps IK 0:44:37 (0:44:33)
295.  (2347) Daniel Hagbo -76 Wallenberg fastighetsförmedling  0:44:38 (0:44:20)
296.  (254) Gunnar Gradmark -80 Swedbank IF  0:44:38 (0:44:34)
297.  (719) Magnus Levin -73   0:44:40 (0:44:27)
298.  (259) Fredrik Henriksson -78   0:44:41 (0:44:40)
299.  (629) Johannes Wingborg -70 Länsförsäkringar  0:44:42 (0:44:38)
300.  (529) Erik Håkansson -18   0:44:42 (0:44:30)
301.  (651) Fredrik Jonsson -75 Verelius  0:44:43 (0:44:37)
302.  (184) Marcus Reldin -81 Västerås LK  0:44:46 (0:44:43)
303.  (846) Roberth Malmgren -57 Onecommunication  0:44:46 (0:44:43)
304.  (1129) Daniel Byström -82   0:44:47 (0:44:47)
305.  (804) Patrik Husman -72 Team Skavsåret IF  0:44:49 (0:44:38)
306.  (2859) Torbjörn Thorsen -68 Lilla Essingen  0:44:50 (0:44:39)
307.  (644) Jonas Lilja -71 Skatteverket Solna IF  0:44:51 (0:44:40)
308.  (631) Johan Berglund -85   0:44:51 (0:44:39)
309.  (1319) Henrik Åsander -76   0:44:54 (0:44:45)
310.  (577) Henrik Nordin -72   0:44:58 (0:44:47)
311.  (244) Björn Karlsson -63 SEB IF  0:44:59 (0:44:58)
312.  (1252) Mattias Blomkvist -91   0:44:59 (0:44:57)
313.  (429) Andreas Beskow -64 Ojoj  0:45:03 (0:44:58)
314.  (2766) Rickard Setzman -70   0:45:03 (0:44:53)
315.  (449) Anton Notstam -90   0:45:03 (0:44:59)
316.  (784) Niklas Kagevik -73 Brightside IF  0:45:04 (0:44:56)
317.  (2269) Fredrik Kronander -88   0:45:05 (0:44:47)
318.  (2739) Peter Röök -71 H&M - IPS  0:45:08 (0:45:02)
319.  (5942) Björn Öberg -88   0:45:09 (0:45:01)
320.  (966) Mikael Almstedt -80 Sthlm City Triathlon  0:45:10 (0:44:55)
321.  (1224) Johan Enmalm -76 Östertälje  0:45:11 (0:45:11)
322.  (2880) Ulf Friberg -64 Bjurfors  0:45:12 (0:45:08)
323.  (778) Niclas Lundqvist -73   0:45:13 (0:45:05)
324.  (618) Joel Bertilsson -91   0:45:14 (0:45:03)
325.  (617) Joakim Spuller -75 Romrom.se  0:45:17 (0:45:12)
326.  (771) Robin Lagerström -86   0:45:18 (0:45:10)
327.  (2843) John Tersman Toll -83 Spotify  0:45:19 (0:45:14)
328.  (249) David Heeroma -84   0:45:19 (0:45:16)
329.  (768) Mikael Backlund -63   0:45:19 (0:45:11)
330.  (927) Zhan Ouyang -88 Kina  0:45:20 (0:45:12)
331.  (1374) Johan From -66   0:45:20 (0:45:17)
332.  (512) Magnus Wigg -74   0:45:22 (0:45:13)
333.  (2271) Fredrik Stark -83   0:45:22 (0:45:07)
334.  (932) Juha Komi -63   0:45:23 (0:45:16)
335.  (750) Matts Tenland -82 Tenland Design AB  0:45:23 (0:45:13)
336.  (647) Jon Doo -84   0:45:25 (0:45:17)
337.  (2425) Joakim Erikson -74   0:45:29 (0:45:24)
338.  (1365) Jens Svedelius -62 Ge  0:45:30 (0:45:30)
339.  (2664) Mikael Hedlund -64 SL FVK  0:45:30 (0:45:15)
340.  (2863) Tomas Tibbling -62 Ge  0:45:31 (0:45:21)
341.  (641) Jonas Pålsson -85 Statskontoret  0:45:32 (0:45:24)
342.  (353) Thomas Loréhn -74   0:45:33 (0:45:31)
343.  (1614) Niklas Granström -78   0:45:35 (0:45:32)
344.  (421) Anders Persson -71   0:45:36 (0:45:24)
345.  (2343) Jonas Carls -74 Wallenberg fastighetsförmedling  0:45:36 (0:45:18)
346.  (295) Harald Nordby -64 Egif  0:45:36 (0:45:33)
347.  (545) Fredrik Åslin -81   0:45:37 (0:45:26)
348.  (5543) Erik Cardelus -69 Penya Barcelonista  0:45:39 (0:45:33)
349.  (634) John Billow -79   0:45:39 (0:45:25)
350.  (621) Johan Geijer -74 Axa SC  0:45:39 (0:45:32)
351.  (564) Erik Hallin -81   0:45:40 (0:45:24)
352.  (2462) Jonas Samuelsson -84   0:45:40 (0:45:34)
353.  (769) Emil Jones -82 KFIB IF  0:45:43 (0:45:29)
354.  (462) Björn Lindmark -69   0:45:43 (0:45:38)
355.  (680) Magnus Holmgren -77 Frösön  0:45:44 (0:45:37)
356.  (411) Nils Alströmer -84 Ströbrödraskapet  0:45:44 (0:45:27)
357.  (516) Kenneth Eliasson -61 Stockholm LDK  0:45:44 (0:45:33)
358.  (939) Daniel Cruz Vera -87   0:45:44 (0:45:37)
359.  (493) Claes Mittjas -61 Team Beckers  0:45:45 (0:45:40)
360.  (934) Lars-Henric Östman -80   0:45:46 (0:45:36)
361.  (612) Jimmie Lundgren -83 Ruffel & Båg AB  0:45:47 (0:45:33)
362.  (573) Martin Hansson -82   0:45:48 (0:45:37)
363.  (205) Martin Blomqvist -77 Zoviet  0:45:50 (0:45:44)
364.  (829) Philip Bergström -87 Dfm  0:45:56 (0:45:40)
365.  (497) Cristian Contreras -76   0:45:57 (0:45:52)
366.  (565) Robert Hallman -79   0:45:58 (0:45:52)
367.  (715) Magnus Paulsson -74 Qbranch  0:45:59 (0:45:53)
368.  (2350) Piotr Sobieszek -71 Wallenberg fastighetsförmedling  0:46:01 (0:45:44)
369.  (502) Daniel Pluntky -79   0:46:02 (0:45:48)
370.  (971) Patrik Nissen -58 Bad o Boule  0:46:02 (0:45:55)
371.  (2680) Göran Karlsson -69 roffes cross  0:46:04 (0:45:57)
372.  (806) Patrik Bolander -65 Väsby SS Triathlon  0:46:05 (0:45:58)
373.  (896) Tobias Albrektsson -80   0:46:06 (0:45:50)
374.  (923) William Gren -55 Ge  0:46:06 (0:46:01)
375.  (424) Daniel Andersson -85   0:46:07 (0:46:03)
376.  (859) Scott Rudgley -74   0:46:07 (0:45:55)
377.  (453) Axel Borg -80   0:46:08 (0:46:02)
378.  (955) Oliver Poignant -88 Capgemini  0:46:09 (0:45:57)
379.  (289) Edon Zogaj -85   0:46:10 (0:46:04)
380.  (816) Peter Isaksson -81   0:46:10 (0:45:58)
381.  (2213) Johan Hallberg -86   0:46:11 (0:46:06)
382.  (2176) David Stråberg -88 Ge  0:46:12 (0:45:48)
383.  (678) Johan Nilsson -77 Vällingby  0:46:13 (0:46:10)
384.  (1255) Frej Sojé-Berggren -86   0:46:14 (0:46:07)
385.  (931) Göran Cassel -66   0:46:15 (0:46:05)
386.  (549) Fredrik Hansson -91 os 80  0:46:16 (0:46:01)
387.  (2480) Kaj Holmberg -67 Länsförsäkringar  0:46:16 (0:46:14)
388.  (556) Göran Lundquist -1963   0:46:18 (0:46:15)
389.  (2818) Hugo Wäneland -000   0:46:21 (0:46:08)
390.  (2562) Linus Björklund -86   0:46:23 (0:46:03)
391.  (2234) Erik Hallmén -71 Ge  0:46:24 (0:46:13)
392.  (2586) Magnus Bruno SL FVK  0:46:24 (0:46:09)
393.  (2214) Emil Björk -82   0:46:26 (0:46:20)
394.  (783) Niklas Ödlund -82   0:46:27 (0:46:16)
395.  (716) Magnus Ramfelt -79   0:46:28 (0:46:18)
396.  (777) Niclas Malmefeldt -91 Ge  0:46:31 (0:46:25)
397.  (2315) Henrik Feldtman -78 H&M - IPS  0:46:32 (0:46:27)
398.  (301) Matias Hallgren -78 Skandia LK  0:46:32 (0:46:32)
399.  (887) Ching-Ho Tang -82   0:46:34 (0:46:28)
400.  (663) Karl Källberg -65 Stockholm  0:46:34 (0:46:29)
401.  (5114) Ignacio Pacheco Vivanco -84 Stockholm  0:46:36 (0:46:32)
402.  (300) Leffe Våghals -72 Daredevilracing  0:46:37 (0:46:36)
403.  (2750) Pontus Jacobsson -79 Bjurfors  0:46:38 (0:46:30)
404.  (1337) Johan Lauri -73   0:46:39 (0:46:38)
405.  (547) Fredrik Östling -78   0:46:40 (0:46:31)
406.  (764) Mika Branestam -67   0:46:41 (0:46:33)
407.  (419) Anders Sandberg -86 Ge  0:46:42 (0:46:20)
408.  (852) Peter Sandin -86   0:46:43 (0:46:33)
409.  (1231) Esbjörn Jöhnemark -84   0:46:43 (0:46:43)
410.  (2508) Kevin Wennström -91   0:46:43 (0:46:17)
411.  (2172) Daniel Aronowitsch -83   0:46:43 (0:46:33)
412.  (194) Leif Danfors -73   0:46:44 (0:46:31)
413.  (878) Stefan Elfving -79   0:46:45 (0:46:33)
414.  (2348) Martin Hanner -78 Wallenberg fastighetsförmedling  0:46:48 (0:46:28)
415.  (772) Karl Karlsson -78   0:46:49 (0:46:44)
416.  (1599) Mikael Hallin -80   0:46:53 (0:46:49)
417.  (423) Göran Andersson -51   0:46:54 (0:46:51)
418.  (572) Hans Bolin -61   0:46:54 (0:46:44)
419.  (5809) Fredrik Wahlgren -67 UNIT4 Agresso  0:46:55 (0:46:44)
420.  (1650) Peter Rubinstein -87   0:46:55 (0:46:55)
421.  (500) Daniel Jansson -76 Mat på Jobbet  0:46:56 (0:46:41)
422.  (767) Mikael Ferber -76   0:46:56 (0:46:45)
423.  (2653) Mattias Anuell -78   0:46:57 (0:46:50)
424.  (311) Tore Johansson -54   0:46:58 (0:46:54)
425.  (908) Rikard Tunedal -65 Wham  0:46:58 (0:46:43)
426.  (1333) Mattias Malmström -73 Remium  0:46:59 (0:46:58)
427.  (659) Jyri Tuomikangas -70 Espoo  0:46:59 (0:46:50)
428.  (796) Fredrik Orstadius -71   0:46:59 (0:46:54)
429.  (633) John Arbro -65 Lilla Essingen  0:47:00 (0:46:52)
430.  (1246) Flavio Lanaro -68   0:47:00 (0:47:00)
431.  (860) Mats Gustafsson -65   0:47:01 (0:46:45)
432.  (900) Pierre Tollebrandt -59 Handelsbanken  0:47:01 (0:46:53)
433.  (167) Mats Bergkvist -82   0:47:03 (0:46:59)
434.  (749) Martin Rosendahl -75 Ey  0:47:04 (0:46:53)
435.  (865) Simon Olin -85   0:47:04 (0:46:53)
436.  (2349) Andreas Hansson -74 Wallenberg fastighetsförmedling  0:47:05 (0:46:45)
437.  (555) Göran Wendéus -66   0:47:05 (0:46:57)
438.  (2587) Magnus de Besche -71   0:47:06 (0:46:49)
439.  (490) Christopher Nordin -88 Kth  0:47:07 (0:47:00)
440.  (579) Henrik Westling -70 Stora Ursvik  0:47:07 (0:47:03)
441.  (2704) Kristofer Nordström -90   0:47:10 (0:46:47)
442.  (457) Bengt Areschoug -53   0:47:11 (0:47:03)
443.  (701) Linus Jönsson -90   0:47:11 (0:47:02)
444.  (2094) Bengt Sandelowsky -67 IKJ Haninge  0:47:15 (0:47:15)
445.  (867) Stefan Janse -80   0:47:15 (0:47:10)
446.  (2193) Erik Edeen -84 Deloitte  0:47:19 (0:47:09)
447.  (785) Niklas Muhrbeck -83 Nasdaq OMX  0:47:20 (0:47:04)
448.  (879) Mikael Rolker -81   0:47:21 (0:47:09)
449.  (2351) Joakim Wallenberg -73 Wallenberg fastighetsförmedling  0:47:21 (0:47:00)
450.  (782) Niklas Melin -80 Electrolux IF  0:47:22 (0:47:15)
451.  (583) Harry Mc Kee -69   0:47:24 (0:47:17)
452.  (499) Dan Ekholm -75 Brynäs IF  0:47:24 (0:47:14)
453.  (897) Tobias Darnell -83   0:47:28 (0:47:17)
454.  (2497) Belal Abou-Dabous -90   0:47:30 (0:47:23)
455.  (2143) Christoffer Emet -89   0:47:33 (0:47:10)
456.  (780) Niklas Andersson -86 Lidingö  0:47:33 (0:47:21)
457.  (658) Justin Lindblom -99 Vagnhärad  0:47:37 (0:47:28)
458.  (807) Patrik Sundin -84   0:47:38 (0:47:27)
459.  (2590) Magnus Hopstadius -82   0:47:38 (0:47:28)
460.  (2278) Gabriel Bondpä -80 Handelsbanken  0:47:38 (0:47:23)
461.  (165) Lars Grahm -54   0:47:38 (0:47:32)
462.  (415) Anders Gilbertsson -65 SEB IF  0:47:39 (0:47:30)
463.  (580) Henrik Cavallin -71   0:47:39 (0:47:28)
464.  (626) Johan Lundahl -84 Skirtygirl  0:47:41 (0:47:26)
465.  (690) Håkan Persson -51   0:47:41 (0:47:34)
466.  (1667) Roberto Marafante -84   0:47:42 (0:47:38)
467.  (630) Johannes Walfén -83   0:47:43 (0:47:35)
468.  (416) Anders Härd -66 Threadsports  0:47:44 (0:47:32)
469.  (801) Pär-Erik Back -61 Siljansnäs  0:47:45 (0:47:34)
470.  (616) Joakim Ericson -73   0:47:45 (0:47:31)
471.  (413) Anatol Rawicz -52 Fastbo  0:47:48 (0:47:44)
472.  (2459) Jonas Kunze -81   0:47:48 (0:47:36)
473.  (765) Mikael Åberg -86   0:47:49 (0:47:43)
474.  (643) Jonas Adolfsson -77 Uppsala  0:47:49 (0:47:24)
475.  (793) Otto Leffler -83   0:47:51 (0:47:38)
476.  (688) Lars Hedberg -53   0:47:53 (0:47:49)
477.  (2230) Panagiotis Kämpe -90   0:47:53 (0:47:36)
478.  (115) Daniel Hedberg -78   0:47:53 (0:47:49)
479.  (924) David Adams -64 Syntune  0:47:53 (0:47:46)
480.  (844) Robert Andersson -84 SMIF Skolverkets Motions- och IF  0:47:53 (0:47:45)
481.  (1750) Touko Jalkanen -86   0:47:55 (0:47:50)
482.  (309) Stefan Younes -72 Aik  0:47:55 (0:47:50)
483.  (101) Bernt Otterström -65 Rånäs 4H  0:47:56 (0:47:52)
484.  (812) Per Albertsson -68 Edesö  0:47:58 (0:47:51)
485.  (2905) Yemane Guadad -77 SL FVK  0:47:58 (0:47:37)
486.  (1798) Mattias Hörger -83   0:47:59 (0:47:58)
487.  (2853) Tobias Röös -87 Nilsson Gotland  0:48:00 (0:47:48)
488.  (760) Marcus Henricsson -76 Mexico86  0:48:02 (0:46:45)
489.  (501) Daniel Nilsson -82   0:48:03 (0:47:58)
490.  (553) Carl Gentele -78   0:48:05 (0:47:41)
491.  (489) Christoffer Johansson -87   0:48:06 (0:47:49)
492.  (533) Erik Gullnäs -82   0:48:06 (0:47:57)
493.  (954) Per Claesson -81   0:48:07 (0:47:51)
494.  (824) Peter Sandqvist -57   0:48:07 (0:48:01)
495.  (2341) Pascal Besnard -74 Wallenberg fastighetsförmedling  0:48:07 (0:47:46)
496.  (613) Jimmy Isberg -83   0:48:08 (0:47:53)
497.  (949) Ludvig Alosta Lidström -89   0:48:08 (0:47:58)
498.  (817) Calle Jonsson -00   0:48:08 (0:48:00)
499.  (559) Gunnar Gudmundsson -55   0:48:09 (0:47:57)
500.  (1595) Mickael Engstrom -67 Fibbla IF  0:48:09 (0:48:09)
501.  (566) Hampus Fäldt -82   0:48:10 (0:47:55)
502.  (2816) Staffan Brantingson -76 Statskontoret  0:48:11 (0:47:50)
503.  (6238) Joakim Sydow -65 Remium  0:48:12 (0:47:43)
504.  (818) Peter Kvarfordt -85   0:48:12 (0:47:59)
505.  (759) Martin Dahl -77 Mexico86  0:48:12 (0:46:59)
506.  (1663) Richard Davies -77   0:48:13 (0:47:56)
507.  (810) Per Hellman -58 F&S Uppsala  0:48:14 (0:48:08)
508.  (891) Andreas Thiel -83 Lg  0:48:15 (0:47:59)
509.  (581) Henrik Hansson -69   0:48:15 (0:47:58)
510.  (2800) Simon Granath -89 Mat på Jobbet  0:48:17 (0:47:45)
511.  (837) Rasmus Jönsson -94   0:48:17 (0:48:08)
512.  (637) Jonas Andersson -70 Tyresö  0:48:19 (0:48:11)
513.  (592) Jonas Zemoi -85   0:48:19 (0:48:13)
514.  (619) Johan Duvdahl -83   0:48:21 (0:48:05)
515.  (970) Erik Jonstoij -84   0:48:22 (0:48:09)
516.  (1718) Stefan Sweitz -71 Telegrafen  0:48:22 (0:48:15)
517.  (843) Robin Hjärtström -85   0:48:23 (0:48:12)
518.  (2702) Oskar Jackson -88   0:48:24 (0:48:23)
519.  (2820) Stefano Petralia -84   0:48:24 (0:48:14)
520.  (1375) Jim Aho -90 H&M - IPS  0:48:25 (0:48:10)
521.  (681) Stefan Öhman -65   0:48:25 (0:48:15)
522.  (113) Johan Hansson -77 Bromma 77  0:48:26 (0:48:24)
523.  (236) Pauli Sulonen -55   0:48:26 (0:48:21)
524.  (2408) Jose Ferrandiz -79 Spotify  0:48:26 (0:48:11)
525.  (2330) Mikael Larsson -73 Remium  0:48:27 (0:47:58)
526.  (905) Petter Barrhammar -79 Swedish Match  0:48:29 (0:48:22)
527.  (551) Fredrik Östman -79   0:48:29 (0:48:18)
528.  (972) Karl Engström -91 Betongguerillan RK  0:48:29 (0:48:22)
529.  (743) Markus Wurz -72   0:48:31 (0:48:25)
530.  (129) Stefan Jensen -72 IF Linnéa  0:48:31 (0:48:16)
531.  (884) Sven Molin -55 Uppsala LK  0:48:33 (0:48:20)
532.  (1304) Hans Svensson -84   0:48:34 (0:48:28)
533.  (459) Brandon Hurrie -84   0:48:35 (0:48:24)
534.  (1405) Joi Glifberg -90   0:48:37 (0:48:30)
535.  (554) Goran Anic -75 Fortum  0:48:38 (0:48:23)
536.  (858) Robin Söderlund -88 Team Beeper  0:48:39 (0:48:22)
537.  (635) John Fridell -73   0:48:40 (0:48:27)
538.  (622) Johan Karlström -65 AXA SC  0:48:41 (0:48:26)
539.  (756) Mattias Münster -88 Järfälla  0:48:41 (0:48:34)
540.  (606) Jesper Sträng -67   0:48:42 (0:48:30)
541.  (911) Urban Seweling -57 Arådalens IF  0:48:42 (0:48:36)
542.  (2243) Sebastian Ols -91   0:48:43 (0:48:31)
543.  (1638) Martin Paulsson -83   0:48:44 (0:48:41)
544.  (731) Magnus Norberg -82   0:48:44 (0:48:36)
545.  (548) Fredrik Zetterlund -70 OnePhone RC  0:48:44 (0:48:38)
546.  (1130) Fredrik Cederlöf -81   0:48:49 (0:48:38)
547.  (721) Magnus Reinfeldt -69   0:48:50 (0:48:45)
548.  (1181) Daniel Eriksson -77   0:48:50 (0:48:35)
549.  (849) Roland Jonsson -56 Huddinge  0:48:51 (0:48:44)
550.  (636) John Lindwert -79 Ge  0:48:52 (0:48:30)
551.  (1191) Torbjörn Schön -73   0:48:52 (0:48:52)
552.  (1655) Petri Carlsson -72 Avancia Åland  0:48:52 (0:48:52)
553.  (2352) Alfonso Bolt Bermudez Granlund -72 Wallenberg fastighetsförmedling  0:48:54 (0:48:33)
554.  (2129) Carl-Magnus Ådin -81 SL FVK  0:48:54 (0:48:31)
555.  (2746) Philip Hjalmarsson -86   0:48:55 (0:48:31)
556.  (1417) Josef Marnell -83   0:48:55 (0:48:48)
557.  (755) Mats Liedholm -65 Tramshawns SC  0:48:57 (0:48:54)
558.  (2493) karl henrik Lenneryd -80   0:48:58 (0:48:47)
559.  (1149) Peter Korsbäck -74   0:48:58 (0:48:49)
560.  (753) Mats Eklnd -56   0:48:59 (0:48:50)
561.  (1820) Christian Harding -85 Yuppie Ski Club  0:48:59 (0:48:29)
562.  (642) Jonas Nilsson -77 Ge  0:49:00 (0:48:45)
563.  (805) Patrik Strempl -84 Ge  0:49:00 (0:48:54)
564.  (215) Jan Förberg -42 Hammarby Friidrott  0:49:02 (0:49:00)
565.  (471) Johan Lannerström -70   0:49:02 (0:48:55)
566.  (886) Sverker Forsberg -68 Ignite Mc  0:49:03 (0:48:51)
567.  (1628) Oskar Jansson -85   0:49:03 (0:49:02)
568.  (718) Magnus Rehn -72   0:49:03 (0:48:52)
569.  (926) Jose David Lopes -84   0:49:04 (0:48:49)
570.  (1529) Erik Alin -85   0:49:06 (0:49:03)
571.  (2646) Martin Floxner -81   0:49:08 (0:49:01)
572.  (2007) Albin Högberg -00   0:49:09 (0:48:56)
573.  (534) Erik Lassbo -82 Falu maratonsällskap  0:49:10 (0:48:57)
574.  (2857) Tobias Sörlisten -73 Skogstorp  0:49:11 (0:48:49)
575.  (906) Roger Hemmingsson -71 Swedish Match  0:49:11 (0:49:03)
576.  (920) Vilbert Wilbert -66 Alpha  0:49:13 (0:49:01)
577.  (494) Claes Gunnarson -64   0:49:14 (0:48:57)
578.  (2655) Mats Gartz -65   0:49:15 (0:48:58)
579.  (1635) Patrik Neckman -78   0:49:15 (0:49:11)
580.  (639) Jonas Niska -84   0:49:15 (0:49:04)
581.  (1526) Magnus Oja -78 Ge  0:49:16 (0:49:16)
582.  (1420) Juha Jalkanen -56 HyPy Triathlon  0:49:18 (0:49:14)
583.  (1714) Stefan Kvarfordt -83   0:49:18 (0:49:17)
584.  (1631) Pär Hedblom -77 ÅF Runners  0:49:19 (0:49:15)
585.  (881) Stefan Tollet -64   0:49:21 (0:49:15)
586.  (2010) Niclas Fågelberg -87   0:49:22 (0:49:14)
587.  (700) Linus Rydell -86 LIS u/s  0:49:22 (0:49:09)
588.  (483) Christian Cavallin -58 danderyds sjukhus  0:49:22 (0:49:15)
589.  (1742) Timmy Larsson -77 0:49:22 (0:49:13)
590.  (206) Claes Danielsson -71   0:49:23 (0:49:17)
591.  (1546) Marcus Ras -74 OnePhone RC  0:49:25 (0:49:23)
592.  (2168) Daniel Cabrera -70 Handelsbanken  0:49:25 (0:49:25)
593.  (1395) Johan Vögeli -65   0:49:25 (0:49:00)
594.  (1009) Jakob af Petersens -70   0:49:26 (0:49:22)
595.  (2428) Joar Carlberg -87   0:49:28 (0:49:08)
596.  (1264) Galal Amoura -82 Spring med ett leende  0:49:29 (0:49:23)
597.  (456) Bengt Mölleryd -58 Pts  0:49:29 (0:49:21)
598.  (692) Fredrik Nyström -68   0:49:29 (0:49:19)
599.  (1412) Jonas Berg -78   0:49:30 (0:49:08)
600.  (722) Magnus Spångdal -85   0:49:30 (0:49:17)
601.  (2464) Klas Jonsson -80   0:49:31 (0:49:07)
602.  (1407) Jonas Kaveryd -70 Mat på Jobbet  0:49:31 (0:49:21)
603.  (1283) Gustav Thörnblom -82   0:49:31 (0:49:30)
604.  (1627) Oscar Fogelberg -83   0:49:33 (0:49:23)
605.  (2146) Christian Blomberg -75 Pts  0:49:33 (0:49:23)
606.  (2431) Joel Bringman -89   0:49:34 (0:49:16)
607.  (1282) Gustav Almqvist -83   0:49:34 (0:49:31)
608.  (638) Jonas Aronson -66   0:49:36 (0:49:23)
609.  (1787) Fredrik Söderberg -73   0:49:36 (0:49:24)
610.  (593) Jan Elvegård -67 Nike+ Run Club  0:49:36 (0:49:27)
611.  (552) Magnus Froste -71   0:49:37 (0:49:30)
612.  (811) Per Olsson -76   0:49:37 (0:49:32)
613.  (1135) Andreas Hellström -71   0:49:40 (0:49:31)
614.  (6606) Tobias Joneby -88   0:49:41 (0:49:34)
615.  (746) Mattias Hernblad -69   0:49:42 (0:49:32)
616.  (2677) Ove Hakkala -62 Hemfosa Runners  0:49:43 (0:49:32)
617.  (401) Urban Eriksson -67 Syntune Ol' boys  0:49:45 (0:49:34)
618.  (461) Björn Ahl -77   0:49:46 (0:49:31)
619.  (648) Jonnie Malmlöf -74   0:49:47 (0:49:33)
620.  (1632) Patricio Cordero -78   0:49:47 (0:49:33)
621.  (840) Rickard Lundberg -74   0:49:48 (0:49:45)
622.  (962) Thomas Nordström -000 Torshälla-Nyby IS  0:49:49 (0:49:39)
623.  (711) Peter Lycksen -82   0:49:50 (0:49:35)
624.  (607) Johan Brandt -84   0:49:51 (0:49:38)
625.  (695) Luiz Fernando Capezzuto -66   0:49:55 (0:49:38)
626.  (1513) Lucas Zedig -97   0:49:55 (0:49:55)
627.  (1188) Daniel Zedig -71   0:49:55 (0:49:55)
628.  (510) Dick Engstrand -57 Amadeus Running Team  0:49:58 (0:49:47)
629.  (2116) Carl-Johan Mjöberg -85 The Muffins  0:49:58 (0:49:45)
630.  (2893) Filip Dantoft -92 Arådalens IF  0:49:58 (0:49:28)
631.  (961) Christer Nordström -63 Torshälla-Nyby IS  0:50:00 (0:49:52)
632.  (1409) Jonas Hernlund -81   0:50:00 (0:49:44)
633.  (5850) Francis Alvarado -73 Team Ella  0:50:00 (0:49:53)
634.  (917) Victor Björklund -73   0:50:02 (0:49:51)
635.  (1272) Lock Smithers -74 Carlsberg  0:50:03 (0:49:59)
636.  (2375) Isak Rubensson -74 SL FVK  0:50:05 (0:49:48)
637.  (2475) Manuel Perez Perez -85 Spotify  0:50:06 (0:49:24)
638.  (798) Diarmaid O'sullivan -73   0:50:09 (0:49:56)
639.  (845) Robert Palmqvist -71   0:50:09 (0:49:59)
640.  (265) Mikael Natanaelsson -69   0:50:12 (0:50:07)
641.  (1303) Hans Cahling -66 Tsm  0:50:13 (0:50:12)
642.  (877) Stefan Bredell -65 AXA Sports Club  0:50:16 (0:50:10)
643.  (1817) Karl Dinell -73   0:50:17 (0:50:13)
644.  (2397) Marko Kosir -64 SEB IF  0:50:19 (0:49:59)
645.  (733) Marcus Karlsson -78   0:50:21 (0:50:05)
646.  (2327) Henrik Acklén -78 Remium  0:50:22 (0:49:54)
647.  (833) Patrik Petersson -83 Sönder SK  0:50:22 (0:50:14)
648.  (2918) Per Illner -83   0:50:24 (0:50:06)
649.  (596) Jan Franzén -76   0:50:25 (0:50:14)
650.  (496) Christer Alm -70   0:50:25 (0:50:20)
651.  (495) Classe Nilsson -70 King Island  0:50:26 (0:50:16)
652.  (111) Per Brännberg -74 Runday  0:50:29 (0:50:09)
653.  (2377) Ivan Mikhail -79 SL FVK  0:50:32 (0:50:10)
654.  (1026) Andreas Hult -83   0:50:35 (0:50:26)
655.  (665) Mikael Karlsson -78   0:50:37 (0:50:27)
656.  (1623) Olof Ringblom Cruz -84   0:50:38 (0:50:33)
657.  (450) Arnau Vidal -84   0:50:38 (0:50:34)
658.  (558) Gunnar Åkerman -73 Carnegie IF  0:50:41 (0:50:33)
659.  (280) Anders Vikerfors -84 Bromma Runnerz  0:50:41 (0:45:36)
660.  (627) Johan Ahlvik -77   0:50:45 (0:50:34)
661.  (2631) Micke Eiksson -76 Nilsson Gotland  0:50:45 (0:50:33)
662.  (1753) Thomas Henriksson -61 Swedish Match  0:50:46 (0:50:46)
663.  (1029) Angelo Capone -70   0:50:49 (0:50:48)
664.  (2126) Carl Petersohn -62   0:50:50 (0:50:35)
665.  (2592) Magnus Larsson -74 Försäkringsstrategi  0:50:50 (0:50:18)
666.  (1647) Peter Lundvall -65   0:50:50 (0:50:50)
667.  (2529) Lars Bergdahl -69   0:50:51 (0:50:33)
668.  (952) Fredrik Lindvall -71   0:50:52 (0:50:44)
669.  (1184) Daniel Adriansson -79   0:50:55 (0:50:55)
670.  (466) Krister Jansson -64 Hässelby SK  0:50:56 (0:50:46)
671.  (787) Nils Ellström -51   0:50:56 (0:50:44)
672.  (1479) Leif Helmert -68   0:50:56 (0:50:49)
673.  (1810) Christoffer Skogsmo -87 Personerna  0:50:56 (0:50:56)
674.  (2698) Nils Rasmusson -72 SL FVK  0:50:57 (0:50:42)
675.  (968) Jan Knipström -61   0:50:57 (0:50:41)
676.  (2346) Mattias Ek -74 Wallenberg fastighetsförmedling  0:50:57 (0:50:37)
677.  (589) Rickard Jonsson -67 Ttibk  0:50:58 (0:50:50)
678.  (786) Niklas Björklund -86   0:50:58 (0:50:44)
679.  (2765) Rickard Körkkö -90   0:50:58 (0:50:36)
680.  (538) Claes Mårtensson -61 Riksdagsförvaltningen  0:50:58 (0:50:48)
681.  (2437) Johan Nordgren SL FVK  0:50:59 (0:50:37)
682.  (405) Andreas Bolin -78   0:50:59 (0:50:47)
683.  (1108) Björn W Ericsson -67   0:51:00 (0:50:57)
684.  (895) Timo Kujanpää -56 Åbo  0:51:01 (0:50:47)
685.  (2458) Jonas Haker -99   0:51:01 (0:50:40)
686.  (620) Johan Falk -87 Gate46 IF  0:51:03 (0:50:54)
687.  (2268) Fredrik Kapper -70   0:51:03 (0:50:51)
688.  (2717) Patrik Engström -82   0:51:07 (0:50:44)
689.  (2642) Martin Hjorth -81   0:51:07 (0:50:45)
690.  (2332) Nils Sjögren -87 Remium  0:51:07 (0:50:40)
691.  (1584) Mattias Råsmark -72   0:51:09 (0:50:42)
692.  (1285) Håkan Fjelner -61   0:51:09 (0:51:07)
693.  (1657) Pontus Nordström -79   0:51:09 (0:51:02)
694.  (1381) Joakim Kruse -59 Stora Essingen  0:51:14 (0:51:09)
695.  (2441) Johan Sjöholm SL FVK  0:51:15 (0:51:00)
696.  (582) Henrik Nilsson -75   0:51:17 (0:51:03)
697.  (1467) Mikael Solén -78   0:51:17 (0:51:14)
698.  (2837) Sven Lundgren -74 Försäkringsstrategi  0:51:18 (0:50:46)
699.  (1812) Daniel Fridström -75   0:51:18 (0:51:11)
700.  (894) Thomas Gustafsson -48 Järfälla  0:51:20 (0:51:14)
701.  (799) Paolo Monti -73   0:51:24 (0:51:08)
702.  (6359) George Ölund -74 IBM-klubben  0:51:24 (0:51:14)
703.  (842) Mikael Ritsfalk -75   0:51:27 (0:51:09)
704.  (2776) Sam Alvandpour -87 Bonj0urno  0:51:28 (0:51:02)
705.  (1796) Peter Larsson -82 Agency  0:51:28 (0:51:06)
706.  (2433) Johan Ädel -76 FC Snuvsta  0:51:32 (0:51:15)
707.  (2792) Johan Bananen Carlsson -73   0:51:33 (0:51:09)
708.  (664) Johan Karlson -76   0:51:33 (0:51:21)
709.  (2331) Erik Rolander -85 Remium  0:51:36 (0:51:11)
710.  (705) Erik Chu -84 0:51:37 (0:51:27)
711.  (304) Ola Bigestans -82 Ge  0:51:38 (0:51:33)
712.  (2013) Alf Johansson -56 Morjärv SK  0:51:39 (0:51:34)
713.  (1573) Martín Viklund -72   0:51:39 (0:51:08)
714.  (1649) Peter Gest -63 Team Stockholms Marathon  0:51:42 (0:51:37)
715.  (2503) Kent Thorzander -67   0:51:42 (0:51:30)
716.  (248) David Ruiz -83 Spif  0:51:42 (0:51:39)
717.  (2054) Johan Räsänen -73   0:51:43 (0:51:30)
718.  (2897) Viktor Forsberg -82 Gate46 IF  0:51:46 (0:51:34)
719.  (6902) Gustav Nygren -81   0:51:47 (0:51:29)
720.  (1640) Peter Jansson -71   0:51:48 (0:51:47)
721.  (1678) Sam Robertsson -93   0:51:48 (0:51:37)
722.  (2869) Tommy Westerlund -81 Mat på Jobbet  0:51:52 (0:51:14)
723.  (484) Christian Möller -72   0:51:55 (0:51:39)
724.  (531) Erik Johnsson -62   0:51:56 (0:51:42)
725.  (640) Jonas Norberg -85 Ge  0:51:56 (0:51:42)
726.  (2515) Fredrik Boye -81   0:51:58 (0:51:41)
727.  (1345) Anders Björner -69   0:52:00 (0:51:55)
728.  (2163) Daniel Levin -86 Bjurfors  0:52:00 (0:51:50)
729.  (2321) Anders Höglund -81   0:52:01 (0:51:49)
730.  (2615) Göran Malmsten SL FVK  0:52:02 (0:51:47)
731.  (1175) Claes Karlén -73   0:52:05 (0:51:53)
732.  (1764) Jonas Wannelöf -87   0:52:05 (0:52:03)
733.  (506) Oscar PAEZ-CAMINO TEJEDOR -77   0:52:06 (0:51:59)
734.  (2416) Jan Johansson -70   0:52:08 (0:51:49)
735.  (2267) Fredrik Illner -74   0:52:10 (0:51:53)
736.  (1256) Fredrik Eriksson -66 Handelsbanken  0:52:12 (0:52:12)
737.  (1316) Jimmy Tang -91   0:52:12 (0:52:00)
738.  (2719) Pawel Zieba -83 Spotify  0:52:12 (0:51:56)
739.  (1800) Niklas Wallenberg -66   0:52:13 (0:52:06)
740.  (1634) Patric Stoor Karlberg -69   0:52:15 (0:52:09)
741.  (1705) Simon Fornander -87   0:52:18 (0:52:10)
742.  (1183) Daniel Roberts -78 Team Beeper  0:52:19 (0:52:06)
743.  (794) Olle Olofsson -49 Oliven  0:52:20 (0:52:05)
744.  (605) Jerker Spjuth -64 Ge  0:52:21 (0:52:11)
745.  (1301) Hans Strandberg -56   0:52:24 (0:52:23)
746.  (1253) Fredrik Mässing -83 Gate46 IF  0:52:26 (0:52:11)
747.  (1413) Jonny Hasselträd -56   0:52:29 (0:52:24)
748.  (674) Gert Fredriksson -48 Bromsten  0:52:30 (0:52:25)
749.  (2912) Carl Jonsson -85 Pelican Self Storage  0:52:33 (0:51:51)
750.  (1452) Kjetil Pedersen -80 High Paw  0:52:36 (0:52:29)
751.  (1735) Niklas Haglund -73   0:52:39 (0:52:31)
752.  (2915) Johan Åberg -87 Pelican Self Storage  0:52:40 (0:51:59)
753.  (1134) Niclas Giertz -73   0:52:40 (0:52:30)
754.  (2194) Eero Haverinen -51 SL FVK  0:52:41 (0:52:17)
755.  (2734) Peter Kraft SL FVK  0:52:41 (0:52:18)
756.  (744) Markus Bäckström -75   0:52:41 (0:52:35)
757.  (803) Patrik Burman -88   0:52:41 (0:52:27)
758.  (1598) Mikael Niva -86   0:52:45 (0:52:29)
759.  (511) Daniel Roig -75   0:52:45 (0:52:38)
760.  (1430) Karl Lambert -75 Team Ireland  0:52:51 (0:52:38)
761.  (1022) Anders Carlsson -80   0:52:52 (0:52:48)
762.  (3149) Martin Ramefelt -75   0:52:52 (0:52:39)
763.  (1476) Carl-Viggo Östlund -55 Östlund Runing  0:52:52 (0:52:48)
764.  (2290) Hamidreza Raoufi -78 SL FVK  0:52:53 (0:52:30)
765.  (1470) Lars Hägglund -66   0:52:55 (0:52:53)
766.  (893) Thomas Mann -69   0:53:00 (0:52:45)
767.  (1763) Christer Utterberg -71 IFK Löpning  0:53:03 (0:52:57)
768.  (946) Ronnie Åkerlund -67   0:53:04 (0:52:52)
769.  (1281) Gustaf Gambe -84   0:53:04 (0:52:52)
770.  (656) Julien Siri -72 Dfm  0:53:13 (0:52:58)
771.  (2454) Stefan Karlsson -70   0:53:14 (0:53:00)
772.  (914) Vasco Magalhães de Castro -79   0:53:20 (0:53:07)
773.  (2417) Henrik Thorbjörnsson -68   0:53:20 (0:53:04)
774.  (1664) Rickard Olsson -82   0:53:21 (0:53:20)
775.  (1813) Sören Elelid -65 Rätt Grafiska  0:53:22 (0:52:26)
776.  (1545) Marcus Peterhoff -85 Sky Hotel Apartments  0:53:22 (0:53:21)
777.  (1100) Anatol Mika -80   0:53:22 (0:53:12)
778.  (1651) Peter Kult -64   0:53:26 (0:53:19)
779.  (1716) Stefan Nyberg -70 N/a  0:53:31 (0:53:22)
780.  (1785) Axel Börner -83   0:53:37 (0:53:32)
781.  (2839) John Hargelid -81   0:53:38 (0:53:26)
782.  (557) Greg Bartholomeusz -74 Carlsberg  0:53:41 (0:53:33)
783.  (1095) Niklas Lauinger -83   0:53:42 (0:53:40)
784.  (1446) Thomas Jefur -60   0:53:43 (0:53:40)
785.  (933) Lars Sundquist -55 Elvis  0:53:43 (0:53:37)
786.  (1414) Jörgen Thuresson -68 Enskede runners  0:53:44 (0:53:35)
787.  (1251) Fredrik Eng -84   0:53:46 (0:53:41)
788.  (2245) Stefan Berglund -58 Oeniatern  0:53:47 (0:53:15)
789.  (7178) Per Hållander -65   0:53:50 (0:53:27)
790.  (2872) Torbjörn Edman -64 Skitsnack MC  0:53:50 (0:53:27)
791.  (2028) Anders Wändahl -60 Golonka  0:53:53 (0:53:35)
792.  (1641) Per Nilsson -81   0:53:54 (0:53:46)
793.  (1416) Jorrit van Opstal -71   0:53:55 (0:53:50)
794.  (1543) Per Månsson -61   0:53:55 (0:53:50)
795.  (1023) Anders Gunnarsson -55   0:53:55 (0:53:51)
796.  (1393) Johan Norling -72 Ge  0:53:56 (0:53:53)
797.  (451) Arvid Höglund -77   0:53:56 (0:53:42)
798.  (2439) Johan Lantto -71 Statskontoret  0:53:57 (0:53:46)
799.  (1581) Mats Eriksson -67 Ge  0:54:00 (0:53:58)
800.  (1200) Eero Carroll -70 Statskontoret  0:54:01 (0:53:41)
801.  (1384) Joel Östling -98   0:54:02 (0:53:52)
802.  (960) Torbjörn Thulin -75   0:54:02 (0:53:46)
803.  (1248) Fredrik Dahl -82   0:54:04 (0:53:55)
804.  (1630) Patric Pak-Hong Wu -86 NASDAQ OMX  0:54:09 (0:53:58)
805.  (2263) Fredrik Sköld -68   0:54:09 (0:53:55)
806.  (1741) Thomas Johansson -84 Konga SK  0:54:13 (0:54:08)
807.  (1321) Henrik Gelius -73   0:54:15 (0:54:04)
808.  (1347) Jakob Lindvall -91 Oppunda VVS - Heja Kent 60  0:54:15 (0:54:14)
809.  (2457) Jonas Enqvist -77 Convini  0:54:16 (0:53:37)
810.  (2710) Olle Markgren -51   0:54:18 (0:54:01)
811.  (1636) Patrik Svensson -86 Visuerarunners  0:54:21 (0:54:10)
812.  (1392) Johan Landeström -62   0:54:22 (0:54:14)
813.  (1451) Kjell Nyman -53   0:54:25 (0:54:21)
814.  (119) Johan Åkesson -71   0:54:26 (0:54:21)
815.  (2282) Göran Gutiérrez-Aranda -82 Lotsen IF  0:54:26 (0:54:05)
816.  (2448) Johannes Rapp -81   0:54:26 (0:53:55)
817.  (1606) Björn Sevä -69 Ferret Running  0:54:26 (0:54:19)
818.  (1625) Olof Mankert -79   0:54:27 (0:54:26)
819.  (689) Lars Öberg -57 Uppsala  0:54:33 (0:54:20)
820.  (1107) Björn Blomgren -89   0:54:36 (0:54:26)
821.  (1408) Jonas Röhne -86   0:54:37 (0:54:29)
822.  (2266) Fredrik Cederlund -68   0:54:37 (0:54:22)
823.  (1583) Mattias Kelmeling -80   0:54:38 (0:54:36)
824.  (2229) Enoch Marfo -80 Ge  0:54:40 (0:54:16)
825.  (2727) Erik Pernling -88   0:54:41 (0:54:08)
826.  (2907) Yrjö Pulkkinen -60 SL FVK  0:54:42 (0:54:20)
827.  (1802) Tomas Detzmolz -72 Solstugan  0:54:44 (0:54:37)
828.  (802) Jonas Widell -65   0:54:45 (0:54:29)
829.  (1624) Olof Göranzon -85 Gate46 IF  0:54:45 (0:54:38)
830.  (1759) Mikael Eriksson -71   0:54:47 (0:54:46)
831.  (2029) Anders Berndt -66   0:54:50 (0:54:36)
832.  (2855) Tobias Gustafsson Strid -82   0:54:50 (0:54:13)
833.  (1404) John Malmström -77   0:54:52 (0:54:32)
834.  (2031) Andreas Dahlstedt -80   0:54:53 (0:54:16)
835.  (1748) Anton Kooi -69   0:54:53 (0:54:46)
836.  (1334) Johan Strömqvist -73 Remium  0:54:57 (0:54:56)
837.  (1674) Ake Nyberg -46 0:55:01 (0:54:56)
838.  (7098) Martin Nilsson Perjons -88 Capgemini  0:55:01 (0:54:39)
839.  (2344) Per Claesson -74 Wallenberg fastighetsförmedling  0:55:02 (0:54:43)
840.  (2444) Cim Söderström -71   0:55:04 (0:54:29)
841.  (1128) Karl Alnebratt -84   0:55:09 (0:54:58)
842.  (1280) Joakim Rosengren -60   0:55:09 (0:55:08)
843.  (1579) Mats Engardt -61 Seb  0:55:12 (0:55:03)
844.  (2306) Anders Eklund -70 Nilsson Gotland  0:55:12 (0:54:57)
845.  (452) August Hellberg -83   0:55:13 (0:54:56)
846.  (851) Fredrik Ruthberg -78   0:55:19 (0:55:12)
847.  (2736) Peter Boding -79 Team Birkastan  0:55:19 (0:55:04)
848.  (1532) Mats Bergholtz -45 Ericsson ik  0:55:21 (0:55:15)
849.  (1758) Ulf jonsson seger -70   0:55:21 (0:55:06)
850.  (2898) Patrik Wibom -73   0:55:22 (0:54:59)
851.  (2751) Pontus Staaf -83 SL FVK  0:55:23 (0:55:04)
852.  (1351) Janne Henningsson -58 Bad & Boule  0:55:24 (0:55:23)
853.  (5938) Robin Holzapfel -81 Fat Boyz  0:55:25 (0:55:16)
854.  (1124) Carl Warén -77   0:55:25 (0:55:14)
855.  (2181) Jonas Ronnheden -61   0:55:26 (0:55:01)
856.  (1102) Birger Edholm -48   0:55:27 (0:55:13)
857.  (1789) Mikael Matsson -65   0:55:30 (0:55:19)
858.  (1140) Mattias Tumlin -90   0:55:31 (0:55:31)
859.  (2512) Kjell Gradeen -52   0:55:33 (0:55:01)
860.  (1578) Mats Barkell -48 Telamp  0:55:35 (0:55:33)
861.  (1385) Per Bergström -75 Solbergatorp  0:55:37 (0:55:32)
862.  (2868) Tommy Gustafsson -74 Mat på Jobbet  0:55:44 (0:55:07)
863.  (1734) Sven-Eric Bergman -44   0:55:46 (0:55:22)
864.  (1698) Sergio Barba -84   0:55:48 (0:55:44)
865.  (562) Habib Melhem -83 Capgemini  0:55:48 (0:55:41)
866.  (1696) Sebastian Stoll -80   0:55:51 (0:55:42)
867.  (947) Johan Ringberger -76   0:55:54 (0:55:41)
868.  (2115) Caj Nackstad -45 Westermalms IF  0:55:58 (0:55:47)
869.  (1795) Mark Stoughton   0:56:02 (0:55:47)
870.  (1094) Benny Ahlgren -70 Gate46 IF  0:56:07 (0:55:56)
871.  (2381) Jacob Hermansson -88   0:56:09 (0:55:47)
872.  (2775) Patrik Ruuth -84   0:56:10 (0:55:50)
873.  (672) Kjell Brådman -55 Örby  0:56:10 (0:56:00)
874.  (2540) Henrik Lif -85   0:56:14 (0:56:01)
875.  (2492) Karl-Ivar Karlsson -52   0:56:15 (0:56:07)
876.  (2883) Lennart Nyman -63   0:56:17 (0:55:52)
877.  (1383) Joel Bjerking -84 Gate46 IF  0:56:17 (0:56:02)
878.  (1504) Robert Enskog -61   0:56:19 (0:56:17)
879.  (1350) Jan Torége -60   0:56:20 (0:56:14)
880.  (1106) Björn Thulin -61 Sky Hotel Apartments  0:56:20 (0:56:13)
881.  (632) Ove Johansson -53 Roffes Cross, Köping  0:56:22 (0:56:12)
882.  (677) Tobias Lyxell -78 Bromma  0:56:23 (0:56:16)
883.  (1397) Johan Isacsson -62   0:56:27 (0:56:17)
884.  (458) Bernt Hellström -48 Naif-79  0:56:27 (0:56:21)
885.  (1815) Olle Hård -75   0:56:28 (0:56:04)
886.  (2722) Per Ljungmark -87   0:56:29 (0:56:06)
887.  (1814) Stuart Ness -91   0:56:29 (0:56:04)
888.  (6860) Erik Sundberg -91 Team Luleguttene  0:56:29 (0:56:07)
889.  (712) Mikael Andersson -71 Norrtälje Triathlon  0:56:30 (0:56:18)
890.  (2728) Per-Olov Wedin -76 Mat på Jobbet  0:56:30 (0:55:57)
891.  (676) Kjell Lyxell -58 Vällingby  0:56:32 (0:56:26)
892.  (1096) Tor Söderberg -74   0:56:34 (0:56:12)
893.  (2244) Essan Theranipour -83 SL FVK  0:56:36 (0:56:22)
894.  (1621) Oscar Dahlgren -79   0:56:37 (0:56:23)
895.  (898) Tobias Löfgren -77   0:56:39 (0:56:25)
896.  (2402) Jesper Eriksson -72   0:56:42 (0:56:21)
897.  (1322) Henrik de la Tajada -73   0:56:43 (0:56:30)
898.  (1353) Jan-Olov Hallberg -62 Ge  0:56:50 (0:56:48)
899.  (2613) Magnus Johansson -77   0:56:52 (0:56:33)
900.  (903) Torbjörn Hansson -44 EssingeUdde 1  0:56:52 (0:56:44)
901.  (1025) Stefan Andersson -87   0:56:53 (0:56:44)
902.  (417) Anders Hintze -64 Pts  0:56:57 (0:56:40)
903.  (2870) Tonny Gille -67   0:57:01 (0:56:40)
904.  (276) Max Österman -82 Swedidh Match  0:57:02 (0:57:02)
905.  (1104) Martin Bjerver -80   0:57:02 (0:56:51)
906.  (1485) Lennart Bernhardsson -47 Kungsholmssossarna  0:57:03 (0:56:58)
907.  (2711) Olle Lindholm -89   0:57:05 (0:56:39)
908.  (2594) Göran Magnusson -75   0:57:06 (0:56:39)
909.  (1622) Krister Andersson -70   0:57:09 (0:56:53)
910.  (1090) Axel Hedberg -83   0:57:09 (0:56:50)
911.  (1324) Peter Frey -73   0:57:10 (0:57:07)
912.  (2191) Edmond Pham -81   0:57:14 (0:56:37)
913.  (1288) Håkan Nordin -53 Ricoh  0:57:17 (0:57:11)
914.  (5705) Andreas Källkvist -77 Capgemini  0:57:20 (0:57:10)
915.  (1326) Peter Nyman -75   0:57:21 (0:57:09)
916.  (1633) Patric Wahlqvist -68   0:57:21 (0:57:13)
917.  (2453) John Bünsow Lindén -64   0:57:23 (0:57:09)
918.  (2755) Robert Fransson -86   0:57:25 (0:57:16)
919.  (1442) Joakim Munkhammar -82 MRR Visby  0:57:27 (0:57:25)
920.  (2414) Benny Hjalmarsson -82   0:57:27 (0:57:11)
921.  (2667) Mikael Elf -63   0:57:29 (0:57:08)
922.  (1167) Christian Giertta -59   0:57:30 (0:57:18)
924.  (2318) Peter Herner -65 Spotify  0:57:34 (0:57:11)
925.  (2498) Kasper Ammitzboll -73 Ge  0:57:34 (0:57:16)
926.  (1790) Magnus Sjö -71   0:57:35 (0:57:30)
927.  (428) Andreas Lantz -78 Swedbank  0:57:38 (0:57:18)
928.  (2678) Michael Lindström -62 Hemfosa Runners  0:57:38 (0:57:26)
929.  (2440) Johan Nordgren SL FVK  0:57:38 (0:57:08)
930.  (1472) Lars Callerholm -59   0:57:40 (0:57:33)
931.  (2018) Amanuel Kidane -85   0:57:42 (0:57:23)
932.  (2436) Johan Davidson -76   0:57:43 (0:57:07)
933.  (2316) Emil Sundqvist -82   0:57:44 (0:57:14)
934.  (2864) Tomas Viborg -76   0:57:45 (0:57:14)
935.  (2735) Peter Sundmark -69   0:57:46 (0:57:22)
936.  (1352) Jan Hellström -74   0:57:46 (0:57:38)
937.  (2571) Alexander Schoulgin -68   0:57:47 (0:57:26)
938.  (2654) Mattias Jelving -76   0:57:51 (0:57:48)
939.  (1639) Peter Edhager -69 IK Hephata  0:57:54 (0:57:51)
940.  (1179) Crister Bäcklund -62 Roslagen Springer  0:57:55 (0:57:45)
941.  (3140) Leif Dehlin -51   0:57:57 (0:57:35)
942.  (1193) David Normann -69 Örnsbergs Löparen  0:57:57 (0:57:44)
943.  (1468) Lars-Olof Månsson -54 Tavelsjö Trumpetare  0:57:58 (0:57:44)
944.  (1652) Peter Wästvind -67   0:57:58 (0:57:42)
945.  (1379) Joakim Evers -82 Borås  0:58:01 (0:57:48)
946.  (2298) Tobias Hansson -86 Spotify  0:58:01 (0:57:19)
947.  (673) Fredric Bergström -80 Kallhäll  0:58:02 (0:57:54)
948.  (1673) Daniel Rufelt -85   0:58:03 (0:57:58)
949.  (1286) Håkan Säwemark -55 IK Ymer, Borås  0:58:04 (0:57:52)
950.  (2694) Nicklas Enqvist -77 Convini  0:58:04 (0:57:27)
951.  (2564) Linus Nelli -85 Bonj0urno  0:58:06 (0:57:39)
952.  (1402) Johan Wallmark -68   0:58:09 (0:57:50)
953.  (2165) Daniel Silber -87 Capgemini  0:58:09 (0:57:48)
954.  (1752) Tomas Reidmar -69   0:58:13 (0:57:54)
955.  (1547) Marcus Tyszkiewicz -85 Courtyard By Marriott  0:58:13 (0:58:07)
956.  (1012) Allan Högberg -57   0:58:14 (0:58:11)
957.  (1092) Sebastian Brandt -86 Sky Hotel Apartments  0:58:15 (0:58:15)
958.  (2724) Per Undin -60 Ge  0:58:18 (0:57:36)
959.  (836) Rasmus Billing -83   0:58:21 (0:58:07)
960.  (2523) Lars Liljegren SL FVK  0:58:22 (0:58:13)
961.  (1738) Wilmer Terins -93   0:58:27 (0:58:19)
962.  (1250) Fredrik Ehnö -72   0:58:27 (0:58:21)
963.  (2514) Klemens Reischl -85 Spotify  0:58:28 (0:58:09)
964.  (1484) Lennart Ekholm -47   0:58:28 (0:58:11)
965.  (2384) Jan Eriksson -75   0:58:30 (0:58:26)
966.  (2024) Anders Nilsson -46 Nilsson Gotland  0:58:31 (0:58:16)
967.  (425) Anders Johnson -54   0:58:33 (0:58:19)
968.  (1215) Emil Hellberg -85 Bara Bajen  0:58:34 (0:58:12)
969.  (2482) Sven Kamperin -61   0:58:39 (0:58:15)
970.  (2648) Mathias Magnusson -73 Örnsberg-Leksand Jupiters  0:58:39 (0:58:16)
971.  (1668) Robin Möller -85   0:58:40 (0:58:35)
972.  (2714) Pär Ryttar -70 SL FVK  0:58:42 (0:58:22)
973.  (2015) Love Åkerlund -94   0:58:44 (0:58:23)
974.  (1469) Lars Andersson -52   0:58:47 (0:58:44)
975.  (1176) Tom Nestius -64   0:58:49 (0:58:38)
976.  (1475) Lasse Höijer -56   0:58:50 (0:58:28)
977.  (1464) Christoffer Jonsson -72 High Five  0:58:52 (0:58:38)
978.  (1018) Anders Hageman -54 Strömma BRK  0:59:00 (0:58:41)
979.  (1806) Muhammad Samad -80   0:59:02 (0:58:48)
980.  (2401) Jesper Brink -72   0:59:02 (0:58:34)
981.  (763) Michael Wahlgren -75   0:59:09 (0:59:01)
982.  (2725) Per Larsson -68   0:59:10 (0:58:55)
983.  (2232) Erik Johansson -83 Bonj0urno  0:59:23 (0:58:56)
984.  (2451) John Jansson -74 Försäkringsstrategi  0:59:25 (0:58:53)
985.  (3144) Anders Dahnberg -69   0:59:27 (0:59:18)
986.  (1804) Kimmo Ainamo -72   0:59:29 (0:59:22)
987.  (1717) Stefan Samson -56 Ge  0:59:32 (0:59:21)
988.  (1406) Jonas Darke -56 Norr Mälarstrand  0:59:36 (0:59:35)
989.  (2252) Stefan Andersson -61   0:59:38 (0:59:12)
990.  (745) Martin Ahlquist -62   0:59:38 (0:59:29)
991.  (1411) Ivan Vincenti -75   0:59:44 (0:59:07)
992.  (1410) Jonas Karlsson -83   0:59:45 (0:59:10)
993.  (1801) Karl Toft -69   0:59:46 (0:59:36)
994.  (2273) Fredrik Stocke -73   0:59:48 (0:59:34)
995.  (1803) Pär Wallin -67 Alsa  0:59:49 (0:59:40)
996.  (1214) Emanuel Pfitzner -86   0:59:53 (0:59:40)
997.  (1076) Antonio Aguilar -81 Electrolux IF  0:59:53 (0:59:32)
998.  (2427) Joakim Löfgren -86 Ursvik Bastubadares Löpsällskap  0:59:53 (0:59:26)
999.  (1186) Daniel Mesa Trujillo -84 Electrolux IF  0:59:58 (0:59:35)
1000.  (1805) Claes Thagemark -52 FMV Sport  1:00:00 (0:59:56)
1001.  (3146) Gustav Chudi -94 Handelsbanken  1:00:06 (0:59:41)
1002.  (2438) Johan Hedberg -81 SEB IF  1:00:07 (0:59:46)
1003.  (1348) Jacques Lombard -80   1:00:20 (1:00:06)
1004.  (1165) Christian Dalin -84 1:00:22 (0:59:53)
1005.  (1168) Christian Larsson -85   1:00:27 (1:00:14)
1006.  (2647) Martin Larsson -82   1:00:27 (1:00:14)
1007.  (2754) Peter Stockhaus -54   1:00:32 (1:00:06)
1008.  (1819) Roger Comstedt -65 Comstar  1:00:36 (1:00:20)
1009.  (367) Magnus Larsson -74   1:00:39 (1:00:39)
1010.  (1603) Marcus Linder -86   1:00:40 (1:00:34)
1011.  (2418) Henrik Åkesson -74   1:00:41 (1:00:24)
1012.  (1105) Björn Rosberg -65 Ge  1:00:46 (1:00:46)
1013.  (492) Claes Hanson -55 os 80  1:00:47 (1:00:34)
1014.  (1227) Erik Fröberg -84 Capgemini  1:01:07 (1:00:36)
1015.  (657) Jussi Ojakangas -84 Chickenheads last stand  1:01:22 (0:47:10)
1016.  (2412) Stefan Andersson -77   1:01:22 (1:01:04)
1017.  (1580) Matts Palmbäck -69   1:01:23 (1:01:09)
1018.  (2186) Erik Sandin -53   1:01:45 (1:01:26)
1019.  (2651) Mats Lindborg -68   1:01:45 (1:01:26)
1020.  (2763) Rickard Lundborg -69 Åf  1:01:50 (1:01:37)
1021.  (1669) Rodnay Lundqvist -56 Bandhagen  1:01:55 (1:01:34)
1022.  (1613) Niklas Nordqvist -69   1:01:58 (1:01:53)
1023.  (2861) Tomas Lundgren -73 Sharks  1:01:58 (1:01:45)
1024.  (1453) Fredrik Norberg -46   1:02:01 (1:01:55)
1025.  (2006) Åke Jernström -58 LW Sverige  1:02:05 (1:01:49)
1026.  (1329) Håkan Danneman -72   1:02:08 (1:01:51)
1027.  (1008) Anders Forsblad -77   1:02:20 (1:02:00)
1028.  (6990) Jonas Lundh -74   1:02:30 (1:02:06)
1029.  (2856) Tobias Axelsson -78   1:02:35 (1:02:10)
1030.  (1665) Kaapo Röör -39 Team Skavsåret IF  1:02:46 (1:02:41)
1031.  (1388) Johan Bergstrand -69   1:02:50 (1:02:39)
1032.  (2659) Michael Eriksson -87   1:02:53 (1:02:36)
1033.  (2174) David Jadin -65   1:02:57 (1:02:31)
1034.  (2033) Andreas Bergman -84   1:03:02 (1:02:28)
1035.  (2796) Scott Reed -80   1:03:07 (1:02:37)
1036.  (2093) Bengt Andersson -56   1:03:19 (1:02:53)
1037.  (1609) Nabaz Kamal -72   1:03:23 (1:02:44)
1038.  (1302) Herdi Kader -83   1:03:28 (1:02:48)
1039.  (1020) Anders Långberg -68   1:03:35 (1:03:30)
1040.  (1659) Rasmus Stigart -83 Gate46 IF  1:03:38 (1:03:23)
1041.  (2849) Thomas Åberg -74 Gate46 IF  1:03:40 (1:03:10)
1042.  (514) Lord Sebastian Eklund -85 Lordz  1:03:42 (0:49:01)
1043.  (2027) Anders Wallin -80   1:03:42 (1:03:17)
1044.  (2534) Kent Andersson -54 Oppunda VVS - heja Kent 60  1:03:50 (1:03:34)
1045.  (2283) Gunnar Moberg -54   1:03:58 (1:03:16)
1046.  (815) Peter de Kok -83   1:03:59 (1:03:47)
1047.  (2145) Christer Eriksson -47   1:04:05 (1:03:41)
1048.  (1527) Marcus Aldrin -95 Idas team  1:04:07 (1:03:54)
1049.  (2836) Matthias Holgersson -73 Runday  1:04:12 (1:03:31)
1050.  (2220) Lennart Ölmebäck -53   1:04:19 (1:03:40)
1051.  (2666) Mikael Norberg -63   1:04:20 (1:03:54)
1052.  (2317) Henrik Westerberg -80   1:04:23 (1:03:55)
1053.  (899) Tobias Petrini -72 1:04:38 (0:59:09)
1054.  (823) Peter Karlström -86   1:04:39 (0:59:10)
1055.  (293) Jonathan Grant -78   1:04:39 (0:59:12)
1056.  (1354) Jan Paul Andersson -78   1:04:42 (1:04:34)
1057.  (1569) Markus Palluck -76   1:04:43 (1:04:35)
1058.  (3141) Pawel Koscivkiewicz -80   1:04:45 (1:04:20)
1059.  (2532) Lars Bjerlöw -70   1:05:21 (1:05:03)
1060.  (2399) Jens Gren -76   1:05:21 (1:05:04)
1061.  (2287) Håkan Wirén -62 Ebeco  1:05:22 (1:05:02)
1062.  (1497) Joel Lindström -84   1:05:23 (1:05:23)
1063.  (1496) Jesper Lindström -81   1:05:23 (1:05:22)
1064.  (1471) Jesper Karlsson -93 Dfm  1:05:26 (1:05:23)
1065.  (1773) Per Loven -93 Runday IF  1:05:30 (1:05:24)
1066.  (1243) David Farelius -67   1:05:30 (1:05:03)
1067.  (1480) Leif Ericsson -42 Sorunda IF  1:05:45 (1:05:36)
1068.  (1111) Andrew Coulthard -66   1:05:45 (1:05:27)
1069.  (1715) Stefan Lundberg -48 Sannadals SK  1:05:52 (1:05:46)
1070.  (2732) Peter Chudi -60 Handelsbanken  1:05:59 (1:05:35)
1071.  (2614) Marcus Carlsson -89 Falck Global Assistance  1:05:59 (1:05:25)
1072.  (2707) Ognjen Ninic -88 Ge  1:06:03 (1:05:36)
1073.  (2742) Peter Strandberg -59   1:06:05 (1:05:33)
1074.  (2237) Erik Gutiérrez-Aranda -82 Lotsen IF  1:06:15 (1:05:55)
1075.  (2161) Dag Ströman -62 Prästgårdens IF  1:06:21 (1:05:51)
1076.  (1338) Christer Fernström -44 Dot  1:06:22 (1:05:56)
1077.  (2771) Roland Andersson -64 Sky Hotel Apartments  1:06:23 (1:05:45)
1078.  (1189) Daniel Lundqvist -85 Gate46 IF  1:06:45 (1:06:32)
1079.  (2182) Michael Selg -72 Swedishmatch  1:07:04 (1:06:54)
1080.  (2329) Mikael Hall -54 Remium  1:07:08 (1:06:39)
1081.  (2921) Ingemar Johnsson -44   1:07:28 (1:07:20)
1082.  (2723) Per Thulin -64 Sky Hotel Apartments  1:07:53 (1:07:19)
1083.  (916) Victor Serinyana -67   1:07:54 (1:02:28)
1084.  (404) Anders Landén -82 Bromma Runnerz  1:07:55 (1:02:49)
1085.  (2539) Kenneth Leverbeck -49   1:08:12 (1:07:52)
1086.  (2004) Adrian Bergfors -90   1:08:14 (1:07:53)
1087.  (2108) Jonas Bredin -89   1:08:20 (1:07:38)
1088.  (2179) Denic Rivas -79   1:08:24 (1:07:41)
1089.  (2446) Johan Moberg -85   1:08:25 (1:07:46)
1090.  (2158) Christer Östling -64 Bro-Låssa SF  1:08:26 (1:08:08)
1091.  (2612) Johan Sarholt -66   1:08:38 (1:08:09)
1092.  (2637) Benny Rivera -75   1:08:41 (1:08:25)
1093.  (2874) Tord Eng -48   1:08:43 (1:08:25)
1094.  (2463) Jonathan Lindberg -79 Mat på Jobbet  1:08:51 (1:08:13)
1095.  (1797) Tomas Larsson -51 Agency  1:08:52 (1:08:29)
1096.  (2504) Kent Bergfors -64   1:09:36 (1:09:16)
1097.  (2908) Magnus Gunnarsson -66 Avesta OK  1:09:57 (1:09:39)
1098.  (2415) Magnus Jacobsson -67   1:10:23 (1:10:04)
1099.  (3138) Sam Spring -43 Hästkrafterna  1:10:54 (1:10:13)
1100.  (1226) Eric Bergholm -59   1:11:06 (1:04:27)
1101.  (2171) Daniel Persson -77   1:11:15 (1:10:43)
1102.  (2762) Richard Schönmeyr -50 Ssw  1:11:22 (1:10:59)
1103.  (2113) Jan Levin -47 Bensköras IF, Karlstad  1:11:27 (1:11:11)
1104.  (2598) John Denny -43 Stockholm HHH  1:12:40 (1:12:28)
1105.  (2435) Johan Boivie -74 Mat på Jobbet  1:13:00 (1:12:24)
1106.  (1382) Lars Joachim Qvarnström -64   1:13:28 (1:13:27)
1107.  (2334) Claes Vikbladh -53 Remium  1:13:38 (1:13:09)
1108.  (2860) Troels O. Müller -65 Falck  1:14:22 (1:13:47)
1109.  (2455) Jon Henningsson -91   1:14:30 (1:14:03)
1110.  (2658) Micce Rylander -62 Krepart  1:14:47 (1:14:24)
1111.  (2866) Tomas Almlöf -75 Nike+ Run Club  1:15:28 (1:14:51)
1112.  (2593) Magnus Nässén -59 Mörsils IF  1:15:46 (1:15:10)
1113.  (2607) Pär Nässén -84   1:17:12 (1:16:36)
1114.  (2738) Suman Kallamadi -83 H&M - IPS  1:18:42 (1:18:29)
1115.  (2718) Jacob Silva Paulsen -69   1:21:33 (1:20:52)
1116.  (2400) Jerry Dahlberg -59   1:22:14 (1:21:34)

10 km Kvinnor

Brutto

Netto
1.  (81) Johanna Bäcklund -85 Rånäs 4h  0:35:49 (0:35:49)
2.  (82) Frida Aspnäs -87 Spårvägens FK  0:36:03 (0:36:03)
3.  (84) Dace Landström -83 Vallentuna FK  0:36:42 (0:36:42)
4.  (47) Emilia Ohlin -93 Trollhättans IF  0:36:44 (0:36:43)
5.  (85) Malin Skoog -88 IFK Umeå  0:37:39 (0:37:38)
6.  (90) Karin Elf -80 IK Akele  0:37:52 (0:37:52)
7.  (93) Hanna Windestam -82 Enhörna IF  0:38:11 (0:38:11)
8.  (88) Karin Arthursson -69 Hässelby SK  0:38:48 (0:38:47)
9.  (5043) Julia Forslin -82   0:38:53 (0:38:49)
10.  (86) Camilla Lindahl -81   0:39:09 (0:39:09)
11.  (327) Louise Markstedt -91 OK Södertörn  0:40:11 (0:40:10)
12.  (2789) Sara Högberg -84   0:40:19 (0:40:09)
13.  (377) Elin Dahlin -81 Domnarvets GoIF  0:40:27 (0:40:23)
14.  (792) Åsa Bergman -83 Västerås LK  0:41:18 (0:41:15)
15.  (323) Sara Nilsson -88 Sälen  0:41:19 (0:41:17)
16.  (333) Erika Bernalt -87   0:41:31 (0:41:28)
17.  (708) Louise Klingstedt -85 Ok Södertörn  0:42:06 (0:42:01)
18.  (336) Linda-Maria Davidsson -78 IF Linneá  0:42:20 (0:42:16)
19.  (828) Petra Nordström -83   0:42:21 (0:42:17)
20.  (368) Maria Frank -83 IF Linnéa  0:42:23 (0:42:20)
21.  (91) Honour Pearson -71 Falu IK 0:42:23 (0:42:22)
22.  (334) Eva Lindskog -73 Stockholm LDK  0:42:23 (0:42:23)
23.  (383) Nelly Höglund -98 Kvarnsvedens Friidrott  0:42:31 (0:42:28)
24.  (320) Hanna Sandelowsky -70 IKJ Haninge  0:42:35 (0:42:31)
25.  (338) Sara Bergström -79   0:42:41 (0:42:41)
26.  (328) Petra Franzén -74 IF Linnéa  0:42:52 (0:42:52)
27.  (2043) Anna Klamfelt -80 Sweco  0:42:59 (0:42:53)
28.  (331) Anni Pilbacka -85   0:43:22 (0:43:17)
29.  (329) Sanna Duvebrant -68 Ge  0:43:26 (0:43:21)
30.  (339) Elenor Larsson -84 Team Stockholm Marathon  0:43:27 (0:43:25)
31.  (929) Sofia Bredenberg -86   0:43:28 (0:43:16)
32.  (740) Marielle Larsson -83 OK Södertörn  0:43:49 (0:43:43)
33.  (332) Marcela Cifuentes Setterwall -78 0:43:58 (0:43:55)
34.  (468) Camilla Kerrén -86 Trafikverkets Fritidsförening Sthlm  0:44:09 (0:43:47)
35.  (653) Josefine Tjärnberg -87 Uppsala  0:44:15 (0:44:07)
36.  (726) Malin Fuglesang -86 ÅF SK  0:44:18 (0:44:10)
37.  (378) Lena Nordlund -79 Domnarvets GoIF  0:44:21 (0:44:17)
38.  (610) Jessica Didrikson -79 Runday IF  0:44:26 (0:44:17)
39.  (525) Emma Åberg -82 Spif  0:44:27 (0:44:22)
40.  (412) Alva Svenonius -83   0:44:34 (0:44:29)
41.  (958) Marie Henriksson -80   0:44:52 (0:44:29)
42.  (872) Sofia Brennan -89   0:44:58 (0:44:53)
43.  (373) Stéphanie Nicolin -85 Åf  0:45:06 (0:45:02)
44.  (964) Susan Maclean -87 Sthlm City Triathlon  0:45:07 (0:44:57)
45.  (2356) Anna Dowallius -79 Wallenberg fastighetsförmedling  0:45:08 (0:44:50)
46.  (357) Mathilda Iresund -90   0:45:12 (0:45:09)
47.  (394) Jenny Kihlmark -81   0:45:15 (0:45:12)
48.  (442) Anna-Maria Lann -81   0:45:16 (0:45:10)
49.  (602) Jenny Pöldmaa -85   0:45:16 (0:45:08)
50.  (2355) Michaéla Dahringer -93 Wallenberg fastighetsförmedling  0:45:21 (0:45:00)
51.  (1328) Sophia Huzelius -91   0:45:24 (0:45:22)
52.  (855) Sanna Hed -74 Springbönorna  0:45:30 (0:45:24)
53.  (963) Pernilla Löfgren -76 Alnö Race Team  0:45:32 (0:45:21)
54.  (515) Elena Pollacchi -72 PAM-Mondovì  0:45:34 (0:45:28)
55.  (826) Petra Lindberg -84   0:45:44 (0:45:36)
56.  (570) Hanna Kantonen -86   0:45:44 (0:45:31)
57.  (435) Anna Max -83 Klarna AB  0:45:47 (0:45:43)
58.  (742) Marita Ekström -74 Recipharm Stockholm  0:45:48 (0:45:39)
59.  (940) Melina Nordström -93   0:45:51 (0:45:41)
60.  (2411) Emelie Nilsson -88 Leopolds  0:45:54 (0:45:40)
61.  (446) Annika Wallin -73 Öbacka löparklubb  0:46:06 (0:46:00)
62.  (936) Anna Madsen -75 Norra Sthlm Endurance  0:46:08 (0:46:01)
63.  (2695) Nicole Krystek -89   0:46:12 (0:46:00)
64.  (434) Anna Forsgren -72   0:46:17 (0:46:04)
65.  (2250) Eva Sönnerfors -61   0:46:18 (0:46:05)
66.  (431) Angelica Lindström -75   0:46:18 (0:46:10)
67.  (741) Mari Männik -86   0:46:20 (0:46:10)
68.  (866) Amy Jonsson -81   0:46:23 (0:46:13)
69.  (2361) Andrea Szymanski -84 Wallenberg fastighetsförmedling  0:46:27 (0:46:05)
70.  (2072) Annica Witschard -73 Ge  0:46:27 (0:46:25)
71.  (1145) Marie Rotkirch -80   0:46:32 (0:46:22)
72.  (476) Caroline Kimber -68 SEB IF  0:46:33 (0:46:26)
73.  (2583) Madeleine Edberg -85   0:46:34 (0:46:29)
74.  (730) Malin Hjälm -72 Järvsöbacken  0:46:38 (0:46:23)
75.  (487) Christina Selberg -66 IF Linnéa  0:46:45 (0:46:36)
76.  (2109) Britta Schreiber -77   0:46:50 (0:46:28)
77.  (956) Jessie Ahlkvist -81 IK Westcom  0:46:51 (0:46:39)
78.  (366) Josefin Doverlid -91   0:46:57 (0:46:52)
79.  (1341) Ingrid Jönsson -82   0:46:59 (0:46:59)
80.  (752) Matilda Thelin -85   0:46:59 (0:46:51)
81.  (1199) Ebba Warén -82   0:46:59 (0:46:56)
82.  (2559) Linnea Kvist -77 Almega IF  0:47:02 (0:46:43)
83.  (930) Sofia Falk -81   0:47:09 (0:46:43)
84.  (2231) Ann-Sophie Bäckman -69   0:47:09 (0:46:59)
85.  (661) Karin Hansson -83   0:47:12 (0:47:03)
86.  (628) Johanna Winsa -87   0:47:15 (0:47:02)
87.  (599) Ann Augustsson -73 Järvsöbacken  0:47:19 (0:47:03)
88.  (918) Victoria Swedjemark -74   0:47:25 (0:47:19)
89.  (6147) Elin Ring -86 Swedbank AB  0:47:29 (0:47:29)
90.  (455) Beatrice Taavo -79   0:47:30 (0:47:19)
91.  (856) Sara Dahlen -76 Running Sweden  0:47:35 (0:47:24)
92.  (937) Nora Ericsson -93   0:47:36 (0:47:23)
93.  (834) Eva-Maria Asplund -66 Ärla IF  0:47:37 (0:47:22)
94.  (831) Pia Lågland -70 Avancia  0:47:40 (0:47:33)
95.  (919) Victoria Öhberg -89 SEB IF  0:47:42 (0:47:30)
96.  (2826) Susanna Björk -82 SL FVK  0:47:45 (0:47:41)
97.  (874) Sofia Davidsson -82 Scania IF  0:47:46 (0:47:36)
98.  (2001) Åsa Berglund -61 Friskis&Svettis Falun  0:47:49 (0:47:21)
99.  (2620) Maria Åsvärd -82 SL FVK  0:47:52 (0:47:39)
100.  (2691) Natalie Lindgren -86   0:47:54 (0:47:42)
101.  (853) Karin Sancho -68 Ey  0:47:54 (0:47:47)
102.  (221) Elina Johansson -83   0:47:55 (0:47:51)
103.  (713) Madeleine Kågestam -87   0:47:55 (0:47:43)
104.  (839) Linda Björnsson -81   0:47:56 (0:47:50)
105.  (2489) Karin Saxén -85   0:47:59 (0:47:53)
106.  (443) Ann-Christin Lindberg -60   0:48:07 (0:47:51)
107.  (691) Lauren Carroll -85   0:48:11 (0:48:03)
108.  (2362) Sofie Von Tourtchaninoff -81 Wallenberg fastighetsförmedling  0:48:15 (0:47:56)
109.  (406) Agnes Lindberg -78 Kraftkällan Uppsala  0:48:16 (0:48:01)
110.  (6138) Alexandra Edström -87   0:48:16 (0:47:56)
111.  (2073) Annica Jansson -68   0:48:18 (0:48:13)
112.  (2071) Anette Mellander -84 Kompisai  0:48:24 (0:48:01)
113.  (950) Lena Lagerljung -63 Runday IF  0:48:24 (0:48:14)
114.  (736) Maria Huss -83 Gate46 IF  0:48:24 (0:48:12)
115.  (2152) Christine Lundh -87 Microsoft Runners  0:48:27 (0:48:01)
116.  (704) E Maria Carlsson -74 IF Linnéa/Running Sweden  0:48:27 (0:48:18)
117.  (2020) Amelie Axelsson -94 Bystronic  0:48:28 (0:48:01)
118.  (482) Chris Roig -78 Sundbyberg  0:48:31 (0:48:23)
119.  (445) Anne Jensen -71 IF Linnéa  0:48:31 (0:48:18)
120.  (1357) Jeanette Strömblad -76 Gate46 IF  0:48:34 (0:48:34)
121.  (576) Helene Segerholt -62   0:48:35 (0:48:27)
122.  (436) Anna Richter -82 Hammarby  0:48:36 (0:48:30)
123.  (868) Susanne Lewin -88 Runday  0:48:36 (0:48:29)
124.  (1711) Sofia Forsberg -93 Sky Hotel Apartments  0:48:39 (0:48:29)
125.  (539) Fanny Öberg -87 Uppsala  0:48:40 (0:48:26)
126.  (735) Maria Ermanno Fädlner -71   0:48:40 (0:48:34)
127.  (438) Anna Johansson -80   0:48:46 (0:48:37)
128.  (655) Julia Fridén -87 Lg  0:48:51 (0:48:35)
129.  (6240) Ida Sparrfeldt -86   0:48:52 (0:48:43)
130.  (407) Agneta Burrows -69 Visions motionsklubb  0:48:53 (0:48:46)
131.  (1564) Marie Enbuske -69   0:48:53 (0:48:46)
132.  (1616) Nina Stålkrona -82   0:48:55 (0:48:51)
133.  (479) Caroline Bohlin -88   0:48:58 (0:48:56)
134.  (2596) Maja Thalin -84 Microsoft Runner  0:48:59 (0:48:32)
135.  (474) Caroline Edenholm -79   0:49:06 (0:48:49)
136.  (944) Josefin Klegard -80   0:49:08 (0:48:57)
137.  (2325) Ida Hågstrand -76   0:49:09 (0:48:59)
138.  (1296) Hanna Röjlar -82   0:49:10 (0:49:01)
139.  (945) Josefine Fransohn -83   0:49:11 (0:48:55)
140.  (575) Hedda Malm -74   0:49:15 (0:49:07)
141.  (460) Carolina Bigert -68 Tyresö  0:49:16 (0:49:09)
142.  (728) Malin Lundin -69   0:49:16 (0:49:07)
143.  (913) Katarina Waniewska -80   0:49:17 (0:49:08)
144.  (498) Charlotta Svedberg -69   0:49:21 (0:49:14)
145.  (1057) Anna Andersson -80   0:49:24 (0:49:14)
146.  (1531) Maja Sehlberg -86   0:49:25 (0:49:23)
147.  (910) Ulrika Forss -74 Sportsgym SC  0:49:25 (0:49:15)
148.  (7188) Ingrid Wählby -96   0:49:26 (0:49:10)
149.  (561) Heléne Johansson -66 Högbo GIF  0:49:27 (0:49:19)
150.  (669) Kerstin Holmgren -59 Fiskbenen  0:49:27 (0:49:22)
151.  (524) Emilia Bratt -71 Stockholm  0:49:30 (0:49:14)
152.  (478) Caroline Öberg -83   0:49:30 (0:49:20)
153.  (938) Cajsa Carlsson -87   0:49:31 (0:49:19)
154.  (1174) Camilla Johansson -68 Naturgasteknik IF  0:49:32 (0:49:29)
155.  (707) Louise Lindfors -88 Gate46 IF  0:49:32 (0:49:24)
156.  (734) Maria Brigola -86   0:49:34 (0:49:24)
157.  (444) Anne-Catherine Worth -69   0:49:35 (0:49:28)
158.  (953) Lina Fälth -78 Spif  0:49:35 (0:49:31)
159.  (440) Anna Johansson -79 Marieberg  0:49:39 (0:49:21)
160.  (774) Niki Lundberg -90   0:49:43 (0:49:31)
161.  (1061) Anna Wallerstedt -80   0:49:46 (0:49:46)
162.  (475) Caroline Kågestam -88   0:49:47 (0:49:35)
163.  (1423) Katrin Vahlstedt -85 Kuehne+nagel  0:49:50 (0:49:49)
164.  (437) Anna Nilsson -83   0:49:53 (0:49:40)
165.  (473) Caroline Andersson -82   0:49:54 (0:49:46)
166.  (1043) Anna Lundkvist -79   0:49:54 (0:49:51)
167.  (1725) Michaela Sundqvist -85   0:49:56 (0:49:56)
168.  (488) Christina Gudmunds -82   0:49:56 (0:49:43)
169.  (957) Johanna Strid -78   0:49:56 (0:49:46)
170.  (925) Ylva Kaiser -88   0:49:58 (0:49:50)
171.  (694) Lena Tollerz Törn -72 Bromma IF  0:50:00 (0:49:54)
172.  (1421) Julie Ottesen -89   0:50:06 (0:50:06)
173.  (862) Sigrun Jana Finnbogadottir -84 Langbrok  0:50:07 (0:49:51)
174.  (1151) Josephine Steen -84 Gate46 IF  0:50:10 (0:49:54)
175.  (2902) Anna Wieslander -76   0:50:13 (0:50:00)
176.  (1270) Maria Granqvist -86   0:50:16 (0:50:15)
177.  (2891) Ulrika Nordqvist -70 Handelsbanken  0:50:16 (0:50:02)
178.  (909) Turid Frisinger Eriksson -83   0:50:24 (0:50:13)
179.  (1807) Sandra Blomgren -79   0:50:32 (0:50:32)
180.  (1492) Linda Harryson -83   0:50:34 (0:50:22)
181.  (520) Emelie Ekholm -77 Brynäs IF  0:50:39 (0:50:29)
182.  (935) Cecilia Magnusson -86   0:50:39 (0:50:27)
183.  (1239) Eva Kristinsdottir -84 Langbrók  0:50:40 (0:50:33)
184.  (1068) Annika Renestam -72 Idas team  0:50:42 (0:50:33)
185.  (1001) Therese Johansson -85   0:50:44 (0:50:42)
186.  (1565) Marie Trepkow -69 Ge  0:50:46 (0:50:45)
187.  (2622) Nicole Reinbring -000   0:50:47 (0:50:27)
188.  (1153) Catrine Källgren -80 H&M - IPS  0:50:47 (0:50:32)
189.  (1331) Ida Gustafsson -87   0:50:47 (0:50:45)
190.  (789) Anna-Cecilia Nilsson -82   0:50:48 (0:50:39)
191.  (464) Tina Wester -63 Sky Hotel Apartments  0:50:49 (0:50:42)
192.  (2153) Cecilia Åberg -85   0:50:51 (0:50:23)
193.  (1055) Anna Gorbow Bjureld -73   0:50:52 (0:50:51)
194.  (1016) Maria Funcke -64 Enskede  0:50:52 (0:50:47)
195.  (965) Saga Damberg -88   0:50:55 (0:50:41)
196.  (870) Sofia Nilsson -93 Umeå Orienteringsklubb  0:50:57 (0:50:48)
197.  (1378) Johanna Aurell Viklund -75   0:51:00 (0:50:27)
198.  (1550) Maria Eierborg -82   0:51:01 (0:51:01)
199.  (1152) Carolin Maaninka -80   0:51:02 (0:51:01)
200.  (587) Ida Jakobsson -86 Åre Slk  0:51:03 (0:50:51)
201.  (1465) Lisa Wedin -79   0:51:05 (0:51:04)
202.  (1593) Mia Gleisner -74   0:51:09 (0:51:07)
203.  (1703) Johanna Eliasson -89 Simlångsdalens IF  0:51:10 (0:51:03)
204.  (2430) Johanna Dahl -72 Skitsnack MC  0:51:12 (0:50:54)
205.  (1084) Åsa Vallin -73   0:51:12 (0:51:12)
206.  (2541) Lilly Moazzami -88   0:51:12 (0:51:00)
207.  (2611) Carolina Malmgren -82 Oppunda VVS - heja Kent 60  0:51:14 (0:50:59)
208.  (2055) Anna Andersson -70 Astrazeneca  0:51:14 (0:51:00)
209.  (683) Kristin Naumann -85   0:51:16 (0:51:03)
210.  (1553) Maria Hultqvist -74 Sky Hotel Apartments  0:51:18 (0:51:17)
211.  (509) Diana Cortes -71   0:51:19 (0:51:02)
212.  (1159) Charlotta Wennberg -81 Enhörna IF  0:51:20 (0:51:13)
213.  (441) Anna Möller -76   0:51:20 (0:51:09)
214.  (1259) Frida Medin -82   0:51:25 (0:51:16)
215.  (1196) Mirre Holmberg -74   0:51:29 (0:51:26)
216.  (871) Sofia Darke -81   0:51:30 (0:51:17)
217.  (1232) Esther Edlundh-Rose -76   0:51:30 (0:51:15)
218.  (481) Charlotta Lilja -83 Falck Global Assistance  0:51:33 (0:51:22)
219.  (568) Hanna Hallenberg -86   0:51:35 (0:51:26)
220.  (1295) Hanna Löfgren -86   0:51:36 (0:51:35)
221.  (1112) Cecilia Gyllander -83 Sct  0:51:37 (0:51:28)
222.  (467) Camilla Irenmark -78 Gate46 IF  0:51:38 (0:51:29)
223.  (1051) Anna Akselsson -78   0:51:41 (0:51:31)
224.  (1363) Jenny Lidman -80   0:51:44 (0:51:37)
225.  (1585) Melissa Denbaum -86   0:51:48 (0:51:41)
226.  (1042) Anna Lundberg -64 Gate46 IF  0:51:49 (0:51:33)
227.  (2601) Malin Ingemarsson -85 SL FVK  0:51:49 (0:51:30)
228.  (1744) Kristina Lyckeros -65   0:51:50 (0:51:36)
229.  (1098) Cecilia Berg -65   0:51:53 (0:51:50)
230.  (2196) Elin Karlsson -89   0:51:53 (0:51:24)
231.  (2098) Birgitta Thunader -62 Handelsbanken  0:51:54 (0:51:35)
232.  (1428) Karin Söderberg -86   0:51:56 (0:51:49)
233.  (2657) Micaela Löwenhielm -88 Lotsen IF  0:51:58 (0:51:37)
234.  (2785) Sara Catoni -75 SL FVK  0:52:01 (0:51:45)
235.  (430) Angelica Frölén -90   0:52:06 (0:51:53)
236.  (1768) Victoria Jonsson -86   0:52:06 (0:52:06)
237.  (604) Jenny Zettergren -75 SEB IF  0:52:10 (0:51:59)
238.  (1538) Malin Olsson -89   0:52:10 (0:51:57)
239.  (1530) Maja Dodd -78   0:52:11 (0:51:57)
240.  (1519) Måd Thorssell -45 Växjö Allmänna Idrottsklubb VAIS  0:52:14 (0:52:13)
241.  (2104) Bodil Josefsson -62 Esik  0:52:17 (0:52:03)
242.  (2536) Lena Nordin -72   0:52:17 (0:51:51)
243.  (2135) Catarina Lindström -64   0:52:17 (0:51:53)
244.  (1312) Helena Segerdahl -65   0:52:17 (0:52:16)
245.  (1517) Cecilia Lundin -89 Gottsunda  0:52:18 (0:52:17)
246.  (1173) Christine Andrén -74   0:52:18 (0:52:15)
247.  (2484) Karin Johansson -64 Ericsson  0:52:19 (0:52:04)
248.  (1323) Herborg Andrea Horvei -63   0:52:20 (0:52:17)
249.  (1166) Christina Gerstner -87   0:52:25 (0:52:16)
250.  (1691) Sara Larsson -88   0:52:27 (0:52:26)
251.  (1260) Frida Östberg -91   0:52:28 (0:52:25)
252.  (1766) Viktoria Ros -73   0:52:28 (0:52:27)
253.  (737) Maria Wolters -67 Uppsala university Road Runners  0:52:28 (0:51:39)
254.  (2575) Louise Agerman -78 Bjurfors  0:52:30 (0:52:23)
255.  (2050) Anna Wennergrund -72 Uppsala university Road Runners  0:52:31 (0:52:22)
256.  (1587) Mia Hending -70   0:52:32 (0:52:16)
257.  (1612) Malena Mothander -79 Idas team  0:52:33 (0:52:24)
258.  (1228) Erika Dabhilkar -74 Uppsala Univ. Roadrunners  0:52:34 (0:52:31)
259.  (569) Hanna Tunander -92 Örby  0:52:35 (0:52:19)
260.  (684) Kristina Gunnarson -66   0:52:36 (0:52:21)
261.  (1429) Karin Sofios -65 Olivia  0:52:36 (0:52:36)
262.  (1811) Lisa Olofsson -82 For Women Only  0:52:37 (0:52:32)
263.  (762) Micaela Björklund -79   0:52:41 (0:52:25)
264.  (6338) Marguerite Thorsson -76 Vassens IK 0:52:41 (0:52:25)
265.  (585) Mikaela Gabrielsson -91 Lindan  0:52:43 (0:52:29)
266.  (1265) Genesa Lariego -74   0:52:45 (0:52:42)
267.  (1002) Ana Manchado -81   0:52:47 (0:52:21)
268.  (2357) Pia Luokkanen -73 Wallenberg fastighetsförmedling  0:52:49 (0:52:28)
269.  (1358) Jennie Larsson -73 Foxyladies  0:52:49 (0:52:46)
270.  (1643) Pernilla Malmunger -84   0:52:53 (0:52:53)
271.  (1488) Lilianne Boij -59   0:52:53 (0:52:52)
272.  (2745) Petra Blixt -81   0:52:55 (0:52:23)
273.  (1335) Ida Aldrin -99 Idas team  0:52:58 (0:52:45)
274.  (1444) Kerstin Cassel -63   0:53:01 (0:52:56)
275.  (447) Ann-Louise Bernekvist -61   0:53:02 (0:52:50)
276.  (1556) Maria Nilsson -84 Runday  0:53:03 (0:52:56)
277.  (1294) Hanna Johansson -82   0:53:03 (0:52:55)
278.  (790) Nina Anundsson -80   0:53:06 (0:52:53)
279.  (2703) Nina Ben-zur -88   0:53:07 (0:53:03)
280.  (2216) Emilie Brorsson -88 Capgemini  0:53:09 (0:52:44)
281.  (2602) Malin Källström -65 Electrolux IF  0:53:11 (0:52:47)
282.  (1457) Kristin Edvardsson -83   0:53:12 (0:53:02)
283.  (725) Malin Eriksson -78 Linghem  0:53:14 (0:52:58)
284.  (2248) Eva Eriksson -70   0:53:15 (0:52:38)
285.  (1355) Jenny Dahlerus -76 IK Hots  0:53:17 (0:53:12)
286.  (1299) Hanna Wimander -76 Piteå  0:53:19 (0:53:18)
287.  (1777) Yvonne Alin -58   0:53:21 (0:53:18)
288.  (2358) Maria Persson -79 Wallenberg fastighetsförmedling  0:53:23 (0:53:01)
289.  (426) Matilda Johnson -85   0:53:23 (0:53:09)
290.  (1608) Nela Söder -80   0:53:23 (0:53:22)
291.  (827) Petra Sporrong -67   0:53:24 (0:53:13)
292.  (1297) Hanna Tilus -83 Stockholm  0:53:28 (0:53:25)
293.  (2603) Malin Lidstrom -88 Capgemini  0:53:33 (0:53:33)
294.  (1058) Anna Linins -77   0:53:35 (0:53:13)
295.  (1425) Karin Hedlund -68   0:53:36 (0:53:25)
296.  (1071) Ann-Katrin Begler -76   0:53:37 (0:53:31)
297.  (1245) Nathalie Gustafsson -74 Ekerö  0:53:39 (0:53:26)
298.  (2038) Anna Ruthström -86   0:53:39 (0:53:07)
299.  (1361) Jennie Wilund -74   0:53:41 (0:53:34)
300.  (1067) Annika Leindal -61 Seb  0:53:42 (0:53:35)
301.  (1222) Emelie Ahlin Andersson -85   0:53:43 (0:53:36)
302.  (1160) Charlotte Eklund -83 Gate46 IF  0:53:44 (0:53:29)
303.  (1237) Eva Tegelberg -75 Tsm  0:53:44 (0:53:33)
304.  (6054) Anna Johansson -76   0:53:46 (0:53:43)
305.  (717) Gabrielle Jämtlinger -81   0:53:46 (0:53:37)
306.  (1120) Carina Hiller -71   0:53:47 (0:53:46)
307.  (1568) Marielle Schotte -77   0:53:48 (0:53:25)
308.  (1360) Jennie Lundqvist -76 Carnegie IF  0:53:49 (0:53:44)
309.  (1729) Susanna Sonander -79   0:53:49 (0:53:45)
310.  (598) Jannike Kjellström -87   0:53:49 (0:53:37)
311.  (1218) Emma Olsson -79 Carnegie IF  0:53:49 (0:53:44)
312.  (1782) Anna De Geer -84   0:53:51 (0:53:20)
313.  (1060) Anna Nord -70 Hummelbävern  0:53:54 (0:53:54)
314.  (1415) Sara Bratt -75 Enskede runners  0:53:54 (0:53:46)
315.  (2202) Elin Jakobsson -89   0:53:55 (0:53:31)
316.  (1155) Cecilia Wilander -89   0:53:56 (0:53:54)
317.  (1439) Katarina Ohlsson -83   0:53:57 (0:53:53)
318.  (1772) Julia Ternhag -74 Uppsala University Road Runners  0:53:59 (0:53:47)
319.  (523) Emelie Lind -88   0:54:00 (0:53:51)
320.  (1686) Susanna Lindqvist -79   0:54:01 (0:53:56)
321.  (408) Agneta Lundberg -67   0:54:02 (0:53:50)
322.  (1463) Kristrun Gunnarsdottir -84 Langbrok  0:54:02 (0:53:53)
323.  (1273) Juila Bartholomeusz -80 Carlsberg  0:54:05 (0:53:59)
324.  (522) Emelie Lemessova -85 Sörmlandskustens crossfit  0:54:05 (0:53:47)
325.  (2069) Anneli Rymert -86 Microsoft Runners  0:54:05 (0:53:39)
326.  (2137) Cecilia Ericson -80   0:54:06 (0:53:50)
327.  (6769) Åsa Forsgren -64   0:54:06 (0:53:53)
328.  (2264) Johanna Henriksson -80   0:54:07 (0:53:53)
329.  (1370) Jessica Nordengard Casado -75 Bjurfors  0:54:09 (0:54:06)
330.  (2242) Johanna Eriksson -84   0:54:09 (0:53:48)
331.  (1418) Josephine Johansson -86   0:54:10 (0:53:51)
332.  (6392) Malika Svensson -81   0:54:10 (0:54:05)
333.  (1482) Lena Wang -84 Electrolux IF  0:54:10 (0:54:00)
334.  (1209) Elisabeth Augustsson -65   0:54:11 (0:54:06)
335.  (1053) Anna Lindroth -78   0:54:12 (0:54:10)
336.  (1708) Margareta Lewin -54 Runday  0:54:14 (0:54:11)
337.  (1754) Angelica Tyrander -81 Catrol Running Club  0:54:19 (0:54:18)
338.  (1247) Jenny Forsell -79   0:54:21 (0:53:57)
339.  (1317) Susanne Hellström -64   0:54:22 (0:54:18)
340.  (2917) Zeynep Soysuren -79 Handelsbanken  0:54:24 (0:54:07)
341.  (941) Marjout Öberg -65   0:54:26 (0:54:16)
342.  (1314) Helena Lidén -83   0:54:26 (0:54:17)
343.  (1110) Britt-Marie Wiman -58   0:54:26 (0:54:20)
344.  (1279) Gunnel Annebäck -48   0:54:32 (0:54:24)
345.  (1739) Therese Wiman -85   0:54:32 (0:54:24)
346.  (1724) Cecilia Sundmark -83   0:54:33 (0:54:09)
347.  (1300) Hanna Zettergren -79   0:54:33 (0:54:21)
348.  (2797) Edith Lesage -72   0:54:34 (0:54:23)
349.  (1015) Amanda Hedman -83   0:54:34 (0:54:32)
350.  (1730) Susanne Almeby -72 Mälarö Sok  0:54:34 (0:54:05)
351.  (6727) Sonja Antell -69   0:54:35 (0:54:17)
352.  (1615) Gunilla Gliving -74 Hsif  0:54:36 (0:54:36)
353.  (2556) Linn Sjöström -84   0:54:38 (0:54:25)
354.  (2285) Åsa Westeson -71   0:54:39 (0:54:22)
355.  (2567) Lisa Plantin -72   0:54:39 (0:54:24)
356.  (1190) Daniëlle Vaartjes -88   0:54:39 (0:54:31)
357.  (2547) Linda Esberg -74 Ge  0:54:41 (0:54:29)
358.  (1062) Ann-Charlotte Karlquist -70 AstraZeneca IF  0:54:41 (0:54:39)
359.  (2805) Sofia Thörn SL FVK  0:54:41 (0:54:19)
360.  (1037) Anna De Geer -78   0:54:44 (0:54:39)
361.  (2470) Josefine Wallén -86   0:54:44 (0:54:27)
362.  (1311) Helena Edström -79 Uppsala University Road Runners  0:54:44 (0:54:37)
363.  (1216) Emily Almhagen -79   0:54:44 (0:54:43)
364.  (2545) Lina Eliasson -89 0:54:45 (0:54:43)
365.  (1792) Sanna Schönmeyr -85 Ssw  0:54:46 (0:54:38)
366.  (1436) Katarina Krezic -77   0:54:46 (0:54:37)
367.  (1097) Anne Öberg -56   0:54:46 (0:54:42)
368.  (2224) Emma Widén -83   0:54:49 (0:54:49)
369.  (2300) Havin Nyqvist -71 SL FVK  0:54:52 (0:54:34)
370.  (1577) Matilda Markgren -62 IFK Umeå  0:54:54 (0:54:52)
371.  (2610) Malin Johansson Utter -83 H&M - IPS  0:54:57 (0:54:46)
372.  (1560) Maria Enoksson -86   0:54:58 (0:54:52)
373.  (1516) Josefin Lundgren -75 Restaurang Jonas  0:55:00 (0:54:46)
374.  (2624) Maria Bergstrand -68   0:55:01 (0:54:44)
375.  (2841) Teresa Oronez -75   0:55:01 (0:54:44)
376.  (1075) Ann-Sofie Roth -82   0:55:02 (0:55:02)
377.  (2086) Azerina Cano -86 Hazzi  0:55:04 (0:54:47)
378.  (1760) Ulrika Björck -72   0:55:06 (0:54:42)
379.  (1050) Anna Stighagen -77   0:55:06 (0:54:57)
380.  (1737) Teresia Nielsen -74   0:55:07 (0:54:38)
381.  (1268) Åsa Eriksson -74   0:55:07 (0:55:01)
382.  (2294) Hanna Olsson -72 SL FVK  0:55:08 (0:54:53)
383.  (1371) Jessica Silfverskans -79 For Women only  0:55:08 (0:54:40)
384.  (808) Paulina Jansson -89   0:55:09 (0:49:54)
385.  (1700) Sophia Gustafsson -86   0:55:12 (0:55:12)
386.  (1223) Anna Nilsson -75   0:55:12 (0:55:08)
387.  (1085) Åsa Mattsson -71 Ekerö  0:55:16 (0:54:47)
388.  (1438) Katarina Westerlund -62 Uppsala University Road Runners  0:55:17 (0:55:08)
389.  (1495) Linda Torgrimsson -80   0:55:18 (0:55:13)
390.  (1780) Zara Nilsson -88 0:55:20 (0:55:13)
391.  (2225) Emma Elverheim -79   0:55:22 (0:54:59)
392.  (1241) Anna Forslund -80   0:55:22 (0:55:18)
393.  (2542) Lima Roberts -80 0:55:23 (0:54:46)
394.  (2354) Ella Bohlin -79 Wallenberg fastighetsförmedling  0:55:24 (0:55:06)
395.  (2823) Stine Lorentsen -1986   0:55:25 (0:55:07)
396.  (1398) Johanna Toll -85   0:55:26 (0:55:22)
397.  (2209) Emelie Boding -87 Team Birkastan  0:55:26 (0:55:10)
398.  (1261) Johanna Lagerholm -84 Falu Maratonsällskap  0:55:26 (0:55:01)
399.  (1712) Sofia Undén -75   0:55:29 (0:55:12)
400.  (2366) Ingela Matsson -70   0:55:30 (0:55:20)
401.  (2394) Jennifer Dahlin -82 Gate46 IF  0:55:30 (0:55:09)
402.  (1233) Eva Cassel -61   0:55:31 (0:55:24)
403.  (2467) Josefin Szymanski -88   0:55:31 (0:55:10)
404.  (1549) Maria Dollhopf -75   0:55:32 (0:55:17)
405.  (1566) Marie Jonsson -73   0:55:32 (0:55:16)
406.  (2890) Ulrika Winerdal -75   0:55:33 (0:55:04)
407.  (1432) Karolina Eriksson -78   0:55:34 (0:55:20)
408.  (2692) Nathalie Millewall -87   0:55:34 (0:55:12)
409.  (1690) Sara Ögren -84   0:55:35 (0:55:33)
410.  (1454) Kristin Rynninger Eriksson -86   0:55:36 (0:55:33)
411.  (1675) Sara Kolmodin -82   0:55:38 (0:55:28)
412.  (2353) Emelie Billefjord -86 Wallenberg fastighetsförmedling  0:55:40 (0:55:24)
413.  (1163) Charlotte Deogan -83   0:55:41 (0:55:36)
414.  (1211) Ellen Freider -87   0:55:41 (0:55:41)
415.  (2382) Jacqueline Baykal -88 Ge  0:55:42 (0:55:17)
416.  (2199) Elina Repfennig -79   0:55:42 (0:55:17)
417.  (1458) Kristina Åberg -84   0:55:44 (0:55:37)
418.  (1401) Johanna Permatz -92   0:55:45 (0:55:35)
419.  (1501) Lisa Eriksson -89 LIS u/s  0:55:45 (0:55:41)
420.  (2481) Kajsa Lindström -77 Handelsbanken  0:55:49 (0:55:33)
421.  (2206) Elisabeth Bakerød -80   0:55:51 (0:55:28)
422.  (710) Tove Nackstad -80   0:55:51 (0:55:35)
423.  (1590) Mia Larsson -80   0:55:51 (0:55:48)
424.  (2259) Farahnaz Sundell -63 IBM Club  0:55:53 (0:55:33)
425.  (2092) Rebecca Sundell -96   0:55:53 (0:55:33)
426.  (2812) Anna Spångberg -79 fest-rökarn  0:55:54 (0:55:29)
427.  (1047) Anna Roos -70   0:55:55 (0:55:50)
428.  (1818) Annica Kjellgren -76   0:55:57 (0:55:55)
429.  (1728) Susanna Pålsson -78   0:56:02 (0:55:59)
430.  (1793) Ingela Fransson -66   0:56:06 (0:56:03)
431.  (1014) Amanda Bremme -76   0:56:10 (0:56:01)
432.  (2516) Ulrika Wistrand -84   0:56:10 (0:55:50)
433.  (1213) Emelie Malmgren -94   0:56:10 (0:56:10)
434.  (1788) Eva Lisper -73   0:56:12 (0:56:12)
435.  (2240) Erika Erdei -79   0:56:13 (0:55:58)
436.  (1751) Tove Hansson -84   0:56:15 (0:56:09)
437.  (1706) Kata Sjöstedt -73   0:56:15 (0:56:01)
438.  (2700) Martina Silivri -83   0:56:23 (0:56:08)
439.  (1518) Lydia Kan -85   0:56:23 (0:56:12)
440.  (1007) Ann-Sofie Eriksson -68 Hässelby  0:56:24 (0:56:21)
441.  (662) Karin Pinel -80   0:56:29 (0:56:13)
442.  (2573) Charlotte Elf -63   0:56:35 (0:56:13)
443.  (2468) Josefin Wäneland -69 SL FVK  0:56:36 (0:56:20)
444.  (1220) Emma Sjöblom -80   0:56:38 (0:56:27)
445.  (1284) Hanna Hansdotter -80 Hazzi  0:56:38 (0:56:35)
446.  (1310) Helena Degerman -83   0:56:38 (0:56:33)
447.  (1672) Sofia Andersson -75 Bergshamra  0:56:39 (0:56:33)
448.  (2246) Ester Veibäck -81   0:56:40 (0:56:28)
449.  (2597) Maja Ödmann -82   0:56:41 (0:56:14)
450.  (1205) Elin Casselbrant -82 Recipharm  0:56:41 (0:56:28)
451.  (1486) Malin Lewander -88   0:56:42 (0:56:25)
452.  (2701) Nina Svensson -78   0:56:43 (0:56:24)
453.  (2407) Jessica Nordberg -77 Avancia Åland  0:56:43 (0:56:23)
454.  (857) Sara-Maj Nielsen -87   0:56:46 (0:56:37)
455.  (2320) Magdalena Hortstorp -65   0:56:48 (0:56:25)
456.  (2846) Therese Rooth -85   0:56:50 (0:56:43)
457.  (2217) Emily Henriksson -88 Sundbyberg  0:56:50 (0:56:37)
458.  (432) Ann Broman -65 Kungsbroplan IF  0:56:51 (0:56:38)
459.  (1426) Karin Ericsson -68 Ge  0:56:56 (0:56:52)
460.  (907) Johanna Egerfalk -82 Swedish match  0:56:58 (0:56:51)
461.  (1762) Ulrika Klaar -73 Ge  0:56:59 (0:56:58)
462.  (2359) Erica Rönnholm -85 Wallenberg fastighetsförmedling  0:57:00 (0:56:38)
463.  (1619) Nora Noll -70   0:57:01 (0:56:47)
464.  (2591) Frida Ilander -89   0:57:02 (0:56:52)
465.  (2628) Maria Wendelstig -82   0:57:02 (0:56:51)
466.  (2075) Annika Landell -68   0:57:03 (0:56:33)
467.  (2756) Tanja Raassina -80 Switchlifestyle  0:57:04 (0:56:44)
468.  (2552) Linda Brunström -83   0:57:07 (0:56:40)
469.  (2091) Beatrice Gesslein -83   0:57:12 (0:56:39)
470.  (2561) Linnéa Hällzon -88 IF Friskis&Svettis Stockholm  0:57:13 (0:56:46)
471.  (1733) Susanne Träff -65   0:57:13 (0:57:07)
472.  (2090) Linda Alm -84   0:57:13 (0:57:00)
473.  (1073) Anna Olsson -85   0:57:14 (0:56:52)
474.  (2639) Linda Andersson -81   0:57:14 (0:57:05)
475.  (1343) Irina Pader -87   0:57:18 (0:57:01)
476.  (1049) Anna Ryan -75   0:57:19 (0:57:14)
477.  (2802) Petra Eklund -74   0:57:22 (0:57:07)
478.  (1052) Anna Gunnarsson -83   0:57:22 (0:57:14)
479.  (1344) Isabella Nesi -94   0:57:23 (0:57:23)
480.  (1491) Linda Andersson -85   0:57:23 (0:57:19)
481.  (1505) Louise Grapengiesser -81   0:57:24 (0:57:20)
482.  (1089) Annika Vilhelmsson -73   0:57:24 (0:57:16)
483.  (1697) Anna Staël von Holstein -84   0:57:26 (0:57:26)
484.  (1443) Anna Munkhammar -82 MRR Visby  0:57:27 (0:57:23)
485.  (1449) Kirsi Forsberg -68 Ignite Mc  0:57:27 (0:57:21)
486.  (2151) Christina Rosengren -61 Ge  0:57:29 (0:57:06)
487.  (2652) Anna Vetterlein -74 Gate46 IF  0:57:32 (0:57:18)
487.  (1146) Louise Sidenblom -86   0:57:33 (0:57:25)
488.  (1041) Anna Larsson -73   0:57:33 (0:57:25)
489.  (2533) Leah Zepeda Jorsell -85   0:57:33 (0:56:54)
490.  (2813) Sara Santambrogio -75   0:57:34 (0:57:25)
491.  (2549) Linda Nivell -75   0:57:34 (0:56:59)
492.  (1591) Mia Lindström -71   0:57:35 (0:57:16)
493.  (2554) Linda Schönberg -75   0:57:36 (0:57:01)
494.  (2078) Annika Karlaryd -75   0:57:37 (0:57:01)
495.  (7055) Lotta Josefsson -62   0:57:40 (0:57:26)
496.  (1440) Katarina Utterström -65   0:57:41 (0:57:38)
497.  (1356) Jeanette Hörner -67   0:57:42 (0:57:42)
498.  (2721) Emelie Pedersen -85   0:57:44 (0:57:27)
499.  (1093) Axelina Boström -92 Sky Hotel Apartments  0:57:44 (0:57:32)
500.  (2892) Unn Björklund -88   0:57:45 (0:57:16)
501.  (2016) Amanda Lindgren -87 Microsoft Runners  0:57:46 (0:57:21)
502.  (2198) Elin Söderberg -85   0:57:47 (0:57:10)
503.  (1238) Ewa Alerstedt -71   0:57:48 (0:57:47)
504.  (2040) Anna Danielsen -78   0:57:48 (0:57:12)
505.  (2303) Elisabeth Ingvar -90 Jägarns Jaktlag  0:57:48 (0:57:48)
506.  (1204) Elin Åslund -86   0:57:49 (0:57:19)
507.  (1219) Emma Viola Bröms -90   0:57:49 (0:57:26)
508.  (1509) Louise Munkhammar -89 Sky Hotel Apartments  0:57:50 (0:57:39)
509.  (2130) Johanna Warén -77   0:57:51 (0:57:30)
510.  (1434) Katarina Cedergren -64 Team KP Tok  0:57:58 (0:57:51)
511.  (1180) Cristina Zurita Castillo -89 Gate46 IF  0:57:58 (0:57:42)
512.  (1298) Hanna Wästvind -80   0:57:58 (0:57:44)
513.  (2879) Urszula Suwada -86   0:58:03 (0:57:39)
514.  (2538) Lena Svelander -69   0:58:03 (0:57:40)
515.  (1287) Randi Evers Säwemark -60 Borås  0:58:04 (0:57:53)
516.  (1699) Johanna Gustafsson -89   0:58:05 (0:57:48)
517.  (1013) Annika Lundfors -73   0:58:09 (0:58:04)
518.  (1192) Matilda Strinnholm -81   0:58:10 (0:57:39)
519.  (1054) Anna Bard Sundholm -63   0:58:15 (0:58:13)
520.  (2636) Marika Engström -76   0:58:19 (0:57:46)
521.  (1126) Caroline Jonsson -87   0:58:21 (0:58:09)
522.  (2632) Maria Nilsson -79 Nilsson Gotland  0:58:26 (0:58:12)
523.  (1570) Marie Sjöholm -84   0:58:30 (0:58:27)
524.  (1208) Unni Lissmats -94   0:58:30 (0:58:24)
525.  (1202) Eivor Grytterhielm -59   0:58:30 (0:58:25)
526.  (2810) Sophie Lindgren -86   0:58:32 (0:58:10)
527.  (2889) Ulrika Strid -84 Statskontoret  0:58:32 (0:58:12)
528.  (2134) Catherine Miller SL FVK  0:58:34 (0:58:13)
529.  (1586) Melly Karlsson -69   0:58:35 (0:58:26)
530.  (2386) Linda Björneskog -75   0:58:36 (0:57:57)
531.  (1234) Ewa Kwiatkowska -85 Gate46 IF  0:58:37 (0:58:22)
532.  (2044) Anna Lycksén -86 The Muffins  0:58:37 (0:58:23)
533.  (1142) Sandra Hindskog -87   0:58:38 (0:58:26)
534.  (1400) Johanna Lepp -88 Oppunda VVS - Heja Kent 60  0:58:38 (0:58:36)
535.  (709) Lovisa Berglund -93   0:58:38 (0:53:13)
536.  (1372) Jessica Eriksson -85   0:58:38 (0:58:34)
537.  (1498) Ann-Louise Bohlin -66   0:58:38 (0:58:24)
538.  (1701) Sigrid Törnsten -83   0:58:39 (0:58:34)
539.  (1448) Kicki Ryman -69   0:58:40 (0:58:31)
540.  (2066) Ann-Charlotte Lyman -81   0:58:41 (0:58:01)
541.  (967) Evelynn Fogelström -95   0:58:41 (0:58:24)
542.  (2120) Camilla Persson -82   0:58:44 (0:58:25)
543.  (2768) Rita Fikouras -70   0:58:44 (0:58:28)
544.  (2211) Emelie Szybanow -88   0:58:44 (0:58:26)
545.  (2553) Sara Thomson -82   0:58:44 (0:58:26)
546.  (1685) Sanna Wahlberg -63   0:58:49 (0:58:44)
547.  (1731) Susanne Kallio -61   0:58:51 (0:58:41)
548.  (1816) Asdis Olafsdottir -84 Langbrok  0:58:51 (0:58:42)
549.  (1510) Louise Saxholm -80 Pappa Putte LK  0:58:53 (0:58:37)
550.  (1088) Carina Persson -67 Spik  0:58:53 (0:58:50)
551.  (1524) Margareta Långström -47   0:58:54 (0:58:53)
552.  (6909) Hanna Johansson -82 Swedbank  0:58:55 (0:58:39)
553.  (1562) Maria Nordqvist -82   0:58:55 (0:58:55)
554.  (1563) Maria Pia Karlsson -56   0:58:56 (0:58:40)
555.  (1694) Lotta Svensson -72   0:58:56 (0:58:36)
556.  (2335) Ida Sundström -85 Remium  0:58:56 (0:58:28)
557.  (1611) Nina Wessborg -74 Handelsbanken  0:58:57 (0:58:32)
558.  (2308) Heléne Thysell -69   0:58:58 (0:58:26)
559.  (2070) Anne-Sofie Sundell -68   0:58:58 (0:58:25)
560.  (1019) Therese Evangelou -84 Strömma BRK  0:59:00 (0:58:42)
561.  (2074) Annika Jansson -78   0:59:01 (0:58:33)
562.  (1561) Mariam Murad -79 GSK if  0:59:02 (0:59:00)
563.  (699) Linn Jansson -79 Kraftkällan Uppsala  0:59:05 (0:54:11)
564.  (1462) Kristin Steingrimsdottir -84 Langbrók  0:59:07 (0:58:58)
565.  (1006) Michaela Adolfsson -84   0:59:07 (0:59:03)
566.  (1066) Annika Klockar -67   0:59:10 (0:58:53)
567.  (2184) Marie Drottz -79   0:59:10 (0:58:45)
568.  (1602) Emily Brown -89   0:59:11 (0:59:00)
569.  (1048) Anna Runhellen -65 Bromma  0:59:12 (0:59:07)
570.  (1099) Elisabet Marmolin -62 Uppsala LK  0:59:13 (0:58:52)
571.  (1325) Hanna Jonasson -87   0:59:14 (0:59:14)
572.  (2053) Anna Lindersson -85   0:59:14 (0:57:22)
573.  (1399) Johanna Landin -81   0:59:15 (0:59:11)
574.  (1082) Åsa Pontén -68 Team KP Tok  0:59:16 (0:59:10)
575.  (1339) Inger Tambour -66   0:59:20 (0:58:57)
576.  (2118) Camilla Hållander -67   0:59:21 (0:58:58)
577.  (1117) Camilla Lindmark -79   0:59:21 (0:59:16)
578.  (2672) Mimmi Bünsow -66   0:59:21 (0:59:07)
579.  (2039) Anna Dalbom -75 Slif  0:59:22 (0:59:03)
580.  (1197) Eva Sandberg -67   0:59:25 (0:59:21)
581.  (2051) Anna Ots -86   0:59:25 (0:59:00)
582.  (1736) Agota Szalontai -71   0:59:27 (0:59:13)
583.  (1684) Sanna Johnsson -98 Kalmar RC  0:59:29 (0:59:27)
584.  (1537) Malin Landenius -96 Mönsterås  0:59:30 (0:59:29)
585.  (1784) Annica Lewin -86 Runday  0:59:34 (0:59:19)
586.  (1489) Lina Ekberg -84   0:59:37 (0:59:33)
587.  (1327) Hrönn Ágústsdóttir -81   0:59:42 (0:59:22)
588.  (2469) Josefina Lundström -78   0:59:43 (0:59:15)
589.  (1761) Ulrika Forsman -69 Ledarna  0:59:43 (0:59:43)
590.  (1035) Ann Ehnborg -57   0:59:46 (0:59:39)
591.  (2606) Malin Ljung -79   0:59:47 (0:59:35)
592.  (1755) Ulla Briselius -79   0:59:47 (0:59:35)
593.  (948) Sara Sjöberg -84   0:59:50 (0:54:52)
594.  (2518) Kristin Lindqvist -87 Brages IF  0:59:51 (0:59:21)
595.  (1034) Anki Nyman -73   0:59:51 (0:59:40)
596.  (2720) Pernilla Berggren -62 Handelsbanken  0:59:51 (0:59:24)
597.  (1689) Sara Blomstergren -83   0:59:53 (0:59:41)
598.  (1776) Yuka Aono -73   0:59:53 (0:59:53)
599.  (1610) Natalia Antsiferova -87   0:59:53 (0:59:30)
600.  (2077) Annika Nygårds -63   0:59:54 (0:59:31)
601.  (1554) Maria Lindqvist -74 Ge  0:59:55 (0:59:51)
602.  (2779) Emma Sandfjord -85   0:59:55 (0:59:27)
603.  (1743) Raija Kujanpää -56 Åbo  0:59:56 (0:59:50)
604.  (1081) Åsa Ekholm -86   0:59:56 (0:59:39)
605.  (2693) Nathalie Thorell -88   0:59:59 (0:59:37)
606.  (1523) Magdalena Gleisner -72   1:00:02 (0:59:57)
607.  (1677) Saga Perron -86   1:00:05 (0:59:58)
608.  (2786) Sara De Haas -90   1:00:06 (0:59:34)
609.  (2847) Therese Nerhed -85   1:00:11 (0:58:19)
610.  (2388) Jannica Nordström -71 Convini  1:00:12 (0:59:34)
611.  (2471) Josefine Pehrson -81 Spotify  1:00:12 (0:59:49)
612.  (1156) Cecilia Jagetoft -69   1:00:14 (0:59:51)
613.  (2323) Rebecca Horvath -84 Spotify  1:00:15 (0:59:56)
614.  (2916) Eugenia Ringheim -90 Pelican Self Storage  1:00:15 (0:59:33)
615.  (1749) Tora Tomasdottir -89   1:00:19 (1:00:10)
616.  (1506) Charlotte Bemgård -71   1:00:21 (1:00:03)
617.  (1210) Elise Mörner -84 Electrolux IF  1:00:22 (0:59:55)
618.  (2019) Amela Halilovic -84   1:00:28 (0:59:59)
619.  (1494) Linda Olovsson -73   1:00:28 (1:00:20)
620.  (2226) Emmy Tjärnkvist -80   1:00:30 (1:00:25)
621.  (1779) Martina Zadig -85   1:00:33 (1:00:20)
622.  (2761) Elin Pihl -84 Profi Fastigheter  1:00:33 (0:59:53)
623.  (2123) Carina Nyman -59 Handelsbanken  1:00:34 (1:00:21)
624.  (1116) Emma Stohr -82 Evas sprinters  1:00:38 (1:00:27)
625.  (1119) Camilla Aldrin -72 Idas team  1:00:38 (1:00:28)
626.  (2795) Susanna Boman -60   1:00:40 (1:00:11)
627.  (1521) Madeleine Nilsson -65 Siri  1:00:41 (1:00:35)
628.  (2178) Debora Majors -65 Microsoft Runners  1:00:41 (1:00:14)
629.  (2082) Åsa Ekeroth -71   1:00:44 (1:00:12)
630.  (2831) Susanne Eriksson -69   1:00:44 (1:00:13)
631.  (6906) Malin Hallström -85   1:00:44 (1:00:19)
632.  (2640) Marlene Rondahl -79   1:00:46 (1:00:22)
633.  (2619) Mari Kokkonen -88   1:00:47 (1:00:24)
634.  (2673) Mirella Vallius -83   1:00:47 (1:00:23)
635.  (1721) Anna Storm Halvarsson -71   1:00:51 (1:00:43)
636.  (2434) Ulrika Ädel Druvefors -76 FC Snuvsta  1:00:51 (1:00:32)
637.  (1266) Gisela Gyllby -56 Olivia  1:00:52 (1:00:52)
638.  (2076) Annika Sjöholm Norberg -64   1:00:53 (1:00:28)
639.  (2117) Teresia Jansson -81 The Muffins  1:00:54 (1:00:39)
640.  (2274) Frida Fexler Benett SL FVK  1:00:55 (1:00:43)
641.  (2030) Nina Andersson -80   1:00:55 (1:00:41)
642.  (2251) Eva Sonnevi -77 Nilsson Gotland  1:00:59 (1:00:34)
643.  (1113) Sara Magnusson -80   1:01:02 (1:00:50)
644.  (1719) Carmen Stefan -83 Sisab  1:01:03 (1:00:45)
645.  (2829) Susanna Solhaug -79   1:01:03 (1:00:35)
646.  (2404) Jessica Mettävainio -79   1:01:04 (1:00:36)
647.  (1592) Maria Vinell -69   1:01:04 (1:00:44)
648.  (1522) Madeleine Kylin -84   1:01:06 (1:00:40)
649.  (1660) Rebecca Vestberg -91   1:01:08 (1:00:50)
650.  (2788) Sara Norberg -89 Ge  1:01:12 (1:00:47)
651.  (1207) Elisabet Jansson -57   1:01:16 (1:01:07)
652.  (1557) Maria Wengler -59   1:01:18 (1:01:06)
653.  (2338) Inger Kinsten -49   1:01:21 (1:00:59)
654.  (1161) Charlotte Luxemburg -57   1:01:23 (1:01:21)
655.  (1177) Clara Widerberg -83   1:01:23 (1:01:16)
656.  (1455) Lena Kring -56   1:01:23 (1:01:23)
657.  (2326) Ida Olsson -93   1:01:25 (1:01:05)
658.  (1171) Christina Palm -83 Ge  1:01:27 (1:01:23)
659.  (1767) Victoria Båveryd -94   1:01:29 (1:01:19)
660.  (2501) Kristina Eilert -76 Running Club Nacka  1:01:30 (1:01:04)
661.  (2888) Ulrika Härndahl -72   1:01:31 (1:01:12)
662.  (2621) Maria Bäck -72   1:01:34 (1:01:14)
663.  (1540) Malin Dahlberg -69   1:01:35 (1:01:29)
664.  (2154) Cecilia Lepp -84 Oppunda VVS - heja Kent 60  1:01:35 (1:01:20)
665.  (2373) Iris Sandin -87   1:01:40 (1:01:20)
666.  (2835) Suvi Sholberg -71   1:01:42 (1:01:24)
667.  (2059) Evelina Karlsson -87   1:01:45 (1:01:30)
668.  (2684) Monika Thell -60   1:01:46 (1:01:24)
669.  (2141) Charlotte von Rosen -64 Ojoj  1:01:46 (1:01:31)
670.  (2367) Inger Markgren -60   1:01:46 (1:01:31)
671.  (1150) Caroline Andersson -89   1:01:47 (1:01:43)
672.  (2537) Lena Silén -59   1:01:51 (1:01:25)
673.  (2854) Tina Puka -76 Henrik Arnell AB  1:01:54 (1:01:32)
674.  (1786) Emilie Viard Gaudin -91   1:01:54 (1:01:51)
675.  (2241) Erika Thylen -83   1:01:56 (1:01:23)
676.  (1164) Valerie Chhoeu -85   1:01:56 (1:01:15)
677.  (3143) Eva Sjöberg -59   1:01:58 (1:01:30)
678.  (2238) Erika Flodström -70 SL FVK  1:01:58 (1:01:44)
679.  (1115) Cecilia Lidholm -82 Evas sprinters  1:01:59 (1:01:48)
680.  (6704) Helenaq Lindskog -88   1:02:01 (1:01:29)
681.  (1056) Anna Ilien -80   1:02:01 (1:01:56)
682.  (2257) Fanni Grönberg Sandin -85   1:02:04 (1:01:44)
683.  (1658) Jozefine Modig -88   1:02:05 (1:02